OC RIPT Presidents Day Sprint Meet - Meet Results

OC RIPT Presidents Day Sprint Meet
2/15/2020 - 2/15/2020
Huntington Beach, ca usa
Updated: 2/16/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to South Bay Swimming                        HY-TEK's MEET MANAGER 5.0
            2020 CA OC  RIPT Presidents Day Sprint Meet - 2/15/2020            
                              Sanction #: S20-029                              
                                    Results                                    
 
Girls 5 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jepsen, Zoey E             5 RIPT-CA                39.13      34.50  
 
Girls 5 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jepsen, Zoey E             5 RIPT-CA                36.20      34.85  
 
Girls 5 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jepsen, Zoey E             5 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 5 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jepsen, Zoey E             5 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                   NT      18.40  
  2 Kotkosky, Claire M         6 GWSC-CA                   NT      22.59  
  3 Manlutac, Peyton G         6 RIPT-CA                27.40      25.65  
 
Girls 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                   NT      23.08  
  2 Kotkosky, Claire M         6 GWSC-CA                   NT      25.20  
  3 Manlutac, Peyton G         6 RIPT-CA                33.07      31.16  
 
Girls 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                   NT      28.91  
  2 Kotkosky, Claire M         6 GWSC-CA                   NT      31.37  
  3 Manlutac, Peyton G         6 RIPT-CA                38.82      34.25  
 
Girls 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                   NT      20.45  
  2 Kotkosky, Claire M         6 GWSC-CA                   NT      28.06  
 -- Manlutac, Peyton G         6 RIPT-CA                33.30         DQ  
 
Girls 6 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westermeyer, Sarah H       6 GWSC-CA                   NT    1:43.90  
  2 Kotkosky, Claire M         6 GWSC-CA                   NT    2:02.10  
 -- Manlutac, Peyton G         6 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duris, Madeleine J         7 GWSC-CA                   NT      19.11  
  2 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                22.21      19.87  
  3 Duong, Melanie F           7 GWSC-CA                   NT      21.76  
  4 Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                23.35      22.22  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                26.00      23.25  
  2 Duris, Madeleine J         7 GWSC-CA                   NT      25.21  
  3 Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                30.99      26.29  
  4 Duong, Melanie F           7 GWSC-CA                   NT      27.28  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                25.18      24.27  
  2 Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                   NT      30.37  
 -- Duris, Madeleine J         7 GWSC-CA                   NT         DQ  
 -- Duong, Melanie F           7 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                24.99      23.91  
  2 Duris, Madeleine J         7 GWSC-CA                   NT      27.29  
  3 Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                   NT      34.69  
 -- Duong, Melanie F           7 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA              1:54.33    1:52.12  
  2 Duong, Melanie F           7 GWSC-CA                   NT    2:15.76  
 -- Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                17.04      16.33  
  2 Wege, Ella M               8 RIPT-CA                18.19      16.66  
  3 Gordin, Brighton C         8 RMDA-CA                17.44      16.86  
  4 Do, Sophia T               8 RIPT-CA                18.01      17.92  
  5 Zellmer, Zoe M             8 GWSC-CA                   NT      18.39  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, Brighton C         8 RMDA-CA                20.06      19.75  
  2 Wege, Ella M               8 RIPT-CA                20.54      20.48  
  3 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                21.98      20.71  
  4 Do, Sophia T               8 RIPT-CA                22.16      21.39  
  5 Zellmer, Zoe M             8 GWSC-CA                   NT      22.69  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, Brighton C         8 RMDA-CA                23.96      22.47  
  2 Wege, Ella M               8 RIPT-CA                23.58      23.20  
  3 Do, Sophia T               8 RIPT-CA                24.98      24.51  
  4 Zellmer, Zoe M             8 GWSC-CA                   NT      25.29  
 -- Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                23.38         DQ  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, Brighton C         8 RMDA-CA                20.32      18.27  
  2 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                20.35      19.38  
  3 Wege, Ella M               8 RIPT-CA                19.75      19.42  
  4 Do, Sophia T               8 RIPT-CA                19.80      21.38  
  5 Zellmer, Zoe M             8 GWSC-CA                   NT      22.28  
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, Brighton C         8 RMDA-CA              1:39.09    1:31.70  
  2 Wege, Ella M               8 RIPT-CA              1:35.72    1:35.03  
  3 Zellmer, Zoe M             8 GWSC-CA                   NT    1:39.66  
  4 Do, Sophia T               8 RIPT-CA              1:38.88    1:39.69  
 -- Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA              1:36.46         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, London J           9 RMDA-CA                17.01      16.03  
  2 Duong, Emily G             9 GWSC-CA                   NT      16.59  
  3 Kennedy, Sarah R           9 RIPT-CA                21.24      17.00  
  4 Jepsen, Penny B            9 RIPT-CA                   NT      17.55  
  5 Theriault, Elise M         9 GWSC-CA                   NT      17.62  
  6 Le, Lena G                 9 RIPT-CA                21.78      19.23  
  7 Ameele, Brooklyn B         9 UN-01-CA               21.39      19.78  
  8 Canton, Kalea H            9 UN-01-CA               21.61      21.00  
  9 Atkins, Adelene            9 UN-01-CA                  NT      23.56  
 10 Thai, Skyla T              9 GWSC-CA                   NT      28.31  
 
