2018 SCS/MVN Junior Olympics - Meet Results

2018 SCS/MVN Junior Olympics
8/2/2018 - 8/5/2018
Mission Viejo, CA USA
Updated: 8/6/2018

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Mission Viejo Nadadores                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0
                2018 CA MVN Summer JO's - 8/2/2018 to 8/5/2018                 
                          Sanction #: S18-207/TT-208                           
                                    Results                                    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                36.20  SJO
 Meet Qualifying:  36.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Nishizaka, Maya M         10 AAM                    31.61      30.73 SJO    
  2 Erezo, Mylie I            10 VKNG                   30.90      30.76 SJO    
  3 Amoroso, Nani A           10 GSC                    31.89      31.09 SJO    
  4 Akins, Jana m             10 SPLA                   31.90      31.80 SJO    
  5 Sellars, Kenzie G         10 NOVA                   31.97      31.84 SJO    
  6 Chen, Yufei               10 NOVA                   32.76      32.51 SJO    
  7 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                    32.56      32.98 SJO    
  8 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                   32.87      33.23 SJO    
B - Final
  9 Zhu, Sophia X             10 NOVA                   33.01      32.51 SJO    
 10 Abdella, Catalina         10 GSC                    33.31      32.62 SJO    
 11 Edralinda, Keira A        10 MAX                    33.01      32.71 SJO    
 12 Merino, Sofia             10 GSC                    33.20      32.76 SJO    
 13 Vass, Eva M               10 CULV                   33.05      33.01 SJO    
 14 Zimmerman, Megan G        10 GSC                    33.26      33.08 SJO    
 15 Hsieh, Reena              10 MAX                    33.81      33.38 SJO    
 16 Massucco, Sydnie I        10 MVN                    33.77      33.46 SJO    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                36.20  SJO
 Meet Qualifying:  36.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Erezo, Mylie I            10 VKNG                   30.81      30.90 SJO    
  2 Nishizaka, Maya M         10 AAM                    31.42      31.61 SJO    
  3 Amoroso, Nani A           10 GSC                    31.58      31.89 SJO    
  4 Akins, Jana m             10 SPLA                   32.04      31.90 SJO    
  5 Sellars, Kenzie G         10 NOVA                   33.10      31.97 SJO    
  6 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                    34.52      32.56 SJO    
  7 Chen, Yufei               10 NOVA                   33.88      32.76 SJO    
  8 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                   33.45      32.87 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Edralinda, Keira A        10 MAX                    33.21      33.01 SJO    
  9 Zhu, Sophia X             10 NOVA                   32.67      33.01 SJO    
 11 Vass, Eva M               10 CULV                   33.51      33.05 SJO    
 12 Merino, Sofia             10 GSC                    33.35      33.20 SJO    
 13 Zimmerman, Megan G        10 GSC                    33.54      33.26 SJO    
 14 Abdella, Catalina         10 GSC                    33.09      33.31 SJO    
 15 Massucco, Sydnie I        10 MVN                    34.76      33.77 SJO    
 16 Hsieh, Reena              10 MAX                    33.95      33.81 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bintintan, Andrea         10 MVN                    34.13      34.00 SJO    
 18 Puckett, Belle F          10 SEAL                   34.13      34.67 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Stockwell, Mia L          10 STOP                   35.55      34.87 SJO    
 20 Brown, Katie A             9 SCAT                   35.94      34.92 SJO    
 21 Erezo, Madi I             10 VKNG                   34.24      34.93 SJO    
 22 Paulson, Sloane M         10 AZOT                   36.03      34.97 SJO    
 23 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT                   35.99      35.01 SJO    
 24 Gomez, Emma O             10 MVN                    35.82      35.10 SJO    
 25 Lund, Alexandra N          9 MVN                    35.88      35.13 SJO    
 26 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                  35.65      35.19 SJO    
 27 Choi, Allyson L           10 GSC                    35.67      35.35 SJO    
 28 Phillips, Lola            10 CULV                   34.85      35.41 SJO    
 29 Nelson, Olivia L          10 NOVA                   36.04      35.59 SJO    
 30 Gramlich, Addison L       10 AAM                    34.75      35.75 SJO    
 31 Novak, Sophia I            9 SWRD                   35.56      35.79 SJO    
 32 Thel, Ava N               10 GSC                    35.97      35.94 SJO    
 33 Fishburn, Anne M          10 AAM                    35.42      36.12 SJO    
 34 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST                   35.82      36.13 SJO    
 35 Brandman, Josie R         10 VKNG                   35.72      36.17 SJO    
 36 Grubb, Payton A           10 MVN                    35.68      36.31        
 37 Grant, Alexa I             9 CULV                   36.04      37.00        
 38 Xiong, Sarah              10 WASC                   35.83      37.03        
 
Girls 5-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:20.10  SJO
 Meet Qualifying:  1:20.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Erezo, Mylie I            10 VKNG                 1:09.46    1:07.00 SJO    
                  32.29     1:07.00 (34.71)                                        
  2 Nishizaka, Maya M         10 AAM                  1:10.69    1:07.15 SJO    
                  32.63     1:07.15 (34.52)                                        
  3 Akins, Jana m             10 SPLA                 1:11.61    1:10.07 SJO    
                  33.48     1:10.07 (36.59)                                        
  4 Chen, Yufei               10 NOVA                 1:09.91    1:10.21 SJO    
                  33.78     1:10.21 (36.43)                                        
  5 Zhu, Sophia X             10 NOVA                 1:12.01    1:10.57 SJO    
                  33.69     1:10.57 (36.88)                                        
  6 Vass, Eva M               10 CULV                 1:12.61    1:11.94 SJO    
                  34.01     1:11.94 (37.93)                                        
  7 Abdella, Catalina         10 GSC                  1:12.96    1:12.16 SJO    
                  34.41     1:12.16 (37.75)                                        
  8 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                 1:13.51    1:12.67 SJO    
                  33.90     1:12.67 (38.77)                                        
B - Final
  9 Edralinda, Keira A        10 MAX                  1:14.54    1:13.33 SJO    
                  35.04     1:13.33 (38.29)                                        
 10 Zimmerman, Megan G        10 GSC                  1:14.22    1:13.78 SJO    
                  35.00     1:13.78 (38.78)                                        
 11 Hsieh, Reena              10 MAX                  1:14.69    1:13.89 SJO    
                  36.48     1:13.89 (37.41)                                        
 12 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                  1:15.80    1:14.52 SJO    
                  35.85     1:14.52 (38.67)                                        
 13 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                  1:14.70    1:14.64 SJO    
                  36.16     1:14.64 (38.48)                                        
 14 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                1:14.70    1:14.86 SJO    
                  35.40     1:14.86 (39.46)                                        
 15 Wall, Sophia M            10 NOVA                 1:16.16    1:15.70 SJO    
                  36.18     1:15.70 (39.52)                                        
 16 Stockwell, Mia L          10 STOP                 1:15.72    1:17.26 SJO    
                  35.87     1:17.26 (41.39)                                        
 
Girls 5-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:20.10  SJO
 Meet Qualifying:  1:20.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Erezo, Mylie I            10 VKNG                 1:08.86    1:09.46 SJO    
  2 Chen, Yufei               10 NOVA                 1:10.91    1:09.91 SJO    
  3 Nishizaka, Maya M         10 AAM                  1:08.61    1:10.69 SJO    
  4 Akins, Jana m             10 SPLA                 1:12.76    1:11.61 SJO    
  5 Zhu, Sophia X             10 NOVA                 1:12.69    1:12.01 SJO    
  6 Vass, Eva M               10 CULV                 1:13.64    1:12.61 SJO    
  7 Abdella, Catalina         10 GSC                  1:12.10    1:12.96 SJO    
  8 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                 1:17.30    1:13.51 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zimmerman, Megan G        10 GSC                  1:14.51    1:14.22 SJO    
 10 Edralinda, Keira A        10 MAX                  1:13.06    1:14.54 SJO    
 11 Hsieh, Reena              10 MAX                  1:15.32    1:14.69 SJO    
 12 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                1:17.28    1:14.70 SJO    
 12 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                  1:15.62    1:14.70 SJO    
 14 Stockwell, Mia L          10 STOP                 1:17.04    1:15.72 SJO    
 15 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                  1:14.63    1:15.80 SJO    
 16 Wall, Sophia M            10 NOVA                 1:16.05    1:16.16 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT                 1:17.58    1:16.22 SJO    
 18 Phillips, Lola            10 CULV                 1:18.24    1:17.02 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Massucco, Sydnie I        10 MVN                  1:17.95    1:17.60 SJO    
 20 Novak, Sophia I            9 SWRD                 1:18.95    1:18.29 SJO    
 21 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST                 1:19.27    1:18.53 SJO    
 22 Finnerty, Jayme L         10 RIPT                 1:19.87    1:19.01 SJO    
 23 Defabrique, Zoe A         10 SCAT                 1:19.54    1:19.20 SJO    
 24 Thel, Ava N               10 GSC                  1:18.91    1:19.21 SJO    
 25 Brown, Katie A             9 SCAT                 1:17.45    1:19.34 SJO    
 26 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT                 1:19.06    1:19.45 SJO    
 27 Brandman, Josie R         10 VKNG                 1:19.95    1:19.83 SJO    
 28 Xiong, Sarah              10 WASC                 1:19.61    1:21.10        
 29 Paulson, Sloane M         10 AZOT                 1:18.89    1:21.69        
 30 Choi, Allyson L           10 GSC                  1:18.12    1:21.96        
 -- Merino, Sofia             10 GSC                  1:15.13         NS        
 
Girls 5-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:54.90  SJO
 Meet Qualifying:  2:54.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Chen, Yufei               10 NOVA                 2:29.98    2:28.69 SJO    
                  34.55     1:12.22 (37.67)     1:50.76 (38.54)     2:28.69 (37.93)
  2 Zhu, Sophia X             10 NOVA                 2:32.98    2:33.62 SJO    
                  36.21     1:15.90 (39.69)     1:55.79 (39.89)     2:33.62 (37.83)
  3 Vass, Eva M               10 CULV                 2:37.17    2:35.56 SJO    
                  36.70     1:16.61 (39.91)     1:56.62 (40.01)     2:35.56 (38.94)
  4 Chan, Maya L              10 DRGN                 2:38.06    2:36.18 SJO    
                  35.84     1:15.72 (39.88)     1:56.44 (40.72)     2:36.18 (39.74)
  5 Hsieh, Reena              10 MAX                  2:38.82    2:36.54 SJO    
                  36.66     1:17.18 (40.52)     1:58.77 (41.59)     2:36.54 (37.77)
  6 Szekely, Emese            10 SACA                 2:37.08    2:37.21 SJO    
                  35.41     1:17.03 (41.62)     1:58.36 (41.33)     2:37.21 (38.85)
  7 Zimmerman, Megan G        10 GSC                  2:39.42    2:40.56 SJO    
                  36.97     1:18.32 (41.35)     2:00.55 (42.23)     2:40.56 (40.01)
  8 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                2:43.26    2:43.65 SJO    
                  37.16     1:19.84 (42.68)     2:02.54 (42.70)     2:43.65 (41.11)
B - Final
  9 Edralinda, Keira A        10 MAX                  2:44.53    2:39.39 SJO    
                  36.36     1:17.74 (41.38)     1:59.71 (41.97)     2:39.39 (39.68)
 10 Stockwell, Mia L          10 STOP                 2:46.55    2:40.67 SJO    
                  36.26     1:17.53 (41.27)     1:59.96 (42.43)     2:40.67 (40.71)
 10 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT                 2:43.92    2:40.67 SJO    
                  36.71     1:18.03 (41.32)     2:00.22 (42.19)     2:40.67 (40.45)
 12 Novak, Sophia I            9 SWRD                 2:47.02    2:42.59 SJO    
                  36.67     1:19.53 (42.86)     2:03.45 (43.92)     2:42.59 (39.14)
 13 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                 2:46.81    2:44.61 SJO    
                  36.29     1:17.76 (41.47)     2:03.50 (45.74)     2:44.61 (41.11)
 14 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                  2:46.56    2:44.65 SJO    
                  38.75     1:21.51 (42.76)     2:04.13 (42.62)     2:44.65 (40.52)
 15 Defabrique, Zoe A         10 SCAT                 2:48.73    2:46.27 SJO    
                  37.81     1:21.13 (43.32)     2:05.71 (44.58)     2:46.27 (40.56)
 16 Phillips, Lola            10 CULV                 2:47.16    2:47.95 SJO    
                  36.92     1:19.31 (42.39)     2:04.98 (45.67)     2:47.95 (42.97)
 
Girls 5-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:54.90  SJO
 Meet Qualifying:  2:54.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, Yufei               10 NOVA                 2:32.83    2:29.98 SJO    
                                1:12.80 ( )   2:29.98 (1:17.18)                    
  2 Zhu, Sophia X             10 NOVA                 2:36.11    2:32.98 SJO    
                                1:14.09 ( )   2:32.98 (1:18.89)                    
  3 Szekely, Emese            10 SACA                 2:41.83    2:37.08 SJO    
                                1:16.72 ( )   2:37.08 (1:20.36)                    
  4 Vass, Eva M               10 CULV                 2:34.44    2:37.17 SJO    
                                1:17.10 ( )   2:37.17 (1:20.07)                    
  5 Chan, Maya L              10 DRGN                 2:40.71    2:38.06 SJO    
                                1:16.47 ( )   2:38.06 (1:21.59)                    
  6 Hsieh, Reena              10 MAX                  2:43.17    2:38.82 SJO    
                                1:17.29 ( )   2:38.82 (1:21.53)                    
  7 Zimmerman, Megan G        10 GSC                  2:41.37    2:39.42 SJO    
                                1:17.34 ( )   2:39.42 (1:22.08)                    
  8 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                2:44.99    2:43.26 SJO    
                                1:18.28 ( )   2:43.26 (1:24.98)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT                 2:41.83    2:43.92 SJO    
                                1:18.74 ( )   2:43.92 (1:25.18)                    
 10 Edralinda, Keira A        10 MAX                  2:49.80    2:44.53 SJO    
                                1:20.93 ( )   2:44.53 (1:23.60)                    
 11 Stockwell, Mia L          10 STOP                 2:46.57    2:46.55 SJO    
                                1:18.01 ( )   2:46.55 (1:28.54)                    
 12 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                  2:45.44    2:46.56 SJO    
                                1:21.44 ( )   2:46.56 (1:25.12)                    
 13 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                 2:50.75    2:46.81 SJO    
                                1:20.42 ( )   2:46.81 (1:26.39)                    
 14 Novak, Sophia I            9 SWRD                 2:45.29    2:47.02 SJO    
                                1:21.14 ( )   2:47.02 (1:25.88)                    
 15 Phillips, Lola            10 CULV                 2:48.57    2:47.16 SJO    
                                1:20.53 ( )   2:47.16 (1:26.63)                    
 16 Defabrique, Zoe A         10 SCAT                 2:52.49    2:48.73 SJO    
                                1:23.17 ( )   2:48.73 (1:25.56)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gomez, Emma O             10 MVN                  2:52.13    2:48.87 SJO    
                                1:23.63 ( )   2:48.87 (1:25.24)                    
 18 Wall, Sophia M            10 NOVA                 2:43.01    2:49.31 SJO    
                                1:21.67 ( )   2:49.31 (1:27.64)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Choi, Allyson L           10 GSC                  2:49.46    2:50.01 SJO    
                                1:21.78 ( )   2:50.01 (1:28.23)                    
 20 Deramos, Ava R            10 GSC                  2:48.69    2:50.15 SJO    
                                1:23.34 ( )   2:50.15 (1:26.81)                    
 21 Massucco, Sydnie I        10 MVN                  2:49.99    2:50.25 SJO    
                                1:20.60 ( )   2:50.25 (1:29.65)                    
 22 Brown, Katie A             9 SCAT                 2:50.37    2:51.35 SJO    
                                1:22.93 ( )   2:51.35 (1:28.42)                    
 23 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                 2:52.86    2:52.27 SJO    
                                1:23.12 ( )   2:52.27 (1:29.15)                    
 24 Yang, Crystal             10 CITI                 2:53.02    3:01.22        
                                1:28.81 ( )   3:01.22 (1:32.41)                    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Backstroke Swim-off
===============================================================================
                43.40  SJO
 Meet Qualifying:  43.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Puckett, Belle F          10 SEAL                      NT      40.37 SJO    
  2 Erezo, Madi I             10 VKNG                      NT      41.20 SJO    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                43.40  SJO
 Meet Qualifying:  43.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Amoroso, Nani A           10 GSC                    35.70      35.00 SJO    
  2 Erezo, Mylie I            10 VKNG                   36.01      35.37 SJO    
  3 Akins, Jana m             10 SPLA                   36.60      36.72 SJO    
  4 Abdella, Catalina         10 GSC                    37.69      37.16 SJO    
  5 Sellars, Kenzie G         10 NOVA                   39.04      37.97 SJO    
  6 Szekely, Emese            10 SACA                   39.60      39.48 SJO    
  7 Vass, Eva M               10 CULV                   39.54      39.70 SJO    
  8 Lin, Nyah S               10 NOVA                   39.51      39.79 SJO    
B - Final
  9 Cheung, Brielle H         10 NOVA                   40.15      39.14 SJO    
 10 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                   39.87      39.83 SJO    
 11 Zimmerman, Megan G        10 GSC                    40.57      40.04 SJO    
 11 Gomez, Emma O             10 MVN                    40.77      40.04 SJO    
 13 Puckett, Belle F          10 SEAL                   41.63      40.51 SJO    
 14 Stockwell, Mia L          10 STOP                   40.65      40.65 SJO    
 15 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                   41.57      40.73 SJO    
 16 Brandman, Josie R         10 VKNG                   41.48      42.36 SJO    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                43.40  SJO
 Meet Qualifying:  43.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amoroso, Nani A           10 GSC                    35.52      35.70 SJO    
  2 Erezo, Mylie I            10 VKNG                   36.88      36.01 SJO    
  3 Akins, Jana m             10 SPLA                   37.07      36.60 SJO    
  4 Abdella, Catalina         10 GSC                    37.61      37.69 SJO    
  5 Sellars, Kenzie G         10 NOVA                   40.55      39.04 SJO    
  6 Lin, Nyah S               10 NOVA                   39.75      39.51 SJO    
  7 Vass, Eva M               10 CULV                   42.17      39.54 SJO    
  8 Szekely, Emese            10 SACA                   40.38      39.60 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                   41.30      39.87 SJO    
 10 Cheung, Brielle H         10 NOVA                   42.71      40.15 SJO    
 11 Zimmerman, Megan G        10 GSC                    40.35      40.57 SJO    
 12 Stockwell, Mia L          10 STOP                   41.14      40.65 SJO    
 13 Gomez, Emma O             10 MVN                    41.55      40.77 SJO    
 14 Brandman, Josie R         10 VKNG                   42.84      41.48 SJO    
 15 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                   43.22      41.57 SJO    
 16 Puckett, Belle F          10 SEAL                   41.22      41.63 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Erezo, Madi I             10 VKNG                   42.95     J41.63 SJO    
 18 Tan, Minna E              10 MAX                    42.38      41.73 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wall, Sophia M            10 NOVA                   41.10      41.77 SJO    
 20 Oh, Claire                10 DRGN                   41.86      41.84 SJO    
 21 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                    43.25      41.95 SJO    
 21 Qiu, Annie                10 UN-06                  40.61      41.95 SJO    
 23 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST                   42.69      42.07 SJO    
 24 Deramos, Ava R            10 GSC                    42.09      42.18 SJO    
 25 Wong, Amy E               10 SACA                   41.98      42.46 SJO    
 26 Massucco, Sydnie I        10 MVN                    43.11      42.48 SJO    
 26 Lund, Alexandra N          9 MVN                    43.45      42.48 SJO    
 28 Yip, Cadence W            10 NOVA                   41.13      42.52 SJO    
 29 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                  42.62      42.55 SJO    
 30 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                    41.08      42.75 SJO    
 31 Rankin Zelada, Kali V      9 FAST                   42.58      42.86 SJO    
 32 Zhao, Lucy                10 NOVA                   41.71      42.87 SJO    
 33 Stinson, Emeri I          10 SPLA                   42.11      43.00 SJO    
 34 Aistars, Aubrey C         10 MVN                    42.22      43.04 SJO    
 35 Agustin, Zoe T            10 STOP                   42.16      43.07 SJO    
 36 Morgan, Grayson C          9 SCAT                   41.88      43.28 SJO    
 37 Yang, Crystal             10 CITI                   43.37      43.30 SJO    
 38 Paulson, Sloane M         10 AZOT                   42.08      43.66        
 39 Grubb, Payton A           10 MVN                    42.94      44.08        
 40 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT                   42.75      44.85        
 
Girls 5-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:33.90  SJO
 Meet Qualifying:  1:33.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Erezo, Mylie I            10 VKNG                 1:18.38    1:15.97 SJO    
                  37.25     1:15.97 (38.72)                                        
  2 Amoroso, Nani A           10 GSC                  1:17.27    1:17.30 SJO    
                  36.73     1:17.30 (40.57)                                        
  3 Akins, Jana m             10 SPLA                 1:21.14    1:19.85 SJO    
                  38.18     1:19.85 (41.67)                                        
  4 Abdella, Catalina         10 GSC                  1:21.79    1:21.05 SJO    
                  39.94     1:21.05 (41.11)                                        
  5 Szekely, Emese            10 SACA                 1:24.40    1:24.46 SJO    
                  40.46     1:24.46 (44.00)                                        
  6 Chan, Maya L              10 DRGN                 1:25.26    1:24.80 SJO    
                  41.71     1:24.80 (43.09)                                        
  7 Lin, Nyah S               10 NOVA                 1:26.40    1:26.73 SJO    
                  42.21     1:26.73 (44.52)                                        
  8 Stockwell, Mia L          10 STOP                 1:26.18    1:27.63 SJO    
                  41.92     1:27.63 (45.71)                                        
B - Final
  9 Zimmerman, Megan G        10 GSC                  1:28.43    1:27.56 SJO    
                  42.43     1:27.56 (45.13)                                        
 10 Tan, Minna E              10 MAX                  1:30.10    1:28.40 SJO    
                  42.49     1:28.40 (45.91)                                        
 11 Qiu, Annie                10 UN-06                1:30.88    1:29.15 SJO    
                  44.33     1:29.15 (44.82)                                        
 12 Deramos, Ava R            10 GSC                  1:30.85    1:29.40 SJO    
                  43.61     1:29.40 (45.79)                                        
 13 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                1:30.09    1:31.30 SJO    
                  43.80     1:31.30 (47.50)                                        
 14 Aistars, Aubrey C         10 MVN                  1:31.79    1:31.92 SJO    
                  44.00     1:31.92 (47.92)                                        
 15 Stinson, Emeri I          10 SPLA                 1:31.70    1:32.87 SJO    
                  45.06     1:32.87 (47.81)                                        
 16 Defabrique, Zoe A         10 SCAT                 1:30.84    1:34.18        
                  46.76     1:34.18 (47.42)                                        
 
Girls 5-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:33.90  SJO
 Meet Qualifying:  1:33.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amoroso, Nani A           10 GSC                  1:17.56    1:17.27 SJO    
  2 Erezo, Mylie I            10 VKNG                 1:18.85    1:18.38 SJO    
  3 Akins, Jana m             10 SPLA                 1:21.78    1:21.14 SJO    
  4 Abdella, Catalina         10 GSC                  1:21.60    1:21.79 SJO    
  5 Szekely, Emese            10 SACA                 1:26.94    1:24.40 SJO    
  6 Chan, Maya L              10 DRGN                 1:24.89    1:25.26 SJO    
  7 Stockwell, Mia L          10 STOP                 1:26.28    1:26.18 SJO    
  8 Lin, Nyah S               10 NOVA                 1:28.26    1:26.40 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zimmerman, Megan G        10 GSC                  1:30.42    1:28.43 SJO    
 10 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                1:33.42    1:30.09 SJO    
 11 Tan, Minna E              10 MAX                  1:32.43    1:30.10 SJO    
 12 Defabrique, Zoe A         10 SCAT                 1:32.27    1:30.84 SJO    
 13 Deramos, Ava R            10 GSC                  1:30.16    1:30.85 SJO    
 14 Qiu, Annie                10 UN-06                1:31.04    1:30.88 SJO    
 15 Stinson, Emeri I          10 SPLA                 1:32.02    1:31.70 SJO    
 16 Aistars, Aubrey C         10 MVN                  1:33.69    1:31.79 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Oh, Claire                10 DRGN                 1:33.36    1:32.06 SJO    
 18 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                 1:31.14    1:32.09 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gomez, Emma O             10 MVN                  1:29.91    1:32.71 SJO    
 20 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                  1:31.41    1:33.21 SJO    
 21 Yip, Cadence W            10 NOVA                 1:30.92    1:33.22 SJO    
 22 Trudeau, Ava M            10 AZOT                 1:33.34    1:33.24 SJO    
 23 Massucco, Sydnie I        10 MVN                  1:32.44    1:34.19        
 24 Choi, Allyson L           10 GSC                  1:33.84    1:35.26        
 25 Morgan, Grayson C          9 SCAT                 1:32.71    1:35.37        
 
Girls 5-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                49.10  SJO
 Meet Qualifying:  49.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Nishizaka, Maya M         10 AAM                    41.12      40.00 SJO    
  2 Zhu, Sophia X             10 NOVA                   42.17      41.30 SJO    
  3 Edralinda, Keira A        10 MAX                    42.42      41.56 SJO    
  4 Xiong, Sarah              10 WASC                   42.11      42.10 SJO    
  5 Wall, Sophia M            10 NOVA                   42.62      42.33 SJO    
  6 Chan, Maya L              10 DRGN                   42.04      42.66 SJO    
  7 Szekely, Emese            10 SACA                   43.21      42.86 SJO    
  8 Merino, Sofia             10 GSC                    42.99      43.36 SJO    
B - Final
  9 Hsieh, Reena              10 MAX                    43.58      43.85 SJO    
 10 Jocson, Skyler R          10 NOVA                   45.15      43.98 SJO    
 11 Bintintan, Andrea         10 MVN                    43.48      44.03 SJO    
 12 Zimmerman, Megan G        10 GSC                    45.46      44.35 SJO    
 13 Phillips, Neva C           9 SCAT                   45.32      44.69 SJO    
 14 Yip, Cadence W            10 NOVA                   45.37      45.03 SJO    
 15 Grubb, Payton A           10 MVN                    46.04      45.91 SJO    
 16 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                    45.19      46.01 SJO    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                49.10  SJO
 Meet Qualifying:  49.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nishizaka, Maya M         10 AAM                    41.57      41.12 SJO    
  2 Chan, Maya L              10 DRGN                   42.72      42.04 SJO    
  3 Xiong, Sarah              10 WASC                   42.18      42.11 SJO    
  4 Zhu, Sophia X             10 NOVA                   41.74      42.17 SJO    
  5 Edralinda, Keira A        10 MAX                    41.39      42.42 SJO    
  6 Wall, Sophia M            10 NOVA                   43.07      42.62 SJO    
  7 Merino, Sofia             10 GSC                    41.22      42.99 SJO    
  8 Szekely, Emese            10 SACA                   43.08      43.21 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bintintan, Andrea         10 MVN                    43.69      43.48 SJO    
 10 Hsieh, Reena              10 MAX                    44.85      43.58 SJO    
 11 Jocson, Skyler R          10 NOVA                   47.99      45.15 SJO    
 12 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                    46.98      45.19 SJO    
 13 Phillips, Neva C           9 SCAT                   45.84      45.32 SJO    
 14 Yip, Cadence W            10 NOVA                   44.72      45.37 SJO    
 15 Zimmerman, Megan G        10 GSC                    45.85      45.46 SJO    
 16 Grubb, Payton A           10 MVN                    46.00      46.04 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fishburn, Anne M          10 AAM                    46.59      46.17 SJO    
 18 Trudeau, Ava M            10 AZOT                   46.94      46.65 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dinh, Keira N              9 SACA                   47.95      47.08 SJO    
 20 Chang, Sydney             10 SEAL                   47.84      47.17 SJO    
 21 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT                   45.96      47.26 SJO    
 22 Shin, Danielle K          10 AZOT                   47.28      47.34 SJO    
 23 Soni, Aahana               9 NOVA                   48.14      47.78 SJO    
 24 Akins, Jana m             10 SPLA                   48.26      47.80 SJO    
 25 Davison-Lakey, Matilda    10 BSC                    46.15      47.82 SJO    
 26 Finnerty, Jayme L         10 RIPT                   48.03      47.98 SJO    
 27 Brown, Katie A             9 SCAT                   47.77      48.01 SJO    
 28 Qiu, Annie                10 UN-06                  46.35      48.03 SJO    
 29 Tan, Minna E              10 MAX                    48.44      48.29 SJO    
 30 Fann, Rykyn T             10 SACA                   47.80      48.31 SJO    
 31 Forrest, Mackenzie M      10 GSC                    47.25      48.48 SJO    
 32 Patterson, Rylie M        10 SEAL                   48.03      48.50 SJO    
 33 Lund, Alexandra N          9 MVN                    48.95      48.57 SJO    
 34 Lee, Cadence O             9 NOVA                   48.97      48.63 SJO    
 35 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT                   47.77      48.70 SJO    
 36 Stinson, Emeri I          10 SPLA                   48.75      48.79 SJO    
 37 Aistars, Aubrey C         10 MVN                    48.52      48.81 SJO    
 38 Dom, Kennedy H            10 FAST                   48.85      48.89 SJO    
 39 Wong, Leah E              10 SACA                   48.22      49.05 SJO    
 40 Chan, Kiki V               9 DRGN                   47.19      49.37        
 41 Stammers, Isabela V       10 RIPT                   48.32      49.73        
 42 Kusuma, Arista C           9 NOVA                   48.73      49.94        
 43 Wynn, Kylie D              9 SACA                   48.97      50.64        
 
Girls 5-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:46.50  SJO
 Meet Qualifying:  1:46.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Nishizaka, Maya M         10 AAM                  1:30.64    1:28.10 SJO    
                  41.99     1:28.10 (46.11)                                        
  2 Chan, Maya L              10 DRGN                 1:33.52    1:28.28 SJO    
                  42.44     1:28.28 (45.84)                                        
  3 Xiong, Sarah              10 WASC                 1:31.47    1:29.68 SJO    
                  42.27     1:29.68 (47.41)                                        
  4 Zhu, Sophia X             10 NOVA                 1:32.89    1:30.35 SJO    
                  42.29     1:30.35 (48.06)                                        
  5 Edralinda, Keira A        10 MAX                  1:32.61    1:30.37 SJO    
                  42.90     1:30.37 (47.47)                                        
  6 Szekely, Emese            10 SACA                 1:31.87    1:30.48 SJO    
                  42.99     1:30.48 (47.49)                                        
  7 Merino, Sofia             10 GSC                  1:34.56    1:32.11 SJO    
                  42.20     1:32.11 (49.91)                                        
  8 Hsieh, Reena              10 MAX                  1:35.50    1:34.49 SJO    
                  45.87     1:34.49 (48.62)                                        
B - Final
  9 Wall, Sophia M            10 NOVA                 1:37.96    1:35.25 SJO    
                  45.04     1:35.25 (50.21)                                        
 10 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                  1:39.47    1:35.30 SJO    
                  45.14     1:35.30 (50.16)                                        
 11 Bintintan, Andrea         10 MVN                  1:38.40    1:35.40 SJO    
                  46.21     1:35.40 (49.19)                                        
 12 Yip, Cadence W            10 NOVA                 1:36.98    1:35.55 SJO    
                  44.68     1:35.55 (50.87)                                        
 13 Chen, Yufei               10 NOVA                 1:38.48    1:36.65 SJO    
                  45.69     1:36.65 (50.96)                                        
 14 Jocson, Skyler R          10 NOVA                 1:38.14    1:37.12 SJO    
                  45.61     1:37.12 (51.51)                                        
 15 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT                 1:39.02    1:38.26 SJO    
                  47.54     1:38.26 (50.72)                                        
 16 Cheung, Brielle H         10 NOVA                 1:40.63    1:40.85 SJO    
                  48.13     1:40.85 (52.72)                                        
 
Girls 5-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:46.50  SJO
 Meet Qualifying:  1:46.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nishizaka, Maya M         10 AAM                  1:31.49    1:30.64 SJO    
  2 Xiong, Sarah              10 WASC                 1:30.24    1:31.47 SJO    
  3 Szekely, Emese            10 SACA                 1:30.79    1:31.87 SJO    
  4 Edralinda, Keira A        10 MAX                  1:31.26    1:32.61 SJO    
  5 Zhu, Sophia X             10 NOVA                 1:30.97    1:32.89 SJO    
  6 Chan, Maya L              10 DRGN                 1:33.08    1:33.52 SJO    
  7 Merino, Sofia             10 GSC                  1:30.13    1:34.56 SJO    
  8 Hsieh, Reena              10 MAX                  1:35.35    1:35.50 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yip, Cadence W            10 NOVA                 1:37.37    1:36.98 SJO    
 10 Wall, Sophia M            10 NOVA                 1:35.56    1:37.96 SJO    
 11 Jocson, Skyler R          10 NOVA                 1:45.11    1:38.14 SJO    
 12 Bintintan, Andrea         10 MVN                  1:35.22    1:38.40 SJO    
 13 Chen, Yufei               10 NOVA                 1:40.22    1:38.48 SJO    
 14 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT                 1:37.31    1:39.02 SJO    
 15 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                  1:37.90    1:39.47 SJO    
 16 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST                 1:38.37    1:39.84 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cheung, Brielle H         10 NOVA                 1:45.06    1:40.63 SJO    
 18 Zhao, Lucy                10 NOVA                 1:42.35    1:41.07 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Trudeau, Ava M            10 AZOT                 1:43.31    1:41.63 SJO    
 20 Puckett, Belle F          10 SEAL                 1:41.30    1:41.80 SJO    
 21 Fishburn, Anne M          10 AAM                  1:43.79    1:42.07 SJO    
 22 Lund, Alexandra N          9 MVN                  1:46.13    1:42.57 SJO    
 23 Brown, Katie A             9 SCAT                 1:46.49    1:42.85 SJO    
 24 Qiu, Annie                10 UN-06                1:44.06    1:43.84 SJO    
 25 Xiao Fang, Elisha N       10 MVN                  1:44.81    1:44.07 SJO    
 26 Shin, Danielle K          10 AZOT                 1:42.80    1:44.29 SJO    
 27 Chang, Sydney             10 SEAL                 1:43.63    1:44.38 SJO    
 28 Aistars, Aubrey C         10 MVN                  1:45.09    1:44.50 SJO    
 29 Scalzo, Ruby Z            10 AZOT                 1:44.20    1:44.53 SJO    
 30 Soni, Aahana               9 NOVA                 1:46.16    1:44.66 SJO    
 31 Dinh, Keira N              9 SACA                 1:43.96    1:44.73 SJO    
 32 Kusuma, Arista C           9 NOVA                 1:45.19    1:45.09 SJO    
 33 Chan, Kiki V               9 DRGN                 1:45.29    1:45.71 SJO    
 34 Stinson, Emeri I          10 SPLA                 1:46.02    1:45.90 SJO    
 35 Patterson, Rylie M        10 SEAL                 1:45.01    1:45.94 SJO    
 36 Davison-Lakey, Matilda    10 BSC                  1:42.99    1:46.03 SJO    
 37 Finnerty, Jayme L         10 RIPT                 1:45.32    1:46.46 SJO    
 38 Ey, Juliette J            10 NOVA                 1:44.54    1:46.98        
 39 Albertson, Ava M          10 CULV                 1:45.08    1:47.10        
 40 Fann, Rykyn T             10 SACA                 1:45.78    1:47.27        
 41 Forrest, Mackenzie M      10 GSC                  1:46.49    1:47.32        
 42 Tan, Minna E              10 MAX                  1:41.82    1:47.43        
 43 Dom, Kennedy H            10 FAST                 1:45.68    1:48.76        
 44 Lin, Rachel                8 WASC                 1:43.91    1:49.11        
 45 Powell, Kate H             9 NOVA                 1:46.46    1:53.95        
 -- Phillips, Neva C           9 SCAT                 1:43.14   X1:40.65 SJO    
 -- Lin, Nyah S               10 NOVA                 1:39.69   X1:43.57 SJO    
 -- Grubb, Payton A           10 MVN                  1:41.32         DQ        
 
Girls 5-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                41.20  SJO
 Meet Qualifying:  41.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Amoroso, Nani A           10 GSC                    34.09      33.28 SJO    
  2 Nishizaka, Maya M         10 AAM                    34.39      33.37 SJO    
  3 Erezo, Mylie I            10 VKNG                   36.11      34.83 SJO    
  4 Abdella, Catalina         10 GSC                    35.27      35.25 SJO    
  5 Akins, Jana m             10 SPLA                   36.04      35.29 SJO    
  6 Vass, Eva M               10 CULV                   35.82      35.41 SJO    
  7 Sellars, Kenzie G         10 NOVA                   35.93      35.84 SJO    
  8 Trudeau, Ava M            10 AZOT                   36.33      35.94 SJO    
B - Final
  9 Chan, Maya L              10 DRGN                   36.48      35.61 SJO    
 10 Zhao, Lucy                10 NOVA                   37.06      35.96 SJO    
 11 Deramos, Ava R            10 GSC                    37.52      36.98 SJO    
 12 Lin, Nyah S               10 NOVA                   37.95      37.42 SJO    
 13 Bintintan, Andrea         10 MVN                    37.52      37.69 SJO    
 14 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                   38.48      38.27 SJO    
 15 Kusuma, Arista C           9 NOVA                   38.72      38.68 SJO    
 16 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                    38.47      38.98 SJO    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                41.20  SJO
 Meet Qualifying:  41.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Amoroso, Nani A           10 GSC                    33.17      34.09 SJO    
  2 Nishizaka, Maya M         10 AAM                    33.71      34.39 SJO    
  3 Abdella, Catalina         10 GSC                    34.56      35.27 SJO    
  4 Vass, Eva M               10 CULV                   36.36      35.82 SJO    
  5 Sellars, Kenzie G         10 NOVA                   38.03      35.93 SJO    
  6 Akins, Jana m             10 SPLA                   38.30      36.04 SJO    
  7 Erezo, Mylie I            10 VKNG                   35.45      36.11 SJO    
  8 Trudeau, Ava M            10 AZOT                   38.13      36.33 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chan, Maya L              10 DRGN                   37.59      36.48 SJO    
 10 Zhao, Lucy                10 NOVA                   39.28      37.06 SJO    
 11 Bintintan, Andrea         10 MVN                    37.05      37.52 SJO    
 11 Deramos, Ava R            10 GSC                    37.54      37.52 SJO    
 13 Lin, Nyah S               10 NOVA                   36.76      37.95 SJO    
 14 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                    41.22      38.47 SJO    
 15 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                   38.97      38.48 SJO    
 16 Kusuma, Arista C           9 NOVA                   39.35      38.72 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yip, Cadence W            10 NOVA                   40.23      39.13 SJO    
 18 Lund, Alexandra N          9 MVN                    41.13      39.15 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hashimoto, Kaela N        10 CITI                   40.18      39.46 SJO    
 20 Gomez, Emma O             10 MVN                    37.50      39.62 SJO    
 21 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                   41.06      39.81 SJO    
 22 Phillips, Lola            10 CULV                   40.23      39.93 SJO    
 23 Dinh, Keira N              9 SACA                   40.55      40.05 SJO    
 24 Wong, Amy E               10 SACA                   40.38      40.89 SJO    
 25 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST                   41.19      41.44        
 26 Stammers, Isabela V       10 RIPT                   40.57      41.50        
 27 Grubb, Payton A           10 MVN                    40.79      41.53        
 28 Wynn, Kylie D              9 SACA                   39.67      41.72        
 29 Defabrique, Zoe A         10 SCAT                   40.52      41.97        
 30 Paulson, Sloane M         10 AZOT                   40.93      42.27        
 
Girls 5-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:38.30  SJO
 Meet Qualifying:  1:38.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Nishizaka, Maya M         10 AAM                  1:18.05    1:14.24 SJO    
                  35.60     1:14.24 (38.64)                                        
  2 Amoroso, Nani A           10 GSC                  1:19.96    1:18.15 SJO    
                  36.60     1:18.15 (41.55)                                        
  3 Chen, Yufei               10 NOVA                 1:20.08    1:21.15 SJO    
                  37.60     1:21.15 (43.55)                                        
  4 Vass, Eva M               10 CULV                 1:22.01    1:22.29 SJO    
                  37.60     1:22.29 (44.69)                                        
  5 Trudeau, Ava M            10 AZOT                 1:26.33    1:22.41 SJO    
                  38.99     1:22.41 (43.42)                                        
  6 Lin, Nyah S               10 NOVA                 1:25.17    1:23.80 SJO    
                  39.48     1:23.80 (44.32)                                        
  7 Abdella, Catalina         10 GSC                  1:25.98    1:24.24 SJO    
                  38.33     1:24.24 (45.91)                                        
  8 Bintintan, Andrea         10 MVN                  1:25.42    1:26.00 SJO    
                  40.65     1:26.00 (45.35)                                        
B - Final
  9 Kusuma, Arista C           9 NOVA                 1:27.11    1:25.96 SJO    
                  40.28     1:25.96 (45.68)                                        
 10 Sellars, Kenzie G         10 NOVA                 1:29.69    1:28.46 SJO    
                  37.87     1:28.46 (50.59)                                        
 11 Gomez, Emma O             10 MVN                  1:29.69    1:28.65 SJO    
                  40.90     1:28.65 (47.75)                                        
 12 Deramos, Ava R            10 GSC                  1:29.09    1:28.75 SJO    
                  40.82     1:28.75 (47.93)                                        
 13 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                 1:29.78    1:30.22 SJO    
                  42.44     1:30.22 (47.78)                                        
 14 Gramlich, Addison L       10 AAM                  1:30.49    1:32.00 SJO    
                  42.01     1:32.00 (49.99)                                        
 15 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                  1:29.83    1:32.99 SJO    
                  43.16     1:32.99 (49.83)                                        
 16 Xiong, Sarah              10 WASC                 1:30.56    1:34.39 SJO    
                  43.88     1:34.39 (50.51)                                        
 
Girls 5-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:38.30  SJO
 Meet Qualifying:  1:38.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nishizaka, Maya M         10 AAM                  1:19.17    1:18.05 SJO    
  2 Amoroso, Nani A           10 GSC                  1:16.83    1:19.96 SJO    
  3 Chen, Yufei               10 NOVA                 1:20.96    1:20.08 SJO    
  4 Vass, Eva M               10 CULV                 1:34.41    1:22.01 SJO    
  5 Lin, Nyah S               10 NOVA                 1:25.55    1:25.17 SJO    
  6 Bintintan, Andrea         10 MVN                  1:29.46    1:25.42 SJO    
  7 Abdella, Catalina         10 GSC                  1:22.88    1:25.98 SJO    
  8 Trudeau, Ava M            10 AZOT                 1:32.65    1:26.33 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kusuma, Arista C           9 NOVA                 1:29.70    1:27.11 SJO    
 10 Deramos, Ava R            10 GSC                  1:25.67    1:29.09 SJO    
 11 Sellars, Kenzie G         10 NOVA                 1:37.41    1:29.69 SJO    
 11 Gomez, Emma O             10 MVN                  1:29.49    1:29.69 SJO    
 13 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                 1:32.17    1:29.78 SJO    
 14 Rodriguez, Izzy A          9 MVN                  1:33.17    1:29.83 SJO    
 15 Gramlich, Addison L       10 AAM                  1:35.77    1:30.49 SJO    
 16 Xiong, Sarah              10 WASC                 1:30.71    1:30.56 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Defabrique, Zoe A         10 SCAT                 1:31.42    1:31.85 SJO    
 18 Lund, Alexandra N          9 MVN                  1:35.83    1:31.99 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pinkney, Danielle m       10 SPLA                 1:35.34    1:32.00 SJO    
 20 Dinh, Keira N              9 SACA                 1:34.12    1:32.58 SJO    
 21 Aistars, Aubrey C         10 MVN                  1:35.27    1:34.91 SJO    
 22 Wynn, Kylie D              9 SACA                 1:37.80    1:39.70        
 -- Hashimoto, Kaela N        10 CITI                 1:35.92         DQ        
 
Girls 5-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              3:17.10  SJO
 Meet Qualifying:  3:17.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Amoroso, Nani A           10 GSC                  2:53.63    2:49.62 SJO    
                  37.26     1:19.05 (41.79)     2:10.62 (51.57)     2:49.62 (39.00)
  2 Zhu, Sophia X             10 NOVA                 2:57.17    2:51.55 SJO    
                  37.72     1:24.63 (46.91)     2:12.80 (48.17)     2:51.55 (38.75)
  3 Chan, Maya L              10 DRGN                 2:54.10    2:52.39 SJO    
                  36.76     1:23.15 (46.39)     2:12.39 (49.24)     2:52.39 (40.00)
  4 Szekely, Emese            10 SACA                 2:53.83    2:53.07 SJO    
                  37.61     1:24.55 (46.94)     2:13.07 (48.52)     2:53.07 (40.00)
  5 Chen, Yufei               10 NOVA                 2:53.42    2:54.72 SJO    
                  37.75     1:24.44 (46.69)     2:17.54 (53.10)     2:54.72 (37.18)
  6 Hsieh, Reena              10 MAX                  3:00.56    2:58.48 SJO    
                  39.61     1:28.34 (48.73)     2:18.76 (50.42)     2:58.48 (39.72)
  7 Bintintan, Andrea         10 MVN                  2:58.95    3:02.58 SJO    
                  40.35     1:27.90 (47.55)     2:19.83 (51.93)     3:02.58 (42.75)
  8 Lin, Nyah S               10 NOVA                 2:59.84    3:03.56 SJO    
                  40.12     1:26.48 (46.36)     2:21.84 (55.36)     3:03.56 (41.72)
B - Final
  9 Wall, Sophia M            10 NOVA                 3:03.44    2:59.74 SJO    
                  40.17     1:28.48 (48.31)     2:21.11 (52.63)     2:59.74 (38.63)
 10 Zhao, Lucy                10 NOVA                 3:04.62    3:01.65 SJO    
                  38.97     1:27.90 (48.93)     2:22.22 (54.32)     3:01.65 (39.43)
 11 Edralinda, Keira A        10 MAX                  3:03.18    3:02.25 SJO    
                  40.43     1:29.67 (49.24)     2:22.32 (52.65)     3:02.25 (39.93)
 12 Brown, Katie A             9 SCAT                 3:09.30    3:05.74 SJO    
                  42.44     1:28.20 (45.76)     2:23.50 (55.30)     3:05.74 (42.24)
 13 Merino, Sofia             10 GSC                  3:07.88    3:05.88 SJO    
                  40.92     1:32.91 (51.99)     2:22.99 (50.08)     3:05.88 (42.89)
 14 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                 3:06.40    3:06.04 SJO    
                  41.21     1:28.86 (47.65)     2:24.43 (55.57)     3:06.04 (41.61)
 15 Xiong, Sarah              10 WASC                 3:08.04    3:06.38 SJO    
                  42.36     1:32.86 (50.50)     2:21.54 (48.68)     3:06.38 (44.84)
 16 Stockwell, Mia L          10 STOP                 3:07.74    3:08.22 SJO    
                  41.49     1:29.25 (47.76)     2:26.25 (57.00)     3:08.22 (41.97)
 
Girls 5-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              3:17.10  SJO
 Meet Qualifying:  3:17.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, Yufei               10 NOVA                 2:53.35    2:53.42 SJO    
                                1:24.76 ( )   2:53.42 (1:28.66)                    
  2 Amoroso, Nani A           10 GSC                  2:49.16    2:53.63 SJO    
                                1:20.91 ( )   2:53.63 (1:32.72)                    
  3 Szekely, Emese            10 SACA                 2:57.44    2:53.83 SJO    
                                1:25.38 ( )   2:53.83 (1:28.45)                    
  4 Chan, Maya L              10 DRGN                 2:55.20    2:54.10 SJO    
                                1:23.26 ( )   2:54.10 (1:30.84)                    
  5 Zhu, Sophia X             10 NOVA                 2:57.08    2:57.17 SJO    
                                1:28.14 ( )   2:57.17 (1:29.03)                    
  6 Bintintan, Andrea         10 MVN                  3:02.08    2:58.95 SJO    
                                1:27.52 ( )   2:58.95 (1:31.43)                    
  7 Lin, Nyah S               10 NOVA                 2:58.25    2:59.84 SJO    
                                1:25.96 ( )   2:59.84 (1:33.88)                    
  8 Hsieh, Reena              10 MAX                  3:06.72    3:00.56 SJO    
                                1:30.23 ( )   3:00.56 (1:30.33)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Edralinda, Keira A        10 MAX                  3:01.75    3:03.18 SJO    
                                1:29.07 ( )   3:03.18 (1:34.11)                    
 10 Wall, Sophia M            10 NOVA                 3:03.81    3:03.44 SJO    
                                1:31.36 ( )   3:03.44 (1:32.08)                    
 11 Zhao, Lucy                10 NOVA                 3:01.38    3:04.62 SJO    
                                1:27.98 ( )   3:04.62 (1:36.64)                    
 12 Huynh, Jacquelyn T        10 FAST                 3:10.94    3:05.79 SJO    
                                1:31.22 ( )   3:05.79 (1:34.57)                    
 13 Klatt, Miyabi I            9 NOVA                 3:13.57    3:06.40 SJO    
                                1:26.73 ( )   3:06.40 (1:39.67)                    
 14 Stockwell, Mia L          10 STOP                 3:08.15    3:07.74 SJO    
                                1:29.14 ( )   3:07.74 (1:38.60)                    
 15 Merino, Sofia             10 GSC                  3:07.32    3:07.88 SJO    
                                1:31.84 ( )   3:07.88 (1:36.04)                    
 16 Xiong, Sarah              10 WASC                 3:06.30    3:08.04 SJO    
                                1:33.07 ( )   3:08.04 (1:34.97)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brown, Katie A             9 SCAT                 3:15.77    3:09.30 SJO    
                                1:32.78 ( )   3:09.30 (1:36.52)                    
 18 Phillips, Lola            10 CULV                 3:13.88    3:10.75 SJO    
                                1:33.25 ( )   3:10.75 (1:37.50)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hashimoto, Kaela N        10 CITI                 3:14.50    3:11.38 SJO    
                                1:32.56 ( )   3:11.38 (1:38.82)                    
 20 Kusuma, Arista C           9 NOVA                 3:13.66    3:11.60 SJO    
                                1:32.77 ( )   3:11.60 (1:38.83)                    
 21 Aistars, Aubrey C         10 MVN                  3:15.63    3:12.05 SJO    
                                1:31.78 ( )   3:12.05 (1:40.27)                    
 22 Deramos, Ava R            10 GSC                  3:10.41    3:12.33 SJO    
                                1:31.92 ( )   3:12.33 (1:40.41)                    
 23 Ribeiro, Luciana M         9 UN-04                3:13.18    3:12.76 SJO    
                                1:33.78 ( )   3:12.76 (1:38.98)                    
 24 Nordstrom, Jasmine K      10 GSC                  3:16.79    3:13.19 SJO    
                                1:33.51 ( )   3:13.19 (1:39.68)                    
 25 Stoner, Devon Herkenhof   10 SCAT                 3:12.70    3:13.37 SJO    
                                1:37.16 ( )   3:13.37 (1:36.21)                    
 26 Defabrique, Zoe A         10 SCAT                 3:16.36    3:16.78 SJO    
                                1:36.19 ( )   3:16.78 (1:40.59)                    
 27 Trudeau, Ava M            10 AZOT                 3:12.66    3:16.99 SJO    
                                1:35.75 ( )   3:16.99 (1:41.24)                    
 28 Dinh, Keira N              9 SACA                 3:17.15    3:17.84        
                                1:36.52 ( )   3:17.84 (1:41.32)                    
 29 Novak, Sophia I            9 SWRD                 3:17.61    3:21.08        
                                1:40.95 ( )   3:21.08 (1:40.13)                    
 
