PAC Last Ditch JO Qualifier - Meet Results

PAC Last Ditch JO Qualifier
3/7/2020 - 3/8/2020
San Fernando, CA United States
Updated: 3/8/2020

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to BW Swim Team                              HY-TEK's MEET MANAGER 7.0
           2020 PAC  Last Ditch  JO Qualifier - 3/7/2020 to 3/8/2020           
                              Sanction #: 20-076                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                16.32      16.33  
RED - Division  
  1 Taylor, Annika             8 VISN-CA                20.38      17.98  
  2 Garcia, Anya               8 VISN-CA                21.06      18.97  
  3 Bernal, Novally            8 SGAC-CA                20.07      19.46  
  4 Hartman, Myla Zuri         8 BRSC-CA                21.07      20.21  
  5 Lopez, Sylvia              8 SGAC-CA                20.38      20.53  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Perales, Cindy             8 VISN-CA                32.30      33.00  
  2 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                35.05      33.42  
  3 Mosteller, Adelei          8 CITI-CA                36.78      35.73  
  4 Collins, Wren              8 LASC-CA                36.91      37.17  
  5 Burton, Sofia              8 LASC-CA                40.48      40.48  
RED - Division  
  1 Taylor, Annika             8 VISN-CA                36.94      40.15  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Perales, Cindy             8 VISN-CA              1:11.55    1:10.49  
       34.64  1:10.49                                                      
  2 Mosteller, Adelei          8 CITI-CA              1:23.28    1:20.37  
       37.73  1:20.37                                                      
  3 Collins, Wren              8 LASC-CA              1:22.25    1:20.70  
       36.45  1:20.70                                                      
  4 Burton, Sofia              8 LASC-CA              1:26.41    1:28.76  
       41.46  1:28.76                                                      
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                20.30      17.86  
  2 Park, Ina                  7 VISN-CA                21.70      20.66  
  3 Hartman, Myla Zuri         8 BRSC-CA                21.70      25.32  
  4 Mack, Daniella             8 BRSC-CA                21.70      27.52  
Non-Award Division  
  1 Lopez, Sylvia              8 SGAC-CA                22.57      21.21  
  2 Taylor, Annika             8 VISN-CA                23.61      22.27  
  3 Gomez, Emily               7 SGAC-CA                26.04      27.21  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                39.65      38.56  
  2 Collins, Wren              8 LASC-CA                40.86      41.13  
  3 Mosteller, Adelei          8 CITI-CA                45.92      42.45  
  4 Burton, Sofia              8 LASC-CA                47.03      46.49  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
RED - Division  
  1 Taylor, Annika             8 VISN-CA                25.32      25.60  
  2 Gomez, Emily               7 SGAC-CA                25.74      27.12  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Perales, Cindy             8 VISN-CA                44.08      46.36  
  2 Collins, Wren              8 LASC-CA                46.33      47.47  
  3 Chan, Sakura               7 VISN-CA                49.59      49.19  
RED - Division  
  1 Mosteller, Adelei          8 CITI-CA                52.53      51.48  
  2 Burton, Sofia              8 LASC-CA                56.31      59.29  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                18.10      17.46  
  2 Taylor, Annika             8 VISN-CA                21.22      22.27  
RED - Division  
  1 Lopez, Sylvia              8 SGAC-CA                24.84      24.80  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Perales, Cindy             8 VISN-CA                36.66      37.67  
  2 Gutierrez, Ella            8 ROSE-CA                39.97      40.46  
  3 Collins, Wren              8 LASC-CA                43.14      42.23  
  4 Mosteller, Adelei          8 CITI-CA                43.52      43.23  
 -- Burton, Sofia              8 LASC-CA                43.66         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perales, Cindy             8 VISN-CA              1:22.51    1:21.56  
       38.49  1:21.56                                                      
  2 Collins, Wren              8 LASC-CA              1:33.28    1:27.47  
       41.38  1:27.47                                                      
  3 Mosteller, Adelei          8 CITI-CA              1:36.38    1:31.76  
       43.42  1:31.76                                                      
  4 Chan, Sakura               7 VISN-CA              1:31.90    1:32.33  
       45.18  1:32.33                                                      
RED - Division  
  1 Burton, Sofia              8 LASC-CA              1:41.56    1:44.93  
       46.87  1:44.93                                                      
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Paek, Irene               10 SHRK-CA                29.77      29.86  
  2 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA                31.49      31.30  
  3 Bernal, Danika            10 ROSE-CA                31.22      31.34  
  4 Wu, Fan                    9 ROSE-CA                32.57      31.96  
  5 Miranda, Allison          10 LMST-CA                32.75      32.50  
  6 Sun, Kayla                 9 CITI-CA                33.73      32.59  
  7 Cervantes, Hailey          9 VISN-CA                31.59      32.64  
  8 Miller, Isabella          10 RYL-CA                 32.68      32.68  
  9 Baranchik, Dasha           9 LASC-CA                32.16      32.80  
 10 Ho, Kendall                9 ROSE-CA                33.57      33.49  
 11 Kim, Olivia               10 SHRK-CA                31.60      34.02  
 12 Robinson, Stella          10 BRSC-CA                33.78      34.64  
RED - Division  
  1 Wang, Madeleine           10 BRSC-CA                36.98      32.21  
  2 Wang, Angela              10 ROSE-CA                34.81      32.35  
  3 Garrison, Olivia          10 UNAT-CA                34.07      33.76  
  4 Sepulveda, Nayareli       10 SGAC-CA                34.61      34.09  
  5 Poghosyan, Zaruhi         10 LASC-CA                34.66      34.10  
  6 Bonk, Annie                9 ROSE-CA                34.84      34.60  
  7 Aguilar, Abby              9 LMST-CA                35.63      35.19  
  8 Rogson-Blavin, Noa R-B     8 UNAT-CA                36.28      35.20  
  9 Yao, Angela                9 VISN-CA                34.70      35.36  
 10 McLean, Lula               8 WEST-CA                36.32      35.56  
 11 Lee, Madison              10 UNAT-CA                36.18      35.85  
 12 Calvo Roa, Katherine      10 SGAC-CA                36.30      35.90  
 13 Landaverde, Amarilis      10 LMST-CA                34.95      36.41  
 14 Losq, Kiana               10 ALPH-CA                35.16      36.48  
 15 Zou, Nora                  9 ROSE-CA                35.15      37.10  
 16 Burgueno, Nickole         10 PAC-CA                 34.00      37.18  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Paek, Irene               10 SHRK-CA              1:06.58    1:05.51  
       32.23  1:05.51                                                      
  2 Sun, Kayla                 9 CITI-CA              1:13.48    1:09.65  
       32.82  1:09.65                                                      
  3 Wang, Angela              10 ROSE-CA              1:14.50    1:11.04  
       35.88  1:11.04                                                      
  4 Miller, Isabella          10 RYL-CA               1:11.37    1:11.06  
       34.44  1:11.06                                                      
  5 Caballeros, Krista        10 ROSE-CA              1:12.02    1:11.08  
       33.31  1:11.08                                                      
  6 Um, Nicole                10 SHRK-CA              1:10.62    1:11.39  
       34.01  1:11.39                                                      
  7 Walters, Cassidy          10 LASC-CA              1:11.21    1:11.47  
       33.11  1:11.47                                                      
  8 Baranchik, Dasha           9 LASC-CA              1:09.73    1:11.68  
       34.86  1:11.68                                                      
  9 Valencia, Rosio           10 ROSE-CA              1:10.79    1:12.17  
       35.61  1:12.17                                                      
 10 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA              1:12.03    1:12.30  
       35.84  1:12.30                                                      
 11 Kim, Olivia               10 SHRK-CA              1:11.63    1:12.72  
       34.89  1:12.72                                                      
 12 Ho, Kendall                9 ROSE-CA              1:12.15    1:13.78  
       35.23  1:13.78                                                      
RED - Division  
  1 Wu, Fan                    9 ROSE-CA              1:18.28    1:12.60  
       34.14  1:12.60                                                      
  2 Robinson, Stella          10 BRSC-CA              1:20.52    1:15.62  
       36.75  1:15.62                                                      
  3 Rogson-Blavin, Noa R-B     8 UNAT-CA              1:19.19    1:15.72  
  4 Poghosyan, Zaruhi         10 LASC-CA              1:15.03    1:15.77  
       36.13  1:15.77                                                      
  5 Velasquez, Nicole          9 SGAC-CA              1:19.54    1:16.89  
       37.30  1:16.89                                                      
  6 Calvo Roa, Katherine      10 SGAC-CA              1:19.09    1:18.22  
       37.45  1:18.22                                                      
  7 Aguilar, Abby              9 LMST-CA              1:19.94    1:18.90  
       38.37  1:18.90                                                      
  8 Losq, Kiana               10 ALPH-CA              1:15.49    1:20.39  
       37.65  1:20.39                                                      
  9 Zou, Nora                  9 ROSE-CA              1:19.11    1:21.27  
       38.24  1:21.27                                                      
 10 Burgueno, Nickole         10 PAC-CA               1:17.18    1:22.78  
       39.83  1:22.78                                                      
 11 Landaverde, Amarilis      10 LMST-CA              1:19.58    1:24.54  
       39.22  1:24.54                                                      
 12 Thadani, Anaya             9 RYL-CA               1:21.19    1:30.66  
       43.82  1:30.66                                                      
 13 Jonathan, Abigial         10 RYL-CA               1:21.50    1:41.67  
       47.50  1:41.67                                                      
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhang, Isabella           10 ROSE-CA              2:18.65    2:23.50  
       32.19  1:08.43  1:46.53  2:23.50                                    
  2 Paek, Irene               10 SHRK-CA              2:22.95    2:24.12  
       34.02  1:11.53  1:49.50  2:24.12                                    
  3 Cervantes, Hailey          9 VISN-CA              2:31.49    2:31.63  
       34.78  1:13.46  1:54.11  2:31.63                                    
  4 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA              2:36.37    2:32.43  
       35.67  1:16.91  1:55.78  2:32.43                                    
  5 Baranchik, Dasha           9 LASC-CA              2:30.19    2:34.64  
       35.66  1:15.37  1:55.59  2:34.64                                    
  6 Walters, Cassidy          10 LASC-CA              2:32.68    2:38.27  
       36.68  1:18.88  2:00.02  2:38.27                                    
  7 Bernal, Danika            10 ROSE-CA              2:41.37    2:41.60  
       36.74  1:18.08  2:00.86  2:41.60                                    
  8 Ho, Kendall                9 ROSE-CA              2:40.31    2:41.88  
       37.24  1:18.37  2:00.50  2:41.88                                    
  9 Valencia, Rosio           10 ROSE-CA              2:33.76    2:43.06  
       38.05  1:19.49  2:01.24  2:43.06                                    
RED - Division  
  1 Wang, Angela              10 ROSE-CA              2:44.30    2:36.53  
       37.43  1:18.09  1:59.01  2:36.53                                    
  2 Wu, Fan                    9 ROSE-CA              2:46.83    2:39.19  
       35.60  1:16.58  1:58.38  2:39.19                                    
  3 Bonk, Annie                9 ROSE-CA              2:51.62    2:41.46  
       38.92  1:21.37  2:03.18  2:41.46                                    
  4 Chung, Sarah              10 ROSE-CA              2:50.10    2:41.62  
       36.09  1:17.91  2:02.63  2:41.62                                    
  5 Caballeros, Krista        10 ROSE-CA              2:44.19    2:42.24  
       35.22  1:17.01  2:00.23  2:42.24                                    
  6 Kim, Olivia               10 SHRK-CA              2:43.86    2:42.64  
       36.59  1:18.23  2:00.94  2:42.64                                    
  7 Rogson-Blavin, Noa R-B     8 UNAT-CA              2:48.78    2:44.31  
       39.41  1:22.73  2:05.31  2:44.31                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Um, Nicole                10 SHRK-CA                37.55      36.79  
  2 Bonk, Annie                9 ROSE-CA                39.01      37.15  
  3 Sun, Kayla                 9 CITI-CA                37.95      37.34  
  4 Miranda, Allison          10 LMST-CA                38.69      37.37  
  5 Baranchik, Dasha           9 LASC-CA                38.13      37.57  
  6 Ho, Kendall                9 ROSE-CA                39.44      37.68  
  7 Walters, Cassidy          10 LASC-CA                37.21      37.79  
  8 Robinson, Stella          10 BRSC-CA                40.48      38.91  
  9 Chan, Azure                9 VISN-CA                37.21      38.95  
 10 Cervantes, Hailey          9 VISN-CA                38.46      38.99  
 11 Chiang, Chloe             10 VISN-CA                39.76      39.93  
 12 Burgueno, Nickole         10 PAC-CA                 40.39      41.18  
 13 Yao, Angela                9 VISN-CA                40.49      41.24  
 -- Valencia, Rosio           10 ROSE-CA                37.66         DQ  
RED - Division  
  1 Achache, Leica            10 BRSC-CA                41.93      37.72  
  2 Rogson-Blavin, Noa R-B     8 UNAT-CA                42.51      39.20  
  3 Miller, Isabella          10 RYL-CA                 41.01      39.62  
  4 Poghosyan, Zaruhi         10 LASC-CA                41.04      40.44  
  5 Sepulveda, Nayareli       10 SGAC-CA                43.83      40.70  
  6 Lim, Adela                 9 ROSE-CA                42.69      42.45  
  7 Zou, Nora                  9 ROSE-CA                43.76      44.43  
  8 McLean, Lula               8 WEST-CA                42.00      44.96  
  9 Goodney, Maggie           10 UNAT-CA                44.24      45.45  
 10 Wynholds, Madeleine       10 BRSC-CA                42.94      45.49  
 11 Jonathan, Abigial         10 RYL-CA                 44.30      53.61  
 -- Thadani, Anaya             9 RYL-CA                 44.27         DQ  
 -- Saito, Nozomi             10 ROSE-CA                42.22         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bonk, Annie                9 ROSE-CA              1:22.86    1:20.60  
       39.09  1:20.60                                                      
  2 Ho, Kendall                9 ROSE-CA              1:21.42    1:20.93  
       38.92  1:20.93                                                      
  3 Caballeros, Krista        10 ROSE-CA              1:25.58    1:21.05  
       39.31  1:21.05                                                      
  4 Chan, Azure                9 VISN-CA              1:22.42    1:22.02  
       41.48  1:22.02                                                      
  5 Um, Nicole                10 SHRK-CA              1:21.86    1:22.11  
       40.03  1:22.11                                                      
  6 Baranchik, Dasha           9 LASC-CA              1:21.97    1:23.31  
       40.40  1:23.31                                                      
  7 Rogson-Blavin, Noa R-B     8 UNAT-CA              1:26.85    1:24.15  
       42.03  1:24.15                                                      
  8 Walters, Cassidy          10 LASC-CA              1:25.27    1:24.68  
       40.73  1:24.68                                                      
  9 Burgueno, Nickole         10 PAC-CA               1:27.77    1:33.36  
 -- Valencia, Rosio           10 ROSE-CA              1:20.34         DQ  
       40.94       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Miller, Isabella          10 RYL-CA               1:36.53    1:22.97  
       41.57  1:22.97                                                      
  2 Sepulveda, Nayareli       10 SGAC-CA              1:31.13    1:26.41  
       43.01  1:26.41                                                      
  3 Robinson, Stella          10 BRSC-CA              1:34.60    1:32.20  
       41.73  1:32.20                                                      
  4 Lim, Adela                 9 ROSE-CA              1:30.77    1:32.50  
       43.95  1:32.50                                                      
  5 Aguilar, Abby              9 LMST-CA              1:35.01    1:36.87  
       47.77  1:36.87                                                      
  6 Gonzalez, Fernanda        10 LMST-CA              1:32.91    1:39.50  
       46.10  1:39.50                                                      
  7 Zou, Nora                  9 ROSE-CA              1:36.69    1:40.21  
       48.72  1:40.21                                                      
  8 Kraus, Alexandra           9 RYL-CA               1:36.78    2:13.67  
     1:03.41  2:13.67                                                      
 -- Jonathan, Abigial         10 RYL-CA               1:36.80         DQ  
       54.34       DQ                                                      
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wang, Madeleine           10 BRSC-CA                43.60      39.49  
  2 Miller, Isabella          10 RYL-CA                 40.96      42.34  
  3 Zeiss, Wendy              10 SHRK-CA                42.94      42.49  
  4 Lim, Adela                 9 ROSE-CA                42.00      43.21  
  5 Wang, Angela              10 ROSE-CA                43.50      43.27  
  6 Wu, Fan                    9 ROSE-CA                44.25      43.30  
  7 Bernal, Danika            10 ROSE-CA                44.14      44.05  
  8 Robinson, Stella          10 BRSC-CA                45.47      45.10  
  9 Velasquez, Nicole          9 SGAC-CA                45.38      46.63  
RED - Division  
  1 Wynholds, Madeleine       10 BRSC-CA                46.90      45.52  
  2 Ho, Kendall                9 ROSE-CA                45.68      45.96  
  3 Sepulveda, Nayareli       10 SGAC-CA                45.99      46.87  
  4 Saenz, Samantha           10 LASC-CA                47.20      47.15  
  5 Aguilar, Abby              9 LMST-CA                48.20      48.12  
  6 Gonzalez, Fernanda        10 LMST-CA                48.61      48.26  
  7 Burgueno, Nickole         10 PAC-CA                 47.11      50.23  
  8 Zou, Nora                  9 ROSE-CA                49.37      52.50  
  9 Goodney, Maggie           10 UNAT-CA                48.75      54.53  
 10 Jonathan, Abigial         10 RYL-CA                 49.80      55.48  
 11 Kraus, Alexandra           9 RYL-CA                 49.02    1:00.44  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chan, Azure                9 VISN-CA              1:31.11    1:29.39  
       42.85  1:29.39                                                      
  2 Chiang, Chloe             10 VISN-CA              1:31.02    1:30.80  
       44.40  1:30.80                                                      
  3 Wu, Fan                    9 ROSE-CA              1:37.20    1:32.66  
       45.09  1:32.66                                                      
  4 Lim, Adela                 9 ROSE-CA              1:34.03    1:33.35  
       46.10  1:33.35                                                      
  5 Velasquez, Nicole          9 SGAC-CA              1:35.76    1:34.29  
       46.49  1:34.29                                                      
  6 Bernal, Danika            10 ROSE-CA              1:36.74    1:34.67  
       45.09  1:34.67                                                      
  7 Yao, Angela                9 VISN-CA              1:38.46    1:39.48  
       47.71  1:39.48                                                      
  8 Losq, Kiana               10 ALPH-CA              1:39.94    1:44.31  
       49.23  1:44.31                                                      
RED - Division  
  1 Garrison, Olivia          10 UNAT-CA              1:41.64    1:38.13  
       45.36  1:38.13                                                      
  2 Saito, Nozomi             10 ROSE-CA              1:43.10    1:43.34  
       51.09  1:43.34                                                      
  3 Jonathan, Abigial         10 RYL-CA               1:49.10    2:01.12  
       57.68  2:01.12                                                      
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Caballeros, Krista        10 ROSE-CA                36.32      34.43  
  2 Wang, Angela              10 ROSE-CA                35.63      35.56  
  3 Robinson, Stella          10 BRSC-CA                38.01      35.78  
  4 Cervantes, Hailey          9 VISN-CA                34.67      35.83  
  5 Um, Nicole                10 SHRK-CA                36.04      35.96  
  6 Valencia, Rosio           10 ROSE-CA                35.61      36.51  
  7 Miller, Isabella          10 RYL-CA                 38.30      37.62  
  8 Kim, Olivia               10 SHRK-CA                37.74      38.87  
 -- Yao, Angela                9 VISN-CA                36.72         DQ  
RED - Division  
  1 Sepulveda, Nayareli       10 SGAC-CA                38.83      39.01  
  2 Miranda, Allison          10 LMST-CA                38.50      39.10  
  3 Chiang, Chloe             10 VISN-CA                39.65      40.38  
  4 Velasquez, Nicole          9 SGAC-CA                40.30      41.65  
  5 Bonk, Annie                9 ROSE-CA                40.38      41.76  
  6 Aguilar, Abby              9 LMST-CA                41.20      42.50  
  7 Zou, Nora                  9 ROSE-CA                41.62      43.68  
  8 Burgueno, Nickole         10 PAC-CA                 38.44      43.98  
 -- Garrison, Olivia          10 UNAT-CA                39.22         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Perales, Cindy             8 VISN-CA              1:21.51    1:24.26  
       38.60  1:24.26                                                      
  2 Chan, Azure                9 VISN-CA              1:24.87    1:25.89  
       38.87  1:25.89                                                      
  3 Um, Nicole                10 SHRK-CA              1:23.80    1:29.05  
       39.16  1:29.05                                                      
  4 Bonk, Annie                9 ROSE-CA              1:24.12    1:29.79  
       42.81  1:29.79                                                      
RED - Division  
  1 Velasquez, Nicole          9 SGAC-CA              1:32.37    1:27.96  
       41.85  1:27.96                                                      
  2 Kim, Olivia               10 SHRK-CA              1:34.54    1:28.80  
       41.19  1:28.80                                                      
 -- Wang, Madeleine           10 BRSC-CA              1:35.98         DQ  
       40.55       DQ                                                      
 -- Burgueno, Nickole         10 PAC-CA               1:34.45         DQ  
       47.45       DQ                                                      
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhang, Isabella           10 ROSE-CA              1:15.41    1:13.34  
       33.92  1:13.34                                                      
  2 Paek, Irene               10 SHRK-CA              1:16.46    1:16.78  
       35.68  1:16.78                                                      
  3 Caballeros, Krista        10 ROSE-CA              1:18.80    1:17.04  
       36.31  1:17.04                                                      
  4 Bernal, Danika            10 ROSE-CA              1:19.52    1:17.79  
       35.14  1:17.79                                                      
  5 Chan, Azure                9 VISN-CA              1:21.57    1:19.13  
       39.36  1:19.13                                                      
  6 Um, Nicole                10 SHRK-CA              1:19.97    1:19.65  
       37.32  1:19.65                                                      
  7 Chung, Sarah              10 ROSE-CA              1:19.47    1:20.21  
       37.30  1:20.21                                                      
  8 Wang, Angela              10 ROSE-CA              1:20.78    1:20.33  
       38.00  1:20.33                                                      
  9 Kim, Olivia               10 SHRK-CA              1:21.57    1:20.67  
       38.07  1:20.67                                                      
 10 Valencia, Rosio           10 ROSE-CA              1:23.47    1:21.27  
       37.40  1:21.27                                                      
 11 Miller, Isabella          10 RYL-CA               1:21.43    1:22.55  
       39.89  1:22.55                                                      
 12 Baranchik, Dasha           9 LASC-CA              1:22.06    1:22.88  
       39.07  1:22.88                                                      
 13 Cervantes, Hailey          9 VISN-CA              1:16.82    1:24.21  
       39.90  1:24.21                                                      
 14 Walters, Cassidy          10 LASC-CA              1:23.30    1:27.00  
       40.68  1:27.00                                                      
 15 Velasquez, Nicole          9 SGAC-CA              1:26.24    1:27.19  
       43.18  1:27.19                                                      
 -- Robinson, Stella          10 BRSC-CA              1:24.57         DQ  
       38.53       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Wu, Fan                    9 ROSE-CA              1:29.69    1:22.69  
       40.43  1:22.69                                                      
  2 Sepulveda, Nayareli       10 SGAC-CA              1:28.63    1:26.99  
       43.01  1:26.99                                                      
  3 Lim, Adela                 9 ROSE-CA              1:28.37    1:27.10  
       44.33  1:27.10                                                      
  4 Burgueno, Nickole         10 PAC-CA               1:27.09    1:31.28  
       42.02  1:31.28                                                      
  5 Calvo Roa, Katherine      10 SGAC-CA              1:32.13    1:32.34  
       45.41  1:32.34                                                      
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chan, Azure                9 VISN-CA              2:53.16    2:48.47  
       39.01  1:23.84  2:12.01  2:48.47                                    
  2 Caballeros, Krista        10 ROSE-CA              2:50.89    2:49.42  
       36.97  1:21.72  2:10.52  2:49.42                                    
  3 Sun, Kayla                 9 CITI-CA              2:50.51    2:49.73  
       36.95  1:22.07  2:11.28  2:49.73                                    
  4 Um, Nicole                10 SHRK-CA              2:52.01    2:53.96  
       37.71  1:23.40  2:13.06  2:53.96                                    
RED - Division  
  1 Lim, Adela                 9 ROSE-CA              3:12.34    3:14.17  
       47.50  1:37.35  2:29.77  3:14.17                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Paek, Iris                12 SHRK-CA                26.36      26.43  
  2 Al-Bondak, Luna           12 ALPH-CA                27.62      27.59  
  3 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA                27.18      27.66  
  4 Guillermo, Camilla        12 SHRK-CA                27.89      27.97  
  5 Lee, Abigail Lee          12 SHRK-CA                28.54      28.17  
  6 Wu, Lily                  11 ALPH-CA                27.77      28.23  
  7 Docter, Dylan             11 ROSE-CA                27.91      28.30  
  8 Chan, Maya                12 VISN-CA                27.68      28.41  
  9 Manasfi, Maya             12 ALPH-CA                29.43      28.71  
 10 Lesnever, Ella            12 ROSE-CA                27.77      28.87  
 11 Aldana, Sophia            11 LASC-CA                28.92      29.06  
 12 Shen, Katherine           12 LASC-CA                28.08      29.13  
 13 Iturbe, Sarah             12 ROSE-CA                28.58      29.25  
 14 Cornejo, Andrea           12 ALPH-CA                28.95      29.27  
 15 Koike, Sora               11 ALPH-CA                28.92      29.29  
 16 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA                28.93      29.30  
 17 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA                28.67      29.32  
 18 Oh, Claire                11 VISN-CA                29.26      29.38  
 19 Moore, Catherine          11 VISN-CA                28.98      29.43  
 20 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA                29.34      29.52  
 21 Blecha, Violet            11 SHRK-CA                29.20      29.53  
 21 Wai, Julianna             12 ROSE-CA                29.48      29.53  
 23 Villavicencio, Bella      12 ROSE-CA                30.63      29.57  
 24 Tieman, Bella             12 CITI-CA                29.11      29.61  
 25 Venegas, Jazmine          12 UN-01-CA               30.55      29.82  
 25 Lopez, Marilyn            11 SGAC-CA                29.86      29.82  
 27 Dean, Leah                12 ROSE-CA                30.11      29.86  
 28 Gonzalez, Tiffany         12 SHRK-CA                29.76      29.95  
 29 Grant, Alexa              11 SHRK-CA                28.65      30.19  
 30 Lam, Robyn                12 ROSE-CA                30.51      30.21  
 31 Albertson, Ava            12 ALPH-CA                29.63      30.31  
 32 Henty-Dodd, Kaia          12 ALPH-CA                30.16      30.37  
 33 Ahmadi, Vania             12 ROSE-CA                29.63      30.50  
 34 Chan, Kiki                11 VISN-CA                30.25      30.55  
 35 Stanzler, Luane           11 SHRK-CA                30.28      30.59  
 36 Poage, Madison            12 LASC-CA                29.95      30.65  
 37 Chan, Mikayla             12 ROSE-CA                30.46      30.89  
 38 Capili, K. K.             12 CITI-CA                30.42      31.73  
RED - Division  
  1 O'Grady, Meredith         11 ROSE-CA                31.80      29.82  
  2 Campbell, Hannah          11 WEST-CA                30.85      30.45  
  3 Penman, Keisari           11 ROSE-CA                30.79      30.71  
  4 Metry, Sarah              12 LASC-CA                30.76      30.85  
  5 Dansirimitri, Jennifer    12 VISN-CA                31.25      30.93  
  6 Binder, Sienna            11 LASC-CA                31.15      30.94  
  7 Campos, Yaretzi           11 SGAC-CA                31.31      31.00  
  8 Tien, Mackenzie           11 VISN-CA                30.80      31.08  
  9 Gomez, Natalie            11 SGAC-CA                32.11      31.36  
 10 Sun, Morgan               12 ROSE-CA                32.33      31.43  