Girls 9 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, London J           9 RMDA-CA                21.39      18.45  
  2 Kennedy, Sarah R           9 RIPT-CA                28.08      20.00  
  3 Theriault, Elise M         9 GWSC-CA                   NT      20.40  
  4 Duong, Emily G             9 GWSC-CA                   NT      20.74  
  5 Canton, Kalea H            9 UN-01-CA               26.27      22.94  
  6 Wilson, Aubrey E           9 RIPT-CA                   NT      23.98  
  7 Jepsen, Penny B            9 RIPT-CA                   NT      24.08  
  8 Atkins, Adelene            9 UN-01-CA                  NT      25.30  
  9 Le, Lena G                 9 RIPT-CA                28.45      25.69  
 10 Ameele, Brooklyn B         9 UN-01-CA               27.33      27.31  
 11 Thai, Skyla T              9 GWSC-CA                   NT      28.70  
 
Girls 9 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, London J           9 RMDA-CA                26.58      22.84  
  2 Duong, Emily G             9 GWSC-CA                   NT      24.39  
  3 Ameele, Brooklyn B         9 UN-01-CA               26.18      24.87  
  4 Le, Lena G                 9 RIPT-CA                30.42      25.77  
  5 Jepsen, Penny B            9 RIPT-CA                   NT      25.89  
  6 Wilson, Aubrey E           9 RIPT-CA                   NT      26.87  
  7 Theriault, Elise M         9 GWSC-CA                   NT      27.61  
 -- Kennedy, Sarah R           9 RIPT-CA                29.23         DQ  
 -- Atkins, Adelene            9 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Canton, Kalea H            9 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Thai, Skyla T              9 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, London J           9 RMDA-CA                20.29      17.71  
  2 Kennedy, Sarah R           9 RIPT-CA                27.26      20.13  
  3 Jepsen, Penny B            9 RIPT-CA                   NT      21.01  
  4 Duong, Emily G             9 GWSC-CA                   NT      21.04  
  5 Theriault, Elise M         9 GWSC-CA                   NT      21.91  
  6 Wilson, Aubrey E           9 RIPT-CA                   NT      22.94  
  7 Le, Lena G                 9 RIPT-CA                33.33      24.35  
 -- Thai, Skyla T              9 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordin, London J           9 RMDA-CA              1:30.65    1:31.66  
  2 Duong, Emily G             9 GWSC-CA                   NT    1:38.66  
  3 Le, Lena G                 9 RIPT-CA              1:52.37    1:45.14  
  4 Theriault, Elise M         9 GWSC-CA                   NT    1:46.52  
  5 Jepsen, Penny B            9 RIPT-CA              1:53.68    1:50.20  
  6 Wilson, Aubrey E           9 RIPT-CA                   NT    1:55.63  
  7 Ameele, Brooklyn B         9 UN-01-CA             2:04.48    1:57.06  
  8 Thai, Skyla T              9 GWSC-CA                   NT    2:26.43  
 -- Canton, Kalea H            9 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Kennedy, Sarah R           9 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA                15.84      13.10  
  2 Williams, Avery N         10 RIPT-CA                16.47      14.40  
  3 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                16.62      14.69  
  4 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA                19.18      16.11  
  5 Fransz, Savannah F        10 GWSC-CA                   NT      16.38  
  6 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA                18.25      16.42  
  7 Michel, Ivana E           10 GWSC-CA                   NT      18.32  
 
Girls 10 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA                17.24      15.82  
  2 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                20.20      17.28  
  3 Williams, Avery N         10 RIPT-CA                19.56      17.33  
  4 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA                22.85      19.26  
  5 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA                23.52      20.74  
  6 Fransz, Savannah F        10 GWSC-CA                   NT      21.09  
  7 Michel, Ivana E           10 GWSC-CA                   NT      25.74  
 
Girls 10 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Avery N         10 RIPT-CA                20.66      18.41  
  2 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                21.42      18.78  
  3 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA                22.46      19.00  
  4 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA                27.24      21.01  
  5 Fransz, Savannah F        10 GWSC-CA                   NT      21.20  
  6 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA                29.06      26.56  
 -- Michel, Ivana E           10 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA                17.53      14.56  
  2 Williams, Avery N         10 RIPT-CA                17.60      16.10  
  3 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                17.78      16.22  
  4 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA                22.70      17.56  
  5 Fransz, Savannah F        10 GWSC-CA                   NT      20.33  
  6 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA                22.21      20.45  
  7 Michel, Ivana E           10 GWSC-CA                   NT      25.51  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ton, Alyssa D             10 RIPT-CA              1:13.42    1:11.68  
  2 Williams, Avery N         10 RIPT-CA              1:18.07    1:17.33  
  3 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA              1:20.57    1:20.92  
  4 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA              1:30.58    1:30.76  
  5 Fransz, Savannah F        10 GWSC-CA                   NT    1:33.53  
  6 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA              1:41.43    1:43.34  
 -- Michel, Ivana E           10 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA                   NT      13.60  
  2 Thai, Isabelle T          11 GWSC-CA                   NT      15.26  
  3 Smith, Reece T            11 GWSC-CA                   NT      15.34  
  4 Jepsen, Charlotte M       11 RIPT-CA                   NT      15.90  
  5 Hoffman, Julia S          11 UN-01-CA                  NT      20.24  
  6 Kramer, Andie N           11 GWSC-CA                   NT      20.56  
 
