AAA February RW SCY - Meet Results

AAA February RW SCY
2/22/2020 - 2/23/2020
Anaheim, CA USA
Updated: 2/23/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Anaheim Aquatics Association              HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
               2020 CA AAA February RW - 2/22/2020 to 2/23/2020                
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                 20.48      19.65        
  2 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                20.54      20.84        
  3 Price, Olivia M            6 JCCW-CA                22.65      23.55        
  4 Eastman, Savannah A        6 SCAC-CA                24.20      23.95        
  5 McCarthy, Naomi Q          6 SET-CA                 25.24      24.95        
  6 Eastman, Charlie A         6 SCAC-CA                23.75      25.03        
  7 Han, Madeline P            5 AZOT-CA                36.58      32.24        
  8 Davis, Zoey Y              6 SWRD-CA                35.28      37.93        
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                 47.81      45.38        
  2 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                48.35      47.01        
  3 Price, Olivia M            6 JCCW-CA                58.21      56.70        
  4 Jepsen, Zoey E             5 RIPT-CA                   NT    1:22.87        
  5 Davis, Zoey Y              6 SWRD-CA              1:29.90    1:25.20        
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Avery H             6 SWRD-CA                   NT    1:46.29        
  2 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA              1:49.43    1:54.25        
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                 24.91      23.48        
  2 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                23.47      24.19        
  3 Brown, Avery H             6 SWRD-CA                25.65      26.85        
  4 Price, Olivia M            6 JCCW-CA                28.10      27.39        
  5 McCarthy, Naomi Q          6 SET-CA                 31.16      27.79        
  6 Eastman, Savannah A        6 SCAC-CA                34.39      29.03        
  7 Han, Madeline P            5 AZOT-CA                53.91      34.42        
  8 Davis, Zoey Y              6 SWRD-CA                35.75      36.96        
  9 Eastman, Charlie A         6 SCAC-CA                29.37      38.95        
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                53.24      57.72        
  2 Price, Olivia M            6 JCCW-CA              1:05.64    1:04.00        
  3 Jepsen, Zoey E             5 RIPT-CA                   NT    1:17.05        
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Olivia M            6 JCCW-CA                30.28      30.09        
  2 Eastman, Savannah A        6 SCAC-CA                33.33      34.37        
 -- Cosma, Bianca N            6 AAA-CA                    NT         DQ        
 -- Han, Madeline P            5 AZOT-CA                   NT         DQ        
 
Girls 5-6 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Olivia M            6 JCCW-CA                   NT    1:04.53        
 -- McCarthy, Naomi Q          6 SET-CA                    NT         DQ        
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Olivia M            6 JCCW-CA                27.34      25.22        
  2 Eastman, Charlie A         6 SCAC-CA                33.86      30.47        
 
Girls 5-6 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Olivia M            6 JCCW-CA                   NT    1:01.30        
  2 Brown, Avery H             6 SWRD-CA              1:04.93    1:02.54        
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adams, Brieleigh Kay K     6 AZOT-CA                   NT    2:16.76        
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          18.10  7-8 .BLU
          21.70  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 18.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Rosales, Amelie P          8 SPLA-CA                18.36      17.61 .BLU   
  2 Price, Maddy L             8 JCCW-CA                19.35      18.41 .RED   
  3 Glidewell, Rylann E        8 FAST-CA                20.46      19.07 .RED   
  4 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                19.45      19.38 .RED   
  5 Cuneo, Josie A             8 CMAC-CA                20.15      19.62 .RED   
  6 Kasayama, Mia T            8 SWRD-CA                21.09      21.52 .RED   
  7 Landy, Maria J             7 BACK-CA                21.25      22.51 .WHT   
  8 Smith, Eden L              8 SET-CA                 21.54      24.53 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                22.21      20.10 .RED   
  2 Adams, Emma V              7 FAST-CA                   NT      20.32 .RED   
  2 Timbal, Sophia K           8 DA-CA                     NT      20.32 .RED   
  4 Job, Syd R                 8 AAA-CA                    NT      20.84 .RED   
  5 Chin, Megan V              8 CMAC-CA                22.69      21.55 .RED   
  6 Rozak, Anaya T             8 SWRD-CA                22.32      22.08 .WHT   
  7 Martin, Emme M             8 GSC-CA                 23.14      23.76 .WHT   
  8 Walsh, Emma C              7 SWRD-CA                26.69      25.11 .WHT   
  9 Harikumar, Aisha S         7 AAA-CA                 26.95      25.19 .WHT   
 10 Albu, Ale I                7 AAA-CA                 24.43      26.76 .WHT   
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  7-8 .BLU
          48.60  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Glidewell, Rylann E        8 FAST-CA                42.05      39.43 .BLU   
  2 Price, Maddy L             8 JCCW-CA                44.74      40.72 .RED   
  3 Huynh, Linh H              8 SPLA-CA                41.46      41.59 .RED   
  4 Garcia, Elena I            7 SWRD-CA                41.47      42.61 .RED   
  5 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                45.07      43.19 .RED   
  6 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                45.33      45.30 .RED   
  7 Timbal, Sophia K           8 DA-CA                  44.51      48.45 .RED   
 -- Ho, Katie                  7 FAST-CA                47.98         NS        
.WHT - Division  
  1 Beighley, Fiona E          7 DA-CA                     NT      44.34 .RED   
  2 Cuneo, Josie A             8 CMAC-CA                49.12      48.92 .WHT   
  3 Adams, Emma V              7 FAST-CA                   NT      50.50 .WHT   
  4 Landy, Maria J             7 BACK-CA                50.00      51.26 .WHT   
  5 Job, Syd R                 8 AAA-CA                    NT      51.51 .WHT   
  6 Smith, Eden L              8 SET-CA                 50.09      52.05 .WHT   
  7 Albu, Ale I                7 AAA-CA                    NT      53.97 .WHT   
  8 Gandotra, Naaya            7 AZOT-CA                59.09      54.36 .WHT   
  9 Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                56.73      56.58 .WHT   
 10 Stadel, Annie K            7 GSC-CA                    NT      57.27 .WHT   
 11 Martin, Emme M             8 GSC-CA                 53.75      58.20 .WHT   
 12 Shahidi, Lilia E           8 GSC-CA                    NT    1:09.18 .WHT   
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  7-8 .BLU
        1:46.10  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:28.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Lin, Annah                 8 AZOT-CA              1:44.40    1:28.72 .RED   
  2 Price, Maddy L             8 JCCW-CA              1:31.74    1:30.25 .RED   
  3 Glenn, Jessi C             8 SWRD-CA              1:34.08    1:31.32 .RED   
  4 Garcia, Elena I            7 SWRD-CA              1:31.12    1:31.68 .RED   
.WHT - Division  
  1 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA              1:47.17    1:40.29 .RED   
  2 Cuneo, Josie A             8 CMAC-CA              1:56.78    1:42.77 .RED   
  3 Chin, Megan V              8 CMAC-CA                   NT    1:45.73 .RED   
  4 Smith, Eden L              8 SET-CA               1:54.03    1:46.25 .WHT   
  5 Landy, Maria J             7 BACK-CA              1:46.90    1:47.15 .WHT   
  6 Kebria, Donia              8 EAST-CA                   NT    1:49.66 .WHT   
  7 Rozak, Anaya T             8 SWRD-CA              1:51.13    1:53.76 .WHT   
  8 Martin, Emme M             8 GSC-CA                    NT    2:02.67 .WHT   
  9 Gandotra, Naaya            7 AZOT-CA                   NT    2:03.39 .WHT   
 -- McCarthy, Kenzie G         8 SET-CA               1:54.34         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          22.20  7-8 .BLU
          26.60  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 22.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 McCarthy, Kenzie G         8 SET-CA                 22.25      22.36 .RED   
  2 Garcia, Elena I            7 SWRD-CA                22.72      22.40 .RED   
  3 Price, Maddy L             8 JCCW-CA                24.59      22.74 .RED   
  4 Lin, Annah                 8 AZOT-CA                25.11      22.88 .RED   
  5 Glidewell, Rylann E        8 FAST-CA                24.76      23.25 .RED   
  5 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                26.00      23.25 .RED   
  7 Kasayama, Mia T            8 SWRD-CA                25.85      23.87 .RED   
  8 Rozak, Anaya T             8 SWRD-CA                24.99      24.04 .RED   
.WHT - Division  
  1 Timbal, Sophia K           8 DA-CA                     NT      22.21 .RED   
  2 Cuneo, Josie A             8 CMAC-CA                28.37      24.29 .RED   
  3 Adams, Emma V              7 FAST-CA                   NT      24.96 .RED   
  4 Landy, Maria J             7 BACK-CA                29.28      26.02 .RED   
  5 Chin, Megan V              8 CMAC-CA                28.47      26.54 .RED   
  6 Smith, Eden L              8 SET-CA                 28.90      26.85 .WHT   
  7 Harikumar, Aisha S         7 AAA-CA                 29.86      27.17 .WHT   
  8 Martin, Emme M             8 GSC-CA                 29.33      28.31 .WHT   
  9 Gandotra, Naaya            7 AZOT-CA                29.83      28.66 .WHT   
 10 Walsh, Emma C              7 SWRD-CA                30.24      32.21 .WHT   
 11 Kebria, Donia              8 EAST-CA                   NT      32.29 .WHT   
 12 Albu, Ale I                7 AAA-CA                 36.51      32.54 .WHT   
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  7-8 .BLU
          57.80  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 48.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                51.06      46.64 .BLU   
  2 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                50.45      49.55 .RED   
  3 Zhang, Elaina Y            8 EAST-CA                48.19      53.36 .RED   
  4 Rozak, Anaya T             8 SWRD-CA                54.85      59.10 .WHT   
 -- Timbal, Sophia K           8 DA-CA                  50.39         DQ        
 -- Price, Maddy L             8 JCCW-CA                53.82         DQ        
.WHT - Division  
  1 Landy, Maria J             7 BACK-CA              1:01.85      55.72 .RED   
  2 Smith, Eden L              8 SET-CA                 59.57      58.93 .WHT   
  3 Gandotra, Naaya            7 AZOT-CA              1:04.86    1:02.88 .WHT   
  4 Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                   NT    1:04.75 .WHT   
  5 Shahidi, Lilia E           8 GSC-CA                    NT    1:30.54 .WHT   
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          24.00  7-8 .BLU
          28.80  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 24.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                25.18      25.56 .RED   
  2 Huynh, Linh H              8 SPLA-CA                25.81      25.79 .RED   
  3 Garcia, Elena I            7 SWRD-CA                26.91      26.39 .RED   
  4 Landy, Maria J             7 BACK-CA                28.79      27.76 .RED   
.WHT - Division  
  1 Zhang, Elaina Y            8 EAST-CA                30.07      26.33 .RED   
  2 Glidewell, Rylann E        8 FAST-CA                30.54      28.93 .WHT   
  3 Rozak, Anaya T             8 SWRD-CA                30.16      30.61 .WHT   
  4 Adams, Emma V              7 FAST-CA                   NT      30.88 .WHT   
  5 Ho, Katie                  7 FAST-CA                   NT      31.66 .WHT   
  6 Smith, Eden L              8 SET-CA                 35.51      31.76 .WHT   
  7 Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                   NT      32.09 .WHT   
  8 Stadel, Annie K            7 GSC-CA                    NT      32.20 .WHT   
  9 Martin, Emme M             8 GSC-CA                 35.72      32.85 .WHT   
 10 Pang, Dani Y               8 CMAC-CA                   NT      34.70 .WHT   
 11 Shahidi, Lilia E           8 GSC-CA                    NT      34.73 .WHT   
 12 Cuneo, Josie A             8 CMAC-CA                37.21      35.15 .WHT   
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  7-8 .BLU
        1:02.80  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 52.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                52.97      52.80 .RED   
  2 Rosales, Amelie P          8 SPLA-CA                54.52      53.03 .RED   
  3 Lin, Annah                 8 AZOT-CA                58.25      54.40 .RED   
  4 Glenn, Jessi C             8 SWRD-CA                58.08      55.87 .RED   
  5 Kasayama, Mia T            8 SWRD-CA                59.06      58.99 .RED   
  6 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA                55.57    1:01.03 .RED   
.WHT - Division  
  1 Garcia, Elena I            7 SWRD-CA              1:10.66      54.87 .RED   
  2 Glidewell, Rylann E        8 FAST-CA              1:04.16      57.74 .RED   
  3 Landy, Maria J             7 BACK-CA              1:02.88      59.66 .RED   
  4 Smith, Eden L              8 SET-CA               1:17.91    1:08.26 .WHT   
  5 Gandotra, Naaya            7 AZOT-CA              1:08.02    1:09.15 .WHT   
  6 Chin, Megan V              8 CMAC-CA              1:08.02    1:09.33 .WHT   
 -- Adams, Emma V              7 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Kebria, Donia              8 EAST-CA                   NT         DQ        
 -- McCarthy, Kenzie G         8 SET-CA                    NT         DQ        
 -- Walsh, Emma C              7 SWRD-CA              1:15.25         DQ        
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 .BLU
          25.60  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Huynh, Linh H              8 SPLA-CA                22.38      20.75 .BLU   
  2 Garcia, Elena I            7 SWRD-CA                21.43      21.75 .RED   
 -- Price, Maddy L             8 JCCW-CA                22.94         NS        
.WHT - Division  
  1 Zhang, Elaina Y            8 EAST-CA                   NT      22.44 .RED   
  2 Beighley, Fiona E          7 DA-CA                     NT      22.52 .RED   
  3 Timbal, Sophia K           8 DA-CA                  27.15      24.44 .RED   
  4 Glidewell, Rylann E        8 FAST-CA                26.67      25.88 .WHT   
  5 Rozak, Anaya T             8 SWRD-CA                26.67      26.23 .WHT   
  6 Smith, Eden L              8 SET-CA                 34.04      28.16 .WHT   
  7 Adams, Emma V              7 FAST-CA                   NT      28.66 .WHT   
  8 Jepsen, Millie R           7 RIPT-CA                   NT      29.74 .WHT   
  9 Martin, Emme M             8 GSC-CA                 31.29      30.65 .WHT   
 10 Gandotra, Naaya            7 AZOT-CA                33.65      31.83 .WHT   
 11 Shahidi, Lilia E           8 GSC-CA                    NT      35.29 .WHT   
 12 Stadel, Annie K            7 GSC-CA                 39.39      35.78 .WHT   
 -- Cuneo, Josie A             8 CMAC-CA                32.31         DQ        
 -- Pang, Dani Y               8 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Ho, Katie                  7 FAST-CA                26.05         DQ        
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  7-8 .BLU
          55.60  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA                48.51      46.72 .RED   
  2 Garcia, Elena I            7 SWRD-CA                48.75      49.33 .RED   
  3 Glenn, Jessi C             8 SWRD-CA                53.59      49.84 .RED   
.WHT - Division  
  1 Rosales, Amelie P          8 SPLA-CA              1:02.27      49.70 .RED   
  2 Lin, Annah                 8 AZOT-CA                55.89      52.83 .RED   
  3 McCarthy, Kenzie G         8 SET-CA                 57.41      53.05 .RED   
  4 Rozak, Anaya T             8 SWRD-CA                59.81    1:01.01 .WHT   
  5 Kasayama, Mia T            8 SWRD-CA              1:00.43    1:06.85 .WHT   
  6 Timbal, Sophia K           8 DA-CA                     NT    1:11.28 .WHT   
  7 Martin, Emme M             8 GSC-CA                    NT    1:17.62 .WHT   
  8 Gandotra, Naaya            7 AZOT-CA                   NT    1:37.25 .WHT   
 -- Glidewell, Rylann E        8 FAST-CA              1:01.55         DQ        
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  7-8 .BLU
        2:01.40  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:41.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Price, Maddy L             8 JCCW-CA              1:47.01    1:40.10 .BLU   
  2 Huynh, Linh H              8 SPLA-CA              1:44.44    1:44.02 .RED   
  3 Garcia, Elena I            7 SWRD-CA              1:42.56    1:45.92 .RED   
  4 Ye, Yolanda                8 AZOT-CA              1:49.57    1:46.48 .RED   
  5 Nguyen, Audrey N           7 RIPT-CA              1:54.33    1:50.26 .RED   
 -- Rozak, Anaya T             8 SWRD-CA              2:01.18         DQ        
.WHT - Division  
  1 Zhang, Elaina Y            8 EAST-CA                   NT    1:46.80 .RED   
  2 Glidewell, Rylann E        8 FAST-CA                   NT    1:47.69 .RED   
  3 Landy, Maria J             7 BACK-CA              2:06.72    2:01.53 .WHT   
  4 Adams, Emma V              7 FAST-CA                   NT    2:10.53 .WHT   
  5 Gandotra, Naaya            7 AZOT-CA              2:14.72    2:13.93 .WHT   
  6 Martin, Emme M             8 GSC-CA               2:36.47    2:30.04 .WHT   
 -- Stadel, Annie K            7 GSC-CA                    NT         DQ        
 -- Pang, Dani Y               8 CMAC-CA              2:02.68         DQ        
 -- Ho, Katie                  7 FAST-CA                   NT         NS        
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  .BLU
          37.00  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 33.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                34.79      33.94 .RED   
  2 Rosen, Lily G             10 SPLA-CA                34.24      33.95 .RED   
  3 Garcia, Analy              9 CMAC-CA                34.21      34.24 .RED   
  4 Kozicki, Brooklyn G       10 EAST-CA                35.68      35.10 .RED   
  5 Perez, Atalia J            9 FAST-CA                35.48      35.14 .RED   
  6 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                35.92      35.93 .RED   
  7 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA                36.33      35.95 .RED   
  8 Ng, Natalie K              9 BACK-CA                35.87      35.97 .RED   
  9 Samuels, Mya C             9 SWRD-CA                36.62      36.10 .RED   
 10 Camarena, Emily F         10 SET-CA                 35.88      36.75 .RED   
.WHT - Division  
  1 Gaskin, Eabha D            9 BACK-CA                37.96      35.50 .RED   
  2 Han, Megan P               9 AZOT-CA                38.79      37.19 .WHT   
  3 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                39.88      37.30 .WHT   
  4 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA                40.37      37.33 .WHT   
  5 Wickstrom, Mariah g       10 SPLA-CA                   NT      37.55 .WHT   
  5 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                37.26      37.55 .WHT   
  7 Tardia, Lilla J            9 COTO-CA                   NT      37.97 .WHT   
  8 Flores, Tatiana G         10 FAST-CA                38.09      38.19 .WHT   
  9 Soldo, Ema M               9 SET-CA                 38.44      38.69 .WHT   
 10 Soo Hoo, Erin             10 FAST-CA                40.94      38.71 .WHT   
 11 Eluna, Cara G             10 GSC-CA                 40.69      39.06 .WHT   
 12 Wang, Ruby                10 AAA-CA                 39.68      39.18 .WHT   
 13 Diebolt, Aubrey E          9 FAST-CA                38.20      39.21 .WHT   
 14 Pang, Melanie Y           10 CMAC-CA                   NT      39.33 .WHT   
 15 Jepsen, Penny B            9 RIPT-CA                38.72      40.28 .WHT   
 16 Bishop, Olivia A           9 FAST-CA                41.11      40.42 .WHT   
 17 Williams, Presley         10 CMAC-CA                38.65      40.53 .WHT   
 18 Farsinejad, Roajon        10 AAA-CA                 40.45      42.33 .WHT   
 19 Gong, Olivia E            10 FAST-CA                42.47      42.64 .WHT   
 20 Le, Lena G                 9 RIPT-CA                46.01      43.14 .WHT   
 21 Pomares, Sophia R          9 SET-CA                 38.64      43.17 .WHT   
 22 Patel, Sofia L             9 AAA-CA                 41.17      43.51 .WHT   
 23 Abo, Emi E                 9 FAST-CA                43.56      43.77 .WHT   
 24 Gogley, Kelsey N          10 SWRD-CA                42.54      44.39 .WHT   
 25 Navarro, Eve F             9 FAST-CA                   NT      44.52 .WHT   
 26 Parra, Lilah S            10 CMAC-CA                44.64      44.59 .WHT   
 27 Halankar, Aarya N         10 FAST-CA                48.45      44.94 .WHT   
 28 Rivera, Gianna K           9 DA-CA                     NT      45.49 .WHT   
 29 Kennedy, Shae B            9 FAST-CA                   NT      48.03 .WHT   
 30 Yal, Ella H                9 FAST-CA                47.83      48.27 .WHT   
 31 Dodd, Irelynn F            9 GSC-CA                 50.39      50.67 .WHT   
 32 Renner, Abigail J          9 SET-CA                 49.96      54.11 .WHT   
 33 Tran, Natalie T            9 SWRD-CA                   NT      54.77 .WHT   
 34 Li, Cindy                  9 FAST-CA                   NT    1:07.75 .WHT   
 -- Kim, Stephanie K          10 FAST-CA                38.78         DQ        
 -- Gong, Kate I              10 FAST-CA                38.36         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  .BLU
        1:21.50  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA              1:14.77    1:11.78 .BLU   
  2 Smiley, Coral O           10 DA-CA                1:17.90    1:14.17 .BLU   
  3 Rosen, Lily G             10 SPLA-CA              1:17.89    1:18.65 .RED   
  4 Garcia, Analy              9 CMAC-CA              1:20.13    1:19.50 .RED   
  5 Perez, Atalia J            9 FAST-CA              1:17.12    1:19.76 .RED   
  6 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA              1:21.49    1:20.90 .RED   
.WHT - Division  
  1 Walker, Mia N              9 CMAC-CA              1:29.09    1:18.42 .RED   
  2 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA              1:35.73    1:20.13 .RED   
  3 Han, Megan P               9 AZOT-CA              1:24.70    1:20.87 .RED   
  4 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA              1:24.77    1:21.58 .WHT   
  5 Samuels, Mya C             9 SWRD-CA              1:25.16    1:21.98 .WHT   
  6 Flores, Tatiana G         10 FAST-CA              1:25.86    1:24.09 .WHT   
  7 Abolfathi, Katia A        10 JCCW-CA              1:30.76    1:25.23 .WHT   
  7 Chin, Anna E              10 CMAC-CA              1:25.09    1:25.23 .WHT   
  9 Diebolt, Aubrey E          9 FAST-CA              1:27.77    1:26.77 .WHT   
 10 Soo Hoo, Erin             10 FAST-CA              1:34.86    1:26.98 .WHT   
 11 Kim, Stephanie K          10 FAST-CA              1:27.74    1:27.10 .WHT   
 12 Bishop, Olivia A           9 FAST-CA              1:30.99    1:28.61 .WHT   
 13 Park, Abianne D           10 FAST-CA              1:28.54    1:29.00 .WHT   
 14 Tardia, Lilla J            9 COTO-CA                   NT    1:29.31 .WHT   
 15 Gong, Kate I              10 FAST-CA              1:30.76    1:29.38 .WHT   
 16 Kebria, Daria             10 EAST-CA              1:33.09    1:34.64 .WHT   
 17 Williams, Presley         10 CMAC-CA              1:27.67    1:35.64 .WHT   
 18 Bennett, Jenny C          10 SCAC-CA              1:30.94    1:35.97 .WHT   
 19 Frembgen, Olivia p         9 SPLA-CA              1:32.51    1:38.04 .WHT   
 20 Heilman, Megan C          10 DA-CA                1:40.08    1:38.11 .WHT   
 21 Kennedy, Shae B            9 FAST-CA                   NT    1:38.94 .WHT   
 22 Gong, Olivia E            10 FAST-CA              1:40.24    1:39.69 .WHT   
 23 Halankar, Aarya N         10 FAST-CA              1:41.55    1:39.82 .WHT   
 24 Wilson, Mya A              9 SWRD-CA                   NT    1:40.17 .WHT   
 25 Cohen, Quinn R             9 SWRD-CA              1:27.58    1:41.83 .WHT   
 26 Abo, Emi E                 9 FAST-CA                   NT    1:41.98 .WHT   
 27 Russell, Avery B           9 EAST-CA                   NT    1:42.18 .WHT   
 28 Ryan, Taylor E            10 GSC-CA               1:49.27    1:43.39 .WHT   
 29 Taheri, Tara               9 GSC-CA               1:42.83    1:43.46 .WHT   
 30 McDermott, Keira O         9 GSC-CA               1:40.90    1:45.27 .WHT   
 31 Yal, Ella H                9 FAST-CA              1:51.75    1:46.76 .WHT   
 32 Naimi, Niki                9 GSC-CA               2:08.05    1:46.93 .WHT   
 33 Dodd, Irelynn F            9 GSC-CA               1:57.65    1:55.92 .WHT   
 34 Graham, Grace E            9 CMAC-CA              1:51.76    1:58.97 .WHT   
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  .BLU
        2:56.80  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Miller, Ratana T          10 FAST-CA              2:47.44    2:35.53 .BLU   
  2 Zia, Isabella M           10 FAST-CA              2:48.15    2:35.58 .BLU   
  3 Perez, Atalia J            9 FAST-CA              2:52.77    2:51.57 .RED   
.WHT - Division  
  1 Williams, Avery N         10 RIPT-CA                   NT    2:30.26 .BLU   
  2 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                   NT    2:34.37 .BLU   
  3 Smiley, Coral O           10 DA-CA                     NT    2:55.74 .RED   
  4 Rosen, Lily G             10 SPLA-CA              3:15.89    2:55.79 .RED   
  5 Robson, Hazuna            10 SET-CA                    NT    3:01.71 .WHT   
 
Girls 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bedford, Molly R          10 EAST-CA              6:27.65    6:18.66        
  2 Shaves, Summer A           8 AZOT-CA                   NT    6:34.73        
  3 Nguyen, Taryn A            9 AZOT-CA              6:54.21    6:48.52        
  4 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                   NT    6:50.33        
  5 Kaufman, Kelly M          10 FAST-CA                   NT    6:57.15        
  6 Miller, Ratana T          10 FAST-CA                   NT    7:08.75        
