Pacific Committee Summer Finale - Meet Results

Pacific Committee Summer Finale
7/20/2019 - 7/20/2019
Rancho Palos Verdes, CA USA
Updated: 7/21/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Zenith Aquatic Program HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/20/2019 05:15 PM
             2019 Pac Cmte Summer SCY Finale (S19-259) - 7/20/2019             
                                    Results                                    
 
Girls 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA                 34.30      29.07  
 
Girls 5-6 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA               1:10.00    1:05.71  
 
Girls 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA                 35.47      31.90  
 
Girls 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stichman, Regan S          6 ZAP-CA                    NT      36.27  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA                 18.38      17.00  
  2 Tieman, Alyssa E           8 CITI-CA                18.87      18.87  
  3 Arnold, Madeline H         7 RYL-CA                 23.38      21.68  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella M          8 ROSE-CA                37.27      35.24  
  2 Nolting, Madison D         8 BAY-CA                 40.97      39.70  
  3 Kisiler, Amia C            8 TORR-CA                47.04      41.62  
  4 Tieman, Alyssa E           8 CITI-CA                46.92      46.10  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saenz, Zoe V               8 ALPH-CA              1:31.82    1:26.78  
  2 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA              1:23.28    1:27.06  
  3 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA               1:28.94    1:27.25  
  4 Nolting, Madison D         8 BAY-CA               1:31.66    1:31.77  
  5 Martin, Naomi T            8 PVAC-CA              2:03.89    1:32.63  
  6 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                    NT    1:46.54  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                 26.60      23.83  
  2 Martin, Naomi T            8 PVAC-CA                24.79      24.81  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella M          8 ROSE-CA                42.65      40.15  
  2 Saenz, Zoe V               8 ALPH-CA                48.15      44.24  
  3 Morgan, Helena T           8 CITI-CA                53.63      46.57  
  4 Tieman, Alyssa E           8 CITI-CA                53.67      52.85  
  5 Martin, Naomi T            8 PVAC-CA                57.08      55.25  
 -- Nolting, Madison D         8 BAY-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Madeline H         7 RYL-CA                 32.73      29.04  
 -- Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Helena T           8 CITI-CA                52.86      50.16  
  2 Saenz, Zoe V               8 ALPH-CA                59.87      54.05  
  3 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA                57.12      54.63  
 -- Kisiler, Amia C            8 TORR-CA                58.44         DQ  
 -- Martin, Naomi T            8 PVAC-CA              1:04.25         DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nolting, Madison D         8 BAY-CA                 22.60      22.62  
  2 Tieman, Alyssa E           8 CITI-CA                23.20      23.23  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Ella M          8 ROSE-CA                44.86      43.16  
  2 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA                 57.28      45.36  
  3 Kisiler, Amia C            8 TORR-CA                   NT      45.91  
  4 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA                45.41      46.36  
  5 Saenz, Zoe V               8 ALPH-CA                53.22      49.66  
  6 Chi, Olivia Y              7 ALPH-CA                   NT      51.20  
  7 Morgan, Helena T           8 CITI-CA                59.16      51.79  
  8 Arnold, Madeline H         7 RYL-CA                    NT      57.72  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kisiler, Amia C            8 TORR-CA                   NT    1:39.21  
  2 Mosteller, Adelei R        7 CITI-CA              1:39.82    1:41.07  
  2 Escobar, Natasha S         8 ZAP-CA               1:43.47    1:41.07  
  4 Morgan, Helena T           8 CITI-CA              1:46.64    1:45.23  
  5 Cohu, Kara E               8 ZAP-CA                    NT    2:25.83  
 -- Chi, Olivia Y              7 ALPH-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Cassidy E        10 LASC-CA                39.73      32.47  
  2 Karas, Lilly A             9 LASC-CA                37.59      32.72  
  3 Baranchik, Dasha *         9 LASC-CA                36.72      34.12  
  4 An, Yuki                  10 CITI-CA                   NT      35.32  
  5 Rogers, Dorothy A         10 SHRK-CA                41.56      36.89  
  6 Cheung, Mugee M           10 ROSE-CA                38.05      37.42  
  7 Wang, Angela H             9 ROSE-CA                   NT      38.54  
  8 Wical, Wren M             10 CITI-CA                40.56      41.87  
  9 Boumajdi, Gloria Z        10 ROSE-CA                   NT      41.89  
 10 Saito, Nozomi M           10 ROSE-CA                43.60      42.17  
 11 Stakely, Madison R        10 SHRK-CA                   NT      43.31  
 12 Johnson, Kai E             9 SHRK-CA                40.67      43.33  
 13 Kordansky, Olive S         9 SHRK-CA                48.22      43.42  
 14 Goodney, Margaret M        9 RYL-CA                    NT      44.30  
 15 Lim, Adela C               9 ROSE-CA                44.46      44.57  
 16 Robinson, Charli L         9 UN-05-CA               43.35      45.05  
 17 Saad, Danya                9 ZAP-CA                 48.80      45.49  
 18 Conroy, Avery E           10 ROSE-CA                44.41      45.82  
 19 Attar, Sarah E            10 ROSE-CA                48.02      45.91  
 20 Casey, Irys P             10 ALPH-CA                44.08      46.77  
 21 Jonathan, Abigial         10 RYL-CA                 47.70      47.59  
 22 Durieux, Elle M            9 ROSE-CA                49.71      48.25  
 23 Arida Sanchez, Peanut A    9 SHRK-CA                50.05      49.06  
 24 To, Ava L                 10 CITI-CA                   NT      49.37  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karas, Lilly A             9 LASC-CA              1:32.93    1:14.34  
  2 Zeiss, Wendy N            10 SHRK-CA              1:16.29    1:14.60  
  3 Baranchik, Dasha *         9 LASC-CA              1:22.32    1:14.66  
  4 Walters, Cassidy E        10 LASC-CA                   NT    1:16.43  
  5 Taylor, Andi R            10 CITI-CA                   NT    1:18.32  
  6 Losq, Kiana R              9 ALPH-CA              1:30.87    1:19.38  
  7 Rogers, Dorothy A         10 SHRK-CA              1:30.29    1:19.46  
  8 Buan, Franchesca F        10 SHRK-CA              1:26.09    1:20.80  
  9 Good, Catalina M          10 ROSE-CA                   NT    1:28.23  
 10 Wical, Wren M             10 CITI-CA              1:30.73    1:30.75  
 11 Kordansky, Olive S         9 SHRK-CA                   NT    1:33.12  
 12 Cho, Zoey S                9 CITI-CA              1:36.75    1:33.64  
 13 Pompa, Leilani M          10 TORR-CA              1:33.04    1:33.87  
 14 Lluz, Jesamin Soraya D     9 ZAP-CA                    NT    1:35.31  
 15 Yamamoto, Joley S         10 ZAP-CA               1:56.11    1:38.90  
 16 Lanzdorf, Kate A           9 TORR-CA              1:42.15    1:39.29  
 17 Arida Sanchez, Peanut A    9 SHRK-CA                   NT    1:41.24  
 18 Saad, Danya                9 ZAP-CA               1:50.46    1:46.66  
 19 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               1:52.46    1:46.94  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karas, Lilly A             9 LASC-CA                44.33      40.02  
  2 Baranchik, Dasha *         9 LASC-CA                41.33      40.12  
  3 Cheung, Mugee M           10 ROSE-CA                42.67      40.66  
  4 Good, Catalina M          10 ROSE-CA                42.55      41.47  
  5 Losq, Kiana R              9 ALPH-CA                47.63      44.20  
  6 Taylor, Andi R            10 CITI-CA                47.86      44.81  
  7 Johnson, Kai E             9 SHRK-CA                45.33      45.52  
  8 Rogers, Dorothy A         10 SHRK-CA                47.36      45.68  
  9 Saito, Nozomi M           10 ROSE-CA                51.30      46.44  
 10 Lluz, Jesamin Soraya D     9 ZAP-CA                    NT      46.71  
 11 Coyne, Annie               9 CITI-CA                50.01      47.65  
 12 Boumajdi, Gloria Z        10 ROSE-CA                51.21      48.03  
 13 Pompa, Leilani M          10 TORR-CA                44.59      49.32  
 14 Cho, Zoey S                9 CITI-CA                49.70      49.82  
 15 Conroy, Avery E           10 ROSE-CA                47.82      50.57  
 16 Kordansky, Olive S         9 SHRK-CA                54.03      50.60  
 17 Robinson, Charli L         9 UN-05-CA               50.32      52.77  
 18 Goodney, Margaret M        9 RYL-CA                    NT      53.01  
 19 Yamamoto, Joley S         10 ZAP-CA                 56.14      53.83  
 20 Durieux, Elle M            9 ROSE-CA                55.99      55.40  
 21 To, Ava L                 10 CITI-CA                   NT      55.47  
 22 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA                 55.24      55.78  
 23 Stakely, Madison R        10 SHRK-CA                   NT      59.21  
 24 Jonathan, Abigial         10 RYL-CA                 54.38    1:01.18  
 -- Walters, Cassidy E        10 LASC-CA                44.79         DQ  
 -- Attar, Sarah E            10 ROSE-CA                49.75         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanzdorf, Kate A           9 TORR-CA              1:51.32    1:38.33  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Cassidy E        10 LASC-CA                51.01      44.59  
  2 An, Yuki                  10 CITI-CA                   NT      47.86  
  3 Buan, Franchesca F        10 SHRK-CA                50.12      48.10  
  4 Wang, Angela H             9 ROSE-CA                   NT      48.41  
  5 Good, Catalina M          10 ROSE-CA                49.50      48.98  
  6 Taylor, Andi R            10 CITI-CA                48.22      49.25  
  7 Losq, Kiana R              9 ALPH-CA              1:07.12      50.12  
  8 Robinson, Charli L         9 UN-05-CA               50.67      51.28  
  9 Johnson, Kai E             9 SHRK-CA                51.61      51.60  
 10 Rogers, Dorothy A         10 SHRK-CA                52.42      51.73  
 11 Attar, Sarah E            10 ROSE-CA                53.40      52.90  
 12 Wical, Wren M             10 CITI-CA                53.39      54.59  
 13 Jonathan, Abigial         10 RYL-CA               1:00.56      54.74  
 14 To, Ava L                 10 CITI-CA                   NT      55.73  
 15 Goodney, Margaret M        9 RYL-CA                    NT      56.41  
 16 Stakely, Madison R        10 SHRK-CA                   NT      56.61  
 17 Kordansky, Olive S         9 SHRK-CA                   NT      57.51  
 18 Conroy, Avery E           10 ROSE-CA              1:00.68      59.47  
 19 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               1:07.95    1:09.49  
 -- Arida Sanchez, Peanut A    9 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Boumajdi, Gloria Z        10 ROSE-CA              1:03.38         DQ  
 -- Saad, Danya                9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Durieux, Elle M            9 ROSE-CA              1:01.85         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, Adela C               9 ROSE-CA              1:54.26    1:39.29  
  2 Coyne, Annie               9 CITI-CA              1:51.38    1:47.47  
  3 Cheung, Mugee M           10 ROSE-CA                   NT    1:48.58  
  4 Saito, Nozomi M           10 ROSE-CA              1:52.80    1:49.51  
  5 Casey, Irys P             10 ALPH-CA              1:56.87    1:55.36  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeiss, Wendy N            10 SHRK-CA                44.53      40.78  
  2 Wang, Angela H             9 ROSE-CA                   NT      44.60  
  3 Losq, Kiana R              9 ALPH-CA                53.06      44.87  
  4 Buan, Franchesca F        10 SHRK-CA                   NT      49.41  
  5 Lanzdorf, Kate A           9 TORR-CA              1:04.29      50.44  
  6 Wical, Wren M             10 CITI-CA                48.25      53.00  
  7 Coyne, Annie               9 CITI-CA                51.52      53.04  
  8 Lim, Adela C               9 ROSE-CA                   NT      53.08  
  9 Saito, Nozomi M           10 ROSE-CA                50.36      53.23  
 10 Jonathan, Abigial         10 RYL-CA               1:00.53      58.86  
 11 Cho, Zoey S                9 CITI-CA                   NT      59.17  
 12 Yamamoto, Joley S         10 ZAP-CA                    NT    1:00.35  
 13 Casey, Irys P             10 ALPH-CA              1:03.81    1:10.94  
 -- Saad, Danya                9 ZAP-CA               1:00.11         DQ  
 -- Arida Sanchez, Peanut A    9 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Goodney, Margaret M        9 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Meagan M           9 ZAP-CA               1:30.58    1:16.89  
  2 Karas, Lilly A             9 LASC-CA                   NT    1:27.84  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 An, Yuki                  10 CITI-CA                   NT    1:27.39  
  2 Zeiss, Wendy N            10 SHRK-CA              1:29.30    1:27.62  
  3 Wang, Angela H             9 ROSE-CA                   NT    1:34.54  
  4 Buan, Franchesca F        10 SHRK-CA              1:40.48    1:35.46  
  5 Cheung, Mugee M           10 ROSE-CA                   NT    1:35.48  
  6 Taylor, Andi R            10 CITI-CA                   NT    1:36.85  
  7 Johnson, Kai E             9 SHRK-CA              1:38.66    1:37.11  
  8 Good, Catalina M          10 ROSE-CA                   NT    1:38.43  
  9 Coyne, Annie               9 CITI-CA              1:52.85    1:39.97  
 10 Lim, Adela C               9 ROSE-CA              1:47.01    1:41.80  
 11 Attar, Sarah E            10 ROSE-CA                   NT    1:47.45  
 12 Boumajdi, Gloria Z        10 ROSE-CA                   NT    1:48.14  
 13 Lluz, Jesamin Soraya D     9 ZAP-CA                    NT    1:49.73  
 14 Pompa, Leilani M          10 TORR-CA                   NT    1:50.87  
 15 Conroy, Avery E           10 ROSE-CA                   NT    1:51.66  
 16 Robinson, Charli L         9 UN-05-CA             1:50.14    1:54.43  
 17 Cho, Zoey S                9 CITI-CA              1:56.49    1:57.19  
 18 Casey, Irys P             10 ALPH-CA              2:04.52    2:00.17  
 19 Yamamoto, Joley S         10 ZAP-CA                    NT    2:01.70  
 20 Hendry, Kennedy F          9 ZAP-CA               2:09.42    2:14.85  
 -- Durieux, Elle M            9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranchik, Dasha *         9 LASC-CA              3:09.99    3:02.91  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              2:35.00    2:30.61  
     1) Rogers, Dorothy A 10            2) Buan, Franchesca F 10          
     3) Johnson, Kai E 9                4) Zeiss, Wendy N 10              
  2 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:44.84    2:43.20  
     1) Mosteller, Adelei R 7           2) Wical, Wren M 10               
     3) Coyne, Annie 9                  4) Cho, Zoey S 9                  
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    3:01.46  
     1) Boumajdi, Gloria Z 10           2) Conroy, Avery E 10             
     3) Durieux, Elle M 9               4) Attar, Sarah E 10              
 -- Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    3:51.00         DQ  
     1) Escobar, Natasha S 8            2) Yamamoto, Joley S 10           
     3) Saad, Danya 9                   4) Lluz, Jesamin Soraya D 9       
 -- Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT         DQ  
     1) Gutierrez, Ella M 8             2) Lim, Adela C 9                 
     3) Cheung, Mugee M 10              4) Wang, Angela H 9               
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blecha, Violet J          11 SHRK-CA                32.42      30.42  
  2 Shahabi, Sophia           12 RYL-CA                 33.57      30.69  
  3 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA                 34.35      30.99  
  4 Gaytan, Mackenzie L       12 LASC-CA                44.80      31.32  
  5 Stednitz, Ashlee P        12 ZAP-CA                 32.53      31.68  
  6 Greenfield, Harper A      12 SHRK-CA                34.23      31.76  
  7 Collins, McKenna A        12 CITI-CA                39.86      31.87  
  8 Binder, Sienna G          11 LASC-CA                33.71      31.94  
  9 Miller, Elsa M            11 RYL-CA                    NT      32.82  
 10 Osterkamp, Maddie P       12 BAY-CA                    NT      32.99  
 11 Lam, Robyn J              11 ROSE-CA                36.10      33.34  
 12 Hasty, Jane M             11 SHRK-CA                36.59      33.50  
 12 Albertson, Ava M          11 ALPH-CA                31.38      33.50  
 14 Schachner, Leah J         11 LASC-CA                40.97      33.62  
 15 Tucker, Amelia S          11 CITI-CA                33.59      33.96  
 16 Corea, Hannah L           12 JCA-CA                 35.69      34.13  
 17 Eaton, Mellow M           12 LASC-CA                   NT      34.65  
 18 Lunde, Chrissy M          12 TORR-CA                34.29      34.84  
 19 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA                 37.13      34.88  
 20 Dahiyat, Sabrina C        12 ROSE-CA                34.21      35.01  
 21 Jackson, Taylor A         11 SHRK-CA                31.92      35.43  
 22 Neal, Carly A             11 BAY-CA                 36.93      37.16  
 23 Cipriano, Rachel M        11 LASC-CA                39.73      40.37  
 24 Walker, Alyssa M          12 TORR-CA                40.03      42.04  
 25 Paramasivum, Alesha N     11 PVAC-CA                   NT      42.77  
 -- Wynn, Sydney M            11 PVAC-CA                37.85         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blecha, Violet J          11 SHRK-CA              1:14.20    1:06.36  
  2 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               1:08.51    1:06.85  
  3 Sokol, Jamie M            12 ZAP-CA               1:07.35    1:07.67  
  4 Shahabi, Sophia           12 RYL-CA               1:10.01    1:09.07  
  5 Albertson, Ava M          11 ALPH-CA              1:08.63    1:10.15  
  6 Binder, Sienna G          11 LASC-CA              1:14.23    1:10.45  
