Pacific Committee RW Summer SC Meet - Meet Results

Pacific Committee RW Summer SC Meet
6/23/2019 - 6/23/2019
Rancho Palos Verdes, , CA USA
Updated: 6/23/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Zenith Aquatic Program HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/23/2019 08:53 PM
             2019 Pac Comm RW Summer SC Meet (S19-245) - 6/23/2019             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snow, Laura M              6 ZAP-CA                 34.41      26.45  
  2 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA                    NT      34.30  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snow, Laura M              6 ZAP-CA               1:13.38      58.46  
  2 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA                    NT    1:10.00  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snow, Laura M              6 ZAP-CA                 41.46      35.15  
  2 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA                    NT      35.47  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA                 18.38      18.55  
  2 Martin, Naomi T            8 PVAC-CA                20.26      19.97  
  3 Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 18.17      21.03  
  4 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                 24.75      22.17  
  5 Chiu, Penny D              8 CITI-CA                   NT      22.95  
  6 Wang, Brooklyn A           7 BAY-CA                 33.03      33.17  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Olivia J         8 ZAP-CA                 42.52      41.25  
  2 Martin, Naomi T            8 PVAC-CA                51.60      41.64  
  3 Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 43.52      45.43  
  4 Chiu, Penny D              8 CITI-CA                   NT      54.91  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA              1:32.35    1:23.28  
  2 Jacobson, Olivia J         8 ZAP-CA               1:32.18    1:26.97  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA                 22.68      22.51  
  2 Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 22.22      25.03  
  3 Martin, Naomi T            8 PVAC-CA                24.79      26.15  
 -- Wang, Brooklyn A           7 BAY-CA                 38.18         DQ  
 -- Jacobson, Olivia J         8 ZAP-CA                 22.98         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobson, Olivia J         8 ZAP-CA                 48.62      46.04  
  2 Martin, Naomi T            8 PVAC-CA                57.08      57.53  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA                 24.96      25.95  
  2 Chiu, Penny D              8 CITI-CA                   NT      31.35  
 -- Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Derr, Emi F                8 ZAP-CA                 42.35         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA                59.38      57.12  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Penny D              8 CITI-CA                   NT      26.42  
  2 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                    NT      40.07  
 -- Wang, Brooklyn A           7 BAY-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA                47.30      45.41  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA              1:44.19    1:43.89  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Marlo L           10 CITI-CA                40.79      36.45  
  2 Coyne, Annie               9 CITI-CA                40.68      41.52  
  3 Saito, Nozomi M           10 ROSE-CA                45.29      43.60  
  4 Lim, Adela C               9 ROSE-CA                50.54      44.46  
  5 Cho, Zoey S                9 CITI-CA                   NT      45.10  
  6 Saad, Danya                9 ZAP-CA                 48.80      53.85  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Marlo L           10 CITI-CA              1:29.04    1:19.67  
  2 King, Charlotte A          9 BAY-CA                    NT    1:24.35  
  3 Coyne, Annie               9 CITI-CA              1:32.99    1:30.87  
  4 Stephany, Keiko M         10 PVAC-CA              1:29.51    1:32.16  
  5 Dosti, Sarah I            10 ROSE-CA                   NT    1:36.74  
  6 Cho, Zoey S                9 CITI-CA                   NT    1:36.75  
  7 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               1:55.17    1:52.46  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           9 ZAP-CA               2:46.60    2:36.34  
  2 Plummer, Ashley A         10 CITI-CA                   NT    2:48.14  
  3 Wical, Wren M             10 CITI-CA                   NT    3:05.84  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Marlo L           10 CITI-CA                42.80      39.79  
  2 Plummer, Ashley A         10 CITI-CA                40.54      39.85  
  3 Dosti, Sarah I            10 ROSE-CA                48.07      46.12  
  4 King, Charlotte A          9 BAY-CA                    NT      46.28  
  5 Lim, Adela C               9 ROSE-CA                48.04      46.88  
  6 Cho, Zoey S                9 CITI-CA                   NT      49.70  
  7 Saad, Danya                9 ZAP-CA                 59.33      54.49  
  8 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA                 55.24      57.30  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Ashley A         10 CITI-CA                54.79      47.23  
  2 Coyne, Annie               9 CITI-CA                50.12      47.72  
  3 Lim, Adela C               9 ROSE-CA                53.37      49.94  
  4 King, Charlotte A          9 BAY-CA                    NT      50.78  