 11 Chung, Christine          12 RYL-CA                 31.34      31.56  
 12 Essmiller, Emiko          12 ROSE-CA                30.71      31.77  
 13 Lin, Tina                 11 ROSE-CA                31.73      32.11  
 14 Lee-Doulis, Amelia        11 ROSE-CA                32.82      32.13  
 15 Balam, Maya               11 UN-01-CA               31.58      32.37  
 16 Drago, Beatrice           11 RYL-CA                 32.76      32.50  
 17 Nicholas, Gabrielle       11 CITI-CA                33.29      32.53  
 18 Simonian, Jessica         11 ROSE-CA                32.08      32.56  
 19 Warren, Charlotte         11 LASC-CA                32.11      32.79  
 20 Tinoco, Samantha          11 PAC-CA                 33.35      33.45  
 21 Di Saia, Angelina         12 WEST-CA                32.32      33.70  
 22 Bindra, Simren            11 ROSE-CA                33.40      33.99  
 23 Zborovsky, Miya           12 UNAT-CA                33.42      34.07  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Guillermo, Camilla        12 SHRK-CA                59.49      59.41  
       29.01    59.41                                                      
  2 Paek, Iris                12 SHRK-CA                59.82      59.64  
       28.92    59.64                                                      
  3 Iturbe, Sarah             12 ROSE-CA              1:00.41      59.77  
       29.11    59.77                                                      
  4 Al-Bondak, Luna           12 ALPH-CA                59.86    1:00.24  
       28.81  1:00.24                                                      
  5 Fournier-Facori, Alix     12 ROSE-CA              1:00.37    1:00.85  
       29.28  1:00.85                                                      
  6 Barry, Manon              11 SHRK-CA              1:00.97    1:01.89  
       30.38  1:01.89                                                      
  7 Koike, Sora               11 ALPH-CA              1:00.40    1:02.04  
       30.49  1:02.04                                                      
  8 An, Nadia                 12 SHRK-CA              1:01.31    1:02.18  
       29.86  1:02.18                                                      
  9 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              1:01.42    1:02.78  
       30.04  1:02.78                                                      
 10 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA              1:03.86    1:02.79  
       30.84  1:02.79                                                      
 11 Wai, Julianna             12 ROSE-CA              1:04.51    1:03.01  
       30.60  1:03.01                                                      
 12 Manasfi, Maya             12 ALPH-CA              1:04.09    1:03.03  
       30.39  1:03.03                                                      
 13 Bowles, Farah             12 CITI-CA              1:04.54    1:03.61  
       31.55  1:03.61                                                      
 14 Bonk, Sarah               11 ROSE-CA              1:04.20    1:03.83  
       30.86  1:03.83                                                      
 15 Cornejo, Andrea           12 ALPH-CA              1:04.14    1:03.84  
       30.68  1:03.84                                                      
 16 Aldana, Sophia            11 LASC-CA              1:02.64    1:04.42  
       31.47  1:04.42                                                      
 17 Oh, Claire                11 VISN-CA              1:03.18    1:04.56  
       31.59  1:04.56                                                      
 18 Mora, Valeria             12 LMST-CA              1:03.04    1:04.89  
       31.37  1:04.89                                                      
 19 Blecha, Violet            11 SHRK-CA              1:06.09    1:04.96  
       31.68  1:04.96                                                      
 20 Campbell, Hannah          11 WEST-CA              1:05.06    1:05.08  
       31.92  1:05.08                                                      
 21 Shen, Katherine           12 LASC-CA              1:05.75    1:05.12  
       31.58  1:05.12                                                      
 22 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA              1:05.76    1:05.40  
       31.36  1:05.40                                                      
 23 Lesnever, Ella            12 ROSE-CA              1:02.48    1:05.46  
       30.54  1:05.46                                                      
 24 Poage, Madison            12 LASC-CA              1:06.39    1:06.05  
       31.54  1:06.05                                                      
 25 Lam, Robyn                12 ROSE-CA              1:05.28    1:06.11  
       31.99  1:06.11                                                      
 26 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA              1:06.10    1:06.20  
       31.37  1:06.20                                                      
 27 Chan, Mikayla             12 ROSE-CA              1:04.99    1:06.51  
       31.94  1:06.51                                                      
 28 Dean, Leah                12 ROSE-CA              1:05.56    1:06.95  
       32.04  1:06.95                                                      
 29 Ruiz, Brissa              11 SHRK-CA              1:06.34    1:07.08  
       32.39  1:07.08                                                      
 30 Tieman, Bella             12 CITI-CA              1:06.39    1:07.23  
       32.58  1:07.23                                                      
 31 Addiego, Shae             12 ROSE-CA              1:03.17    1:07.42  
       31.70  1:07.42                                                      
RED - Division  
  1 Erlij, Elliot             12 SHRK-CA              1:11.28    1:01.02  
       28.36  1:01.02                                                      
  2 Moore, Catherine          11 VISN-CA              1:08.30    1:03.89  
       30.81  1:03.89                                                      
  3 Tien, Mackenzie           11 VISN-CA              1:06.72    1:05.11  
       31.32  1:05.11                                                      
  4 Venegas, Jazmine          12 UN-01-CA             1:07.24    1:06.47  
       32.45  1:06.47                                                      
  5 Gonzalez, Tiffany         12 SHRK-CA              1:06.71    1:07.01  
       32.43  1:07.01                                                      
  6 Essmiller, Emiko          12 ROSE-CA              1:07.05    1:07.24  
       33.10  1:07.24                                                      
  7 Hong, Grace               11 SHRK-CA              1:06.99    1:07.60  
       32.99  1:07.60                                                      
  8 Chung, Christine          12 RYL-CA               1:09.49    1:07.92  
       32.85  1:07.92                                                      
  9 Ahmadi, Vania             12 ROSE-CA              1:10.45    1:07.99  
       32.78  1:07.99                                                      
 10 Stanzler, Luane           11 SHRK-CA              1:07.32    1:08.93  
       32.77  1:08.93                                                      
 11 Simonian, Jessica         11 ROSE-CA              1:08.35    1:10.02  
       33.69  1:10.02                                                      
 12 Drago, Beatrice           11 RYL-CA               1:10.57    1:10.19  
       34.06  1:10.19                                                      
 13 Metry, Sarah              12 LASC-CA              1:08.58    1:10.35  
       33.94  1:10.35                                                      
 14 Capili, K. K.             12 CITI-CA              1:07.37    1:11.04  
       33.76  1:11.04                                                      
 15 Gomez, Natalie            11 SGAC-CA              1:12.23    1:11.31  
       34.28  1:11.31                                                      
 16 Dansirimitri, Jennifer    12 VISN-CA              1:09.26    1:11.84  
       33.97  1:11.84                                                      
 17 Khajehgian, Inessa        12 ROSE-CA              1:09.29    1:12.37  
       34.01  1:12.37                                                      
 18 Batlkhagva, Enkhjin       11 SHRK-CA              1:12.70    1:12.81  
       36.06  1:12.81                                                      
 19 Warren, Charlotte         11 LASC-CA              1:08.52    1:13.51  
       35.34  1:13.51                                                      
 20 Zborovsky, Miya           12 UNAT-CA              1:12.50    1:17.75  
       36.06  1:17.75                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Iturbe, Sarah             12 ROSE-CA              2:11.85    2:09.84  
  2 Lee, Abigail Lee          12 SHRK-CA              2:11.62    2:10.83  
  3 An, Nadia                 12 SHRK-CA              2:16.48    2:11.44  
  4 Koike, Sora               11 ALPH-CA              2:10.43    2:13.66  
  5 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              2:12.59    2:13.99  
  6 Barry, Manon              11 SHRK-CA              2:17.56    2:14.07  
  7 Lee, Megan                12 ROSE-CA              2:11.64    2:14.46  
  8 Moore, Catherine          11 VISN-CA              2:14.28    2:15.16  
  9 Docter, Dylan             11 ROSE-CA              2:12.81    2:15.98  
 10 Wu, Lily                  11 ALPH-CA              2:16.31    2:16.58  
 11 Bowles, Farah             12 CITI-CA              2:12.83    2:17.57  
 12 Fournier-Facori, Alix     12 ROSE-CA              2:16.83    2:17.93  
 13 Dean, Leah                12 ROSE-CA              2:17.24    2:19.14  
 14 Essmiller, Emiko          12 ROSE-CA              2:21.67    2:19.26  
 15 Wai, Julianna             12 ROSE-CA              2:20.28    2:20.29  
 16 Lam, Robyn                12 ROSE-CA              2:19.17    2:21.04  
 17 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA              2:23.06    2:22.21  
 18 Poage, Madison            12 LASC-CA              2:23.93    2:22.32  
 19 Addiego, Shae             12 ROSE-CA              2:23.19    2:28.46  
RED - Division  
  1 Albertson, Ava            12 ALPH-CA              2:29.82    2:17.92  
  2 Simonian, Jessica         11 ROSE-CA              2:27.75    2:27.17  
  3 Tieman, Bella             12 CITI-CA              2:33.99    2:29.89  
       34.35  1:12.79  1:52.64  2:29.89                                    
  4 Lin, Tina                 11 ROSE-CA              2:30.29    2:30.65  
  5 Metry, Sarah              12 LASC-CA              2:33.72    2:33.13  
       35.55  1:15.17  1:54.94  2:33.13                                    
  6 Warren, Charlotte         11 LASC-CA              2:31.11    2:35.01  
       35.55  1:15.34  1:56.03  2:35.01                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Paek, Iris                12 SHRK-CA                29.66      29.31  
  2 Oh, Claire                11 VISN-CA                32.05      32.16  
  3 Blecha, Violet            11 SHRK-CA                33.20      32.46  
  4 Grant, Alexa              11 SHRK-CA                35.04      32.71  
  5 Lesnever, Ella            12 ROSE-CA                32.91      32.96  
  6 Shen, Katherine           12 LASC-CA                32.51      33.36  
  7 Wu, Lily                  11 ALPH-CA                35.80      33.39  
  8 Mora, Valeria             12 LMST-CA                32.55      33.50  
  9 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA                33.44      33.67  
 10 Hashimoto, Kaela          11 CITI-CA                35.08      33.86  
 11 Dean, Leah                12 ROSE-CA                32.78      34.03  
 12 Rocca, Lorelei            12 ROSE-CA                34.88      34.61  
 13 Bonk, Sarah               11 ROSE-CA                33.34      34.68  
 14 Poage, Madison            12 LASC-CA                33.39      34.76  
 15 Chung, Christine          12 RYL-CA                 35.66      34.96  
 16 Ruiz, Brissa              11 SHRK-CA                35.71      35.04  
 16 Penman, Keisari           11 ROSE-CA                35.21      35.04  
 18 Villavicencio, Bella      12 ROSE-CA                33.61      35.05  
 19 Chan, Kiki                11 VISN-CA                34.31      35.06  
 20 Lopez, Marilyn            11 SGAC-CA                35.11      35.42  
 21 Tien, Mackenzie           11 VISN-CA                35.30      35.65  
 22 Capili, K. K.             12 CITI-CA                35.17      35.97  
 23 Gonzalez, Tiffany         12 SHRK-CA                34.93      36.15  
 24 Aldana, Sophia            11 LASC-CA                35.71      37.39  
RED - Division  
  1 Venegas, Jazmine          12 UN-01-CA               36.81      36.02  
  2 Hong, Grace               11 SHRK-CA                38.11      36.18  
  3 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA                39.08      36.24  
  4 Stanzler, Luane           11 SHRK-CA                36.62      36.32  
  5 Campos, Yaretzi           11 SGAC-CA                37.21      36.36  
  6 Warren, Charlotte         11 LASC-CA                36.27      37.12  
  7 Sun, Morgan               12 ROSE-CA                36.68      37.41  
  8 Lee-Doulis, Amelia        11 ROSE-CA                38.48      37.45  
  9 Simonian, Jessica         11 ROSE-CA                37.14      37.49  
 10 Campbell, Hannah          11 WEST-CA                37.25      37.53  
 11 Lee, Olivia               11 ROSE-CA                36.98      38.01  
 12 Balam, Maya               11 UN-01-CA               39.26      39.18  
 -- Bindra, Simren            11 ROSE-CA                39.59         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              1:08.05    1:07.93  
       33.33  1:07.93                                                      
  2 Fournier-Facori, Alix     12 ROSE-CA              1:09.42    1:08.16  
       33.51  1:08.16                                                      
  3 Oh, Claire                11 VISN-CA              1:09.76    1:09.34  
       34.42  1:09.34                                                      
  4 An, Nadia                 12 SHRK-CA              1:10.55    1:09.52  
       33.89  1:09.52                                                      
  5 Han, Jessica              12 SHRK-CA              1:11.25    1:09.66  
       34.40  1:09.66                                                      
  6 Sun, Aliena               12 VISN-CA              1:11.38    1:10.12  
       34.51  1:10.12                                                      
  7 Shen, Katherine           12 LASC-CA              1:10.52    1:10.13  
       34.47  1:10.13                                                      
  8 Wu, Lily                  11 ALPH-CA              1:13.49    1:10.19  
       33.85  1:10.19                                                      
  9 Dean, Leah                12 ROSE-CA              1:08.92    1:10.76  
       34.67  1:10.76                                                      
 10 Barry, Manon              11 SHRK-CA              1:16.85    1:11.29  
       34.85  1:11.29                                                      
 11 Iturbe, Sarah             12 ROSE-CA              1:10.48    1:11.32  
       34.58  1:11.32                                                      
 12 Moore, Catherine          11 VISN-CA              1:11.99    1:12.12  
       35.13  1:12.12                                                      
 13 Chan, Kiki                11 VISN-CA              1:13.47    1:12.94  
       35.77  1:12.94                                                      
 14 Poage, Madison            12 LASC-CA              1:13.11    1:13.50  
       36.14  1:13.50                                                      
 15 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA              1:13.89    1:14.22  
       36.29  1:14.22                                                      
 16 Manasfi, Maya             12 ALPH-CA              1:15.28    1:14.29  
       35.44  1:14.29                                                      
 17 Lopez, Marilyn            11 SGAC-CA              1:16.01    1:15.11  
       36.51  1:15.11                                                      
 18 Lesnever, Ella            12 ROSE-CA              1:12.61    1:15.38  
       35.76  1:15.38                                                      
 19 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              1:14.71    1:15.56  
       36.62  1:15.56                                                      
 20 Penman, Keisari           11 ROSE-CA              1:14.94    1:16.03  
       37.58  1:16.03                                                      
 21 Tien, Mackenzie           11 VISN-CA              1:16.72    1:16.56  
       37.67  1:16.56                                                      
 22 Wai, Julianna             12 ROSE-CA              1:16.59    1:17.26  
       37.05  1:17.26                                                      
 23 Villavicencio, Bella      12 ROSE-CA              1:15.82    1:17.28  
       38.18  1:17.28                                                      
 24 Simonian, Jessica         11 ROSE-CA              1:17.48    1:18.36  
       38.72  1:18.36                                                      
 25 Capili, K. K.             12 CITI-CA              1:16.49    1:18.39  
       38.10  1:18.39                                                      
 -- Chung, Christine          12 RYL-CA               1:16.77         DQ  
       37.36       DQ                                                      
 -- Blecha, Violet            11 SHRK-CA              1:12.17         DQ  
       35.47       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Essmiller, Emiko          12 ROSE-CA              1:18.23    1:16.34  
       37.90  1:16.34                                                      
  2 Campos, Yaretzi           11 SGAC-CA              1:19.89    1:16.45  
       38.05  1:16.45                                                      
  3 Aldana, Sophia            11 LASC-CA              1:22.04    1:17.28  
       37.65  1:17.28                                                      
  4 O'Grady, Meredith         11 ROSE-CA              1:18.63    1:18.46  
       37.11  1:18.46                                                      
  5 Sun, Morgan               12 ROSE-CA              1:18.27    1:19.08  
       38.79  1:19.08                                                      
  6 Metry, Sarah              12 LASC-CA              1:20.76    1:20.53  
       39.85  1:20.53                                                      
  7 Lam, Robyn                12 ROSE-CA              1:22.74    1:21.30  
       40.38  1:21.30                                                      
  8 Balam, Maya               11 UN-01-CA             1:19.75    1:22.00  
       40.81  1:22.00                                                      
  9 Di Saia, Angelina         12 WEST-CA              1:22.92    1:22.61  
       38.63  1:22.61                                                      
 10 Nicholas, Gabrielle       11 CITI-CA              1:19.04    1:22.71  
       39.62  1:22.71                                                      
 11 Lee-Doulis, Amelia        11 ROSE-CA              1:23.36    1:24.12  
       41.08  1:24.12                                                      
 12 Batlkhagva, Enkhjin       11 SHRK-CA              1:25.20    1:24.45  
       42.24  1:24.45                                                      
 -- Drago, Beatrice           11 RYL-CA               1:23.95         DQ  
       40.06       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Paek, Iris                12 SHRK-CA              2:18.05    2:20.39  
       33.94  1:09.35  1:45.47  2:20.39                                    
  2 Al-Bondak, Luna           12 ALPH-CA              2:28.31    2:25.48  
       34.31  1:10.81  1:48.63  2:25.48                                    
  3 Song, Kailyn              12 SHRK-CA              2:41.77    2:27.86  
       35.26  1:12.71  1:51.51  2:27.86                                    
  4 Dean, Leah                12 ROSE-CA              2:32.15    2:34.46  
       36.87  1:16.91  1:56.59  2:34.46                                    
  5 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              2:39.43    2:43.15  
       38.13  1:19.66  2:02.09  2:43.15                                    
RED - Division  
  1 Khajehgian, Inessa        12 ROSE-CA              2:58.52    2:49.77  
       39.25  1:21.55  2:06.41  2:49.77                                    
 -- Simonian, Jessica         11 ROSE-CA              2:51.33         DQ  
       40.05  1:22.70  2:05.95       DQ                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bowles, Farah             12 CITI-CA                35.70      35.56  
  2 Henty-Dodd, Kaia          12 ALPH-CA                36.25      35.96  
  3 Cornejo, Andrea           12 ALPH-CA                36.91      36.48  
  4 Venegas, Jazmine          12 UN-01-CA               38.65      36.74  
  5 Albertson, Ava            12 ALPH-CA                35.80      36.82  
  6 Barry, Manon              11 SHRK-CA                36.85      37.19  
  7 Chan, Kiki                11 VISN-CA                37.64      37.49  
  8 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA                37.06      37.55  
  9 Hashimoto, Kaela          11 CITI-CA                37.56      37.60  
 10 Wu, Lily                  11 ALPH-CA                38.03      38.10  
 11 Grant, Alexa              11 SHRK-CA                37.89      38.38  
 12 Penman, Keisari           11 ROSE-CA                38.15      38.46  
 13 Chan, Mikayla             12 ROSE-CA                38.55      38.76  
 14 Shen, Katherine           12 LASC-CA                38.64      39.14  
 15 Villavicencio, Bella      12 ROSE-CA                37.31      39.48  
 16 Stanzler, Luane           11 SHRK-CA                39.46      39.58  
 17 Campbell, Hannah          11 WEST-CA                39.69      39.64  
 18 Tieman, Bella             12 CITI-CA                38.96      39.71  
 19 Gonzalez, Tiffany         12 SHRK-CA                40.30      39.88  
 20 Ahmadi, Vania             12 ROSE-CA                38.83      39.91  
 21 Wai, Julianna             12 ROSE-CA                39.47      39.98  
 22 Guillermo, Camilla        12 SHRK-CA                38.87      40.14  
 23 Lopez, Marilyn            11 SGAC-CA                40.46      40.30  
 24 Hui, Kathleen             11 BRSC-CA                40.52      40.90  
 25 Dansirimitri, Jennifer    12 VISN-CA                40.25      41.30  
 26 Capili, K. K.             12 CITI-CA                40.23      41.40  
 27 Lin, Tina                 11 ROSE-CA                40.74      41.54  
 28 Di Saia, Angelina         12 WEST-CA                40.67      41.62  
 29 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA                40.39      41.64  
 -- Han, Jessica              12 SHRK-CA                37.12         DQ  
RED - Division  
  1 Lam, Robyn                12 ROSE-CA                41.08      40.32  
  2 Manasfi, Maya             12 ALPH-CA                41.64      40.53  
  3 Lesnever, Ella            12 ROSE-CA                41.90      40.59  
  4 Campos, Yaretzi           11 SGAC-CA                42.24      40.61  
  5 O'Grady, Meredith         11 ROSE-CA                42.30      40.63  
  6 Poage, Madison            12 LASC-CA                42.70      40.85  
  7 Tien, Mackenzie           11 VISN-CA                41.24      41.23  
  8 Sun, Morgan               12 ROSE-CA                42.90      41.88  
  9 Drago, Beatrice           11 RYL-CA                 41.87      42.40  
 10 Essmiller, Emiko          12 ROSE-CA                42.58      42.55  
 11 Warren, Charlotte         11 LASC-CA                42.41      42.56  
 12 Binder, Sienna            11 LASC-CA                41.33      42.71  
 13 Bindra, Simren            11 ROSE-CA                42.02      42.87  
 14 Davies, Abbi              11 ALPH-CA                42.78      42.96  
 15 Gomez, Natalie            11 SGAC-CA                43.45      43.21  
 16 Metry, Sarah              12 LASC-CA                43.45      44.31  
 17 Nicholas, Gabrielle       11 CITI-CA                44.09      45.66  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bowles, Farah             12 CITI-CA              1:17.72    1:15.69  
       35.85  1:15.69                                                      
  2 Lee, Megan                12 ROSE-CA              1:18.46    1:18.63  
       37.20  1:18.63                                                      
  3 Song, Elia                12 WEST-CA              1:19.23    1:18.96  
       38.27  1:18.96                                                      
  4 Albertson, Ava            12 ALPH-CA              1:18.13    1:19.13  
       37.18  1:19.13                                                      
  5 Hashimoto, Kaela          11 CITI-CA              1:18.68    1:19.36  
       38.25  1:19.36                                                      
  6 Rocca, Lorelei            12 ROSE-CA              1:21.98    1:19.47  
       37.83  1:19.47                                                      
  7 Chan, Mikayla             12 ROSE-CA              1:22.44    1:21.81  
       38.96  1:21.81                                                      
  8 Cornejo, Andrea           12 ALPH-CA              1:23.35    1:21.83  
       39.30  1:21.83                                                      
  9 Henty-Dodd, Kaia          12 ALPH-CA              1:20.76    1:22.26  
       38.85  1:22.26                                                      
 10 Barry, Manon              11 SHRK-CA              1:21.58    1:22.73  
       38.73  1:22.73                                                      
 11 Erlij, Elliot             12 SHRK-CA              1:28.30    1:22.88  
       38.62  1:22.88                                                      
 12 Villavicencio, Bella      12 ROSE-CA              1:24.23    1:23.21  
       40.16  1:23.21                                                      
 13 Penman, Keisari           11 ROSE-CA              1:22.01    1:23.33  
       39.81  1:23.33                                                      
 14 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA              1:19.47    1:24.19  
       39.55  1:24.19                                                      
 15 Guillermo, Camilla        12 SHRK-CA              1:22.79    1:24.85  
       40.25  1:24.85                                                      
 16 Lin, Tina                 11 ROSE-CA              1:24.73    1:25.09  
       40.77  1:25.09                                                      
 17 Addiego, Shae             12 ROSE-CA              1:26.62    1:25.51  
       39.26  1:25.51                                                      
 18 Ahmadi, Vania             12 ROSE-CA              1:22.07    1:26.30  
       40.70  1:26.30                                                      
 19 Dansirimitri, Jennifer    12 VISN-CA              1:26.39    1:26.76  
       40.63  1:26.76                                                      
 20 Tien, Mackenzie           11 VISN-CA              1:23.50    1:26.90  
       42.09  1:26.90                                                      
 21 Campbell, Hannah          11 WEST-CA              1:25.30    1:27.12  
       42.98  1:27.12                                                      
 -- Chan, Kiki                11 VISN-CA              1:19.50         DQ  
       38.79       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Hong, Grace               11 SHRK-CA              1:30.80    1:27.66  
       42.11  1:27.66                                                      
  2 Di Saia, Angelina         12 WEST-CA              1:35.08    1:28.74  
       41.66  1:28.74                                                      
  3 Sun, Morgan               12 ROSE-CA              1:32.47    1:29.50  
       43.82  1:29.50                                                      
  4 Essmiller, Emiko          12 ROSE-CA              1:34.93    1:31.50  
       44.12  1:31.50                                                      
  5 Lee, Olivia               11 ROSE-CA              1:29.49    1:31.94  
       45.30  1:31.94                                                      
  6 Davies, Abbi              11 ALPH-CA              1:31.65    1:32.01  
       44.59  1:32.01                                                      
  7 Batlkhagva, Enkhjin       11 SHRK-CA              1:34.20    1:32.05  
       45.11  1:32.05                                                      
  8 Bindra, Simren            11 ROSE-CA              1:31.98    1:32.73  
       43.92  1:32.73                                                      
  9 Gomez, Natalie            11 SGAC-CA              1:35.94    1:35.23  
       45.10  1:35.23                                                      
 10 Diaz, Emily               12 PAC-CA               1:36.76    1:35.60  
       45.13  1:35.60                                                      
 -- Drago, Beatrice           11 RYL-CA               1:30.41         DQ  
       42.27       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bowles, Farah             12 CITI-CA              2:58.98    2:50.71  
       41.38  1:25.98  2:09.02  2:50.71                                    
  2 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA              3:03.14    2:57.29  
       39.89  1:25.01  2:10.90  2:57.29                                    
  3 Chan, Mikayla             12 ROSE-CA              2:59.67    2:57.71  
       41.06  1:25.87  2:11.57  2:57.71                                    
RED - Division  
  1 Ahmadi, Vania             12 ROSE-CA              3:20.83    3:09.04  
       41.35  1:27.98  2:18.57  3:09.04                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Docter, Dylan             11 ROSE-CA                30.31      29.78  
  2 Lee, Megan                12 ROSE-CA                31.06      30.62  
  3 An, Nadia                 12 SHRK-CA                31.79      31.05  
  4 Guillermo, Camilla        12 SHRK-CA                32.03      31.07  
  5 Sun, Aliena               12 VISN-CA                30.64      31.17  
  6 Iturbe, Sarah             12 ROSE-CA                31.36      31.38  
  7 Song, Kailyn              12 SHRK-CA                32.71      31.45  
  8 Shen, Katherine           12 LASC-CA                31.83      31.50  
  9 Mora, Valeria             12 LMST-CA                31.00      31.52  
 10 Lesnever, Ella            12 ROSE-CA                31.67      31.96  
 11 Barry, Manon              11 SHRK-CA                34.15      32.06  
 12 Balam, Maya               11 UN-01-CA               32.97      32.20  
 13 Manasfi, Maya             12 ALPH-CA                33.08      32.42  
 14 Grant, Alexa              11 SHRK-CA                31.91      32.57  
 15 Chan, Mikayla             12 ROSE-CA                32.41      32.58  
 16 Bonk, Sarah               11 ROSE-CA                31.28      32.64  
 17 Fournier-Facori, Alix     12 ROSE-CA                31.40      32.74  
 18 Venegas, Jazmine          12 UN-01-CA               32.29      32.79  
 19 Aldana, Sophia            11 LASC-CA                31.17      32.91  
 20 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA                32.65      33.00  
 21 Wai, Julianna             12 ROSE-CA                33.30      33.16  
 22 Ruiz, Brissa              11 SHRK-CA                33.47      33.38  
 23 Sun, Morgan               12 ROSE-CA                33.07      33.51  
 24 Blecha, Violet            11 SHRK-CA                32.94      33.67  
 25 Han, Jessica              12 SHRK-CA                32.85      33.72  
 26 Villavicencio, Bella      12 ROSE-CA                32.13      33.80  