  7 Mendez, Nelli Y           12 JCA-CA               1:10.74    1:10.46  
  8 Greenfield, Harper A      12 SHRK-CA              1:13.19    1:10.75  
  9 Lam, Robyn J              11 ROSE-CA                   NT    1:10.98  
 10 Gaytan, Mackenzie L       12 LASC-CA              1:08.19    1:11.12  
 11 Osterkamp, Maddie P       12 BAY-CA                    NT    1:11.32  
 12 Collins, McKenna A        12 CITI-CA              1:20.91    1:11.52  
 13 Tucker, Amelia S          11 CITI-CA              1:14.79    1:11.78  
 14 Schachner, Leah J         11 LASC-CA              1:19.42    1:13.83  
 15 Ghildiyal, Jaanvi         11 ALPH-CA              1:26.38    1:15.31  
 16 Corea, Hannah L           12 JCA-CA               1:22.27    1:15.71  
 17 Hoyle, Mollie             12 BAY-CA               1:17.07    1:17.53  
 18 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA               1:28.09    1:17.90  
 19 Wildes, Hattie M          12 BAY-CA               1:20.86    1:18.28  
 20 Lunde, Chrissy M          12 TORR-CA              1:16.62    1:19.54  
 21 Wynn, Sydney M            11 PVAC-CA              1:23.91    1:20.25  
 22 Jackson, Taylor A         11 SHRK-CA              1:20.50    1:21.98  
 23 Neal, Carly A             11 BAY-CA               1:23.52    1:22.59  
 24 Davies, Abbi E            11 CITI-CA              1:33.21    1:24.09  
 25 Shut, Alexa G             11 PVAC-CA              1:25.04    1:25.61  
 26 Lawton, Frances E         11 ALPH-CA              1:43.11    1:25.75  
 27 Walker, Alyssa M          12 TORR-CA              1:30.06    1:27.29  
 28 Bauer, Katie A            11 ROSE-CA                   NT    1:28.84  
 29 Cipriano, Rachel M        11 LASC-CA                   NT    1:29.92  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ishihara, Kelly S         12 TORR-CA              2:34.04    2:28.14  
  2 Han, Jessica H            12 SHRK-CA                   NT    2:28.41  
  3 Gonzalez, Tiffany A       11 SHRK-CA                   NT    2:31.60  
  4 Wickett, Taylor R         11 ZAP-CA               2:48.45    2:38.47  
  5 D'Adamo, Mikaela E        11 CITI-CA              2:42.27    2:39.84  
  6 Badescu, Emma A           12 ROSE-CA              2:25.35    2:40.12  
  7 Stednitz, Ashlee P        12 ZAP-CA               2:44.80    2:40.32  
  8 Hsieh, Annabelle E        12 ROSE-CA                   NT    2:41.86  
  9 Hoyle, Mollie             12 BAY-CA               2:39.91    2:43.33  
 10 Granados, Gloria E        12 ROSE-CA                   NT    2:43.84  
 11 Hasty, Jane M             11 SHRK-CA                   NT    2:44.95  
 12 Schuetta, Lillirena L     12 TORR-CA                   NT    2:53.92  
 13 Davies, Abbi E            11 CITI-CA              2:58.35    2:54.85  
 14 Timman, Tyler L           11 SHRK-CA              3:03.38    3:05.52  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Kayla M         11 TORR-CA                   NT    6:08.59  
  2 Fitzgerald, Athena N      12 ZAP-CA               6:31.16    6:13.72  
  3 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               6:52.28    6:28.37  
  4 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               6:53.31    6:40.34  
  5 Sokol, Jamie M            12 ZAP-CA                    NT    6:48.04  
  6 Mendez, Nelli Y           12 JCA-CA                    NT    6:52.11  
  7 Gaytan, Mackenzie L       12 LASC-CA              6:56.07    6:52.36  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blecha, Violet J          11 SHRK-CA                36.37      35.79  
  2 Gonzalez, Tiffany A       11 SHRK-CA                38.27      37.32  
  3 Hsieh, Annabelle E        12 ROSE-CA                41.19      37.77  
  4 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA                 39.16      37.92  
  5 Osterkamp, Maddie P       12 BAY-CA                    NT      38.65  
  5 Kearns, Quinn M           11 PVAC-CA                39.40      38.65  
  7 Wildes, Hattie M          12 BAY-CA                 39.84      39.10  
  8 Rostamlou, Kadie C        12 SHRK-CA                39.39      39.76  
  9 Miller, Elsa M            11 RYL-CA                    NT      40.73  
 10 Eaton, Mellow M           12 LASC-CA                41.98      41.08  
 11 Dahiyat, Sabrina C        12 ROSE-CA                40.59      41.26  
 11 Ghildiyal, Jaanvi         11 ALPH-CA                45.05      41.26  
 13 Perner, Lilli A           11 ROSE-CA                44.40      45.19  
 14 Neal, Carly A             11 BAY-CA                 43.98      46.89  
 15 Bauer, Katie A            11 ROSE-CA                45.25      47.44  
 16 Cipriano, Rachel M        11 LASC-CA                41.00      48.62  
 -- Paramasivum, Alesha N     11 PVAC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Athena N      12 ZAP-CA               1:20.51    1:13.47  
  2 Han, Jessica H            12 SHRK-CA              1:21.86    1:16.77  
  3 Shahabi, Sophia           12 RYL-CA               1:26.82    1:21.36  
  4 Greenfield, Harper A      12 SHRK-CA              1:23.94    1:21.76  
  5 Sokol, Jamie M            12 ZAP-CA               1:22.15    1:22.05  
  6 Granados, Gloria E        12 ROSE-CA              1:30.32    1:25.53  
  7 Binder, Sienna G          11 LASC-CA              1:32.99    1:25.98  
  8 Collins, McKenna A        12 CITI-CA                   NT    1:26.77  
  9 Hasty, Jane M             11 SHRK-CA                   NT    1:27.26  
 10 Corea, Hannah L           12 JCA-CA                    NT    1:27.38  
 11 Lam, Robyn J              11 ROSE-CA                   NT    1:27.83  
 12 Lunde, Chrissy M          12 TORR-CA              1:29.08    1:30.02  
 13 D'Adamo, Mikaela E        11 CITI-CA              1:30.71    1:30.45  
 14 Timman, Tyler L           11 SHRK-CA              1:32.52    1:35.36  
 15 Shut, Alexa G             11 PVAC-CA              1:39.52    1:43.42  
 -- Schachner, Leah J         11 LASC-CA              1:36.00         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Jessica H            12 SHRK-CA                43.03      41.27  
  2 Walter, Finley E          11 ZAP-CA                 43.10      41.33  
  3 Badescu, Emma A           12 ROSE-CA                41.78      41.62  
  4 Albertson, Ava M          11 ALPH-CA                42.39      42.27  
  5 Ghildiyal, Jaanvi         11 ALPH-CA                43.46      43.16  
  6 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA                 45.80      43.33  
  7 Gullickson, Marissa A     12 ALPH-CA                46.09      43.82  
  8 Hsieh, Annabelle E        12 ROSE-CA                44.84      43.85  
  9 Miller, Elsa M            11 RYL-CA                    NT      44.19  
 10 Gonzalez, Tiffany A       11 SHRK-CA                45.38      45.42  
 11 Wynn, Sydney M            11 PVAC-CA                46.76      46.14  
 12 Jackson, Taylor A         11 SHRK-CA                48.63      46.35  
 13 Dahiyat, Sabrina C        12 ROSE-CA                46.24      47.32  
 14 Perner, Lilli A           11 ROSE-CA                48.63      47.70  
 15 Eaton, Mellow M           12 LASC-CA                   NT      50.06  
 16 Walker, Alyssa M          12 TORR-CA                52.55      50.95  
 17 Schuetta, Lillirena L     12 TORR-CA                   NT      51.67  
 18 Hoyle, Mollie             12 BAY-CA                 50.66      52.20  
 19 Bauer, Katie A            11 ROSE-CA                54.35      52.52  
 20 Lawton, Frances E         11 ALPH-CA                54.87      52.77  
 21 Paramasivum, Alesha N     11 PVAC-CA                   NT      58.85  
 -- Tucker, Amelia S          11 CITI-CA                48.97         DQ  
 -- Shut, Alexa G             11 PVAC-CA                47.80         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rostamlou, Kadie C        12 SHRK-CA              1:34.77    1:29.30  
  2 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               1:29.74    1:30.02  
  3 Ishihara, Kelly S         12 TORR-CA              1:29.89    1:31.87  
  4 Kearns, Quinn M           11 PVAC-CA              1:38.35    1:35.36  
  5 Davies, Abbi E            11 CITI-CA              1:41.28    1:38.15  
  6 Hasty, Jane M             11 SHRK-CA                   NT    1:39.10  
  7 Stednitz, Ashlee P        12 ZAP-CA               1:40.85    1:39.85  
  8 Wickett, Taylor R         11 ZAP-CA               1:41.84    1:42.88  
  9 Timman, Tyler L           11 SHRK-CA              1:46.13    1:46.62  
 -- Wildes, Hattie M          12 BAY-CA               1:40.01         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blecha, Violet J          11 SHRK-CA                37.66      33.94  
  2 Kearns, Quinn M           11 PVAC-CA                34.50      34.58  
  3 Han, Jessica H            12 SHRK-CA                38.05      34.80  
  4 Rostamlou, Kadie C        12 SHRK-CA                39.31      35.48  
  5 D'Adamo, Mikaela E        11 CITI-CA                38.08      37.44  
  6 Stednitz, Ashlee P        12 ZAP-CA                 36.91      38.09  
  7 Gonzalez, Tiffany A       11 SHRK-CA                39.03      38.84  
  8 Fujisawa, Olivia M        11 ZAP-CA                 44.03      39.95  
  9 Miller, Elsa M            11 RYL-CA                    NT      40.81  
 10 Granados, Gloria E        12 ROSE-CA                45.77      41.51  
 11 Greenfield, Harper A      12 SHRK-CA                39.57      41.68  
 12 Corea, Hannah L           12 JCA-CA                 45.32      42.00  
 13 Dahiyat, Sabrina C        12 ROSE-CA                40.99      42.88  
 14 Perner, Lilli A           11 ROSE-CA                45.89      43.87  
 15 Lam, Robyn J              11 ROSE-CA                48.17      44.08  
 16 Eaton, Mellow M           12 LASC-CA                41.78      44.35  
 17 Shut, Alexa G             11 PVAC-CA                46.09      45.43  
 18 Lawton, Frances E         11 ALPH-CA                57.00      52.56  
 19 Paramasivum, Alesha N     11 PVAC-CA                   NT      54.17  
 -- Cipriano, Rachel M        11 LASC-CA                45.08         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Marissa A     12 ALPH-CA              1:42.50    1:11.92  
  2 Ishihara, Kelly S         12 TORR-CA              1:19.04    1:13.78  
  3 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               1:19.15    1:21.46  
  4 Shahabi, Sophia           12 RYL-CA               1:27.05    1:21.49  
  5 Badescu, Emma A           12 ROSE-CA              1:17.65    1:22.77  
  6 Mendez, Nelli Y           12 JCA-CA               1:27.56    1:22.79  
  7 Collins, McKenna A        12 CITI-CA                   NT    1:30.26  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearns, Quinn M           11 PVAC-CA              1:18.21    1:15.63  
  2 Ambrosio, Anny            11 ZAP-CA               1:19.50    1:18.71  
  3 Rostamlou, Kadie C        12 SHRK-CA              1:21.76    1:20.19  
  4 Badescu, Emma A           12 ROSE-CA              1:19.58    1:21.51  
  5 Mendez, Nelli Y           12 JCA-CA               1:19.73    1:22.25  
  6 Albertson, Ava M          11 ALPH-CA              1:25.65    1:23.21  
  7 Tucker, Amelia S          11 CITI-CA              1:31.41    1:25.44  
  8 Lluz, Jewell D            11 ZAP-CA               1:30.44    1:25.90  
  9 Hsieh, Annabelle E        12 ROSE-CA                   NT    1:26.70  
 10 D'Adamo, Mikaela E        11 CITI-CA              1:27.89    1:26.88  
 11 Osterkamp, Maddie P       12 BAY-CA                    NT    1:27.41  
 12 Ghildiyal, Jaanvi         11 ALPH-CA              1:35.64    1:27.44  
 13 Granados, Gloria E        12 ROSE-CA                   NT    1:28.13  
 14 Perner, Lilli A           11 ROSE-CA              1:32.36    1:29.97  
 15 Schachner, Leah J         11 LASC-CA              1:43.82    1:31.67  
 16 Wynn, Sydney M            11 PVAC-CA              2:00.49    1:31.81  
 17 Timman, Tyler L           11 SHRK-CA              1:34.01    1:34.26  
 18 Jackson, Taylor A         11 SHRK-CA              1:40.15    1:34.34  
 19 Neal, Carly A             11 BAY-CA                    NT    1:40.45  
 20 Lawton, Frances E         11 ALPH-CA                   NT    1:46.16  
 -- Schuetta, Lillirena L     12 TORR-CA                   NT         DQ  
 -- Bauer, Katie A            11 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Marissa A     12 ALPH-CA              2:50.70    2:41.67  
  2 Walter, Finley E          11 ZAP-CA               2:49.90    2:46.07  
  3 Sokol, Jamie M            12 ZAP-CA               2:52.38    2:48.74  
 -- Binder, Sienna G          11 LASC-CA                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              2:10.00    2:02.55  
     1) Rostamlou, Kadie C 12           2) Gonzalez, Tiffany A 11         
     3) Greenfield, Harper A 12         4) Han, Jessica H 12              
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                         NT    2:03.87  
     1) Ambrosio, Anny 11               2) Wickett, Taylor R 11           
     3) Stednitz, Ashlee P 12           4) Sokol, Jamie M 12              
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:10.91  
     1) Granados, Gloria E 12           2) Dahiyat, Sabrina C 12          
     3) Lam, Robyn J 11                 4) Hsieh, Annabelle E 12          
  4 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:26.97    2:17.30  
     1) Tucker, Amelia S 11             2) D'Adamo, Mikaela E 11          
     3) Davies, Abbi E 11               4) Collins, McKenna A 12          
  5 Blast Sharks-CA  'B'                              2:15.00    2:20.59  
     1) Blecha, Violet J 11             2) Timman, Tyler L 11             
     3) Hasty, Jane M 11                4) Jackson, Taylor A 11           
  6 Swim Torrance-CA  'A'                             2:42.53    2:20.68  
     1) Walker, Alyssa M 12             2) Lunde, Chrissy M 12            
     3) Schuetta, Lillirena L 12        4) Thompson, Kayla M 11           
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roman-Wilson, Mia         13 BAY-CA                 29.53      28.10  
  2 Cruz  Beltran, Jackelin   14 JCA-CA                 29.51      28.76  
  3 Baginski, Tiare I         14 SHRK-CA                29.57      28.81  
  4 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA                29.35      28.91  
  5 Nicolas, Janessa M        14 JCA-CA                 29.42      29.19  
  6 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA                32.78      31.84  
  7 Norman, Casey E           14 ZAP-CA                 32.29      32.00  
  8 DeCoste, Kana E           13 RYL-CA                 31.13      32.08  
  9 Sakho, Siga L             13 SHRK-CA                37.46      33.21  
 10 Crowder, Celeste A        13 ROSE-CA                35.35      36.08  
 11 Monroe, Genevieve F       13 CITI-CA                   NT      37.18  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz  Beltran, Jackelin   14 JCA-CA               1:04.00    1:02.34  
  2 Roman-Wilson, Mia         13 BAY-CA                    NT    1:02.78  
  3 Jeronimo, Melony I        13 ZAP-CA               1:04.40    1:03.22  
  4 Baginski, Tiare I         14 SHRK-CA              1:05.95    1:04.20  
  5 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               1:06.33    1:05.58  
  6 Bryant, Kathryn E         14 ZAP-CA               1:07.97    1:08.38  
  7 Watkinson, Lola B         13 BAY-CA               1:10.25    1:08.84  
  8 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA              1:10.99    1:09.59  
  9 DeCoste, Kana E           13 RYL-CA               1:15.23    1:13.10  
 10 Charan, Megan K           13 CITI-CA              1:17.78    1:13.45  
 11 Sakho, Siga L             13 SHRK-CA              1:24.81    1:14.32  
 12 Choi, Chloe M             13 ZAP-CA               1:16.10    1:16.95  
 13 Solomon, Bethel           14 RYL-CA               1:23.35    1:19.50  
 14 Crowder, Celeste A        13 ROSE-CA              1:18.57    1:19.99  
 15 Torrence, Leah J          13 CITI-CA              1:18.22    1:20.51  
 16 Monroe, Genevieve F       13 CITI-CA                   NT    1:24.70  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              2:18.21    2:17.63  
  2 Biryuchkova, Alina        13 SHRK-CA              2:20.76    2:20.45  
  3 Nicolas, Janessa M        14 JCA-CA               2:22.37    2:21.91  
  4 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA              2:27.08    2:23.67  
  5 Sootkoos, Katherine C     13 UN-02-CA                  NT    2:25.85  
  6 Kinsley, Sarah J          13 LASC-CA              2:32.30    2:28.80  
  7 Gish, Marisa K            13 ROSE-CA              2:38.04    2:32.72  
  8 Han, Jaime S              13 SHRK-CA                   NT    2:41.81  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA               6:19.54    5:59.42  
  2 Uzan, Vanessa L           14 SHRK-CA              6:07.74    6:00.61  
  3 Cruz  Beltran, Jackelin   14 JCA-CA                    NT    6:06.89  
  4 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               6:29.79    6:11.97  
  5 Jeronimo, Melony I        13 ZAP-CA               6:20.70    6:13.70  
  6 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              6:17.81    6:18.05  
  7 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               6:56.77    6:39.52  
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA                 30.88      31.50  
  2 Russo, Cate E             14 ZAP-CA                 34.69      34.61  
  3 Kinsley, Sarah J          13 LASC-CA                38.33      36.68  
  4 Bryant, Kathryn E         14 ZAP-CA                 38.00      36.77  
  5 Crowder, Celeste A        13 ROSE-CA                40.96      39.94  
  6 Han, Jaime S              13 SHRK-CA                40.67      40.25  
  7 Solomon, Bethel           14 RYL-CA                 44.76      43.84  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biryuchkova, Alina        13 SHRK-CA              1:15.09    1:15.44  
  2 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:16.31    1:17.23  
  3 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               1:18.10    1:17.58  
  4 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA              1:19.44    1:19.32  
  5 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA              1:19.31    1:22.21  
  6 Norman, Casey E           14 ZAP-CA               1:22.59    1:22.50  
  7 Han, Jaime S              13 SHRK-CA                   NT    1:27.77  
  8 Choi, Chloe M             13 ZAP-CA                    NT    1:32.38  
  9 Torrence, Leah J          13 CITI-CA                   NT    1:35.28  
 10 Sakho, Siga L             13 SHRK-CA              1:55.79    1:41.59  
 11 Monroe, Genevieve F       13 CITI-CA                   NT    1:43.65  
 
Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Russo, Cate E             14 ZAP-CA                 34.67      34.31  
  2 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA                 34.97      34.78  
  3 Kinsley, Sarah J          13 LASC-CA                43.58      41.80  
  4 Han, Jaime S              13 SHRK-CA                42.58      42.23  
  5 Rios, Karly E             14 SHRK-CA                41.83      42.88  
  6 Crowder, Celeste A        13 ROSE-CA                44.57      44.19  
 -- Solomon, Bethel           14 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicolas, Janessa M        14 JCA-CA               1:25.25    1:26.60  
  2 Biryuchkova, Alina        13 SHRK-CA              1:26.90    1:28.69  
  3 Cruz  Beltran, Jackelin   14 JCA-CA               1:33.10    1:28.96  
  4 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA               1:29.36    1:29.33  
  5 Gish, Marisa K            13 ROSE-CA              1:31.07    1:29.76  
  6 Rostomyan, Ani            14 SHRK-CA              1:31.78    1:30.12  
  7 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               1:30.14    1:31.36  
  8 Sootkoos, Katherine C     13 UN-02-CA                  NT    1:31.94  
  9 Sakho, Siga L             13 SHRK-CA              1:46.48    1:38.19  
 10 Solomon, Bethel           14 RYL-CA               1:39.41    1:39.07  
 11 Torrence, Leah J          13 CITI-CA              1:42.74    1:39.46  
 12 Watkinson, Lola B         13 BAY-CA               1:37.38    1:40.69  
 13 Monroe, Genevieve F       13 CITI-CA                   NT    1:46.51  
 14 Choi, Chloe M             13 ZAP-CA                    NT    1:55.32  
 
Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diaz-Knauff, Khiara D     14 ZAP-CA                 28.69      29.24  
  2 Russo, Cate E             14 ZAP-CA                 31.32      30.92  
  3 Baginski, Tiare I         14 SHRK-CA                33.11      33.13  
  4 Kinsley, Sarah J          13 LASC-CA                37.28      35.49  
  5 DeCoste, Kana E           13 RYL-CA                    NT      36.26  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roman-Wilson, Mia         13 BAY-CA               1:12.57    1:09.06  
  2 Jeronimo, Melony I        13 ZAP-CA               1:12.12    1:09.22  
  3 Uzan, Vanessa L           14 SHRK-CA              1:18.48    1:12.46  
  4 Paspalj, Yovana           14 SHRK-CA              1:12.93    1:12.51  
  5 Sootkoos, Katherine C     13 UN-02-CA             1:10.97    1:13.34  
  6 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA               1:19.97    1:18.55  
  7 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               1:18.64    1:20.25  
  8 Gish, Marisa K            13 ROSE-CA              1:29.32    1:23.22  
  9 Norman, Casey E           14 ZAP-CA               1:22.80    1:23.23  
 10 Watkinson, Lola B         13 BAY-CA               1:28.28    1:24.53  
 11 DeCoste, Kana E           13 RYL-CA                    NT    1:24.98  
 12 Charan, Megan K           13 CITI-CA                   NT    1:28.34  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeronimo, Melony I        13 ZAP-CA               2:37.54    2:31.38  
  2 Nicolas, Janessa M        14 JCA-CA               2:39.22    2:38.83  
  3 Biryuchkova, Alina        13 SHRK-CA              2:53.42    2:41.25  
  4 Hicks, Jordyn K           14 ZAP-CA               2:39.91    2:43.59  
  5 Sootkoos, Katherine C     13 UN-02-CA             2:50.99    2:45.32  
  6 Yoshihara, Jodi M         14 ZAP-CA               2:46.59    2:49.46  
  7 Gish, Marisa K            13 ROSE-CA              2:55.59    2:52.02  
  8 Christensen, Lexi C       14 ZAP-CA               2:51.14    2:53.09  
  9 Beltz, Kaitlyn H          14 ROSE-CA                   NT    2:58.51  
 -- Norman, Casey E           14 ZAP-CA               2:56.41         DQ  
 -- Choi, Chloe M             13 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:10.00    2:03.12  
     1) Yoshihara, Jodi M 14            2) Christensen, Lexi C 14         
     3) Hicks, Jordyn K 14              4) Norman, Casey E 14             
 