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  .BLU
          44.30  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ye, Serena                10 AZOT-CA                40.57      38.56 .BLU   
  2 Gauf, Riley B             10 SET-CA                 43.49      40.10 .BLU   
  3 Walker, Mia N              9 CMAC-CA                41.00      40.35 .BLU   
  4 Khudiakova, Veronika       9 AZOT-CA                43.10      40.72 .RED   
  5 Ng, Natalie K              9 BACK-CA                41.20      40.91 .RED   
  6 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                41.12      41.59 .RED   
  7 Camarena, Emily F         10 SET-CA                 42.69      42.87 .RED   
  8 Soldo, Ema M               9 SET-CA                 43.20      43.28 .RED   
  9 Kim, Stephanie K          10 FAST-CA                44.13      43.54 .RED   
 10 Diebolt, Aubrey E          9 FAST-CA                43.93      44.73 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Soo Hoo, Erin             10 FAST-CA                44.53      39.92 .BLU   
  2 Abolfathi, Katia A        10 JCCW-CA                46.39      42.06 .RED   
  3 Flores, Tatiana G         10 FAST-CA                44.47      42.43 .RED   
  4 Han, Megan P               9 AZOT-CA                44.34      43.04 .RED   
  5 Robson, Hazuna            10 SET-CA                 45.16      43.53 .RED   
  6 Chin, Anna E              10 CMAC-CA                45.42      43.99 .RED   
  7 Gong, Kate I              10 FAST-CA                47.87      44.26 .RED   
  8 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                44.37      44.30 .RED   
  9 Tardia, Lilla J            9 COTO-CA                   NT      44.77 .WHT   
 10 Navarro, Eve F             9 FAST-CA                   NT      45.17 .WHT   
 11 Garcia, Analy              9 CMAC-CA                47.42      45.19 .WHT   
 12 Bishop, Olivia A           9 FAST-CA                50.04      45.42 .WHT   
 13 Samuels, Mya C             9 SWRD-CA                45.31      46.21 .WHT   
 14 Wang, Ruby                10 AAA-CA                 46.45      46.26 .WHT   
 15 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA                54.40      46.66 .WHT   
 16 Abo, Emi E                 9 FAST-CA                50.09      48.14 .WHT   
 17 Park, Abianne D           10 FAST-CA                49.66      48.18 .WHT   
 18 McDermott, Keira O         9 GSC-CA                 53.41      49.36 .WHT   
 19 Heilman, Megan C          10 DA-CA                  50.28      49.75 .WHT   
 20 Frembgen, Olivia p         9 SPLA-CA                53.26      49.99 .WHT   
 21 Kennedy, Shae B            9 FAST-CA                   NT      50.48 .WHT   
 22 Gong, Olivia E            10 FAST-CA                50.32      51.80 .WHT   
 23 Le, Lena G                 9 RIPT-CA                55.06      51.87 .WHT   
 24 Yal, Ella H                9 FAST-CA                52.22      51.88 .WHT   
 25 Halankar, Aarya N         10 FAST-CA                58.21      53.43 .WHT   
 26 Graham, Grace E            9 CMAC-CA                56.82      53.48 .WHT   
 27 Naimi, Niki                9 GSC-CA                 55.08      53.85 .WHT   
 28 Taheri, Tara               9 GSC-CA                 57.27      53.89 .WHT   
 29 Dodd, Irelynn F            9 GSC-CA                 57.03      57.80 .WHT   
 30 Ryan, Taylor E            10 GSC-CA                 56.77    1:02.20 .WHT   
 -- Wilson, Mya A              9 SWRD-CA                   NT         DQ        
 -- Bennett, Jenny C          10 SCAC-CA                50.71         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  .BLU
        1:36.80  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Ye, Serena                10 AZOT-CA              1:29.51    1:25.99 .BLU   
  2 Kozicki, Brooklyn G       10 EAST-CA              1:28.91    1:27.49 .BLU   
  3 Ng, Natalie K              9 BACK-CA              1:30.26    1:29.36 .RED   
  4 Perez, Atalia J            9 FAST-CA              1:29.30    1:31.03 .RED   
  5 Han, Megan P               9 AZOT-CA              1:32.55    1:32.60 .RED   
.WHT - Division  
  1 Kim, Stephanie K          10 FAST-CA                   NT    1:32.91 .RED   
  2 Diebolt, Aubrey E          9 FAST-CA              1:37.60    1:33.92 .RED   
  3 Soldo, Ema M               9 SET-CA               1:40.62    1:36.59 .RED   
  4 Bishop, Olivia A           9 FAST-CA                   NT    1:37.32 .WHT   
  5 Farsinejad, Roajon        10 AAA-CA               1:42.96    1:37.88 .WHT   
  6 Eluna, Cara G             10 GSC-CA               1:52.46    1:38.82 .WHT   
  7 Samuels, Mya C             9 SWRD-CA              1:44.16    1:39.08 .WHT   
  8 Tardia, Lilla J            9 COTO-CA                   NT    1:39.41 .WHT   
  9 Garcia, Analy              9 CMAC-CA              1:41.30    1:41.53 .WHT   
 10 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA              1:52.44    1:43.59 .WHT   
 11 Parra, Lilah S            10 CMAC-CA              1:58.94    1:47.63 .WHT   
 12 Le, Lena G                 9 RIPT-CA              2:00.48    1:48.06 .WHT   
 13 Yal, Ella H                9 FAST-CA                   NT    1:59.34 .WHT   
 14 Tran, Natalie T            9 SWRD-CA                   NT    1:59.71 .WHT   
 15 Halankar, Aarya N         10 FAST-CA                   NT    2:01.55 .WHT   
 -- Kennedy, Shae B            9 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Renner, Abigail J          9 SET-CA               2:13.35         DQ        
 -- Jepsen, Penny B            9 RIPT-CA              1:56.71         DQ        
 -- Abo, Emi E                 9 FAST-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA                45.97      44.57 .BLU   
  2 Smiley, Coral O           10 DA-CA                  46.08      44.70 .BLU   
  3 Ye, Serena                10 AZOT-CA                46.43      46.78 .RED   
  4 Diebolt, Aubrey E          9 FAST-CA                48.15      47.94 .RED   
  5 Ng, Natalie K              9 BACK-CA                46.29      48.10 .RED   
  6 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                49.65      50.42 .WHT   
 -- Kim, Stephanie K          10 FAST-CA                48.87         NS        
.WHT - Division  
  1 Wang, Ruby                10 AAA-CA                    NT      47.30 .RED   
  2 Camarena, Emily F         10 SET-CA                 55.25      48.26 .RED   
  3 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                50.14      48.46 .RED   
  4 Han, Megan P               9 AZOT-CA                50.68      48.73 .RED   
  5 Perez, Atalia J            9 FAST-CA                53.39      49.21 .RED   
  6 Gong, Olivia E            10 FAST-CA                52.99      50.06 .WHT   
  7 Kozicki, Brooklyn G       10 EAST-CA                52.70      50.13 .WHT   
  8 Samuels, Mya C             9 SWRD-CA                53.17      50.33 .WHT   
  9 Gaskin, Eabha D            9 BACK-CA                53.29      50.77 .WHT   
 10 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                51.36      50.78 .WHT   
 11 Eluna, Cara G             10 GSC-CA                 54.99      51.77 .WHT   
 12 Le, Lena G                 9 RIPT-CA                57.27      51.98 .WHT   
 13 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                51.22      52.15 .WHT   
 14 Garcia, Analy              9 CMAC-CA              1:10.44      52.30 .WHT   
 15 Pang, Melanie Y           10 CMAC-CA                   NT      52.32 .WHT   
 16 Williams, Presley         10 CMAC-CA                53.07      52.82 .WHT   
 17 Flores, Tatiana G         10 FAST-CA                51.09      53.41 .WHT   
 18 Pomares, Sophia R          9 SET-CA                 53.76      53.64 .WHT   
 19 Jepsen, Penny B            9 RIPT-CA              1:00.46      54.97 .WHT   
 20 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA                57.58      56.81 .WHT   
 21 Soo Hoo, Erin             10 FAST-CA                   NT      57.11 .WHT   
 22 Soldo, Ema M               9 SET-CA                 55.90      57.49 .WHT   
 23 Halankar, Aarya N         10 FAST-CA                58.75      57.56 .WHT   
 24 Patel, Sofia L             9 AAA-CA               1:11.42      57.69 .WHT   
 25 Farsinejad, Roajon        10 AAA-CA                 56.42      58.49 .WHT   
 26 Dodd, Irelynn F            9 GSC-CA               1:03.41    1:00.15 .WHT   
 27 Navarro, Eve F             9 FAST-CA                   NT    1:00.40 .WHT   
 28 Renner, Abigail J          9 SET-CA                 59.08    1:00.62 .WHT   
 29 Yal, Ella H                9 FAST-CA              1:03.08    1:00.91 .WHT   
 30 Gogley, Kelsey N          10 SWRD-CA              1:02.10    1:01.02 .WHT   
 31 Parra, Lilah S            10 CMAC-CA              1:00.97    1:01.83 .WHT   
 32 Kennedy, Shae B            9 FAST-CA                   NT    1:03.33 .WHT   
 33 Tran, Natalie T            9 SWRD-CA                   NT    1:04.22 .WHT   
 34 Li, Cindy                  9 FAST-CA                   NT    1:08.46 .WHT   
 35 Rivera, Gianna K           9 DA-CA                     NT    1:11.13 .WHT   
 -- Wickstrom, Mariah g       10 SPLA-CA                   NT         DQ        
 -- Bishop, Olivia A           9 FAST-CA                50.60         DQ        
 -- Abo, Emi E                 9 FAST-CA              1:00.24         DQ        
 -- Gong, Kate I              10 FAST-CA                52.31         NS        
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  .BLU
        1:49.10  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kasayama, Hannah          10 SWRD-CA              1:40.68    1:37.10 .BLU   
  2 Ye, Serena                10 AZOT-CA              1:42.74    1:38.61 .BLU   
  3 Smiley, Coral O           10 DA-CA                1:40.53    1:40.28 .RED   
  4 Diebolt, Aubrey E          9 FAST-CA              1:42.30    1:41.75 .RED   
  5 Ng, Natalie K              9 BACK-CA              1:45.10    1:43.09 .RED   
  6 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA              1:48.89    1:45.59 .RED   
  7 Kim, Stephanie K          10 FAST-CA              1:46.38    1:47.19 .RED   
.WHT - Division  
  1 Miller, Ratana T          10 FAST-CA                   NT    1:40.14 .RED   
  2 Wang, Ruby                10 AAA-CA                    NT    1:43.66 .RED   
  3 Gauf, Riley B             10 SET-CA               1:55.42    1:47.84 .RED   
  4 Kebria, Daria             10 EAST-CA              1:52.39    1:48.33 .RED   
  5 Le, Lena G                 9 RIPT-CA              2:02.05    1:50.80 .WHT   
  6 Naimi, Niki                9 GSC-CA                    NT    1:51.47 .WHT   
  7 Khudiakova, Veronika       9 AZOT-CA                   NT    1:52.45 .WHT   
  8 Robson, Hazuna            10 SET-CA               1:51.38    1:55.72 .WHT   
  9 Russell, Avery B           9 EAST-CA              2:02.07    1:59.21 .WHT   
 10 Heilman, Megan C          10 DA-CA                     NT    2:00.69 .WHT   
 11 Bachand, Isla C           10 RIPT-CA              2:19.23    2:01.46 .WHT   
 12 Soldo, Ema M               9 SET-CA               2:01.33    2:04.86 .WHT   
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  .BLU
          41.80  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Zia, Isabella M           10 FAST-CA                39.47      39.02 .RED   
  2 Robles, Amy S              8 AZOT-CA                38.36      40.26 .RED   
  3 Miller, Ratana T          10 FAST-CA                41.38      40.32 .RED   
  4 Kasayama, Hannah          10 SWRD-CA                39.66      41.49 .RED   
  5 Abolfathi, Katia A        10 JCCW-CA                40.22      41.92 .WHT   
  6 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA                40.15      42.44 .WHT   
  7 Walker, Mia N              9 CMAC-CA                41.19      42.65 .WHT   
  8 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                40.20      43.32 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Ng, Natalie K              9 BACK-CA                59.25      42.02 .WHT   
  2 Gauf, Riley B             10 SET-CA                 52.01      43.03 .WHT   
  3 Garcia, Analy              9 CMAC-CA                46.66      43.17 .WHT   
  4 Camarena, Emily F         10 SET-CA                 42.60      43.48 .WHT   
  5 Khudiakova, Veronika       9 AZOT-CA                43.33      44.16 .WHT   
  6 Perez, Atalia J            9 FAST-CA                45.66      44.49 .WHT   
  7 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA                45.97      45.33 .WHT   
  8 Samuels, Mya C             9 SWRD-CA                47.39      45.71 .WHT   
  9 Flores, Tatiana G         10 FAST-CA                45.71      46.94 .WHT   
 10 Park, Abianne D           10 FAST-CA                48.55      46.95 .WHT   
 11 Soo Hoo, Erin             10 FAST-CA                   NT      47.00 .WHT   
 12 Russell, Avery B           9 EAST-CA                51.23      49.51 .WHT   
 13 Williams, Presley         10 CMAC-CA                50.44      49.70 .WHT   
 14 Bishop, Olivia A           9 FAST-CA                57.66      50.24 .WHT   
 15 Bennett, Jenny C          10 SCAC-CA                47.73      51.10 .WHT   
 16 Gong, Olivia E            10 FAST-CA                55.78      51.83 .WHT   
 17 Gong, Kate I              10 FAST-CA                51.60      52.30 .WHT   
 18 Navarro, Eve F             9 FAST-CA                   NT      52.46 .WHT   
 19 Heilman, Megan C          10 DA-CA                     NT      52.89 .WHT   
 20 McDermott, Keira O         9 GSC-CA                 55.10      52.95 .WHT   
 21 Le, Lena G                 9 RIPT-CA                58.44      52.96 .WHT   
 22 Abo, Emi E                 9 FAST-CA                   NT      53.90 .WHT   
 23 Taheri, Tara               9 GSC-CA                 58.07      54.02 .WHT   
 24 Cohen, Quinn R             9 SWRD-CA                51.06      55.81 .WHT   
 25 Halankar, Aarya N         10 FAST-CA                54.92      56.52 .WHT   
 26 Yal, Ella H                9 FAST-CA                59.39      58.86 .WHT   
 27 Ryan, Taylor E            10 GSC-CA               1:07.79    1:02.84 .WHT   
 -- Kennedy, Shae B            9 FAST-CA                   NT         DQ        
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  .BLU
        1:37.40  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA              1:32.07    1:29.15 .BLU   
  2 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA              1:32.41    1:32.76 .RED   
.WHT - Division  
  1 Ye, Serena                10 AZOT-CA                   NT    1:19.78 .BLU   
  2 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA                   NT    1:32.90 .RED   
  3 Camarena, Emily F         10 SET-CA               1:56.13    1:37.79 .WHT   
  4 Miller, Ratana T          10 FAST-CA                   NT    1:39.34 .WHT   
  5 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA              1:37.84    1:39.86 .WHT   
  6 Rosen, Lily G             10 SPLA-CA              1:41.43    1:44.05 .WHT   
  7 Flores, Tatiana G         10 FAST-CA                   NT    1:47.74 .WHT   
  8 Pomares, Sophia R          9 SET-CA                    NT    1:50.20 .WHT   
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  .BLU
        1:34.40  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kasayama, Hannah          10 SWRD-CA              1:26.78    1:26.08 .BLU   
  2 Flores, Tatiana G         10 FAST-CA              1:34.17    1:28.94 .RED   
  3 Ng, Natalie K              9 BACK-CA              1:30.66    1:30.69 .RED   
.WHT - Division  
  1 Robles, Amy S              8 AZOT-CA              1:26.63    1:25.71 .BLU   
  2 Perez, Atalia J            9 FAST-CA              1:34.61    1:28.18 .RED   
  3 Walker, Mia N              9 CMAC-CA              1:34.45    1:28.25 .RED   
  4 Sherry, Olivia A          10 RIPT-CA              1:30.58    1:28.30 .RED   
  5 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA              1:26.69    1:29.95 .RED   
  6 Gauf, Riley B             10 SET-CA               1:43.20    1:30.85 .RED   
  7 Abolfathi, Katia A        10 JCCW-CA              1:38.27    1:31.11 .RED   
  8 Diebolt, Aubrey E          9 FAST-CA              1:34.33    1:32.04 .RED   
  9 Alva, Taylor S             8 AZOT-CA              1:29.40    1:32.76 .RED   
 10 Camarena, Emily F         10 SET-CA               1:37.62    1:32.89 .RED   
 11 Khudiakova, Veronika       9 AZOT-CA              1:34.65    1:33.23 .RED   
 12 Kim, Stephanie K          10 FAST-CA              1:34.47    1:37.22 .WHT   
 13 Sherry, Penelope J         8 RIPT-CA              1:36.46    1:37.41 .WHT   
 14 Soo Hoo, Erin             10 FAST-CA                   NT    1:37.42 .WHT   
 15 Chin, Anna E              10 CMAC-CA              1:44.11    1:37.83 .WHT   
 16 Tardia, Lilla J            9 COTO-CA                   NT    1:38.23 .WHT   
 17 Robson, Hazuna            10 SET-CA               1:40.36    1:39.19 .WHT   
 18 Soldo, Ema M               9 SET-CA               1:40.12    1:39.96 .WHT   
 19 Park, Abianne D           10 FAST-CA              1:49.12    1:39.97 .WHT   
 20 Williams, Presley         10 CMAC-CA              1:42.90    1:40.96 .WHT   
 21 Navarro, Eve F             9 FAST-CA                   NT    1:47.07 .WHT   
 22 Gong, Olivia E            10 FAST-CA              1:50.60    1:48.29 .WHT   
 23 Bennett, Jenny C          10 SCAC-CA              1:43.09    1:48.71 .WHT   
 24 Cohen, Quinn R             9 SWRD-CA              1:46.26    1:49.92 .WHT   
 25 Naimi, Niki                9 GSC-CA               1:57.07    1:49.93 .WHT   
 26 Kebria, Daria             10 EAST-CA              1:47.50    1:50.75 .WHT   
 27 Yal, Ella H                9 FAST-CA              1:58.06    1:51.30 .WHT   
 28 Abo, Emi E                 9 FAST-CA                   NT    1:51.94 .WHT   
 29 Halankar, Aarya N         10 FAST-CA                   NT    1:52.34 .WHT   
 30 Frembgen, Olivia p         9 SPLA-CA              1:58.89    1:54.14 .WHT   
 31 Wilson, Mya A              9 SWRD-CA                   NT    1:57.09 .WHT   
 32 Taheri, Tara               9 GSC-CA               2:02.37    1:57.55 .WHT   
 33 McDermott, Keira O         9 GSC-CA                    NT    1:58.15 .WHT   
 34 Dodd, Irelynn F            9 GSC-CA               2:18.95    2:02.05 .WHT   
 35 Graham, Grace E            9 CMAC-CA              2:21.88    2:17.27 .WHT   
 -- Kennedy, Shae B            9 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Gong, Kate I              10 FAST-CA              1:45.15         DQ        
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  .BLU
        3:23.50  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:06.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Diebolt, Aubrey E          9 FAST-CA              3:21.58    3:15.70 .RED   
  2 Perez, Atalia J            9 FAST-CA              3:16.49    3:16.59 .RED   
.WHT - Division  
  1 Nguyen, Maddy N           10 RIPT-CA                   NT    2:52.46 .BLU   
  2 Camarena, Emily F         10 SET-CA                    NT    3:10.16 .RED   
  3 Smiley, Coral O           10 DA-CA                     NT    3:12.22 .RED   
  4 Espiritu, Kynsley A        8 AZOT-CA                   NT    3:19.71 .RED   
  5 Eluna, Cara G             10 GSC-CA               3:35.36    3:28.69 .WHT   
  6 Soo Hoo, Erin             10 FAST-CA                   NT    3:32.34 .WHT   
  7 Soldo, Ema M               9 SET-CA                    NT    3:35.41 .WHT   
  8 Williams, Presley         10 CMAC-CA                   NT    3:38.31 .WHT   
  9 Gong, Olivia E            10 FAST-CA                   NT    3:48.27 .WHT   
 -- Gong, Kate I              10 FAST-CA                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  .BLU
          33.50  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Wilson, Claire J          11 JCCW-CA                31.92      30.25 .BLU   
  2 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA                31.46      30.80 .RED   
  3 Lizardo, Trisha U         12 SWRD-CA                30.92      31.06 .RED   
  4 Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA                33.05      31.88 .RED   
  5 Lazarit, Zeliyah H        11 AAA-CA                 32.87      31.89 .RED   
  6 Turk, Paige m             11 SPLA-CA                31.97      31.94 .RED   
  7 Wong, Leah E              11 AZOT-CA                32.37      32.16 .RED   
  8 Kozicki, Avery S          12 EAST-CA                33.49      32.41 .RED   
  9 Verdugo, Novalee M        12 SWRD-CA                32.53      32.90 .RED   
 10 Boado, Felisa E           11 SET-CA                 31.72      33.05 .RED   
 11 Fan, Katie B              11 WASC-CA                32.27      33.11 .RED   
 12 Barnes, Maddy I           12 SET-CA                 32.67      33.16 .RED   
 13 Turnbull, Amaya R         12 SWRD-CA                32.91      33.40 .RED   
 14 Capistron, Riley A        11 SET-CA                 33.12      33.53 .WHT   
 15 Gaskin, Cliona E          12 BACK-CA                33.20      33.55 .WHT   
 16 Johnson, McKinley J       11 COTO-CA                33.38      34.26 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Macfarlane, Bella G       12 AAA-CA                    NT      28.82 .BLU   
  2 Hicken, Reese K           12 COTO-CA                34.05      30.32 .BLU   
  3 Lan, Cynthia              12 FAST-CA                   NT      30.53 .BLU   
  4 Mott, Milan M             12 CMAC-CA                33.59      31.97 .RED   
  5 Chung, Sydney Y           11 SWRD-CA                35.97      32.98 .RED   
  6 Ngo, Cat-Tuong V          12 FAST-CA                33.72      33.46 .RED   
  7 You, Katelynn             11 AAA-CA                 35.89      34.60 .WHT   
  8 Wright, Sam A             12 FAST-CA                   NT      34.74 .WHT   
  9 Pham, Mira T              11 AZOT-CA                34.64      34.89 .WHT   
 10 Sebastian, Emily R        12 GSC-CA                 35.87      35.00 .WHT   
 11 Liang, Lisa A             11 DA-CA                  35.15      35.26 .WHT   
 12 Urbano, Marcela A         11 CMAC-CA                35.88      35.28 .WHT   
 13 Obyrnes, Maggie E         11 SCAC-CA                35.58      35.56 .WHT   
 14 Jepsen, Charlotte M       11 RIPT-CA                37.83      35.72 .WHT   
 15 Kim, Jimin                11 FAST-CA                   NT      35.76 .WHT   
 16 Gutierrez, Saliyah M      11 SWRD-CA                48.97      36.47 .WHT   
 17 Sarhan, Amelie J          11 AAA-CA                 38.56      36.72 .WHT   
 18 Juelfs, Lila E            11 CMAC-CA                   NT      36.77 .WHT   
 19 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA                 38.68      36.82 .WHT   
 20 Kennedy, Mary G           12 GSC-CA                 37.35      36.83 .WHT   
 21 Gutierrez, Addison K      11 EAST-CA                43.38      37.54 .WHT   
 22 Serna, Ava W              12 FAST-CA                40.74      37.73 .WHT   
 23 Ryan, Natallie M          11 CMAC-CA                   NT      38.63 .WHT   
 24 Bluemel, Gabi             11 EAST-CA                43.63      39.26 .WHT   
 25 Tonel, Malia E            11 SCAC-CA                39.96      39.56 .WHT   
 26 Yang, Alina C             11 FAST-CA                41.78      40.58 .WHT   
 -- Braun, Claire A           11 AAA-CA                 35.30         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  .BLU
        1:12.70  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Wilson, Claire J          11 JCCW-CA              1:07.29    1:06.36 .BLU   
                  32.39     1:06.36 (33.97)                                        
  2 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA              1:08.66    1:07.40 .RED   
                  32.24     1:07.40 (35.16)                                        
  3 Kwak, Ellie               12 FAST-CA              1:06.84    1:08.49 .RED   
                  31.99     1:08.49 (36.50)                                        
  4 Turk, Paige m             11 SPLA-CA              1:12.25    1:08.56 .RED   
                  33.48     1:08.56 (35.08)                                        
  5 Haber, Sasha N            11 SET-CA               1:08.28    1:10.28 .RED   
                  33.43     1:10.28 (36.85)                                        
  6 Lazarit, Zeliyah H        11 AAA-CA               1:12.21    1:11.27 .RED   
                  34.62     1:11.27 (36.65)                                        
  7 Capistron, Riley A        11 SET-CA               1:11.78    1:11.29 .RED   
                  34.74     1:11.29 (36.55)                                        
  8 Barnes, Maddy I           12 SET-CA               1:11.99    1:11.87 .RED   
                  34.66     1:11.87 (37.21)                                        
  9 Boado, Felisa E           11 SET-CA               1:09.00    1:11.91 .RED   
                  35.27     1:11.91 (36.64)                                        
 10 Suh, Raon F               12 JCCW-CA              1:09.98    1:12.01 .RED   
                  35.41     1:12.01 (36.60)                                        
 11 Lessa Fratini, Sofia      11 FAST-CA              1:09.48    1:12.06 .RED   
                  32.92     1:12.06 (39.14)                                        
 12 Diebolt, Taylor E         12 FAST-CA              1:11.19    1:12.25 .RED   
                  34.50     1:12.25 (37.75)                                        
 13 Razzouk, Rita T           11 AZOT-CA              1:11.57    1:13.69 .WHT   
                  35.13     1:13.69 (38.56)                                        
 14 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA              1:12.67    1:15.78 .WHT   
                  36.10     1:15.78 (39.68)                                        
.WHT - Division  
  1 Macfarlane, Bella G       12 AAA-CA                    NT    1:02.49 .BLU   
                  29.87     1:02.49 (32.62)                                        
  2 Lan, Cynthia              12 FAST-CA                   NT    1:05.08 .BLU   
                1:06.24         1:05.08 ( )                                        
  3 Wong, Leah E              11 AZOT-CA              1:12.96    1:11.53 .RED   
                  33.71     1:11.53 (37.82)                                        
  4 Miller, Kasey A           12 GSC-CA               1:12.90    1:11.75 .RED   
                  34.29     1:11.75 (37.46)                                        
  5 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA              1:15.14    1:12.00 .RED   
                  34.30     1:12.00 (37.70)                                        
  6 McArthur, Amanda M        12 AZOT-CA              1:14.46    1:12.39 .RED   
                  34.64     1:12.39 (37.75)                                        
  7 Mott, Milan M             12 CMAC-CA              1:14.37    1:12.95 .WHT   
                  34.75     1:12.95 (38.20)                                        
  8 Nigro, Jaylin S           11 GSC-CA               1:15.15    1:15.94 .WHT   
                  36.30     1:15.94 (39.64)                                        
  9 Dave, Pooja N             11 AZOT-CA              1:17.15    1:16.45 .WHT   
