TORR BRW SCY - Meet Results

TORR BRW SCY
3/11/2017 - 3/12/2017
San Fernando, CA USA
Updated: 3/12/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to BW Swim Team                              HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
      2017 Pacific Committee Last Ditch JO Qualifier, Sanction #: S07-073      
                     Hosted by Swim Torrance 3/11-12/2017                      
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Velasquez, Nicole          6 SGAC-CA                54.56      52.60  
 
Girls 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          6 SGAC-CA                   NT    1:49.66  
 
Girls 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          6 SGAC-CA              1:01.50    1:01.46  
 
Girls 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velasquez, Nicole          6 SGAC-CA                   NT    2:01.16  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA                37.62      34.88  
  2 Hashimoto, Kaela           8 CITI-CA                34.90      35.15  
  3 Koike, Sora                8 ALPH-CA                38.02      37.16  
  4 Grant, Alexa               8 RAPD-CA                36.86      37.41  
RED - Division  
  1 Warren, Charlotte          8 LASC-CA                43.42      41.48  
  2 Gonzalez, Key              8 TORR-CA                42.57      42.90  
  3 Oh, Claire                 8 DRGN-CA                43.78      44.00  
  4 Arnold, Eryn               7 RYL-CA                 42.59      46.30  
WHT - Division  
  1 Lee, Eliana                7 RAPD-CA                51.03      46.61  
  2 Ryu, Erin                  8 RAPD-CA                52.00      47.33  
  3 Lopez, Stephany            7 PLAC-CA                52.62      52.09  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lua, Citlali               8 PLAC-CA              1:19.78    1:18.44  
  2 Grant, Alexa               8 RAPD-CA              1:21.85    1:21.90  
WHT - Division  
  1 Oh, Claire                 8 DRGN-CA                   NT    1:34.11  
  2 Arnold, Eryn               7 RYL-CA                    NT    1:36.23  
  3 Hernandez, Valentina       8 RAPD-CA              1:53.04    1:41.29  
  4 Lopez, Stephany            7 PLAC-CA                   NT    1:56.71  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA                43.95      40.97  
  2 Lua, Citlali               8 PLAC-CA                41.56      42.38  
  3 Hashimoto, Kaela           8 CITI-CA                42.38      42.73  
  4 Koike, Sora                8 ALPH-CA                43.33      44.25  
  5 Oh, Claire                 8 DRGN-CA                46.08      45.75  
RED - Division  
  1 Warren, Charlotte          8 LASC-CA                55.16      47.35  
  2 Gonzalez, Key              8 TORR-CA                57.01      50.38  
  3 Lopez, Stephany            7 PLAC-CA                57.66    1:05.28  
WHT - Division  
  1 Lee, Eliana                7 RAPD-CA                58.44      51.31  
  2 Hernandez, Valentina       8 RAPD-CA              1:03.61      53.58  
  3 Ryu, Erin                  8 RAPD-CA              1:05.49      57.29  
 
Girls 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koike, Sora                8 ALPH-CA              1:34.14    1:28.39  
  2 Rho, Esther                8 RAPD-CA              1:33.80    1:31.64  
  3 Grant, Alexa               8 RAPD-CA              1:30.85    1:32.63  
  4 Gonzalez, Key              8 TORR-CA                   NT    1:46.81  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hashimoto, Kaela           8 CITI-CA                39.02      38.89  
  2 Rho, Esther                8 RAPD-CA                41.57      39.38  
  3 Grant, Alexa               8 RAPD-CA                40.65      39.60  
  4 Lua, Citlali               8 PLAC-CA                42.14      42.63  
RED - Division  
  1 Gonzalez, Key              8 TORR-CA                48.25      47.51  
  2 Arnold, Eryn               7 RYL-CA                 51.13      50.80  
WHT - Division  
  1 Oh, Claire                 8 DRGN-CA                   NT      50.56  
  2 Warren, Charlotte          8 LASC-CA              1:01.98      56.44  
  3 Lee, Eliana                7 RAPD-CA              1:04.76      56.65  
  4 Ryu, Erin                  8 RAPD-CA                57.90      59.55  
  5 Hernandez, Valentina       8 RAPD-CA                   NT    1:08.57  
 
Girls 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hashimoto, Kaela           8 CITI-CA              1:31.36    1:33.94  
  2 Grant, Alexa               8 RAPD-CA              1:44.03    1:37.84  
  3 Lua, Citlali               8 PLAC-CA                   NT    1:43.36  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA              1:33.55    1:28.26  
  2 Grant, Alexa               8 RAPD-CA              1:26.59    1:28.53  
  3 Hashimoto, Kaela           8 CITI-CA              1:29.55    1:29.17  
  4 Lua, Citlali               8 PLAC-CA              1:30.85    1:31.09  
  5 Koike, Sora                8 ALPH-CA              1:32.01    1:31.49  
  6 Chan, Kiki                 8 DRGN-CA              1:38.73    1:41.15  
RED - Division  
  1 Ryu, Erin                  8 RAPD-CA              2:00.19    1:56.38  
 -- Gonzalez, Key              8 TORR-CA              1:52.07         DQ  
WHT - Division  
  1 Lee, Eliana                7 RAPD-CA              2:02.91    1:56.02  
 
Girls 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rho, Esther                8 RAPD-CA                47.30      46.60  
  2 Hashimoto, Kaela           8 CITI-CA                49.16      47.65  
  3 Koike, Sora                8 ALPH-CA                51.80      50.52  
RED - Division  
  1 Lua, Citlali               8 PLAC-CA                52.41      49.68  
  2 Lee, Eliana                7 RAPD-CA              1:00.74      58.71  
  3 Ryu, Erin                  8 RAPD-CA              1:02.59    1:03.97  
WHT - Division  
  1 Gonzalez, Key              8 TORR-CA              1:04.70      54.58  
 -- Velasquez, Nicole          6 SGAC-CA              1:07.99         DQ  
 
Girls 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Braxton, Chandler         10 RYL-CA                 30.99      30.96  
  2 Molinares, Liliana        10 LMST-CA                31.68      31.00  
  3 Lu, Janna                 10 TORR-CA                31.24      31.29  
  3 Gomez, Brandi             10 UN-1-CA                33.29      31.29  
  5 Patel, Brooke             10 CITI-CA                33.87      32.86  
  6 AlBondak, Luna             9 RYL-CA                 33.07      33.27  
  7 Chan, Maya                 9 DRGN-CA                32.47      33.43  
  8 Kim, Erin                 10 TCS-CA                 32.70      33.50  
  9 Lui, Nadia                10 CITI-CA                32.89      33.65  
RED - Division  
  1 Gonzalez, Chloe           10 TORR-CA                34.59      32.71  
  2 Maemura, Mikaela          10 CITI-CA                34.54      34.25  
  3 Pogson, Finleigh          10 CITI-CA                34.60      34.55  
  4 Chu, Jessica              10 CITI-CA                35.92      34.60  
  5 Gaytan, Mackenzie         10 LASC-CA                36.42      34.61  
  6 Cole, Cassia              10 RYL-CA                 36.10      34.84  
  7 Fiallos, Hailey           10 CITI-CA                35.25      34.91  
  8 O'Sullivan, Kinsey        10 RYL-CA                 35.28      35.00  
  9 Chavez, Bella             10 TORR-CA                34.43      35.08  
 10 Barash, Jordan            10 CITI-CA                34.04      35.68  
WHT - Division  
  1 Wang, Jia Li              10 RAPD-CA                40.17      34.77  
  2 Neitz, Abbie               9 CITI-CA                38.30      37.84  
  3 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                39.56      38.14  
  4 Poage, Madison             9 LASC-CA                37.98      38.60  
  5 Lara, Nadia               11 SGAC-CA                37.06      38.96  
  6 Gonzalez, Isabella        10 PLAC-CA                39.96      39.45  
  7 Hosseinzadeh, Kiana       10 ALPH-CA                46.80      41.20  
  8 Campos, Yaretzi            8 SGAC-CA                41.90      41.49  
  9 Lawrence-Wallace, Alex     9 DRGN-CA                39.69      42.17  
 10 Perner, Lilli              8 DRGN-CA                39.36      42.40  
 11 Chiroglyan, Lili           8 DRGN-CA                44.32      43.05  
 12 Martini, Karen            10 TORR-CA                44.55      43.78  
 
Girls 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Molinares, Liliana        10 LMST-CA              1:08.33    1:06.82  
  2 Um, Evette                10 TCS-CA               1:10.73    1:09.37  
  3 Go, Meka                   9 CITI-CA              1:12.78    1:10.88  
  4 Sheets, Riley             10 CITI-CA              1:09.79    1:12.33  
  5 Gomez, Brandi             10 UN-1-CA              1:12.98    1:13.16  
  6 Patel, Brooke             10 CITI-CA              1:13.62    1:13.90  
  7 O'Sullivan, Kinsey        10 RYL-CA               1:14.05    1:14.40  
RED - Division  
  1 Braxton, Chandler         10 RYL-CA               1:15.21    1:12.60  
  2 Lui, Nadia                10 CITI-CA              1:15.70    1:15.32  
  3 Maemura, Mikaela          10 CITI-CA              1:15.27    1:15.79  
  3 Fiallos, Hailey           10 CITI-CA              1:15.72    1:15.79  
  5 Cole, Cassia              10 RYL-CA               1:19.18    1:17.07  
  6 Pogson, Finleigh          10 CITI-CA              1:16.05    1:17.96  
  7 Chavez, Bella             10 TORR-CA              1:15.77    1:19.38  
WHT - Division  
  1 Gaytan, Mackenzie         10 LASC-CA              1:27.08    1:21.14  
  2 Mendez, Nelli             10 PLAC-CA              1:24.21    1:21.82  
  3 Poage, Madison             9 LASC-CA              1:25.06    1:22.25  
  4 Lara, Nadia               11 SGAC-CA              1:22.34    1:22.89  
  5 Lee, Abigail               9 RAPD-CA              1:32.29    1:23.47  
  6 Camacho, Karla            10 SGAC-CA              1:24.10    1:25.29  
  7 Perner, Lilli              8 DRGN-CA                   NT    1:26.44  
  8 Lawrence-Wallace, Alex     9 DRGN-CA              1:30.22    1:29.86  
  9 Hosseinzadeh, Kiana       10 ALPH-CA                   NT    1:31.37  
 
Girls 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Molinares, Liliana        10 LMST-CA              2:33.38    2:25.60  
  2 O'Sullivan, Kinsey        10 RYL-CA               2:40.28    2:40.82  
  3 Lui, Nadia                10 CITI-CA              2:39.13    2:50.26  
WHT - Division  
  1 Gonzalez, Chloe           10 TORR-CA              2:48.92    2:41.14  
  2 Cole, Cassia              10 RYL-CA               2:49.45    2:47.23  
 
Girls 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gonzalez, Chloe           10 TORR-CA                37.28      35.77  
  2 Braxton, Chandler         10 RYL-CA                 37.73      37.19  
  3 Chan, Maya                 9 DRGN-CA                38.14      37.79  
  4 Kim, Erin                 10 TCS-CA                 38.54      38.31  
  5 AlBondak, Luna             9 RYL-CA                 38.17      38.62  
  6 Go, Meka                   9 CITI-CA                38.78      38.63  
  7 Barash, Jordan            10 CITI-CA                38.65      38.86  
RED - Division  
  1 Lui, Nadia                10 CITI-CA                40.69      39.68  
  2 Gomez, Brandi             10 UN-1-CA                41.58      40.01  
  3 Chu, Jessica              10 CITI-CA                41.40      40.12  
  4 Chavez, Bella             10 TORR-CA                40.97      40.92  
  5 Neitz, Abbie               9 CITI-CA                42.40      41.02  
WHT - Division  
  1 Cole, Cassia              10 RYL-CA                 45.32      43.01  
  2 Mendez, Nelli             10 PLAC-CA                45.66      43.57  
  3 Rho, Christine             9 RAPD-CA                44.40      43.73  
  4 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                   NT      45.00  
  5 Gonzalez, Isabella        10 PLAC-CA                44.50      45.42  
  6 Perner, Lilli              8 DRGN-CA                   NT      45.48  
  7 Poage, Madison             9 LASC-CA                45.48      45.67  
  8 Camacho, Karla            10 SGAC-CA                46.63      46.57  
  9 Campos, Yaretzi            8 SGAC-CA                52.92      47.00  
 10 Lawrence-Wallace, Alex     9 DRGN-CA                48.14      48.20  
 11 Martini, Karen            10 TORR-CA                54.64      49.04  
 12 Gaytan, Mackenzie         10 LASC-CA                46.63      49.93  
 13 Lara, Nadia               11 SGAC-CA                49.69      51.07  
 14 Chiroglyan, Lili           8 DRGN-CA                49.24      52.35  
 -- Hosseinzadeh, Kiana       10 ALPH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Patel, Brooke             10 CITI-CA              1:20.56    1:17.45  
  2 Kok, Kalona               10 TORR-CA              1:19.43    1:19.61  
  3 Molinares, Liliana        10 LMST-CA              1:21.94    1:20.24  
  4 Um, Evette                10 TCS-CA               1:19.81    1:20.29  
  5 Chan, Maya                 9 DRGN-CA              1:21.06    1:20.47  
  6 Sheets, Riley             10 CITI-CA              1:20.02    1:21.05  
  7 Kinsey, Kayla             10 CITI-CA              1:20.36    1:21.19  
  8 Kim, Erin                 10 TCS-CA               1:20.48    1:21.81  
  9 AlBondak, Luna             9 RYL-CA               1:22.88    1:23.12  
 10 Go, Meka                   9 CITI-CA              1:24.49    1:24.99  
 11 Barash, Jordan            10 CITI-CA              1:22.79    1:25.32  
 12 Fiallos, Hailey           10 CITI-CA              1:26.52    1:30.51  
RED - Division  
  1 Neitz, Abbie               9 CITI-CA              1:29.95    1:27.05  
  2 Gomez, Brandi             10 UN-1-CA              1:34.72    1:28.26  
  3 Chavez, Bella             10 TORR-CA              1:30.17    1:28.34  
  4 O'Sullivan, Kinsey        10 RYL-CA               1:29.34    1:31.13  
  5 DelaCruz, Eva              9 CITI-CA              1:29.06    1:31.39  
  6 Rho, Christine             9 RAPD-CA              1:31.71    1:33.74  
  7 Thompson, Kayla            9 TORR-CA              1:36.54    1:52.22  
WHT - Division  
  1 Lee, Abigail               9 RAPD-CA              1:40.88    1:35.53  
  2 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA              1:43.24    1:36.29  
  3 Poage, Madison             9 LASC-CA              1:38.42    1:39.87  
  4 Camacho, Karla            10 SGAC-CA              1:42.36    1:42.33  
  5 Ho, Katie                 10 TORR-CA                   NT    1:44.83  
  6 Liu, Joy                   9 TORR-CA                   NT    1:46.33  
  7 Lara, Nadia               11 SGAC-CA              1:46.65    1:48.83  
  8 Martini, Karen            10 TORR-CA              1:53.44    1:50.68  
  9 Gaytan, Mackenzie         10 LASC-CA              1:43.72    1:51.48  
 10 Chiroglyan, Lili           8 DRGN-CA                   NT    1:52.43  
 11 Perez, Isabella            9 LMST-CA                   NT    2:05.90  
 
Girls 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Molinares, Liliana        10 LMST-CA                41.93      41.85  
  2 Chan, Maya                 9 DRGN-CA                41.57      41.88  
  3 Wang, Jia Li              10 RAPD-CA                43.44      42.55  
  4 Um, Evette                10 TCS-CA                 42.40      43.03  
  5 DelaCruz, Eva              9 CITI-CA                44.44      43.47  
  6 Chu, Jessica              10 CITI-CA                43.21      43.61  
  7 Kinsey, Kayla             10 CITI-CA                41.82      43.85  
  8 Kim, Erin                 10 TCS-CA                 42.77      44.67  
  9 Lui, Nadia                10 CITI-CA                44.94      45.03  
RED - Division  
  1 Gomez, Brandi             10 UN-1-CA                46.13      43.16  
  2 Gonzalez, Chloe           10 TORR-CA                48.40      43.98  
  3 Chavez, Bella             10 TORR-CA                46.53      45.07  
  4 Ho, Katie                 10 TORR-CA                47.12      45.73  
  5 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA                47.97      45.96  
  6 Rho, Christine             9 RAPD-CA                48.16      47.31  
  7 Camacho, Karla            10 SGAC-CA                47.08      47.33  
  8 Thompson, Kayla            9 TORR-CA                49.48      48.00  
 -- Chan, Kiki                 8 DRGN-CA                49.74        DNF  
WHT - Division  
  1 Lee, Abigail               9 RAPD-CA                54.17      47.99  
  2 Patel, Brooke             10 CITI-CA                50.47      48.84  
  3 Nguyen, Joan               9 TORR-CA                50.98      49.81  
  4 Gaytan, Mackenzie         10 LASC-CA                52.70      50.41  
  5 Chiroglyan, Lili           8 DRGN-CA                53.92      50.72  
  6 Poage, Madison             9 LASC-CA                54.28      53.06  
  7 Balam, Maya                8 LMST-CA                53.34      53.08  
  8 Martini, Karen            10 TORR-CA                55.99      55.41  
  9 Liu, Joy                   9 TORR-CA                55.20      56.44  
 10 Huerta, Alyssa             7 LMST-CA                56.86      56.88  
 -- Lara, Nadia               11 SGAC-CA                57.25         DQ  
 -- Perez, Isabella            9 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kok, Kalona               10 TORR-CA              1:30.07    1:27.25  
  2 Molinares, Liliana        10 LMST-CA              1:30.37    1:29.20  
  3 Chan, Maya                 9 DRGN-CA              1:30.62    1:29.92  
  4 Wang, Jia Li              10 RAPD-CA              1:34.39    1:30.27  
  5 Chu, Jessica              10 CITI-CA              1:33.53    1:34.60  
  6 Um, Evette                10 TCS-CA               1:36.85    1:35.23  
  7 Kim, Erin                 10 TCS-CA               1:33.35    1:36.68  
  8 Patel, Brooke             10 CITI-CA              1:37.45    1:39.63  
RED - Division  
  1 Camacho, Karla            10 SGAC-CA              1:45.01    1:38.79  
  2 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA              1:41.75    1:41.00  
  3 Rho, Christine             9 RAPD-CA              1:46.00    1:41.48  
WHT - Division  
  1 Lee, Abigail               9 RAPD-CA              1:58.37    1:43.11  
  2 Chiroglyan, Lili           8 DRGN-CA              1:59.38    1:54.58  
  3 Lawrence-Wallace, Alex     9 DRGN-CA              1:59.32    1:57.24  
 