Girls 5-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              2:28.80  SJO
              2:32.40  SOFT
 Meet Qualifying:  2:28.80
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gators Swim Club  'A'                             2:14.86    2:09.01 SJO    
     1) Abdella, Catalina 10            2) Zimmerman, Megan G 10          
     3) Nordstrom, Jasmine K 10         4) Amoroso, Nani A 10             
                  32.69     1:05.04 (32.35)     1:37.99 (32.95)     2:09.01 (31.02)
  2 Irvine Novaquatics  'A'                           2:13.87    2:09.90 SJO    
     1) Sellars, Kenzie G 10            2) Wall, Sophia M 10              
     3) Chen, Yufei 10                  4) Zhu, Sophia X 10               
                  31.57     1:05.23 (33.66)     1:37.51 (32.28)     2:09.90 (32.39)
  3 All American Mantas  'A'                          2:21.54    2:16.65 SJO    
     1) Fishburn, Anne M 10             2) Gramlich, Addison L 10         
     3) Koh, Paisley J 10               4) Nishizaka, Maya M 10           
                  35.73     1:10.10 (34.37)     1:46.81 (36.71)     2:16.65 (29.84)
  4 Splash Aquatics  'A'                              2:22.29    2:16.82 SJO    
     1) Pinkney, Danielle m 10          2) Stinson, Emeri I 10            
     3) Pantaleon, Kirra b 10           4) Akins, Jana m 10               
                  33.76     1:11.12 (37.36)     1:44.99 (33.87)     2:16.82 (31.83)
  5 Max Aquatics  'A'                                 2:22.28    2:18.47 SJO    
     1) Hsieh, Reena 10                 2) Guo, Serena H 10               
     3) Tan, Minna E 10                 4) Edralinda, Keira A 10          
                  33.91     1:11.46 (37.55)     1:45.21 (33.75)     2:18.47 (33.26)
  6 Viking Aquatics  'A'                              2:20.05    2:18.95 SJO    
     1) Erezo, Mylie I 10               2) Erezo, Madi I 10               
     3) Brandman, Josie R 10            4) Franco, Julia D 10             
                  31.49     1:06.68 (35.19)     1:41.97 (35.29)     2:18.95 (36.98)
  7 Mission Viejo Nadadores  'A'                      2:20.83    2:19.45 SJO    
     1) Massucco, Sydnie I 10           2) Gomez, Emma O 10               
     3) Rodriguez, Izzy A 9             4) Bintintan, Andrea 10           
                  34.70     1:10.04 (35.34)     1:45.52 (35.48)     2:19.45 (33.93)
  8 Culver City Swim Club  'A'                        2:21.76    2:20.81 SJO    
     1) Phillips, Lola 10               2) Albertson, Ava M 10            
     3) Grant, Alexa I 9                4) Vass, Eva M 10                 
                  35.42     1:12.92 (37.50)     1:48.35 (35.43)     2:20.81 (32.46)
  9 Irvine Novaquatics  'B'                           2:25.77    2:22.02 SJO    
     1) Lin, Nyah S 10                  2) Klatt, Miyabi I 9              
     3) Yip, Cadence W 10               4) Kusuma, Arista C 9             
                  34.00     1:10.10 (36.10)     1:45.75 (35.65)     2:22.02 (36.27)
 10 San Clemente Aquatics  'A'                        2:27.07    2:23.76 SJO    
     1) Brown, Katie A 9                2) Defabrique, Zoe A 10           
     3) Morgan, Grayson C 9             4) Stoner, Devon Herkenhof E 10   
                  34.12     1:10.63 (36.51)     1:48.35 (37.72)     2:23.76 (35.41)
 11 Aquazot Swim Club  'A'                            2:30.67    2:24.52 SJO    
     1) Shin, Danielle K 10             2) Scalzo, Ruby Z 10              
     3) Trudeau, Ava M 10               4) Paulson, Sloane M 10           
                  36.78     1:13.04 (36.26)     1:49.58 (36.54)     2:24.52 (34.94)
 12 Mission Viejo Nadadores  'B'                      2:27.58    2:27.86 SJO    
     1) Lund, Alexandra N 9             2) Taylor, Vivian S 9             
     3) Aistars, Aubrey C 10            4) Grubb, Payton A 10             
                  35.38     1:14.16 (38.78)     1:51.58 (37.42)     2:27.86 (36.28)
 13 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:27.71    2:28.98 SOFT   
     1) Stammers, Isabela V 10          2) Pham, Linh H 10                
     3) Williams, Avery N 9             4) Finnerty, Jayme L 10           
                  36.63     1:12.54 (35.91)     1:56.21 (43.67)     2:28.98 (32.77)
 14 Gators Swim Club  'C'                             2:28.29    2:35.18        
     1) Forrest, Mackenzie M 10         2) Sutton, Olivia G 9             
     3) Fong, Kaitlyn A 9               4) Grinstead, Emily 9             
                  39.20     1:16.61 (37.41)     1:56.08 (39.47)     2:35.18 (39.10)
 -- Gators Swim Club  'B'                             2:24.95         DQ        
     1) Deramos, Ava R 10               2) Choi, Allyson L 10             
     3) Thel, Ava N 10                  4) Merino, Sofia 10               
                  35.69     1:10.98 (35.29)     1:45.74 (34.76)          DQ (33.14)
 
Girls 5-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              2:54.70  SJO
              2:59.00  SOFT
 Meet Qualifying:  2:54.70
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gators Swim Club  'A'                             2:25.54    2:27.59 SJO    
     1) Amoroso, Nani A 10              2) Merino, Sofia 10               
     3) Abdella, Catalina 10            4) Zimmerman, Megan G 10          
                  35.67     1:19.51 (43.84)     1:54.68 (35.17)     2:27.59 (32.91)
  2 Irvine Novaquatics  'A'                           2:31.79    2:31.54 SJO    
     1) Lin, Nyah S 10                  2) Zhu, Sophia X 10               
     3) Chen, Yufei 10                  4) Sellars, Kenzie G 10           
                  42.36     1:22.84 (40.48)     2:00.01 (37.17)     2:31.54 (31.53)
  3 Splash Aquatics  'A'                              2:44.24    2:38.26 SJO    
     1) Akins, Jana m 10                2) Stinson, Emeri I 10            
     3) Pinkney, Danielle m 10          4) Pantaleon, Kirra b 10          
                  37.70     1:26.28 (48.58)     2:03.92 (37.64)     2:38.26 (34.34)
  4 Gators Swim Club  'B'                             2:45.31    2:39.34 SJO    
     1) Choi, Allyson L 10              2) Nordstrom, Jasmine K 10        
     3) Deramos, Ava R 10               4) Thel, Ava N 10                 
                  42.82     1:27.02 (44.20)     2:04.63 (37.61)     2:39.34 (34.71)
  5 Irvine Novaquatics  'B'                           2:38.91    2:39.96 SJO    
     1) Yip, Cadence W 10               2) Wall, Sophia M 10              
     3) Kusuma, Arista C 9              4) Klatt, Miyabi I 9              
                  41.75     1:24.99 (43.24)     2:03.32 (38.33)     2:39.96 (36.64)
  6 Max Aquatics  'A'                                 2:39.81    2:40.07 SJO    
     1) Tan, Minna E 10                 2) Edralinda, Keira A 10          
     3) Guo, Serena H 10                4) Hsieh, Reena 10                
                  42.11     1:24.89 (42.78)     2:06.57 (41.68)     2:40.07 (33.50)
  7 All American Mantas  'A'                          2:41.72    2:40.32 SJO    
     1) Fishburn, Holly M 8             2) Fishburn, Anne M 10            
     3) Nishizaka, Maya M 10            4) Gramlich, Addison L 10         
                  45.60     1:31.84 (46.24)     2:04.85 (33.01)     2:40.32 (35.47)
  8 Mission Viejo Nadadores  'A'                      2:39.17    2:40.60 SJO    
     1) Bintintan, Andrea 10            2) Grubb, Payton A 10             
     3) Gomez, Emma O 10                4) Massucco, Sydnie I 10          
                  41.41     1:27.47 (46.06)     2:06.35 (38.88)     2:40.60 (34.25)
  9 YMCA of the Foothills  'A'                        2:38.09    2:41.51 SJO    
     1) Oh, Claire 10                   2) Chan, Kiki V 9                 
     3) Chan, Maya L 10                 4) Lim, Sophia 10                 
                  41.67     1:33.73 (52.06)     2:05.12 (31.39)     2:41.51 (36.39)
 10 Speed Aquatics  'A'                               2:47.38    2:41.84 SJO    
     1) Wong, Amy E 10                  2) Szekely, Emese 10              
     3) Dinh, Keira N 9                 4) Wong, Leah E 10                
                  42.73     1:25.48 (42.75)     2:04.65 (39.17)     2:41.84 (37.19)
 11 Aquazot Swim Club  'A'                            2:46.30    2:46.47 SJO    
     1) Paulson, Sloane M 10            2) Scalzo, Ruby Z 10              
     3) Trudeau, Ava M 10               4) Shin, Danielle K 10            
                  43.70     1:31.44 (47.74)     2:09.18 (37.74)     2:46.47 (37.29)
 12 Viking Aquatics  'A'                              2:47.15    2:49.00 SJO    
     1) Brandman, Josie R 10            2) Franco, Julia D 10             
     3) Erezo, Mylie I 10               4) Erezo, Madi I 10               
                  36.90     1:27.00 (50.10)     2:20.31 (53.31)     2:49.00 (28.69)
 13 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:49.30    2:49.36 SJO    
     1) Pham, Linh H 10                 2) Finnerty, Jayme L 10           
     3) Stammers, Isabela V 10          4) Williams, Avery N 9            
                  44.81     1:34.25 (49.44)     2:23.15 (48.90)     2:49.36 (26.21)
 14 Mission Viejo Nadadores  'B'                      2:49.11    2:49.57 SJO    
     1) Rodriguez, Izzy A 9             2) Aistars, Aubrey C 10           
     3) O'Sullivan, Molly 9             4) Lund, Alexandra N 9            
                  43.69     1:30.96 (47.27)     2:12.65 (41.69)     2:49.57 (36.92)
 15 San Clemente Aquatics  'A'                        2:44.23    2:49.65 SJO    
     1) Morgan, Grayson C 9             2) Phillips, Neva C 9             
     3) Defabrique, Zoe A 10            4) Stoner, Devon Herkenhof E 10   
                  43.68     1:29.87 (46.19)     2:13.05 (43.18)     2:49.65 (36.60)
 16 Culver City Swim Club  'A'                        2:46.42    2:51.90 SJO    
     1) Grant, Alexa I 9                2) Albertson, Ava M 10            
     3) Vass, Eva M 10                  4) Phillips, Lola 10              
                  48.10     1:38.08 (49.98)     2:19.06 (40.98)     2:51.90 (32.84)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                32.10  SJO
 Meet Qualifying:  32.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Stinson, Chloe J          11 MVN                    28.65      28.42 SJO    
  2 Brahe, Sophie C           12 MVN                    29.54      28.75 SJO    
  3 Meister, Reese C          12 RIPT                   29.49      28.96 SJO    
  4 Helton, Ava J             12 MVN                    29.83      29.56 SJO    
  5 Wu, Ruth W                12 SACA                   29.82      29.63 SJO    
  6 Creager, Claire R         12 MVN                    29.92      30.04 SJO    
  7 Arnold, Emery R           12 CITI                   29.91      30.06 SJO    
  8 Kondury, Anagha           12 NOVA                   30.03      30.27 SJO    
B - Final
  9 Losey, Pryzym N           12 MVN                    30.54      29.82 SJO    
 10 Coloma, Harmonie K        12 SWRD                   30.54      29.99 SJO    
 11 Steggell, Shea J          12 CITI                   30.04      30.16 SJO    
 12 Hong, Chelsea S           12 UN-09                  30.44      30.28 SJO    
 13 Brennan, Courtney A       12 GSC                    30.69      30.39 SJO    
 14 Crisera, Mia M            12 CITI                   30.30      30.43 SJO    
 15 Maemura, Mikaela E        11 CITI                   30.60      30.60 SJO    
 16 Taylor, Cristina M        12 AZOT                   30.57      30.64 SJO    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
                32.10  SJO
 Meet Qualifying:  32.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Brennan, Courtney A       12 GSC                       NT      29.82 SJO    
  2 Phuong, Jasmine           11 UN-09                     NT      30.28 SJO    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                32.10  SJO
 Meet Qualifying:  32.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stinson, Chloe J          11 MVN                    28.79      28.65 SJO    
  2 Meister, Reese C          12 RIPT                   29.60      29.49 SJO    
  3 Brahe, Sophie C           12 MVN                    29.35      29.54 SJO    
  4 Wu, Ruth W                12 SACA                   30.28      29.82 SJO    
  5 Helton, Ava J             12 MVN                    30.55      29.83 SJO    
  6 Arnold, Emery R           12 CITI                   29.86      29.91 SJO    
  7 Creager, Claire R         12 MVN                    30.77      29.92 SJO    
  8 Kondury, Anagha           12 NOVA                   30.32      30.03 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Steggell, Shea J          12 CITI                   30.34      30.04 SJO    
 10 Crisera, Mia M            12 CITI                   30.55      30.30 SJO    
 11 Hong, Chelsea S           12 UN-09                  30.78      30.44 SJO    
 12 Losey, Pryzym N           12 MVN                    30.75      30.54 SJO    
 12 Coloma, Harmonie K        12 SWRD                   30.38      30.54 SJO    
 14 Taylor, Cristina M        12 AZOT                   31.25      30.57 SJO    
 15 Maemura, Mikaela E        11 CITI                   30.78      30.60 SJO    
 16 Brennan, Courtney A       12 GSC                    30.57      30.69 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Phuong, Jasmine           11 UN-09                  30.33     J30.69 SJO    
 18 Glidewell, Reagan E       12 FAST                   31.71      30.78 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Flores, Celeste A         11 FAST                   30.27      30.82 SJO    
 20 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT                   31.93      31.00 SJO    
 21 Lahey, Nikki N            11 FAST                   31.07      31.12 SJO    
 22 Dang, Cassidy             12 NOVA                   31.57      31.19 SJO    
 23 Hudzinski, Addie B        12 GSC                    31.20      31.32 SJO    
 24 Peterson, Angelena R      12 GSC                    31.93      31.45 SJO    
 25 Amoroso, Chiara A         12 GSC                    30.22      31.57 SJO    
 26 Clark, Elle K             12 NOVA                   31.62      31.75 SJO    
 27 Hamilton, Kylie S         12 CITI                   31.66      31.76 SJO    
 28 Lui, Nadia                11 UN-09                  31.37      31.81 SJO    
 29 Taylor, Eliza K           11 MVN                    31.85      31.95 SJO    
 30 Colinayo, Madison V       11 NOVA                   32.02      32.00 SJO    
 31 Dao, Diane N              12 RIPT                   31.75      32.02 SJO    
 32 Kreb, Kaitlyn A           12 MVN                    31.79      32.48        
 33 Sato, Gillian R           12 STOP                   31.81      32.63        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:10.00  SJO
 Meet Qualifying:  1:10.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Willson, Sydney G         11 MVN                  1:02.60    1:02.72 SJO    
                  30.38     1:02.72 (32.34)                                        
  2 Brahe, Sophie C           12 MVN                  1:02.94    1:02.74 SJO    
                  30.28     1:02.74 (32.46)                                        
  3 Creager, Claire R         12 MVN                  1:03.91    1:03.25 SJO    
                  30.64     1:03.25 (32.61)                                        
  4 Meister, Reese C          12 RIPT                 1:03.84    1:03.31 SJO    
                  30.35     1:03.31 (32.96)                                        
  5 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 1:03.38    1:03.37 SJO    
                  30.85     1:03.37 (32.52)                                        
  6 Lin, Ariel                11 NOVA                 1:04.75    1:03.73 SJO    
                  30.96     1:03.73 (32.77)                                        
  7 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                 1:03.83    1:04.78 SJO    
                  31.13     1:04.78 (33.65)                                        
  8 Wu, Ruth W                12 SACA                 1:04.69    1:05.63 SJO    
                  30.96     1:05.63 (34.67)                                        
B - Final
  9 Masud, Zara A             11 AZOT                 1:04.89    1:04.16 SJO    
                  30.85     1:04.16 (33.31)                                        
 10 Losey, Pryzym N           12 MVN                  1:05.65    1:04.17 SJO    
                  31.33     1:04.17 (32.84)                                        
 11 Powell, Caroline G        12 NOVA                 1:05.09    1:05.11 SJO    
                  32.04     1:05.11 (33.07)                                        
 12 Steggell, Shea J          12 CITI                 1:05.24    1:05.28 SJO    
                  31.24     1:05.28 (34.04)                                        
 13 Newton, Vanessa           12 VKNG                 1:05.61    1:05.71 SJO    
                  32.86     1:05.71 (32.85)                                        
 14 Stinson, Chloe J          11 MVN                  1:05.21    1:05.80 SJO    
                  31.91     1:05.80 (33.89)                                        
 15 Crisera, Mia M            12 CITI                 1:05.21    1:06.10 SJO    
                  31.89     1:06.10 (34.21)                                        
 16 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 1:05.80    1:06.95 SJO    
                  32.34     1:06.95 (34.61)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:10.00  SJO
 Meet Qualifying:  1:10.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willson, Sydney G         11 MVN                  1:04.83    1:02.60 SJO    
  2 Brahe, Sophie C           12 MVN                  1:04.36    1:02.94 SJO    
  3 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 1:04.50    1:03.38 SJO    
  4 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                 1:04.91    1:03.83 SJO    
  5 Meister, Reese C          12 RIPT                 1:05.80    1:03.84 SJO    
  6 Creager, Claire R         12 MVN                  1:05.67    1:03.91 SJO    
  7 Wu, Ruth W                12 SACA                 1:06.37    1:04.69 SJO    
  8 Lin, Ariel                11 NOVA                 1:06.45    1:04.75 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Masud, Zara A             11 AZOT                 1:04.98    1:04.89 SJO    
 10 Powell, Caroline G        12 NOVA                 1:06.36    1:05.09 SJO    
 11 Stinson, Chloe J          11 MVN                  1:05.84    1:05.21 SJO    
 11 Crisera, Mia M            12 CITI                 1:06.96    1:05.21 SJO    
 13 Steggell, Shea J          12 CITI                 1:06.97    1:05.24 SJO    
 14 Newton, Vanessa           12 VKNG                 1:06.39    1:05.61 SJO    
 15 Losey, Pryzym N           12 MVN                  1:04.68    1:05.65 SJO    
 16 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 1:07.87    1:05.80 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hong, Chelsea S           12 UN-09                1:07.97    1:05.96 SJO    
 18 Flores, Celeste A         11 FAST                 1:06.66    1:06.36 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Brennan, Courtney A       12 GSC                  1:07.50    1:06.79 SJO    
 20 Soroosh, Sonia            12 MVN                  1:09.34    1:07.05 SJO    
 21 Glidewell, Reagan E       12 FAST                 1:09.54    1:07.20 SJO    
 22 Arnold, Emery R           12 CITI                 1:07.26    1:07.50 SJO    
 22 Kondury, Anagha           12 NOVA                 1:06.57    1:07.50 SJO    
 24 Maemura, Mikaela E        11 CITI                 1:08.02    1:07.53 SJO    
 25 Helton, Ava J             12 MVN                  1:06.73    1:07.55 SJO    
 26 Hamilton, Kylie S         12 CITI                 1:09.94    1:07.69 SJO    
 27 Dang, Cassidy             12 NOVA                 1:08.53    1:07.88 SJO    
 28 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                 1:08.11    1:08.18 SJO    
 29 Coloma, Harmonie K        12 SWRD                 1:07.67    1:08.37 SJO    
 30 Peterson, Angelena R      12 GSC                  1:08.90    1:08.43 SJO    
 31 Taylor, Cristina M        12 AZOT                 1:07.50    1:08.81 SJO    
 32 Chomin, Genevieve M       12 AZOT                 1:07.71    1:09.18 SJO    
 33 Hudzinski, Addie B        12 GSC                  1:09.32    1:09.22 SJO    
 34 Taylor, Eliza K           11 MVN                  1:09.12    1:09.47 SJO    
 35 Hamilton, Samantha R      11 BSC                  1:08.81    1:09.71 SJO    
 36 Wilson, Makenna G         12 UN-01                1:09.69    1:09.87 SJO    
 37 Penna, Lucy K             11 MVN                  1:08.26    1:09.92 SJO    
 38 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT                 1:07.34    1:09.94 SJO    
 39 Lui, Nadia                11 UN-09                1:09.69    1:09.98 SJO    
 40 Wall, Isabella H          12 NOVA                 1:09.31    1:10.27        
 41 Amoroso, Chiara A         12 GSC                  1:06.82    1:10.93        
 42 Gallimore, Lana E         11 SCAT                 1:09.47    1:16.88        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:32.30  SJO
 Meet Qualifying:  2:32.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Willson, Sydney G         11 MVN                  2:16.46    2:14.03 SJO    
                  31.09     1:04.68 (33.59)     1:39.88 (35.20)     2:14.03 (34.15)
  2 Losey, Pryzym N           12 MVN                  2:17.61    2:17.02 SJO    
                  31.60     1:05.96 (34.36)     1:41.69 (35.73)     2:17.02 (35.33)
  3 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 2:18.31    2:17.20 SJO    
                  31.73     1:05.92 (34.19)     1:41.53 (35.61)     2:17.20 (35.67)
  4 Masud, Zara A             11 AZOT                 2:19.75    2:17.77 SJO    
                  32.04     1:07.30 (35.26)     1:43.11 (35.81)     2:17.77 (34.66)
  5 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 2:20.80    2:18.10 SJO    
                  31.99     1:07.09 (35.10)     1:42.80 (35.71)     2:18.10 (35.30)
  6 Fu, Claire                12 NOVA                 2:21.26    2:18.55 SJO    
                  31.97     1:06.96 (34.99)     1:42.98 (36.02)     2:18.55 (35.57)
  7 Brahe, Sophie C           12 MVN                  2:19.07    2:19.66 SJO    
                  31.68     1:07.33 (35.65)     1:44.66 (37.33)     2:19.66 (35.00)
  8 Powell, Caroline G        12 NOVA                 2:20.78    2:21.45 SJO    
                  32.84     1:08.66 (35.82)     1:45.67 (37.01)     2:21.45 (35.78)
B - Final
  9 Creager, Claire R         12 MVN                  2:23.77    2:17.95 SJO    
                  33.20     1:09.71 (36.51)     1:45.98 (36.27)     2:17.95 (31.97)
 10 Crisera, Mia M            12 CITI                 2:23.22    2:21.20 SJO    
                  32.42     1:08.70 (36.28)     1:44.57 (35.87)     2:21.20 (36.63)
 11 Flores, Celeste A         11 FAST                 2:24.11    2:21.56 SJO    
                  33.30     1:09.21 (35.91)     1:46.24 (37.03)     2:21.56 (35.32)
 12 Taguchi, Ai               12 SACA                 2:24.16    2:22.08 SJO    
                  32.39     1:08.31 (35.92)     1:46.15 (37.84)     2:22.08 (35.93)
 13 Taylor, Cristina M        12 AZOT                 2:22.92    2:22.18 SJO    
                  32.02     1:08.37 (36.35)     1:45.72 (37.35)     2:22.18 (36.46)
 14 Beetner, Molly X          12 CITI                 2:23.87    2:23.62 SJO    
                  32.60     1:09.07 (36.47)     1:46.84 (37.77)     2:23.62 (36.78)
 15 Lindgren, Danika J        12 GSC                  2:23.75    2:24.04 SJO    
                  32.82     1:09.55 (36.73)     1:47.14 (37.59)     2:24.04 (36.90)
 16 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 2:24.20    2:25.40 SJO    
                  32.92     1:09.64 (36.72)     1:47.60 (37.96)     2:25.40 (37.80)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:32.30  SJO
 Meet Qualifying:  2:32.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willson, Sydney G         11 MVN                  2:16.27    2:16.46 SJO    
                                1:06.40 ( )   2:16.46 (1:10.06)                    
  2 Losey, Pryzym N           12 MVN                  2:19.21    2:17.61 SJO    
                                1:06.67 ( )   2:17.61 (1:10.94)                    
  3 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 2:20.92    2:18.31 SJO    
                                1:06.73 ( )   2:18.31 (1:11.58)                    
  4 Brahe, Sophie C           12 MVN                  2:20.00    2:19.07 SJO    
                                1:07.30 ( )   2:19.07 (1:11.77)                    
  5 Masud, Zara A             11 AZOT                 2:21.66    2:19.75 SJO    
                                1:07.48 ( )   2:19.75 (1:12.27)                    
  6 Powell, Caroline G        12 NOVA                 2:23.82    2:20.78 SJO    
                                1:08.69 ( )   2:20.78 (1:12.09)                    
  7 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 2:23.75    2:20.80 SJO    
                                1:06.20 ( )   2:20.80 (1:14.60)                    
  8 Fu, Claire                12 NOVA                 2:20.48    2:21.26 SJO    
                                1:06.32 ( )   2:21.26 (1:14.94)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Taylor, Cristina M        12 AZOT                 2:27.15    2:22.92 SJO    
                                1:08.66 ( )   2:22.92 (1:14.26)                    
 10 Crisera, Mia M            12 CITI                 2:23.41    2:23.22 SJO    
                                1:08.94 ( )   2:23.22 (1:14.28)                    
 11 Lindgren, Danika J        12 GSC                  2:21.66    2:23.75 SJO    
                                1:08.82 ( )   2:23.75 (1:14.93)                    
 12 Creager, Claire R         12 MVN                  2:23.16    2:23.77 SJO    
                                1:10.84 ( )   2:23.77 (1:12.93)                    
 13 Beetner, Molly X          12 CITI                 2:31.56    2:23.87 SJO    
                                1:09.18 ( )   2:23.87 (1:14.69)                    
 14 Flores, Celeste A         11 FAST                 2:26.86    2:24.11 SJO    
                                1:09.44 ( )   2:24.11 (1:14.67)                    
 15 Taguchi, Ai               12 SACA                 2:26.97    2:24.16 SJO    
                                1:08.92 ( )   2:24.16 (1:15.24)                    
 16 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 2:25.04    2:24.20 SJO    
                                1:10.48 ( )   2:24.20 (1:13.72)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Glidewell, Reagan E       12 FAST                 2:29.72    2:24.45 SJO    
                                1:09.26 ( )   2:24.45 (1:15.19)                    
 18 Soroosh, Sonia            12 MVN                  2:30.13    2:24.88 SJO    
                                1:09.77 ( )   2:24.88 (1:15.11)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hong, Chelsea S           12 UN-09                2:30.34    2:25.00 SJO    
                                1:10.58 ( )   2:25.00 (1:14.42)                    
 20 Lin, Ariel                11 NOVA                 2:24.22    2:25.04 SJO    
                                1:09.83 ( )   2:25.04 (1:15.21)                    
 21 Newton, Vanessa           12 VKNG                 2:23.52    2:26.25 SJO    
                                1:10.32 ( )   2:26.25 (1:15.93)                    
 22 Helton, Ava J             12 MVN                  2:30.47    2:26.34 SJO    
                                1:11.03 ( )   2:26.34 (1:15.31)                    
 23 Dang, Cassidy             12 NOVA                 2:31.59    2:27.05 SJO    
                                1:11.10 ( )   2:27.05 (1:15.95)                    
 24 Peterson, Angelena R      12 GSC                  2:27.34    2:27.27 SJO    
                                1:10.96 ( )   2:27.27 (1:16.31)                    
 25 Patel, Brooke A           12 CITI                 2:29.80    2:27.31 SJO    
                                1:12.64 ( )   2:27.31 (1:14.67)                    
 26 Lahey, Nikki N            11 FAST                 2:29.45    2:27.75 SJO    
                                1:09.78 ( )   2:27.75 (1:17.97)                    
 27 Wilson, Makenna G         12 UN-01                2:29.89    2:28.49 SJO    
                                1:11.43 ( )   2:28.49 (1:17.06)                    
 28 Colinayo, Madison V       11 NOVA                 2:30.85    2:29.37 SJO    
                                1:12.00 ( )   2:29.37 (1:17.37)                    
 29 Bucklin, Derrion A        12 NBS                  2:31.73    2:29.39 SJO    
                                1:11.13 ( )   2:29.39 (1:18.26)                    
 30 Kim, Tiffany              11 NOVA                 2:29.24    2:29.59 SJO    
                                1:11.97 ( )   2:29.59 (1:17.62)                    
 31 Maemura, Mikaela E        11 CITI                 2:30.82    2:29.89 SJO    
                                1:13.36 ( )   2:29.89 (1:16.53)                    
 32 Silberman, Devon G        11 SET                  2:30.96    2:30.06 SJO    
                                1:12.53 ( )   2:30.06 (1:17.53)                    
 33 Penna, Lucy K             11 MVN                  2:25.40    2:30.25 SJO    
                                1:14.36 ( )   2:30.25 (1:15.89)                    
 34 Arnold, Emery R           12 CITI                 2:30.28    2:30.42 SJO    
                                1:12.54 ( )   2:30.42 (1:17.88)                    
 35 Wall, Isabella H          12 NOVA                 2:27.37    2:30.95 SJO    
                                1:11.76 ( )   2:30.95 (1:19.19)                    
 36 Grant, Mary               11 NOVA                 2:29.58    2:31.26 SJO    
                                1:14.56 ( )   2:31.26 (1:16.70)                    
 37 Wu, Ruth W                12 SACA                 2:32.30    2:33.24        
                                1:07.81 ( )   2:33.24 (1:25.43)                    
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:20.90  SJO
 Meet Qualifying:  5:20.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Willson, Sydney G         11 MVN                  4:44.54    4:40.44 SJO    
                  31.38     1:06.52 (35.14)     1:42.30 (35.78)     2:18.20 (35.90)
        2:54.41 (36.21)     3:30.31 (35.90)     4:06.67 (36.36)     4:40.44 (33.77)
  2 Masud, Zara A             11 AZOT                 4:56.61    4:49.07 SJO    
                  32.43     1:08.88 (36.45)     1:45.01 (36.13)     2:22.13 (37.12)
        2:59.04 (36.91)     3:36.51 (37.47)     4:12.94 (36.43)     4:49.07 (36.13)
  3 Brahe, Sophie C           12 MVN                  4:55.53    4:50.58 SJO    
                  31.96     1:08.79 (36.83)     1:45.23 (36.44)     2:22.75 (37.52)
        3:00.17 (37.42)     3:38.03 (37.86)     4:15.75 (37.72)     4:50.58 (34.83)
  4 Fu, Claire                12 NOVA                 4:56.12    4:50.74 SJO    
                  33.15     1:09.38 (36.23)     1:46.93 (37.55)     2:24.32 (37.39)
        3:00.93 (36.61)     3:38.24 (37.31)     4:15.33 (37.09)     4:50.74 (35.41)
  5 Losey, Pryzym N           12 MVN                  4:52.82    4:50.82 SJO    
                  32.88     1:08.79 (35.91)     1:45.78 (36.99)     2:23.04 (37.26)
        3:00.82 (37.78)     3:37.89 (37.07)     4:14.97 (37.08)     4:50.82 (35.85)
  6 Crisera, Mia M            12 CITI                 5:00.46    4:56.54 SJO    
                  32.97     1:10.62 (37.65)     1:47.03 (36.41)     2:25.94 (38.91)
        3:03.15 (37.21)     3:41.82 (38.67)     4:19.61 (37.79)     4:56.54 (36.93)
  7 Glidewell, Reagan E       12 FAST                 4:58.95    4:57.47 SJO    
                  32.94     1:10.12 (37.18)     1:47.78 (37.66)     2:26.24 (38.46)
        3:04.22 (37.98)     3:42.59 (38.37)     4:20.77 (38.18)     4:57.47 (36.70)
  8 Taylor, Cristina M        12 AZOT                 5:00.18    4:58.69 SJO    
                  33.03     1:09.83 (36.80)     1:47.72 (37.89)     2:25.93 (38.21)
        3:04.49 (38.56)     3:43.32 (38.83)     4:21.50 (38.18)     4:58.69 (37.19)
B - Final
  9 Brennan, Courtney A       12 GSC                  5:01.64    4:58.31 SJO    
                  33.13     1:10.27 (37.14)     1:47.91 (37.64)     2:26.19 (38.28)
        3:04.15 (37.96)     3:42.76 (38.61)     4:20.93 (38.17)     4:58.31 (37.38)
 10 Taguchi, Ai               12 SACA                 5:03.54    4:58.40 SJO    
                  33.66     1:11.20 (37.54)     1:49.10 (37.90)     2:27.92 (38.82)
        3:06.15 (38.23)     3:44.67 (38.52)     4:22.28 (37.61)     4:58.40 (36.12)
 11 Flores, Celeste A         11 FAST                 5:05.58    4:59.57 SJO    
                  34.06     1:11.68 (37.62)     1:49.98 (38.30)     2:28.68 (38.70)
        3:07.17 (38.49)     3:46.89 (39.72)     4:24.44 (37.55)     4:59.57 (35.13)
 12 Lindgren, Danika J        12 GSC                  5:07.80    5:01.55 SJO    
                  33.47     1:10.75 (37.28)     1:48.63 (37.88)     2:27.15 (38.52)
        3:06.04 (38.89)     3:44.96 (38.92)     4:23.59 (38.63)     5:01.55 (37.96)
 13 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 5:04.85    5:02.68 SJO    
                  33.78     1:11.63 (37.85)     1:49.69 (38.06)     2:28.54 (38.85)
        3:06.99 (38.45)     3:46.40 (39.41)     4:25.11 (38.71)     5:02.68 (37.57)
 14 Portwood, Lauryn T        12 SET                  5:07.35    5:06.28 SJO    
                  34.69     1:12.70 (38.01)     1:51.42 (38.72)     2:30.40 (38.98)
        3:09.01 (38.61)     3:48.92 (39.91)     4:27.83 (38.91)     5:06.28 (38.45)
 15 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                 5:10.56    5:06.57 SJO    
                  33.83     1:12.54 (38.71)     1:51.90 (39.36)     2:32.23 (40.33)
        3:11.73 (39.50)     3:51.68 (39.95)     4:30.22 (38.54)     5:06.57 (36.35)
 -- Soroosh, Sonia            12 MVN                  5:01.58         DQ        
                  33.34     1:10.58 (37.24)     1:48.37 (37.79)     2:27.19 (38.82)
        3:06.01 (38.82)     3:45.09 (39.08)     4:25.08 (39.99)          DQ (37.93)
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:20.90  SJO
 Meet Qualifying:  5:20.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willson, Sydney G         11 MVN                  4:43.20    4:44.54 SJO    
                                1:07.94 ( )                             2:20.19 ( )
                                3:32.49 ( )   4:44.54 (1:12.05)                    
  2 Losey, Pryzym N           12 MVN                  4:52.50    4:52.82 SJO    
                                1:09.68 ( )                             2:24.01 ( )
                                3:39.44 ( )   4:52.82 (1:13.38)                    
  3 Brahe, Sophie C           12 MVN                  4:55.97    4:55.53 SJO    
                                1:09.50 ( )                             2:27.07 ( )
                                3:43.31 ( )   4:55.53 (1:12.22)                    
  4 Fu, Claire                12 NOVA                 4:49.95    4:56.12 SJO    
                                1:09.41 ( )                             2:26.31 ( )
                                3:42.81 ( )   4:56.12 (1:13.31)                    
  5 Masud, Zara A             11 AZOT                 4:55.57    4:56.61 SJO    
                                1:09.12 ( )                             2:25.03 ( )
                                3:41.35 ( )   4:56.61 (1:15.26)                    
  6 Glidewell, Reagan E       12 FAST                 5:08.64    4:58.95 SJO    
                                1:11.09 ( )                             2:27.12 ( )
                                3:43.91 ( )   4:58.95 (1:15.04)                    
  7 Taylor, Cristina M        12 AZOT                 5:09.83    5:00.18 SJO    
                                1:11.12 ( )                             2:27.87 ( )
                                3:44.02 ( )   5:00.18 (1:16.16)                    
  8 Crisera, Mia M            12 CITI                 5:04.27    5:00.46 SJO    
                                1:09.96 ( )                             2:27.32 ( )
                                3:44.01 ( )   5:00.46 (1:16.45)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Soroosh, Sonia            12 MVN                  5:07.75    5:01.58 SJO    
                                1:11.83 ( )                             2:28.78 ( )
                                3:45.82 ( )   5:01.58 (1:15.76)                    
 10 Brennan, Courtney A       12 GSC                  5:00.39    5:01.64 SJO    
                                1:11.76 ( )                             2:29.79 ( )
                                3:46.50 ( )   5:01.64 (1:15.14)                    
 11 Taguchi, Ai               12 SACA                 5:04.41    5:03.54 SJO    
                                1:10.97 ( )                             2:28.84 ( )
                                3:46.80 ( )   5:03.54 (1:16.74)                    
 12 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 5:05.40    5:04.85 SJO    
                                1:12.27 ( )                             2:30.42 ( )
                                3:49.23 ( )   5:04.85 (1:15.62)                    
 13 Flores, Celeste A         11 FAST                 5:04.62    5:05.58 SJO    
                                1:12.64 ( )                             2:31.01 ( )
                                3:49.39 ( )   5:05.58 (1:16.19)                    
 14 Portwood, Lauryn T        12 SET                  5:08.45    5:07.35 SJO    
                                1:12.13 ( )                             2:30.87 ( )
                                3:49.86 ( )   5:07.35 (1:17.49)                    
 15 Lindgren, Danika J        12 GSC                  5:01.45    5:07.80 SJO    
                                1:12.20 ( )                             2:30.27 ( )
                                3:49.84 ( )   5:07.80 (1:17.96)                    
 16 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                 5:11.53    5:10.56 SJO    
                                1:12.20 ( )                             2:31.69 ( )
                                3:53.55 ( )   5:10.56 (1:17.01)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Silberman, Devon G        11 SET                  5:14.84    5:11.24 SJO    
                                1:14.06 ( )                             2:33.96 ( )
                                3:54.57 ( )   5:11.24 (1:16.67)                    
 18 Grant, Mary               11 NOVA                 5:06.43    5:11.56 SJO    
                                1:14.92 ( )                             2:33.47 ( )
                                3:52.96 ( )   5:11.56 (1:18.60)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Patel, Brooke A           12 CITI                 5:13.23    5:13.60 SJO    
                                1:15.21 ( )                             2:35.27 ( )
                                3:55.57 ( )   5:13.60 (1:18.03)                    
 20 Lahey, Nikki N            11 FAST                 5:14.30    5:14.39 SJO    
                                1:14.19 ( )                             2:34.37 ( )
                                3:54.97 ( )   5:14.39 (1:19.42)                    
 21 Colinayo, Madison V       11 NOVA                 5:13.10    5:14.87 SJO    
                                1:14.85 ( )                             2:35.19 ( )
                                3:55.78 ( )   5:14.87 (1:19.09)                    
 22 Penna, Lucy K             11 MVN                  5:17.24    5:15.47 SJO    
                                1:15.22 ( )                             2:36.50 ( )
                                3:56.06 ( )   5:15.47 (1:19.41)                    
 23 Wilson, Makenna G         12 UN-01                5:12.52    5:16.88 SJO    
                                1:13.10 ( )                             2:32.58 ( )
                                3:54.08 ( )   5:16.88 (1:22.80)                    
 24 Wall, Isabella H          12 NOVA                 5:13.58    5:18.97 SJO    
                                1:15.69 ( )                             2:36.33 ( )
                                3:57.88 ( )   5:18.97 (1:21.09)                    
 25 Hamilton, Samantha R      11 BSC                  5:17.33    5:21.34        
                                1:14.87 ( )                             2:37.63 ( )
                                4:00.21 ( )   5:21.34 (1:21.13)                    
 26 Gallimore, Lana E         11 SCAT                 5:15.36    5:26.18        
                                1:14.55 ( )                             2:36.75 ( )
                                4:00.84 ( )   5:26.18 (1:25.34)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                38.10  SJO
 Meet Qualifying:  38.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Creager, Claire R         12 MVN                    32.99      32.34 SJO    
  2 Kondury, Anagha           12 NOVA                   33.92      33.47 SJO    
  3 Masud, Zara A             11 AZOT                   34.44      33.62 SJO    
  4 Lindgren, Danika J        12 GSC                    34.99      34.02 SJO    
  5 Brahe, Sophie C           12 MVN                    34.62      34.24 SJO    
  6 Beetner, Molly X          12 CITI                   34.91      34.28 SJO    
  7 Stinson, Chloe J          11 MVN                    34.33      34.44 SJO    
  8 Taguchi, Ai               12 SACA                   34.65      34.60 SJO    
B - Final
  9 Powell, Caroline G        12 NOVA                   35.23      34.45 SJO    
 10 Brennan, Courtney A       12 GSC                    35.25      34.76 SJO    
 11 Maemura, Mikaela E        11 CITI                   35.59      34.77 SJO    
 12 Chomin, Genevieve M       12 AZOT                   35.05      35.22 SJO    
 13 Crisera, Mia M            12 CITI                   35.19      35.53 SJO    
 13 Helton, Ava J             12 MVN                    35.69      35.53 SJO    
 15 Amoroso, Chiara A         12 GSC                    35.43      35.54 SJO    
 16 Park, Taylor K            11 NOVA                   35.15      35.88 SJO    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                38.10  SJO
 Meet Qualifying:  38.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Creager, Claire R         12 MVN                    32.90      32.99 SJO    
  2 Kondury, Anagha           12 NOVA                   33.49      33.92 SJO    
  3 Stinson, Chloe J          11 MVN                    34.21      34.33 SJO    
  4 Masud, Zara A             11 AZOT                   33.78      34.44 SJO    
  5 Brahe, Sophie C           12 MVN                    35.51      34.62 SJO    
  6 Taguchi, Ai               12 SACA                   34.31      34.65 SJO    
  7 Beetner, Molly X          12 CITI                   36.58      34.91 SJO    
  8 Lindgren, Danika J        12 GSC                    34.49      34.99 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chomin, Genevieve M       12 AZOT                   34.98      35.05 SJO    
 10 Park, Taylor K            11 NOVA                   36.21      35.15 SJO    
 11 Crisera, Mia M            12 CITI                   36.13      35.19 SJO    
 12 Powell, Caroline G        12 NOVA                   35.23      35.23 SJO    
 13 Brennan, Courtney A       12 GSC                    34.94      35.25 SJO    
 14 Amoroso, Chiara A         12 GSC                    36.47      35.43 SJO    
 15 Maemura, Mikaela E        11 CITI                   35.25      35.59 SJO    
 16 Helton, Ava J             12 MVN                    36.11      35.69 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Coloma, Harmonie K        12 SWRD                   37.36      35.79 SJO    
 18 Trudeau, Marissa V        12 AZOT                   36.63      35.96 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hall, Sammie M            12 CITI                   36.49      36.29 SJO    
 20 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT                   37.91      36.65 SJO    
 21 Portwood, Lauryn T        12 SET                    37.11      36.81 SJO    
 22 Phuong, Jasmine           11 UN-09                  37.85      36.85 SJO    
 23 Lahey, Nikki N            11 FAST                   36.93      36.90 SJO    
 24 Sato, Gillian R           12 STOP                   37.96      36.94 SJO    
 25 Harkins, Ruth M           12 NOVA                   36.27      36.96 SJO    
 26 Tran, Irene A             12 NOVA                   36.55      37.09 SJO    
 27 Soroosh, Sonia            12 MVN                    37.95      37.42 SJO    
 28 Nguyen, Kaitlyn C         11 RIPT                   36.37      37.59 SJO    
 29 Wu, Crystal               11 NOVA                   37.33      37.61 SJO    
 30 Kim, Tiffany              11 NOVA                   36.63      37.88 SJO    
 31 Hoppe, Morgan K           11 GSC                    37.87      38.17        
 32 Kahan, Catalina S         12 CITI                   38.01      38.19        
 33 Patel, Brooke A           12 CITI                   37.96      38.21        
 34 Clark, Elle K             12 NOVA                   37.31      38.36        
 34 Dao, Diane N              12 RIPT                   37.75      38.36        
 36 Penna, Lucy K             11 MVN                    37.71      38.55        
 37 Le, Zoe T                 12 MVN                    37.06      38.60        
 38 Gallimore, Lana E         11 SCAT                   38.09      39.42        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:22.00  SJO
 Meet Qualifying:  1:22.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Fu, Claire                12 NOVA                 1:09.66    1:08.78 SJO    
                  33.64     1:08.78 (35.14)                                        
  2 Creager, Claire R         12 MVN                  1:11.45    1:11.56 SJO    
                  34.94     1:11.56 (36.62)                                        
  3 Kondury, Anagha           12 NOVA                 1:12.08    1:12.06 SJO    
                  35.01     1:12.06 (37.05)                                        
  4 Taguchi, Ai               12 SACA                 1:12.82    1:13.42 SJO    
                  35.53     1:13.42 (37.89)                                        
  5 Powell, Caroline G        12 NOVA                 1:15.07    1:14.30 SJO    
                  35.63     1:14.30 (38.67)                                        
  6 Lindgren, Danika J        12 GSC                  1:14.37    1:14.43 SJO    
                  35.25     1:14.43 (39.18)                                        
  7 Crisera, Mia M            12 CITI                 1:14.76    1:14.56 SJO    
                  36.37     1:14.56 (38.19)                                        
  8 Stinson, Chloe J          11 MVN                  1:15.33    1:17.91 SJO    
                  37.71     1:17.91 (40.20)                                        
B - Final
  9 Lin, Ariel                11 NOVA                 1:15.55    1:13.53 SJO    
                  35.60     1:13.53 (37.93)                                        
 10 Beetner, Molly X          12 CITI                 1:16.59    1:14.09 SJO    
                  35.78     1:14.09 (38.31)                                        
 11 Brennan, Courtney A       12 GSC                  1:16.65    1:14.92 SJO    
                  35.91     1:14.92 (39.01)                                        
 12 Amoroso, Chiara A         12 GSC                  1:16.23    1:15.98 SJO    
                  37.17     1:15.98 (38.81)                                        
 13 Chomin, Genevieve M       12 AZOT                 1:16.05    1:16.29 SJO    
                  36.82     1:16.29 (39.47)                                        
 14 Portwood, Lauryn T        12 SET                  1:17.83    1:17.56 SJO    
                  37.75     1:17.56 (39.81)                                        
 15 Park, Taylor K            11 NOVA                 1:17.56    1:18.46 SJO    
                  38.26     1:18.46 (40.20)                                        
 16 Maemura, Mikaela E        11 CITI                 1:17.40    1:18.49 SJO    
                  36.98     1:18.49 (41.51)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:22.00  SJO
 Meet Qualifying:  1:22.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fu, Claire                12 NOVA                 1:09.68    1:09.66 SJO    
  2 Creager, Claire R         12 MVN                  1:14.01    1:11.45 SJO    
  3 Kondury, Anagha           12 NOVA                 1:13.18    1:12.08 SJO    
  4 Taguchi, Ai               12 SACA                 1:14.15    1:12.82 SJO    
  5 Lindgren, Danika J        12 GSC                  1:15.79    1:14.37 SJO    
  6 Crisera, Mia M            12 CITI                 1:17.04    1:14.76 SJO    
  7 Powell, Caroline G        12 NOVA                 1:14.62    1:15.07 SJO    
  8 Stinson, Chloe J          11 MVN                  1:17.91    1:15.33 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lin, Ariel                11 NOVA                 1:18.38    1:15.55 SJO    
 10 Chomin, Genevieve M       12 AZOT                 1:17.68    1:16.05 SJO    
 11 Amoroso, Chiara A         12 GSC                  1:17.25    1:16.23 SJO    
 12 Beetner, Molly X          12 CITI                 1:19.09    1:16.59 SJO    
 13 Brennan, Courtney A       12 GSC                  1:16.09    1:16.65 SJO    
 14 Maemura, Mikaela E        11 CITI                 1:16.12    1:17.40 SJO    
 15 Park, Taylor K            11 NOVA                 1:17.99    1:17.56 SJO    
 16 Portwood, Lauryn T        12 SET                  1:19.30    1:17.83 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sato, Gillian R           12 STOP                 1:21.07    1:17.89 SJO    
 18 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 1:16.12    1:18.06 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hong, Chelsea S           12 UN-09                1:19.90    1:18.38 SJO    
 20 Dang, Cassidy             12 NOVA                 1:18.17    1:18.41 SJO    
 21 Tran, Irene A             12 NOVA                 1:20.88    1:18.60 SJO    
 22 Arnold, Emery R           12 CITI                 1:18.82    1:18.66 SJO    
 23 Lahey, Nikki N            11 FAST                 1:20.47    1:19.39 SJO    
 24 Davis, Chloe A            12 AZOT                 1:21.34    1:19.57 SJO    
 25 Nguyen, Kaitlyn C         11 RIPT                 1:20.84    1:19.64 SJO    
 26 Penna, Lucy K             11 MVN                  1:19.24    1:19.66 SJO    
 27 Wilson, Makenna G         12 UN-01                1:20.41    1:19.73 SJO    
 28 Kim, Tiffany              11 NOVA                 1:19.58    1:19.80 SJO    
 29 Glidewell, Reagan E       12 FAST                 1:20.27    1:19.85 SJO    
 30 Phuong, Jasmine           11 UN-09                1:21.17    1:20.07 SJO    
 31 Kitchens, Tyra E          12 BLUE                 1:19.89    1:20.08 SJO    
 32 Trudeau, Marissa V        12 AZOT                 1:20.50    1:20.66 SJO    
 33 Wu, Crystal               11 NOVA                 1:21.97    1:20.84 SJO    
 34 Bucklin, Derrion A        12 NBS                  1:21.22    1:20.95 SJO    
 35 Soroosh, Sonia            12 MVN                  1:21.38    1:21.06 SJO    
 36 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT                 1:20.96    1:21.62 SJO    
 37 Steggell, Shea J          12 CITI                 1:21.76    1:21.83 SJO    
 38 Choy, Clemence            11 NOVA                 1:21.77    1:22.00 SJO    
 39 Taylor, Cristina M        12 AZOT                 1:21.19    1:22.27        
 40 Patel, Brooke A           12 CITI                 1:21.95    1:22.83        
 41 Ota, Risa                 12 NOVA                 1:21.08    1:22.92        
 42 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT                 1:21.99    1:23.09        
 43 Lan, Gabby E              11 NOVA                 1:21.85    1:23.23        
 44 Huddleston, Zoe L         12 MVN                  1:21.54    1:23.30        
 45 Le, Zoe T                 12 MVN                  1:22.20    1:23.32        
 46 Clark, Elle K             12 NOVA                 1:20.26    1:24.56        
 47 Gallimore, Lana E         11 SCAT                 1:22.27    1:25.02        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                42.70  SJO
 Meet Qualifying:  42.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                   36.30      35.80 SJO    
  2 Meister, Reese C          12 RIPT                   37.30      36.82 SJO    
  3 Willson, Sydney G         11 MVN                    36.62      36.90 SJO    
  4 Hamilton, Kylie S         12 CITI                   38.22      38.06 SJO    
  5 Wong, Melissa E           12 SACA                   38.62      38.09 SJO    
  6 Hudzinski, Addie B        12 GSC                    38.22      38.23 SJO    
  7 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                   37.56      38.30 SJO    
  8 Hall, Sammie M            12 CITI                   38.71      38.70 SJO    
B - Final
  9 Nguyen, Kaitlyn C         11 RIPT                   38.89      38.80 SJO    
 10 Dao, Diane N              12 RIPT                   39.25      39.03 SJO    
 11 Huddleston, Zoe L         12 MVN                    38.87      39.24 SJO    
 12 Choy, Clemence            11 NOVA                   39.71      39.60 SJO    
 13 Clark, Elle K             12 NOVA                   40.07      39.90 SJO    
 14 Wu, Ruth W                12 SACA                   39.12      39.95 SJO    
 15 Helton, Ava J             12 MVN                    39.56      39.98 SJO    
 16 Peterson, Angelena R      12 GSC                    40.17      40.59 SJO    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                42.70  SJO
 Meet Qualifying:  42.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                   36.58      36.30 SJO    
  2 Willson, Sydney G         11 MVN                    37.05      36.62 SJO    
  3 Meister, Reese C          12 RIPT                   37.03      37.30 SJO    
  4 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                   37.39      37.56 SJO    
  5 Hamilton, Kylie S         12 CITI                   38.78      38.22 SJO    
  5 Hudzinski, Addie B        12 GSC                    39.08      38.22 SJO    
  7 Wong, Melissa E           12 SACA                   39.74      38.62 SJO    
  8 Hall, Sammie M            12 CITI                   40.05      38.71 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Huddleston, Zoe L         12 MVN                    39.17      38.87 SJO    
 10 Nguyen, Kaitlyn C         11 RIPT                   39.20      38.89 SJO    
 11 Wu, Ruth W                12 SACA                   40.23      39.12 SJO    
 12 Dao, Diane N              12 RIPT                   39.04      39.25 SJO    
 13 Helton, Ava J             12 MVN                    41.63      39.56 SJO    
 14 Choy, Clemence            11 NOVA                   39.19      39.71 SJO    
 15 Clark, Elle K             12 NOVA                   39.92      40.07 SJO    
 16 Peterson, Angelena R      12 GSC                    40.63      40.17 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chomin, Genevieve M       12 AZOT                   41.53      40.59 SJO    
 18 Hickman, Charisse S       11 AZOT                   40.77      40.67 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Trudeau, Marissa V        12 AZOT                   40.92      40.69 SJO    
 20 Dang, Cassidy             12 NOVA                   40.78      40.96 SJO    
 21 Steggell, Shea J          12 CITI                   41.70      41.06 SJO    
 22 Silberman, Devon G        11 SET                    41.66      41.07 SJO    
 23 Davis, Chloe A            12 AZOT                   41.09      41.15 SJO    
 24 Bucklin, Derrion A        12 NBS                    41.73      41.44 SJO    
 25 Park, Taylor K            11 NOVA                   40.33      41.49 SJO    
 26 Christensen, Nicole M     11 NOVA                   40.96      41.61 SJO    
 27 Grant, Mary               11 NOVA                   41.91      41.67 SJO    
 28 Massa, Sofia              12 MVN                    42.15      41.80 SJO    
 29 Hoang, Alana M            11 SET                    42.36      42.03 SJO    
 30 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT                   42.39      42.11 SJO    
 31 Ferrero, Avery L          12 AAM                    40.71      42.13 SJO    
 32 Gordon, Julia             11 NOVA                   42.58      42.18 SJO    
 33 Clark, Isabella H         12 NOVA                   40.79      42.30 SJO    
 34 Polay, Sophie M           11 NOVA                   42.39      42.32 SJO    
 35 Taylor, Eliza K           11 MVN                    42.25      42.55 SJO    
 36 Tran, Irene A             12 NOVA                   42.38      42.89        
 37 Ota, Risa                 12 NOVA                   41.85      43.04        
 38 Sato, Gillian R           12 STOP                   41.77      43.18        
 39 Soroosh, Sonia            12 MVN                    42.05      43.42        
 40 Segui, Margo D            12 SEAL                   42.21      43.75        
 41 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT                   42.46      44.54        
 -- Newton, Vanessa           12 VKNG                   39.75         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:32.40  SJO
 Meet Qualifying:  1:32.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Willson, Sydney G         11 MVN                  1:19.70    1:18.87 SJO    
                  37.62     1:18.87 (41.25)                                        
  2 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                 1:21.34    1:19.32 SJO    
                  37.63     1:19.32 (41.69)                                        
  3 Fu, Claire                12 NOVA                 1:22.81    1:19.77 SJO    
                  36.84     1:19.77 (42.93)                                        
  4 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 1:21.43    1:20.91 SJO    
                  38.40     1:20.91 (42.51)                                        
  5 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                 1:23.98    1:23.03 SJO    
                  38.86     1:23.03 (44.17)                                        
  6 Meister, Reese C          12 RIPT                 1:24.75    1:23.34 SJO    
                  40.03     1:23.34 (43.31)                                        
  7 Hudzinski, Addie B        12 GSC                  1:24.27    1:23.65 SJO    
                  39.67     1:23.65 (43.98)                                        
  8 Nguyen, Kaitlyn C         11 RIPT                 1:24.63    1:23.69 SJO    
                  38.25     1:23.69 (45.44)                                        
B - Final
  9 Choy, Clemence            11 NOVA                 1:27.67    1:24.06 SJO    
                  39.32     1:24.06 (44.74)                                        
 10 Beetner, Molly X          12 CITI                 1:25.15    1:24.20 SJO    
                  39.52     1:24.20 (44.68)                                        
 11 Wong, Melissa E           12 SACA                 1:25.72    1:24.27 SJO    
                  40.47     1:24.27 (43.80)                                        
 12 Hall, Sammie M            12 CITI                 1:26.17    1:24.71 SJO    
                  39.78     1:24.71 (44.93)                                        
 13 Hamilton, Kylie S         12 CITI                 1:25.70    1:25.19 SJO    
                  40.27     1:25.19 (44.92)                                        
 14 Dao, Diane N              12 RIPT                 1:27.28    1:25.34 SJO    
                  41.09     1:25.34 (44.25)                                        
 15 Huddleston, Zoe L         12 MVN                  1:26.09    1:26.25 SJO    
                  40.24     1:26.25 (46.01)                                        
 16 Helton, Ava J             12 MVN                  1:28.26    1:29.04 SJO    
                  42.69     1:29.04 (46.35)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:32.40  SJO
 Meet Qualifying:  1:32.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willson, Sydney G         11 MVN                  1:18.19    1:19.70 SJO    
  2 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                 1:19.90    1:21.34 SJO    
  3 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 1:20.93    1:21.43 SJO    
  4 Fu, Claire                12 NOVA                 1:18.72    1:22.81 SJO    
  5 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                 1:25.17    1:23.98 SJO    
  6 Hudzinski, Addie B        12 GSC                  1:24.79    1:24.27 SJO    
  7 Nguyen, Kaitlyn C         11 RIPT                 1:23.38    1:24.63 SJO    
  8 Meister, Reese C          12 RIPT                 1:23.12    1:24.75 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Beetner, Molly X          12 CITI                 1:26.25    1:25.15 SJO    
 10 Hamilton, Kylie S         12 CITI                 1:25.29    1:25.70 SJO    
 11 Wong, Melissa E           12 SACA                 1:27.32    1:25.72 SJO    
 12 Huddleston, Zoe L         12 MVN                  1:26.01    1:26.09 SJO    
 13 Hall, Sammie M            12 CITI                 1:26.52    1:26.17 SJO    
 14 Dao, Diane N              12 RIPT                 1:25.79    1:27.28 SJO    
 15 Choy, Clemence            11 NOVA                 1:26.02    1:27.67 SJO    
 16 Helton, Ava J             12 MVN                  1:31.42    1:28.26 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Peterson, Angelena R      12 GSC                  1:27.73    1:28.41 SJO    
 18 Hickman, Charisse S       11 AZOT                 1:27.20    1:28.64 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Clark, Elle K             12 NOVA                 1:29.03    1:29.10 SJO    
 20 Tran, Irene A             12 NOVA                 1:28.52    1:29.56 SJO    
 21 Wu, Ruth W                12 SACA                 1:29.09    1:29.57 SJO    
 22 Dang, Cassidy             12 NOVA                 1:28.16    1:29.59 SJO    
 23 Christensen, Nicole M     11 NOVA                 1:31.15    1:29.72 SJO    
 24 Clark, Isabella H         12 NOVA                 1:27.64    1:29.88 SJO    
 25 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 1:28.95    1:30.25 SJO    
 26 Grant, Mary               11 NOVA                 1:28.57    1:30.37 SJO    
 27 Trudeau, Marissa V        12 AZOT                 1:29.45    1:30.40 SJO    
 28 Davis, Chloe A            12 AZOT                 1:30.09    1:30.46 SJO    
 29 Steggell, Shea J          12 CITI                 1:31.53    1:30.70 SJO    
 30 Gordon, Julia             11 NOVA                 1:30.49    1:30.87 SJO    
 31 Massa, Sofia              12 MVN                  1:32.04    1:31.09 SJO    
 32 Silberman, Devon G        11 SET                  1:28.93    1:31.53 SJO    
 33 Sandoke, Mercy G          12 FAST                 1:31.71    1:32.19 SJO    
 34 Park, Taylor K            11 NOVA                 1:28.87    1:32.26 SJO    
 35 Sato, Gillian R           12 STOP                 1:31.15    1:32.28 SJO    
 36 Ota, Risa                 12 NOVA                 1:30.06    1:32.29 SJO    
 37 Bista, Sukriti            12 NOVA                 1:32.07    1:32.98        
 38 Tran, Linh G              12 NOVA                 1:31.53    1:33.11        
 39 Chomin, Genevieve M       12 AZOT                 1:32.01    1:33.24        
 40 Hong, Chelsea S           12 UN-09                1:28.08    1:33.27        
 41 Lockie, Catherine D       12 WASC                 1:28.62    1:33.48        
 42 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT                 1:30.80    1:33.51        
 43 Polay, Sophie M           11 NOVA                 1:32.19    1:33.62        
 44 Wall, Isabella H          12 NOVA                 1:32.19    1:34.24        
 45 Portwood, Lauryn T        12 SET                  1:31.89    1:35.06        
 46 Aggarao, Abigail V        12 FAST                 1:30.75    1:36.16        
 47 Du, Leilani M             11 MAX                  1:27.81    1:36.22        
 48 Le, Zoe T                 12 MVN                  1:31.88    1:36.73        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                35.40  SJO
 Meet Qualifying:  35.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Stinson, Chloe J          11 MVN                    29.72      29.78 SJO    
  2 Wiyanto, Lia              11 NOVA                   31.32      31.18 SJO    
  3 Lindgren, Danika J        12 GSC                    31.76      31.36 SJO    
  4 Masud, Zara A             11 AZOT                   31.14      31.39 SJO    
  5 Creager, Claire R         12 MVN                    31.53      31.49 SJO    
  6 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                   31.67      31.93 SJO    
  7 Kondury, Anagha           12 NOVA                   31.88      32.17 SJO    
  8 Maemura, Mikaela E        11 CITI                   31.74      32.46 SJO    
B - Final
  9 Lin, Ariel                11 NOVA                   32.11      32.03 SJO    
 10 Phuong, Jasmine           11 UN-09                  32.15      32.15 SJO    
 11 Powell, Caroline G        12 NOVA                   32.31      32.37 SJO    
 12 Steggell, Shea J          12 CITI                   32.83      32.72 SJO    
 13 Lui, Nadia                11 UN-09                  32.55      32.93 SJO    
 14 Hall, Sammie M            12 CITI                   32.75      32.99 SJO    
 15 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                   32.78      33.07 SJO    
 16 Arnold, Emery R           12 CITI                   32.02      34.67 SJO    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                35.40  SJO
 Meet Qualifying:  35.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stinson, Chloe J          11 MVN                    30.03      29.72 SJO    
  2 Masud, Zara A             11 AZOT                   32.04      31.14 SJO    
  3 Wiyanto, Lia              11 NOVA                   31.09      31.32 SJO    
  4 Creager, Claire R         12 MVN                    32.77      31.53 SJO    
  5 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                   32.73      31.67 SJO    
  6 Maemura, Mikaela E        11 CITI                   32.27      31.74 SJO    
  7 Lindgren, Danika J        12 GSC                    32.52      31.76 SJO    
  8 Kondury, Anagha           12 NOVA                   32.10      31.88 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Arnold, Emery R           12 CITI                   33.61      32.02 SJO    
 10 Lin, Ariel                11 NOVA                   32.45      32.11 SJO    
 11 Phuong, Jasmine           11 UN-09                  32.90      32.15 SJO    
 12 Powell, Caroline G        12 NOVA                   31.97      32.31 SJO    
 13 Lui, Nadia                11 UN-09                  33.25      32.55 SJO    
 14 Hall, Sammie M            12 CITI                   34.18      32.75 SJO    
 15 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                   33.81      32.78 SJO    
 16 Steggell, Shea J          12 CITI                   33.74      32.83 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Park, Taylor K            11 NOVA                   34.12      32.96 SJO    
 18 Wu, Ruth W                12 SACA                   33.68      32.99 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Amoroso, Chiara A         12 GSC                    33.11      33.19 SJO    
 20 Flores, Celeste A         11 FAST                   33.58      33.52 SJO    
 21 Coloma, Harmonie K        12 SWRD                   33.38      33.76 SJO    
 22 Losey, Pryzym N           12 MVN                    34.84      33.95 SJO    
 23 Trudeau, Marissa V        12 AZOT                   34.89      34.33 SJO    
 24 Penna, Lucy K             11 MVN                    35.14      34.37 SJO    
 25 Kailiponi, Ayla B         11 AZOT                   34.00      34.39 SJO    
 26 Gallimore, Lana E         11 SCAT                   35.00      34.50 SJO    
 27 Hudzinski, Addie B        12 GSC                    34.78      34.64 SJO    
 28 Hamilton, Kylie S         12 CITI                   34.60      34.68 SJO    
 29 Kahan, Catalina S         12 CITI                   34.90      34.72 SJO    
 30 Bista, Sukriti            12 NOVA                   35.23      34.76 SJO    
 31 Taylor, Eliza K           11 MVN                    34.16      34.78 SJO    
 32 Kim, Tiffany              11 NOVA                   34.58      34.85 SJO    
 33 Schnauer, Ciara T         12 CULV                   34.02      34.89 SJO    
 34 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT                   35.15      35.06 SJO    
 35 Davis, Chloe A            12 AZOT                   35.18      35.07 SJO    
 36 Nguyen, Kaitlyn C         11 RIPT                   35.17      35.13 SJO    
 37 Bucklin, Derrion A        12 NBS                    34.73      35.18 SJO    
 38 Dao, Diane N              12 RIPT                   34.83      35.27 SJO    
 39 Rigol, Madison J          11 GSC                    34.75      36.29        
 40 Yasuda, Renee             12 SACA                   35.39      39.10        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:20.50  SJO
 Meet Qualifying:  1:20.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Fu, Claire                12 NOVA                 1:08.60    1:07.39 SJO    
                  31.98     1:07.39 (35.41)                                        
  2 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 1:08.75    1:07.51 SJO    
                  32.09     1:07.51 (35.42)                                        
  3 Masud, Zara A             11 AZOT                 1:08.89    1:08.04 SJO    
                  32.30     1:08.04 (35.74)                                        
  4 Powell, Caroline G        12 NOVA                 1:10.02    1:09.53 SJO    
                  32.90     1:09.53 (36.63)                                        
  5 Lindgren, Danika J        12 GSC                  1:10.73    1:10.47 SJO    
                  33.30     1:10.47 (37.17)                                        
  6 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 1:11.10    1:11.35 SJO    
                  33.21     1:11.35 (38.14)                                        
  7 Taguchi, Ai               12 SACA                 1:11.73    1:11.79 SJO    
                  33.83     1:11.79 (37.96)                                        
  8 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                 1:11.57    1:12.15 SJO    
                  33.53     1:12.15 (38.62)                                        
B - Final
  9 Brahe, Sophie C           12 MVN                  1:12.69    1:10.41 SJO    
                  32.59     1:10.41 (37.82)                                        
 10 Stinson, Chloe J          11 MVN                  1:12.96    1:11.40 SJO    
                  34.25     1:11.40 (37.15)                                        
 11 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 1:15.08    1:12.96 SJO    
                  35.24     1:12.96 (37.72)                                        
 12 Park, Taylor K            11 NOVA                 1:13.25    1:12.99 SJO    
                  34.58     1:12.99 (38.41)                                        
 13 Hall, Sammie M            12 CITI                 1:15.11    1:13.06 SJO    
                  33.88     1:13.06 (39.18)                                        
 14 Phuong, Jasmine           11 UN-09                1:15.08    1:13.97 SJO    
                  34.47     1:13.97 (39.50)                                        
 14 Kondury, Anagha           12 NOVA                 1:13.47    1:13.97 SJO    
                  34.52     1:13.97 (39.45)                                        
 16 Lui, Nadia                11 UN-09                1:15.53    1:15.08 SJO    
                  35.34     1:15.08 (39.74)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:20.50  SJO
 Meet Qualifying:  1:20.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fu, Claire                12 NOVA                 1:10.39    1:08.60 SJO    
  2 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 1:09.34    1:08.75 SJO    
  3 Masud, Zara A             11 AZOT                 1:11.24    1:08.89 SJO    
  4 Powell, Caroline G        12 NOVA                 1:10.91    1:10.02 SJO    
  5 Lindgren, Danika J        12 GSC                  1:12.05    1:10.73 SJO    
  6 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 1:12.82    1:11.10 SJO    
  7 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                 1:13.22    1:11.57 SJO    
  8 Taguchi, Ai               12 SACA                 1:13.24    1:11.73 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brahe, Sophie C           12 MVN                  1:12.62    1:12.69 SJO    
 10 Stinson, Chloe J          11 MVN                  1:13.41    1:12.96 SJO    
 11 Park, Taylor K            11 NOVA                 1:15.60    1:13.25 SJO    
 12 Kondury, Anagha           12 NOVA                 1:13.99    1:13.47 SJO    
 13 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 1:13.42    1:15.08 SJO    
 13 Phuong, Jasmine           11 UN-09                1:16.66    1:15.08 SJO    
 15 Hall, Sammie M            12 CITI                 1:17.11    1:15.11 SJO    
 16 Lui, Nadia                11 UN-09                1:16.18    1:15.53 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Beetner, Molly X          12 CITI                 1:17.19    1:15.57 SJO    
 18 Portwood, Lauryn T        12 SET                  1:16.62    1:15.63 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lin, Ariel                11 NOVA                 1:13.53    1:16.04 SJO    
 20 Grant, Mary               11 NOVA                 1:17.54    1:16.61 SJO    
 21 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT                 1:17.10    1:16.62 SJO    
 22 Kim, Tiffany              11 NOVA                 1:16.67    1:17.27 SJO    
 23 Flores, Celeste A         11 FAST                 1:17.88    1:17.32 SJO    
 24 Davis, Chloe A            12 AZOT                 1:18.66    1:17.69 SJO    
 25 Bucklin, Derrion A        12 NBS                  1:19.73    1:17.86 SJO    
 26 Colinayo, Madison V       11 NOVA                 1:19.70    1:18.34 SJO    
 27 Ota, Risa                 12 NOVA                 1:17.21    1:18.42 SJO    
 28 Taylor, Eliza K           11 MVN                  1:17.15    1:18.56 SJO    
 29 Kinno, Sophia V           11 SEAL                 1:19.79    1:18.60 SJO    
 30 Wilson, Makenna G         12 UN-01                1:18.45    1:18.76 SJO    
 31 Kitchens, Tyra E          12 BLUE                 1:19.53    1:19.02 SJO    
 32 Silberman, Devon G        11 SET                  1:19.06    1:19.32 SJO    
 33 Losey, Pryzym N           12 MVN                  1:19.49    1:19.67 SJO    
 34 Choy, Clemence            11 NOVA                 1:18.97    1:19.71 SJO    
 35 Kahan, Catalina S         12 CITI                 1:18.47    1:19.73 SJO    
 36 Schnauer, Ciara T         12 CULV                 1:16.37    1:19.78 SJO    
 37 Peterson, Angelena R      12 GSC                  1:18.59    1:20.01 SJO    
 38 Wall, Isabella H          12 NOVA                 1:18.29    1:20.94        
 39 Gallimore, Lana E         11 SCAT                 1:20.06    1:21.89        
 40 Massa, Sofia              12 MVN                  1:18.35    1:22.67        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:52.00  SJO
 Meet Qualifying:  2:52.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Fu, Claire                12 NOVA                 2:28.11    2:28.29 SJO    
                  32.43     1:10.66 (38.23)     1:52.84 (42.18)     2:28.29 (35.45)
  2 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 2:33.56    2:33.14 SJO    
                  32.49     1:11.92 (39.43)     1:57.44 (45.52)     2:33.14 (35.70)
  3 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                 2:33.42    2:34.22 SJO    
                  33.68     1:12.65 (38.97)     1:58.85 (46.20)     2:34.22 (35.37)
  4 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 2:34.80    2:34.44 SJO    
                  33.30     1:13.00 (39.70)     1:59.78 (46.78)     2:34.44 (34.66)
  5 Taguchi, Ai               12 SACA                 2:35.56    2:35.35 SJO    
                  33.26     1:13.44 (40.18)     1:59.90 (46.46)     2:35.35 (35.45)
  6 Willson, Sydney G         11 MVN                  2:35.21    2:36.08 SJO    
                  35.52     1:17.22 (41.70)     2:01.15 (43.93)     2:36.08 (34.93)
  7 Lin, Ariel                11 NOVA                 2:34.79    2:37.08 SJO    
                  34.02     1:14.55 (40.53)     2:02.88 (48.33)     2:37.08 (34.20)
  8 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                 2:42.92    2:42.59 SJO    
                  35.67     1:18.51 (42.84)     2:05.85 (47.34)     2:42.59 (36.74)
B - Final
  9 Beetner, Molly X          12 CITI                 2:44.92    2:39.70 SJO    
                  33.66     1:14.65 (40.99)     2:02.56 (47.91)     2:39.70 (37.14)
 10 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 2:43.24    2:41.54 SJO    
                  33.76     1:16.98 (43.22)     2:05.20 (48.22)     2:41.54 (36.34)
 11 Brennan, Courtney A       12 GSC                  2:45.59    2:41.93 SJO    
                  34.81     1:16.41 (41.60)     2:05.82 (49.41)     2:41.93 (36.11)
 12 Meister, Reese C          12 RIPT                 2:45.65    2:42.56 SJO    
                  36.65     1:20.32 (43.67)     2:06.66 (46.34)     2:42.56 (35.90)
 13 Hong, Chelsea S           12 UN-09                2:44.63    2:42.88 SJO    
                  34.50     1:17.70 (43.20)     2:06.19 (48.49)     2:42.88 (36.69)
 14 Hudzinski, Addie B        12 GSC                  2:44.89    2:43.01 SJO    
                  35.16     1:17.80 (42.64)     2:04.06 (46.26)     2:43.01 (38.95)
 15 Glidewell, Reagan E       12 FAST                 2:44.35    2:45.77 SJO    
                  34.02     1:18.67 (44.65)     2:08.15 (49.48)     2:45.77 (37.62)
 16 Hall, Sammie M            12 CITI                 2:45.24    2:45.88 SJO    
                  34.40     1:19.87 (45.47)     2:07.60 (47.73)     2:45.88 (38.28)
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:52.00  SJO
 Meet Qualifying:  2:52.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fu, Claire                12 NOVA                 2:27.98    2:28.11 SJO    
                                1:10.71 ( )   2:28.11 (1:17.40)                    
  2 DelaCruz, Elsie A         12 CITI                 2:39.19    2:33.42 SJO    
                                1:12.61 ( )   2:33.42 (1:20.81)                    
  3 Wiyanto, Lia              11 NOVA                 2:35.58    2:33.56 SJO    
                                1:11.41 ( )   2:33.56 (1:22.15)                    
  4 Lin, Ariel                11 NOVA                 2:40.10    2:34.79 SJO    
                                1:13.09 ( )   2:34.79 (1:21.70)                    
  5 Lowengrub, Hillary R      12 AZOT                 2:36.21    2:34.80 SJO    
                                1:12.46 ( )   2:34.80 (1:22.34)                    
  6 Willson, Sydney G         11 MVN                  2:36.80    2:35.21 SJO    
                                1:18.08 ( )   2:35.21 (1:17.13)                    
  7 Taguchi, Ai               12 SACA                 2:40.14    2:35.56 SJO    
                                1:12.34 ( )   2:35.56 (1:23.22)                    
  8 Scalzo, Ellie M           12 AZOT                 2:43.32    2:42.92 SJO    
                                1:20.19 ( )   2:42.92 (1:22.73)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Harkins, Ruth M           12 NOVA                 2:43.41    2:43.24 SJO    
                                1:17.50 ( )   2:43.24 (1:25.74)                    
 10 Glidewell, Reagan E       12 FAST                 2:48.86    2:44.35 SJO    
                                1:18.76 ( )   2:44.35 (1:25.59)                    
 11 Hong, Chelsea S           12 UN-09                2:48.48    2:44.63 SJO    
                                1:19.42 ( )   2:44.63 (1:25.21)                    
 12 Hudzinski, Addie B        12 GSC                  2:47.90    2:44.89 SJO    
                                1:18.28 ( )   2:44.89 (1:26.61)                    
 13 Beetner, Molly X          12 CITI                 2:46.04    2:44.92 SJO    
                                1:17.59 ( )   2:44.92 (1:27.33)                    
 14 Hall, Sammie M            12 CITI                 2:48.52    2:45.24 SJO    
                                1:18.88 ( )   2:45.24 (1:26.36)                    
 15 Brennan, Courtney A       12 GSC                  2:42.33    2:45.59 SJO    
                                1:17.93 ( )   2:45.59 (1:27.66)                    
 16 Meister, Reese C          12 RIPT                 2:45.68    2:45.65 SJO    
                                1:19.88 ( )   2:45.65 (1:25.77)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bucklin, Derrion A        12 NBS                  2:47.29    2:45.81 SJO    
                                1:19.69 ( )   2:45.81 (1:26.12)                    
 18 Hamilton, Kylie S         12 CITI                 2:48.11    2:45.96 SJO    
                                1:22.52 ( )   2:45.96 (1:23.44)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Davis, Chloe A            12 AZOT                 2:48.76    2:46.16 SJO    
                                1:17.45 ( )   2:46.16 (1:28.71)                    
 20 Portwood, Lauryn T        12 SET                  2:50.35    2:46.17 SJO    
                                1:17.05 ( )   2:46.17 (1:29.12)                    
 21 Amoroso, Chiara A         12 GSC                  2:46.17    2:46.50 SJO    
                                1:17.94 ( )   2:46.50 (1:28.56)                    
 22 Tran, Irene A             12 NOVA                 2:48.58    2:48.11 SJO    
                                1:18.46 ( )   2:48.11 (1:29.65)                    
 23 Ota, Risa                 12 NOVA                 2:50.95    2:48.49 SJO    
                                1:19.30 ( )   2:48.49 (1:29.19)                    
 24 Choy, Clemence            11 NOVA                 2:47.31    2:48.69 SJO    
                                1:20.69 ( )   2:48.69 (1:28.00)                    
 25 Nguyen, Kaitlyn C         11 RIPT                 2:50.09    2:49.39 SJO    
                                1:22.65 ( )   2:49.39 (1:26.74)                    
 26 Kim, Tiffany              11 NOVA                 2:48.35    2:49.66 SJO    
                                1:20.52 ( )   2:49.66 (1:29.14)                    
 27 Chomin, Genevieve M       12 AZOT                 2:46.73    2:49.95 SJO    
                                1:19.83 ( )   2:49.95 (1:30.12)                    
 28 Grant, Mary               11 NOVA                 2:46.61    2:50.31 SJO    
                                1:24.41 ( )   2:50.31 (1:25.90)                    
 29 Phuong, Jasmine           11 UN-09                2:50.59    2:50.85 SJO    
                                1:19.22 ( )   2:50.85 (1:31.63)                    
 30 Taylor, Eliza K           11 MVN                  2:51.50    2:51.38 SJO    
                                1:22.61 ( )   2:51.38 (1:28.77)                    
 31 Kanda, Jaclyn E           11 AZOT                 2:49.74    2:51.57 SJO    
                                1:19.33 ( )   2:51.57 (1:32.24)                    
 32 Huddleston, Zoe L         12 MVN                  2:51.40    2:51.81 SJO    
                                1:20.79 ( )   2:51.81 (1:31.02)                    
 33 Dao, Diane N              12 RIPT                 2:48.52    2:51.96 SJO    
                                1:22.94 ( )   2:51.96 (1:29.02)                    
 34 Bista, Sukriti            12 NOVA                 2:51.94    2:52.12        
                                1:21.72 ( )   2:52.12 (1:30.40)                    
 35 Clark, Isabella H         12 NOVA                 2:51.78    2:53.54        
                                1:27.71 ( )   2:53.54 (1:25.83)                    
 36 Lahey, Nikki N            11 FAST                 2:50.00    2:53.57        
                                1:20.00 ( )   2:53.57 (1:33.57)                    
 37 Wall, Isabella H          12 NOVA                 2:50.75    2:55.39        
                                1:26.06 ( )   2:55.39 (1:29.33)                    
 38 Clark, Elle K             12 NOVA                 2:49.17    2:57.18        
                                1:24.57 ( )   2:57.18 (1:32.61)                    
 -- Wilson, Makenna G         12 UN-01                2:48.39         DQ        
                                1:18.99 ( )        DQ (1:27.31)                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              2:12.60  SJO
              2:15.80  SOFT
 Meet Qualifying:  2:12.60
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores  'A'                      1:59.44    1:54.13 SJO    
     1) Brahe, Sophie C 12              2) Creager, Claire R 12           
     3) Willson, Sydney G 11            4) Stinson, Chloe J 11            
                  29.05       57.60 (28.55)     1:26.75 (29.15)     1:54.13 (27.38)
  2 Irvine Novaquatics  'A'                           1:59.74    1:56.71 SJO    
     1) Wiyanto, Lia 11                 2) Kondury, Anagha 12             
     3) Fu, Claire 12                   4) Lin, Ariel 11                  
                  29.70       59.03 (29.33)     1:28.16 (29.13)     1:56.71 (28.55)
  3 Beach Cities Swimming  'A'                        2:01.50    1:58.53 SJO    
     1) Steggell, Shea J 12             2) Crisera, Mia M 12              
     3) DelaCruz, Elsie A 12            4) Arnold, Emery R 12             
                  29.37       59.61 (30.24)     1:29.28 (29.67)     1:58.53 (29.25)
  4 Aquazot Swim Club  'A'                            2:04.22    1:59.46 SJO    
     1) Taylor, Cristina M 12           2) Chomin, Genevieve M 12         
     3) Lowengrub, Hillary R 12         4) Masud, Zara A 11               
                  30.33     1:00.48 (30.15)     1:30.68 (30.20)     1:59.46 (28.78)
  5 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               2:07.65    2:02.40 SJO    
     1) Glidewell, Reagan E 12          2) Lahey, Nikki N 11              
     3) Aggarao, Abigail V 12           4) Flores, Celeste A 11           
                  30.60     1:01.35 (30.75)     1:33.10 (31.75)     2:02.40 (29.30)
  6 Beach Cities Swimming  'B'                        2:07.00    2:02.62 SJO    
     1) Beetner, Molly X 12             2) Hamilton, Kylie S 12           
     3) Hall, Sammie M 12               4) Maemura, Mikaela E 11          
                  29.67     1:00.78 (31.11)   2:02.62 (1:01.84)                    
  7 Gators Swim Club  'A'                             2:04.91    2:02.80 SJO    
     1) Brennan, Courtney A 12          2) Hudzinski, Addie B 12          
     3) Amoroso, Chiara A 12            4) Lindgren, Danika J 12          
                  30.15     1:01.34 (31.19)     1:32.34 (31.00)     2:02.80 (30.46)
  8 Mission Viejo Nadadores  'B'                      2:06.71    2:02.86 SJO    
     1) Helton, Ava J 12                2) Taylor, Eliza K 11             
     3) Penna, Lucy K 11                4) Losey, Pryzym N 12             
                  30.09     1:01.88 (31.79)     1:33.06 (31.18)     2:02.86 (29.80)
  9 Irvine Novaquatics  'B'                           2:05.16    2:03.33 SJO    
     1) Harkins, Ruth M 12              2) Dang, Cassidy 12               
     3) Clark, Elle K 12                4) Powell, Caroline G 12          
                  31.23     1:01.70 (30.47)     1:33.52 (31.82)     2:03.33 (29.81)
 10 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:06.69    2:04.17 SJO    
     1) Dao, Diane N 12                 2) Nguyen, Kaitlyn C 11           
     3) Chaffins, Jadyn L 11            4) Meister, Reese C 12            
                  31.63     1:02.73 (31.10)     1:34.95 (32.22)     2:04.17 (29.22)
 11 Irvine Novaquatics  'C'                           2:07.69    2:05.75 SJO    
     1) Kim, Tiffany 11                 2) Park, Taylor K 11              
     3) Colinayo, Madison V 11          4) Wall, Isabella H 12            
                  32.01     1:01.73 (29.72)     1:33.78 (32.05)     2:05.75 (31.97)
 12 Aquazot Swim Club  'B'                            2:09.77    2:07.66 SJO    
     1) Scalzo, Ellie M 12              2) Trudeau, Marissa V 12          
     3) Davis, Chloe A 12               4) Kailiponi, Ayla B 11           
                  31.44     1:03.72 (32.28)     1:36.74 (33.02)     2:07.66 (30.92)
 13 Los Alamitos Swordfish  'A'                       2:10.58    2:08.20 SJO    
     1) Paguyo, Kelsey C 12             2) Maniatogiannis, Bessie L 12    
     3) Maniatogiannis, Anastasia 11    4) Coloma, Harmonie K 12          
                  32.04     1:04.99 (32.95)     1:38.00 (33.01)     2:08.20 (30.20)
 14 Mission Viejo Nadadores  'C'                      2:12.50    2:08.75 SJO    
     1) Soroosh, Sonia 12               2) Wang, Julia 12                 
     3) Le, Zoe T 12                    4) Kreb, Kaitlyn A 12             
                  31.42     1:04.79 (33.37)     1:38.62 (33.83)     2:08.75 (30.13)
 15 Viking Aquatics  'A'                              2:09.16    2:13.08 SOFT   
     1) Newton, Vanessa 12              2) Corbo, Ashlyn D 12             
     3) Nagle, Lily B 11                4) Cordova, Ariel B 12            
                  30.50     1:05.53 (35.03)     1:38.93 (33.40)     2:13.08 (34.15)
 16 Culver City Swim Club  'A'                        2:11.73    2:21.76        
     1) Cole, Cassia H 11               2) O'Sullivan, Kinsey L 11        
     3) Srikanth, Samyuktha 12          4) Schnauer, Ciara T 12           
                  35.84     1:12.35 (36.51)     1:47.73 (35.38)     2:21.76 (34.03)
 -- Speed Aquatics  'A'                               2:09.56         DQ        
     1) Wu, Ruth W 12                   2) Taguchi, Ai 12                 
     3) Yasuda, Renee 12                4) Wong, Melissa E 12             
                  29.61       59.34 (29.73)     1:31.78 (32.44)          DQ (33.05)
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              4:48.20  SJO
              4:55.20  SOFT
 Meet Qualifying:  4:48.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:22.84    4:13.22 SJO    
     1) Lin, Ariel 11                   2) Fu, Claire 12                  
     3) Powell, Caroline G 12           4) Wiyanto, Lia 11                
                  29.63   1:02.27 (1:02.27)     1:32.37 (30.10)   2:05.87 (1:03.60)
        2:36.42 (30.55)   3:09.92 (1:04.05)     3:39.72 (29.80)   4:13.22 (1:03.30)
  2 Beach Cities Swimming  'A'                        4:26.10    4:20.70 SJO    
     1) Beetner, Molly X 12             2) Steggell, Shea J 12            
     3) Crisera, Mia M 12               4) DelaCruz, Elsie A 12           
                  31.05   1:05.87 (1:05.87)     1:36.92 (31.05)   2:10.37 (1:04.50)
        2:41.06 (30.69)   3:15.41 (1:05.04)     3:45.81 (30.40)   4:20.70 (1:05.29)
  3 Aquazot Swim Club  'A'                            4:28.46    4:21.10 SJO    
     1) Lowengrub, Hillary R 12         2) Taylor, Cristina M 12          
     3) Scalzo, Ellie M 12              4) Masud, Zara A 11               
                  31.53   1:06.06 (1:06.06)     1:37.38 (31.32)   2:12.17 (1:06.11)
        2:43.61 (31.44)   3:18.51 (1:06.34)     3:48.27 (29.76)   4:21.10 (1:02.59)
  4 Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:35.72    4:29.81 SJO    
     1) Stinson, Chloe J 11             2) Helton, Ava J 12               
     3) Soroosh, Sonia 12               4) Taylor, Eliza K 11             
                  32.47   1:06.67 (1:06.67)     1:38.41 (31.74)   2:13.17 (1:06.50)
        2:45.10 (31.93)   3:21.34 (1:08.17)     3:53.83 (32.49)   4:29.81 (1:08.47)
  5 Gators Swim Club  'A'                             4:35.38    4:30.41 SJO    
     1) Lindgren, Danika J 12           2) Hudzinski, Addie B 12          
     3) Peterson, Angelena R 12         4) Brennan, Courtney A 12         
                  32.16   1:06.88 (1:06.88)     1:39.36 (32.48)   2:15.23 (1:08.35)
        2:47.23 (32.00)   3:23.61 (1:08.38)     3:54.81 (31.20)   4:30.41 (1:06.80)
  6 Beach Cities Swimming  'B'                        4:37.56    4:32.14 SJO    
     1) Arnold, Emery R 12              2) Hamilton, Kylie S 12           
     3) Hall, Sammie M 12               4) Maemura, Mikaela E 11          
                  32.31   1:07.23 (1:07.23)     1:40.23 (33.00)   2:16.38 (1:09.15)
        2:49.36 (32.98)   3:25.88 (1:09.50)     3:57.93 (32.05)   4:32.14 (1:06.26)
  7 Irvine Novaquatics  'B'                           4:32.19    4:32.35 SJO    
     1) Harkins, Ruth M 12              2) Wall, Isabella H 12            
     3) Dang, Cassidy 12                4) Kondury, Anagha 12             
                  32.10   1:07.81 (1:07.81)     1:40.88 (33.07)   2:19.07 (1:11.26)
        2:50.82 (31.75)   3:25.09 (1:06.02)     3:56.64 (31.55)   4:32.35 (1:07.26)
  8 Irvine Novaquatics  'C'                           4:40.42    4:36.57 SJO    
     1) Kim, Tiffany 11                 2) Clark, Elle K 12               
     3) Park, Taylor K 11               4) Colinayo, Madison V 11         
                  32.93   1:08.52 (1:08.52)     1:41.39 (32.87)   2:19.25 (1:10.73)
        2:51.65 (32.40)   3:26.79 (1:07.54)     3:59.55 (32.76)   4:36.57 (1:09.78)
  9 Speed Aquatics  'A'                               4:42.86    4:37.37 SJO    
     1) Wu, Ruth W 12                   2) Taguchi, Ai 12                 
     3) Wong, Melissa E 12              4) Yasuda, Renee 12               
                  31.00   1:06.10 (1:06.10)     1:37.12 (31.02)   2:19.23 (1:13.13)
        2:46.77 (27.54)   3:25.33 (1:06.10)     3:59.63 (34.30)   4:37.37 (1:12.04)
 10 Orange County Riptide Aquatics  'A'               4:41.23    4:38.28 SJO    
     1) Dao, Diane N 12                 2) Nguyen, Kaitlyn C 11           
     3) Chaffins, Jadyn L 11            4) Meister, Reese C 12            
                  33.66   1:11.66 (1:11.66)     1:46.00 (34.34)   2:22.49 (1:10.83)
        2:56.54 (34.05)   3:33.90 (1:11.41)     4:04.43 (30.53)   4:38.28 (1:04.38)
 11 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               4:39.14    4:38.53 SJO    
     1) Glidewell, Reagan E 12          2) Lahey, Nikki N 11              
     3) Wollnik, Cassidy V 11           4) Flores, Celeste A 11           
                  32.32   1:07.75 (1:07.75)     1:40.11 (32.36)   2:17.60 (1:09.85)
        2:52.86 (35.26)   3:33.66 (1:16.06)     4:05.19 (31.53)   4:38.53 (1:04.87)
 12 Mission Viejo Nadadores  'C'                      4:47.25    4:40.94 SJO    
     1) Wang, Julia 12                  2) Kreb, Kaitlyn A 12             
     3) Huddleston, Zoe L 12            4) Penna, Lucy K 11               
                  34.10   1:11.42 (1:11.42)     1:45.42 (34.00)   2:23.52 (1:12.10)
        2:56.45 (32.93)   3:33.44 (1:09.92)     4:05.19 (31.75)   4:40.94 (1:07.50)
 -- Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:19.54         DQ        
     1) Brahe, Sophie C 12              2) Creager, Claire R 12           
     3) Losey, Pryzym N 12              4) Willson, Sydney G 11           
                  30.02   1:03.53 (1:03.53)     1:34.87 (31.34)   2:08.95 (1:05.42)
        2:38.89 (29.94)   3:11.93 (1:02.98)     3:42.06 (30.13)        DQ (1:04.08)
 -- Aquazot Swim Club  'B'                            4:36.81         DQ        
     1) Chomin, Genevieve M 12          2) Davis, Chloe A 12              
     3) Trudeau, Marissa V 12           4) Kailiponi, Ayla B 11           
                  32.74   1:09.85 (1:09.85)     1:43.17 (33.32)   2:21.52 (1:11.67)
        2:54.36 (32.84)   3:33.65 (1:12.13)     4:05.49 (31.84)        DQ (1:09.48)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              2:33.00  SJO
              2:36.70  SOFT
 Meet Qualifying:  2:33.00
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores  'A'                      2:09.33    2:07.55 SJO    
     1) Creager, Claire R 12            2) Willson, Sydney G 11           
     3) Stinson, Chloe J 11             4) Brahe, Sophie C 12             
                  33.28     1:10.32 (37.04)     1:39.61 (29.29)     2:07.55 (27.94)
  2 Irvine Novaquatics  'A'                           2:10.52    2:08.02 SJO    
     1) Kondury, Anagha 12              2) Fu, Claire 12                  
     3) Wiyanto, Lia 11                 4) Lin, Ariel 11                  
                  33.18     1:09.51 (36.33)     1:39.57 (30.06)     2:08.02 (28.45)
  3 Gators Swim Club  'A'                             2:17.25    2:15.66 SJO    
     1) Amoroso, Chiara A 12            2) Hudzinski, Addie B 12          
     3) Lindgren, Danika J 12           4) Brennan, Courtney A 12         
                  35.39     1:14.02 (38.63)     1:45.65 (31.63)     2:15.66 (30.01)
  4 Aquazot Swim Club  'A'                            2:15.66    2:15.96 SJO    
     1) Chomin, Genevieve M 12          2) Scalzo, Ellie M 12             
     3) Masud, Zara A 11                4) Taylor, Cristina M 12          
                                1:14.39 ( )     1:45.57 (31.18)     2:15.96 (30.39)
  5 Beach Cities Swimming  'B'                        2:18.99    2:16.27 SJO    
     1) Beetner, Molly X 12             2) Hamilton, Kylie S 12           
     3) Maemura, Mikaela E 11           4) Steggell, Shea J 12            
                  34.61     1:14.22 (39.61)     1:46.32 (32.10)     2:16.27 (29.95)
  6 Beach Cities Swimming  'A'                        2:14.84    2:16.47 SJO    
     1) Crisera, Mia M 12               2) DelaCruz, Elsie A 12           
     3) Hall, Sammie M 12               4) Arnold, Emery R 12             
                  35.23     1:24.13 (48.90)     1:45.87 (21.74)     2:16.47 (30.60)
  7 Irvine Novaquatics  'B'                           2:18.19    2:19.31 SJO    
     1) Powell, Caroline G 12           2) Choy, Clemence 11              
     3) Park, Taylor K 11               4) Harkins, Ruth M 12             
                  35.07     1:15.93 (40.86)     1:48.13 (32.20)     2:19.31 (31.18)
  8 Mission Viejo Nadadores  'B'                      2:20.19    2:19.47 SJO    
     1) Helton, Ava J 12                2) Huddleston, Zoe L 12           
     3) Taylor, Eliza K 11              4) Losey, Pryzym N 12             
                  35.26     1:15.29 (40.03)     1:49.74 (34.45)     2:19.47 (29.73)
  9 Speed Aquatics  'A'                               2:21.31    2:19.49 SJO    
     1) Taguchi, Ai 12                  2) Wong, Melissa E 12             
     3) Yasuda, Renee 12                4) Wu, Ruth W 12                  
                  34.55     1:12.51 (37.96)     1:49.88 (37.37)     2:19.49 (29.61)
 10 Irvine Novaquatics  'C'                           2:22.16    2:21.41 SJO    
     1) Tran, Irene A 12                2) Clark, Elle K 12               
     3) Kim, Tiffany 11                 4) Dang, Cassidy 12               
                  36.71     1:16.93 (40.22)     1:51.03 (34.10)     2:21.41 (30.38)
 11 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               2:25.27    2:21.59 SJO    
     1) Lahey, Nikki N 11               2) Sandoke, Mercy G 12            
     3) Glidewell, Reagan E 12          4) Flores, Celeste A 11           
                  37.12     1:18.55 (41.43)     1:51.39 (32.84)     2:21.59 (30.20)
 12 Aquazot Swim Club  'B'                            2:23.14    2:21.68 SJO    
     1) Trudeau, Marissa V 12           2) Hickman, Charisse S 11         
     3) Lowengrub, Hillary R 12         4) Kailiponi, Ayla B 11           
                  36.21     1:17.56 (41.35)     1:50.24 (32.68)     2:21.68 (31.44)
 13 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:21.92    2:22.02 SJO    
     1) Nguyen, Kaitlyn C 11            2) Meister, Reese C 12            
     3) Dao, Diane N 12                 4) Chaffins, Jadyn L 11           
                  37.10     1:15.43 (38.33)     1:49.83 (34.40)     2:22.02 (32.19)
 14 Set Swim  'A'                                     2:33.27    2:24.75 SJO    
     1) Portwood, Lauryn T 12           2) Hoang, Alana M 11              
     3) Silberman, Devon G 11           4) Jurado, Valerie S 12           
                  35.60     1:17.66 (42.06)     1:52.16 (34.50)     2:24.75 (32.59)
 15 Mission Viejo Nadadores  'C'                      2:27.96    2:26.95 SJO    
     1) Soroosh, Sonia 12               2) Wang, Julia 12                 
     3) Penna, Lucy K 11                4) Kreb, Kaitlyn A 12             
                  38.00     1:20.94 (42.94)     1:55.31 (34.37)     2:26.95 (31.64)
 16 Viking Aquatics  'A'                              2:29.72    2:28.51 SJO    
     1) Newton, Vanessa 12              2) Jorgensen, Paige E 12          
     3) Cordova, Ariel B 12             4) Corbo, Ashlyn D 12             
                  36.85     1:17.65 (40.80)     1:54.14 (36.49)     2:28.51 (34.37)
 17 Culver City Swim Club  'A'                        2:32.70    2:41.87        
     1) Schnauer, Ciara T 12            2) Srikanth, Samyuktha 12         
     3) O'Sullivan, Kinsey L 11         4) Cole, Cassia H 11              
                  38.19     1:23.17 (44.98)     2:08.39 (45.22)     2:41.87 (33.48)
 -- Gators Swim Club  'B'                             2:27.10         DQ        
     1) Hoppe, Morgan K 11              2) Peterson, Angelena R 12        
     3) Rigol, Madison J 11             4) Yee, Taylor 12                 
                  37.93     1:18.99 (41.06)     1:54.18 (35.19)          DQ (30.63)
 