                  36.34     1:16.45 (40.11)                                        
 10 Ngo, Cat-Tuong V          12 FAST-CA              1:17.77    1:17.59 .WHT   
                  37.85     1:17.59 (39.74)                                        
 11 Frey, Phoenix J           11 FAST-CA              1:20.37    1:18.62 .WHT   
                  37.28     1:18.62 (41.34)                                        
 12 You, Katelynn             11 AAA-CA               1:23.62    1:19.63 .WHT   
                  37.39     1:19.63 (42.24)                                        
 13 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA               1:18.38    1:22.11 .WHT   
                  38.93     1:22.11 (43.18)                                        
 14 Wright, Sam A             12 FAST-CA                   NT    1:22.28 .WHT   
                  37.72     1:22.28 (44.56)                                        
 15 Gutierrez, Saliyah M      11 SWRD-CA              2:03.16    1:22.44 .WHT   
                  39.22     1:22.44 (43.22)                                        
 16 Horiguchi, Mia K          11 FAST-CA              1:23.46    1:23.83 .WHT   
                  38.48     1:23.83 (45.35)                                        
 17 Park, Anais J             12 FAST-CA              1:27.44    1:25.05 .WHT   
                  40.06     1:25.05 (44.99)                                        
 18 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA               1:25.62    1:27.12 .WHT   
                  41.35     1:27.12 (45.77)                                        
 19 Kennedy, Mary G           12 GSC-CA               1:30.02    1:27.64 .WHT   
                  41.54     1:27.64 (46.10)                                        
 20 Serna, Ava W              12 FAST-CA              1:30.64    1:28.14 .WHT   
                  42.04     1:28.14 (46.10)                                        
 21 Tapper, Gabbi R           11 SET-CA                    NT    1:28.86 .WHT   
                  41.49     1:28.86 (47.37)                                        
 22 Gutierrez, Addison K      11 EAST-CA              1:29.32    1:29.16 .WHT   
                  42.34     1:29.16 (46.82)                                        
 23 Yang, Alina C             11 FAST-CA                   NT    1:31.74 .WHT   
                  40.99     1:31.74 (50.75)                                        
 24 Tanuwidjaja, Audrey G     11 GSC-CA                    NT    1:34.92 .WHT   
                  42.29     1:34.92 (52.63)                                        
 25 Laciura, Jewels V         11 COTO-CA              1:27.32    1:35.51 .WHT   
                  43.57     1:35.51 (51.94)                                        
 26 Song, Gia                 11 GSC-CA               1:43.97    1:37.47 .WHT   
                  46.61     1:37.47 (50.86)                                        
 27 Clary, Aubrey             11 JCCW-CA                   NT    1:38.17 .WHT   
                  47.53     1:38.17 (50.64)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  .BLU
        2:37.20  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Pham, Linh H              12 RIPT-CA              2:28.61    2:23.18 .BLU   
                  33.37     1:10.44 (37.07)     1:47.21 (36.77)     2:23.18 (35.97)
  2 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA              2:28.73    2:28.92 .RED   
                  34.29     1:12.68 (38.39)     1:51.50 (38.82)     2:28.92 (37.42)
  3 Boado, Felisa E           11 SET-CA               2:32.55    2:31.99 .RED   
                  34.19     1:12.68 (38.49)     1:52.99 (40.31)     2:31.99 (39.00)
  4 Diebolt, Taylor E         12 FAST-CA              2:34.86    2:35.88 .RED   
                  35.11     1:15.56 (40.45)     1:57.30 (41.74)     2:35.88 (38.58)
  5 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA              2:34.95    2:47.33 .WHT   
                  36.76     1:19.31 (42.55)     2:04.39 (45.08)     2:47.33 (42.94)
.WHT - Division  
  1 Bedford, Madison K        12 EAST-CA              2:38.87    2:29.16 .RED   
                  32.41     1:10.02 (37.61)     1:49.52 (39.50)     2:29.16 (39.64)
  2 Turk, Paige m             11 SPLA-CA              2:37.49    2:32.60 .RED   
                  35.86     1:15.70 (39.84)     1:55.37 (39.67)     2:32.60 (37.23)
  3 Capistron, Riley A        11 SET-CA               2:40.08    2:35.87 .RED   
                  35.53     1:16.75 (41.22)     1:59.02 (42.27)     2:35.87 (36.85)
  4 Suh, Raon F               12 JCCW-CA                   NT    2:36.93 .RED   
                  35.59     1:17.08 (41.49)     1:59.20 (42.12)     2:36.93 (37.73)
  5 Mott, Milan M             12 CMAC-CA              2:39.33    2:37.43 .WHT   
                  35.99     1:16.72 (40.73)     1:57.94 (41.22)     2:37.43 (39.49)
  6 Ngo, Cat-Tuong V          12 FAST-CA                   NT    2:55.42 .WHT   
                  38.03     1:21.96 (43.93)     2:08.71 (46.75)     2:55.42 (46.71)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  .BLU
        6:59.50  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 6:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Hadhoud, Leila H          12 AZOT-CA              6:30.11    6:24.74 .RED   
.WHT - Division  
  1 Wilson, Claire J          11 JCCW-CA              7:03.50    6:12.85 .BLU   
  2 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA                   NT    6:36.74 .RED   
  3 Diebolt, Taylor E         12 FAST-CA                   NT    6:54.34 .RED   
  4 Mott, Milan M             12 CMAC-CA              7:06.07    6:54.71 .RED   
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  .BLU
          39.60  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Diebolt, Taylor E         12 FAST-CA                36.77      36.09 .BLU   
  2 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA                36.38      36.37 .RED   
  3 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA                38.72      37.75 .RED   
  4 Gaskin, Cliona E          12 BACK-CA                38.58      40.60 .WHT   
  5 Wong, Leah E              11 AZOT-CA                39.36      40.83 .WHT   
 -- Lazarit, Zeliyah H        11 AAA-CA                 38.12         NS        
.WHT - Division  
  1 Macfarlane, Bella G       12 AAA-CA                    NT      33.85 .BLU   
  2 Hicken, Reese K           12 COTO-CA                43.44      37.38 .RED   
  3 Fan, Katie B              11 WASC-CA                39.85      38.59 .RED   
  4 Turk, Paige m             11 SPLA-CA                40.22      39.10 .RED   
  5 Sebastian, Emily R        12 GSC-CA                 41.55      40.34 .WHT   
  6 Ngo, Cat-Tuong V          12 FAST-CA                40.30      40.72 .WHT   
  7 Mott, Milan M             12 CMAC-CA                41.84      40.81 .WHT   
  8 Johnson, McKinley J       11 COTO-CA                40.52      40.83 .WHT   
  9 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA                42.53      41.03 .WHT   
 10 Chung, Sydney Y           11 SWRD-CA                   NT      41.12 .WHT   
 11 Kim, Jimin                11 FAST-CA                42.56      41.30 .WHT   
 12 Gaskin, Sophie R          12 BACK-CA                40.04      41.42 .WHT   
 13 Boado, Felisa E           11 SET-CA                 39.94      42.54 .WHT   
 14 Juelfs, Lila E            11 CMAC-CA                47.71      42.87 .WHT   
 15 Turnbull, Eva B           11 SWRD-CA                45.09      42.92 .WHT   
 16 Braun, Claire A           11 AAA-CA                 47.00      43.45 .WHT   
 17 Wright, Sam A             12 FAST-CA                   NT      43.56 .WHT   
 18 Serna, Ava W              12 FAST-CA                44.22      43.88 .WHT   
 19 Yang, Alina C             11 FAST-CA                46.03      44.01 .WHT   
 20 Liang, Lisa A             11 DA-CA                  47.69      44.50 .WHT   
 21 Urbano, Marcela A         11 CMAC-CA                44.95      44.59 .WHT   
 22 Moore, Mersadie F         12 EAST-CA                   NT      44.80 .WHT   
 23 Sarhan, Amelie J          11 AAA-CA                 45.59      45.47 .WHT   
 24 Gutierrez, Addison K      11 EAST-CA                   NT      47.06 .WHT   
 25 Obyrnes, Maggie E         11 SCAC-CA                47.13      47.79 .WHT   
 26 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA                 48.22      48.70 .WHT   
 27 Tonel, Malia E            11 SCAC-CA                54.37      49.99 .WHT   
 28 Ryan, Natallie M          11 CMAC-CA                   NT      51.19 .WHT   
 -- Gutierrez, Saliyah M      11 SWRD-CA              1:00.32         DQ        
 -- Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA                44.99         DQ        
 -- Lan, Cynthia              12 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- You, Katelynn             11 AAA-CA                 39.97         DQ        
 -- Kennedy, Mary G           12 GSC-CA                 44.11         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  .BLU
        1:25.20  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Hadhoud, Leila H          12 AZOT-CA              1:18.30    1:15.30 .BLU   
                  36.66     1:15.30 (38.64)                                        
  2 Taite, Sarah c            11 SPLA-CA              1:21.04    1:18.39 .RED   
                  37.87     1:18.39 (40.52)                                        
  3 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA              1:20.57    1:19.00 .RED   
                  38.15     1:19.00 (40.85)                                        
  4 Capistron, Riley A        11 SET-CA               1:19.10    1:19.62 .RED   
  5 Haber, Sasha N            11 SET-CA               1:18.60    1:19.87 .RED   
                  39.63     1:19.87 (40.24)                                        
  6 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA              1:18.50    1:21.51 .RED   
                  39.28     1:21.51 (42.23)                                        
  7 Diebolt, Taylor E         12 FAST-CA              1:19.26    1:21.79 .RED   
                  39.37     1:21.79 (42.42)                                        
  8 Lessa Fratini, Sofia      11 FAST-CA              1:20.75    1:24.04 .RED   
                  39.79     1:24.04 (44.25)                                        
  9 Wang, Iris I              12 AAA-CA               1:23.89    1:25.50 .WHT   
                  42.08     1:25.50 (43.42)                                        
.WHT - Division  
  1 Macfarlane, Bella G       12 AAA-CA                    NT    1:13.32 .BLU   
                  35.87     1:13.32 (37.45)                                        
  2 Turk, Paige m             11 SPLA-CA              1:26.71    1:23.80 .RED   
                  42.24     1:23.80 (41.56)                                        
  3 Miller, Kasey A           12 GSC-CA               1:27.50    1:24.29 .RED   
                  41.43     1:24.29 (42.86)                                        
  4 Boado, Felisa E           11 SET-CA               1:28.35    1:24.30 .RED   
                  41.39     1:24.30 (42.91)                                        
  5 Fan, Katie B              11 WASC-CA              1:26.92    1:24.73 .RED   
                  41.50     1:24.73 (43.23)                                        
  6 You, Katelynn             11 AAA-CA               1:26.14    1:25.17 .RED   
                  41.48     1:25.17 (43.69)                                        
  7 Frey, Phoenix J           11 FAST-CA              1:26.11    1:26.17 .WHT   
                  43.09     1:26.17 (43.08)                                        
  8 Suh, Raon F               12 JCCW-CA              1:26.80    1:28.12 .WHT   
                  42.46     1:28.12 (45.66)                                        
  9 Barnes, Maddy I           12 SET-CA               1:37.15    1:32.48 .WHT   
                  45.10     1:32.48 (47.38)                                        
 10 Nigro, Jaylin S           11 GSC-CA               1:40.40    1:33.09 .WHT   
                  45.51     1:33.09 (47.58)                                        
 11 Horiguchi, Mia K          11 FAST-CA                   NT    1:35.38 .WHT   
                  42.52     1:35.38 (52.86)                                        
 12 Serna, Ava W              12 FAST-CA                   NT    1:38.20 .WHT   
                  46.40     1:38.20 (51.80)                                        
 13 Park, Anais J             12 FAST-CA              1:42.60    1:43.75 .WHT   
                  48.76     1:43.75 (54.99)                                        
 14 Durham, Savannah L        12 GSC-CA                    NT    1:48.56 .WHT   
                  49.78     1:48.56 (58.78)                                        
 15 Song, Gia                 11 GSC-CA               1:48.38    1:52.92 .WHT   
 -- Tapper, Gabbi R           11 SET-CA                    NT         DQ        
                  55.83        DQ (1:00.34)                                        
 -- Lan, Cynthia              12 FAST-CA                   NT         DQ        
                  41.64          DQ (41.87)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:46.20  11-12 .BLU
        3:01.40  11-12 .RED
             --  11-12 .WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Capistron, Riley A        11 SET-CA               2:53.88    2:54.10 .RED   
.WHT - Division  
  1 Wong, Amy E               11 AZOT-CA                   NT    2:42.56 .BLU   
  2 Hadhoud, Leila H          12 AZOT-CA              3:14.94    2:43.04 .BLU   
  3 Diebolt, Taylor E         12 FAST-CA                   NT    2:52.64 .RED   
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  .BLU
          44.50  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Zhang, Kelly              12 AZOT-CA                43.71      40.89 .RED   
  2 Fan, Katie B              11 WASC-CA                42.11      41.69 .RED   
  3 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA                44.09      41.97 .RED   
  4 Kwak, Ellie               12 FAST-CA                42.12      42.18 .RED   
  5 Wilson, Claire J          11 JCCW-CA                43.58      42.21 .RED   
  6 Pham, Linh H              12 RIPT-CA                42.23      42.38 .RED   
  7 Nigro, Jaylin S           11 GSC-CA                 42.92      42.77 .RED   
  8 Razzouk, Rita T           11 AZOT-CA                43.17      44.64 .WHT   
  9 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA                44.26      45.51 .WHT   
 10 Lazarit, Zeliyah H        11 AAA-CA                 44.21      45.82 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Lan, Cynthia              12 FAST-CA                   NT      39.67 .BLU   
  2 Macfarlane, Bella G       12 AAA-CA                    NT      39.88 .BLU   
  3 Taite, Sarah c            11 SPLA-CA                46.38      43.10 .RED   
  4 Ngo, Cat-Tuong V          12 FAST-CA                44.61      43.34 .RED   
  5 Hadhoud, Leila H          12 AZOT-CA                45.05      44.34 .RED   
  6 You, Katelynn             11 AAA-CA                 44.60      44.88 .WHT   
  7 Capistron, Riley A        11 SET-CA                 46.34      45.05 .WHT   
  8 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA                48.44      46.93 .WHT   
  9 Dave, Pooja N             11 AZOT-CA                50.05      47.31 .WHT   
 10 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA                 47.25      48.21 .WHT   
 11 Bluemel, Gabi             11 EAST-CA                50.31      49.38 .WHT   
 12 Park, Anais J             12 FAST-CA                51.65      49.62 .WHT   
 13 Frey, Phoenix J           11 FAST-CA                51.17      49.75 .WHT   
 14 Miller, Kasey A           12 GSC-CA                 52.13      49.76 .WHT   
 15 Kennedy, Mary G           12 GSC-CA                 52.60      50.09 .WHT   
 16 Tapper, Gabbi R           11 SET-CA               1:00.77      51.08 .WHT   
 17 Gutierrez, Saliyah M      11 SWRD-CA              1:02.47      52.72 .WHT   
 18 Wright, Sam A             12 FAST-CA                   NT      52.96 .WHT   
 19 Horiguchi, Mia K          11 FAST-CA                59.59      54.15 .WHT   
 20 Clary, Aubrey             11 JCCW-CA                   NT      57.88 .WHT   
 21 Song, Gia                 11 GSC-CA               1:11.12    1:03.06 .WHT   
 22 Tanuwidjaja, Audrey G     11 GSC-CA               1:11.37    1:03.60 .WHT   
 23 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA               1:10.42    1:04.17 .WHT   
 24 Durham, Savannah L        12 GSC-CA                    NT    1:16.21 .WHT   
 -- Yang, Alina C             11 FAST-CA                58.38         DQ        
 -- Serna, Ava W              12 FAST-CA                57.23         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  .BLU
        1:37.00  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lizardo, Trisha U         12 SWRD-CA                   NT    1:25.36 .BLU   
  2 Lan, Cynthia              12 FAST-CA                   NT    1:26.15 .BLU   
  3 Wong, Amy E               11 AZOT-CA                   NT    1:29.17 .RED   
  4 Ngo, Cat-Tuong V          12 FAST-CA              1:37.20    1:35.22 .RED   
  5 Turk, Paige m             11 SPLA-CA              1:38.82    1:37.92 .WHT   
  6 Sebastian, Emily R        12 GSC-CA                    NT    1:38.56 .WHT   
  7 Barnes, Maddy I           12 SET-CA               1:57.99    1:39.99 .WHT   
  8 You, Katelynn             11 AAA-CA               1:39.33    1:40.45 .WHT   
  9 Jepsen, Charlotte M       11 RIPT-CA                   NT    1:42.16 .WHT   
 10 Turnbull, Eva B           11 SWRD-CA              1:48.21    1:42.74 .WHT   
 11 Obyrnes, Maggie E         11 SCAC-CA                   NT    1:46.63 .WHT   
 12 Kennedy, Mary G           12 GSC-CA               1:51.53    1:48.59 .WHT   
 13 Braun, Claire A           11 AAA-CA               1:46.06    1:49.17 .WHT   
 14 Boado, Felisa E           11 SET-CA               1:45.35    1:50.45 .WHT   
 15 Liang, Lisa A             11 DA-CA                2:13.59    1:50.95 .WHT   
 16 Bluemel, Gabi             11 EAST-CA              1:56.34    1:52.10 .WHT   
 17 Gutierrez, Saliyah M      11 SWRD-CA                   NT    1:53.06 .WHT   
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:08.80  11-12 .BLU
        3:25.90  11-12 .RED
             --  11-12 .WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:08.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnerty, Jayme L         12 RIPT-CA                   NT    3:01.12 .BLU   
                  40.06     1:26.07 (46.01)     2:13.47 (47.40)     3:01.12 (47.65)
  2 Zhang, Kelly              12 AZOT-CA                   NT    3:15.19 .RED   
                  44.27     1:34.39 (50.12)     2:27.61 (53.22)     3:15.19 (47.58)
  3 Lessa Fratini, Sofia      11 FAST-CA                   NT    3:20.78 .RED   
                  42.82     1:34.02 (51.20)     2:28.76 (54.74)     3:20.78 (52.02)
  4 Wang, Iris I              12 AAA-CA                    NT    3:26.94 .WHT   
                  47.10     1:38.42 (51.32)     2:33.13 (54.71)     3:26.94 (53.81)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  .BLU
          37.40  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Boonruang, Porsche        12 AAA-CA                 35.15      35.03 .RED   
  2 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA                35.70      35.83 .RED   
  3 Fan, Katie B              11 WASC-CA                35.84      36.70 .RED   
  4 Mott, Milan M             12 CMAC-CA                37.21      37.87 .WHT   
  5 Turnbull, Amaya R         12 SWRD-CA                35.81      38.03 .WHT   
  6 Wong, Leah E              11 AZOT-CA                36.79      38.17 .WHT   
  7 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA                36.42      38.40 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Macfarlane, Bella G       12 AAA-CA                    NT      34.03 .BLU   
  2 Lan, Cynthia              12 FAST-CA                   NT      34.39 .RED   
  3 Gaskin, Sophie R          12 BACK-CA                42.03      36.96 .RED   
  4 Wilson, Claire J          11 JCCW-CA                39.09      37.31 .RED   
  5 Kozicki, Avery S          12 EAST-CA                38.07      37.88 .WHT   
  6 Gaskin, Cliona E          12 BACK-CA                37.55      38.80 .WHT   
  7 Turk, Paige m             11 SPLA-CA                37.52      39.92 .WHT   
  8 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA                40.38      40.14 .WHT   
  9 Ngo, Cat-Tuong V          12 FAST-CA                   NT      41.16 .WHT   
 10 Campbell, Dexie E         11 SCAC-CA                41.83      41.19 .WHT   
 11 Verdugo, Novalee M        12 SWRD-CA                44.03      41.49 .WHT   
 12 Urbano, Marcela A         11 CMAC-CA                42.84      41.68 .WHT   
 13 Chung, Sydney Y           11 SWRD-CA                   NT      41.81 .WHT   
 14 Capistron, Riley A        11 SET-CA                 39.06      42.37 .WHT   
 15 Moore, Mersadie F         12 EAST-CA                   NT      42.83 .WHT   
 16 Barnes, Maddy I           12 SET-CA                 38.93      42.89 .WHT   
 17 Sebastian, Emily R        12 GSC-CA                 41.60      43.47 .WHT   
 18 Jepsen, Charlotte M       11 RIPT-CA                   NT      43.60 .WHT   
 19 Gutierrez, Addison K      11 EAST-CA                   NT      44.97 .WHT   
 20 Tonel, Malia E            11 SCAC-CA                47.94      50.41 .WHT   
 21 Turnbull, Eva B           11 SWRD-CA                46.25      50.73 .WHT   
 22 Sarhan, Amelie J          11 AAA-CA                    NT      52.79 .WHT   
 23 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA                 49.63      53.29 .WHT   
 -- Kim, Jimin                11 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Yang, Alina C             11 FAST-CA                57.27         DQ        
 -- Juelfs, Lila E            11 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Ryan, Natallie M          11 CMAC-CA                   NT         DQ        
 -- Serna, Ava W              12 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Wright, Sam A             12 FAST-CA                   NT         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  .BLU
        1:23.00  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Pham, Linh H              12 RIPT-CA              1:17.85    1:14.01 .BLU   
                  33.30     1:14.01 (40.71)                                        
  2 Hadhoud, Leila H          12 AZOT-CA              1:16.62    1:17.56 .RED   
                  34.73     1:17.56 (42.83)                                        
  3 Kwak, Ellie               12 FAST-CA              1:20.10    1:20.90 .RED   
                  35.05     1:20.90 (45.85)                                        
  4 McArthur, Amanda M        12 AZOT-CA              1:19.86    1:21.06 .RED   
                  38.99     1:21.06 (42.07)                                        
.WHT - Division  
  1 Boonruang, Porsche        12 AAA-CA               1:25.66    1:19.60 .RED   
                  37.58     1:19.60 (42.02)                                        
  2 Shin, Danielle K          12 AZOT-CA              1:24.71    1:21.09 .RED   
                  38.06     1:21.09 (43.03)                                        
  3 Lessa Fratini, Sofia      11 FAST-CA              1:25.76    1:21.26 .RED   
                  37.51     1:21.26 (43.75)                                        
  4 Taite, Sarah c            11 SPLA-CA              1:31.03    1:22.77 .RED   
                  37.70     1:22.77 (45.07)                                        
  5 Haber, Sasha N            11 SET-CA               1:28.21    1:26.42 .WHT   
                  39.94     1:26.42 (46.48)                                        
  6 Mott, Milan M             12 CMAC-CA              1:32.88    1:27.05 .WHT   
                  40.16     1:27.05 (46.89)                                        
  7 Barnes, Maddy I           12 SET-CA               1:35.21    1:30.41 .WHT   
                  42.21     1:30.41 (48.20)                                        
 -- Razzouk, Rita T           11 AZOT-CA                   NT         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU
        1:24.70  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Wilson, Claire J          11 JCCW-CA              1:18.12    1:15.39 .BLU   
                  35.84     1:15.39 (39.55)                                        
  2 Haber, Sasha N            11 SET-CA               1:20.07    1:17.55 .BLU   
                  36.44     1:17.55 (41.11)                                        
  3 Lazarit, Zeliyah H        11 AAA-CA               1:24.37    1:20.22 .RED   
                  36.72     1:20.22 (43.50)                                        
  4 Hadhoud, Leila H          12 AZOT-CA              1:20.47    1:20.47 .RED   
                  34.69     1:20.47 (45.78)                                        
  5 Bachand, G or Genevieve   12 RIPT-CA              1:19.44    1:20.63 .RED   
                  37.96     1:20.63 (42.67)                                        
  6 Suh, Raon F               12 JCCW-CA              1:20.32    1:20.99 .RED   
                  37.70     1:20.99 (43.29)                                        
  7 Fan, Katie B              11 WASC-CA              1:24.48    1:21.06 .RED   
                  38.83     1:21.06 (42.23)                                        
  8 Wong, Leah E              11 AZOT-CA              1:19.77    1:21.26 .RED   
                  38.67     1:21.26 (42.59)                                        
  9 Gandotra, Deea            11 AZOT-CA              1:22.90    1:24.91 .WHT   
                  40.35     1:24.91 (44.56)                                        
.WHT - Division  
  1 Lan, Cynthia              12 FAST-CA                   NT    1:15.38 .BLU   
                  35.15     1:15.38 (40.23)                                        
  2 Nigro, Jaylin S           11 GSC-CA               1:28.08    1:24.44 .RED   
                  41.70     1:24.44 (42.74)                                        
  3 Zhang, Kelly              12 AZOT-CA                   NT    1:24.53 .RED   
  4 Ngo, Cat-Tuong V          12 FAST-CA              1:28.83    1:25.32 .WHT   
  5 Boado, Felisa E           11 SET-CA               1:28.31    1:25.82 .WHT   
                  40.68     1:25.82 (45.14)                                        
  6 Miller, Kasey A           12 GSC-CA               1:26.62    1:26.64 .WHT   
                  39.57     1:26.64 (47.07)                                        
  7 Wang, Iris I              12 AAA-CA               1:25.61    1:26.99 .WHT   
                  40.07     1:26.99 (46.92)                                        
  8 Dave, Pooja N             11 AZOT-CA              1:29.61    1:27.82 .WHT   
                  42.46     1:27.82 (45.36)                                        
  9 Equitz, Peyton C          12 AAA-CA               1:30.00    1:28.89 .WHT   
                  41.63     1:28.89 (47.26)                                        