 27 Chan, Kiki                11 VISN-CA                34.09      34.09  
 28 Khajehgian, Inessa        12 ROSE-CA                33.90      34.23  
 29 Ahmadi, Vania             12 ROSE-CA                33.24      35.06  
 30 Capili, K. K.             12 CITI-CA                33.28      35.95  
RED - Division  
  1 Erlij, Elliot             12 SHRK-CA                36.00      29.57  
  2 Campos, Yaretzi           11 SGAC-CA                35.26      33.70  
  3 Lopez, Marilyn            11 SGAC-CA                35.87      34.10  
  4 Henty-Dodd, Kaia          12 ALPH-CA                35.42      34.25  
  5 Song, Elia                12 WEST-CA                34.95      34.35  
  6 Cornejo, Andrea           12 ALPH-CA                35.34      34.73  
  7 Essmiller, Emiko          12 ROSE-CA                35.58      34.74  
  8 Hong, Grace               11 SHRK-CA                34.41      34.82  
  9 Lam, Robyn                12 ROSE-CA                36.73      35.00  
 10 Metry, Sarah              12 LASC-CA                35.54      35.13  
 11 Lin, Tina                 11 ROSE-CA                34.64      35.42  
 12 Tieman, Bella             12 CITI-CA                35.39      35.51  
 13 Penman, Keisari           11 ROSE-CA                35.33      35.80  
 14 Gonzalez, Tiffany         12 SHRK-CA                34.52      35.81  
 15 Lee, Olivia               11 ROSE-CA                34.63      36.54  
 16 Hsieh Schumacher, Sonia   12 WEST-CA                35.17      36.78  
 17 Tinoco, Samantha          11 PAC-CA                 36.57      38.37  
 18 Zborovsky, Miya           12 UNAT-CA                37.25      44.71  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Docter, Dylan             11 ROSE-CA              1:08.79    1:06.55  
       31.07  1:06.55                                                      
  2 Chan, Maya                12 VISN-CA              1:07.75    1:08.18  
       31.75  1:08.18                                                      
  3 Hashimoto, Kaela          11 CITI-CA              1:12.20    1:09.47  
       32.64  1:09.47                                                      
  4 Balam, Maya               11 UN-01-CA             1:13.51    1:10.62  
       34.02  1:10.62                                                      
  5 An, Nadia                 12 SHRK-CA              1:09.12    1:10.83  
       32.44  1:10.83                                                      
  6 Song, Kailyn              12 SHRK-CA              1:11.92    1:10.87  
       32.36  1:10.87                                                      
  7 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA              1:11.66    1:11.28  
       33.37  1:11.28                                                      
  8 Iturbe, Sarah             12 ROSE-CA              1:11.86    1:11.52  
       32.69  1:11.52                                                      
  9 Sun, Morgan               12 ROSE-CA              1:13.23    1:13.05  
       34.55  1:13.05                                                      
 10 Aldana, Sophia            11 LASC-CA              1:10.95    1:14.04  
       34.75  1:14.04                                                      
 11 Venegas, Jazmine          12 UN-01-CA             1:15.98    1:20.15  
       36.81  1:20.15                                                      
RED - Division  
  1 Dean, Leah                12 ROSE-CA              1:16.40    1:14.55  
       34.46  1:14.55                                                      
  2 Sun, Aliena               12 VISN-CA              1:16.88    1:17.13  
       35.79  1:17.13                                                      
  3 Ahmadi, Vania             12 ROSE-CA              1:22.88    1:22.21  
       37.49  1:22.21                                                      
  4 Lin, Tina                 11 ROSE-CA              1:19.02    1:23.20  
       39.79  1:23.20                                                      
  5 Batlkhagva, Enkhjin       11 SHRK-CA              1:23.00    1:32.24  
       43.76  1:32.24                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Abigail Lee          12 SHRK-CA              1:08.92    1:08.37  
       34.03  1:08.37                                                      
  2 Han, Jessica              12 SHRK-CA              1:09.06    1:09.08  
       32.57  1:09.08                                                      
  3 Docter, Dylan             11 ROSE-CA              1:11.74    1:09.48  
       32.47  1:09.48                                                      
  4 Rocca, Lorelei            12 ROSE-CA              1:09.38    1:09.49  
       33.19  1:09.49                                                      
  5 Hashimoto, Kaela          11 CITI-CA              1:10.03    1:10.21  
       33.17  1:10.21                                                      
  6 Iturbe, Sarah             12 ROSE-CA              1:09.98    1:10.26  
       33.03  1:10.26                                                      
  7 An, Nadia                 12 SHRK-CA              1:10.30    1:10.62  
       34.18  1:10.62                                                      
  8 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA              1:11.65    1:11.05  
       34.66  1:11.05                                                      
  9 Guillermo, Camilla        12 SHRK-CA              1:11.09    1:11.21  
       32.69  1:11.21                                                      
 10 Wu, Lily                  11 ALPH-CA              1:10.87    1:11.61  
       33.48  1:11.61                                                      
 11 Koike, Sora               11 ALPH-CA              1:10.08    1:11.99  
       32.85  1:11.99                                                      
 12 Song, Elia                12 WEST-CA              1:17.55    1:13.43  
       34.97  1:13.43                                                      
 13 Chan, Mikayla             12 ROSE-CA              1:13.68    1:14.02  
       35.25  1:14.02                                                      
 14 Manasfi, Maya             12 ALPH-CA              1:16.56    1:14.87  
       36.21  1:14.87                                                      
 15 Sun, Aliena               12 VISN-CA              1:11.48    1:14.90  
       34.32  1:14.90                                                      
 16 Fournier-Facori, Alix     12 ROSE-CA              1:09.37    1:14.92  
       35.26  1:14.92                                                      
 17 Penman, Keisari           11 ROSE-CA              1:14.23    1:15.08  
       37.03  1:15.08                                                      
 18 Bonk, Sarah               11 ROSE-CA              1:12.46    1:15.10  
       34.66  1:15.10                                                      
 19 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA              1:13.67    1:15.26  
       35.38  1:15.26                                                      
 20 Lesnever, Ella            12 ROSE-CA              1:10.56    1:15.46  
       34.58  1:15.46                                                      
 21 Albertson, Ava            12 ALPH-CA              1:15.90    1:15.61  
       36.85  1:15.61                                                      
 22 Henty-Dodd, Kaia          12 ALPH-CA              1:16.85    1:15.86  
       36.11  1:15.86                                                      
 23 Lopez, Marilyn            11 SGAC-CA              1:15.90    1:16.01  
       35.24  1:16.01                                                      
 24 Villavicencio, Bella      12 ROSE-CA              1:14.26    1:16.13  
       36.17  1:16.13                                                      
 25 Wai, Julianna             12 ROSE-CA              1:15.24    1:16.34  
       36.79  1:16.34                                                      
 26 Ruiz, Brissa              11 SHRK-CA              1:15.81    1:16.87  
       35.80  1:16.87                                                      
 27 Campos, Yaretzi           11 SGAC-CA              1:16.73    1:17.56  
       36.62  1:17.56                                                      
 28 Lin, Tina                 11 ROSE-CA              1:17.16    1:18.63  
       38.58  1:18.63                                                      
 29 Ahmadi, Vania             12 ROSE-CA              1:16.48    1:19.12  
       37.91  1:19.12                                                      
 30 Addiego, Shae             12 ROSE-CA              1:17.32    1:19.39  
       37.57  1:19.39                                                      
 31 Khajehgian, Inessa        12 ROSE-CA              1:16.92    1:20.15  
       34.81  1:20.15                                                      
 32 Capili, K. K.             12 CITI-CA              1:14.51    1:20.63  
       38.02  1:20.63                                                      
 -- Grant, Alexa              11 SHRK-CA              1:11.64         DQ  
       33.86       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Sun, Morgan               12 ROSE-CA              1:19.76    1:16.89  
       36.61  1:16.89                                                      
  2 Lam, Robyn                12 ROSE-CA              1:18.77    1:19.06  
       38.98  1:19.06                                                      
  3 Lee, Olivia               11 ROSE-CA              1:18.60    1:20.60  
       38.74  1:20.60                                                      
  4 Stanzler, Luane           11 SHRK-CA              1:19.43    1:20.78  
       38.80  1:20.78                                                      
  5 Drago, Beatrice           11 RYL-CA               1:22.68    1:21.05  
       39.56  1:21.05                                                      
  6 Balam, Maya               11 UN-01-CA             1:18.86    1:21.27  
       36.67  1:21.27                                                      
  7 Tinoco, Samantha          11 PAC-CA               1:23.46    1:29.47  
       41.11  1:29.47                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lee, Abigail Lee          12 SHRK-CA              2:27.45    2:24.00  
       34.05  1:11.74  1:50.58  2:24.00                                    
  2 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              2:22.97    2:24.12  
       31.49  1:07.99  1:52.47  2:24.12                                    
  3 Lee, Megan                12 ROSE-CA              2:33.22    2:28.21  
       32.38  1:11.64  1:55.91  2:28.21                                    
  4 Guillermo, Camilla        12 SHRK-CA              2:27.79    2:28.56  
       33.19  1:08.55  1:55.71  2:28.56                                    
  5 Lin, Emmy                 12 ROSE-CA              2:31.62    2:30.27  
       33.30  1:13.28  1:54.77  2:30.27                                    
  6 Barry, Manon              11 SHRK-CA              2:37.42    2:30.40  
       33.30  1:11.50  1:56.30  2:30.40                                    
  7 An, Nadia                 12 SHRK-CA              2:28.16    2:30.75  
       32.15  1:11.26  1:56.24  2:30.75                                    
  8 Hashimoto, Kaela          11 CITI-CA              2:30.25    2:30.78  
       33.84  1:12.16  1:56.24  2:30.78                                    
  9 Koike, Sora               11 ALPH-CA              2:30.22    2:31.02  
       32.39  1:10.04  1:57.28  2:31.02                                    
 10 Dean, Leah                12 ROSE-CA              2:34.17    2:33.83  
       33.53  1:13.07  1:59.28  2:33.83                                    
 11 Fournier-Facori, Alix     12 ROSE-CA              2:33.02    2:36.30  
       36.43  1:13.44  2:01.48  2:36.30                                    
 12 Chan, Mikayla             12 ROSE-CA              2:45.80    2:38.39  
       33.53  1:15.27  2:01.09  2:38.39                                    
 13 Bowles, Farah             12 CITI-CA              2:36.11    2:38.81  
       36.90  1:18.26  2:04.45  2:38.81                                    
 14 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              2:39.95    2:39.06  
       34.53  1:16.07  2:04.88  2:39.06                                    
 15 Laguna, Olivia            12 ROSE-CA              2:40.19    2:40.16  
       37.18  1:17.68  2:03.28  2:40.16                                    
 16 Penman, Keisari           11 ROSE-CA              2:38.87    2:41.01  
       36.28  1:17.12  2:03.42  2:41.01                                    
 17 Albertson, Ava            12 ALPH-CA              2:39.32    2:42.03  
       35.41  1:20.14  2:05.61  2:42.03                                    
 18 Wai, Julianna             12 ROSE-CA              2:43.51    2:48.58  
       35.97  1:19.35  2:09.65  2:48.58                                    
RED - Division  
  1 Essmiller, Emiko          12 ROSE-CA              2:47.44    2:42.58  
       36.04  1:16.19  2:04.43  2:42.58                                    
  2 Lam, Robyn                12 ROSE-CA              2:47.58    2:42.72  
       36.72  1:20.22  2:07.50  2:42.72                                    
  3 Tieman, Bella             12 CITI-CA              2:48.01    2:43.91  
       37.40  1:18.52  2:07.28  2:43.91                                    
  4 Lin, Tina                 11 ROSE-CA              2:48.34    2:45.84  
       38.04  1:21.15  2:08.39  2:45.84                                    
  5 Villavicencio, Bella      12 ROSE-CA              2:47.62    2:48.81  
       36.57  1:20.09  2:09.64  2:48.81                                    
  6 Binder, Sienna            11 LASC-CA              2:55.28    2:49.78  
       37.80  1:22.54  2:12.30  2:49.78                                    
  7 Warren, Charlotte         11 LASC-CA              2:50.40    2:50.01  
       38.30  1:19.76  2:11.47  2:50.01                                    
  8 Simonian, Jessica         11 ROSE-CA              2:53.49    2:52.68  
       40.68  1:23.29  2:15.79  2:52.68                                    
  9 Batlkhagva, Enkhjin       11 SHRK-CA              3:01.30    2:57.89  
       42.51  1:28.51  2:18.86  2:57.89                                    
 10 Nicholas, Gabrielle       11 CITI-CA              2:55.38    3:03.25  
       38.90  1:25.32  2:20.28  3:03.25                                    
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              4:55.50    5:01.37  
       31.74  1:07.29  1:46.39  2:24.76  3:10.23  3:54.91  4:28.76  5:01.37
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Kailyn              12 SHRK-CA              5:51.73    5:47.09  
       31.49  1:05.95  1:41.04  2:16.59  2:52.00  3:28.04  4:04.08  4:40.01
     5:15.39  5:47.09                                                      
  2 Lee, Abigail Lee          12 SHRK-CA              5:55.33    5:49.43  
       31.54  1:06.34  1:41.50  2:17.03  2:52.60  3:28.61  4:04.90  4:40.98
     5:16.32  5:49.43                                                      
  3 Bugarin, Mia              11 ROSE-CA              5:50.84    5:51.35  
       32.39  1:07.37  1:42.82  2:18.22  2:53.38  3:29.01  4:05.17  4:41.26
     5:17.43  5:51.35                                                      
  4 Chan, Maya                12 VISN-CA              5:47.87    5:51.42  
       31.18  1:05.42  1:41.06  2:17.20  2:53.36  3:29.18  4:04.95  4:40.75
     5:16.53  5:51.42                                                      
  5 Lee, Megan                12 ROSE-CA              5:47.25    5:51.86  
       32.33  1:07.11  1:42.70  2:17.79  2:53.49  3:29.48  4:05.39  4:41.63
     5:17.90  5:51.86                                                      
  6 Paek, Iris                12 SHRK-CA              5:58.32    5:53.85  
       32.19  1:07.18  1:42.93  2:18.72  2:54.83  3:31.29  4:07.78  4:43.98
     5:20.38  5:53.85                                                      
  7 Iturbe, Sarah             12 ROSE-CA              6:03.48    5:57.06  
       31.21  1:05.79  1:41.98  2:18.12  2:55.15  3:32.57  4:09.39  4:46.52
     5:23.25  5:57.06                                                      
  8 An, Nadia                 12 SHRK-CA              5:59.78    5:57.32  
       32.34  1:07.41  1:42.79  2:19.54  2:55.98  3:32.73  4:09.38  4:45.77
     5:22.41  5:57.32                                                      
  9 Moore, Catherine          11 VISN-CA              6:00.08    5:57.46  
       31.11  1:06.52  1:42.52  2:18.46  2:54.26  3:31.48  4:08.70  4:45.37
     5:22.79  5:57.46                                                      
 10 Koike, Sora               11 ALPH-CA              5:56.08    6:01.74  
       32.53  1:08.15  1:44.36  2:21.40  2:57.97  3:34.67  4:12.54  4:49.32
     5:26.82  6:01.74                                                      
 11 Docter, Dylan             11 ROSE-CA              6:06.88    6:17.05  
       32.28  1:08.40  1:45.46  2:23.53  3:02.71  3:41.46  4:20.42  5:00.17
     5:39.91  6:17.05                                                      
 12 Paek, Irene               10 SHRK-CA              6:22.46    6:28.74  
       34.68  1:13.99  1:53.28  2:33.23  3:12.52  3:52.72  4:32.87  5:12.66
     5:52.75  6:28.74                                                      
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xu, Sophia                13 ROSE-CA                25.93      25.70  
  2 Thompson, Lacey           13 ALPH-CA                26.10      25.82  
  3 Borkar, Maya              14 ROSE-CA                26.25      25.84  
  4 Akobdzhanyan, Valeriya    14 UNAT-CA                26.36      26.29  
  5 Binder, Logan             13 LASC-CA                26.43      26.66  
  6 Perez, Kenya              14 SGAC-CA                26.46      26.84  
  7 Harrington, Rubi          13 SHRK-CA                26.91      26.85  
  8 Stillitano, Naomi         13 ROSE-CA                26.87      26.92  
  9 Park, Ashlyn              13 SHRK-CA                26.82      27.09  
 10 Portillo, Eileen          13 VISN-CA                26.84      27.18  
 11 Li, Sophia                14 ROSE-CA                27.34      27.21  
 12 Viramontes, Maya          13 ALPH-CA                26.50      27.25  
 13 Paganelli, Giulia         13 CITI-CA                27.36      27.59  
 14 Du, Leilani               13 ROSE-CA                27.99      27.65  
 15 Kim, Lola                 14 LASC-CA                27.59      27.84  
 16 Rayburn, Molly            13 LASC-CA                26.43      27.88  
 17 Kizler, Nina              13 UNAT-CA                28.33      28.01  
 18 Collins, Saffron          13 ALPH-CA                27.62      28.04  
 19 O'Brien, Heather          13 CITI-CA                28.31      28.11  
 20 Mancera Rodriguez, Ana    13 ROSE-CA                28.03      28.12  
 21 Wiggins, Alissa           13 VISN-CA                28.48      28.21  
 21 Roman-Wilson, Mia         14 BAY-CA                 27.53      28.21  
 23 Fishman, Charlotte        13 ROSE-CA                27.78      28.24  
 24 Ziv, Maya                 14 UN-02-CA               28.10      28.36  
 25 Soricut, Clara            14 CITI-CA                28.73      28.41  
 26 Biryuchkova, Alina        14 SHRK-CA                28.26      28.53  
 27 Stubbeman, Sky            13 LASC-CA                28.57      28.56  
 28 Gomez, Brandi             13 SGAC-CA                28.64      28.60  
 29 Laguna, Marcella          14 UN-03-CA               28.64      28.81  
 30 Zubkoff, Anastasia        14 LASC-CA                28.42      28.92  
 31 Chatalyan, Abby           13 SHRK-CA                28.85      29.12  
 32 Gaytan, Mackenzie         13 LASC-CA                29.07      29.28  
 33 Barash, Jordan            13 CITI-CA                29.20      29.36  
 34 Sootkoos, Katherine       13 CITI-CA                28.72      29.37  
 35 Molinares, Liliana        13 LMST-CA                28.83      29.47  
 36 O'Sullivan, Kinsey        13 SHRK-CA                29.21      29.50  
 37 Schnauer, Ciara           14 UNAT-CA                28.25      29.62  
 38 Sarat, Elda               14 LMST-CA                28.74      29.82  
RED - Division  
  1 Lie, Audrey               13 CITI-CA                29.91      28.49  
  2 Badescu, Emma             13 ROSE-CA                29.44      28.84  
  3 Bergman, Lilah            14 LASC-CA                29.58      29.13  
  4 Fiallos, Hailey           13 CITI-CA                29.67      29.17  
  5 Sheets, Riley             13 CITI-CA                29.41      29.56  
  6 Eagly Cummings, Audrey    13 BRSC-CA                29.89      30.31  
  7 Choi, Ellen               13 ROSE-CA                30.36      30.37  
  8 Scott, Naomi              14 CITI-CA                30.46      30.45  
  9 Peng, Taylor              13 RYL-CA                 29.49      30.50  
 10 Allen, Samantha           13 BAY-CA                 30.78      30.86  
 11 Shahabi, Sophia           13 RYL-CA                 30.04      31.07  
 12 Han, Jaime                13 SHRK-CA                31.14      31.88  
 -- Sekhon, Amrita            13 BRSC-CA                31.67         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Binder, Logan             13 LASC-CA                56.58      56.82  
       27.25    56.82                                                      
  2 Akobdzhanyan, Valeriya    14 UNAT-CA                56.59      57.73  
       27.41    57.73                                                      
  3 Harrington, Rubi          13 SHRK-CA                57.45      57.79  
       27.85    57.79                                                      
  4 Park, Ashlyn              13 SHRK-CA                56.92      57.93  
       27.93    57.93                                                      
  5 Portillo, Eileen          13 VISN-CA                58.23      58.43  
       28.72    58.43                                                      
  6 Perez, Kenya              14 SGAC-CA                59.70      58.62  
       28.61    58.62                                                      
  7 Bonk, Julia               14 ROSE-CA                57.94      59.45  
       28.43    59.45                                                      
  8 Thompson, Lacey           13 ALPH-CA                58.20      59.85  
       28.15    59.85                                                      
  9 Paganelli, Giulia         13 CITI-CA                58.96      59.94  
       28.68    59.94                                                      
 10 Viramontes, Maya          13 ALPH-CA              1:00.02      59.95  
       29.23    59.95                                                      
 11 Collins, Saffron          13 ALPH-CA              1:00.58    1:00.36  
       28.93  1:00.36                                                      
 12 Borkar, Maya              14 ROSE-CA                58.19    1:00.55  
       28.85  1:00.55                                                      
 13 Rayburn, Molly            13 LASC-CA                59.19    1:00.94  
       29.41  1:00.94                                                      
 14 Bonaccorso, Isabella      13 ROSE-CA              1:00.74    1:01.22  
       29.20  1:01.22                                                      
 15 Mancera Rodriguez, Ana    13 ROSE-CA                58.47    1:01.35  
       30.22  1:01.35                                                      
 16 Brush, Adelle             13 ROSE-CA                58.23    1:01.53  
       29.49  1:01.53                                                      
 17 Chatalyan, Abby           13 SHRK-CA              1:01.14    1:01.89  
       30.61  1:01.89                                                      
 18 Fishman, Charlotte        13 ROSE-CA              1:02.26    1:01.95  
       29.78  1:01.95                                                      
 19 Lee, Madison Lee          14 SHRK-CA                59.22    1:02.43  
       30.01  1:02.43                                                      
 20 Biryuchkova, Alina        14 SHRK-CA              1:01.80    1:02.49  
       30.38  1:02.49                                                      
 21 Hui, Samantha             14 BRSC-CA              1:02.91    1:02.50  
       30.46  1:02.50                                                      
 22 Wiggins, Alissa           13 VISN-CA              1:01.74    1:02.56  
       30.06  1:02.56                                                      
 23 Kelly, Neila              14 ROSE-CA              1:03.15    1:02.74  
       30.42  1:02.74                                                      
 24 Roman-Wilson, Mia         14 BAY-CA               1:01.15    1:02.83  
       30.03  1:02.83                                                      
 25 Soricut, Clara            14 CITI-CA              1:03.26    1:02.89  
       30.54  1:02.89                                                      
 25 Ohanesian, Hasmik         13 ROSE-CA              1:02.74    1:02.89  
       30.60  1:02.89                                                      
 27 Gomez, Brandi             13 SGAC-CA              1:02.77    1:03.04  
       31.09  1:03.04                                                      
 28 O'Brien, Heather          13 CITI-CA              1:01.40    1:03.08  
       29.91  1:03.08                                                      
 29 Waters, Olivia            13 ROSE-CA              1:01.53    1:03.12  
       31.18  1:03.12                                                      
 30 Schnauer, Ciara           14 UNAT-CA              1:01.73    1:03.45  
       30.79  1:03.45                                                      
 31 Sheets, Riley             13 CITI-CA              1:00.91    1:03.54  
       30.65  1:03.54                                                      
 32 Molinares, Liliana        13 LMST-CA              1:02.35    1:04.51  
       30.46  1:04.51                                                      
 33 Laguna, Marcella          14 UN-03-CA             1:02.65    1:04.81  
       30.35  1:04.81                                                      
 34 Bonk, Sam                 14 ROSE-CA              1:01.97    1:05.08  
       31.21  1:05.08                                                      
 35 Sarat, Elda               14 LMST-CA              1:03.39    1:05.44  
       31.59  1:05.44                                                      
 36 Sootkoos, Katherine       13 CITI-CA              1:03.21    1:06.13  
       31.20  1:06.13                                                      
 37 Summers, Piper            14 ROSE-CA              1:02.71    1:07.07  
       31.92  1:07.07                                                      
RED - Division  
  1 Valdez, Layla             13 ROSE-CA              1:04.67    1:02.02  
       30.02  1:02.02                                                      
  2 Gonzalez, Alexa           14 LMST-CA              1:04.15    1:03.05  
       30.28  1:03.05                                                      
  3 Gaytan, Mackenzie         13 LASC-CA              1:05.32    1:03.53  
       30.40  1:03.53                                                      
  4 Fiallos, Hailey           13 CITI-CA              1:03.58    1:03.74  
       31.08  1:03.74                                                      
  5 Scott, Naomi              14 CITI-CA              1:07.25    1:04.11  
       31.15  1:04.11                                                      
  6 Sherkin, Erica            14 SHRK-CA              1:05.34    1:04.31  
       30.55  1:04.31                                                      
  7 Mirshokri, Kayla          14 SHRK-CA              1:04.34    1:04.36  
       31.82  1:04.36                                                      
  8 Eagly Cummings, Audrey    13 BRSC-CA              1:04.13    1:05.42  
       31.87  1:05.42                                                      
  9 Peng, Taylor              13 RYL-CA               1:07.93    1:05.86  
       31.40  1:05.86                                                      
 10 O'Sullivan, Kinsey        13 SHRK-CA              1:04.34    1:06.05  
       31.85  1:06.05                                                      
 11 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA              1:07.19    1:06.11  
       31.34  1:06.11                                                      
 12 Barash, Jordan            13 CITI-CA              1:06.09    1:06.96  
       31.67  1:06.96                                                      
 13 Allen, Samantha           13 BAY-CA               1:06.67    1:07.29  
       32.19  1:07.29                                                      
 14 Shahabi, Sophia           13 RYL-CA               1:08.32    1:07.62  
       32.73  1:07.62                                                      
 15 Bergman, Lilah            14 LASC-CA              1:06.44    1:08.60  
       32.24  1:08.60                                                      
 16 Kinsley, Sarah            14 LASC-CA              1:09.16    1:09.12  
       33.28  1:09.12                                                      
 17 Sanchez, Dayanara         13 LMST-CA              1:07.35    1:09.16  
       32.77  1:09.16                                                      
 18 Han, Jaime                13 SHRK-CA              1:08.69    1:10.13  
       32.96  1:10.13                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Chloe                13 SHRK-CA              2:03.05    2:04.42  
       28.56    59.72  1:31.71  2:04.42                                    
  2 Portillo, Eileen          13 VISN-CA              2:10.47    2:04.54  
       29.76  1:02.87  1:34.66  2:04.54                                    
  3 Harrington, Rubi          13 SHRK-CA              2:08.30    2:05.61  
       29.04  1:00.96  1:34.05  2:05.61                                    
  4 Kim, Allie                13 SHRK-CA              2:05.11    2:06.79  
       29.32  1:00.89  1:34.28  2:06.79                                    
  5 Perez, Kenya              14 SGAC-CA              2:08.18    2:07.49  
       29.28  1:01.35  1:34.34  2:07.49                                    
  6 Park, Ashlyn              13 SHRK-CA              2:06.77    2:08.28  
       29.68  1:01.54  1:35.14  2:08.28                                    
  7 Bonk, Julia               14 ROSE-CA              2:04.71    2:08.42  
       29.66  1:01.94  1:35.44  2:08.42                                    
  8 Borkar, Maya              14 ROSE-CA              2:07.82    2:08.78  
       29.34  1:01.32  1:35.06  2:08.78                                    
  9 Collins, Saffron          13 ALPH-CA              2:13.49    2:11.10  
       30.39  1:03.19  1:36.79  2:11.10                                    
 10 Biryuchkova, Alina        14 SHRK-CA              2:10.56    2:11.13  
       30.60  1:03.81  1:37.80  2:11.13                                    
 11 Paganelli, Giulia         13 CITI-CA              2:11.14    2:12.07  
       30.56  1:03.66  1:38.14  2:12.07                                    
 12 Viramontes, Maya          13 ALPH-CA              2:09.54    2:12.79  
       29.43  1:02.73  1:36.98  2:12.79                                    
 13 Sheets, Riley             13 CITI-CA              2:11.31    2:14.21  
       31.49  1:05.49  1:40.91  2:14.21                                    
 14 Lie, Audrey               13 CITI-CA              2:13.25    2:14.42  
       30.97  1:04.66  1:39.65  2:14.42                                    
 15 Hui, Samantha             14 BRSC-CA              2:15.11    2:15.02  
       30.67  1:05.46  1:40.14  2:15.02                                    
 16 Scott, Naomi              14 CITI-CA              2:15.43    2:15.09  
       31.56  1:05.69  1:40.74  2:15.09                                    