  5 Stephany, Keiko M         10 PVAC-CA                51.31      51.42  
  6 Saito, Nozomi M           10 ROSE-CA                54.93      54.30  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plummer, Ashley A         10 CITI-CA                44.60      39.01  
  2 King, Charlotte A          9 BAY-CA                    NT      44.28  
  3 Saito, Nozomi M           10 ROSE-CA                55.47      50.36  
  4 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               1:20.21    1:17.05  
 -- Stephany, Keiko M         10 PVAC-CA                52.47         DQ  
 -- Saad, Danya                9 ZAP-CA               1:00.11         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Adela C               9 ROSE-CA                   NT    1:47.01  
  2 Dosti, Sarah I            10 ROSE-CA                   NT    1:48.51  
  3 Saito, Nozomi M           10 ROSE-CA              1:44.70    1:49.01  
  4 Cho, Zoey S                9 CITI-CA                   NT    1:56.49  
  5 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               2:09.42    2:12.36  
 -- Harris, Marlo L           10 CITI-CA              1:36.12         DQ  
 -- Saad, Danya                9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Mikayla T           11 ROSE-CA                33.69      32.05  
  2 Gallagher, Emma S         12 CITI-CA                34.99      34.48  
  3 Choi, Chloe M             12 ZAP-CA                    NT      34.91  
  4 Shut, Alexa G             11 PVAC-CA                36.59      35.40  
  5 Crowley, Ava T            11 BAY-CA                    NT      35.64  
  6 Tucker, Amelia S          11 CITI-CA                33.59      35.66  
  7 Neal, Carly A             11 BAY-CA                 37.53      36.93  
  8 Perner, Lilli A           11 ROSE-CA                36.34      37.58  
  9 Fung, Rebecca P           12 CITI-CA                   NT      37.60  
 10 Wynn, Sydney M            11 PVAC-CA                39.12      37.85  
 11 Karthikeyan, Ananya       11 PVAC-CA                   NT      38.96  
 12 Davies, Abbi E            11 CITI-CA                40.09      39.44  
 13 Nguyen, Hillary H         11 PVAC-CA                41.14      42.09  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:09.48    1:11.14  
  2 Tucker, Amelia S          11 CITI-CA              1:14.79    1:15.09  
  3 Gallagher, Emma S         12 CITI-CA              1:16.89    1:16.75  
  4 Hoyle, Mollie             12 BAY-CA               1:17.97    1:17.07  
  5 Perner, Lilli A           11 ROSE-CA              1:19.88    1:18.89  
  6 Crowley, Ava T            11 BAY-CA                    NT    1:21.12  
  7 Neal, Carly A             11 BAY-CA               1:25.14    1:23.52  
  8 Wynn, Sydney M            11 PVAC-CA              2:01.71    1:23.91  
  9 Fung, Rebecca P           12 CITI-CA                   NT    1:24.23  
 10 Karthikeyan, Ananya       11 PVAC-CA              1:29.83    1:29.94  
 11 Paramasivum, Alesha N     11 PVAC-CA                   NT    1:43.67  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearns, Quinn M           11 PVAC-CA              2:27.83    2:18.25  
  2 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               2:40.68    2:31.75  
  3 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               2:33.05    2:32.04  
  4 Addiego, Shae E           12 ROSE-CA              2:30.57    2:34.31  
  5 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA               3:09.04    2:36.49  
  6 Gallagher, Emma S         12 CITI-CA              2:49.52    2:42.12  
  7 Choi, Chloe M             12 ZAP-CA                    NT    2:46.47  
  8 Hoyle, Mollie             12 BAY-CA               2:43.50    2:46.65  
  9 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA                    NT    2:59.80  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Ava N            12 BAY-CA                 38.44      37.49  
  2 Chan, Mikayla T           11 ROSE-CA                38.40      37.66  
  3 Tucker, Amelia S          11 CITI-CA                40.00      39.98  
  4 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA                 42.67      40.17  
  5 Dahiyat, Sabrina C        12 ROSE-CA                40.59      41.48  
  6 Hsieh, Annabelle E        12 ROSE-CA                41.19      41.68  
  7 Lam, Robyn J              11 ROSE-CA                41.46      43.37  
  8 Shut, Alexa G             11 PVAC-CA                   NT      43.98  
  9 Davies, Abbi E            11 CITI-CA                48.95      44.93  
 10 Neal, Carly A             11 BAY-CA                 43.98      45.66  
 11 Perner, Lilli A           11 ROSE-CA                44.40      45.75  
 12 Fung, Rebecca P           12 CITI-CA                54.48      45.79  
 13 Karthikeyan, Ananya       11 PVAC-CA                   NT      52.34  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA              1:22.47    1:21.80  
  2 Sokol, Jamie M            11 ZAP-CA               1:22.15    1:22.40  
  3 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA               1:29.37    1:24.00  
  4 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:24.99    1:24.82  
  5 Addiego, Shae E           12 ROSE-CA              1:24.80    1:25.61  
  6 Kiran, Giya K             12 CITI-CA                   NT    1:29.65  
 -- Paramasivum, Alesha N     11 PVAC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearns, Quinn M           11 PVAC-CA                45.20      43.14  
  2 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA                 48.33      43.44  
  3 Davies, Abbi E            11 CITI-CA                50.50      45.90  
  4 Nguyen, Hillary H         11 PVAC-CA                50.41      46.05  
