Pacific Committee SC Finale - Meet Results

Pacific Committee SC Finale
3/2/2019 - 3/2/2019
San Fernando, CA USA
Updated: 3/4/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Zenith Aquatic Program  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/3/2019 09:36 PM
             2019 Pacific Committee SC Finale (S19-089) - 3/2/2019             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Astbury, Sadie A           5 KSWM-CA                   NT      33.85  
  2 Snow, Laura M              6 ZAP-CA                    NT      37.86  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Astbury, Sadie A           5 KSWM-CA                   NT      36.45  
  2 Snow, Laura M              6 ZAP-CA                    NT      42.94  
 
Girls 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Astbury, Sadie A           5 KSWM-CA                   NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                17.23      16.59  
  2 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                18.00      16.86  
  3 Bonk, Annie M              7 ROSE-CA                19.72      18.22  
  4 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                20.00      19.25  
  5 Saad, Danya                8 ZAP-CA                 21.25      22.95  
  6 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                 24.75      26.50  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranchik, Dasha *         8 LASC-CA                37.31      36.72  
  2 Cistone, Talia A           8 CITI-CA                37.56      36.84  
  3 Bernal, Danika C           8 ROSE-CA                36.33      37.07  
  4 Saenz, Zoe V               8 ALPH-CA                43.03      41.91  
  5 Johnson, Kai E             8 SHRK-CA                40.67      42.01  
  6 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA                39.73      43.48  
  7 Vogt, Carson E             8 ALPH-CA                44.74      45.43  
  8 Tieman, Alyssa E           8 CITI-CA                51.43      46.92  
  9 Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 43.52      48.39  
 10 Liberty, Harper J          8 ALPH-CA                51.77      55.84  
 11 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA               1:00.35      56.38  
 12 Robinson, Dylan A          8 KSWM-CA                   NT      58.97  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Danika C           8 ROSE-CA              1:22.65    1:19.85  
  2 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA              1:43.91    1:32.35  
  3 Tieman, Alyssa E           8 CITI-CA              1:57.71    1:47.67  
  4 Liberty, Harper J          8 ALPH-CA              1:47.02    1:52.74  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Annie M              7 ROSE-CA                20.11      19.70  
  2 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                23.89      20.16  
  3 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                20.94      20.30  
  4 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                20.22      20.69  
  5 Vogt, Carson E             8 ALPH-CA                24.34      23.08  
  6 Tieman, Alyssa E           8 CITI-CA                26.33      23.93  
  7 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                 28.21      26.60  
  8 Saad, Danya                8 ZAP-CA                 25.53      28.14  
  9 Solomon, Allison B         8 RYL-CA                 26.38      29.31  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Kayla                 8 CITI-CA                40.40      40.64  
  2 Baranchik, Dasha *         8 LASC-CA                43.96      41.33  
  3 Bernal, Danika C           8 ROSE-CA                43.58      41.67  
  4 Cistone, Talia A           8 CITI-CA                42.27      43.63  
  5 Saenz, Zoe V               8 ALPH-CA                51.99      49.81  
  6 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA                51.11      50.38  
  7 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA                 59.44      50.53  
  8 Mathews, Caitlin J         8 RYL-CA                 55.09      52.48  
  9 Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 53.34      53.72  
 10 Robinson, Dylan A          8 KSWM-CA                   NT      59.75  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                24.37      23.20  
  2 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                23.68      23.21  
  3 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                26.32      24.31  
  4 Bonk, Annie M              7 ROSE-CA                28.89      26.07  
  4 Johnson, Kai E             8 SHRK-CA                24.67      26.07  
  6 Vogt, Carson E             8 ALPH-CA                27.46      27.36  
  7 Robinson, Dylan A          8 KSWM-CA                   NT      29.21  
  8 Solomon, Allison B         8 RYL-CA                    NT      30.18  
  9 Liberty, Harper J          8 ALPH-CA                   NT      31.10  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cistone, Talia A           8 CITI-CA                46.50      44.85  
  2 Sun, Kayla                 8 CITI-CA                48.24      45.63  
  3 Baranchik, Dasha *         8 LASC-CA                51.89      47.85  
  4 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA                    NT      53.48  
  5 Johnson, Kai E             8 SHRK-CA                53.62      54.70  
  6 Saenz, Zoe V               8 ALPH-CA              1:04.60    1:02.85  
 -- Saad, Danya                8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Derr, Emi F                8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Fan                    8 ROSE-CA                20.00      19.31  
  2 Gutierrez, Ella M          7 ROSE-CA                20.62      19.53  
  3 Bonk, Annie M              7 ROSE-CA                20.66      20.55  
  4 Ho, Kendall J              8 ROSE-CA                21.86      21.50  
  5 Vogt, Carson E             8 ALPH-CA                24.45      21.55  
  6 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA                 23.72      21.74  
  7 Tieman, Alyssa E           8 CITI-CA                28.27      24.11  
  8 Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 31.28      26.29  
  9 Saad, Danya                8 ZAP-CA                 27.39      29.88  
 10 Liberty, Harper J          8 ALPH-CA                   NT      32.13  
 -- Solomon, Allison B         8 RYL-CA                    NT         DQ  
 -- Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cistone, Talia A           8 CITI-CA                41.32      39.21  
  2 Sun, Kayla                 8 CITI-CA                38.01      40.84  
  3 Bernal, Danika C           8 ROSE-CA                41.18      41.03  
 -- Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA                47.30         DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Kayla                 8 CITI-CA              1:28.05    1:29.15  
  2 Baranchik, Dasha *         8 LASC-CA              1:34.90    1:30.48  
  3 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA               1:52.64    1:43.47  
  4 Johnson, Kai E             8 SHRK-CA              1:38.66    1:43.77  
  5 Mathews, Caitlin J         8 RYL-CA                    NT    1:59.32  
 
