ROSE Intrasquad Meet 6.17.2017 - Meet Results

ROSE Intrasquad Meet 6.17.2017
6/17/2017 - 6/17/2017
Pasadena, California United States
Updated: 6/19/2017

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to BW Swim Team                              HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
             2017 CA ROSE June 17 Intra Squad, Sanction #: S17-211             
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA                39.02      41.18  
  2 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                40.31      44.16  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA              1:25.18    1:31.97  
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                   NT    3:19.53  
     1:41.75  3:19.53                                                      
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Olivia A              8 ROSE-CA                   NT    1:57.80  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Docter, Dylan P            8 ROSE-CA                53.28      53.87  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laguna, Olivia M          10 ROSE-CA                38.99      39.55  
  2 Bonk, Sarah F              9 ROSE-CA                44.16      41.23  
  3 Addiego, Shae E           10 ROSE-CA                41.56      42.71  
  4 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                41.37      45.73  
  5 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                   NT      45.74  
  6 Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                   NT      46.99  
  7 Crowder, Celeste A        10 ROSE-CA                45.16      47.24  
  8 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                   NT      49.13  
  9 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA                54.21      49.56  
 10 Minassian, Nicolette N    10 ROSE-CA                59.22      57.93  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA              1:29.81    1:28.44  
  2 Bonk, Sarah F              9 ROSE-CA              1:36.40    1:29.53  
  3 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              1:31.18    1:30.06  
  4 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA              1:35.78    1:32.74  
  5 Addiego, Shae E           10 ROSE-CA              1:35.29    1:41.81  
  6 Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                   NT    1:44.08  
  7 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                   NT    1:58.63  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                   NT    3:12.88  
     1:35.46  3:12.88                                                      
  2 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA                   NT    3:23.34  
     1:37.95  3:23.34                                                      
  3 Addiego, Shae E           10 ROSE-CA              3:39.38    3:40.09  
     1:44.17  3:40.09                                                      
  4 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA                   NT    3:44.48  
     1:46.19  3:44.48                                                      
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                   NT      51.93  
  2 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                   NT      52.58  
  3 Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA                   NT      55.53  
  4 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT      56.88  
  5 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA              1:06.25    1:01.63  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Sarah F              9 ROSE-CA              1:35.65    1:36.74  
  2 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              1:37.80    1:37.26  
  3 Laguna, Olivia M          10 ROSE-CA              1:38.17    1:39.48  
  4 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA              1:42.37    1:42.53  
  5 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA              1:54.05    1:46.73  
  6 Lin, Emmy S               10 ROSE-CA              1:54.69    1:50.54  
  7 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                   NT    1:51.60  
  8 Crowder, Celeste A        10 ROSE-CA                   NT    1:54.89  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Morgan A              9 ROSE-CA                56.38      56.42  
       56.92    56.42                                                      
  2 Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA              1:02.13      57.81  
       58.39    57.81                                                      
  3 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA              1:07.11    1:03.53  
  4 Lee, Cyana Y              10 ROSE-CA                   NT    1:04.82  
  5 Anderson, Ava C           10 ROSE-CA                   NT    1:08.61  
  6 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA              1:14.00    1:11.58  
 -- Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Minassian, Nicolette N    10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iturbe, Sarah              9 ROSE-CA                47.70      47.41  
  2 Rocca, Lorelei E           9 ROSE-CA                46.53      52.80  
  3 Mechoso, Ella M            9 ROSE-CA                   NT      53.19  
  4 Essmiller, Emiko L         9 ROSE-CA                   NT      56.47  
  5 Crowder, Celeste A        10 ROSE-CA                55.45      57.89  
  6 Mascarenhas, Lauren A     10 ROSE-CA                   NT      58.08  
  7 Chan, Mikayla T            9 ROSE-CA              1:01.56      58.73  
  8 Bugarin, Mia B             9 ROSE-CA                   NT      59.60  
  9 Minassian, Nicolette N    10 ROSE-CA                   NT    1:04.61  
 10 Dahiyat, Sabrina C        10 ROSE-CA                   NT    1:06.31  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Leah A               9 ROSE-CA              1:45.55    1:46.53  