Girls 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sheets, Riley             10 CITI-CA                35.19      35.07  
  2 Kok, Kalona               10 TORR-CA                35.60      35.33  
  3 Lu, Janna                 10 TORR-CA                36.08      35.97  
  4 Go, Meka                   9 CITI-CA                36.45      36.16  
  5 AlBondak, Luna             9 RYL-CA                 37.13      36.35  
  6 Barash, Jordan            10 CITI-CA                36.62      36.69  
RED - Division  
  1 Maemura, Mikaela          10 CITI-CA                39.88      36.14  
  2 O'Sullivan, Kinsey        10 RYL-CA                 39.67      37.79  
  3 Fiallos, Hailey           10 CITI-CA                39.42      38.18  
  4 Um, Evette                10 TCS-CA                 39.07      39.06  
  5 Chan, Maya                 9 DRGN-CA                39.31      39.30  
  6 Rho, Christine             9 RAPD-CA                40.42      41.66  
WHT - Division  
  1 Neitz, Abbie               9 CITI-CA                42.12      41.82  
  2 Wang, Jia Li              10 RAPD-CA                45.81      42.89  
  3 Perner, Lilli              8 DRGN-CA                   NT      46.33  
  4 Chiroglyan, Lili           8 DRGN-CA                50.07      48.46  
  5 Gonzalez, Isabella        10 PLAC-CA                46.96      49.26  
  6 Lee, Abigail               9 RAPD-CA                55.96      52.79  
  7 Martini, Karen            10 TORR-CA              1:04.23      57.67  
 
Girls 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kok, Kalona               10 TORR-CA              1:22.93    1:19.11  
  2 Fiallos, Hailey           10 CITI-CA              1:26.25    1:27.09  
  3 Barash, Jordan            10 CITI-CA              1:27.15    1:27.29  
 -- Go, Meka                   9 CITI-CA              1:25.46         DQ  
RED - Division  
  1 AlBondak, Luna             9 RYL-CA               1:30.73    1:27.38  
  2 Gomez, Brandi             10 UN-1-CA              1:32.63    1:35.62  
WHT - Division  
  1 Lui, Nadia                10 CITI-CA                   NT    1:23.29  
  2 Rho, Christine             9 RAPD-CA              1:46.78    1:35.83  
  3 Balam, Maya                8 LMST-CA              1:42.68    1:37.01  
  4 Wang, Jia Li              10 RAPD-CA              1:41.39    1:43.38  
  5 Mendez, Nelli             10 PLAC-CA              2:08.62    1:43.61  
  6 Liu, Joy                   9 TORR-CA                   NT    1:55.99  
  7 Huerta, Alyssa             7 LMST-CA                   NT    1:56.56  
 -- Chiroglyan, Lili           8 DRGN-CA              2:01.26         DQ  
 -- Nguyen, Joan               9 TORR-CA              2:07.56         DQ  
 
Girls 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kinsey, Kayla             10 CITI-CA              1:18.44    1:17.45  
  2 Kok, Kalona               10 TORR-CA              1:18.65    1:17.81  
  3 Gonzalez, Chloe           10 TORR-CA              1:21.06    1:18.38  
  4 Um, Evette                10 TCS-CA               1:22.11    1:21.15  
  5 Lui, Nadia                10 CITI-CA              1:24.37    1:22.69  
  6 Sheets, Riley             10 CITI-CA              1:19.71    1:23.43  
  7 Go, Meka                   9 CITI-CA              1:25.69    1:23.76  
  8 Patel, Brooke             10 CITI-CA              1:23.23    1:25.25  
RED - Division  
  1 Chavez, Bella             10 TORR-CA              1:27.47    1:24.00  
  2 AlBondak, Luna             9 RYL-CA               1:27.38    1:27.18  
  3 Fiallos, Hailey           10 CITI-CA              1:28.72    1:28.21  
  4 DelaCruz, Eva              9 CITI-CA              1:28.95    1:28.80  
  5 Barash, Jordan            10 CITI-CA              1:27.35    1:29.00  
  6 Wang, Jia Li              10 RAPD-CA              1:29.66    1:29.78  
  7 Nguyen, Joan               9 TORR-CA              1:33.60    1:31.02  
  8 O'Sullivan, Kinsey        10 RYL-CA               1:31.33    1:32.59  
  9 Neitz, Abbie               9 CITI-CA              1:29.95    1:35.12  
 10 Thompson, Kayla            9 TORR-CA              1:33.39    1:46.33  
WHT - Division  
  1 Chu, Jessica              10 CITI-CA              1:40.27    1:30.55  
  2 Saikhanbayar, Maralmaa    10 RAPD-CA              1:39.48    1:33.35  
  3 Ho, Katie                 10 TORR-CA              1:37.25    1:35.35  
  4 Balam, Maya                8 LMST-CA              1:37.23    1:35.95  
  5 Mendez, Nelli             10 PLAC-CA              1:48.28    1:36.51  
  6 Lee, Abigail               9 RAPD-CA              1:46.56    1:36.89  
  6 Cole, Cassia              10 RYL-CA               1:34.64    1:36.89  
  8 Camacho, Karla            10 SGAC-CA              1:35.24    1:40.08  
  9 Gaytan, Mackenzie         10 LASC-CA              1:36.20    1:42.22  
 10 Chiroglyan, Lili           8 DRGN-CA              1:44.43    1:45.34  
 11 Huerta, Alyssa             7 LMST-CA              1:50.21    1:49.39  
 12 Martini, Karen            10 TORR-CA              1:53.54    1:52.73  
 13 Perez, Isabella            9 LMST-CA                   NT    2:03.98  
 -- Poage, Madison             9 LASC-CA              1:41.40         DQ  
 