Girls 11 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thai, Isabelle T          11 GWSC-CA                   NT      19.51  
  2 Jepsen, Charlotte M       11 RIPT-CA                   NT      19.71  
  3 Smith, Reece T            11 GWSC-CA                   NT      20.85  
  4 Kramer, Andie N           11 GWSC-CA                   NT      24.68  
  5 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA                   NT    1:06.30  
 
Girls 11 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA                   NT      19.26  
  2 Jepsen, Charlotte M       11 RIPT-CA                   NT      20.39  
  3 Smith, Reece T            11 GWSC-CA                   NT      21.25  
  4 Thai, Isabelle T          11 GWSC-CA                   NT      21.39  
 -- Hoffman, Julia S          11 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Kramer, Andie N           11 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA                   NT      15.56  
  2 Jepsen, Charlotte M       11 RIPT-CA                   NT      18.54  
  3 Smith, Reece T            11 GWSC-CA                   NT      19.33  
  4 Thai, Isabelle T          11 GWSC-CA                   NT      19.47  
  5 Kramer, Andie N           11 GWSC-CA                   NT      27.90  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fransz, Ella A            11 GWSC-CA                   NT    1:19.27  
  2 Jepsen, Charlotte M       11 RIPT-CA              1:32.23    1:29.11  
  3 Thai, Isabelle T          11 GWSC-CA                   NT    1:30.57  
  4 Smith, Reece T            11 GWSC-CA                   NT    1:30.87  
 -- Hoffman, Julia S          11 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Kramer, Andie N           11 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 12 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stammers, Isabela V       12 RIPT-CA                14.24      12.56  
  2 Pham, Linh H              12 RIPT-CA                14.02      13.48  
  3 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA                15.66      13.49  
  4 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                14.15      13.61  
  5 Wick, Roxie A             12 RIPT-CA                19.12      13.96  
  5 Magaro, Kat E             12 GWSC-CA                   NT      13.96  
  7 Carles, Morgan A          12 GWSC-CA                   NT      14.12  
  8 Hunter, Kelly M           12 RIPT-CA                15.97      14.38  
  9 King, Tessa J             12 GWSC-CA                   NT      14.39  
 10 Bui, Joanne               12 GWSC-CA                   NT      15.00  
 11 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA                17.47      15.60  
 12 Tran, Felicity V          12 RIPT-CA                   NT      15.67  
 13 Sherman, Marisol S        12 RIPT-CA                18.78      16.94  
 14 Alberts, Amelia E         12 GWSC-CA                   NT      17.61  
 
Girls 12 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stammers, Isabela V       12 RIPT-CA                17.77      14.93  
  2 Carles, Morgan A          12 GWSC-CA                   NT      16.81  
  3 Wick, Roxie A             12 RIPT-CA                24.82      16.98  
  4 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA                20.44      17.34  
  5 Magaro, Kat E             12 GWSC-CA                   NT      17.36  
  6 Pham, Linh H              12 RIPT-CA                17.73      17.38  
  7 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                17.30      17.41  
  8 Bui, Joanne               12 GWSC-CA                   NT      17.97  
  9 Tran, Felicity V          12 RIPT-CA                   NT      18.07  
 10 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA                22.09      18.81  
 11 Hunter, Kelly M           12 RIPT-CA                20.94      18.84  
 12 Alberts, Amelia E         12 GWSC-CA                   NT      20.63  
 13 Sherman, Marisol S        12 RIPT-CA                24.34      20.85  
 -- Nguyen, Alexie T          12 RIPT-CA                17.28         DQ  
 
