ROSE Intrasquad 6-15-2019 - Meet Results

ROSE Intrasquad 6-15-2019
6/15/2019 - 6/15/2019
Pasadena, CA USA
Updated: 6/16/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Rose Bowl Aquatics                        HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
               2019 ROSE  Intrasquad Meet 6-15-2019 - 6/15/2019                
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                41.67      41.48  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                   NT    1:31.78  
  2 Bonk, Annie                8 ROSE-CA              1:31.92    1:34.65  
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                   NT    3:26.96  
     1:38.70  3:26.96                                                      
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Annie                8 ROSE-CA                44.40      50.44  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Annie                8 ROSE-CA              1:00.08    1:01.47  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Kendall                9 ROSE-CA                40.17      38.32  
  2 Cheung, Mugee             10 ROSE-CA                   NT      42.04  
  3 Sanchez, Rian             10 ROSE-CA                55.58      45.22  
  4 Saito, Nozomi             10 ROSE-CA                   NT      46.28  
  5 Conroy, Avery             10 ROSE-CA                   NT      48.53  
  6 Pisano, Anna               9 ROSE-CA                49.67      51.48  
  7 Durieux, Elle              9 ROSE-CA                   NT      52.14  
  8 Dosti, Sarah              10 ROSE-CA                   NT      52.74  
  9 Lim, Adela                 9 ROSE-CA                50.49      54.75  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Kendall                9 ROSE-CA              1:29.97    1:28.75  
  2 Lee, Julia                 9 ROSE-CA                   NT    1:51.38  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Kendall                9 ROSE-CA                   NT    3:07.30  
     1:32.02  3:07.30                                                      
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheung, Mugee             10 ROSE-CA                   NT      47.45  
  2 Saito, Nozomi             10 ROSE-CA                   NT      52.71  
  3 Lee, Julia                 9 ROSE-CA                51.88      52.83  
  4 Dosti, Sarah              10 ROSE-CA                   NT      53.12  
  5 Lim, Adela                 9 ROSE-CA                54.18      55.25  
  6 Pisano, Anna               9 ROSE-CA                53.45      55.38  
  7 Sanchez, Rian             10 ROSE-CA                57.67      56.48  
  8 Conroy, Avery             10 ROSE-CA                   NT      58.05  
  9 Durieux, Elle              9 ROSE-CA              1:01.53      58.95  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Adela                 9 ROSE-CA              1:00.43      55.04  
  2 Cheung, Mugee             10 ROSE-CA                   NT      56.59  
  3 Sanchez, Rian             10 ROSE-CA              1:07.27    1:01.14  
  4 Dosti, Sarah              10 ROSE-CA                   NT    1:01.72  
  5 Pisano, Anna               9 ROSE-CA              1:02.87    1:02.14  
  6 Lee, Julia                 9 ROSE-CA                   NT    1:04.28  
  7 Conroy, Avery             10 ROSE-CA                   NT    1:05.70  
 -- Durieux, Elle              9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Saito, Nozomi             10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA                35.43      33.57  
  2 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA                34.22      33.80  
  3 Bonk, Sarah               11 ROSE-CA                34.29      34.64  
  4 Addiego, Shae             12 ROSE-CA                34.05      34.72  
  5 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                34.69      34.89  
  6 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                36.49      35.60  
  7 Cervantes, Alyssa         11 ROSE-CA                36.89      36.47  
  8 Granados, Gloria          12 ROSE-CA                40.41      38.43  
  9 Tahmasian, Carin          12 ROSE-CA                47.32      39.59  
 10 Lam, Robyn                11 ROSE-CA                   NT      39.96  
 11 Fontaine, Angie           12 ROSE-CA                   NT      42.31  
 12 Lee, Cyana                12 ROSE-CA                45.24      47.24  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              1:13.04    1:13.86  
  2 Lee, Megan                11 ROSE-CA              1:13.19    1:14.50  
  3 Dean, Leah                11 ROSE-CA              1:20.90    1:20.38  
  4 Khajehgian, Inessa        12 ROSE-CA              1:30.01    1:28.65  
  5 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA              1:29.99    1:31.60  
  6 Lee, Cyana                12 ROSE-CA                   NT    1:44.50  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Megan                11 ROSE-CA              2:39.67    2:41.91  
     1:18.30  2:41.91                                                      
  2 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA              2:49.60    2:43.94  
     1:21.16  2:43.94                                                      
  3 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              2:40.35    2:44.77  
     1:19.85  2:44.77                                                      
  4 Chan, Mikayla             11 ROSE-CA                   NT    2:47.07  
  5 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA              2:46.49    2:47.33  
     1:18.62  2:47.33                                                      
  6 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              2:50.95    2:48.76  
     1:21.78  2:48.76                                                      
  7 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA              3:14.77    3:15.92  
     1:35.26  3:15.92                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA                40.96      40.67  
  2 Wai, Julianna             11 ROSE-CA                41.62      40.86  
  3 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA                42.79      42.00  
  4 Villavicencio, Bella      11 ROSE-CA                45.46      42.54  
  5 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA                43.90      44.25  