Girls 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Erin                 10 TCS-CA               2:57.37    2:57.22  
WHT - Division  
  1 Neitz, Abbie               9 CITI-CA              3:10.71    3:08.42  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Megan                12 DRGN-CA                29.29      28.15  
  2 Kandel, Hannah            11 LASC-CA                28.65      28.19  
  3 Molinares, Natalia        12 LMST-CA                28.74      28.37  
  4 Aguilar, Jezabel          11 CITI-CA                28.64      28.59  
  5 Munoz, Kathy              11 CITI-CA                29.24      28.82  
  6 Nguyen, Diana             12 TORR-CA                29.23      29.17  
  7 Crisera, Mia              11 CITI-CA                28.66      29.60  
  8 Samayoa, Iyanah Samayoa   12 TORR-CA                29.20      29.64  
  9 Hernandez, Haily          12 LMST-CA                29.23      29.69  
 10 Ching, Meagan             12 TORR-CA                30.06      29.71  
 11 Solheim, Reiley           12 CITI-CA                30.49      29.94  
 12 Craigen, Kayle            12 TORR-CA                30.51      30.02  
 13 Chen, Chloe               12 CITI-CA                29.42      30.05  
 14 Hodge, Kaitlin            12 RYL-CA                 29.79      30.14  
 15 Martinez-Soto, Leslie     12 TCS-CA                 30.62      30.28  
 16 Sridevan, Sanoja          12 CITI-CA                29.74      30.54  
 17 Rothschild, Riley         12 CITI-CA                30.59      30.64  
 18 Hernandez, Marissa        12 SGAC-CA                30.62      31.46  
 19 Arnold, Emery             11 RYL-CA                 29.35      32.04  
RED - Division  
  1 Choi, Chloe               12 TCS-CA                 30.87      30.43  
  2 Del Real, Sonia           12 LMST-CA                31.30      30.44  
  3 Miyamoto, Julia           12 RYL-CA                 31.04      31.11  
  4 Colobong, Maia            11 TORR-CA                31.39      31.21  
  5 Gonzalez, Alexa           11 LMST-CA                31.98      31.40  
  6 Samonkraisorakit, Kate    12 DRGN-CA                30.87      31.50  
  7 Luc, Erika                11 CITI-CA                31.80      31.61  
  7 Rhodes, Marley            12 RYL-CA                 32.64      31.61  
  9 Sarat, Elda               11 LMST-CA                31.96      31.69  
 10 Jackson, Tiara            11 RYL-CA                 31.19      31.70  
 11 Kim, Elaine               11 TCS-CA                 31.65      31.79  
 12 Kondon, Noelle            12 TORR-CA                31.47      31.85  
 13 Gutierrez- Munoz, Abigai  11 UN-1-CA                31.19      31.92  
 14 Zubkoff, Anastasia        11 LASC-CA                32.17      31.96  
 15 Velasquez, Aniston        12 SGAC-CA                31.73      32.05  
 16 Huerta, Michelle          11 LMST-CA                33.01      32.37  
 17 Saito, Yuma               12 RYL-CA                 32.32      32.38  
 18 Soricut, Clara            11 CITI-CA                33.09      35.05  
WHT - Division  
  1 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA                33.89      31.21  
  2 Borsay, Violet            12 DRGN-CA                33.99      33.04  
  3 Gillearn, Fiona           12 RYL-CA                 35.52      33.38  
  4 Fang, Cailin              11 CITI-CA                34.65      34.44  
  5 Perez Rivera, Destiny     11 UN-7-CA                36.09      35.54  
  6 Huerta, Clarissa          11 LMST-CA                36.78      36.06  
  7 Monterrosas, Itzel        11 SGAC-CA                36.21      36.75  
  8 Kim, Toni                 11 TORR-CA                36.81      37.13  
  9 Nieves, Iris              11 SGAC-CA                37.84      37.47  
 10 McKellar, Miranda         11 TORR-CA                38.35      37.78  
 11 Lee, Madison              11 RAPD-CA                42.13      37.81  
 12 Blumenfield, Nia          11 LASC-CA                39.98      38.34  
 13 Eaton, Kate               12 TORR-CA                40.06      39.03  
 14 Ramonette, Alina          11 SGAC-CA                39.02      42.16  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Molinares, Natalia        12 LMST-CA              1:02.16    1:01.26  
     1:01.45  1:01.26                                                      
  2 Lee, Megan                12 DRGN-CA              1:04.23    1:01.46  
     1:01.65  1:01.46                                                      
  3 Rodriguez, Stephanie      11 UN-3-CA              1:03.67    1:01.81  
     1:02.02  1:01.81                                                      
  4 Aguilar, Jezabel          11 CITI-CA              1:03.64    1:01.92  
     1:01.94  1:01.92                                                      
  5 Crisera, Mia              11 CITI-CA              1:02.18    1:02.24  
     1:02.39  1:02.24                                                      
  6 Veingkeo, Alexa           12 DRGN-CA              1:02.67    1:02.56  
     2:58.93  1:02.56                                                      
  7 Hodge, Kaitlin            12 RYL-CA               1:04.14    1:02.83  
     1:03.00  1:02.83                                                      
  8 Munoz, Kathy              11 CITI-CA              1:02.47    1:02.95  
       59.55  1:02.95                                                      
  9 Sinnock, Kayla            11 RYL-CA               1:05.20    1:04.34  
       51.20  1:04.34                                                      
 10 Hernandez, Haily          12 LMST-CA              1:02.67    1:05.30  
     1:05.49  1:05.30                                                      
 11 Jackson, Tiara            11 RYL-CA               1:06.21    1:06.06  
     1:06.31  1:06.06                                                      
 12 Sridevan, Sanoja          12 CITI-CA              1:04.79    1:06.24  
     1:06.46  1:06.24                                                      
 13 Miyamoto, Julia           12 RYL-CA               1:06.39    1:08.60  
     1:08.61  1:08.60                                                      
RED - Division  
  1 Nguyen, Diana             12 TORR-CA              1:06.83    1:04.81  
     1:05.05  1:04.81                                                      
  2 Chen, Chloe               12 CITI-CA              1:07.09    1:05.56  
     1:05.85  1:05.56                                                      
  3 Ching, Meagan             12 TORR-CA              1:07.73    1:05.68  
     1:05.96  1:05.68                                                      
  4 Del Real, Sonia           12 LMST-CA              1:09.55    1:07.23  
  5 Craigen, Kayle            12 TORR-CA              1:08.47    1:07.65  
  6 Ghassemieh, Donya         12 LASC-CA              1:10.39    1:07.69  
  7 Luc, Erika                11 CITI-CA              1:08.76    1:07.86  
  8 Gonzalez, Alexa           11 LMST-CA              1:11.31    1:08.51  
  9 Sarat, Elda               11 LMST-CA              1:10.05    1:09.11  
 10 Seltzer, Gretha           12 LASC-CA              1:10.78    1:09.74  
 11 Lopez, Britany            12 SGAC-CA              1:09.67    1:10.56  
 12 Gutierrez- Munoz, Abigai  11 UN-1-CA              1:11.68    1:10.61  
 13 Rhodes, Marley            12 RYL-CA               1:10.93    1:10.80  
 14 Lopez, Rosemary           12 PLAC-CA              1:10.82    1:10.87  
 15 Kim, Elaine               11 TCS-CA               1:12.52    1:11.12  
 16 Velasquez, Aniston        12 SGAC-CA              1:11.17    1:12.19  
WHT - Division  
  1 Williams, Zoe             12 TORR-CA              1:14.25    1:13.12  
  2 Fribourg, Chloe           11 LASC-CA              1:19.46    1:14.21  
  3 Prather, Mercy            12 DRGN-CA              1:15.92    1:16.15  
  4 Leon, Mayrin              12 SGAC-CA              1:15.80    1:16.41  
  5 Sennott, Savannah         12 ALPH-CA              1:20.00    1:17.75  
  6 Gillearn, Fiona           12 RYL-CA               1:18.73    1:17.82  
  7 Soricut, Clara            11 CITI-CA              1:17.95    1:17.99  
  8 Monterrosas, Itzel        11 SGAC-CA              1:17.13    1:18.59  
  9 Nieves, Iris              11 SGAC-CA              1:25.44    1:20.67  
 10 Florian, Emily            12 SGAC-CA              1:23.60    1:22.04  
 11 Lee, Madison              11 RAPD-CA              1:28.74    1:22.12  
 12 Fung, Naomi               12 CITI-CA                   NT    1:23.14  
 13 Tsai, Allison             11 TORR-CA                   NT    1:24.49  
 14 McKellar, Miranda         11 TORR-CA                   NT    1:26.10  
 15 Hernandez, Victoria       11 SGAC-CA              1:32.29    1:28.80  
 16 Blumenfield, Nia          11 LASC-CA              1:32.33    1:33.07  
 17 Ramonette, Alina          11 SGAC-CA              1:29.99    1:33.18  
 18 Eaton, Kate               12 TORR-CA              1:32.45    1:35.04  
 19 Lee, Kayla                11 DRGN-CA              1:38.90    1:42.09  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Vass, Stella              11 RYL-CA               2:10.03    2:09.40  
  2 Di Vincenzo, Daria        11 RYL-CA               2:12.84    2:10.44  
  3 Blanco, Nina              12 DRGN-CA              2:12.20    2:10.58  
  4 Molinares, Natalia        12 LMST-CA              2:14.93    2:15.73  
  5 Hodge, Kaitlin            12 RYL-CA               2:15.65    2:15.92  
  6 Crisera, Mia              11 CITI-CA              2:13.44    2:19.89  
  7 Munoz, Kathy              11 CITI-CA              2:19.47    2:20.49  
  8 Sridevan, Sanoja          12 CITI-CA              2:23.36    2:20.87  
  9 Choi, Chloe               12 TCS-CA               2:22.24    2:21.54  
RED - Division  
  1 Jackson, Tiara            11 RYL-CA               2:24.82    2:22.70  
  2 Colobong, Maia            11 TORR-CA              2:33.50    2:28.77  
  3 Solheim, Reiley           12 CITI-CA              2:33.23    2:29.15  
  4 Tapert, Veronica          12 LASC-CA              2:36.47    2:29.58  
WHT - Division  
  1 Zubkoff, Anastasia        11 LASC-CA                   NT    2:37.71  
  2 Kim, Elaine               11 TCS-CA               2:39.69    2:38.42  
  3 Rothschild, Riley         12 CITI-CA              2:39.25    2:43.08  
  4 Fang, Cailin              11 CITI-CA              2:54.00    2:44.47  
  5 Borsay, Violet            12 DRGN-CA              2:42.42    2:52.86  
  6 Leon, Mayrin              12 SGAC-CA                   NT    2:54.29  
  7 Sennott, Savannah         12 ALPH-CA              2:48.49    2:56.85  
  8 Monterrosas, Itzel        11 SGAC-CA                   NT    3:01.04  
  9 Jones, Eliza              12 PLAC-CA              3:05.27    3:07.65  
 10 Florian, Emily            12 SGAC-CA                   NT    3:07.84  
 11 Hernandez, Victoria       11 SGAC-CA                   NT    3:12.64  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hodge, Kaitlin            12 RYL-CA               5:44.10    5:52.16  
  2 Jackson, Tiara            11 RYL-CA               6:07.99    6:05.52  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Haily          12 LMST-CA                32.26      32.89  
  2 Crisera, Mia              11 CITI-CA                32.97      33.12  
  3 Aguilar, Jezabel          11 CITI-CA                34.02      33.70  
  3 Uzan, Vanessa             12 RAPD-CA                34.70      33.70  
  5 Nguyen, Diana             12 TORR-CA                33.42      33.94  
  6 Di Vincenzo, Daria        11 RYL-CA                 32.78      34.29  
  7 Munoz, Kathy              11 CITI-CA                34.24      34.40  
  8 Kandel, Hannah            11 LASC-CA                35.27      34.48  
  9 Kim, Hailey               11 TORR-CA                33.97      34.53  
 10 Choi, Chloe               12 TCS-CA                 34.86      35.25  
 11 Colobong, Maia            11 TORR-CA                36.17      37.55  
RED - Division  
  1 Jackson, Tiara            11 RYL-CA                 36.80      35.43  
  2 Arnold, Emery             11 RYL-CA                 36.59      36.02  
  3 Miyamoto, Julia           12 RYL-CA                 38.30      36.42  
  4 Espinoza, Desiree         12 PLAC-CA                38.02      37.01  
  5 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA                39.51      37.15  
  6 Gonzalez, Alexa           11 LMST-CA                37.26      37.42  
  7 Saito, Yuma               12 RYL-CA                 37.93      37.88  
  8 Ching, Meagan             12 TORR-CA                38.67      38.14  
  9 Tapert, Veronica          12 LASC-CA                38.22      38.54  
 10 Rothschild, Riley         12 CITI-CA                36.60      38.66  
 10 Kim, Elaine               11 TCS-CA                 37.55      38.66  
 12 Lopez, Rosemary           12 PLAC-CA                36.76      38.80  
 12 Del Real, Sonia           12 LMST-CA                37.40      38.80  
 14 Gutierrez- Munoz, Abigai  11 UN-1-CA                39.32      39.11  
 15 Seltzer, Gretha           12 LASC-CA                38.78      39.89  
WHT - Division  
  1 Ghassemieh, Donya         12 LASC-CA                39.73      34.57  
  2 Zubkoff, Anastasia        11 LASC-CA                42.29      39.28  
  3 Lopez, Britany            12 SGAC-CA                42.02      39.87  
  4 Luc, Erika                11 CITI-CA                40.64      39.99  
  5 Fung, Naomi               12 CITI-CA                40.10      40.08  
  6 Sarat, Elda               11 LMST-CA                40.74      41.47  
  7 Nieves, Iris              11 SGAC-CA                44.66      41.89  
  8 Griffiths, Cissy          11 LASC-CA                49.69      42.26  
  9 Tsai, Allison             11 TORR-CA                42.56      43.37  
 10 Blumenfield, Nia          11 LASC-CA                44.51      44.48  
 11 Jones, Eliza              12 PLAC-CA                46.18      45.06  
 12 Kim, Toni                 11 TORR-CA                43.72      45.15  
 13 Florian, Emily            12 SGAC-CA                44.63      45.93  
 14 Monterrosas, Itzel        11 SGAC-CA                51.59      46.90  
 15 Eaton, Kate               12 TORR-CA                   NT      48.63  
 16 McKellar, Miranda         11 TORR-CA                48.63      50.39  
 17 Lee, Kayla                11 DRGN-CA                   NT      51.32  
 18 Ramonette, Alina          11 SGAC-CA                47.95      51.46  
 -- Rhodes, Marley            12 RYL-CA                 40.29         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Megan                12 DRGN-CA              1:14.05    1:09.43  
  2 Hernandez, Haily          12 LMST-CA              1:10.36    1:10.93  
  3 Crisera, Mia              11 CITI-CA              1:10.68    1:11.66  
  4 Di Vincenzo, Daria        11 RYL-CA               1:11.46    1:11.96  
  5 Choi, Chloe               12 TCS-CA               1:12.15    1:12.43  
  6 Hodge, Kaitlin            12 RYL-CA               1:12.97    1:12.77  
  7 Martinez-Soto, Leslie     12 TCS-CA               1:13.42    1:12.92  
  8 Uzan, Vanessa             12 RAPD-CA              1:11.11    1:13.57  
  9 Nguyen, Diana             12 TORR-CA              1:17.11    1:15.64  
 10 Miyamoto, Julia           12 RYL-CA               1:16.02    1:17.98  
 -- Kim, Hailey               11 TORR-CA              1:16.77         DQ  
RED - Division  
  1 Craigen, Kayle            12 TORR-CA              1:17.91    1:17.97  
  2 Saito, Yuma               12 RYL-CA               1:19.51    1:18.30  
  3 Huerta, Michelle          11 LMST-CA              1:24.12    1:19.02  
  4 Kim, Elaine               11 TCS-CA               1:22.93    1:21.10  
  5 Del Real, Sonia           12 LMST-CA              1:22.18    1:21.55  
  6 Hernandez, Marissa        12 SGAC-CA              1:20.20    1:21.73  
WHT - Division  
  1 Rothschild, Riley         12 CITI-CA              1:29.51    1:20.40  
  2 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA                   NT    1:20.76  
  3 Zubkoff, Anastasia        11 LASC-CA                   NT    1:22.18  
  4 Ching, Meagan             12 TORR-CA              1:26.68    1:24.48  
  5 Sarat, Elda               11 LMST-CA              1:29.48    1:25.49  
  6 Lopez, Britany            12 SGAC-CA              1:28.83    1:27.87  
  7 Nieves, Iris              11 SGAC-CA              1:35.12    1:28.28  
  8 Leon, Mayrin              12 SGAC-CA              1:27.75    1:30.55  
  9 Hernandez, Victoria       11 SGAC-CA                   NT    1:33.89  
 10 Lee, Madison              11 RAPD-CA              1:47.14    1:34.31  
 11 Kim, Toni                 11 TORR-CA              1:37.77    1:38.23  
 12 Huerta, Clarissa          11 LMST-CA              1:35.65    1:39.53  
 13 Eaton, Kate               12 TORR-CA              1:50.31    1:48.54  
 14 Ramonette, Alina          11 SGAC-CA              1:47.73    1:50.21  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Vass, Stella              11 RYL-CA               2:24.54    2:25.11  
  2 Lee, Megan                12 DRGN-CA              2:27.73    2:32.67  
  3 Uzan, Vanessa             12 RAPD-CA              2:37.24    2:35.68  
WHT - Division  
  1 Soricut, Clara            11 CITI-CA                   NT    3:04.03  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nansen, Makena            11 TORR-CA                37.46      36.20  
  2 Samonkraisorakit, Kate    12 DRGN-CA                38.40      36.97  
  3 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA                37.77      37.09  
  4 Molinares, Natalia        12 LMST-CA                38.20      38.32  
  5 Colobong, Maia            11 TORR-CA                39.99      38.42  
  6 Samayoa, Iyanah Samayoa   12 TORR-CA                38.08      38.56  
  7 Kondon, Noelle            12 TORR-CA                39.87      39.43  
  8 Ching, Meagan             12 TORR-CA                39.73      39.81  
  9 Tapert, Veronica          12 LASC-CA                40.61      40.54  
 10 Saito, Yuma               12 RYL-CA                 40.79      40.64  
 11 Velasquez, Aniston        12 SGAC-CA                40.13      40.85  
RED - Division  
  1 Sarat, Elda               11 LMST-CA                41.09      39.65  
  2 Del Real, Sonia           12 LMST-CA                41.10      40.33  
  3 Rhodes, Marley            12 RYL-CA                 41.86      42.41  
  4 Borsay, Violet            12 DRGN-CA                43.58      44.75  
WHT - Division  
  1 Huerta, Michelle          11 LMST-CA                45.89      43.69  
  2 Gutierrez- Munoz, Abigai  11 UN-1-CA                44.57      44.37  
  3 Gillearn, Fiona           12 RYL-CA                 45.37      44.58  
  4 Luc, Erika                11 CITI-CA                45.99      45.05  
  5 Perez Rivera, Destiny     11 UN-7-CA                45.90      45.28  
  6 Huerta, Clarissa          11 LMST-CA                47.44      45.50  
  7 Fang, Cailin              11 CITI-CA                44.75      45.66  
  8 Nieves, Iris              11 SGAC-CA                51.94      47.04  
  9 Gonzalez, Alexa           11 LMST-CA                50.82      47.20  
 10 Soricut, Clara            11 CITI-CA                51.92      47.96  
 11 Blumenfield, Nia          11 LASC-CA                49.90      50.28  
 12 McKellar, Miranda         11 TORR-CA                   NT      52.25  
 13 Ramonette, Alina          11 SGAC-CA                51.98      52.62  
 14 Hernandez, Victoria       11 SGAC-CA                   NT      53.71  
 15 Monterrosas, Itzel        11 SGAC-CA              1:01.32      58.23  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA              1:21.10    1:21.22  
  2 Chen, Chloe               12 CITI-CA              1:20.70    1:21.69  
  3 Samonkraisorakit, Kate    12 DRGN-CA              1:26.65    1:22.26  
  4 Molinares, Natalia        12 LMST-CA              1:22.32    1:22.89  
  5 Williams, Zoe             12 TORR-CA              1:28.15    1:24.90  
  6 Lee, Megan                12 DRGN-CA              1:23.89    1:25.16  
  7 Rodriguez, Stephanie      11 UN-3-CA              1:24.86    1:25.53  
  8 Fribourg, Chloe           11 LASC-CA              1:28.63    1:26.99  
  9 Velasquez, Aniston        12 SGAC-CA              1:27.16    1:27.85  
 10 Saito, Yuma               12 RYL-CA               1:26.46    1:28.47  
RED - Division  
  1 Sarat, Elda               11 LMST-CA              1:29.56    1:25.09  
  2 Craigen, Kayle            12 TORR-CA              1:33.51    1:26.65  
  3 Lopez, Rosemary           12 PLAC-CA              1:31.66    1:30.59  
  4 Solheim, Reiley           12 CITI-CA              1:35.76    1:30.97  
  5 Kim, Hailey               11 TORR-CA              1:32.40    1:33.24  
  6 Prather, Mercy            12 DRGN-CA              1:34.18    1:38.53  
WHT - Division  
  1 Fang, Cailin              11 CITI-CA              1:37.24    1:37.60  
  2 Kim, Toni                 11 TORR-CA              1:40.15    1:38.01  
  3 Gillearn, Fiona           12 RYL-CA               1:37.10    1:38.80  
  4 Nieves, Iris              11 SGAC-CA              1:47.26    1:39.72  
  5 Lee, Madison              11 RAPD-CA              1:45.55    1:43.98  
  6 Tsai, Allison             11 TORR-CA                   NT    1:47.09  
  7 Sennott, Savannah         12 ALPH-CA              1:54.10    1:48.39  
  8 McKellar, Miranda         11 TORR-CA              1:48.82    1:52.50  
  9 Lee, Kayla                11 DRGN-CA              1:59.22    1:56.21  
 10 Hernandez, Victoria       11 SGAC-CA                   NT    2:01.72  
 -- Fung, Naomi               12 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sridevan, Sanoja          12 CITI-CA              2:54.96    2:49.04  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blanco, Nina              12 DRGN-CA                31.19      30.75  
  2 Aguilar, Jezabel          11 CITI-CA                31.44      30.76  
  3 Kandel, Hannah            11 LASC-CA                32.63      31.46  
  4 Sridevan, Sanoja          12 CITI-CA                31.38      32.06  
  5 Veingkeo, Alexa           12 DRGN-CA                31.81      32.11  
  6 Nguyen, Diana             12 TORR-CA                32.99      32.31  
  7 Rodriguez, Stephanie      11 UN-3-CA                33.20      32.69  
  8 Samonkraisorakit, Kate    12 DRGN-CA                33.18      32.80  
  9 Chen, Chloe               12 CITI-CA                33.36      33.22  
 10 Miyamoto, Julia           12 RYL-CA                 33.28      33.32  
 11 Hernandez, Haily          12 LMST-CA                31.48      33.40  
 12 Colobong, Maia            11 TORR-CA                33.98      34.35  
 13 Arnold, Emery             11 RYL-CA                 33.45      34.95  
RED - Division  
  1 Ching, Meagan             12 TORR-CA                35.35      32.87  
  2 Craigen, Kayle            12 TORR-CA                34.78      34.27  
  3 Gonzalez, Alexa           11 LMST-CA                35.35      34.56  
  4 Gutierrez- Munoz, Abigai  11 UN-1-CA                36.23      34.71  
  5 Rothschild, Riley         12 CITI-CA                35.41      34.93  
  6 Del Real, Sonia           12 LMST-CA                36.93      36.62  
  7 Lopez, Britany            12 SGAC-CA                37.09      37.15  
  8 Velasquez, Aniston        12 SGAC-CA                35.23      37.45  
  9 Hookstratten, Mae         11 LASC-CA                37.01      37.94  
 10 Leon, Mayrin              12 SGAC-CA                37.30      39.09  
 -- Seltzer, Gretha           12 LASC-CA                37.18         DQ  
WHT - Division  
  1 Ghassemieh, Donya         12 LASC-CA                40.73      35.17  
  2 Solheim, Reiley           12 CITI-CA                38.74      36.31  
  3 Choi, Chloe               12 TCS-CA                    NT      37.07  
  4 Fribourg, Chloe           11 LASC-CA                42.52      37.35  
  5 Williams, Zoe             12 TORR-CA                37.93      38.09  
  6 Luc, Erika                11 CITI-CA                39.10      38.50  
  7 Tapert, Veronica          12 LASC-CA                44.58      39.15  
  8 Rhodes, Marley            12 RYL-CA                 38.11      39.58  
  9 Gillearn, Fiona           12 RYL-CA                 38.83      39.82  
 10 Blumenfield, Nia          11 LASC-CA                41.31      43.12  
 11 Prather, Mercy            12 DRGN-CA                41.49      43.15  
 12 Borsay, Violet            12 DRGN-CA                39.41      44.67  
 13 Hernandez, Victoria       11 SGAC-CA                   NT      45.17  
 14 Griffiths, Cissy          11 LASC-CA                53.22      46.08  
 15 Kim, Toni                 11 TORR-CA                52.24      47.65  
 16 Eaton, Kate               12 TORR-CA                54.32      53.59  
 17 Ramonette, Alina          11 SGAC-CA                   NT      55.63  