  5 Serrano, Ava N            12 BAY-CA                 50.41      46.94  
  6 Shut, Alexa G             11 PVAC-CA                50.92      47.80  
  7 Crowley, Ava T            11 BAY-CA                    NT      49.07  
  8 Dahiyat, Sabrina C        12 ROSE-CA                46.24      50.01  
  9 Hoyle, Mollie             12 BAY-CA                 50.66      52.89  
 -- Wynn, Sydney M            11 PVAC-CA                46.76         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               1:29.74    1:32.29  
  2 Sokol, Jamie M            11 ZAP-CA               1:32.06    1:32.71  
  3 Lam, Robyn J              11 ROSE-CA                   NT    1:35.33  
  4 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               1:37.48    1:37.01  
  5 Hsieh, Annabelle E        12 ROSE-CA                   NT    1:37.87  
  6 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA               1:42.52    1:37.93  
  7 Davies, Abbi E            11 CITI-CA              1:47.46    1:41.28  
  8 Wynn, Sydney M            11 PVAC-CA                   NT    1:41.63  
  9 Spears, Zandra N          11 ROSE-CA              1:47.64    1:50.50  
 10 Paramasivum, Alesha N     11 PVAC-CA                   NT    2:10.28  
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Mikayla T           11 ROSE-CA                   NT    3:01.20  
  2 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA              3:14.18    3:05.58  
  3 Kiran, Giya K             12 CITI-CA                   NT    3:23.70  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Mikayla T           11 ROSE-CA                36.58      34.11  
  2 Kearns, Quinn M           11 PVAC-CA                35.79      34.50  
  3 Addiego, Shae E           12 ROSE-CA                35.45      35.99  
  4 Tucker, Amelia S          11 CITI-CA                39.88      36.71  
  5 Gallagher, Emma S         12 CITI-CA                38.91      37.95  
  6 Serrano, Ava N            12 BAY-CA                 41.87      39.81  
  7 Hsieh, Annabelle E        12 ROSE-CA                42.48      40.43  
  8 Dahiyat, Sabrina C        12 ROSE-CA                40.99      41.06  
  9 Spears, Zandra N          11 ROSE-CA                45.53      44.59  
 10 Shut, Alexa G             11 PVAC-CA                   NT      46.09  
 11 Nguyen, Hillary H         11 PVAC-CA                48.75      46.96  
 12 Lam, Robyn J              11 ROSE-CA                53.00      48.17  
 -- Paramasivum, Alesha N     11 PVAC-CA                   NT         DQ  
 -- Karthikeyan, Ananya       11 PVAC-CA                51.07         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:18.50    1:15.82  
  2 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               1:18.20    1:19.13  
  3 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               1:19.15    1:20.56  
  4 Sokol, Jamie M            11 ZAP-CA               1:28.59    1:23.66  
  5 Choi, Chloe M             12 ZAP-CA                    NT    1:26.72  
  6 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA                   NT    1:31.66  
  7 Kiran, Giya K             12 CITI-CA              1:32.49    1:32.02  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahelona-Janilkarn, Mali  12 ROSE-CA              1:23.40    1:23.45  
  2 Choi, Chloe M             12 ZAP-CA                    NT    1:29.88  
  3 Hoyle, Mollie             12 BAY-CA               1:31.37    1:31.08  
  4 Dahiyat, Sabrina C        12 ROSE-CA              1:26.65    1:31.64  
  5 Perner, Lilli A           11 ROSE-CA              1:32.36    1:32.51  
  6 Lam, Robyn J              11 ROSE-CA                   NT    1:32.87  
  7 Spears, Zandra N          11 ROSE-CA                   NT    1:33.89  
  8 Nguyen, Hillary H         11 PVAC-CA                   NT    1:40.94  
 -- Kearns, Quinn M           11 PVAC-CA              1:18.21         DQ  
 -- Hsieh, Annabelle E        12 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               2:49.92    2:48.95  
  2 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               2:49.90    2:50.21  
  3 Addiego, Shae E           12 ROSE-CA              2:54.60    2:53.51  
  4 Sokol, Jamie M            11 ZAP-CA               2:52.38    2:56.08  
  5 Villavicencio, Bella G    11 ROSE-CA              3:11.22    2:57.51  
  6 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA                    NT    3:05.12  
  7 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA                    NT    3:07.56  
  8 Kiran, Giya K             12 CITI-CA              3:19.87    3:12.37  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrd, Caitlin V           13 ROSE-CA                30.18      29.97  
  2 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA                 29.54      30.05  
  3 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA                 30.83      30.13  
  4 Matich, Mila L            14 BAY-CA                 31.97      30.86  
  5 Mehta, Melina             13 BAY-CA                 30.94      31.05  
  6 Mozian, Olivia A          13 CITI-CA                36.93      35.09  
  7 Medina, Leslie V          14 CITI-CA                   NT      38.04  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeronimo, Melony I        13 ZAP-CA               1:04.40    1:04.84  
  2 Grgas, Madison R          13 ZAP-CA               1:09.83    1:09.59  
  3 Matich, Mila L            14 BAY-CA               1:10.97    1:09.88  
  4 Byrd, Caitlin V           13 ROSE-CA              1:08.77    1:10.61  
  5 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA              1:12.42    1:10.99  
  6 Mehta, Melina             13 BAY-CA               1:11.21    1:12.37  