Girls 7-8 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:45.16    2:44.95  
     1) Cistone, Talia A 8              2) Mosteller, Adelei R 7          
     3) Tieman, Alyssa E 8              4) Sun, Kayla 8                   
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    3:12.72    3:20.61  
     1) Derr, Emi F 8                   2) Saad, Danya 8                  
     3) Cohu, Kara E 8                  4) Escobar, Natasha S 8           
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Rosio Y          9 ROSE-CA                37.44      35.10  
  2 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA                36.50      35.90  
  3 Plummer, Ashley A          9 CITI-CA                38.12      37.19  
  4 Miller, Isabella M         9 RYL-CA                 34.87      37.22  
  5 McCarron, Nami C          10 ROSE-CA                38.45      37.83  
  6 Hasty, Jane M             10 SHRK-CA                   NT      37.88  
  7 Ghassemieh, Darya         10 LASC-CA                   NT      38.46  
  8 Ghildiyal, Jaanvi         10 ALPH-CA                42.77      39.62  
  9 Davies, Abbi E            10 CITI-CA                41.51      40.09  
 10 Magnusen, Nikki B          9 SHRK-CA                36.94      40.28  
 11 Losq, Kiana R              9 ALPH-CA                41.97      40.34  
 12 Buan, Franchesca F        10 SHRK-CA                38.80      40.77  
 13 Molina, Ariana S           9 SHRK-CA                   NT      41.45  
 14 Zaroukian, Liliana        10 SHRK-CA                44.24      42.17  
 15 Hemstreet, Juliet K       10 CITI-CA                44.60      43.30  
 16 Reyes, Bea H              10 SHRK-CA                43.69      45.06  
 17 Casey, Irys P              9 ALPH-CA                46.45      45.23  
 18 Coyne, Annie               9 CITI-CA                48.48      45.40  
 19 Bond, Kaylee A            10 CITI-CA                43.64      45.74  
 20 Zimmerman, Sofia           9 LASC-CA                44.82      45.84  
 21 Pisano, Anna M             9 ROSE-CA                41.90      46.92  
 22 Boudreau, Isabelle J       9 ALPH-CA                45.11      47.24  
 23 Goodney, Maggie M          9 RYL-CA                    NT      47.98  
 24 Milstein, Elise K          9 KSWM-CA                50.58      48.04  
 25 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA                 59.26      52.51  
 26 Menzel, Avery B           10 KSWM-CA                51.57      54.81  
 27 Kessler, Julia R          10 KSWM-CA                59.82      57.67  
 28 Cerbo, Maya L              9 RYL-CA               1:02.09    1:05.07  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasty, Jane M             10 SHRK-CA                   NT    1:18.75  
  2 Plummer, Ashley A          9 CITI-CA              1:27.60    1:18.84  
  3 Luo, Vanessa Q             9 ROSE-CA                   NT    1:19.25  
  4 Ghassemieh, Darya         10 LASC-CA              1:26.55    1:24.51  
  5 Lluz, Jewell D            10 ZAP-CA               1:28.09    1:30.41  
  6 Wical, Wren M             10 CITI-CA              1:42.28    1:30.73  
  7 Losq, Kiana R              9 ALPH-CA              1:35.79    1:30.87  
  8 Ghildiyal, Jaanvi         10 ALPH-CA              1:32.26    1:30.91  
  9 Molina, Ariana S           9 SHRK-CA                   NT    1:31.70  
 10 Hemstreet, Juliet K       10 CITI-CA              1:42.80    1:34.95  
 11 Coyne, Annie               9 CITI-CA              1:46.91    1:35.85  
 12 Boudreau, Isabelle J       9 ALPH-CA                   NT    1:38.10  
 13 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               1:55.17    2:00.29  
 14 Cerbo, Maya L              9 RYL-CA                    NT    2:15.84  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA              2:49.08    2:47.01  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Rosio Y          9 ROSE-CA                40.51      39.76  
  2 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA                43.33      40.14  
  3 Luo, Vanessa Q             9 ROSE-CA                41.75      40.84  
  4 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA                41.03      41.47  
  5 Plummer, Ashley A          9 CITI-CA                42.53      41.63  
  6 Wong, Addison K           10 ROSE-CA                42.77      41.90  
  7 Buan, Franchesca F        10 SHRK-CA                45.99      43.46  
  8 Hasty, Jane M             10 SHRK-CA                   NT      45.22  
  9 Miller, Isabella M         9 RYL-CA                 44.04      45.35  
 10 McCarron, Nami C          10 ROSE-CA                42.96      45.72  
 11 Bond, Kaylee A            10 CITI-CA                47.61      47.68  
 12 Losq, Kiana R              9 ALPH-CA                47.63      50.06  
 13 Coyne, Annie               9 CITI-CA                50.01      50.43  
 14 Molina, Ariana S           9 SHRK-CA                   NT      50.84  
 15 Zaroukian, Liliana        10 SHRK-CA                51.99      52.44  
 16 Zimmerman, Sofia           9 LASC-CA                57.66      53.06  
 17 Milstein, Elise K          9 KSWM-CA                   NT      53.29  
 18 Goodney, Maggie M          9 RYL-CA                    NT      54.00  
 19 Reyes, Bea H              10 SHRK-CA                53.11      56.18  
 20 Boudreau, Isabelle J       9 ALPH-CA                   NT      57.30  
 21 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA                 55.24    1:01.54  
 22 Hemstreet, Juliet K       10 CITI-CA                59.92    1:06.13  
 23 Menzel, Avery B           10 KSWM-CA                56.76    1:09.23  
 24 Kessler, Julia R          10 KSWM-CA                   NT    1:11.54  
 25 Cerbo, Maya L              9 RYL-CA                    NT    1:14.03  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ghassemieh, Darya         10 LASC-CA                   NT    1:36.78  
  2 Lluz, Jewell D            10 ZAP-CA               1:44.16    1:38.87  
  3 Pisano, Anna M             9 ROSE-CA              1:43.91    1:49.13  
 -- Molina, Ariana S           9 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Ghildiyal, Jaanvi         10 ALPH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Isabella M         9 RYL-CA                 47.52      46.27  
  2 Wong, Addison K           10 ROSE-CA                50.78      49.09  
  3 Hasty, Jane M             10 SHRK-CA                   NT      50.18  
  4 Davies, Abbi E            10 CITI-CA                52.03      50.50  
  5 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA                47.82      50.94  
  6 McCarron, Nami C          10 ROSE-CA                52.79      51.72  
  7 Buan, Franchesca F        10 SHRK-CA                50.12      52.31  
  8 Coyne, Annie               9 CITI-CA                   NT      52.55  
  9 Zaroukian, Liliana        10 SHRK-CA                52.01      52.72  
 10 Pisano, Anna M             9 ROSE-CA                51.63      53.07  
 11 Casey, Irys P              9 ALPH-CA                55.14      54.03  
 12 Zimmerman, Sofia           9 LASC-CA              1:01.30    1:02.45  
 13 Reyes, Bea H              10 SHRK-CA              1:06.40    1:03.01  
 14 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               1:22.08    1:07.95  
 15 Kessler, Julia R          10 KSWM-CA                   NT    1:09.50  
 -- Wical, Wren M             10 CITI-CA                54.90         DQ  
 -- Menzel, Avery B           10 KSWM-CA                   NT         DQ  
 -- Bond, Kaylee A            10 CITI-CA                57.52         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lluz, Jewell D            10 ZAP-CA               1:43.41    1:39.60  
  2 Davies, Abbi E            10 CITI-CA                   NT    1:47.46  
  3 Wong, Addison K           10 ROSE-CA              1:52.95    1:48.20  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Taylor J          10 ROSE-CA                41.41      45.67  
  2 Miller, Isabella M         9 RYL-CA                 41.96      47.16  
  3 Magnusen, Nikki B          9 SHRK-CA                47.87      48.57  
  4 Ghildiyal, Jaanvi         10 ALPH-CA                   NT      50.33  
  5 Ghassemieh, Darya         10 LASC-CA                54.27      52.03  
  6 Wical, Wren M             10 CITI-CA                48.25      55.84  
  7 Zimmerman, Sofia           9 LASC-CA              1:05.73      57.71  
  8 Goodney, Maggie M          9 RYL-CA                    NT      59.28  
  9 Milstein, Elise K          9 KSWM-CA                59.16    1:01.49  
 10 Casey, Irys P              9 ALPH-CA              1:03.81    1:04.85  
 11 Reyes, Bea H              10 SHRK-CA              1:06.01    1:06.18  
 -- McCarron, Nami C          10 ROSE-CA                45.91         DQ  
 -- Bond, Kaylee A            10 CITI-CA                53.12         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Manon F            10 SHRK-CA                   NT    1:28.05  
  2 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA              1:35.99    1:34.64  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valencia, Rosio Y          9 ROSE-CA              1:32.55    1:26.58  
  2 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA              1:35.40    1:28.24  
  3 Luo, Vanessa Q             9 ROSE-CA                   NT    1:31.21  
  4 Plummer, Ashley A          9 CITI-CA                   NT    1:36.90  
  5 Davies, Abbi E            10 CITI-CA              1:42.14    1:38.95  
  6 Buan, Franchesca F        10 SHRK-CA                   NT    1:40.48  
  7 Losq, Kiana R              9 ALPH-CA              1:46.62    1:44.18  
  8 Wical, Wren M             10 CITI-CA              1:46.34    1:47.51  
 -- Wong, Addison K           10 ROSE-CA              1:33.43         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Manon F            10 SHRK-CA                   NT    2:47.44  
 -- Lluz, Jewell D            10 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:27.80  
     1) Bernal, Danika C 8              2) Larsen, Taylor J 10            
     3) Wu, Fan 8                       4) Gutierrez, Ella M 7            
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:31.51  
     1) McCarron, Nami C 10             2) Bonk, Annie M 7                
     3) Ho, Kendall J 8                 4) Luo, Vanessa Q 9               
  3 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:37.88    2:48.49  
     1) Plummer, Ashley A 9             2) Davies, Abbi E 10              
     3) Wical, Wren M 10                4) Tucker, Amelia S 10            
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erlij, Elliot J           11 SHRK-CA                31.88      30.38  
  2 Walter, Finley E          11 ZAP-CA                 30.93      30.92  
  3 Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA                32.90      31.57  
  4 Atwell, Ella S            12 ZAP-CA                 30.48      31.88  
  5 Tieman, Bella J           11 CITI-CA                34.65      32.09  
  6 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA                 33.04      32.81  
  7 Tasudis, Stella M         11 SHRK-CA                34.54      32.95  
  8 Sun, Morgan A             11 ROSE-CA                33.53      33.47  
  9 Khoddam, Hannah W         12 CITI-CA                33.88      33.60  
 10 Allen, Samantha G         12 BAY-CA                    NT      33.66  
 11 Chan, Mikayla T           11 ROSE-CA                35.29      33.69  
 12 Essmiller, Emiko L        11 ROSE-CA                35.11      33.74  
 13 Andershock, Ashley B      11 ALPH-CA                34.69      33.84  
 14 Khajehgian, Inessa A      11 ROSE-CA                36.19      34.11  
 15 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA                 33.57      34.41  