  2 Laguna, Olivia M          10 ROSE-CA              2:01.74    2:05.25  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA                33.08      35.25  
  2 Waters, Emily S           11 ROSE-CA                35.08      35.40  
  3 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                37.35      35.93  
  4 Suh, Natalie P            12 ROSE-CA                39.41      36.23  
  5 Laguna, Marcella G        12 ROSE-CA                35.57      36.36  
  6 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA                37.71      37.21  
  7 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA                43.95      37.54  
  8 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                38.73      38.54  
  9 Soedarmadji, Sara         12 ROSE-CA                41.17      38.93  
 10 Aghajani, Emily L         12 ROSE-CA                47.33      42.31  
 11 Truong, Kayla S           12 ROSE-CA                44.33      43.71  
 12 Nepomuceno Valencia, Dan  12 ROSE-CA                   NT      44.86  
 13 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                44.53      48.05  
 14 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                   NT      48.33  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA              1:12.84    1:15.87  
  2 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:23.71    1:24.53  
  3 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                   NT    1:36.97  
  4 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                   NT    1:51.89  
  5 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA              1:59.66    2:03.62  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA              2:36.35    2:42.00  
     1:17.45  2:42.00                                                      
  2 Lindenfeld, Ellie D       11 ROSE-CA              2:47.09    2:46.87  
     1:22.53  2:46.87                                                      
  3 Waters, Emily S           11 ROSE-CA              2:45.99    2:48.08  
     1:23.13  2:48.08                                                      
  4 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA              2:44.19    2:56.49  
     1:24.87  2:56.49                                                      
  5 Summers, Piper J          11 ROSE-CA              3:02.51    3:02.79  
     1:27.92  3:02.79                                                      
  6 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA              3:02.81    3:04.60  
     1:26.86  3:04.60                                                      
  7 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA                   NT    3:15.03  
     1:32.63  3:15.03                                                      
  8 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                   NT    3:32.81  
     3:33.42  3:32.81                                                      
  9 Truong, Kayla S           12 ROSE-CA                   NT    3:52.96  
     1:40.94  3:52.96                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Sam J               11 ROSE-CA                38.95      39.68  
  2 Bonk, Julia A             11 ROSE-CA                40.37      40.13  
  3 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA                40.69      41.14  
  4 Cruz, Nevada M            11 ROSE-CA                39.65      42.11  
  5 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA                45.91      45.27  
  6 Lindenfeld, Ellie D       11 ROSE-CA                45.35      45.35  
  7 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                47.28      46.07  
  8 Soedarmadji, Sara         12 ROSE-CA                46.57      46.15  
  9 Nepomuceno Valencia, Dan  12 ROSE-CA                57.72      50.25  
 10 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                56.99      52.11  
 11 Aghajani, Emily L         12 ROSE-CA                55.59      52.22  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laguna, Marcella G        12 ROSE-CA              1:27.30    1:28.55  
  2 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA              1:37.54    1:38.35  
  3 Summers, Piper J          11 ROSE-CA              1:41.33    1:44.06  
  4 Landswick, Hannah R       12 ROSE-CA                   NT    1:50.76  
  5 Soedarmadji, Tia          11 ROSE-CA                   NT    2:00.80  
  6 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                   NT    2:05.13  
 -- Gillan, Emma L            12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA                   NT    3:01.31  
     1:28.58  3:01.31                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyama, Mai               12 ROSE-CA                45.13      41.86  
  2 Suh, Natalie P            12 ROSE-CA                56.14      46.62  
       47.27    46.62                                                      
  3 Soedarmadji, Sara         12 ROSE-CA                54.51      52.34  
       52.34    52.34                                                      
  4 Boumajdi, Elizabeth K     12 ROSE-CA                52.40      52.52  
  5 Aghajani, Emily L         12 ROSE-CA              1:01.04      56.12  
       56.43    56.12                                                      
  6 Gillan, Emma L            12 ROSE-CA              1:09.67      59.14  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laguna, Marcella G        12 ROSE-CA              1:33.55    1:33.53  
  2 Koyama, Mai               12 ROSE-CA              1:39.03    1:37.75  
  3 Moore, Faith C            11 ROSE-CA                   NT    2:15.57  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA                35.86      35.95  
  2 Lindenfeld, Ellie D       11 ROSE-CA                37.38      38.11  
  3 Collins, Cassandra A      11 ROSE-CA                36.93      38.36  