  7 Glynn, Karen O            14 BAY-CA               1:12.69    1:16.55  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA               2:20.63    2:15.84  
  2 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               2:24.03    2:24.75  
  3 Litton, Jillian L         13 ZAP-CA               2:36.19    2:27.27  
  4 Grgas, Madison R          13 ZAP-CA               2:34.22    2:32.80  
  5 Glass, Erika K            14 CITI-CA              2:47.54    2:39.21  
  6 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA              2:46.91    2:41.68  
  7 Mozian, Olivia A          13 CITI-CA              2:59.76    2:47.17  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA                 30.88      32.09  
  2 Medina, Leslie V          14 CITI-CA                   NT      48.92  
 -- Mozian, Olivia A          13 CITI-CA                40.48         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeronimo, Melony I        13 ZAP-CA               1:15.00    1:14.89  
  2 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA               1:16.41    1:18.33  
  3 Byrd, Caitlin V           13 ROSE-CA              1:26.13    1:21.23  
  4 Matich, Mila L            14 BAY-CA                    NT    1:21.60  
  5 Glynn, Karen O            14 BAY-CA               1:22.03    1:24.04  
  6 Mehta, Melina             13 BAY-CA               1:24.24    1:24.22  
  7 Grgas, Madison R          13 ZAP-CA               1:23.96    1:24.87  
  8 Paumier, Polina A         14 CITI-CA              1:25.85    1:25.73  
 -- Glass, Erika K            14 CITI-CA              1:22.17         DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA                 34.97      36.45  
  2 Mozian, Olivia A          13 CITI-CA                   NT      53.51  
 -- Medina, Leslie V          14 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeronimo, Melony I        13 ZAP-CA               1:25.18    1:24.24  
  2 Matich, Mila L            14 BAY-CA               1:31.00    1:29.36  
  3 Byrd, Caitlin V           13 ROSE-CA              1:31.44    1:29.52  
  4 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA               1:29.36    1:32.89  
  5 Litton, Jillian L         13 ZAP-CA               1:32.25    1:33.84  
  6 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA              1:33.28    1:38.52  
  7 Glynn, Karen O            14 BAY-CA               1:38.77    1:40.63  
  8 Mehta, Melina             13 BAY-CA               1:41.16    1:41.63  
  9 Paumier, Polina A         14 CITI-CA              1:44.27    1:46.39  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA                39.99      37.16  
  2 Medina, Leslie V          14 CITI-CA                   NT      47.14  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               1:18.64    1:19.56  
  2 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA               1:19.97    1:20.12  
  3 Grgas, Madison R          13 ZAP-CA               1:28.61    1:22.45  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               2:39.91    2:42.05  
  2 Litton, Jillian L         13 ZAP-CA               2:55.47    2:57.53  
  3 Paumier, Polina A         14 CITI-CA              3:17.59    3:05.91  
  4 Glynn, Karen O            14 BAY-CA                    NT    3:11.00  
 -- Glass, Erika K            14 CITI-CA              3:11.55         DQ  
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litton, Jillian L         13 ZAP-CA                    NT    6:07.05  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Brianna A          15 CITI-CA                30.15      29.38  
  2 Quick, Jordan M           17 ZAP-CA                 30.31      30.63  
  3 Drew, Amelia J            15 ZAP-CA                 30.02      30.73  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Brianna A          15 CITI-CA              1:06.13    1:05.97  
  2 Quick, Jordan M           17 ZAP-CA               1:04.83    1:08.01  
  3 Drew, Amelia J            15 ZAP-CA               1:05.47    1:08.04  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Jamie T             16 ZAP-CA                    NT      33.97  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Amelia J            15 ZAP-CA               1:17.96    1:19.86  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Jamie T             16 ZAP-CA                 34.89      35.26  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quick, Jordan M           17 ZAP-CA               1:30.94    1:31.05  
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Brianna A          15 CITI-CA                   NT    3:02.38  
 
Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Brianna A          15 CITI-CA                   NT      32.24  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Jamie T             16 ZAP-CA               1:13.31    1:15.78  
  2 Quick, Jordan M           17 ZAP-CA               1:17.33    1:22.84  
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drew, Amelia J            15 ZAP-CA               2:51.69    2:47.82  
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiu, Jamie T             16 ZAP-CA               5:39.64    5:40.14  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Patek Z              6 PVAC-CA                19.00      18.58  
  2 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                 31.97      30.09  
 
Boys 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Patek Z              6 PVAC-CA                43.14      38.73  
  2 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA               1:15.64    1:11.32  
 