 17 Rayburn, Molly            13 LASC-CA              2:13.03    2:17.24  
       30.92  1:05.31  1:41.45  2:17.24                                    
 18 Bonk, Sam                 14 ROSE-CA              2:09.42    2:17.77  
       30.72  1:05.22  1:42.03  2:17.77                                    
RED - Division  
  1 Wiggins, Alissa           13 VISN-CA              2:19.04    2:13.46  
       30.94  1:05.48  1:40.08  2:13.46                                    
  2 Mancera Rodriguez, Ana    13 ROSE-CA              2:16.95    2:13.82  
       31.51  1:05.97  1:40.50  2:13.82                                    
  3 Fiallos, Hailey           13 CITI-CA              2:16.19    2:15.56  
       31.52  1:05.92  1:41.07  2:15.56                                    
  4 Fishman, Charlotte        13 ROSE-CA              2:19.58    2:16.41  
       31.98  1:06.49  1:41.63  2:16.41                                    
  5 O'Sullivan, Kinsey        13 SHRK-CA              2:20.59    2:16.73  
       31.70  1:06.67  1:43.00  2:16.73                                    
  6 Gonzalez, Alexa           14 LMST-CA              2:22.27    2:17.17  
       31.95  1:07.27  1:43.17  2:17.17                                    
  7 Du, Leilani               13 ROSE-CA              2:19.66    2:17.28  
       30.66  1:05.61  1:42.15  2:17.28                                    
  8 Stillitano, Naomi         13 ROSE-CA              2:16.97    2:17.43  
       30.06  1:04.63  1:41.14  2:17.43                                    
  9 Eagly Cummings, Audrey    13 BRSC-CA              2:20.18    2:18.14  
       32.95  1:08.94  1:44.29  2:18.14                                    
 10 Badescu, Emma             13 ROSE-CA              2:23.70    2:18.34  
       32.67  1:08.13  1:44.19  2:18.34                                    
 11 Gaytan, Mackenzie         13 LASC-CA              2:24.56    2:19.18  
       31.62  1:06.88  1:43.21  2:19.18                                    
 12 Georgino, Kate            13 ROSE-CA              2:16.86    2:19.25  
       30.65  1:05.29  1:42.43  2:19.25                                    
 13 Sherkin, Erica            14 SHRK-CA              2:23.57    2:19.61  
       32.20  1:07.48  1:43.50  2:19.61                                    
 14 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA              2:28.14    2:23.84  
       32.80  1:08.94  1:46.20  2:23.84                                    
 15 Shahabi, Sophia           13 RYL-CA               2:25.08    2:24.17  
       33.36  1:09.75  1:47.70  2:24.17                                    
 16 Choi, Ellen               13 ROSE-CA              2:25.25    2:24.67  
       32.92  1:09.14  1:46.68  2:24.67                                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Bonk, Julia               14 ROSE-CA              5:39.83    5:38.34  
       30.39  1:03.10  1:36.87  2:10.67  2:45.00  3:19.37  3:54.31  4:29.63
     5:04.35  5:38.34                                                      
  2 Binder, Logan             13 LASC-CA              5:31.19    5:44.23  
       29.77  1:02.33  1:35.73  2:10.12  2:45.27  3:21.01  3:56.54  4:32.50
     5:09.11  5:44.23                                                      
  3 Zhai, Yaya                13 ROSE-CA              5:40.40    5:47.02  
       30.69  1:03.81  1:38.07  2:12.86  2:48.25  3:24.20  4:00.20  4:36.39
     5:12.16  5:47.02                                                      
 -- Kim, Allie                13 SHRK-CA              5:32.32        XDQ  
RED - Division  
  1 Saito, Kaoru              13 ROSE-CA              6:05.88    5:54.23  
       31.71  1:06.17  1:41.14  2:17.14  2:53.01  3:28.95  4:05.40  4:42.15
     5:18.94  5:54.23                                                      
  2 Ohanesian, Hasmik         13 ROSE-CA              6:02.26    5:57.33  
       32.41  1:08.16  1:43.89  2:19.71  2:56.02  3:32.65  4:09.32  4:45.67
     5:22.17  5:57.33                                                      
  3 Valdez, Layla             13 ROSE-CA              6:25.51    6:07.50  
       32.58  1:08.55  1:45.45  2:22.07  2:59.39  3:37.15  4:15.23  4:53.27
     5:31.00  6:07.50                                                      
  4 Kelly, Neila              14 ROSE-CA              6:19.32    6:08.02  
       32.81  1:09.04  1:45.33  2:21.40  2:59.00  3:36.91  4:15.62  4:54.03
     5:32.25  6:08.02                                                      
  5 Stillitano, Naomi         13 ROSE-CA              6:17.77    6:22.12  
       32.59  1:08.86  1:46.87  2:25.79  3:05.39  3:44.80  4:24.27  5:04.39
     5:43.68  6:22.12                                                      
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ohanesian, Hasmik         13 ROSE-CA             20:40.46   21:19.16  
       34.10  1:11.62  1:49.52  2:27.14  3:04.61  3:41.92  4:20.11  4:57.91
     5:36.19  6:14.59  6:53.02  7:31.27  8:09.48  8:48.10  9:26.50 10:05.42
    10:44.44 11:24.32 12:03.57 12:42.59 13:22.18 14:02.60 14:42.41 15:23.08
    16:03.32 16:42.80 17:22.26 18:02.32 18:41.96 19:21.39 20:00.73 20:40.49
    21:19.16
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgino, Sophia          13 ROSE-CA              1:04.50    1:04.30  
       31.23  1:04.30                                                      
  2 Harrington, Rubi          13 SHRK-CA              1:05.85    1:05.42  
       31.68  1:05.42                                                      
  3 Auyeung, Chloe            14 UN-03-CA             1:04.58    1:06.19  
       32.20  1:06.19                                                      
  4 Kim, Chloe                13 SHRK-CA              1:04.88    1:06.46  
       32.67  1:06.46                                                      
  5 Perez, Kenya              14 SGAC-CA              1:07.50    1:06.93  
       32.93  1:06.93                                                      
  6 Park, Ashlyn              13 SHRK-CA              1:04.47    1:07.55  
       33.63  1:07.55                                                      
  7 Kim, Lola                 14 LASC-CA              1:03.99    1:08.30  
       32.79  1:08.30                                                      
  8 Lie, Audrey               13 CITI-CA              1:09.33    1:08.85  
       33.70  1:08.85                                                      
  9 Roman-Wilson, Mia         14 BAY-CA               1:07.46    1:09.09  
       33.50  1:09.09                                                      
 10 Bonaccorso, Isabella      13 ROSE-CA              1:10.40    1:09.10  
       33.45  1:09.10                                                      
 11 Fiallos, Hailey           13 CITI-CA              1:08.60    1:09.66  
       34.33  1:09.66                                                      
 12 Georgino, Kate            13 ROSE-CA              1:11.13    1:09.82  
       33.71  1:09.82                                                      
 13 Soricut, Clara            14 CITI-CA              1:09.71    1:10.11  
       34.57  1:10.11                                                      
 14 Molinares, Liliana        13 LMST-CA              1:07.88    1:10.43  
       34.22  1:10.43                                                      
 15 Paganelli, Giulia         13 CITI-CA              1:08.94    1:11.03  
       34.31  1:11.03                                                      
 16 O'Brien, Heather          13 CITI-CA              1:11.34    1:11.27  
       35.21  1:11.27                                                      
 17 Biryuchkova, Alina        14 SHRK-CA              1:11.50    1:11.35  
       34.79  1:11.35                                                      
 18 Saito, Kaoru              13 ROSE-CA              1:13.77    1:11.52  
       35.10  1:11.52                                                      
 19 Sootkoos, Katherine       13 CITI-CA              1:10.74    1:11.73  
       34.46  1:11.73                                                      
 20 Wiggins, Alissa           13 VISN-CA              1:12.00    1:12.38  
       35.37  1:12.38                                                      
 21 Schnauer, Ciara           14 UNAT-CA              1:10.97    1:13.11  
       35.66  1:13.11                                                      
 22 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA              1:13.65    1:13.76  
       36.27  1:13.76                                                      
 23 Gomez, Brandi             13 SGAC-CA              1:13.93    1:14.65  
       37.34  1:14.65                                                      
 24 Allen, Samantha           13 BAY-CA               1:13.88    1:15.14  
       35.20  1:15.14                                                      
 -- Barash, Jordan            13 CITI-CA              1:10.72         DQ  
       33.86       DQ                                                      
 -- Fishman, Charlotte        13 ROSE-CA              1:14.03         DQ  
       36.95       DQ                                                      
 -- Scott, Naomi              14 CITI-CA              1:10.29         DQ  
       35.17       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Summers, Piper            14 ROSE-CA              1:14.70    1:11.83  
       35.12  1:11.83                                                      
  2 Hui, Samantha             14 BRSC-CA              1:14.24    1:12.00  
       35.41  1:12.00                                                      
  3 Waters, Olivia            13 ROSE-CA              1:16.13    1:14.60  
       36.40  1:14.60                                                      
  4 Badescu, Emma             13 ROSE-CA              1:15.61    1:14.73  
       37.00  1:14.73                                                      
  5 Mirshokri, Kayla          14 SHRK-CA              1:14.99    1:15.60  
       36.78  1:15.60                                                      
  6 Chatalyan, Abby           13 SHRK-CA              1:18.66    1:15.61  
       37.62  1:15.61                                                      
  7 Bergman, Lilah            14 LASC-CA              1:15.90    1:17.00  
       36.49  1:17.00                                                      
  8 Kinsley, Sarah            14 LASC-CA              1:19.84    1:17.69  
       37.34  1:17.69                                                      
  9 Sarat, Elda               14 LMST-CA              1:17.90    1:18.68  
       38.52  1:18.68                                                      
 10 Shahabi, Sophia           13 RYL-CA               1:20.36    1:18.79  
       37.87  1:18.79                                                      
 11 Gaytan, Mackenzie         13 LASC-CA              1:18.39    1:20.74  
       39.81  1:20.74                                                      
 12 O'Sullivan, Kinsey        13 SHRK-CA              1:18.78    1:21.47  
       39.22  1:21.47                                                      
 13 Han, Jaime                13 SHRK-CA              1:20.07    1:23.54  
       40.03  1:23.54                                                      
 -- Sherkin, Erica            14 SHRK-CA              1:17.06         DQ  
       36.70       DQ                                                      
 -- Thompson, Lacey           13 ALPH-CA              1:14.37         DQ  
       34.69       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Georgino, Sophia          13 ROSE-CA              2:19.04    2:16.19  
       32.12  1:06.80  1:41.61  2:16.19                                    
  2 Brush, Adelle             13 ROSE-CA              2:21.29    2:25.09  
       33.98  1:10.35  1:47.69  2:25.09                                    
  3 Auyeung, Chloe            14 UN-03-CA             2:21.52    2:25.25  
       34.81  1:12.20  1:49.44  2:25.25                                    
  4 Kim, Lola                 14 LASC-CA              2:21.53    2:25.30  
       34.40  1:11.15  1:48.44  2:25.30                                    
  5 Zhai, Yaya                13 ROSE-CA              2:24.17    2:26.25  
       34.86  1:12.83  1:49.89  2:26.25                                    
  6 Paganelli, Giulia         13 CITI-CA              2:25.50    2:27.44  
       35.45  1:12.60  1:50.48  2:27.44                                    
  7 Stillitano, Naomi         13 ROSE-CA              2:22.85    2:27.81  
       34.57  1:11.79  1:49.81  2:27.81                                    
  8 Bonaccorso, Isabella      13 ROSE-CA              2:30.23    2:27.91  
       34.99  1:11.88  1:49.92  2:27.91                                    
  9 Kelly, Neila              14 ROSE-CA              2:30.78    2:29.49  
       36.36  1:13.97  1:51.99  2:29.49                                    
 10 Valdez, Layla             13 ROSE-CA              2:32.66    2:30.15  
       36.77  1:14.91  1:52.55  2:30.15                                    
 11 Scott, Naomi              14 CITI-CA              2:29.07    2:30.78  
              1:13.69  1:52.80  2:30.78                                    
 12 Saito, Kaoru              13 ROSE-CA              2:33.18    2:31.68  
       35.69  1:13.97  1:53.15  2:31.68                                    
 13 Waters, Emily             13 ROSE-CA              2:29.06    2:32.34  
       35.73  1:13.58  1:53.42  2:32.34                                    
 14 Bonk, Julia               14 ROSE-CA              2:24.79    2:32.57  
       35.67  1:14.15  1:53.86  2:32.57                                    
 15 Georgino, Kate            13 ROSE-CA              2:35.78    2:37.59  
       35.38  1:14.49  1:55.70  2:37.59                                    
 16 Schnauer, Ciara           14 UNAT-CA              2:35.49    2:38.34  
       37.10  1:17.74  1:58.83  2:38.34                                    
 17 Bonk, Sam                 14 ROSE-CA              2:25.71    2:39.04  
       35.98  1:17.01  1:58.40  2:39.04                                    
 -- Rayburn, Molly            13 LASC-CA              2:28.20         DQ  
       35.13  1:12.47  1:52.04       DQ                                    
 -- Harrington, Rubi          13 SHRK-CA              2:21.20         DQ  
       32.90  1:08.21  1:44.66       DQ                                    
RED - Division  
  1 Fishman, Charlotte        13 ROSE-CA              2:40.24    2:34.36  
       37.52  1:16.56  1:56.04  2:34.36                                    
  2 Waters, Olivia            13 ROSE-CA              2:42.13    2:35.87  
       36.55  1:15.98  1:56.80  2:35.87                                    
  3 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA              2:40.33    2:38.15  
       37.80  1:17.37  1:58.22  2:38.15                                    
  4 Mancera Rodriguez, Ana    13 ROSE-CA              2:43.94    2:39.29  
       36.57  1:16.89  1:58.72  2:39.29                                    
  5 Barash, Jordan            13 CITI-CA              2:42.09    2:39.67  
       37.00  1:18.45  2:00.36  2:39.67                                    
  6 Summers, Piper            14 ROSE-CA              2:49.22    2:41.57  
       36.72  1:17.03  1:59.42  2:41.57                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Li, Sophia                14 ROSE-CA              1:15.50    1:13.79  
       35.59  1:13.79                                                      
  2 Xu, Sophia                13 ROSE-CA              1:14.20    1:13.88  
       34.83  1:13.88                                                      
  3 Stubbeman, Sky            13 LASC-CA              1:15.07    1:15.30  
       35.90  1:15.30                                                      
  4 Laguna, Marcella          14 UN-03-CA             1:13.95    1:15.68  
       35.74  1:15.68                                                      
  5 Du, Leilani               13 ROSE-CA              1:15.98    1:15.78  
       36.07  1:15.78                                                      
  6 Borkar, Maya              14 ROSE-CA              1:14.55    1:15.95  
       35.28  1:15.95                                                      
  7 Collins, Saffron          13 ALPH-CA              1:17.66    1:17.84  
       36.49  1:17.84                                                      
  8 Viramontes, Maya          13 ALPH-CA              1:17.77    1:17.94  
       37.08  1:17.94                                                      
  9 Eagly Cummings, Audrey    13 BRSC-CA              1:21.47    1:18.28  
       38.02  1:18.28                                                      
 10 Bonaccorso, Isabella      13 ROSE-CA              1:17.29    1:18.33  
       37.45  1:18.33                                                      
 11 Kelly, Neila              14 ROSE-CA              1:18.09    1:18.55  
       37.73  1:18.55                                                      
 12 Lee, Madison Lee          14 SHRK-CA              1:17.78    1:18.81  
       37.91  1:18.81                                                      
 12 Choi, Ellen               13 ROSE-CA              1:19.14    1:18.81  
       36.53  1:18.81                                                      
 14 Sheets, Riley             13 CITI-CA              1:17.91    1:19.19  
       37.69  1:19.19                                                      
 15 Mancera Rodriguez, Ana    13 ROSE-CA              1:16.40    1:19.36  
       38.33  1:19.36                                                      
 16 Portillo, Eileen          13 VISN-CA              1:19.86    1:19.43  
       38.57  1:19.43                                                      
 17 Chatalyan, Abby           13 SHRK-CA              1:20.29    1:20.14  
       38.79  1:20.14                                                      
 18 Sekhon, Amrita            13 BRSC-CA              1:15.82    1:20.26  
       38.48  1:20.26                                                      
 19 Saito, Kaoru              13 ROSE-CA              1:21.07    1:21.42  
       38.45  1:21.42                                                      
 20 Zubkoff, Anastasia        14 LASC-CA              1:22.66    1:21.71  
       38.39  1:21.71                                                      
 21 Perez, Kenya              14 SGAC-CA              1:23.39    1:22.31  
       38.98  1:22.31                                                      
 22 Valdez, Layla             13 ROSE-CA              1:23.09    1:22.41  
       38.79  1:22.41                                                      
 23 Kizler, Nina              13 UNAT-CA              1:22.66    1:22.61  
       39.54  1:22.61                                                      
 24 Biryuchkova, Alina        14 SHRK-CA              1:22.99    1:23.77  
       39.89  1:23.77                                                      
 25 Sarat, Elda               14 LMST-CA              1:21.78    1:25.43  
       41.51  1:25.43                                                      
 26 Gomez, Brandi             13 SGAC-CA              1:22.13    1:26.43  
       42.09  1:26.43                                                      
 27 Bonk, Sam                 14 ROSE-CA              1:23.09    1:38.07  
       47.02  1:38.07                                                      
RED - Division  
  1 Wiggins, Alissa           13 VISN-CA              1:23.83    1:21.57  
       40.03  1:21.57                                                      
  2 Lie, Audrey               13 CITI-CA              1:24.17    1:22.91  
       39.65  1:22.91                                                      
  3 Georgino, Kate            13 ROSE-CA              1:28.51    1:22.96  
       39.94  1:22.96                                                      
  4 O'Brien, Heather          13 CITI-CA              1:26.73    1:23.44  
       39.57  1:23.44                                                      
  5 Molinares, Liliana        13 LMST-CA              1:23.97    1:23.66  
       38.96  1:23.66                                                      
  6 Fiallos, Hailey           13 CITI-CA              1:25.03    1:25.48  
       41.33  1:25.48                                                      
  7 Badescu, Emma             13 ROSE-CA              1:25.88    1:25.60  
       41.36  1:25.60                                                      
  8 Huerta, Clarissa          14 UN-04-CA             1:26.04    1:25.79  
       40.68  1:25.79                                                      
  9 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA              1:24.62    1:26.04  
       41.88  1:26.04                                                      
 10 Roman-Wilson, Mia         14 BAY-CA               1:29.34    1:26.41  
       41.82  1:26.41                                                      
 11 Thompson, Lacey           13 ALPH-CA              1:24.48    1:26.46  
       39.97  1:26.46                                                      
 12 Ziv, Maya                 14 UN-02-CA             1:25.41    1:26.88  
       41.37  1:26.88                                                      
 13 Fishman, Charlotte        13 ROSE-CA              1:28.59    1:27.07  
       41.43  1:27.07                                                      
 14 Shahabi, Sophia           13 RYL-CA               1:30.30    1:27.75  
       41.92  1:27.75                                                      
 15 Gaytan, Mackenzie         13 LASC-CA              1:28.83    1:28.10  
       42.03  1:28.10                                                      
 16 Summers, Piper            14 ROSE-CA              1:28.40    1:28.47  
       42.13  1:28.47                                                      
 17 Bergman, Lilah            14 LASC-CA              1:27.73    1:30.77  
       42.99  1:30.77                                                      
 18 Peng, Taylor              13 RYL-CA               1:30.21    1:31.01  
       42.93  1:31.01                                                      
 19 Han, Jaime                13 SHRK-CA              1:30.26    1:34.63  
       43.69  1:34.63                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Laguna, Marcella          14 UN-03-CA             2:41.14    2:40.79  
       36.47  1:17.06  1:58.55  2:40.79                                    
  2 Brush, Adelle             13 ROSE-CA              2:39.42    2:43.43  
       36.42  1:16.51  1:59.56  2:43.43                                    
  3 Bonaccorso, Isabella      13 ROSE-CA              2:44.08    2:43.62  
       38.45  1:20.75  2:02.40  2:43.62                                    
  4 Du, Leilani               13 ROSE-CA              2:45.49    2:43.78  
       37.26  1:19.31  2:01.45  2:43.78                                    
  5 Zhai, Yaya                13 ROSE-CA              2:43.83    2:44.45  
       37.72  1:19.61  2:02.15  2:44.45                                    
  6 Kelly, Neila              14 ROSE-CA              2:45.40    2:44.47  
       38.05  1:20.08  2:02.66  2:44.47                                    
  7 Ohanesian, Hasmik         13 ROSE-CA              2:50.78    2:47.52  
       38.65  1:21.69  2:04.58  2:47.52                                    
  8 Saito, Kaoru              13 ROSE-CA              2:48.89    2:47.65  
       38.86  1:21.38  2:04.61  2:47.65                                    
  9 Mancera Rodriguez, Ana    13 ROSE-CA              2:43.30    2:47.71  
       38.04  1:20.15  2:03.47  2:47.71                                    
 10 Lee, Madison Lee          14 SHRK-CA              2:48.95    2:48.67  
       38.48  1:22.05  2:05.77  2:48.67                                    
 11 Choi, Ellen               13 ROSE-CA              2:48.94    2:49.24  
       37.90  1:19.83  2:04.12  2:49.24                                    
 12 Sanchez, Dayanara         13 LMST-CA              2:52.16    2:52.92  
       40.22  1:24.03  2:08.83  2:52.92                                    
 13 Viramontes, Maya          13 ALPH-CA              2:50.57    2:54.42  
       39.53  1:23.90  2:09.35  2:54.42                                    
RED - Division  
  1 Valdez, Layla             13 ROSE-CA              3:08.27    2:57.89  
       40.79  1:25.35  2:11.52  2:57.89                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Chou, Maya                14 CITI-CA              1:02.98    1:02.78  
       29.05  1:02.78                                                      
  2 Mitchell, Daisy           14 LASC-CA              1:03.21    1:03.38  
       29.40  1:03.38                                                      
  3 Borkar, Maya              14 ROSE-CA              1:03.69    1:03.55  
       29.42  1:03.55                                                      
  4 Akobdzhanyan, Valeriya    14 UNAT-CA              1:03.62    1:05.44  
       29.75  1:05.44                                                      
  5 Kim, Allie                13 SHRK-CA              1:06.93    1:05.49  
       31.20  1:05.49                                                      
  6 Waters, Emily             13 ROSE-CA              1:04.05    1:06.36  
       31.42  1:06.36                                                      
  7 Wiggins, Alissa           13 VISN-CA              1:05.37    1:06.72  
       31.34  1:06.72                                                      
  8 Sootkoos, Katherine       13 CITI-CA              1:06.59    1:07.52  
       31.47  1:07.52                                                      
  9 Summers, Piper            14 ROSE-CA              1:10.60    1:07.72  
       32.09  1:07.72                                                      
  9 Kim, Lola                 14 LASC-CA              1:04.26    1:07.72  
       31.54  1:07.72                                                      
 11 Georgino, Kate            13 ROSE-CA              1:10.31    1:07.84  
       33.34  1:07.84                                                      
 12 Mancera Rodriguez, Ana    13 ROSE-CA              1:08.51    1:08.85  
       32.86  1:08.85                                                      
 13 Roman-Wilson, Mia         14 BAY-CA               1:08.69    1:09.18  
       31.42  1:09.18                                                      
 14 Du, Leilani               13 ROSE-CA              1:09.64    1:09.53  
       32.18  1:09.53                                                      
 15 Lie, Audrey               13 CITI-CA              1:07.52    1:09.82  
       33.47  1:09.82                                                      
 16 Auyeung, Chloe            14 UN-03-CA             1:06.99    1:09.95  
       32.22  1:09.95                                                      
 17 Collins, Saffron          13 ALPH-CA              1:09.91    1:10.40  
       31.77  1:10.40                                                      
 18 Schnauer, Ciara           14 UNAT-CA              1:10.24    1:10.42  
       32.85  1:10.42                                                      
 19 Gonzalez, Alexa           14 LMST-CA              1:09.90    1:10.94  
       32.92  1:10.94                                                      
 20 Paganelli, Giulia         13 CITI-CA              1:07.88    1:11.14  
       33.35  1:11.14                                                      
 21 Molinares, Liliana        13 LMST-CA              1:09.33    1:11.18  
       33.15  1:11.18                                                      
 22 Sheets, Riley             13 CITI-CA              1:08.05    1:13.28  
       33.86  1:13.28                                                      
 23 Sarat, Elda               14 LMST-CA              1:09.02    1:14.30  
       33.68  1:14.30                                                      
 24 Bonk, Sam                 14 ROSE-CA              1:09.79    1:15.44  
       33.03  1:15.44                                                      
RED - Division  
  1 Soricut, Clara            14 CITI-CA              1:12.05    1:10.25  
       32.72  1:10.25                                                      
  2 Mirshokri, Kayla          14 SHRK-CA              1:11.09    1:11.27  
       34.30  1:11.27                                                      
  3 Stillitano, Naomi         13 ROSE-CA              1:14.55    1:12.53  
       32.70  1:12.53                                                      
  4 Fishman, Charlotte        13 ROSE-CA              1:16.73    1:14.05  
       35.49  1:14.05                                                      
  5 Barash, Jordan            13 CITI-CA              1:11.85    1:14.25  
       34.25  1:14.25                                                      
  6 Waters, Olivia            13 ROSE-CA              1:14.07    1:14.26  
       34.51  1:14.26                                                      
  7 Choi, Ellen               13 ROSE-CA              1:13.67    1:14.39  
       34.24  1:14.39                                                      
  8 Biryuchkova, Alina        14 SHRK-CA              1:12.84    1:15.96  
       35.76  1:15.96                                                      
  9 Badescu, Emma             13 ROSE-CA              1:14.35    1:17.73  
       35.55  1:17.73                                                      
 10 Bergman, Lilah            14 LASC-CA              1:15.69    1:17.90  
       34.48  1:17.90                                                      
 11 Sanchez, Dayanara         13 LMST-CA              1:16.17    1:21.80  
       37.57  1:21.80                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Zhai, Yaya                13 ROSE-CA              2:33.04    2:24.24  
       32.79  1:09.76  1:46.64  2:24.24                                    
  2 Waters, Emily             13 ROSE-CA              2:26.23    2:33.18  
       32.25  1:10.08  1:50.14  2:33.18                                    
  3 Bonk, Julia               14 ROSE-CA              2:27.17    2:35.39  
       32.89  1:12.50  1:53.95  2:35.39                                    
 -- Ohanesian, Hasmik         13 ROSE-CA              2:32.04   X2:29.36  
       34.31  1:11.72  1:50.16  2:29.36                                    
RED - Division  
  1 Waters, Olivia            13 ROSE-CA              2:43.79    2:39.24  
       34.77  1:15.59  1:57.81  2:39.24                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Georgino, Sophia          13 ROSE-CA              2:19.96    2:19.49  
       31.28  1:07.65  1:47.61  2:19.49                                    
  2 Li, Sophia                14 ROSE-CA              2:22.88    2:21.53  
       30.43  1:08.58  1:48.76  2:21.53                                    
  3 Xu, Sophia                13 ROSE-CA              2:19.82    2:22.08  
       31.83  1:08.11  1:50.02  2:22.08                                    
  4 Binder, Logan             13 LASC-CA              2:24.06    2:23.44  
       30.55  1:09.58  1:53.48  2:23.44                                    
  5 Brush, Adelle             13 ROSE-CA              2:21.95    2:24.42  
       32.26  1:10.14  1:51.30  2:24.42                                    
  6 Kim, Lola                 14 LASC-CA              2:18.97    2:25.39  
       31.76  1:09.61  1:51.40  2:25.39                                    
  7 Park, Ashlyn              13 SHRK-CA              2:19.68    2:25.79  
       31.95  1:09.14  1:53.15  2:25.79                                    
  8 Zhai, Yaya                13 ROSE-CA              2:25.30    2:28.38  
       32.25  1:12.70  1:55.15  2:28.38                                    
  9 Auyeung, Chloe            14 UN-03-CA             2:22.89    2:28.73  
       33.30  1:11.28  1:56.75  2:28.73                                    
 10 Lie, Audrey               13 CITI-CA              2:27.49    2:28.85  
       33.02  1:11.34  1:56.49  2:28.85                                    
 11 O'Brien, Heather          13 CITI-CA              2:28.13    2:29.06  