Girls 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              5:35.10  SJO
              5:43.30  SOFT
 Meet Qualifying:  5:35.10
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:47.31    4:41.86 SJO    
     1) Kondury, Anagha 12              2) Fu, Claire 12                  
     3) Powell, Caroline G 12           4) Wiyanto, Lia 11                
                  34.60   1:11.62 (1:11.62)     1:47.32 (35.70)   2:29.57 (1:17.95)
        3:01.24 (31.67)   3:38.86 (1:09.29)     4:08.55 (29.69)   4:41.86 (1:03.00)
  2 Gators Swim Club  'A'                             5:01.59    4:55.13 SJO    
     1) Amoroso, Chiara A 12            2) Hudzinski, Addie B 12          
     3) Lindgren, Danika J 12           4) Brennan, Courtney A 12         
                  37.36   1:16.27 (1:16.27)     1:55.17 (38.90)   2:39.27 (1:23.00)
        3:11.43 (32.16)   3:49.93 (1:10.66)     4:20.55 (30.62)   4:55.13 (1:05.20)
  3 Aquazot Swim Club  'A'                            5:00.22    4:56.59 SJO    
     1) Chomin, Genevieve M 12          2) Scalzo, Ellie M 12             
     3) Masud, Zara A 11                4) Lowengrub, Hillary R 12        
                  36.26   1:16.42 (1:16.42)     1:57.22 (40.80)   2:42.81 (1:26.39)
        3:14.35 (31.54)   3:52.12 (1:09.31)     4:22.77 (30.65)   4:56.59 (1:04.47)
  4 Beach Cities Swimming  'A'                        5:00.09    4:56.66 SJO    
     1) Beetner, Molly X 12             2) DelaCruz, Elsie A 12           
     3) Hall, Sammie M 12               4) Crisera, Mia M 12              
                  35.91   1:15.62 (1:15.62)     1:53.93 (38.31)   2:36.51 (1:20.89)
        3:10.28 (33.77)   3:51.09 (1:14.58)     4:21.96 (30.87)   4:56.66 (1:05.57)
  5 Irvine Novaquatics  'B'                           5:01.93    4:57.92 SJO    
     1) Harkins, Ruth M 12              2) Choy, Clemence 11              
     3) Park, Taylor K 11               4) Lin, Ariel 11                  
                  36.78   1:17.33 (1:17.33)     1:57.25 (39.92)   2:43.89 (1:26.56)
        3:16.77 (32.88)   3:55.02 (1:11.13)     4:25.25 (30.23)   4:57.92 (1:02.90)
  6 Aquazot Swim Club  'B'                            5:13.65    5:07.17 SJO    
     1) Davis, Chloe A 12               2) Hickman, Charisse S 11         
     3) Kanda, Jaclyn E 11              4) Taylor, Cristina M 12          
                  38.52   1:18.81 (1:18.81)     2:00.17 (41.36)   2:47.23 (1:28.42)
        3:21.58 (34.35)   4:01.60 (1:14.37)     4:32.23 (30.63)   5:07.17 (1:05.57)
  7 Beach Cities Swimming  'B'                        5:08.27    5:07.78 SJO    
     1) Arnold, Emery R 12              2) Hamilton, Kylie S 12           
     3) Maemura, Mikaela E 11           4) Steggell, Shea J 12            
                  37.57   1:17.56 (1:17.56)     1:57.78 (40.22)   2:44.30 (1:26.74)
        3:20.66 (36.36)   4:03.01 (1:18.71)     4:33.15 (30.14)   5:07.78 (1:04.77)
  8 Speed Aquatics  'A'                               5:15.22    5:13.53 SJO    
     1) Taguchi, Ai 12                  2) Wong, Melissa E 12             
     3) Yasuda, Renee 12                4) Wu, Ruth W 12                  
                  35.77   1:14.19 (1:14.19)     1:53.93 (39.74)   2:37.10 (1:22.91)
        3:16.75 (39.65)   4:19.48 (1:42.38)     4:39.15 (19.67)     5:13.53 (54.05)
  9 Irvine Novaquatics  'C'                           5:10.72    5:14.20 SJO    
     1) Tran, Irene A 12                2) Clark, Isabella H 12           
     3) Ota, Risa 12                    4) Wall, Isabella H 12            
                  37.91   1:18.18 (1:18.18)     2:01.30 (43.12)   2:46.71 (1:28.53)
        3:22.15 (35.44)   4:17.25 (1:30.54)     4:37.41 (20.16)     5:14.20 (56.95)
 10 Orange County Riptide Aquatics  'A'               5:26.77    5:14.22 SJO    
     1) Hoang, Hailey K 12              2) Dao, Diane N 12                
     3) Nguyen, Kaitlyn C 11            4) Meister, Reese C 12            
                  40.30   1:24.40 (1:24.40)     2:04.13 (39.73)   2:50.42 (1:26.02)
        3:27.57 (37.15)   4:14.73 (1:24.31)     4:39.76 (25.03)     5:14.22 (59.49)
 11 Mission Viejo Nadadores  'B'                      5:07.08    5:15.64 SJO    
     1) Penna, Lucy K 11                2) Huddleston, Zoe L 12           
     3) Taylor, Eliza K 11              4) Losey, Pryzym N 12             
                  39.17   1:21.20 (1:21.20)     2:01.93 (40.73)   2:49.37 (1:28.17)
        3:25.62 (36.25)   4:09.73 (1:20.36)     4:40.42 (30.69)   5:15.64 (1:05.91)
 12 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               5:19.60    5:15.81 SJO    
     1) Lahey, Nikki N 11               2) Sandoke, Mercy G 12            
     3) Flores, Celeste A 11            4) Glidewell, Reagan E 12         
                  38.28   1:21.83 (1:21.83)     2:03.98 (42.15)   2:56.77 (1:34.94)
        3:26.92 (30.15)   4:07.79 (1:11.02)     4:39.29 (31.50)   5:15.81 (1:08.02)
 13 Gators Swim Club  'B'                             5:27.27    5:23.04 SJO    
     1) Hoppe, Morgan K 11              2) Peterson, Angelena R 12        
     3) Rigol, Madison J 11             4) Yee, Taylor 12                 
                  40.48   1:23.21 (1:23.21)     2:03.28 (40.07)   2:49.36 (1:26.15)
        3:27.20 (37.84)   4:12.66 (1:23.30)     4:46.05 (33.39)   5:23.04 (1:10.38)
 14 Mission Viejo Nadadores  'C'                      5:22.11    5:31.76 SJO    
     1) Le, Zoe T 12                    2) Helton, Ava J 12               
     3) Soroosh, Sonia 12               4) Kreb, Kaitlyn A 12             
                  40.50   1:29.63 (1:29.63)     2:04.51 (34.88)   2:53.01 (1:23.38)
        3:29.63 (36.62)   4:18.14 (1:25.13)     4:53.37 (35.23)   5:31.76 (1:13.62)
 15 Set Swim  'A'                                     5:40.10    5:33.94 SJO    
     1) Portwood, Lauryn T 12           2) Hoang, Alana M 11              
     3) Le, Layla H 12                  4) Silberman, Devon G 11          
                  37.73   1:18.13 (1:18.13)     2:00.77 (42.64)   2:50.24 (1:32.11)
        3:31.63 (41.39)   4:22.54 (1:32.30)     4:56.21 (33.67)   5:33.94 (1:11.40)
 -- Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:50.66         DQ        
     1) Creager, Claire R 12            2) Willson, Sydney G 11           
     3) Stinson, Chloe J 11             4) Brahe, Sophie C 12             
                  34.80   1:12.04 (1:12.04)     1:49.51 (37.47)   2:32.60 (1:20.56)
        3:03.73 (31.13)   3:41.19 (1:08.59)     4:10.52 (29.33)        DQ (1:02.61)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.50  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  30.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                   27.23      26.49 SJO    
  2 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                   27.04      26.64 SJO    
  3 Jativa, Michelle A        14 GSC                    27.33      26.94 SJO    
  4 Kurtz, Helena M           13 MVN                    28.15      27.96 SJO    
  5 Hodges, Macky D           13 GSC                    28.05      28.08 SJO    
  6 French, Kennedy G         14 CITI                   28.38      28.18 SJO    
  7 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                  28.30      28.36 SJO    
  8 Copeland, Stella A        14 SCAT                   28.61      28.54 SJO    
B - Final
  9 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                   28.75      28.20 SJO    
 10 Hansen, Taylor M          14 NOVA                   28.78      28.42 SJO    
 11 Ramos, Elleanna R         13 STOP                   28.68      28.70 SJO    
 12 Lin, Sydney R             14 NOVA                   29.00      28.82 SJO    
 13 Jaafar, Sarah             14 SCAT                   28.92      28.83 SJO    
 14 Chow, Kailee K            13 FAST                   29.10      29.05 SJO    
 15 Hassouna, Malak W         14 NOVA                   29.20      29.13 SJO    
 16 Banos, Samantha A         13 SEAL                   29.09      29.14 SJO    
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.50  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  30.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                   27.04      27.04 SJO    
  2 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                   26.91      27.23 SJO    
  3 Jativa, Michelle A        14 GSC                    27.53      27.33 SJO    
  4 Hodges, Macky D           13 GSC                    27.93      28.05 SJO    
  5 Kurtz, Helena M           13 MVN                    28.01      28.15 SJO    
  6 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                  28.82      28.30 SJO    
  7 French, Kennedy G         14 CITI                   28.38      28.38 SJO    
  8 Copeland, Stella A        14 SCAT                   28.52      28.61 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ramos, Elleanna R         13 STOP                   29.73      28.68 SJO    
 10 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                   28.37      28.75 SJO    
 11 Hansen, Taylor M          14 NOVA                   28.04      28.78 SJO    
 12 Jaafar, Sarah             14 SCAT                   28.90      28.92 SJO    
 13 Lin, Sydney R             14 NOVA                   28.87      29.00 SJO    
 14 Banos, Samantha A         13 SEAL                   29.60      29.09 SJO    
 15 Chow, Kailee K            13 FAST                   29.74      29.10 SJO    
 16 Hassouna, Malak W         14 NOVA                   29.04      29.20 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gallimore, Maya J         14 SCAT                   29.89      29.34 SJO    
 18 MacGregor, Ellie J        14 UN-10                  30.33      29.40 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shead, Isabella G         14 SEAL                   28.40      29.41 SJO    
 20 Edgar, Elise V            13 SEAL                   29.29      29.42 SJO    
 21 Silberman, Danyelle H     14 SET                    28.72      29.43 SJO    
 22 Hester, Jovie J           14 RIPT                   29.65      29.54 SJO    
 22 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                   29.63      29.54 SJO    
 24 Kopp, Jaden G             13 SCAT                   29.19      29.58 SJO    
 25 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                   29.62      29.65 SJO    
 26 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                   29.81      29.73 SJO    
 27 Bertel, Emma R            13 SWRD                   29.75      29.78 SJO    
 27 Hoshina, Rin              13 AAM                    30.31      29.78 SJO    
 29 Koehler, Emma L           14 CITI                   29.50      29.88 SJO    
 30 Suelzle, Sierra E         14 CITI                   29.76      29.90 SJO    
 31 French, Amber S           14 NOVA                   29.83      29.91 SJO    
 32 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN                    29.81      29.92 SJO    
 33 Wu, Gretchen              14 MVN                    29.97      29.96 SJO    
 33 Isaly, Abigail G          14 NOVA                   30.08      29.96 SJO    
 35 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                   29.60      29.97 SJO    
 36 Dawley, Kaitlyn C         14 SET                    29.54      29.99 SJO    
 37 Donnelley, Lauren M       13 CITI                   29.85      30.04 SJO    
 38 Liu, Serena J             14 AZOT                   30.03      30.10 SJO    
 39 Walsh, Tristin J          14 MVN                    29.79      30.20 SJO    
 40 Ciborowski, Lauren E      14 NOVA                   29.70      30.57        
 41 Abdelrahim, Sarah         14 MVN                    30.31      30.75        
 42 Do, Caitlyn T             13 RIPT                   29.79      30.76        
 43 Blanco, Nina G            13 UN-09                  30.22      30.82        
 44 Gash, Allison M           13 UN-05                  29.92      30.98        
 45 Lowe, Taylor E            14 GSC                    30.07      31.07        
 46 Chang, Natalie W          13 NBS                    29.95      31.84        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
              1:06.20  SJO
 Meet Qualifying:  1:06.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Shead, Isabella G         14 SEAL                      NT    1:01.99 SJO    
                  29.49     1:01.99 (32.50)                                        
  2 Bertel, Emma R            13 SWRD                      NT    1:02.84 SJO    
                  30.45     1:02.84 (32.39)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:06.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                   58.54      58.20 SJO    
                  27.66       58.20 (30.54)                                        
  2 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                   59.81      59.37 SJO    
                  28.80       59.37 (30.57)                                        
  3 Hodges, Macky D           13 GSC                  1:00.17    1:00.25 SJO    
                  28.64     1:00.25 (31.61)                                        
  4 Copeland, Stella A        14 SCAT                 1:01.02    1:00.32 SJO    
                  29.20     1:00.32 (31.12)                                        
  5 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                1:00.91    1:00.48 SJO    
                  29.60     1:00.48 (30.88)                                        
  6 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 1:01.57    1:01.09 SJO    
                  29.39     1:01.09 (31.70)                                        
  7 Hassouna, Malak W         14 NOVA                 1:01.35    1:01.16 SJO    
                  29.96     1:01.16 (31.20)                                        
  8 Vass, Stella R            13 CULV                 1:01.55    1:02.28 SJO    
                  30.00     1:02.28 (32.28)                                        
B - Final
  9 Jativa, Michelle A        14 GSC                  1:01.76    1:00.06 SJO    
                  28.60     1:00.06 (31.46)                                        
 10 Hansen, Taylor M          14 NOVA                 1:02.26    1:01.84 SJO    
                  30.03     1:01.84 (31.81)                                        
 11 Kurtz, Helena M           13 MVN                  1:03.09    1:02.40 SJO    
                  29.79     1:02.40 (32.61)                                        
 12 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 1:01.84    1:02.55 SJO    
                  30.01     1:02.55 (32.54)                                        
 13 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 1:03.12    1:02.86 SJO    
                  30.20     1:02.86 (32.66)                                        
 14 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 1:03.08    1:02.89 SJO    
                  30.33     1:02.89 (32.56)                                        
 15 Silberman, Danyelle H     14 SET                  1:02.74    1:03.21 SJO    
                  30.04     1:03.21 (33.17)                                        
 16 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                 1:03.20    1:03.98 SJO    
                  30.43     1:03.98 (33.55)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:06.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                   58.90      58.54 SJO    
  2 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                   59.91      59.81 SJO    
  3 Hodges, Macky D           13 GSC                  1:00.48    1:00.17 SJO    
  4 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                1:02.09    1:00.91 SJO    
  5 Copeland, Stella A        14 SCAT                 1:00.35    1:01.02 SJO    
  6 Hassouna, Malak W         14 NOVA                 1:01.79    1:01.35 SJO    
  7 Vass, Stella R            13 CULV                 1:02.41    1:01.55 SJO    
  8 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 1:01.51    1:01.57 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jativa, Michelle A        14 GSC                  1:01.06    1:01.76 SJO    
 10 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 1:03.33    1:01.84 SJO    
 11 Hansen, Taylor M          14 NOVA                 1:03.42    1:02.26 SJO    
 12 Silberman, Danyelle H     14 SET                  1:02.68    1:02.74 SJO    
 13 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 1:03.35    1:03.08 SJO    
 14 Kurtz, Helena M           13 MVN                  1:04.45    1:03.09 SJO    
 15 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 1:03.24    1:03.12 SJO    
 16 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                 1:03.13    1:03.20 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                 1:05.93    1:03.21 SJO    
 18 Shead, Isabella G         14 SEAL                 1:01.42    1:03.32 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bertel, Emma R            13 SWRD                 1:03.89   J1:03.32 SJO    
 20 Ramos, Elleanna R         13 STOP                 1:04.76    1:03.33 SJO    
 21 Chow, Kailee K            13 FAST                 1:03.15    1:03.36 SJO    
 22 French, Kennedy G         14 CITI                 1:03.73    1:03.45 SJO    
 23 Lin, Sydney R             14 NOVA                 1:04.70    1:03.46 SJO    
 24 Dawley, Kaitlyn C         14 SET                  1:04.94    1:03.55 SJO    
 25 Donnelley, Lauren M       13 CITI                 1:04.46    1:03.80 SJO    
 26 Jaafar, Sarah             14 SCAT                 1:04.11    1:04.04 SJO    
 27 Koehler, Emma L           14 CITI                 1:04.89    1:04.21 SJO    
 28 Edgar, Elise V            13 SEAL                 1:04.38    1:04.24 SJO    
 29 Patino, Adriana V         14 GSC                  1:05.61    1:04.26 SJO    
 30 Kohlenberger, Piper C     14 UN-04                1:03.04    1:04.36 SJO    
 31 Santa Ana, Reagan E       13 CITI                 1:05.64    1:04.43 SJO    
 32 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                 1:04.39    1:04.55 SJO    
 33 Hester, Jovie J           14 RIPT                 1:05.72    1:04.57 SJO    
 34 Jocic, Jana               13 NOVA                 1:05.54    1:05.23 SJO    
 34 Meshkin, Elizabeth C      14 GSC                  1:04.86    1:05.23 SJO    
 36 Kronson, Mia              13 DRGN                 1:05.48    1:05.28 SJO    
 37 Nguyen, Emme C            14 NOVA                 1:05.88    1:05.44 SJO    
 38 French, Amber S           14 NOVA                 1:05.44    1:05.45 SJO    
 39 Gallimore, Maya J         14 SCAT                 1:04.67    1:05.52 SJO    
 40 Ciborowski, Lauren E      14 NOVA                 1:04.36    1:05.59 SJO    
 41 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN                  1:05.33    1:05.62 SJO    
 42 Lowe, Taylor E            14 GSC                  1:03.36    1:05.67 SJO    
 43 Fleming, Halia J          13 SCAT                 1:05.87    1:05.73 SJO    
 44 Rogers, Arwen S           14 HOLY                 1:05.83    1:05.78 SJO    
 45 Huynh, Kim T              13 NOVA                 1:05.48    1:05.99 SJO    
 46 Lindenberg, Alexandra L   14 NOVA                 1:05.42    1:06.24        
 47 Walsh, Tristin J          14 MVN                  1:05.71    1:06.49        
 48 Khan, Isabel A            13 NOVA                 1:06.02    1:06.62        
 49 Wu, Gretchen              14 MVN                  1:04.72    1:07.18        
 50 Do, Caitlyn T             13 RIPT                 1:05.81    1:08.78        
 51 Chang, Natalie W          13 NBS                  1:05.43    1:09.23        
 -- Kopp, Jaden G             13 SCAT                 1:03.56         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:24.30  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:24.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Copeland, Stella A        14 SCAT                 2:10.71    2:07.97 SJO    
                  29.77     1:02.82 (33.05)     1:36.10 (33.28)     2:07.97 (31.87)
  2 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                 2:10.45    2:08.17 SJO    
                  29.40     1:02.82 (33.42)     1:36.25 (33.43)     2:08.17 (31.92)
  3 Chow, Kailee K            13 FAST                 2:14.45    2:11.12 SJO    
                  30.61     1:03.41 (32.80)     1:37.41 (34.00)     2:11.12 (33.71)
  4 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                2:13.16    2:11.22 SJO    
                  30.29     1:03.87 (33.58)     1:38.05 (34.18)     2:11.22 (33.17)
  5 Jativa, Michelle A        14 GSC                  2:13.48    2:12.20 SJO    
                  29.59     1:02.97 (33.38)     1:37.93 (34.96)     2:12.20 (34.27)
  6 Hodges, Macky D           13 GSC                  2:13.90    2:12.30 SJO    
                  30.62     1:04.72 (34.10)     1:39.24 (34.52)     2:12.30 (33.06)
  7 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 2:13.33    2:12.36 SJO    
                  31.35     1:05.69 (34.34)     1:39.45 (33.76)     2:12.36 (32.91)
  8 Shead, Isabella G         14 SEAL                 2:13.97    2:16.96 SJO    
                  30.82     1:05.67 (34.85)     1:41.80 (36.13)     2:16.96 (35.16)
B - Final
  9 Tran, Sarah T             14 SWRD                 2:14.81    2:11.69 SJO    
                  31.21     1:05.30 (34.09)     1:38.92 (33.62)     2:11.69 (32.77)
 10 Vass, Stella R            13 CULV                 2:14.47    2:12.07 SJO    
                  30.45     1:04.29 (33.84)     1:38.72 (34.43)     2:12.07 (33.35)
 11 Murray, Claire O          14 CITI                 2:15.33    2:14.98 SJO    
                  30.57     1:04.46 (33.89)     1:39.58 (35.12)     2:14.98 (35.40)
 12 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 2:15.91    2:16.23 SJO    
                  31.34     1:06.04 (34.70)     1:41.23 (35.19)     2:16.23 (35.00)
 13 Hassouna, Malak W         14 NOVA                 2:16.53    2:17.25 SJO    
                  31.52     1:06.68 (35.16)     1:42.98 (36.30)     2:17.25 (34.27)
 14 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 2:16.44    2:17.80 SJO    
                  30.90     1:05.48 (34.58)     1:41.99 (36.51)     2:17.80 (35.81)
 15 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                 2:18.04    2:17.86 SJO    
                  32.06     1:06.34 (34.28)     1:42.49 (36.15)     2:17.86 (35.37)
 16 Bertel, Emma R            13 SWRD                 2:17.42    2:17.87 SJO    
                  32.77     1:08.08 (35.31)     1:43.32 (35.24)     2:17.87 (34.55)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:24.30  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:24.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                 2:09.79    2:10.45 SJO    
                                1:03.85 ( )   2:10.45 (1:06.60)                    
  2 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                 2:12.12    2:10.46 SJO    
                                1:03.24 ( )   2:10.46 (1:07.22)                    
  3 Copeland, Stella A        14 SCAT                 2:10.18    2:10.71 SJO    
                                1:03.10 ( )   2:10.71 (1:07.61)                    
  4 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                2:15.12    2:13.16 SJO    
                                1:04.79 ( )   2:13.16 (1:08.37)                    
  5 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 2:14.77    2:13.33 SJO    
                                1:05.41 ( )   2:13.33 (1:07.92)                    
  6 Jativa, Michelle A        14 GSC                  2:10.05    2:13.48 SJO    
                                1:03.24 ( )   2:13.48 (1:10.24)                    
  7 Hodges, Macky D           13 GSC                  2:17.75    2:13.90 SJO    
                                1:03.93 ( )   2:13.90 (1:09.97)                    
  8 Shead, Isabella G         14 SEAL                 2:12.15    2:13.97 SJO    
                                1:04.34 ( )   2:13.97 (1:09.63)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chow, Kailee K            13 FAST                 2:12.04    2:14.45 SJO    
                                1:04.69 ( )   2:14.45 (1:09.76)                    
 10 Vass, Stella R            13 CULV                 2:15.34    2:14.47 SJO    
                                1:05.25 ( )   2:14.47 (1:09.22)                    
 11 Tran, Sarah T             14 SWRD                 2:10.78    2:14.81 SJO    
                                1:04.48 ( )   2:14.81 (1:10.33)                    
 12 Murray, Claire O          14 CITI                 2:23.30    2:15.33 SJO    
                                1:04.90 ( )   2:15.33 (1:10.43)                    
 13 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 2:17.91    2:15.91 SJO    
                                1:06.04 ( )   2:15.91 (1:09.87)                    
 14 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 2:15.78    2:16.44 SJO    
                                1:06.38 ( )   2:16.44 (1:10.06)                    
 15 Hassouna, Malak W         14 NOVA                 2:16.30    2:16.53 SJO    
                                1:06.56 ( )   2:16.53 (1:09.97)                    
 16 Bertel, Emma R            13 SWRD                 2:21.59    2:17.42 SJO    
                                1:07.02 ( )   2:17.42 (1:10.40)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                 2:20.79    2:18.04 SJO    
                                1:06.71 ( )   2:18.04 (1:11.33)                    
 18 Lloyd, Layla B            14 SCAT                 2:21.04    2:18.06 SJO    
                                1:08.15 ( )   2:18.06 (1:09.91)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lowe, Taylor E            14 GSC                  2:17.10    2:18.08 SJO    
                                1:07.53 ( )   2:18.08 (1:10.55)                    
 20 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 2:15.83    2:18.18 SJO    
                                1:06.49 ( )   2:18.18 (1:11.69)                    
 21 Patino, Adriana V         14 GSC                  2:20.32    2:18.69 SJO    
                                1:06.42 ( )   2:18.69 (1:12.27)                    
 22 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 2:17.07    2:18.70 SJO    
                                1:06.61 ( )   2:18.70 (1:12.09)                    
 23 Kopp, Jaden G             13 SCAT                 2:20.07    2:19.04 SJO    
                                1:07.41 ( )   2:19.04 (1:11.63)                    
 24 Hansen, Taylor M          14 NOVA                 2:19.13    2:19.16 SJO    
                                1:07.34 ( )   2:19.16 (1:11.82)                    
 25 Ciborowski, Lauren E      14 NOVA                 2:23.08    2:19.34 SJO    
                                1:07.43 ( )   2:19.34 (1:11.91)                    
 26 Donnelley, Lauren M       13 CITI                 2:21.70    2:19.41 SJO    
                                1:07.02 ( )   2:19.41 (1:12.39)                    
 27 Kronson, Mia              13 DRGN                 2:23.43    2:20.53 SJO    
                                1:07.93 ( )   2:20.53 (1:12.60)                    
 28 Creager, Caroline V       13 MVN                  2:21.25    2:20.60 SJO    
                                1:08.67 ( )   2:20.60 (1:11.93)                    
 29 Dawley, Kaitlyn C         14 SET                  2:21.71    2:20.71 SJO    
                                1:07.38 ( )   2:20.71 (1:13.33)                    
 30 French, Kennedy G         14 CITI                 2:14.88    2:21.04 SJO    
                                1:06.52 ( )   2:21.04 (1:14.52)                    
 31 Kohlenberger, Piper C     14 UN-04                2:17.25    2:21.23 SJO    
                                1:09.43 ( )   2:21.23 (1:11.80)                    
 32 Lindenberg, Alexandra L   14 NOVA                 2:20.75    2:21.44 SJO    
                                1:07.97 ( )   2:21.44 (1:13.47)                    
 33 Zhou, Lauren X            13 AZOT                 2:22.85    2:21.60 SJO    
                                1:07.31 ( )   2:21.60 (1:14.29)                    
 34 Fleming, Halia J          13 SCAT                 2:22.65    2:21.99 SJO    
                                1:08.99 ( )   2:21.99 (1:13.00)                    
 35 Miller, Hannah L          13 MVN                  2:23.65    2:22.11 SJO    
                                1:09.53 ( )   2:22.11 (1:12.58)                    
 36 Walsh, Tristin J          14 MVN                  2:21.94    2:22.20 SJO    
                                1:08.59 ( )   2:22.20 (1:13.61)                    
 37 McCleave, Kayla M         13 MVN                  2:23.76    2:22.42 SJO    
                                1:09.78 ( )   2:22.42 (1:12.64)                    
 38 Ramos, Elleanna R         13 STOP                 2:23.66    2:22.48 SJO    
                                1:08.63 ( )   2:22.48 (1:13.85)                    
 39 Lin, Sydney R             14 NOVA                 2:19.32    2:22.77 SJO    
                                1:07.80 ( )   2:22.77 (1:14.97)                    
 40 Meshkin, Elizabeth C      14 GSC                  2:22.24    2:23.05 SJO    
                                1:07.58 ( )   2:23.05 (1:15.47)                    
 41 Jaievsky, Anoushka S      14 FAST                 2:22.41    2:23.29 SJO    
                                1:08.80 ( )   2:23.29 (1:14.49)                    
 42 MacGregor, Ellie J        14 UN-10                2:24.28    2:24.07 SJO    
                                1:09.17 ( )   2:24.07 (1:14.90)                    
 43 Wu, Gretchen              14 MVN                  2:21.59    2:24.31        
                                1:09.35 ( )   2:24.31 (1:14.96)                    
 44 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN                  2:23.78    2:24.69        
                                1:10.44 ( )   2:24.69 (1:14.25)                    
 45 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP                 2:23.64    2:25.90        
                                1:09.41 ( )   2:25.90 (1:16.49)                    
 46 Sauers, Quinn A           14 SET                  2:22.33    2:26.88        
                                1:09.92 ( )   2:26.88 (1:16.96)                    
 47 Kanda, Sofia E            13 AZOT                 2:23.26    2:28.77        
                                1:10.26 ( )   2:28.77 (1:18.51)                    
 48 Blanco, Nina G            13 UN-09                2:23.29    2:30.45        
                                1:10.99 ( )   2:30.45 (1:19.46)                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:02.90  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  5:02.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Copeland, Stella A        14 SCAT                 4:32.69    4:30.00 SJO    
                  30.23     1:03.42 (33.19)     1:37.44 (34.02)     2:11.40 (33.96)
        2:45.83 (34.43)     3:20.76 (34.93)     3:55.96 (35.20)     4:30.00 (34.04)
  2 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                4:41.58    4:35.04 SJO    
                  31.11     1:05.24 (34.13)     1:40.33 (35.09)     2:15.52 (35.19)
        2:51.12 (35.60)     3:26.75 (35.63)     4:01.92 (35.17)     4:35.04 (33.12)
  3 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  4:40.44    4:35.16 SJO    
                  31.84     1:06.55 (34.71)     1:41.63 (35.08)     2:16.64 (35.01)
        2:51.81 (35.17)     3:26.81 (35.00)     4:01.51 (34.70)     4:35.16 (33.65)
  4 Chow, Kailee K            13 FAST                 4:42.49    4:35.22 SJO    
                  31.66     1:05.39 (33.73)     1:40.13 (34.74)     2:14.76 (34.63)
        2:50.04 (35.28)     3:25.16 (35.12)     4:00.79 (35.63)     4:35.22 (34.43)
  5 Jativa, Michelle A        14 GSC                  4:36.74    4:37.06 SJO    
                  30.22     1:03.34 (33.12)     1:38.19 (34.85)     2:14.71 (36.52)
        2:50.12 (35.41)     3:26.64 (36.52)     4:03.50 (36.86)     4:37.06 (33.56)
  6 Tran, Sarah T             14 SWRD                 4:39.70    4:38.53 SJO    
                  31.63     1:05.98 (34.35)     1:40.91 (34.93)     2:16.33 (35.42)
        2:51.60 (35.27)     3:27.23 (35.63)     4:03.25 (36.02)     4:38.53 (35.28)
  7 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 4:40.69    4:40.45 SJO    
                  32.20     1:07.20 (35.00)     1:42.82 (35.62)     2:18.68 (35.86)
        2:54.06 (35.38)     3:30.12 (36.06)     4:05.61 (35.49)     4:40.45 (34.84)
  8 Vass, Stella R            13 CULV                 4:44.70    4:46.50 SJO    
                  31.55     1:06.71 (35.16)     1:42.33 (35.62)     2:19.36 (37.03)
        2:55.97 (36.61)     3:33.65 (37.68)     4:10.41 (36.76)     4:46.50 (36.09)
B - Final
  9 Shead, Isabella G         14 SEAL                 4:44.85    4:42.67 SJO    
                  31.10     1:06.71 (35.61)     1:43.25 (36.54)     2:19.71 (36.46)
        2:56.11 (36.40)     3:32.58 (36.47)     4:08.42 (35.84)     4:42.67 (34.25)
 10 Creager, Caroline V       13 MVN                  4:47.63    4:43.18 SJO    
                  32.63     1:07.96 (35.33)     1:44.03 (36.07)     2:20.31 (36.28)
        2:56.51 (36.20)     3:32.58 (36.07)     4:08.73 (36.15)     4:43.18 (34.45)
 11 Lloyd, Layla B            14 SCAT                 4:48.39    4:45.11 SJO    
                  31.93     1:07.29 (35.36)     1:43.04 (35.75)     2:19.00 (35.96)
        2:55.82 (36.82)     3:32.50 (36.68)     4:09.34 (36.84)     4:45.11 (35.77)
 12 Murray, Claire O          14 CITI                 4:49.44    4:49.49 SJO    
                  32.15     1:07.46 (35.31)     1:43.58 (36.12)     2:20.81 (37.23)
        2:57.97 (37.16)     3:35.77 (37.80)     4:13.13 (37.36)     4:49.49 (36.36)
 13 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                 4:52.74    4:50.48 SJO    
                  32.79     1:08.72 (35.93)     1:45.98 (37.26)     2:23.40 (37.42)
        3:00.10 (36.70)     3:37.60 (37.50)     4:13.59 (35.99)     4:50.48 (36.89)
 14 Silberman, Danyelle H     14 SET                  4:51.05    4:54.22 SJO    
                  32.18     1:08.49 (36.31)     1:45.05 (36.56)     2:22.37 (37.32)
        2:59.99 (37.62)     3:38.35 (38.36)     4:16.25 (37.90)     4:54.22 (37.97)
 15 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 4:51.49    4:54.24 SJO    
                  32.46     1:08.37 (35.91)     1:45.66 (37.29)     2:23.03 (37.37)
        3:01.27 (38.24)     3:39.27 (38.00)     4:17.60 (38.33)     4:54.24 (36.64)
 16 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 4:50.39    4:56.27 SJO    
                  32.51     1:08.33 (35.82)     1:45.70 (37.37)     2:23.49 (37.79)
        3:01.62 (38.13)     3:40.01 (38.39)     4:18.49 (38.48)     4:56.27 (37.78)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:02.90  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  5:02.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Copeland, Stella A        14 SCAT                 4:29.53    4:32.69 SJO    
                                1:04.34 ( )                             2:13.39 ( )
                                3:23.11 ( )   4:32.69 (1:09.58)                    
  2 Jativa, Michelle A        14 GSC                  4:34.97    4:36.74 SJO    
                                1:03.82 ( )                             2:14.62 ( )
                                3:27.06 ( )   4:36.74 (1:09.68)                    
  3 Tran, Sarah T             14 SWRD                 4:34.38    4:39.70 SJO    
                                1:08.02 ( )                             2:18.12 ( )
                                3:28.74 ( )   4:39.70 (1:10.96)                    
  4 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  4:38.81    4:40.44 SJO    
                                1:08.23 ( )                             2:19.58 ( )
                                3:30.57 ( )   4:40.44 (1:09.87)                    
  5 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 4:40.42    4:40.69 SJO    
                                1:07.24 ( )                             2:19.31 ( )
                                3:30.65 ( )   4:40.69 (1:10.04)                    
  6 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                4:46.08    4:41.58 SJO    
                                1:05.66 ( )                             2:18.22 ( )
                                3:31.21 ( )   4:41.58 (1:10.37)                    
  7 Chow, Kailee K            13 FAST                 4:34.78    4:42.49 SJO    
                                1:06.12 ( )                             2:18.05 ( )
                                3:30.99 ( )   4:42.49 (1:11.50)                    
  8 Vass, Stella R            13 CULV                 4:45.85    4:44.70 SJO    
                                1:07.75 ( )                             2:20.42 ( )
                                3:33.73 ( )   4:44.70 (1:10.97)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shead, Isabella G         14 SEAL                 4:35.42    4:44.85 SJO    
                                1:06.34 ( )                             2:18.64 ( )
                                3:32.94 ( )   4:44.85 (1:11.91)                    
 10 Creager, Caroline V       13 MVN                  5:00.66    4:47.63 SJO    
                                1:09.05 ( )                             2:21.61 ( )
                                3:35.01 ( )   4:47.63 (1:12.62)                    
 11 Lloyd, Layla B            14 SCAT                 4:52.93    4:48.39 SJO    
                                1:08.05 ( )                             2:21.61 ( )
                                3:35.94 ( )   4:48.39 (1:12.45)                    
 12 Murray, Claire O          14 CITI                 4:51.57    4:49.44 SJO    
                                1:07.48 ( )                             2:20.41 ( )
                                3:35.41 ( )   4:49.44 (1:14.03)                    
 13 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 4:54.60    4:50.39 SJO    
                                1:08.69 ( )                             2:22.52 ( )
                                3:37.04 ( )   4:50.39 (1:13.35)                    
 14 Silberman, Danyelle H     14 SET                  4:52.14    4:51.05 SJO    
                                1:07.92 ( )                             2:22.13 ( )
                                3:37.20 ( )   4:51.05 (1:13.85)                    
 15 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 4:57.26    4:51.49 SJO    
                                1:08.33 ( )                             2:22.08 ( )
                                3:36.76 ( )   4:51.49 (1:14.73)                    
 16 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                 4:56.47    4:52.74 SJO    
                                1:09.04 ( )                             2:23.33 ( )
                                3:39.36 ( )   4:52.74 (1:13.38)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bever, Milan S            13 AZOT                 4:53.47    4:54.26 SJO    
                                1:08.69 ( )                             2:23.10 ( )
                                3:39.14 ( )   4:54.26 (1:15.12)                    
 18 Kopp, Jaden G             13 SCAT                 4:55.79    4:54.73 SJO    
                                1:10.01 ( )                             2:25.84 ( )
                                3:42.44 ( )   4:54.73 (1:12.29)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fleming, Halia J          13 SCAT                 4:55.82    4:55.29 SJO    
                                1:09.63 ( )                             2:25.26 ( )
                                3:41.96 ( )   4:55.29 (1:13.33)                    
 20 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP                 4:56.40    4:55.64 SJO    
                                1:10.24 ( )                             2:26.14 ( )
                                3:42.52 ( )   4:55.64 (1:13.12)                    
 21 Donnelley, Lauren M       13 CITI                 5:00.62    4:56.26 SJO    
                                1:10.07 ( )                             2:26.50 ( )
                                3:42.80 ( )   4:56.26 (1:13.46)                    
 22 Bertel, Emma R            13 SWRD                 4:58.57    4:56.35 SJO    
                                1:11.45 ( )                             2:27.28 ( )
                                3:42.74 ( )   4:56.35 (1:13.61)                    
 23 Walsh, Tristin J          14 MVN                  5:02.13    4:57.20 SJO    
                                1:11.92 ( )                             2:26.93 ( )
                                3:42.63 ( )   4:57.20 (1:14.57)                    
 24 Freitas, Emily M          13 MVN                  4:57.39    5:00.18 SJO    
                                1:11.05 ( )                             2:28.19 ( )
                                3:45.60 ( )   5:00.18 (1:14.58)                    
 25 Dawley, Kaitlyn C         14 SET                  5:01.78    5:00.27 SJO    
                                1:10.29 ( )                             2:27.70 ( )
                                3:44.60 ( )   5:00.27 (1:15.67)                    
 26 McCleave, Kayla M         13 MVN                  4:57.70    5:00.37 SJO    
                                1:12.59 ( )                             2:31.00 ( )
                                3:46.07 ( )   5:00.37 (1:14.30)                    
 27 MacGregor, Ellie J        14 UN-10                5:00.58    5:00.90 SJO    
                                1:09.99 ( )                             2:27.59 ( )
                                3:44.86 ( )   5:00.90 (1:16.04)                    
 28 Law, Alexandra Q          13 NOVA                 5:02.59    5:01.65 SJO    
                                1:10.32 ( )                             2:26.72 ( )
                                3:43.99 ( )   5:01.65 (1:17.66)                    
 29 Meshkin, Elizabeth C      14 GSC                  5:02.70    5:06.30        
                                1:12.73 ( )                             2:31.14 ( )
                                3:49.85 ( )   5:06.30 (1:16.45)                    
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             10:36.80  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  10:36.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  9:44.56    9:29.27 SJO    
                  33.10     1:09.02 (35.92)     1:45.44 (36.42)     2:21.49 (36.05)
        2:57.29 (35.80)     3:33.30 (36.01)     4:08.92 (35.62)     4:44.77 (35.85)
        5:20.28 (35.51)     5:56.36 (36.08)     6:32.09 (35.73)     7:07.85 (35.76)
        7:43.19 (35.34)     8:18.99 (35.80)     8:54.59 (35.60)     9:29.27 (34.68)
  2 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04                9:35.57    9:32.61 SJO    
                  32.24     1:06.84 (34.60)     1:42.80 (35.96)     2:19.06 (36.26)
        2:55.95 (36.89)     3:31.67 (35.72)     4:08.00 (36.33)     4:44.11 (36.11)
        5:20.76 (36.65)     5:56.89 (36.13)     6:33.12 (36.23)     7:09.35 (36.23)
        7:45.56 (36.21)     8:21.52 (35.96)     8:57.89 (36.37)     9:32.61 (34.72)
  3 Chow, Kailee K            13 FAST                 9:53.28    9:39.08 SJO    
                  31.91     1:07.44 (35.53)     1:42.82 (35.38)     2:18.97 (36.15)
        2:55.15 (36.18)     3:31.59 (36.44)     4:07.88 (36.29)     4:44.35 (36.47)
        5:20.97 (36.62)     5:57.95 (36.98)     6:35.09 (37.14)     7:12.25 (37.16)
        7:49.09 (36.84)     8:26.78 (37.69)     9:03.26 (36.48)     9:39.08 (35.82)
  4 Vass, Stella R            13 CULV                 9:56.10    9:46.56 SJO    
                  32.11     1:07.63 (35.52)     1:44.01 (36.38)     2:21.22 (37.21)
        2:58.31 (37.09)     3:35.75 (37.44)     4:12.93 (37.18)     4:50.49 (37.56)
        5:28.17 (37.68)     6:05.48 (37.31)     6:42.86 (37.38)     7:20.25 (37.39)
        7:57.63 (37.38)     8:34.65 (37.02)     9:11.31 (36.66)     9:46.56 (35.25)
  5 Lloyd, Layla B            14 SCAT                10:10.62    9:48.86 SJO    
                  31.63     1:07.46 (35.83)     1:43.38 (35.92)     2:20.09 (36.71)
        2:56.82 (36.73)     3:33.57 (36.75)     4:10.41 (36.84)     4:48.21 (37.80)
        5:25.80 (37.59)     6:03.63 (37.83)     6:41.42 (37.79)     7:19.50 (38.08)
        7:57.07 (37.57)     8:34.74 (37.67)     9:12.14 (37.40)     9:48.86 (36.72)
  6 Patino, Adriana V         14 GSC                 10:01.58    9:49.54 SJO    
                  33.09     1:08.88 (35.79)     1:45.55 (36.67)     2:22.30 (36.75)
        2:59.82 (37.52)     3:37.09 (37.27)     4:14.34 (37.25)     4:51.65 (37.31)
        5:28.83 (37.18)     6:06.31 (37.48)     6:43.76 (37.45)     7:21.46 (37.70)
        7:59.31 (37.85)     8:36.77 (37.46)     9:13.77 (37.00)     9:49.54 (35.77)
  7 Murray, Claire O          14 CITI                10:10.84    9:52.76 SJO    
                  32.61     1:08.50 (35.89)     1:44.98 (36.48)     2:22.00 (37.02)
        2:58.97 (36.97)     3:35.72 (36.75)     4:12.95 (37.23)     4:50.35 (37.40)
        5:28.07 (37.72)     6:06.15 (38.08)     6:44.30 (38.15)     7:22.40 (38.10)
        8:00.73 (38.33)     8:38.46 (37.73)     9:16.28 (37.82)     9:52.76 (36.48)
  8 Creager, Caroline V       13 MVN                  9:56.68    9:56.35 SJO    
                  34.44     1:12.07 (37.63)     1:49.91 (37.84)     2:27.62 (37.71)
        3:05.52 (37.90)     3:43.59 (38.07)     4:21.15 (37.56)     4:58.98 (37.83)
        5:36.11 (37.13)     6:13.55 (37.44)     6:51.25 (37.70)     7:29.16 (37.91)
        8:06.97 (37.81)     8:44.23 (37.26)     9:21.08 (36.85)     9:56.35 (35.27)
  9 Freitas, Emily M          13 MVN                  9:53.14   10:00.70 SJO    
                  33.14     1:10.18 (37.04)     1:48.08 (37.90)     2:26.68 (38.60)
        3:04.74 (38.06)     3:42.49 (37.75)     4:20.45 (37.96)     4:58.46 (38.01)
        5:36.43 (37.97)     6:14.80 (38.37)     6:52.55 (37.75)     7:31.32 (38.77)
        8:09.17 (37.85)     8:46.69 (37.52)     9:24.17 (37.48)    10:00.70 (36.53)
 10 Bever, Milan S            13 AZOT                 9:56.16   10:04.64 SJO    
                  32.52     1:09.65 (37.13)     1:47.37 (37.72)     2:25.84 (38.47)
        3:04.21 (38.37)     3:42.36 (38.15)     4:20.65 (38.29)     4:59.35 (38.70)
        5:37.78 (38.43)     6:16.21 (38.43)     6:55.20 (38.99)     7:33.31 (38.11)
        8:10.73 (37.42)     8:48.97 (38.24)     9:27.30 (38.33)    10:04.64 (37.34)
 11 McCleave, Kayla M         13 MVN                 10:25.24   10:12.06 SJO    
                  34.33     1:12.25 (37.92)     1:50.45 (38.20)     2:29.39 (38.94)
        3:08.59 (39.20)     3:47.80 (39.21)     4:26.60 (38.80)     5:06.32 (39.72)
        5:44.50 (38.18)     6:23.18 (38.68)     7:00.75 (37.57)     7:39.57 (38.82)
        8:18.17 (38.60)     8:56.41 (38.24)     9:34.90 (38.49)    10:12.06 (37.16)
 12 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP                 9:56.01   10:13.35 SJO    
                  33.41     1:10.62 (37.21)     1:48.32 (37.70)     2:26.81 (38.49)
        3:04.87 (38.06)     3:43.24 (38.37)     4:21.62 (38.38)     5:00.05 (38.43)
        5:39.09 (39.04)     6:17.98 (38.89)     6:57.20 (39.22)     7:36.54 (39.34)
        8:15.68 (39.14)     8:55.30 (39.62)     9:34.52 (39.22)    10:13.35 (38.83)
 13 Dawley, Kaitlyn C         14 SET                 10:32.01   10:17.01 SJO    
                  33.35     1:11.21 (37.86)     1:50.05 (38.84)     2:29.05 (39.00)
        3:07.77 (38.72)     3:46.98 (39.21)     4:25.51 (38.53)     5:04.97 (39.46)
        5:44.08 (39.11)     6:22.99 (38.91)     7:02.12 (39.13)     7:41.31 (39.19)
        8:20.18 (38.87)     8:59.65 (39.47)     9:39.12 (39.47)    10:17.01 (37.89)
 14 Donnelley, Lauren M       13 CITI                10:22.47   10:17.80 SJO    
                  34.02     1:11.73 (37.71)     1:50.16 (38.43)     2:29.45 (39.29)
        3:08.41 (38.96)     3:47.56 (39.15)     4:26.61 (39.05)     5:05.84 (39.23)
        5:45.10 (39.26)     6:24.59 (39.49)     7:04.27 (39.68)     7:43.75 (39.48)
        8:23.09 (39.34)     9:02.20 (39.11)     9:40.74 (38.54)    10:17.80 (37.06)
 15 Law, Alexandra Q          13 NOVA                10:34.09   10:18.99 SJO    
                  34.57     1:12.24 (37.67)     1:51.00 (38.76)     2:29.27 (38.27)
        3:08.68 (39.41)     3:47.42 (38.74)     4:26.71 (39.29)     5:05.78 (39.07)
        5:44.75 (38.97)     6:23.60 (38.85)     7:03.45 (39.85)     7:42.66 (39.21)
        8:22.65 (39.99)     9:02.05 (39.40)     9:41.34 (39.29)    10:18.99 (37.65)
 16 Silberman, Danyelle H     14 SET                 10:06.46   10:21.10 SJO    
                  33.72     1:11.88 (38.16)     1:50.15 (38.27)     2:29.09 (38.94)
        3:07.49 (38.40)     3:46.34 (38.85)     4:26.28 (39.94)     5:05.57 (39.29)
        5:45.20 (39.63)     6:24.88 (39.68)     7:04.83 (39.95)     7:44.42 (39.59)
        8:24.53 (40.11)     9:04.20 (39.67)     9:43.47 (39.27)    10:21.10 (37.63)
 17 Love, Payton O            13 MVN                 10:21.44   10:27.06 SJO    
                  34.82     1:12.25 (37.43)     1:51.56 (39.31)     2:30.86 (39.30)
        3:10.10 (39.24)     3:48.92 (38.82)     4:28.14 (39.22)     5:08.02 (39.88)
        5:47.75 (39.73)     6:27.92 (40.17)     7:07.87 (39.95)     7:47.98 (40.11)
        8:27.99 (40.01)     9:08.41 (40.42)     9:48.32 (39.91)    10:27.06 (38.74)
 18 Jackson, Tiara N          13 CULV                10:31.82   10:27.10 SJO    
                  34.73     1:12.65 (37.92)     1:50.99 (38.34)     2:29.56 (38.57)
        3:08.99 (39.43)     3:48.17 (39.18)     4:27.70 (39.53)     5:07.41 (39.71)
        5:47.02 (39.61)     6:27.30 (40.28)     7:07.53 (40.23)     7:47.83 (40.30)
        8:28.24 (40.41)     9:08.62 (40.38)     9:48.39 (39.77)    10:27.10 (38.71)
 19 Abdelrahim, Sarah         14 MVN                 10:13.84   10:33.34 SJO    
                  33.83     1:11.47 (37.64)     1:50.44 (38.97)     2:30.21 (39.77)
        3:09.98 (39.77)     3:50.09 (40.11)     4:29.96 (39.87)     5:10.35 (40.39)
        5:50.66 (40.31)     6:31.61 (40.95)     7:12.19 (40.58)     7:52.93 (40.74)
        8:33.36 (40.43)     9:13.78 (40.42)     9:53.90 (40.12)    10:33.34 (39.44)
 20 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN                 10:33.49   10:39.89        
                  35.04     1:14.63 (39.59)     1:54.17 (39.54)     2:34.56 (40.39)
        3:14.40 (39.84)     3:55.03 (40.63)     4:35.34 (40.31)     5:15.77 (40.43)
        5:55.92 (40.15)     6:36.81 (40.89)     7:17.61 (40.80)     7:58.81 (41.20)
        8:39.44 (40.63)     9:20.43 (40.99)    10:01.20 (40.77)    10:39.89 (38.69)
 21 Cadena, Addison G         13 NOVA                10:34.21   10:54.88        
                  35.23     1:15.55 (40.32)     1:55.95 (40.40)     2:36.74 (40.79)
        3:17.02 (40.28)     3:58.65 (41.63)     4:40.12 (41.47)     5:22.10 (41.98)
        6:03.82 (41.72)     6:45.94 (42.12)     7:28.34 (42.40)     8:10.55 (42.21)
        8:51.68 (41.13)     9:33.66 (41.98)    10:14.69 (41.03)    10:54.88 (40.19)
 22 Hashemi, Ava A            13 MVN                 10:34.73   11:03.24        
                  35.10     1:15.24 (40.14)     1:56.73 (41.49)     2:37.96 (41.23)
        3:19.70 (41.74)     4:01.95 (42.25)     4:32.30 (30.35)     5:26.94 (54.64)
        6:09.23 (42.29)     6:51.71 (42.48)     7:33.34 (41.63)     8:15.77 (42.43)
        8:58.19 (42.42)     9:40.53 (42.34)    10:22.60 (42.07)    11:03.24 (40.64)
 -- Holton, Stephanie M       14 NOVA                10:27.28        XNS        
 
Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             20:25.30  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  20:25.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                 18:56.73   18:08.36 SJO    
                  33.71     1:10.99 (37.28)     1:47.72 (36.73)     2:24.60 (36.88)
        3:01.54 (36.94)     3:38.01 (36.47)     4:14.70 (36.69)     4:51.32 (36.62)
        5:28.38 (37.06)     6:05.03 (36.65)     6:41.67 (36.64)     7:17.85 (36.18)
        7:54.27 (36.42)     8:30.30 (36.03)     9:06.85 (36.55)     9:43.23 (36.38)
       10:19.64 (36.41)    10:55.75 (36.11)    11:32.19 (36.44)    12:08.07 (35.88)
       12:44.37 (36.30)    13:20.48 (36.11)    13:56.84 (36.36)    14:33.09 (36.25)
       15:09.07 (35.98)    15:45.15 (36.08)    16:21.05 (35.90)    16:57.23 (36.18)
       17:33.17 (35.94)    18:08.36 (35.19)                                        
  2 Ribeiro, Sophia M         14 UN-04               20:06.07   18:30.34 SJO    
                  31.67     1:07.02 (35.35)     1:43.61 (36.59)     2:20.34 (36.73)
        2:51.65 (31.31)     3:33.67 (42.02)     4:10.86 (37.19)     4:47.91 (37.05)
        5:23.38 (35.47)     6:02.64 (39.26)     6:33.70 (31.06)     7:17.22 (43.52)
        7:54.46 (37.24)     8:31.55 (37.09)     9:05.33 (33.78)     9:46.38 (41.05)
       10:23.71 (37.33)    11:00.90 (37.19)    11:38.13 (37.23)    12:15.91 (37.78)
       12:51.82 (35.91)    13:32.36 (40.54)    14:07.37 (35.01)    14:47.93 (40.56)
       15:26.06 (38.13)    16:03.42 (37.36)    16:38.33 (34.91)    17:12.34 (34.01)
     18:30.34 (1:18.00)                                                            
  3 Vass, Stella R            13 CULV                18:39.98   18:39.75 SJO    
                  32.89     1:08.25 (35.36)     1:44.28 (36.03)     2:21.16 (36.88)
        2:58.19 (37.03)     3:35.36 (37.17)     4:12.61 (37.25)     4:49.94 (37.33)
        5:27.31 (37.37)     6:04.82 (37.51)     6:42.25 (37.43)     7:19.91 (37.66)
        7:57.65 (37.74)     8:35.44 (37.79)     9:13.18 (37.74)     9:51.11 (37.93)
       10:29.15 (38.04)    11:06.97 (37.82)    11:44.85 (37.88)    12:22.72 (37.87)
       13:01.46 (38.74)    13:39.37 (37.91)    14:17.21 (37.84)    14:55.16 (37.95)
       15:32.58 (37.42)    16:10.37 (37.79)    16:48.24 (37.87)    17:26.14 (37.90)
       18:03.38 (37.24)    18:39.75 (36.37)                                        
  4 Lloyd, Layla B            14 SCAT                18:46.61   18:51.61 SJO    
                  32.63     1:08.52 (35.89)     1:45.59 (37.07)     2:22.24 (36.65)
        2:59.52 (37.28)     3:35.96 (36.44)     4:13.05 (37.09)     4:50.24 (37.19)
        5:27.71 (37.47)     6:04.95 (37.24)     6:42.53 (37.58)     7:20.49 (37.96)
        7:58.39 (37.90)     8:36.33 (37.94)     9:14.66 (38.33)     9:53.12 (38.46)
       10:31.68 (38.56)    11:09.91 (38.23)    11:48.29 (38.38)    12:26.67 (38.38)
       13:05.38 (38.71)    13:44.20 (38.82)    14:22.70 (38.50)    15:01.36 (38.66)
       15:40.28 (38.92)    16:18.94 (38.66)    16:57.72 (38.78)    17:36.77 (39.05)
       18:14.57 (37.80)    18:51.61 (37.04)                                        
  5 Patino, Adriana V         14 GSC                 19:13.02   19:04.84 SJO    
                  32.62     1:08.45 (35.83)     1:45.15 (36.70)     2:22.67 (37.52)
        3:00.36 (37.69)     3:38.21 (37.85)     4:16.12 (37.91)     4:54.44 (38.32)
        5:32.15 (37.71)     6:10.52 (38.37)     6:48.94 (38.42)     7:27.47 (38.53)
        8:05.67 (38.20)     8:44.44 (38.77)     9:23.37 (38.93)    10:01.67 (38.30)
       10:40.59 (38.92)    11:19.31 (38.72)    11:58.33 (39.02)    12:37.46 (39.13)
       13:16.30 (38.84)    13:54.98 (38.68)    14:33.95 (38.97)    15:12.99 (39.04)
       15:52.23 (39.24)    16:31.04 (38.81)    17:10.13 (39.09)    17:48.96 (38.83)
       18:28.30 (39.34)    19:04.84 (36.54)                                        
  6 Creager, Caroline V       13 MVN                 19:24.01   19:14.70 SJO    
                  35.39     1:14.32 (38.93)     1:52.52 (38.20)     2:32.05 (39.53)
        3:11.02 (38.97)     3:50.15 (39.13)     4:29.14 (38.99)     5:07.96 (38.82)
        5:46.44 (38.48)     6:25.23 (38.79)     7:03.97 (38.74)     7:41.82 (37.85)
        8:19.86 (38.04)     8:58.06 (38.20)     9:35.87 (37.81)    10:13.70 (37.83)
       10:51.40 (37.70)    11:29.36 (37.96)    12:07.50 (38.14)    12:46.03 (38.53)
       13:24.30 (38.27)    14:03.08 (38.78)    14:41.46 (38.38)    15:20.46 (39.00)
       15:58.98 (38.52)    16:38.15 (39.17)    17:17.30 (39.15)    17:56.77 (39.47)
       18:35.98 (39.21)    19:14.70 (38.72)                                        
  7 Freitas, Emily M          13 MVN                 19:33.01   19:18.20 SJO    
                  33.52     1:11.10 (37.58)     1:49.19 (38.09)     2:28.43 (39.24)
        3:07.00 (38.57)     3:46.03 (39.03)     4:24.37 (38.34)     5:03.36 (38.99)
        5:41.75 (38.39)     6:21.07 (39.32)     6:59.29 (38.22)     7:38.26 (38.97)
        8:16.48 (38.22)     8:55.88 (39.40)     9:34.57 (38.69)    10:13.73 (39.16)
       10:51.89 (38.16)    11:30.10 (38.21)    12:09.31 (39.21)    12:49.62 (40.31)
       13:29.16 (39.54)    14:08.07 (38.91)    14:47.72 (39.65)    15:26.20 (38.48)
       16:05.36 (39.16)    16:44.66 (39.30)    17:24.18 (39.52)    18:03.19 (39.01)
       18:42.22 (39.03)    19:18.20 (35.98)                                        
  8 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                19:24.47   19:25.10 SJO    
                  33.42     1:10.06 (36.64)     1:48.09 (38.03)     2:26.60 (38.51)
        3:05.01 (38.41)     3:43.52 (38.51)     4:22.51 (38.99)     5:01.31 (38.80)
        5:40.38 (39.07)     6:19.08 (38.70)     6:58.50 (39.42)     7:37.80 (39.30)
        8:17.28 (39.48)     8:56.17 (38.89)     9:34.99 (38.82)    10:14.43 (39.44)
       10:53.80 (39.37)    11:33.56 (39.76)    12:12.86 (39.30)    12:52.98 (40.12)
       13:32.26 (39.28)    14:12.37 (40.11)    14:51.95 (39.58)    15:31.61 (39.66)
       16:12.02 (40.41)    16:51.55 (39.53)    17:30.76 (39.21)    18:10.27 (39.51)
       18:49.16 (38.89)    19:25.10 (35.94)                                        
  9 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP                19:21.55   19:41.70 SJO    
                  33.95     1:11.93 (37.98)     1:50.87 (38.94)     2:30.35 (39.48)
        3:09.45 (39.10)     3:48.52 (39.07)     4:27.70 (39.18)     5:06.79 (39.09)
        5:45.89 (39.10)     6:24.74 (38.85)     7:03.79 (39.05)     7:43.25 (39.46)
        8:22.50 (39.25)     9:01.11 (38.61)     9:40.53 (39.42)    10:20.72 (40.19)
       11:00.79 (40.07)    11:40.24 (39.45)    12:19.94 (39.70)    12:59.73 (39.79)
       13:40.29 (40.56)    14:20.17 (39.88)    15:00.36 (40.19)    15:40.36 (40.00)
       16:20.78 (40.42)    17:01.15 (40.37)    17:41.79 (40.64)    18:21.49 (39.70)
       19:02.55 (41.06)    19:41.70 (39.15)                                        
 10 De Bellis, Tara R         13 GSC                 19:35.38   19:48.27 SJO    
                  33.84     1:11.31 (37.47)     1:50.01 (38.70)     2:28.69 (38.68)
        3:08.11 (39.42)     3:47.32 (39.21)     4:26.54 (39.22)     5:05.90 (39.36)
        5:45.37 (39.47)     6:24.64 (39.27)     7:04.37 (39.73)     7:44.04 (39.67)
        8:24.37 (40.33)     9:03.76 (39.39)     9:43.81 (40.05)    10:23.82 (40.01)
       11:04.12 (40.30)    11:43.80 (39.68)    12:24.95 (41.15)    13:05.27 (40.32)
       13:45.74 (40.47)    14:26.05 (40.31)    15:06.57 (40.52)    15:47.04 (40.47)
       16:27.98 (40.94)    17:08.76 (40.78)    17:49.63 (40.87)    18:30.20 (40.57)
       19:10.11 (39.91)    19:48.27 (38.16)                                        
 11 McCleave, Kayla M         13 MVN                 19:59.19   19:49.38 SJO    
                  35.21     1:15.18 (39.97)     1:56.13 (40.95)     2:39.64 (43.51)
        3:20.06 (40.42)     4:01.25 (41.19)     4:42.45 (41.20)     5:23.36 (40.91)
        6:03.53 (40.17)     6:44.52 (40.99)     7:22.84 (38.32)     8:05.63 (42.79)
        8:44.56 (38.93)     9:25.18 (40.62)    10:06.26 (41.08)    10:44.93 (38.67)
       11:24.45 (39.52)    12:03.86 (39.41)    12:42.02 (38.16)    13:21.40 (39.38)
       14:01.25 (39.85)    14:39.75 (38.50)    15:19.12 (39.37)    15:59.14 (40.02)
       16:39.25 (40.11)    17:18.35 (39.10)    17:56.11 (37.76)    18:33.93 (37.82)
       19:12.41 (38.48)    19:49.38 (36.97)                                        
 12 Jackson, Tiara N          13 CULV                20:02.02   20:03.23 SJO    
                  34.54     1:12.89 (38.35)     1:52.30 (39.41)     2:32.17 (39.87)
        3:12.49 (40.32)     3:53.20 (40.71)     4:33.55 (40.35)     5:14.05 (40.50)
        5:54.48 (40.43)     6:34.69 (40.21)     7:15.84 (41.15)     7:56.09 (40.25)
        8:36.99 (40.90)     9:17.72 (40.73)     9:59.03 (41.31)    10:39.53 (40.50)
       11:20.02 (40.49)    12:00.80 (40.78)    12:40.32 (39.52)    13:21.07 (40.75)
       14:00.97 (39.90)    14:41.12 (40.15)    15:21.56 (40.44)    16:02.58 (41.02)
       16:42.95 (40.37)    17:23.17 (40.22)    18:04.06 (40.89)    18:44.07 (40.01)
       19:24.09 (40.02)    20:03.23 (39.14)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:17.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:17.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Hodges, Macky D           13 GSC                  1:06.82    1:06.50 SJO    
                  32.04     1:06.50 (34.46)                                        
  2 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                 1:09.54    1:06.53 SJO    
                  31.89     1:06.53 (34.64)                                        
  3 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 1:09.15    1:08.83 SJO    
                  33.71     1:08.83 (35.12)                                        
  4 Vass, Stella R            13 CULV                 1:11.76    1:09.73 SJO    
                  34.23     1:09.73 (35.50)                                        
  5 Banos, Samantha A         13 SEAL                 1:10.54    1:10.77 SJO    
                  33.95     1:10.77 (36.82)                                        
  6 Kurtz, Helena M           13 MVN                  1:11.87    1:10.97 SJO    
                  34.04     1:10.97 (36.93)                                        
  7 Hassouna, Malak W         14 NOVA                 1:11.77    1:12.08 SJO    
                  35.39     1:12.08 (36.69)                                        
  8 Edgar, Elise V            13 SEAL                 1:11.15    1:12.72 SJO    
                  34.75     1:12.72 (37.97)                                        
B - Final
  9 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 1:12.87    1:11.01 SJO    
                  34.36     1:11.01 (36.65)                                        
 10 Hansen, Taylor M          14 NOVA                 1:13.06    1:11.50 SJO    
                  34.58     1:11.50 (36.92)                                        
 11 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 1:12.94    1:11.72 SJO    
                  34.31     1:11.72 (37.41)                                        
 12 Boozer, Anna Riley R      13 FAST                 1:13.49    1:12.29 SJO    
                  35.28     1:12.29 (37.01)                                        
 13 Kronson, Mia              13 DRGN                 1:13.59    1:12.58 SJO    
                  34.81     1:12.58 (37.77)                                        
 14 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 1:11.89    1:12.68 SJO    
                  34.77     1:12.68 (37.91)                                        
 15 Lee, Corina A             14 NOVA                 1:13.23    1:13.40 SJO    
                  35.84     1:13.40 (37.56)                                        
 16 Kohlenberger, Piper C     14 UN-04                1:12.64    1:13.79 SJO    
                  35.63     1:13.79 (38.16)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:17.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:17.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hodges, Macky D           13 GSC                  1:06.74    1:06.82 SJO    
  2 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 1:11.18    1:09.15 SJO    
  3 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                 1:08.64    1:09.54 SJO    
  4 Banos, Samantha A         13 SEAL                 1:12.47    1:10.54 SJO    
  5 Edgar, Elise V            13 SEAL                 1:09.30    1:11.15 SJO    
  6 Vass, Stella R            13 CULV                 1:13.42    1:11.76 SJO    
  7 Hassouna, Malak W         14 NOVA                 1:11.59    1:11.77 SJO    
  8 Kurtz, Helena M           13 MVN                  1:11.97    1:11.87 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 1:15.11    1:11.89 SJO    
 10 Bertel, Emma R            13 SWRD                 1:14.76    1:12.37 SJO    
 11 Kohlenberger, Piper C     14 UN-04                1:15.51    1:12.64 SJO    
 12 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 1:11.39    1:12.87 SJO    
 13 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 1:13.30    1:12.94 SJO    
 14 Hansen, Taylor M          14 NOVA                 1:11.69    1:13.06 SJO    
 15 Lee, Corina A             14 NOVA                 1:14.89    1:13.23 SJO    
 16 Boozer, Anna Riley R      13 FAST                 1:16.33    1:13.49 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kronson, Mia              13 DRGN                 1:14.44    1:13.59 SJO    
 18 Lowe, Taylor E            14 GSC                  1:14.91    1:13.95 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Schreiber, Sophia M       14 AZOT                 1:14.43    1:14.28 SJO    
 20 Lin, Sydney R             14 NOVA                 1:15.15    1:14.41 SJO    
 21 Nguyen, Emme C            14 NOVA                 1:15.26    1:14.52 SJO    
 22 Ciborowski, Lauren E      14 NOVA                 1:13.92    1:14.55 SJO    
 23 Hernandez, Sarah T        14 MVN                  1:14.60    1:14.71 SJO    
 24 Miller, Hannah L          13 MVN                  1:15.47    1:14.87 SJO    
 25 Law, Alexandra Q          13 NOVA                 1:17.05    1:15.15 SJO    
 26 Murray, Claire O          14 CITI                 1:13.34    1:15.29 SJO    
 27 De Bellis, Tara R         13 GSC                  1:12.80    1:15.34 SJO    
 28 Gash, Allison M           13 UN-05                1:14.54    1:15.66 SJO    
 29 Stein, Madison            13 CMAC                 1:17.45    1:15.90 SJO    
 30 Blanco, Nina G            13 UN-09                1:15.82    1:15.95 SJO    
 31 Gallimore, Maya J         14 SCAT                 1:14.87    1:16.17 SJO    
 32 Gresham, Bailey C         14 RIPT                 1:16.98    1:16.31 SJO    
 33 Mulhall, Mia B            14 MVN                  1:17.19    1:16.34 SJO    
 34 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN                  1:15.95    1:17.03 SJO    
 35 Garcia, Darla L           14 UN-09                1:14.29    1:17.04 SJO    
 36 Creager, Caroline V       13 MVN                  1:16.53    1:17.06 SJO    
 37 Zhou, Lauren X            13 AZOT                 1:15.11    1:17.22        
 38 Nguyen, Cat-Ly            14 STOP                 1:17.03    1:17.30        
 39 Wu, Elena                 13 NOVA                 1:15.81    1:17.33        
 40 Hoshina, Rin              13 AAM                  1:17.10    1:17.39        
 41 Chou, Maya A              13 CITI                 1:16.68    1:17.59        
 42 Liu, Serena J             14 AZOT                 1:16.84    1:17.66        
 43 Davis, Ellie R            13 NOVA                 1:16.69    1:17.69        
 44 Snodgrass, Anastasia K    13 MVN                  1:17.10    1:18.24        
 45 Canalita, Nylah S         13 SACA                 1:17.40    1:18.79        
 46 Sullivan, Elise M         13 NOVA                 1:16.32    1:18.82        
 47 Hickman, Chloe A          13 AZOT                 1:16.92    1:19.10        
 48 Walsh, Tristin J          14 MVN                  1:17.14    1:19.20        
 49 Kerr, Henley B            13 MVN                  1:17.01    1:19.37        
 50 Chang, Natalie W          13 NBS                  1:15.93    1:20.10        
 51 Abdelrahim, Sarah         14 MVN                  1:16.93    1:20.18        
 52 Hashemi, Ava A            13 MVN                  1:17.51    1:21.07        
 53 Stinson, Kayli A          14 UN-05                1:16.17    1:21.42        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:46.70  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:46.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Hodges, Macky D           13 GSC                  2:26.87    2:24.59 SJO    
                  33.64     1:10.11 (36.47)     1:47.57 (37.46)     2:24.59 (37.02)
  2 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 2:28.33    2:25.73 SJO    
                  35.01     1:12.05 (37.04)     1:49.21 (37.16)     2:25.73 (36.52)
  3 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                 2:30.38    2:30.42 SJO    
                  34.53     1:12.49 (37.96)     1:51.27 (38.78)     2:30.42 (39.15)
  4 Bever, Milan S            13 AZOT                 2:32.28    2:31.85 SJO    
                  35.13     1:12.81 (37.68)     1:52.54 (39.73)     2:31.85 (39.31)
  5 Shead, Isabella G         14 SEAL                 2:33.11    2:33.17 SJO    
                  35.35     1:14.00 (38.65)     1:53.42 (39.42)     2:33.17 (39.75)
  6 Schreiber, Sophia M       14 AZOT                 2:34.94    2:34.46 SJO    
                  35.62     1:14.47 (38.85)     1:54.94 (40.47)     2:34.46 (39.52)
  7 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 2:35.36    2:34.71 SJO    
                  36.11     1:14.96 (38.85)     1:54.98 (40.02)     2:34.71 (39.73)
  8 Kurtz, Helena M           13 MVN                  2:35.50    2:37.28 SJO    
                  36.02     1:15.50 (39.48)     1:56.55 (41.05)     2:37.28 (40.73)
B - Final
  9 Copeland, Stella A        14 SCAT                 2:36.28    2:33.62 SJO    
                  36.66     1:15.91 (39.25)     1:55.22 (39.31)     2:33.62 (38.40)
 10 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 2:36.56    2:34.43 SJO    
                  36.57     1:16.37 (39.80)     1:55.53 (39.16)     2:34.43 (38.90)
 11 Lee, Corina A             14 NOVA                 2:38.07    2:35.79 SJO    
                  37.26     1:16.57 (39.31)     1:56.90 (40.33)     2:35.79 (38.89)
 12 Zhou, Lauren X            13 AZOT                 2:36.55    2:36.84 SJO    
                  36.75     1:16.26 (39.51)     1:56.67 (40.41)     2:36.84 (40.17)
 13 Lindenberg, Alexandra L   14 NOVA                 2:39.94    2:37.46 SJO    
                  37.21     1:17.42 (40.21)     1:57.65 (40.23)     2:37.46 (39.81)
 14 Creager, Caroline V       13 MVN                  2:39.98    2:39.43 SJO    
                  38.28     1:18.79 (40.51)     1:59.13 (40.34)     2:39.43 (40.30)
 15 Bertel, Emma R            13 SWRD                 2:38.25    2:39.93 SJO    
                  37.45     1:18.51 (41.06)     1:59.20 (40.69)     2:39.93 (40.73)
 16 Lowe, Taylor E            14 GSC                  2:38.78    2:46.79        
                  38.76     1:20.57 (41.81)     2:04.01 (43.44)     2:46.79 (42.78)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:46.70  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:46.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hodges, Macky D           13 GSC                  2:25.69    2:26.87 SJO    
                                1:09.73 ( )   2:26.87 (1:17.14)                    
  2 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 2:27.95    2:28.33 SJO    
                                1:12.46 ( )   2:28.33 (1:15.87)                    
  3 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                 2:32.30    2:30.38 SJO    
                                1:12.60 ( )   2:30.38 (1:17.78)                    
  4 Bever, Milan S            13 AZOT                 2:31.37    2:32.28 SJO    
                                1:12.75 ( )   2:32.28 (1:19.53)                    
  5 Shead, Isabella G         14 SEAL                 2:31.87    2:33.11 SJO    
                                1:13.99 ( )   2:33.11 (1:19.12)                    
  6 Schreiber, Sophia M       14 AZOT                 2:36.22    2:34.94 SJO    
                                1:14.77 ( )   2:34.94 (1:20.17)                    
  7 Isaly, Abigail G          14 NOVA                 2:33.92    2:35.36 SJO    
                                1:14.83 ( )   2:35.36 (1:20.53)                    
  8 Kurtz, Helena M           13 MVN                  2:43.68    2:35.50 SJO    
                                1:15.35 ( )   2:35.50 (1:20.15)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Copeland, Stella A        14 SCAT                 2:37.00    2:36.28 SJO    
                                1:16.14 ( )   2:36.28 (1:20.14)                    
 10 Zhou, Lauren X            13 AZOT                 2:35.42    2:36.55 SJO    
                                1:15.70 ( )   2:36.55 (1:20.85)                    
 11 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 2:42.30    2:36.56 SJO    
                                1:16.50 ( )   2:36.56 (1:20.06)                    
 12 Lee, Corina A             14 NOVA                 2:41.99    2:38.07 SJO    
                                1:17.38 ( )   2:38.07 (1:20.69)                    
 13 Bertel, Emma R            13 SWRD                 2:41.24    2:38.25 SJO    
                                1:17.54 ( )   2:38.25 (1:20.71)                    
 14 Lowe, Taylor E            14 GSC                  2:42.96    2:38.78 SJO    
                                1:17.85 ( )   2:38.78 (1:20.93)                    
 15 Lindenberg, Alexandra L   14 NOVA                 2:40.00    2:39.94 SJO    
                                1:17.63 ( )   2:39.94 (1:22.31)                    
 16 Creager, Caroline V       13 MVN                  2:39.40    2:39.98 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gresham, Bailey C         14 RIPT                 2:45.44    2:40.45 SJO    
                                1:19.03 ( )   2:40.45 (1:21.42)                    
 18 Edgar, Elise V            13 SEAL                 2:38.45    2:40.90 SJO    
                                1:18.58 ( )   2:40.90 (1:22.32)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wu, Elena                 13 NOVA                 2:44.41    2:41.33 SJO    
                                1:17.62 ( )   2:41.33 (1:23.71)                    
 20 Mulhall, Mia B            14 MVN                  2:43.99    2:41.38 SJO    
                                1:19.40 ( )   2:41.38 (1:21.98)                    
 21 Davis, Ellie R            13 NOVA                 2:45.62    2:41.55 SJO    
                                1:19.08 ( )   2:41.55 (1:22.47)                    
 22 Miller, Hannah L          13 MVN                  2:44.24    2:42.46 SJO    
                                1:19.79 ( )   2:42.46 (1:22.67)                    
 23 Hernandez, Sarah T        14 MVN                  2:42.71    2:43.82 SJO    
                                1:18.99 ( )   2:43.82 (1:24.83)                    
 24 Lin, Sydney R             14 NOVA                 2:43.38    2:44.82 SJO    
                                1:17.63 ( )   2:44.82 (1:27.19)                    
 25 Donnelley, Lauren M       13 CITI                 2:46.49    2:44.86 SJO    
                                1:21.18 ( )   2:44.86 (1:23.68)                    
 26 Liu, Serena J             14 AZOT                 2:44.02    2:44.95 SJO    
                                1:20.27 ( )   2:44.95 (1:24.68)                    
 27 Hynes, Kayleigh N         13 MVN                  2:46.21    2:44.97 SJO    
                                1:21.79 ( )   2:44.97 (1:23.18)                    
 28 Veingkeo, Alexa           13 DRGN                 2:46.77    2:45.15 SJO    
                                1:18.38 ( )   2:45.15 (1:26.77)                    
 29 Sullivan, Elise M         13 NOVA                 2:45.61    2:45.30 SJO    
                                1:19.80 ( )   2:45.30 (1:25.50)                    
 30 Malloy, Morganne C        14 NOVA                 2:46.07    2:45.33 SJO    
                                1:21.22 ( )   2:45.33 (1:24.11)                    
 31 Nguyen, Emme C            14 NOVA                 2:44.08    2:45.77 SJO    
                                1:19.41 ( )   2:45.77 (1:26.36)                    
 32 Nguyen, Cat-Ly            14 STOP                 2:44.68    2:46.08 SJO    
                                1:19.99 ( )   2:46.08 (1:26.09)                    
 33 Khan, Isabel A            13 NOVA                 2:42.81    2:46.82        
                                1:20.19 ( )   2:46.82 (1:26.63)                    
 34 Lloyd, Layla B            14 SCAT                 2:47.44    2:48.53        
                                1:22.97 ( )   2:48.53 (1:25.56)                    
 35 Gallimore, Maya J         14 SCAT                 2:44.36    2:48.68        
                                1:20.61 ( )   2:48.68 (1:28.07)                    
 36 Pau, Joyce L              14 FAST                 2:45.91    2:49.93        
                                1:23.19 ( )   2:49.93 (1:26.74)                    
 37 Fleming, Halia J          13 SCAT                 2:45.11    2:50.24        
                                1:23.53 ( )   2:50.24 (1:26.71)                    
 38 Stinson, Kayli A          14 UN-05                2:46.98    2:52.27        
                                1:24.42 ( )   2:52.27 (1:27.85)                    
 39 Walsh, Tristin J          14 MVN                  2:43.85    2:53.97        
                                1:24.27 ( )   2:53.97 (1:29.70)                    
 40 Hashemi, Ava A            13 MVN                  2:44.02    2:54.54        
                                1:24.09 ( )   2:54.54 (1:30.45)                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:27.80  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:27.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                 1:15.96    1:15.94 SJO    
                  35.28     1:15.94 (40.66)                                        
  2 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                 1:17.30    1:16.48 SJO    
                  36.60     1:16.48 (39.88)                                        
  3 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                 1:18.28    1:17.80 SJO    
                  36.12     1:17.80 (41.68)                                        
  4 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 1:18.86    1:19.14 SJO    
                  37.22     1:19.14 (41.92)                                        
  5 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 1:18.88    1:19.75 SJO    
                  37.62     1:19.75 (42.13)                                        
  6 Lee, Corina A             14 NOVA                 1:19.18    1:19.79 SJO    
                  38.14     1:19.79 (41.65)                                        
  7 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  1:19.91    1:20.02 SJO    
                  38.55     1:20.02 (41.47)                                        
  8 Koehler, Emma L           14 CITI                 1:20.44    1:21.38 SJO    
                  38.23     1:21.38 (43.15)                                        
B - Final
  9 Davis, Ellie R            13 NOVA                 1:20.51    1:19.05 SJO    
                  37.09     1:19.05 (41.96)                                        
 10 French, Amber S           14 NOVA                 1:21.26    1:20.91 SJO    
                  37.81     1:20.91 (43.10)                                        
 11 MacGregor, Ellie J        14 UN-10                1:21.01    1:21.14 SJO    
                  37.71     1:21.14 (43.43)                                        
 12 Mesina, Jazmine M         14 CITI                 1:23.22    1:22.87 SJO    
                  38.95     1:22.87 (43.92)                                        
 13 Sullivan, Elise M         13 NOVA                 1:22.08    1:22.90 SJO    
                  38.87     1:22.90 (44.03)                                        
 14 Raine, Analise L          13 MVN                  1:22.48    1:23.10 SJO    
                  40.09     1:23.10 (43.01)                                        
 15 Boomsma, Addison J        13 NOVA                 1:21.91    1:24.53 SJO    
                  41.07     1:24.53 (43.46)                                        
 16 Silberman, Danyelle H     14 SET                  1:22.79    1:24.81 SJO    
                  39.91     1:24.81 (44.90)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:27.80  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:27.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                 1:16.05    1:15.96 SJO    
  2 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                 1:16.66    1:17.30 SJO    
  3 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                 1:17.50    1:18.28 SJO    
  4 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 1:19.12    1:18.86 SJO    
  5 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 1:19.07    1:18.88 SJO    
  6 Lee, Corina A             14 NOVA                 1:19.69    1:19.18 SJO    
  7 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  1:20.34    1:19.91 SJO    
  8 Koehler, Emma L           14 CITI                 1:21.57    1:20.44 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Davis, Ellie R            13 NOVA                 1:21.13    1:20.51 SJO    
 10 MacGregor, Ellie J        14 UN-10                1:23.37    1:21.01 SJO    
 11 French, Amber S           14 NOVA                 1:20.50    1:21.26 SJO    
 12 Boomsma, Addison J        13 NOVA                 1:21.60    1:21.91 SJO    
 13 Sullivan, Elise M         13 NOVA                 1:22.21    1:22.08 SJO    
 14 Raine, Analise L          13 MVN                  1:25.29    1:22.48 SJO    
 15 Silberman, Danyelle H     14 SET                  1:21.48    1:22.79 SJO    
 16 Mesina, Jazmine M         14 CITI                 1:23.31    1:23.22 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Holland, Kasia E          13 CULV                 1:27.72    1:23.69 SJO    
 18 Jocic, Jana               13 NOVA                 1:25.83    1:23.88 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nguyen, Emme C            14 NOVA                 1:24.64    1:24.10 SJO    
 20 Huang, Jasmine            14 UN-09                1:24.19    1:24.12 SJO    
 21 Kerr, Henley B            13 MVN                  1:26.59    1:24.38 SJO    
 22 Gargantiel, Mika S        14 GSC                  1:23.96    1:24.49 SJO    
 23 Hickman, Chloe A          13 AZOT                 1:25.56    1:25.10 SJO    
 24 Jaievsky, Anoushka S      14 FAST                 1:26.70    1:25.34 SJO    
 25 Aldridge, Tana Aldridge   14 VKNG                 1:24.03    1:25.52 SJO    
 26 French, Kennedy G         14 CITI                 1:27.38    1:25.90 SJO    
 27 Thai, Margrett B          13 RIPT                 1:23.22    1:26.03 SJO    
 28 Lee, Julia S              14 MVN                  1:26.37    1:26.08 SJO    
 29 Santa Ana, Reagan E       13 CITI                 1:24.77    1:26.79 SJO    
 30 Zhou, Lauren X            13 AZOT                 1:23.31    1:27.09 SJO    
 31 Sridevan, Sanoja C        14 CITI                 1:26.34    1:27.36 SJO    
 32 Snodgrass, Anastasia K    13 MVN                  1:26.85    1:27.38 SJO    
 33 Portillo, Tori G          14 FAST                 1:26.94    1:27.39 SJO    
 34 Blanco, Nina G            13 UN-09                1:25.21    1:27.66 SJO    
 35 Mai, Julie P              13 FAST                 1:25.82    1:28.15        
 36 Fan, Kiana                13 AZOT                 1:27.57    1:28.36        
 37 Villasenor, Lianna S      13 MVN                  1:26.84    1:29.05        
 38 Chen, Chloe M             14 UN-09                1:24.33    1:29.27        
 39 Lustyk, Peyton A          13 FAST                 1:26.96    1:29.83        
 40 Healy, Leah D             13 MVN                  1:25.01    1:32.10        
 41 Meister, Cate E           14 RIPT                 1:26.16    1:32.62        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:08.80  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  3:08.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Malloy, Morganne C        14 NOVA                 2:40.44    2:36.36 SJO    
                  35.67     1:15.37 (39.70)     1:56.34 (40.97)     2:36.36 (40.02)
  2 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                 2:48.88    2:46.33 SJO    
                  36.74     1:19.23 (42.49)     2:03.13 (43.90)     2:46.33 (43.20)
  3 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                 2:49.90    2:46.40 SJO    
                  37.18     1:19.08 (41.90)     2:03.22 (44.14)     2:46.40 (43.18)
  4 Copeland, Stella A        14 SCAT                 2:49.03    2:47.31 SJO    
                  37.79     1:20.54 (42.75)     2:03.75 (43.21)     2:47.31 (43.56)
  5 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 2:51.49    2:48.83 SJO    
                  37.92     1:20.74 (42.82)     2:04.51 (43.77)     2:48.83 (44.32)
  6 Lee, Corina A             14 NOVA                 2:52.26    2:50.72 SJO    
                  38.39     1:22.35 (43.96)     2:06.70 (44.35)     2:50.72 (44.02)
  7 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  2:54.14    2:51.02 SJO    
                  39.19     1:22.60 (43.41)     2:07.25 (44.65)     2:51.02 (43.77)
  8 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 2:52.52    2:52.08 SJO    
                  38.57     1:22.99 (44.42)     2:07.52 (44.53)     2:52.08 (44.56)
B - Final
  9 Koehler, Emma L           14 CITI                 2:55.30    2:51.13 SJO    
                  38.47     1:22.40 (43.93)     2:07.01 (44.61)     2:51.13 (44.12)
 10 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 2:56.12    2:53.48 SJO    
                  40.01     1:23.61 (43.60)     2:08.71 (45.10)     2:53.48 (44.77)
 11 French, Amber S           14 NOVA                 2:55.94    2:53.78 SJO    
                  38.28     1:23.22 (44.94)     2:08.50 (45.28)     2:53.78 (45.28)
 12 Davis, Ellie R            13 NOVA                 2:57.17    2:54.42 SJO    
                  38.88     1:23.32 (44.44)     2:09.11 (45.79)     2:54.42 (45.31)
 13 Sullivan, Elise M         13 NOVA                 2:56.24    2:55.95 SJO    
                  40.74     1:25.70 (44.96)     2:10.23 (44.53)     2:55.95 (45.72)
 14 Raine, Analise L          13 MVN                  2:55.85    2:57.87 SJO    
                  41.24     1:26.58 (45.34)     2:12.65 (46.07)     2:57.87 (45.22)
 15 Patino, Adriana V         14 GSC                  2:56.49    2:58.11 SJO    
                  40.90     1:25.78 (44.88)     2:11.79 (46.01)     2:58.11 (46.32)
 16 Nguyen, Emme C            14 NOVA                 3:00.69    3:00.94 SJO    
                  40.88     1:26.11 (45.23)     2:13.76 (47.65)     3:00.94 (47.18)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:08.80  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  3:08.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Malloy, Morganne C        14 NOVA                 2:38.66    2:40.44 SJO    
                                1:17.13 ( )   2:40.44 (1:23.31)                    
  2 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                 2:46.92    2:48.88 SJO    
                                1:19.57 ( )   2:48.88 (1:29.31)                    
  3 Copeland, Stella A        14 SCAT                 2:47.93    2:49.03 SJO    
                                1:21.35 ( )   2:49.03 (1:27.68)                    
  4 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                 2:45.32    2:49.90 SJO    
                                1:20.81 ( )   2:49.90 (1:29.09)                    
  5 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 2:50.34    2:51.49 SJO    
                                1:22.07 ( )   2:51.49 (1:29.42)                    
  6 Lee, Corina A             14 NOVA                 2:52.81    2:52.26 SJO    
                                1:23.04 ( )   2:52.26 (1:29.22)                    
  7 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 2:51.09    2:52.52 SJO    
                                1:22.49 ( )   2:52.52 (1:30.03)                    
  8 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  2:53.34    2:54.14 SJO    
                                1:24.01 ( )   2:54.14 (1:30.13)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Koehler, Emma L           14 CITI                 2:55.26    2:55.30 SJO    
                                1:23.40 ( )   2:55.30 (1:31.90)                    
 10 Raine, Analise L          13 MVN                  3:03.72    2:55.85 SJO    
                                1:24.98 ( )   2:55.85 (1:30.87)                    
 11 French, Amber S           14 NOVA                 2:54.20    2:55.94 SJO    
                                1:24.42 ( )   2:55.94 (1:31.52)                    
 12 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 2:58.73    2:56.12 SJO    
                                1:23.93 ( )   2:56.12 (1:32.19)                    
 13 Sullivan, Elise M         13 NOVA                 2:55.63    2:56.24 SJO    
                                1:24.13 ( )   2:56.24 (1:32.11)                    
 14 Patino, Adriana V         14 GSC                  2:54.69    2:56.49 SJO    
                                1:24.75 ( )   2:56.49 (1:31.74)                    
 15 Davis, Ellie R            13 NOVA                 2:55.27    2:57.17 SJO    
                                1:24.93 ( )   2:57.17 (1:32.24)                    
 16 Nguyen, Emme C            14 NOVA                 3:01.37    3:00.69 SJO    
                                1:26.59 ( )   3:00.69 (1:34.10)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Huang, Jasmine            14 UN-09                2:56.65    3:01.64 SJO    
                                1:27.60 ( )   3:01.64 (1:34.04)                    
 18 Jaievsky, Anoushka S      14 FAST                 3:04.51    3:02.06 SJO    
                                1:26.72 ( )   3:02.06 (1:35.34)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jocic, Jana               13 NOVA                 3:00.89    3:02.15 SJO    
                                1:26.54 ( )   3:02.15 (1:35.61)                    
 20 Schreiber, Sophia M       14 AZOT                 3:04.42    3:04.25 SJO    
                                1:29.15 ( )   3:04.25 (1:35.10)                    
 21 Silberman, Danyelle H     14 SET                  2:54.99    3:04.41 SJO    
                                1:25.53 ( )   3:04.41 (1:38.88)                    
 22 MacGregor, Ellie J        14 UN-10                3:00.91    3:04.45 SJO    
                                1:26.84 ( )   3:04.45 (1:37.61)                    
 23 Kerr, Henley B            13 MVN                  3:08.62    3:04.74 SJO    
                                1:29.11 ( )   3:04.74 (1:35.63)                    
 24 Mesina, Jazmine M         14 CITI                 3:06.83    3:05.42 SJO    
                                1:30.18 ( )   3:05.42 (1:35.24)                    
 25 Gargantiel, Mika S        14 GSC                  3:03.53    3:06.34 SJO    
                                1:29.45 ( )   3:06.34 (1:36.89)                    
 26 Cadena, Addison G         13 NOVA                 3:07.01    3:06.52 SJO    
                                1:31.09 ( )   3:06.52 (1:35.43)                    
 27 Thai, Margrett B          13 RIPT                 3:00.23    3:07.36 SJO    
                                1:32.23 ( )   3:07.36 (1:35.13)                    
 28 Zhou, Lauren X            13 AZOT                 3:04.68    3:08.97        
                                1:30.82 ( )   3:08.97 (1:38.15)                    
 29 Portillo, Tori G          14 FAST                 3:07.57    3:09.34        
                                1:29.90 ( )   3:09.34 (1:39.44)                    
 30 Lee, Julia S              14 MVN                  3:06.45    3:10.76        
                                1:31.05 ( )   3:10.76 (1:39.71)                    
 31 Mai, Julie P              13 FAST                 3:03.38    3:11.59        
                                1:31.50 ( )   3:11.59 (1:40.09)                    
 32 Boomsma, Addison J        13 NOVA                 3:06.91    3:12.34        
                                1:34.93 ( )   3:12.34 (1:37.41)                    
 33 Fan, Kiana                13 AZOT                 3:08.59    3:12.89        
                                1:32.27 ( )   3:12.89 (1:40.62)                    
 34 Blanco, Nina G            13 UN-09                3:06.03    3:12.90        
                                1:31.96 ( )   3:12.90 (1:40.94)                    
 35 Chen, Chloe M             14 UN-09                3:03.81    3:13.39        
                                1:31.61 ( )   3:13.39 (1:41.78)                    
 36 Gresham, Bailey C         14 RIPT                 3:07.45    3:14.38        
                                1:34.78 ( )   3:14.38 (1:39.60)                    
 37 Hynes, Kayleigh N         13 MVN                  3:06.94    3:17.36        
                                1:36.30 ( )   3:17.36 (1:41.06)                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:14.60  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:14.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                 1:04.46    1:03.96 SJO    
                  29.57     1:03.96 (34.39)                                        
  2 Banos, Samantha A         13 SEAL                 1:06.25    1:05.32 SJO    
                  31.00     1:05.32 (34.32)                                        
  3 Kohlenberger, Piper C     14 UN-04                1:05.88    1:05.59 SJO    
                  30.96     1:05.59 (34.63)                                        
  4 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 1:06.90    1:06.46 SJO    
                  31.12     1:06.46 (35.34)                                        
  5 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 1:08.33    1:07.76 SJO    
                  32.00     1:07.76 (35.76)                                        
  6 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 1:08.37    1:08.02 SJO    
                  32.03     1:08.02 (35.99)                                        
  7 French, Kennedy G         14 CITI                 1:07.72    1:08.21 SJO    
                  31.95     1:08.21 (36.26)                                        
  7 Rogers, Arwen S           14 HOLY                 1:08.40    1:08.21 SJO    
                  32.49     1:08.21 (35.72)                                        
B - Final
  9 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 1:09.49    1:07.06 SJO    
                  31.34     1:07.06 (35.72)                                        
 10 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 1:08.52    1:07.54 SJO    
                  31.14     1:07.54 (36.40)                                        
 11 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  1:08.85    1:07.94 SJO    
                  32.05     1:07.94 (35.89)                                        
 12 Hassouna, Malak W         14 NOVA                 1:08.61    1:08.29 SJO    
                  31.25     1:08.29 (37.04)                                        
 13 French, Amber S           14 NOVA                 1:09.61    1:08.58 SJO    
                  31.53     1:08.58 (37.05)                                        
 14 Ramos, Elleanna R         13 STOP                 1:09.59    1:09.14 SJO    
                  32.67     1:09.14 (36.47)                                        
 15 De Bellis, Tara R         13 GSC                  1:08.70    1:09.60 SJO    
                  31.64     1:09.60 (37.96)                                        
 16 Ciborowski, Lauren E      14 NOVA                 1:09.09    1:09.72 SJO    
                  32.53     1:09.72 (37.19)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:14.60  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:14.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                 1:04.77    1:04.46 SJO    
  2 Kohlenberger, Piper C     14 UN-04                1:06.78    1:05.88 SJO    
  3 Banos, Samantha A         13 SEAL                 1:07.17    1:06.25 SJO    
  4 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 1:06.47    1:06.90 SJO    
  5 French, Kennedy G         14 CITI                 1:09.09    1:07.72 SJO    
  6 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 1:08.83    1:08.33 SJO    
  7 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 1:11.91    1:08.37 SJO    
  8 Rogers, Arwen S           14 HOLY                 1:10.81    1:08.40 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 1:12.36    1:08.52 SJO    
 10 Hassouna, Malak W         14 NOVA                 1:08.09    1:08.61 SJO    
 11 De Bellis, Tara R         13 GSC                  1:09.63    1:08.70 SJO    
 12 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  1:09.92    1:08.85 SJO    
 13 Ciborowski, Lauren E      14 NOVA                 1:09.35    1:09.09 SJO    
 14 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 1:08.05    1:09.49 SJO    
 15 Ramos, Elleanna R         13 STOP                 1:10.86    1:09.59 SJO    
 16 French, Amber S           14 NOVA                 1:13.84    1:09.61 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                 1:09.96    1:09.62 SJO    
 18 Lowe, Taylor E            14 GSC                  1:11.90    1:09.89 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hansen, Taylor M          14 NOVA                 1:10.47    1:10.01 SJO    
 20 Kurtz, Helena M           13 MVN                  1:13.27    1:10.18 SJO    
 21 Huynh, Kim T              13 NOVA                 1:13.12    1:10.43 SJO    
 22 Kronson, Mia              13 DRGN                 1:12.20    1:10.55 SJO    
 23 Santa Ana, Reagan E       13 CITI                 1:12.25    1:10.60 SJO    
 24 Murray, Claire O          14 CITI                 1:13.53    1:10.69 SJO    
 25 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 1:13.06    1:10.73 SJO    
 26 Novak, Makayla M          13 SWRD                 1:14.02    1:11.23 SJO    
 27 Bell, Sydney A            13 FAST                 1:14.27    1:11.57 SJO    
 28 Dang, Yen N               13 UN-04                1:11.58    1:11.66 SJO    
 29 Bever, Milan S            13 AZOT                 1:11.44    1:11.79 SJO    
 30 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  1:11.42    1:11.80 SJO    
 31 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                 1:12.75    1:12.57 SJO    
 32 Crother-Collado, Gabriel  14 CULV                 1:12.48    1:12.89 SJO    
 33 Gallimore, Maya J         14 SCAT                 1:12.57    1:13.07 SJO    
 34 Cadena, Addison G         13 NOVA                 1:13.23    1:13.11 SJO    
 35 Dawley, Kaitlyn C         14 SET                  1:14.27    1:13.47 SJO    
 36 Davis, Ellie R            13 NOVA                 1:13.16    1:13.64 SJO    
 37 Wu, Gretchen              14 MVN                  1:12.71    1:14.19 SJO    
 38 Hickman, Chloe A          13 AZOT                 1:13.51    1:14.39 SJO    
 39 Holland, Kasia E          13 CULV                 1:14.50    1:14.51 SJO    
 40 Kopp, Jaden G             13 SCAT                 1:13.37    1:14.84        
 41 Lin, Sydney R             14 NOVA                 1:11.79    1:14.96        
 42 Edgar, Elise V            13 SEAL                 1:12.72    1:15.18        
 43 Garcia, Darla L           14 UN-09                1:14.42    1:15.41        
 44 Hoshina, Rin              13 AAM                  1:14.42    1:15.45        
 45 Kanda, Sofia E            13 AZOT                 1:12.86    1:15.55        
 46 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP                 1:14.03    1:18.09        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:55.40  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:55.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  2:20.66    2:22.47 SJO    
                  32.95     1:09.43 (36.48)     1:46.05 (36.62)     2:22.47 (36.42)
  2 Kohlenberger, Piper C     14 UN-04                2:27.18    2:24.93 SJO    
                  32.27     1:09.52 (37.25)     1:47.33 (37.81)     2:24.93 (37.60)
  3 Banos, Samantha A         13 SEAL                 2:27.32    2:25.76 SJO    
                  32.59     1:09.57 (36.98)     1:47.11 (37.54)     2:25.76 (38.65)
  4 Rogers, Arwen S           14 HOLY                 2:28.75    2:25.95 SJO    
                  32.93     1:10.44 (37.51)     1:48.73 (38.29)     2:25.95 (37.22)
  5 Chow, Kailee K            13 FAST                 2:31.15    2:26.76 SJO    
                  32.37     1:09.42 (37.05)     1:47.82 (38.40)     2:26.76 (38.94)
  6 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 2:29.56    2:27.80 SJO    
                  32.67     1:10.09 (37.42)     1:48.65 (38.56)     2:27.80 (39.15)
  7 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 2:29.00    2:27.97 SJO    
                  33.31     1:10.82 (37.51)     1:49.44 (38.62)     2:27.97 (38.53)
  8 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 2:31.01    2:29.56 SJO    
                  33.32     1:10.80 (37.48)     1:50.11 (39.31)     2:29.56 (39.45)
B - Final
  9 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 2:32.87    2:31.31 SJO    
                  33.10     1:10.91 (37.81)     1:49.95 (39.04)     2:31.31 (41.36)
 10 Novak, Makayla M          13 SWRD                 2:34.43    2:33.73 SJO    
                  34.99     1:13.69 (38.70)     1:53.95 (40.26)     2:33.73 (39.78)
 11 Ciborowski, Lauren E      14 NOVA                 2:34.40    2:34.61 SJO    
                  33.50     1:12.62 (39.12)     1:54.48 (41.86)     2:34.61 (40.13)
 12 French, Kennedy G         14 CITI                 2:34.50    2:34.98 SJO    
                  34.05     1:12.88 (38.83)     1:52.89 (40.01)     2:34.98 (42.09)
 13 Huynh, Kim T              13 NOVA                 2:33.97    2:35.64 SJO    
                  33.79     1:12.84 (39.05)     1:53.05 (40.21)     2:35.64 (42.59)
 14 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 2:36.23    2:37.97 SJO    
                  35.59     1:15.87 (40.28)     1:56.66 (40.79)     2:37.97 (41.31)
 15 Riley, Miranda K          14 MVN                  2:36.84    2:38.60 SJO    
                  37.95     1:18.46 (40.51)     2:00.33 (41.87)     2:38.60 (38.27)
 16 De Bellis, Tara R         13 GSC                  2:36.42    2:44.90 SJO    
                  34.41     1:16.99 (42.58)     2:01.51 (44.52)     2:44.90 (43.39)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:55.40  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:55.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  2:22.53    2:20.66 SJO    
                                1:08.23 ( )   2:20.66 (1:12.43)                    
  2 Kohlenberger, Piper C     14 UN-04                2:28.40    2:27.18 SJO    
                                1:09.09 ( )   2:27.18 (1:18.09)                    
  3 Banos, Samantha A         13 SEAL                 2:29.96    2:27.32 SJO    
                                1:09.01 ( )   2:27.32 (1:18.31)                    
  4 Rogers, Arwen S           14 HOLY                 2:39.49    2:28.75 SJO    
                                1:09.52 ( )   2:28.75 (1:19.23)                    
  5 O'Brien, Emily M          13 SCAT                 2:29.47    2:29.00 SJO    
                                1:11.25 ( )   2:29.00 (1:17.75)                    
  6 Nguyen, Carolyn D         14 NOVA                 2:28.12    2:29.56 SJO    
                                1:10.05 ( )   2:29.56 (1:19.51)                    
  7 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 2:36.33    2:31.01 SJO    
                                1:11.27 ( )   2:31.01 (1:19.74)                    
  8 Chow, Kailee K            13 FAST                 2:32.38    2:31.15 SJO    
                                1:10.48 ( )   2:31.15 (1:20.67)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 2:36.30    2:32.87 SJO    
                                1:11.07 ( )   2:32.87 (1:21.80)                    
 10 Huynh, Kim T              13 NOVA                 2:42.02    2:33.97 SJO    
                                1:11.81 ( )   2:33.97 (1:22.16)                    
 11 Ciborowski, Lauren E      14 NOVA                 2:42.47    2:34.40 SJO    
                                1:12.41 ( )   2:34.40 (1:21.99)                    
 12 Novak, Makayla M          13 SWRD                 2:39.18    2:34.43 SJO    
                                1:14.67 ( )   2:34.43 (1:19.76)                    
 13 French, Kennedy G         14 CITI                 2:38.45    2:34.50 SJO    
                                1:11.76 ( )   2:34.50 (1:22.74)                    
 14 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 2:42.62    2:36.23 SJO    
                                1:13.67 ( )   2:36.23 (1:22.56)                    
 15 De Bellis, Tara R         13 GSC                  2:41.80    2:36.42 SJO    
                                1:12.84 ( )   2:36.42 (1:23.58)                    
 16 Riley, Miranda K          14 MVN                  2:42.79    2:36.84 SJO    
                                1:16.76 ( )   2:36.84 (1:20.08)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 2:32.13    2:37.02 SJO    
                                1:13.50 ( )   2:37.02 (1:23.52)                    
 18 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  2:48.25    2:37.27 SJO    
                                1:14.29 ( )   2:37.27 (1:22.98)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bever, Milan S            13 AZOT                 2:35.91    2:39.40 SJO    
                                1:14.21 ( )   2:39.40 (1:25.19)                    
 20 Kronson, Mia              13 DRGN                 2:43.03    2:40.03 SJO    
                                1:13.72 ( )   2:40.03 (1:26.31)                    
 21 Cadena, Addison G         13 NOVA                 2:37.81    2:41.47 SJO    
                                1:14.73 ( )   2:41.47 (1:26.74)                    
 22 Schreiber, Sophia M       14 AZOT                 2:44.97    2:42.32 SJO    
                                1:15.56 ( )   2:42.32 (1:26.76)                    
 23 Lawson, Brooke A          14 SET                  2:43.31    2:43.82 SJO    
                                1:16.21 ( )   2:43.82 (1:27.61)                    
 24 Dang, Yen N               13 UN-04                2:48.07    2:45.60 SJO    
                                1:15.17 ( )   2:45.60 (1:30.43)                    
 25 Wu, Gretchen              14 MVN                  2:43.05    2:45.63 SJO    
                                1:17.27 ( )   2:45.63 (1:28.36)                    
 26 Khan, Isabel A            13 NOVA                 2:38.95    2:46.41 SJO    
                                1:16.66 ( )   2:46.41 (1:29.75)                    
 27 Hickman, Chloe A          13 AZOT                 2:54.26    2:47.25 SJO    
                                1:18.77 ( )   2:47.25 (1:28.48)                    
 28 Freitas, Emily M          13 MVN                  2:48.03    2:47.38 SJO    
                                1:19.61 ( )   2:47.38 (1:27.77)                    
 29 Zamani, Dena              13 MVN                  2:46.66    2:48.39 SJO    
                                1:20.32 ( )   2:48.39 (1:28.07)                    
 30 Fleming, Halia J          13 SCAT                 2:53.95    2:48.76 SJO    
                                1:18.93 ( )   2:48.76 (1:29.83)                    
 31 Kerr, Henley B            13 MVN                  2:47.63    2:50.28 SJO    
                                1:16.72 ( )   2:50.28 (1:33.56)                    
 32 French, Amber S           14 NOVA                 2:48.20    2:51.40 SJO    
                                1:15.23 ( )   2:51.40 (1:36.17)                    
 33 Pau, Joyce L              14 FAST                 2:50.28    2:51.51 SJO    
                                1:20.69 ( )   2:51.51 (1:30.82)                    
 34 Meshkin, Elizabeth C      14 GSC                  2:46.50    2:52.45 SJO    
                                1:15.95 ( )   2:52.45 (1:36.50)                    
 35 Kanda, Sofia E            13 AZOT                 2:49.12    2:53.52 SJO    
                                1:17.69 ( )   2:53.52 (1:35.83)                    
 36 Santa Ana, Reagan E       13 CITI                 2:53.96    2:55.13 SJO    
                                1:23.52 ( )   2:55.13 (1:31.61)                    
 37 Abdelrahim, Sarah         14 MVN                  2:55.25    2:55.89        
                                1:18.03 ( )   2:55.89 (1:37.86)                    
 38 Garcia, Darla L           14 UN-09                2:54.60    2:57.75        
                                1:20.04 ( )   2:57.75 (1:37.71)                    
 39 Hernandez, Sarah T        14 MVN                  2:51.91    2:58.95        
                                1:20.52 ( )   2:58.95 (1:38.43)                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:43.70  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:43.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                 2:30.34    2:26.10 SJO    
                  29.45     1:07.22 (37.77)     1:53.25 (46.03)     2:26.10 (32.85)
  2 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 2:30.36    2:27.37 SJO    
                  31.32     1:10.28 (38.96)     1:52.79 (42.51)     2:27.37 (34.58)
  3 Shead, Isabella G         14 SEAL                 2:31.84    2:31.25 SJO    
                  31.90     1:11.37 (39.47)     1:57.86 (46.49)     2:31.25 (33.39)
  4 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                 2:28.71    2:31.27 SJO    
                  30.74     1:12.13 (41.39)     1:56.41 (44.28)     2:31.27 (34.86)
  5 Hansen, Taylor M          14 NOVA                 2:32.48    2:31.49 SJO    
                  32.19     1:10.77 (38.58)     1:56.52 (45.75)     2:31.49 (34.97)
  6 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                 2:33.59    2:32.01 SJO    
                  32.29     1:12.76 (40.47)     1:56.56 (43.80)     2:32.01 (35.45)
  7 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                 2:33.81    2:32.73 SJO    
                  31.96     1:12.62 (40.66)     1:56.84 (44.22)     2:32.73 (35.89)
  8 Koehler, Emma L           14 CITI                 2:34.84    2:36.48 SJO    
                  34.23     1:15.32 (41.09)     1:59.90 (44.58)     2:36.48 (36.58)
B - Final
  9 Kurtz, Helena M           13 MVN                  2:36.36    2:31.06 SJO    
                  32.40     1:13.17 (40.77)     1:57.98 (44.81)     2:31.06 (33.08)
 10 Lee, Corina A             14 NOVA                 2:35.18    2:34.62 SJO    
                  34.07     1:13.79 (39.72)     1:58.89 (45.10)     2:34.62 (35.73)
 11 Kopp, Jaden G             13 SCAT                 2:37.06    2:35.28 SJO    
                  32.63     1:14.49 (41.86)     2:01.03 (46.54)     2:35.28 (34.25)
 12 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 2:37.15    2:35.52 SJO    
                  33.73     1:14.04 (40.31)     1:59.65 (45.61)     2:35.52 (35.87)
 13 Kronson, Mia              13 DRGN                 2:37.65    2:36.39 SJO    
                  31.94     1:11.90 (39.96)     2:00.24 (48.34)     2:36.39 (36.15)
 14 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  2:37.42    2:36.63 SJO    
                  32.99     1:15.72 (42.73)     2:00.77 (45.05)     2:36.63 (35.86)
 15 De Bellis, Tara R         13 GSC                  2:36.62    2:42.24 SJO    
                  32.73     1:15.14 (42.41)     2:04.53 (49.39)     2:42.24 (37.71)
 -- Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 2:36.30         DQ        
                  32.12     1:14.77 (42.65)     1:57.49 (42.72)          DQ (34.77)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:43.70  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:43.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeh, Phoebe Z             14 NOVA                 2:28.94    2:28.71 SJO    
                                1:11.17 ( )   2:28.71 (1:17.54)                    
  2 Ervin, Lindsay C          14 NOVA                 2:28.67    2:30.34 SJO    
                                1:09.42 ( )   2:30.34 (1:20.92)                    
  3 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 2:27.01    2:30.36 SJO    
                                1:10.58 ( )   2:30.36 (1:19.78)                    
  4 Shead, Isabella G         14 SEAL                 2:32.96    2:31.84 SJO    
                                1:12.71 ( )   2:31.84 (1:19.13)                    
  5 Hansen, Taylor M          14 NOVA                 2:33.99    2:32.48 SJO    
                                1:12.88 ( )   2:32.48 (1:19.60)                    
  6 Malloy, Morganne C        14 NOVA                 2:38.72    2:33.12 SJO    
                                1:16.00 ( )   2:33.12 (1:17.12)                    
  7 Phillips, Madelyn C       13 SCAT                 2:37.18    2:33.59 SJO    
                                1:13.47 ( )   2:33.59 (1:20.12)                    
  8 LeVine, Mirabella H       13 AZOT                 2:34.37    2:33.81 SJO    
                                1:13.85 ( )   2:33.81 (1:19.96)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Koehler, Emma L           14 CITI                 2:33.27    2:34.84 SJO    
                                1:15.91 ( )   2:34.84 (1:18.93)                    
 10 Lee, Corina A             14 NOVA                 2:39.54    2:35.18 SJO    
                                1:14.41 ( )   2:35.18 (1:20.77)                    
 11 Hodges, Macky D           13 GSC                  2:41.80    2:35.90 SJO    
                                1:11.55 ( )   2:35.90 (1:24.35)                    
 12 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 2:33.51    2:36.30 SJO    
                                1:15.67 ( )   2:36.30 (1:20.63)                    
 13 Kurtz, Helena M           13 MVN                  2:37.68    2:36.36 SJO    
                                1:12.69 ( )   2:36.36 (1:23.67)                    
 14 De Bellis, Tara R         13 GSC                  2:38.99    2:36.62 SJO    
                                1:12.12 ( )   2:36.62 (1:24.50)                    
 15 Kopp, Jaden G             13 SCAT                 2:36.69    2:37.06 SJO    
                                1:14.14 ( )   2:37.06 (1:22.92)                    
 16 Suelzle, Sierra E         14 CITI                 2:36.16    2:37.15 SJO    
                                1:14.15 ( )   2:37.15 (1:23.00)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  2:37.50    2:37.42 SJO    
                                1:16.68 ( )   2:37.42 (1:20.74)                    
 18 Kronson, Mia              13 DRGN                 2:41.67    2:37.65 SJO    
                                1:12.12 ( )   2:37.65 (1:25.53)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 2:42.45    2:38.08 SJO    
                                1:12.86 ( )   2:38.08 (1:25.22)                    
 20 Schreiber, Sophia M       14 AZOT                 2:38.19    2:38.46 SJO    
                                1:14.18 ( )   2:38.46 (1:24.28)                    
 21 Huynh, Kim T              13 NOVA                 2:40.35    2:38.47 SJO    
                                1:14.96 ( )   2:38.47 (1:23.51)                    
 22 Davis, Ellie R            13 NOVA                 2:41.49    2:38.57 SJO    
                                1:16.54 ( )   2:38.57 (1:22.03)                    
 23 Patino, Adriana V         14 GSC                  2:41.72    2:38.67 SJO    
                                1:16.40 ( )   2:38.67 (1:22.27)                    
 24 Edgar, Elise V            13 SEAL                 2:41.67    2:38.90 SJO    
                                1:13.55 ( )   2:38.90 (1:25.35)                    
 25 Freitas, Emily M          13 MVN                  2:39.82    2:40.40 SJO    
                                1:16.89 ( )   2:40.40 (1:23.51)                    
 26 Jaievsky, Anoushka S      14 FAST                 2:42.00    2:40.70 SJO    
                                1:17.61 ( )   2:40.70 (1:23.09)                    
 27 Santa Ana, Reagan E       13 CITI                 2:40.39    2:40.71 SJO    
                                1:16.45 ( )   2:40.71 (1:24.26)                    
 28 Ramos, Elleanna R         13 STOP                 2:43.63    2:40.89 SJO    
                                1:16.36 ( )   2:40.89 (1:24.53)                    
 29 Nguyen, Emme C            14 NOVA                 2:41.82    2:41.44 SJO    
                                1:14.93 ( )   2:41.44 (1:26.51)                    
 30 Blanco, Nina G            13 UN-09                2:41.20    2:42.00 SJO    
                                1:16.49 ( )   2:42.00 (1:25.51)                    
 31 Law, Alexandra Q          13 NOVA                 2:43.60    2:42.31 SJO    
                                1:17.28 ( )   2:42.31 (1:25.03)                    
 32 Zhou, Lauren X            13 AZOT                 2:43.28    2:42.45 SJO    
                                1:17.92 ( )   2:42.45 (1:24.53)                    
 33 Hickman, Chloe A          13 AZOT                 2:42.19    2:43.61 SJO    
                                1:19.14 ( )   2:43.61 (1:24.47)                    
 34 Sullivan, Elise M         13 NOVA                 2:42.02    2:43.62 SJO    
                                1:16.97 ( )   2:43.62 (1:26.65)                    
 35 Jocic, Jana               13 NOVA                 2:40.83    2:43.71        
                                1:16.96 ( )   2:43.71 (1:26.75)                    
 36 Holland, Kasia E          13 CULV                 2:43.27    2:44.41        
                                1:17.17 ( )   2:44.41 (1:27.24)                    
 37 Cadena, Addison G         13 NOVA                 2:42.52    2:44.85        
                                1:20.14 ( )   2:44.85 (1:24.71)                    
 38 Kanda, Sofia E            13 AZOT                 2:42.36    2:45.85        
                                1:17.43 ( )   2:45.85 (1:28.42)                    
 39 Ahmadi-Kashani, Angelina  13 MVN                  2:42.82    2:46.20        
                                1:17.98 ( )   2:46.20 (1:28.22)                    
 40 Kerr, Henley B            13 MVN                  2:42.27    2:47.76        
                                1:19.51 ( )   2:47.76 (1:28.25)                    
 41 Aldridge, Tana Aldridge   14 VKNG                 2:41.67    2:50.20        
                                1:22.62 ( )   2:50.20 (1:27.58)                    
 -- Banos, Samantha A         13 SEAL                 2:34.29         DQ        
                                1:11.03 ( )        DQ (1:21.11)                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:49.50  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  5:49.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  5:16.97    5:10.92 SJO    
                  33.03     1:10.09 (37.06)     1:50.65 (40.56)     2:30.93 (40.28)
        3:17.46 (46.53)     4:05.12 (47.66)     4:39.14 (34.02)     5:10.92 (31.78)
  2 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 5:15.61    5:10.95 SJO    
                  32.44     1:10.04 (37.60)     1:51.02 (40.98)     2:31.14 (40.12)
        3:14.98 (43.84)     4:00.33 (45.35)     4:36.12 (35.79)     5:10.95 (34.83)
  3 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 5:24.43    5:21.29 SJO    
                  32.13     1:09.65 (37.52)     1:54.10 (44.45)     2:38.21 (44.11)
        3:21.81 (43.60)     4:07.56 (45.75)     4:45.39 (37.83)     5:21.29 (35.90)
  4 Banos, Samantha A         13 SEAL                 5:22.34    5:22.35 SJO    
                  32.72     1:10.31 (37.59)     1:53.51 (43.20)     2:35.97 (42.46)
        3:23.27 (47.30)     4:12.28 (49.01)     4:47.73 (35.45)     5:22.35 (34.62)
  5 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  5:26.91    5:23.87 SJO    
                  33.47     1:12.29 (38.82)     1:56.78 (44.49)     2:39.96 (43.18)
        3:23.02 (43.06)     4:09.37 (46.35)     4:46.77 (37.40)     5:23.87 (37.10)
  6 Bever, Milan S            13 AZOT                 5:25.12    5:24.35 SJO    
                  33.59     1:12.12 (38.53)     1:53.39 (41.27)     2:33.81 (40.42)
        3:22.72 (48.91)     4:11.38 (48.66)     4:48.01 (36.63)     5:24.35 (36.34)
  7 Rogers, Arwen S           14 HOLY                 5:31.83    5:33.05 SJO    
                  32.94     1:10.82 (37.88)     1:58.24 (47.42)     2:43.27 (45.03)
        3:29.89 (46.62)     4:18.40 (48.51)     4:56.99 (38.59)     5:33.05 (36.06)
  8 Huynh, Kim T              13 NOVA                 5:32.38    5:33.69 SJO    
                  33.36     1:12.36 (39.00)     1:55.62 (43.26)     2:38.82 (43.20)
        3:27.55 (48.73)     4:18.30 (50.75)     4:56.20 (37.90)     5:33.69 (37.49)
B - Final
  9 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 5:35.21    5:24.06 SJO    
                  32.78     1:11.34 (38.56)     1:54.15 (42.81)     2:36.36 (42.21)
        3:24.22 (47.86)     4:12.92 (48.70)     4:48.62 (35.70)     5:24.06 (35.44)
 10 Schreiber, Sophia M       14 AZOT                 5:32.47    5:26.75 SJO    
                  34.11     1:13.34 (39.23)     1:54.88 (41.54)     2:36.08 (41.20)
        3:24.28 (48.20)     4:13.14 (48.86)     4:50.60 (37.46)     5:26.75 (36.15)
 11 Lee, Corina A             14 NOVA                 5:39.93    5:29.10 SJO    
                  35.52     1:16.54 (41.02)     2:00.14 (43.60)     2:41.93 (41.79)
        3:28.58 (46.65)     4:14.89 (46.31)     4:53.35 (38.46)     5:29.10 (35.75)
 12 Freitas, Emily M          13 MVN                  5:36.31    5:29.43 SJO    
                  34.82     1:15.88 (41.06)     1:58.99 (43.11)     2:40.36 (41.37)
        3:28.17 (47.81)     4:16.97 (48.80)     4:53.26 (36.29)     5:29.43 (36.17)
 13 Koehler, Emma L           14 CITI                 5:33.48    5:31.52 SJO    
                  34.51     1:19.10 (44.59)     2:02.78 (43.68)     2:45.07 (42.29)
        3:30.19 (45.12)     4:16.95 (46.76)     4:54.53 (37.58)     5:31.52 (36.99)
 14 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 5:34.75    5:33.07 SJO    
                  34.51     1:13.55 (39.04)     1:54.88 (41.33)     2:36.53 (41.65)
        3:24.29 (47.76)     4:13.39 (49.10)     4:53.80 (40.41)     5:33.07 (39.27)
 15 Hickman, Chloe A          13 AZOT                 5:40.65    5:39.96 SJO    
                  35.81     1:17.60 (41.79)     2:02.93 (45.33)     2:47.42 (44.49)
        3:33.83 (46.41)     4:20.64 (46.81)     5:01.11 (40.47)     5:39.96 (38.85)
 16 Cadena, Addison G         13 NOVA                 5:38.30    5:46.42 SJO    
                  35.14     1:16.88 (41.74)     2:03.83 (46.95)     2:50.14 (46.31)
        3:37.43 (47.29)     4:26.50 (49.07)     5:06.79 (40.29)     5:46.42 (39.63)
