ROSE November 10 Intrasquad - Meet Results

ROSE November 10 Intrasquad
11/10/2017 - 11/10/2017
PASADENA, CA United States
Updated: 11/14/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/10/2017 09:23 PM
                       November 10, 2017 Intrasquad Meet                       
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                   NT      44.20  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                57.87      54.96  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                   NT      55.96  
  2 Pisano, Anna M             7 ROSE-CA                   NT      57.82  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Sarah G             8 ROSE-CA                   NT      50.93  
  2 Bernal, Danika C           7 ROSE-CA                   NT      55.20  
 -- Pisano, Anna M             7 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                   NT      40.96  
  2 Tahmasian, Carin          10 ROSE-CA                   NT      41.84  
  3 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                   NT      41.96  
  4 Minassian, Nicolette      10 ROSE-CA                   NT      45.35  
  5 McCarron, Nami C           9 ROSE-CA                   NT      46.74  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffries, Sara J          10 ROSE-CA              1:28.10    1:28.85  
      40.99   47.86                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                48.16      47.88  
  2 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                   NT      48.52  
  3 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                   NT      48.66  
  4 Eisen, Amanda D           10 ROSE-CA                   NT      49.93  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                   NT    1:43.23  
      49.70   53.53                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA                   NT      53.17  
  2 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                   NT      53.40  
  3 Eisen, Amanda D           10 ROSE-CA                   NT      53.43  
  4 Larsen, Taylor J           9 ROSE-CA                   NT      53.53  
  5 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                   NT      55.69  
  6 McCarron, Nami C           9 ROSE-CA              1:03.03      56.57  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purnell, Mikayla R        10 ROSE-CA                   NT    1:55.59  
      55.54 1:00.05                                                
  2 Jeffries, Sara J          10 ROSE-CA              1:52.29    2:01.41  
      57.10 1:04.31                                                
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khajehgian, Inessa A      10 ROSE-CA                   NT      45.30  
  2 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA                   NT      47.31  
  3 Tahmasian, Carin          10 ROSE-CA                   NT      47.59  
  4 Chen, Carie L             10 ROSE-CA                   NT      47.88  
  5 Jeffries, Sara J          10 ROSE-CA                49.72      50.85  
  6 Chen, Carol A             10 ROSE-CA                   NT      51.30  
  7 Eisen, Amanda D           10 ROSE-CA                   NT      52.94  
  8 Simonian, Jessica N        9 ROSE-CA                   NT      55.81  
 -- Larsen, Taylor J           9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Minassian, Nicolette      10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- McCarron, Nami C           9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA                   NT    1:43.26  
      48.78   54.48                                                
 -- Tahmasian, Carin          10 ROSE-CA                   NT         DQ  
      51.41                                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Candy                12 ROSE-CA                30.06      29.47  
  2 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA                35.74      32.49  
  3 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                34.65      32.62  
  4 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                34.20      33.90  
  5 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA                   NT      37.44  
  6 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                45.95      38.94  
  7 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA                   NT      40.09  
  8 Lee, Cyana Y              11 ROSE-CA                   NT      42.43  
  9 Gasparyan, Emma           12 ROSE-CA                   NT      55.51  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Piper J          12 ROSE-CA              1:15.50    1:11.15  
      34.54   36.61                                                
  2 Hillman, Holly E          11 ROSE-CA              1:15.88    1:12.03  
      33.41   38.62                                                
  3 Andrews, Gwynnie G        11 ROSE-CA              1:17.29    1:16.22  
      35.46   40.76                                                
  4 Bao, Kayley               11 ROSE-CA              1:18.83    1:18.65  
      37.72   40.93                                                
  5 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                   NT    1:22.75  
      38.75   44.00                                                
  6 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                   NT    1:28.25  
      42.51   45.74                                                
  7 Wong, Pearly C            11 ROSE-CA                   NT    1:30.85  
      40.92   49.93                                                
  8 Kook, Ava G               11 ROSE-CA              1:36.03    1:30.99  
      40.49   50.50                                                
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Candy                12 ROSE-CA              2:38.56    2:37.10  
      36.35   40.82   41.54   38.39                                