  6 Granados, Gloria          12 ROSE-CA                47.10      45.95  
  7 Lam, Robyn                11 ROSE-CA                   NT      48.57  
  8 Fontaine, Angie           12 ROSE-CA                   NT      52.96  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Leah                11 ROSE-CA              1:25.18    1:24.76  
  2 Bonk, Sarah               11 ROSE-CA              1:28.70    1:29.65  
  3 Chan, Mikayla             11 ROSE-CA              1:39.76    1:29.97  
  4 Khajehgian, Inessa        12 ROSE-CA                   NT    1:36.53  
  5 Tahmasian, Carin          12 ROSE-CA              1:46.21    1:40.99  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Kaoru              12 ROSE-CA                   NT    3:02.88  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA                43.50      44.31  
  2 Saito, Kaoru              12 ROSE-CA                44.56      44.60  
  3 Villavicencio, Bella      11 ROSE-CA                52.35      47.55  
  4 Cervantes, Alyssa         11 ROSE-CA                47.17      47.93  
  5 Lam, Robyn                11 ROSE-CA                   NT      52.53  
  6 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:00.29      55.84  
  7 Fontaine, Angie           12 ROSE-CA                   NT    1:03.73  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tahmasian, Carin          12 ROSE-CA              1:45.71    1:44.38  
  2 Villavicencio, Bella      11 ROSE-CA              1:59.22    1:46.02  
  3 Wai, Julianna             11 ROSE-CA              1:51.08    1:47.71  
  4 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              1:46.08    1:48.18  
  5 Cervantes, Alyssa         11 ROSE-CA              1:44.95    1:48.20  
  6 Granados, Gloria          12 ROSE-CA                   NT    1:55.73  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Addiego, Shae             12 ROSE-CA                   NT    3:42.05  
     1:46.53  3:42.05                                                      
  2 Ordaz, Melissa            12 ROSE-CA                   NT    3:47.57  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iturbe, Sarah             11 ROSE-CA                41.04      37.84  
  2 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA                38.12      37.97  
  3 Dean, Leah                11 ROSE-CA                41.61      41.71  
  4 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA                44.23      44.40  
  5 Lee, Cyana                12 ROSE-CA                57.80      56.91  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Sarah               11 ROSE-CA              1:28.63    1:29.29  
  2 Addiego, Shae             12 ROSE-CA              1:49.38    1:42.99  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Kaoru              12 ROSE-CA              3:03.31    2:59.24  
     1:26.79  2:59.24                                                      
  2 Lee, Megan                11 ROSE-CA              3:01.14    2:59.85  
     1:26.93  2:59.85                                                      
  3 Ohanesian, Hasmik         12 ROSE-CA              2:54.88    3:04.58  
     1:29.01  3:04.58                                                      
  4 Khajehgian, Inessa        12 ROSE-CA                   NT    3:43.09  
     1:47.45  3:43.09                                                      
 -- Chan, Mikayla             11 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:33.22       DQ                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Emily             13 ROSE-CA                32.57      32.79  
  2 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA                35.93      36.37  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA              1:07.59    1:05.95  
  2 Waters, Emily             13 ROSE-CA              1:10.29    1:12.31  
  3 Yoon, Ella                13 ROSE-CA                   NT    1:20.96  
  4 Choi, Brianna             13 ROSE-CA                   NT    1:24.46  
  5 Masters, Blythe           14 ROSE-CA                   NT    1:33.80  
  6 Yoon, Rachael             13 ROSE-CA                   NT    1:38.91  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA              2:25.92    2:26.56  
     1:10.08  2:26.56                                                      
  2 Bonk, Julia               13 ROSE-CA              2:26.77    2:27.94  
     1:10.17  2:27.94                                                      
  3 Bonk, Sam                 13 ROSE-CA              2:34.88    2:32.17  
     1:15.31  2:32.17                                                      
  4 Waters, Emily             13 ROSE-CA              2:36.10    2:35.95  
     1:14.96  2:35.95                                                      
  5 Mancera, Jackie           13 ROSE-CA              2:31.59    2:39.22  
     1:16.20  2:39.22                                                      
  6 Laguna, Marcella          14 ROSE-CA              2:43.63    2:41.80  
     1:16.66  2:41.80                                                      
  7 Waters, Olivia            13 ROSE-CA              2:40.24    2:44.61  
     1:20.29  2:44.61                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hajimiri, Daria           13 ROSE-CA                50.15      47.65  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gmelich, Holly            14 ROSE-CA              1:23.07    1:21.10  
  2 Mancera, Jackie           13 ROSE-CA              1:25.09    1:23.14  
  3 Bao, Kayley               13 ROSE-CA              1:35.24    1:29.64  
  4 DiPietre, Isabelle        14 ROSE-CA              1:28.47    1:30.73  
  5 Yoon, Ella                13 ROSE-CA                   NT    1:32.52  
  6 Masters, Blythe           14 ROSE-CA                   NT    1:53.40  
 -- Beck, Samantha            13 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Julia               13 ROSE-CA              2:50.54    2:54.64  
     1:25.50  2:54.64                                                      
  2 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA                   NT    3:09.26  
  3 Waters, Olivia            13 ROSE-CA                   NT    3:12.83  
     1:35.97  3:12.83                                                      
  4 DiPietre, Isabelle        14 ROSE-CA                   NT    3:15.06  
  5 Bao, Kayley               13 ROSE-CA                   NT    3:18.91  
     1:36.25  3:18.91                                                      
 
Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Brianna             13 ROSE-CA                   NT      47.00  
  2 Hajimiri, Daria           13 ROSE-CA                56.58      47.60  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laguna, Marcella          14 ROSE-CA                   NT    1:31.05  
  2 Hajimiri, Daria           13 ROSE-CA              1:55.16    1:44.83  
  3 Yoon, Ella                13 ROSE-CA                   NT    1:50.90  
  4 Malone, Amina             14 ROSE-CA              1:52.49    1:51.17  
  5 Beck, Samantha            13 ROSE-CA                   NT    2:03.14  
 -- Masters, Blythe           14 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA                   NT    3:41.44  
     1:46.00  3:41.44                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Claire                14 ROSE-CA              1:14.30    1:15.53  
  2 Malone, Amina             14 ROSE-CA                   NT    1:36.52  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mancera, Jackie           13 ROSE-CA              3:04.86    2:58.46  
     1:23.79  2:58.46                                                      
  2 Li, Claire                14 ROSE-CA              2:59.73    2:58.55  
     1:15.81  2:58.55                                                      
  3 Bonk, Sam                 13 ROSE-CA                   NT    3:07.88  
     1:28.06  3:07.88                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonk, Julia               13 ROSE-CA              2:54.96    2:56.15  
  2 Laguna, Marcella          14 ROSE-CA              2:56.74    2:57.98  
     1:25.95  2:57.98                                                      
  3 Li, Claire                14 ROSE-CA              2:54.43    2:58.91  
     1:24.51  2:58.91                                                      
  4 Bonk, Sam                 13 ROSE-CA              2:49.01    3:02.19  
     1:24.07  3:02.19                                                      
  5 Waters, Olivia            13 ROSE-CA              3:04.34    3:09.29  
     1:33.65  3:09.29                                                      
  6 DiPietre, Isabelle        14 ROSE-CA              3:08.85    3:17.23  
  7 Bao, Kayley               13 ROSE-CA                   NT    3:22.06  
     1:39.38  3:22.06                                                      
  8 Malone, Amina             14 ROSE-CA              3:25.14    3:23.32  
     1:32.36  3:23.32                                                      
  9 Choi, Brianna             13 ROSE-CA                   NT    3:28.98  
     1:38.61  3:28.98                                                      
 
Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennox, Siouxsie          15 ROSE-CA                30.09      31.12  
  2 Levinthal, Naomi          15 ROSE-CA                31.51      34.04  
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Taylor             15 ROSE-CA              1:11.87    1:08.87  
  2 Hale, Nickey              16 ROSE-CA              1:08.71    1:11.70  
  3 Richardson, Bibi          15 ROSE-CA              1:12.85    1:12.36  
 
Women 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Taylor             15 ROSE-CA              2:33.67    2:31.96  
     1:12.71  2:31.96                                                      
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Taylor             15 ROSE-CA              1:25.64    1:26.99  
  2 Levinthal, Naomi          15 ROSE-CA              1:26.93    1:30.68  
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennox, Siouxsie          15 ROSE-CA              1:33.03    1:31.90  
  2 Richardson, Bibi          15 ROSE-CA              1:30.21    1:33.71  
  3 Levinthal, Naomi          15 ROSE-CA              1:35.51    1:41.96  
 
Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Bibi          15 ROSE-CA              1:22.16    1:21.93  
  2 Hale, Nickey              16 ROSE-CA              1:26.00    1:28.52  
 
Women 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Nickey              16 ROSE-CA              3:01.14    2:58.57  
     1:23.44  2:58.57                                                      
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Raymond                8 ROSE-CA                39.76      39.05  
  2 Omara, Craig               8 ROSE-CA                43.10      44.11  
  3 Lee, Nate                  8 ROSE-CA                   NT      44.72  
 
Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Raymond                8 ROSE-CA                   NT    3:25.56  
     1:41.39  3:25.56                                                      
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus                8 ROSE-CA                48.65      50.14  
  2 Omara, Craig               8 ROSE-CA                   NT      54.35  
  3 Lee, Nate                  8 ROSE-CA                   NT      54.90  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Raymond                8 ROSE-CA                   NT    1:44.98  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus                8 ROSE-CA                54.01      58.48  
  2 Lee, Nate                  8 ROSE-CA                   NT      59.95  
 -- Omara, Craig               8 ROSE-CA                59.24         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Marcus                8 ROSE-CA                42.00      47.30  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villegas, Johnathan       10 ROSE-CA                   NT      39.93  
  2 Bai, Ethan                10 ROSE-CA                45.31      40.34  
  3 Ross, Alexander            9 ROSE-CA                42.47      41.53  
  4 Wong, Chris                9 ROSE-CA                42.44      41.62  
  5 Wong, Fredrik             10 ROSE-CA                41.10      42.25  
  6 Borton, Ben               10 ROSE-CA                   NT      44.89  
  7 Leichter, Jack            10 ROSE-CA                46.93      46.70  
  8 Shin, Ethan                9 ROSE-CA                46.38      47.59  
  9 Dean, David                9 ROSE-CA                52.00      52.28  
 10 Chang, Matthew             9 ROSE-CA                49.74      53.17  
 11 Bao (Pang), Cody          10 ROSE-CA                   NT      56.50  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yi, Ethan                 10 ROSE-CA              1:26.80    1:29.27  
  2 Tsai, Sean                 9 ROSE-CA              1:36.00    1:33.71  
  3 Song, David                9 ROSE-CA              1:35.93    1:36.38  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sean                 9 ROSE-CA                   NT    3:24.37  
     1:37.62  3:24.37                                                      
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Alexander            9 ROSE-CA                49.39      47.74  
  2 Bugarin, Sebastian         9 ROSE-CA                   NT      49.78  
  3 Murdock, Towa             10 ROSE-CA                45.83      50.13  
  4 Villegas, Johnathan       10 ROSE-CA                   NT      50.18  
  5 Wong, Chris                9 ROSE-CA                49.95      51.24  
  6 Lim, Philip               10 ROSE-CA                50.71      51.40  
  7 Wong, Fredrik             10 ROSE-CA                   NT      51.92  
  8 Leichter, Jack            10 ROSE-CA                55.88      53.29  
  9 Bai, Ethan                10 ROSE-CA                54.13      53.43  
 10 Dean, David                9 ROSE-CA                55.66      56.43  
 11 Borton, Ben               10 ROSE-CA                   NT      56.85  
 12 Chang, Matthew             9 ROSE-CA                57.86      59.54  
 13 Bao (Pang), Cody          10 ROSE-CA                   NT    1:01.30  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Sean                 9 ROSE-CA              1:45.09    1:46.62  
  2 Song, David                9 ROSE-CA              1:49.72    1:50.58  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Chris                9 ROSE-CA                53.71      49.38  
  2 Yi, Ethan                 10 ROSE-CA                47.45      49.52  
  3 Bai, Ethan                10 ROSE-CA                57.70      52.17  
  4 Lim, Philip               10 ROSE-CA                53.67      52.49  
  5 Leichter, Jack            10 ROSE-CA                59.43      55.88  
  6 Wong, Fredrik             10 ROSE-CA              1:01.75      57.97  
  7 Villegas, Johnathan       10 ROSE-CA                   NT      58.54  
  8 Bao (Pang), Cody          10 ROSE-CA                   NT      59.03  
  9 Song, David                9 ROSE-CA                59.17    1:00.86  
 10 Murdock, Towa             10 ROSE-CA                54.83    1:01.23  
 11 Bugarin, Sebastian         9 ROSE-CA                   NT    1:02.54  
 12 Borton, Ben               10 ROSE-CA                   NT    1:03.34  
 13 Chang, Matthew             9 ROSE-CA              1:02.33    1:04.79  
 14 Dean, David                9 ROSE-CA              1:17.64    1:09.95  
 15 Shin, Ethan                9 ROSE-CA                   NT    1:13.34  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Alexander            9 ROSE-CA              2:01.31    2:00.77  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Philip               10 ROSE-CA                55.82      55.56  
  2 Bugarin, Sebastian         9 ROSE-CA                   NT    1:01.09  
  3 Shin, Ethan                9 ROSE-CA              1:03.54    1:04.34  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yi, Ethan                 10 ROSE-CA                   NT    3:39.77  