Girls 12 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                18.90      16.55  
  2 Stammers, Isabela V       12 RIPT-CA                19.75      16.97  
  3 Hunter, Kelly M           12 RIPT-CA                19.55      17.59  
  4 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA                29.20      18.96  
  5 Pham, Linh H              12 RIPT-CA                20.02      19.05  
  6 Magaro, Kat E             12 GWSC-CA                   NT      19.47  
  7 King, Tessa J             12 GWSC-CA                   NT      19.57  
  8 Wick, Roxie A             12 RIPT-CA                29.52      20.94  
  9 Sherman, Marisol S        12 RIPT-CA                23.30      21.45  
 10 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA                23.74      21.77  
 11 Bui, Joanne               12 GWSC-CA                   NT      22.41  
 -- Alberts, Amelia E         12 GWSC-CA                   NT         DQ  
 -- Tran, Felicity V          12 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Girls 12 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stammers, Isabela V       12 RIPT-CA                15.38      13.44  
  2 Pham, Linh H              12 RIPT-CA                15.74      14.36  
  3 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                16.51      15.57  
  4 Magaro, Kat E             12 GWSC-CA                   NT      15.66  
  5 Bui, Joanne               12 GWSC-CA                   NT      15.89  
  6 Carles, Morgan A          12 GWSC-CA                   NT      16.30  
  7 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA                19.24      16.44  
  8 Hunter, Kelly M           12 RIPT-CA                18.81      16.67  
  9 King, Tessa J             12 GWSC-CA                   NT      17.66  
 10 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA                22.35      18.00  
 11 Wick, Roxie A             12 RIPT-CA                25.29      18.17  
 12 Alberts, Amelia E         12 GWSC-CA                   NT      18.57  
 13 Sherman, Marisol S        12 RIPT-CA                20.88      18.79  
 14 Tran, Felicity V          12 RIPT-CA                   NT      19.47  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stammers, Isabela V       12 RIPT-CA              1:12.82    1:08.27  
  2 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA              1:13.90    1:14.42  
  3 Pham, Linh H              12 RIPT-CA              1:15.26    1:15.09  
  4 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA              1:19.44    1:18.70  
  5 Magaro, Kat E             12 GWSC-CA                   NT    1:20.15  
  6 Bui, Joanne               12 GWSC-CA                   NT    1:20.99  
  7 Carles, Morgan A          12 GWSC-CA                   NT    1:21.14  
  8 Wick, Roxie A             12 RIPT-CA                   NT    1:21.93  
  9 Hunter, Kelly M           12 RIPT-CA              1:28.68    1:22.12  
 10 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA              1:26.44    1:22.54  
 11 King, Tessa J             12 GWSC-CA                   NT    1:23.83  
 12 Tran, Felicity V          12 RIPT-CA              1:28.14    1:28.91  
 13 Alberts, Amelia E         12 GWSC-CA                   NT    1:39.84  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA                26.55      27.00  
  2 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA                27.31      27.01  
  3 Young, Shelby R           13 GWSC-CA                   NT      27.20  
  4 Bruno, Isabella S         14 GWSC-CA                   NT      28.75  
  5 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA                28.69      28.87  
  6 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA                28.58      29.37  
  7 Navarro, Evelynn J        13 RIPT-CA                31.07      29.81  
  8 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA                31.29      32.50  
  9 Thai, Haven L             13 GWSC-CA                   NT      33.18  
 10 Steinberg, Sofia D        13 GWSC-CA                   NT      34.33  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA                31.02      31.77  
  2 Young, Shelby R           13 GWSC-CA                   NT      32.14  
  3 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA                34.25      32.63  
  4 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA                33.43      32.91  
  5 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA                34.36      34.21  
  6 Navarro, Evelynn J        13 RIPT-CA                38.42      38.05  
  7 Thai, Haven L             13 GWSC-CA                   NT      38.69  
  8 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA                36.92      39.03  
  9 Steinberg, Sofia D        13 GWSC-CA                   NT      39.72  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA                34.80      34.78  
  2 Young, Shelby R           13 GWSC-CA                   NT      36.02  
  3 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA                37.25      36.87  
  4 Bruno, Isabella S         14 GWSC-CA                   NT      37.81  
  5 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA                38.96      38.72  
  6 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA                40.92      40.29  
  7 Thai, Haven L             13 GWSC-CA                   NT      42.05  
  8 Navarro, Evelynn J        13 RIPT-CA                44.62      42.84  
  9 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA                43.96      44.74  
 10 Steinberg, Sofia D        13 GWSC-CA                   NT      46.03  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Shelby R           13 GWSC-CA                   NT      30.00  
  2 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA                30.86      30.65  
  3 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA                32.91      31.83  
  4 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA                32.24      32.29  
  5 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA                33.28      33.96  
  6 Navarro, Evelynn J        13 RIPT-CA                37.94      34.88  
  7 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA                38.04      37.80  
  8 Thai, Haven L             13 GWSC-CA                   NT      40.24  
  9 Steinberg, Sofia D        13 GWSC-CA                   NT      41.37  
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Shelby R           13 GWSC-CA                   NT    1:07.54  
  2 Chaffins, Jadyn L         13 RIPT-CA              1:11.34    1:08.17  
  3 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA              1:13.47    1:08.64  
  4 Oberg, Alex W             13 RIPT-CA              1:14.47    1:11.66  
  5 Hoang, Hailey K           14 RIPT-CA              1:12.72    1:12.09  
  6 Bruno, Isabella S         14 GWSC-CA                   NT    1:12.47  
  7 Navarro, Evelynn J        13 RIPT-CA              1:21.02    1:18.10  
  8 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA              1:21.92    1:21.88  
  9 Thai, Haven L             13 GWSC-CA                   NT    1:25.71  
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA                25.66      27.17  
  2 Do, Caitlyn T             15 RIPT-CA                26.21      27.23  
  3 Meister, Cate E           15 RIPT-CA                27.26      28.04  
  4 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA                27.22      28.54  
  5 Thai, Margrett B          15 RIPT-CA                28.60      29.13  
  6 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA                29.09      29.56  
 
Girls 15-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Do, Caitlyn T             15 RIPT-CA                31.10      32.19  
  2 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA                35.41      33.33  
  3 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA                31.22      33.97  
  4 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA                36.33      34.48  
  5 Thai, Margrett B          15 RIPT-CA                33.97      35.17  
  6 Meister, Cate E           15 RIPT-CA                32.70      35.75  
 
Girls 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thai, Margrett B          15 RIPT-CA                33.82      35.34  
  2 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA                38.15      36.54  
  3 Meister, Cate E           15 RIPT-CA                35.41      36.65  
  4 Do, Caitlyn T             15 RIPT-CA                37.19      38.79  
  5 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA                40.08      40.08  
  6 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA                45.72      40.88  
 
Girls 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA                32.82      30.82  
  2 Do, Caitlyn T             15 RIPT-CA                32.29      32.85  
  3 Thai, Margrett B          15 RIPT-CA                33.56      32.88  
  4 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA                34.49      33.46  
  5 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA                34.82      33.61  
  6 Meister, Cate E           15 RIPT-CA                34.52      34.57  
 
Girls 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gresham, Bailey C         15 RIPT-CA              1:13.42    1:10.56  
  2 Hester, Jovie J           15 RIPT-CA              1:16.54    1:10.59  
  3 Do, Caitlyn T             15 RIPT-CA              1:09.73    1:10.62  
  4 Thai, Margrett B          15 RIPT-CA              1:10.41    1:11.34  
  5 Oberg, Tyra M             15 RIPT-CA              1:27.76    1:12.92  
  6 Meister, Cate E           15 RIPT-CA              1:14.06    1:14.31  
 