  2 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                   NT    3:07.52  
      40.90   47.45   50.32   48.85                                
  3 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT    3:11.15  
      41.88   48.69   53.24   47.34                                
  4 Gish, Marisa K            11 ROSE-CA                   NT    3:12.59  
      43.60   49.76   52.17   47.06                                
  5 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA                   NT    3:14.18  
      40.42   46.39   47.52   59.85                                
  6 Wong, Pearly C            11 ROSE-CA                   NT    3:32.77  
                      56.89   54.10                                
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Gwynnie G        11 ROSE-CA                36.71      37.47  
  2 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA                49.07      44.10  
  3 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                53.27      50.20  
  4 Gish, Marisa K            11 ROSE-CA                   NT      51.35  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:27.98    1:24.32  
      40.82   43.50                                                
  2 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:23.77    1:26.56  
      41.46   45.10                                                
  3 Miller, Caroline E        12 ROSE-CA              1:25.50    1:31.53  
  4 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA              1:40.84    1:37.47  
      46.17   51.30                                                
  5 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA                   NT    1:40.39  
  6 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                   NT    1:44.14  
      50.49   53.65                                                
  7 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA              1:50.34    1:44.72  
      51.56   53.16                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Cyana Y              11 ROSE-CA                   NT      56.03  
 -- Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bao, Kayley               11 ROSE-CA              1:29.37    1:31.83  
      44.43   47.40                                                
  2 Miller, Caroline E        12 ROSE-CA              1:35.42    1:39.24  
      45.30   53.94                                                
  3 Choi, Ellen M             11 ROSE-CA                   NT    1:39.88  
      48.36   51.52                                                
  4 Hillman, Holly E          11 ROSE-CA              1:38.07    1:41.51  
      47.68   53.83                                                
  5 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:42.36    1:45.33  
      51.60   53.73                                                
  6 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA              1:57.07    1:45.63  
      48.87   56.76                                                
  7 Summers, Piper J          12 ROSE-CA              1:46.36    1:48.52  
      51.94   56.58                                                
  8 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                   NT    1:49.41  
      51.28   58.13                                                
  9 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT    1:50.66  
      53.02   57.64                                                
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdez, Layla R           11 ROSE-CA                44.11      42.35  
  2 Gish, Marisa K            11 ROSE-CA                   NT      43.70  
  3 Wong, Pearly C            11 ROSE-CA                   NT      48.41  
  4 Gasparyan, Emma           12 ROSE-CA                   NT      59.33  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:28.02    1:27.80  
      39.09   48.71                                                
  2 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA                   NT    1:33.44  
      41.67   51.77                                                
  3 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                   NT    1:40.87  
      43.65   57.22                                                
  4 Kook, Ava G               11 ROSE-CA              1:53.54    1:49.35  
      49.16 1:00.19                                                
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                   NT    1:22.68  
      39.11   43.57                                                
  2 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:26.03    1:26.97  
      40.73   46.24                                                
  3 Lee, Cyana Y              11 ROSE-CA                   NT    1:57.10  
      57.78   59.32                                                
  4 Gasparyan, Emma           12 ROSE-CA                   NT    2:08.87  
      59.38 1:09.49                                                
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Candy                12 ROSE-CA                   NT    2:52.24  
      38.87   42.82   52.78   37.77                                
  2 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA              3:23.42    2:56.12  
      39.76   44.09   51.49   40.78                                
  3 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              2:51.49    3:00.48  
      39.02   47.64   55.13   38.69                                
  4 Summers, Piper J          12 ROSE-CA              3:10.67    3:02.42  
      39.82   47.93   57.27   37.40                                
  5 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA                   NT    3:05.57  
      40.97   46.21   54.30   44.09                                
  6 Andrews, Gwynnie G        11 ROSE-CA              3:22.06    3:07.82  
      38.49   47.22   56.76   45.35                                
  7 Miller, Caroline E        12 ROSE-CA              3:09.38    3:08.18  