       33.52  1:11.84  1:57.10  2:29.06                                    
 12 Saito, Kaoru              13 ROSE-CA              2:31.46    2:29.43  
       32.50  1:11.14  1:56.12  2:29.43                                    
 13 Akobdzhanyan, Valeriya    14 UNAT-CA              2:27.26    2:29.51  
       30.65  1:09.67  1:54.24  2:29.51                                    
 14 Perez, Kenya              14 SGAC-CA              2:31.05    2:29.58  
       32.25  1:08.92  1:55.61  2:29.58                                    
 15 Bonaccorso, Isabella      13 ROSE-CA              2:30.46    2:29.94  
       34.39  1:12.87  1:57.35  2:29.94                                    
 15 Valdez, Layla             13 ROSE-CA              2:32.64    2:29.94  
       32.48  1:11.51  1:57.02  2:29.94                                    
 17 Laguna, Marcella          14 UN-03-CA             2:28.18    2:29.95  
       33.24  1:12.97  1:56.03  2:29.95                                    
 18 Du, Leilani               13 ROSE-CA              2:30.34    2:30.36  
       33.60  1:12.28  1:55.92  2:30.36                                    
 19 Borkar, Maya              14 ROSE-CA              2:23.58    2:30.61  
       30.98  1:10.32  1:55.56  2:30.61                                    
 20 Kelly, Neila              14 ROSE-CA              2:31.14    2:30.90  
       33.12  1:12.84  1:56.32  2:30.90                                    
 21 Stubbeman, Sky            13 LASC-CA              2:33.68    2:31.06  
       33.11  1:14.77  1:57.59  2:31.06                                    
 22 Biryuchkova, Alina        14 SHRK-CA              2:30.29    2:31.61  
       36.07  1:13.19  1:59.12  2:31.61                                    
 23 Mancera Rodriguez, Ana    13 ROSE-CA              2:33.13    2:32.85  
       34.58  1:15.02  1:58.85  2:32.85                                    
 24 Wiggins, Alissa           13 VISN-CA              2:34.10    2:33.24  
       32.36  1:13.59  1:59.16  2:33.24                                    
 24 Lee, Madison Lee          14 SHRK-CA              2:29.97    2:33.24  
       35.42  1:14.00  1:58.90  2:33.24                                    
 26 Sootkoos, Katherine       13 CITI-CA              2:35.04    2:33.34  
       31.61  1:10.77  1:57.93  2:33.34                                    
 27 Paganelli, Giulia         13 CITI-CA              2:27.80    2:33.56  
       32.62  1:11.05  2:00.30  2:33.56                                    
 28 Schnauer, Ciara           14 UNAT-CA              2:32.83    2:34.54  
       34.25  1:13.67  2:00.25  2:34.54                                    
 29 Kizler, Nina              13 UNAT-CA              2:34.26    2:35.84  
       35.83  1:14.45  2:02.09  2:35.84                                    
 30 Sheets, Riley             13 CITI-CA              2:30.34    2:37.10  
       34.44  1:14.79  2:02.52  2:37.10                                    
 31 Bonk, Julia               14 ROSE-CA              2:32.25    2:37.99  
       33.66  1:15.24  2:04.16  2:37.99                                    
 32 Zubkoff, Anastasia        14 LASC-CA              2:34.43    2:39.04  
       35.67  1:15.63  2:03.79  2:39.04                                    
 33 Waters, Olivia            13 ROSE-CA              2:35.01    2:40.79  
       34.64  1:17.70  2:05.11  2:40.79                                    
 34 Summers, Piper            14 ROSE-CA              2:34.22    2:43.39  
       34.34  1:16.60  2:06.18  2:43.39                                    
 35 Bonk, Sam                 14 ROSE-CA              2:30.61    2:47.24  
       36.60  1:19.43  2:11.07  2:47.24                                    
 -- Fiallos, Hailey           13 CITI-CA              2:33.63         DQ  
       33.71  1:13.50  2:00.31       DQ                                    
 -- Ziv, Maya                 14 UN-02-CA             2:34.44         DQ  
       35.24  1:13.45  2:01.13       DQ                                    
RED - Division  
  1 Molinares, Liliana        13 LMST-CA              2:48.46    2:34.78  
       34.09  1:12.39  1:59.87  2:34.78                                    
  2 Scott, Naomi              14 CITI-CA              2:45.72    2:36.05  
       35.15  1:13.42  2:01.28  2:36.05                                    
  3 Choi, Ellen               13 ROSE-CA              2:36.94    2:36.92  
       34.82  1:14.13  1:58.86  2:36.92                                    
  4 Georgino, Kate            13 ROSE-CA              2:37.03    2:37.46  
       32.94  1:13.28  2:00.81  2:37.46                                    
  5 Chan, Kamryn              13 ROSE-CA              2:37.46    2:39.02  
       35.56  1:16.25  2:03.82  2:39.02                                    
  6 Fishman, Charlotte        13 ROSE-CA              2:38.68    2:39.72  
       34.61  1:15.52  2:05.60  2:39.72                                    
  7 Stillitano, Naomi         13 ROSE-CA              2:36.93    2:41.83  
       34.79  1:14.25  2:04.86  2:41.83                                    
  8 Badescu, Emma             13 ROSE-CA              2:43.13    2:42.68  
       36.35  1:17.88  2:07.43  2:42.68                                    
  9 Shahabi, Sophia           13 RYL-CA               2:40.92    2:43.77  
       36.37  1:17.71  2:07.90  2:43.77                                    
 10 Sarat, Elda               14 LMST-CA              2:43.06    2:43.81  
       35.51  1:20.05  2:07.81  2:43.81                                    
 11 Barash, Jordan            13 CITI-CA              2:38.90    2:45.16  
       35.62  1:18.46  2:08.96  2:45.16                                    
 12 Eagly Cummings, Audrey    13 BRSC-CA              2:41.47    2:47.36  
       39.71  1:24.84  2:09.59  2:47.36                                    
 13 Bergman, Lilah            14 LASC-CA              2:40.58    2:47.44  
       36.58  1:18.85  2:09.22  2:47.44                                    
 14 Huerta, Clarissa          14 UN-04-CA             2:49.88    2:49.87  
       39.57  1:26.34  2:10.91  2:49.87                                    
 15 O'Sullivan, Kinsey        13 SHRK-CA              2:45.22    2:51.37  
       37.57  1:21.07  2:14.44  2:51.37                                    
 16 Gaytan, Mackenzie         13 LASC-CA              2:44.79    2:52.99  
       38.78  1:23.75  2:15.03  2:52.99                                    
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Chloe                13 SHRK-CA              4:56.72    4:52.02  
       32.04  1:09.70  1:47.83  2:24.50  3:05.07  3:46.08  4:19.45  4:52.02
  2 Georgino, Sophia          13 ROSE-CA              4:58.43    4:58.06  
       31.46  1:08.77  1:47.34  2:24.98  3:07.06  3:48.99  4:23.69  4:58.06
  3 Kim, Lola                 14 LASC-CA              5:02.53    5:03.73  
       33.64  1:11.53  1:50.71  2:30.10  3:13.16  3:55.23  4:30.01  5:03.73
  4 Waters, Emily             13 ROSE-CA              4:55.24    5:07.34  
       31.87  1:09.69  1:49.29  2:29.88  3:12.93  3:56.27  4:31.57  5:07.34
  5 Lie, Audrey               13 CITI-CA              5:14.20    5:10.53  
       33.04  1:11.34  1:51.68  2:30.39  3:16.72  4:02.24  4:36.82  5:10.53
  6 Brush, Adelle             13 ROSE-CA              5:05.17    5:11.74  
       33.42  1:12.00  1:52.91  2:33.50  3:17.00  4:00.51  4:37.01  5:11.74
  7 Zhai, Yaya                13 ROSE-CA              5:03.99    5:12.96  
       32.65  1:10.47  1:52.51  2:34.24  3:17.60  4:01.74  4:37.98  5:12.96
  8 Mitchell, Daisy           14 LASC-CA              5:08.35    5:21.75  
       34.62  1:15.07  1:57.30  2:38.45  3:24.28  4:11.71  4:45.92  5:21.75
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzano, Priscilla        16 LASC-CA                26.90      27.41  
  2 Marshall, Suncee          16 SGAC-CA                28.01      27.76  
  3 Molinares, Natalia        15 UN-04-CA               28.13      28.61  
  4 Velasquez, Aniston        15 SGAC-CA                28.73      28.81  
  5 Del Real, Sonia           15 UN-04-CA               29.02      28.85  
  6 Liwag, Sophia             16 SHRK-CA                28.76      28.96  
  7 Paspalj, Yovana           15 SHRK-CA                28.83      29.12  
  8 Ortiz, Andrea             16 SGAC-CA                28.59      29.46  
RED - Division  
  1 Hernandez, Marissa        15 SGAC-CA                30.38      29.01  
  2 Lopez, Britany            15 SGAC-CA                29.65      29.50  
  3 Lott, Amy                 15 LMST-CA                29.64      29.95  
  4 Hinojas, Zianne           16 SHRK-CA                30.24      30.31  
  5 Montes, Emily             17 SGAC-CA                30.80      32.37  
  6 Burgueno, Katherine       16 PAC-CA                 31.88      34.61  
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Soricut, Andreea          16 CITI-CA                57.16      57.86  
       28.33    57.86                                                      
  2 Manzano, Priscilla        16 LASC-CA              1:00.59      59.33  
       28.70    59.33                                                      
  3 Deutsch, Lorelei          15 BRSC-CA                59.34      59.77  
       28.80    59.77                                                      
  4 Talmaci, Sara             15 SHRK-CA                57.57    1:00.30  
       28.79  1:00.30                                                      
  5 Uzan, Vanessa             15 SHRK-CA                59.33    1:00.61  
       29.38  1:00.61                                                      
  6 Molinares, Natalia        15 UN-04-CA             1:02.29    1:01.29  
       28.90  1:01.29                                                      
  7 Marshall, Suncee          16 SGAC-CA              1:01.64    1:01.85  
       29.72  1:01.85                                                      
  8 Velasquez, Aniston        15 SGAC-CA              1:02.33    1:02.39  
       30.13  1:02.39                                                      
RED - Division  
  1 Del Real, Sonia           15 UN-04-CA             1:03.59    1:02.06  
       30.37  1:02.06                                                      
  2 Davis, Brianna            16 CITI-CA              1:02.89    1:02.39  
       30.44  1:02.39                                                      
  3 Ortiz, Andrea             16 SGAC-CA              1:03.17    1:03.62  
       30.79  1:03.62                                                      
  4 Hernandez, Marissa        15 SGAC-CA              1:05.62    1:04.56  
       31.38  1:04.56                                                      
  5 Lopez, Britany            15 SGAC-CA              1:04.45    1:04.93  
       31.74  1:04.93                                                      
  6 Lott, Amy                 15 LMST-CA              1:05.24    1:05.30  
       32.41  1:05.30                                                      
  7 Montes, Emily             17 SGAC-CA              1:07.65    1:09.50  
       32.77  1:09.50                                                      
  8 Burgueno, Katherine       16 PAC-CA               1:08.50    1:17.15  
       36.04  1:17.15                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Soricut, Andreea          16 CITI-CA              2:04.29    2:05.78  
       28.89  1:00.25  1:33.29  2:05.78                                    
  2 Talmaci, Sara             15 SHRK-CA              2:04.16    2:07.91  
       29.26  1:01.57  1:34.75  2:07.91                                    
  3 Manzano, Priscilla        16 LASC-CA              2:14.14    2:11.45  
       29.90  1:02.69  1:36.86  2:11.45                                    
  4 Molinares, Natalia        15 UN-04-CA             2:13.44    2:13.81  
       31.07  1:04.87  1:39.39  2:13.81                                    
  5 Uzan, Vanessa             15 SHRK-CA              2:10.32    2:14.27  
       29.36  1:01.70  1:37.65  2:14.27                                    
  6 Paspalj, Yovana           15 SHRK-CA              2:16.27    2:15.84  
       32.44  1:06.74  1:41.85  2:15.84                                    
RED - Division  
  1 Baginski, Tiare           15 SHRK-CA              2:21.24    2:17.18  
       32.01  1:06.84  1:42.36  2:17.18                                    
  2 Davis, Brianna            16 CITI-CA              2:22.39    2:17.61  
       32.37  1:08.00  1:44.64  2:17.61                                    
  3 Lott, Amy                 15 LMST-CA              2:21.11    2:17.62  
       33.27  1:09.06  1:44.42  2:17.62                                    
  4 Del Real, Sonia           15 UN-04-CA             2:19.18    2:21.97  
       32.83  1:10.09  1:47.00  2:21.97                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Matheson, Ally            15 SHRK-CA              1:03.55    1:03.96  
       31.20  1:03.96                                                      
  2 Khatibi, Nicole           17 UNAT-CA              1:07.41    1:07.55  
       32.58  1:07.55                                                      
  3 Talmaci, Sara             15 SHRK-CA              1:05.18    1:08.20  
       32.95  1:08.20                                                      
  4 Marshall, Suncee          16 SGAC-CA              1:07.95    1:08.75  
       33.87  1:08.75                                                      
  5 Deutsch, Lorelei          15 BRSC-CA              1:09.27    1:09.72  
       34.22  1:09.72                                                      
  6 Uzan, Vanessa             15 SHRK-CA              1:09.21    1:10.49  
       33.98  1:10.49                                                      
  7 Ortiz, Andrea             16 SGAC-CA              1:13.85    1:14.00  
       36.31  1:14.00                                                      
  8 Manzano, Priscilla        16 LASC-CA              1:10.91    1:14.81  
       35.74  1:14.81                                                      
  9 Davis, Brianna            16 CITI-CA              1:13.41    1:15.31  
       37.78  1:15.31                                                      
 10 Baginski, Tiare           15 SHRK-CA              1:13.75    1:17.24  
       38.23  1:17.24                                                      
 -- Velasquez, Aniston        15 SGAC-CA              1:13.88         DQ  
       36.97       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Del Real, Sonia           15 UN-04-CA             1:15.50    1:15.17  
       36.82  1:15.17                                                      
  2 Lopez, Britany            15 SGAC-CA              1:16.62    1:16.08  
       37.20  1:16.08                                                      
  3 Hernandez, Marissa        15 SGAC-CA              1:16.89    1:16.21  
       37.11  1:16.21                                                      
 -- Montes, Emily             17 SGAC-CA              1:20.25         DQ  
       40.19       DQ                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Matheson, Ally            15 SHRK-CA              2:15.92    2:15.26  
       31.90  1:06.24  1:40.97  2:15.26                                    
  2 Khatibi, Nicole           17 UNAT-CA              2:26.03    2:25.29  
       33.88  1:09.51  1:47.51  2:25.29                                    
  3 Marshall, Suncee          16 SGAC-CA              2:31.46    2:33.35  
       36.77  1:15.62  1:55.28  2:33.35                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzano, Priscilla        16 LASC-CA              1:14.54    1:14.32  
       34.93  1:14.32                                                      
  2 Velasquez, Aniston        15 SGAC-CA              1:17.74    1:18.79  
       37.73  1:18.79                                                      
  3 Paspalj, Yovana           15 SHRK-CA              1:22.48    1:21.43  
       39.01  1:21.43                                                      
  4 Liwag, Sophia             16 SHRK-CA              1:22.60    1:22.50  
       39.89  1:22.50                                                      
  5 Molinares, Natalia        15 UN-04-CA             1:22.22    1:22.72  
       39.00  1:22.72                                                      
  6 Lott, Amy                 15 LMST-CA              1:23.04    1:23.90  
       40.75  1:23.90                                                      
 -- Hinojas, Zianne           16 SHRK-CA              1:22.05         DQ  
       38.72       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Del Real, Sonia           15 UN-04-CA             1:27.48    1:26.00  
       41.21  1:26.00                                                      
  2 Lopez, Britany            15 SGAC-CA              1:26.11    1:26.69  
       41.54  1:26.69                                                      
  3 Ortiz, Andrea             16 SGAC-CA              1:24.43    1:26.95  
       41.76  1:26.95                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Velasquez, Aniston        15 SGAC-CA              2:46.98    2:47.24  
       38.77  1:20.94  2:04.33  2:47.24                                    
  2 Paspalj, Yovana           15 SHRK-CA              2:55.19    2:55.84  
       40.11  1:24.50  2:10.23  2:55.84                                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Ally            15 SHRK-CA              1:02.24    1:02.12  
       29.23  1:02.12                                                      
  2 Soricut, Andreea          16 CITI-CA              1:04.10    1:05.54  
       30.41  1:05.54                                                      
  3 Hernandez, Marissa        15 SGAC-CA              1:10.42    1:07.31  
       32.00  1:07.31                                                      
  4 Davis, Brianna            16 CITI-CA              1:07.23    1:08.45  
       31.41  1:08.45                                                      
RED - Division  
  1 Marshall, Suncee          16 SGAC-CA              1:11.69    1:10.07  
       31.81  1:10.07                                                      
  2 Molinares, Natalia        15 UN-04-CA             1:11.94    1:10.74  
       32.26  1:10.74                                                      
  3 Ortiz, Andrea             16 SGAC-CA              1:12.67    1:13.72  
       34.28  1:13.72                                                      
  4 Baginski, Tiare           15 SHRK-CA              1:16.56    1:14.66  
       34.59  1:14.66                                                      
  5 Lott, Amy                 15 LMST-CA              1:11.94    1:14.99  
       34.00  1:14.99                                                      
  6 Lopez, Britany            15 SGAC-CA              1:12.73    1:15.93  
       34.93  1:15.93                                                      
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Manzano, Priscilla        16 LASC-CA              2:26.26    2:27.37  
       31.43  1:10.71  1:54.26  2:27.37                                    
  2 Velasquez, Aniston        15 SGAC-CA              2:31.77    2:31.76  
       33.06  1:15.15  1:57.55  2:31.76                                    
  3 Marshall, Suncee          16 SGAC-CA              2:33.38    2:33.28  
       33.02  1:12.81  1:59.19  2:33.28                                    
  4 Molinares, Natalia        15 UN-04-CA             2:33.36    2:35.01  
       32.60  1:13.02  2:00.51  2:35.01                                    
  5 Paspalj, Yovana           15 SHRK-CA              2:34.49    2:36.70  
       33.26  1:16.41  2:02.35  2:36.70                                    
  6 Liwag, Sophia             16 SHRK-CA              2:36.76    2:38.87  
       34.92  1:17.44  2:04.53  2:38.87                                    
  7 Ortiz, Andrea             16 SGAC-CA              2:37.56    2:38.88  
       34.80  1:16.92  2:03.25  2:38.88                                    
RED - Division  
  1 Hernandez, Marissa        15 SGAC-CA              2:41.70    2:39.97  
       33.37  1:16.27  2:05.49  2:39.97                                    
  2 Lopez, Britany            15 SGAC-CA              2:40.01    2:40.67  
       35.21  1:16.17  2:04.73  2:40.67                                    
  3 Del Real, Sonia           15 UN-04-CA             2:39.69    2:40.69  
       35.31  1:16.39  2:04.75  2:40.69                                    
  4 Lott, Amy                 15 LMST-CA              2:38.92    2:43.61  
       35.86  1:19.07  2:08.53  2:43.61                                    
  5 Hinojas, Zianne           16 SHRK-CA              2:39.28    2:43.70  
       36.25  1:16.52  2:05.73  2:43.70                                    
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dodd, Kaila               16 SHRK-CA              4:48.15    4:54.26  
       31.48  1:08.80  1:47.24  2:22.98  3:03.86  3:45.95  4:20.49  4:54.26
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Binder, Leo                8 SHRK-CA                16.02      15.77  
  2 Zarrabi, Matthew           8 BRSC-CA                17.47      17.27  
RED - Division  
  1 Villa, Lauren              8 LASC-CA                20.45      18.76  
  2 Quiroga, Abdiel            8 SGAC-CA                18.75      19.07  
  3 Orozco, Noah               8 PAC-CA                 17.78      19.24  
  4 Delos Santos, Brenden      8 UNAT-CA                19.70      20.15  
  5 Szpak Chamecki, Denis      8 BRSC-CA                20.51      20.33  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Binder, Leo                8 SHRK-CA                34.01      33.26  
  2 Yeo, Colin                 8 LASC-CA                37.75      37.03  
  3 Villa, Lauren              8 LASC-CA                39.10      45.96  
RED - Division  
  1 Salah, Malik               8 BAY-CA                 40.18      43.81  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Binder, Leo                8 SHRK-CA              1:15.67    1:12.82  
       34.35  1:12.82                                                      
RED - Division  
  1 Yeo, Colin                 8 LASC-CA              1:29.25    1:21.39  
       37.79  1:21.39                                                      
  2 Salah, Malik               8 BAY-CA               1:34.18    1:35.57  
       44.37  1:35.57                                                      
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Binder, Leo                8 SHRK-CA                19.92      19.39  
  2 Zarrabi, Matthew           8 BRSC-CA                21.10      20.64  
  3 Salah, Malik               8 BAY-CA                 20.19      21.09  
  4 Tatsumoto, Masataka        7 LASC-CA                21.10      24.39  
  5 Szpak Chamecki, Denis      8 BRSC-CA                21.10      25.82  
Non-Award Division  
  1 Quiroga, Abdiel            8 SGAC-CA                23.37      22.47  
  2 Orozco, Noah               8 PAC-CA                    NT      23.27  
  3 Lopez, Jesse               8 SGAC-CA                24.90      26.00  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Binder, Leo                8 SHRK-CA                40.44      40.76  
 -- Villa, Lauren              8 LASC-CA                45.85         DQ  
RED - Division  
  1 Lin, Ryder                 8 VISN-CA                43.63      45.04  
  2 Szpak Chamecki, Denis      8 BRSC-CA                54.99      52.19  
  3 Tatsumoto, Masataka        7 LASC-CA                50.89      52.57  
 -- Yeo, Colin                 8 LASC-CA                46.95         DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Binder, Leo                8 SHRK-CA                21.05      22.47  
RED - Division  
  1 Villa, Lauren              8 LASC-CA                27.92      24.56  
  2 Tatsumoto, Masataka        7 LASC-CA                24.24      25.83  
  3 Szpak Chamecki, Denis      8 BRSC-CA                27.03      25.88  
  4 Salah, Malik               8 BAY-CA                 24.62      26.43  
  5 Zarrabi, Matthew           8 BRSC-CA                27.50      26.81  
  6 Quiroga, Abdiel            8 SGAC-CA                26.46      26.91  
  7 Orozco, Noah               8 PAC-CA                 26.32      27.04  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Binder, Leo                8 SHRK-CA                42.80      42.98  
  2 Villa, Lauren              8 LASC-CA                50.18      53.53  
 -- Lin, Ryder                 8 VISN-CA                48.47         DQ  
RED - Division  
  1 Szpak Chamecki, Denis      8 BRSC-CA                52.22      50.95  
  2 Yeo, Colin                 8 LASC-CA                51.54      51.34  
  3 Tatsumoto, Masataka        7 LASC-CA                54.17      55.51  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Orozco, Noah               8 PAC-CA                 19.48      22.09  
RED - Division  
  1 Delos Santos, Brenden      8 UNAT-CA                22.50      20.53  
  2 Szpak Chamecki, Denis      8 BRSC-CA                24.25      22.89  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Yeo, Colin                 8 LASC-CA                41.25      39.41  
  2 Lin, Ryder                 8 VISN-CA                38.26      42.78  
 -- Orozco, Noah               8 PAC-CA                 21.10         DQ  
RED - Division  
  1 Villa, Lauren              8 LASC-CA                51.13      54.06  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Binder, Leo                8 SHRK-CA              1:23.83    1:20.54  
       38.46  1:20.54                                                      
  2 Lin, Ryder                 8 VISN-CA              1:26.60    1:30.67  
       46.04  1:30.67                                                      
  3 Yeo, Colin                 8 LASC-CA              1:36.53    1:31.99  
       41.05  1:31.99                                                      
RED - Division  
  1 Tatsumoto, Masataka        7 LASC-CA              1:48.83    1:57.58  
       57.16  1:57.58                                                      
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tsai, Orion                9 ROSE-CA                30.91      30.92  
  2 Ko, Joshua                10 RYL-CA                 32.04      31.57  
  3 Li, Raymond                9 ROSE-CA                32.66      32.29  
  4 Bai, Ethan                10 ROSE-CA                32.20      32.77  
  5 Harutyunyan, Narek        10 SHRK-CA                32.45      33.39  
  6 Pozo, Roberto             10 LMST-CA                32.89      33.44  
  7 Ross, Alexander            9 ROSE-CA                33.49      34.30  
  8 Tatsumoto, Akihito         9 LASC-CA                33.75      34.44  
  9 Jong, Arron                9 SHRK-CA                32.95      35.01  
 10 Sanchez, Gerardo          10 PAC-CA                 32.94      35.16  
RED - Division  
  1 Zaric, Lazar              10 CITI-CA                35.78      31.15  
  2 Antonucci, Cort           10 SHRK-CA                34.17      34.27  
  3 Villegas, Johnathan       10 ROSE-CA                34.12      34.46  
  4 Lee, Marcus                9 ROSE-CA                34.91      34.85  
  5 You, Ethan                10 ROSE-CA                35.19      34.86  
  6 Lee, Nate                  9 ROSE-CA                36.24      34.92  
  7 Lawton, Francis           10 RYL-CA                 37.20      35.92  
  8 Landaverde, Jesus          9 LMST-CA                36.00      36.03  
  9 Lieberman, Benjamin        9 LASC-CA                35.37      36.06  
 10 Baranda, Santi             8 CITI-CA                36.35      37.22  
 11 Tercero, Joshua           10 SGAC-CA                37.07      38.61  
 12 Kosloff, Oskar             9 ROSE-CA                35.94      40.52  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tsai, Orion                9 ROSE-CA              1:09.43    1:09.61  
       33.50  1:09.61                                                      
  2 Zaric, Lazar              10 CITI-CA              1:12.63    1:09.76  
       32.07  1:09.76                                                      
  3 Tsai, Sean                 9 ROSE-CA              1:10.99    1:13.10  
       34.59  1:13.10                                                      
  4 Lee, Nate                  9 ROSE-CA              1:12.77    1:13.70  
       35.94  1:13.70                                                      
  5 Bai, Ethan                10 ROSE-CA              1:11.92    1:14.13  
       34.50  1:14.13                                                      
  6 Villegas, Johnathan       10 ROSE-CA              1:13.91    1:15.18  
       36.44  1:15.18                                                      
  7 Sanchez, Gerardo          10 PAC-CA               1:12.47    1:15.83  
       35.61  1:15.83                                                      
RED - Division  
  1 Ross, Alexander            9 ROSE-CA              1:14.92    1:11.86  
       35.15  1:11.86                                                      
  2 Antonucci, Cort           10 SHRK-CA              1:15.40    1:14.93  
       35.78  1:14.93                                                      
  3 Lee, Marcus                9 ROSE-CA              1:15.47    1:16.25  
       37.15  1:16.25                                                      
  4 Galeana, Frank             9 SGAC-CA              1:19.80    1:16.46  
       37.08  1:16.46                                                      
  5 Lieberman, Benjamin        9 LASC-CA              1:19.56    1:19.54  
       37.02  1:19.54                                                      
  6 Song, David               10 ROSE-CA              1:20.62    1:20.74  
       38.36  1:20.74                                                      
  7 Tercero, Joshua           10 SGAC-CA              1:19.57    1:20.96  
       38.14  1:20.96                                                      
  8 Jonathan, Eyoel            8 RYL-CA               1:20.98    1:37.04  
       45.11  1:37.04                                                      
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ivins, Apollo             10 UNAT-CA              2:29.11    2:24.40  
       33.93  1:10.50  1:48.35  2:24.40                                    
  2 Ko, Joshua                10 RYL-CA               2:30.37    2:30.70  
       35.56  1:16.10  1:53.90  2:30.70                                    
  3 Li, Raymond                9 ROSE-CA              2:35.14    2:33.29  
       35.49  1:15.41  1:56.12  2:33.29                                    
  4 Tsai, Sean                 9 ROSE-CA              2:33.36    2:34.49  
       35.40  1:14.49  1:55.13  2:34.49                                    
  5 Park, Ian                 10 VISN-CA              2:34.67    2:37.71  
       36.48  1:17.74  1:58.50  2:37.71                                    
  6 Lee, Nate                  9 ROSE-CA              2:34.48    2:39.86  
       37.06  1:17.93  2:00.07  2:39.86                                    
RED - Division  
  1 Ross, Alexander            9 ROSE-CA              2:46.81    2:39.09  
       35.77  1:17.08  2:00.26  2:39.09                                    
  2 Lee, Marcus                9 ROSE-CA              2:47.68    2:41.55  
       36.83  1:18.72  2:00.94  2:41.55                                    
  3 Bai, Ethan                10 ROSE-CA              2:44.72    2:45.62  
       36.78  1:19.13  2:03.30  2:45.62                                    
  4 You, Ethan                10 ROSE-CA              2:51.79    2:49.87  
       39.23  1:23.64  2:09.05  2:49.87                                    
  5 Song, David               10 ROSE-CA              2:53.00    2:53.02  
       38.41  1:23.49  2:08.86  2:53.02                                    
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Li, Raymond                9 ROSE-CA                37.19      36.06  
  2 Ko, Joshua                10 RYL-CA                 38.21      37.70  
  3 Tsai, Sean                 9 ROSE-CA                38.85      37.89  