 10 Frey, Phoenix J           11 FAST-CA              1:30.77    1:32.34 .WHT   
                  42.69     1:32.34 (49.65)                                        
 11 Gutierrez, Saliyah M      11 SWRD-CA              1:59.78    1:34.10 .WHT   
                  42.35     1:34.10 (51.75)                                        
 12 Horiguchi, Mia K          11 FAST-CA              1:39.71    1:34.80 .WHT   
                  43.01     1:34.80 (51.79)                                        
 13 Wright, Sam A             12 FAST-CA                   NT    1:35.69 .WHT   
                  43.11     1:35.69 (52.58)                                        
 14 Gutierrez, Addison K      11 EAST-CA              1:42.52    1:35.73 .WHT   
 15 Kennedy, Mary G           12 GSC-CA               1:43.71    1:36.23 .WHT   
                  45.38     1:36.23 (50.85)                                        
 16 Park, Anais J             12 FAST-CA              1:41.54    1:36.53 .WHT   
                  45.87     1:36.53 (50.66)                                        
 17 Bluemel, Gabi             11 EAST-CA                   NT    1:40.96 .WHT   
                  47.52     1:40.96 (53.44)                                        
 18 Yang, Alina C             11 FAST-CA                   NT    1:43.49 .WHT   
                  47.31     1:43.49 (56.18)                                        
 19 Cruse, Kaylle M           11 GSC-CA               1:53.99    1:49.29 .WHT   
                  47.42   1:49.29 (1:01.87)                                        
 20 Song, Gia                 11 GSC-CA               1:54.20    1:50.20 .WHT   
                  50.03   1:50.20 (1:00.17)                                        
 21 Clary, Aubrey             11 JCCW-CA                   NT    1:50.66 .WHT   
                  54.22     1:50.66 (56.44)                                        
 22 Durham, Savannah L        12 GSC-CA                    NT    1:51.38 .WHT   
                  46.70   1:51.38 (1:04.68)                                        
 23 Tanuwidjaja, Audrey G     11 GSC-CA               2:03.14    1:51.95 .WHT   
                  50.26   1:51.95 (1:01.69)                                        
 -- Tapper, Gabbi R           11 SET-CA               1:49.42         DQ        
                  50.55          DQ (51.84)                                        
 -- Barnes, Maddy I           12 SET-CA               1:29.37         DQ        
                  41.33          DQ (46.27)                                        
 -- Serna, Ava W              12 FAST-CA                   NT         DQ        
                  43.67          DQ (53.55)                                        
 -- Laciura, Jewels V         11 COTO-CA                   NT         DQ        
                  55.76          DQ (59.79)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  .BLU
        3:01.30  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Hadhoud, Leila H          12 AZOT-CA              2:53.04    2:49.06 .RED   
                  37.02     1:19.43 (42.41)     2:12.66 (53.23)     2:49.06 (36.40)
  2 Diebolt, Taylor E         12 FAST-CA              2:51.49    2:50.08 .RED   
  3 Kozicki, Avery S          12 EAST-CA              2:58.97    2:56.49 .RED   
.WHT - Division  
  1 Gaskin, Sophie R          12 BACK-CA                   NT    2:49.66 .RED   
  2 Hicken, Reese K           12 COTO-CA                   NT    2:54.31 .RED   
  3 Verdugo, Novalee M        12 SWRD-CA              3:30.63    2:55.60 .RED   
                  42.86   2:55.60 (2:12.74)                                        
  4 Capistron, Riley A        11 SET-CA               3:02.50    2:55.82 .RED   
                  42.35     1:26.51 (44.16)     2:19.45 (52.94)     2:55.82 (36.37)
  5 Le, Kathleen G            12 RIPT-CA              3:32.65    2:59.54 .RED   
                  39.10     1:25.00 (45.90)     2:19.49 (54.49)     2:59.54 (40.05)
  6 Turnbull, Amaya R         12 SWRD-CA                   NT    3:05.24 .WHT   
  7 Johnson, McKinley J       11 COTO-CA                   NT    3:07.46 .WHT   
                  41.55     1:29.62 (48.07)     2:24.31 (54.69)     3:07.46 (43.15)
  8 Boado, Felisa E           11 SET-CA               3:02.40    3:11.50 .WHT   
  9 Barnes, Maddy I           12 SET-CA               3:19.27    3:20.18 .WHT   
                  44.81     1:37.04 (52.23)     2:36.46 (59.42)     3:20.18 (43.72)
 10 Moore, Mersadie F         12 EAST-CA                   NT    3:23.02 .WHT   
                  43.40     1:36.05 (52.65)     2:35.65 (59.60)     3:23.02 (47.37)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  13-14 .BLU
          31.90  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Franco, Hannah A          14 CMAC-CA                29.84      29.78 .RED   
  2 Razo, Lina V              14 FAST-CA                30.05      29.96 .RED   
  3 Patel, Sara M             13 AAA-CA                 29.75      30.15 .RED   
  4 Treska, Elle B            13 JCCW-CA                30.63      30.26 .RED   
  5 Navarro, Evelynn J        13 RIPT-CA                31.07      30.28 .RED   
  6 Nguyenphuoc, Michelle P   14 AAA-CA                 31.28      30.76 .RED   
  7 Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA                30.20      31.00 .RED   
  8 Rees, Nat K               14 RIPT-CA                30.76      31.13 .RED   
  9 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA                 30.33      31.24 .RED   
 10 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA                 30.27      31.48 .RED   
 11 Schulman, Leah H          14 JCCW-CA                30.03      31.70 .RED   
 12 Thompson, Amery A         13 AAA-CA                 31.46      32.17 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Hanano, Tiffany T         13 FAST-CA                   NT      30.91 .RED   
  2 Rignot, Chiara            13 JCCW-CA                   NT      32.49 .WHT   
  3 Wood, Evie M              13 GSC-CA                 32.88      32.86 .WHT   
  4 Blackwell, Harper         13 SET-CA                 33.10      32.91 .WHT   
  5 Castillo, Infinity N      13 RIPT-CA                33.58      33.57 .WHT   
  6 Collins, Lily A           13 DA-CA                  34.14      33.64 .WHT   
  7 Jacob, Ruth A             13 FAST-CA                35.55      34.01 .WHT   
  8 Calderon, Abby            13 FAST-CA                37.16      34.60 .WHT   
  9 Werner, Rylee S           14 FAST-CA                   NT      37.53 .WHT   
 10 Stenseth, Olivia T        14 SPLA-CA                38.85      38.07 .WHT   
 11 Lin, Amanda               13 FAST-CA                   NT      47.73 .WHT   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  13-14 .BLU
        1:09.10  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:03.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Bishop, Emily M           13 FAST-CA              1:05.35    1:03.00 .BLU   
                  29.64     1:03.00 (33.36)                                        
  2 Soriano, Anna Grace C     13 AZOT-CA              1:04.87    1:03.38 .BLU   
                  30.00     1:03.38 (33.38)                                        
  3 Ward, Amaris I            13 FAST-CA              1:05.51    1:04.01 .RED   
                  30.67     1:04.01 (33.34)                                        
  4 Whittaker, Hailey J       13 EAST-CA              1:08.39    1:05.31 .RED   
                  30.68     1:05.31 (34.63)                                        
  5 Solares, Sam M            13 FAST-CA              1:07.28    1:05.53 .RED   
                  31.13     1:05.53 (34.40)                                        
  6 Razo, Lina V              14 FAST-CA              1:06.02    1:05.78 .RED   
                  31.38     1:05.78 (34.40)                                        
  7 Gogley, Erin K            13 SWRD-CA              1:05.80    1:06.03 .RED   
                  30.99     1:06.03 (35.04)                                        
  8 Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA              1:05.81    1:06.37 .RED   
                  31.40     1:06.37 (34.97)                                        
  9 Patel, Sara M             13 AAA-CA               1:07.02    1:06.69 .RED   
                  31.09     1:06.69 (35.60)                                        
 10 Elnitiarta, Tiffany V     13 FAST-CA              1:08.93    1:08.16 .RED   
                  32.31     1:08.16 (35.85)                                        
 11 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA              1:08.52    1:09.40 .WHT   
                  33.09     1:09.40 (36.31)                                        
 12 Zanganeh, Ariana L        13 AAA-CA               1:07.69    1:09.89 .WHT   
                  32.29     1:09.89 (37.60)                                        
.WHT - Division  
  1 Melberg, Sophia A         13 SET-CA               1:11.52    1:06.80 .RED   
                  32.60     1:06.80 (34.20)                                        
  2 Woolson, Lydia A          14 DA-CA                1:09.36    1:08.69 .RED   
                  32.57     1:08.69 (36.12)                                        
  3 Schulman, Leah H          14 JCCW-CA              1:09.31    1:09.19 .WHT   
                  32.88     1:09.19 (36.31)                                        
  4 Zacarias, Samantha B      13 FAST-CA              1:11.04    1:09.29 .WHT   
                  33.09     1:09.29 (36.20)                                        
  5 Venanzi, Alex M           14 CMAC-CA              1:10.48    1:09.77 .WHT   
                  33.86     1:09.77 (35.91)                                        
  6 Sepe, Sophia r            13 SPLA-CA              1:10.87    1:10.80 .WHT   
                  33.22     1:10.80 (37.58)                                        
  7 Castillo, Infinity N      13 RIPT-CA              1:13.24    1:12.42 .WHT   
                  34.45     1:12.42 (37.97)                                        
  8 Blackwell, Harper         13 SET-CA               1:16.80    1:12.71 .WHT   
                  34.75     1:12.71 (37.96)                                        
  9 Hanano, Tiffany T         13 FAST-CA                   NT    1:13.01 .WHT   
                  33.44     1:13.01 (39.57)                                        
 10 Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA              1:11.57    1:13.38 .WHT   
                  33.80     1:13.38 (39.58)                                        
 11 Escalera, Natalie J       14 FAST-CA              1:12.12    1:14.13 .WHT   
                  35.24     1:14.13 (38.89)                                        
 12 Calderon, Abby            13 FAST-CA              1:19.58    1:16.31 .WHT   
                  35.90     1:16.31 (40.41)                                        
 13 Carr, Sienna R            14 SPLA-CA                   NT    1:21.65 .WHT   
                  37.87     1:21.65 (43.78)                                        
 14 Werner, Rylee S           14 FAST-CA                   NT    1:22.19 .WHT   
                  38.18     1:22.19 (44.01)                                        
 15 Tal, Leore J              14 GSC-CA               1:19.55    1:25.20 .WHT   
                  39.29     1:25.20 (45.91)                                        
 16 Zia, Naomi G              13 FAST-CA              1:51.35    1:49.04 .WHT   
                  52.85     1:49.04 (56.19)                                        
 17 Lin, Amanda               13 FAST-CA                   NT    1:59.97 .WHT   
                  50.19   1:59.97 (1:09.78)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  13-14 .BLU
        2:28.40  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:16.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA              2:17.56    2:16.72 .RED   
                  31.72     1:06.60 (34.88)     1:42.21 (35.61)     2:16.72 (34.51)
  2 Gogley, Erin K            13 SWRD-CA              2:18.51    2:17.81 .RED   
                  30.67     1:06.53 (35.86)     1:42.86 (36.33)     2:17.81 (34.95)
  3 Ward, Amaris I            13 FAST-CA              2:23.11    2:20.24 .RED   
                  32.68     1:08.61 (35.93)     1:45.60 (36.99)     2:20.24 (34.64)
  4 Whittaker, Hailey J       13 EAST-CA              2:21.33    2:21.39 .RED   
                  31.74     1:07.49 (35.75)     1:44.92 (37.43)     2:21.39 (36.47)
  5 Bishop, Emily M           13 FAST-CA              2:26.92    2:22.53 .RED   
                  31.20     1:08.23 (37.03)     1:46.16 (37.93)     2:22.53 (36.37)
  6 Razo, Lina V              14 FAST-CA              2:23.74    2:23.42 .RED   
                  33.29     1:10.91 (37.62)     1:48.77 (37.86)     2:23.42 (34.65)
  7 Solares, Sam M            13 FAST-CA              2:23.87    2:23.82 .RED   
                  32.80     1:10.04 (37.24)     1:47.31 (37.27)     2:23.82 (36.51)
  8 Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA              2:27.62    2:26.01 .RED   
                  32.30     1:09.31 (37.01)     1:47.33 (38.02)     2:26.01 (38.68)
  9 Krishnan, Anna G          14 FAST-CA              2:22.61    2:27.37 .RED   
                  31.53     1:08.77 (37.24)     1:48.85 (40.08)     2:27.37 (38.52)
.WHT - Division  
  1 Yang, Jessica H           13 AAA-CA               2:39.13    2:20.88 .RED   
                  31.18     1:07.20 (36.02)     1:45.90 (38.70)     2:20.88 (34.98)
  2 Patel, Sara M             13 AAA-CA                    NT    2:30.88 .WHT   
                  33.37     1:13.58 (40.21)     1:54.00 (40.42)     2:30.88 (36.88)
  3 Schulman, Leah H          14 JCCW-CA              2:31.99    2:32.97 .WHT   
                  34.40     1:13.37 (38.97)     1:53.30 (39.93)     2:32.97 (39.67)
  4 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA              2:31.49    2:35.09 .WHT   
                  35.56     1:15.37 (39.81)     1:55.79 (40.42)     2:35.09 (39.30)
  5 Castillo, Infinity N      13 RIPT-CA                   NT    2:41.82 .WHT   
                  37.04     1:18.02 (40.98)     2:01.03 (43.01)     2:41.82 (40.79)
 -- Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA              2:38.07         NS        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  13-14 .BLU
        6:32.30  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soriano, Anna Grace C     13 AZOT-CA              6:46.11    6:12.82 .RED   
  2 Razo, Lina V              14 FAST-CA                   NT    6:23.38 .RED   
  3 Navarro, Evelynn J        13 RIPT-CA                   NT    6:44.76 .WHT   
  4 Comire, Ella R            13 AAA-CA                    NT    7:13.48 .WHT   
  5 Campbell, Olivia S        14 SCAC-CA                   NT    7:42.44 .WHT   
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  13-14 .BLU
        1:21.00  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:14.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Krishnan, Anna G          14 FAST-CA              1:17.89    1:14.14 .RED   
                  35.84     1:14.14 (38.30)                                        
  2 Zacarias, Samantha B      13 FAST-CA              1:17.63    1:14.51 .RED   
                  37.12     1:14.51 (37.39)                                        
  3 Patel, Sara M             13 AAA-CA               1:16.08    1:14.58 .RED   
                  36.21     1:14.58 (38.37)                                        
  4 Bishop, Emily M           13 FAST-CA              1:18.50    1:16.20 .RED   
                  36.41     1:16.20 (39.79)                                        
  5 Lee, Olivia N             14 RIPT-CA              1:17.89    1:18.62 .RED   
                  38.56     1:18.62 (40.06)                                        
  6 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:17.93    1:18.89 .RED   
                  39.43     1:18.89 (39.46)                                        
  7 Razo, Lina V              14 FAST-CA              1:18.35    1:19.08 .RED   
                  38.96     1:19.08 (40.12)                                        
  8 Solares, Sam M            13 FAST-CA              1:19.47    1:19.20 .RED   
                  38.73     1:19.20 (40.47)                                        
  9 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA              1:20.27    1:19.56 .RED   
                  38.79     1:19.56 (40.77)                                        
 10 Schulman, Leah H          14 JCCW-CA              1:19.28    1:20.81 .RED   
                  39.23     1:20.81 (41.58)                                        
.WHT - Division  
  1 Melberg, Sophia A         13 SET-CA               1:24.63    1:17.49 .RED   
                  38.51     1:17.49 (38.98)                                        
  2 Zanganeh, Ariana L        13 AAA-CA               1:22.21    1:18.80 .RED   
                  37.53     1:18.80 (41.27)                                        
  3 Rignot, Chiara            13 JCCW-CA                   NT    1:21.16 .WHT   
                  39.73     1:21.16 (41.43)                                        
  4 Ward, Amaris I            13 FAST-CA              1:22.85    1:22.71 .WHT   
                  40.87     1:22.71 (41.84)                                        
  5 Venanzi, Alex M           14 CMAC-CA              1:31.49    1:26.01 .WHT   
                  42.57     1:26.01 (43.44)                                        
  6 Sepe, Sophia r            13 SPLA-CA              1:29.61    1:27.80 .WHT   
                  42.63     1:27.80 (45.17)                                        
  7 Blackwell, Harper         13 SET-CA               1:30.41    1:27.82 .WHT   
                  42.92     1:27.82 (44.90)                                        
  8 Calderon, Abby            13 FAST-CA                   NT    1:29.44 .WHT   
                  43.17     1:29.44 (46.27)                                        
  9 Escalera, Natalie J       14 FAST-CA              1:31.38    1:32.16 .WHT   
 10 Tal, Leore J              14 GSC-CA               1:31.64    1:37.63 .WHT   
                  48.25     1:37.63 (49.38)                                        
 -- Carr, Sienna R            14 SPLA-CA                   NT         DQ        
                  47.01          DQ (59.73)                                        
 -- Werner, Rylee S           14 FAST-CA                   NT         DQ        
                  48.86          DQ (56.32)                                        
 -- Zia, Naomi G              13 FAST-CA              2:13.25         DQ        
                1:04.25        DQ (1:11.20)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  13-14 .BLU
        2:54.50  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:39.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Williams, Anne L          13 AAA-CA               2:39.63    2:38.10 .BLU   
  2 Zacarias, Samantha B      13 FAST-CA              2:48.62    2:40.65 .RED   
  3 Krishnan, Anna G          14 FAST-CA              2:39.73    2:40.67 .RED   
  4 Bishop, Emily M           13 FAST-CA              2:52.43    2:41.30 .RED   
  5 Rees, Nat K               14 RIPT-CA              2:51.90    2:42.58 .RED   
  6 Patel, Sara M             13 AAA-CA               2:41.88    2:42.94 .RED   
  7 Heid, Avery G             13 UN-01-CA             2:44.21    2:42.99 .RED   
  8 Razo, Lina V              14 FAST-CA              2:53.46    2:50.77 .RED   
  9 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               2:46.47    2:52.23 .RED   
.WHT - Division  
  1 Treska, Elle B            13 JCCW-CA              2:56.37    2:52.77 .RED   
  2 Franco, Hannah A          14 CMAC-CA                   NT    2:53.31 .RED   
  3 Jacob, Ruth A             13 FAST-CA              3:18.50    3:31.32 .WHT   
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  13-14 .BLU
        1:31.00  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:23.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Krishnan, Anna G          14 FAST-CA              1:25.86    1:26.79 .RED   
  2 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:23.64    1:28.12 .RED   
  3 Schulman, Leah H          14 JCCW-CA              1:24.39    1:28.80 .RED   
  4 Bishop, Emily M           13 FAST-CA              1:27.59    1:29.84 .RED   
  5 Heid, Avery G             13 UN-01-CA             1:28.89    1:29.85 .RED   
  6 Franco, Hannah A          14 CMAC-CA              1:29.47    1:30.06 .RED   
  7 Nguyenphuoc, Michelle P   14 AAA-CA               1:25.94    1:30.39 .RED   
  8 Patel, Sara M             13 AAA-CA               1:27.16    1:30.60 .RED   
  9 Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA              1:29.90    1:33.81 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Hanano, Tiffany T         13 FAST-CA                   NT    1:31.20 .WHT   
  2 Zacarias, Samantha B      13 FAST-CA              1:31.10    1:32.64 .WHT   
  3 Treska, Elle B            13 JCCW-CA              1:32.17    1:33.43 .WHT   
  4 Comire, Ella R            13 AAA-CA               1:32.77    1:33.80 .WHT   
  5 Navarro, Evelynn J        13 RIPT-CA              1:37.60    1:35.27 .WHT   
  6 Castillo, Infinity N      13 RIPT-CA              1:32.72    1:35.50 .WHT   
  7 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA              1:34.71    1:35.54 .WHT   
  8 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               1:31.62    1:37.59 .WHT   
  9 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA               1:33.98    1:37.72 .WHT   
 10 Werner, Rylee S           14 FAST-CA                   NT    1:40.60 .WHT   
 11 Jacob, Ruth A             13 FAST-CA              1:40.24    1:44.01 .WHT   
 12 Collins, Lily A           13 DA-CA                     NT    1:47.61 .WHT   
 13 Calderon, Abby            13 FAST-CA                   NT    1:51.25 .WHT   
 14 Stenseth, Olivia T        14 SPLA-CA                   NT    1:54.82 .WHT   
 15 Wood, Evie M              13 GSC-CA               1:59.95    1:56.99 .WHT   
 16 Lin, Amanda               13 FAST-CA                   NT    2:12.02 .WHT   
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  13-14 .BLU
        3:18.20  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 3:01.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Elnitiarta, Tiffany V     13 FAST-CA              3:02.34    2:59.22 .BLU   
                  42.63     1:29.25 (46.62)     2:16.19 (46.94)     2:59.22 (43.03)
  2 Krishnan, Anna G          14 FAST-CA              3:05.14    3:03.65 .RED   
                  41.37     1:28.19 (46.82)     2:16.22 (48.03)     3:03.65 (47.43)
  3 Williams, Anne L          13 AAA-CA               3:04.08    3:07.33 .RED   
                  42.57     1:30.20 (47.63)     2:18.13 (47.93)     3:07.33 (49.20)
  4 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               3:05.97    3:10.56 .RED   
                  42.94     1:31.52 (48.58)     2:21.22 (49.70)     3:10.56 (49.34)
  5 Woolson, Lydia A          14 DA-CA                3:15.47    3:11.93 .RED   
                  42.76     1:31.66 (48.90)     2:21.53 (49.87)     3:11.93 (50.40)
  6 Schneider, Hayden M       13 CMAC-CA              3:14.92    3:21.85 .WHT   
                  45.69     1:38.33 (52.64)     2:30.90 (52.57)     3:21.85 (50.95)
.WHT - Division  
  1 Rignot, Chiara            13 JCCW-CA                   NT    3:19.46 .WHT   
                  45.33     1:35.88 (50.55)     2:28.82 (52.94)     3:19.46 (50.64)
  2 Venanzi, Alex M           14 CMAC-CA              3:20.13    3:20.44 .WHT   
                  46.82     1:38.19 (51.37)     2:30.34 (52.15)     3:20.44 (50.10)
  3 Hanano, Tiffany T         13 FAST-CA                   NT    3:23.35 .WHT   
                  44.19     1:37.53 (53.34)     2:34.20 (56.67)     3:23.35 (49.15)
  4 Melberg, Sophia A         13 SET-CA                    NT    3:24.57 .WHT   
                  46.25     1:38.82 (52.57)     2:32.85 (54.03)     3:24.57 (51.72)
  5 Sepe, Sophia r            13 SPLA-CA              3:39.61    3:30.72 .WHT   
                  48.20     1:42.22 (54.02)     2:35.87 (53.65)     3:30.72 (54.85)
 -- Lin, Amanda               13 FAST-CA                   NT         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  13-14 .BLU
        1:17.40  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Soriano, Anna Grace C     13 AZOT-CA              1:12.27    1:10.07 .BLU   
                  31.90     1:10.07 (38.17)                                        
  2 Williams, Anne L          13 AAA-CA               1:11.19    1:13.17 .RED   
                  32.41     1:13.17 (40.76)                                        
  3 Krishnan, Anna G          14 FAST-CA              1:16.65    1:16.39 .RED   
                  32.34     1:16.39 (44.05)                                        
  4 Thompson, Amery A         13 AAA-CA               1:16.18    1:17.76 .WHT   
                  36.69     1:17.76 (41.07)                                        
 -- Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA              1:13.67         NS        
.WHT - Division  
  1 Solares, Sam M            13 FAST-CA              1:21.97    1:19.75 .WHT   
                  37.59     1:19.75 (42.16)                                        
  2 Nguyen, Anh N             13 RIPT-CA              1:17.47    1:20.11 .WHT   
                  36.65     1:20.11 (43.46)                                        
  3 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA              1:26.08    1:20.19 .WHT   
                  38.44     1:20.19 (41.75)                                        
  4 Bishop, Emily M           13 FAST-CA              1:23.72    1:20.75 .WHT   
                  36.82     1:20.75 (43.93)                                        
  5 Zanganeh, Ariana L        13 AAA-CA               1:19.77    1:20.92 .WHT   
                  35.97     1:20.92 (44.95)                                        
  6 Elnitiarta, Tiffany V     13 FAST-CA              1:25.92    1:25.01 .WHT   
                  40.58     1:25.01 (44.43)                                        
  7 Woolson, Lydia A          14 DA-CA                1:24.90    1:26.00 .WHT   
                  39.70     1:26.00 (46.30)                                        
  8 Zacarias, Samantha B      13 FAST-CA              1:24.80    1:26.65 .WHT   
                  40.80     1:26.65 (45.85)                                        
  9 Hanano, Tiffany T         13 FAST-CA                   NT    1:28.57 .WHT   
                  39.82     1:28.57 (48.75)                                        
 10 Blackwell, Harper         13 SET-CA                    NT    1:28.86 .WHT   
                  41.92     1:28.86 (46.94)                                        
 11 Escalera, Natalie J       14 FAST-CA              1:30.44    1:32.38 .WHT   
                  43.07     1:32.38 (49.31)                                        
 12 Calderon, Abby            13 FAST-CA                   NT    1:46.45 .WHT   
                  47.24     1:46.45 (59.21)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  13-14 .BLU
        2:55.10  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voss, Maya L              13 DA-CA                     NT    2:38.62 .BLU   