  4 Waters, Emily S           11 ROSE-CA                37.36      38.86  
  5 Cruz, Nevada M            11 ROSE-CA                36.46      39.36  
  6 Suh, Natalie P            12 ROSE-CA                50.45      43.03  
  7 Chan, Kamryn N            11 ROSE-CA                44.24      43.68  
  8 Koyama, Mai               12 ROSE-CA                41.87      43.95  
  9 Summers, Piper J          11 ROSE-CA                44.21      44.57  
 10 Scott, Matilda A          11 ROSE-CA                54.66      48.34  
 11 Malone, Amina R           12 ROSE-CA                44.97      50.81  
 12 Nepomuceno Valencia, Dan  12 ROSE-CA                55.16      52.30  
 13 Truong, Kayla S           12 ROSE-CA              1:00.84      52.36  
 14 Gonzalez, Amelie S        12 ROSE-CA                   NT    1:08.44  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gmelich, Holly I          12 ROSE-CA              1:26.80    1:27.94  
  2 Cruz, Nevada M            11 ROSE-CA              1:23.20    1:37.12  
  3 Waters, Olivia G          11 ROSE-CA              1:44.30    1:49.15  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennox, Siouxsie X        13 ROSE-CA                31.72      31.09  
  2 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA                32.84      33.33  
  3 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA                33.10      33.47  
  4 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA                33.16      34.48  
  5 Petrossian, Amee          13 ROSE-CA                34.19      34.63  
  6 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA                34.84      35.62  
  7 Montiel, Dana B           14 ROSE-CA                37.44      37.19  
  8 Milton, Julia Q           13 ROSE-CA                38.66      38.08  
  9 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA                39.92      39.82  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA              1:07.64    1:12.41  
  2 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              1:12.25    1:12.68  
  3 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA              1:12.88    1:13.24  
  4 Hulick, Holly K           14 ROSE-CA              1:13.66    1:14.21  
  5 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:15.80    1:19.19  
  6 Montiel, Dana B           14 ROSE-CA              1:25.85    1:24.76  
  7 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:26.91    1:28.10  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA              2:33.01    2:33.89  
     1:14.85  2:33.89                                                      
  2 Friedman, Lucy H          14 ROSE-CA              2:37.29    2:40.43  
     1:17.18  2:40.43                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA                34.62      36.49  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennox, Siouxsie X        13 ROSE-CA              1:26.16    1:20.83  
  2 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:27.25    1:26.57  
  3 Joung, Olivia L           13 ROSE-CA              1:29.96    1:27.19  
  4 Lau, Amanda J             13 ROSE-CA              1:27.26    1:28.11  
  5 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:33.04    1:33.06  
  6 Milton, Julia Q           13 ROSE-CA              1:45.60    1:38.67  
  7 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA              1:44.82    1:39.54  
  8 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA              1:41.31    1:40.51  
 -- Montiel, Dana B           14 ROSE-CA              1:32.71         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA              3:00.97    2:53.83  
     1:24.76  2:53.83                                                      
  2 Lennox, Siouxsie X        13 ROSE-CA                   NT    2:59.82  
     1:28.28  2:59.82                                                      
  3 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA              3:04.59    3:02.14  
     1:30.06  3:02.14                                                      
  4 Petrossian, Amee          13 ROSE-CA                   NT    3:08.21  
     1:35.85  3:08.21                                                      
  5 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA                   NT    3:11.22  
     1:37.15  3:11.22                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lau, Amanda J             13 ROSE-CA              1:29.10    1:33.83  
  2 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              1:29.97    1:34.48  
  3 Richardson, Bibi A        13 ROSE-CA              1:34.96    1:35.12  
  4 Lam, Ashly S              13 ROSE-CA              1:41.18    1:42.81  
  5 Martinez, Elizabeth       14 ROSE-CA              1:52.42    1:55.34  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Bibi A        13 ROSE-CA              3:39.27    3:24.84  
     1:40.09  3:24.84                                                      
  2 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA                   NT    3:32.22  
     1:42.67  3:32.22                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipanov, Charlotte I     14 ROSE-CA                34.35      34.59  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Warschaw, Mikol T         13 ROSE-CA              1:19.37    1:19.78  
  2 Rodriguez, Valeria        13 ROSE-CA              1:24.12    1:24.44  
  3 Lau, Amanda J             13 ROSE-CA              1:33.22    1:24.87  
  4 Kleindorfer, Clara A      13 ROSE-CA                   NT    1:31.70  
  5 Richardson, Bibi A        13 ROSE-CA              1:33.61    1:32.60  
  6 Dixon, Janel W            13 ROSE-CA                   NT    1:34.11  
  7 Milton, Julia Q           13 ROSE-CA              1:58.97    1:56.43  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pratt, Sami P             14 ROSE-CA                   NT    2:52.36  
     1:21.08  2:52.36                                                      
 