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:49.50  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  5:49.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beaudet, Kylie A          14 BLUE                 5:12.46    5:15.61 SJO    
                                1:11.07 ( )                             2:31.58 ( )
                                4:02.57 ( )   5:15.61 (1:13.04)                    
  2 O'Sullivan, Abby S        13 MVN                  5:18.08    5:16.97 SJO    
                                1:11.12 ( )                             2:30.68 ( )
                                4:08.14 ( )   5:16.97 (1:08.83)                    
  3 Banos, Samantha A         13 SEAL                 5:27.61    5:22.34 SJO    
                                1:10.28 ( )                             2:35.34 ( )
                                4:10.30 ( )   5:22.34 (1:12.04)                    
  4 Buckle, Kaitlin R         14 SEAL                 5:24.74    5:24.43 SJO    
                                1:10.18 ( )                             2:37.39 ( )
                                4:08.80 ( )   5:24.43 (1:15.63)                    
  5 Bever, Milan S            13 AZOT                 5:26.39    5:25.12 SJO    
                                1:12.27 ( )                             2:34.90 ( )
                                4:11.01 ( )   5:25.12 (1:14.11)                    
  6 Lohmeier, Lauren R        14 GSC                  5:30.11    5:26.91 SJO    
                                1:12.77 ( )                             2:41.66 ( )
                                4:13.17 ( )   5:26.91 (1:13.74)                    
  7 Rogers, Arwen S           14 HOLY                 5:38.41    5:31.83 SJO    
                                1:09.59 ( )                             2:41.29 ( )
                                4:17.87 ( )   5:31.83 (1:13.96)                    
  8 Huynh, Kim T              13 NOVA                 5:35.68    5:32.38 SJO    
                                4:18.11 ( )   5:32.38 (1:14.27)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schreiber, Sophia M       14 AZOT                 5:38.42    5:32.47 SJO    
                                1:16.07 ( )                             2:40.52 ( )
                                4:18.91 ( )   5:32.47 (1:13.56)                    
 10 Koehler, Emma L           14 CITI                 5:28.71    5:33.48 SJO    
                                1:20.50 ( )                             2:45.22 ( )
                                4:17.82 ( )   5:33.48 (1:15.66)                    
 11 Kaji, Mekaela Y           13 CITI                 5:46.06    5:34.75 SJO    
                                1:14.95 ( )                             2:39.03 ( )
                                4:15.70 ( )   5:34.75 (1:19.05)                    
 12 Wang, Sabrina Wang J      14 DARE                 5:29.10    5:35.21 SJO    
                                1:13.37 ( )                             2:41.01 ( )
                                4:21.17 ( )   5:35.21 (1:14.04)                    
 13 Freitas, Emily M          13 MVN                  5:42.22    5:36.31 SJO    
                                1:18.59 ( )                             2:44.47 ( )
                                4:22.05 ( )   5:36.31 (1:14.26)                    
 14 Cadena, Addison G         13 NOVA                 5:43.47    5:38.30 SJO    
                                1:15.65 ( )                             2:45.45 ( )
                                4:21.03 ( )   5:38.30 (1:17.27)                    
 15 Lee, Corina A             14 NOVA                 5:31.97    5:39.93 SJO    
                                1:17.96 ( )                             2:44.46 ( )
                                4:20.90 ( )   5:39.93 (1:19.03)                    
 16 Hickman, Chloe A          13 AZOT                 5:46.77    5:40.65 SJO    
                                1:17.87 ( )                             2:47.38 ( )
                                4:21.55 ( )   5:40.65 (1:19.10)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 De Bellis, Tara R         13 GSC                  5:30.57    5:41.91 SJO    
                                1:13.37 ( )                             2:42.44 ( )
                                4:24.94 ( )   5:41.91 (1:16.97)                    
 18 Lloyd, Layla B            14 SCAT                 5:48.82    5:44.21 SJO    
                                1:24.41 ( )                             2:53.21 ( )
                                4:33.10 ( )   5:44.21 (1:11.11)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Law, Alexandra Q          13 NOVA                 5:47.60    5:44.86 SJO    
                                1:19.95 ( )                             2:48.94 ( )
                                4:27.69 ( )   5:44.86 (1:17.17)                    
 20 Huang, Jasmine            14 UN-09                5:48.26    5:47.31 SJO    
                                1:20.33 ( )                             2:49.75 ( )
                                4:26.00 ( )   5:47.31 (1:21.31)                    
 21 Jocic, Jana               13 NOVA                 5:48.86    5:47.70 SJO    
                                1:17.72 ( )                             2:50.35 ( )
                                4:27.55 ( )   5:47.70 (1:20.15)                    
 22 Gresham, Bailey C         14 RIPT                 5:40.84    5:48.67 SJO    
                                1:23.09 ( )                             2:51.57 ( )
                                4:33.08 ( )   5:48.67 (1:15.59)                    
 23 Sullivan, Elise M         13 NOVA                 5:45.23    5:51.28        
                                1:17.35 ( )                             2:48.39 ( )
                                4:26.73 ( )   5:51.28 (1:24.55)                    
 24 Kerr, Henley B            13 MVN                  5:48.42    5:53.52        
                                1:16.04 ( )                             2:51.65 ( )
                                4:30.33 ( )   5:53.52 (1:23.19)                    
 25 Novak-Sandner, Adele A    13 STOP                 5:42.82    5:53.79        
                                1:19.05 ( )                             2:53.67 ( )
                                4:37.35 ( )   5:53.79 (1:16.44)                    
 26 Kanda, Sofia E            13 AZOT                 5:43.51    5:56.24        
                                1:17.77 ( )                             2:51.62 ( )
                                4:35.69 ( )   5:56.24 (1:20.55)                    
 27 Ngo, Avery H              13 NOVA                 5:47.06    5:58.59        
                                1:16.95 ( )                             2:49.39 ( )
                                4:32.72 ( )   5:58.59 (1:25.87)                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              2:06.60  SJO
              2:09.70  SOFT
 Meet Qualifying:  2:06.60
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           1:51.56    1:50.91 SJO    
     1) Yeh, Phoebe Z 14                2) Lin, Sydney R 14               
     3) Hansen, Taylor M 14             4) Ervin, Lindsay C 14            
                  27.25       55.79 (28.54)     1:24.16 (28.37)     1:50.91 (26.75)
  2 Gators Swim Club  'A'                             1:58.03    1:52.41 SJO    
     1) Lowe, Taylor E 14               2) Meshkin, Elizabeth C 14        
     3) Jativa, Michelle A 14           4) Hodges, Macky D 13             
                  29.51       58.02 (28.51)     1:24.98 (26.96)     1:52.41 (27.43)
  3 San Clemente Aquatics  'A'                        1:58.79    1:55.28 SJO    
     1) Kopp, Jaden G 13                2) Phillips, Madelyn C 13         
     3) O'Brien, Emily M 13             4) Copeland, Stella A 14          
                  29.14       57.96 (28.82)     1:27.01 (29.05)     1:55.28 (28.27)
  4 Seal Beach Swim Club  'A'                         1:58.24    1:55.94 SJO    
     1) Edgar, Elise V 13               2) Banos, Samantha A 13           
     3) Buckle, Kaitlin R 14            4) Shead, Isabella G 14           
                  29.02       57.54 (28.52)     1:27.02 (29.48)     1:55.94 (28.92)
  5 Beach Cities Swimming  'A'                        1:57.49    1:56.13 SJO    
     1) Murray, Claire O 14             2) Suelzle, Sierra E 14           
     3) Donnelley, Lauren M 13          4) French, Kennedy G 14           
                  29.65       58.48 (28.83)     1:27.74 (29.26)     1:56.13 (28.39)
  6 Irvine Novaquatics  'B'                           1:57.99    1:56.29 SJO    
     1) Nguyen, Carolyn D 14            2) Ciborowski, Lauren E 14        
     3) Lee, Corina A 14                4) Hassouna, Malak W 14           
                  29.01       58.18 (29.17)     1:27.48 (29.30)     1:56.29 (28.81)
  7 Mission Viejo Nadadores  'A'                      1:56.55    1:56.69 SJO    
     1) O'Sullivan, Abby S 13           2) Walsh, Tristin J 14            
     3) Wu, Gretchen 14                 4) Kurtz, Helena M 13             
                  29.78       59.55 (29.77)     1:29.10 (29.55)     1:56.69 (27.59)
  8 San Clemente Aquatics  'B'                        2:03.36    1:57.14 SJO    
     1) Gallimore, Maya J 14            2) Fleming, Halia J 13            
     3) Jaafar, Sarah 14                4) Lloyd, Layla B 14              
                  28.08       58.11 (30.03)     1:26.35 (28.24)     1:57.14 (30.79)
  9 Irvine Novaquatics  'C'                           2:00.53    1:59.32 SJO    
     1) Isaly, Abigail G 14             2) Huynh, Kim T 13                
     3) Nguyen, Emme C 14               4) French, Amber S 14             
                  29.52       59.99 (30.47)     1:29.44 (29.45)     1:59.32 (29.88)
 10 Mission Viejo Nadadores  'B'                      2:01.81    1:59.99 SJO    
     1) Snodgrass, Anastasia K 13       2) Miller, Hannah L 13            
     3) Abdelrahim, Sarah 14            4) Ahmadi-Kashani, Angelina M 13  
                  30.58     1:00.70 (30.12)     1:30.89 (30.19)     1:59.99 (29.10)
 11 Aquazot Swim Club  'A'                            2:04.32    2:00.22 SJO    
     1) LeVine, Mirabella H 13          2) Bever, Milan S 13              
     3) Zhou, Lauren X 13               4) Kanda, Sofia E 13              
                  29.50       58.89 (29.39)     1:32.91 (34.02)     2:00.22 (27.31)
 12 Culver City Swim Club  'A'                        2:01.42    2:00.65 SJO    
     1) Crother-Collado, Gabriela A 14  2) Holland, Kasia E 13            
     3) Miyamoto, Julia C 13            4) Vass, Stella R 13              
                  29.86     1:01.04 (31.18)     1:32.18 (31.14)     2:00.65 (28.47)
 13 Set Swim  'A'                                     2:02.49    2:00.91 SJO    
     1) Dawley, Kaitlyn C 14            2) Sauers, Quinn A 14             
     3) Lawson, Brooke A 14             4) Silberman, Danyelle H 14       
                  29.56     1:00.49 (30.93)     1:31.48 (30.99)     2:00.91 (29.43)
 14 Gators Swim Club  'B'                             2:05.24    2:01.38 SJO    
     1) De Bellis, Tara R 13            2) Nordstrom, Tiffany J 13        
     3) Lohmeier, Lauren R 14           4) Patino, Adriana V 14           
                  29.65     1:00.19 (30.54)     1:31.29 (31.10)     2:01.38 (30.09)
 15 Beach Cities Swimming  'B'                        2:04.18    2:02.23 SJO    
     1) Santa Ana, Reagan E 13          2) Kaji, Mekaela Y 13             
     3) Chou, Maya A 13                 4) Koehler, Emma L 14             
                  28.98     1:00.61 (31.63)     1:32.47 (31.86)     2:02.23 (29.76)
 16 Mission Viejo Nadadores  'D'                      2:05.72    2:02.50 SJO    
     1) Hernandez, Sarah T 14           2) Hynes, Kayleigh N 13           
     3) Healy, Leah D 13                4) Love, Payton O 13              
                  31.10     1:01.39 (30.29)     1:32.18 (30.79)     2:02.50 (30.32)
 17 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:05.06    2:02.76 SJO    
     1) Hester, Jovie J 14              2) Do, Caitlyn T 13               
     3) Meister, Cate E 14              4) Gresham, Bailey C 14           
                  29.85     1:00.15 (30.30)     1:31.65 (31.50)     2:02.76 (31.11)
 18 Mission Viejo Nadadores  'C'                      2:04.42    2:03.69 SJO    
     1) McCleave, Kayla M 13            2) Kerr, Henley B 13              
     3) Freitas, Emily M 13             4) Hashemi, Ava A 13              
                  32.00     1:02.38 (30.38)     1:32.46 (30.08)     2:03.69 (31.23)
 19 Swim Team of Placentia  'A'                       2:04.13    2:05.53 SJO    
     1) Novak-Sandner, Adele A 13       2) Ro, Hannah H 13                
     3) Nguyen, Cat-Ly 14               4) Ramos, Elleanna R 13           
                  33.12     1:05.58 (32.46)     1:35.98 (30.40)     2:05.53 (29.55)
 -- Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               2:03.46         DQ        
     1) Chow, Kailee K 13               2) Boozer, Anna Riley R 13        
     3) Portillo, Tori G 14             4) Mai, Julie P 13                
                  29.39       59.91 (30.52)     1:29.41 (29.50)          DQ (29.71)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              4:34.50  SJO
              4:41.20  SOFT
 Meet Qualifying:  4:34.50
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:03.93    4:05.12 SJO    
     1) Nguyen, Carolyn D 14            2) Yeh, Phoebe Z 14               
     3) Hassouna, Malak W 14            4) Ervin, Lindsay C 14            
                  29.58   1:02.38 (1:02.38)     1:31.49 (29.11)   2:03.35 (1:00.97)
        2:33.49 (30.14)   3:05.93 (1:02.58)     3:33.81 (27.88)     4:05.12 (59.19)
  2 Gators Swim Club  'A'                             4:10.51    4:06.26 SJO    
     1) Lowe, Taylor E 14               2) Patino, Adriana V 14           
     3) Jativa, Michelle A 14           4) Hodges, Macky D 13             
                  30.27   1:03.00 (1:03.00)     1:33.12 (30.12)   2:06.62 (1:03.62)
        2:34.82 (28.20)     3:06.00 (59.38)     3:34.19 (28.19)   4:06.26 (1:00.26)
  3 San Clemente Aquatics  'B'                        4:26.60    4:11.77 SJO    
     1) Phillips, Madelyn C 13          2) Kopp, Jaden G 13               
     3) O'Brien, Emily M 13             4) Copeland, Stella A 14          
                  30.00                             1:35.31 ( )         2:08.08 ( )
        2:38.28 (30.20)   3:10.91 (1:02.83)     3:39.92 (29.01)   4:11.77 (1:00.86)
  4 Irvine Novaquatics  'B'                           4:15.66    4:12.92 SJO    
     1) Hansen, Taylor M 14             2) Lin, Sydney R 14               
     3) Ciborowski, Lauren E 14         4) Isaly, Abigail G 14            
                  30.05   1:02.16 (1:02.16)     1:32.34 (30.18)   2:05.42 (1:03.26)
        2:35.55 (30.13)   3:10.81 (1:05.39)     3:40.31 (29.50)   4:12.92 (1:02.11)
  5 Seal Beach Swim Club  'A'                         4:14.95    4:13.16 SJO    
     1) Banos, Samantha A 13            2) Edgar, Elise V 13              
     3) Shead, Isabella G 14            4) Buckle, Kaitlin R 14           
                  29.99   1:01.96 (1:01.96)     1:31.68 (29.72)   2:05.92 (1:03.96)
        2:34.99 (29.07)   3:08.53 (1:02.61)     3:39.03 (30.50)   4:13.16 (1:04.63)
  6 Beach Cities Swimming  'A'                        4:16.14    4:16.19 SJO    
     1) Donnelley, Lauren M 13          2) French, Kennedy G 14           
     3) Murray, Claire O 14             4) Suelzle, Sierra E 14           
                  31.10   1:04.81 (1:04.81)     1:35.20 (30.39)   2:09.04 (1:04.23)
        2:38.78 (29.74)   3:12.18 (1:03.14)     3:42.43 (30.25)   4:16.19 (1:04.01)
  7 Aquazot Swim Club  'A'                            4:24.52    4:18.60 SJO    
     1) Zhou, Lauren X 13               2) Kanda, Sofia E 13              
     3) Bever, Milan S 13               4) LeVine, Mirabella H 13         
                  30.59   1:04.95 (1:04.95)     1:36.50 (31.55)   2:11.64 (1:06.69)
        2:41.79 (30.15)   3:15.71 (1:04.07)     3:45.23 (29.52)   4:18.60 (1:02.89)
  8 Culver City Swim Club  'A'                        4:19.71    4:19.65 SJO    
     1) Crother-Collado, Gabriela A 14  2) Miyamoto, Julia C 13           
     3) Holland, Kasia E 13             4) Vass, Stella R 13              
                  30.22   1:03.24 (1:03.24)     1:35.49 (32.25)   2:10.99 (1:07.75)
        2:41.48 (30.49)   3:17.50 (1:06.51)     3:47.09 (29.59)   4:19.65 (1:02.15)
  9 Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:19.29    4:19.67 SJO    
     1) O'Sullivan, Abby S 13           2) Ahmadi-Kashani, Angelina M 13  
     3) Walsh, Tristin J 14             4) Kurtz, Helena M 13             
                  30.86   1:03.73 (1:03.73)     1:35.21 (31.48)   2:10.35 (1:06.62)
        2:41.87 (31.52)   3:17.51 (1:07.16)     3:46.49 (28.98)   4:19.67 (1:02.16)
 10 Irvine Novaquatics  'C'                           4:21.81    4:21.82 SJO    
     1) Lee, Corina A 14                2) Jocic, Jana 13                 
     3) Nguyen, Emme C 14               4) French, Amber S 14             
                  30.60   1:04.19 (1:04.19)     1:34.76 (30.57)   2:09.55 (1:05.36)
        2:40.90 (31.35)   3:15.35 (1:05.80)     3:46.32 (30.97)   4:21.82 (1:06.47)
 11 San Clemente Aquatics  'A'                        4:33.77    4:23.88 SJO    
     1) Gallimore, Maya J 14            2) Fleming, Halia J 13            
     3) Lloyd, Layla B 14               4) Jaafar, Sarah 14               
                          1:07.86 (1:07.86)                       2:13.71 (1:05.85)
                          3:19.37 (1:05.66)   4:23.88 (1:04.51)                    
 12 Mission Viejo Nadadores  'C'                      4:30.43    4:25.30 SJO    
     1) Freitas, Emily M 13             2) Snodgrass, Anastasia K 13      
     3) Abdelrahim, Sarah 14            4) Hynes, Kayleigh N 13           
                  31.59   1:05.36 (1:05.36)     1:37.71 (32.35)   2:13.60 (1:08.24)
        2:44.79 (31.19)   3:19.50 (1:05.90)     3:51.46 (31.96)   4:25.30 (1:05.80)
 13 Set Swim  'A'                                     4:26.20    4:26.03 SJO    
     1) Sauers, Quinn A 14              2) Lawson, Brooke A 14            
     3) Dawley, Kaitlyn C 14            4) Silberman, Danyelle H 14       
                  32.27   1:06.82 (1:06.82)     1:39.37 (32.55)   2:15.41 (1:08.59)
        2:46.16 (30.75)   3:20.73 (1:05.32)     3:51.20 (30.47)   4:26.03 (1:05.30)
 14 Gators Swim Club  'B'                             4:30.68    4:27.84 SJO    
     1) De Bellis, Tara R 13            2) Nordstrom, Tiffany J 13        
     3) Gargantiel, Mika S 14           4) Lohmeier, Lauren R 14          
                  30.84   1:04.71 (1:04.71)     1:36.75 (32.04)   2:12.29 (1:07.58)
        2:45.35 (33.06)   3:22.12 (1:09.83)     3:53.30 (31.18)   4:27.84 (1:05.72)
 15 Beach Cities Swimming  'B'                        4:30.56    4:28.72 SJO    
     1) Santa Ana, Reagan E 13          2) Mesina, Jazmine M 14           
     3) Chou, Maya A 13                 4) Koehler, Emma L 14             
                  31.14   1:04.25 (1:04.25)     1:36.01 (31.76)   2:11.65 (1:07.40)
        2:44.47 (32.82)   3:22.56 (1:10.91)     3:53.42 (30.86)   4:28.72 (1:06.16)
 16 Mission Viejo Nadadores  'D'                      4:34.14    4:36.69 SOFT   
     1) Healy, Leah D 13                2) Hashemi, Ava A 13              
     3) McCleave, Kayla M 13            4) Mulhall, Mia B 14              
                          1:07.07 (1:07.07)                       2:16.62 (1:09.55)
                          3:28.80 (1:12.18)   4:36.69 (1:07.89)                    
 17 Orange County Riptide Aquatics  'A'               4:40.89    4:39.26 SOFT   
     1) Do, Caitlyn T 13                2) Meister, Cate E 14             
     3) Gresham, Bailey C 14            4) Hester, Jovie J 14             
                          1:10.98 (1:10.98)                       2:24.01 (1:13.03)
                          3:32.83 (1:08.82)   4:39.26 (1:06.43)                    
 -- Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:27.44         DQ        
     1) Miller, Hannah L 13             2) Wu, Gretchen 14                
     3) Raine, Analise L 13             4) Love, Payton O 13              
                  31.59   1:06.05 (1:06.05)     1:37.19 (31.14)   2:12.16 (1:06.11)
        2:43.82 (31.66)   3:19.98 (1:07.82)     3:51.59 (31.61)        DQ (1:05.70)
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              9:52.10  SJO
             10:06.60  SOFT
 Meet Qualifying:  9:52.10
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           8:53.99    8:56.93 SJO    
     1) Yeh, Phoebe Z 14                2) Hassouna, Malak W 14           
     3) Nguyen, Carolyn D 14            4) Ervin, Lindsay C 14            
                  30.11   1:03.61 (1:03.61)   1:38.01 (1:38.01)   2:12.15 (2:12.15)
        2:43.32 (31.17)   3:18.38 (1:06.23)   3:55.27 (1:43.12)   4:30.56 (2:18.41)
        5:00.57 (30.01)   5:34.99 (1:04.43)   6:10.32 (1:39.76)   6:45.85 (2:15.29)
        7:15.25 (29.40)   7:48.18 (1:02.33)   8:22.58 (1:36.73)   8:56.93 (2:11.08)
  2 San Clemente Aquatics  'A'                        9:10.51    9:01.46 SJO    
     1) Copeland, Stella A 14           2) O'Brien, Emily M 13            
     3) Lloyd, Layla B 14               4) Kopp, Jaden G 13               
                  30.11   1:03.18 (1:03.18)   1:37.26 (1:37.26)   2:09.87 (2:09.87)
        2:40.78 (30.91)   3:14.78 (1:04.91)   3:49.86 (1:39.99)   4:24.22 (2:14.35)
        4:56.88 (32.66)   5:33.52 (1:09.30)   6:10.91 (1:46.69)   6:45.57 (2:21.35)
        7:15.70 (30.13)   7:50.36 (1:04.79)   8:26.15 (1:40.58)   9:01.46 (2:15.89)
  3 Beach Cities Swimming  'A'                        9:25.66    9:11.88 SJO    
     1) Suelzle, Sierra E 14            2) Murray, Claire O 14            
     3) Santa Ana, Reagan E 13          4) Donnelley, Lauren M 13         
                  31.67   1:06.61 (1:06.61)   1:42.24 (1:42.24)   2:16.89 (2:16.89)
        2:47.77 (30.88)   3:21.56 (1:04.67)   3:56.88 (1:39.99)   4:32.12 (2:15.23)
        5:04.39 (32.27)   5:39.62 (1:07.50)   6:15.77 (1:43.65)   6:52.43 (2:20.31)
        7:24.01 (31.58)   7:59.55 (1:07.12)   8:35.82 (1:43.39)   9:11.88 (2:19.45)
  4 Irvine Novaquatics  'B'                           9:16.27    9:17.39 SJO    
     1) Hansen, Taylor M 14             2) Lindenberg, Alexandra L 14     
     3) Lin, Sydney R 14                4) Isaly, Abigail G 14            
                  31.80   1:07.00 (1:07.00)   1:43.27 (1:43.27)   2:18.13 (2:18.13)
        2:49.43 (31.30)   3:24.55 (1:06.42)   4:01.11 (1:42.98)   4:37.75 (2:19.62)
        5:08.70 (30.95)   5:43.86 (1:06.11)   6:20.42 (1:42.67)   6:57.56 (2:19.81)
        7:27.79 (30.23)   8:03.13 (1:05.57)   8:40.23 (1:42.67)   9:17.39 (2:19.83)
  5 Aquazot Swim Club  'A'                            9:29.03    9:19.39 SJO    
     1) LeVine, Mirabella H 13          2) Bever, Milan S 13              
     3) Zhou, Lauren X 13               4) Schreiber, Sophia M 14         
                  30.63   1:05.82 (1:05.82)   1:41.79 (1:41.79)   2:17.58 (2:17.58)
        2:48.95 (31.37)   3:24.58 (1:07.00)   4:01.28 (1:43.70)   4:38.24 (2:20.66)
        5:10.03 (31.79)   5:46.38 (1:08.14)   6:23.77 (1:45.53)   7:01.00 (2:22.76)
        7:33.00 (32.00)   8:07.98 (1:06.98)   8:44.15 (1:43.15)   9:19.39 (2:18.39)
  6 Mission Viejo Nadadores  'A'                      9:33.97    9:24.87 SJO    
     1) Kurtz, Helena M 13              2) O'Sullivan, Abby S 13          
     3) Walsh, Tristin J 14             4) Creager, Caroline V 13         
                  32.37   1:08.41 (1:08.41)   1:45.98 (1:45.98)   2:24.46 (2:24.46)
        2:54.82 (30.36)   3:29.30 (1:04.84)   4:04.05 (1:39.59)   4:38.24 (2:13.78)
        5:10.01 (31.77)   5:46.17 (1:07.93)   6:23.28 (1:45.04)   7:00.28 (2:22.04)
        7:33.53 (33.25)   8:10.53 (1:10.25)   8:47.74 (1:47.46)   9:24.87 (2:24.59)
  7 Set Swim  'A'                                     9:44.12    9:29.76 SJO    
     1) Lawson, Brooke A 14             2) Silberman, Danyelle H 14       
     3) Sauers, Quinn A 14              4) Dawley, Kaitlyn C 14           
                  33.42   1:10.53 (1:10.53)   1:48.49 (1:48.49)   2:27.09 (2:27.09)
        2:58.30 (31.21)   3:34.24 (1:07.15)   4:12.55 (1:45.46)   4:47.95 (2:20.86)
        5:19.94 (31.99)   5:56.48 (1:08.53)   6:34.44 (1:46.49)   7:10.56 (2:22.61)
        7:40.90 (30.34)   8:16.24 (1:05.68)   8:53.32 (1:42.76)   9:29.76 (2:19.20)
  8 Mission Viejo Nadadores  'B'                      9:42.51    9:33.92 SJO    
     1) Freitas, Emily M 13             2) Miller, Hannah L 13            
     3) McCleave, Kayla M 13            4) Ahmadi-Kashani, Angelina M 13  
                  32.21   1:08.24 (1:08.24)   1:44.32 (1:44.32)   2:19.96 (2:19.96)
        2:52.81 (32.85)   3:30.08 (1:10.12)   4:08.03 (1:48.07)   4:44.70 (2:24.74)
        5:17.23 (32.53)   5:54.25 (1:09.55)   6:32.07 (1:47.37)   7:09.11 (2:24.41)
        7:40.50 (31.39)   8:17.55 (1:08.44)   8:55.81 (1:46.70)   9:33.92 (2:24.81)
  9 Culver City Swim Club  'A'                        9:21.74    9:37.33 SJO    
     1) Jackson, Tiara N 13             2) Crother-Collado, Gabriela A 14 
     3) Miyamoto, Julia C 13            4) Vass, Stella R 13              
                  33.21   1:10.23 (1:10.23)   1:49.05 (1:49.05)   2:27.26 (2:27.26)
        2:58.41 (31.15)   3:33.72 (1:06.46)   4:12.10 (1:44.84)   4:49.60 (2:22.34)
        5:22.07 (32.47)   5:59.49 (1:09.89)   6:39.64 (1:50.04)   7:18.10 (2:28.50)
        7:49.99 (31.89)   8:25.19 (1:07.09)   9:01.72 (1:43.62)   9:37.33 (2:19.23)
 10 Mission Viejo Nadadores  'C'                      9:48.34    9:49.08 SJO    
     1) Hernandez, Sarah T 14           2) Love, Payton O 13              
     3) Riley, Miranda K 14             4) Wu, Gretchen 14                
                  33.25   1:10.00 (1:10.00)   1:48.19 (1:48.19)   2:26.78 (2:26.78)
        3:00.38 (33.60)   3:37.79 (1:11.01)   4:16.28 (1:49.50)   4:53.38 (2:26.60)
        5:27.59 (34.21)   6:04.53 (1:11.15)   6:42.55 (1:49.17)   7:18.91 (2:25.53)
        7:53.00 (34.09)   8:31.27 (1:12.36)   9:10.39 (1:51.48)   9:49.08 (2:30.17)
 11 Orange County Riptide Aquatics  'A'              10:04.75   10:12.85        
     1) Do, Caitlyn T 13                2) Gresham, Bailey C 14           
     3) Meister, Cate E 14              4) Hester, Jovie J 14             
                  34.80   1:15.29 (1:15.29)   1:58.51 (1:58.51)   2:40.86 (2:40.86)
        3:13.42 (32.56)   3:50.39 (1:09.53)   4:29.16 (1:48.30)   5:06.98 (2:26.12)
        5:41.05 (34.07)   6:21.84 (1:14.86)   7:03.14 (1:56.16)   7:44.08 (2:37.10)
        8:16.06 (31.98)   8:53.70 (1:09.62)   9:33.48 (1:49.40)  10:12.85 (2:28.77)
 -- Gators Swim Club  'A'                             9:05.22         DQ        
     1) Hodges, Macky D 13              2) Patino, Adriana V 14           
     3) Jativa, Michelle A 14           4) Lowe, Taylor E 14              
                  30.04   1:04.12 (1:04.12)   1:39.25 (1:39.25)   2:14.30 (2:14.30)
        2:45.52 (31.22)   3:20.23 (1:05.93)   3:56.20 (1:41.90)   4:30.98 (2:16.68)
        4:59.85 (28.87)   5:32.95 (1:01.97)   6:07.42 (1:36.44)   6:42.01 (2:11.03)
        7:12.94 (30.93)   7:47.04 (1:05.03)   8:22.72 (1:40.71)        DQ (2:16.76)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              5:15.20  SJO
              5:22.90  SOFT
 Meet Qualifying:  5:15.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gators Swim Club  'A'                             4:40.07    2:04.20 SJO    
     1) Hodges, Macky D 13              2) Lohmeier, Lauren R 14          
     3) De Bellis, Tara R 13            4) Jativa, Michelle A 14          
                  31.41     1:07.06 (35.65)     1:37.51 (30.45)     2:04.20 (26.69)
  2 Irvine Novaquatics  'A'                           4:28.06    2:05.53 SJO    
     1) Ervin, Lindsay C 14             2) Yeh, Phoebe Z 14               
     3) Nguyen, Carolyn D 14            4) Hansen, Taylor M 14            
                  32.01     1:07.21 (35.20)     1:37.15 (29.94)     2:05.53 (28.38)
  3 San Clemente Aquatics  'A'                        4:42.95    2:07.42 SJO    
     1) O'Brien, Emily M 13             2) Phillips, Madelyn C 13         
     3) Gallimore, Maya J 14            4) Copeland, Stella A 14          
                  32.99     1:09.61 (36.62)     1:39.12 (29.51)     2:07.42 (28.30)
  4 Seal Beach Swim Club  'A'                         4:37.01    2:07.54 SJO    
     1) Edgar, Elise V 13               2) Buckle, Kaitlin R 14           
     3) Banos, Samantha A 13            4) Shead, Isabella G 14           
                  32.28     1:08.31 (36.03)     1:38.16 (29.85)     2:07.54 (29.38)
  5 Irvine Novaquatics  'B'                           4:39.65    2:10.90 SJO    
     1) Isaly, Abigail G 14             2) Lee, Corina A 14               
     3) Hassouna, Malak W 14            4) Lin, Sydney R 14               
                  34.03     1:11.27 (37.24)     1:42.02 (30.75)     2:10.90 (28.88)
  6 Aquazot Swim Club  'A'                            5:00.56    2:12.34 SJO    
     1) Schreiber, Sophia M 14          2) LeVine, Mirabella H 13         
     3) Bever, Milan S 13               4) Zhou, Lauren X 13              
                  34.91     1:10.44 (35.53)     1:42.16 (31.72)     2:12.34 (30.18)
  7 Beach Cities Swimming  'A'                        4:49.01    2:12.42 SJO    
     1) Kaji, Mekaela Y 13              2) Koehler, Emma L 14             
     3) Murray, Claire O 14             4) French, Kennedy G 14           
                  34.66     1:12.35 (37.69)     1:43.73 (31.38)     2:12.42 (28.69)
  8 Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:52.20    2:13.42 SJO    
     1) Ahmadi-Kashani, Angelina M 13   2) Kerr, Henley B 13              
     3) Kurtz, Helena M 13              4) Walsh, Tristin J 14            
                  34.93     1:13.25 (38.32)     1:43.65 (30.40)     2:13.42 (29.77)
  9 Beach Cities Swimming  'B'                        4:59.44    2:14.59 SJO    
     1) Donnelley, Lauren M 13          2) Mesina, Jazmine M 14           
     3) Santa Ana, Reagan E 13          4) Suelzle, Sierra E 14           
                  35.90     1:13.81 (37.91)     1:45.00 (31.19)     2:14.59 (29.59)
 10 Irvine Novaquatics  'C'                           4:46.24    2:16.01 SJO    
     1) Davis, Ellie R 13               2) French, Amber S 14             
     3) Ciborowski, Lauren E 14         4) Huynh, Kim T 13                
                  35.40     1:14.23 (38.83)     1:45.15 (30.92)     2:16.01 (30.86)
 11 Mission Viejo Nadadores  'B'                      5:01.28    2:16.52 SJO    
     1) Hernandez, Sarah T 14           2) Raine, Analise L 13            
     3) O'Sullivan, Abby S 13           4) Wu, Gretchen 14                
                  36.51     1:14.47 (37.96)     1:46.95 (32.48)     2:16.52 (29.57)
 12 Culver City Swim Club  'A'                        5:06.54    2:17.15 SJO    
     1) Vass, Stella R 13               2) Holland, Kasia E 13            
     3) Miyamoto, Julia C 13            4) Crother-Collado, Gabriela A 14 
                  33.63     1:14.37 (40.74)     1:48.45 (34.08)     2:17.15 (28.70)
 13 Gators Swim Club  'B'                             5:04.19    2:17.92 SJO    
     1) Nordstrom, Tiffany J 13         2) Gargantiel, Mika S 14          
     3) Meshkin, Elizabeth C 14         4) Lowe, Taylor E 14              
                  36.57     1:15.61 (39.04)     1:47.52 (31.91)     2:17.92 (30.40)
 14 Mission Viejo Nadadores  'C'                      5:03.45    2:18.86 SJO    
     1) Mulhall, Mia B 14               2) Lee, Julia S 14                
     3) Freitas, Emily M 13             4) Abdelrahim, Sarah 14           
                  35.35     1:15.05 (39.70)     1:48.76 (33.71)     2:18.86 (30.10)
 15 Set Swim  'A'                                     5:05.18    2:19.88 SJO    
     1) Dawley, Kaitlyn C 14            2) Silberman, Danyelle H 14       
     3) Lawson, Brooke A 14             4) Sauers, Quinn A 14             
                  36.49     1:14.72 (38.23)     1:49.35 (34.63)     2:19.88 (30.53)
 16 Mission Viejo Nadadores  'D'                      5:08.01    2:20.57 SJO    
     1) Creager, Caroline V 13          2) Healy, Leah D 13               
     3) Riley, Miranda K 14             4) McCleave, Kayla M 13           
                  35.75     1:17.62 (41.87)     1:49.58 (31.96)     2:20.57 (30.99)
 17 Aquazot Swim Club  'B'                            5:09.90    2:21.72 SJO    
     1) Liu, Serena J 14                2) Fan, Kiana 13                  
     3) Hickman, Chloe A 13             4) Kanda, Sofia E 13              
                  35.55     1:16.40 (40.85)     1:50.07 (33.67)     2:21.72 (31.65)
 18 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:19.80    2:22.53 SJO    
     1) Do, Caitlyn T 13                2) Thai, Margrett B 13            
     3) Gresham, Bailey C 14            4) Hester, Jovie J 14             
                  37.70     1:17.81 (40.11)     1:53.01 (35.20)     2:22.53 (29.52)
 19 Swim Team of Placentia  'A'                       5:11.84    2:23.69 SJO    
     1) Nguyen, Cat-Ly 14               2) Macavei, Katie T 13            
     3) Ramos, Elleanna R 13            4) Novak-Sandner, Adele A 13      
                  35.83     1:19.84 (44.01)     1:51.76 (31.92)     2:23.69 (31.93)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              5:15.20  SJO
              5:22.90  SOFT
 Meet Qualifying:  5:15.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:28.06    4:35.32 SJO    
     1) Ervin, Lindsay C 14             2) Yeh, Phoebe Z 14               
     3) Nguyen, Carolyn D 14            4) Hassouna, Malak W 14           
                  32.25   1:07.43 (1:07.43)     1:43.97 (36.54)   2:27.37 (1:19.94)
        2:57.84 (30.47)   3:33.64 (1:06.27)     4:03.40 (29.76)   4:35.32 (1:01.68)
  2 Gators Swim Club  'A'                             4:37.77    4:37.05 SJO    
     1) Hodges, Macky D 13              2) Lohmeier, Lauren R 14          
     3) De Bellis, Tara R 13            4) Jativa, Michelle A 14          
                  32.30   1:06.95 (1:06.95)     1:44.33 (37.38)   2:26.82 (1:19.87)
        2:58.80 (31.98)   3:37.65 (1:10.83)     4:05.51 (27.86)     4:37.05 (59.40)
  3 Seal Beach Swim Club  'A'                         4:37.01    4:41.17 SJO    
     1) Edgar, Elise V 13               2) Buckle, Kaitlin R 14           
     3) Banos, Samantha A 13            4) Shead, Isabella G 14           
                  33.92   1:11.49 (1:11.49)     1:47.69 (36.20)   2:29.39 (1:17.90)
        3:00.01 (30.62)   3:35.74 (1:06.35)     4:06.32 (30.58)   4:41.17 (1:05.43)
  4 Irvine Novaquatics  'B'                           4:39.65    4:45.25 SJO    
     1) Isaly, Abigail G 14             2) Davis, Ellie R 13              
     3) Ciborowski, Lauren E 14         4) Hansen, Taylor M 14            
                  34.61   1:10.84 (1:10.84)     1:48.58 (37.74)   2:31.16 (1:20.32)
        3:02.99 (31.83)   3:42.26 (1:11.10)   4:45.25 (1:02.99)                    
  5 Irvine Novaquatics  'C'                           4:46.24    4:51.02 SJO    
     1) Lee, Corina A 14                2) French, Amber S 14             
     3) Cadena, Addison G 13            4) Lin, Sydney R 14               
                  35.83   1:13.37 (1:13.37)     1:51.73 (38.36)   2:35.69 (1:22.32)
        3:08.78 (33.09)   3:48.24 (1:12.55)     4:17.97 (29.73)   4:51.02 (1:02.78)
  6 Beach Cities Swimming  'A'                        4:49.01    4:51.33 SJO    
     1) Kaji, Mekaela Y 13              2) Koehler, Emma L 14             
     3) French, Kennedy G 14            4) Suelzle, Sierra E 14           
                  34.75   1:11.79 (1:11.79)     1:50.47 (38.68)   2:36.12 (1:24.33)
        3:08.59 (32.47)   3:46.06 (1:09.94)     4:17.04 (30.98)   4:51.33 (1:05.27)
  7 Aquazot Swim Club  'A'                            4:50.56    4:51.68 SJO    
     1) Schreiber, Sophia M 14          2) LeVine, Mirabella H 13         
     3) Bever, Milan S 13               4) Zhou, Lauren X 13              
                  35.10   1:14.62 (1:14.62)     1:50.09 (35.47)   2:32.35 (1:17.73)
        3:04.50 (32.15)   3:43.62 (1:11.27)     4:15.50 (31.88)   4:51.68 (1:08.06)
  8 Beach Cities Swimming  'B'                        4:59.44    4:57.38 SJO    
     1) Chou, Maya A 13                 2) Santa Ana, Reagan E 13         
     3) Murray, Claire O 14             4) Donnelley, Lauren M 13         
                  37.53   1:19.20 (1:19.20)     1:59.21 (40.01)   2:44.46 (1:25.26)
        3:15.95 (31.49)   3:53.17 (1:08.71)     4:23.76 (30.59)   4:57.38 (1:04.21)
  9 Mission Viejo Nadadores  'B'                      5:01.28    4:57.89 SJO    
     1) Mulhall, Mia B 14               2) Kerr, Henley B 13              
     3) Wu, Gretchen 14                 4) Ahmadi-Kashani, Angelina M 13  
                  36.84   1:16.39 (1:16.39)     1:54.52 (38.13)   2:38.73 (1:22.34)
        3:12.81 (34.08)   3:53.00 (1:14.27)     4:23.42 (30.42)   4:57.89 (1:04.89)
 10 Culver City Swim Club  'A'                        5:06.54    4:58.51 SJO    
     1) Vass, Stella R 13               2) Holland, Kasia E 13            
     3) Miyamoto, Julia C 13            4) Crother-Collado, Gabriela A 14 
                  35.23   1:11.60 (1:11.60)     1:51.54 (39.94)   2:38.85 (1:27.25)
        3:13.83 (34.98)   3:55.03 (1:16.18)     4:24.93 (29.90)   4:58.51 (1:03.48)
 11 Mission Viejo Nadadores  'C'                      5:03.44    4:59.00 SJO    
     1) Hernandez, Sarah T 14           2) Lee, Julia S 14                
     3) Riley, Miranda K 14             4) Miller, Hannah L 13            
                  36.66   1:16.21 (1:16.21)     1:56.39 (40.18)   2:42.89 (1:26.68)
        3:15.93 (33.04)   3:53.13 (1:10.24)     4:24.48 (31.35)   4:59.00 (1:05.87)
 12 Gators Swim Club  'B'                             5:01.94    5:01.42 SJO    
     1) Nordstrom, Tiffany J 13         2) Gargantiel, Mika S 14          
     3) Lowe, Taylor E 14               4) Patino, Adriana V 14           
                  37.22   1:24.47 (1:24.47)     1:57.72 (33.25)   2:43.93 (1:19.46)
        3:17.27 (33.34)   3:57.25 (1:13.32)     4:27.62 (30.37)   5:01.42 (1:04.17)
 13 Set Swim  'A'                                     5:05.18    5:03.65 SJO    
     1) Dawley, Kaitlyn C 14            2) Silberman, Danyelle H 14       
     3) Lawson, Brooke A 14             4) Sauers, Quinn A 14             
                  38.26   1:19.16 (1:19.16)     1:57.25 (38.09)   2:42.31 (1:23.15)
        3:17.29 (34.98)   3:57.03 (1:14.72)     4:28.64 (31.61)   5:03.65 (1:06.62)
 14 Mission Viejo Nadadores  'D'                      5:08.01    5:10.01 SJO    
     1) Creager, Caroline V 13          2) Hynes, Kayleigh N 13           
     3) Zamani, Dena 13                 4) Love, Payton O 13              
                  37.67   1:17.14 (1:17.14)     1:59.08 (41.94)   2:46.42 (1:29.28)
        3:21.30 (34.88)   4:03.20 (1:16.78)     4:35.20 (32.00)   5:10.01 (1:06.81)
 15 Aquazot Swim Club  'B'                            5:09.90    5:15.42 SOFT   
     1) Liu, Serena J 14                2) Fan, Kiana 13                  
     3) Hickman, Chloe A 13             4) Kanda, Sofia E 13              
                          1:16.40 (1:16.40)                       2:47.95 (1:31.55)
                          4:06.30 (1:18.35)   5:15.42 (1:09.12)                    
 -- San Clemente Aquatics  'A'                        4:42.95         DQ        
     1) O'Brien, Emily M 13             2) Phillips, Madelyn C 13         
     3) Gallimore, Maya J 14            4) Copeland, Stella A 14          
                  34.12   1:10.14 (1:10.14)     1:46.85 (36.71)   2:27.79 (1:17.65)
        2:58.84 (31.05)   3:40.84 (1:13.05)        DQ (1:00.89)                    
 -- Orange County Riptide Aquatics  'A'               5:14.58         DQ        
     1) Do, Caitlyn T 13                2) Thai, Margrett B 13            
     3) Gresham, Bailey C 14            4) Hester, Jovie J 14             
                          1:20.88 (1:20.88)                       2:49.68 (1:28.80)
                          4:11.66 (1:21.98)        DQ (1:06.76)                    
 -- Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:54.12         DQ        
     1) Kurtz, Helena M 13              2) Raine, Analise L 13            
     3) O'Sullivan, Abby S 13           4) Walsh, Tristin J 14            
                  34.06   1:12.00 (1:12.00)     1:50.69 (38.69)   2:34.49 (1:22.49)
        3:06.59 (32.10)   3:43.28 (1:08.79)     4:13.60 (30.32)        DQ (1:04.77)
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  29.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Brophy, Morgan T          15 BLUE                   27.14      26.72 SJO    
  2 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                   27.50      27.19 SJO    
  3 Odgers, Josette E         15 NOVA                   28.02      27.27 SJO    
  4 Kakazu, Ema K             17 CITI                   27.52      27.28 SJO    
  5 Judd, Ella H              16 NOVA                   27.60      27.46 SJO    
  6 Brennan, Jamie L          15 CITI                   27.86      27.51 SJO    
  7 Cook, Karsyn B            15 AZOT                   27.98      27.65 SJO    
  8 Yasko, Carly R            16 NOVA                   28.11      28.48 SJO    
B - Final
  9 Spitz, Zoe L              17 NOVA                   28.21      27.41 SJO    
 10 Watson, Alyssa G          16 NOVA                   28.12      27.64 SJO    
 11 Tiu, Sophia T             16 GSC                    28.27      28.19 SJO    
 11 Faris, Katie R            16 SCAT                   28.22      28.19 SJO    
 13 Bedley, Tyler J           17 SET                    28.47      28.38 SJO    
 14 Dang, Katelyn Q           16 UN-04                  28.39      28.65 SJO    
 15 Abrian, Jillian N         17 GSC                    28.56      28.66 SJO    
 -- Garcia, Lily M            15 CITI                   28.32         DQ        
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  29.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brophy, Morgan T          15 BLUE                   26.97      27.14 SJO    
  2 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                   27.47      27.50 SJO    
  3 Kakazu, Ema K             17 CITI                   27.25      27.52 SJO    
  4 Judd, Ella H              16 NOVA                   27.69      27.60 SJO    
  5 Brennan, Jamie L          15 CITI                   27.91      27.86 SJO    
  6 Cook, Karsyn B            15 AZOT                   28.20      27.98 SJO    
  7 Odgers, Josette E         15 NOVA                   27.31      28.02 SJO    
  8 Yasko, Carly R            16 NOVA                   27.77      28.11 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Watson, Alyssa G          16 NOVA                   27.88      28.12 SJO    
 10 Spitz, Zoe L              17 NOVA                   27.03      28.21 SJO    
 11 Ristic, Mia               16 NOVA                   27.62      28.22 SJO    
 11 Faris, Katie R            16 SCAT                   28.26      28.22 SJO    
 13 Tiu, Sophia T             16 GSC                    28.03      28.27 SJO    
 14 Garcia, Lily M            15 CITI                   28.39      28.32 SJO    
 15 Dang, Katelyn Q           16 UN-04                  28.35      28.39 SJO    
 16 Bedley, Tyler J           17 SET                    27.99      28.47 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Abrian, Jillian N         17 GSC                    28.79      28.56 SJO    
 18 Burce, Malia A            17 MVN                    28.25      28.62 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                   28.83      28.65 SJO    
 20 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                   28.61      28.67 SJO    
 20 Jang, Claire              17 AZOT                   28.95      28.67 SJO    
 22 Chen, Olivia T            17 NOVA                   29.05      28.74 SJO    
 23 Nugent, Katie A           16 NOVA                   29.05      28.77 SJO    
 24 Willmer, Emma G           15 NOVA                   29.57      28.79 SJO    
 25 Whitney, Ellie H          17 NOVA                   28.54      28.83 SJO    
 26 Marvel, Lucinda A         16 SEAL                   28.86      28.86 SJO    
 27 Savoie, Ashley E          16 NOVA                   29.18      28.89 SJO    
 28 Pham, Aileen T            15 NOVA                   29.03      28.91 SJO    
 29 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                   29.08      28.99 SJO    
 30 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                   29.10      29.01 SJO    
 31 Stewart, Alicia L         17 NOVA                   28.35      29.09 SJO    
 32 Nguyen, Jade N            15 NOVA                   29.02      29.14 SJO    
 33 Swailes, Hannah I         15 AZOT                   28.94      29.19 SJO    
 34 Banos, Natalia I          16 SEAL                   28.96      29.20 SJO    
 35 Campbell, Macie S         15 CITI                   29.17      29.22 SJO    
 36 Zhou, Grace G             16 NOVA                   28.84      29.23 SJO    
 37 Setlich, Jacqueline L     18 SET                    29.55      29.31 SJO    
 38 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE                   29.44      29.36 SJO    
 39 Blackard, Brooke J        16 BLUE                   29.17      29.70        
 40 Weiland, Kate M           16 NOVA                   29.10      30.23        
 41 Pinedo, Maya G            15 MVN                    28.52      30.39        
 42 Pagano, Isabella R        15 AZOT                   29.02      30.54        
 -- Reeves, Jailey M          19 UN-03                  28.91     X28.60 SJO    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:04.30  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:04.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                   58.91      58.31 SJO    
                  28.37       58.31 (29.94)                                        
  2 Kakazu, Ema K             17 CITI                   58.74      58.89 SJO    
                  28.39       58.89 (30.50)                                        
  3 Judd, Ella H              16 NOVA                   59.42      59.23 SJO    
                  28.69       59.23 (30.54)                                        
  3 Ristic, Mia               16 NOVA                   59.33      59.23 SJO    
                  28.62       59.23 (30.61)                                        
  5 Spitz, Zoe L              17 NOVA                   59.97      59.31 SJO    
                  28.23       59.31 (31.08)                                        
  6 Brennan, Jamie L          15 CITI                   58.87      59.37 SJO    
                  28.59       59.37 (30.78)                                        
  7 McKendry, Jodie M         16 NOVA                   59.70      59.40 SJO    
                  28.49       59.40 (30.91)                                        
  8 Yasko, Carly R            16 NOVA                 1:00.32    1:00.13 SJO    
                  28.46     1:00.13 (31.67)                                        
B - Final
  9 Odgers, Josette E         15 NOVA                 1:00.78      59.85 SJO    
                  28.37       59.85 (31.48)                                        
 10 Tiu, Sophia T             16 GSC                  1:00.87    1:00.35 SJO    
                  28.88     1:00.35 (31.47)                                        
 11 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 1:00.88    1:00.68 SJO    
                  29.34     1:00.68 (31.34)                                        
 12 Najera, Karen             16 NOVA                 1:00.70    1:00.74 SJO    
                  29.50     1:00.74 (31.24)                                        
 13 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                 1:01.00    1:00.81 SJO    
                  29.39     1:00.81 (31.42)                                        
 14 Cook, Karsyn B            15 AZOT                 1:01.06    1:00.93 SJO    
                  29.64     1:00.93 (31.29)                                        
 15 Burce, Malia A            17 MVN                  1:01.25    1:02.50 SJO    
                  30.67     1:02.50 (31.83)                                        
 16 Banos, Natalia I          16 SEAL                 1:01.01    1:02.57 SJO    
                  30.14     1:02.57 (32.43)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:04.30  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:04.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kakazu, Ema K             17 CITI                   58.83      58.74 SJO    
  2 Brennan, Jamie L          15 CITI                 1:00.42      58.87 SJO    
  3 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                   58.57      58.91 SJO    
  4 Ristic, Mia               16 NOVA                   59.42      59.33 SJO    
  5 Judd, Ella H              16 NOVA                   59.40      59.42 SJO    
  6 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 1:00.17      59.70 SJO    
  7 Spitz, Zoe L              17 NOVA                   59.17      59.97 SJO    
  8 Yasko, Carly R            16 NOVA                 1:00.28    1:00.32 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 1:01.21    1:00.49 SJO    
 10 Najera, Karen             16 NOVA                 1:00.32    1:00.70 SJO    
 11 Odgers, Josette E         15 NOVA                 1:00.86    1:00.78 SJO    
 12 Tiu, Sophia T             16 GSC                  1:00.71    1:00.87 SJO    
 13 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 1:00.75    1:00.88 SJO    
 14 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                 1:01.08    1:01.00 SJO    
 15 Banos, Natalia I          16 SEAL                 1:02.28    1:01.01 SJO    
 16 Cook, Karsyn B            15 AZOT                 1:01.65    1:01.06 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Burce, Malia A            17 MVN                  1:01.31    1:01.25 SJO    
 18 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 1:01.84    1:01.39 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bedley, Tyler J           17 SET                  1:01.84    1:01.55 SJO    
 20 Nguyen, Jade N            15 NOVA                 1:02.82    1:01.76 SJO    
 21 Savoie, Ashley E          16 NOVA                 1:00.98    1:01.94 SJO    
 22 Nugent, Katie A           16 NOVA                 1:03.24    1:02.16 SJO    
 23 Faris, Katie R            16 SCAT                 1:01.87    1:02.27 SJO    
 24 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                 1:02.59    1:02.44 SJO    
 25 Chen, Olivia T            17 NOVA                 1:02.26    1:02.50 SJO    
 26 Setlich, Jacqueline L     18 SET                  1:02.51    1:02.58 SJO    
 27 Calaiacovo, Haley I       17 NOVA                 1:03.98    1:02.66 SJO    
 28 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE                 1:02.72    1:02.73 SJO    
 29 Abrian, Jillian N         17 GSC                  1:03.48    1:02.79 SJO    
 30 Gonik, Julia M            17 NOVA                 1:03.92    1:02.89 SJO    
 31 Pinedo, Maya G            15 MVN                  1:02.49    1:03.01 SJO    
 32 Stewart, Alicia L         17 NOVA                 1:01.17    1:03.05 SJO    
 33 Garcia, Lily M            15 CITI                 1:02.55    1:03.16 SJO    
 34 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 1:03.41    1:03.21 SJO    
 35 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                  1:02.59    1:03.29 SJO    
 36 Campbell, Macie S         15 CITI                 1:03.04    1:03.53 SJO    
 37 Swailes, Hannah I         15 AZOT                 1:04.01    1:03.56 SJO    
 38 Blackard, Brooke J        16 BLUE                 1:06.02    1:04.35        
 39 Gorey, Madeline J         15 MVN                  1:04.26    1:04.40        
 40 Lockard, Ally R           16 MVN                  1:03.86    1:04.46        
 41 Onimura, Yuri             15 CITI                 1:03.94    1:05.71        
 -- Reeves, Jailey M          19 UN-03                1:01.00   X1:03.38 SJO    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:19.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:19.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Watson, Alyssa G          16 NOVA                 2:08.79    2:06.93 SJO    
                  29.03     1:00.80 (31.77)     1:33.63 (32.83)     2:06.93 (33.30)
  2 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 2:10.01    2:08.71 SJO    
                  30.26     1:03.32 (33.06)     1:36.49 (33.17)     2:08.71 (32.22)
  3 Judd, Ella H              16 NOVA                 2:07.98    2:08.79 SJO    
                  30.02     1:03.25 (33.23)     1:36.32 (33.07)     2:08.79 (32.47)
  4 Soroosh, Sasha            15 MVN                  2:10.64    2:09.49 SJO    
                  30.41     1:03.24 (32.83)     1:36.19 (32.95)     2:09.49 (33.30)
  5 Spitz, Zoe L              17 NOVA                 2:11.36    2:10.05 SJO    
                  29.96     1:03.29 (33.33)     1:37.00 (33.71)     2:10.05 (33.05)
  6 Yasko, Carly R            16 NOVA                 2:11.51    2:10.29 SJO    
                  30.47     1:03.69 (33.22)     1:36.83 (33.14)     2:10.29 (33.46)
  7 West, Summer A            15 NOVA                 2:09.74    2:11.36 SJO    
                  30.17     1:03.48 (33.31)     1:37.28 (33.80)     2:11.36 (34.08)
  8 Brennan, Jamie L          15 CITI                 2:10.72    2:12.93 SJO    
                  29.74     1:04.15 (34.41)     1:38.23 (34.08)     2:12.93 (34.70)
B - Final
  9 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 2:14.43    2:10.12 SJO    
                  30.74     1:03.45 (32.71)     1:36.87 (33.42)     2:10.12 (33.25)
 10 Calaiacovo, Haley I       17 NOVA                 2:13.32    2:10.49 SJO    
                  30.63     1:03.63 (33.00)     1:37.38 (33.75)     2:10.49 (33.11)
 11 Najera, Karen             16 NOVA                 2:11.61    2:10.51 SJO    
                  30.16     1:02.64 (32.48)     1:36.62 (33.98)     2:10.51 (33.89)
 12 Tiu, Sophia T             16 GSC                  2:14.59    2:11.10 SJO    
                  30.10     1:03.11 (33.01)     1:37.52 (34.41)     2:11.10 (33.58)
 13 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                 2:13.00    2:12.96 SJO    
                  30.88     1:04.59 (33.71)     1:38.84 (34.25)     2:12.96 (34.12)
 14 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                 2:15.63    2:14.25 SJO    
                  31.06     1:05.04 (33.98)     1:39.71 (34.67)     2:14.25 (34.54)
 15 Banos, Natalia I          16 SEAL                 2:13.75    2:15.14 SJO    
                  31.40     1:05.49 (34.09)     1:40.36 (34.87)     2:15.14 (34.78)
 16 Burce, Malia A            17 MVN                  2:16.26    2:16.80 SJO    
                  31.94     1:05.78 (33.84)     1:41.05 (35.27)     2:16.80 (35.75)
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
              2:19.20  SJO
 Meet Qualifying:  2:19.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                       NT    2:14.23 SJO    
                                1:05.55 ( )   2:14.23 (1:08.68)                    
  2 Jin, Hannah W             15 NOVA                      NT    2:16.57 SJO    
                                1:05.29 ( )   2:16.57 (1:11.28)                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:19.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:19.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                 2:05.19    2:07.25 SJO    
                                1:02.63 ( )   2:07.25 (1:04.62)                    
  2 Judd, Ella H              16 NOVA                 2:07.63    2:07.98 SJO    
                                1:02.47 ( )   2:07.98 (1:05.51)                    
  3 Watson, Alyssa G          16 NOVA                 2:09.82    2:08.79 SJO    
                                1:01.71 ( )   2:08.79 (1:07.08)                    
  4 West, Summer A            15 NOVA                 2:08.79    2:09.74 SJO    
                                1:02.79 ( )   2:09.74 (1:06.95)                    
  5 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 2:08.52    2:10.01 SJO    
                                1:03.42 ( )   2:10.01 (1:06.59)                    
  6 Soroosh, Sasha            15 MVN                  2:12.01    2:10.64 SJO    
                                1:03.67 ( )   2:10.64 (1:06.97)                    
  7 Brennan, Jamie L          15 CITI                 2:09.44    2:10.72 SJO    
                                1:02.93 ( )   2:10.72 (1:07.79)                    
  8 Spitz, Zoe L              17 NOVA                 2:10.32    2:11.36 SJO    
                                1:03.02 ( )   2:11.36 (1:08.34)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yasko, Carly R            16 NOVA                 2:08.70    2:11.51 SJO    
                                1:01.61 ( )   2:11.51 (1:09.90)                    
 10 Najera, Karen             16 NOVA                 2:08.28    2:11.61 SJO    
                                1:03.17 ( )   2:11.61 (1:08.44)                    
 11 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                 2:12.80    2:13.00 SJO    
                                1:04.65 ( )   2:13.00 (1:08.35)                    
 12 Calaiacovo, Haley I       17 NOVA                 2:13.08    2:13.32 SJO    
                                1:04.12 ( )   2:13.32 (1:09.20)                    
 13 Banos, Natalia I          16 SEAL                 2:14.34    2:13.75 SJO    
                                1:05.11 ( )   2:13.75 (1:08.64)                    
 14 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 2:11.00    2:14.43 SJO    
                                1:04.53 ( )   2:14.43 (1:09.90)                    
 15 Tiu, Sophia T             16 GSC                  2:11.75    2:14.59 SJO    
                                1:03.99 ( )   2:14.59 (1:10.60)                    
 16 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                 2:17.88    2:15.63 SJO    
                                1:04.01 ( )   2:15.63 (1:11.62)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Burce, Malia A            17 MVN                  2:14.09    2:16.26 SJO    
                                1:05.73 ( )   2:16.26 (1:10.53)                    
 18 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                  2:15.23    2:16.34 SJO    
                                1:06.54 ( )   2:16.34 (1:09.80)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jin, Hannah W             15 NOVA                 2:16.13   J2:16.34 SJO    
                                1:06.18 ( )   2:16.34 (1:10.16)                    
 20 Knapp, Allison M          15 VKNG                 2:17.79    2:16.65 SJO    
                                1:07.55 ( )   2:16.65 (1:09.10)                    
 21 Fahey, Kayla A            15 MVN                  2:19.85    2:17.20 SJO    
                                1:07.71 ( )   2:17.20 (1:09.49)                    
 22 Savoie, Ashley E          16 NOVA                 2:18.25    2:18.10 SJO    
                                1:05.70 ( )   2:18.10 (1:12.40)                    
 23 Blackard, Brooke J        16 BLUE                 2:16.74    2:18.17 SJO    
                                1:07.59 ( )   2:18.17 (1:10.58)                    
 24 Stewart, Alicia L         17 NOVA                 2:14.13    2:18.66 SJO    
                                1:06.60 ( )   2:18.66 (1:12.06)                    
 25 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE                 2:16.89    2:18.90 SJO    
                                1:07.02 ( )   2:18.90 (1:11.88)                    
 26 Gorey, Madeline J         15 MVN                  2:18.16    2:19.00 SJO    
                                1:07.06 ( )   2:19.00 (1:11.94)                    
 27 Richter, Caitlin R        16 MVN                  2:18.48    2:19.17 SJO    
                                1:07.32 ( )   2:19.17 (1:11.85)                    
 28 Pinedo, Maya G            15 MVN                  2:17.81    2:19.58        
                                1:08.30 ( )   2:19.58 (1:11.28)                    
 29 Campbell, Macie S         15 CITI                 2:14.21    2:19.76        
                                1:06.10 ( )   2:19.76 (1:13.66)                    
 30 Faris, Katie R            16 SCAT                 2:18.41    2:19.98        
                                1:07.26 ( )   2:19.98 (1:12.72)                    
 31 Lockard, Ally R           16 MVN                  2:18.54    2:21.16        
                                1:08.60 ( )   2:21.16 (1:12.56)                    
 32 Olson, Lauren E           17 SET                  2:16.84    2:24.09        
                                1:08.48 ( )   2:24.09 (1:15.61)                    
 -- ***** Arne, Abigail ****  16 NOVA                 2:24.29   X1:35.29 SJO    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:55.00  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  4:55.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 West, Summer A            15 NOVA                 4:31.05    4:27.70 SJO    
                  30.54     1:03.60 (33.06)     1:37.49 (33.89)     2:11.53 (34.04)
        2:45.71 (34.18)     3:20.08 (34.37)     3:54.28 (34.20)     4:27.70 (33.42)
  2 Soroosh, Sasha            15 MVN                  4:34.78    4:32.34 SJO    
                  31.39     1:04.74 (33.35)     1:38.96 (34.22)     2:13.51 (34.55)
        2:48.43 (34.92)     3:23.24 (34.81)     3:58.02 (34.78)     4:32.34 (34.32)
  3 Lee, Emma K               15 MVN                  4:41.62    4:36.06 SJO    
                  31.34     1:05.83 (34.49)     1:41.67 (35.84)     2:17.11 (35.44)
        2:52.38 (35.27)     3:27.47 (35.09)     4:02.08 (34.61)     4:36.06 (33.98)
  4 Knapp, Allison M          15 VKNG                 4:40.76    4:40.46 SJO    
                  32.64     1:09.28 (36.64)     1:44.71 (35.43)     2:20.59 (35.88)
        2:56.01 (35.42)     3:31.47 (35.46)     4:06.63 (35.16)     4:40.46 (33.83)
  5 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                 4:44.25    4:40.64 SJO    
                  31.57     1:06.19 (34.62)     1:41.50 (35.31)     2:17.03 (35.53)
        2:52.76 (35.73)     3:28.75 (35.99)     4:05.29 (36.54)     4:40.64 (35.35)
  6 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                  4:39.81    4:41.83 SJO    
                  32.36     1:08.03 (35.67)     1:44.44 (36.41)     2:20.60 (36.16)
        2:56.23 (35.63)     3:32.27 (36.04)     4:07.76 (35.49)     4:41.83 (34.07)
  7 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                 4:44.75    4:42.02 SJO    
                  32.01     1:07.30 (35.29)     1:43.22 (35.92)     2:19.78 (36.56)
        2:55.68 (35.90)     3:32.49 (36.81)     4:07.83 (35.34)     4:42.02 (34.19)
  8 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  4:43.11    4:42.40 SJO    
                  31.78     1:07.27 (35.49)     1:42.67 (35.40)     2:19.71 (37.04)
        2:55.97 (36.26)     3:32.46 (36.49)     4:08.64 (36.18)     4:42.40 (33.76)
B - Final
  9 Calaiacovo, Haley I       17 NOVA                 4:45.04    4:38.34 SJO    
                  31.20     1:05.37 (34.17)     1:40.31 (34.94)     2:16.05 (35.74)
        2:52.13 (36.08)     3:28.77 (36.64)     4:04.43 (35.66)     4:38.34 (33.91)
 10 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 4:49.58    4:42.00 SJO    
                  32.27     1:07.52 (35.25)     1:43.22 (35.70)     2:19.62 (36.40)
        2:55.36 (35.74)     3:31.50 (36.14)     4:07.02 (35.52)     4:42.00 (34.98)
 11 Stewart, Alicia L         17 NOVA                 4:47.82    4:44.18 SJO    
                  31.82     1:07.05 (35.23)     1:43.14 (36.09)     2:19.28 (36.14)
        2:55.08 (35.80)     3:31.53 (36.45)     4:09.09 (37.56)     4:44.18 (35.09)
 12 Gorey, Madeline J         15 MVN                  4:48.33    4:45.94 SJO    
                  31.64     1:07.50 (35.86)     1:43.72 (36.22)     2:20.04 (36.32)
        2:56.69 (36.65)     3:33.59 (36.90)     4:10.36 (36.77)     4:45.94 (35.58)
 13 Yamano, Kelsie A          15 SCAT                 4:47.77    4:47.53 SJO    
                  31.32     1:06.41 (35.09)     1:42.43 (36.02)     2:19.02 (36.59)
        2:55.95 (36.93)     3:33.35 (37.40)     4:11.13 (37.78)     4:47.53 (36.40)
 14 Taylor, Gabi A            16 AZOT                 4:51.01    4:49.36 SJO    
                  33.03     1:08.12 (35.09)     1:44.41 (36.29)     2:20.85 (36.44)
        2:57.93 (37.08)     3:34.82 (36.89)     4:12.67 (37.85)     4:49.36 (36.69)
 15 Fahey, Kayla A            15 MVN                  4:48.18    4:49.62 SJO    
                  32.81     1:08.87 (36.06)     1:45.23 (36.36)     2:22.46 (37.23)
        2:59.38 (36.92)     3:36.72 (37.34)     4:13.25 (36.53)     4:49.62 (36.37)
 16 Campbell, Macie S         15 CITI                 4:53.90    4:50.86 SJO    
                  32.89     1:08.35 (35.46)     1:44.40 (36.05)     2:21.50 (37.10)
        2:58.53 (37.03)     3:36.50 (37.97)     4:14.06 (37.56)     4:50.86 (36.80)
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:55.00  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  4:55.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 West, Summer A            15 NOVA                 4:28.76    4:31.05 SJO    
                                1:03.66 ( )                             2:11.97 ( )
                                3:21.83 ( )   4:31.05 (1:09.22)                    
  2 Soroosh, Sasha            15 MVN                  4:35.04    4:34.78 SJO    
                                1:05.38 ( )                             2:14.84 ( )
                                3:24.88 ( )   4:34.78 (1:09.90)                    
  3 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 4:28.80    4:34.90 SJO    
                                1:04.82 ( )                             2:14.64 ( )
                                3:25.19 ( )   4:34.90 (1:09.71)                    
  4 Judd, Ella H              16 NOVA                 4:31.97    4:39.00 SJO    
                                1:05.91 ( )                             2:16.18 ( )
                                3:27.94 ( )   4:39.00 (1:11.06)                    
  5 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                  4:41.38    4:39.81 SJO    
                                1:07.27 ( )                             2:19.77 ( )
                                3:30.87 ( )   4:39.81 (1:08.94)                    
  6 Knapp, Allison M          15 VKNG                 4:44.60    4:40.76 SJO    
                                1:10.08 ( )                             2:21.74 ( )
                                3:32.85 ( )   4:40.76 (1:07.91)                    
  7 Lee, Emma K               15 MVN                  4:41.12    4:41.62 SJO    
                                1:07.19 ( )                             2:19.84 ( )
                                3:31.37 ( )   4:41.62 (1:10.25)                    
  8 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  4:47.27    4:43.11 SJO    
                                1:06.91 ( )                             2:19.77 ( )
                                3:31.93 ( )   4:43.11 (1:11.18)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                 4:48.91    4:44.25 SJO    
                                1:06.87 ( )                             2:18.74 ( )
                                3:31.36 ( )   4:44.25 (1:12.89)                    
 10 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                 4:45.61    4:44.75 SJO    
                                1:07.43 ( )                             2:20.63 ( )
                                3:33.34 ( )   4:44.75 (1:11.41)                    
 11 Calaiacovo, Haley I       17 NOVA                 4:34.99    4:45.04 SJO    
                                1:07.41 ( )                             2:20.34 ( )
                                3:32.50 ( )   4:45.04 (1:12.54)                    
 12 Yamano, Kelsie A          15 SCAT                 4:45.80    4:47.77 SJO    
                                1:06.84 ( )                             2:20.02 ( )
                                3:34.32 ( )   4:47.77 (1:13.45)                    
 13 Stewart, Alicia L         17 NOVA                 4:42.24    4:47.82 SJO    
                                1:06.54 ( )                             2:19.21 ( )
                                3:34.08 ( )   4:47.82 (1:13.74)                    
 14 Fahey, Kayla A            15 MVN                  4:53.90    4:48.18 SJO    
                                1:08.99 ( )                             2:21.67 ( )
                                3:35.28 ( )   4:48.18 (1:12.90)                    
 15 Gorey, Madeline J         15 MVN                  4:44.97    4:48.33 SJO    
                                1:08.04 ( )                             2:21.43 ( )
                                3:35.63 ( )   4:48.33 (1:12.70)                    
 16 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 4:45.31    4:49.58 SJO    
                                1:09.29 ( )                             2:23.38 ( )
                                3:37.19 ( )   4:49.58 (1:12.39)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Taylor, Gabi A            16 AZOT                 4:51.03    4:51.01 SJO    
                                1:07.50 ( )                             2:20.83 ( )
                                3:36.60 ( )   4:51.01 (1:14.41)                    
 18 Campbell, Macie S         15 CITI                 4:44.55    4:53.90 SJO    
                                1:10.46 ( )                             2:24.35 ( )
                                3:39.29 ( )   4:53.90 (1:14.61)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Silzel, Faith P           18 STOP                 4:54.35    4:55.56        
                                1:13.15 ( )                             2:29.08 ( )
                                3:44.40 ( )   4:55.56 (1:11.16)                    
 20 Lockard, Ally R           16 MVN                  4:47.87    4:56.60        
                                1:10.53 ( )                             2:26.63 ( )
                                3:42.54 ( )   4:56.60 (1:14.06)                    
 21 Nimsky, Katelyn P         16 CITI                 4:54.18    4:59.94        
                                1:12.55 ( )                             2:28.34 ( )
                                3:44.75 ( )   4:59.94 (1:15.19)                    
 22 Westerland, Megan R       17 SET                  4:54.60    5:05.57        
                                1:11.78 ( )                             2:30.24 ( )
                                3:49.11 ( )   5:05.57 (1:16.46)                    
 -- ***** Arne, Abigail ****  16 NOVA                 5:02.71   X3:31.89 SJO    
                                1:44.31 ( )                             3:31.89 ( )
            3:31.89 ( )                                                            
 