     1:49.38  3:39.77                                                      
  2 Murdock, Towa             10 ROSE-CA                   NT    3:57.11  
     1:56.43  3:57.11                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Peter                11 ROSE-CA                37.27      35.16  
  2 Sievertson, Ronan         12 ROSE-CA                   NT      38.16  
  3 Ho, Mason                 11 ROSE-CA                41.02      39.18  
  4 Bai, Elliott              12 ROSE-CA                39.51      39.23  
  5 Stow, Preston             12 ROSE-CA                39.15      39.73  
  6 Fieda, Aidan              12 ROSE-CA                38.46      40.67  
  7 Song, Isaac               11 ROSE-CA                39.68      41.16  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Andrew                11 ROSE-CA              1:14.81    1:14.50  
  2 Chung, David              11 ROSE-CA              1:17.91    1:20.09  
  3 Stow, Preston             12 ROSE-CA              1:24.89    1:27.07  
  4 Bai, Elliott              12 ROSE-CA              1:33.05    1:28.60  
  5 Song, Isaac               11 ROSE-CA              1:32.30    1:33.02  
  6 Fieda, Aidan              12 ROSE-CA                   NT    1:33.14  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Gregory             12 ROSE-CA              2:59.23    3:05.97  
     1:27.75  3:05.97                                                      
  2 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              3:27.73    3:18.25  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Hughes              11 ROSE-CA                39.39      39.34  
  2 Lin, Peter                11 ROSE-CA                46.50      42.22  
  3 Oh, Andrew                11 ROSE-CA                42.86      42.35  
  4 Chung, David              11 ROSE-CA                42.73      42.98  
  5 Sievertson, Ronan         12 ROSE-CA                   NT      44.12  
  6 Ho, Mason                 11 ROSE-CA                46.95      46.38  
  7 Fieda, Aidan              12 ROSE-CA                   NT      49.04  
  8 Feng, Gregory             12 ROSE-CA                45.67      49.23  
  9 Song, Isaac               11 ROSE-CA                47.63      51.16  
 10 Ohanesian, Minas          11 ROSE-CA                52.53      56.75  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seto, Troy                11 ROSE-CA              1:36.69    1:34.44  
  2 Bai, Elliott              12 ROSE-CA              1:53.15    1:45.98  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Hughes              11 ROSE-CA                49.59      48.67  
  2 Seto, Troy                11 ROSE-CA                54.84      49.65  
  3 Ohanesian, Minas          11 ROSE-CA                57.29      58.43  
  4 Stow, Preston             12 ROSE-CA              1:00.80    1:03.11  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:39.80    1:41.69  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, Andrew                11 ROSE-CA                   NT    3:24.11  
     1:39.14  3:24.11                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feng, Gregory             12 ROSE-CA                39.67      43.13  
  2 Seto, Troy                11 ROSE-CA                48.48      46.67  
  3 Sievertson, Ronan         12 ROSE-CA                   NT      47.84  
  4 Ohanesian, Minas          11 ROSE-CA              1:00.73    1:18.16  
 -- Ho, Mason                 11 ROSE-CA                53.89         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Peter                11 ROSE-CA              1:35.09    1:33.15  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Hughes              11 ROSE-CA              3:02.06    2:55.72  
     1:23.25  2:55.72                                                      
  2 Chung, David              11 ROSE-CA                   NT    3:26.19  
     1:40.04  3:26.19                                                      
 -- Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              3:30.56         DQ  
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Daniel              13 ROSE-CA                50.93      42.41  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lazzi, Adrian             13 ROSE-CA                   NT    1:13.62  
  2 Brouwer, Nico             14 ROSE-CA              1:30.85    1:19.47  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, William               14 UN-CA                2:24.50    2:27.55  
     1:10.07  2:27.55                                                      
  2 Reimers, Trent            14 ROSE-CA              3:07.63    2:43.60  
     1:18.61  2:43.60                                                      
  3 Marsden, Finn             13 ROSE-CA              2:46.57    2:43.63  
     1:19.29  2:43.63                                                      
  4 Hutts, Charlie            13 ROSE-CA                   NT    3:07.11  
     1:28.42  3:07.11                                                      
 
Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Daniel              13 ROSE-CA                59.00      53.75  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Theo                 13 ROSE-CA              1:28.49    1:25.17  
  2 Lazzi, Adrian             13 ROSE-CA                   NT    1:26.71  
  3 Eshel, Ben                14 ROSE-CA              1:40.30    1:32.46  
  4 Hutts, Charlie            13 ROSE-CA              1:39.54    1:43.99  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsden, Finn             13 ROSE-CA                   NT    2:58.19  
     1:28.40  2:58.19                                                      
  2 Reimers, Trent            14 ROSE-CA              3:27.00    3:02.00  
     1:29.24  3:02.00                                                      
 
Boys 13-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhao, Daniel              13 ROSE-CA              1:02.46      51.77  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, William               14 UN-CA                     NT    1:41.69  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brouwer, Nico             14 ROSE-CA                   NT    3:41.04  
     1:45.23  3:41.04                                                      
 
Boys 13-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eshel, Ben                14 ROSE-CA                57.91      45.50  
  2 Hutts, Charlie            13 ROSE-CA                   NT      51.44  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Theo                 13 ROSE-CA              1:18.40    1:19.84  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Theo                 13 ROSE-CA                   NT    2:58.62  
     1:26.45  2:58.62                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, William               14 UN-CA                2:48.59    2:50.02  
     1:19.35  2:50.02                                                      
  2 Marsden, Finn             13 ROSE-CA              3:04.52    3:07.92  
     1:28.68  3:07.92                                                      
  3 Reimers, Trent            14 ROSE-CA              3:41.84    3:15.64  
     1:38.01  3:15.64                                                      
  4 Brouwer, Nico             14 ROSE-CA              3:40.67    3:16.14  
     1:32.58  3:16.14                                                      
 
Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lorca, Karl               15 ROSE-CA                   NT      32.66  
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choe, Andrew              15 ROSE-CA              1:03.83    1:04.73  
  2 Saito, Takeru             15 ROSE-CA              1:08.55    1:05.93  
  3 Stow, Brendan             16 ROSE-CA              1:07.96    1:11.76  
  4 Lorca, Karl               15 ROSE-CA                   NT    1:15.13  
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffries, Ean             15 ROSE-CA              2:15.41    2:15.90  
     1:06.12  2:15.90                                                      
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choe, Andrew              15 ROSE-CA              1:15.08    1:15.14  
  2 Stow, Brendan             16 ROSE-CA              1:17.77    1:23.15  
  3 Lorca, Karl               15 ROSE-CA                   NT    1:37.39  
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Bryan               15 ROSE-CA              2:43.35    2:46.01  
     1:19.91  2:46.01                                                      
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christensen, Ben          15 ROSE-CA              1:17.32    1:22.72  
  2 Stow, Brendan             16 ROSE-CA              1:24.94    1:25.11  
  3 Jeffries, Ean             15 ROSE-CA              1:25.86    1:25.28  
  4 Saito, Takeru             15 ROSE-CA              1:23.28    1:25.44  
  5 Pham, Bryan               15 ROSE-CA              1:34.80    1:26.73  
  6 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              1:50.22    1:50.94  
 
Men 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Leal, Sebastian           15 ROSE-CA                   NT         DQ  
     1:42.32       DQ                                                      
 
Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saito, Takeru             15 ROSE-CA              1:41.69    1:22.09  
  2 Choe, Andrew              15 ROSE-CA              1:21.77    1:22.38  
  3 Leal, Sebastian           15 ROSE-CA                   NT    1:22.86  
  4 Pham, Bryan               15 ROSE-CA              1:26.30    1:25.03  
  5 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              1:45.97    1:36.01  
 
Men 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffries, Ean             15 ROSE-CA              2:33.99    2:40.17  
     1:14.79  2:40.17                                                      
  2 Leal, Sebastian           15 ROSE-CA                   NT    3:06.98  
     1:32.06  3:06.98                                                      
  3 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              3:28.18    3:26.59  
     1:43.16  3:26.59