  2 Williams, Anne L          13 AAA-CA                    NT    2:50.27 .RED   
  3 Rignot, Chiara            13 JCCW-CA                   NT    3:06.89 .WHT   
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  13-14 .BLU
        2:50.90  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Krishnan, Anna G          14 FAST-CA              2:41.17    2:41.33 .RED   
                2:41.58         2:41.33 ( )                                        
  2 Heid, Avery G             13 UN-01-CA             2:42.92    2:41.39 .RED   
  3 Yeh, Brooke K             13 JCCW-CA              2:43.35    2:44.57 .RED   
                  34.80     1:18.30 (43.50)     2:08.07 (49.77)     2:44.57 (36.50)
  4 Schulman, Leah H          14 JCCW-CA              2:43.08    2:47.73 .RED   
  5 Sauers, Kaelyn A          13 SET-CA               2:43.98    2:49.63 .RED   
                  39.58     1:22.59 (43.01)     2:12.14 (49.55)     2:49.63 (37.49)
  5 Rees, Nat K               14 RIPT-CA              2:50.21    2:49.63 .RED   
  7 Patel, Sara M             13 AAA-CA               2:47.80    2:50.40 .RED   
                  38.94     1:20.94 (42.00)     2:12.56 (51.62)     2:50.40 (37.84)
 -- Bishop, Emily M           13 FAST-CA              2:46.26         NS        
.WHT - Division  
  1 Zacarias, Samantha B      13 FAST-CA              2:53.89    2:48.34 .RED   
  2 Nguyenphuoc, Michelle P   14 AAA-CA               2:58.17    2:52.68 .WHT   
  3 Rignot, Chiara            13 JCCW-CA                   NT    2:53.80 .WHT   
                  36.98   2:53.80 (2:16.82)                                        
  4 Franco, Hannah A          14 CMAC-CA              2:55.78    2:55.96 .WHT   
  5 Boyd, Ava m               13 SPLA-CA                   NT    2:56.61 .WHT   
  6 Hanano, Tiffany T         13 FAST-CA                   NT    2:56.64 .WHT   
  7 Blackwell, Harper         13 SET-CA                    NT    3:02.44 .WHT   
  8 Milligan, Claire Z        13 AAA-CA               2:59.42    3:04.15 .WHT   
  9 Jacob, Ruth A             13 FAST-CA                   NT    3:09.63 .WHT   
                  39.45   3:09.63 (2:30.18)                                        
 10 Calderon, Abby            13 FAST-CA                   NT    3:17.27 .WHT   
 -- Comire, Ella R            13 AAA-CA               2:54.25         DQ        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:36.60  13-14 .BLU
        6:07.30  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Whittaker, Hailey J       13 EAST-CA              6:04.10    5:58.95 .RED   
                  38.93     1:28.45 (49.52)     2:11.62 (43.17)     2:53.30 (41.68)
        3:49.42 (56.12)     4:45.38 (55.96)     5:21.92 (36.54)     5:58.95 (37.03)
.WHT - Division  
  1 Elnitiarta, Tiffany V     13 FAST-CA                   NT    5:51.97 .RED   
                  39.99     1:27.29 (47.30)     2:13.11 (45.82)     2:59.80 (46.69)
        3:47.75 (47.95)     4:35.31 (47.56)     5:15.36 (40.05)     5:51.97 (36.61)
  2 Zacarias, Samantha B      13 FAST-CA                   NT    6:02.24 .RED   
                  41.72     1:29.02 (47.30)     2:13.30 (44.28)     2:56.24 (42.94)
        3:51.35 (55.11)     4:44.14 (52.79)     5:22.44 (38.30)     6:02.24 (39.80)
  3 Rignot, Chiara            13 JCCW-CA                   NT    6:09.62 .WHT   
                  39.65     1:28.48 (48.83)     2:13.29 (44.81)     3:00.20 (46.91)
        3:52.83 (52.63)     4:44.77 (51.94)     5:28.22 (43.45)     6:09.62 (41.40)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  15&O .BLU
          31.90  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 29.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Keegan, Kimberly M        15 EAST-CA                31.31      32.48 .WHT   
  2 Devendra, Thimandhi S     15 FAST-CA                31.87      32.54 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Singh, Roseleen           15 UN-11-CA                  NT      29.82 .RED   
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  15&O .BLU
        1:08.50  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:02.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Singh, Roseleen           15 UN-11-CA             1:07.70    1:05.38 .RED   
                  31.63     1:05.38 (33.75)                                        
  2 Keegan, Kimberly M        15 EAST-CA              1:04.85    1:09.81 .WHT   
                  32.68     1:09.81 (37.13)                                        
.WHT - Division  
  1 Devendra, Thimandhi S     15 FAST-CA              1:11.02    1:12.28 .WHT   
                  34.42     1:12.28 (37.86)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  15&O .BLU
        2:28.80  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:16.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Keegan, Kimberly M        15 EAST-CA              2:19.43    2:36.19 .WHT   
                  35.78     1:15.86 (40.08)     1:55.27 (39.41)     2:36.19 (40.92)
.WHT - Division  
  1 Devendra, Thimandhi S     15 FAST-CA              2:36.81    2:45.68 .WHT   
                  37.09     1:19.55 (42.46)     2:02.56 (43.01)     2:45.68 (43.12)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  15&O .BLU
        1:21.50  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:14.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA              1:16.01    1:15.98 .RED   
                  36.44     1:15.98 (39.54)                                        
  2 Devendra, Thimandhi S     15 FAST-CA              1:20.34    1:21.68 .WHT   
                  39.55     1:21.68 (42.13)                                        
  3 Keegan, Kimberly M        15 EAST-CA              1:19.50    1:24.62 .WHT   
                  40.98     1:24.62 (43.64)                                        
.WHT - Division  
  1 Singh, Roseleen           15 UN-11-CA                  NT    1:20.87 .RED   
                  39.07     1:20.87 (41.80)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  15&O .BLU
        2:48.10  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:33.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Megan Y            15 UN-03-CA                  NT    2:36.24 .RED   
  2 Devendra, Thimandhi S     15 FAST-CA              3:01.41    3:08.27 .WHT   
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.90  15&O .BLU
        1:31.60  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:23.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Singh, Roseleen           15 UN-11-CA             1:26.50    1:30.31 .RED   
  2 Keegan, Kimberly M        15 EAST-CA              1:25.72    1:36.61 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Cheng, Megan Y            15 UN-03-CA                  NT    1:28.06 .RED   
  2 Devendra, Thimandhi S     15 FAST-CA              1:38.80    1:41.44 .WHT   
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  15&O .BLU
        1:17.50  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:11.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA              1:12.59    1:10.91 .BLU   
                  31.60     1:10.91 (39.31)                                        
.WHT - Division  
  1 Devendra, Thimandhi S     15 FAST-CA              1:22.24    1:21.18 .WHT   
                  36.69     1:21.18 (44.49)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  15&O .BLU
        2:50.90  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA              2:42.80    2:47.85 .RED   
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  15&O .BLU
        2:52.10  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:37.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerkovich, Linnea M       15 AZOT-CA              2:41.32    2:42.48 .RED   
                  32.99     1:14.77 (41.78)     2:06.34 (51.57)     2:42.48 (36.14)
.WHT - Division  
  1 Devendra, Thimandhi S     15 FAST-CA              2:59.70    3:02.77 .WHT   
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:22.00  15&O .BLU
        5:51.50  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 5:22.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Megan Y            15 UN-03-CA                  NT    5:29.72 .RED   
                  33.35     1:13.54 (40.19)     1:57.09 (43.55)     2:38.72 (41.63)
        3:26.06 (47.34)     4:14.46 (48.40)     4:54.06 (39.60)     5:29.72 (35.66)
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paz, Nathan B              6 AZOT-CA                21.76      23.94        
  2 Ye, Jasper                 6 AZOT-CA                25.81      25.76        
  3 Gaglio, Judah F            5 CMAC-CA                33.07      41.30        
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Jasper                 6 AZOT-CA                   NT      56.88        
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaglio, Judah F            5 CMAC-CA                   NT    4:28.17        
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Jasper                 6 AZOT-CA                30.21      27.58        
  2 Paz, Nathan B              6 AZOT-CA                28.08      32.20        
  3 Gaglio, Judah F            5 CMAC-CA                34.92      43.34        
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Jasper                 6 AZOT-CA                32.28      33.66        
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Jasper                 6 AZOT-CA                38.22      35.77        
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          17.60  7-8 .BLU
          21.10  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 17.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Taite, Cole f              8 SPLA-CA                17.93      17.73 .RED   
  2 Cho, Cassius E             8 FAST-CA                20.50      17.99 .RED   
  3 Kim, Jayden M              8 FAST-CA                18.48      18.35 .RED   
  4 Barbour, Kayden I          7 WASC-CA                18.68      18.65 .RED   
  5 Huang, Lucien              7 AZOT-CA                20.20      19.06 .RED   
  6 Lee, Aaron E               8 FAST-CA                20.53      19.51 .RED   
  7 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 20.96      21.75 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Cai, Daniel                7 WASC-CA                   NT      17.32 .BLU   
  2 Ge, Robbie                 7 WASC-CA                   NT      20.59 .RED   
  3 DeAllen, Nash N            7 JCCW-CA                22.71      21.26 .WHT   
  4 Finnerty, James M          7 RIPT-CA                23.38      22.49 .WHT   
  5 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                28.31      22.90 .WHT   
  6 Yang, Austin C             7 FAST-CA                   NT      23.26 .WHT   
  7 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                22.78      23.71 .WHT   
  8 Sapozhkov, Simon S         8 AZOT-CA                24.95      24.06 .WHT   
  9 Woodruff, Gregory M        8 SWRD-CA                27.45      24.75 .WHT   
 10 Craver, Jordan N           7 JCCW-CA                23.75      25.08 .WHT   
 11 Zou, Mars                  7 AAA-CA                 24.09      25.11 .WHT   
 12 Eastman, Noah J            7 SCAC-CA                29.23      26.42 .WHT   
 13 Uram, Cameron C            7 GSC-CA                 32.90      30.12 .WHT   
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  7-8 .BLU
          47.30  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 39.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Gaskin, George D           8 BACK-CA                39.93      35.73 .BLU   
  2 Cai, Daniel                7 WASC-CA                44.73      40.16 .RED   
  3 Kim, Jayden M              8 FAST-CA                41.97      41.58 .RED   
  4 Barbour, Kayden I          7 WASC-CA                43.26      42.39 .RED   
  5 Huynh, Ronin H             7 SPLA-CA                47.15      45.26 .RED   
  6 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 45.40      46.52 .RED   
.WHT - Division  
  1 Ge, Robbie                 7 WASC-CA                   NT      41.01 .RED   
  2 Cho, Cassius E             8 FAST-CA                57.90      42.99 .RED   
  3 Lee, Aaron E               8 FAST-CA                47.59      43.65 .RED   
  4 Breuer, Roux               7 JCCW-CA                   NT      47.35 .WHT   
  5 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                56.06      50.53 .WHT   
  6 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                52.58      50.87 .WHT   
  7 Yang, Austin C             7 FAST-CA                   NT      52.78 .WHT   
  8 DeAllen, Nash N            7 JCCW-CA                53.32      55.32 .WHT   
  9 Woodruff, Gregory M        8 SWRD-CA                53.42      56.78 .WHT   
 10 Sapozhkov, Simon S         8 AZOT-CA                56.45    1:00.29 .WHT   
 11 Letrac, Cedric J           8 AAA-CA               1:05.50    1:02.05 .WHT   
 12 Yang, Lolo                 7 AZOT-CA                56.87    1:02.48 .WHT   
 13 Stewart, Coulter T         7 JCCW-CA                   NT    1:02.97 .WHT   
 14 Cole, Emerson R            8 AAA-CA                    NT    1:18.68 .WHT   
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  7-8 .BLU
        1:42.00  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:25.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Taite, Cole f              8 SPLA-CA              1:27.03    1:27.24 .RED   
  2 Huang, Lucien              7 AZOT-CA              1:39.92    1:36.35 .RED   
.WHT - Division  
  1 Kim, Jayden M              8 FAST-CA                   NT    1:31.71 .RED   
  2 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA               1:43.85    1:43.99 .WHT   
  3 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                   NT    1:48.62 .WHT   
  4 Chao, Perry Y              8 JCCW-CA                   NT    1:54.98 .WHT   
  5 Zou, Mars                  7 AAA-CA               1:52.92    1:56.36 .WHT   
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          21.60  7-8 .BLU
          25.90  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Cai, Daniel                7 WASC-CA                23.30      21.45 .BLU   
  2 Barbour, Kayden I          7 WASC-CA                22.13      22.64 .RED   
  3 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                24.85      22.93 .RED   
  4 DeAllen, Nash N            7 JCCW-CA                23.04      23.13 .RED   
  5 Lee, Aaron E               8 FAST-CA                22.81      23.17 .RED   
  6 Chao, Perry Y              8 JCCW-CA                24.19      25.77 .RED   
.WHT - Division  
  1 Cho, Cassius E             8 FAST-CA                28.27      23.94 .RED   
  2 Kim, Jayden M              8 FAST-CA                26.07      24.24 .RED   
  3 Finnerty, James M          7 RIPT-CA                27.78      24.99 .RED   
  4 Yang, Austin C             7 FAST-CA                   NT      25.31 .RED   
  5 Sapozhkov, Simon S         8 AZOT-CA                28.14      26.09 .WHT   
  6 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                29.86      26.22 .WHT   
  7 Zou, Mars                  7 AAA-CA                 27.75      28.28 .WHT   
  8 Woodruff, Gregory M        8 SWRD-CA                29.11      28.79 .WHT   
  9 Craver, Jordan N           7 JCCW-CA                30.81      29.36 .WHT   
 10 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 26.92      30.58 .WHT   
 11 Uram, Cameron C            7 GSC-CA                 35.65      33.54 .WHT   
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  7-8 .BLU
          56.30  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 46.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Breuer, Roux               7 JCCW-CA                50.52      50.88 .RED   
  2 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                52.34      52.07 .RED   
  3 DeAllen, Nash N            7 JCCW-CA                53.90      55.13 .RED   
.WHT - Division  
  1 Huynh, Ronin H             7 SPLA-CA                57.28      56.45 .WHT   
  2 Le, Ethan G                7 RIPT-CA              1:01.73      56.58 .WHT   
  3 Sapozhkov, Simon S         8 AZOT-CA                   NT    1:01.16 .WHT   
  4 Letrac, Cedric J           8 AAA-CA               1:09.82    1:05.71 .WHT   
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          23.30  7-8 .BLU
          28.00  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 23.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Barbour, Kayden I          7 WASC-CA                24.00      23.91 .RED   
  2 Lee, Aaron E               8 FAST-CA                26.20      26.04 .RED   
  3 Cai, Daniel                7 WASC-CA                25.42      26.09 .RED   
  4 Stanley, Donavan K         8 CMAC-CA                26.24      27.30 .RED   
  5 Huang, Lucien              7 AZOT-CA                27.59      30.57 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Gaskin, George D           8 BACK-CA                29.34      25.26 .RED   
  2 Ge, Robbie                 7 WASC-CA                   NT      26.28 .RED   
  3 Yang, Lolo                 7 AZOT-CA                28.23      27.45 .RED   
  4 Cho, Cassius E             8 FAST-CA                   NT      28.14 .WHT   
  5 Kim, Jayden M              8 FAST-CA                   NT      28.53 .WHT   
  6 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                32.22      29.90 .WHT   
  7 Huynh, Ronin H             7 SPLA-CA                31.33      30.17 .WHT   
  8 Woodruff, Gregory M        8 SWRD-CA                31.18      33.68 .WHT   
  9 Breuer, Roux               7 JCCW-CA                38.83      35.36 .WHT   
 -- Yang, Austin C             7 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Stewart, Coulter T         7 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- DeAllen, Nash N            7 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- Letrac, Cedric J           8 AAA-CA                 37.12         DQ        
 -- Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 29.12         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  7-8 .BLU
        1:01.20  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 51.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Lee, Aaron E               8 FAST-CA                57.48      51.02 .RED   
  2 Taite, Cole f              8 SPLA-CA                57.09    1:00.97 .RED   
  3 Huang, Lucien              7 AZOT-CA                58.74    1:03.99 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Barbour, Kayden I          7 WASC-CA                   NT      50.22 .BLU   
  2 Ge, Robbie                 7 WASC-CA                   NT      56.38 .RED   
  3 Cho, Cassius E             8 FAST-CA                   NT    1:00.20 .RED   
  4 Chao, Perry Y              8 JCCW-CA              1:08.80    1:10.22 .WHT   
  5 Zou, Mars                  7 AAA-CA                    NT    1:12.07 .WHT   
  6 Uram, Cameron C            7 GSC-CA                    NT    1:23.57 .WHT   
 -- Finnerty, James M          7 RIPT-CA                   NT         DQ        
 -- Woodruff, Gregory M        8 SWRD-CA              1:14.87         DQ        
 -- Craver, Jordan N           7 JCCW-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          21.30  7-8 .BLU
          25.60  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 21.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Cai, Daniel                7 WASC-CA                22.40      19.56 .BLU   
  2 Barbour, Kayden I          7 WASC-CA                21.88      21.67 .RED   
  3 Stanley, Donavan K         8 CMAC-CA                21.48      22.83 .RED   
  4 Kim, Jayden M              8 FAST-CA                25.29      23.75 .RED   
  5 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 23.97      23.96 .RED   
.WHT - Division  
  1 Lee, Aaron E               8 FAST-CA                25.95      22.38 .RED   
  2 Cho, Cassius E             8 FAST-CA                   NT      22.54 .RED   
  3 Breuer, Roux               7 JCCW-CA                27.96      24.51 .RED   
  4 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                28.98      24.93 .RED   
  5 Le, Ethan G                7 RIPT-CA                33.61      26.67 .WHT   
  6 Huang, Lucien              7 AZOT-CA                26.90      28.17 .WHT   
  7 Yang, Austin C             7 FAST-CA                   NT      29.50 .WHT   
  8 Letrac, Cedric J           8 AAA-CA                    NT      31.21 .WHT   
  9 DeAllen, Nash N            7 JCCW-CA                29.08      31.43 .WHT   
 10 Huynh, Ronin H             7 SPLA-CA                33.17      31.72 .WHT   
 11 Woodruff, Gregory M        8 SWRD-CA                34.76      35.45 .WHT   
 12 Yang, Lolo                 7 AZOT-CA                42.99      41.01 .WHT   
 -- Stewart, Coulter T         7 JCCW-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  7-8 .BLU
          56.40  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 47.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kim, Jayden M              8 FAST-CA                55.46      50.02 .RED   
  2 Lee, Aaron E               8 FAST-CA                54.58      51.05 .RED   
.WHT - Division  
  1 Cai, Daniel                7 WASC-CA                   NT      44.53 .BLU   
  2 Cho, Cassius E             8 FAST-CA                   NT      53.00 .RED   
  3 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA                 58.43      58.22 .WHT   
  4 Taite, Cole f              8 SPLA-CA                   NT      58.58 .WHT   
  5 Sorokin, Timofey A         8 AZOT-CA                   NT    1:00.52 .WHT   
  6 Huang, Lucien              7 AZOT-CA              1:13.70    1:02.68 .WHT   
 -- Craver, Jordan N           7 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- DeAllen, Nash N            7 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- Chao, Perry Y              8 JCCW-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  7-8 .BLU
        1:58.20  7-8 .RED
             --  7-8 .WHT
 Meet Qualifying 7-8:  Slower than 1:38.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kim, Jayden M              8 FAST-CA              1:53.39    1:51.02 .RED   
  2 Huang, Lucien              7 AZOT-CA              1:55.91    1:56.59 .RED   
.WHT - Division  
  1 Lee, Aaron E               8 FAST-CA                   NT    1:48.20 .RED   
  2 Cho, Cassius E             8 FAST-CA                   NT    1:49.68 .RED   
  3 Hernandez, Juan P          8 GSC-CA               2:02.89    2:01.15 .WHT   
 -- Stanley, Donavan K         8 CMAC-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  .BLU
          37.20  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Yu, Anthony                9 GSC-CA                 35.12      33.79 .BLU   
  2 Davis, Dorian A            9 SWRD-CA                35.30      35.42 .RED   
  3 Rogers, Jackson L         10 SET-CA                 34.47      35.60 .RED   
  4 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA                36.43      37.55 .WHT   
  5 Rodriguez, Dayne R         9 COTO-CA                35.47      38.48 .WHT   
  6 Baba, Luca                 9 SET-CA                 37.14      39.09 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                37.27      34.95 .RED   
  2 Ge, Tyler                 10 WASC-CA                   NT      35.17 .RED   
  3 Ho, Kenneth               10 FAST-CA                37.33      37.05 .RED   
  4 Kim, Aiden H              10 FAST-CA                37.55      37.20 .RED   
  5 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA                39.55      37.22 .WHT   
  6 Stadel, Patrick O          9 GSC-CA                 41.06      38.08 .WHT   
  7 Angderson, Chase V        10 FAST-CA                37.77      38.22 .WHT   
  8 Eum, Evan D               10 FAST-CA                39.11      38.60 .WHT   
  9 Milligan, Conner J        10 AAA-CA                 39.17      38.73 .WHT   
 10 Kardos, Mason W            9 DA-CA                  40.08      38.88 .WHT   
 11 Cai, Matthew               8 WASC-CA                39.51      39.69 .WHT   
 12 Fenoglio, Jackson W       10 SWRD-CA                38.85      40.13 .WHT   
 13 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                39.19      40.22 .WHT   
 14 Wan, Andy Y                7 WASC-CA                   NT      40.24 .WHT   
 15 Kim, Yireh                 9 FAST-CA                42.41      40.28 .WHT   
 16 Shrivastava, Hunter E      9 SET-CA                 38.71      40.46 .WHT   
 17 Ciobanu, Matteo N          9 GSC-CA                 40.71      40.87 .WHT   
 18 Du, Gavin                 10 AAA-CA                 44.85      41.32 .WHT   
 19 Pang, AJ C                10 CMAC-CA                43.30      41.37 .WHT   
 20 You, Brendan               9 AAA-CA                 45.21      42.64 .WHT   
 21 Rogers, Matt D            10 AAA-CA                 40.58      42.89 .WHT   
 22 Yambao, Gabriel M          9 FAST-CA                41.98      43.10 .WHT   
 23 DeAllen, Knox A            9 JCCW-CA                48.16      43.50 .WHT   
 24 Ho, Kevin                  9 FAST-CA                45.98      44.62 .WHT   
 25 Lee, Aidan T               9 FAST-CA                48.45      48.90 .WHT   
 26 Limberg, Teagan K         10 SET-CA                 54.60      50.65 .WHT   
 27 Hooper, Evan M            10 EAST-CA                48.60      50.82 .WHT   
 28 Kim, Phillip J            10 FAST-CA                   NT      53.41 .WHT   
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  .BLU
        1:21.00  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:14.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Wilson, Liam G             9 JCCW-CA              1:15.09    1:12.50 .BLU   
  2 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:15.47    1:13.25 .BLU   
  3 Yang, Jack                 9 WASC-CA              1:18.54    1:16.74 .RED   
  4 Rodriguez, Philip A       10 RIPT-CA              1:15.89    1:18.70 .RED   
  5 Yu, Anthony                9 GSC-CA               1:16.73    1:18.85 .RED   
  6 Zou, Ares                  9 AAA-CA               1:20.40    1:21.77 .WHT   
 -- Davis, Dorian A            9 SWRD-CA              1:15.23         NS        
.WHT - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA              1:21.26    1:16.99 .RED   
  2 D'Arcy, Luke L            10 COTO-CA                   NT    1:21.89 .WHT   
  3 Kim, Aiden H              10 FAST-CA              1:25.88    1:25.50 .WHT   
  4 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA              1:25.29    1:26.38 .WHT   
  5 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA              1:25.67    1:26.84 .WHT   
  6 Shrivastava, Hunter E      9 SET-CA               1:27.65    1:32.20 .WHT   
  7 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA              1:23.35    1:32.94 .WHT   
  8 Chung, Connor J            9 JCCW-CA              1:30.90    1:34.28 .WHT   
  9 Paz, Isaac A               9 AZOT-CA              1:55.00    1:34.49 .WHT   
 10 Gaglio, Abraham J          8 CMAC-CA              1:26.83    1:34.53 .WHT   
 11 DeAllen, Knox A            9 JCCW-CA                   NT    1:40.19 .WHT   
 12 Wesselmann, William L      9 FAST-CA                   NT    1:40.98 .WHT   