Women 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Gio                  17 ROSE-CA                31.72      33.38  
  2 Cacarnakis, Katarina      17 ROSE-CA                33.91      36.02  
 
Women 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marum, Jade Y             15 ROSE-CA              1:14.00    1:11.45  
  2 Kim, Gio                  17 ROSE-CA              1:11.64    1:12.51  
  3 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:13.07    1:18.41  
  4 Cacarnakis, Katarina      17 ROSE-CA              1:18.31    1:22.30  
 
Women 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fallon, Mia R             16 ROSE-CA              2:32.88    2:38.71  
     1:16.47  2:38.71                                                      
 
Women 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Gio                  17 ROSE-CA              1:26.52    1:28.87  
  2 Marum, Jade Y             15 ROSE-CA              1:31.92    1:33.55  
  3 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:28.93    1:36.57  
  4 Cacarnakis, Katarina      17 ROSE-CA              1:37.70    1:37.28  
 
Women 15-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fallon, Mia R             16 ROSE-CA              2:57.11    3:07.29  
     1:31.58  3:07.29                                                      
 
Women 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedman, Lara E          16 ROSE-CA              1:25.11    1:28.86  
  2 Marum, Jade Y             15 ROSE-CA              1:28.68    1:30.39  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                43.35      43.56  
  2 Collins, Ian A             8 ROSE-CA                46.67      51.43  
  3 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                50.73      52.19  
  4 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA              1:05.17    1:08.20  
  5 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT    1:08.93  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA                57.11      55.63  
  2 Lee, Marcus H              6 ROSE-CA              1:06.93    1:07.89  
  3 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA              1:06.77    1:10.29  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                   NT    1:59.90  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melkumyants, Vahagn S      8 ROSE-CA                59.67    1:00.94  
  2 Collins, Ian A             8 ROSE-CA              1:03.60    1:01.81  
     1:02.07  1:01.81                                                      
  3 Ross, Alexander P          7 ROSE-CA                   NT    1:13.87  
 -- Lee, Marcus H              6 ROSE-CA              1:16.66         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Joshua J           7 ROSE-CA              1:07.36    1:03.32  
 -- Collins, Ian A             8 ROSE-CA              1:12.82         DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA                39.40      37.59  
  2 Yang, Jack M              10 ROSE-CA                48.09      47.72  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA              1:21.92    1:22.22  
  2 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                   NT    1:44.19  
  3 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT    1:53.21  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                10 ROSE-CA              3:22.92    3:13.60  
     1:34.59  3:13.60                                                      
  2 O'Mara, Mark C             9 ROSE-CA                   NT    3:31.26  
     1:41.72  3:31.26                                                      
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                50.26      47.91  
  2 O'Mara, Mark C             9 ROSE-CA                57.72      52.23  
  3 Semizyan, Andre           10 ROSE-CA                   NT      52.88  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                10 ROSE-CA                   NT    1:43.80  
  2 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA                   NT    1:45.13  
  3 Yang, Jack M              10 ROSE-CA                   NT    1:48.76  
  4 Stow, Preston B           10 ROSE-CA                   NT    2:22.36  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                59.63      58.58  
       58.78    58.58                                                      
  2 O'Mara, Mark C             9 ROSE-CA              1:06.99      59.24  
       59.55    59.24                                                      
  3 Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:23.45    1:20.48  
 -- Semizyan, Andre           10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                10 ROSE-CA              1:53.50    1:56.45  
  2 Tsai, Otis Y               9 ROSE-CA              2:00.96    2:02.46  
  3 Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT    2:12.52  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Dominic A       9 ROSE-CA                51.80      51.36  
  2 Yang, Jack M              10 ROSE-CA                50.70      53.80  
 -- Bai, Elliott T            10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Semizyan, Andre           10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Stow, Preston B           10 ROSE-CA              1:00.28         DQ  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Christopher S      10 ROSE-CA              1:40.77    1:36.94  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                40.11      39.34  
  2 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA                41.43      40.84  
  3 Abrahamian, Bryan         12 ROSE-CA                45.58      41.35  
  4 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                43.30      44.80  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brouwer, Nico O           12 ROSE-CA                   NT    1:36.23  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              3:09.85    3:07.63  
     1:31.41  3:07.63                                                      
  2 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA              3:16.86    3:16.44  
     1:33.17  3:16.44                                                      
  3 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                   NT    3:28.64  
     1:37.22  3:28.64                                                      
  4 Brouwer, Nico O           12 ROSE-CA                   NT    3:32.47  
     1:39.38  3:32.47                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA                42.16      40.95  
  2 Abrahamian, Bryan         12 ROSE-CA                51.47      48.20  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              1:32.60    1:35.76  
  2 Brouwer, Nico O           12 ROSE-CA                   NT    1:45.09  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reimers, Trent J          12 ROSE-CA              3:27.00    3:28.28  
     1:42.55  3:28.28                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                51.52      47.46  