 15 Hazlitt, Clara J          12 ALPH-CA                33.58      34.41  
 17 Metry, Sarah              11 LASC-CA                38.71      34.58  
 18 May, Anya E               12 LASC-CA                35.82      34.74  
 19 Torrence, Leah J          12 CITI-CA                37.26      34.87  
 20 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA                35.56      36.21  
 21 Allen, Cailyn             12 BAY-CA                    NT      36.48  
 22 Talmage, Vivian N         11 SHRK-CA                37.06      36.77  
 23 Miller, Brooke A          11 CITI-CA                   NT      36.94  
 24 Sakho, Siga L             12 SHRK-CA                39.68      37.46  
 25 Svilik, Eliana S          12 LASC-CA                40.88      38.22  
 26 Jeffries, Sara J          11 ROSE-CA                35.23      38.66  
 27 Firshein, Mia V           11 RYL-CA                 44.01      41.66  
 28 Mamikonyan, Sofia         11 SHRK-CA                47.25      49.58  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Kinsey L      12 SHRK-CA              1:06.71    1:06.18  
  2 Chatalyan, Abby           12 SHRK-CA              1:09.01    1:08.68  
  3 Gonzalez, Tiffany A       11 SHRK-CA              1:14.81    1:09.42  
  4 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               1:08.51    1:09.55  
  5 Dean, Leah A              11 ROSE-CA              1:11.93    1:10.32  
  6 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA               1:10.01    1:10.60  
  7 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA               1:13.35    1:10.80  
  8 Erlij, Elliot J           11 SHRK-CA              1:12.96    1:11.28  
  9 Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA              1:10.45    1:11.65  
 10 Ramaya, Alexa S           12 ROSE-CA              1:13.71    1:11.74  
 11 Han, Jaime S              12 SHRK-CA              1:12.27    1:12.13  
 12 Chan, Mikayla T           11 ROSE-CA              1:16.13    1:12.60  
 13 Yuguchi, Lily B           11 ZAP-CA               1:20.05    1:12.99  
 14 Parsley, Sophia           12 BAY-CA               1:12.83    1:13.27  
 15 Allen, Samantha G         12 BAY-CA                    NT    1:14.27  
 16 Sun, Morgan A             11 ROSE-CA              1:16.03    1:15.18  
 17 May, Anya E               12 LASC-CA              1:18.46    1:16.34  
 18 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA              1:16.47    1:16.39  
 19 Andershock, Ashley B      11 ALPH-CA              1:13.44    1:17.77  
 20 Torrence, Leah J          12 CITI-CA              1:29.97    1:18.22  
 21 Allen, Cailyn             12 BAY-CA                    NT    1:19.53  
 22 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA              1:20.07    1:19.64  
 23 Kook, Ava G               12 ROSE-CA              1:17.86    1:19.66  
 24 Miller, Brooke A          11 CITI-CA              1:26.17    1:23.34  
 25 Sakho, Siga L             12 SHRK-CA              1:28.22    1:24.81  
 26 Svilik, Eliana S          12 LASC-CA              1:31.75    1:25.58  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeronimo, Melony I        12 ZAP-CA               2:24.95    2:24.21  
  2 Chatalyan, Abby           12 SHRK-CA              2:32.08    2:31.81  
  3 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              2:30.57    2:33.44  
  4 Chan, Mikayla T           11 ROSE-CA              2:42.37    2:35.54  
  5 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              2:46.28    2:39.38  
  6 Wong, Emily P             12 ROSE-CA              2:42.69    2:41.73  
  7 Hazlitt, Clara J          12 ALPH-CA              2:55.44    2:42.53  
  8 Metry, Sarah              11 LASC-CA                   NT    2:50.98  
  9 Hoyle, Mollie E           12 BAY-CA               2:52.66    2:51.33  
 10 Kook, Ava G               12 ROSE-CA              2:54.70    2:54.09  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Kinsey L      12 SHRK-CA              6:29.26    6:28.75  
  2 Fitzgerald, Athena N      12 ZAP-CA               6:47.98    6:31.16  
  3 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA                    NT    6:52.28  
  4 Posod, Leila V            12 ZAP-CA                    NT    6:53.73  
  5 Yuguchi, Lily B           11 ZAP-CA               7:39.14    7:05.34  
  6 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               7:55.43    7:11.40  
  7 Hoyle, Mollie E           12 BAY-CA                    NT    7:28.02  
  8 Stednitz, Ashlee P        12 ZAP-CA               8:04.76    7:29.51  
 -- Jeronimo, Melony I        12 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atwell, Ella S            12 ZAP-CA                 36.15      36.56  
  2 Essmiller, Emiko L        11 ROSE-CA                37.64      37.82  
  3 Tasudis, Stella M         11 SHRK-CA                39.32      38.00  
  4 Khoddam, Hannah W         12 CITI-CA                38.92      38.14  
  5 Mendez, Nelli Y           12 JCA-CA                 37.86      38.19  
  6 Gonzalez, Tiffany A       11 SHRK-CA                40.91      38.27  
  7 Allen, Samantha G         12 BAY-CA                    NT      38.48  
  8 Gallagher, Emma S         12 CITI-CA                41.10      38.91  
  9 Khajehgian, Inessa A      11 ROSE-CA                40.10      39.05  
 10 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA                 39.81      39.16  
 11 Stednitz, Ashlee P        12 ZAP-CA                 40.63      40.33  
 12 O'Sullivan, Kinsey L      12 SHRK-CA                38.61      40.88  
 13 Parsley, Sophia           12 BAY-CA                 41.00      41.02  
 14 Han, Jaime S              12 SHRK-CA                40.67      41.18  
 15 Torrence, Leah J          12 CITI-CA                48.21      41.57  
 16 Andershock, Ashley B      11 ALPH-CA                44.40      41.63  
 17 Allen, Cailyn             12 BAY-CA                    NT      41.98  
 18 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA                39.63      42.24  
 19 Miller, Brooke A          11 CITI-CA                44.19      42.67  
 20 Jeffries, Sara J          11 ROSE-CA                43.89      45.23  
 -- Firshein, Mia V           11 RYL-CA                 56.51         DQ  
 -- Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA                39.62         DQ  
 -- Hoyle, Mollie E           12 BAY-CA                 43.60         DQ  
 -- Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                39.51         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Posod, Leila V            12 ZAP-CA               1:18.28    1:13.38  
  2 Yuguchi, Lily B           11 ZAP-CA               1:28.42    1:19.01  
  3 Sootkoos, Katherine C     12 BAY-CA                    NT    1:20.26  
  4 Han, Jessica H            11 SHRK-CA                   NT    1:21.86  
  5 Chatalyan, Abby           12 SHRK-CA              1:22.87    1:23.63  
  6 Kook, Ava G               12 ROSE-CA              1:25.79    1:25.13  
  7 Tieman, Bella J           11 CITI-CA              1:25.41    1:25.25  
  8 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               1:26.01    1:25.33  
  9 Wickett, Taylor R         11 ZAP-CA               1:32.85    1:26.01  
 10 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA              1:23.20    1:26.10  
 11 Ramaya, Alexa S           12 ROSE-CA              1:26.05    1:26.19  
 12 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:29.55    1:31.66  
 13 Metry, Sarah              11 LASC-CA                   NT    1:34.83  
 14 May, Anya E               12 LASC-CA              1:32.83    1:35.02  
 15 Hazlitt, Clara J          12 ALPH-CA              1:30.56    1:35.29  
 16 Svilik, Eliana S          12 LASC-CA              1:44.53    1:39.71  
 17 Mamikonyan, Sofia         11 SHRK-CA                   NT    2:00.44  
 -- Fitzgerald, Athena N      12 ZAP-CA               1:20.51         DQ  
 -- Ahmadi, Vania             11 ROSE-CA              1:27.07         DQ  
 -- Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA              1:31.80         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Emma S         12 CITI-CA                46.00      41.72  
  2 Han, Jaime S              12 SHRK-CA                42.58      42.97  
  3 Tieman, Bella J           11 CITI-CA                45.44      43.63  
  4 Walter, Finley E          11 ZAP-CA                 43.10      43.74  
  5 Wong, Emily P             12 ROSE-CA                43.64      44.58  
  6 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA                43.82      44.71  
  7 Gonzalez, Tiffany A       11 SHRK-CA                48.38      45.38  
  8 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA                 45.95      45.80  
  9 Khajehgian, Inessa A      11 ROSE-CA                46.71      46.05  
 10 Jeffries, Sara J          11 ROSE-CA                45.76      46.66  
 11 Essmiller, Emiko L        11 ROSE-CA                49.64      47.23  
 12 Andershock, Ashley B      11 ALPH-CA                48.28      48.93  
 13 Parsley, Sophia           12 BAY-CA                 54.44      50.52  
 14 Tasudis, Stella M         11 SHRK-CA                52.44      51.26  
 15 Firshein, Mia V           11 RYL-CA                    NT      54.12  
 16 Hoyle, Mollie E           12 BAY-CA                 54.32      54.41  
 17 Sakho, Siga L             12 SHRK-CA                48.81      54.65  
 18 Mamikonyan, Sofia         11 SHRK-CA                54.03      55.62  
 -- Torrence, Leah J          12 CITI-CA                49.45         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramaya, Alexa S           12 ROSE-CA              1:29.44    1:27.47  
  2 Addiego, Shae E           11 ROSE-CA              1:34.64    1:31.13  
  3 Khoddam, Hannah W         12 CITI-CA              1:39.30    1:31.92  
  4 Han, Jessica H            11 SHRK-CA              1:32.65    1:34.25  
  5 Wong, Emily P             12 ROSE-CA              1:35.88    1:36.23  
  6 Sun, Morgan A             11 ROSE-CA              1:38.20    1:37.48  
  7 Dean, Leah A              11 ROSE-CA              1:33.74    1:38.48  
  8 Stednitz, Ashlee P        12 ZAP-CA               1:40.85    1:42.35  
  9 Wickett, Taylor R         11 ZAP-CA               1:41.84    1:42.47  
 10 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:52.41    1:47.19  
 11 Sakho, Siga L             12 SHRK-CA              1:46.48    2:00.20  
 -- Mendez, Nelli Y           12 JCA-CA               1:41.86         DQ  
 -- Talmage, Vivian N         11 SHRK-CA              1:49.17         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atwell, Ella S            12 ZAP-CA                 34.95      34.48  
  2 Erlij, Elliot J           11 SHRK-CA                38.50      36.00  
  3 O'Sullivan, Kinsey L      12 SHRK-CA                36.15      37.19  
  4 Essmiller, Emiko L        11 ROSE-CA                40.37      37.71  
  5 Han, Jessica H            11 SHRK-CA                   NT      38.05  
  6 Gonzalez, Tiffany A       11 SHRK-CA                39.86      39.03  
  7 Metry, Sarah              11 LASC-CA                59.38      39.14  
  8 Khajehgian, Inessa A      11 ROSE-CA                38.25      40.92  
  9 Wong, Emily P             12 ROSE-CA                38.66      40.94  
 10 Tasudis, Stella M         11 SHRK-CA                38.93      41.13  
 11 Svilik, Eliana S          12 LASC-CA                42.05      42.88  
 12 May, Anya E               12 LASC-CA                40.94      43.29  
 13 Allen, Cailyn             12 BAY-CA                    NT      43.56  
 14 Jeffries, Sara J          11 ROSE-CA                44.93      47.17  