 13 You, Brendan               9 AAA-CA               1:44.05    1:41.32 .WHT   
 14 Wallock, Drew J           10 GSC-CA               1:39.64    1:44.30 .WHT   
 15 Hooper, Evan M            10 EAST-CA                   NT    1:45.46 .WHT   
 16 Razzouk, J-P A             9 AZOT-CA                   NT    1:56.61 .WHT   
 17 Ahn, Mason                 9 FAST-CA                   NT    1:57.24 .WHT   
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  .BLU
        2:56.50  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Glenn, Jason T            10 SWRD-CA              2:54.70    2:43.73 .RED   
  2 Rodriguez, Philip A       10 RIPT-CA              2:42.83    2:44.77 .RED   
.WHT - Division  
  1 Leung, Terrance C         10 AAA-CA                    NT    2:51.42 .RED   
  2 Yu, Anthony                9 GSC-CA               3:06.67    2:55.47 .RED   
  3 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                   NT    3:02.86 .WHT   
  4 Gaglio, Abraham J          8 CMAC-CA                   NT    3:27.00 .WHT   
 
Boys 7-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tanner D           9 AAA-CA               7:21.42    7:22.08        
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  .BLU
          44.20  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 40.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Davis, Dorian A            9 SWRD-CA                43.26      40.80 .RED   
  2 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                40.97      40.88 .RED   
  3 Shrivastava, Hunter E      9 SET-CA                 42.08      41.72 .RED   
  4 Yu, Anthony                9 GSC-CA                 40.72      41.93 .RED   
  5 Rodriguez, Philip A       10 RIPT-CA                40.54      42.60 .RED   
  6 Zou, Ares                  9 AAA-CA                 43.06      43.14 .RED   
  6 Leung, Terrance C         10 AAA-CA                 42.44      43.14 .RED   
.WHT - Division  
  1 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 44.51      42.43 .RED   
  2 Wilson, Liam G             9 JCCW-CA                44.49      42.54 .RED   
  3 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA                44.95      43.16 .RED   
  4 Cai, Matthew               8 WASC-CA                48.33      43.24 .RED   
  5 D'Arcy, Luke L            10 COTO-CA                   NT      44.42 .WHT   
  5 Baba, Luca                 9 SET-CA                 48.38      44.42 .WHT   
  7 Angderson, Chase V        10 FAST-CA                45.18      44.71 .WHT   
  8 Wesselmann, William L      9 FAST-CA                48.08      46.07 .WHT   
  9 Kim, Aiden H              10 FAST-CA                46.61      46.42 .WHT   
 10 Paz, Isaac A               9 AZOT-CA                49.09      48.02 .WHT   
 11 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                48.02      48.61 .WHT   
 12 DeAllen, Knox A            9 JCCW-CA                   NT      49.10 .WHT   
 13 Chung, Connor J            9 JCCW-CA                48.35      49.13 .WHT   
 14 Yambao, Gabriel M          9 FAST-CA                52.74      49.69 .WHT   
 15 Gaglio, Abraham J          8 CMAC-CA                50.37      51.50 .WHT   
 16 Lee, Aidan T               9 FAST-CA                50.78      51.85 .WHT   
 17 You, Brendan               9 AAA-CA                 53.14      51.87 .WHT   
 18 Hooper, Evan M            10 EAST-CA                54.61      53.56 .WHT   
 19 Wallock, Drew J           10 GSC-CA                 52.83      55.01 .WHT   
 20 Razzouk, J-P A             9 AZOT-CA                   NT      56.38 .WHT   
 21 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA                53.47      56.79 .WHT   
 22 Ahn, Mason                 9 FAST-CA                   NT      59.67 .WHT   
 23 Kim, Phillip J            10 FAST-CA                   NT    1:01.15 .WHT   
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  .BLU
        1:37.00  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Davis, Dorian A            9 SWRD-CA              1:29.94    1:28.54 .BLU   
  2 Chen, Anthony              8 AZOT-CA              1:36.92    1:32.20 .RED   
  3 Rogers, Jackson L         10 SET-CA               1:30.85    1:32.28 .RED   
  4 Leung, Terrance C         10 AAA-CA               1:32.75    1:33.18 .RED   
  5 Wilson, Liam G             9 JCCW-CA              1:36.59    1:34.17 .RED   
  6 Ho, Kenneth               10 FAST-CA              1:35.55    1:34.76 .RED   
  6 Shrivastava, Hunter E      9 SET-CA               1:32.24    1:34.76 .RED   
  8 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA              1:35.57    1:40.98 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                1:40.32    1:31.30 .RED   
  2 Eum, Evan D               10 FAST-CA              1:41.24    1:41.31 .WHT   
  3 Ho, Kevin                  9 FAST-CA                   NT    1:41.68 .WHT   
  4 Milligan, Conner J        10 AAA-CA               1:50.61    1:43.04 .WHT   
  5 Fenoglio, Jackson W       10 SWRD-CA              1:46.43    1:43.09 .WHT   
  6 Kim, Yireh                 9 FAST-CA                   NT    1:44.72 .WHT   
  7 Du, Gavin                 10 AAA-CA                    NT    1:52.52 .WHT   
  8 Lee, Aidan T               9 FAST-CA                   NT    1:53.19 .WHT   
  9 Ciobanu, Matteo N          9 GSC-CA               2:03.43    1:54.70 .WHT   
 10 Limberg, Teagan K         10 SET-CA                    NT    2:00.20 .WHT   
 -- Cai, Matthew               8 WASC-CA                   NT         DQ        
 -- Stadel, Patrick O          9 GSC-CA                    NT         DQ        
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  .BLU
          49.80  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 45.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Angderson, Chase V        10 FAST-CA                47.76      46.45 .RED   
  2 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                47.73      46.95 .RED   
  3 Yu, Anthony                9 GSC-CA                 49.54      47.21 .RED   
  3 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA                 47.21      47.21 .RED   
  5 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                  48.52      49.29 .RED   
  6 Stadel, Patrick O          9 GSC-CA                 48.81      50.14 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Ge, Tyler                 10 WASC-CA                   NT      44.69 .BLU   
  2 Wilson, Liam G             9 JCCW-CA                52.37      46.24 .RED   
  3 Baba, Luca                 9 SET-CA                 50.58      48.24 .RED   
  4 Eum, Evan D               10 FAST-CA                51.18      49.29 .RED   
  5 Rodriguez, Dayne R         9 COTO-CA                51.06      49.81 .WHT   
  6 Cai, Matthew               8 WASC-CA                50.29      50.57 .WHT   
  7 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA                51.14      51.45 .WHT   
  8 Wan, Andy Y                7 WASC-CA                   NT      51.76 .WHT   
  9 Kim, Yireh                 9 FAST-CA                53.07      52.28 .WHT   
 10 Shrivastava, Hunter E      9 SET-CA                 55.55      52.85 .WHT   
 11 Fenoglio, Jackson W       10 SWRD-CA                51.69      53.16 .WHT   
 12 Kim, Aiden H              10 FAST-CA                54.97      53.35 .WHT   
 13 Ho, Kenneth               10 FAST-CA                52.60      53.82 .WHT   
 14 Kardos, Mason W            9 DA-CA                1:02.85      54.80 .WHT   
 15 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                53.00      56.16 .WHT   
 16 Ciobanu, Matteo N          9 GSC-CA                 59.36      56.64 .WHT   
 17 Du, Gavin                 10 AAA-CA                 58.32      58.13 .WHT   
 18 Pang, AJ C                10 CMAC-CA                   NT      58.86 .WHT   
 19 Milligan, Conner J        10 AAA-CA                 56.87      59.02 .WHT   
 20 Rogers, Matt D            10 AAA-CA               1:02.51    1:03.64 .WHT   
 21 Kim, Phillip J            10 FAST-CA                   NT    1:05.13 .WHT   
 22 Limberg, Teagan K         10 SET-CA                    NT    1:06.09 .WHT   
 23 Hooper, Evan M            10 EAST-CA              1:02.07    1:06.51 .WHT   
 24 Lee, Aidan T               9 FAST-CA                   NT    1:08.59 .WHT   
 -- Ho, Kevin                  9 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- You, Brendan               9 AAA-CA                    NT         DQ        
 -- DeAllen, Knox A            9 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- Yambao, Gabriel M          9 FAST-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  .BLU
        1:49.70  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:40.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chen, Austin              10 AZOT-CA              1:45.11    1:32.08 .BLU   
  2 Leung, Terrance C         10 AAA-CA               1:40.88    1:39.36 .BLU   
  3 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:44.66    1:41.17 .RED   
  4 Baba, Luca                 9 SET-CA               1:48.30    1:45.12 .RED   
  5 Xagorarakis, Archer L      9 CMAC-CA              1:46.79    1:50.67 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA              1:51.84    1:43.03 .RED   
  2 Cai, Matthew               8 WASC-CA                   NT    1:45.34 .RED   
  3 Chung, Connor J            9 JCCW-CA                   NT    1:48.28 .RED   
  4 Zou, Ares                  9 AAA-CA               1:55.55    1:50.06 .WHT   
 -- Ge, Tyler                 10 WASC-CA                   NT         DQ        
 -- Wallock, Drew J           10 GSC-CA               2:09.27         DQ        
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  .BLU
          41.60  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 38.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Tanner D           9 AAA-CA                 39.69      39.85 .RED   
  2 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA                40.59      39.87 .RED   
  3 Yu, Anthony                9 GSC-CA                 40.56      39.89 .RED   
.WHT - Division  
  1 Chen, Anthony              8 AZOT-CA                42.05      40.56 .RED   
  2 Angderson, Chase V        10 FAST-CA                46.35      46.75 .WHT   
  3 Kim, Aiden H              10 FAST-CA                47.11      47.22 .WHT   
  4 Shrivastava, Hunter E      9 SET-CA                 46.05      50.63 .WHT   
  5 Chung, Connor J            9 JCCW-CA                49.74      50.73 .WHT   
  6 Paz, Isaac A               9 AZOT-CA                49.88      53.92 .WHT   
  7 You, Brendan               9 AAA-CA               1:00.78      58.15 .WHT   
  8 Lee, Aidan T               9 FAST-CA                   NT    1:03.64 .WHT   
  9 Wesselmann, William L      9 FAST-CA              1:03.69    1:09.07 .WHT   
 10 Kim, Phillip J            10 FAST-CA                   NT    1:13.16 .WHT   
 -- DeAllen, Knox A            9 JCCW-CA                   NT         DQ        
 -- Cai, Matthew               8 WASC-CA                   NT         DQ        
 -- Razzouk, J-P A             9 AZOT-CA                   NT         DQ        
 -- Yambao, Gabriel M          9 FAST-CA              1:04.33         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  .BLU
        1:37.60  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chen, Austin              10 AZOT-CA              1:37.49    1:23.51 .BLU   
  2 Olivarria, Aiden M        10 DA-CA                1:30.94    1:43.47 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:51.18    1:30.83 .RED   
  2 Yu, Anthony                9 GSC-CA               1:38.08    1:34.28 .RED   
  3 Chuang, Kyle              10 AZOT-CA                   NT    1:36.00 .RED   
  4 Wilson, Liam G             9 JCCW-CA              1:46.19    1:41.66 .WHT   
  5 Chen, Anthony              8 AZOT-CA              1:48.92    1:43.22 .WHT   
  6 Rogers, Jackson L         10 SET-CA                    NT    1:47.77 .WHT   
 -- Rogers, Matt D            10 AAA-CA                    NT         DQ        
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  .BLU
        1:34.80  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Yang, Jack                 9 WASC-CA              1:27.43    1:23.33 .BLU   
  2 Davis, Dorian A            9 SWRD-CA              1:29.19    1:27.32 .RED   
  3 Wilson, Liam G             9 JCCW-CA              1:29.64    1:27.95 .RED   
  4 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               1:28.91    1:28.73 .RED   
  5 Leung, Terrance C         10 AAA-CA               1:30.66    1:30.14 .RED   
.WHT - Division  
  1 Ge, Tyler                 10 WASC-CA                   NT    1:27.52 .RED   
  2 Angderson, Chase V        10 FAST-CA              1:35.20    1:34.13 .RED   
  3 Baba, Luca                 9 SET-CA                    NT    1:34.78 .RED   
  4 Shrivastava, Hunter E      9 SET-CA               1:43.73    1:35.17 .WHT   
  5 Zou, Ares                  9 AAA-CA               1:36.98    1:35.76 .WHT   
  6 Kim, Aiden H              10 FAST-CA              1:37.57    1:40.44 .WHT   
  7 Paz, Isaac A               9 AZOT-CA              1:53.82    1:52.51 .WHT   
  8 Gaglio, Abraham J          8 CMAC-CA              1:45.98    1:54.57 .WHT   
  9 Lee, Aidan T               9 FAST-CA                   NT    1:56.55 .WHT   
 10 Ahn, Mason                 9 FAST-CA                   NT    2:04.92 .WHT   
 11 Yambao, Gabriel M          9 FAST-CA                   NT    2:05.97 .WHT   
 -- Kim, Phillip J            10 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Wallock, Drew J           10 GSC-CA               2:04.63         DQ        
 -- Wesselmann, William L      9 FAST-CA                   NT         DQ        
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  .BLU
        3:24.50  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 3:07.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Van Houten, Vu D          10 AAA-CA               3:15.40    3:04.64 .BLU   
  2 Leung, Terrance C         10 AAA-CA               3:23.81    3:09.38 .RED   
  3 Yu, Anthony                9 GSC-CA               3:12.22    3:10.39 .RED   
  4 Ho, Kenneth               10 FAST-CA              3:24.31    3:22.90 .RED   
.WHT - Division  
  1 Chen, Austin              10 AZOT-CA                   NT    2:48.10 .BLU   
  2 Baba, Luca                 9 SET-CA                    NT    3:13.48 .RED   
  3 Eum, Evan D               10 FAST-CA                   NT    3:22.64 .RED   
  4 Angderson, Chase V        10 FAST-CA                   NT    3:28.42 .WHT   
  5 Rogers, Jackson L         10 SET-CA               3:25.69    3:28.70 .WHT   
  6 Nguyen, Kellen B           7 AZOT-CA                   NT    3:31.93 .WHT   
  7 Kim, Aiden H              10 FAST-CA                   NT    3:40.66 .WHT   
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  .BLU
          33.60  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 30.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 El Fakharani, Karim       11 FAST-CA                31.48      30.87 .RED   
  2 Shim, Aidan H             11 FAST-CA                31.30      30.98 .RED   
  3 Li, Richard               11 DA-CA                  31.32      31.05 .RED   
  4 Deng, Josh L              11 FAST-CA                32.35      31.69 .RED   
  5 Searfus, Graham R         11 FAST-CA                32.12      31.96 .RED   
  6 Lee, Caden D              11 FAST-CA                31.83      32.06 .RED   
  7 Hua, Kevin N              12 DA-CA                  32.89      32.14 .RED   
  8 Davis, Joshua T           11 SET-CA                 33.58      32.86 .RED   
  9 Jeng, Christian L         12 FAST-CA                32.75      33.25 .RED   
 10 Chen, Andrew              11 AZOT-CA                33.49      33.35 .RED   
 11 Yoo, Caleb J              11 FAST-CA                33.12      34.24 .WHT   
 -- Mac, Evan M               11 AZOT-CA                33.23     X32.93 .RED   
 -- Valentine, Chase E        11 JCCW-CA                32.04         DQ        
.WHT - Division  
  1 Paul, Avery K             11 SWRD-CA                33.87      32.55 .RED   
  2 Arellano, Gannon p        11 SPLA-CA                35.30      32.76 .RED   
  3 Pellegrini, Charlie H     11 CMAC-CA                34.16      32.81 .RED   
  4 Delgado, Nicholas         12 GSC-CA                 33.71      33.21 .RED   
  5 Ryan, Chase A             11 SET-CA                 36.71      33.23 .RED   
  6 Choi, William Y           11 AZOT-CA                34.94      33.41 .RED   
  7 Ren, Joshua               12 FAST-CA                39.80      34.52 .WHT   
  8 Swanson, Toby M           11 FAST-CA                38.06      34.64 .WHT   
  9 Munoz, Fernando G         11 FAST-CA                39.10      34.97 .WHT   
 10 Hassain, Rohan A          12 AAA-CA                 36.13      34.98 .WHT   
 11 Shi, Justin Z             12 FAST-CA                35.45      35.50 .WHT   
 12 Wan, Allen                11 WASC-CA                36.26      35.54 .WHT   
 13 Rees, Wil K               12 RIPT-CA                39.41      35.77 .WHT   
 14 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA                 37.34      36.65 .WHT   
 15 Le, Sawyer Q              11 FAST-CA                39.72      37.13 .WHT   
 16 Valentine, Miles L        11 JCCW-CA                35.82      37.56 .WHT   
 17 Weiss, Trevor L           11 FAST-CA                40.47      38.26 .WHT   
 18 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 38.42      38.77 .WHT   
 19 Bentley, William F        11 DA-CA                     NT      40.78 .WHT   
 20 Tian, Aaron               12 AAA-CA                 44.07      46.64 .WHT   
 21 Kateb, Barsam             11 AAA-CA                 43.07      46.69 .WHT   
 22 Pham, Jeremy C            12 AAA-CA                 47.79      49.66 .WHT   
 23 Wong, Alan N              11 FAST-CA                   NT      55.63 .WHT   
 -- Zhao, Kevin L             11 FAST-CA                   NT         NS        
 -- Zhao, Alex D              12 FAST-CA                   NT         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  .BLU
        1:12.20  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Mai, Derrick W            11 DA-CA                1:08.75    1:05.10 .BLU   
                  31.07     1:05.10 (34.03)                                        
  2 Fategh, Arman             11 AZOT-CA              1:06.86    1:06.72 .RED   
                  31.54     1:06.72 (35.18)                                        
  3 Brown, Ethan W            11 SWRD-CA              1:09.08    1:09.44 .RED   
                  32.81     1:09.44 (36.63)                                        
  4 Davis, Joshua T           11 SET-CA               1:10.75    1:11.12 .RED   
                  34.49     1:11.12 (36.63)                                        
.WHT - Division  
  1 Sy, Derick P              12 FAST-CA              1:22.58    1:08.62 .RED   
                  32.85     1:08.62 (35.77)                                        
  2 Qi, Ryan                  12 AAA-CA               1:12.82    1:09.42 .RED   
  3 Deng, Josh L              11 FAST-CA              1:12.42    1:10.17 .RED   
                  33.30     1:10.17 (36.87)                                        
  4 Searfus, Graham R         11 FAST-CA              1:13.36    1:11.50 .RED   
                  34.29     1:11.50 (37.21)                                        
  5 Jeng, Christian L         12 FAST-CA              1:13.44    1:11.74 .RED   
                  34.87     1:11.74 (36.87)                                        
  6 Pellegrini, Charlie H     11 CMAC-CA              1:12.76    1:11.79 .RED   
                  34.80     1:11.79 (36.99)                                        
  7 Lawson, Blake             12 GSC-CA               1:17.37    1:13.81 .WHT   
                  34.68     1:13.81 (39.13)                                        
  8 Lee, Caden D              11 FAST-CA              1:14.18    1:14.37 .WHT   
                  35.63     1:14.37 (38.74)                                        
  9 Munoz, Fernando G         11 FAST-CA              1:22.61    1:14.95 .WHT   
                  36.47     1:14.95 (38.48)                                        
 10 Chen, Andrew              11 AZOT-CA              1:16.25    1:15.10 .WHT   
                  35.32     1:15.10 (39.78)                                        
 11 Ryan, Chase A             11 SET-CA               1:17.16    1:15.21 .WHT   
                  35.18     1:15.21 (40.03)                                        
 12 Parker, Rohan S           11 FAST-CA              1:15.36    1:15.64 .WHT   
                  36.40     1:15.64 (39.24)                                        
 13 Ren, Joshua               12 FAST-CA                   NT    1:19.63 .WHT   
                  38.30     1:19.63 (41.33)                                        
 14 Hassain, Rohan A          12 AAA-CA               1:20.49    1:20.41 .WHT   
                  38.64     1:20.41 (41.77)                                        
 15 Shi, Justin Z             12 FAST-CA              1:26.99    1:20.76 .WHT   
                  38.24     1:20.76 (42.52)                                        
 16 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA               1:22.64    1:24.90 .WHT   
                  40.37     1:24.90 (44.53)                                        
 17 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA               1:25.75    1:29.61 .WHT   
                  45.28     1:29.61 (44.33)                                        
 18 Zhao, Alex D              12 FAST-CA                   NT    1:32.75 .WHT   
                  41.98     1:32.75 (50.77)                                        
 19 Zhao, Kevin L             11 FAST-CA                   NT    1:33.25 .WHT   
                  41.73     1:33.25 (51.52)                                        
 20 Gaikwad, Sid J            12 GSC-CA                    NT    1:34.47 .WHT   
                  42.16     1:34.47 (52.31)                                        
 21 Younes, Chris M           12 AAA-CA                    NT    1:39.89 .WHT   
                  44.73     1:39.89 (55.16)                                        
 22 Pham, Jeremy C            12 AAA-CA                    NT    1:47.89 .WHT   
                  53.18     1:47.89 (54.71)                                        
 23 Rosu, Marc A              11 AAA-CA               1:54.56    1:49.17 .WHT   
                  52.27     1:49.17 (56.90)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  .BLU
        2:37.80  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Davis, Joshua T           11 SET-CA               2:26.51    2:23.62 .BLU   
                  33.89     1:10.98 (37.09)     1:47.61 (36.63)     2:23.62 (36.01)
  2 Brown, Ethan W            11 SWRD-CA              2:26.60    2:33.22 .RED   
                  33.19     1:12.86 (39.67)     1:53.85 (40.99)     2:33.22 (39.37)
.WHT - Division  
  1 Li, Richard               11 DA-CA                     NT    2:31.37 .RED   
                  35.34     1:14.59 (39.25)     1:54.96 (40.37)     2:31.37 (36.41)
  2 Searfus, Graham R         11 FAST-CA              2:41.88    2:36.82 .RED   
                  34.36     1:14.27 (39.91)     1:55.79 (41.52)     2:36.82 (41.03)
  3 Pellegrini, Charlie H     11 CMAC-CA              2:46.00    2:44.80 .WHT   
                  36.53     1:20.34 (43.81)     2:04.64 (44.30)     2:44.80 (40.16)
  4 Lawson, Blake             12 GSC-CA                    NT    2:46.41 .WHT   
                  35.67     1:18.24 (42.57)     2:03.22 (44.98)     2:46.41 (43.19)
  5 Lee, Caden D              11 FAST-CA              2:44.10    2:46.76 .WHT   
                  36.29     1:20.00 (43.71)     2:05.92 (45.92)     2:46.76 (40.84)
  6 Deng, Josh L              11 FAST-CA                   NT    2:48.52 .WHT   
                  36.21     1:20.24 (44.03)     2:05.96 (45.72)     2:48.52 (42.56)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:29.80  .BLU
        7:05.30  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 6:29.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Han, Matthew P            12 AZOT-CA                   NT    5:34.07 .BLU   
  1 Krishnan, Alex J          12 FAST-CA              7:04.54    6:04.71 .BLU   
  2 Nguyen, Mason R           11 AZOT-CA              6:35.87    6:13.23 .BLU   
  2 El Fakharani, Karim       11 FAST-CA                   NT    7:05.62 .WHT   
  3 Mai, Derrick W            11 DA-CA                6:38.15    6:19.06 .BLU   
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  .BLU
          40.00  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 36.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Pan, Yves W               11 FAST-CA                36.63      35.06 .BLU   
  2 Kardos, Nicholas A        12 DA-CA                  39.05      35.81 .BLU   
  3 Lee, Caden D              11 FAST-CA                36.84      36.09 .BLU   
  4 Valentine, Chase E        11 JCCW-CA                38.03      36.95 .RED   
  5 Shim, Aidan H             11 FAST-CA                36.70      38.00 .RED   
  6 Parker, Rohan S           11 FAST-CA                37.70      39.47 .RED   
  7 Searfus, Graham R         11 FAST-CA                39.40      39.63 .RED   
  8 El Fakharani, Karim       11 FAST-CA                37.69      39.97 .RED   
  9 Deng, Josh L              11 FAST-CA                39.38      41.87 .WHT   
 10 Mac, Evan M               11 AZOT-CA                39.73      42.37 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Li, Richard               11 DA-CA                     NT      38.40 .RED   
  2 Yoo, Caleb J              11 FAST-CA                40.49      40.05 .WHT   
  3 Chen, Andrew              11 AZOT-CA                40.37      40.15 .WHT   
  4 Choi, William Y           11 AZOT-CA                43.09      40.50 .WHT   
  5 Arellano, Gannon p        11 SPLA-CA                40.42      40.70 .WHT   
  6 Wan, Allen                11 WASC-CA                46.78      41.20 .WHT   
  7 Davis, Joshua T           11 SET-CA                 41.02      41.27 .WHT   
  8 Munoz, Fernando G         11 FAST-CA                45.32      41.56 .WHT   
  9 Delgado, Nicholas         12 GSC-CA                 40.13      42.16 .WHT   
 10 Ryan, Chase A             11 SET-CA                 44.39      42.45 .WHT   
 11 Hassain, Rohan A          12 AAA-CA                 42.73      42.70 .WHT   
 12 Swanson, Toby M           11 FAST-CA                44.42      43.16 .WHT   
 13 Jeng, Christian L         12 FAST-CA                40.33      43.21 .WHT   
 14 Shi, Justin Z             12 FAST-CA                41.26      43.25 .WHT   
 15 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA                 44.38      44.31 .WHT   
 16 Weiss, Trevor L           11 FAST-CA                45.14      45.08 .WHT   
 17 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 45.00      47.11 .WHT   
 18 Rees, Wil K               12 RIPT-CA                48.64      48.61 .WHT   
 19 Le, Sawyer Q              11 FAST-CA                49.92      50.03 .WHT   