Boys 5-6 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Patek Z              6 PVAC-CA              1:54.21    1:29.14  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                 33.85      30.26  
 
Boys 5-6 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Patek Z              6 PVAC-CA              2:04.84    1:41.57  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                 21.37      18.93  
  2 Tan, Andrew N              8 ZAP-CA                 21.90      19.14  
  3 Baran, Jonathan C          8 ZAP-CA                 25.18      24.92  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baran, Jonathan C          8 ZAP-CA                 56.60      58.45  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nate J                8 ROSE-CA                   NT    1:29.73  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Andrew N              8 ZAP-CA                 23.38      22.06  
  2 Baran, Jonathan C          8 ZAP-CA                 29.39      25.71  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Tan, Andrew N              8 ZAP-CA                 33.45         DQ  
 -- Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                 34.28         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nate J                8 ROSE-CA                52.89      51.86  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                 25.98      23.11  
  2 Tan, Andrew N              8 ZAP-CA                 26.63      24.25  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Nate J                8 ROSE-CA                   NT    1:45.76  
  2 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                    NT    1:58.97  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Robert B            9 ZAP-CA                 37.49      36.95  
  2 Bugarin, Sebastian B       9 ROSE-CA                39.02      37.71  
  3 Benderskii, Andres A      10 ROSE-CA                39.66      39.06  
  4 Dean, David M              9 ROSE-CA                50.34      44.66  
  5 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                43.27      46.44  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Everitt, Jake S           10 CITI-CA              1:15.71    1:14.38  
  2 Morse, Jaden C            10 CITI-CA              1:30.24    1:18.43  
  3 Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA              1:27.80    1:19.95  
  4 Jones, Robert B            9 ZAP-CA               1:26.20    1:25.40  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Everitt, Jake S           10 CITI-CA                   NT    2:34.97  
  2 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA               2:44.89    2:39.45  
  3 Morgan, Grant A           10 CITI-CA              2:49.62    2:46.46  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Grant A           10 CITI-CA                41.07      42.75  
  2 Bugarin, Sebastian B       9 ROSE-CA                48.88      45.99  
  3 Jones, Robert B            9 ZAP-CA                 46.16      46.16  
  4 Dean, David M              9 ROSE-CA                52.82      47.12  
  5 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                50.30      49.33  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA                 47.05      44.68  
  2 Morgan, Grant A           10 CITI-CA                45.63      44.77  
  3 Benderskii, Andres A      10 ROSE-CA                48.93      45.96  
  4 Morse, Jaden C            10 CITI-CA                47.39      46.34  
  5 Everitt, Jake S           10 CITI-CA                47.47      46.43  
  6 Dean, David M              9 ROSE-CA              1:04.09      59.97  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morse, Jaden C            10 CITI-CA                40.13      39.81  
  2 Everitt, Jake S           10 CITI-CA                40.69      39.96  
  3 Benderskii, Andres A      10 ROSE-CA                   NT      46.18  
  4 Bugarin, Sebastian B       9 ROSE-CA                   NT      48.58  
 -- Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA               1:27.45    1:23.28  
  2 Morse, Jaden C            10 CITI-CA              1:28.10    1:25.36  
  3 Morgan, Grant A           10 CITI-CA              1:28.05    1:27.37  
  4 Benderskii, Andres A      10 ROSE-CA                   NT    1:37.51  
  5 Jones, Robert B            9 ZAP-CA               1:42.13    1:39.48  
  6 Bugarin, Sebastian B       9 ROSE-CA                   NT    1:40.04  
  7 Dean, David M              9 ROSE-CA                   NT    1:52.39  
  8 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                   NT    1:55.11  
 -- Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA              1:32.83         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 lin, Peter *              11 ROSE-CA                31.93      30.13  
  2 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                 32.31      30.83  
  3 Jones, Michael S          12 ZAP-CA                 31.56      31.64  
  4 Khchirian, Armand D       12 CITI-CA                33.97      31.91  
  5 Akker, Jason A            12 ZAP-CA                 33.18      34.22  
  6 Stow, Preston B           12 ROSE-CA                34.89      34.77  
  7 Ohanesian, Minas M        11 ROSE-CA                37.31      36.74  
  8 Martin, Ulf N             11 PVAC-CA                42.76      38.46  
  9 Lorca, Shaun T            12 ROSE-CA                39.88      38.75  
 10 Cook, Brandon C           11 BAY-CA                 39.03      39.85  
 11 Carey, William V          12 CITI-CA                   NT      40.02  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Henry               11 BAY-CA               1:09.06    1:06.79  