 15 Miller, Brooke A          11 CITI-CA                   NT      47.25  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Athena N      12 ZAP-CA               1:17.66    1:13.54  
  2 Posod, Leila V            12 ZAP-CA               1:20.65    1:13.68  
  3 Sootkoos, Katherine C     12 BAY-CA                    NT    1:21.85  
  4 Sun, Morgan A             11 ROSE-CA              1:25.84    1:23.90  
  5 Wickett, Taylor R         11 ZAP-CA               1:29.03    1:26.43  
  6 Gallagher, Emma S         12 CITI-CA                   NT    1:27.01  
  7 Shahabi, Sophia           11 RYL-CA                    NT    1:27.05  
  8 Dean, Leah A              11 ROSE-CA              1:28.92    1:29.23  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Leah A              11 ROSE-CA              1:19.50    1:18.37  
  2 Sootkoos, Katherine C     12 BAY-CA               1:19.34    1:18.50  
  3 Atwell, Ella S            12 ZAP-CA               1:17.22    1:19.17  
  4 Chatalyan, Abby           12 SHRK-CA              1:21.58    1:20.12  
  5 Tieman, Bella J           11 CITI-CA              1:28.58    1:21.91  
  6 Han, Jessica H            11 SHRK-CA              1:21.39    1:22.15  
  7 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA               1:25.14    1:23.30  
  8 Allen, Samantha G         12 BAY-CA                    NT    1:24.66  
  9 Hazlitt, Clara J          12 ALPH-CA                   NT    1:25.60  
 10 Khoddam, Hannah W         12 CITI-CA              1:29.25    1:26.38  
 11 Han, Jaime S              12 SHRK-CA                   NT    1:26.50  
 12 Mendez, Nelli Y           12 JCA-CA               1:19.73    1:26.74  
 13 Parsley, Sophia           12 BAY-CA                    NT    1:27.09  
 14 Gallagher, Emma S         12 CITI-CA              1:37.11    1:28.87  
 15 Mamikonyan, Sofia         11 SHRK-CA              1:51.86    1:56.97  
 -- Shahabi, Sophia           11 RYL-CA               1:26.09         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Mikayla T           11 ROSE-CA                   NT    2:51.23  
  2 Ramaya, Alexa S           12 ROSE-CA              3:07.59    2:53.28  
  3 Wickett, Taylor R         11 ZAP-CA               3:09.48    3:02.90  
  4 Choi, Brianna H           12 ROSE-CA              3:08.35    3:03.08  
  5 Kook, Ava G               12 ROSE-CA              3:05.60    3:03.92  
  6 Stednitz, Ashlee P        12 ZAP-CA               3:18.34    3:06.54  
  7 Hajimiri, Daria S         12 ROSE-CA              3:24.68    3:07.72  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:07.44  
     1) Ahmadi, Vania 11                2) Mahelona-Janilkarn, Malia P 12 
     3) Wong, Emily P 12                4) Addiego, Shae E 11             
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:09.19    2:11.53  
     1) Walter, Finley E 11             2) Stednitz, Ashlee P 12          
     3) Yuguchi, Lily B 11              4) Ambrosio, Anny 11              
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:16.17  
     1) Dean, Leah A 11                 2) Essmiller, Emiko L 11          
     3) Ramaya, Alexa S 12              4) Khajehgian, Inessa A 11        
  4 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:20.45    2:17.43  
     1) Tieman, Bella J 11              2) Gallagher, Emma S 12           
     3) Torrence, Leah J 12             4) Khoddam, Hannah W 12           
 -- Bay Club Aquatics-CA  'A'                              NT         DQ  
     1) Allen, Samantha G 12            2) Hoyle, Mollie E 12             
     3) Allen, Cailyn 12                4) Sootkoos, Katherine C 12       
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beason, Eva R             14 SHRK-CA                27.64      28.28  
  2 Lee, Angie S              14 SHRK-CA                   NT      29.27  
  3 Cruz  Beltran, Jackelin   13 JCA-CA                 29.57      29.51  
  4 Ginsburg, Lauren E        14 SHRK-CA                30.71      31.06  
  5 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA                 31.35      31.65  
  6 Mehta, Melina             13 BAY-CA                 31.19      32.02  
  7 Litton, Jillian L         13 ZAP-CA                 32.81      32.11  
  8 Gish, Marisa K            13 ROSE-CA                33.08      32.15  
  9 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA                32.95      32.78  
 10 Fernandes, Devon          13 BAY-CA                 32.63      32.83  
 11 Matich, Mila L            13 BAY-CA                 33.16      33.29  
 12 Malone, Amina R           14 ROSE-CA                31.50      33.77  
 13 McInerney, Jacqueline     13 BAY-CA                 33.53      35.48  
 14 Miles, Presley M          14 CITI-CA                   NT      37.25  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roman-Wilson, Mia         13 BAY-CA                    NT    1:03.94  
  2 Cruz  Beltran, Jackelin   13 JCA-CA               1:05.45    1:04.00  
  3 Yuguchi, Emma M           14 ZAP-CA               1:10.06    1:05.65  
  4 Lee, Angie S              14 SHRK-CA              1:06.26    1:05.77  
  5 Ginsburg, Lauren E        14 SHRK-CA              1:07.35    1:07.40  
  6 Litton, Jillian L         13 ZAP-CA               1:11.01    1:08.91  
  7 Bryant, Kathryn E         14 ZAP-CA               1:07.97    1:09.44  
  8 Malone, Amina R           14 ROSE-CA              1:10.24    1:11.81  
  9 Mehta, Melina             13 BAY-CA               1:11.33    1:12.49  
 10 Paumier, Polina A         14 CITI-CA              1:12.77    1:12.66  
 11 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA              1:14.44    1:15.04  
 12 Charan, Megan K           13 CITI-CA              1:19.49    1:17.78  
 13 McInerney, Jacqueline     13 BAY-CA                    NT    1:18.37  
 14 Miles, Presley M          14 CITI-CA              1:35.88    1:20.11  
 15 Gonzalez, Amelie S        13 ROSE-CA              1:18.94    1:20.19  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roman-Wilson, Mia         13 BAY-CA                    NT    2:23.45  
  2 Yuguchi, Mia S            14 ZAP-CA               2:32.56    2:26.14  
  3 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               2:36.30    2:33.86  
  4 Haigh, Kiera G            13 LASC-CA                   NT    2:34.26  
  5 Kinsley, Sarah J          13 LASC-CA              2:32.30    2:36.84  
  6 Yoshihara, Jodi M         13 ZAP-CA               2:40.98    2:39.08  
  7 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA              2:36.55    2:41.20  
  8 Gish, Marisa K            13 ROSE-CA              2:38.04    2:41.93  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              6:01.17    6:17.81  
  2 Litton, Jillian L         13 ZAP-CA               8:57.11    6:45.24  
  3 Yuguchi, Emma M           14 ZAP-CA               7:11.64    6:46.01  
  4 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               7:11.15    6:56.77  
  5 Yoshihara, Jodi M         13 ZAP-CA               8:41.28    7:06.86  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoshihara, Jodi M         13 ZAP-CA                 39.98      35.55  
  2 Haigh, Kiera G            13 LASC-CA                35.37      35.75  
  3 Fernandes, Devon          13 BAY-CA                    NT      36.58  
  4 Kinsley, Sarah J          13 LASC-CA                38.51      38.33  
  5 McInerney, Jacqueline     13 BAY-CA                    NT      39.42  
  6 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA                43.88      40.04  
  7 Charan, Megan K           13 CITI-CA                   NT      42.55  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuguchi, Mia S            14 ZAP-CA               1:19.56    1:18.29  
  2 Malone, Amina R           14 ROSE-CA              1:22.42    1:19.60  
  3 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               1:18.10    1:21.96  
  4 Bryant, Kathryn E         14 ZAP-CA               1:18.94    1:22.10  
  5 Mehta, Melina             13 BAY-CA               1:28.72    1:24.09  
  6 Paumier, Polina A         14 CITI-CA              1:25.85    1:26.42  
  7 Gonzalez, Amelie S        13 ROSE-CA              1:37.81    1:34.52  
 -- Lee, Angie S              14 SHRK-CA              1:14.11         DQ  
 -- Miles, Presley M          14 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:16.31        DFS  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beason, Eva R             14 SHRK-CA                39.07      39.51  
  2 Ginsburg, Lauren E        14 SHRK-CA                   NT      39.98  
  3 Lee, Angie S              14 SHRK-CA                   NT      41.26  
  4 Haigh, Kiera G            13 LASC-CA                44.38      43.62  
  5 Kinsley, Sarah J          13 LASC-CA                43.58      44.32  
  6 Fernandes, Devon          13 BAY-CA                    NT      44.89  
  7 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA                47.91      46.93  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuguchi, Emma M           14 ZAP-CA               1:17.99    1:16.85  
  2 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:23.72    1:23.03  
  3 Yuguchi, Mia S            14 ZAP-CA               1:23.61    1:24.32  
  4 Roman-Wilson, Mia         13 BAY-CA                    NT    1:32.27  
  5 Cruz  Beltran, Jackelin   13 JCA-CA               1:33.10    1:33.10  
  6 Matich, Mila L            13 BAY-CA               1:33.09    1:35.58  
  7 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA              1:35.94    1:37.32  
  8 Mehta, Melina             13 BAY-CA                    NT    1:43.58  
  9 Paumier, Polina A         14 CITI-CA              1:46.23    1:44.27  
 -- Miles, Presley M          14 CITI-CA              1:49.28         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beason, Eva R             14 SHRK-CA                31.18      30.30  
  2 Haigh, Kiera G            13 LASC-CA                35.94      36.19  
  3 Kinsley, Sarah J          13 LASC-CA                38.89      37.28  
  4 Ebrahimi, Baran           13 LASC-CA                54.63      39.25  
  5 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA                40.12      39.99  
  6 Charan, Megan K           13 CITI-CA                   NT      41.27  
  7 McInerney, Jacqueline     13 BAY-CA                    NT      42.60  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoshihara, Jodi M         13 ZAP-CA               1:19.97    1:21.56  
  2 Ginsburg, Lauren E        14 SHRK-CA              1:23.34    1:23.05  
  3 Matich, Mila L            13 BAY-CA               1:27.87    1:24.36  
  4 Bryant, Kathryn E         14 ZAP-CA               1:19.44    1:26.19  
  5 Paumier, Polina A         14 CITI-CA              1:28.10    1:27.15  
  6 Litton, Jillian L         13 ZAP-CA               1:35.09    1:32.48  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yuguchi, Mia S            14 ZAP-CA               2:43.39    2:42.36  
  2 Yuguchi, Emma M           14 ZAP-CA               2:42.55    2:43.67  
  3 Matich, Mila L            13 BAY-CA               3:03.10    2:53.88  
  4 Malone, Amina R           14 ROSE-CA              3:04.23    2:58.67  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:12.03  
     1) Malone, Amina R 14              2) Gish, Marisa K 13              
     3) Gonzalez, Amelie S 13           4) Beltz, Kaitlyn H 14            
 -- Bay Club Aquatics-CA  'A'                              NT         DQ  
     1) Mehta, Melina 13                2) McInerney, Jacqueline 13       
     3) Fernandes, Devon 13             4) Matich, Mila L 13              
 -- Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:00.67         DQ  
     1) Bryant, Kathryn E 14            2) Yuguchi, Mia S 14              
     3) Yoshihara, Jodi M 13            4) Hicks, Jordyn K 14             
 
Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litton, Annaliese B       15 ZAP-CA                 28.19      28.41  
  2 Davis, Brianna A          15 CITI-CA                   NT      30.15  
 
Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Brianna A          15 CITI-CA              1:14.60    1:06.13  
 
Women 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litton, Annaliese B       15 ZAP-CA               2:16.58    2:16.58  
  2 Chae, Annalise            15 CITI-CA              2:32.22    2:32.20  
 
Women 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Jamie T             15 ZAP-CA               6:21.54    6:11.72  
  2 Mandic, Tatjana           17 ZAP-CA               6:26.20    6:43.26  
 
Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chae, Annalise            15 CITI-CA              1:15.32    1:16.05  
  2 Davis, Brianna A          15 CITI-CA                   NT    1:19.36  
  3 Mandic, Tatjana           17 ZAP-CA               1:15.36    1:20.43  
 
Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandic, Tatjana           17 ZAP-CA               1:26.79    1:29.42  
  2 Davis, Brianna A          15 CITI-CA              1:34.06    1:30.44  
 
Women 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Jamie T             15 ZAP-CA               1:15.18    1:14.13  
  2 Litton, Annaliese B       15 ZAP-CA               1:21.60    1:17.06  
 
Women 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litton, Annaliese B       15 ZAP-CA               2:31.73    2:33.12  
 -- Chae, Annalise            15 CITI-CA              2:53.63         DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                    NT      31.97  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                    NT    1:15.64  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                    NT      33.85  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Anthony R      8 ALPH-CA                17.02      17.19  
  2 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                18.48      17.60  
  3 Lee, Marcus H              8 ROSE-CA                23.35      18.51  
  4 Bonaccorso, James J        8 ROSE-CA                   NT      19.06  
  5 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                18.33      19.16  
  6 Leb, Max S                 7 KSWM-CA                   NT      21.03  
  7 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                 21.37      21.81  
  8 Baran, Jonathan C          7 ZAP-CA                 28.32      26.25  
  9 Meade-SoField, Lauden T    7 KSWM-CA                   NT      31.75  
 10 Meade-SoField, Webber F    7 KSWM-CA                   NT      39.14  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vigil, Anthony J           8 RYL-CA                 40.42      39.28  
  2 Tasudis, Nico A            8 SHRK-CA                38.20      39.55  
  3 Astbury, Gus W             8 KSWM-CA                   NT      40.70  
  4 Tatsumoto, Akihito *       8 LASC-CA                42.08      42.99  
  5 Baran, Jonathan C          7 ZAP-CA               1:01.60    1:01.53  
  6 Meade-SoField, Lauden T    7 KSWM-CA                   NT    1:10.82  
  7 Meade-SoField, Webber F    7 KSWM-CA                   NT    1:20.51  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Anthony R      8 ALPH-CA              1:19.76    1:23.67  
  2 Shimon, Bodhi V            8 ALPH-CA              1:43.64    1:42.38  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Anthony R      8 ALPH-CA                21.56      20.30  
  2 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                21.83      20.39  
  3 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                22.74      21.55  
  4 Lee, Marcus H              8 ROSE-CA                22.18      21.62  
  5 Bonaccorso, James J        8 ROSE-CA                   NT      21.78  
  6 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                 28.17      23.85  
  7 Baran, Jonathan C          7 ZAP-CA                 35.34      30.05  
 -- Meade-SoField, Lauden T    7 KSWM-CA                   NT         DQ  
 -- Meade-SoField, Webber F    7 KSWM-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vigil, Anthony J           8 RYL-CA                 49.54      46.10  
  2 Tasudis, Nico A            8 SHRK-CA                45.41      47.24  
  3 Tatsumoto, Akihito *       8 LASC-CA                48.29      48.33  
  4 Astbury, Gus W             8 KSWM-CA                   NT      49.24  
  5 Leb, Max S                 7 KSWM-CA              1:01.10      55.24  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                23.58      23.81  
  2 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                24.83      23.97  
  3 Lee, Marcus H              8 ROSE-CA                24.67      24.01  
  4 Shimon, Bodhi V            8 ALPH-CA                24.60      24.72  
  5 Bonaccorso, James J        8 ROSE-CA                   NT      25.04  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tasudis, Nico A            8 SHRK-CA                   NT      52.54  
  2 Vigil, Anthony J           8 RYL-CA                 53.71      53.19  
  3 Shimon, Bodhi V            8 ALPH-CA                54.62      54.03  
  4 Astbury, Gus W             8 KSWM-CA              1:00.16      54.40  
  5 Tatsumoto, Akihito *       8 LASC-CA                55.04      58.59  
 -- Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus H              8 ROSE-CA                20.80      20.19  
  2 Tsai, Sean                 8 ROSE-CA                21.24      23.15  
  3 Ross, Alexander P          8 ROSE-CA                20.72      23.84  
  4 Bonaccorso, James J        8 ROSE-CA                   NT      24.79  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tasudis, Nico A            8 SHRK-CA                45.48      50.53  
  2 Tatsumoto, Akihito *       8 LASC-CA                51.44      54.01  
  3 Shimon, Bodhi V            8 ALPH-CA                57.43    1:00.32  
 -- Vigil, Anthony J           8 RYL-CA                 48.08        DFS  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Anthony R      8 ALPH-CA              1:48.59    1:40.57  
 -- Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 7-8 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 K Swim-CA  'A'                                         NT    4:15.44  
     1) Astbury, Gus W 8                2) Meade-SoField, Webber F 7      
     3) Meade-SoField, Lauden T 7       4) Leb, Max S 7                   
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                34.57      35.13  
  2 Wiacek, Adam J            10 ALPH-CA                37.04      36.10  
  3 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                38.86      36.19  
  4 Antonucci, Cort T          9 SHRK-CA                38.36      37.21  
  5 Vasquez, Julio J           9 RYL-CA                 37.07      38.40  
  6 Morse, Jaden C             9 CITI-CA                39.58      39.08  
  7 Jones, Robert B            9 ZAP-CA                 37.49      39.26  
  8 Bai, Ethan K               9 ROSE-CA                40.89      39.40  
  9 Shahabi, Kayvon P          9 RYL-CA                 38.52      39.56  
 10 Song, David                9 ROSE-CA                38.50      40.17  
 11 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA                41.22      40.37  
 12 Lim, Philip               10 ROSE-CA                38.75      40.40  
 13 Neitz, Wyatt S             9 CITI-CA                   NT      40.61  
 14 Arun, Aniketh S           10 CITI-CA                40.10      41.04  
 15 Cook, Brandon C           10 BAY-CA                    NT      42.73  
 16 Wong, Fredrik R           10 ROSE-CA                44.77      44.25  
 17 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                43.27      44.34  
 18 Levy, Nathan A            10 ALPH-CA                44.94      44.84  
 19 Azarian, Sam S             9 LASC-CA                45.31      45.44  
 20 Studholme, Fletcher B     10 KSWM-CA                   NT    1:04.97  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA              1:21.73    1:17.97  
  2 Vega, Daniel E             9 SHRK-CA              1:22.96    1:19.28  
  3 Wiacek, Adam J            10 ALPH-CA              1:21.70    1:21.09  
  4 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA              1:23.04    1:21.89  
  5 Vasquez, Julio J           9 RYL-CA               1:24.10    1:24.80  
  6 Mamikonyan, Argisht H      9 SHRK-CA              1:31.78    1:26.44  
  7 Shahabi, Kayvon P          9 RYL-CA               1:25.00    1:28.01  
  8 Neitz, Wyatt S             9 CITI-CA                   NT    1:28.52  
  9 Ho, Mason J               10 ROSE-CA              1:26.75    1:29.78  
 10 Svilik, Jonathan A        10 LASC-CA                   NT    1:30.10  
 11 Cook, Brandon C           10 BAY-CA                    NT    1:30.54  
 12 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA              1:41.19    1:36.37  
 13 Levy, Nathan A            10 ALPH-CA              1:47.91    1:41.93  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA               3:04.39    2:44.89  
  2 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA              3:00.05    2:51.69  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morse, Jaden C             9 CITI-CA                43.17      41.21  
  2 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA                39.08      42.71  
  3 Wiacek, Adam J            10 ALPH-CA                44.73      42.89  
  4 Vega, Daniel E             9 SHRK-CA                43.62      43.75  
  5 Lim, Philip               10 ROSE-CA                46.44      45.46  
  6 Neitz, Wyatt S             9 CITI-CA                   NT      45.85  
  7 Arun, Aniketh S           10 CITI-CA                47.00      46.04  
  8 Mamikonyan, Argisht H      9 SHRK-CA                46.38      46.14  
  9 Wong, Fredrik R           10 ROSE-CA                50.33      47.33  
 10 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA                47.25      47.43  
 11 Song, David                9 ROSE-CA                45.97      47.55  
 12 Svilik, Jonathan A        10 LASC-CA                46.07      48.16  
 13 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                51.37      50.30  
 14 Azarian, Sam S             9 LASC-CA                53.18      50.58  
 15 Jones, Robert B            9 ZAP-CA                 46.16      51.09  
 16 Levy, Nathan A            10 ALPH-CA                54.85      52.98  
 17 Studholme, Fletcher B     10 KSWM-CA                   NT    1:04.72  
 -- Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA              1:35.57    1:34.06  
  2 Ho, Mason J               10 ROSE-CA              1:35.99    1:43.23  
  3 Bai, Ethan K               9 ROSE-CA                   NT    1:48.42  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA                44.11      45.11  
  2 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA                 50.41      47.05  
  3 Arun, Aniketh S           10 CITI-CA                46.21      47.41  
  4 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA                50.15      47.59  
  5 Morse, Jaden C             9 CITI-CA                50.36      48.89  