      41.43   49.65   56.81   40.29                                
  8 Lin, Sarina C             11 ROSE-CA                   NT    3:12.10  
      43.55   46.81   56.83   44.91                                
  9 Hillman, Holly E          11 ROSE-CA              3:00.20    3:21.61  
      41.65   44.80 1:55.16                                        
 10 Bao, Kayley               11 ROSE-CA                   NT    3:22.11  
      48.87   52.37   52.95   47.92                                
 11 Murphy, Maggie R          11 ROSE-CA                   NT    3:22.99  
      42.74   55.84 1:01.51   42.90                                
 12 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                   NT    3:30.03  
      47.24   55.64   57.72   49.43                                
 13 Akopian, Kayleen L        11 ROSE-CA                   NT    3:30.82  
      46.51   53.49 1:01.74   49.08                                
 14 Crowder, Celeste A        11 ROSE-CA                   NT    3:35.94  
      53.42   55.70   59.83   46.99                                
 15 Mahelona-Janilkarn, Mali  11 ROSE-CA                   NT    3:40.52  
      43.54   55.51 1:10.16   51.31                                
 -- Kook, Ava G               11 ROSE-CA                   NT         DQ  
      48.42   53.97   54.58                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akopian, Brianna N        14 ROSE-CA                32.01      32.81  
  2 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA                34.84      33.79  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schluep, Veronica A       13 ROSE-CA              1:09.19    1:08.09  
      33.46   34.63                                                
  2 Boumajdi, Elizabeth K     13 ROSE-CA              1:12.98    1:08.31  
      32.41   35.90                                                
  3 Joswick, Won Joo S        13 ROSE-CA              1:19.36    1:09.46  
      32.47   36.99                                                
  4 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:11.45    1:10.36  
      33.64   36.72                                                
  5 Calva-Despard, Rhea M     13 ROSE-CA                   NT    1:10.60  
      33.40   37.20                                                
  6 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:15.34    1:10.92  
      34.11   36.81                                                
  7 Soedarmadji, Sara         13 ROSE-CA              1:17.92    1:16.05  
      36.63   39.42                                                
  8 Worku, Grace M            14 ROSE-CA                   NT    1:22.14  
      38.69   43.45                                                
  9 Eshel, Lucy G             13 ROSE-CA                   NT    1:24.20  
      39.91   44.29                                                
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eshel, Lucy G             13 ROSE-CA                   NT    3:08.15  
      41.24   48.24   50.13   48.54                                
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA                45.58      39.37  
  2 Eshel, Lucy G             13 ROSE-CA                47.54      46.11  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akopian, Brianna N        14 ROSE-CA              1:34.69    1:22.08  
      39.66   42.42                                                
  2 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:22.29    1:26.60  
      42.53   44.07                                                
  3 Young, Gabby C            13 ROSE-CA              1:30.95    1:29.33  
      43.49   45.84                                                
  4 Soedarmadji, Sara         13 ROSE-CA              1:30.90    1:30.47  
  5 Menemenlis, Eleni O       13 ROSE-CA              1:29.46    1:32.00  
      44.72   47.28                                                
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA              1:24.37    1:25.89  
      41.28   44.61                                                
  2 Schluep, Veronica A       13 ROSE-CA              1:27.62    1:29.99  
      42.44   47.55                                                
  3 Joswick, Won Joo S        13 ROSE-CA              1:29.75    1:30.55  
      42.03   48.52                                                
  4 Calva-Despard, Rhea M     13 ROSE-CA              1:32.43    1:34.57  
      43.69   50.88                                                
  5 Akopian, Brianna N        14 ROSE-CA              1:41.41    1:36.84  
      44.94   51.90                                                
  6 Young, Gabby C            13 ROSE-CA              1:37.02    1:38.44  
      46.00   52.44                                                
  7 Menemenlis, Eleni O       13 ROSE-CA              1:38.89    1:39.35  
      47.42   51.93                                                
  8 Boumajdi, Elizabeth K     13 ROSE-CA              1:50.94    1:40.54  
      46.70   53.84                                                
  9 Soedarmadji, Sara         13 ROSE-CA              1:38.44    1:43.03  
      49.60   53.43                                                
 10 Worku, Grace M            14 ROSE-CA                   NT    1:46.65  
      50.88   55.77                                                
 -- Gillan, Emma L            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
      52.21                                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boumajdi, Elizabeth K     13 ROSE-CA                39.66      34.94  
  2 Calva-Despard, Rhea M     13 ROSE-CA                49.09      37.27  
  3 Young, Gabby C            13 ROSE-CA                41.73      39.13  
  4 Worku, Grace M            14 ROSE-CA                   NT      43.47  
  5 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA              1:00.93      45.58  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:34.33    1:36.56  
      43.03   53.53                                                
 
Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Emma L            13 ROSE-CA                   NT    1:37.58  
      44.92   52.66                                                
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joswick, Won Joo S        13 ROSE-CA                   NT    2:50.84  
      34.23   43.88   51.72   41.01                                
  2 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA              2:55.88    2:54.16  
      39.65   47.26   46.85   40.40                                
  3 Schluep, Veronica A       13 ROSE-CA                   NT    2:56.12  
      39.48   43.69   53.06   39.89                                
  4 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              3:06.25    3:00.20  
      42.55   43.17   54.09   40.39                                
  5 Menemenlis, Eleni O       13 ROSE-CA              3:11.23    3:02.81  
      46.52   48.10   50.81   37.38                                
 
Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mittelberg, Molly K       16 ROSE-CA                   NT    1:10.63  
      34.20   36.43                                                
 
Women 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mittelberg, Molly K       16 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Women 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mittelberg, Molly K       16 ROSE-CA                   NT      37.55  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                38.00      36.28  
  2 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                39.93      37.25  
  3 Song, David                8 ROSE-CA                   NT      45.06  
  4 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                   NT      45.52  
  5 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                   NT      51.32  
  6 Leichter, Jack E           8 ROSE-CA                   NT      52.94  
  7 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                   NT      54.46  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                   NT      46.99  
  2 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                45.72      48.31  
  3 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                54.30      54.33  
  4 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                51.91      55.31  
  5 Song, David                8 ROSE-CA                   NT      57.85  
 -- Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                52.55      50.42  
  2 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA              1:02.80      59.81  
  3 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                   NT    1:00.97  
  4 Leichter, Jack E           8 ROSE-CA                   NT    1:03.77  
  5 Song, David                8 ROSE-CA                   NT    1:05.37  
 -- Tsai, Orion Y              7 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA                56.40      51.63  
  2 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                57.59      55.73  
  3 Tsai, Orion Y              7 ROSE-CA                   NT      56.46  
  4 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA              1:00.76    1:05.76  
  5 Tsai, Sean                 7 ROSE-CA                   NT    1:08.23  
 -- Collins, Ian A             8 ROSE-CA              1:06.04         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT      38.26  
  2 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT      39.80  
  3 MacMillan, Reilly E        9 ROSE-CA                   NT      41.14  
  4 Chung, David J             9 ROSE-CA                   NT      41.42  
  4 Perrigue, Mason W          9 ROSE-CA                38.85      41.42  
  6 Dixon, Kyle W             10 ROSE-CA                   NT      41.69  
  7 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                45.60      42.44  
  8 hu, Henry N               10 ROSE-CA                   NT      44.94  
  9 Song, Isaac                9 ROSE-CA                   NT      46.18  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT    1:22.63  
      37.95   44.68                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W          9 ROSE-CA                45.07      44.27  
  2 Chung, David J             9 ROSE-CA                   NT      49.20  
  3 hu, Henry N               10 ROSE-CA                51.67      51.51  
  4 Song, Isaac                9 ROSE-CA                   NT      53.86  
 -- Ma, Moses J               10 ROSE-CA              1:02.50         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                   NT    1:47.29  
      52.32   54.97                                                
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrigue, Mason W          9 ROSE-CA                48.96      47.79  
  2 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT      50.65  
  3 MacMillan, Reilly E        9 ROSE-CA                   NT      52.93  
  4 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA                53.82      55.66  
  5 Ma, Moses J               10 ROSE-CA              1:07.60      57.49  
  6 Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:10.28    1:01.98  
  7 Song, Isaac                9 ROSE-CA                   NT    1:02.09  
 -- Dixon, Kyle W             10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minamisawa, Henry J        9 ROSE-CA                   NT      45.72  
  2 Dixon, Kyle W             10 ROSE-CA                   NT      46.20  
  3 Chung, David J             9 ROSE-CA                   NT      47.19  
  4 hu, Henry N               10 ROSE-CA                   NT      51.80  
  5 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                49.64      53.50  
  6 MacMillan, Reilly E        9 ROSE-CA                   NT    1:00.66  
  7 Ma, Moses J               10 ROSE-CA                   NT    1:12.59  
 -- Murdock, Towa D            9 ROSE-CA                50.18         DQ  
 -- Paiz, De'Andre            10 ROSE-CA                48.27         DQ  
 -- Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT    1:46.45  
      52.63   53.82                                                
  2 Murdock, Towa D            9 ROSE-CA                   NT    1:50.10  
      51.09   59.01                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                30.71      29.37  
  2 Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                33.73      32.30  
  3 Liu, Caydon               11 ROSE-CA                   NT      42.57  
  4 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                   NT      49.60  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA              1:11.48    1:12.26  
      35.07   37.19                                                
  2 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              1:17.25    1:16.82  
      36.49   40.33                                                
  3 Grigorian, Anthony        11 ROSE-CA                   NT    1:44.66  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA              2:58.88    2:46.42  
      38.39   44.46   43.67   39.90                                
  2 Issakhanian, Eric         12 ROSE-CA                   NT    2:59.66  