  2 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA                48.48      47.49  
  3 Scott, Jackson N          12 ROSE-CA                56.01      49.27  
       49.64    49.27                                                      
  4 Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                52.92      53.22  
  5 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                56.51      55.34  
       55.75    55.34                                                      
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrahamian, Bryan         12 ROSE-CA              2:15.77    1:57.02  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Harrison J       11 ROSE-CA                39.51      40.63  
  2 Castro, Christian M       11 ROSE-CA                41.32      40.89  
  3 Bigelow, Andrew J         11 ROSE-CA                44.39      47.68  
  4 Stone, Thomas J           12 ROSE-CA                44.60      47.86  
  5 Sun, Linus R              11 ROSE-CA                54.33      53.64  
 -- Reimers, Trent J          12 ROSE-CA                53.40         DQ  
 -- Alvarez, Jadan            12 ROSE-CA                48.76         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Castro, Christian M       11 ROSE-CA              1:34.66    1:36.26  
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA                29.32      29.43  
  2 Choe, Andrew K            13 ROSE-CA                30.58      29.80  
  3 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA                30.98      31.31  
  4 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA                31.71      31.53  
  5 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA                33.83      32.69  
  6 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA                32.29      33.47  
  7 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA                34.25      34.15  
  8 Cho, Vincent              13 ROSE-CA                33.94      35.28  
  9 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                36.10      36.25  
 10 Abrahamian, Anthony R     14 ROSE-CA                41.17      36.33  
 11 Martin, Rory F            14 ROSE-CA                42.32      42.70  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              1:05.86    1:05.71  
  2 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:08.87    1:09.91  
  3 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA              1:07.60    1:10.29  
  4 Dosti, Daniel B           13 ROSE-CA              1:11.98    1:10.36  
  5 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA              1:17.24    1:13.72  
  6 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA              1:17.67    1:14.02  
  7 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              1:12.90    1:16.17  
  8 Jiang, Derek L            13 ROSE-CA                   NT    1:16.64  
  9 Abrahamian, Anthony R     14 ROSE-CA              1:27.44    1:22.22  
 10 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA                   NT    1:23.06  
 11 Martin, Rory F            14 ROSE-CA              1:40.03    1:37.50  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA              2:26.05    2:30.85  
     1:12.38  2:30.85                                                      
  2 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              2:32.94    2:33.70  
     1:12.71  2:33.70                                                      
  3 Dosti, Daniel B           13 ROSE-CA              2:32.84    2:34.65  
     1:13.63  2:34.65                                                      
  4 Sheikh, Noah M            13 ROSE-CA                   NT    3:09.53  
     1:30.16  3:09.53                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choe, Andrew K            13 ROSE-CA              1:18.65    1:15.31  
  2 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              1:19.32    1:18.14  
  3 McCrary, Robby C          14 ROSE-CA              1:20.15    1:18.92  
  4 Dosti, Daniel B           13 ROSE-CA              1:22.33    1:21.63  
  5 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              1:24.19    1:24.48  
  6 Frost, Ethan R            14 ROSE-CA              1:28.57    1:26.94  
  7 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA              1:28.02    1:28.76  
  8 Semizyan, Daniel          14 ROSE-CA              1:32.81    1:30.98  
  9 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA                   NT    1:36.10  
 10 Castaneda Bautista, Mich  14 ROSE-CA              1:38.61    1:36.36  
 11 Jiang, Derek L            13 ROSE-CA                   NT    1:45.20  
 12 Martin, Rory F            14 ROSE-CA              1:51.74    1:49.17  
 -- Olmedo, Kevin C           13 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCrary, Robby C          14 ROSE-CA              2:48.10    2:45.11  
     1:20.24  2:45.11                                                      
  2 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              2:49.24    2:50.19  
     1:21.97  2:50.19                                                      
  3 Pham, Bryan V             14 ROSE-CA                   NT    3:02.31  
     1:30.39  3:02.31                                                      
  4 Choe, Andrew K            13 ROSE-CA                   NT    3:05.69  
     2:44.65  3:05.69                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gao, Sean F               13 ROSE-CA              1:27.36    1:26.63  
  2 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              1:24.89    1:28.04  
  3 Elyasi, Ejmin Rodof       14 ROSE-CA              1:31.01    1:32.62  
  4 McCrary, Robby C          14 ROSE-CA              1:36.57    1:33.11  
  5 Cho, Vincent              13 ROSE-CA              1:37.95    1:35.91  
  6 Olmedo, Kevin C           13 ROSE-CA              1:38.17    1:39.53  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              3:09.25    3:05.10  
     1:30.25  3:05.10                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Sean S               13 ROSE-CA              1:13.51    1:13.63  
  2 Lahlou, Jay               14 ROSE-CA              1:14.90    1:16.54  
  3 Yap, Aidan H              13 ROSE-CA              1:18.77    1:17.72  
  4 Tran-Mihail, Nikola M     13 ROSE-CA              1:41.43    1:27.68  
  5 Abrahamian, Anthony R     14 ROSE-CA                   NT    1:39.00  
  6 Hasbrouck, Mason R        13 ROSE-CA                   NT    1:56.34  
 -- Olmedo, Kevin C           13 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Cho, Vincent              13 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ribaya, Max A             13 ROSE-CA                   NT    3:00.10  
     1:24.91  3:00.10                                                      
  2 Gao, Sean F               13 ROSE-CA                   NT    3:10.22  
     1:28.27  3:10.22                                                      
 