  6 Vega, Daniel E             9 SHRK-CA                49.28      49.09  
  7 Bai, Ethan K               9 ROSE-CA                49.79      49.53  
  8 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA                54.30      50.92  
  9 Svilik, Jonathan A        10 LASC-CA                54.82      52.38  
 10 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                51.72      52.87  
 11 Azarian, Sam S             9 LASC-CA                55.51      53.53  
 12 Cook, Brandon C           10 BAY-CA                    NT      53.55  
 13 Antonucci, Cort T          9 SHRK-CA                54.13      54.05  
 14 Shahabi, Kayvon P          9 RYL-CA                 49.38      55.26  
 15 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                   NT      55.38  
 16 Wong, Fredrik R           10 ROSE-CA                   NT      56.05  
 17 Jones, Robert B            9 ZAP-CA                 59.14      56.18  
 18 Mamikonyan, Argisht H      9 SHRK-CA              1:05.68      57.04  
 19 Neitz, Wyatt S             9 CITI-CA                   NT    1:00.20  
 20 Levy, Nathan A            10 ALPH-CA              1:01.69    1:02.69  
 21 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA              1:00.49    1:03.17  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arun, Aniketh S           10 CITI-CA              1:45.69    1:41.33  
  2 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA               1:52.50    1:44.64  
  3 Song, David                9 ROSE-CA              1:50.20    1:56.41  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA                44.20      42.85  
  2 Yi, Ethan                  9 ROSE-CA                41.11      43.72  
  3 Morse, Jaden C             9 CITI-CA                46.46      44.98  
  4 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                46.93      45.56  
  5 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA                49.18      47.74  
  6 Shahabi, Kayvon P          9 RYL-CA                 42.84      48.66  
  7 Lim, Philip               10 ROSE-CA                48.04      49.66  
  8 Antonucci, Cort T          9 SHRK-CA                46.95      50.35  
  9 Song, David                9 ROSE-CA                47.80      51.00  
 10 Azarian, Sam S             9 LASC-CA              1:00.71      58.14  
 11 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                56.41    1:03.19  
 -- Studholme, Fletcher B     10 KSWM-CA                   NT         DQ  
 -- Bai, Ethan K               9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Jones, Robert B            9 ZAP-CA                 55.45         DQ  
 -- Vasquez, Julio J           9 RYL-CA                 47.60        DFS  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA              1:52.10    1:36.95  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernyshev, Sergei        10 SHRK-CA              1:38.65    1:35.56  
  2 Vega, Daniel E             9 SHRK-CA              1:38.55    1:37.48  
  3 Lim, Philip               10 ROSE-CA              1:37.06    1:37.52  
  4 Ho, Mason J               10 ROSE-CA              1:38.11    1:39.84  
  5 Svilik, Jonathan A        10 LASC-CA              1:58.26    1:41.76  
  6 Vasquez, Julio J           9 RYL-CA               1:41.59    1:42.74  
  7 Griffice, Aaron Z         10 ROSE-CA              1:46.92    1:45.00  
  8 Leichter, Jack E           9 ROSE-CA              1:48.45    1:48.88  
 -- Antonucci, Cort T          9 SHRK-CA              1:40.22         DQ  
 -- Mamikonyan, Argisht H      9 SHRK-CA              1:48.42         DQ  
 -- Wiacek, Adam J            10 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Cook, Brandon C           10 BAY-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:43.41  
     1) Lim, Philip 10                  2) Ho, Mason J 10                 
     3) Tsai, Sean 8                    4) Bai, Ethan K 9                 
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:44.41  
     1) Ross, Alexander P 8             2) Lee, Marcus H 8                
     3) Leichter, Jack E 9              4) Griffice, Aaron Z 10           
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ventura, Ryan             12 BAY-CA                    NT      30.05  
  2 Lazarev, Alec H           12 SHRK-CA                30.05      30.64  
  3 Lee, Ryan J               12 SHRK-CA                   NT      31.19  
  4 Means, Aidan P            12 SHRK-CA                32.24      32.57  
  5 Cote, Ashton B            12 BAY-CA                 31.99      32.73  
  5 Cutsail, Alexander M      12 CITI-CA                35.43      32.73  
  7 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                33.29      32.80  
  8 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                34.18      33.57  
  9 Khchirian, Armand D       12 CITI-CA                   NT      33.97  
 10 Bond, Joey C              11 LASC-CA                36.31      35.15  
 11 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA                 37.27      35.45  
 12 Fieda, Aidan J            11 ROSE-CA                35.86      36.02  
 13 MacMillan, Reilly E       11 ROSE-CA                35.51      36.23  
 14 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                35.20      37.63  
 15 Song, Isaac               11 ROSE-CA                36.83      37.78  
 16 Hovsepian, Peter          12 SHRK-CA                36.61      37.94  
 17 Snow, Spencer J           11 ZAP-CA                    NT      38.24  
 18 Barnes, Mace P            12 ALPH-CA                41.70      41.09  
 19 Ma, Moses J               11 ROSE-CA                43.86      42.36  
 20 Ward, Will M              11 CITI-CA                   NT      42.54  
 21 Worthington, Aiden D      12 CITI-CA                43.29      42.91  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              1:04.33    1:05.16  
  2 Ventura, Ryan             12 BAY-CA               1:06.87    1:05.99  
  3 Lee, Ryan J               12 SHRK-CA              1:07.34    1:07.30  
  4 Kwon, Logan               11 BAY-CA               1:07.51    1:08.53  
  5 King, Henry               11 BAY-CA               1:09.13    1:11.05  
  6 Cote, Ashton B            12 BAY-CA               1:14.34    1:12.77  
  7 Chae, Jaden J             11 SHRK-CA              1:10.77    1:17.06  
  8 Khchirian, Armand D       12 CITI-CA              1:38.56    1:19.13  
  9 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA              1:18.48    1:22.36  
 10 Barnes, Mace P            12 ALPH-CA                   NT    1:23.96  
 11 Hovsepian, Peter          12 SHRK-CA              1:24.51    1:24.10  
 12 Ames, Enzo B              12 BAY-CA                    NT    1:25.07  
 13 Worthington, Aiden D      12 CITI-CA                   NT    1:29.20  
 14 Bond, Joey C              11 LASC-CA              1:27.99    1:31.95  
 15 Ward, Will M              11 CITI-CA                   NT    1:40.83  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lazarev, Alec H           12 SHRK-CA              2:26.73    2:25.18  
  2 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              2:34.71    2:34.10  
  3 Seto, Troy A              11 ROSE-CA              2:33.70    2:34.19  
  4 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               2:42.56    2:39.43  
  5 lin, Peter *              11 ROSE-CA              2:40.73    2:41.26  
  6 Sun, Linus R              12 ROSE-CA              2:43.85    2:41.60  
  7 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               3:04.75    2:47.98  
  8 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              2:44.39    2:49.06  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               7:35.92    7:04.31  
  2 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               8:15.48    7:11.22  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Logan               11 BAY-CA                 36.75      36.06  
  2 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                38.10      36.85  
  3 Truong, Joshua L          12 CITI-CA                38.07      38.93  
  4 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                40.04      39.43  
  5 Sun, Linus R              12 ROSE-CA                38.23      39.94  
  6 Means, Aidan P            12 SHRK-CA                41.51      41.85  
  7 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA                41.57      41.93  
  8 Fieda, Aidan J            11 ROSE-CA                41.13      41.97  
  9 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA                42.80      42.18  
 10 Cutsail, Alexander M      12 CITI-CA                48.64      43.14  
 11 Song, Isaac               11 ROSE-CA                45.54      44.29  
 12 MacMillan, Reilly E       11 ROSE-CA                44.74      44.43  
 13 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA                 47.42      44.63  
 13 Hovsepian, Peter          12 SHRK-CA                43.65      44.63  
 15 Khchirian, Armand D       12 CITI-CA                51.49      44.66  
 16 Snow, Spencer J           11 ZAP-CA                 46.79      48.59  
 17 Ward, Will M              11 CITI-CA                52.76      49.23  
 18 Ma, Moses J               11 ROSE-CA                47.81      54.74  
 -- King, Henry               11 BAY-CA                 39.82         DQ  
 -- Ames, Enzo B              12 BAY-CA                    NT         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ventura, Ryan             12 BAY-CA                    NT    1:10.93  
  2 Rho, Ian S                12 ROSE-CA              1:16.84    1:14.64  
  3 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               1:19.21    1:18.76  
  4 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA              1:25.05    1:19.30  
  5 Lazarev, Alec H           12 SHRK-CA              1:19.65    1:19.95  
  6 Sun, Linus R              12 ROSE-CA              1:25.90    1:24.43  
  7 Bond, Joey C              11 LASC-CA              1:38.23    1:45.34  
 -- Cui, Zhixun               12 SHRK-CA              1:24.26         DQ  
 -- Chae, Jaden J             11 SHRK-CA              1:24.18         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vega, Dionisio A          12 SHRK-CA                43.11      40.48  
  2 Lee, Ryan J               12 SHRK-CA                42.06      41.77  
  3 Truong, Joshua L          12 CITI-CA                42.48      42.50  
  4 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA                41.88      42.66  
  5 Seto, Troy A              11 ROSE-CA                44.29      43.32  
  6 lin, Peter *              11 ROSE-CA                44.38      44.03  
  7 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA                45.85      44.12  
  8 Cutsail, Alexander M      12 CITI-CA                45.71      45.80  
  9 Barnes, Mace P            12 ALPH-CA                   NT      47.00  
 10 Fieda, Aidan J            11 ROSE-CA                46.74      47.26  
 11 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                49.44      49.87  
 12 MacMillan, Reilly E       11 ROSE-CA                47.75      50.07  
 13 Song, Isaac               11 ROSE-CA                52.02      50.56  
 14 Snow, Spencer J           11 ZAP-CA                    NT      52.72  