 -- Espinoza, Desiree         12 PLAC-CA                37.95         DQ  
 -- Jones, Eliza              12 PLAC-CA                47.42         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Nansen, Makena            11 TORR-CA              1:08.57    1:07.24  
  2 Kandel, Hannah            11 LASC-CA              1:10.40    1:09.06  
  3 Munoz, Kathy              11 CITI-CA              1:09.96    1:09.31  
  4 Aguilar, Jezabel          11 CITI-CA              1:08.63    1:09.91  
  5 Di Vincenzo, Daria        11 RYL-CA               1:13.37    1:10.41  
  6 Sinnock, Kayla            11 RYL-CA               1:09.84    1:12.66  
  7 Chen, Chloe               12 CITI-CA              1:14.34    1:12.97  
  8 Crisera, Mia              11 CITI-CA              1:13.45    1:13.08  
  9 Hernandez, Haily          12 LMST-CA              1:10.26    1:14.06  
RED - Division  
  1 Molinares, Natalia        12 LMST-CA              1:17.26    1:12.50  
  2 Uzan, Vanessa             12 RAPD-CA              1:18.48    1:19.52  
  3 Arnold, Emery             11 RYL-CA               1:21.97    1:27.07  
WHT - Division  
  1 Gonzalez, Alexa           11 LMST-CA              1:23.29    1:19.47  
  2 Rothschild, Riley         12 CITI-CA              1:27.80    1:20.21  
  3 Choi, Chloe               12 TCS-CA               1:26.32    1:20.53  
  4 Solheim, Reiley           12 CITI-CA              1:49.17    1:22.62  
  5 Lopez, Britany            12 SGAC-CA                   NT    1:24.87  
  6 Kim, Hailey               11 TORR-CA              1:30.47    1:27.12  
  7 Zubkoff, Anastasia        11 LASC-CA                   NT    1:27.97  
  8 Perez Rivera, Destiny     11 UN-7-CA              1:34.08    1:31.10  
  9 Leon, Mayrin              12 SGAC-CA              1:34.23    1:32.87  
 10 Tapert, Veronica          12 LASC-CA                   NT    1:36.26  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Aguilar, Jezabel          11 CITI-CA              1:09.80    1:09.63  
  2 Lee, Megan                12 DRGN-CA              1:12.92    1:10.33  
  3 Di Vincenzo, Daria        11 RYL-CA               1:13.79    1:10.82  
  4 Munoz, Kathy              11 CITI-CA              1:12.41    1:11.66  
  5 Kandel, Hannah            11 LASC-CA              1:14.83    1:12.49  
  5 Sinnock, Kayla            11 RYL-CA               1:10.75    1:12.49  
  7 Sridevan, Sanoja          12 CITI-CA              1:11.30    1:12.63  
  8 Uzan, Vanessa             12 RAPD-CA              1:13.52    1:13.49  
  9 Nguyen, Diana             12 TORR-CA              1:15.44    1:13.78  
 10 Chen, Chloe               12 CITI-CA              1:15.26    1:14.54  
 11 Samayoa, Iyanah Samayoa   12 TORR-CA              1:13.85    1:14.66  
 12 Colobong, Maia            11 TORR-CA              1:16.13    1:15.03  
 13 Martinez-Soto, Leslie     12 TCS-CA               1:14.92    1:15.63  
 14 Miyamoto, Julia           12 RYL-CA               1:17.54    1:16.86  
 15 Kim, Hailey               11 TORR-CA              1:17.55    1:17.28  
 16 Solheim, Reiley           12 CITI-CA              1:17.65    1:19.18  
 17 Arnold, Emery             11 RYL-CA               1:16.32    1:21.83  
RED - Division  
  1 Craigen, Kayle            12 TORR-CA              1:19.54    1:16.14  
  2 Jackson, Tiara            11 RYL-CA               1:19.06    1:17.94  
  3 Tapert, Veronica          12 LASC-CA              1:22.99    1:19.38  
  4 Kondon, Noelle            12 TORR-CA              1:20.17    1:19.48  
  5 Rhodes, Marley            12 RYL-CA               1:20.06    1:19.88  
  6 Velasquez, Aniston        12 SGAC-CA              1:20.37    1:19.92  
  7 Luc, Erika                11 CITI-CA              1:21.89    1:21.21  
  8 Gutierrez- Munoz, Abigai  11 UN-1-CA              1:22.27    1:21.41  
WHT - Division  
  1 Kim, Elaine               11 TCS-CA               1:25.36    1:23.21  
  2 Lopez, Britany            12 SGAC-CA                   NT    1:24.39  
  3 Gillearn, Fiona           12 RYL-CA               1:26.25    1:25.88  
  4 Soricut, Clara            11 CITI-CA              1:25.78    1:26.84  
  5 Fang, Cailin              11 CITI-CA              1:27.44    1:27.45  
  6 Borsay, Violet            12 DRGN-CA              1:26.04    1:29.90  
  7 Leon, Mayrin              12 SGAC-CA                   NT    1:32.48  
  8 Kim, Toni                 11 TORR-CA              1:33.94    1:33.26  
  9 Lee, Madison              11 RAPD-CA              1:37.51    1:33.31  
 10 Blumenfield, Nia          11 LASC-CA              1:37.76    1:34.53  
 11 McKellar, Miranda         11 TORR-CA                   NT    1:36.41  
 12 Monterrosas, Itzel        11 SGAC-CA                   NT    1:36.85  
 13 Eaton, Kate               12 TORR-CA              1:46.63    1:44.28  
 -- Hernandez, Marissa        12 SGAC-CA              1:26.84         DQ  
 -- Hernandez, Victoria       11 SGAC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Di Vincenzo, Daria        11 RYL-CA               2:30.72    2:29.94  
  2 Vass, Stella              11 RYL-CA               2:32.50    2:31.27  
  3 Sinnock, Kayla            11 RYL-CA               2:31.12    2:31.58  
  4 Kandel, Hannah            11 LASC-CA              2:41.11    2:35.33  
  5 Uzan, Vanessa             12 RAPD-CA              2:41.33    2:38.06  
  6 Saito, Yuma               12 RYL-CA               2:45.95    2:49.22  
  7 Arnold, Emery             11 RYL-CA               2:37.79    2:53.42  
RED - Division  
  1 Kim, Hailey               11 TORR-CA              2:56.61    2:50.30  
WHT - Division  
  1 Zubkoff, Anastasia        11 LASC-CA                   NT    2:57.15  
  2 Fang, Cailin              11 CITI-CA              3:06.17    3:05.28  
  3 Soricut, Clara            11 CITI-CA              3:08.91    3:07.00  
  4 Borsay, Violet            12 DRGN-CA              3:03.20    3:08.84  
  5 Lee, Madison              11 RAPD-CA              3:38.09    3:24.98  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Mortenson, Katina         14 ALPH-CA                24.94      24.85  
  2 Crother-Collado, Gabriel  13 RYL-CA                 26.99      26.58  
  3 Chen, Dylan               14 UNAT-CA                28.15      26.71  
  4 Koehler, Emma             13 CITI-CA                26.66      26.87  
  5 Rodriguez, Victoria       13 UN-3-CA                27.43      27.22  
  6 Nimsky, Katelyn           14 UNAT-CA                28.05      27.76  
  7 Quayle, Sarah             13 CITI-CA                28.24      27.79  
  8 Guckert, Indiana          13 ALPH-CA                28.76      28.21  
  9 Walker, Sanaa             13 TORR-CA                27.51      28.25  
 10 Wrigley, Katie            14 CITI-CA                28.99      28.66  
 11 Garcia, Darla             13 CITI-CA                28.06      28.85  
 12 Kwon, Claire              13 TORR-CA                28.75      29.09  
 12 Gookin, Rory              13 ALPH-CA                28.81      29.09  
 14 Goldstein, Eliana         13 RYL-CA                 29.03      29.62  
RED - Division  
  1 Lee, Angela               13 RAPD-CA                29.61      28.43  
  2 Garcia, Diana             13 LMST-CA                29.52      28.64  
  3 Sanchez, Flor             13 CITI-CA                30.74      29.39  
  4 Soricut, Andreea          13 CITI-CA                30.51      29.59  
  5 Acuesta, Lulu             14 TORR-CA                30.39      29.61  
  6 Hinojas, Zianne           13 RYL-CA                 30.35      29.84  
  7 Gookin, Megan             13 ALPH-CA                30.08      30.08  
  8 Narvaez, Marisol          14 UNAT-CA                30.07      30.21  
  9 Ortiz, Andrea             13 SGAC-CA                31.28      30.28  
 10 Uribe, Jessica            14 LMST-CA                30.02      30.32  
 11 Gaytan, Brianna           13 LMST-CA                29.67      30.59  
 12 Theberge, Claire          14 TORR-CA                31.10      30.88  
 13 Kandel, Emma              13 LASC-CA                30.89      30.93  
 14 Miyaguchi, Ann-Marina     14 UNAT-CA                29.88      31.03  
 15 Watanabe, Megumi          14 UNAT-CA                31.82      31.54  
WHT - Division  
  1 Escolero, Amanda          13 ALPH-CA                34.00      29.33  
  2 Kim, Karis                13 TCS-CA                 33.61      32.31  
  3 Ganti, Sanjana            13 TORR-CA                33.88      33.17  
  4 Spinrad, Heather          13 LASC-CA                36.62      35.12  
  5 Hernandez, Jackie         13 SGAC-CA                35.22      35.30  
  6 Boyle, Meghan             13 ALPH-CA                41.52      37.55  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chen, Dylan               14 UNAT-CA                58.79      56.54  
  2 Crother-Collado, Gabriel  13 RYL-CA                 58.30      57.45  
  3 French, Kennedy           13 CITI-CA                58.85      57.87  
  4 Nimsky, Katelyn           14 UNAT-CA              1:00.52      58.99  
  5 Guckert, Indiana          13 ALPH-CA              1:01.14      59.42  
  6 Walker, Sanaa             13 TORR-CA              1:02.23    1:01.39  
  7 Kwon, Claire              13 TORR-CA              1:01.91    1:02.06  
  8 Wrigley, Katie            14 CITI-CA              1:01.80    1:02.74  
  9 Quayle, Sarah             13 CITI-CA              1:02.35    1:02.97  
 10 Sanchez, Flor             13 CITI-CA              1:03.34    1:03.59  
 11 Gookin, Rory              13 ALPH-CA              1:03.07    1:04.46  
 12 Goldstein, Eliana         13 RYL-CA               1:02.72    1:05.42  
RED - Division  
  1 Garcia, Diana             13 LMST-CA              1:04.33    1:02.41  
  2 Lee, Angela               13 RAPD-CA              1:04.80    1:03.58  
  3 Soricut, Andreea          13 CITI-CA              1:04.71    1:04.50  
  4 Rusalov, Kira             13 CITI-CA              1:04.67    1:04.76  
  5 Marshall, Suncee          13 SGAC-CA              1:05.40    1:05.09  
  6 Acuesta, Lulu             14 TORR-CA              1:06.65    1:05.17  
  7 Gookin, Megan             13 ALPH-CA              1:06.16    1:06.22  
  8 Hinojas, Zianne           13 RYL-CA               1:08.35    1:06.25  
  9 Uribe, Jessica            14 LMST-CA              1:07.67    1:06.92  
 10 Nguyen, Vy                13 TORR-CA              1:06.04    1:07.23  
 11 Miyaguchi, Ann-Marina     14 UNAT-CA              1:06.34    1:07.49  
 12 Gaytan, Brianna           13 LMST-CA              1:05.18    1:07.81  
 13 Kandel, Emma              13 LASC-CA              1:08.54    1:08.06  
 14 Hernandez, Lauren         14 UNAT-CA              1:07.91    1:09.22  
 15 Watanabe, Megumi          14 UNAT-CA              1:08.14    1:09.58  
WHT - Division  
  1 Escolero, Amanda          13 ALPH-CA                   NT    1:05.00  
  2 Ortiz, Andrea             13 SGAC-CA              1:12.27    1:08.92  
  3 Zavala, Mariana           14 SGAC-CA              1:11.67    1:10.35  
  4 Huerta, Guadalupe         13 LMST-CA              1:10.06    1:11.19  
  5 Patterson, Nicole         13 TORR-CA              1:12.00    1:13.76  
  6 Hernandez, Jackie         13 SGAC-CA              1:16.96    1:15.65  
  7 Kim, Karis                13 TCS-CA               1:18.72    1:17.07  
  8 Spinrad, Heather          13 LASC-CA              1:23.93    1:22.50  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Campbell, Macie           14 CITI-CA              2:02.51    2:05.07  
  2 Crother-Collado, Gabriel  13 RYL-CA               2:06.65    2:05.49  
  3 Nimsky, Katelyn           14 UNAT-CA              2:09.75    2:11.41  
  4 Goldstein, Eliana         13 RYL-CA               2:15.21    2:13.91  
  5 Wrigley, Katie            14 CITI-CA              2:14.34    2:15.59  
  6 Garcia, Darla             13 CITI-CA              2:10.92    2:16.25  
  7 Gookin, Rory              13 ALPH-CA              2:15.40    2:23.43  
RED - Division  
  1 Kwon, Claire              13 TORR-CA              2:16.65    2:15.54  
  2 Soricut, Andreea          13 CITI-CA              2:20.43    2:17.76  
  3 Garcia, Diana             13 LMST-CA              2:27.05    2:19.55  
  4 Marshall, Suncee          13 SGAC-CA              2:21.96    2:20.98  
  5 Kandel, Emma              13 LASC-CA              2:26.05    2:25.33  
  6 Watanabe, Megumi          14 UNAT-CA              2:27.01    2:27.03  
  7 Gaytan, Brianna           13 LMST-CA              2:26.95    2:28.46  
WHT - Division  
  1 Lee, Angela               13 RAPD-CA              2:28.69    2:23.50  
  2 Theberge, Claire          14 TORR-CA              2:28.93    2:23.72  
  3 Sanchez, Flor             13 CITI-CA              2:31.06    2:24.34  
  4 Uribe, Jessica            14 LMST-CA              2:28.81    2:27.40  
  5 Hinojas, Zianne           13 RYL-CA               2:30.46    2:28.82  
  6 Miyaguchi, Ann-Marina     14 UNAT-CA              2:31.60    2:32.32  
  7 Patterson, Nicole         13 TORR-CA              2:39.91    2:39.00  
  8 Ortiz, Andrea             13 SGAC-CA              2:43.02    2:39.94  
  9 Hernandez, Jackie         13 SGAC-CA              2:45.33    2:45.13  
 10 Ganti, Sanjana            13 TORR-CA              2:45.22    2:46.30  
 11 Spinrad, Heather          13 LASC-CA              3:09.27    2:59.77  
 12 Boyle, Meghan             13 ALPH-CA                   NT    3:22.25  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Crother-Collado, Gabriel  13 RYL-CA               5:29.23    5:26.97  
  2 Nimsky, Katelyn           14 UNAT-CA              5:49.32    5:46.32  
  3 Goldstein, Eliana         13 RYL-CA               5:51.73    5:57.35  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Emma             13 CITI-CA              1:05.06    1:04.22  
  2 Chen, Dylan               14 UNAT-CA              1:09.31    1:04.86  
  3 Campbell, Macie           14 CITI-CA              1:05.57    1:06.36  
  4 French, Kennedy           13 CITI-CA              1:06.88    1:06.56  
  5 Quayle, Sarah             13 CITI-CA              1:07.81    1:07.77  
  6 Rodriguez, Victoria       13 UN-3-CA              1:10.29    1:08.57  
  7 Maemoto, Abbie            14 CITI-CA              1:09.55    1:09.49  
  8 Gorordo, Ina              13 CITI-CA              1:10.86    1:10.02  
  9 Lee, Angela               13 RAPD-CA              1:14.08    1:11.20  
 10 Guckert, Indiana          13 ALPH-CA              1:11.09    1:11.31  
 11 Narvaez, Marisol          14 UNAT-CA              1:13.12    1:13.33  
 12 Marshall, Suncee          13 SGAC-CA              1:13.69    1:15.20  
 13 Kwon, Claire              13 TORR-CA              1:13.11    1:16.37  
 -- Garcia, Diana             13 LMST-CA              1:12.31         DQ  
RED - Division  
  1 Walker, Sanaa             13 TORR-CA              1:16.26    1:16.53  
  2 Watanabe, Megumi          14 UNAT-CA              1:18.30    1:18.01  
  3 Ortiz, Andrea             13 SGAC-CA              1:19.43    1:19.53  
WHT - Division  
  1 Theberge, Claire          14 TORR-CA              1:22.24    1:16.47  
  2 Miyaguchi, Ann-Marina     14 UNAT-CA              1:22.16    1:17.59  
  3 Uribe, Jessica            14 LMST-CA              1:21.45    1:19.79  
  4 Ganti, Sanjana            13 TORR-CA              1:24.00    1:22.01  
  5 Kim, Karis                13 TCS-CA               1:24.38    1:23.64  
  6 Patterson, Nicole         13 TORR-CA              1:23.17    1:25.16  
  7 Hernandez, Jackie         13 SGAC-CA              1:28.44    1:26.84  
  8 Gaytan, Brianna           13 LMST-CA              1:26.86    1:28.85  
  9 Spinrad, Heather          13 LASC-CA              1:35.26    1:34.92  
 10 Boyle, Meghan             13 ALPH-CA              1:52.40    1:53.03  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Koehler, Emma             13 CITI-CA              2:21.21    2:21.59  
  2 Quayle, Sarah             13 CITI-CA              2:23.91    2:23.66  
  3 Gorordo, Ina              13 CITI-CA              2:32.87    2:31.10  
  4 Brown, Tabi               13 CITI-CA              2:39.60    2:33.08  
  5 Nguyen, Vy                13 TORR-CA              2:37.98    2:35.39  
  6 Kandel, Emma              13 LASC-CA              2:39.35    2:37.13  
WHT - Division  
  1 Miyaguchi, Ann-Marina     14 UNAT-CA              2:44.66    2:43.41  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dygean, Frances           13 CITI-CA              1:14.33    1:14.21  
  2 Quayle, Sarah             13 CITI-CA              1:19.26    1:20.95  
  3 Walker, Sanaa             13 TORR-CA              1:20.22    1:21.63  
  4 Kwon, Claire              13 TORR-CA              1:21.62    1:21.70  
  5 Wrigley, Katie            14 CITI-CA              1:20.97    1:22.31  
RED - Division  
  1 Hinojas, Zianne           13 RYL-CA               1:25.11    1:21.72  
  2 Rusalov, Kira             13 CITI-CA              1:25.56    1:23.93  
  3 Nimsky, Katelyn           14 UNAT-CA              1:24.16    1:24.08  
  4 Lee, Angela               13 RAPD-CA              1:27.79    1:25.49  
  5 Shin, Josephina           13 RAPD-CA              1:27.80    1:26.50  
  6 Soricut, Andreea          13 CITI-CA              1:25.65    1:27.05  
  7 Acuesta, Lulu             14 TORR-CA              1:29.22    1:27.37  
WHT - Division  
  1 Ortiz, Andrea             13 SGAC-CA              1:33.71    1:28.41  
  2 Garcia, Diana             13 LMST-CA              1:33.90    1:30.13  
  3 Marshall, Suncee          13 SGAC-CA              1:34.99    1:30.76  
  4 Uribe, Jessica            14 LMST-CA              1:32.25    1:31.25  
  5 Sanchez, Flor             13 CITI-CA              1:35.05    1:32.74  
  6 Kim, Karis                13 TCS-CA               1:32.04    1:32.93  
  7 Hernandez, Lauren         14 UNAT-CA              1:38.54    1:33.18  
  8 Huerta, Guadalupe         13 LMST-CA              1:34.15    1:35.56  
  9 Zavala, Mariana           14 SGAC-CA              1:36.18    1:36.67  
 10 Watanabe, Megumi          14 UNAT-CA              1:38.46    1:39.68  
 11 Gaytan, Brianna           13 LMST-CA              1:40.50    1:42.24  
 12 Hernandez, Jackie         13 SGAC-CA              1:45.11    1:42.28  
 13 Patterson, Nicole         13 TORR-CA              1:39.55    1:43.20  
 14 Spinrad, Heather          13 LASC-CA              1:49.41    1:47.33  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dygean, Frances           13 CITI-CA              2:40.96    2:37.85  
  2 Quayle, Sarah             13 CITI-CA              2:52.41    2:50.36  
  3 Gorordo, Ina              13 CITI-CA              2:52.41    2:51.18  
  4 Brown, Tabi               13 CITI-CA              2:59.33    2:59.42  
  5 Hinojas, Zianne           13 RYL-CA               3:00.09    3:05.51  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broughton, Victoria       14 CITI-CA              1:04.75    1:02.68  
  2 French, Kennedy           13 CITI-CA              1:03.91    1:03.01  
  3 Castro, Giuliana          14 RYL-CA               1:04.61    1:03.99  
  4 Maemoto, Abbie            14 CITI-CA              1:04.44    1:04.49  
  5 Dygean, Frances           13 CITI-CA              1:04.68    1:05.04  
  6 Wrigley, Katie            14 CITI-CA              1:07.72    1:06.03  
  7 Garcia, Darla             13 CITI-CA              1:07.14    1:06.98  
  8 Campbell, Macie           14 CITI-CA              1:03.59    1:07.05  
  9 Gorordo, Ina              13 CITI-CA              1:07.32    1:08.37  
RED - Division  
  1 Sanchez, Flor             13 CITI-CA              1:16.17    1:14.05  
  2 Brown, Tabi               13 CITI-CA              1:16.93    1:14.25  
  3 Acuesta, Lulu             14 TORR-CA              1:14.06    1:14.49  
  4 Rodriguez, Victoria       13 UN-3-CA              1:12.83    1:14.91  
  5 Narvaez, Marisol          14 UNAT-CA              1:17.02    1:15.69  
  6 Walker, Sanaa             13 TORR-CA              1:16.74    1:16.47  
  7 Marshall, Suncee          13 SGAC-CA              1:14.91    1:17.67  
WHT - Division  
  1 Kandel, Emma              13 LASC-CA              1:22.73    1:18.74  
  2 Escolero, Amanda          13 ALPH-CA                   NT    1:20.42  
  3 Kim, Karis                13 TCS-CA               1:28.21    1:26.10  
  4 Patterson, Nicole         13 TORR-CA              1:20.80    1:28.20  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gorordo, Ina              13 CITI-CA              2:28.53    2:26.85  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Emma             13 CITI-CA              2:19.08    2:16.80  
  2 Nimsky, Katelyn           14 UNAT-CA              2:32.91    2:28.04  
  3 Kwon, Claire              13 TORR-CA              2:33.55    2:34.04  
 -- Wrigley, Katie            14 CITI-CA              2:29.87         DQ  
RED - Division  
  1 Brown, Tabi               13 CITI-CA              2:44.29    2:35.37  
  2 Lee, Angela               13 RAPD-CA              2:39.17    2:36.31  
  3 Soricut, Andreea          13 CITI-CA              2:44.64    2:37.65  
  4 Sanchez, Flor             13 CITI-CA              2:38.32    2:37.93  
  5 Kandel, Emma              13 LASC-CA              2:41.09    2:38.17  
  6 Walker, Sanaa             13 TORR-CA              2:37.22    2:38.50  
  7 Rusalov, Kira             13 CITI-CA              2:42.62    2:42.21  
  8 Shin, Josephina           13 RAPD-CA              2:44.46    2:43.29  
  9 Marshall, Suncee          13 SGAC-CA              2:43.06    2:44.81  
 10 Acuesta, Lulu             14 TORR-CA              2:43.58    2:45.84  
 -- Nguyen, Vy                13 TORR-CA              2:41.40        DFS  
WHT - Division  
  1 Garcia, Diana             13 LMST-CA              3:08.30    2:38.66  
  2 Miyaguchi, Ann-Marina     14 UNAT-CA                   NT    2:46.11  
  3 Uribe, Jessica            14 LMST-CA              2:51.54    2:47.87  
  4 Ortiz, Andrea             13 SGAC-CA              2:57.06    2:49.22  
  5 Watanabe, Megumi          14 UNAT-CA              2:51.07    2:51.37  
  6 Hernandez, Lauren         14 UNAT-CA              2:51.97    2:52.74  
  7 Kim, Karis                13 TCS-CA               3:00.26    2:57.04  
  8 Hernandez, Jackie         13 SGAC-CA                   NT    2:57.29  
  9 Huerta, Guadalupe         13 LMST-CA              3:05.75    3:00.48  
 10 Patterson, Nicole         13 TORR-CA              3:00.57    3:01.17  
 11 Gaytan, Brianna           13 LMST-CA              2:59.51    3:01.27  
 -- Spinrad, Heather          13 LASC-CA              3:27.23         DQ  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Garcia, Renee             15 LASC-CA                27.06      26.89  
WHT - Division  
  1 Santamaria, Gemma         17 PLAC-CA                34.14      33.70  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cisneros, Michelle        16 UNAT-CA                56.46      56.56  
  2 Garcia, Renee             15 LASC-CA                59.40    1:00.40  
  3 Galindo, Emily            16 UNAT-CA              1:01.98    1:01.94  
  4 Hernandez, Jasmine        16 SGAC-CA              1:03.61    1:02.50  
RED - Division  
  1 Del Real, Michelle        16 UNAT-CA              1:05.34    1:04.36  
  2 Tretiakova, Kate          22 RYL-CA               1:09.54    1:07.88  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Garcia, Renee             15 LASC-CA              2:12.63    2:17.41  
WHT - Division  
  1 Duarte, Guadalupe         17 LMST-CA              2:30.29    2:37.19  
  2 Santamaria, Gemma         17 PLAC-CA              3:03.51    2:58.60  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Garcia, Renee             15 LASC-CA              1:11.32    1:09.71  
RED - Division  
  1 Duarte, Guadalupe         17 LMST-CA              1:20.12    1:24.34  
  2 Santamaria, Gemma         17 PLAC-CA              1:26.15    1:29.61  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cisneros, Michelle        16 UNAT-CA              1:13.57    1:13.43  
  2 Galindo, Emily            16 UNAT-CA              1:21.34    1:24.32  
RED - Division  
  1 Garcia, Renee             15 LASC-CA              1:26.76    1:22.31  
  2 Tretiakova, Kate          22 RYL-CA               1:25.77    1:23.92  
  3 Hernandez, Jasmine        16 SGAC-CA              1:29.05    1:27.68  
  3 Del Real, Michelle        16 UNAT-CA              1:28.80    1:27.68  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Duarte, Guadalupe         17 LMST-CA              1:25.35    1:27.68  
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cisneros, Michelle        16 UNAT-CA              2:23.14    2:23.56  
  2 Galindo, Emily            16 UNAT-CA              2:30.69    2:35.92  
  3 Garcia, Renee             15 LASC-CA              2:37.29    2:38.65  
RED - Division  
  1 Hernandez, Jasmine        16 SGAC-CA              2:39.12    2:37.25  
  2 Del Real, Michelle        16 UNAT-CA              2:48.27    2:42.72  
 