      41.46   45.72   46.96   45.52                                
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                41.55      42.04  
  2 Rho, Ian S                11 ROSE-CA                43.78      46.00  
  3 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                   NT      49.89  
  4 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                52.28      54.12  
  5 Boulanger, Jacob          12 ROSE-CA                   NT      55.98  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA              1:24.54    1:26.97  
      42.75   44.22                                                
  2 Sun, Linus R              11 ROSE-CA              1:27.47    1:31.51  
      44.88   46.63                                                
  3 Rho, Ian S                11 ROSE-CA              1:27.88    1:34.19  
      45.90   48.29                                                
  4 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT    1:56.12  
      53.93 1:02.19                                                
 -- Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT         DQ  
      43.78                                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Caydon               11 ROSE-CA                   NT      52.80  
  2 Grigorian, Anthony        11 ROSE-CA                   NT    1:02.76  
  3 Boulanger, Jacob          12 ROSE-CA                   NT    1:03.14  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                   NT    1:37.70  
      46.77   50.93                                                
  2 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              1:44.50    1:43.62  
      48.99   54.63                                                
  3 Issakhanian, Eric         12 ROSE-CA                   NT    1:51.65  
      52.89   58.76                                                
  4 Puga Graney, Echo R       11 ROSE-CA                   NT    1:52.98  
      53.72   59.26                                                
  5 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                   NT    1:53.50  
      55.18   58.32                                                
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Warren K             12 ROSE-CA                   NT      48.20  
  2 Feng, Gregory L           11 ROSE-CA                53.74      49.93  
  3 Boulanger, Jacob          12 ROSE-CA                   NT      56.99  
  4 Grigorian, Anthony        11 ROSE-CA                   NT    1:05.20  
 -- Issakhanian, Eric         12 ROSE-CA                51.43         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Caydon               11 ROSE-CA                   NT    1:45.81  
      48.09   57.72                                                
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                   NT    2:56.17  
      38.60   47.96   50.03   39.58                                
  2 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              3:16.24    3:03.59  
      41.10   44.74   56.80   40.95                                
  3 Rho, Ian S                11 ROSE-CA                   NT    3:07.92  
      44.47   49.29   51.39   42.77                                
  4 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                   NT    3:19.07  
      50.34   47.17   56.51   45.05                                
 -- Wolfsohn, Kiefer J        12 ROSE-CA                   NT         DQ  
      41.11   47.18   52.60   41.54                                
 -- Wolfsohn, Kyle M          11 ROSE-CA                   NT         DQ  
      43.28   47.30   59.01                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Aaron J            13 ROSE-CA                31.88      29.11  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dovarganes, Lucas M       14 ROSE-CA                   NT    1:01.29  
      29.53   31.76                                                
  2 Sharp, Aaron J            13 ROSE-CA              1:03.59    1:02.16  
      29.05   33.11                                                
  3 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA                   NT    1:09.48  
      32.94   36.54                                                
  4 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA              1:07.25    1:10.55  
  5 Brouwer, Nico O           13 ROSE-CA                   NT    1:21.66  
      37.87   43.79                                                
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA              2:21.12    2:24.66  
      31.88   35.92   38.23   38.63                                
  2 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA              3:11.16    2:36.05  
      33.29   41.05   42.52   39.19                                
  3 Eshel, Ben M              13 ROSE-CA                   NT    2:55.88  
      40.51   45.63   48.06   41.68                                
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eshel, Ben M              13 ROSE-CA                42.61      40.23  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharp, Aaron J            13 ROSE-CA              1:11.03    1:12.07  
      34.55   37.52                                                
  2 Scott, Jackson N          13 ROSE-CA              1:46.75    1:32.58  
  3 Brouwer, Nico O           13 ROSE-CA                   NT    1:33.73  
      42.06   51.67                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                   NT      38.61  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA              1:23.79    1:26.74  
      41.02   45.72                                                
  2 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA              1:33.94    1:31.75  
      43.32   48.43                                                
  3 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA                   NT    1:31.95  
      43.42   48.53                                                
  4 Eshel, Ben M              13 ROSE-CA                   NT    1:35.71  
      46.05   49.66                                                
  5 Scott, Jackson N          13 ROSE-CA              1:46.97    1:37.89  
      45.50   52.39                                                
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dovarganes, Lucas M       14 ROSE-CA                   NT      35.62  
  2 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA                48.63      36.39  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
      41.24   54.84                                                
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dovarganes, Lucas M       14 ROSE-CA                   NT    1:13.24  
      34.85   38.39                                                
  2 Kahdian, Nicholas         13 ROSE-CA                   NT    1:23.77  
      40.53   43.24                                                
  3 Brouwer, Nico O           13 ROSE-CA                   NT    1:32.61  
      43.30   49.31                                                
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                   NT    2:56.03  
      37.64   46.33   54.66   37.40                                
 
Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zurabyan, Albert A        15 ROSE-CA                   NT      36.51  
 
Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA                   NT    1:10.92  
      32.41   38.51                                                
  2 Martin, Rory F            15 ROSE-CA              1:24.52    1:20.18  
      36.48   43.70                                                
 
Men 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Issakhanian, Shirak       16 ROSE-CA              2:33.92    2:38.94  
      32.59   38.88   42.37   45.10                                
 
Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castaneda Bautista, Mich  15 ROSE-CA              1:23.01    1:21.34  
      39.05   42.29                                                
  2 Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA                   NT    1:23.12  
      40.53   42.59                                                
 
Men 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zurabyan, Albert A        15 ROSE-CA                   NT      43.72  
 
Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Issakhanian, Shirak       16 ROSE-CA              1:49.96    1:25.43  
      38.69   46.74                                                
  2 Castaneda Bautista, Mich  15 ROSE-CA              1:30.06    1:31.02  
      44.48   46.54                                                
  3 Martin, Rory F            15 ROSE-CA              1:43.53    1:45.25  
      50.23   55.02                                                
 -- Cervantes, Kenny N        15 ROSE-CA                   NT         DQ  
      47.65                                                        
 
Men 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zurabyan, Albert A        15 ROSE-CA                   NT      43.01  
  2 Martin, Rory F            15 ROSE-CA              1:22.64      43.91  
 
Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Issakhanian, Shirak       16 ROSE-CA              3:03.96    2:44.98  
      33.92   43.46   47.08   40.52                                
  2 Castaneda Bautista, Mich  15 ROSE-CA                   NT    2:53.24  
      38.77   45.96   52.07   36.44