Men 15-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baelly, Drew T            16 ROSE-CA                27.89      27.28  
  2 Bruce, Christopher H      15 ROSE-CA                27.88      27.65  
  3 Koyama, Jo                15 ROSE-CA                30.70      29.62  
  4 Wang, Max J               16 ROSE-CA                30.75      29.76  
  5 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA                30.67      30.45  
  6 Lau, Bryan J              16 ROSE-CA                33.76      33.24  
  7 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA                34.47      34.43  
 
Men 15-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruce, Christopher H      15 ROSE-CA              1:00.19    1:00.60  
  2 Ng, Matt S                16 ROSE-CA              1:03.16    1:02.65  
  3 Baelly, Drew T            16 ROSE-CA              1:03.35    1:03.39  
  4 Lee, Derrick L            16 ROSE-CA              1:01.85    1:05.10  
  5 Wang, Max J               16 ROSE-CA              1:14.59    1:05.55  
  6 Nachtrieb, Evan W         17 ROSE-CA              1:12.97    1:13.83  
  7 Lau, Bryan J              16 ROSE-CA              1:17.07    1:16.12  
 
Men 15-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruce, Christopher H      15 ROSE-CA              2:13.03    2:10.33  
     1:02.63  2:10.33                                                      
  2 Ng, Matt S                16 ROSE-CA              2:16.39    2:14.71  
     1:05.10  2:14.71                                                      
  3 Baelly, Drew T            16 ROSE-CA              2:23.51    2:22.54  
     1:08.23  2:22.54                                                      
  4 Lee, Derrick L            16 ROSE-CA              2:15.40    2:25.58  
     1:07.17  2:25.58                                                      
 
Men 15-18 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT      42.88  
 
Men 15-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Derrick L            16 ROSE-CA              1:14.77    1:17.10  
  2 Wang, Max J               16 ROSE-CA              1:26.93    1:21.17  
  3 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA              1:31.10    1:26.76  
  4 Lau, Bryan J              16 ROSE-CA              1:39.29    1:29.63  
 
Men 15-18 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT      50.38  
 
Men 15-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyama, Jo                15 ROSE-CA              1:25.16    1:22.88  
  2 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA              1:25.27    1:27.89  
  3 Nachtrieb, Quinn O        15 ROSE-CA              1:37.30    1:38.35  
 
Men 15-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zarokian, Chris           15 ROSE-CA              3:00.73    3:07.65  
     1:30.86  3:07.65                                                      
 
Men 15-18 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nachtrieb, Evan W         17 ROSE-CA                51.98      37.03  
  2 Shepherd, Jarred M        15 ROSE-CA                   NT      37.62  
 
Men 15-18 100 LC Meter Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Ng, Matt S                16 ROSE-CA                   NT    1:09.23  
 
Men 15-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyama, Jo                15 ROSE-CA              1:13.37    1:12.76  
  2 Nachtrieb, Evan W         17 ROSE-CA              1:22.82    1:24.63  
 
Men 15-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Matt S                16 ROSE-CA              2:50.41    2:56.36  
     1:09.23  2:56.36