Girls Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soricut, Andreea          13 CITI-CA              5:38.61    5:35.20  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
WHT - Division  
  1 Shimon, Bodhi              6 ALPH-CA                   NT    1:11.23  
 
Boys 5-6 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimon, Bodhi              6 ALPH-CA                   NT    1:05.00  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Elliot                8 UN-6-CA                33.80      34.50  
RED - Division  
  1 Lee, Aiden                 8 RAPD-CA                43.54      36.85  
  2 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA                39.62      39.59  
 -- Blumenfield, Obi           8 LASC-CA                42.75         DQ  
WHT - Division  
  1 Jones, Ernest              8 PLAC-CA                57.20      54.69  
  2 Jones, Edward              7 PLAC-CA              1:07.13    1:14.62  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA              1:32.95    1:25.94  
  2 Santamaria, Alan           8 PLAC-CA              1:37.89    1:30.34  
WHT - Division  
  1 Pierce, Jason              7 ALPH-CA                   NT    1:57.27  
  2 Jones, Ernest              8 PLAC-CA              2:06.68    2:03.10  
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Elliot                8 UN-6-CA              2:43.15    2:41.68  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Elliot                8 UN-6-CA                42.45      40.08  
  2 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA                44.85      45.30  
RED - Division  
  1 Lee, Aiden                 8 RAPD-CA                49.88      43.58  
  2 Blumenfield, Obi           8 LASC-CA                54.07      50.83  
  3 Santamaria, Alan           8 PLAC-CA                50.44      57.51  
WHT - Division  
  1 Jones, Ernest              8 PLAC-CA              1:02.07    1:07.01  
  2 Jones, Edward              7 PLAC-CA                   NT    1:37.22  
 -- Pierce, Jason              7 ALPH-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aiden                 8 RAPD-CA                   NT    1:30.92  
  2 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA              1:33.93    1:37.17  
 -- Bagri, Nicholas            8 RYL-CA               1:30.94         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Elliot                8 UN-6-CA              1:42.35    1:37.55  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Elliot                8 UN-6-CA                39.96      52.79  
RED - Division  
  1 Lee, Aiden                 8 RAPD-CA                47.32      57.67  
WHT - Division  
  1 Blumenfield, Obi           8 LASC-CA                58.34      46.33  
 
Boys 7-8 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Adriel                8 TORR-CA              1:31.08    1:24.97  
  2 Lee, Aiden                 8 RAPD-CA                   NT    1:45.25  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sun, Adriel                8 TORR-CA              1:24.25    1:20.08  
  2 Kim, Elliot                8 UN-6-CA              1:29.40    1:29.05  
  3 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA              1:38.48    1:43.18  
 -- Bagri, Nicholas            8 RYL-CA               1:28.83         DQ  
RED - Division  
  1 Lee, Aiden                 8 RAPD-CA              1:43.77    1:31.04  
WHT - Division  
  1 Kim, Justin Hyunsoo        8 DRGN-CA                   NT    1:45.99  
 
Boys 7-8 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Adriel                8 TORR-CA              3:03.15    2:54.06  
 
Boys 5-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bagri, Nicholas            8 RYL-CA                 45.08      43.83  
  2 Kim, Elliot                8 UN-6-CA                43.31      44.80  
RED - Division  
  1 Shimon, Jasper             8 ALPH-CA                52.20      55.13  
WHT - Division  
  1 Kim, Justin Hyunsoo        8 DRGN-CA                   NT      53.21  
 -- Shimon, Bodhi              6 ALPH-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fields, Max               10 BRSC-CA                31.01      30.52  
  2 Yeo, Aiden                 8 UN-5-CA                31.73      31.21  
  3 Perez, Logan               9 RYL-CA                 30.93      31.39  
  4 Su, Derek                 10 TORR-CA                31.66      31.85  
  5 Choi, Aaron                9 TCS-CA                 31.40      31.97  
  6 An, Brandon               10 UN-5-CA                31.16      32.08  
  7 Kwon, Roy                  9 TCS-CA                 32.00      32.32  
  8 Gonzalez, Cesar           10 LMST-CA                32.48      32.39  
  9 Craigen, Kaj              10 TORR-CA                33.32      32.97  
 10 Uzan, Matthew             10 RAPD-CA                32.92      33.08  
 11 Su, David                 10 TORR-CA                33.20      33.56  
 12 Chung, Soohyun            10 TORR-CA                31.90      34.14  
 13 Liberzon, Max             10 LASC-CA                33.72      34.17  
WHT - Division  
  1 Hubbard, Lucas             9 ALPH-CA                   NT      34.22  
  2 Pham, Andy                10 CITI-CA                38.17      36.10  
  3 Meza, Joseph               8 LMST-CA                40.70      39.45  
  4 Oh, Andrew                 9 DRGN-CA                39.94      39.56  
  5 Warren, Ryan               9 LASC-CA                39.62      39.81  
  6 Sennott, Clayton           9 ALPH-CA                40.49      40.05  
  7 Rocha, Christian          10 LMST-CA                41.31      40.46  
  8 Mosqueda, Andre            9 SGAC-CA                40.98      40.48  
  9 Gomez, Jason               8 UN-1-CA                39.12      40.92  
 10 Hopkins, Shayne           10 ALPH-CA                45.47      42.58  
 11 Pierce, Darron             9 ALPH-CA                   NT      43.73  
 12 Escolero, Nathan           9 ALPH-CA                   NT      48.42  
 13 Garcia, Caleb              9 LASC-CA                51.80      48.81  
 14 Pierce, Jason              7 ALPH-CA                   NT      56.38  
 
Boys 7-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fields, Max               10 BRSC-CA              1:08.37    1:06.95  
  2 Su, Derek                 10 TORR-CA              1:11.12    1:10.30  
  3 Choi, Eugene              10 TCS-CA               1:08.53    1:10.42  
  4 Aguilar, Azael             8 CITI-CA              1:12.20    1:10.46  
  5 Gonzalez, Cesar           10 LMST-CA              1:13.00    1:10.54  
  6 An, Brandon               10 UN-5-CA              1:09.18    1:10.58  
  7 Yoo, Issac                 9 TCS-CA               1:12.89    1:11.31  
RED - Division  
  1 Kwon, Roy                  9 TCS-CA               1:14.47    1:12.08  
  2 Su, David                 10 TORR-CA              1:15.73    1:13.12  
  3 Liberzon, Max             10 LASC-CA              1:14.99    1:13.23  
  4 Uzan, Matthew             10 RAPD-CA              1:15.95    1:14.49  
  5 Hubbard, Lucas             9 ALPH-CA              1:19.17    1:21.94  
WHT - Division  
  1 Paghosyan, Hayk            9 DRGN-CA              1:22.73    1:20.76  
  2 Shin, Brandon              9 RAPD-CA              1:22.04    1:21.80  
  3 Oh, Andrew                 9 DRGN-CA              1:34.13    1:29.52  
  4 Sennott, Clayton           9 ALPH-CA              1:42.00    1:30.38  
  5 Warren, Ryan               9 LASC-CA              1:30.53    1:30.65  
  6 Pierce, Darron             9 ALPH-CA                   NT    1:31.99  
  7 Hopkins, Shayne           10 ALPH-CA              1:41.52    1:40.21  
  8 Escolero, Nathan           9 ALPH-CA                   NT    1:41.61  
 
Boys 7-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fields, Max               10 BRSC-CA              2:28.11    2:25.60  
  2 Perez, Logan               9 RYL-CA               2:32.13    2:32.78  
  3 Gonzalez, Cesar           10 LMST-CA              2:38.98    2:35.37  
  4 Ramallo, AJ                9 LASC-CA              2:41.51    2:37.92  
WHT - Division  
  1 Chung, Soohyun            10 TORR-CA              2:45.12    2:45.23  
  2 Guzman, Samuel            10 LMST-CA              2:53.65    2:57.72  
 
Boys 7-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Uzan, Matthew             10 RAPD-CA                37.45      36.39  
  2 Perez, Logan               9 RYL-CA                 36.99      37.36  
  3 Aguilar, Azael             8 CITI-CA                38.44      37.37  
  4 Choi, Aaron                9 TCS-CA                 36.90      37.41  
  5 Zhou, Eric                10 TORR-CA                37.55      37.48  
  6 Su, Derek                 10 TORR-CA                38.76      38.85  
  7 Su, David                 10 TORR-CA                38.58      39.47  
  8 Yoo, Issac                 9 TCS-CA                 38.04      39.49  
  9 Shin, Brandon              9 RAPD-CA                39.07      40.62  
RED - Division  
  1 Yeo, Aiden                 8 UN-5-CA                41.10      38.26  
  2 Craigen, Kaj              10 TORR-CA                40.61      38.64  
  3 Pham, Andy                10 CITI-CA                41.27      39.07  
  4 Paghosyan, Hayk            9 DRGN-CA                42.40      41.88  
WHT - Division  
  1 Hubbard, Lucas             9 ALPH-CA                   NT      40.50  
  2 Schnauer, Johnny           9 RYL-CA                 45.91      42.43  
  3 Warren, Ryan               9 LASC-CA                44.73      45.20  
  4 Meza, Joseph               8 LMST-CA                51.14      46.90  
  5 Rocha, Christian          10 LMST-CA                48.02      47.11  
  6 Sennott, Clayton           9 ALPH-CA                57.66      49.87  
  7 Hopkins, Shayne           10 ALPH-CA                58.12      50.71  
  8 Oh, Andrew                 9 DRGN-CA                55.44      51.02  
  9 Garcia, Caleb              9 LASC-CA                54.27      52.64  
 10 Escolero, Nathan           9 ALPH-CA                   NT      53.89  
 11 Pierce, Darron             9 ALPH-CA                   NT      57.10  
 -- Mosqueda, Andre            9 SGAC-CA                53.40         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kwon, Roy                  9 TCS-CA               1:17.50    1:18.17  
  2 Gonzalez, Cesar           10 LMST-CA              1:24.30    1:19.93  
  3 Aguilar, Azael             8 CITI-CA              1:20.78    1:19.96  
  4 Yoo, Issac                 9 TCS-CA               1:20.50    1:21.39  
  5 Fields, Max               10 BRSC-CA              1:24.36    1:21.91  
  6 Uzan, Matthew             10 RAPD-CA              1:19.75    1:22.21  
  7 Zhou, Eric                10 TORR-CA              1:21.94    1:22.26  
  8 Su, Derek                 10 TORR-CA              1:24.36    1:24.25  
  9 Su, David                 10 TORR-CA              1:24.23    1:26.13  
RED - Division  
  1 Chung, Soohyun            10 TORR-CA              1:29.77    1:27.91  
  2 Torres, Fernando          10 PLAC-CA              1:35.33    1:39.84  
 -- Guzman, Samuel            10 LMST-CA              1:29.65         DQ  
WHT - Division  
  1 An, Brandon               10 UN-5-CA              1:41.06    1:31.03  
  2 Pina, Julian               9 LMST-CA              1:42.61    1:32.60  
  3 Warren, Ryan               9 LASC-CA              1:38.90    1:35.48  
  4 Gomez, Jason               8 UN-1-CA              2:08.14    1:44.63  
  5 Meza, Joseph               8 LMST-CA              1:53.62    1:48.08  
  6 Pina, Sebastian           10 LMST-CA              1:53.27    1:50.85  
  7 Alvarado, Diego           10 SGAC-CA                   NT    1:51.00  
  8 Oh, Andrew                 9 DRGN-CA                   NT    1:52.68  
  9 Gaytan, Ricardo           10 LMST-CA              1:48.63    1:55.06  
 -- Nguyen, Connor             9 TORR-CA              1:48.77         DQ  
 -- Escolero, Nathan           9 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Rocha, Christian          10 LMST-CA              1:43.60         DQ  
 
Boys 7-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Aden                 10 CITI-CA                40.34      39.98  
  2 Perez, Logan               9 RYL-CA                 41.71      41.40  
  3 Zhou, Eric                10 TORR-CA                42.96      42.09  
  4 Schnauer, Johnny           9 RYL-CA                 43.05      42.13  
  5 Uzan, Matthew             10 RAPD-CA                44.49      44.32  
  6 Choi, Aaron                9 TCS-CA                 42.14      44.71  
  7 Yeo, Aiden                 8 UN-5-CA                45.40      45.71  
  8 Kim, Ryan                 10 DRGN-CA                44.85      45.84  
  9 Kwon, Roy                  9 TCS-CA                 44.18      46.37  
RED - Division  
  1 Gonzalez, Cesar           10 LMST-CA                46.86      45.55  
  2 Ramallo, AJ                9 LASC-CA                48.82      47.43  
  3 Guzman, Samuel            10 LMST-CA                47.91      47.46  
WHT - Division  
  1 Oh, Andrew                 9 DRGN-CA                54.02      48.86  
  2 Pina, Sebastian           10 LMST-CA                51.14      49.68  
  3 Parkinson, Shion           9 TORR-CA                51.53      50.15  
  4 An, Brandon               10 UN-5-CA                49.87      50.21  
  5 Warren, Ryan               9 LASC-CA                53.10      50.96  
  6 Torres, Fernando          10 PLAC-CA                54.18      52.65  
  7 Pina, Julian               9 LMST-CA                59.04      55.95  
  8 Rocha, Christian          10 LMST-CA                54.72      56.94  
  9 Flores, Jesus             11 SGAC-CA                56.02      58.05  
 10 Gomez, Jason               8 UN-1-CA              1:08.52      59.85  
 11 Gaytan, Ricardo           10 LMST-CA                55.83    1:01.09  
 12 Garcia, Caleb              9 LASC-CA              1:04.98    1:02.90  
 13 Meza, Joseph               8 LMST-CA              1:05.95    1:03.04  
 14 Escolero, Nathan           9 ALPH-CA                   NT    1:06.01  
 -- Alvarado, Diego           10 SGAC-CA                   NT         DQ  
 -- Nguyen, Connor             9 TORR-CA                55.88         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chung, Soohyun            10 TORR-CA              1:30.64    1:30.55  
  2 Perez, Logan               9 RYL-CA               1:30.91    1:31.20  
  3 Zhou, Eric                10 TORR-CA              1:31.52    1:32.34  
  4 Schnauer, Johnny           9 RYL-CA               1:35.99    1:34.90  
  5 Choi, Eugene              10 TCS-CA               1:38.09    1:38.78  
  6 Shin, Brandon              9 RAPD-CA              1:34.64    1:39.58  
RED - Division  
  1 Craigen, Kaj              10 TORR-CA              1:44.71    1:36.47  
  2 Gonzalez, Cesar           10 LMST-CA              1:42.38    1:38.64  
WHT - Division  
  1 Oh, Andrew                 9 DRGN-CA              1:55.42    1:46.65  
  2 Gomez, Jason               8 UN-1-CA                   NT    2:06.91  
 