Women 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Brianna A          15 CITI-CA                   NT    6:23.83  
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Brianna A          15 CITI-CA                29.38      28.97  
  2 Liwag, Sophia C           16 SHRK-CA                29.47      29.53  
  3 Walker, Hannah K          15 TORR-CA                40.35      34.65  
 
Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liwag, Sophia C           16 SHRK-CA              1:04.72    1:03.22  
  2 Lee, Angie S              15 SHRK-CA              1:05.77    1:04.42  
  3 Ochoa-Fialloss, Kassedy   15 JCA-CA               1:15.37    1:14.15  
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liwag, Sophia C           16 SHRK-CA              2:21.23    2:19.90  
  2 Walker, Hannah K          15 TORR-CA              3:12.92    2:51.24  
 
Women 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Shae M             16 ZAP-CA                 32.80      31.92  
  2 Real, Jordan S            15 ZAP-CA                 34.19      33.57  
  3 Lee, Angie S              15 SHRK-CA                34.44      33.91  
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Brianna A          15 CITI-CA              1:19.36    1:18.82  
  2 Walker, Hannah K          15 TORR-CA              1:42.52    1:25.48  
  3 Ochoa-Fialloss, Kassedy   15 JCA-CA               2:08.97    1:26.84  
 
Women 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Shae M             16 ZAP-CA                 41.63      35.54  
  2 Real, Jordan S            15 ZAP-CA                 37.36      36.78  
  3 Lee, Angie S              15 SHRK-CA                41.26      39.15  
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liwag, Sophia C           16 SHRK-CA              1:25.93    1:24.77  
 
Women 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Shae M             16 ZAP-CA                 35.81      29.67  
  2 Real, Jordan S            15 ZAP-CA                 34.25      34.18  
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Real, Jordan S            15 ZAP-CA               1:15.08    1:14.02  
  2 Ochoa-Fialloss, Kassedy   15 JCA-CA               1:34.35    1:27.68  
  3 Walker, Hannah K          15 TORR-CA              1:47.29    1:34.20  
 
Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Angie S              15 SHRK-CA              2:42.50    2:39.51  
  2 Davis, Brianna A          15 CITI-CA              2:48.32    2:42.07  
  3 Ochoa-Fialloss, Kassedy   15 JCA-CA               3:14.49    3:05.13  
 
Boys 5-6 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                 30.09      28.96  
 
Boys 5-6 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                 30.26      35.65  
 