 20 Kateb, Barsam             11 AAA-CA                 51.87      51.20 .WHT   
 -- Zhao, Alex D              12 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Wong, Alan N              11 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Zhao, Kevin L             11 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Tian, Aaron               12 AAA-CA                 54.47         DQ        
 -- Pham, Jeremy C            12 AAA-CA                    NT         NS        
 -- Valentine, Miles L        11 JCCW-CA                44.26         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  .BLU
        1:28.00  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Qi, Ryan                  12 AAA-CA               1:21.25    1:21.44 .RED   
                  40.20     1:21.44 (41.24)                                        
  2 Lee, Caden D              11 FAST-CA              1:20.65    1:21.77 .RED   
  3 Parker, Rohan S           11 FAST-CA              1:21.51    1:22.15 .RED   
                  41.40     1:22.15 (40.75)                                        
  4 Ferrell, Jack T           12 SCAC-CA              1:23.13    1:26.49 .RED   
                  41.60     1:26.49 (44.89)                                        
.WHT - Division  
  1 Sy, Derick P              12 FAST-CA                   NT    1:19.14 .BLU   
                  38.11     1:19.14 (41.03)                                        
  2 Li, Richard               11 DA-CA                     NT    1:22.97 .RED   
                  39.28     1:22.97 (43.69)                                        
  3 Shi, Justin Z             12 FAST-CA              1:33.72    1:32.34 .WHT   
                  44.80     1:32.34 (47.54)                                        
  4 Hassain, Rohan A          12 AAA-CA                    NT    1:34.02 .WHT   
                  46.41     1:34.02 (47.61)                                        
  5 Ryan, Chase A             11 SET-CA               1:35.47    1:35.52 .WHT   
                  45.45     1:35.52 (50.07)                                        
  6 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA               1:47.22    1:39.54 .WHT   
                  49.33     1:39.54 (50.21)                                        
  7 Gaikwad, Sid J            12 GSC-CA                    NT    1:54.51 .WHT   
  8 Zhao, Kevin L             11 FAST-CA                   NT    1:56.89 .WHT   
                  54.56   1:56.89 (1:02.33)                                        
 -- Zhao, Alex D              12 FAST-CA                   NT         DQ        
                  53.93        DQ (1:01.88)                                        
 -- Rosu, Marc A              11 AAA-CA                    NT         DQ        
                1:06.28        DQ (1:02.09)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:51.40  11-12 .BLU
        3:07.30  11-12 .RED
             --  11-12 .WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:51.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Pan, Yves W               11 FAST-CA              2:52.86    2:42.10 .BLU   
.WHT - Division  
  1 Han, Matthew P            12 AZOT-CA                   NT    2:23.01 .BLU   
  2 Mac, Dylan R              12 AZOT-CA                   NT    2:40.24 .BLU   
  3 Valentine, Chase E        11 JCCW-CA                   NT    2:52.91 .RED   
  4 Hua, Kevin N              12 DA-CA                     NT    2:59.88 .RED   
  5 Lee, Caden D              11 FAST-CA                   NT    3:03.50 .RED   
 -- Nguyen, Tayvin D          11 AAA-CA                    NT         DQ        
 -- Valentine, Miles L        11 JCCW-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  .BLU
          44.80  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 41.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chen, Andrew              11 AZOT-CA                41.80      41.59 .RED   
  2 Deng, Josh L              11 FAST-CA                43.13      42.61 .RED   
.WHT - Division  
  1 Qi, Ryan                  12 AAA-CA                 48.96      44.75 .RED   
  2 Pan, Yves W               11 FAST-CA                44.85      45.01 .WHT   
  3 Searfus, Graham R         11 FAST-CA                46.62      45.96 .WHT   
  4 Lawson, Blake             12 GSC-CA                 47.72      46.08 .WHT   
  5 Ren, Joshua               12 FAST-CA                   NT      46.10 .WHT   
  6 Wan, Allen                11 WASC-CA                46.18      46.41 .WHT   
  7 Swanson, Toby M           11 FAST-CA                52.16      47.51 .WHT   
  8 Bentley, William F        11 DA-CA                  46.62      47.90 .WHT   
  9 Davis, Joshua T           11 SET-CA                 46.93      48.27 .WHT   
 10 Jeng, Christian L         12 FAST-CA                47.91      49.66 .WHT   
 11 Munoz, Fernando G         11 FAST-CA              1:01.38      49.90 .WHT   
 12 Shi, Justin Z             12 FAST-CA                50.67      50.18 .WHT   
 13 Ryan, Chase A             11 SET-CA                    NT      51.07 .WHT   
 14 Hassain, Rohan A          12 AAA-CA                 51.92      53.16 .WHT   
 15 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 52.91      53.47 .WHT   
 16 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA                 54.08      55.11 .WHT   
 17 Gaikwad, Sid J            12 GSC-CA                 51.61      55.52 .WHT   
 18 Zhao, Kevin L             11 FAST-CA                   NT    1:02.05 .WHT   
 19 Tian, Aaron               12 AAA-CA               1:08.44    1:07.13 .WHT   
 20 Pham, Jeremy C            12 AAA-CA               1:11.28    1:10.26 .WHT   
 21 Younes, Chris M           12 AAA-CA                    NT    1:16.24 .WHT   
 -- Zhao, Alex D              12 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Rosu, Marc A              11 AAA-CA               1:07.21         DQ        
 -- Wong, Alan N              11 FAST-CA                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  .BLU
        1:37.10  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Mai, Derrick W            11 DA-CA                1:29.80    1:28.44 .BLU   
  2 Hua, Kevin N              12 DA-CA                1:32.32    1:28.45 .BLU   
  3 Chen, Andrew              11 AZOT-CA              1:30.10    1:31.87 .RED   
  4 El Fakharani, Karim       11 FAST-CA              1:33.60    1:34.82 .RED   
  5 Deng, Josh L              11 FAST-CA              1:32.49    1:35.13 .RED   
  6 Yoo, Caleb J              11 FAST-CA              1:35.04    1:35.74 .RED   
  7 Pan, Yves W               11 FAST-CA              1:34.52    1:35.76 .RED   
  8 Arellano, Gannon p        11 SPLA-CA              1:34.27    1:36.14 .RED   
  9 Shim, Aidan H             11 FAST-CA              1:37.08    1:36.97 .RED   
.WHT - Division  
  1 Kardos, Nicholas A        12 DA-CA                1:52.49    1:30.10 .RED   
  2 Li, Richard               11 DA-CA                1:38.20    1:30.22 .RED   
  3 Paul, Avery K             11 SWRD-CA              1:39.12    1:37.54 .WHT   
  4 Davis, Joshua T           11 SET-CA                    NT    1:40.22 .WHT   
  5 Searfus, Graham R         11 FAST-CA              1:39.22    1:41.61 .WHT   
  6 Bentley, William F        11 DA-CA                1:38.73    1:42.66 .WHT   
  7 Rees, Wil K               12 RIPT-CA              1:43.07    1:43.09 .WHT   
  8 Delgado, Nicholas         12 GSC-CA               1:45.31    1:44.28 .WHT   
  9 Swanson, Toby M           11 FAST-CA                   NT    1:45.18 .WHT   
 10 Jeng, Christian L         12 FAST-CA              1:53.72    1:45.98 .WHT   
 11 Weiss, Trevor L           11 FAST-CA              2:13.78    1:54.24 .WHT   
 -- Shi, Justin Z             12 FAST-CA              1:43.73         DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:09.00  11-12 .BLU
        3:26.20  11-12 .RED
             --  11-12 .WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 3:09.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Chen, Andrew              11 AZOT-CA              3:13.33    3:14.35 .RED   
                  44.86     1:35.64 (50.78)     2:25.70 (50.06)     3:14.35 (48.65)
  2 Bentley, William F        11 DA-CA                3:25.18    3:42.35 .WHT   
                  48.81     1:44.62 (55.81)     2:42.58 (57.96)     3:42.35 (59.77)
.WHT - Division  
  1 Nguyen, Tayvin D          11 AAA-CA                    NT    2:57.64 .BLU   
                  39.19     1:24.74 (45.55)     2:12.15 (47.41)     2:57.64 (45.49)
  2 Sy, Derick P              12 FAST-CA                   NT    2:59.54 .BLU   
                  41.48     1:28.22 (46.74)     2:14.61 (46.39)     2:59.54 (44.93)
  3 Fategh, Arman             11 AZOT-CA                   NT    3:10.57 .RED   
                  44.73     1:31.56 (46.83)     2:20.21 (48.65)     3:10.57 (50.36)
  4 Ferrell, Jack T           12 SCAC-CA                   NT    3:16.30 .RED   
                  44.35     1:35.15 (50.80)     2:25.95 (50.80)     3:16.30 (50.35)
 -- Pan, Yves W               11 FAST-CA                   NT         DQ        
                  44.84     1:35.84 (51.00)     2:26.07 (50.23)          DQ (50.25)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  .BLU
          37.70  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 34.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Searfus, Graham R         11 FAST-CA                35.45      36.26 .RED   
  1 Pan, Yves W               11 FAST-CA                35.75      36.26 .RED   
  3 Shim, Aidan H             11 FAST-CA                36.38      36.90 .RED   
  4 Pellegrini, Charlie H     11 CMAC-CA                36.18      37.65 .RED   
  5 Hua, Kevin N              12 DA-CA                  36.08      38.59 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Kardos, Nicholas A        12 DA-CA                  41.59      34.61 .RED   
  2 Deng, Josh L              11 FAST-CA                41.26      39.17 .WHT   
  3 Ryan, Chase A             11 SET-CA                 42.03      39.47 .WHT   
  3 Davis, Joshua T           11 SET-CA                 38.54      39.47 .WHT   
  5 Parker, Rohan S           11 FAST-CA                37.91      39.84 .WHT   
  6 Chen, Andrew              11 AZOT-CA                38.54      40.04 .WHT   
  7 Lee, Caden D              11 FAST-CA                39.39      40.28 .WHT   
  8 Paul, Avery K             11 SWRD-CA                47.06      40.31 .WHT   
  9 Wan, Allen                11 WASC-CA                44.75      40.49 .WHT   
 10 Jeng, Christian L         12 FAST-CA                40.84      40.90 .WHT   
 11 Munoz, Fernando G         11 FAST-CA                48.43      41.75 .WHT   
 12 Ren, Joshua               12 FAST-CA                53.99      42.19 .WHT   
 13 Shi, Justin Z             12 FAST-CA                44.78      44.71 .WHT   
 14 Hassain, Rohan A          12 AAA-CA                 46.43      45.83 .WHT   
 15 Swanson, Toby M           11 FAST-CA                48.06      46.32 .WHT   
 16 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA                 46.11      47.81 .WHT   
 17 Rees, Wil K               12 RIPT-CA                48.13      48.22 .WHT   
 18 Delgado, Nicholas         12 GSC-CA                 46.59      50.27 .WHT   
 19 Le, Sawyer Q              11 FAST-CA                   NT      52.18 .WHT   
 20 Zhao, Kevin L             11 FAST-CA                   NT      53.12 .WHT   
 21 Dadabhoy, Jibril H        11 AAA-CA                 52.32      53.95 .WHT   
 22 Weiss, Trevor L           11 FAST-CA                52.62      56.13 .WHT   
 23 Kateb, Barsam             11 AAA-CA                    NT    1:12.76 .WHT   
 -- Tian, Aaron               12 AAA-CA                    NT         DQ        
 -- Zhao, Alex D              12 FAST-CA                   NT         DQ        
 -- Mac, Evan M               11 AZOT-CA                42.70         DQ        
 -- Wong, Alan N              11 FAST-CA                   NT         NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  .BLU
        1:25.30  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Mai, Derrick W            11 DA-CA                1:19.35    1:17.17 .BLU   
                  35.75     1:17.17 (41.42)                                        
  2 Pan, Yves W               11 FAST-CA              1:22.37    1:18.02 .BLU   
                  36.50     1:18.02 (41.52)                                        
.WHT - Division  
  1 Wan, Allen                11 WASC-CA                   NT    1:29.73 .WHT   
                  41.62     1:29.73 (48.11)                                        
  2 Parker, Rohan S           11 FAST-CA              1:44.65    1:30.48 .WHT   
                  43.08     1:30.48 (47.40)                                        
  3 Jeng, Christian L         12 FAST-CA              1:29.82    1:31.23 .WHT   
                  42.34     1:31.23 (48.89)                                        
  4 Swanson, Toby M           11 FAST-CA                   NT    1:39.32 .WHT   
                  45.62     1:39.32 (53.70)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:47.40  11-12 .BLU
        3:02.60  11-12 .RED
             --  11-12 .WHT
 Meet Qualifying 11-12:  Slower than 2:47.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krishnan, Alex J          12 FAST-CA                   NT    2:31.84 .BLU   
  2 Valentine, Chase E        11 JCCW-CA              3:07.28    2:54.95 .RED   
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  .BLU
        1:24.70  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Li, Richard               11 DA-CA                1:18.94    1:16.98 .BLU   
                  35.66     1:16.98 (41.32)                                        
  2 Sy, Derick P              12 FAST-CA              1:22.27    1:17.32 .BLU   
                  37.58     1:17.32 (39.74)                                        
  3 Qi, Ryan                  12 AAA-CA               1:20.39    1:18.41 .RED   
                  35.65     1:18.41 (42.76)                                        
  4 Brown, Ethan W            11 SWRD-CA              1:19.84    1:18.59 .RED   
                  36.30     1:18.59 (42.29)                                        
  5 Ferrell, Jack T           12 SCAC-CA              1:20.56    1:22.78 .RED   
                  39.54     1:22.78 (43.24)                                        
  6 Searfus, Graham R         11 FAST-CA              1:22.68    1:22.89 .RED   
                  38.07     1:22.89 (44.82)                                        
  6 Davis, Joshua T           11 SET-CA               1:24.39    1:22.89 .RED   
                  39.92     1:22.89 (42.97)                                        
 -- Chen, Andrew              11 AZOT-CA              1:22.98         DQ        
                  40.49          DQ (44.25)                                        
 -- Lee, Caden D              11 FAST-CA              1:23.23         DQ        
                  38.10          DQ (46.46)                                        
.WHT - Division  
  1 Deng, Josh L              11 FAST-CA              1:26.93    1:20.46 .RED   
                  37.25     1:20.46 (43.21)                                        
  2 Jeng, Christian L         12 FAST-CA              1:25.02    1:26.06 .WHT   
                  41.86     1:26.06 (44.20)                                        
  3 Wan, Allen                11 WASC-CA                   NT    1:27.23 .WHT   
                  40.91     1:27.23 (46.32)                                        
  4 Ryan, Chase A             11 SET-CA                    NT    1:27.81 .WHT   
                  41.02     1:27.81 (46.79)                                        
  5 Munoz, Fernando G         11 FAST-CA              1:35.20    1:28.03 .WHT   
                  41.32     1:28.03 (46.71)                                        
  6 Parker, Rohan S           11 FAST-CA              1:28.93    1:28.79 .WHT   
                  39.72     1:28.79 (49.07)                                        
  7 Ren, Joshua               12 FAST-CA                   NT    1:29.66 .WHT   
                  41.11     1:29.66 (48.55)                                        
  8 Shi, Justin Z             12 FAST-CA              1:32.93    1:30.57 .WHT   
                  42.29     1:30.57 (48.28)                                        
  9 Swanson, Toby M           11 FAST-CA              1:37.45    1:32.18 .WHT   
                  43.72     1:32.18 (48.46)                                        
 10 Hassain, Rohan A          12 AAA-CA               1:36.90    1:34.41 .WHT   
                  45.03     1:34.41 (49.38)                                        
 11 Cheshire, Jackson C       11 AAA-CA               1:39.86    1:40.81 .WHT   
                  45.89     1:40.81 (54.92)                                        
 12 Gaikwad, Sid J            12 GSC-CA               1:46.15    1:46.13 .WHT   
                  50.68     1:46.13 (55.45)                                        
 13 Zhao, Alex D              12 FAST-CA                   NT    1:50.91 .WHT   
                  51.32     1:50.91 (59.59)                                        
 14 Pham, Jeremy C            12 AAA-CA               2:17.53    2:04.86 .WHT   
                1:00.78   2:04.86 (1:04.08)                                        
 -- Zhao, Kevin L             11 FAST-CA                   NT         DQ        
                  52.56        DQ (1:01.22)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  .BLU
        3:01.70  .RED
             --  .WHT
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mac, Dylan R              12 AZOT-CA                   NT    2:29.35 .BLU   
                  30.79     1:10.28 (39.49)     1:54.42 (44.14)     2:29.35 (34.93)
  2 Paul, Avery K             11 SWRD-CA              3:05.58    3:03.04 .WHT   
  3 Yoo, Caleb J              11 FAST-CA                   NT    3:04.38 .WHT   
  4 Parker, Rohan S           11 FAST-CA              3:11.33    3:05.48 .WHT   
                  41.68     1:27.52 (45.84)     2:26.86 (59.34)     3:05.48 (38.62)
  5 Ryan, Chase A             11 SET-CA                    NT    3:10.02 .WHT   
                  40.00     1:32.36 (52.36)     2:29.78 (57.42)     3:10.02 (40.24)
  6 Ren, Joshua               12 FAST-CA                   NT    3:22.14 .WHT   
  7 Valentine, Miles L        11 JCCW-CA              3:21.32    3:30.64 .WHT   
  8 Le, Sawyer Q              11 FAST-CA                   NT    3:42.25 .WHT   
                  50.04     1:47.48 (57.44)   2:54.22 (1:06.74)     3:42.25 (48.03)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 .BLU
          30.00  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 27.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Desai, Kaneiya N          14 FAST-CA                27.89      27.21 .BLU   
  2 Hooper, Nicolas B         14 EAST-CA                27.89      27.51 .RED   
  3 Borning, Vance C          14 AAA-CA                 27.92      27.60 .RED   
  4 Shaff, Mason e            14 SPLA-CA                27.69      27.76 .RED   
  5 Wilson, Cameron R         13 SWRD-CA                27.94      27.93 .RED   
  6 Holguin, Kyle T           13 FAST-CA                29.00      28.13 .RED   
  7 Kim, Noah J               13 FAST-CA                29.33      28.23 .RED   
  8 Cecco, Anthony m          14 SPLA-CA                28.31      28.79 .RED   
  9 Huey, Tyler R             13 FAST-CA                29.12      29.21 .RED   
.WHT - Division  
  1 Jung, Andrew H            13 SWRD-CA                30.91      28.55 .RED   
  2 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA                30.04      28.62 .RED   
  3 Rhee, Jadon C             13 SWRD-CA                31.14      29.37 .RED   
  4 Galarza, Luke G           13 FAST-CA                30.08      29.62 .RED   
  5 Lane, Julian              14 FAST-CA                   NT      29.90 .RED   
  6 Thomas, Nolan A           14 UN-03-CA               32.52      30.41 .WHT   
  7 Matias, Nico T            13 FAST-CA                30.58      30.75 .WHT   
  8 Gao, Andrew L             13 AZOT-CA                30.70      31.11 .WHT   
  9 Easterday, Aaron b        13 SPLA-CA                31.17      31.13 .WHT   
 10 Mullen, Kurt M            13 GSC-CA                 31.93      31.25 .WHT   
 11 Moore, Aiden M            13 FAST-CA                30.32      31.41 .WHT   
 12 Lee, Seb H                13 FAST-CA                35.96      32.30 .WHT   
 13 Searfus, Stuart F         13 FAST-CA                33.20      32.71 .WHT   
 14 Chung, Jeffrey Y          13 SWRD-CA                36.22      33.19 .WHT   
 15 Cabrera, Joannes P        13 SWRD-CA                40.47      33.64 .WHT   
 16 Bernal, Nicholas R        13 FAST-CA                   NT      35.88 .WHT   
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  13-14 .BLU
        1:05.00  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 59.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tan, Ray S                13 AAA-CA               1:00.29      59.29 .BLU   
                  28.31       59.29 (30.98)                                        
  2 Borning, Vance C          14 AAA-CA               1:00.75    1:00.15 .RED   
                  28.66     1:00.15 (31.49)                                        
  3 Ho, Connor A              13 EAST-CA              1:00.87    1:00.50 .RED   
                  28.49     1:00.50 (32.01)                                        
  4 Hooper, Nicolas B         14 EAST-CA              1:01.53    1:00.62 .RED   
                  28.66     1:00.62 (31.96)                                        
  5 Holguin, Kyle T           13 FAST-CA              1:02.51    1:01.61 .RED   
                  29.21     1:01.61 (32.40)                                        
  6 Villadelgado, Ryan        13 JCCW-CA              1:03.31    1:01.76 .RED   
                  29.50     1:01.76 (32.26)                                        
  7 Asghar, Shafe             14 UN-03-CA             1:03.52    1:02.10 .RED   
                  29.56     1:02.10 (32.54)                                        
  8 Wilson, Cameron R         13 SWRD-CA              1:04.48    1:02.15 .RED   
                  30.15     1:02.15 (32.00)                                        
  9 Woodruff, Nathaniel J     14 SWRD-CA              1:03.89    1:02.39 .RED   
                  29.87     1:02.39 (32.52)                                        
 10 Huey, Tyler R             13 FAST-CA              1:04.11    1:02.69 .RED   
                  29.81     1:02.69 (32.88)                                        
 11 Tran, Nicholas T          14 FAST-CA              1:04.51    1:02.97 .RED   
                  30.68     1:02.97 (32.29)                                        
 -- Redfern, Miller P         13 DA-CA                  59.88         DQ        
                  29.11          DQ (31.11)                                        
.WHT - Division  
  1 Desai, Kaneiya N          14 FAST-CA              1:05.29    1:02.88 .RED   
                  30.45     1:02.88 (32.43)                                        
  2 Kim, Noah J               13 FAST-CA              1:07.21    1:04.08 .RED   
                  30.88     1:04.08 (33.20)                                        
  3 Lee, Jonah                13 SPLA-CA              1:05.46    1:04.40 .RED   
                  31.30     1:04.40 (33.10)                                        
  4 Zhou, David Z             13 JCCW-CA              1:07.06    1:04.97 .RED   
                  31.81     1:04.97 (33.16)                                        
  5 Yang, Leo                 13 GSC-CA               1:06.77    1:05.34 .WHT   
                  30.77     1:05.34 (34.57)                                        
  6 Lane, Julian              14 FAST-CA                   NT    1:05.45 .WHT   
                  30.52     1:05.45 (34.93)                                        
  7 Galarza, Luke G           13 FAST-CA              1:06.69    1:06.05 .WHT   
                  32.07     1:06.05 (33.98)                                        
  8 Townsend, Cole R          13 DA-CA                1:05.49    1:06.34 .WHT   
                  31.64     1:06.34 (34.70)                                        
  9 Moore, Aiden M            13 FAST-CA              1:07.57    1:08.17 .WHT   
                  32.26     1:08.17 (35.91)                                        
 10 Matias, Nico T            13 FAST-CA              1:08.39    1:08.36 .WHT   
                  32.76     1:08.36 (35.60)                                        
 11 Rhee, Jadon C             13 SWRD-CA              1:10.93    1:09.03 .WHT   
                  32.66     1:09.03 (36.37)                                        
 12 Younes, Salem Y           14 AAA-CA               1:12.55    1:09.25 .WHT   
                  32.35     1:09.25 (36.90)                                        
 13 Kim, Ryan                 13 FAST-CA                   NT    1:09.70 .WHT   
                  33.57     1:09.70 (36.13)                                        
 14 Searfus, Stuart F         13 FAST-CA              1:14.75    1:10.35 .WHT   
                  34.02     1:10.35 (36.33)                                        
 15 Mollica, Brady a          13 SPLA-CA              1:15.54    1:13.59 .WHT   
                1:19.11         1:13.59 ( )                                        
 16 Patel, Dev M              13 EAST-CA              1:16.88    1:14.12 .WHT   
                  35.57     1:14.12 (38.55)                                        
 17 Littrell, Matthew K       14 AAA-CA               1:15.79    1:16.22 .WHT   
                  37.23     1:16.22 (38.99)                                        
 18 Rosu, Alex N              13 AAA-CA               1:19.06    1:17.53 .WHT   
                  36.48     1:17.53 (41.05)                                        
 19 Yuan, Brian               13 AAA-CA               1:23.23    1:17.62 .WHT   
                  36.86     1:17.62 (40.76)                                        
 20 Razzouk, Kyro M           13 AZOT-CA              1:23.22    1:19.31 .WHT   
                  36.77     1:19.31 (42.54)                                        
 21 Bernal, Nicholas R        13 FAST-CA                   NT    1:20.25 .WHT   
                  36.61     1:20.25 (43.64)                                        
 -- Doan, Robert T            13 AAA-CA                    NT         DQ        
 -- Easterday, Aaron b        13 SPLA-CA              1:14.58         DQ        
                  32.32          DQ (37.43)                                        
 -- Doan, Andrew T            14 AAA-CA                    NT         DQ        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 .BLU
        2:22.80  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:10.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tan, Ray S                13 AAA-CA               2:13.12    2:09.44 .BLU   
                  28.84     1:01.82 (32.98)     1:35.84 (34.02)     2:09.44 (33.60)
  2 Borning, Vance C          14 AAA-CA               2:14.26    2:09.50 .BLU   
                  29.79     1:02.86 (33.07)     1:37.13 (34.27)     2:09.50 (32.37)