Boys 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandvig, Logan B           6 GWSC-CA                   NT      21.74  
 
Boys 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandvig, Logan B           6 GWSC-CA                   NT      26.41  
 
Boys 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandvig, Logan B           6 GWSC-CA                   NT      31.84  
 
Boys 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandvig, Logan B           6 GWSC-CA                   NT      28.84  
 
Boys 6 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandvig, Logan B           6 GWSC-CA                   NT    2:01.10  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peach, Garrett W           7 GWSC-CA                   NT      17.32  
  2 Finnerty, James M          7 RIPT-CA                23.38      20.95  
  3 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                28.31      22.14  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peach, Garrett W           7 GWSC-CA                   NT      24.91  
  2 Finnerty, James M          7 RIPT-CA                27.78      25.33  
  3 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                29.86      25.76  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peach, Garrett W           7 GWSC-CA                   NT      26.11  
  2 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                32.22      30.37  
 -- Finnerty, James M          7 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peach, Garrett W           7 GWSC-CA                   NT      24.72  
  2 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                33.61      32.87  
 -- Finnerty, James M          7 RIPT-CA                33.22         DQ  
 
Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peach, Garrett W           7 GWSC-CA                   NT    1:51.64  
  2 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                   NT    2:15.54  
  3 Finnerty, James M          7 RIPT-CA              2:30.39    2:33.66  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, William F          8 RIPT-CA                27.89      21.75  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, William F          8 RIPT-CA                31.27      26.76  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, William F          8 RIPT-CA                31.83      30.54  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Nguyen, William F          8 RIPT-CA                30.33         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, William F          8 RIPT-CA                   NT    2:24.52  
 
Boys 9 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    9 STAR-CA                15.05      14.57  
  2 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA                   NT      15.55  
  3 Bui, Jordan H              9 GWSC-CA                   NT      17.56  
  4 Steinberg, Benjamin D      9 GWSC-CA                   NT      17.85  
  5 Lee, Derek S               9 GWSC-CA                   NT      19.51  
  6 Vitello, Nick P            9 GWSC-CA                   NT      19.55  
  7 Benyameen, Daniel A        9 RIPT-CA                   NT      29.78  
 
Boys 9 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    9 STAR-CA                17.56      18.60  
  2 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA                   NT      18.62  
  3 Steinberg, Benjamin D      9 GWSC-CA                   NT      20.24  
  4 Bui, Jordan H              9 GWSC-CA                   NT      22.39  
  5 Vitello, Nick P            9 GWSC-CA                   NT      22.71  
  6 Lee, Derek S               9 GWSC-CA                   NT      23.80  
 -- Benyameen, Daniel A        9 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    9 STAR-CA                21.03      20.89  
  2 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA                   NT      23.01  
  3 Steinberg, Benjamin D      9 GWSC-CA                   NT      24.34  
  4 Bui, Jordan H              9 GWSC-CA                   NT      25.64  
  5 Vitello, Nick P            9 GWSC-CA                   NT      25.67  
 -- Benyameen, Daniel A        9 RIPT-CA                   NT         DQ  
 -- Lee, Derek S               9 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    9 STAR-CA                16.16      16.16  
  2 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA                   NT      17.27  
  3 Bui, Jordan H              9 GWSC-CA                   NT      21.49  
  4 Steinberg, Benjamin D      9 GWSC-CA                   NT      21.53  
  5 Lee, Derek S               9 GWSC-CA                   NT      24.95  
  6 Vitello, Nick P            9 GWSC-CA                   NT      26.95  
 -- Benyameen, Daniel A        9 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatcher-Sifford, Xavier    9 STAR-CA              1:21.54    1:22.92  
  2 Westermeyer, Noah W        9 GWSC-CA                   NT    1:23.56  
  3 Bui, Jordan H              9 GWSC-CA                   NT    1:47.02  
  4 Vitello, Nick P            9 GWSC-CA                   NT    1:49.30  
 -- Benyameen, Daniel A        9 RIPT-CA                   NT         DQ  
 -- Lee, Derek S               9 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntosh, Luke E          10 RIPT-CA                15.32      13.14  
  2 Do, Alan H                10 RIPT-CA                17.46      14.36  
  3 Rodriguez, Philip A       10 RIPT-CA                17.19      15.31  
  4 Riley, Devin J            10 GWSC-CA                   NT      15.93  
  5 Vongkaysone, Jayden       10 UN-01-CA                  NT      24.20  
 
Boys 10 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntosh, Luke E          10 RIPT-CA                18.21      15.59  
  2 Do, Alan H                10 RIPT-CA                19.70      17.89  
  3 Rodriguez, Philip A       10 RIPT-CA                20.00      18.80  
  4 Riley, Devin J            10 GWSC-CA                   NT      20.32  
  5 Vongkaysone, Jayden       10 UN-01-CA                  NT      26.90  
 