  4 Park, Ian                 10 VISN-CA                37.36      38.16  
  5 Ross, Alexander            9 ROSE-CA                38.42      38.25  
  6 Lieberman, Benjamin        9 LASC-CA                39.15      38.90  
  7 Tatsumoto, Akihito         9 LASC-CA                38.43      38.99  
  8 Sanchez, Gerardo          10 PAC-CA                 39.94      40.92  
  9 Tien, Derek               10 VISN-CA                40.22      41.27  
RED - Division  
  1 Jong, Arron                9 SHRK-CA                41.02      39.08  
  2 Zaric, Lazar              10 CITI-CA                43.47      40.38  
  3 Pozo, Roberto             10 LMST-CA                41.04      40.95  
  4 Chang, Matthew            10 ROSE-CA                42.95      41.74  
  5 Lawton, Francis           10 RYL-CA                 44.20      42.48  
  6 Kosloff, Oskar             9 ROSE-CA                43.10      43.03  
  7 Villegas, Johnathan       10 ROSE-CA                41.49      43.21  
  8 Baranda, Santi             8 CITI-CA                43.44      43.30  
  9 Antonucci, Cort           10 SHRK-CA                40.78      43.43  
 10 Landaverde, Jesus          9 LMST-CA                43.76      45.69  
 11 Tercero, Joshua           10 SGAC-CA                43.69      46.29  
 12 Jonathan, Eyoel            8 RYL-CA                 44.18      50.69  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ko, Joshua                10 RYL-CA               1:25.43    1:18.91  
       39.00  1:18.91                                                      
  2 Li, Raymond                9 ROSE-CA              1:21.82    1:19.47  
       38.78  1:19.47                                                      
  3 Park, Ian                 10 VISN-CA              1:20.58    1:19.70  
       39.53  1:19.70                                                      
  4 Tsai, Sean                 9 ROSE-CA              1:23.31    1:21.21  
       40.06  1:21.21                                                      
  5 Harutyunyan, Narek        10 SHRK-CA              1:19.91    1:21.22  
       39.66  1:21.22                                                      
  6 Tatsumoto, Akihito         9 LASC-CA              1:21.51    1:21.67  
       39.40  1:21.67                                                      
  7 Lieberman, Benjamin        9 LASC-CA              1:23.74    1:22.95  
       39.98  1:22.95                                                      
  8 Lee, Nate                  9 ROSE-CA              1:24.18    1:24.12  
       42.06  1:24.12                                                      
  9 Sanchez, Gerardo          10 PAC-CA               1:27.62    1:31.46  
       42.68  1:31.46                                                      
RED - Division  
  1 Pozo, Roberto             10 LMST-CA              1:30.54    1:27.58  
       44.81  1:27.58                                                      
  2 Chang, Matthew            10 ROSE-CA              1:34.83    1:33.44  
       43.69  1:33.44                                                      
  3 Tercero, Joshua           10 SGAC-CA              1:33.74    1:34.82  
       47.99  1:34.82                                                      
  4 Bonaccorso, James          9 ROSE-CA              1:33.73    1:37.24  
       46.17  1:37.24                                                      
 -- Jong, Arron                9 SHRK-CA              1:32.07         DQ  
       43.80       DQ                                                      
 -- Jonathan, Eyoel            8 RYL-CA               1:36.10         DQ  
       52.09       DQ                                                      
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Indelicato, Christian     10 WEST-CA                40.70      39.20  
  2 Zaric, Lazar              10 CITI-CA                42.21      40.96  
  3 Sanchez, Gerardo          10 PAC-CA                 42.15      42.25  
  4 Harutyunyan, Narek        10 SHRK-CA                43.18      43.04  
  5 Bonaccorso, James          9 ROSE-CA                44.85      45.73  
  6 Lee, Marcus                9 ROSE-CA                45.15      45.80  
  7 Pozo, Roberto             10 LMST-CA                44.48      45.89  
RED - Division  
  1 Galeana, Frank             9 SGAC-CA                46.91      45.38  
  2 Vasquez, Julio            10 RYL-CA                 46.86      45.89  
  3 Kosloff, Oskar             9 ROSE-CA                48.71      47.88  
  4 Song, David               10 ROSE-CA                47.73      48.13  
  5 You, Ethan                10 ROSE-CA                47.15      48.74  
  6 Chang, Matthew            10 ROSE-CA                48.67      49.34  
  7 Jong, Arron                9 SHRK-CA                47.78      49.64  
  8 Lawton, Francis           10 RYL-CA                 49.80      50.68  
  9 Kim, Jio                   8 SHRK-CA                48.47      50.75  
 10 Jonathan, Eyoel            8 RYL-CA                 49.75      58.95  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Sanchez, Gerardo          10 PAC-CA               1:30.75    1:34.10  
       44.27  1:34.10                                                      
  2 Bai, Ethan                10 ROSE-CA              1:32.90    1:34.93  
       45.02  1:34.93                                                      
  3 Galeana, Frank             9 SGAC-CA              1:40.48    1:36.59  
       47.75  1:36.59                                                      
  4 Jong, Arron                9 SHRK-CA              1:39.17    1:39.86  
       47.94  1:39.86                                                      
  5 Lee, Nate                  9 ROSE-CA              1:39.44    1:40.89  
       48.76  1:40.89                                                      
RED - Division  
  1 Bonaccorso, James          9 ROSE-CA              1:45.22    1:43.13  
       48.35  1:43.13                                                      
  2 You, Ethan                10 ROSE-CA              1:40.57    1:45.54  
       51.69  1:45.54                                                      
  3 Song, David               10 ROSE-CA              1:42.93    1:47.26  
       51.31  1:47.26                                                      
  4 Kosloff, Oskar             9 ROSE-CA              1:44.32    1:47.40  
       52.71  1:47.40                                                      
  5 Kim, Jio                   8 SHRK-CA              1:46.89    1:48.91  
       52.76  1:48.91                                                      
 -- Jonathan, Eyoel            8 RYL-CA               1:49.59         DQ  
     1:03.00                                                               
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Tien, Derek               10 VISN-CA                35.48      35.60  
  2 Harutyunyan, Narek        10 SHRK-CA                36.07      35.99  
  3 Jong, Arron                9 SHRK-CA                36.37      36.76  
  4 Ko, Joshua                10 RYL-CA                 37.82      36.99  
  5 Park, Ian                 10 VISN-CA                36.90      37.55  
  6 Tatsumoto, Akihito         9 LASC-CA                37.65      38.97  
  7 You, Ethan                10 ROSE-CA                34.68      39.76  
  8 Lee, Marcus                9 ROSE-CA                37.16      41.29  
RED - Division  
  1 Kang, Aidan                8 SHRK-CA                39.98      38.74  
  2 Pozo, Roberto             10 LMST-CA                40.77      40.79  
  3 Lawton, Francis           10 RYL-CA                 41.60      43.38  
  4 Baranda, Santi             8 CITI-CA                40.45      44.69  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Vasquez, Julio            10 RYL-CA               1:21.77    1:15.15  
       35.91  1:15.15                                                      
  2 Indelicato, Christian     10 WEST-CA              1:24.77    1:22.47  
       37.96  1:22.47                                                      
  3 Ko, Joshua                10 RYL-CA               1:23.03    1:24.63  
       39.12  1:24.63                                                      
  4 Jong, Arron                9 SHRK-CA              1:26.67    1:25.84  
       40.75  1:25.84                                                      
RED - Division  
  1 Lieberman, Benjamin        9 LASC-CA              1:33.81    1:27.40  
       40.58  1:27.40                                                      
  2 Kang, Aidan                8 SHRK-CA              1:29.51    1:27.53  
       41.66  1:27.53                                                      
  3 Tatsumoto, Akihito         9 LASC-CA              1:33.18    1:29.97  
       41.47  1:29.97                                                      
  4 Ross, Alexander            9 ROSE-CA              1:35.75    1:30.58  
       40.24  1:30.58                                                      
  5 Sanchez, Gerardo          10 PAC-CA               1:36.09    1:37.83  
       45.01  1:37.83                                                      
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Indelicato, Christian     10 WEST-CA              1:19.93    1:17.89  
       36.67  1:17.89                                                      
  2 Vasquez, Julio            10 RYL-CA               1:21.84    1:20.55  
       36.84  1:20.55                                                      
  3 Tatsumoto, Akihito         9 LASC-CA              1:24.86    1:24.70  
       37.30  1:24.70                                                      
  4 Lee, Marcus                9 ROSE-CA              1:25.02    1:25.17  
       40.42  1:25.17                                                      
  5 Sanchez, Gerardo          10 PAC-CA               1:24.25    1:25.21  
       40.12  1:25.21                                                      
  6 Jong, Arron                9 SHRK-CA              1:23.75    1:25.43  
       39.63  1:25.43                                                      
  7 Pozo, Roberto             10 LMST-CA              1:26.59    1:25.46  
       41.10  1:25.46                                                      
  8 Ross, Alexander            9 ROSE-CA              1:22.08    1:25.96  
       39.98  1:25.96                                                      
  9 Lee, Nate                  9 ROSE-CA              1:25.65    1:26.20  
       41.11  1:26.20                                                      
 -- Lieberman, Benjamin        9 LASC-CA              1:26.73         DQ  
       41.00       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Zaric, Lazar              10 CITI-CA              1:31.97    1:23.19  
       38.21  1:23.19                                                      
  2 Bai, Ethan                10 ROSE-CA              1:27.25    1:26.19  
       41.63  1:26.19                                                      
  3 Antonucci, Cort           10 SHRK-CA              1:34.31    1:28.12  
       39.82  1:28.12                                                      
  4 Galeana, Frank             9 SGAC-CA              1:30.85    1:28.51  
       42.30  1:28.51                                                      
  5 You, Ethan                10 ROSE-CA              1:29.91    1:28.53  
       43.65  1:28.53                                                      
  6 Lawton, Francis           10 RYL-CA               1:34.80    1:31.63  
       43.96  1:31.63                                                      
  7 Chang, Matthew            10 ROSE-CA              1:30.79    1:33.46  
       44.11  1:33.46                                                      
  8 Song, David               10 ROSE-CA              1:33.06    1:33.96  
       45.58  1:33.96                                                      
  9 Kosloff, Oskar             9 ROSE-CA              1:31.41    1:34.00  
       45.58  1:34.00                                                      
 10 Bonaccorso, James          9 ROSE-CA              1:33.18    1:34.56  
       45.93  1:34.56                                                      
 -- Tercero, Joshua           10 SGAC-CA              1:32.68         DQ  
       44.46       DQ                                                      
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Li, Raymond                9 ROSE-CA              3:02.56    2:58.23  
       44.86           2:21.81  2:58.23                                    
  2 Tien, Derek               10 VISN-CA              2:58.20    3:03.14  
       40.07  1:29.44  2:23.17  3:03.14                                    
 -- Tsai, Sean                 9 ROSE-CA              2:58.36         DQ  
       41.09  1:25.08  2:17.21       DQ                                    
RED - Division  
  1 Song, David               10 ROSE-CA              3:19.20    3:22.21  
       53.21  1:44.10  2:41.18  3:22.21                                    
  2 Bonaccorso, James          9 ROSE-CA              3:23.08    3:23.42  
       49.87  1:40.94  2:40.23  3:23.42                                    
  3 Kosloff, Oskar             9 ROSE-CA              3:16.28    3:27.28  
       50.96  1:45.77  2:43.18  3:27.28                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blancaflor, Franco        12 SHRK-CA                26.29      26.07  
  2 Kwon, Logan               12 BAY-CA                 27.50      27.14  
  3 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA                27.22      27.27  
  4 Kiang, Etan               12 LASC-CA                27.65      27.43  
  5 McKean, Angus             12 WEST-CA                27.70      27.58  
  6 Pherson, Christian        12 ALPH-CA                28.03      27.59  
  7 Kim, Elliot               11 SHRK-CA                27.42      27.61  
  8 Oneill, Griffin           12 LASC-CA                27.26      27.66  
  9 Romesser, Thomas          11 CITI-CA                28.09      27.77  
 10 Oh, Andrew                12 ROSE-CA                27.99      27.80  
 11 Lee, Jayden               12 VISN-CA                28.04      28.04  
 12 Lee, Elliott              12 ROSE-CA                29.39      28.07  
 13 Chung, David              12 ROSE-CA                27.95      28.21  
 14 Redson, Elijah            12 ROSE-CA                28.51      28.36  
 15 Ryan, Pierce              12 CITI-CA                29.60      28.42  
 16 Jin, Eric                 12 ROSE-CA                28.40      28.57  
 17 Warren, Ryan              12 LASC-CA                28.72      28.81  
 18 Aranda, Diego             12 LMST-CA                29.31      29.15  
 19 Reyes, Mario              12 SHRK-CA                28.57      29.16  
 20 Schnauer, Johnny          12 UNAT-CA                29.04      29.17  
 21 Lin, Brandon              11 VISN-CA                29.10      29.20  
 22 Zou, Marcus               12 ROSE-CA                29.15      29.61  
 23 Gomez, Jason              11 SGAC-CA                30.23      29.73  
 24 Taylor, AJ                11 VISN-CA                30.76      29.89  
 25 Ro, Lucas                 12 BAY-CA                 29.70      29.91  
 26 Rodriguez, Alexander      12 VISN-CA                30.22      29.92  
 27 Shih, Aiden               11 LASC-CA                30.06      30.14  
 28 Lyu, Henry                12 ROSE-CA                30.48      30.32  
 29 Tatsumoto, Yusuke         11 LASC-CA                30.43      30.45  
 30 Seto, Troy                12 ROSE-CA                30.70      30.62  
 31 Gonzalez, Miguel          12 LMST-CA                30.63      30.88  
 32 Kim, Ian                  12 SHRK-CA                30.19      31.04  
 33 Argyn, Aidan              11 SHRK-CA                30.19      32.09  
RED - Division  
  1 Fernando, Ashwin          12 VISN-CA                31.06      29.84  
  2 Sakho, Oumar              11 SHRK-CA                31.56      31.51  
  3 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA                30.81      31.75  
  4 You, Nathan               11 ROSE-CA                32.03      31.88  
  5 Morgan, Grant             11 CITI-CA                33.21      32.14  
  6 Sklyar, Elan              12 LASC-CA                31.81      32.19  
  7 Monaghan, Aidan           11 ROSE-CA                32.08      32.37  
  8 Ohanesian, Minas          12 ROSE-CA                32.37      32.57  
  9 Farentino, Saverio        12 SHRK-CA                31.41      32.87  
 10 Katsanovich, Daniel       11 VISN-CA                32.91      33.41  
 11 Kraus, Lucas              11 RYL-CA                 33.56      33.59  
 12 Guerrero, Jacob           11 LMST-CA                31.60      33.62  
 13 Chernyshev, Sergei        11 UNAT-CA                33.59      35.35  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Ramallo, AJ               12 LASC-CA                58.84      57.97  
       27.69    57.97                                                      
  2 Kim, Elliot               11 SHRK-CA                59.30      58.87  
       28.34    58.87                                                      
  3 Pherson, Christian        12 ALPH-CA                59.54      59.17  
       28.27    59.17                                                      
  4 Oneill, Griffin           12 LASC-CA              1:01.28      59.42  
       28.54    59.42                                                      
  5 Kiang, Etan               12 LASC-CA              1:01.99      59.87  
       28.32    59.87                                                      
  6 Oh, Andrew                12 ROSE-CA              1:01.13    1:01.11  
       29.32  1:01.11                                                      
  7 Morris, Glen              12 ALPH-CA              1:00.32    1:01.34  
       28.79  1:01.34                                                      
  8 McKean, Angus             12 WEST-CA              1:02.66    1:01.90  
       29.89  1:01.90                                                      
  9 Lin, Brandon              11 VISN-CA              1:02.84    1:02.49  
       29.81  1:02.49                                                      
 10 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA              1:02.54    1:02.56  
       29.69  1:02.56                                                      
 11 Choi, Aaron               12 SHRK-CA              1:01.89    1:02.78  
       29.93  1:02.78                                                      
 12 Redson, Elijah            12 ROSE-CA              1:02.22    1:03.01  
       30.04  1:03.01                                                      
 13 Romesser, Thomas          11 CITI-CA              1:01.01    1:03.17  
       30.31  1:03.17                                                      
 13 Schnauer, Johnny          12 UNAT-CA              1:03.81    1:03.17  
       30.33  1:03.17                                                      
 15 Chung, David              12 ROSE-CA              1:03.19    1:03.19  
       30.41  1:03.19                                                      
 16 Gomez, Jason              11 SGAC-CA              1:03.95    1:04.29  
       31.88  1:04.29                                                      
 17 Shih, Aiden               11 LASC-CA              1:03.58    1:04.80  
       31.14  1:04.80                                                      
 18 Reyes, Mario              12 SHRK-CA              1:03.44    1:05.15  
       31.80  1:05.15                                                      
 19 Warren, Ryan              12 LASC-CA              1:04.09    1:05.40  
       31.56  1:05.40                                                      
 20 Aranda, Diego             12 LMST-CA              1:05.01    1:06.58  
       31.30  1:06.58                                                      
 21 Tatsumoto, Yusuke         11 LASC-CA              1:05.58    1:06.91  
       32.16  1:06.91                                                      
RED - Division  
  1 Zou, Marcus               12 ROSE-CA              1:06.38    1:04.79  
       31.13  1:04.79                                                      
  2 Lyu, Henry                12 ROSE-CA              1:09.28    1:06.28  
       32.13  1:06.28                                                      
  3 Seto, Troy                12 ROSE-CA              1:06.94    1:07.17  
       32.76  1:07.17                                                      
  4 Argyn, Aidan              11 SHRK-CA              1:09.44    1:09.97  
       33.53  1:09.97                                                      
  5 Sklyar, Elan              12 LASC-CA              1:09.43    1:10.11  
       33.13  1:10.11                                                      
  6 Sakho, Oumar              11 SHRK-CA              1:09.88    1:10.35  
       32.69  1:10.35                                                      
  7 Monaghan, Aidan           11 ROSE-CA              1:09.56    1:10.50  
       33.95  1:10.50                                                      
  8 Koshman, Arnold           12 VISN-CA              1:10.56    1:10.53  
       34.08  1:10.53                                                      
  9 Kim, Ian                  12 SHRK-CA              1:06.72    1:10.71  
       33.23  1:10.71                                                      
 10 You, Nathan               11 ROSE-CA              1:11.66    1:11.71  
       33.38  1:11.71                                                      
 11 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:09.95    1:12.32  
       35.13  1:12.32                                                      
 12 Amshen, Hugh              12 WEST-CA              1:11.41    1:15.34  
       36.34  1:15.34                                                      
 13 Svilik, Jonathan          11 LASC-CA              1:12.20    1:16.93  
       35.53  1:16.93                                                      
 14 Chernyshev, Sergei        11 UNAT-CA              1:11.57    1:19.30  
       37.34  1:19.30                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blancaflor, Franco        12 SHRK-CA              2:00.05    2:00.06  
       26.93    57.97  1:29.32  2:00.06                                    
  2 Oneill, Griffin           12 LASC-CA              2:20.94    2:08.50  
       30.44  1:02.84  1:35.79  2:08.50                                    
  3 Lee, Elliott              12 ROSE-CA              2:14.27    2:08.67  
       28.51  1:01.28  1:35.75  2:08.67                                    
  4 Pherson, Christian        12 ALPH-CA              2:16.23    2:10.99  
       28.42  1:00.91  1:35.94  2:10.99                                    
  5 Redson, Elijah            12 ROSE-CA              2:16.85    2:11.57  
       28.72  1:02.07  1:37.03  2:11.57                                    
  6 Lin, Brandon              11 VISN-CA              2:18.19    2:11.81  
       29.44  1:02.82  1:37.09  2:11.81                                    
  7 Garcia, Caleb             12 VISN-CA              2:15.94    2:13.07  
       29.61  1:03.79  1:38.78  2:13.07                                    
  8 Chung, David              12 ROSE-CA              2:18.21    2:13.63  
       29.11  1:04.28  1:40.78  2:13.63                                    
  9 Morris, Glen              12 ALPH-CA              2:18.46    2:17.54  
       30.17  1:05.48  1:40.63  2:17.54                                    
 10 Tatsumoto, Yusuke         11 LASC-CA              2:19.79    2:18.21  
       32.70  1:08.10  1:44.04  2:18.21                                    
 11 Perrigue, Mason           11 ROSE-CA              2:20.56    2:18.26  
       32.28  1:08.16  1:44.65  2:18.26                                    
 12 Seto, Troy                12 ROSE-CA              2:22.43    2:22.96  
       32.85  1:09.17  1:47.24  2:22.96                                    
 -- Jin, Eric                 12 ROSE-CA              2:22.50         DQ  
RED - Division  
  1 Zou, Marcus               12 ROSE-CA              2:24.64    2:22.05  
       32.31  1:08.73  1:46.85  2:22.05                                    
  2 Monaghan, Aidan           11 ROSE-CA              2:31.13    2:28.06  
       34.13  1:12.82  1:51.49  2:28.06                                    
  3 Sklyar, Elan              12 LASC-CA              2:30.08    2:28.90  
       33.54  1:12.57  1:51.09  2:28.90                                    
  4 Koshman, Arnold           12 VISN-CA              2:32.63    2:29.81  
       34.21  1:14.05  1:53.88  2:29.81                                    
  5 Amshen, Hugh              12 WEST-CA              2:33.17    2:32.14  
       36.61  1:15.49  1:54.93  2:32.14                                    
  6 Svilik, Jonathan          11 LASC-CA              2:37.80    2:44.28  
       35.03  1:17.02  2:01.35  2:44.28                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blancaflor, Franco        12 SHRK-CA                29.93      31.13  
  2 Kiang, Etan               12 LASC-CA                32.09      31.46  
  3 Romesser, Thomas          11 CITI-CA                33.06      32.19  
  4 Ryan, Pierce              12 CITI-CA                34.17      32.45  
  5 Lee, Elliott              12 ROSE-CA                32.65      32.86  
  6 Choi, Aaron               12 SHRK-CA                32.64      33.23  
  7 Aranda, Diego             12 LMST-CA                35.02      33.37  
  8 Morris, Glen              12 ALPH-CA                33.26      33.73  
  9 McLean, Gorden            11 WEST-CA                34.69      33.81  
 10 Shih, Aiden               11 LASC-CA                33.63      34.07  
 11 lin, Peter                12 ROSE-CA                32.42      34.25  
 12 Tumamak, Ian              11 CITI-CA                33.60      34.48  
 13 Jin, Eric                 12 ROSE-CA                34.44      34.85  
 14 Fernando, Ashwin          12 VISN-CA                35.61      35.18  
 15 Warren, Ryan              12 LASC-CA                34.50      35.83  
 16 Gomez, Jason              11 SGAC-CA                36.36      35.91  
 17 Kim, Ian                  12 SHRK-CA                35.78      35.94  
 18 Monaghan, Aidan           11 ROSE-CA                36.53      38.07  
RED - Division  
  1 Taylor, AJ                11 VISN-CA                38.61      35.83  
  2 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA                37.68      35.91  
  3 Morgan, Grant             11 CITI-CA                39.75      37.04  
  4 Argyn, Aidan              11 SHRK-CA                38.07      37.46  
  5 Amshen, Hugh              12 WEST-CA                39.95      38.82  
  6 Boychenko, Sasha          11 VISN-CA                39.44      39.23  
  7 Gonzalez, Miguel          12 LMST-CA                37.92      39.66  
  8 Svilik, Jonathan          11 LASC-CA                39.88      40.03  
  9 Sarabia, Nathan           11 PAC-CA                 39.19      41.13  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kwon, Logan               12 BAY-CA               1:09.87    1:04.82  
       30.86  1:04.82                                                      
  2 Lin, Brandon              11 VISN-CA              1:08.74    1:07.50  
       32.39  1:07.50                                                      
  3 Ryan, Pierce              12 CITI-CA              1:09.98    1:07.93  
       33.22  1:07.93                                                      
  4 Oneill, Griffin           12 LASC-CA              1:10.08    1:09.34  
       34.12  1:09.34                                                      
  5 Garcia, Caleb             12 VISN-CA              1:08.70    1:09.58  
       33.11  1:09.58                                                      
  6 lin, Peter                12 ROSE-CA              1:10.73    1:10.47  
       34.32  1:10.47                                                      
  7 Kiang, Etan               12 LASC-CA              1:14.30    1:10.67  
       33.16  1:10.67                                                      
  8 Romesser, Thomas          11 CITI-CA              1:09.96    1:10.70  
       34.55  1:10.70                                                      
  9 Shih, Aiden               11 LASC-CA              1:10.75    1:12.91  
       35.36  1:12.91                                                      
 10 Oh, Andrew                12 ROSE-CA              1:14.04    1:14.59  
       35.95  1:14.59                                                      
 11 Warren, Ryan              12 LASC-CA              1:18.13    1:17.46  
       37.39  1:17.46                                                      
 12 Monaghan, Aidan           11 ROSE-CA              1:19.55    1:18.84  
       39.03  1:18.84                                                      
 13 Kim, Ian                  12 SHRK-CA              1:16.87    1:19.95  
       38.14  1:19.95                                                      
 14 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:19.41    1:20.04  
       39.47  1:20.04                                                      
 -- Gomez, Jason              11 SGAC-CA              1:19.38         DQ  
       37.85       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Zou, Marcus               12 ROSE-CA              1:22.51    1:16.09  
       36.91  1:16.09                                                      
  2 Argyn, Aidan              11 SHRK-CA              1:23.07    1:17.97  
       38.29  1:17.97                                                      
  3 Sklyar, Elan              12 LASC-CA              1:21.41    1:21.55  
       40.27  1:21.55                                                      
  4 You, Nathan               11 ROSE-CA              1:21.89    1:22.05  
       38.63  1:22.05                                                      
  5 Morgan, Grant             11 CITI-CA              1:22.95    1:22.82  
       39.20  1:22.82                                                      
  6 Guerrero, Jacob           11 LMST-CA              1:24.47    1:24.96  
       41.99  1:24.96                                                      
  7 Gonzalez, Miguel          12 LMST-CA              1:27.44    1:26.95  
       43.48  1:26.95                                                      
  8 Sakho, Oumar              11 SHRK-CA              1:27.87    1:27.79  
       43.07  1:27.79                                                      
  9 Sarabia, Nathan           11 PAC-CA               1:28.00    1:28.55  
       43.65  1:28.55                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA                32.63      33.31  
  2 Kim, Elliot               11 SHRK-CA                34.31      33.66  
  3 Aranda, Diego             12 LMST-CA                35.53      34.86  
  4 Schnauer, Johnny          12 UNAT-CA                35.61      35.49  
  5 Ro, Lucas                 12 BAY-CA                 35.92      35.76  
  6 Kim, Ian                  12 SHRK-CA                36.36      35.95  
  7 Lee, Elliott              12 ROSE-CA                36.89      36.54  
  8 Chung, David              12 ROSE-CA                39.25      36.77  
  9 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA                37.22      36.78  
 10 Lee, Jayden               12 VISN-CA                39.67      36.82  
 11 Lyu, Henry                12 ROSE-CA                37.24      36.83  
 12 Jin, Eric                 12 ROSE-CA                36.93      36.94  
 13 Ryan, Pierce              12 CITI-CA                37.40      37.07  
 14 lin, Peter                12 ROSE-CA                38.33      37.24  
 15 Tatsumoto, Yusuke         11 LASC-CA                37.07      37.84  
 16 Oneill, Griffin           12 LASC-CA                37.23      37.85  
 17 Argyn, Aidan              11 SHRK-CA                38.67      37.90  
 18 Reyes, Mario              12 SHRK-CA                36.65      38.40  
 19 Fernando, Ashwin          12 VISN-CA                40.72      39.23  