Girls 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             10:20.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  10:20.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Summer A            15 NOVA                 9:10.42    9:13.17 SJO    
                  30.98     1:04.55 (33.57)     1:39.04 (34.49)     2:13.71 (34.67)
        2:48.73 (35.02)     3:23.69 (34.96)     3:58.81 (35.12)     4:33.72 (34.91)
        5:08.87 (35.15)     5:44.02 (35.15)     6:19.15 (35.13)     6:54.27 (35.12)
        7:29.35 (35.08)     8:04.74 (35.39)     8:39.67 (34.93)     9:13.17 (33.50)
  2 Soroosh, Sasha            15 MVN                  9:26.68    9:21.12 SJO    
                  31.82     1:05.49 (33.67)     1:40.35 (34.86)     2:15.62 (35.27)
        2:51.08 (35.46)     3:26.52 (35.44)     4:02.31 (35.79)     4:38.25 (35.94)
        5:14.03 (35.78)     5:49.63 (35.60)     6:25.40 (35.77)     7:01.09 (35.69)
        7:36.86 (35.77)     8:12.22 (35.36)     8:47.04 (34.82)     9:21.12 (34.08)
  3 Lee, Emma K               15 MVN                  9:29.49    9:22.54 SJO    
                  31.83     1:07.53 (35.70)     1:43.45 (35.92)     2:19.14 (35.69)
        2:54.91 (35.77)     3:30.39 (35.48)     4:06.02 (35.63)     4:41.69 (35.67)
        5:17.22 (35.53)     5:52.78 (35.56)     6:28.26 (35.48)     7:03.43 (35.17)
        7:38.62 (35.19)     8:14.13 (35.51)     8:46.01 (31.88)     9:22.54 (36.53)
  4 Knapp, Allison M          15 VKNG                 9:49.85    9:39.88 SJO    
                  33.76     1:10.47 (36.71)     1:36.43 (25.96)     2:23.61 (47.18)
        2:59.86 (36.25)     3:35.59 (35.73)     4:11.90 (36.31)     4:48.77 (36.87)
        5:25.74 (36.97)     6:01.63 (35.89)     6:39.26 (37.63)     7:16.37 (37.11)
        7:52.90 (36.53)     8:29.42 (36.52)     9:05.99 (36.57)     9:39.88 (33.89)
  5 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  9:57.45    9:48.26 SJO    
                  32.74     1:09.18 (36.44)     1:45.73 (36.55)     2:23.89 (38.16)
        3:00.80 (36.91)     3:38.52 (37.72)     4:15.49 (36.97)     4:53.15 (37.66)
        5:30.12 (36.97)     6:07.80 (37.68)     6:45.05 (37.25)     7:22.80 (37.75)
        8:00.56 (37.76)     8:37.97 (37.41)     9:14.17 (36.20)     9:48.26 (34.09)
  6 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                 9:54.50    9:48.72 SJO    
                  31.77     1:07.17 (35.40)     1:43.11 (35.94)     2:19.77 (36.66)
        2:56.18 (36.41)     3:33.26 (37.08)     4:10.30 (37.04)     4:47.80 (37.50)
        5:25.22 (37.42)     6:03.54 (38.32)     6:41.71 (38.17)     7:19.91 (38.20)
        7:57.74 (37.83)     8:35.30 (37.56)     9:12.67 (37.37)     9:48.72 (36.05)
  7 Yamano, Kelsie A          15 SCAT                 9:58.32    9:52.04 SJO    
                  33.16     1:10.40 (37.24)     1:47.55 (37.15)     2:24.90 (37.35)
        3:02.01 (37.11)     3:39.26 (37.25)     4:16.73 (37.47)     4:54.22 (37.49)
        5:31.43 (37.21)     6:08.91 (37.48)     6:46.64 (37.73)     7:23.89 (37.25)
        8:01.22 (37.33)     8:38.82 (37.60)     9:16.11 (37.29)     9:52.04 (35.93)
  8 Campbell, Macie S         15 CITI                10:03.18    9:52.64 SJO    
                  34.37     1:11.41 (37.04)     1:48.59 (37.18)     2:26.04 (37.45)
        3:03.52 (37.48)     3:41.00 (37.48)     4:18.46 (37.46)     4:55.45 (36.99)
        5:32.85 (37.40)     6:09.76 (36.91)     6:46.94 (37.18)     7:24.21 (37.27)
        8:01.64 (37.43)     8:39.16 (37.52)     9:16.40 (37.24)     9:52.64 (36.24)
  9 Gorey, Madeline J         15 MVN                  9:57.78    9:56.25 SJO    
                  33.85     1:11.55 (37.70)     1:49.44 (37.89)     2:27.42 (37.98)
        3:04.99 (37.57)     3:43.03 (38.04)     4:20.65 (37.62)     4:59.21 (38.56)
        5:36.45 (37.24)     6:14.21 (37.76)     6:51.99 (37.78)     7:29.95 (37.96)
        8:07.32 (37.37)     8:44.54 (37.22)     9:21.40 (36.86)     9:56.25 (34.85)
 10 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 9:48.85    9:56.37 SJO    
                  33.44     1:09.74 (36.30)     1:46.54 (36.80)     2:23.76 (37.22)
        3:00.87 (37.11)     3:38.22 (37.35)     4:15.68 (37.46)     4:53.45 (37.77)
        5:31.20 (37.75)     6:08.97 (37.77)     6:46.88 (37.91)     7:25.16 (38.28)
        8:02.99 (37.83)     8:41.09 (38.10)     9:18.79 (37.70)     9:56.37 (37.58)
 11 Kusuma, Allyson C         15 NOVA                10:03.57    9:56.53 SJO    
                  33.59     1:10.29 (36.70)     1:47.83 (37.54)     2:25.24 (37.41)
        3:02.85 (37.61)     3:40.37 (37.52)     4:18.33 (37.96)     4:56.74 (38.41)
        5:34.83 (38.09)     6:12.41 (37.58)     6:50.40 (37.99)     7:28.42 (38.02)
        8:05.59 (37.17)     8:44.18 (38.59)     9:21.61 (37.43)     9:56.53 (34.92)
 12 Calaiacovo, Haley I       17 NOVA                 9:50.78    9:58.61 SJO    
                  32.00     1:08.01 (36.01)     1:44.01 (36.00)     2:20.77 (36.76)
        2:56.89 (36.12)     3:32.72 (35.83)     4:10.87 (38.15)     4:49.65 (38.78)
        5:28.48 (38.83)     6:07.29 (38.81)     6:47.26 (39.97)     7:26.78 (39.52)
        8:05.78 (39.00)     8:44.17 (38.39)     9:22.10 (37.93)     9:58.61 (36.51)
 13 Fahey, Kayla A            15 MVN                  9:53.13    9:59.15 SJO    
                  33.64     1:10.48 (36.84)     1:48.05 (37.57)     2:25.27 (37.22)
        3:03.13 (37.86)     3:41.00 (37.87)     4:18.92 (37.92)     4:56.74 (37.82)
        5:34.53 (37.79)     6:12.43 (37.90)     6:50.40 (37.97)     7:28.19 (37.79)
        8:06.30 (38.11)     8:44.14 (37.84)     9:22.13 (37.99)     9:59.15 (37.02)
 14 McCann, Mary-Kate         15 SEAL                10:09.35   10:06.57 SJO    
                  33.60     1:11.04 (37.44)     1:48.76 (37.72)     2:26.83 (38.07)
        3:05.54 (38.71)     3:43.73 (38.19)     4:22.43 (38.70)     5:00.80 (38.37)
        5:39.62 (38.82)     6:18.19 (38.57)     6:57.03 (38.84)     7:35.47 (38.44)
        8:13.79 (38.32)     8:52.55 (38.76)     9:30.11 (37.56)    10:06.57 (36.46)
 15 Taylor, Gabi A            16 AZOT                10:00.31   10:09.46 SJO    
                  33.68     1:10.46 (36.78)     1:48.05 (37.59)     2:26.27 (38.22)
        3:04.80 (38.53)     3:43.14 (38.34)     4:20.63 (37.49)     4:58.75 (38.12)
        5:36.05 (37.30)     6:13.64 (37.59)     6:53.33 (39.69)     7:33.08 (39.75)
        8:11.70 (38.62)     8:49.38 (37.68)     9:29.93 (40.55)    10:09.46 (39.53)
 16 Cruz, Savanna J           16 NOVA                10:13.61   10:30.57        
                  33.78     1:11.54 (37.76)     1:43.09 (31.55)     2:29.15 (46.06)
        3:08.50 (39.35)     3:47.97 (39.47)     4:27.38 (39.41)     5:07.38 (40.00)
        5:47.48 (40.10)     6:28.78 (41.30)     7:09.47 (40.69)     7:50.10 (40.63)
        8:31.24 (41.14)     9:11.85 (40.61)     9:52.24 (40.39)    10:30.57 (38.33)
 17 Capua, Alexa M            15 SCAT                10:14.55   10:48.16        
                  34.15     1:13.36 (39.21)     1:53.27 (39.91)     2:33.88 (40.61)
        3:14.48 (40.60)     3:55.88 (41.40)     4:36.69 (40.81)     5:17.46 (40.77)
        5:58.56 (41.10)     6:40.07 (41.51)     7:21.24 (41.17)     8:02.79 (41.55)
        8:44.64 (41.85)     9:26.45 (41.81)    10:07.89 (41.44)    10:48.16 (40.27)
 18 Gonzalez, Alessandra A    15 SPLA                 9:53.84   11:28.77        
                  35.81     1:18.07 (42.26)     2:00.52 (42.45)     2:43.65 (43.13)
        3:27.20 (43.55)     4:10.96 (43.76)     4:54.37 (43.41)     5:38.43 (44.06)
        6:22.53 (44.10)     7:07.27 (44.74)     7:51.09 (43.82)     8:36.55 (45.46)
        9:20.54 (43.99)    10:05.41 (44.87)    10:47.57 (42.16)    11:28.77 (41.20)
 -- ***** Arne, Abigail ****  16 NOVA                10:34.74        XNS        
 