Boys 10 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntosh, Luke E          10 RIPT-CA                21.30      18.23  
  2 Rodriguez, Philip A       10 RIPT-CA                21.26      20.37  
  3 Do, Alan H                10 RIPT-CA                25.21      21.19  
 -- Vongkaysone, Jayden       10 UN-01-CA                  NT         DQ  
 -- Riley, Devin J            10 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntosh, Luke E          10 RIPT-CA                17.43      14.19  
  2 Do, Alan H                10 RIPT-CA                17.98      16.49  
  3 Rodriguez, Philip A       10 RIPT-CA                19.02      17.04  
  4 Riley, Devin J            10 GWSC-CA                   NT      20.83  
  5 Vongkaysone, Jayden       10 UN-01-CA                  NT      33.36  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntosh, Luke E          10 RIPT-CA              1:14.25    1:12.08  
  2 Do, Alan H                10 RIPT-CA              1:20.74    1:20.24  
  3 Rodriguez, Philip A       10 RIPT-CA              1:25.52    1:24.74  
 -- Riley, Devin J            10 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vu, Peter N               11 RIPT-CA                13.32      11.73  
  2 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA                   NT      14.30  
  3 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA                15.35      14.31  
  4 Schilling, Canon S        11 GWSC-CA                   NT      14.91  
  5 Davis, Tanner R           11 RIPT-CA                16.78      15.34  
  6 Theriault, Jackson F      11 GWSC-CA                   NT      16.31  
  7 Tran, Forsetti V          11 RIPT-CA                   NT      17.68  
 
Boys 11 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vu, Peter N               11 RIPT-CA                15.03      14.55  
  2 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA                19.22      17.49  
  3 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA                   NT      17.50  
  4 Schilling, Canon S        11 GWSC-CA                   NT      18.14  
  5 Davis, Tanner R           11 RIPT-CA                19.39      18.51  
  6 Theriault, Jackson F      11 GWSC-CA                   NT      20.54  
  7 Tran, Forsetti V          11 RIPT-CA                   NT      20.87  
 
Boys 11 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vu, Peter N               11 RIPT-CA                16.13      14.68  
  2 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA                   NT      17.84  
  3 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA                20.61      18.83  
  4 Davis, Tanner R           11 RIPT-CA                25.78      21.21  
  5 Schilling, Canon S        11 GWSC-CA                   NT      23.02  
  6 Tran, Forsetti V          11 RIPT-CA                   NT      23.79  
  7 Theriault, Jackson F      11 GWSC-CA                   NT      23.87  
 
Boys 11 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vu, Peter N               11 RIPT-CA                13.85      12.69  
  2 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA                   NT      15.77  
  3 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA                17.77      15.82  
  4 Davis, Tanner R           11 RIPT-CA                22.62      18.04  
  5 Schilling, Canon S        11 GWSC-CA                   NT      19.01  
  6 Theriault, Jackson F      11 GWSC-CA                   NT      20.48  
 -- Tran, Forsetti V          11 RIPT-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vu, Peter N               11 RIPT-CA              1:01.34    1:01.73  
  2 Hoang, Tyler Q            11 RIPT-CA              1:16.76    1:16.73  
  3 Sandvig, Caleb J          11 GWSC-CA                   NT    1:18.53  
  4 Davis, Tanner R           11 RIPT-CA              1:22.62    1:26.68  
  5 Schilling, Canon S        11 GWSC-CA                   NT    1:30.90  
  6 Tran, Forsetti V          11 RIPT-CA              1:35.83    1:40.04  
 -- Theriault, Jackson F      11 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 12 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Holden M             12 RIPT-CA                13.04      12.21  
  2 Jordan, Jake T            12 RIPT-CA                14.25      12.82  
  3 Young, Paul M             12 GWSC-CA                   NT      13.13  
  4 Dilts, Coulter R          12 RIPT-CA                14.08      13.14  
  5 Bui, Cody T               12 RIPT-CA                14.10      13.42  
  6 Singer, Adam T            12 RIPT-CA                19.28      13.92  
  7 Van Dam, Peter T          12 GWSC-CA                   NT      14.61  
  8 Rees, Wil K               12 RIPT-CA                19.76      16.58  
  9 Jaskulsky, Cody R         12 GWSC-CA                   NT      18.23  
 
Boys 12 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Holden M             12 RIPT-CA                15.35      15.01  
  2 Dilts, Coulter R          12 RIPT-CA                18.09      16.10  
  3 Bui, Cody T               12 RIPT-CA                15.98      16.14  
  4 Jordan, Jake T            12 RIPT-CA                16.98      16.36  
  5 Young, Paul M             12 GWSC-CA                   NT      16.91  
  6 Singer, Adam T            12 RIPT-CA                22.46      17.45  
  7 Van Dam, Peter T          12 GWSC-CA                   NT      18.62  
  8 Jaskulsky, Cody R         12 GWSC-CA                   NT      23.45  
  9 Rees, Wil K               12 RIPT-CA                23.04      23.53  
 
Boys 12 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Holden M             12 RIPT-CA                17.72      16.17  
  2 Young, Paul M             12 GWSC-CA                   NT      16.61  
  3 Dilts, Coulter R          12 RIPT-CA                19.29      16.88  
  4 Bui, Cody T               12 RIPT-CA                18.13      17.42  
  5 Jordan, Jake T            12 RIPT-CA                20.68      18.13  
  6 Singer, Adam T            12 RIPT-CA                26.87      18.89  
  7 Jaskulsky, Cody R         12 GWSC-CA                   NT      20.68  
  8 Rees, Wil K               12 RIPT-CA                23.77      22.00  
  9 Van Dam, Peter T          12 GWSC-CA                   NT      22.29  
 