 20 Taylor, AJ                11 VISN-CA                38.34      39.25  
RED - Division  
  1 Zou, Marcus               12 ROSE-CA                43.49      40.26  
  2 Lim, Philip               11 ROSE-CA                41.03      41.39  
  3 Morgan, Grant             11 CITI-CA                42.40      41.67  
  4 Katsanovich, Daniel       11 VISN-CA                41.85      41.89  
  5 Gonzalez, Miguel          12 LMST-CA                41.29      42.35  
  6 Seto, Troy                12 ROSE-CA                41.18      42.49  
  7 Song, Isaac               12 ROSE-CA                43.63      42.52  
  8 You, Nathan               11 ROSE-CA                43.72      43.67  
  9 Farentino, Saverio        12 SHRK-CA                44.56      44.22  
 10 Sklyar, Elan              12 LASC-CA                43.88      44.34  
 11 Chernyshev, Sergei        11 UNAT-CA                43.09      44.82  
 12 Kraus, Lucas              11 RYL-CA                 44.03      45.83  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Elliot               11 SHRK-CA              1:13.40    1:12.39  
       34.38  1:12.39                                                      
  2 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA              1:11.21    1:12.89  
       34.93  1:12.89                                                      
  3 Aranda, Diego             12 LMST-CA              1:21.33    1:18.02  
       36.52  1:18.02                                                      
  4 Ryan, Pierce              12 CITI-CA              1:18.63    1:18.33  
       37.78  1:18.33                                                      
  5 Perrigue, Mason           11 ROSE-CA              1:19.15    1:18.90  
       37.65  1:18.90                                                      
  6 Kim, Ian                  12 SHRK-CA              1:19.91    1:18.93  
       37.64  1:18.93                                                      
  7 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:19.15    1:19.18  
       38.00  1:19.18                                                      
  8 Tatsumoto, Yusuke         11 LASC-CA              1:17.82    1:19.89  
       38.18  1:19.89                                                      
  9 Lyu, Henry                12 ROSE-CA              1:22.34    1:21.41  
       37.86  1:21.41                                                      
 10 Reyes, Mario              12 SHRK-CA              1:26.29    1:25.74  
       41.04  1:25.74                                                      
 11 lin, Peter                12 ROSE-CA              1:23.51    1:25.75  
       40.72  1:25.75                                                      
 12 Tumamak, Ian              11 CITI-CA              1:24.53    1:26.40  
       40.65  1:26.40                                                      
 13 Lim, Philip               11 ROSE-CA              1:28.28    1:30.03  
       42.26  1:30.03                                                      
RED - Division  
  1 Morgan, Grant             11 CITI-CA              1:35.90    1:30.46  
       42.93  1:30.46                                                      
  2 Gonzalez, Miguel          12 LMST-CA              1:29.54    1:31.63  
  3 Katsanovich, Daniel       11 VISN-CA              1:30.41    1:32.25  
       43.16  1:32.25                                                      
  4 Song, Isaac               12 ROSE-CA              1:33.30    1:35.84  
       44.56  1:35.84                                                      
  5 Chernyshev, Sergei        11 UNAT-CA              1:34.90    1:37.14  
       45.54  1:37.14                                                      
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Kim, Elliot               11 SHRK-CA                31.64      30.41  
  2 Garcia, Caleb             12 VISN-CA                31.38      30.50  
  3 Oh, Andrew                12 ROSE-CA                31.89      30.91  
  4 Lin, Brandon              11 VISN-CA                30.74      31.07  
  5 Zou, Marcus               12 ROSE-CA                32.26      31.08  
  6 Chung, David              12 ROSE-CA                30.75      31.20  
  7 Choi, Aaron               12 SHRK-CA                31.16      31.66  
  8 McLean, Gorden            11 WEST-CA                32.12      31.89  
  9 Fernando, Ashwin          12 VISN-CA                33.07      32.13  
 10 Gomez, Jason              11 SGAC-CA                32.32      32.26  
 11 Shih, Aiden               11 LASC-CA                31.31      32.28  
 12 Redson, Elijah            12 ROSE-CA                31.57      32.58  
 13 Schnauer, Johnny          12 UNAT-CA                32.16      32.72  
 14 Taylor, AJ                11 VISN-CA                32.35      32.80  
 15 Tumamak, Ian              11 CITI-CA                32.98      33.10  
 16 Warren, Ryan              12 LASC-CA                31.49      33.36  
 -- Jin, Eric                 12 ROSE-CA                30.57         DQ  
RED - Division  
  1 McKean, Angus             12 WEST-CA                36.45      30.70  
  2 Perrigue, Mason           11 ROSE-CA                35.04      34.40  
  3 Argyn, Aidan              11 SHRK-CA                34.82      34.71  
  4 Seto, Troy                12 ROSE-CA                35.57      34.88  
  5 You, Nathan               11 ROSE-CA                36.48      35.15  
  6 Koshman, Arnold           12 VISN-CA                36.34      35.37  
  7 Gonzalez, Miguel          12 LMST-CA                36.56      36.86  
  8 Ohanesian, Minas          12 ROSE-CA                37.20      38.75  
  9 Chernyshev, Sergei        11 UNAT-CA                36.98      39.32  
 10 Sklyar, Elan              12 LASC-CA                37.12      41.71  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Lin, Brandon              11 VISN-CA              1:12.25    1:07.89  
       31.28  1:07.89                                                      
  2 Gomez, Jason              11 SGAC-CA              1:10.12    1:08.33  
       32.56  1:08.33                                                      
  3 Pherson, Christian        12 ALPH-CA              1:09.70    1:08.92  
       32.56  1:08.92                                                      
  4 Chung, David              12 ROSE-CA              1:09.41    1:09.93  
       32.50  1:09.93                                                      
  5 Kim, Elliot               11 SHRK-CA              1:13.27    1:10.02  
       32.30  1:10.02                                                      
  6 McKean, Angus             12 WEST-CA              1:14.62    1:10.65  
       33.66  1:10.65                                                      
  7 Shih, Aiden               11 LASC-CA              1:08.93    1:11.27  
       33.78  1:11.27                                                      
 -- Kwon, Logan               12 BAY-CA               1:11.44         DQ  
       30.73       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Fernando, Ashwin          12 VISN-CA              1:18.53    1:12.33  
       33.38  1:12.33                                                      
  2 Aranda, Diego             12 LMST-CA              1:19.81    1:17.98  
       34.47  1:17.98                                                      
  3 Warren, Ryan              12 LASC-CA              1:20.30    1:18.95  
       36.41  1:18.95                                                      
  4 Argyn, Aidan              11 SHRK-CA              1:23.07    1:21.74  
       37.40  1:21.74                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blancaflor, Franco        12 SHRK-CA              1:03.91    1:06.28  
       31.19  1:06.28                                                      
  2 Kiang, Etan               12 LASC-CA              1:09.33    1:08.05  
       31.57  1:08.05                                                      
  3 Lin, Brandon              11 VISN-CA              1:07.90    1:09.16  
       32.09  1:09.16                                                      
  4 Ramallo, AJ               12 LASC-CA              1:09.39    1:09.73  
       33.16  1:09.73                                                      
  5 Oh, Andrew                12 ROSE-CA              1:10.47    1:10.41  
       33.81  1:10.41                                                      
  6 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA              1:06.75    1:10.43  
       34.68  1:10.43                                                      
  7 Garcia, Caleb             12 VISN-CA              1:10.57    1:10.57  
       32.41  1:10.57                                                      
  8 Oneill, Griffin           12 LASC-CA              1:09.91    1:11.48  
       34.42  1:11.48                                                      
  9 Ryan, Pierce              12 CITI-CA              1:09.72    1:11.87  
       33.52  1:11.87                                                      
 10 McLean, Gorden            11 WEST-CA              1:13.29    1:12.04  
       33.82  1:12.04                                                      
 11 lin, Peter                12 ROSE-CA              1:10.92    1:12.08  
       32.51  1:12.08                                                      
 12 Choi, Aaron               12 SHRK-CA              1:12.36    1:12.31  
       33.85  1:12.31                                                      
 13 Jin, Eric                 12 ROSE-CA              1:12.70    1:12.52  
       33.57  1:12.52                                                      
 14 Schnauer, Johnny          12 UNAT-CA              1:11.65    1:12.66  
       36.17  1:12.66                                                      
 15 Romesser, Thomas          11 CITI-CA              1:14.12    1:12.93  
       33.74  1:12.93                                                      
 16 Chung, David              12 ROSE-CA              1:10.49    1:13.81  
       34.71  1:13.81                                                      
 17 Zou, Marcus               12 ROSE-CA              1:16.45    1:14.34  
       34.76  1:14.34                                                      
 18 Lyu, Henry                12 ROSE-CA              1:15.50    1:14.65  
       35.83  1:14.65                                                      
 19 Fernando, Ashwin          12 VISN-CA              1:17.44    1:14.67  
       34.55  1:14.67                                                      
 20 Perrigue, Mason           11 ROSE-CA              1:12.98    1:14.75  
       35.71  1:14.75                                                      
 21 Taylor, AJ                11 VISN-CA              1:16.90    1:15.93  
       35.52  1:15.93                                                      
 22 Argyn, Aidan              11 SHRK-CA              1:17.50    1:17.30  
       37.19  1:17.30                                                      
 23 Seto, Troy                12 ROSE-CA              1:15.95    1:19.34  
       37.37  1:19.34                                                      
 -- Lee, Elliott              12 ROSE-CA              1:09.37         DQ  
       33.06       DQ                                                      
RED - Division  
  1 McKean, Angus             12 WEST-CA              1:23.26    1:16.51  
       35.24  1:16.51                                                      
  2 Morgan, Grant             11 CITI-CA              1:21.96    1:20.57  
       37.01  1:20.57                                                      
  3 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              1:18.29    1:21.13  
       38.77  1:21.13                                                      
  4 Amshen, Hugh              12 WEST-CA              1:23.20    1:23.97  
       39.96  1:23.97                                                      
  5 Monaghan, Aidan           11 ROSE-CA              1:23.99    1:24.37  
       39.70  1:24.37                                                      
  6 Lim, Philip               11 ROSE-CA              1:23.29    1:26.27  
       41.64  1:26.27                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blancaflor, Franco        12 SHRK-CA              2:16.08    2:20.16  
       29.86  1:06.63  1:48.41  2:20.16                                    
  2 Lee, Elliott              12 ROSE-CA              2:29.40    2:29.67  
       34.02  1:12.96  1:57.64  2:29.67                                    
  3 Romesser, Thomas          11 CITI-CA              2:41.08    2:32.03  
       34.78  1:13.49  1:59.94  2:32.03                                    
  4 Kiang, Etan               12 LASC-CA              2:40.02    2:32.92  
       32.52  1:12.11  1:56.52  2:32.92                                    
  5 Oh, Andrew                12 ROSE-CA              2:33.72    2:33.34  
       32.57  1:12.39  1:56.19  2:33.34                                    
  6 Schnauer, Johnny          12 UNAT-CA              2:34.15    2:33.45  
       34.95  1:16.56  1:59.42  2:33.45                                    
  7 lin, Peter                12 ROSE-CA              2:34.30    2:33.80  
       31.58  1:09.38  1:57.48  2:33.80                                    
  8 Redson, Elijah            12 ROSE-CA              2:34.17    2:36.18  
       34.10  1:12.58  2:02.56  2:36.18                                    
  9 Tatsumoto, Yusuke         11 LASC-CA              2:36.27    2:36.69  
       36.63  1:18.71  2:01.79  2:36.69                                    
 10 Taylor, AJ                11 VISN-CA              2:42.49    2:43.36  
       35.84  1:17.47  2:07.21  2:43.36                                    
 11 Seto, Troy                12 ROSE-CA              2:45.23    2:45.40  
       35.92  1:20.38  2:09.80  2:45.40                                    
 -- Chung, David              12 ROSE-CA              2:35.07         DQ  
       32.00  1:11.74  1:57.52       DQ                                    
RED - Division  
  1 Zou, Marcus               12 ROSE-CA              2:53.09    2:39.85  
       33.13  1:14.43  2:03.09  2:39.85                                    
  2 Lyu, Henry                12 ROSE-CA              2:55.82    2:43.50  
       37.29  1:17.29  2:04.17  2:43.50                                    
  3 Nakamura, Jude            11 ROSE-CA              2:47.55    2:48.82  
       40.45  1:22.43  2:08.95  2:48.82                                    
 -- Monaghan, Aidan           11 ROSE-CA              2:58.58         DQ  
       38.47  1:23.55  2:16.68       DQ                                    
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Garcia, Caleb             12 VISN-CA              2:31.09    5:21.28  
       32.19  1:10.94  1:52.86  2:33.26  3:19.40  4:06.43  4:45.01  5:21.28
RED - Division  
  1 Sharma, Avi               12 SHRK-CA              5:49.88    4:56.34  
       30.93  1:07.16  1:46.62  2:25.01  3:08.32  3:51.35  4:25.24  4:56.34
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharma, Avi               12 SHRK-CA              5:35.20    5:40.10  
       30.24  1:03.41  1:37.50  2:12.10  2:47.37  3:22.97  3:57.81  4:33.21
     5:08.03  5:40.10                                                      
  2 Redson, Elijah            12 ROSE-CA              5:59.33    5:53.54  
       30.65  1:04.98  1:41.07  2:16.58  2:52.46  3:28.38  4:05.12  4:41.75
     5:18.13  5:53.54                                                      
  3 Garcia, Caleb             12 VISN-CA              6:29.80    6:03.23  
       30.27  1:05.32  1:41.78  2:18.61  2:55.49  3:32.79  4:10.66  4:48.69
     5:26.58  6:03.23                                                      
  4 Lee, Jayden               12 VISN-CA              6:29.80    6:12.75  
       31.92  1:07.31  1:44.12  2:20.87  2:58.62  3:37.68  4:16.98  4:55.99
     5:35.55  6:12.75                                                      
  5 Seto, Troy                12 ROSE-CA              6:25.85    6:28.48  
       34.76  1:13.13  1:52.86  2:31.14  3:11.22  3:50.01  4:30.76  5:11.12
     5:51.58  6:28.48                                                      
  6 Boychenko, Sasha          11 VISN-CA              6:37.41    6:34.78  
       35.43  1:14.75  1:55.21  2:34.63  3:15.61  3:55.82  4:36.57  5:17.72
     5:57.64  6:34.78                                                      
  7 Tsai, Sean                 9 ROSE-CA              6:48.50    6:49.11  
       35.38  1:14.24  1:55.41  2:37.26  3:19.27  4:01.47  4:43.69  5:26.49
     6:08.83  6:49.11                                                      
  8 Park, Ian                 10 VISN-CA              6:29.80    6:49.49  
       36.54  1:16.93  1:57.74  2:37.59  3:19.13  4:02.16  4:43.49  5:26.79
     6:09.50  6:49.49                                                      
 -- Kim, Elliot               11 SHRK-CA              5:56.87   X5:55.59  
       31.98  1:06.85  1:42.34  2:18.46  2:55.24  3:32.13  4:09.27  4:45.78
     5:21.74  5:55.59                                                      
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Dansirimitri, Edward      14 VISN-CA                25.36      24.38  
  2 Davies, Alex              14 ALPH-CA                24.66      24.44  
  3 Chun, Alex                14 CITI-CA                25.22      24.96  
  4 Kang, Jayden              14 VISN-CA                26.75      25.03  
  5 Powers, Hudson            14 CITI-CA                24.94      25.12  
  6 Pham, Andy                13 CITI-CA                25.87      25.21  
  7 Yi, Evan                  13 VISN-CA                26.20      25.52  
  8 Miller, Aiden             14 UN-02-CA               24.56      25.56  
  9 Kleinberg, Jayson         14 BAY-CA                 26.81      25.57  
 10 Gabbai, Brandon           14 BRSC-CA                26.16      25.58  
 11 Wheeler, Giovanni         13 ALPH-CA                26.30      25.61  
 12 Hott, Ethan               13 CITI-CA                25.54      25.65  
 13 Chu, Conner               14 UN-02-CA               25.02      25.66  
 14 Burke, Quinn              13 LASC-CA                25.78      26.07  
 15 Liberzon, Max             13 LASC-CA                25.70      26.16  
 16 Brushaber, Kyle           13 CITI-CA                26.57      26.37  
 16 Corona, Uzziel            13 VISN-CA                25.23      26.37  
 18 Mann, Oliver              13 ROSE-CA                27.30      26.72  
 19 Rocha, Christian          13 LMST-CA                27.31      26.83  
 20 Shin, Darrel              13 SHRK-CA                26.11      26.91  
 21 Hernandez, Max            14 LASC-CA                26.51      27.30  
 22 Smekal, Austin            14 BAY-CA                 26.72      27.37  
 23 Perez, Osvaldo            14 LMST-CA                26.97      27.60  
 24 Ventura, Ryan             13 BAY-CA                 27.01      27.75  
 -- Mertzel, Aiden            13 VISN-CA                25.01         DQ  
RED - Division  
  1 Sampath, Rohan            13 BRSC-CA                28.51      27.28  
  2 Lazarev, Alec             13 SHRK-CA                27.52      27.47  
  3 Shevlet, Andrew           13 BAY-CA                 27.88      27.66  
  4 Hansen, Ian               13 CITI-CA                28.55      27.74  
  5 Sanchez, Jaime            14 SGAC-CA                27.51      28.23  
  6 Brown, Fred               13 CITI-CA                27.70      28.28  
  7 Gonzalez, Cesar           13 LMST-CA                28.08      28.39  
  8 Paspalj, Milosh           13 SHRK-CA                27.72      28.61  
  9 Saenz, Ralphie            13 LASC-CA                28.38      28.70  
 10 Lurie, Maxwell            14 BRSC-CA                29.41      28.93  
 11 Bennett, Anderson         13 CITI-CA                29.23      29.00  
 12 Kim, Jake                 13 SHRK-CA                28.75      29.11  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Drynan, Joe               14 SHRK-CA                55.80      53.14  
       25.52    53.14                                                      
  2 Davies, Alex              14 ALPH-CA                53.47      53.27  
       25.54    53.27                                                      
  3 Sorensen, Lucas           14 CITI-CA                54.54      54.65  
       26.00    54.65                                                      
  4 Miller, Aiden             14 UN-02-CA               53.20      54.69  
       26.36    54.69                                                      
  4 Dansirimitri, Edward      14 VISN-CA                54.42      54.69  
       26.36    54.69                                                      
  4 Gabbai, Brandon           14 BRSC-CA                57.26      54.69  
       26.43    54.69                                                      
  7 Pham, Andy                13 CITI-CA                55.31      54.94  
       26.55    54.94                                                      
  8 Chu, Conner               14 UN-02-CA               54.90      55.05  
       26.33    55.05                                                      
  9 Mertzel, Aiden            13 VISN-CA                54.96      55.55  
       26.97    55.55                                                      
 10 Perales, Diego            14 VISN-CA                56.35      55.61  
       26.83    55.61                                                      
 11 Yi, Evan                  13 VISN-CA                59.29      55.85  
       26.64    55.85                                                      
 12 Powers, Hudson            14 CITI-CA                54.93      56.19  
       26.74    56.19                                                      
 13 Liberzon, Max             13 LASC-CA                57.05      56.93  
       27.37    56.93                                                      
 14 Brushaber, Kyle           13 CITI-CA                57.32      57.03  
       27.59    57.03                                                      
 15 Mann, Oliver              13 ROSE-CA                58.99      57.25  
       27.42    57.25                                                      
 16 Burke, Quinn              13 LASC-CA                58.33      57.35  
       26.62    57.35                                                      
 17 Corona, Uzziel            13 VISN-CA                56.31      57.95  
       27.67    57.95                                                      
 18 Kleinberg, Jayson         14 BAY-CA                 57.58      58.22  
       27.60    58.22                                                      
 19 Chun, Alex                14 CITI-CA                55.06      58.30  
       27.93    58.30                                                      
 20 Wheeler, Giovanni         13 ALPH-CA                56.75      58.40  
       27.49    58.40                                                      
 21 Smekal, Austin            14 BAY-CA                 58.63      58.69  
       28.00    58.69                                                      
 22 Lazarev, Alec             13 SHRK-CA                59.36      59.33  
       28.24    59.33                                                      
 23 Shevlet, Andrew           13 BAY-CA                 59.57    1:02.00  
       29.20  1:02.00                                                      
 24 Ventura, Ryan             13 BAY-CA                 59.37    1:02.27  
       29.39  1:02.27                                                      
RED - Division  
  1 Sanchez, Jaime            14 SGAC-CA              1:02.40      58.48  
       28.08    58.48                                                      
  2 Lajud, Yamil              14 SGAC-CA              1:02.62      58.67  
       28.06    58.67                                                      
  3 Sampath, Rohan            13 BRSC-CA              1:00.29      58.88  
       28.62    58.88                                                      
  4 Lee, Theo                 13 ROSE-CA              1:00.96      59.58  
       28.27    59.58                                                      
  5 Perez, Osvaldo            14 LMST-CA              1:00.49      59.70  
       28.93    59.70                                                      
  6 Rocha, Christian          13 LMST-CA              1:00.12    1:00.29  
       28.42  1:00.29                                                      
  7 Shin, Darrel              13 SHRK-CA              1:00.24    1:00.32  
       28.98  1:00.32                                                      
  8 Lewis, Lonie              13 SHRK-CA              1:00.97    1:00.79  
       29.78  1:00.79                                                      
  9 Saenz, Ralphie            13 LASC-CA              1:01.92    1:00.80  
       29.66  1:00.80                                                      
 10 Brown, Fred               13 CITI-CA                59.72    1:00.94  
       28.95  1:00.94                                                      
 11 Gonzalez, Cesar           13 LMST-CA              1:01.49    1:01.09  
       28.58  1:01.09                                                      
 12 Hansen, Ian               13 CITI-CA              1:03.08    1:01.25  
       28.75  1:01.25                                                      
 13 Bernal, Yael              13 SGAC-CA              1:01.82    1:01.35  
 14 Bennett, Anderson         13 CITI-CA              1:02.64    1:01.67  
       29.70  1:01.67                                                      
 15 Bigelow, Andrew           14 ROSE-CA              1:01.58    1:01.88  
       29.04  1:01.88                                                      
 16 Kim, Jake                 13 SHRK-CA              1:03.76    1:04.39  
       31.03  1:04.39                                                      
 17 Beydilli, Baran           14 UNAT-CA              1:04.45    1:06.69  
       31.64  1:06.69                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Drynan, Joe               14 SHRK-CA              1:58.84    1:54.80  
       26.76    55.74  1:25.56  1:54.80                                    
  2 Choi, Eugene              13 SHRK-CA              1:55.80    1:57.88  
       26.89    56.84  1:27.63  1:57.88                                    
  3 Wheeler, Giovanni         13 ALPH-CA              2:05.07    2:01.47  
       27.53    58.45  1:30.24  2:01.47                                    
  4 Chu, Conner               14 UN-02-CA             2:03.00    2:02.17  
       27.72    58.15  1:29.72  2:02.17                                    
  5 Corona, Uzziel            13 VISN-CA              2:03.57    2:02.45  
       28.54  1:00.08  1:32.36  2:02.45                                    
  6 Gabbai, Brandon           14 BRSC-CA              2:06.02    2:05.68  
       28.74    59.97  1:33.26  2:05.68                                    
  7 Mann, Oliver              13 ROSE-CA              2:07.85    2:07.56  
       28.53  1:01.09  1:34.70  2:07.56                                    
  8 Lee, Theo                 13 ROSE-CA              2:07.56    2:08.56  
       28.63  1:01.24  1:35.00  2:08.56                                    
RED - Division  
  1 Lazarev, Alec             13 SHRK-CA              2:12.49    2:10.51  
       30.40  1:03.17  1:37.29  2:10.51                                    
  2 Sanchez, Jaime            14 SGAC-CA              2:16.82    2:11.81  
       29.84  1:02.92  1:37.36  2:11.81                                    
  3 Sampath, Rohan            13 BRSC-CA              2:13.22    2:12.25  
       30.73  1:04.04  1:38.69  2:12.25                                    
  4 Brown, Fred               13 CITI-CA              2:13.16    2:12.55  
       31.13  1:05.45  1:39.03  2:12.55                                    
  5 Bennett, Anderson         13 CITI-CA              2:15.50    2:13.40  
       30.96  1:04.76  1:38.92  2:13.40                                    
  6 Gonzalez, Cesar           13 LMST-CA              2:13.20    2:14.48  
       31.05  1:06.10  1:41.21  2:14.48                                    
  7 Perez, Osvaldo            14 LMST-CA              2:12.94    2:15.00  
       30.89  1:05.24  1:39.95  2:15.00                                    
  8 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               2:17.09    2:16.65  
       30.06  1:04.74  1:41.06  2:16.65                                    
  9 Bernal, Yael              13 SGAC-CA              2:19.75    2:17.33  
       30.95  1:05.99  2:17.33                                             
 10 Lajud, Yamil              14 SGAC-CA              2:20.55    2:17.67  
       30.61  1:06.19  2:17.67                                             
 11 Smekal, Austin            14 BAY-CA               2:20.85    2:18.28  
       30.40  1:06.18  1:43.76  2:18.28                                    
 12 Saenz, Ralphie            13 LASC-CA              2:15.74    2:20.76  
       31.03  1:06.98  1:44.30  2:20.76                                    
 13 Sun, Linus                13 ROSE-CA              2:22.26    2:20.82  
       32.14  1:07.78  1:44.55  2:20.82                                    
 14 Kim, Jake                 13 SHRK-CA              2:20.06    2:22.19  
       31.64  1:07.62  1:45.00  2:22.19                                    
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
 -- Wheeler, Giovanni         13 ALPH-CA             19:11.14         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kang, Jayden              14 VISN-CA              1:01.18    1:00.60  
       29.25  1:00.60                                                      
  2 Pham, Andy                13 CITI-CA              1:01.01    1:00.64  
       29.18  1:00.64                                                      
  3 Davies, Alex              14 ALPH-CA              1:01.44    1:01.42  
       30.03  1:01.42                                                      
  4 Perales, Diego            14 VISN-CA              1:01.36    1:01.47  
       30.27  1:01.47                                                      
  5 Yi, Evan                  13 VISN-CA              1:02.78    1:02.26  
       29.71  1:02.26                                                      
  6 Choi, Eugene              13 SHRK-CA              1:01.71    1:02.41  
       30.08  1:02.41                                                      
  7 Chun, Alex                14 CITI-CA              1:03.07    1:02.89  
       30.68  1:02.89                                                      
  8 Dansirimitri, Edward      14 VISN-CA              1:04.14    1:03.07  
       30.80  1:03.07                                                      
  9 Brushaber, Kyle           13 CITI-CA              1:03.85    1:03.37  
       30.61  1:03.37                                                      
 10 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               1:04.42    1:05.35  
       31.60  1:05.35                                                      
 10 Shevlet, Andrew           13 BAY-CA               1:06.59    1:05.35  
       31.26  1:05.35                                                      
 12 Liberzon, Max             13 LASC-CA              1:08.74    1:05.53  
       32.61  1:05.53                                                      
 13 Hott, Ethan               13 CITI-CA              1:09.98    1:06.09  
     1:06.03  1:06.09                                                      
 14 Miller, Aiden             14 UN-02-CA             1:02.15    1:06.12  
       32.30  1:06.12                                                      
 15 Lee, Theo                 13 ROSE-CA              1:09.03    1:08.69  
       33.70  1:08.69                                                      
 16 Chu, Conner               14 UN-02-CA             1:08.32    1:09.44  
       33.81  1:09.44                                                      
 17 Bigelow, Andrew           14 ROSE-CA              1:09.10    1:10.84  