Boys 7-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yeo, Aiden                 8 UN-5-CA                34.50      33.69  
  2 Ng, Nicholas              10 CITI-CA                35.95      34.40  
  3 Choi, Aaron                9 TCS-CA                 36.45      36.26  
  4 Choi, Eugene              10 TCS-CA                 36.23      37.20  
RED - Division  
  1 Kwon, Roy                  9 TCS-CA                 38.83      37.25  
  2 Schnauer, Johnny           9 RYL-CA                 41.16      39.98  
  3 An, Brandon               10 UN-5-CA                39.59      40.90  
WHT - Division  
  1 Pham, Andy                10 CITI-CA                43.25      40.22  
  2 Liberzon, Max             10 LASC-CA                43.79      41.43  
  3 Gomez, Jason               8 UN-1-CA                45.68      41.97  
  4 Oh, Andrew                 9 DRGN-CA                48.90      47.78  
  5 Meza, Joseph               8 LMST-CA                50.91      50.56  
  6 Garcia, Caleb              9 LASC-CA              1:10.22    1:00.60  
 -- Rocha, Christian          10 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Choi, Aaron                9 TCS-CA               1:28.47    1:22.99  
RED - Division  
  1 Yoo, Issac                 9 TCS-CA               1:30.27    1:26.77  
  2 Shin, Brandon              9 RAPD-CA              1:32.85    1:33.15  
WHT - Division  
  1 Lee, Aden                 10 CITI-CA              1:41.94    1:27.64  
  2 Parkinson, Shion           9 TORR-CA              1:39.28    1:32.79  
  3 Su, David                 10 TORR-CA              1:39.59    1:37.67  
  4 Flores, Jesus             11 SGAC-CA                   NT    1:43.28  
 -- Oh, Andrew                 9 DRGN-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yeo, Aiden                 8 UN-5-CA              1:22.50    1:18.49  
  2 Perez, Logan               9 RYL-CA               1:20.40    1:18.62  
  3 Kwon, Roy                  9 TCS-CA               1:21.73    1:20.80  
  4 Choi, Aaron                9 TCS-CA               1:21.13    1:21.13  
  5 Fields, Max               10 BRSC-CA              1:23.47    1:21.44  
  6 Uzan, Matthew             10 RAPD-CA              1:22.74    1:21.52  
  7 Su, Derek                 10 TORR-CA              1:23.72    1:21.86  
  8 Lee, Aden                 10 CITI-CA              1:23.39    1:22.08  
  9 Shin, Brandon              9 RAPD-CA              1:23.99    1:26.87  
 10 Chung, Soohyun            10 TORR-CA              1:21.49    1:28.24  
 -- Yoo, Issac                 9 TCS-CA               1:23.33         DQ  
RED - Division  
  1 Ramallo, AJ                9 LASC-CA              1:30.42    1:27.21  
  2 Parkinson, Shion           9 TORR-CA              1:29.27    1:27.48  
  3 Kim, Ryan                 10 DRGN-CA              1:30.95    1:28.03  
  4 An, Brandon               10 UN-5-CA              1:27.84    1:29.64  
WHT - Division  
  1 Aguilar, Azael             8 CITI-CA              1:40.24    1:21.91  
  2 Torres, Fernando          10 PLAC-CA              1:35.98    1:34.77  
  3 Flores, Jesus             11 SGAC-CA              1:42.02    1:35.77  
  4 Oh, Andrew                 9 DRGN-CA              1:49.84    1:38.19  
  5 Gomez, Jason               8 UN-1-CA              1:47.79    1:41.28  
  6 Pina, Julian               9 LMST-CA              1:50.46    1:42.20  
  7 Pina, Sebastian           10 LMST-CA              1:54.82    1:42.64  
  8 Gaytan, Ricardo           10 LMST-CA              1:42.86    1:47.98  
  9 Meza, Joseph               8 LMST-CA                   NT    1:48.62  
 -- Warren, Ryan               9 LASC-CA              1:39.90         DQ  
 -- Nguyen, Connor             9 TORR-CA              1:51.25         DQ  
 -- Rocha, Christian          10 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Fields, Max               10 BRSC-CA              2:58.14    2:50.35  
  2 Yeo, Aiden                 8 UN-5-CA              3:00.11    2:55.46  
  3 Su, Derek                 10 TORR-CA              3:03.98    2:58.93  
  4 Schnauer, Johnny           9 RYL-CA               3:00.09    3:07.43  
WHT - Division  
  1 Shin, Brandon              9 RAPD-CA              3:07.44    2:59.86  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zerpa, Ryan               12 RYL-CA                 27.97      26.82  
  2 Rogers, Ryan              12 CITI-CA                27.67      27.19  
  3 Barajas, Mykel            12 LMST-CA                27.51      27.32  
  4 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA                26.59      27.41  
  4 Nguyen, Charles           12 TORR-CA                27.97      27.41  
  6 Ficklen, Jaden            11 UN-4-CA                27.71      27.86  
  7 Schwartz, Daniel          12 RYL-CA                 27.91      28.25  
  8 Puttler, Alec             12 DRGN-CA                29.40      28.33  
  9 Villalobos, Sebastian     12 UNAT-CA                28.96      28.34  
 10 Puttler, Drew             12 DRGN-CA                28.87      28.40  
 11 Azarian, Steven           12 LASC-CA                29.36      28.48  
 12 Calta, Vincent            12 RYL-CA                 29.02      28.55  
 13 Rosen, Lucas              12 RYL-CA                 28.81      28.60  
 14 Gitto, Justus             12 LASC-CA                28.69      28.71  
 15 O'Sullivan, Connor        12 RYL-CA                 29.25      28.95  
 16 Albertson, Kai            12 RYL-CA                 29.73      29.00  
 17 Morse, Austin             11 TORR-CA                29.74      29.19  
 18 Colomer, Maxwell          12 CITI-CA                30.43      29.34  
 19 Gaytan, Johan             12 LMST-CA                30.02      29.46  
 20 Nishida, Kent             11 ALPH-CA                29.64      29.53  
 21 Lee, Ian                  11 TCS-CA                 29.49      29.79  
 22 Hernandez, Ricky          12 RAPD-CA                30.64      29.90  
 23 Kok, Bruce                12 TORR-CA                30.52      30.07  
 24 Mendez, Joshua            11 PLAC-CA                30.69      30.09  
 25 Song, Ryan                11 TORR-CA                30.71      30.25  
 26 Weiss, Jackson            12 RYL-CA                 30.63      30.37  
 27 Chang, Nafkyh             12 RAPD-CA                30.24      30.47  
 28 Argueta, Nazaret          12 JCA-CA                 30.41      30.86  
 29 Ng, Ryan                  12 CITI-CA                30.77      30.95  
RED - Division  
  1 Alvarado, Brandon         12 LMST-CA                30.97      30.32  
  2 Sarat, Elbert             12 LMST-CA                31.74      30.84  
  3 Kim, Ryan                 12 TCS-CA                 31.16      31.02  
  4 Choi, Aaron               11 DRGN-CA                32.82      31.09  
  5 Ryu, Jonathan             11 RAPD-CA                30.82      31.42  
  6 Rattigan, Thomas          11 LASC-CA                31.77      31.78  
  7 Hwang, Ethan              11 TORR-CA                31.87      32.20  
  8 McKinnon, Aiden           12 UN-3-CA                32.89      32.32  
WHT - Division  
  1 Bacolod, Joshua           12 TORR-CA                34.18      31.85  
  2 Williams, Jackson         11 LASC-CA                34.42      32.10  
  3 Sanchez, Jaime            11 SGAC-CA                34.20      34.11  
  4 Dale, Kyler               12 PLAC-CA                34.65      34.41  
  5 Lajud, Yamil              11 SGAC-CA                34.02      34.59  
  6 Langton, Will             11 CITI-CA                34.90      35.38  
  7 Nissen, Gabriel           11 ALPH-CA                37.21      35.41  
  8 Balam, Billy              12 LMST-CA                35.56      36.41  
  9 Kim, Aiden                11 RAPD-CA                41.44      38.22  
 10 Juarez, Axel              12 SGAC-CA                37.34      38.73  
 11 Arroyo, Pedro             11 LMST-CA                   NT      39.07  
 12 Oporto, Louis             11 SGAC-CA                43.77      42.31  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Barajas, Mykel            12 LMST-CA              1:01.28      59.40  
  2 Zerpa, Ryan               12 RYL-CA               1:00.95      59.61  
  3 Rogers, Ryan              12 CITI-CA              1:02.48    1:00.33  
  4 Puttler, Alec             12 DRGN-CA              1:05.87    1:00.58  
  5 Raybukh, Lenny            12 LASC-CA              1:00.13    1:00.65  
  6 Villalobos, Sebastian     12 UNAT-CA              1:03.87    1:00.66  
  7 O'Sullivan, Connor        12 RYL-CA               1:02.13    1:01.15  
  8 Ficklen, Jaden            11 UN-4-CA              1:01.62    1:01.38  
  9 Yousefi, Alex             12 TORR-CA              1:01.03    1:01.67  
 10 Rosen, Lucas              12 RYL-CA               1:03.51    1:02.22  
 11 Puttler, Drew             12 DRGN-CA              1:03.39    1:02.25  
 12 Cole, Alexander           12 RYL-CA               1:02.61    1:02.57  
 13 Calta, Vincent            12 RYL-CA               1:01.49    1:02.87  
 14 Albertson, Kai            12 RYL-CA               1:05.95    1:02.95  
 15 Nguyen, Charles           12 TORR-CA              1:03.05    1:02.97  
 16 Azarian, Steven           12 LASC-CA              1:04.80    1:03.06  
 17 Schwartz, Daniel          12 RYL-CA               1:03.11    1:03.13  
 18 Gaytan, Johan             12 LMST-CA              1:04.71    1:03.37  
 19 Gitto, Justus             12 LASC-CA              1:03.39    1:03.92  
 20 Lee, Ian                  11 TCS-CA               1:04.18    1:04.62  
RED - Division  
  1 Mendez, Joshua            11 PLAC-CA              1:11.59    1:06.67  
  2 Weiss, Jackson            12 RYL-CA               1:09.40    1:06.74  
  3 Pohlman, Luke             12 UN-3-CA              1:11.07    1:06.96  
  4 Alvarado, Brandon         12 LMST-CA              1:09.02    1:07.16  
  5 Argueta, Nazaret          12 JCA-CA               1:08.40    1:07.70  
  6 Lara, Hector              11 RAPD-CA              1:10.07    1:10.10  
WHT - Division  
  1 Rattigan, Thomas          11 LASC-CA              1:12.88    1:08.70  
  2 Sarat, Elbert             12 LMST-CA              1:14.16    1:12.95  
  3 Li, Michael               12 TORR-CA              1:13.90    1:12.98  
  4 Malouf, Niko              11 LASC-CA              1:18.31    1:13.55  
  5 Sanchez, Jaime            11 SGAC-CA              1:19.58    1:14.19  
  6 Lesin, Jacob              12 LASC-CA              1:16.15    1:14.21  
  7 Vo, Pierce                12 TORR-CA              1:16.25    1:14.23  
  8 Jiang, Jason              12 TORR-CA              1:17.51    1:15.53  
  9 Dale, Kyler               12 PLAC-CA              1:20.45    1:15.73  
 10 Bacolod, Joshua           12 TORR-CA              1:13.81    1:15.77  
 11 Langton, Will             11 CITI-CA              1:13.55    1:16.29  
 12 Gaskell, Johnny           11 ALPH-CA              1:21.24    1:16.77  
 13 Lee, Alex                 11 CITI-CA                   NT    1:18.47  
 14 Lee, Ben                  12 CITI-CA              1:22.12    1:19.99  
 15 Prather, Ater             11 DRGN-CA              1:21.39    1:21.69  
 16 Fung, Evan                12 CITI-CA              1:32.64    1:22.98  
 17 Nissen, Gabriel           11 ALPH-CA              1:23.68    1:23.48  
 18 Kim, Aiden                11 RAPD-CA              1:32.43    1:24.92  
 19 Jeong, Ryan               12 LASC-CA              1:30.05    1:25.49  
 20 Juarez, Axel              12 SGAC-CA              1:31.65    1:27.47  
 21 Cho, Max                  11 DRGN-CA              1:31.06    1:33.33  
 22 Oporto, Louis             11 SGAC-CA              1:37.82    1:34.93  
 23 Arroyo, Pedro             11 LMST-CA                   NT    1:38.83  
 24 Jones, Eric               11 PLAC-CA              1:34.18    1:47.48  
 -- McKinnon, Aiden           12 UN-3-CA              1:16.29         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rosen, Lucas              12 RYL-CA               2:14.40    2:10.25  
  2 Villalobos, Sebastian     12 UNAT-CA              2:12.67    2:10.30  
  3 Raybukh, Lenny            12 LASC-CA              2:11.44    2:11.30  
  4 Cole, Alexander           12 RYL-CA               2:10.04    2:11.39  
  5 O'Sullivan, Connor        12 RYL-CA               2:13.55    2:11.92  
  6 Nguyen, Charles           12 TORR-CA              2:19.97    2:15.10  
  7 Barajas, Mykel            12 LMST-CA              2:23.89    2:17.39  
  8 Colomer, Maxwell          12 CITI-CA              2:17.19    2:21.25  
  9 Yousefi, Alex             12 TORR-CA              2:23.14    2:22.80  
RED - Division  
  1 Azarian, Steven           12 LASC-CA              2:26.72    2:15.84  
  2 Gaytan, Johan             12 LMST-CA              2:24.73    2:22.78  
  3 Alvarado, Brandon         12 LMST-CA              2:30.48    2:28.42  
  4 Song, Ryan                11 TORR-CA              2:32.09    2:28.89  
WHT - Division  
  1 Kok, Bruce                12 TORR-CA              2:38.40    2:26.12  
  2 Hernandez, Ricky          12 RAPD-CA              2:41.43    2:28.47  
  3 McKinnon, Aiden           12 UN-3-CA                   NT    2:31.80  
  4 Malouf, Niko              11 LASC-CA                   NT    2:36.07  
  5 Williams, Jackson         11 LASC-CA              2:48.39    2:36.35  
  6 Sarat, Elbert             12 LMST-CA              2:44.84    2:40.08  
  7 Langton, Will             11 CITI-CA              2:45.69    2:41.22  
  8 Mosqueda, Augusto         11 SGAC-CA                   NT    2:42.39  
  9 Fillingame, Calvin        11 RYL-CA               2:48.43    2:43.38  
 10 Gaskell, Johnny           11 ALPH-CA                   NT    2:55.02  
 11 Nissen, Gabriel           11 ALPH-CA                   NT    3:01.05  
 12 Juarez, Axel              12 SGAC-CA                   NT    3:06.58  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Calta, Vincent            12 RYL-CA               5:46.03    5:35.88  
  2 Colomer, Maxwell          12 CITI-CA              6:02.68    6:18.01  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA                28.17      30.23  
  2 Cole, Alexander           12 RYL-CA                 32.67      31.70  
  3 Rosen, Lucas              12 RYL-CA                 32.78      32.19  
  4 Ficklen, Jaden            11 UN-4-CA                33.24      32.39  
  5 Ciuffoli, Davide          12 TORR-CA                33.52      32.74  
  6 Chang, Nafkyh             12 RAPD-CA                35.65      33.35  
  7 Colomer, Maxwell          12 CITI-CA                33.54      34.08  
  8 Morse, Austin             11 TORR-CA                34.83      34.29  
  9 Gaytan, Johan             12 LMST-CA                34.19      34.88  
 10 Lee, Ian                  11 TCS-CA                 35.40      35.25  
 11 Kim, Ryan                 12 TCS-CA                 35.76      35.86  
 -- Gitto, Justus             12 LASC-CA                33.85         DQ  
RED - Division  
  1 Bacolod, Joshua           12 TORR-CA                38.07      35.77  
  2 Weiss, Jackson            12 RYL-CA                 36.86      35.90  
  3 Ryu, Jonathan             11 RAPD-CA                38.25      36.82  
  4 Ng, Ryan                  12 CITI-CA                39.73      37.18  
  5 Mendez, Joshua            11 PLAC-CA                38.82      37.35  
  6 Sarat, Elbert             12 LMST-CA                38.88      38.61  
  7 Argueta, Nazaret          12 JCA-CA                 37.49      38.75  
  8 Sanchez, Jaime            11 SGAC-CA                40.00      39.15  
  9 Rattigan, Thomas          11 LASC-CA                39.56      39.37  
 10 Fillingame, Calvin        11 RYL-CA                 38.64      39.62  
 11 Dale, Kyler               12 PLAC-CA                39.83      40.07  
 12 Alvarado, Brandon         12 LMST-CA                39.67      41.21  
WHT - Division  
  1 Gaskell, Johnny           11 ALPH-CA                42.09      37.73  
  2 Li, Michael               12 TORR-CA                40.44      37.86  
  3 Williams, Jackson         11 LASC-CA                41.41      38.14  
  4 Jiang, Jason              12 TORR-CA                43.85      38.77  
  5 Lee, Ben                  12 CITI-CA                40.46      40.06  
  6 Vo, Pierce                12 TORR-CA                41.75      40.13  
  7 Jeong, Ryan               12 LASC-CA                43.18      40.38  
  8 Lee, Alex                 11 CITI-CA                   NT      41.60  
  9 Mosqueda, Augusto         11 SGAC-CA                42.09      42.15  
 10 Prather, Ater             11 DRGN-CA                41.69      42.82  
 11 Lesin, Jacob              12 LASC-CA                44.31      43.22  
 12 Fung, Evan                12 CITI-CA                45.06      43.63  
 13 Cho, Max                  11 DRGN-CA                   NT      44.58  
 14 Juarez, Axel              12 SGAC-CA                46.44      47.32  
 15 Griffiths, Art            11 LASC-CA                51.73      50.38  
 16 Arroyo, Pedro             11 LMST-CA                   NT      51.07  
 17 Jones, Eric               11 PLAC-CA                51.24      51.44  
 18 Oporto, Louis             11 SGAC-CA                55.84      55.09  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rosen, Lucas              12 RYL-CA               1:10.23    1:08.66  
  2 Ciuffoli, Davide          12 TORR-CA              1:10.76    1:10.35  
  3 Raybukh, Lenny            12 LASC-CA              1:09.33    1:10.51  
  4 Puttler, Drew             12 DRGN-CA              1:11.09    1:10.68  
  5 Ficklen, Jaden            11 UN-4-CA              1:09.96    1:10.71  
  6 Barajas, Mykel            12 LMST-CA              1:13.48    1:12.20  
  7 Colomer, Maxwell          12 CITI-CA              1:12.62    1:12.40  
  8 Puttler, Alec             12 DRGN-CA              1:16.01    1:13.38  
  9 Gaytan, Johan             12 LMST-CA              1:14.07    1:13.96  
 10 Chang, Nafkyh             12 RAPD-CA              1:16.70    1:14.79  
 11 Hwang, Ethan              11 TORR-CA              1:17.51    1:17.40  
 12 Kim, Ryan                 12 TCS-CA               1:17.23    1:18.26  
 13 Rattigan, Thomas          11 LASC-CA              1:20.10    1:24.34  
RED - Division  
  1 Ryu, Jonathan             11 RAPD-CA              1:21.16    1:18.64  
  2 Ng, Ryan                  12 CITI-CA              1:21.74    1:20.96  
  3 Bacolod, Joshua           12 TORR-CA              1:26.15    1:21.25  
  4 Li, Michael               12 TORR-CA              1:25.50    1:22.69  