Boys 12 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Holden M             12 RIPT-CA                14.04      13.23  
  2 Young, Paul M             12 GWSC-CA                   NT      14.06  
  3 Jordan, Jake T            12 RIPT-CA                15.38      14.23  
  4 Dilts, Coulter R          12 RIPT-CA                15.15      14.49  
  5 Bui, Cody T               12 RIPT-CA                15.12      14.89  
  6 Singer, Adam T            12 RIPT-CA                20.51      16.15  
  7 Van Dam, Peter T          12 GWSC-CA                   NT      17.71  
  8 Rees, Wil K               12 RIPT-CA                27.06      25.59  
 -- Jaskulsky, Cody R         12 GWSC-CA                   NT         DQ  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Holden M             12 RIPT-CA              1:04.46    1:05.02  
  2 Jordan, Jake T            12 RIPT-CA              1:11.43    1:10.67  
  3 Dilts, Coulter R          12 RIPT-CA              1:12.37    1:12.28  
  4 Bui, Cody T               12 RIPT-CA              1:12.55    1:12.69  
  5 Young, Paul M             12 GWSC-CA                   NT    1:14.30  
  6 Singer, Adam T            12 RIPT-CA              1:15.81    1:19.05  
  7 Van Dam, Peter T          12 GWSC-CA                   NT    1:24.54  
  8 Rees, Wil K               12 RIPT-CA              1:38.74    1:39.83  
  9 Jaskulsky, Cody R         12 GWSC-CA                   NT    1:41.27  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palcza, Tas T             14 RIPT-CA                24.56      22.94  
  2 Nguyen, Genesis T         14 RIPT-CA                24.31      23.81  
  3 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA                   NT      24.91  
  4 Pham, Benjamin H          14 RIPT-CA                26.01      25.19  
  5 Vansomphone, Arin P       13 RIPT-CA                25.11      25.29  
  6 Phan, Kai D               13 RIPT-CA                26.34      26.10  
  7 Bui, Andrew T             14 RIPT-CA                26.60      26.51  
  8 Urinsco, Ian J            13 RIPT-CA                27.03      27.02  
  9 Fujita, Daigo H           14 GWSC-CA                   NT      27.45  
 10 Huynh, Goten *            13 RIPT-CA                27.59      27.81  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palcza, Tas T             14 RIPT-CA                30.41      28.63  
  2 Pham, Benjamin H          14 RIPT-CA                29.03      30.22  
  3 Vansomphone, Arin P       13 RIPT-CA                31.54      30.44  
  4 Nguyen, Genesis T         14 RIPT-CA                31.66      30.57  
  5 Bui, Andrew T             14 RIPT-CA                32.32      31.71  
  6 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA                   NT      32.12  
  7 Phan, Kai D               13 RIPT-CA                34.69      32.32  
  8 Fujita, Daigo H           14 GWSC-CA                   NT      32.51  
  9 Huynh, Goten *            13 RIPT-CA                35.02      33.29  
 10 Urinsco, Ian J            13 RIPT-CA                37.10      35.62  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palcza, Tas T             14 RIPT-CA                31.92      29.22  
  2 Vansomphone, Arin P       13 RIPT-CA                35.25      32.00  
  3 Nguyen, Genesis T         14 RIPT-CA                30.63      32.12  
  4 Pham, Benjamin H          14 RIPT-CA                34.63      32.83  
  5 Bui, Andrew T             14 RIPT-CA                33.67      32.93  
  6 Phan, Kai D               13 RIPT-CA                36.70      33.78  
  7 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA                   NT      34.58  
  8 Huynh, Goten *            13 RIPT-CA                38.27      35.36  
  9 Fujita, Daigo H           14 GWSC-CA                   NT      36.62  
 10 Urinsco, Ian J            13 RIPT-CA                41.82      37.80  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palcza, Tas T             14 RIPT-CA                29.49      26.67  
  2 Nguyen, Genesis T         14 RIPT-CA                28.64      27.05  
  3 Pham, Benjamin H          14 RIPT-CA                29.01      27.46  
  4 Vansomphone, Arin P       13 RIPT-CA                33.35      29.58  
  5 Phan, Kai D               13 RIPT-CA                36.58      29.67  
  6 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA                   NT      30.10  
  7 Bui, Andrew T             14 RIPT-CA                31.26      30.12  
  8 Fujita, Daigo H           14 GWSC-CA                   NT      30.93  
  9 Huynh, Goten *            13 RIPT-CA                34.26      32.09  
 10 Urinsco, Ian J            13 RIPT-CA                40.27      34.52  
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palcza, Tas T             14 RIPT-CA              1:01.94      59.10  
  2 Nguyen, Genesis T         14 RIPT-CA              1:02.96    1:02.56  
  3 Pham, Benjamin H          14 RIPT-CA              1:05.62    1:03.00  
  4 Vansomphone, Arin P       13 RIPT-CA              1:08.62    1:04.29  
  5 Phan, Kai D               13 RIPT-CA              1:15.07    1:06.49  
  6 Tran, Gavin K             14 GWSC-CA                   NT    1:07.87  
  7 Bui, Andrew T             14 RIPT-CA              1:07.30    1:08.18  
  8 Fujita, Daigo H           14 GWSC-CA                   NT    1:09.84  
  9 Huynh, Goten *            13 RIPT-CA              1:11.19    1:11.34  
 10 Urinsco, Ian J            13 RIPT-CA              1:21.64    1:12.25  
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Tyler Q            16 RIPT-CA                23.79      23.65  
  2 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA                24.43      24.38  
  3 Donati, Aiden K           16 GWSC-CA                   NT      24.39  
  4 Montes, Tony R            16 RIPT-CA                24.45      25.15  
  5 Sanchez, Isaac C          15 RIPT-CA                26.02      25.92  
  6 Rofael, Anthony M         15 GWSC-CA                   NT      27.82  
  7 Nguyen, Chinh D           15 GWSC-CA                   NT      29.41  
 