Girls 15 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             20:09.10  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  20:09.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Summer A            15 NOVA                17:45.68   17:38.27 SJO    
                  31.48     1:05.90 (34.42)                             2:15.15 ( )
        2:49.92 (34.77)     3:24.86 (34.94)     4:00.01 (35.15)     4:35.00 (34.99)
            7:32.12 ( )     8:07.50 (35.38)     8:43.01 (35.51)     9:18.93 (35.92)
        9:54.52 (35.59)    10:30.17 (35.65)    11:05.73 (35.56)    11:41.74 (36.01)
       12:17.25 (35.51)    12:53.18 (35.93)    13:28.74 (35.56)    14:04.68 (35.94)
       14:40.34 (35.66)    15:16.59 (36.25)    15:52.71 (36.12)    16:29.14 (36.43)
       17:04.00 (34.86)    17:38.27 (34.27)                                        
  2 Soroosh, Sasha            15 MVN                 17:58.10   17:45.68 SJO    
                  32.00     1:06.40 (34.40)     1:41.05 (34.65)     2:15.86 (34.81)
        2:50.93 (35.07)     3:26.00 (35.07)     4:01.26 (35.26)     4:36.61 (35.35)
        5:11.90 (35.29)     5:47.49 (35.59)     6:23.29 (35.80)     6:58.75 (35.46)
        7:34.37 (35.62)     8:10.15 (35.78)     8:46.17 (36.02)     9:21.96 (35.79)
        9:58.24 (36.28)    10:34.12 (35.88)    11:09.96 (35.84)    11:46.23 (36.27)
       12:22.12 (35.89)    12:58.44 (36.32)    13:34.96 (36.52)    14:11.28 (36.32)
       14:47.54 (36.26)    15:23.70 (36.16)    15:59.69 (35.99)    16:35.48 (35.79)
       17:11.26 (35.78)    17:45.68 (34.42)                                        
  3 Lee, Emma K               15 MVN                 18:29.12   18:19.40 SJO    
                  32.92     1:09.19 (36.27)     1:45.91 (36.72)     2:22.50 (36.59)
        2:59.23 (36.73)     3:35.75 (36.52)     4:12.26 (36.51)     4:48.74 (36.48)
        5:24.91 (36.17)     6:01.50 (36.59)     6:38.02 (36.52)     7:14.98 (36.96)
        7:51.49 (36.51)     8:28.59 (37.10)     9:05.00 (36.41)     9:42.06 (37.06)
       10:18.73 (36.67)    10:55.90 (37.17)    11:32.34 (36.44)    12:09.28 (36.94)
       12:45.91 (36.63)    13:22.87 (36.96)    13:59.68 (36.81)    14:37.05 (37.37)
       15:14.10 (37.05)    15:51.35 (37.25)    16:28.43 (37.08)    17:05.87 (37.44)
       17:43.26 (37.39)    18:19.40 (36.14)                                        
  4 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                19:18.27   18:49.40 SJO    
                  32.54     1:09.01 (36.47)     1:46.20 (37.19)     2:24.05 (37.85)
        3:01.66 (37.61)     3:39.28 (37.62)     4:16.80 (37.52)     4:54.26 (37.46)
        5:31.57 (37.31)     6:09.11 (37.54)     6:46.38 (37.27)     7:23.68 (37.30)
        8:01.02 (37.34)     8:38.34 (37.32)     9:15.37 (37.03)     9:52.80 (37.43)
       10:30.29 (37.49)    11:08.27 (37.98)    11:46.44 (38.17)    12:24.70 (38.26)
       13:03.19 (38.49)    13:42.77 (39.58)    14:21.03 (38.26)    14:59.93 (38.90)
       15:38.52 (38.59)    16:17.35 (38.83)    16:55.96 (38.61)    17:34.49 (38.53)
       18:13.02 (38.53)    18:49.40 (36.38)                                        
  5 Kusuma, Allyson C         15 NOVA                19:17.41   18:51.63 SJO    
                  34.49     1:11.35 (36.86)     1:48.86 (37.51)     2:27.38 (38.52)
        3:04.45 (37.07)     3:42.01 (37.56)     4:02.79 (20.78)     4:57.53 (54.74)
        5:35.18 (37.65)     6:13.35 (38.17)     6:50.80 (37.45)     7:28.96 (38.16)
        8:06.49 (37.53)     8:45.22 (38.73)     9:22.33 (37.11)    10:00.73 (38.40)
       10:38.59 (37.86)    11:15.92 (37.33)    11:53.97 (38.05)    12:32.46 (38.49)
       13:10.83 (38.37)    13:48.95 (38.12)    14:27.42 (38.47)    15:05.65 (38.23)
       15:44.00 (38.35)    16:22.37 (38.37)    17:00.72 (38.35)    17:38.85 (38.13)
       18:16.08 (37.23)    18:51.63 (35.55)                                        
  6 Gorey, Madeline J         15 MVN                 19:13.23   18:54.70 SJO    
                  33.66     1:10.45 (36.79)     1:48.37 (37.92)     2:25.99 (37.62)
        3:04.07 (38.08)     3:42.20 (38.13)     4:20.04 (37.84)     4:58.25 (38.21)
        5:36.27 (38.02)     6:13.88 (37.61)     6:52.35 (38.47)     7:30.17 (37.82)
        8:08.41 (38.24)     8:46.00 (37.59)     9:24.14 (38.14)    10:01.98 (37.84)
       10:40.61 (38.63)    11:18.45 (37.84)    11:57.07 (38.62)    12:34.92 (37.85)
       13:13.21 (38.29)    13:51.13 (37.92)    14:29.62 (38.49)    15:07.97 (38.35)
       15:46.55 (38.58)    16:24.90 (38.35)    17:03.18 (38.28)    17:40.54 (37.36)
       18:18.28 (37.74)    18:54.70 (36.42)                                        
  7 Fahey, Kayla A            15 MVN                 20:07.40   19:10.51 SJO    
                  34.54     1:11.53 (36.99)     1:49.60 (38.07)     2:27.56 (37.96)
        3:05.60 (38.04)     3:43.47 (37.87)     4:21.74 (38.27)     5:00.11 (38.37)
        5:39.24 (39.13)     6:17.92 (38.68)     6:56.86 (38.94)     7:34.95 (38.09)
        8:13.60 (38.65)     8:52.13 (38.53)     9:31.00 (38.87)    10:09.40 (38.40)
       10:48.09 (38.69)    11:26.59 (38.50)    12:05.30 (38.71)    12:43.69 (38.39)
       13:22.50 (38.81)    14:01.19 (38.69)    14:40.41 (39.22)    15:19.10 (38.69)
       15:57.75 (38.65)    16:36.03 (38.28)    17:15.08 (39.05)    17:53.63 (38.55)
       18:32.50 (38.87)    19:10.51 (38.01)                                        
  8 Yamano, Kelsie A          15 SCAT                19:35.42   19:31.92 SJO    
                  33.56     1:11.92 (38.36)     1:50.31 (38.39)     2:30.21 (39.90)
        3:09.51 (39.30)     3:49.20 (39.69)     4:28.60 (39.40)     5:08.28 (39.68)
        5:47.79 (39.51)     6:27.41 (39.62)     7:06.81 (39.40)     7:47.32 (40.51)
        8:25.78 (38.46)     9:05.63 (39.85)     9:44.97 (39.34)    10:24.18 (39.21)
       11:03.49 (39.31)    11:43.31 (39.82)    12:22.69 (39.38)    13:02.29 (39.60)
       13:41.39 (39.10)    14:20.86 (39.47)    15:00.37 (39.51)    15:40.03 (39.66)
       16:19.32 (39.29)    16:58.64 (39.32)    17:37.63 (38.99)    18:16.64 (39.01)
       18:54.76 (38.12)    19:31.92 (37.16)                                        
  9 Cruz, Savanna J           16 NOVA                19:38.46   19:50.72 SJO    
                  33.21     1:10.42 (37.21)     1:48.72 (38.30)     2:27.71 (38.99)
        3:06.68 (38.97)     3:46.05 (39.37)     4:25.68 (39.63)     5:05.02 (39.34)
        5:44.76 (39.74)     6:24.56 (39.80)     7:04.47 (39.91)     7:44.78 (40.31)
        8:25.21 (40.43)     9:05.41 (40.20)     9:46.34 (40.93)    10:27.17 (40.83)
       11:07.88 (40.71)    11:48.77 (40.89)    12:29.55 (40.78)    13:10.22 (40.67)
       13:51.17 (40.95)    14:31.81 (40.64)    15:12.38 (40.57)    15:52.84 (40.46)
       16:33.35 (40.51)    17:13.33 (39.98)    17:54.56 (41.23)    18:34.00 (39.44)
       19:13.02 (39.02)    19:50.72 (37.70)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:14.90  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:14.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Okubo, Sydney N           18 AZOT                 1:05.25    1:04.96 SJO    
                  31.49     1:04.96 (33.47)                                        
  2 Ristic, Mia               16 NOVA                 1:06.02    1:05.60 SJO    
                  32.25     1:05.60 (33.35)                                        
  3 Brophy, Morgan T          15 BLUE                 1:06.21    1:05.61 SJO    
                  31.67     1:05.61 (33.94)                                        
  4 Watson, Alyssa G          16 NOVA                 1:06.39    1:06.06 SJO    
                  31.85     1:06.06 (34.21)                                        
  5 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 1:08.21    1:06.81 SJO    
                  32.50     1:06.81 (34.31)                                        
  6 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 1:07.90    1:07.21 SJO    
                  32.34     1:07.21 (34.87)                                        
  7 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 1:07.27    1:07.23 SJO    
                  32.73     1:07.23 (34.50)                                        
 -- Cook, Karsyn B            15 AZOT                 1:09.18         DQ        
                  33.52          DQ (35.22)                                        
B - Final
  9 Pham, Aileen T            15 NOVA                 1:10.48    1:08.39 SJO    
                  33.50     1:08.39 (34.89)                                        
 10 Blackard, Brooke J        16 BLUE                 1:09.23    1:08.74 SJO    
                  33.62     1:08.74 (35.12)                                        
 11 Najera, Karen             16 NOVA                 1:10.39    1:08.97 SJO    
                  33.80     1:08.97 (35.17)                                        
 12 Jin, Hannah W             15 NOVA                 1:10.84    1:09.54 SJO    
                  33.43     1:09.54 (36.11)                                        
 13 Nguyen, Jade N            15 NOVA                 1:09.64    1:09.84 SJO    
                  34.02     1:09.84 (35.82)                                        
 14 Chang, Emma               15 CITI                 1:10.30    1:10.57 SJO    
 15 Abrian, Jillian N         17 GSC                  1:12.07    1:11.92 SJO    
                  34.82     1:11.92 (37.10)                                        
 16 Weiland, Kate M           16 NOVA                 1:12.60    1:12.60 SJO    
                  34.36     1:12.60 (38.24)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:14.90  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:14.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Okubo, Sydney N           18 AZOT                 1:04.66    1:05.25 SJO    
  2 Ristic, Mia               16 NOVA                 1:05.69    1:06.02 SJO    
  3 Brophy, Morgan T          15 BLUE                 1:08.24    1:06.21 SJO    
  4 Watson, Alyssa G          16 NOVA                 1:05.69    1:06.39 SJO    
  5 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 1:07.54    1:07.27 SJO    
  6 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 1:08.25    1:07.90 SJO    
  7 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 1:06.06    1:08.21 SJO    
  8 Cook, Karsyn B            15 AZOT                 1:10.55    1:09.18 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Blackard, Brooke J        16 BLUE                 1:10.79    1:09.23 SJO    
 10 Spitz, Zoe L              17 NOVA                 1:08.34    1:09.57 SJO    
 11 Nguyen, Jade N            15 NOVA                 1:10.45    1:09.64 SJO    
 12 Chang, Emma               15 CITI                 1:09.90    1:10.30 SJO    
 13 Najera, Karen             16 NOVA                 1:10.19    1:10.39 SJO    
 14 Pham, Aileen T            15 NOVA                 1:08.52    1:10.48 SJO    
 15 Jin, Hannah W             15 NOVA                 1:11.67    1:10.84 SJO    
 16 Abrian, Jillian N         17 GSC                  1:14.55    1:12.07 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Weiland, Kate M           16 NOVA                 1:12.36    1:12.60 SJO    
 18 Liu, Melissa M            17 MAX                  1:11.60    1:12.70 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Setlich, Jacqueline L     18 SET                  1:13.73    1:13.33 SJO    
 20 Savoie, Ashley E          16 NOVA                 1:15.16    1:13.36 SJO    
 21 Andres, Emily A           17 SEAL                 1:13.50    1:13.40 SJO    
 22 Quayle, Sarah E           15 CITI                 1:12.52    1:13.45 SJO    
 23 Dygean, Frances T         15 AZOT                 1:13.61    1:13.81 SJO    
 24 Jang, Claire              17 AZOT                 1:11.74    1:13.86 SJO    
 24 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                 1:17.60    1:13.86 SJO    
 26 Silzel, Faith P           18 STOP                 1:12.76    1:13.93 SJO    
 27 Olson, Lauren E           17 SET                  1:10.85    1:13.99 SJO    
 28 Dang, Katelyn Q           16 UN-04                1:14.65    1:14.14 SJO    
 29 Swailes, Hannah I         15 AZOT                 1:13.20    1:14.29 SJO    
 30 Pagano, Isabella R        15 AZOT                 1:15.17    1:15.87        
 31 Phelan, Brenna F          17 NOVA                 1:13.34    1:16.25        
 32 Zhang, Jennifer L         16 NOVA                 1:14.80    1:16.37        
 33 Pinedo, Maya G            15 MVN                  1:13.81    1:16.52        
 34 Thomas, Alaire R          17 MVN                  1:13.24    1:16.63        
 35 Zhou, Grace G             16 NOVA                 1:14.41    1:17.32        
 36 Luu, Jasmine              15 NOVA                 1:13.06    1:18.08        
 37 Ennen, Kaila L            16 NOVA                 1:14.29    1:18.55        
 -- Reeves, Jailey M          19 UN-03                1:07.22   X1:11.38 SJO    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:42.80  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:42.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Okubo, Sydney N           18 AZOT                 2:20.76    2:19.52 SJO    
                  32.70     1:07.64 (34.94)     1:43.63 (35.99)     2:19.52 (35.89)
  2 Watson, Alyssa G          16 NOVA                 2:23.86    2:21.77 SJO    
                  32.93     1:08.70 (35.77)     1:45.17 (36.47)     2:21.77 (36.60)
  3 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 2:22.56    2:22.15 SJO    
                  33.60     1:09.54 (35.94)     1:46.22 (36.68)     2:22.15 (35.93)
  4 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 2:23.46    2:22.27 SJO    
                  33.71     1:09.57 (35.86)     1:46.52 (36.95)     2:22.27 (35.75)
  5 Ristic, Mia               16 NOVA                 2:25.32    2:23.48 SJO    
                  34.76     1:12.58 (37.82)     1:48.81 (36.23)     2:23.48 (34.67)
  6 Cook, Karsyn B            15 AZOT                 2:31.51    2:27.99 SJO    
                  34.38     1:12.25 (37.87)     1:50.84 (38.59)     2:27.99 (37.15)
  7 Najera, Karen             16 NOVA                 2:28.80    2:30.97 SJO    
                  34.72     1:12.42 (37.70)     1:51.53 (39.11)     2:30.97 (39.44)
  8 Blackard, Brooke J        16 BLUE                 2:29.45    2:34.35 SJO    
                  35.41     1:14.61 (39.20)     1:54.86 (40.25)     2:34.35 (39.49)
B - Final
  9 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 2:31.90    2:29.42 SJO    
                  33.66     1:11.28 (37.62)     1:50.84 (39.56)     2:29.42 (38.58)
 10 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 2:32.71    2:32.42 SJO    
                  36.20     1:15.12 (38.92)     1:54.38 (39.26)     2:32.42 (38.04)
 11 Jin, Hannah W             15 NOVA                 2:32.58    2:32.88 SJO    
                  35.34     1:13.20 (37.86)     1:53.03 (39.83)     2:32.88 (39.85)
 12 Chang, Emma               15 CITI                 2:33.83    2:33.16 SJO    
                  36.31     1:14.58 (38.27)     1:54.27 (39.69)     2:33.16 (38.89)
 13 Nguyen, Jade N            15 NOVA                 2:35.42    2:33.44 SJO    
                  37.28     1:16.73 (39.45)     1:55.59 (38.86)     2:33.44 (37.85)
 14 Abrian, Jillian N         17 GSC                  2:36.61    2:35.89 SJO    
                  37.05     1:16.16 (39.11)     1:55.70 (39.54)     2:35.89 (40.19)
 15 Weiland, Kate M           16 NOVA                 2:35.99    2:38.18 SJO    
                  36.03     1:15.87 (39.84)     1:57.27 (41.40)     2:38.18 (40.91)
 16 Richter, Caitlin R        16 MVN                  2:37.61    2:42.80 SJO    
                  36.11     1:16.84 (40.73)     1:59.77 (42.93)     2:42.80 (43.03)
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:42.80  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:42.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Okubo, Sydney N           18 AZOT                 2:18.29    2:20.76 SJO    
                                1:08.33 ( )   2:20.76 (1:12.43)                    
  2 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 2:21.42    2:22.56 SJO    
                                1:09.39 ( )   2:22.56 (1:13.17)                    
  3 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 2:21.22    2:23.46 SJO    
                                1:10.23 ( )   2:23.46 (1:13.23)                    
  4 Watson, Alyssa G          16 NOVA                 2:21.29    2:23.86 SJO    
                                1:09.08 ( )   2:23.86 (1:14.78)                    
  5 Ristic, Mia               16 NOVA                 2:24.68    2:25.32 SJO    
                                1:13.73 ( )   2:25.32 (1:11.59)                    
  6 Najera, Karen             16 NOVA                 2:28.33    2:28.80 SJO    
                                1:12.38 ( )   2:28.80 (1:16.42)                    
  7 Blackard, Brooke J        16 BLUE                 2:38.17    2:29.45 SJO    
                                1:13.99 ( )   2:29.45 (1:15.46)                    
  8 Cook, Karsyn B            15 AZOT                 2:33.32    2:31.51 SJO    
                                1:13.90 ( )   2:31.51 (1:17.61)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 2:28.72    2:31.90 SJO    
                                1:12.02 ( )   2:31.90 (1:19.88)                    
 10 Jin, Hannah W             15 NOVA                 2:33.83    2:32.58 SJO    
                                1:14.26 ( )   2:32.58 (1:18.32)                    
 11 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 2:33.12    2:32.71 SJO    
                                1:14.62 ( )   2:32.71 (1:18.09)                    
 12 Chang, Emma               15 CITI                 2:31.36    2:33.83 SJO    
                                1:14.75 ( )   2:33.83 (1:19.08)                    
 13 Nguyen, Jade N            15 NOVA                 2:33.94    2:35.42 SJO    
                                1:13.64 ( )   2:35.42 (1:21.78)                    
 14 Weiland, Kate M           16 NOVA                 2:40.98    2:35.99 SJO    
                                1:14.25 ( )   2:35.99 (1:21.74)                    
 15 Abrian, Jillian N         17 GSC                  2:38.11    2:36.61 SJO    
                                1:15.60 ( )   2:36.61 (1:21.01)                    
 16 Richter, Caitlin R        16 MVN                  2:29.97    2:37.61 SJO    
                                1:14.27 ( )   2:37.61 (1:23.34)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Savoie, Ashley E          16 NOVA                 2:42.88    2:38.21 SJO    
                                1:16.72 ( )   2:38.21 (1:21.49)                    
 18 Campbell, Macie S         15 CITI                 2:40.22    2:38.48 SJO    
                                1:17.80 ( )   2:38.48 (1:20.68)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gorey, Madeline J         15 MVN                  2:35.74    2:39.18 SJO    
                                1:18.82 ( )   2:39.18 (1:20.36)                    
 20 Setlich, Jacqueline L     18 SET                  2:39.17    2:39.39 SJO    
                                1:16.79 ( )   2:39.39 (1:22.60)                    
 21 Dygean, Frances T         15 AZOT                 2:39.24    2:39.57 SJO    
                                1:19.80 ( )   2:39.57 (1:19.77)                    
 22 Pagano, Isabella R        15 AZOT                 2:39.43    2:42.30 SJO    
                                1:18.68 ( )   2:42.30 (1:23.62)                    
 23 Swailes, Hannah I         15 AZOT                 2:40.08    2:42.44 SJO    
                                1:17.38 ( )   2:42.44 (1:25.06)                    
 24 Pinedo, Maya G            15 MVN                  2:40.97    2:43.84        
                                1:20.96 ( )   2:43.84 (1:22.88)                    
 25 Zhang, Jennifer L         16 NOVA                 2:42.48    2:44.46        
                                1:19.54 ( )   2:44.46 (1:24.92)                    
 26 Olson, Lauren E           17 SET                  2:39.71    2:45.40        
                                1:19.13 ( )   2:45.40 (1:26.27)                    
 27 Phelan, Brenna F          17 NOVA                 2:41.67    2:45.89        
                                1:18.08 ( )   2:45.89 (1:27.81)                    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:25.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:25.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Pham, Aileen T            15 NOVA                 1:14.35    1:13.91 SJO    
                  35.13     1:13.91 (38.78)                                        
  2 Nugent, Katie A           16 NOVA                 1:15.29    1:14.18 SJO    
                  35.32     1:14.18 (38.86)                                        
  3 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 1:15.15    1:14.81 SJO    
                  35.14     1:14.81 (39.67)                                        
  4 Willmer, Emma G           15 NOVA                 1:16.20    1:15.30 SJO    
                  36.15     1:15.30 (39.15)                                        
  5 Bedley, Tyler J           17 SET                  1:16.27    1:15.65 SJO    
                  35.80     1:15.65 (39.85)                                        
  6 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 1:15.79    1:16.03 SJO    
                  35.08     1:16.03 (40.95)                                        
  7 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                 1:16.93    1:16.44 SJO    
                  35.65     1:16.44 (40.79)                                        
  8 Brennan, Jamie L          15 CITI                 1:16.37    1:18.87 SJO    
                  35.94     1:18.87 (42.93)                                        
B - Final
  9 Gonik, Julia M            17 NOVA                 1:17.55    1:17.36 SJO    
                  36.17     1:17.36 (41.19)                                        
 10 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 1:18.48    1:18.31 SJO    
                  36.81     1:18.31 (41.50)                                        
 11 Garcia, Lily M            15 CITI                 1:19.22    1:19.17 SJO    
                  36.87     1:19.17 (42.30)                                        
 12 Burce, Malia A            17 MVN                  1:20.45    1:20.61 SJO    
                  38.61     1:20.61 (42.00)                                        
 13 Chang, Emma               15 CITI                 1:20.84    1:20.71 SJO    
                  38.16     1:20.71 (42.55)                                        
 14 Pinedo, Maya G            15 MVN                  1:19.44    1:20.75 SJO    
                  37.28     1:20.75 (43.47)                                        
 15 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE                 1:20.01    1:20.97 SJO    
                  37.80     1:20.97 (43.17)                                        
 16 Tse, Audrey E             15 NOVA                 1:20.93    1:22.28 SJO    
                  39.55     1:22.28 (42.73)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:25.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:25.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pham, Aileen T            15 NOVA                 1:14.00    1:14.35 SJO    
  2 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 1:14.11    1:15.15 SJO    
  3 Nugent, Katie A           16 NOVA                 1:14.77    1:15.29 SJO    
  4 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 1:17.80    1:15.79 SJO    
  5 Willmer, Emma G           15 NOVA                 1:16.62    1:16.20 SJO    
  6 Bedley, Tyler J           17 SET                  1:16.62    1:16.27 SJO    
  7 Brennan, Jamie L          15 CITI                 1:17.54    1:16.37 SJO    
  8 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                 1:16.11    1:16.93 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gonik, Julia M            17 NOVA                 1:15.94    1:17.55 SJO    
 10 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 1:20.69    1:18.48 SJO    
 11 Garcia, Lily M            15 CITI                 1:19.96    1:19.22 SJO    
 12 Pinedo, Maya G            15 MVN                  1:22.92    1:19.44 SJO    
 13 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE                 1:21.19    1:20.01 SJO    
 14 Burce, Malia A            17 MVN                  1:20.13    1:20.45 SJO    
 15 Chang, Emma               15 CITI                 1:20.27    1:20.84 SJO    
 16 Tse, Audrey E             15 NOVA                 1:21.83    1:20.93 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Morley, Jenna A           17 NOVA                 1:20.50    1:21.17 SJO    
 18 Taylor, Gabi A            16 AZOT                 1:20.83    1:21.26 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Baker, Emily N            18 MVN                  1:17.29    1:21.41 SJO    
 20 Weiland, Kate M           16 NOVA                 1:17.74    1:21.75 SJO    
 21 Chen, Olivia T            17 NOVA                 1:22.35    1:22.42 SJO    
 22 Quayle, Sarah E           15 CITI                 1:24.13    1:23.56 SJO    
 23 Zhou, Grace G             16 NOVA                 1:22.95    1:23.66 SJO    
 24 Lee, Tiffany              15 SACA                 1:24.63    1:24.10 SJO    
 25 Gruener, Miki R           16 SET                  1:25.14    1:24.49 SJO    
 26 Abrian, Jillian N         17 GSC                  1:23.83    1:24.51 SJO    
 27 Johnson, Kirra D          15 SCAT                 1:23.32    1:24.84 SJO    
 28 Wong, Danica              16 NOVA                 1:20.87    1:24.96 SJO    
 29 Guntrip, Sophia C         15 SACA                 1:23.81    1:25.20 SJO    
 30 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 1:22.24    1:25.31        
 31 Dygean, Frances T         15 AZOT                 1:24.85    1:25.77        
 32 Wrigley, Katie E          15 CITI                 1:24.95    1:26.17        
 33 Onimura, Yuri             15 CITI                 1:23.97    1:27.68        
 34 Swailes, Hannah I         15 AZOT                 1:24.79    1:27.86        
 35 Karsten, Rennie S         15 AZOT                 1:24.22    1:28.75        
 -- Reeves, Jailey M          19 UN-03                1:15.17   X1:18.47 SJO    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:06.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  3:06.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Willmer, Emma G           15 NOVA                 2:40.63    2:41.07 SJO    
                  36.30     1:16.84 (40.54)     1:58.49 (41.65)     2:41.07 (42.58)
  2 Nugent, Katie A           16 NOVA                 2:42.95    2:41.54 SJO    
                  35.79     1:17.37 (41.58)     1:59.24 (41.87)     2:41.54 (42.30)
  3 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 2:46.88    2:46.02 SJO    
                  37.21     1:18.59 (41.38)     2:01.75 (43.16)     2:46.02 (44.27)
  4 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  2:48.43    2:46.65 SJO    
                  36.81     1:19.57 (42.76)     2:02.77 (43.20)     2:46.65 (43.88)
  5 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                 2:48.75    2:47.01 SJO    
                  36.91     1:19.71 (42.80)     2:02.66 (42.95)     2:47.01 (44.35)
  6 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 2:46.43    2:47.66 SJO    
                  37.39     1:19.40 (42.01)     2:03.39 (43.99)     2:47.66 (44.27)
  7 Gonik, Julia M            17 NOVA                 2:49.75    2:48.00 SJO    
                  37.25     1:19.52 (42.27)     2:03.70 (44.18)     2:48.00 (44.30)
  8 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 2:49.55    2:50.29 SJO    
                  37.93     1:20.40 (42.47)     2:04.38 (43.98)     2:50.29 (45.91)
B - Final
  9 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 2:50.76    2:49.06 SJO    
                  38.43     1:21.07 (42.64)     2:04.77 (43.70)     2:49.06 (44.29)
 10 Dang, Katelyn Q           16 UN-04                2:54.60    2:49.68 SJO    
                  37.87     1:21.45 (43.58)     2:05.40 (43.95)     2:49.68 (44.28)
 11 Bedley, Tyler J           17 SET                  2:50.33    2:49.93 SJO    
                  37.71     1:20.95 (43.24)     2:05.49 (44.54)     2:49.93 (44.44)
 12 Baker, Emily N            18 MVN                  2:57.86    2:53.14 SJO    
                  37.77     1:22.25 (44.48)     2:08.55 (46.30)     2:53.14 (44.59)
 13 Taylor, Gabi A            16 AZOT                 2:54.94    2:53.52 SJO    
                  40.20     1:23.93 (43.73)     2:08.51 (44.58)     2:53.52 (45.01)
 14 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE                 2:55.78    2:54.41 SJO    
                  39.59     1:23.80 (44.21)     2:08.36 (44.56)     2:54.41 (46.05)
 15 Tse, Audrey E             15 NOVA                 2:56.60    2:55.25 SJO    
                  39.73     1:24.51 (44.78)     2:09.79 (45.28)     2:55.25 (45.46)
 16 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 2:58.88    2:58.94 SJO    
                  40.01     1:24.86 (44.85)     2:11.31 (46.45)     2:58.94 (47.63)
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:06.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  3:06.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willmer, Emma G           15 NOVA                 2:39.05    2:40.63 SJO    
                                1:17.82 ( )   2:40.63 (1:22.81)                    
  2 Nugent, Katie A           16 NOVA                 2:42.62    2:42.95 SJO    
                                1:16.54 ( )   2:42.95 (1:26.41)                    
  3 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 2:46.92    2:46.43 SJO    
                                1:20.54 ( )   2:46.43 (1:25.89)                    
  4 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 2:45.31    2:46.88 SJO    
                                1:19.69 ( )   2:46.88 (1:27.19)                    
  5 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  2:46.19    2:48.43 SJO    
                                1:20.18 ( )   2:48.43 (1:28.25)                    
  6 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                 2:49.01    2:48.75 SJO    
                                1:19.83 ( )   2:48.75 (1:28.92)                    
  7 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 2:51.40    2:49.55 SJO    
                                1:21.30 ( )   2:49.55 (1:28.25)                    
  8 Gonik, Julia M            17 NOVA                 2:46.22    2:49.75 SJO    
                                1:20.18 ( )   2:49.75 (1:29.57)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bedley, Tyler J           17 SET                  2:46.89    2:50.33 SJO    
                                1:21.32 ( )   2:50.33 (1:29.01)                    
 10 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 2:47.77    2:50.76 SJO    
                                1:21.31 ( )   2:50.76 (1:29.45)                    
 11 Dang, Katelyn Q           16 UN-04                2:48.60    2:54.60 SJO    
                                1:23.81 ( )   2:54.60 (1:30.79)                    
 12 Taylor, Gabi A            16 AZOT                 2:55.97    2:54.94 SJO    
                                1:24.08 ( )   2:54.94 (1:30.86)                    
 13 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE                 2:56.25    2:55.78 SJO    
                                1:23.40 ( )   2:55.78 (1:32.38)                    
 14 Tse, Audrey E             15 NOVA                 2:57.80    2:56.60 SJO    
                                1:25.82 ( )   2:56.60 (1:30.78)                    
 15 Morley, Jenna A           17 NOVA                 2:53.44    2:56.64 SJO    
                                1:24.10 ( )   2:56.64 (1:32.54)                    
 16 Baker, Emily N            18 MVN                  2:47.33    2:57.86 SJO    
                                1:24.58 ( )   2:57.86 (1:33.28)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chang, Emma               15 CITI                 2:59.52    2:58.54 SJO    
                                1:25.59 ( )   2:58.54 (1:32.95)                    
 18 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 2:57.42    2:58.88 SJO    
                                1:24.17 ( )   2:58.88 (1:34.71)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Quayle, Sarah E           15 CITI                 3:01.13    3:00.88 SJO    
                                1:26.54 ( )   3:00.88 (1:34.34)                    
 20 Kusuma, Allyson C         15 NOVA                 2:59.75    3:01.91 SJO    
                                1:26.19 ( )   3:01.91 (1:35.72)                    
 21 Lee, Tiffany              15 SACA                 3:03.38    3:03.61 SJO    
                                1:27.56 ( )   3:03.61 (1:36.05)                    
 22 Yamano, Kelsie A          15 SCAT                 2:59.98    3:04.62 SJO    
                                1:28.70 ( )   3:04.62 (1:35.92)                    
 23 Wrigley, Katie E          15 CITI                 3:04.28    3:04.79 SJO    
                                1:30.64 ( )   3:04.79 (1:34.15)                    
 24 Zimmerman, Molly M        18 NBS                  3:05.92    3:05.02 SJO    
                                1:30.61 ( )   3:05.02 (1:34.41)                    
 25 Dygean, Frances T         15 AZOT                 2:56.89    3:05.65 SJO    
                                1:28.10 ( )   3:05.65 (1:37.55)                    
 25 Liu, Melissa M            17 MAX                  3:03.76    3:05.65 SJO    
                                1:27.24 ( )   3:05.65 (1:38.41)                    
 27 Gruener, Miki R           16 SET                  3:05.58    3:05.73 SJO    
                                1:30.00 ( )   3:05.73 (1:35.73)                    
 28 Rusalov, Kira E           15 CITI                 3:04.51    3:06.54 SJO    
                                1:30.38 ( )   3:06.54 (1:36.16)                    
 29 Guntrip, Sophia C         15 SACA                 3:04.46    3:09.03        
                                1:30.16 ( )   3:09.03 (1:38.87)                    
 30 Luu, Jasmine              15 NOVA                 3:03.36    3:10.42        
                                1:32.37 ( )   3:10.42 (1:38.05)                    
 31 Meinardi, Marta           15 NOVA                 3:03.73    3:10.65        
                                1:28.68 ( )   3:10.65 (1:41.97)                    
 32 Mirsafian, Leila S        16 AZOT                 3:04.71    3:10.67        
                                1:29.71 ( )   3:10.67 (1:40.96)                    
 33 Tan, Michelle Elisa T     15 MAX                  2:58.76    3:11.50        
                                1:31.67 ( )   3:11.50 (1:39.83)                    
 34 Yi, Maddie                15 DRGN                 3:05.18    3:12.43        
                                1:31.44 ( )   3:12.43 (1:40.99)                    
 -- ***** Arne, Abigail ****  16 NOVA                 3:08.63         X         
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.70  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:11.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ristic, Mia               16 NOVA                 1:04.98    1:03.57 SJO    
                  29.74     1:03.57 (33.83)                                        
  2 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 1:04.03    1:03.76 SJO    
                  29.63     1:03.76 (34.13)                                        
  3 Spitz, Zoe L              17 NOVA                 1:04.34    1:03.78 SJO    
                  29.89     1:03.78 (33.89)                                        
  4 Cook, Karsyn B            15 AZOT                 1:04.73    1:04.46 SJO    
                  30.33     1:04.46 (34.13)                                        
  5 Banos, Natalia I          16 SEAL                 1:04.70    1:05.05 SJO    
                  30.63     1:05.05 (34.42)                                        
  6 Baker, Emily N            18 MVN                  1:06.40    1:05.91 SJO    
                  30.01     1:05.91 (35.90)                                        
  7 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                 1:06.62    1:05.99 SJO    
                  30.73     1:05.99 (35.26)                                        
  8 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  1:06.61    1:07.27 SJO    
                  31.81     1:07.27 (35.46)                                        
B - Final
  9 Pham, Aileen T            15 NOVA                 1:07.24    1:05.58 SJO    
                  31.06     1:05.58 (34.52)                                        
 10 Dang, Katelyn Q           16 UN-04                1:06.82    1:05.87 SJO    
                  30.39     1:05.87 (35.48)                                        
 11 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 1:08.43    1:05.97 SJO    
                  31.44     1:05.97 (34.53)                                        
 12 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                  1:07.84    1:07.26 SJO    
                  31.35     1:07.26 (35.91)                                        
 13 Yasko, Carly R            16 NOVA                 1:09.42    1:08.22 SJO    
                  31.35     1:08.22 (36.87)                                        
 14 Marvel, Lucinda A         16 SEAL                 1:09.08    1:08.67 SJO    
                  31.48     1:08.67 (37.19)                                        
 15 Pagano, Isabella R        15 AZOT                 1:09.27    1:09.19 SJO    
                  32.10     1:09.19 (37.09)                                        
 16 Garcia, Lily M            15 CITI                 1:08.78    1:10.15 SJO    
                  31.51     1:10.15 (38.64)                                        
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.70  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:11.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Matsushima, Sage M        17 NOVA                 1:03.16    1:03.91 SJO    
  2 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 1:03.41    1:04.03 SJO    
  3 Spitz, Zoe L              17 NOVA                 1:03.27    1:04.34 SJO    
  4 Banos, Natalia I          16 SEAL                 1:05.00    1:04.70 SJO    
  5 Cook, Karsyn B            15 AZOT                 1:06.05    1:04.73 SJO    
  6 Ristic, Mia               16 NOVA                 1:04.43    1:04.98 SJO    
  7 Baker, Emily N            18 MVN                  1:04.29    1:06.40 SJO    
  8 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  1:06.94    1:06.61 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                 1:05.86    1:06.62 SJO    
 10 Dang, Katelyn Q           16 UN-04                1:05.83    1:06.82 SJO    
 11 Odgers, Josette E         15 NOVA                 1:06.64    1:07.12 SJO    
 12 Pham, Aileen T            15 NOVA                 1:06.58    1:07.24 SJO    
 13 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                  1:06.48    1:07.84 SJO    
 14 Jang, Claire              17 AZOT                 1:08.56    1:08.12 SJO    
 15 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 1:07.10    1:08.43 SJO    
 16 Garcia, Lily M            15 CITI                 1:09.29    1:08.78 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Marvel, Lucinda A         16 SEAL                 1:09.30    1:09.08 SJO    
 18 Pagano, Isabella R        15 AZOT                 1:09.15    1:09.27 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yasko, Carly R            16 NOVA                 1:09.25    1:09.42 SJO    
 20 Jin, Hannah W             15 NOVA                 1:11.06    1:09.46 SJO    
 21 Blackard, Brooke J        16 BLUE                 1:10.83    1:09.51 SJO    
 22 Bedley, Tyler J           17 SET                  1:09.11    1:09.68 SJO    
 23 Castro, Giuliana L        15 CULV                 1:09.70    1:09.71 SJO    
 24 Abrian, Jillian N         17 GSC                  1:08.06    1:09.95 SJO    
 25 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 1:09.90    1:10.24 SJO    
 26 Maemoto, Abbie K          15 CITI                 1:09.61    1:10.45 SJO    
 27 Stewart, Alicia L         17 NOVA                 1:07.07    1:10.67 SJO    
 28 Thomas, Alaire R          17 MVN                  1:11.58    1:10.79 SJO    
 29 Quayle, Sarah E           15 CITI                 1:11.36    1:11.03 SJO    
 30 McCann, Mary-Kate         15 SEAL                 1:09.13    1:11.07 SJO    
 31 Luu, Jasmine              15 NOVA                 1:10.62    1:11.15 SJO    
 32 Lockard, Ally R           16 MVN                  1:08.46    1:11.32 SJO    
 33 Tiu, Sophia T             16 GSC                  1:08.65    1:12.15        
 34 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 1:09.85    1:12.23        
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:47.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:47.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Baker, Emily N            18 MVN                  2:25.25    2:23.56 SJO    
                  29.86     1:06.93 (37.07)     1:44.39 (37.46)     2:23.56 (39.17)
  2 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                  2:26.46    2:24.25 SJO    
                  32.33     1:09.07 (36.74)     1:47.14 (38.07)     2:24.25 (37.11)
  3 Banos, Natalia I          16 SEAL                 2:23.62    2:24.54 SJO    
                  32.03     1:08.31 (36.28)     1:46.47 (38.16)     2:24.54 (38.07)
  4 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                 2:26.93    2:24.75 SJO    
                  31.09     1:07.06 (35.97)     1:45.91 (38.85)     2:24.75 (38.84)
  5 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 2:23.46    2:26.19 SJO    
                  31.52     1:08.38 (36.86)     1:47.18 (38.80)     2:26.19 (39.01)
  6 Lee, Emma K               15 MVN                  2:27.46    2:28.38 SJO    
                  33.23     1:11.48 (38.25)     1:51.34 (39.86)     2:28.38 (37.04)
  7 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  2:28.15    2:29.02 SJO    
                  32.71     1:10.32 (37.61)     1:49.54 (39.22)     2:29.02 (39.48)
  8 Kusuma, Allyson C         15 NOVA                 2:29.80    2:31.26 SJO    
                  34.07     1:12.85 (38.78)     1:52.02 (39.17)     2:31.26 (39.24)
B - Final
  9 Pagano, Isabella R        15 AZOT                 2:33.98    2:31.08 SJO    
                  33.59     1:11.92 (38.33)     1:51.70 (39.78)     2:31.08 (39.38)
 10 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 2:34.11    2:32.03 SJO    
                  34.76     1:14.15 (39.39)     1:53.54 (39.39)     2:32.03 (38.49)
 11 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 2:31.45    2:32.09 SJO    
                  32.97     1:11.00 (38.03)     1:50.60 (39.60)     2:32.09 (41.49)
 12 McCann, Mary-Kate         15 SEAL                 2:36.60    2:32.28 SJO    
                  33.30     1:11.38 (38.08)     1:52.14 (40.76)     2:32.28 (40.14)
 13 Castro, Giuliana L        15 CULV                 2:32.95    2:33.76 SJO    
                  33.13     1:11.25 (38.12)     1:51.92 (40.67)     2:33.76 (41.84)
 14 Lockard, Ally R           16 MVN                  2:38.00    2:36.81 SJO    
                  34.79     1:14.35 (39.56)     1:56.18 (41.83)     2:36.81 (40.63)
 15 Fahey, Kayla A            15 MVN                  2:37.94    2:38.95 SJO    
                  34.49     1:14.15 (39.66)     1:55.64 (41.49)     2:38.95 (43.31)
 16 Quayle, Sarah E           15 CITI                 2:44.20    2:40.18 SJO    
                  34.72     1:14.54 (39.82)     1:57.30 (42.76)     2:40.18 (42.88)
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:47.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:47.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 2:24.58    2:23.46 SJO    
                                1:07.45 ( )   2:23.46 (1:16.01)                    
  2 Banos, Natalia I          16 SEAL                 2:26.50    2:23.62 SJO    
                                1:07.55 ( )   2:23.62 (1:16.07)                    
  3 Baker, Emily N            18 MVN                  2:22.27    2:25.25 SJO    
                                1:07.81 ( )   2:25.25 (1:17.44)                    
  4 Nazarenus-Olson, Solaire  18 MVN                  2:24.28    2:26.46 SJO    
                                1:09.14 ( )   2:26.46 (1:17.32)                    
  5 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                 2:25.33    2:26.93 SJO    
                                1:07.93 ( )   2:26.93 (1:19.00)                    
  6 Lee, Emma K               15 MVN                  2:33.19    2:27.46 SJO    
                                1:10.71 ( )   2:27.46 (1:16.75)                    
  7 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  2:31.77    2:28.15 SJO    
                                1:09.20 ( )   2:28.15 (1:18.95)                    
  8 Kusuma, Allyson C         15 NOVA                 2:32.46    2:29.80 SJO    
                                1:11.28 ( )   2:29.80 (1:18.52)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 2:37.01    2:31.45 SJO    
                                1:10.90 ( )   2:31.45 (1:20.55)                    
 10 Castro, Giuliana L        15 CULV                 2:34.58    2:32.95 SJO    
                                1:12.72 ( )   2:32.95 (1:20.23)                    
 11 Pagano, Isabella R        15 AZOT                 2:33.79    2:33.98 SJO    
                                1:12.29 ( )   2:33.98 (1:21.69)                    
 12 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 2:29.81    2:34.11 SJO    
                                1:14.02 ( )   2:34.11 (1:20.09)                    
 13 McCann, Mary-Kate         15 SEAL                 2:29.67    2:36.60 SJO    
                                1:10.49 ( )   2:36.60 (1:26.11)                    
 14 Fahey, Kayla A            15 MVN                  2:43.84    2:37.94 SJO    
                                1:15.38 ( )   2:37.94 (1:22.56)                    
 15 Lockard, Ally R           16 MVN                  2:37.09    2:38.00 SJO    
                                1:13.33 ( )   2:38.00 (1:24.67)                    
 16 Quayle, Sarah E           15 CITI                 2:41.48    2:44.20 SJO    
                                1:15.29 ( )   2:44.20 (1:28.91)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Luu, Jasmine              15 NOVA                 2:42.43    2:44.29 SJO    
                                1:14.84 ( )   2:44.29 (1:29.45)                    
 18 Yi, Maddie                15 DRGN                 2:41.42    2:45.64 SJO    
                                1:17.13 ( )   2:45.64 (1:28.51)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shirakata, Kiku           15 CITI                 2:46.82    2:56.58        
                                1:20.58 ( )   2:56.58 (1:36.00)                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:38.90  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:38.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Willmer, Emma G           15 NOVA                 2:24.82    2:24.57 SJO    
                  32.51     1:10.24 (37.73)     1:51.45 (41.21)     2:24.57 (33.12)
  2 Pham, Aileen T            15 NOVA                 2:26.32    2:24.85 SJO    
                  31.18     1:09.42 (38.24)     1:51.31 (41.89)     2:24.85 (33.54)
  3 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 2:26.86    2:25.03 SJO    
                  31.15     1:09.31 (38.16)     1:52.16 (42.85)     2:25.03 (32.87)
  4 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 2:24.71    2:25.79 SJO    
                  31.30     1:08.17 (36.87)     1:51.58 (43.41)     2:25.79 (34.21)
  5 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 2:27.22    2:26.29 SJO    
                  31.58     1:09.66 (38.08)     1:51.73 (42.07)     2:26.29 (34.56)
  6 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                 2:26.46    2:27.98 SJO    
                  30.71     1:09.80 (39.09)     1:54.69 (44.89)     2:27.98 (33.29)
  7 Judd, Ella H              16 NOVA                 2:26.72    2:28.09 SJO    
                  31.38     1:10.26 (38.88)     1:55.14 (44.88)     2:28.09 (32.95)
  8 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 2:27.62    2:29.62 SJO    
                  31.35     1:09.52 (38.17)     1:55.46 (45.94)     2:29.62 (34.16)
B - Final
  9 Brennan, Jamie L          15 CITI                 2:29.02    2:25.27 SJO    
                  31.18     1:09.98 (38.80)     1:51.87 (41.89)     2:25.27 (33.40)
 10 Watson, Alyssa G          16 NOVA                 2:27.91    2:25.73 SJO    
                  30.52     1:06.83 (36.31)     1:52.57 (45.74)     2:25.73 (33.16)
 11 Baker, Emily N            18 MVN                  2:28.43    2:27.15 SJO    
                  30.23     1:09.44 (39.21)     1:52.79 (43.35)     2:27.15 (34.36)
 12 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 2:29.30    2:28.22 SJO    
                  31.09     1:10.10 (39.01)     1:54.12 (44.02)     2:28.22 (34.10)
 13 Najera, Karen             16 NOVA                 2:29.13    2:29.41 SJO    
                  31.13     1:09.11 (37.98)     1:56.32 (47.21)     2:29.41 (33.09)
 14 Soroosh, Sasha            15 MVN                  2:28.53    2:29.64 SJO    
                  32.92     1:11.44 (38.52)     1:55.70 (44.26)     2:29.64 (33.94)
 15 Gonik, Julia M            17 NOVA                 2:29.50    2:30.01 SJO    
                  31.70     1:11.71 (40.01)     1:55.14 (43.43)     2:30.01 (34.87)
 16 Banos, Natalia I          16 SEAL                 2:29.56    2:34.64 SJO    
                  32.04     1:11.24 (39.20)     1:59.12 (47.88)     2:34.64 (35.52)
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:38.90  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:38.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sommer, Katrina A         17 NOVA                 2:22.73    2:24.71 SJO    
                                1:05.80 ( )   2:24.71 (1:18.91)                    
  2 Willmer, Emma G           15 NOVA                 2:25.42    2:24.82 SJO    
                                1:09.57 ( )   2:24.82 (1:15.25)                    
  3 Pham, Aileen T            15 NOVA                 2:25.37    2:26.32 SJO    
                                1:11.10 ( )   2:26.32 (1:15.22)                    
  4 Hsieh, Amanda C           16 NOVA                 2:26.48    2:26.46 SJO    
                                1:08.80 ( )   2:26.46 (1:17.66)                    
  5 Judd, Ella H              16 NOVA                 2:29.61    2:26.72 SJO    
                                1:09.86 ( )   2:26.72 (1:16.86)                    
  6 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 2:25.80    2:26.86 SJO    
                                1:10.46 ( )   2:26.86 (1:16.40)                    
  7 Kitchens, Valerie G       17 BLUE                 2:26.13    2:27.22 SJO    
                                1:10.53 ( )   2:27.22 (1:16.69)                    
  8 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 2:26.76    2:27.62 SJO    
                                1:07.41 ( )   2:27.62 (1:20.21)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Watson, Alyssa G          16 NOVA                 2:24.09    2:27.91 SJO    
                                1:07.69 ( )   2:27.91 (1:20.22)                    
 10 Baker, Emily N            18 MVN                  2:26.13    2:28.43 SJO    
                                1:09.57 ( )   2:28.43 (1:18.86)                    
 11 Soroosh, Sasha            15 MVN                  2:29.11    2:28.53 SJO    
                                1:10.90 ( )   2:28.53 (1:17.63)                    
 12 Brennan, Jamie L          15 CITI                 2:32.17    2:29.02 SJO    
                                1:10.64 ( )   2:29.02 (1:18.38)                    
 13 Najera, Karen             16 NOVA                 2:29.40    2:29.13 SJO    
                                1:09.19 ( )   2:29.13 (1:19.94)                    
 14 Empremsilapa, Tyryn       15 NOVA                 2:32.51    2:29.30 SJO    
                                1:11.53 ( )   2:29.30 (1:17.77)                    
 15 Gonik, Julia M            17 NOVA                 2:30.01    2:29.50 SJO    
                                1:11.13 ( )   2:29.50 (1:18.37)                    
 16 Banos, Natalia I          16 SEAL                 2:29.91    2:29.56 SJO    
                                1:09.04 ( )   2:29.56 (1:20.52)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gadzinski, Eliza R        15 GSC                  2:35.04    2:30.39 SJO    
                                1:12.99 ( )   2:30.39 (1:17.40)                    
 18 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                 2:30.81    2:30.92 SJO    
                                1:13.02 ( )   2:30.92 (1:17.90)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cook, Karsyn B            15 AZOT                 2:32.86    2:31.18 SJO    
                                1:11.09 ( )   2:31.18 (1:20.09)                    
 20 Bedley, Tyler J           17 SET                  2:33.44    2:31.62 SJO    
                                1:13.77 ( )   2:31.62 (1:17.85)                    
 21 Lee, Emma K               15 MVN                  2:32.87    2:31.87 SJO    
                                1:12.39 ( )   2:31.87 (1:19.48)                    
 22 Nguyen, Jade N            15 NOVA                 2:34.23    2:31.92 SJO    
                                1:12.82 ( )   2:31.92 (1:19.10)                    
 23 Yasko, Carly R            16 NOVA                 2:31.45    2:32.13 SJO    
                                1:09.35 ( )   2:32.13 (1:22.78)                    
 24 Dang, Katelyn Q           16 UN-04                2:34.45    2:32.54 SJO    
                                1:12.50 ( )   2:32.54 (1:20.04)                    
 25 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 2:34.47    2:33.11 SJO    
                                1:10.73 ( )   2:33.11 (1:22.38)                    
 26 Chu, Kaitlyn A            17 NOVA                 2:33.24    2:33.71 SJO    
                                1:14.02 ( )   2:33.71 (1:19.69)                    
 27 Roberts-Oliver, Taelyn M  17 BLUE                 2:33.45    2:34.01 SJO    
                                1:12.82 ( )   2:34.01 (1:21.19)                    
 28 Nugent, Katie A           16 NOVA                 2:28.68    2:34.07 SJO    
                                1:13.50 ( )   2:34.07 (1:20.57)                    
 29 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 2:35.96    2:34.43 SJO    
                                1:12.71 ( )   2:34.43 (1:21.72)                    
 30 Kusuma, Allyson C         15 NOVA                 2:36.91    2:34.91 SJO    
                                1:13.37 ( )   2:34.91 (1:21.54)                    
 31 Weiland, Kate M           16 NOVA                 2:38.55    2:35.42 SJO    
                                1:14.71 ( )   2:35.42 (1:20.71)                    
 32 Chang, Emma               15 CITI                 2:35.40    2:35.51 SJO    
                                1:13.01 ( )   2:35.51 (1:22.50)                    
 33 Jin, Hannah W             15 NOVA                 2:37.40    2:35.86 SJO    
                                1:11.62 ( )   2:35.86 (1:24.24)                    
 34 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 2:36.20    2:36.11 SJO    
                                1:12.00 ( )   2:36.11 (1:24.11)                    
 35 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                 2:34.92    2:36.72 SJO    
                                1:15.01 ( )   2:36.72 (1:21.71)                    
 36 Taylor, Gabi A            16 AZOT                 2:37.88    2:37.20 SJO    
                                1:17.39 ( )   2:37.20 (1:19.81)                    
 37 Quayle, Sarah E           15 CITI                 2:36.01    2:37.29 SJO    
                                1:11.91 ( )   2:37.29 (1:25.38)                    
 38 Tiu, Sophia T             16 GSC                  2:34.29    2:38.94        
                                1:17.40 ( )   2:38.94 (1:21.54)                    
 39 Tse, Audrey E             15 NOVA                 2:38.76    2:39.72        
                                1:17.87 ( )   2:39.72 (1:21.85)                    
 40 Luu, Jasmine              15 NOVA                 2:36.25    2:40.85        
                                1:14.46 ( )   2:40.85 (1:26.39)                    
 41 Maemoto, Abbie K          15 CITI                 2:38.66    2:42.23        
                                1:15.10 ( )   2:42.23 (1:27.13)                    
 42 Jang, Claire              17 AZOT                 2:35.53    2:42.52        
                                1:15.24 ( )   2:42.52 (1:27.28)                    
 43 Andres, Emily A           17 SEAL                 2:33.68    2:42.79        
                                1:14.50 ( )   2:42.79 (1:28.29)                    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:43.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  5:43.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 5:05.83    5:04.65 SJO    
                  31.17     1:07.15 (35.98)     1:47.72 (40.57)     2:27.83 (40.11)
        3:11.63 (43.80)     3:56.00 (44.37)     4:30.86 (34.86)     5:04.65 (33.79)
  2 Baker, Emily N            18 MVN                  5:12.06    5:08.54 SJO    
                  30.23     1:07.85 (37.62)     1:49.04 (41.19)     2:29.96 (40.92)
        3:14.18 (44.22)     3:59.50 (45.32)     4:35.03 (35.53)     5:08.54 (33.51)
  3 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 5:11.00    5:09.35 SJO    
                  31.09     1:07.86 (36.77)     1:47.14 (39.28)     2:26.38 (39.24)
        3:11.53 (45.15)     3:57.54 (46.01)     4:33.56 (36.02)     5:09.35 (35.79)
  4 Soroosh, Sasha            15 MVN                  5:12.48    5:11.49 SJO    
                  32.99     1:11.09 (38.10)     1:51.48 (40.39)     2:31.07 (39.59)
        3:16.49 (45.42)     4:02.06 (45.57)     4:37.14 (35.08)     5:11.49 (34.35)
  5 Nugent, Katie A           16 NOVA                 5:19.28    5:12.70 SJO    
                  32.43     1:11.07 (38.64)     1:52.72 (41.65)     2:34.24 (41.52)
        3:16.69 (42.45)     4:00.78 (44.09)     4:37.00 (36.22)     5:12.70 (35.70)
  6 Lee, Emma K               15 MVN                  5:15.59    5:14.84 SJO    
                  33.10     1:11.37 (38.27)     1:52.56 (41.19)     2:33.84 (41.28)
        3:19.60 (45.76)     4:05.60 (46.00)     4:40.89 (35.29)     5:14.84 (33.95)
  7 Calaiacovo, Haley I       17 NOVA                 5:20.86    5:20.86 SJO    
                  33.25     1:11.23 (37.98)     1:56.09 (44.86)     2:38.81 (42.72)
        3:24.58 (45.77)     4:10.43 (45.85)     4:45.83 (35.40)     5:20.86 (35.03)
  8 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 5:23.97    5:21.19 SJO    
                  33.46     1:11.90 (38.44)     1:52.75 (40.85)     2:33.57 (40.82)
        3:21.75 (48.18)     4:09.74 (47.99)     4:46.08 (36.34)     5:21.19 (35.11)
B - Final
  9 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                 5:24.21    5:16.42 SJO    
                  33.58     1:11.53 (37.95)     1:53.10 (41.57)     2:35.82 (42.72)
        3:19.31 (43.49)     4:03.77 (44.46)     4:40.65 (36.88)     5:16.42 (35.77)
 10 Nguyen, Jade N            15 NOVA                 5:30.38    5:23.84 SJO    
                  36.64     1:17.52 (40.88)     1:58.74 (41.22)     2:39.36 (40.62)
        3:27.02 (47.66)     4:14.47 (47.45)     4:50.96 (36.49)     5:23.84 (32.88)
 11 Silzel, Faith P           18 STOP                 5:27.09    5:24.12 SJO    
                  35.18     1:15.47 (40.29)     1:58.18 (42.71)     2:39.23 (41.05)
        3:25.71 (46.48)     4:12.93 (47.22)     4:49.53 (36.60)     5:24.12 (34.59)
 12 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 5:27.08    5:25.55 SJO    
                  33.11     1:11.38 (38.27)     1:53.17 (41.79)     2:34.58 (41.41)
        3:22.06 (47.48)     4:11.32 (49.26)     4:48.74 (37.42)     5:25.55 (36.81)
 13 Kusuma, Allyson C         15 NOVA                 5:26.68    5:25.98 SJO    
                  33.26     1:11.74 (38.48)     1:54.18 (42.44)     2:36.89 (42.71)
        3:24.15 (47.26)     4:11.98 (47.83)     4:50.09 (38.11)     5:25.98 (35.89)
 14 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                 5:29.35    5:29.35 SJO    
                  34.39     1:16.48 (42.09)     1:58.98 (42.50)     2:41.27 (42.29)
        3:28.79 (47.52)     4:18.27 (49.48)     4:54.09 (35.82)     5:29.35 (35.26)
 15 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 5:30.48    5:29.50 SJO    
                  33.43     1:11.65 (38.22)     1:53.23 (41.58)     2:35.21 (41.98)
        3:25.03 (49.82)     4:15.26 (50.23)     4:52.15 (36.89)     5:29.50 (37.35)
 16 McCann, Mary-Kate         15 SEAL                 5:31.17    5:33.93 SJO    
                  32.87     1:11.39 (38.52)     1:55.95 (44.56)     2:39.10 (43.15)
        3:28.89 (49.79)     4:18.88 (49.99)     4:56.99 (38.11)     5:33.93 (36.94)
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:43.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  5:43.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McKendry, Jodie M         16 NOVA                 5:06.35    5:05.83 SJO    
                                1:07.42 ( )                             2:26.99 ( )
                                3:55.92 ( )   5:05.83 (1:09.91)                    
  2 Mykkanen, Cameron M       15 NOVA                 5:16.41    5:11.00 SJO    
                                1:07.86 ( )                             2:24.88 ( )
                                3:57.26 ( )   5:11.00 (1:13.74)                    
  3 Baker, Emily N            18 MVN                  5:02.20    5:12.06 SJO    
                                1:07.36 ( )                             2:30.14 ( )
                                4:00.81 ( )   5:12.06 (1:11.25)                    
  4 Soroosh, Sasha            15 MVN                  5:08.71    5:12.48 SJO    
                                1:10.93 ( )                             2:31.97 ( )
                                4:02.31 ( )   5:12.48 (1:10.17)                    
  5 Pham, Aileen T            15 NOVA                 5:21.85    5:12.80 SJO    
                                1:10.47 ( )                             2:33.66 ( )
                                4:01.26 ( )   5:12.80 (1:11.54)                    
  6 Lee, Emma K               15 MVN                  5:18.20    5:15.59 SJO    
                                1:10.89 ( )                             2:33.03 ( )
                                4:05.27 ( )   5:15.59 (1:10.32)                    
  7 Nugent, Katie A           16 NOVA                 5:14.70    5:19.28 SJO    
                                1:10.33 ( )                             2:34.61 ( )
                                4:03.33 ( )   5:19.28 (1:15.95)                    
  8 Calaiacovo, Haley I       17 NOVA                 5:19.71    5:20.86 SJO    
                                1:11.27 ( )                             2:38.35 ( )
                                4:10.23 ( )   5:20.86 (1:10.63)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kampfer, Morgan S         15 NOVA                 5:25.32    5:23.97 SJO    
                                1:12.07 ( )                             2:34.27 ( )
                                4:12.19 ( )   5:23.97 (1:11.78)                    
 10 Caruso, Caitlin A         17 NOVA                 5:20.61    5:24.21 SJO    
                                1:11.25 ( )                             2:39.03 ( )
                                4:08.00 ( )   5:24.21 (1:16.21)                    
 11 Kusuma, Allyson C         15 NOVA                 5:30.82    5:26.68 SJO    
                                1:12.75 ( )                             2:38.10 ( )
                                4:13.73 ( )   5:26.68 (1:12.95)                    
 12 Lowengrub, Collette A     15 AZOT                 5:26.67    5:27.08 SJO    
                                1:12.42 ( )                             2:35.39 ( )
                                4:12.65 ( )   5:27.08 (1:14.43)                    
 13 Silzel, Faith P           18 STOP                 5:31.05    5:27.09 SJO    
                                1:14.23 ( )                             2:37.48 ( )
                                4:11.66 ( )   5:27.09 (1:15.43)                    
 14 Gonik, Julia M            17 NOVA                 5:22.47    5:27.23 SJO    
                                1:12.75 ( )                             2:41.72 ( )
                                4:13.62 ( )   5:27.23 (1:13.61)                    
 15 Holdsworth, Felicity C    15 NOVA                 5:38.87    5:29.35 SJO    
                                1:17.27 ( )                             2:41.06 ( )
                                4:17.49 ( )   5:29.35 (1:11.86)                    
 16 Nguyen, Jade N            15 NOVA                 5:33.84    5:30.38 SJO    
                                1:15.98 ( )                             2:38.43 ( )
                                4:15.30 ( )   5:30.38 (1:15.08)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yuwana, Atiya A           16 SEAL                 5:28.73    5:30.48 SJO    
                                1:10.31 ( )                             2:33.56 ( )
                                4:11.80 ( )   5:30.48 (1:18.68)                    
 18 McCann, Mary-Kate         15 SEAL                 5:33.65    5:31.17 SJO    
                                1:10.98 ( )                             2:40.05 ( )
                                4:17.73 ( )   5:31.17 (1:13.44)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yamano, Kelsie A          15 SCAT                 5:34.60    5:32.33 SJO    
                                1:16.12 ( )                             2:41.78 ( )
                                4:18.14 ( )   5:32.33 (1:14.19)                    
 20 Fahey, Kayla A            15 MVN                  5:40.86    5:34.54 SJO    
                                1:17.78 ( )                             2:42.89 ( )
                                4:22.73 ( )   5:34.54 (1:11.81)                    
 21 Jin, Hannah W             15 NOVA                 5:39.07    5:38.05 SJO    
                                1:14.14 ( )                             2:37.89 ( )
                                4:21.80 ( )   5:38.05 (1:16.25)                    
 22 Lockard, Ally R           16 MVN                  5:29.83    5:42.04 SJO    
                                1:14.20 ( )                             2:45.34 ( )
                                4:25.90 ( )   5:42.04 (1:16.14)                    
 23 Tse, Audrey E             15 NOVA                 5:39.60    5:42.27 SJO    
                                1:19.61 ( )                             2:49.64 ( )
                                4:23.29 ( )   5:42.27 (1:18.98)                    
 24 Luu, Jasmine              15 NOVA                 5:42.03    5:45.46        
                                1:15.33 ( )                             2:43.23 ( )
                                4:24.78 ( )   5:45.46 (1:20.68)                    
 -- ***** Arne, Abigail ****  16 NOVA                 5:48.87   X4:07.15 SJO    
                                2:09.71 ( )   4:07.15 (1:57.44)                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              2:03.50  SJO
              2:06.60  SOFT
 Meet Qualifying:  2:03.50
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           1:50.88    1:50.85 SJO    
     1) Judd, Ella H 16                 2) Najera, Karen 16               
     3) Watson, Alyssa G 16             4) Yasko, Carly R 16              
                  27.56       55.51 (27.95)     1:23.19 (27.68)     1:50.85 (27.66)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           1:53.92    1:53.23 SJO    
     1) Sommer, Katrina A 17            2) West, Summer A 15              
     3) Chu, Kaitlyn A 17               4) McKendry, Jodie M 16           
                  28.38       57.19 (28.81)     1:25.28 (28.09)     1:53.23 (27.95)
  3 Beach Cities Swimming  'A'                        1:55.74    1:53.98 SJO    
     1) Quayle, Sarah E 15              2) Garcia, Lily M 15              
     3) Brennan, Jamie L 15             4) Campbell, Macie S 15           
                  29.16       57.50 (28.34)     1:25.43 (27.93)     1:53.98 (28.55)
  4 Aquazot Swim Club  'A'                            1:55.73    1:55.36 SJO    
     1) Cook, Karsyn B 15               2) Swailes, Hannah I 15           
     3) Jang, Claire 17                 4) Dygean, Frances T 15           
                  27.63       56.44 (28.81)     1:25.07 (28.63)     1:55.36 (30.29)
  5 Mission Viejo Nadadores  'A'                      1:57.13    1:55.54 SJO    
     1) Pinedo, Maya G 15               2) Burce, Malia A 17              
     3) Baker, Emily N 18               4) Soroosh, Sasha 15              
                  29.83       57.85 (28.02)     1:27.00 (29.15)     1:55.54 (28.54)
  6 Irvine Novaquatics  'C'                           1:57.24    1:55.60 SJO    
     1) Chen, Olivia T 17               2) Weiland, Kate M 16             
     3) Savoie, Ashley E 16             4) Empremsilapa, Tyryn 15         
                  28.44       58.67 (30.23)     1:27.00 (28.33)     1:55.60 (28.60)
  7 Set Swim  'A'                                     1:59.58    1:56.07 SJO    
     1) Setlich, Jacqueline L 18        2) Olson, Lauren E 17             
     3) Westerland, Megan R 17          4) Bedley, Tyler J 17             
                  29.18       58.72 (29.54)     1:28.54 (29.82)     1:56.07 (27.53)
  8 Mission Viejo Nadadores  'B'                      2:02.59    1:57.44 SJO    
     1) Nazarenus-Olson, Solaire J 18   2) Lee, Emma K 15                 
     3) Gorey, Madeline J 15            4) Thomas, Alaire R 17            
                  28.99       57.96 (28.97)     1:27.50 (29.54)     1:57.44 (29.94)
  9 Seal Beach Swim Club  'A'                         2:00.37    1:57.59 SJO    
     1) Yuwana, Atiya A 16              2) Banos, Natalia I 16            
     3) McCann, Mary-Kate 15            4) Marvel, Lucinda A 16           
                  29.19       58.03 (28.84)     1:29.46 (31.43)     1:57.59 (28.13)
 10 Irvine Novaquatics  'D'                           2:01.43    1:58.89 SJO    
     1) Jin, Hannah W 15                2) Zhou, Grace G 16               
     3) Kusuma, Allyson C 15            4) Tse, Audrey E 15               
                  29.00       58.63 (29.63)     1:27.99 (29.36)     1:58.89 (30.90)
 11 Aquazot Swim Club  'B'                            2:02.13    2:00.09 SJO    
     1) Pagano, Isabella R 15           2) Taylor, Gabi A 16              
     3) Lowengrub, Collette A 15        4) Karsten, Rennie S 15           
                  29.62       59.37 (29.75)     1:28.54 (29.17)     2:00.09 (31.55)
 12 Beach Cities Swimming  'B'                        2:00.90    2:01.96 SJO    
     1) Onimura, Yuri 15                2) Chang, Emma 15                 
     3) Wrigley, Katie E 15             4) Shirakata, Kiku 15             
                  30.07       59.40 (29.33)     1:30.21 (30.81)     2:01.96 (31.75)
 -- Gators Swim Club  'A'                             1:59.72         DQ        
     1) Luna, Audrey L 15               2) Gadzinski, Eliza R 15          
     3) Abrian, Jillian N 17            4) Tiu, Sophia T 16               
                  31.33     1:00.72 (29.39)     1:28.97 (28.25)          DQ (28.83)
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              4:24.60  SJO
              4:31.10  SOFT
 Meet Qualifying:  4:24.60
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bluefin Aquatics  'A'                             4:05.46    4:06.40 SJO    
     1) Brophy, Morgan T 15             2) Roberts-Oliver, Taelyn M 17    
     3) Kitchens, Valerie G 17          4) Blackard, Brooke J 16          
                  28.06       59.07 (59.07)     1:28.75 (29.68)   2:01.81 (1:02.74)
        2:31.20 (29.39)   3:03.26 (1:01.45)     3:33.00 (29.74)   4:06.40 (1:03.14)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           4:03.09    4:07.56 SJO    
     1) Chu, Kaitlyn A 17               2) Chen, Olivia T 17              
     3) Stewart, Alicia L 17            4) West, Summer A 15              
                  29.23   1:00.97 (1:00.97)     1:30.72 (29.75)   2:04.15 (1:03.18)
        2:33.36 (29.21)   3:05.71 (1:01.56)     3:35.33 (29.62)   4:07.56 (1:01.85)
  3 Seal Beach Swim Club  'A'                         4:13.87    4:10.30 SJO    
     1) Banos, Natalia I 16             2) Yuwana, Atiya A 16             
     3) McCann, Mary-Kate 15            4) Marvel, Lucinda A 16           
                  29.06   1:00.49 (1:00.49)     1:30.16 (29.67)   2:03.27 (1:02.78)
        2:33.37 (30.10)   3:08.30 (1:05.03)     3:37.27 (28.97)   4:10.30 (1:02.00)
  4 Beach Cities Swimming  'A'                        4:10.31    4:11.14 SJO    
     1) Quayle, Sarah E 15              2) Garcia, Lily M 15              
     3) Campbell, Macie S 15            4) Brennan, Jamie L 15            
                  29.78   1:03.68 (1:03.68)     1:33.88 (30.20)   2:07.50 (1:03.82)
        2:37.97 (30.47)   3:11.51 (1:04.01)     3:40.25 (28.74)     4:11.14 (59.63)
  5 Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:09.36    4:11.46 SJO    
     1) Soroosh, Sasha 15               2) Pinedo, Maya G 15              
     3) Baker, Emily N 18               4) Burce, Malia A 17              
                  29.57   1:02.31 (1:02.31)     1:32.73 (30.42)                    
            2:35.32 ( )         3:09.41 ( )     3:38.88 (29.47)   4:11.46 (1:02.05)
  6 Aquazot Swim Club  'A'                            4:14.70    4:13.38 SJO    
     1) Lowengrub, Collette A 15        2) Swailes, Hannah I 15           
     3) Cook, Karsyn B 15               4) Jang, Claire 17                
                  30.70   1:04.34 (1:04.34)     1:33.86 (29.52)   2:07.34 (1:03.00)
        2:36.85 (29.51)   3:09.29 (1:01.95)     3:39.99 (30.70)   4:13.38 (1:04.09)
  7 Set Swim  'A'                                     4:20.47    4:16.24 SJO    
     1) Westerland, Megan R 17          2) Olson, Lauren E 17             
     3) Setlich, Jacqueline L 18        4) Bedley, Tyler J 17             
                  31.71   1:06.79 (1:06.79)     1:37.63 (30.84)   2:12.06 (1:05.27)
        2:41.66 (29.60)   3:14.47 (1:02.41)     3:44.42 (29.95)   4:16.24 (1:01.77)
  8 Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:21.93    4:16.25 SJO    
     1) Nazarenus-Olson, Solaire J 18   2) Lee, Emma K 15                 
     3) Lockard, Ally R 16              4) Gorey, Madeline J 15           
                  30.86   1:04.47 (1:04.47)     1:35.00 (30.53)   2:08.09 (1:03.62)
        2:39.64 (31.55)   3:12.90 (1:04.81)     3:43.23 (30.33)   4:16.25 (1:03.35)
  9 Aquazot Swim Club  'B'                            4:21.46    4:25.88 SOFT   
     1) Mirsafian, Leila S 16           2) Taylor, Gabi A 16              
     3) Dygean, Frances T 15            4) Pagano, Isabella R 15          
                  30.90   1:05.28 (1:05.28)     1:36.36 (31.08)   2:13.12 (1:07.84)
        2:44.32 (31.20)   3:19.50 (1:06.38)     3:50.20 (30.70)   4:25.88 (1:06.38)
 -- Irvine Novaquatics  'A'                           3:57.92         DQ        
     1) Judd, Ella H 16                 2) Yasko, Carly R 16              
     3) Ristic, Mia 16                  4) Odgers, Josette E 15           
 