  5 Alvarado, Brandon         12 LMST-CA              1:23.83    1:23.70  
  6 Sarat, Elbert             12 LMST-CA              1:24.44    1:25.51  
WHT - Division  
  1 Gitto, Justus             12 LASC-CA                   NT    1:12.10  
  2 Labuschagne, Luca         12 TORR-CA                   NT    1:23.93  
  3 Williams, Jackson         11 LASC-CA              1:30.42    1:24.22  
  4 Vo, Pierce                12 TORR-CA              1:28.60    1:26.18  
  5 Sanchez, Jaime            11 SGAC-CA              1:30.75    1:27.29  
  6 Langton, Will             11 CITI-CA              1:30.44    1:28.07  
  7 Nissen, Gabriel           11 ALPH-CA                   NT    1:29.78  
  8 Balam, Billy              12 LMST-CA              1:37.29    1:32.20  
  9 Lajud, Yamil              11 SGAC-CA              1:37.99    1:39.79  
 -- Dale, Kyler               12 PLAC-CA              1:34.58         DQ  
 -- Juarez, Axel              12 SGAC-CA              1:33.33         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Elliot               12 TORR-CA              2:26.49    2:19.47  
  2 Cole, Alexander           12 RYL-CA               2:32.98    2:23.51  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA                35.22      34.98  
  2 Raybukh, Lenny            12 LASC-CA                36.20      35.42  
  3 Albertson, Kai            12 RYL-CA                 37.45      35.69  
  4 Calta, Vincent            12 RYL-CA                 36.53      36.27  
  5 Morse, Austin             11 TORR-CA                37.80      36.54  
  6 Argueta, Nazaret          12 JCA-CA                 37.27      36.79  
  7 Nguyen, Charles           12 TORR-CA                37.40      36.96  
  8 Rogers, Ryan              12 CITI-CA                37.25      37.31  
  9 Nevsky, Ryan              11 LASC-CA                38.16      37.32  
 10 Ng, Ryan                  12 CITI-CA                39.54      38.25  
 11 Kok, Bruce                12 TORR-CA                39.14      38.73  
 12 Kim, Ryan                 12 TCS-CA                 37.47      39.20  
 13 Ciuffoli, Davide          12 TORR-CA                39.00      39.46  
 14 Ryu, Jonathan             11 RAPD-CA                37.57      39.52  
 15 O'Sullivan, Connor        12 RYL-CA                 37.83      39.56  
 16 Choi, Aaron               11 DRGN-CA                40.25      39.60  
 17 Alvarado, Brandon         12 LMST-CA                39.90      40.13  
RED - Division  
  1 Puttler, Drew             12 DRGN-CA                42.56      38.69  
  2 Li, Michael               12 TORR-CA                42.29      38.80  
  3 Sarat, Elbert             12 LMST-CA                42.66      41.50  
  4 Vo, Pierce                12 TORR-CA                41.67      42.63  
  5 Torres, Leonardo          12 PLAC-CA                43.19      42.78  
WHT - Division  
  1 Williams, Jackson         11 LASC-CA                47.58      45.05  
  2 Langton, Will             11 CITI-CA                48.05      46.59  
  3 Kim, Aiden                11 RAPD-CA                49.55      47.40  
  4 Labuschagne, Luca         12 TORR-CA                   NT      47.54  
  5 Dale, Kyler               12 PLAC-CA                   NT      47.90  
  6 Nissen, Gabriel           11 ALPH-CA                   NT      50.40  
  7 Lajud, Yamil              11 SGAC-CA                51.77      52.01  
  8 Oporto, Louis             11 SGAC-CA                55.35      54.73  
 -- Arroyo, Pedro             11 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Raybukh, Lenny            12 LASC-CA              1:20.20    1:16.91  
  2 Albertson, Kai            12 RYL-CA               1:22.64    1:19.08  
  3 Rogers, Ryan              12 CITI-CA              1:20.82    1:20.04  
  4 Nguyen, Charles           12 TORR-CA              1:22.29    1:21.38  
  5 Morse, Austin             11 TORR-CA              1:20.98    1:21.43  
  6 Nevsky, Ryan              11 LASC-CA              1:21.79    1:21.82  
  7 Kok, Bruce                12 TORR-CA              1:24.71    1:23.10  
  8 Kim, Ryan                 12 TCS-CA               1:23.90    1:23.45  
  9 Argueta, Nazaret          12 JCA-CA               1:23.30    1:25.10  
 10 Ng, Ryan                  12 CITI-CA              1:27.21    1:25.55  
 11 Ciuffoli, Davide          12 TORR-CA              1:27.54    1:25.97  
 12 O'Sullivan, Connor        12 RYL-CA               1:22.35    1:28.94  
 13 Lee, Ian                  11 TCS-CA               1:27.18    1:30.11  
RED - Division  
  1 Lesin, Jacob              12 LASC-CA              1:33.08    1:25.95  
 -- Lara, Hector              11 RAPD-CA              1:32.44         DQ  
WHT - Division  
  1 Williams, Jackson         11 LASC-CA              1:38.94    1:37.01  
  2 Langton, Luke             11 CITI-CA                   NT    1:40.06  
  3 Dale, Kyler               12 PLAC-CA              1:46.84    1:41.61  
  4 Langton, Will             11 CITI-CA              1:44.33    1:42.11  
  5 Fillingame, Calvin        11 RYL-CA               1:46.87    1:44.08  
  6 Jeong, Ryan               12 LASC-CA              1:49.41    1:44.31  
  7 Malouf, Niko              11 LASC-CA                   NT    1:48.18  
  8 Mosqueda, Augusto         11 SGAC-CA                   NT    1:55.18  
  9 Oporto, Louis             11 SGAC-CA                   NT    2:03.97  
 -- Kim, Aiden                11 RAPD-CA              1:52.49         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Ryan                 12 TCS-CA               3:04.68    3:01.50  
WHT - Division  
  1 Pohlman, Luke             12 UN-3-CA              3:32.72    3:02.32  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA                27.97      28.01  
  2 Azarian, Steven           12 LASC-CA                32.09      30.84  
  3 Zerpa, Ryan               12 RYL-CA                 31.13      31.16  
  4 Nishida, Kent             11 ALPH-CA                31.28      31.26  
  5 Barajas, Mykel            12 LMST-CA                31.22      31.96  
  6 Ficklen, Jaden            11 UN-4-CA                32.25      31.97  
  7 Hernandez, Ricky          12 RAPD-CA                34.06      32.99  
  8 Rogers, Ryan              12 CITI-CA                33.10      33.75  
  9 Gitto, Justus             12 LASC-CA                34.40      34.26  
 -- Morse, Austin             11 TORR-CA                32.06         DQ  
RED - Division  
  1 Ng, Ryan                  12 CITI-CA                34.58      33.76  
  2 Villalobos, Sebastian     12 UNAT-CA                35.30      34.52  
  3 Ryu, Jonathan             11 RAPD-CA                35.08      35.80  
  4 Kok, Bruce                12 TORR-CA                36.06      35.93  
  5 Chang, Nafkyh             12 RAPD-CA                36.90      35.96  
  6 Rattigan, Thomas          11 LASC-CA                37.21      38.41  
  7 Song, Ryan                11 TORR-CA                37.12      38.92  
WHT - Division  
  1 Bacolod, Joshua           12 TORR-CA                38.18      36.53  
  2 Vo, Pierce                12 TORR-CA                43.11      38.07  
  3 Mendez, Joshua            11 PLAC-CA                39.07      38.70  
  4 Lara, Hector              11 RAPD-CA                40.64      38.85  
  5 Weiss, Jackson            12 RYL-CA                 38.77      39.80  
  6 Prather, Ater             11 DRGN-CA                42.90      40.87  
  7 Langton, Luke             11 CITI-CA                39.57      41.26  
  8 Lee, Alex                 11 CITI-CA                   NT      43.15  
  9 Lee, Ben                  12 CITI-CA                   NT      43.35  
 10 Fung, Evan                12 CITI-CA                47.72      43.46  
 11 Jiang, Jason              12 TORR-CA                   NT      44.06  
 12 Arroyo, Pedro             11 LMST-CA                   NT      47.59  
 13 Sanchez, Jaime            11 SGAC-CA                   NT      48.75  
 14 Cho, Max                  11 DRGN-CA                   NT      55.03  
 15 Griffiths, Art            11 LASC-CA                56.25      55.78  
 16 Jones, Eric               11 PLAC-CA              1:04.63    1:08.29  
 -- Li, Michael               12 TORR-CA                41.30         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA              1:08.18    1:03.74  
  2 Nguyen, Charles           12 TORR-CA              1:14.31    1:08.51  
  3 Puttler, Alec             12 DRGN-CA              1:10.22    1:08.85  
  4 Nishida, Kent             11 ALPH-CA              1:10.31    1:09.35  
  5 Azarian, Steven           12 LASC-CA              1:12.78    1:09.85  
  6 Barajas, Mykel            12 LMST-CA              1:15.80    1:11.46  
  7 Calta, Vincent            12 RYL-CA               1:16.15    1:16.76  
RED - Division  
  1 Hernandez, Ricky          12 RAPD-CA              1:19.84    1:14.03  
  2 Yousefi, Alex             12 TORR-CA              1:21.95    1:19.61  
  3 Lee, Ian                  11 TCS-CA               1:19.85    1:23.28  
WHT - Division  
  1 Cole, Alexander           12 RYL-CA                    NT    1:14.05  
  2 Kang, Ted                 12 DRGN-CA                   NT    1:15.25  
  3 Gitto, Justus             12 LASC-CA                   NT    1:21.04  
  4 Song, Ryan                11 TORR-CA              1:29.77    1:25.21  
  5 Gaytan, Johan             12 LMST-CA              1:28.91    1:25.71  
  6 Balam, Billy              12 LMST-CA              1:35.05    1:28.05  
  7 Labuschagne, Luca         12 TORR-CA              1:29.59    1:30.09  
  8 Torres, Leonardo          12 PLAC-CA              1:53.90    1:40.37  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zerpa, Ryan               12 RYL-CA               1:10.61    1:08.28  
  2 Yousefi, Alex             12 TORR-CA              1:10.74    1:08.59  
  3 Rogers, Ryan              12 CITI-CA              1:11.43    1:09.94  
  4 Ficklen, Jaden            11 UN-4-CA              1:10.83    1:10.44  
  5 Morse, Austin             11 TORR-CA              1:13.71    1:10.48  
  6 Villalobos, Sebastian     12 UNAT-CA              1:12.71    1:10.65  
  7 Schwartz, Daniel          12 RYL-CA               1:11.44    1:11.13  
  8 Ciuffoli, Davide          12 TORR-CA              1:14.52    1:12.64  
  9 Lee, Ian                  11 TCS-CA               1:14.74    1:13.48  
 10 Colomer, Maxwell          12 CITI-CA              1:15.29    1:14.47  
 11 Hernandez, Ricky          12 RAPD-CA              1:16.70    1:15.02  
 12 O'Sullivan, Connor        12 RYL-CA               1:12.94    1:15.16  
 13 Chang, Nafkyh             12 RAPD-CA              1:17.02    1:16.82  
 -- Azarian, Steven           12 LASC-CA              1:16.63         DQ  
RED - Division  
  1 Kok, Bruce                12 TORR-CA              1:17.90    1:15.79  
  2 Song, Ryan                11 TORR-CA              1:19.72    1:17.90  
  3 Li, Michael               12 TORR-CA              1:21.31    1:17.94  
  4 Bacolod, Joshua           12 TORR-CA              1:20.78    1:19.67  
  5 Rattigan, Thomas          11 LASC-CA              1:22.87    1:19.92  
  6 Vo, Pierce                12 TORR-CA              1:24.55    1:20.74  
  7 Hwang, Ethan              11 TORR-CA              1:22.44    1:21.39  
  8 Weiss, Jackson            12 RYL-CA               1:24.50    1:26.55  
WHT - Division  
  1 Kang, Ted                 12 DRGN-CA                   NT    1:15.82  
  2 Torres, Leonardo          12 PLAC-CA              1:27.26    1:24.08  
  3 McKinnon, Aiden           12 UN-3-CA              1:30.56    1:25.63  
  4 Sanchez, Jaime            11 SGAC-CA                   NT    1:30.52  
  5 Kim, Aiden                11 RAPD-CA              1:40.10    1:31.57  
  6 Juarez, Axel              12 SGAC-CA                   NT    1:43.06  
  7 Oporto, Louis             11 SGAC-CA                   NT    1:50.73  
 -- Arroyo, Pedro             11 LMST-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA              2:24.51    2:26.07  
  2 Puttler, Drew             12 DRGN-CA              2:34.42    2:33.07  
  3 Schwartz, Daniel          12 RYL-CA               2:32.52    2:33.45  
  4 Hernandez, Ricky          12 RAPD-CA              2:44.91    2:38.85  
  5 Ciuffoli, Davide          12 TORR-CA              2:35.78    2:39.43  
  6 Ryu, Jonathan             11 RAPD-CA              2:44.41    2:44.90  
 -- Puttler, Alec             12 DRGN-CA              2:38.00         DQ  
RED - Division  
  1 Chang, Nafkyh             12 RAPD-CA              2:53.75    2:48.67  
  2 Song, Ryan                11 TORR-CA              2:56.47    2:51.30  
WHT - Division  
  1 Langton, Luke             11 CITI-CA              3:01.97    3:05.40  
  2 McKinnon, Aiden           12 UN-3-CA                   NT    3:08.87  
  3 Kim, Aiden                11 RAPD-CA                   NT    3:22.73  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Salcedo, Dany             14 UNAT-CA                24.10      24.23  
  2 Chavez, Silvestre         13 SGAC-CA                25.44      24.74  
  3 Pollard, Jake             14 LASC-CA                25.63      24.77  
  4 Hernandez, Johnathan      14 JCA-CA                 25.35      24.93  
  5 Gonzalez, Luis            14 UNAT-CA                25.17      25.21  
  5 Lew, Chris                14 UNAT-CA                25.00      25.21  
  7 Kim, Andrew               13 SHRK-CA                25.45      25.52  
  8 Arguelles, Sebastiam      14 CITI-CA                24.96      25.55  
  9 Lee, Michael              14 DRGN-CA                26.51      25.73  
 10 Oh, James                 13 RAPD-CA                25.81      26.05  
 11 Ryu, Kenneth              13 RAPD-CA                26.44      26.12  
 12 Son, Derek                14 RYL-CA                 26.90      26.24  
 13 Hwang, Bryan              13 TORR-CA                26.27      26.30  
 14 Schreier, Ethan           14 LASC-CA                25.37      26.57  
 15 Mosqueda, Max             13 SGAC-CA                26.56      26.60  
 16 Kim, Joshua               13 SHRK-CA                27.02      26.64  
 17 Shin, Jerald              13 RAPD-CA                27.39      26.66  
 18 Aamer, Daniyal            13 RAPD-CA                27.13      26.70  
 19 Campos, Ivan              14 SGAC-CA                26.76      26.79  
 20 Major, Langston           13 RYL-CA                 26.79      26.90  
 21 Torok, Jason              14 UNAT-CA                26.74      27.25  
RED - Division  
  1 Kim, Sunghoon             13 SHRK-CA                27.68      26.40  
  2 Hernandez, Michael        14 RAPD-CA                27.82      26.85  
  3 Frey, Matthew             13 TORR-CA                27.59      27.13  
  4 Angeles, Joshua           13 LMST-CA                27.68      27.68  
  5 Jimenez, Rylan            13 SGAC-CA                27.59      28.12  
  6 Kani, Aadyn               14 RYL-CA                 28.98      28.45  
  7 Ng, Colin                 13 CITI-CA                29.20      28.91  
  8 Gonzalez, William         13 PLAC-CA                28.46      29.29  
  9 Moreno, Marcus            13 TORR-CA                29.63      31.20  
WHT - Division  
  1 Landisman, Mark           13 TORR-CA                31.10      29.68  
  2 Gacina, Marco             13 ALPH-CA                   NT      31.34  
  3 Santamaria, Luis          14 PLAC-CA                31.95      31.90  
  4 Park, Sean                14 DRGN-CA                33.77      32.41  
  5 Ibarra, Ryan              13 SGAC-CA                37.56      33.52  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yoo, Evan                 13 ALPH-CA                54.99      53.07  
  2 Salcedo, Dany             14 UNAT-CA                53.17      53.46  
  3 Hernandez, Johnathan      14 JCA-CA                 54.96      53.82  
  4 Pollard, Jake             14 LASC-CA                56.44      54.60  
  5 Lamprianidis, Ody         13 LASC-CA                54.25      54.76  
  6 Chavez, Silvestre         13 SGAC-CA                55.10      54.90  
  7 Arguelles, Sebastiam      14 CITI-CA                54.91      54.94  
  8 Cisneros, Armando         14 SGAC-CA                57.78      54.96  
  9 Han, Joshua               13 TCS-CA                 55.84      55.34  
 10 Lam, Lawerence            14 UN-2-CA                56.58      56.03  
 11 Kim, Andrew               13 SHRK-CA                55.22      56.22  
 12 Sanchez, Ricardo          13 TORR-CA                56.24      56.31  
 13 Oh, James                 13 RAPD-CA                59.24      56.67  
 14 Hwang, Bryan              13 TORR-CA                57.55      56.77  
 14 Tamusaitis, Zachary       13 LASC-CA                56.76      56.77  
 16 Rogers, Robert            13 CITI-CA                57.11      56.81  
 17 Lee, Daniel               14 UNAT-CA                58.63      57.27  
 18 Lee, Michael              14 DRGN-CA                57.29      57.36  
 19 Kim, Joshua               13 SHRK-CA                58.32      57.68  
 20 Campos, Ivan              14 SGAC-CA                59.15      58.04  
 21 Son, Derek                14 RYL-CA                 59.39      59.02  
 22 Torok, Jason              14 UNAT-CA                56.64    1:00.03  
 -- Mendoza, Armando          14 UNAT-CA                54.19         DQ  
RED - Division  
  1 Hernandez, Michael        14 RAPD-CA              1:00.86      58.55  
  2 Kim, Sunghoon             13 SHRK-CA              1:03.86      58.79  
  3 Derbabian, Kyle           14 DRGN-CA              1:00.30      59.32  
  4 Haskal, Manning           13 LASC-CA                59.90      59.73  
  5 Frey, Matthew             13 TORR-CA              1:01.10    1:00.93  
  6 Major, Langston           13 RYL-CA               1:03.57    1:00.94  
  6 Aamer, Daniyal            13 RAPD-CA              1:02.01    1:00.94  
  8 Ng, Colin                 13 CITI-CA              1:02.44    1:01.29  
  9 Angeles, Joshua           13 LMST-CA              1:03.13    1:01.99  
 10 Jimenez, Rylan            13 SGAC-CA              1:00.56    1:02.15  
 11 Nguyen, Ethan             13 TORR-CA              1:02.05    1:03.39  
 12 Kazarian, Levon           14 DRGN-CA              1:03.24    1:03.51  
WHT - Division  
  1 Kani, Aadyn               14 RYL-CA               1:07.23    1:03.36  
  2 Moreno, Marcus            13 TORR-CA              1:05.25    1:05.72  
  3 Scalamandre, Franco       13 RYL-CA               1:06.06    1:06.23  
  4 Galindo, Luis             13 LMST-CA              1:05.06    1:07.42  
  5 Balam, Devin              13 LMST-CA              1:13.62    1:09.35  