Boys 5-6 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 5-6 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohu, Christian A          6 ZAP-CA                    NT      44.08  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vincent, Jacob S           8 TORR-CA                20.06      16.39  
  2 Aziz, Justin A             8 SHRK-CA                   NT      23.29  
  3 Nolting, Bradley R         7 BAY-CA                 21.05      23.47  
  4 Aziz, Jaden G              8 SHRK-CA                   NT      24.67  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Anthony R      8 ALPH-CA                39.45      33.62  
  2 Garibay, Jarec A           8 RYL-CA                 36.35      35.75  
  3 Li, Raymond                8 ROSE-CA                38.44      37.23  
  4 Tatsumoto, Akihito *       8 LASC-CA                37.91      37.77  
  5 Omara, Craig A             8 ROSE-CA                42.06      39.94  
  6 Lieberman, Benjamin G      8 LASC-CA                42.90      40.07  
  7 Ramsey, Ethan R            8 TORR-CA                43.52      40.26  
  8 Guo, Felix                 8 RYL-CA                    NT      45.44  
  9 Salah, Malik               8 BAY-CA                 45.50      46.66  
 10 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                 54.48      51.47  
 11 Aziz, Justin A             8 SHRK-CA                   NT      51.80  
 12 Aziz, Jaden G              8 SHRK-CA                   NT      58.30  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Anthony R      8 ALPH-CA              1:25.05    1:14.79  
  2 Garibay, Jarec A           8 RYL-CA               1:31.54    1:19.55  
  3 Li, Raymond                8 ROSE-CA              1:33.38    1:22.10  
  4 Tatsumoto, Akihito *       8 LASC-CA              1:37.17    1:22.16  
  5 Lieberman, Benjamin G      8 LASC-CA                   NT    1:25.66  
  6 Ramsey, Ethan R            8 TORR-CA              1:36.69    1:29.50  
  7 Kosloff, Oskar R           8 LASC-CA                   NT    1:35.20  
  8 Yeo, Colin J               8 LASC-CA                   NT    1:39.82  
  9 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA               1:54.35    1:43.78  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vincent, Jacob S           8 TORR-CA                23.00      20.46  
  2 Salah, Malik               8 BAY-CA                 21.72      23.28  
  3 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                 23.85      23.72  
  4 Guo, Felix                 8 RYL-CA                    NT      23.97  
  5 Aziz, Jaden G              8 SHRK-CA                   NT      28.96  
  6 Nolting, Bradley R         7 BAY-CA                 26.59      29.81  
  7 Aziz, Justin A             8 SHRK-CA                   NT      31.04  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gullickson, Anthony R      8 ALPH-CA                46.85      41.20  
  2 Li, Raymond                8 ROSE-CA                43.34      42.05  
  3 Tatsumoto, Akihito *       8 LASC-CA                43.32      43.24  
  4 Ramsey, Ethan R            8 TORR-CA                52.56      46.00  
  5 Omara, Craig A             8 ROSE-CA                49.44      46.87  
  6 Salah, Malik               8 BAY-CA                    NT      48.59  
  7 Kosloff, Oskar R           8 LASC-CA                49.80      50.06  
  8 Yeo, Colin J               8 LASC-CA                52.25      56.76  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Felix                 8 RYL-CA                    NT      26.87  
  2 Rodenkirch, Ryan M         8 ZAP-CA                 34.28      28.62  
  3 Nolting, Bradley R         7 BAY-CA                 28.00      28.87  
 -- Aziz, Jaden G              8 SHRK-CA                   NT         DQ  
 -- Aziz, Justin A             8 SHRK-CA                   NT         DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Omara, Craig A             8 ROSE-CA                54.39      50.30  
  2 Gullickson, Anthony R      8 ALPH-CA                51.37      52.94  
  3 Lieberman, Benjamin G      8 LASC-CA                55.23      55.77  
  4 Kosloff, Oskar R           8 LASC-CA              1:01.06      59.14  
 -- Vincent, Jacob S           8 TORR-CA                55.19         DQ  
 -- Yeo, Colin J               8 LASC-CA                56.49         DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vincent, Jacob S           8 TORR-CA                22.42      21.35  
  2 Nolting, Bradley R         7 BAY-CA                 29.97      35.85  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tatsumoto, Akihito *       8 LASC-CA                51.44      42.65  
  2 Lieberman, Benjamin G      8 LASC-CA                48.76      46.89  
  3 Yeo, Colin J               8 LASC-CA                47.46      48.71  
  4 Guo, Felix                 8 RYL-CA                    NT      56.17  
 -- Garibay, Jarec A           8 RYL-CA                 39.96         DQ  
 -- Kosloff, Oskar R           8 LASC-CA                51.25         DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garibay, Jarec A           8 RYL-CA               1:32.82    1:36.80  
  2 Omara, Craig A             8 ROSE-CA                   NT    1:42.69  
  3 Salah, Malik               8 BAY-CA               1:55.59    1:55.01  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Joshua                10 UN-03-CA               34.68      34.52  
  2 Svilik, Jonathan A        10 LASC-CA                38.14      35.02  
  3 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                34.57      35.44  
  4 Vasquez, Julio J          10 RYL-CA                 36.33      35.89  
  5 Shahabi, Kayvon P          9 RYL-CA                 38.52      36.15  
  6 Park, Aiden J             10 UN-04-CA                  NT      36.37  
  7 Falconer, Lucas R         10 LASC-CA                37.88      37.90  
  8 Jones, Robert B           10 ZAP-CA                 36.95      38.15  
  9 Akimoto, Sola R           10 CITI-CA                44.22      38.25  
 10 King, Justin R            10 CITI-CA                   NT      39.63  
 11 Benderskii, Andres A      10 ROSE-CA                39.06      40.18  
 12 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                43.27      40.33  
 13 Levy, Nathan A            10 ALPH-CA                44.84      41.83  
 14 Lee, Nate J                9 ROSE-CA                39.78      42.62  
 15 Chen, William              9 TORR-CA                44.01      43.38  
 16 Arnold, Kyle H             9 RYL-CA                 52.00      44.32  
 17 Chang, Matthew             9 ROSE-CA                47.00      45.58  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA              1:19.95    1:14.57  
  2 Vincent, Thomas J         10 TORR-CA              1:15.03    1:15.17  
  3 Kisiler, Noah             10 TORR-CA                   NT    1:16.56  
  4 Ko, Joshua                10 UN-03-CA             1:18.47    1:19.62  
  5 Vasquez, Julio J          10 RYL-CA               1:22.44    1:21.59  
  6 Pan, Ethan D              10 RYL-CA               1:24.47    1:21.69  
  7 Svilik, Jonathan A        10 LASC-CA              1:30.10    1:22.89  
  8 Falconer, Lucas R         10 LASC-CA              1:44.51    1:23.36  
  9 Jones, Robert B           10 ZAP-CA               1:25.40    1:24.21  
 10 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA              1:36.82    1:29.31  
 11 Castro, Joaquin E         10 TORR-CA              1:24.68    1:37.40  
 12 Tan, Andrew N              9 ZAP-CA                    NT    1:37.73  
 13 Yamamoto, Gavyn R         10 ZAP-CA               2:02.15    2:01.86  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                   NT    2:42.44  
  2 Chen, William              9 TORR-CA                   NT    3:29.70  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vincent, Thomas J         10 TORR-CA                41.06      40.82  
  2 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                41.99      42.65  
  3 Shahabi, Kayvon P          9 RYL-CA                 43.91      43.74  
  4 Vasquez, Julio J          10 RYL-CA                 47.74      43.78  
  5 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                43.19      45.43  
  6 Akimoto, Sola R           10 CITI-CA                46.79      45.66  
  7 Falconer, Lucas R         10 LASC-CA                46.10      45.84  
  8 King, Justin R            10 CITI-CA                   NT      46.60  
  9 Lee, Nate J                9 ROSE-CA                45.79      48.46  
 10 Chen, William              9 TORR-CA                52.37      48.90  
 11 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                49.33      49.00  
 12 Chang, Matthew             9 ROSE-CA                52.09      50.31  
 13 Borton, Ben J             10 ROSE-CA                52.10      50.98  
 14 Tan, Andrew N              9 ZAP-CA                 51.05      53.46  
 15 Levy, Nathan A            10 ALPH-CA                52.98      54.01  
 16 Arnold, Kyle H             9 RYL-CA               1:05.65      55.62  
 17 Yamamoto, Gavyn R         10 ZAP-CA               1:05.10    1:07.47  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA              1:35.03    1:28.69  
  2 Ko, Joshua                10 UN-03-CA                  NT    1:32.58  
  3 Benderskii, Andres A      10 ROSE-CA                   NT    1:37.06  
  4 Lopez, Eligh              10 TORR-CA              2:09.08    1:53.71  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kisiler, Noah             10 TORR-CA                   NT      45.08  
  2 Park, Aiden J             10 UN-04-CA                  NT      45.80  
  3 Pan, Ethan D              10 RYL-CA                 47.68      47.83  
  4 Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                51.72      48.75  
  5 Shahabi, Kayvon P          9 RYL-CA                 49.38      48.85  
  6 Akimoto, Sola R           10 CITI-CA                56.96      49.92  
  7 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                54.65      50.28  
  8 Jones, Robert B           10 ZAP-CA                 56.18      51.91  
  9 Svilik, Jonathan A        10 LASC-CA                52.38      52.74  
 10 Falconer, Lucas R         10 LASC-CA                52.53      53.11  
 11 Chang, Matthew             9 ROSE-CA                55.05      56.55  
 12 Castro, Joaquin E         10 TORR-CA                   NT      57.93  
 13 Levy, Nathan A            10 ALPH-CA                56.02    1:00.91  
 -- King, Justin R            10 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Borton, Ben J             10 ROSE-CA                57.19         DQ  
 -- Tan, Andrew N              9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Yamamoto, Gavyn R         10 ZAP-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA               1:44.64    1:37.80  
  2 Benderskii, Andres A      10 ROSE-CA              1:46.85    1:40.79  
 -- Lee, Nate J                9 ROSE-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA                 40.25      34.86  
  2 Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA                   NT      41.05  
  3 Ko, Joshua                10 UN-03-CA               45.30      43.17  
  4 Kisiler, Noah             10 TORR-CA                   NT      44.57  
  5 Shahabi, Kayvon P          9 RYL-CA                 42.84      46.25  
  6 Vincent, Thomas J         10 TORR-CA                50.00      46.72  
  7 Svilik, Jonathan A        10 LASC-CA                57.63      47.44  
  8 Jones, Robert B           10 ZAP-CA                 51.59      50.71  
  9 Lopez, Eligh              10 TORR-CA              1:00.18      55.44  
 10 Shin, Ethan J              9 ROSE-CA                56.41      56.24  
 11 Chang, Matthew             9 ROSE-CA                59.42      56.61  
 -- King, Justin R            10 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Levy, Nathan A            10 ALPH-CA                   NT         DQ  
 -- Kirakosyan, David         10 SHRK-CA                43.02         DQ  
 -- Arnold, Kyle H             9 RYL-CA                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodenkirch, Jack T        10 ZAP-CA               1:46.24    1:22.25  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzanero, Ryan A         10 ROSE-CA              1:32.83    1:27.58  
  2 Kisiler, Noah             10 TORR-CA                   NT    1:28.38  
  3 Vincent, Thomas J         10 TORR-CA              1:33.71    1:33.99  
  4 Vasquez, Julio J          10 RYL-CA               1:40.86    1:35.84  
  5 Benderskii, Andres A      10 ROSE-CA              1:37.51    1:37.65  
  6 Akimoto, Sola R           10 CITI-CA              1:50.97    1:40.88  
  7 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                   NT    1:40.91  
  8 Lee, Nate J                9 ROSE-CA              1:45.76    1:41.26  
  9 Castro, Joaquin E         10 TORR-CA                   NT    1:42.98  
 -- Borton, Ben J             10 ROSE-CA                   NT         DQ  
 -- Tan, Andrew N              9 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Yamamoto, Gavyn R         10 ZAP-CA                    NT         DQ  
 -- Lopez, Eligh              10 TORR-CA                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:29.47  
     1) Li, Raymond 8                   2) Benderskii, Andres A 10        
     3) Omara, Craig A 8                4) Manzanero, Ryan A 10           
  2 Blast Sharks-CA  'A'                              2:30.00    2:34.63  
     1) Argyn, Aidan 10                 2) Sakho, Oumar M 10              
     3) Aziz, Justin A 8                4) Kirakosyan, David 10           
  3 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    3:50.00    2:54.36  
     1) Tan, Andrew N 9                 2) Yamamoto, Gavyn R 10           
     3) Rodenkirch, Ryan M 8            4) Jones, Robert B 10             
  4 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:56.56  
     1) Lee, Nate J 9                   2) Borton, Ben J 10               
     3) Chang, Matthew 9                4) Shin, Ethan J 9                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan J               12 SHRK-CA                31.19      28.63  
  2 Means, Aidan P            12 SHRK-CA                32.24      29.91  
  3 Brutscher, Evan M         11 CITI-CA                31.48      30.49  
  4 King, Henry               11 BAY-CA                 30.98      30.71  
  5 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA                32.78      32.35  
  6 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA                34.15      32.61  
  7 Sklyar, Elan              11 LASC-CA                33.82      32.94  
  8 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA                 36.62      33.17  
  9 Lyu, Henry N              12 ROSE-CA                34.21      33.40  
 10 Bond, Joey C              11 LASC-CA                35.15      33.50  
 11 Khavarani, Matthew I      12 SHRK-CA                36.70      33.66  
 12 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                35.20      34.14  
 13 Lee, Sean                 11 JCA-CA                 38.11      35.78  
 14 Nilson III, Trey H        12 TORR-CA                37.18      36.99  
 15 Reiter, Hamish H          11 ALPH-CA                47.64      40.85  
 16 Segil, Jack H             12 BAY-CA                 41.00      42.53  
 17 Ortiz, Bradley J          11 ALPH-CA                46.73      46.36  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA              1:11.72    1:04.83  
  2 Lee, Patrick J            12 ZAP-CA               1:08.33    1:06.13  
  3 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA               1:11.64    1:06.38  
  4 King, Henry               11 BAY-CA               1:06.79    1:07.35  
  5 Brutscher, Evan M         11 CITI-CA              1:14.37    1:08.30  
  6 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA              1:17.15    1:09.33  
  7 Sklyar, Elan              11 LASC-CA              1:16.55    1:09.43  
  8 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA              1:13.82    1:10.09  
  9 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               1:13.36    1:12.36  
 10 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:20.08    1:15.80  
 11 Bond, Joey C              11 LASC-CA              1:27.99    1:16.12  
 12 Ho, Mason J               11 ROSE-CA              1:21.66    1:16.51  
 13 Ames, Enzo B              12 BAY-CA               1:18.50    1:17.10  
 14 Martin, Ulf N             11 PVAC-CA              1:39.42    1:17.17  
 15 Herrera, Isaac M          11 CITI-CA                   NT    1:17.88  
 16 Yan, Andrew T             12 TORR-CA              1:18.14    1:18.15  
 17 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               1:19.76    1:18.91  
 18 Khavarani, Matthew I      12 SHRK-CA              1:27.00    1:19.48  
 19 Lee, Sean                 11 JCA-CA               1:31.33    1:19.65  
 20 Eull, Zeke J              11 TORR-CA              1:16.88    1:20.13  
 21 Shames, Sammy A           12 SHRK-CA              1:12.90    1:20.47  
 22 Khavarani, Michael        11 SHRK-CA              1:32.59    1:31.60  
 23 Reiter, Hamish H          11 ALPH-CA              1:34.13    1:34.79  
 24 Ortiz, Bradley J          11 ALPH-CA              1:44.01    1:39.08  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan J               12 SHRK-CA                   NT    2:21.89  
  2 Kisiler, Jordan           12 TORR-CA              2:39.50    2:28.18  
  3 Stow, Preston B           12 ROSE-CA              2:48.07    2:47.57  
  4 Lyu, Henry N              12 ROSE-CA              2:48.83    2:49.69  
  5 Nilson III, Trey H        12 TORR-CA              3:16.61    2:52.22  