  3 Hooper, Nicolas B         14 EAST-CA              2:21.38    2:12.32 .RED   
                  30.16     1:03.10 (32.94)     1:38.20 (35.10)     2:12.32 (34.12)
  4 Woodruff, Nathaniel J     14 SWRD-CA              2:17.90    2:17.69 .RED   
                  31.98     1:07.08 (35.10)     1:42.71 (35.63)     2:17.69 (34.98)
  5 Huey, Tyler R             13 FAST-CA              2:21.80    2:18.57 .RED   
                  31.78     1:07.21 (35.43)     1:43.68 (36.47)     2:18.57 (34.89)
  6 Redfern, Miller P         13 DA-CA                2:14.55    2:19.62 .RED   
                  31.47     1:08.07 (36.60)     1:45.26 (37.19)     2:19.62 (34.36)
  7 Tran, Nicholas T          14 FAST-CA              2:21.31    2:19.70 .RED   
                  32.97     1:08.23 (35.26)     1:44.96 (36.73)     2:19.70 (34.74)
  8 Holguin, Kyle T           13 FAST-CA              2:18.40    2:20.66 .RED   
                  32.15     1:09.17 (37.02)     1:46.25 (37.08)     2:20.66 (34.41)
  9 Lu, Wesley                14 AZOT-CA              2:19.04    2:22.40 .RED   
                  30.99     1:06.81 (35.82)     1:45.07 (38.26)     2:22.40 (37.33)
.WHT - Division  
  1 Purvis, Chase A           14 SCAC-CA              2:31.38    2:05.66 .BLU   
                  28.60     1:00.49 (31.89)     1:33.58 (33.09)     2:05.66 (32.08)
  2 Ho, Connor A              13 EAST-CA                   NT    2:13.11 .RED   
                  30.93     1:05.66 (34.73)     1:41.05 (35.39)     2:13.11 (32.06)
  3 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA                   NT    2:13.48 .RED   
                  31.32     1:05.76 (34.44)     1:40.49 (34.73)     2:13.48 (32.99)
  4 Wilson, Cameron R         13 SWRD-CA              2:22.96    2:21.45 .RED   
                  31.21     1:07.44 (36.23)     1:45.39 (37.95)     2:21.45 (36.06)
  5 Villadelgado, Ryan        13 JCCW-CA                   NT    2:22.78 .RED   
                  31.31     1:07.08 (35.77)     1:44.58 (37.50)     2:22.78 (38.20)
  6 Townsend, Cole R          13 DA-CA                2:29.27    2:29.06 .WHT   
                  32.99     1:10.32 (37.33)     1:50.34 (40.02)     2:29.06 (38.72)
  7 Lee, Jonah                13 SPLA-CA              2:34.56    2:29.55 .WHT   
                  34.75     1:13.76 (39.01)     1:53.95 (40.19)     2:29.55 (35.60)
  8 Yang, Leo                 13 GSC-CA               2:43.10    2:33.25 .WHT   
                  31.50     1:10.47 (38.97)     1:54.30 (43.83)     2:33.25 (38.95)
  9 Moore, Aiden M            13 FAST-CA              2:28.75    2:36.02 .WHT   
                  34.34     1:13.14 (38.80)     1:54.59 (41.45)     2:36.02 (41.43)
 10 Searfus, Stuart F         13 FAST-CA              2:37.93    2:38.78 .WHT   
                  35.96     1:17.00 (41.04)     1:59.56 (42.56)     2:38.78 (39.22)
 11 Kim, Ryan                 13 FAST-CA              2:43.41    2:41.49 .WHT   
                  36.44     1:17.66 (41.22)     2:01.51 (43.85)     2:41.49 (39.98)
 12 Mollica, Brady a          13 SPLA-CA              2:53.97    2:49.18 .WHT   
                  38.18                             2:08.01 ( )     2:49.18 (41.17)
 -- Galarza, Luke G           13 FAST-CA              2:27.94         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  13-14 .BLU
        6:20.30  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:48.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Redfern, Miller P         13 DA-CA                6:16.27    6:07.21 .RED   
.WHT - Division  
  1 Pham, Bradley A           14 UN-03-CA                  NT    5:31.69 .BLU   
  2 Sohn, Theo N              14 FAST-CA                   NT    5:36.65 .BLU   
  3 Hooper, Nicolas B         14 EAST-CA                   NT    6:02.98 .RED   
  4 Huey, Tyler R             13 FAST-CA                   NT    6:24.75 .WHT   
  5 Tran, Nicholas T          14 FAST-CA                   NT    6:25.14 .WHT   
  6 Jia, Joab                 14 UN-08-CA             6:21.88    6:28.75 .WHT   
  7 Matias, Nico T            13 FAST-CA                   NT    6:43.62 .WHT   
  8 Desai, Kaneiya N          14 FAST-CA                   NT    6:46.58 .WHT   
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 .BLU
        1:18.00  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:11.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nigro, Jackson S          13 GSC-CA               1:12.80    1:10.44 .BLU   
                  34.13     1:10.44 (36.31)                                        
  2 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA              1:12.66    1:11.37 .RED   
                  34.96     1:11.37 (36.41)                                        
  3 Carlson, John P           13 UN-02-CA             1:12.19    1:11.43 .RED   
                  34.92     1:11.43 (36.51)                                        
  4 Holguin, Kyle T           13 FAST-CA              1:15.09    1:13.11 .RED   
                  35.38     1:13.11 (37.73)                                        
  5 Redfern, Miller P         13 DA-CA                1:12.26    1:13.25 .RED   
                  35.75     1:13.25 (37.50)                                        
  6 Tran, Nicholas T          14 FAST-CA              1:15.87    1:14.20 .RED   
                  35.88     1:14.20 (38.32)                                        
  7 Zhou, David Z             13 JCCW-CA              1:14.83    1:14.28 .RED   
                  36.06     1:14.28 (38.22)                                        
  8 Galarza, Luke G           13 FAST-CA              1:17.75    1:16.42 .RED   
                  37.84     1:16.42 (38.58)                                        
.WHT - Division  
  1 Jia, Joab                 14 UN-08-CA             1:18.24    1:14.92 .RED   
                  36.68     1:14.92 (38.24)                                        
  2 Kim, Noah J               13 FAST-CA              1:19.73    1:16.26 .RED   
                  36.72     1:16.26 (39.54)                                        
  3 Desai, Kaneiya N          14 FAST-CA              1:19.00    1:16.66 .RED   
                  36.99     1:16.66 (39.67)                                        
  4 Townsend, Cole R          13 DA-CA                1:19.83    1:20.30 .WHT   
                  39.90     1:20.30 (40.40)                                        
  5 Matias, Nico T            13 FAST-CA              1:21.26    1:20.40 .WHT   
                  39.60     1:20.40 (40.80)                                        
  6 Searfus, Stuart F         13 FAST-CA              1:20.74    1:21.39 .WHT   
                  39.67     1:21.39 (41.72)                                        
  7 Easterday, Aaron b        13 SPLA-CA                   NT    1:21.42 .WHT   
                  38.62     1:21.42 (42.80)                                        
  8 Moore, Aiden M            13 FAST-CA              1:24.99    1:23.86 .WHT   
  9 Yang, Leo                 13 GSC-CA               1:24.77    1:25.14 .WHT   
                  39.72     1:25.14 (45.42)                                        
 10 Kim, Ryan                 13 FAST-CA              1:36.64    1:26.24 .WHT   
                  42.12     1:26.24 (44.12)                                        
 11 Younes, Salem Y           14 AAA-CA               1:28.28    1:32.35 .WHT   
 12 Mollica, Brady a          13 SPLA-CA              1:35.94    1:33.08 .WHT   
                1:34.65         1:33.08 ( )                                        
 13 Patel, Dev M              13 EAST-CA              1:31.14    1:33.50 .WHT   
                  45.23     1:33.50 (48.27)                                        
 14 Bernal, Nicholas R        13 FAST-CA                   NT    1:37.56 .WHT   
                  45.76     1:37.56 (51.80)                                        
 15 Littrell, Matthew K       14 AAA-CA               1:38.11    1:38.08 .WHT   
                  48.05     1:38.08 (50.03)                                        
 16 Razzouk, Kyro M           13 AZOT-CA              1:42.03    1:41.63 .WHT   
                  48.48     1:41.63 (53.15)                                        
 17 Lane, Julian              14 FAST-CA                   NT    1:42.83 .WHT   
                  46.96     1:42.83 (55.87)                                        
 -- Rosu, Alex N              13 AAA-CA               1:27.00         DQ        
                  45.62          DQ (47.49)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  13-14 .BLU
        2:45.10  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:31.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Carlson, John P           13 UN-02-CA             2:31.32    2:32.10 .RED   
  2 Holguin, Kyle T           13 FAST-CA              2:38.84    2:38.04 .RED   
  3 Galarza, Luke G           13 FAST-CA              2:38.59    2:42.09 .RED   
.WHT - Division  
  1 Tseng, Jaren I            13 AZOT-CA                   NT    2:13.96 .BLU   
  2 Hooper, Nicolas B         14 EAST-CA                   NT    2:33.79 .RED   
  3 Kim, Noah J               13 FAST-CA                   NT    2:48.13 .WHT   
  4 Jia, Joab                 14 UN-08-CA                  NT    2:50.48 .WHT   
  5 Searfus, Stuart F         13 FAST-CA              2:51.36    2:56.39 .WHT   
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  13-14 .BLU
        1:26.30  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:19.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Borning, Vance C          14 AAA-CA               1:20.97    1:19.40 .RED   
  2 Woodruff, Nathaniel J     14 SWRD-CA              1:23.02    1:21.36 .RED   
  3 Asghar, Shafe             14 UN-03-CA             1:21.23    1:21.68 .RED   
  4 Moore, Aiden M            13 FAST-CA              1:22.66    1:22.01 .RED   
  5 Olivarria, Ethan J        14 DA-CA                1:21.51    1:22.44 .RED   
  6 Huey, Tyler R             13 FAST-CA              1:24.25    1:25.00 .RED   
  7 Holguin, Kyle T           13 FAST-CA              1:26.23    1:25.70 .RED   
  8 Matias, Nico T            13 FAST-CA              1:25.74    1:26.90 .WHT   
  9 Shaff, Mason e            14 SPLA-CA              1:25.94    1:27.02 .WHT   
 10 Tran, Nicholas T          14 FAST-CA              1:24.90    1:27.35 .WHT   
 11 Redfern, Miller P         13 DA-CA                1:22.20    1:27.75 .WHT   
.WHT - Division  
  1 Kim, Noah J               13 FAST-CA              1:28.86    1:25.79 .RED   
  2 Thomas, Nolan A           14 UN-03-CA             1:30.98    1:25.91 .RED   
  3 Wilson, Cameron R         13 SWRD-CA              1:28.40    1:26.82 .WHT   
  4 Gao, Andrew L             13 AZOT-CA              1:31.85    1:30.13 .WHT   
  5 Galarza, Luke G           13 FAST-CA              1:33.28    1:32.59 .WHT   
  6 Searfus, Stuart F         13 FAST-CA              1:29.63    1:34.69 .WHT   
  7 Rhee, Jadon C             13 SWRD-CA              1:38.24    1:35.93 .WHT   
  8 Mullen, Kurt M            13 GSC-CA               1:38.78    1:39.46 .WHT   
  9 Cabrera, Joannes P        13 SWRD-CA                   NT    1:39.99 .WHT   
 10 Lane, Julian              14 FAST-CA                   NT    1:41.70 .WHT   
 11 Chung, Jeffrey Y          13 SWRD-CA              1:42.68    1:42.40 .WHT   
 12 Easterday, Aaron b        13 SPLA-CA              1:49.93    1:44.57 .WHT   
 13 Lee, Seb H                13 FAST-CA                   NT    1:46.95 .WHT   
 14 Bernal, Nicholas R        13 FAST-CA                   NT    1:51.69 .WHT   
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13-14 .BLU
        3:06.40  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:50.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Asghar, Shafe             14 UN-03-CA             3:01.62    2:59.54 .RED   
                  40.47     1:25.82 (45.35)     2:11.92 (46.10)     2:59.54 (47.62)
.WHT - Division  
  1 Sohn, Theo N              14 FAST-CA                   NT    2:40.30 .BLU   
                  33.92     1:15.29 (41.37)     1:57.55 (42.26)     2:40.30 (42.75)
  2 Purvis, Chase A           14 SCAC-CA                   NT    2:45.24 .BLU   
                  36.79     1:19.84 (43.05)     2:02.23 (42.39)     2:45.24 (43.01)
  3 Lu, Wesley                14 AZOT-CA                   NT    2:49.27 .BLU   
                  36.86     1:18.73 (41.87)     2:04.06 (45.33)     2:49.27 (45.21)
  4 Kim, Noah J               13 FAST-CA              3:15.55    3:04.82 .RED   
                  41.99     1:28.70 (46.71)     2:16.91 (48.21)     3:04.82 (47.91)
  5 Hooper, Nicolas B         14 EAST-CA                   NT    3:08.86 .WHT   
                  43.15     1:31.81 (48.66)     2:20.25 (48.44)     3:08.86 (48.61)
  6 Lee, Jonah                13 SPLA-CA              3:16.58    3:16.12 .WHT   
                  45.26     1:34.92 (49.66)     2:24.76 (49.84)     3:16.12 (51.36)
  7 Searfus, Stuart F         13 FAST-CA              3:21.23    3:16.93 .WHT   
                  42.83     1:34.08 (51.25)     2:25.89 (51.81)     3:16.93 (51.04)
  8 Rosu, Alex N              13 AAA-CA                    NT    4:01.38 .WHT   
                  53.68   1:55.82 (1:02.14)   2:59.83 (1:04.01)   4:01.38 (1:01.55)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  13-14 .BLU
        1:13.80  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 1:07.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Carlson, John P           13 UN-02-CA             1:10.31    1:08.80 .RED   
                  32.52     1:08.80 (36.28)                                        
  2 Tan, Ray S                13 AAA-CA               1:09.37    1:09.27 .RED   
                  31.88     1:09.27 (37.39)                                        
  3 Nigro, Jackson S          13 GSC-CA               1:10.03    1:09.64 .RED   
                  31.18     1:09.64 (38.46)                                        
  4 Borning, Vance C          14 AAA-CA               1:11.44    1:10.52 .RED   
                  33.23     1:10.52 (37.29)                                        
  5 Holguin, Kyle T           13 FAST-CA              1:12.10    1:11.64 .RED   
                  32.98     1:11.64 (38.66)                                        
.WHT - Division  
  1 Purvis, Chase A           14 SCAC-CA                   NT    1:08.54 .RED   
                  31.76     1:08.54 (36.78)                                        
  2 Jia, Joab                 14 UN-08-CA                  NT    1:12.76 .RED   
                  33.53     1:12.76 (39.23)                                        
  3 Asghar, Shafe             14 UN-03-CA             1:15.44    1:14.86 .WHT   
                  34.66     1:14.86 (40.20)                                        
  4 Desai, Kaneiya N          14 FAST-CA              1:23.65    1:16.83 .WHT   
                  33.52     1:16.83 (43.31)                                        
  5 Zhou, David Z             13 JCCW-CA              1:18.19    1:17.19 .WHT   
                  35.76     1:17.19 (41.43)                                        
  6 Kim, Noah J               13 FAST-CA              1:23.98    1:17.48 .WHT   
                  36.79     1:17.48 (40.69)                                        
  7 Huey, Tyler R             13 FAST-CA                   NT    1:20.63 .WHT   
                  37.11     1:20.63 (43.52)                                        
  8 Yang, Leo                 13 GSC-CA               1:22.33    1:20.72 .WHT   
                  35.60     1:20.72 (45.12)                                        
  9 Matias, Nico T            13 FAST-CA              1:19.75    1:21.45 .WHT   
                  37.22     1:21.45 (44.23)                                        
 10 Yuan, Brian               13 AAA-CA                    NT    1:27.23 .WHT   
                  37.87     1:27.23 (49.36)                                        
 11 Patel, Dev M              13 EAST-CA              1:28.86    1:30.81 .WHT   
                  43.33     1:30.81 (47.48)                                        
 12 Kim, Ryan                 13 FAST-CA                   NT    1:31.73 .WHT   
 13 Younes, Salem Y           14 AAA-CA               1:34.62    1:33.63 .WHT   
                  39.61     1:33.63 (54.02)                                        
 14 Bernal, Nicholas R        13 FAST-CA                   NT    2:01.54 .WHT   
                  51.13   2:01.54 (1:10.41)                                        
 -- Villadelgado, Ryan        13 JCCW-CA                   NT         DQ        
                  41.00          DQ (49.40)                                        
 -- Razzouk, Kyro M           13 AZOT-CA                   NT         DQ        
 -- Galarza, Luke G           13 FAST-CA              1:18.38         DQ        
 -- Redfern, Miller P         13 DA-CA                1:14.30         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 .BLU
        2:47.30  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:33.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Carlson, John P           13 UN-02-CA             2:37.69    2:41.72 .RED   
.WHT - Division  
  1 Tseng, Jaren I            13 AZOT-CA                   NT    2:09.74 .BLU   
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  13-14 .BLU
        2:42.60  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 2:29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Kalhor, Ali               13 AZOT-CA              2:33.29    2:28.74 .BLU   
  2 Jia, Joab                 14 UN-08-CA             2:29.73    2:29.33 .RED   
  3 Shaff, Mason e            14 SPLA-CA              2:29.71    2:33.34 .RED   
  4 Redfern, Miller P         13 DA-CA                2:37.02    2:33.89 .RED   
  5 Lu, Wesley                14 AZOT-CA              2:32.38    2:34.03 .RED   
  6 Holguin, Kyle T           13 FAST-CA              2:37.08    2:35.52 .RED   
  7 Tran, Nicholas T          14 FAST-CA              2:37.76    2:37.02 .RED   
  8 Cecco, Anthony m          14 SPLA-CA              2:42.58    2:42.43 .RED   
 -- Woodruff, Nathaniel J     14 SWRD-CA              2:41.17         DQ        
.WHT - Division  
  1 Pham, Bradley A           14 UN-03-CA                  NT    2:21.06 .BLU   
  2 Galarza, Luke G           13 FAST-CA              2:44.08    2:40.85 .RED   
  3 Huey, Tyler R             13 FAST-CA              2:44.26    2:42.41 .RED   
  4 Desai, Kaneiya N          14 FAST-CA              2:44.67    2:42.50 .RED   
  5 Jung, Andrew H            13 SWRD-CA                   NT    2:42.64 .WHT   
  6 Thomas, Nolan A           14 UN-03-CA             2:59.93    2:45.16 .WHT   
  7 Matias, Nico T            13 FAST-CA              2:48.87    2:45.97 .WHT   
  8 Kim, Noah J               13 FAST-CA              2:59.51    2:46.68 .WHT   
  9 Searfus, Stuart F         13 FAST-CA              2:52.44    2:47.09 .WHT   
 10 Asghar, Shafe             14 UN-03-CA             2:44.37    2:47.81 .WHT   
 11 Wilson, Cameron R         13 SWRD-CA                   NT    2:48.84 .WHT   
 12 Moore, Aiden M            13 FAST-CA              2:50.06    2:51.53 .WHT   
 13 Mullen, Kurt M            13 GSC-CA                    NT    3:05.24 .WHT   
 14 Lee, Seb H                13 FAST-CA                   NT    3:13.18 .WHT   
 15 Bernal, Nicholas R        13 FAST-CA                   NT    3:28.15 .WHT   
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:18.20  13-14 .BLU
        5:47.30  13-14 .RED
             --  13-14 .WHT
 Meet Qualifying 13-14:  Slower than 5:18.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tseng, Jaren I            13 AZOT-CA                   NT    4:34.73 .BLU   
                  28.82     1:02.01 (33.19)     1:38.41 (36.40)     2:14.01 (35.60)
        2:53.13 (39.12)     3:32.21 (39.08)     4:04.57 (32.36)     4:34.73 (30.16)
  2 Chowdhury, Arin G         13 SEAL-CA                   NT    4:50.43 .BLU   
                  30.42     1:05.14 (34.72)     1:44.47 (39.33)     2:23.27 (38.80)
        3:03.75 (40.48)     3:44.50 (40.75)     4:18.38 (33.88)     4:50.43 (32.05)
  3 Sohn, Theo N              14 FAST-CA                   NT    4:54.55 .BLU   
                  28.48     1:02.20 (33.72)     1:40.53 (38.33)     2:18.02 (37.49)
        3:03.43 (45.41)     3:48.31 (44.88)     4:22.16 (33.85)     4:54.55 (32.39)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O .BLU
          28.90  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 26.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Yu, Bryan                 15 UN-03-CA               26.56      26.18 .BLU   
  2 Galarza, Mathew C         15 UN-08-CA               26.82      26.65 .RED   
  3 Tristan, Noah E           15 UN-03-CA               27.07      26.77 .RED   
  4 Sy, CJ P                  16 FAST-CA                27.44      36.40 .WHT   
.WHT - Division  
  1 MacFarlane, Tom R         16 AAA-CA                    NT      23.68 .BLU   
  2 Talwar, Ishan             16 UN-03-CA               30.26      29.41 .WHT   
  3 Patel, Milen R            15 FAST-CA                30.22      29.85 .WHT   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  15&O .BLU
        1:02.60  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 57.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tristan, Noah E           15 UN-03-CA               57.77      57.31 .BLU   
                  27.82       57.31 (29.49)                                        
  2 Bindra, Ryan J            15 UN-03-CA               58.71      57.38 .BLU   
                  27.86       57.38 (29.52)                                        
  3 Daghighi, Nickaan         15 UN-03-CA               59.50      57.85 .RED   
                  27.88       57.85 (29.97)                                        
  4 Galarza, Mathew C         15 UN-08-CA             1:01.02      58.25 .RED   
                  28.44       58.25 (29.81)                                        
  5 Nguyen, Andrew D          15 AZOT-CA                59.74    1:00.90 .RED   
                  28.62     1:00.90 (32.28)                                        
  6 Sy, CJ P                  16 FAST-CA              1:01.32    1:01.14 .RED   
                  29.10     1:01.14 (32.04)                                        
.WHT - Division  
  1 MacFarlane, Tom R         16 AAA-CA                    NT      52.90 .BLU   
                  25.25       52.90 (27.65)                                        
  2 Wakeb, Ramie M            15 UN-03-CA             1:07.34    1:04.01 .WHT   
                  29.15     1:04.01 (34.86)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  15&O .BLU
        2:16.20  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:04.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacFarlane, Tom R         16 AAA-CA                    NT    1:55.62 .BLU   
                  26.48       56.26 (29.78)     1:26.61 (30.35)     1:55.62 (29.01)
  2 Galarza, Mathew C         15 UN-08-CA                  NT    2:12.18 .RED   
                  30.87     1:05.35 (34.48)     1:40.03 (34.68)     2:12.18 (32.15)
  3 Sy, CJ P                  16 FAST-CA              2:18.00    2:22.74 .WHT   
                  32.23     1:07.98 (35.75)     1:46.04 (38.06)     2:22.74 (36.70)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  15&O .BLU
        6:05.30  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 5:34.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacFarlane, Tom R         16 AAA-CA                    NT    5:13.87 .BLU   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  15&O .BLU
        1:14.50  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:08.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Andrew D          15 AZOT-CA              1:08.24    1:09.05 .RED   
                  33.56     1:09.05 (35.49)                                        
  2 Bindra, Ryan J            15 UN-03-CA             1:09.07    1:09.39 .RED   
                  33.46     1:09.39 (35.93)                                        
  3 Daghighi, Nickaan         15 UN-03-CA             1:11.86    1:11.78 .RED   
                  34.53     1:11.78 (37.25)                                        
  4 Galarza, Mathew C         15 UN-08-CA             1:14.06    1:12.51 .RED   
                  35.68     1:12.51 (36.83)                                        
.WHT - Division  
  1 MacFarlane, Tom R         16 AAA-CA                    NT    1:03.79 .BLU   
                  31.07     1:03.79 (32.72)                                        
  2 Sy, CJ P                  16 FAST-CA              1:19.22    1:18.68 .WHT   
                  38.01     1:18.68 (40.67)                                        
 -- Wakeb, Ramie M            15 UN-03-CA                  NT         DQ        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  15&O .BLU
        2:37.30  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:23.90
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Nguyen, Dat T             15 RIPT-CA              2:28.27    2:19.28 .BLU   
.WHT - Division  
  1 Yu, Bryan                 15 UN-03-CA             2:37.41    2:31.34 .RED   
  2 Galarza, Mathew C         15 UN-08-CA                  NT    2:39.44 .WHT   
  3 Talwar, Ishan             16 UN-03-CA             3:12.69    2:55.89 .WHT   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  15&O .BLU
        1:22.70  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:15.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Galarza, Mathew C         15 UN-08-CA             1:18.03    1:18.91 .RED   
  2 Sy, CJ P                  16 FAST-CA              1:22.25    1:22.29 .RED   
.WHT - Division  
  1 MacFarlane, Tom R         16 AAA-CA                    NT    1:15.20 .BLU   
  2 Talwar, Ishan             16 UN-03-CA             1:25.65    1:29.95 .WHT   
  3 Patel, Milen R            15 FAST-CA              1:33.98    1:33.37 .WHT   
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  15&O .BLU
        2:57.80  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:43.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Bindra, Ryan J            15 UN-03-CA             2:45.23    2:44.55 .RED   
                  38.05     1:19.72 (41.67)     2:03.44 (43.72)     2:44.55 (41.11)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  15&O .BLU
        1:11.00  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 1:05.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daghighi, Nickaan         15 UN-03-CA             1:07.99    1:07.53 .RED   
                  31.57     1:07.53 (35.96)                                        
.WHT - Division  
  1 Galarza, Mathew C         15 UN-08-CA             1:14.83    1:14.50 .WHT   
                  34.25     1:14.50 (40.25)                                        
  2 Wakeb, Ramie M            15 UN-03-CA                  NT    1:24.27 .WHT   
                  36.89     1:24.27 (47.38)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  15&O .BLU
        2:34.70  15&O .RED
             --  15&O .WHT
 Meet Qualifying 15&O:  Slower than 2:21.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
.RED - Division  
  1 Tristan, Noah E           15 UN-03-CA             2:26.66    2:26.90 .RED   
.WHT - Division  
  1 Galarza, Mathew C         15 UN-08-CA             2:36.40    2:28.33 .RED   
  2 Sy, CJ P                  16 FAST-CA              2:48.38    2:41.96 .WHT