 15 Ma, Moses J               11 ROSE-CA                53.38      53.45  
 16 Ames, Enzo B              12 BAY-CA                    NT      53.64  
 17 Ward, Will M              11 CITI-CA                   NT      53.68  
 -- Hovsepian, Peter          12 SHRK-CA                47.27         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Joshua L          12 CITI-CA              1:32.07    1:30.31  
  2 Paspalj, Milosh           12 SHRK-CA              1:42.95    1:36.33  
  3 Cote, Ashton B            12 BAY-CA                    NT    1:37.04  
  4 lin, Peter *              11 ROSE-CA              1:37.53    1:37.33  
  5 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               1:39.11    1:37.38  
  6 Cutsail, Alexander M      12 CITI-CA              1:49.31    1:38.47  
  7 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               1:46.40    1:45.12  
  8 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               1:50.57    1:51.31  
 -- Seto, Troy A              11 ROSE-CA              1:34.40         DQ  
 -- King, Henry               11 BAY-CA               1:31.70         DQ  
 -- Feng, Gregory L           12 ROSE-CA              1:38.99         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 lin, Peter *              11 ROSE-CA                35.14      34.13  
  2 Vega, Dionisio A          12 SHRK-CA                35.95      35.55  
  3 Paiz, De'Andre            11 ROSE-CA                37.22      36.51  
  4 Rho, Ian S                12 ROSE-CA                36.92      36.55  
  5 Cui, Zhixun               12 SHRK-CA                37.13      37.33  
  6 Means, Aidan P            12 SHRK-CA                38.15      37.96  
  7 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA                38.54      38.35  
  8 Akker, Jason A            12 ZAP-CA                 41.01      40.92  
  9 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA                43.22      42.35  
 10 Fieda, Aidan J            11 ROSE-CA                41.59      43.33  
 11 Bond, Joey C              11 LASC-CA                41.26      45.22  
 12 Song, Isaac               11 ROSE-CA                46.02      47.58  
 13 Worthington, Aiden D      12 CITI-CA                48.37      48.65  
 14 MacMillan, Reilly E       11 ROSE-CA                51.68      52.08  
 15 Ma, Moses J               11 ROSE-CA                56.04    1:00.77  
 -- Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                36.96         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Logan               11 BAY-CA               1:19.15    1:18.44  
  2 Lazarev, Alec H           12 SHRK-CA              1:19.76    1:18.93  
  3 Lee, Ryan J               12 SHRK-CA              1:20.41    1:19.78  
  4 Means, Aidan P            12 SHRK-CA              1:23.95    1:22.99  
  5 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA              1:24.97    1:25.80  
  6 Chae, Jaden J             11 SHRK-CA              1:23.70    1:25.92  
  7 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA              1:26.59    1:29.92  
  8 Barnes, Mace P            12 ALPH-CA                   NT    1:33.99  
  9 Khchirian, Armand D       12 CITI-CA                   NT    1:34.92  
 10 Snow, Spencer J           11 ZAP-CA                    NT    1:41.33  
 11 Worthington, Aiden D      12 CITI-CA                   NT    1:45.23  
 -- Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               1:23.36         DQ  
 -- Truong, Joshua L          12 CITI-CA              1:23.90         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ventura, Ryan             12 BAY-CA                    NT    2:50.84  
  2 King, Henry               11 BAY-CA                    NT    2:57.78  
  3 Sun, Linus R              12 ROSE-CA              3:03.77    3:01.83  
  4 Chae, Jaden J             11 SHRK-CA              2:58.06    3:03.31  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:04.70  
     1) Bai, Elliott T 12               2) lin, Peter * 11                
     3) Paiz, De'Andre 11               4) Rho, Ian S 12                  
  2 Bay Club Aquatics-CA  'A'                              NT    2:09.65  
     1) Kwon, Logan 11                  2) Ames, Enzo B 12                
     3) King, Henry 11                  4) Ventura, Ryan 12               
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Sean B            14 ZAP-CA                    NT      30.23  
  2 Stein, Skyler D           14 SHRK-CA                30.62      30.35  
  3 Smekal, Austin            13 BAY-CA                 29.72      30.65  
  4 Simonian, Nico I          13 ZAP-CA                    NT      30.90  
  5 Bigelow, Andrew J         13 ROSE-CA                30.54      31.14  
  6 Smith, Brody w            14 BAY-CA                 33.81      31.17  
  7 Hovsepian, Pat H          14 SHRK-CA                30.61      31.38  
  8 Feng, Brendan             13 BAY-CA                 34.66      31.95  
  9 Eshel, Ben M              14 ROSE-CA                32.61      32.70  
 10 Urban, Arlo J             13 ROSE-CA                33.31      33.09  
 11 Munoz, Gabriel P          13 JCA-CA                 38.48      33.54  
 12 Beydilli, Baran           13 BAY-CA                 33.51      33.69  
 13 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA                41.26      34.80  
 14 Brik, Royce M             14 RYL-CA                    NT      39.85  
 15 Lande, Benny J            13 KSWM-CA                   NT      51.54  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Brendan             13 BAY-CA               1:09.06    1:06.77  
  2 Bigelow, Andrew J         13 ROSE-CA              1:07.16    1:06.88  
  3 Smekal, Austin            13 BAY-CA               1:05.74    1:07.67  
  4 Greene, Sean B            14 ZAP-CA                    NT    1:08.67  
  5 Hovsepian, Pat H          14 SHRK-CA              1:07.37    1:09.86  
  6 Brouwer, Nico O           14 ROSE-CA              1:09.08    1:10.37  
  7 Simonian, Nico I          13 ZAP-CA                    NT    1:10.57  
  8 Eshel, Ben M              14 ROSE-CA              1:13.12    1:11.88  
  9 Beydilli, Baran           13 BAY-CA               1:15.69    1:12.88  
 10 Urban, Arlo J             13 ROSE-CA              1:16.46    1:13.29  
 11 Barrett, Aiden C          13 CITI-CA                   NT    1:17.99  
 12 Lam, Warren K             13 ROSE-CA              1:16.80    1:18.62  
 13 Brik, Royce M             14 RYL-CA                    NT    1:28.97  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               2:26.70    2:22.54  
  2 Hassan, Buddy H           13 CITI-CA              2:34.17    2:23.56  
  3 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA              2:36.05    2:28.56  
  4 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA              3:00.74    2:49.72  
  5 Barrett, Aiden C          13 CITI-CA              2:55.61    2:52.93  
  6 Munoz, Gabriel P          13 JCA-CA               3:09.88    2:55.29  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzales, Baron J         13 SHRK-CA                   NT    5:50.58  
  2 Kleinberg, Jayson         13 BAY-CA                    NT    6:20.36  
  3 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               6:48.72    6:34.08  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Munoz, Gabriel P          13 JCA-CA                    NT      45.64  
  2 Brik, Royce M             14 RYL-CA                    NT      47.36  
  3 Lande, Benny J            13 KSWM-CA                   NT      55.14  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               1:17.25    1:15.90  
  2 Bigelow, Andrew J         13 ROSE-CA              1:16.03    1:18.34  
  3 Hovsepian, Pat H          14 SHRK-CA              1:16.22    1:18.75  
  4 Smekal, Austin            13 BAY-CA                    NT    1:21.25  
  5 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA              1:18.84    1:22.09  
  6 Urban, Arlo J             13 ROSE-CA              1:20.70    1:23.00  
  7 Feng, Brendan             13 BAY-CA               1:21.03    1:23.35  
  8 Greene, Sean B            14 ZAP-CA                    NT    1:28.43  
  9 Simonian, Nico I          13 ZAP-CA                    NT    1:33.03  
 10 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA                   NT    1:36.66  
 11 Lam, Warren K             13 ROSE-CA              1:30.68    1:36.80  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hassan, Buddy H           13 CITI-CA                43.21      39.73  
  2 Munoz, Gabriel P          13 JCA-CA                    NT      46.47  
  3 Brik, Royce M             14 RYL-CA                    NT      50.67  
  4 Lande, Benny J            13 KSWM-CA                   NT      53.87  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Brendan             13 BAY-CA               1:29.27    1:28.81  
  2 Hassan, Buddy H           13 CITI-CA              1:38.15    1:29.25  
  3 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA              1:30.80    1:31.99  
  4 Brouwer, Nico O           14 ROSE-CA              1:33.48    1:32.93  
  5 Lam, Warren K             13 ROSE-CA              1:26.26    1:33.83  
  6 Smith, Brody w            14 BAY-CA               1:33.22    1:34.29  
  7 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA              1:46.33    1:34.64  
 -- Eshel, Ben M              14 ROSE-CA              1:27.69         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bigelow, Andrew J         13 ROSE-CA                33.84      34.26  
  2 Greene, Sean B            14 ZAP-CA                    NT      35.00  
  3 Beydilli, Baran           13 BAY-CA                 37.91      36.67  
  4 Brouwer, Nico O           14 ROSE-CA                43.27      37.42  
  5 Urban, Arlo J             13 ROSE-CA                38.45      39.59  
  6 Eshel, Ben M              14 ROSE-CA                44.17      41.90  
 -- Smith, Brody w            14 BAY-CA                    NT         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleinberg, Jayson         13 BAY-CA               1:12.19    1:07.00  
  2 Beydilli, Baran           13 BAY-CA               1:27.85    1:21.55  
  3 Smekal, Austin            13 BAY-CA                    NT    1:25.84  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kleinberg, Jayson         13 BAY-CA                    NT    2:40.10  
  2 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               2:51.88    2:44.00  
  3 Sheikh, Noah M            14 ROSE-CA              2:56.03    2:47.94  
  4 Hassan, Buddy H           13 CITI-CA              3:02.82    2:48.82  
  5 Brouwer, Nico O           14 ROSE-CA              3:05.44    2:56.74  
  6 Hovsepian, Pat H          14 SHRK-CA              2:49.08    3:00.77  
  7 Lam, Warren K             13 ROSE-CA              3:14.48    3:16.01  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bay Club Aquatics-CA  'A'                              NT    2:01.35  
     1) Feng, Brendan 13                2) Smith, Brody w 14              
     3) Smekal, Austin 13               4) Kleinberg, Jayson 13           
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:08.33  
     1) Brouwer, Nico O 14              2) Lam, Warren K 13               
     3) Sheikh, Noah M 14               4) Bigelow, Andrew J 13           
 
Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jay, Gavin A              15 SHRK-CA                28.85      27.64  
  2 Singer, William H         16 LASC-CA                28.96      29.46  
  3 Um, Soren J               16 JCA-CA                    NT      45.53  
 
Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lazarev, Nicolai J        15 SHRK-CA                55.56      57.55  
  2 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA                59.98      59.97  
  3 Zaroukian, Alex           15 SHRK-CA              1:00.72    1:02.10  
  4 Jay, Gavin A              15 SHRK-CA              1:02.50    1:02.54  
  5 Margaryan, George G       15 SHRK-CA              1:02.73    1:03.16  
  6 Singer, William H         16 LASC-CA              1:04.59    1:04.48  
  7 Um, Soren J               16 JCA-CA                    NT    1:48.06  
 
Men 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griley, Kai N             15 UN-01-CA             5:07.56    5:16.74  
  2 Lazarev, Nicolai J        15 SHRK-CA              5:40.99    5:36.75  
 
Men 15-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA                36.17      32.01  
  2 Margaryan, George G       15 SHRK-CA                35.59      34.57  
 -- Um, Soren J               16 JCA-CA                    NT         DQ  
 
Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griley, Kai N             15 UN-01-CA             1:00.46    1:01.30  
  2 Singer, William H         16 LASC-CA                   NT    1:26.11  
 
Men 15-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA                48.55      37.58  
  2 Margaryan, George G       15 SHRK-CA                42.55      38.17  
 -- Um, Soren J               16 JCA-CA                    NT         DQ  
 
Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griley, Kai N             15 UN-01-CA             1:10.50    1:09.45  
  2 Margaryan, George G       15 SHRK-CA              1:30.58    1:25.73  
 
Men 15-18 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Margaryan, Henry          16 SHRK-CA                29.24      29.06  
 -- Lazarev, Nicolai J        15 SHRK-CA                30.19        DFS  
 
Men 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griley, Kai N             15 UN-01-CA               58.97      58.99  
  2 Jay, Gavin A              15 SHRK-CA              1:11.68    1:10.36  
 
Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jay, Gavin A              15 SHRK-CA              2:36.75    2:32.83