  6 Sievertson, Ronan A       12 ROSE-CA                   NT    2:53.90  
  7 Ohanesian, Minas M        11 ROSE-CA                   NT    3:07.09  
  8 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA               3:12.31    3:21.51  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Patrick J            12 ZAP-CA               8:32.09    6:27.20  
  2 King, Henry               11 BAY-CA                    NT    6:30.29  
  3 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               7:04.31    6:44.70  
  4 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               7:11.22    6:47.15  
  5 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                    NT    6:49.50  
  6 Timman, Ranger T          12 SHRK-CA                   NT    6:57.78  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan J               12 SHRK-CA                37.12      35.00  
  2 Timman, Ranger T          12 SHRK-CA                38.82      36.08  
  3 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                 40.65      37.37  
  4 Akker, Jason A            12 ZAP-CA                 38.48      37.66  
  5 Sievertson, Ronan A       12 ROSE-CA                44.15      37.96  
  6 Sklyar, Elan              11 LASC-CA                39.46      37.97  
  7 Ames, Enzo B              12 BAY-CA                 39.34      41.45  
  8 Lee, Sean                 11 JCA-CA                    NT      41.66  
  9 Bond, Joey C              11 LASC-CA                44.39      41.76  
 10 Yan, Andrew T             12 TORR-CA                40.44      42.30  
 11 Stow, Preston B           12 ROSE-CA                41.74      42.33  
 12 Nilson III, Trey H        12 TORR-CA                44.54      42.89  
 13 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA                 44.63      43.09  
 14 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                41.91      45.18  
 15 Khavarani, Matthew I      12 SHRK-CA                49.93      46.33  
 16 Segil, Jack H             12 BAY-CA                 47.65      49.50  
 17 Khavarani, Michael        11 SHRK-CA                55.81      52.71  
 18 Martin, Ulf N             11 PVAC-CA                48.02      54.82  
 19 Ortiz, Bradley J          11 ALPH-CA              1:01.06      56.60  
 -- Reiter, Hamish H          11 ALPH-CA                55.04         DQ  
 -- Taylor, Holden C          12 CITI-CA                45.98         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kisiler, Jordan           12 TORR-CA                   NT    1:19.75  
  2 Means, Aidan P            12 SHRK-CA              1:25.31    1:20.57  
  3 Ho, Mason J               11 ROSE-CA              1:35.99    1:26.87  
  4 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:27.27    1:26.96  
  5 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA               1:32.33    1:28.54  
  6 Feng, Gregory L           12 ROSE-CA              1:31.69    1:31.08  
  7 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA               1:38.12    1:38.92  
  8 Ortiz, Bradley J          11 ALPH-CA              2:12.95    1:58.47  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA                41.88      39.70  
  2 Lyu, Henry N              12 ROSE-CA                42.55      40.29  
  3 Lee, Patrick J            12 ZAP-CA                 43.38      40.69  
  4 Brutscher, Evan M         11 CITI-CA                45.69      41.90  
  5 King, Henry               11 BAY-CA                 41.84      44.54  
  6 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                49.44      44.56  
  7 Lee, Sean                 11 JCA-CA                 49.35      44.71  
  8 Ohanesian, Minas M        11 ROSE-CA                50.13      45.07  
  9 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA                 45.80      45.23  
 10 Herrera, Isaac M          11 CITI-CA                48.09      48.13  
 11 Eull, Zeke J              11 TORR-CA                48.71      48.40  
 12 Taylor, Holden C          12 CITI-CA                51.16      48.84  
 13 Shames, Sammy A           12 SHRK-CA                47.45      49.69  
 14 Ames, Enzo B              12 BAY-CA                    NT      49.79  
 15 Stow, Preston B           12 ROSE-CA                51.65      50.32  
 16 Khavarani, Michael        11 SHRK-CA                53.29      52.66  
 17 Martin, Ulf N             11 PVAC-CA              1:02.90    1:03.12  
 -- Segil, Jack H             12 BAY-CA               1:00.31         DQ  
 -- Khavarani, Matthew I      12 SHRK-CA                48.04         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ryan J               12 SHRK-CA              1:40.97    1:27.14  
  2 Timman, Ranger T          12 SHRK-CA              1:32.43    1:30.45  
  3 Means, Aidan P            12 SHRK-CA              1:46.09    1:34.71  
  4 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA               1:37.44    1:35.08  
  5 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA               2:19.13    2:08.03  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Means, Aidan P            12 SHRK-CA                37.96      34.79  
  2 Bai, Elliott T            12 ROSE-CA                40.41      38.61  
  3 Bond, Joey C              11 LASC-CA                41.26      38.87  
  4 Lyu, Henry N              12 ROSE-CA                40.77      41.87  
  5 Shames, Sammy A           12 SHRK-CA                42.52      42.25  
  6 Sievertson, Ronan A       12 ROSE-CA                54.08      42.30  
  7 Herrera, Isaac M          11 CITI-CA                42.19      43.92  
  8 Ohanesian, Minas M        11 ROSE-CA                49.85      44.43  
  9 Ho, Mason J               11 ROSE-CA                47.85      44.70  
 10 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA                 47.14      44.72  
 11 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA                44.32      48.27  
 12 Martin, Ulf N             11 PVAC-CA                44.03      49.24  
 13 Taylor, Holden C          12 CITI-CA                47.19      49.90  
 -- Brutscher, Evan M         11 CITI-CA                38.84         DQ  
 -- Khavarani, Michael        11 SHRK-CA                50.69         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               1:18.68    1:18.84  
  2 Ruchti, Linus T           11 ZAP-CA               1:34.10    1:36.66  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timman, Ranger T          12 SHRK-CA              1:20.23    1:17.42  
  2 Jalomo, Ernesto M         11 ZAP-CA               1:21.17    1:20.49  
  3 Akker, Jason A            12 ZAP-CA               1:21.98    1:21.55  
  4 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:27.52    1:26.66  
  5 Hicks, Aiden M            11 ZAP-CA               1:33.52    1:29.24  
  6 Ho, Mason J               11 ROSE-CA              1:33.84    1:29.54  
  7 Sievertson, Ronan A       12 ROSE-CA                   NT    1:30.02  
  8 Ohanesian, Minas M        11 ROSE-CA                   NT    1:30.24  
  9 Herrera, Isaac M          11 CITI-CA                   NT    1:31.04  
 10 Stow, Preston B           12 ROSE-CA              1:27.52    1:31.16  
 11 Taylor, Holden C          12 CITI-CA                   NT    1:34.91  
 12 Hildebrand, Nick C        12 ZAP-CA               1:33.87    1:41.14  
 -- Ames, Enzo B              12 BAY-CA                    NT         DQ  
 -- Kim, Ryan                 12 SHRK-CA              1:21.91         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Patrick J            12 ZAP-CA               2:54.35    2:41.99  
  2 Quiroz, Antonio J         12 ZAP-CA                    NT    2:55.77  
  3 Sklyar, Elan              11 LASC-CA              3:07.82    3:00.55  
  4 Yan, Andrew T             12 TORR-CA                   NT    3:00.91  
  5 Farentino, Saverio James  11 SHRK-CA                   NT    3:19.01  
  6 Eull, Zeke J              11 TORR-CA              3:05.07    3:20.92  
 -- Feng, Gregory L           12 ROSE-CA              3:08.91         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              2:10.00    1:57.92  
     1) Means, Aidan P 12               2) Timman, Ranger T 12            
     3) Kim, Ryan 12                    4) Lee, Ryan J 12                 
  2 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:45.00    2:05.90  
     1) Lee, Patrick J 12               2) Ruchti, Linus T 11             
     3) Quiroz, Antonio J 12            4) Jalomo, Ernesto M 11           
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                             NT    2:15.17  
     1) Bai, Elliott T 12               2) Nakamura, Jude 11              
     3) Feng, Gregory L 12              4) Stow, Preston B 12             
  4 Swim Torrance-CA  'A'                             2:19.80    2:17.19  
     1) Yan, Andrew T 12                2) Nilson III, Trey H 12          
     3) Eull, Zeke J 11                 4) Kisiler, Jordan 12             
  5 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                             NT    2:20.67  
     1) Sievertson, Ronan A 12          2) Ohanesian, Minas M 11          
     3) Ho, Mason J 11                  4) Lyu, Henry N 12                
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Jackson         14 BAY-CA                 28.13      27.82  
  2 Frazier, Chris O          14 ZAP-CA                 30.03      27.95  
  3 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA                 28.77      28.70  
  4 Tran, Jack T              14 CITI-CA                49.19      29.71  
  5 Munoz, Gabriel P          13 JCA-CA                 33.54      30.51  
  6 Ontiveros, Ryan J         14 PVAC-CA                32.43      31.11  
  7 Paspalj, Milosh           13 SHRK-CA                33.57      31.19  
  8 Cutsail, Alexander M      13 CITI-CA                31.15      31.40  
  9 Gonzales, Diego C         14 ROSE-CA                32.61      31.57  
 10 Grafia, Gabriel W         13 RYL-CA                    NT      33.07  
 11 Johnson, Zane A           13 PVAC-CA                33.57      34.07  
 12 Duchane, Kai Y            13 CITI-CA                   NT      34.51  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendez, Joshua T          14 JCA-CA               1:00.70      57.42  
  2 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA               1:03.76    1:02.84  
  3 McDonald, Jackson         14 BAY-CA               1:02.72    1:02.94  
  4 Munoz, Gabriel P          13 JCA-CA                    NT    1:05.08  
  5 Simonian, Nico I          14 ZAP-CA               1:10.57    1:06.00  
  6 Tran, Jack T              14 CITI-CA              1:45.97    1:07.86  
  7 Gonzales, Diego C         14 ROSE-CA              1:11.72    1:09.71  
  8 Ontiveros, Ryan J         14 PVAC-CA              1:11.28    1:12.14  
  9 Cutsail, Alexander M      13 CITI-CA              1:12.93    1:12.20  
 10 Grafia, Gabriel W         13 RYL-CA                    NT    1:12.37  
 11 Johnson, Zane A           13 PVAC-CA              1:13.40    1:14.26  
 12 Duchane, Kai Y            13 CITI-CA                   NT    1:17.98  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Jude V          14 UN-05-CA             2:18.44    2:12.22  
  2 Walter, Nick C            14 ZAP-CA               2:15.95    2:12.63  
  3 Reimers, Trent J          14 ROSE-CA              2:45.33    2:22.96  
  4 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               2:21.63    2:23.57  
  5 Liu, William T            13 TORR-CA              2:36.58    2:24.84  
  6 Campbell, Nick M          14 TORR-CA              2:31.69    2:31.31  
  7 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA              2:49.72    2:40.77  
  8 Johnson, Zane A           13 PVAC-CA              2:40.39    2:44.48  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mastandrea, Trey C        13 ZAP-CA               5:49.37    5:37.00  
  2 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA               5:52.65    5:37.49  
  3 Frazier, Chris O          14 ZAP-CA               6:45.07    5:52.29  
  4 Robinson, Jude V          14 UN-05-CA             6:16.82    6:00.63  
  5 Reimers, Trent J          14 ROSE-CA              7:21.60    6:23.33  
  6 Paspalj, Milosh           13 SHRK-CA                   NT    6:53.88  
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mastandrea, Trey C        13 ZAP-CA                 28.60      28.67  
  2 Sorich, Max V             14 ZAP-CA                 31.06      29.11  
  3 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA                 29.20      29.70  
  4 Jones, Nicholas B         14 ZAP-CA                 29.37      30.00  
  5 Mendez, Joshua T          14 JCA-CA                 38.82      33.18  
  6 Truong, Joshua L          13 CITI-CA                38.07      37.95  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reimers, Trent J          14 ROSE-CA              1:17.88    1:15.49  
  2 Paspalj, Milosh           13 SHRK-CA              1:23.57    1:20.20  
  3 Pong, Lawrence K          13 TORR-CA              1:23.33    1:21.29  
  4 Truong, Joshua L          13 CITI-CA              1:26.04    1:23.26  
  5 Gonzales, Diego C         14 ROSE-CA              1:25.61    1:24.22  
  6 Simonian, Nico I          14 ZAP-CA               1:33.03    1:25.91  
  7 Duchane, Kai Y            13 CITI-CA                   NT    1:27.92  
  8 Tran, Jack T              14 CITI-CA                   NT    1:30.48  
  9 Hutts, Charlie M          13 ROSE-CA              1:34.25    1:31.23  
 10 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA              1:36.66    1:34.89  
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorich, Max V             14 ZAP-CA                 32.34      30.69  
  2 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA                 32.09      31.19  
  3 Jones, Nicholas B         14 ZAP-CA                 35.27      32.16  
  4 Mastandrea, Trey C        13 ZAP-CA                 36.49      35.13  
  5 Munoz, Gabriel P          13 JCA-CA                 46.47      37.24  
  6 Truong, Joshua L          13 CITI-CA                40.94      40.87  
  7 Grafia, Gabriel W         13 RYL-CA                    NT      41.79  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Chris O          14 ZAP-CA               1:23.21    1:15.00  
  2 Liu, William T            13 TORR-CA              1:21.69    1:19.37  
  3 Mendez, Joshua T          14 JCA-CA               1:20.54    1:20.64  
  4 Truong, Joshua L          13 CITI-CA              1:25.70    1:24.07  
  5 Walter, Nick C            14 ZAP-CA               1:28.45    1:24.24  
  6 Hutts, Charlie M          13 ROSE-CA              1:36.06    1:27.83  
  7 Paspalj, Milosh           13 SHRK-CA              1:36.33    1:28.62  
  8 Pong, Lawrence K          13 TORR-CA              1:34.48    1:29.97  
  9 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA              1:31.23    1:30.42  
 10 Cutsail, Alexander M      13 CITI-CA              1:30.99    1:31.79  
 11 Tran, Jack T              14 CITI-CA                   NT    1:35.37  
 -- Duchane, Kai Y            13 CITI-CA                   NT         DQ  
 -- Ventura, Ryan             13 BAY-CA               1:32.01         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorich, Max V             14 ZAP-CA                 29.42      27.11  
  2 Jones, Nicholas B         14 ZAP-CA                 28.48      27.53  
  3 Hatch III, Willie V       14 ZAP-CA                 27.42      27.57  
  4 Mastandrea, Trey C        13 ZAP-CA                 28.08      27.90  
  5 Mendez, Joshua T          14 JCA-CA                 39.07      29.25  
  6 Ventura, Ryan             13 BAY-CA                 34.42      33.76  
  7 Munoz, Gabriel P          13 JCA-CA                    NT      35.89  
  8 Ontiveros, Ryan J         14 PVAC-CA                35.22      36.14  
  9 Grafia, Gabriel W         13 RYL-CA                    NT      38.87  
 10 Gonzales, Diego C         14 ROSE-CA                51.51      40.64  
 11 Johnson, Zane A           13 PVAC-CA                40.75      40.72  
 12 Bystedt, Seb D            13 CITI-CA                   NT      42.97  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chandrasekaran, Ashwin R  14 ZAP-CA               1:09.79    1:10.17  
  2 Walter, Nick C            14 ZAP-CA               1:11.96    1:10.18  
  3 Frazier, Chris O          14 ZAP-CA               1:22.86    1:13.57  
  4 Simonian, Nico I          14 ZAP-CA                    NT    1:19.07  
  5 Campbell, Nick M          14 TORR-CA              1:22.53    1:19.85  
 -- Robinson, Jude V          14 UN-05-CA             1:08.72         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Nick C            14 ZAP-CA               2:30.40    2:28.95  
  2 Liu, William T            13 TORR-CA              2:47.25    2:36.24  
  3 Campbell, Nick M          14 TORR-CA              2:46.62    2:41.89  
  4 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               2:46.53    2:42.86  
  5 Simonian, Nico I          14 ZAP-CA               2:55.66    2:51.05  
  6 Reimers, Trent J          14 ROSE-CA              2:45.37    2:52.52  
  7 Hutts, Charlie M          13 ROSE-CA                   NT    2:59.31  
 -- Pong, Lawrence K          13 TORR-CA              3:03.83         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zenith Aquatic Program-CA  'A'                    2:15.00    1:53.74  
     1) Frazier, Chris O 14             2) Simonian, Nico I 14            
     3) Walter, Nick C 14               4) Chandrasekaran, Ashwin R 14    
  2 Beach Cities Swimming-CA  'A'                     2:28.95    2:08.60  
     1) Cutsail, Alexander M 13         2) Truong, Joshua L 13            
     3) Bystedt, Seb D 13               4) Tran, Jack T 14                
 