  2 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               1:10.39    1:08.85  
  3 Miller, Adrian G          12 PVAC-CA              1:16.86    1:10.31  
  4 Jones, Michael S          12 ZAP-CA               1:10.86    1:12.44  
  5 Landsberg, Charles M      12 BAY-CA               1:15.06    1:13.13  
  6 Khchirian, Armand D       12 CITI-CA              1:15.70    1:14.85  
  7 Stephany, Joe Y           12 PVAC-CA              1:18.80    1:16.13  
  8 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA               1:16.16    1:16.57  
  9 Wang, Carter A            12 BAY-CA               1:19.32    1:19.12  
 10 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               1:19.76    1:21.08  
 11 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA               1:23.66    1:23.63  
 12 Lorca, Shaun T            12 ROSE-CA              1:25.21    1:24.97  
 13 Ward, Will M              11 CITI-CA              1:40.83    1:30.57  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Logan               12 BAY-CA                    NT    2:20.29  
  2 King, Henry               11 BAY-CA               2:30.07    2:24.35  
  3 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               2:40.46    2:27.87  
  4 Miller, Adrian G          12 PVAC-CA              2:40.03    2:28.49  
  5 Seto, Troy A              11 ROSE-CA              2:33.70    2:32.75  
  6 Chung, David J            11 ROSE-CA              2:41.85    2:39.32  
  7 Stephany, Joe Y           12 PVAC-CA              2:52.82    2:39.74  
  8 lin, Peter *              11 ROSE-CA              2:40.73    2:40.66  
  9 Khchirian, Armand D       12 CITI-CA              2:38.19    2:47.30  
 10 Stow, Preston B           12 ROSE-CA              2:52.62    2:48.07  
 11 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              3:01.92    2:49.25  
 12 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA               2:54.24    2:51.81  
 -- Bai, Elliott T            12 ROSE-CA              2:58.71        DFS  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Michael S          12 ZAP-CA                 40.11      37.41  
  2 Stow, Preston B           12 ROSE-CA                41.84      41.74  
  3 Landsberg, Charles M      12 BAY-CA                 42.91      42.88  
  4 Wang, Carter A            12 BAY-CA                 42.35      45.30  
  5 Martin, Ulf N             11 PVAC-CA                54.43      48.02  
  6 Carey, William V          12 CITI-CA                   NT      48.09  
  7 Ward, Will M              11 CITI-CA                48.78      50.59  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Logan               12 BAY-CA                    NT    1:16.01  
  2 Lee, Patrick J            12 ZAP-CA               1:22.99    1:19.19  
  3 Snow, Spencer J           12 ZAP-CA                    NT    1:26.87  
  4 Seto, Troy A              11 ROSE-CA              1:20.96    1:26.93  
  5 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:27.27    1:27.29  
  6 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               1:41.74    1:30.05  
  7 Lorca, Shaun T            12 ROSE-CA              1:36.67    1:33.67  
  8 Fieda, Aidan J            12 ROSE-CA              1:32.37    1:36.93  
  9 Cook, Brandon C           11 BAY-CA                    NT    1:45.75  
 10 Ohanesian, Minas M        11 ROSE-CA              1:39.59    1:47.15  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA                41.88      42.14  
  2 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA                 44.84      43.13  
  3 Miller, Adrian G          12 PVAC-CA                46.68      43.21  
  4 Akker, Jason A            12 ZAP-CA                 46.78      43.65  
  5 Chung, David J            11 ROSE-CA                45.42      43.98  
  6 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA                 58.44      54.44  
 -- Martin, Ulf N             11 PVAC-CA              1:02.90         DQ  
 -- Lee, Patrick J            12 ZAP-CA                 43.38         DQ  
 -- Fieda, Aidan J            12 ROSE-CA                46.74         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Logan               12 BAY-CA                    NT    1:31.46  
  2 King, Henry               11 BAY-CA               1:31.70    1:33.23  
  3 lin, Peter *              11 ROSE-CA              1:37.33    1:36.19  
  4 Snow, Spencer J           12 ZAP-CA                    NT    1:44.35  
  5 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               1:50.57    1:44.85  
  6 Stephany, Joe Y           12 PVAC-CA                   NT    1:45.30  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA                   NT    3:11.28  
  2 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                    NT    3:24.19  
  3 Cook, Brandon C           11 BAY-CA                    NT    4:10.99  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Henry               11 BAY-CA                 36.97      36.65  
  2 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                 41.82      37.18  
  3 Khchirian, Armand D       12 CITI-CA                41.35      40.08  
  4 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA                 43.73      40.13  
  5 Wang, Carter A            12 BAY-CA                 41.96      41.51  
  6 Fieda, Aidan J            12 ROSE-CA                41.59      41.53  
  7 Martin, Ulf N             11 PVAC-CA                51.59      44.03  
  8 Snow, Spencer J           12 ZAP-CA                 54.86      48.47  
  9 Ward, Will M              11 CITI-CA                53.33      48.54  
 10 Ohanesian, Minas M        11 ROSE-CA              1:04.62      49.85  