Boys 15-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Tyler Q            16 RIPT-CA                27.21      28.37  
  2 Montes, Tony R            16 RIPT-CA                30.67      30.28  
  3 Donati, Aiden K           16 GWSC-CA                   NT      31.05  
  4 Sanchez, Isaac C          15 RIPT-CA                33.38      31.31  
  5 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA                34.84      31.38  
  6 Rofael, Anthony M         15 GWSC-CA                   NT      33.53  
  7 Nguyen, Chinh D           15 GWSC-CA                   NT      40.96  
 
Boys 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Tyler Q            16 RIPT-CA                35.65      29.80  
  2 Montes, Tony R            16 RIPT-CA                35.83      34.68  
  3 Sanchez, Isaac C          15 RIPT-CA                36.93      35.19  
  4 Donati, Aiden K           16 GWSC-CA                   NT      35.33  
  5 Rofael, Anthony M         15 GWSC-CA                   NT      37.17  
  6 Nguyen, Chinh D           15 GWSC-CA                   NT      38.84  
 -- Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA                35.46         DQ  
 
Boys 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Tyler Q            16 RIPT-CA                36.43      27.24  
  2 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA                31.66      27.70  
  3 Montes, Tony R            16 RIPT-CA                29.60      28.28  
  4 Sanchez, Isaac C          15 RIPT-CA                29.88      28.36  
  5 Donati, Aiden K           16 GWSC-CA                   NT      29.26  
  6 Rofael, Anthony M         15 GWSC-CA                   NT      32.25  
  7 Nguyen, Chinh D           15 GWSC-CA                   NT      40.13  
 
Boys 15-18 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vuong, Tyler Q            16 RIPT-CA              1:16.39    1:04.37  
  2 Montes, Tony R            16 RIPT-CA                   NT    1:05.20  
  3 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA              1:09.08    1:05.33  
  4 Donati, Aiden K           16 GWSC-CA                   NT    1:05.41  
  5 Sanchez, Isaac C          15 RIPT-CA              1:08.22    1:08.02  
  6 Rofael, Anthony M         15 GWSC-CA                   NT    1:11.48  
  7 Nguyen, Chinh D           15 GWSC-CA                   NT    1:25.48  
 
Mixed 7-8 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orange County Riptide Aquatics-CA  'A'                 NT    1:28.60  
     1) Do, Sophia T W8                 2) Sherry, Penelope J W8          
     3) Finnerty, James M M7            4) Nguyen, William F M8           
 
Mixed 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orange County Riptide Aquatics-CA  'A'                 NT    1:09.10  
     1) Kennedy, Sarah R W9             2) Wilson, Aubrey E W9            
     3) Rodriguez, Philip A M10         4) McIntosh, Luke E M10           
  2 Orange County Riptide Aquatics-CA  'B'                 NT    1:23.84  
     1) Sherry, Olivia A W10            2) Bachand, Isla C W10            
     3) Benyameen, Daniel A M9          4) Do, Alan H M10                 
 
Mixed 11-12 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orange County Riptide Aquatics-CA  'D'                 NT      54.15  
     1) Pham, Linh H W12                2) Stammers, Isabela V W12        
     3) Bui, Cody T M12                 4) Jordan, Jake T M12             
  2 Orange County Riptide Aquatics-CA  'B'                 NT      57.97  
     1) Le, Kathleen G W12              2) Tran, Felicity V W12           
     3) Hoang, Tyler Q M11              4) Vu, Peter N M11                
  3 Orange County Riptide Aquatics-CA  'C'                 NT    1:01.24  
     1) Bachand, G or Genevieve E W12   2) Jepsen, Charlotte M W11        
     3) Rees, Wil K M12                 4) Singer, Adam T M12             
  4 Orange County Riptide Aquatics-CA  'A'                 NT    1:02.37  
     1) Wick, Roxie A W12               2) Hunter, Kelly M W12            
     3) Tran, Forsetti V M11            4) Davis, Tanner R M11            
 
Mixed 13-14 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orange County Riptide Aquatics-CA  'B'                 NT      52.03  
     1) Oberg, Alex W W13               2) Hoang, Hailey K W14            
     3) Bui, Andrew T M14               4) Phan, Kai D M13                
  2 Orange County Riptide Aquatics-CA  'A'                 NT      54.86  
     1) Lee, Olivia N W14               2) Navarro, Evelynn J W13         
     3) Urinsco, Ian J M13              4) Huynh, Goten * M13             
 
Mixed 15-18 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orange County Riptide Aquatics-CA  'B'                 NT      49.29  
     1) Meister, Cate E W15             2) Thai, Margrett B W15           
     3) Montes, Tony R M16              4) Vuong, Tyler Q M16             
 -- Orange County Riptide Aquatics-CA  'A'                 NT         DQ  
     1) Hester, Jovie J W15             2) Gresham, Bailey C W15          
     3) Sanchez, Isaac C M15            4) Nguyen, Dat T M15