Men 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Paolo             15 JCA-CA                    NT    6:36.05  
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Paolo             15 JCA-CA                 29.67      28.95  
  2 Brown, Ian L              15 SHRK-CA                   NT      32.18  
 
Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solano, Kristian J        15 SHRK-CA              1:02.40      59.13  
  2 Stein, Skyler D           15 SHRK-CA              1:10.17    1:03.25  
  3 Rivera, Paolo             15 JCA-CA               1:05.86    1:03.41  
  4 Brown, Ian L              15 SHRK-CA                   NT    1:12.67  
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Kenny N              17 ZAP-CA               2:06.41    2:07.49  
  2 Ventura, Christopher      15 BAY-CA               2:08.70    2:07.84  
  3 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              2:31.99    2:27.95  
 
Men 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sato, Hiro                16 ZAP-CA                 25.87      26.39  
  2 Chandrasekaran, Anirudh   16 ZAP-CA                 27.02      27.37  
  3 Yoon, Brandon Y           15 ZAP-CA                 32.56      27.54  
  4 Francis, Kai N            16 UN-01-CA               28.24      28.65  
  5 Jones, Joshua A           15 ZAP-CA                 31.73      30.46  
  6 Lee, Kenny N              17 ZAP-CA                 30.88      31.10  
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Paolo             15 JCA-CA               1:13.12    1:10.83  
  2 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              1:21.23    1:23.11  
  3 Brown, Ian L              15 SHRK-CA                   NT    1:41.39  
 -- Leal, Sebastian L         15 ROSE-CA              1:16.38         DQ  
 
Men 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Brandon Y           15 ZAP-CA                 38.24      30.07  
  2 Chandrasekaran, Anirudh   16 ZAP-CA                 32.10      30.52  
  3 Sato, Hiro                16 ZAP-CA                 32.18      30.84  
  4 Francis, Kai N            16 UN-01-CA               41.32      31.03  
  5 Lee, Kenny N              17 ZAP-CA                 32.21      34.12  
 -- Jones, Joshua A           15 ZAP-CA                 32.15         DQ  
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leal, Sebastian L         15 ROSE-CA              1:19.53    1:21.20  
 -- Ventura, Christopher      15 BAY-CA               1:24.63         DQ  
 
Men 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Brandon Y           15 ZAP-CA                 31.07      25.92  
  2 Francis, Kai N            16 UN-01-CA               33.77      25.98  
  3 Sato, Hiro                16 ZAP-CA                 26.42      26.05  
  4 Chandrasekaran, Anirudh   16 ZAP-CA                 26.48      26.50  
  5 Jones, Joshua A           15 ZAP-CA                 26.96      26.95  
  6 Lee, Kenny N              17 ZAP-CA                 27.43      27.79  
  7 Ventura, Christopher      15 BAY-CA                 30.31      30.28  
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solano, Kristian J        15 SHRK-CA              1:15.43    1:08.14  
  2 Stein, Skyler D           15 SHRK-CA                   NT    1:12.48  
  3 Leal, Sebastian L         15 ROSE-CA              1:12.56    1:14.72  
 
Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ventura, Christopher      15 BAY-CA               2:31.78    2:31.60  
  2 Timofeev, Victor          15 ROSE-CA              2:57.33    2:51.48