 -- Landsberg, Charles M      12 BAY-CA                 36.72         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               1:21.34    1:18.68  
  2 Lee, Patrick J            12 ZAP-CA               1:30.72    1:22.14  
  3 Chung, David J            11 ROSE-CA              1:36.26    1:30.27  
  4 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               1:40.70    1:32.94  
  5 Seto, Troy A              11 ROSE-CA              1:41.99    1:42.89  
  6 Cook, Brandon C           11 BAY-CA                    NT    2:12.65  
 -- Bai, Elliott T            12 ROSE-CA              1:47.57         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Patrick J            12 ZAP-CA               1:23.33    1:17.99  
  2 Chung, David J            11 ROSE-CA              1:20.94    1:19.72  
  3 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               1:21.98    1:22.18  
  4 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                    NT    1:23.32  
  5 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:27.52    1:32.54  
  6 Fieda, Aidan J            12 ROSE-CA              1:33.44    1:33.43  
  7 Lorca, Shaun T            12 ROSE-CA                   NT    1:34.31  
  8 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA               1:33.87    1:36.43  
 -- Ohanesian, Minas M        11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 lin, Peter *              11 ROSE-CA              2:52.86    2:54.39  
  2 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               3:01.66    2:54.83  
  3 Seto, Troy A              11 ROSE-CA              3:00.51    2:55.14  
  4 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA               3:13.07    3:06.40  
  5 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA              3:20.64    3:08.51  
  6 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               3:33.82    3:17.77  
  7 Snow, Spencer J           12 ZAP-CA                    NT    3:27.82  
 -- Jones, Michael S          12 ZAP-CA               3:02.71         DQ  
 -- Stow, Preston B           12 ROSE-CA              3:35.65         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan, Tommy R           13 CITI-CA                   NT      25.16  
  2 Coyne, James              13 CITI-CA                28.14      26.24  
  3 Davies, Alex W            13 CITI-CA                28.21      27.56  
  4 Smekal, Austin            13 BAY-CA                 28.00      28.85  
  5 Nguyen, Ryan D            13 PVAC-CA                33.12      28.94  
  6 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA                 29.62      29.47  
  7 Bigelow, Andrew J         13 ROSE-CA                30.54      29.62  
  8 Simonian, Nico I          14 ZAP-CA                 30.90      29.89  
  9 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA                 28.77      30.02  
 10 McDonald, Jackson         14 BAY-CA                 28.13      30.14  
 11 Shevlet, Andrew           13 BAY-CA                 32.19      31.04  
 12 Sun, Linus R              13 ROSE-CA                33.29      31.15  
 12 Cutsail, Alexander M      13 CITI-CA                32.73      31.15  
 14 Ontiveros, Ryan J         14 PVAC-CA                34.07      32.43  
 15 Gonzales, Diego C         14 ROSE-CA                33.87      32.61  
 16 Barrett, Aiden C          13 CITI-CA                38.19      33.23  
 17 Johnson, Zane A           13 PVAC-CA                   NT      33.57  
 18 ArgilAgos, Joseph C       13 BAY-CA                 34.82      36.25  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan, Tommy R           13 CITI-CA                   NT      55.32  
  2 Coyne, James              13 CITI-CA              1:00.00      55.65  
  3 Ross, Jonathan N          14 ZAP-CA               1:06.21      55.96  
  4 Davies, Alex W            13 CITI-CA              1:02.88      59.86  
  5 Frazier, Chris O          13 ZAP-CA               1:04.63    1:02.88  
  6 Smekal, Austin            13 BAY-CA               1:03.14    1:03.64  
  7 McDonald, Jackson         14 BAY-CA               1:02.72    1:04.15  
  8 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               1:03.00    1:04.59  
  9 Bigelow, Andrew J         13 ROSE-CA              1:05.13    1:07.11  
 10 Shevlet, Andrew           13 BAY-CA               1:08.34    1:07.17  
 11 Sun, Linus R              13 ROSE-CA              1:10.93    1:09.39  
 12 Ontiveros, Ryan J         14 PVAC-CA                   NT    1:11.28  
 13 Barrett, Aiden C          13 CITI-CA              1:17.99    1:12.59  
 14 Cutsail, Alexander M      13 CITI-CA              1:26.87    1:12.93  
 15 Johnson, Zane A           13 PVAC-CA                   NT    1:13.40  
 16 Gonzales, Diego C         14 ROSE-CA              1:11.72    1:14.11  
 17 ArgilAgos, Joseph C       13 BAY-CA               1:16.40    1:14.15  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Chris O          13 ZAP-CA               2:21.03    2:15.19  
  2 Davies, Alex W            13 CITI-CA              2:27.85    2:17.98  
  3 McDonald, Jackson         14 BAY-CA               2:33.13    2:19.20  
  4 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA               2:14.27    2:19.38  
  5 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               2:22.54    2:22.98  
  6 Smekal, Austin            13 BAY-CA                    NT    2:24.35  
  7 Kleinberg, Jayson W       13 BAY-CA               2:17.59    2:24.82  
  8 Nguyen, Ryan D            13 PVAC-CA                   NT    2:27.27  
  9 Bigelow, Andrew J         13 ROSE-CA              2:38.62    2:29.49  
 10 Simonian, Nico I          14 ZAP-CA                    NT    2:32.61  