       34.28  1:10.84                                                      
 18 Burke, Quinn              13 LASC-CA              1:09.43    1:11.46  
       34.11  1:11.46                                                      
 19 Brown, Fred               13 CITI-CA              1:09.78    1:11.62  
       34.79  1:11.62                                                      
 20 Rocha, Christian          13 LMST-CA              1:11.27    1:12.01  
       34.85  1:12.01                                                      
 -- Corona, Uzziel            13 VISN-CA                57.36         DQ  
       31.08       DQ                                                      
RED - Division  
  1 Sampath, Rohan            13 BRSC-CA              1:11.83    1:10.84  
       34.47  1:10.84                                                      
  2 Hansen, Ian               13 CITI-CA              1:12.37    1:12.58  
       35.57  1:12.58                                                      
  3 Kim, Jake                 13 SHRK-CA              1:12.38    1:12.91  
       35.67  1:12.91                                                      
  4 Sun, Linus                13 ROSE-CA              1:13.96    1:13.21  
       36.70  1:13.21                                                      
  5 Paspalj, Milosh           13 SHRK-CA              1:13.25    1:14.15  
  6 Gonzalez, Cesar           13 LMST-CA              1:11.90    1:14.16  
       36.22  1:14.16                                                      
  7 Vu, Edward                13 VISN-CA              1:12.44    1:14.36  
       36.41  1:14.36                                                      
  8 Lewis, Lonie              13 SHRK-CA              1:13.32    1:16.55  
       37.55  1:16.55                                                      
  9 Hansen, Matthew           13 CITI-CA              1:17.39    1:16.98  
       37.85  1:16.98                                                      
 10 Sanchez, Jaime            14 SGAC-CA              1:11.85    1:18.17  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Pham, Andy                13 CITI-CA              2:14.03    2:10.85  
       30.57  1:03.85  1:38.12  2:10.85                                    
  2 Rho, Ian                  13 ROSE-CA              2:14.48    2:11.17  
       30.33  1:02.93  1:37.12  2:11.17                                    
  3 Powers, Hudson            14 CITI-CA              2:12.88    2:12.25  
       31.16  1:04.80  1:38.68  2:12.25                                    
  4 Davies, Alex              14 ALPH-CA              2:16.16    2:13.81  
       30.17  1:03.81  1:39.42  2:13.81                                    
  5 Brushaber, Kyle           13 CITI-CA              2:18.27    2:17.29  
       31.02  1:05.31  1:41.74  2:17.29                                    
  6 Corona, Uzziel            13 VISN-CA              2:17.03    2:17.55  
       32.70  1:07.62  1:43.64  2:17.55                                    
  7 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               2:26.67    2:22.78  
       32.29  1:08.51  1:46.23  2:22.78                                    
  8 Mann, Oliver              13 ROSE-CA              2:19.47    2:24.35  
       33.17  1:09.99  1:48.02  2:24.35                                    
  9 Hernandez, Max            14 LASC-CA              2:23.68    2:33.40  
       36.80  1:16.13  1:55.47  2:33.40                                    
 -- Lee, Theo                 13 ROSE-CA              2:23.17         DQ  
       34.33  1:10.78  1:47.42       DQ                                    
RED - Division  
  1 Kim, Jake                 13 SHRK-CA              2:42.64    2:34.25  
       36.34  1:15.71  1:55.54  2:34.25                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Summers, Harry            14 ROSE-CA              1:15.12    1:10.71  
       33.70  1:10.71                                                      
  2 Perales, Diego            14 VISN-CA              1:10.93    1:12.63  
       34.02  1:12.63                                                      
  3 Shin, Darrel              13 SHRK-CA              1:11.43    1:13.00  
       34.84  1:13.00                                                      
  4 Yi, Evan                  13 VISN-CA              1:16.99    1:13.06  
       34.44  1:13.06                                                      
  5 Liberzon, Max             13 LASC-CA              1:13.93    1:13.50  
       34.70  1:13.50                                                      
  6 Hott, Ethan               13 CITI-CA              1:16.11    1:15.11  
       35.58  1:15.11                                                      
  7 Gonzales, Baron           14 SHRK-CA              1:14.94    1:15.23  
       36.00  1:15.23                                                      
  8 Lee, Theo                 13 ROSE-CA              1:17.33    1:15.42  
       36.17  1:15.42                                                      
  9 Chu, Conner               14 UN-02-CA             1:15.16    1:15.45  
       36.09  1:15.45                                                      
 10 Miller, Aiden             14 UN-02-CA             1:10.06    1:15.92  
       35.36  1:15.92                                                      
 11 Vu, Edward                13 VISN-CA              1:18.77    1:16.40  
       36.44  1:16.40                                                      
 12 Gabbai, Brandon           14 BRSC-CA              1:18.73    1:17.28  
       36.29  1:17.28                                                      
 13 Mann, Oliver              13 ROSE-CA              1:18.20    1:18.26  
       37.57  1:18.26                                                      
 14 Burke, Quinn              13 LASC-CA              1:18.46    1:21.54  
       38.48  1:21.54                                                      
 -- Kang, Jayden              14 VISN-CA              1:10.43         DQ  
       33.53       DQ                                                      
 -- Rho, Ian                  13 ROSE-CA              1:10.35         DQ  
RED - Division  
  1 Hansen, Matthew           13 CITI-CA              1:21.27    1:18.36  
       37.39  1:18.36                                                      
  2 Sampath, Rohan            13 BRSC-CA              1:20.44    1:18.41  
       38.05  1:18.41                                                      
  3 Perez, Osvaldo            14 LMST-CA              1:19.53    1:18.53  
       37.46  1:18.53                                                      
  4 Bennett, Anderson         13 CITI-CA              1:22.71    1:19.18  
       37.90  1:19.18                                                      
  5 Lewis, Lonie              13 SHRK-CA              1:19.50    1:19.78  
       37.81  1:19.78                                                      
  6 Hansen, Ian               13 CITI-CA              1:25.97    1:20.82  
       38.42  1:20.82                                                      
  7 Smekal, Austin            14 BAY-CA               1:19.88    1:20.97  
       39.59  1:20.97                                                      
  8 Fernando, Keshav          13 VISN-CA              1:23.71    1:21.59  
       37.80  1:21.59                                                      
  9 Rocha, Christian          13 LMST-CA              1:22.09    1:22.67  
       38.33  1:22.67                                                      
 10 Kim, Jake                 13 SHRK-CA              1:21.99    1:22.96  
       39.59  1:22.96                                                      
 11 Brown, Fred               13 CITI-CA              1:23.34    1:23.04  
       39.02  1:23.04                                                      
 12 Gonzalez, Cesar           13 LMST-CA              1:26.21    1:24.78  
       40.33  1:24.78                                                      
 13 Saenz, Ralphie            13 LASC-CA              1:23.15    1:25.21  
       40.77  1:25.21                                                      
 14 Sanchez, Jaime            14 SGAC-CA              1:23.32    1:30.75  
       42.32  1:30.75                                                      
 -- Bai, Elliott              13 ROSE-CA              1:24.99         DQ  
 -- Paspalj, Milosh           13 SHRK-CA              1:20.66         DQ  
       39.52       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Njeru, Luke               13 CITI-CA              2:29.56    2:32.21  
       34.95  1:13.59  1:54.26  2:32.21                                    
  2 Shin, Darrel              13 SHRK-CA              2:34.22    2:32.43  
       36.15  1:14.01  1:53.09  2:32.43                                    
  3 Lee, Franco               13 CITI-CA              2:31.49    2:33.92  
       32.94  1:11.33  1:52.31  2:33.92                                    
  4 Mann, Oliver              13 ROSE-CA              2:49.43    2:43.93  
       37.18  1:20.16  2:02.37  2:43.93                                    
RED - Division  
  1 Hansen, Matthew           13 CITI-CA              3:03.74    2:51.56  
       38.82  1:22.13  2:06.48  2:51.56                                    
  2 Sun, Linus                13 ROSE-CA              3:01.40    3:02.25  
       41.55  1:28.17  2:15.71  3:02.25                                    
  3 Saenz, Ralphie            13 LASC-CA              2:59.93    3:10.21  
       41.68  1:30.55  2:19.81  3:10.21                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Drynan, Joe               14 SHRK-CA                59.30      58.43  
       26.87    58.43                                                      
  2 Perales, Diego            14 VISN-CA                59.41      58.89  
       27.65    58.89                                                      
  3 Chun, Alex                14 CITI-CA              1:01.25    1:00.46  
       27.29  1:00.46                                                      
  4 Sorensen, Lucas           14 CITI-CA              1:03.11    1:00.79  
       28.50  1:00.79                                                      
  5 Wee, Dylan                13 VISN-CA              1:02.51    1:01.02  
       28.72  1:01.02                                                      
  6 Kang, Jayden              14 VISN-CA              1:00.99    1:01.19  
       28.08  1:01.19                                                      
  7 Njeru, Luke               13 CITI-CA                59.44    1:01.47  
       27.89  1:01.47                                                      
  8 Hott, Ethan               13 CITI-CA              1:02.77    1:01.65  
       28.69  1:01.65                                                      
  9 Mertzel, Aiden            13 VISN-CA              1:01.72    1:02.16  
       28.41  1:02.16                                                      
 10 Wheeler, Giovanni         13 ALPH-CA              1:03.66    1:02.53  
       29.34  1:02.53                                                      
 11 Yi, Evan                  13 VISN-CA              1:03.88    1:02.57  
       29.61  1:02.57                                                      
 12 Kleinberg, Jayson         14 BAY-CA               1:05.52    1:02.96  
       28.86  1:02.96                                                      
 13 Powers, Hudson            14 CITI-CA              1:02.79    1:03.56  
       29.59  1:03.56                                                      
 14 Perez, Osvaldo            14 LMST-CA              1:04.74    1:04.42  
       30.03  1:04.42                                                      
 15 Gabbai, Brandon           14 BRSC-CA              1:06.18    1:05.06  
       29.82  1:05.06                                                      
RED - Division  
  1 Hansen, Ian               13 CITI-CA              1:08.47    1:07.28  
       31.42  1:07.28                                                      
  2 Burke, Quinn              13 LASC-CA              1:11.54    1:07.64  
       31.61  1:07.64                                                      
  3 Kim, Jake                 13 SHRK-CA              1:08.31    1:09.18  
       32.11  1:09.18                                                      
  4 Bennett, Anderson         13 CITI-CA              1:11.71    1:09.56  
       32.96  1:09.56                                                      
  5 Sampath, Rohan            13 BRSC-CA              1:08.67    1:09.78  
       33.29  1:09.78                                                      
  6 Rocha, Christian          13 LMST-CA              1:11.31    1:10.87  
       32.92  1:10.87                                                      
  7 Lee, Franco               13 CITI-CA              1:10.17    1:13.32  
       33.89  1:13.32                                                      
  8 Hansen, Matthew           13 CITI-CA              1:13.09    1:13.84  
       34.81  1:13.84                                                      
  9 Beydilli, Baran           14 UNAT-CA              1:12.67    1:14.21  
       34.18  1:14.21                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
 -- Wheeler, Giovanni         13 ALPH-CA              2:20.58         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perales, Diego            14 VISN-CA              2:14.13    2:13.11  
       28.49  1:03.93  1:43.52  2:13.11                                    
  2 Summers, Harry            14 ROSE-CA              2:18.41    2:15.50  
       28.58  1:04.47  1:44.90  2:15.50                                    
  3 Pham, Andy                13 CITI-CA              2:16.62    2:17.46  
       29.63  1:04.84  1:46.51  2:17.46                                    
  4 Gonzales, Baron           14 SHRK-CA              2:16.98    2:20.71  
       32.24  1:07.34  1:50.58  2:20.71                                    
  5 Mertzel, Aiden            13 VISN-CA              2:21.48    2:21.20  
       30.25  1:10.66  1:49.41  2:21.20                                    
  6 Chu, Conner               14 UN-02-CA             2:21.73    2:21.74  
       31.12  1:08.09  1:50.17  2:21.74                                    
  7 Brushaber, Kyle           13 CITI-CA              2:25.48    2:21.84  
       29.80  1:05.39  1:49.69  2:21.84                                    
  8 Lee, Theo                 13 ROSE-CA              2:22.37    2:22.44  
       31.80  1:10.14  1:51.18  2:22.44                                    
  9 Shin, Darrel              13 SHRK-CA              2:22.12    2:23.20  
       29.92  1:09.14  1:49.44  2:23.20                                    
 10 Burke, Quinn              13 LASC-CA              2:25.53    2:26.29  
       31.96  1:10.03  1:54.19  2:26.29                                    
 11 Gabbai, Brandon           14 BRSC-CA              2:26.39    2:27.06  
       30.26  1:08.55  1:53.94  2:27.06                                    
 12 Corona, Uzziel            13 VISN-CA              2:20.98    2:28.40  
       31.48  1:09.25  1:55.72  2:28.40                                    
 13 Kleinberg, Jayson         14 BAY-CA               2:28.95    2:30.19  
       31.06  1:09.33  1:55.77  2:30.19                                    
 -- Hernandez, Max            14 LASC-CA              2:25.63         DQ  
       34.58  1:14.77  2:07.16       DQ                                    
RED - Division  
  1 Sampath, Rohan            13 BRSC-CA              2:29.57    2:27.59  
       33.44  1:11.98  1:55.15  2:27.59                                    
  2 Lazarev, Alec             13 SHRK-CA              2:32.88    2:29.21  
       34.34  1:12.43  1:57.10  2:29.21                                    
  3 Bennett, Anderson         13 CITI-CA              2:33.64    2:31.53  
       33.23  1:13.60  1:56.29  2:31.53                                    
  4 Rocha, Christian          13 LMST-CA              2:36.90    2:32.88  
       31.74  1:13.28  1:58.07  2:32.88                                    
  5 Perez, Osvaldo            14 LMST-CA              2:29.09    2:34.29  
       32.22  1:14.21  2:00.02  2:34.29                                    
  6 Hansen, Ian               13 CITI-CA              2:35.57    2:37.16  
       32.00  1:13.36  2:00.39  2:37.16                                    
  7 Shevlet, Andrew           13 BAY-CA               2:42.43    2:38.43  
       35.50  1:13.11  2:04.09  2:38.43                                    
  8 Ventura, Ryan             13 BAY-CA               2:34.69    2:38.61  
       34.76  1:12.18  2:04.06  2:38.61                                    
  9 Kim, Jake                 13 SHRK-CA              2:34.78    2:38.71  
       33.89  1:14.24  2:02.72  2:38.71                                    
 10 Smekal, Austin            14 BAY-CA               2:41.19    2:39.17  
       33.18  1:17.97  2:05.80  2:39.17                                    
 11 Hansen, Matthew           13 CITI-CA              2:34.63    2:41.68  
       34.46  1:17.87  2:02.39  2:41.68                                    
 12 Gonzalez, Cesar           13 LMST-CA              2:34.62    2:41.70  
       35.85  1:16.18  2:06.32  2:41.70                                    
 13 Saenz, Ralphie            13 LASC-CA              2:39.16    2:43.97  
       35.86  1:18.21  2:07.64  2:43.97                                    
 14 Sanchez, Jaime            14 SGAC-CA              2:34.69    2:47.73  
       39.30  1:20.37  2:11.40  2:47.73                                    
 -- Brown, Fred               13 CITI-CA              2:31.24         DQ  
       34.44  1:13.71  2:01.17       DQ                                    
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Wee, Dylan                13 VISN-CA              4:55.08    4:43.86  
       30.58  1:05.42  1:43.52  2:20.43  2:59.44  3:39.62  4:12.52  4:43.86
  2 Sorensen, Lucas           14 CITI-CA              4:57.21    4:57.05  
       31.40  1:08.05  1:44.60  2:24.47  3:08.51  3:51.73  4:24.34  4:57.05
  3 Lee, Franco               13 CITI-CA              4:59.56    5:08.97  
       34.17  1:15.17  1:53.94  2:33.81  3:15.29  3:57.08  4:33.89  5:08.97
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melia, Patrick            16 CITI-CA                23.78      23.75  
  2 Golbedaghians, Anthoni    15 SHRK-CA                24.36      24.21  
  3 Cuellar, Nery             15 UN-04-CA               23.33      24.32  
  4 Cloutier, Justin          15 SHRK-CA                24.13      24.42  
  5 Ross, Nicholas            16 UN-02-CA               24.45      24.51  
  6 Gkrigkorian, Ovanes       16 UN-02-CA               24.36      24.74  
  7 Kim, Shauen               16 SHRK-CA                25.15      25.14  
  8 Hernandez, Juan           18 LMST-CA                25.17      25.33  
  9 Campos, Ivan              17 SGAC-CA                25.19      25.60  
 10 Rogers, Ryan              15 CITI-CA                25.53      25.96  
 11 Rostamian, Camran         16 RYL-CA                 25.75      26.04  
 12 Mezhlumyan, Edward        15 VISN-CA                26.47      26.59  
RED - Division  
  1 Gaytan, Johan             15 UN-04-CA               26.52      26.11  
  2 Shen, Peter               16 UN-02-CA               26.84      26.48  
  3 Mudd, David               15 VISN-CA                26.83      26.80  
  4 Rodriguez, Angel          15 SGAC-CA                27.13      27.14  
  5 Spector, Michael          15 RYL-CA                 28.44      29.09  
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Cuellar, Nery             15 UN-04-CA               50.65      52.12  
       24.96    52.12                                                      
  2 Weiss, Jackson            15 ALPH-CA                50.80      52.15  
       25.03    52.15                                                      
  3 Golbedaghians, Anthoni    15 SHRK-CA                52.83      52.83  
       25.80    52.83                                                      
  4 Cloutier, Justin          15 SHRK-CA                52.87      53.87  
       25.87    53.87                                                      
  5 Jay, Gavin                16 SHRK-CA                54.18      54.30  
       27.08    54.30                                                      
  5 Kim, Shauen               16 SHRK-CA                54.30      54.30  
       25.91    54.30                                                      
  7 Reczek, Rainer            15 ALPH-CA                54.37      54.38  
       26.31    54.38                                                      
  8 Rogers, Ryan              15 CITI-CA                54.80      54.86  
       26.52    54.86                                                      
  9 O'Sullivan, Connor        15 SHRK-CA                55.11      55.07  
       26.53    55.07                                                      
 10 Blank, Josh               15 UN-05-CA               55.02      55.45  
       26.78    55.45                                                      
 11 Gaytan, Johan             15 UN-04-CA               56.45      55.78  
       27.01    55.78                                                      
 12 Campos, Ivan              17 SGAC-CA                54.92      56.33  
       27.07    56.33                                                      
 13 Gloginic, Igor            15 SHRK-CA                56.86      57.66  
       27.64    57.66                                                      
RED - Division  
  1 Mezhlumyan, Edward        15 VISN-CA                57.95      58.39  
       27.81    58.39                                                      
  2 Rash, Justin              16 CITI-CA              1:02.60      58.60  
       28.85    58.60                                                      
  3 Shen, Peter               16 UN-02-CA             1:00.37      59.76  
       29.16    59.76                                                      
  4 Rodriguez, Angel          15 SGAC-CA                59.27      59.78  
       28.49    59.78                                                      
  5 Mudd, David               15 VISN-CA              1:01.87    1:01.08  
       29.45  1:01.08                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Weiss, Jackson            15 ALPH-CA              1:51.46    1:53.71  
       25.90    54.15  1:24.03  1:53.71                                    
  2 Golbedaghians, Anthoni    15 SHRK-CA              1:56.44    1:56.23  
       27.26    56.74  1:26.03  1:56.23                                    
  3 Gkrigkorian, Ovanes       16 UN-02-CA             1:59.00    1:57.68  
       26.79    56.42  1:27.31  1:57.68                                    
  4 Blank, Josh               15 UN-05-CA             1:59.81    1:58.03  
       27.02    57.06  1:28.23  1:58.03                                    
  5 Cuellar, Nery             15 UN-04-CA             1:54.48    1:59.36  
       26.44    55.83  1:27.27  1:59.36                                    
  6 Cloutier, Justin          15 SHRK-CA              1:59.03    1:59.43  
       27.33    56.82  1:27.84  1:59.43                                    
  7 O'Sullivan, Connor        15 SHRK-CA              1:59.99    1:59.91  
       28.31    59.56  1:30.85  1:59.91                                    
  8 Reczek, Rainer            15 ALPH-CA              1:59.98    2:01.27  
       27.67    58.20  1:28.73  2:01.27                                    
RED - Division  
  1 Rodriguez, Angel          15 SGAC-CA              2:13.89    2:14.29  
       30.19  1:05.01  1:40.46  2:14.29                                    
 
Men 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Blank, Josh               15 UN-05-CA             5:15.96    5:21.41  
       28.02    59.54  1:32.56  2:06.24  2:39.49  3:12.06  3:45.02  4:17.67
     4:49.99  5:21.41                                                      
 
Men 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinsker, Ryan             15 UN-02-CA            18:35.59   19:02.69  
       29.95  1:02.95  1:36.48  2:10.60  2:45.18  3:19.52  3:53.95  4:28.46
     5:03.53  5:38.39  6:12.40  6:47.30  7:22.21  8:32.42  9:07.34         
     9:42.17 10:53.37 11:27.74 12:02.21 12:37.21 13:12.47 13:47.99 14:23.27
    15:34.05 16:09.72                   16:45.49 17:19.92 17:55.05 18:29.52
    19:02.69
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jay, Gavin                16 SHRK-CA              1:00.51    1:01.38  
       30.11  1:01.38                                                      
  2 Golbedaghians, Anthoni    15 SHRK-CA              1:04.63    1:02.56  
       31.07  1:02.56                                                      
  3 Gaytan, Johan             15 UN-04-CA             1:05.22    1:05.68  
       31.91  1:05.68                                                      
  4 Campos, Ivan              17 SGAC-CA              1:06.07    1:07.04  
       32.72  1:07.04                                                      
  5 McMahon, Noah             16 SHRK-CA              1:05.68    1:07.80  
       33.12  1:07.80                                                      
RED - Division  
  1 Ross, Nicholas            16 UN-02-CA             1:08.26    1:09.10  
       33.19  1:09.10                                                      
  2 Rodriguez, Angel          15 SGAC-CA              1:13.34    1:15.52  
       37.27  1:15.52                                                      
 -- Kim, Shauen               16 SHRK-CA              1:09.95         DQ  
       31.52       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Melia, Patrick            16 CITI-CA              2:09.37    2:09.97  
       29.62  1:02.08  1:36.21  2:09.97                                    
  2 Gkrigkorian, Ovanes       16 UN-02-CA             2:20.33    2:12.92  
       31.13  1:05.31  1:39.69  2:12.92                                    
  3 Gaytan, Johan             15 UN-04-CA             2:18.87    2:16.88  
       32.37  1:07.22  1:42.10  2:16.88                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rostamian, Camran         16 RYL-CA               1:08.07    1:07.67  
       31.92  1:07.67                                                      
  2 Ross, Nicholas            16 UN-02-CA             1:09.33    1:08.34  
       32.10  1:08.34                                                      
  3 Golbedaghians, Anthoni    15 SHRK-CA              1:09.66    1:08.85  
       33.50  1:08.85                                                      
  4 Mezhlumyan, Edward        15 VISN-CA              1:11.08    1:10.31  
       33.15  1:10.31                                                      
  5 Mudd, David               15 VISN-CA              1:14.64    1:10.88  
       32.84  1:10.88                                                      
  6 Campos, Ivan              17 SGAC-CA              1:11.66    1:12.00  
       34.34  1:12.00                                                      
  7 Rogers, Ryan              15 CITI-CA              1:13.89    1:12.81  
       34.66  1:12.81                                                      
  8 Cuellar, Nery             15 UN-04-CA             1:06.82    1:13.38  
       34.72  1:13.38                                                      
  9 Hernandez, Juan           18 LMST-CA              1:12.62    1:15.21  
       35.68  1:15.21                                                      
RED - Division  
  1 Melia, Patrick            16 CITI-CA              1:19.83    1:14.04  
       35.18  1:14.04                                                      
  2 Kim, Shauen               16 SHRK-CA              1:16.39    1:16.16  
       36.78  1:16.16                                                      
  3 Shen, Peter               16 UN-02-CA             1:21.68    1:21.53  
       38.75  1:21.53                                                      
 -- Spector, Michael          15 RYL-CA               1:22.45         DQ  
       37.03       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Rostamian, Camran         16 RYL-CA               2:26.79    2:30.21  
       35.01  1:13.33  1:52.01  2:30.21                                    
  2 O'Sullivan, Connor        15 SHRK-CA              2:27.65    2:33.25  
       34.31  1:13.36  1:53.87  2:33.25                                    
  3 Mezhlumyan, Edward        15 VISN-CA              2:33.68    2:33.60  
       35.69  1:14.69  1:54.16  2:33.60                                    
  4 Ross, Nicholas            16 UN-02-CA             2:39.52    2:36.18  
       34.42  1:13.86  1:54.72  2:36.18                                    
  5 Rogers, Ryan              15 CITI-CA              2:42.38    2:39.76  
       34.26  1:13.40  1:56.29  2:39.76                                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Golbedaghians, Anthoni    15 SHRK-CA                59.55      58.98  
       27.84    58.98                                                      
  2 Cuellar, Nery             15 UN-04-CA               59.13    1:00.03  
       27.65  1:00.03                                                      
  3 Campos, Ivan              17 SGAC-CA              1:02.96    1:02.32  
       28.82  1:02.32                                                      
  4 Jay, Gavin                16 SHRK-CA              1:01.75    1:02.85  
       29.00  1:02.85                                                      
RED - Division  
  1 Rash, Justin              16 CITI-CA              1:08.41    1:03.67  
       29.43  1:03.67                                                      
  2 Weiss, Jackson            15 ALPH-CA              1:06.49    1:04.45  
       30.51  1:04.45                                                      
  3 Gaytan, Johan             15 UN-04-CA             1:06.37    1:05.84  
       31.01  1:05.84                                                      
  4 Gloginic, Igor            15 SHRK-CA              1:05.77    1:06.59  
       30.56  1:06.59                                                      
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BLU - Division  
  1 Golbedaghians, Anthoni    15 SHRK-CA              2:11.08    2:12.53  
       29.13  1:04.05  1:42.78  2:12.53                                    
  2 Melia, Patrick            16 CITI-CA              2:12.15    2:16.07  
       29.03  1:03.97  1:46.38  2:16.07                                    
  3 Cuellar, Nery             15 UN-04-CA             2:15.12    2:19.89  
       29.94  1:08.08  1:50.52  2:19.89                                    
RED - Division  
  1 Mezhlumyan, Edward        15 VISN-CA              2:23.31    2:22.82  
       31.60  1:08.36  1:48.96  2:22.82                                    
  2 Campos, Ivan              17 SGAC-CA              2:23.12    2:23.20  
       30.78  1:08.22  1:49.53  2:23.20                                    
  3 McMahon, Noah             16 SHRK-CA              2:23.03    2:27.52  
       31.91  1:08.36  1:52.74  2:27.52                                    
  4 Rogers, Ryan              15 CITI-CA              2:22.54    2:30.65  
       32.93  1:12.60  1:55.89  2:30.65                                    
  5 Hernandez, Juan           18 LMST-CA              2:27.27    2:31.86  
       34.49  1:13.92  1:58.84  2:31.86                                    
 -- Gaytan, Johan             15 UN-04-CA             2:22.39         DQ  
       30.90  1:06.50  1:49.77       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gkrigkorian, Ovanes       16 UN-02-CA             5:03.37    4:39.11  
       28.83  1:02.91  1:41.10  2:17.33  2:55.78  3:35.43  4:08.16  4:39.11
  2 Ross, Nicholas            16 UN-02-CA             5:08.56    5:10.92  
       31.31  1:07.64  1:50.73  2:32.55  3:15.21  3:59.92  4:35.70  5:10.92
  3 Mezhlumyan, Edward        15 VISN-CA              5:15.99    5:11.51  
       33.10  1:13.85  1:53.59  2:34.73  3:15.35  3:57.65  4:34.62  5:11.51