  6 Gacina, Marco             13 ALPH-CA                   NT    1:10.26  
  7 Tran, Jason               13 TORR-CA              1:15.68    1:14.75  
  8 Ibarra, Ryan              13 SGAC-CA              1:17.85    1:16.26  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yoo, Evan                 13 ALPH-CA              1:57.25    1:55.33  
  2 Salcedo, Dany             14 UNAT-CA              1:57.82    1:57.37  
  3 Tse, Chalmers             13 CITI-CA              1:57.52    1:59.15  
  4 Gonzalez, Luis            14 UNAT-CA              1:57.23    1:59.39  
  5 Hernandez, Johnathan      14 JCA-CA               2:00.53    1:59.71  
  6 Arguelles, Sebastiam      14 CITI-CA              2:02.52    2:00.20  
  7 Pollard, Jake             14 LASC-CA              1:59.39    2:01.00  
  8 Kim, Andrew               13 SHRK-CA              2:02.98    2:01.24  
  9 Han, Joshua               13 TCS-CA               2:03.51    2:01.37  
 10 Torok, Jason              14 UNAT-CA              2:02.47    2:03.32  
 11 Hwang, Bryan              13 TORR-CA              2:05.80    2:03.39  
 12 Lee, Jonathan             14 SHRK-CA              2:05.56    2:03.62  
 13 Tamusaitis, Zachary       13 LASC-CA              2:02.61    2:03.77  
 14 Kim, Joshua               13 SHRK-CA              2:07.61    2:05.57  
 15 Lew, Chris                14 UNAT-CA              2:02.15    2:05.98  
 16 Haskal, Manning           13 LASC-CA              2:03.33    2:06.33  
 17 Campos, Ivan              14 SGAC-CA              2:10.66    2:10.58  
 -- Yi, Justin                14 DRGN-CA              2:04.59        DFS  
RED - Division  
  1 Ng, Colin                 13 CITI-CA              2:12.73    2:11.83  
  2 Mosqueda, Max             13 SGAC-CA              2:12.15    2:15.44  
  3 Hernandez, Michael        14 RAPD-CA              2:21.89    2:17.49  
  4 Angeles, Joshua           13 LMST-CA              2:22.74    2:20.38  
  5 Guerrero, Carlos          13 PLAC-CA              2:22.75    2:20.56  
  6 Moreno, Marcus            13 TORR-CA              2:20.81    2:20.65  
WHT - Division  
  1 Jimenez, Rylan            13 SGAC-CA                   NT    2:17.57  
  2 Kim, Sunghoon             13 SHRK-CA              2:32.18    2:18.85  
  3 Scalamandre, Franco       13 RYL-CA               2:55.74    2:23.45  
  4 Kani, Aadyn               14 RYL-CA               2:37.46    2:31.74  
  5 Landisman, Mark           13 TORR-CA              2:54.25    2:32.21  
  6 Ibarra, Ryan              13 SGAC-CA                   NT    2:32.56  
  7 Park, Sean                14 DRGN-CA              2:55.77    2:37.11  
  8 Tran, Jason               13 TORR-CA              2:41.08    2:40.13  
  9 Gacina, Marco             13 ALPH-CA                   NT    2:40.75  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lamprianidis, Ody         13 LASC-CA              5:21.28    5:20.56  
  2 Torres, Alan              14 RYL-CA               5:21.45    5:22.02  
  3 Tamusaitis, Zachary       13 LASC-CA              5:35.77    5:25.06  
  4 Haskal, Manning           13 LASC-CA              5:35.17    5:25.89  
  5 Lee, Michael              14 DRGN-CA              5:35.59    5:28.51  
  6 Lee, Jonathan             14 SHRK-CA              5:37.87    5:31.67  
  7 Rogers, Robert            13 CITI-CA              5:36.68    5:39.84  
  8 Kim, Andrew               13 SHRK-CA              5:35.64    5:48.36  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yi, Justin                14 DRGN-CA              1:02.48    1:01.73  
  2 Lamprianidis, Ody         13 LASC-CA              1:02.95    1:02.43  
  3 Lam, Lawerence            14 UN-2-CA              1:02.22    1:02.47  
  4 Torres, Alan              14 RYL-CA               1:03.84    1:03.75  
  5 Tse, Chalmers             13 CITI-CA              1:02.87    1:03.78  
  6 Mendoza, Armando          14 UNAT-CA              1:06.07    1:03.87  
  7 Chavez, Silvestre         13 SGAC-CA              1:07.55    1:03.90  
  8 Rogers, Robert            13 CITI-CA              1:07.83    1:05.21  
  9 Ryu, Kenneth              13 RAPD-CA              1:05.85    1:05.40  
  9 Shin, Jerald              13 RAPD-CA              1:11.03    1:05.40  
 11 Pollard, Jake             14 LASC-CA              1:06.11    1:05.65  
 12 Haskal, Manning           13 LASC-CA              1:09.15    1:05.74  
 13 Torok, Jason              14 UNAT-CA              1:08.55    1:08.29  
 14 Oh, James                 13 RAPD-CA              1:06.66    1:08.65  
 15 Guerrero, Carlos          13 PLAC-CA              1:07.89    1:09.67  
 16 Mosqueda, Max             13 SGAC-CA              1:10.02    1:10.64  
 -- Schreier, Ethan           14 LASC-CA              1:03.13         DQ  
RED - Division  
  1 Aamer, Daniyal            13 RAPD-CA              1:11.74    1:11.57  
  2 Angeles, Joshua           13 LMST-CA              1:11.88    1:11.98  
  3 Major, Langston           13 RYL-CA               1:13.19    1:12.11  
  4 Campos, Ivan              14 SGAC-CA              1:11.61    1:12.17  
  5 Scalamandre, Franco       13 RYL-CA               1:14.43    1:12.60  
  6 Hernandez, Michael        14 RAPD-CA              1:12.62    1:12.84  
  7 Frey, Matthew             13 TORR-CA              1:14.71    1:13.31  
  8 Gonzalez, William         13 PLAC-CA              1:17.15    1:23.70  
WHT - Division  
  1 Kani, Aadyn               14 RYL-CA               1:21.93    1:20.54  
  2 Landisman, Mark           13 TORR-CA              1:22.27    1:20.78  
  3 Moreno, Marcus            13 TORR-CA              1:22.03    1:22.92  
  4 Santamaria, Luis          14 PLAC-CA              1:24.18    1:23.72  
  5 Gacina, Marco             13 ALPH-CA                   NT    1:25.80  
  6 Tran, Jason               13 TORR-CA              1:24.56    1:27.93  
  7 Ibarra, Ryan              13 SGAC-CA              1:43.93    1:32.84  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lam, Lawerence            14 UN-2-CA              2:15.76    2:13.59  
  2 Han, Joshua               13 TCS-CA               2:13.50    2:13.86  
  3 Lamprianidis, Ody         13 LASC-CA              2:15.65    2:16.02  
  4 Haskal, Manning           13 LASC-CA              2:18.00    2:17.34  
  5 Pollard, Jake             14 LASC-CA              2:17.97    2:18.29  
  6 Lee, Michael              14 DRGN-CA              2:16.48    2:20.12  
  7 Lee, Daniel               14 UNAT-CA              2:18.58    2:21.77  
 -- Kim, Joshua               13 SHRK-CA              2:25.35         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavez, Silvestre         13 SGAC-CA              1:11.26    1:09.00  
  2 Ryu, Kenneth              13 RAPD-CA              1:12.26    1:09.94  
  3 Derbabian, Kyle           14 DRGN-CA              1:13.11    1:11.34  
  4 Arguelles, Sebastiam      14 CITI-CA              1:12.51    1:12.44  
  5 Mendoza, Armando          14 UNAT-CA              1:12.49    1:13.38  
  6 Campos, Ivan              14 SGAC-CA              1:18.72    1:14.34  
  7 Hwang, Bryan              13 TORR-CA              1:16.01    1:15.42  
  8 Shin, Jerald              13 RAPD-CA              1:15.81    1:15.57  
  9 Kim, Andrew               13 SHRK-CA              1:15.41    1:15.75  
 10 Aamer, Daniyal            13 RAPD-CA              1:16.14    1:16.14  
 11 Tamusaitis, Zachary       13 LASC-CA              1:15.20    1:16.54  
RED - Division  
  1 Cisneros, Armando         14 SGAC-CA              1:19.60    1:17.81  
  2 Kani, Aadyn               14 RYL-CA               1:24.07    1:18.29  
  3 Scalamandre, Franco       13 RYL-CA               1:22.76    1:19.30  
  4 Torok, Jason              14 UNAT-CA              1:21.69    1:19.96  
  5 Ng, Colin                 13 CITI-CA              1:22.12    1:21.75  
  6 Hernandez, Johnathan      14 JCA-CA               1:23.98    1:21.91  
  7 Major, Langston           13 RYL-CA               1:23.55    1:22.19  
  8 Kazarian, Levon           14 DRGN-CA              1:25.95    1:23.74  
  9 Frey, Matthew             13 TORR-CA              1:25.92    1:23.83  
 10 Hernandez, Michael        14 RAPD-CA              1:24.91    1:24.47  
 11 Nguyen, Ethan             13 TORR-CA              1:25.58    1:25.14  
 12 Galindo, Luis             13 LMST-CA              1:24.29    1:28.14  
WHT - Division  
  1 Rogers, Robert            13 CITI-CA              1:30.30    1:18.97  
  2 Jimenez, Rylan            13 SGAC-CA              1:37.13    1:25.84  
  3 Angeles, Joshua           13 LMST-CA              1:30.06    1:28.06  
  4 Moreno, Marcus            13 TORR-CA              1:33.25    1:29.54  
  5 Gacina, Marco             13 ALPH-CA                   NT    1:30.01  
  6 Balam, Devin              13 LMST-CA              1:52.36    1:34.88  
  7 Tran, Jason               13 TORR-CA              1:31.90    1:35.22  
  8 Ibarra, Ryan              13 SGAC-CA              1:48.21    1:40.65  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lew, Chris                14 UNAT-CA              2:33.05    2:35.98  
  2 Han, Joshua               13 TCS-CA               2:37.85    2:36.17  
  3 Lee, Daniel               14 UNAT-CA              2:42.25    2:36.36  
  4 Ryu, Kenneth              13 RAPD-CA              2:36.77    2:36.64  
  5 Arguelles, Sebastiam      14 CITI-CA              2:35.28    2:37.71  
  6 Tamusaitis, Zachary       13 LASC-CA              2:43.79    2:41.47  
  7 Kim, Joshua               13 SHRK-CA              2:43.86    2:42.11  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Luis            14 UNAT-CA                59.77      59.85  
  2 Salcedo, Dany             14 UNAT-CA                59.32    1:01.25  
  3 Kim, Andrew               13 SHRK-CA              1:03.21    1:02.29  
  4 Lam, Lawerence            14 UN-2-CA              1:03.28    1:03.36  
  5 Lee, Daniel               14 UNAT-CA              1:02.81    1:03.69  
  6 Hernandez, Johnathan      14 JCA-CA               1:03.90    1:03.71  
  7 Lee, Michael              14 DRGN-CA              1:05.73    1:03.94  
  8 Lee, Jonathan             14 SHRK-CA              1:04.96    1:04.06  
  9 Oh, James                 13 RAPD-CA              1:05.56    1:05.15  
 10 Mendoza, Armando          14 UNAT-CA              1:07.01    1:05.64  
 11 Ng, Colin                 13 CITI-CA              1:06.79    1:06.14  
 12 Hwang, Bryan              13 TORR-CA              1:07.03    1:06.18  
 13 Rogers, Robert            13 CITI-CA              1:06.64    1:06.78  
 14 Lamprianidis, Ody         13 LASC-CA              1:04.79    1:07.08  
 15 Jimenez, Rylan            13 SGAC-CA              1:06.94    1:07.78  
RED - Division  
  1 Han, Joshua               13 TCS-CA               1:11.26    1:04.78  
  2 Yi, Justin                14 DRGN-CA              1:07.90    1:07.21  
  3 Aamer, Daniyal            13 RAPD-CA              1:10.42    1:11.89  
  4 Frey, Matthew             13 TORR-CA              1:10.48    1:13.12  
  5 Guerrero, Carlos          13 PLAC-CA              1:12.12    1:14.31  
 -- Son, Derek                14 RYL-CA               1:11.94        DFS  
WHT - Division  
  1 Kim, Sunghoon             13 SHRK-CA              1:14.84    1:09.30  
  2 Gonzalez, William         13 PLAC-CA              1:15.98    1:21.13  
  3 Santamaria, Luis          14 PLAC-CA              1:21.29    1:22.20  
  4 Tran, Jason               13 TORR-CA              1:25.68    1:25.35  
  5 Park, Sean                14 DRGN-CA              1:38.30    1:33.30  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Salcedo, Dany             14 UNAT-CA              2:16.24    2:11.84  
  2 Schreier, Ethan           14 LASC-CA              2:16.93    2:12.80  
  3 Derbabian, Kyle           14 DRGN-CA              2:26.28    2:20.51  
  4 Sanchez, Ricardo          13 TORR-CA              2:19.92    2:20.83  
 -- Lee, Michael              14 DRGN-CA              2:23.44         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollard, Jake             14 LASC-CA              2:14.49    2:12.99  
  2 Schreier, Ethan           14 LASC-CA              2:15.86    2:16.96  
  3 Lee, Daniel               14 UNAT-CA              2:22.14    2:17.99  
  4 Sanchez, Ricardo          13 TORR-CA              2:21.39    2:18.27  
  5 Tamusaitis, Zachary       13 LASC-CA              2:18.80    2:18.60  
  6 Chavez, Silvestre         13 SGAC-CA              2:16.78    2:18.67  
  7 Mendoza, Armando          14 UNAT-CA              2:16.19    2:19.91  
  8 Rogers, Robert            13 CITI-CA              2:22.27    2:20.12  
  9 Hwang, Bryan              13 TORR-CA              2:21.02    2:20.25  
 10 Hernandez, Johnathan      14 JCA-CA               2:23.70    2:21.60  
 11 Kim, Joshua               13 SHRK-CA              2:23.32    2:22.35  
 12 Salcedo, Dany             14 UNAT-CA              2:15.97    2:27.18  
 -- Lamprianidis, Ody         13 LASC-CA              2:18.01         DQ  
RED - Division  
  1 Shin, Jerald              13 RAPD-CA              2:30.10    2:22.11  
  2 Cisneros, Armando         14 SGAC-CA              2:30.49    2:23.72  
  3 Torok, Jason              14 UNAT-CA              2:31.60    2:28.00  
  4 Campos, Ivan              14 SGAC-CA              2:29.06    2:28.75  
  5 Frey, Matthew             13 TORR-CA              2:34.50    2:30.22  
  6 Hernandez, Michael        14 RAPD-CA              2:35.67    2:32.00  
  7 Ng, Colin                 13 CITI-CA              2:31.75    2:32.69  
  8 Aamer, Daniyal            13 RAPD-CA              2:34.37    2:33.37  
  9 Son, Derek                14 RYL-CA               2:38.60    2:33.64  
 10 Jimenez, Rylan            13 SGAC-CA              2:40.60    2:37.12  
 11 Nguyen, Ethan             13 TORR-CA              2:36.92    2:38.91  
 12 Galindo, Luis             13 LMST-CA              2:41.52    2:44.52  
 -- Lee, Michael              14 DRGN-CA              2:29.71         DQ  
 -- Angeles, Joshua           13 LMST-CA              2:38.06         DQ  
WHT - Division  
  1 Kazarian, Levon           14 DRGN-CA              2:46.95    2:39.98  
  2 Kani, Aadyn               14 RYL-CA               2:47.10    2:41.85  
  3 Moreno, Marcus            13 TORR-CA              2:52.23    2:43.35  
  4 Tran, Jason               13 TORR-CA              2:59.38    2:56.51  
 -- Kim, Sunghoon             13 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Balam, Devin              13 LMST-CA              3:14.96         DQ  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Alvarado, Edson           16 UNAT-CA                24.68      24.42  
  2 Pollard, Luke             15 LASC-CA                24.37      24.89  
  3 Ibarra, Allen             17 LMST-CA                25.62      25.21  
WHT - Division  
  1 Chavez, Ruben             15 LMST-CA                29.49      28.87  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pollard, Luke             15 LASC-CA                53.90      52.61  
  2 Alvarado, Edson           16 UNAT-CA                54.56      53.31  
  3 Guzman, Joshua            16 UNAT-CA                54.76      54.14  
  4 Zavala, Elias             18 SGAC-CA                54.11      54.59  
  5 Ibarra, Allen             17 LMST-CA                55.63      54.90  
RED - Division  
  1 Nazaryan, Artur           15 DRGN-CA                58.46      57.08  
WHT - Division  
  1 Rocha, Roberto            15 LMST-CA              1:03.45    1:03.56  
  2 Chavez, Ruben             15 LMST-CA              1:03.82    1:04.09  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pollard, Luke             15 LASC-CA              1:54.30    1:55.18  
  2 Alvarado, Edson           16 UNAT-CA              1:59.31    1:58.78  
RED - Division  
  1 Ibarra, Allen             17 LMST-CA              2:09.24    2:03.63  
  2 Rocha, Roberto            15 LMST-CA              2:17.83    2:17.55  
WHT - Division  
  1 Chavez, Ruben             15 LMST-CA              2:22.51    2:16.54  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pollard, Luke             15 LASC-CA              1:01.38    1:01.72  
  2 Nazaryan, Artur           15 DRGN-CA              1:03.41    1:02.53  
RED - Division  
  1 Rocha, Roberto            15 LMST-CA              1:14.69    1:12.59  
  2 Ibarra, Allen             17 LMST-CA              1:11.50    1:12.80  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Guzman, Joshua            16 UNAT-CA              2:21.28    2:17.17  
  2 Nazaryan, Artur           15 DRGN-CA              2:17.72    2:17.19  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvarado, Edson           16 UNAT-CA              1:07.68    1:07.22  
  2 Pollard, Luke             15 LASC-CA              1:07.79    1:09.15  
  3 Nazaryan, Artur           15 DRGN-CA              1:11.55    1:10.10  
  4 Zavala, Elias             18 SGAC-CA              1:13.32    1:13.30  
WHT - Division  
  1 Rocha, Roberto            15 LMST-CA              1:23.39    1:23.33  
  2 Ibarra, Allen             17 LMST-CA              1:24.86    1:23.87  
  3 Chavez, Ruben             15 LMST-CA              1:37.19    1:34.30  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Alvarado, Edson           16 UNAT-CA              2:30.68    2:30.08  
  2 Nazaryan, Artur           15 DRGN-CA              2:37.76    2:43.63  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
 -- Nazaryan, Artur           15 DRGN-CA              1:05.92         DQ  
WHT - Division  
  1 Rocha, Roberto            15 LMST-CA              1:15.68    1:16.63  
  2 Chavez, Ruben             15 LMST-CA              1:30.77    1:26.44  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pollard, Luke             15 LASC-CA              2:08.01    2:08.25  
  2 Alvarado, Edson           16 UNAT-CA              2:15.69    2:13.03  
  3 Guzman, Joshua            16 UNAT-CA              2:12.86    2:14.94  
RED - Division  
  1 Zavala, Elias             18 SGAC-CA              2:22.23    2:23.94  
  2 Ibarra, Allen             17 LMST-CA              2:34.04    2:35.21  
WHT - Division  
  1 Rocha, Roberto            15 LMST-CA              2:40.39    2:40.24  
  2 Chavez, Ruben             15 LMST-CA              3:00.97    2:51.50  
 
Boys Open 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Jonathan             14 SHRK-CA             19:45.25   19:08.17  
  2 Kim, Andrew               13 SHRK-CA             19:45.30   19:48.26  
 
Boys Open 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Alan              14 RYL-CA               4:47.50    4:50.06