 11 Sun, Linus R              13 ROSE-CA              2:41.60    2:35.02  
 12 Gonzales, Diego C         14 ROSE-CA              2:44.84    2:37.18  
 13 Johnson, Zane A           13 PVAC-CA                   NT    2:40.39  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA                 29.20      29.23  
  2 Barrett, Aiden C          13 CITI-CA                   NT      39.90  
  3 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA                40.92      43.79  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Chris O          13 ZAP-CA               1:13.62    1:12.17  
  2 McDonald, Jackson         14 BAY-CA               1:16.73    1:15.68  
  3 Shevlet, Andrew           13 BAY-CA               1:20.97    1:18.22  
  4 Kleinberg, Jayson W       13 BAY-CA                    NT    1:18.54  
 -- Barrett, Aiden C          13 CITI-CA              1:40.46         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA                 32.09      32.62  
  2 Truong, Joshua L          13 CITI-CA                41.70      40.94  
 -- Nguyen, Ryan D            13 PVAC-CA              1:00.93         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Joshua L          13 CITI-CA              1:29.23    1:25.70  
  2 Bigelow, Andrew J         13 ROSE-CA              1:26.31    1:25.96  
  3 Kleinberg, Jayson W       13 BAY-CA               1:26.89    1:28.66  
  4 Simonian, Nico I          14 ZAP-CA                    NT    1:29.56  
  5 Smekal, Austin            13 BAY-CA                    NT    1:29.62  
  6 Sun, Linus R              13 ROSE-CA              1:28.91    1:30.77  
  7 Cutsail, Alexander M      13 CITI-CA              1:38.47    1:30.99  
  8 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA              1:32.19    1:31.23  
  9 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               1:35.36    1:32.01  
 10 Gonzales, Diego C         14 ROSE-CA              1:36.47    1:38.12  
 11 Shevlet, Andrew           13 BAY-CA                    NT    1:41.87  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Alex W            13 CITI-CA                   NT    3:01.10  
  2 Truong, Joshua L          13 CITI-CA              3:10.87    3:07.91  
  3 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA               3:19.26    3:16.36  
  4 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA                    NT    3:17.23  
  5 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA                   NT    3:20.16  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA                 28.05      27.42  
  2 Nathan, Tommy R           13 CITI-CA                   NT      30.49  
  3 Nguyen, Ryan D            13 PVAC-CA                42.46      33.24  
  4 Ventura, Ryan             13 BAY-CA                 34.42      34.54  
  5 Ontiveros, Ryan J         14 PVAC-CA                   NT      35.22  
  6 Johnson, Zane A           13 PVAC-CA                   NT      40.75  
 -- Bystedt, Seb D            13 CITI-CA                   NT         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coyne, James              13 CITI-CA              1:08.48    1:04.51  
  2 Cardona, Adrian           13 ZAP-CA               1:17.86    1:12.84  
  3 Ontiveros, Ryan J         14 PVAC-CA              1:25.99    1:21.26  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Jonathan N          14 ZAP-CA                    NT    2:31.71  
  2 Kleinberg, Jayson W       13 BAY-CA               2:36.00    2:38.81  
  3 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               2:49.40    2:55.14  
  4 Simonian, Nico I          14 ZAP-CA                    NT    2:55.66  
 -- Truong, Joshua L          13 CITI-CA              3:00.78         DQ  
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Chris O          13 ZAP-CA               5:43.14    5:18.28  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Sean B            15 ZAP-CA               1:08.67    1:06.30  
  2 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              1:04.79    1:06.66  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brust, Eric M             16 ZAP-CA               2:07.86    2:10.95  
  2 Ventura, Christopher      15 BAY-CA                    NT    2:14.25  
  3 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              2:43.10    2:31.99  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       16 ZAP-CA               1:13.82    1:07.19  
  2 Brust, Eric M             16 ZAP-CA               1:17.30    1:11.38  
  3 Ventura, Christopher      15 BAY-CA               1:15.01    1:13.61  
  4 Greene, Sean B            15 ZAP-CA               1:28.43    1:26.15  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       16 ZAP-CA                 40.12      33.10  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ventura, Christopher      15 BAY-CA               1:24.63         DQ  
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brust, Eric M             16 ZAP-CA               2:59.47    2:47.70  
 
Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matsukawa, Dwight D       16 ZAP-CA                 33.83      27.63  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ventura, Christopher      15 BAY-CA               1:12.54    1:11.12  
  2 Leal, Sebastian L         15 ROSE-CA              1:12.56    1:14.53  
  3 Greene, Sean B            15 ZAP-CA               1:19.18    1:19.80  
  4 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              1:30.24    1:22.42  
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greene, Sean B            15 ZAP-CA               2:50.90    2:52.56  
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brust, Eric M             16 ZAP-CA               5:24.32    5:12.46