Girls 15 & Over 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              9:30.80  SJO
             10:18.40  SOFT
 Meet Qualifying:  9:30.80
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           8:33.22    8:38.08 SJO    
     1) Najera, Karen 16                2) Yasko, Carly R 16              
     3) McKendry, Jodie M 16            4) Judd, Ella H 16                
                  30.45   1:03.93 (1:03.93)   1:37.50 (1:37.50)   2:10.04 (2:10.04)
        2:39.56 (29.52)   3:12.26 (1:02.22)   3:45.32 (1:35.28)   4:18.89 (2:08.85)
        4:47.57 (28.68)   5:20.34 (1:01.45)   5:54.29 (1:35.40)   6:28.45 (2:09.56)
        6:58.32 (29.87)   7:31.63 (1:03.18)   8:05.29 (1:36.84)   8:38.08 (2:09.63)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           8:49.79    8:39.42 SJO    
     1) Ristic, Mia 16                  2) Watson, Alyssa G 16            
     3) West, Summer A 15               4) Spitz, Zoe L 17                
                  30.09   1:03.46 (1:03.46)   1:36.86 (1:36.86)   2:09.90 (2:09.90)
        2:38.98 (29.08)   3:11.40 (1:01.50)   3:44.89 (1:34.99)   4:17.91 (2:08.01)
        4:48.19 (30.28)   5:21.19 (1:03.28)   5:55.78 (1:37.87)   6:29.56 (2:11.65)
        6:58.84 (29.28)   7:32.18 (1:02.62)   8:05.82 (1:36.26)   8:39.42 (2:09.86)
  3 Mission Viejo Nadadores  'A'                      9:07.85    9:03.16 SJO    
     1) Soroosh, Sasha 15               2) Baker, Emily N 18              
     3) Nazarenus-Olson, Solaire J 18   4) Lee, Emma K 15                 
                  30.72   1:04.45 (1:04.45)   1:38.80 (1:38.80)   2:12.72 (2:12.72)
        2:43.06 (30.34)   3:18.01 (1:05.29)   3:53.55 (1:40.83)   4:27.63 (2:14.91)
        4:58.82 (31.19)   5:34.52 (1:06.89)   6:11.00 (1:43.37)   6:47.26 (2:19.63)
        7:18.67 (31.41)   7:53.21 (1:05.95)   8:28.81 (1:41.55)   9:03.16 (2:15.90)
  4 Beach Cities Swimming  'A'                        8:52.41    9:07.84 SJO    
     1) Kakazu, Ema K 17                2) Campbell, Macie S 15           
     3) Garcia, Lily M 15               4) Brennan, Jamie L 15            
                  30.59   1:04.46 (1:04.46)   1:38.55 (1:38.55)   2:10.58 (2:10.58)
        2:42.10 (31.52)   3:17.14 (1:06.56)   3:53.08 (1:42.50)   4:28.83 (2:18.25)
        5:01.13 (32.30)   5:38.43 (1:09.60)   6:16.90 (1:48.07)   6:55.54 (2:26.71)
        7:25.28 (29.74)   7:58.94 (1:03.40)   8:33.56 (1:38.02)   9:07.84 (2:12.30)
  5 Aquazot Swim Club  'A'                            8:10.58    9:16.14 SJO    
     1) Cook, Karsyn B 15               2) Taylor, Gabi A 16              
     3) Lowengrub, Collette A 15        4) Jang, Claire 17                
                  30.38   1:04.76 (1:04.76)   1:40.48 (1:40.48)   2:15.64 (2:15.64)
        2:46.96 (31.32)   3:21.66 (1:06.02)   3:58.21 (1:42.57)   4:35.13 (2:19.49)
        5:06.00 (30.87)   5:41.10 (1:05.97)   6:17.10 (1:41.97)   6:52.80 (2:17.67)
        7:24.19 (31.39)   7:59.07 (1:06.27)   8:37.22 (1:44.42)   9:16.14 (2:23.34)
  6 Gators Swim Club  'A'                             9:16.82    9:27.88 SJO    
     1) Tiu, Sophia T 16                2) Luna, Audrey L 15              
     3) Abrian, Jillian N 17            4) Gadzinski, Eliza R 15          
                  30.38   1:03.80 (1:03.80)   1:38.30 (1:38.30)   2:11.81 (2:11.81)
        2:44.82 (33.01)   3:24.07 (1:12.26)   4:06.63 (1:54.82)   4:54.33 (2:42.52)
        5:21.00 (26.67)   5:57.44 (1:03.11)   6:34.07 (1:39.74)   7:10.47 (2:16.14)
        7:42.15 (31.68)   8:18.19 (1:07.72)   8:54.57 (1:44.10)   9:27.88 (2:17.41)
  7 Mission Viejo Nadadores  'B'                      9:06.66    9:30.37 SJO    
     1) Burce, Malia A 17               2) Gorey, Madeline J 15           
     3) Pinedo, Maya G 15               4) Richter, Caitlin R 16          
                  31.51   1:06.41 (1:06.41)   1:43.36 (1:43.36)   2:19.98 (2:19.98)
        2:52.28 (32.30)   3:28.80 (1:08.82)   4:06.51 (1:46.53)   4:50.67 (2:30.69)
        5:16.33 (25.66)   5:54.08 (1:03.41)   6:32.07 (1:41.40)   7:08.90 (2:18.23)
        7:40.41 (31.51)   8:16.24 (1:07.34)   8:53.61 (1:44.71)   9:30.37 (2:21.47)
 -- Set Swim  'A'                                     9:14.61         DQ        
     1) Westerland, Megan R 17          2) Olson, Lauren E 17             
     3) Bedley, Tyler J 17              4) Setlich, Jacqueline L 18       
                  32.80   1:08.67 (1:08.67)   1:46.60 (1:46.60)   2:23.80 (2:23.80)
        2:56.52 (32.72)   3:33.15 (1:09.35)   4:11.44 (1:47.64)   4:48.79 (2:24.99)
        5:20.85 (32.06)   5:56.54 (1:07.75)   6:32.39 (1:43.60)   7:07.44 (2:18.65)
        7:38.97 (31.53)   8:14.04 (1:06.60)   8:50.22 (1:42.78)        DQ (2:18.00)
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              5:05.20  SJO
              5:12.60  SOFT
 Meet Qualifying:  5:05.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:22.44    2:02.84 SJO    
     1) Watson, Alyssa G 16             2) Nugent, Katie A 16             
     3) Mykkanen, Cameron M 15          4) Judd, Ella H 16                
                  31.77     1:06.22 (34.45)     1:34.99 (28.77)     2:02.84 (27.85)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           4:27.25    2:07.39 SJO    
     1) Sommer, Katrina A 17            2) Gonik, Julia M 17              
     3) McKendry, Jodie M 16            4) West, Summer A 15              
                  32.25     1:08.41 (36.16)     1:39.40 (30.99)     2:07.39 (27.99)
  3 Beach Cities Swimming  'A'                        4:44.62    2:07.45 SJO    
     1) Garcia, Lily M 15               2) Brennan, Jamie L 15            
     3) Campbell, Macie S 15            4) Quayle, Sarah E 15             
                  33.21     1:07.98 (34.77)     1:38.66 (30.68)     2:07.45 (28.79)
  4 Irvine Novaquatics  'C'                           4:33.77    2:08.18 SJO    
     1) Najera, Karen 16                2) Caruso, Caitlin A 17           
     3) Pham, Aileen T 15               4) Chu, Kaitlyn A 17              
                  33.37     1:09.36 (35.99)     1:39.90 (30.54)     2:08.18 (28.28)
  5 Aquazot Swim Club  'A'                            4:44.50    2:08.39 SJO    
     1) Dygean, Frances T 15            2) Taylor, Gabi A 16              
     3) Cook, Karsyn B 15               4) Swailes, Hannah I 15           
                  33.65     1:11.16 (37.51)     1:39.59 (28.43)     2:08.39 (28.80)
  6 Irvine Novaquatics  'D'                           4:37.23    2:10.69 SJO    
     1) Jin, Hannah W 15                2) Tse, Audrey E 15               
     3) Kusuma, Allyson C 15            4) Kampfer, Morgan S 15           
                  33.15     1:10.47 (37.32)     1:42.53 (32.06)     2:10.69 (28.16)
  7 Set Swim  'A'                                     4:54.18    2:12.13 SJO    
     1) Olson, Lauren E 17              2) Bedley, Tyler J 17             
     3) Setlich, Jacqueline L 18        4) Westerland, Megan R 17         
                  34.95     1:09.94 (34.99)     1:41.70 (31.76)     2:12.13 (30.43)
  8 Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:38.63    2:12.21 SJO    
     1) Baker, Emily N 18               2) Soroosh, Sasha 15              
     3) Nazarenus-Olson, Solaire J 18   4) Burce, Malia A 17              
                  34.78     1:12.60 (37.82)     1:43.36 (30.76)     2:12.21 (28.85)
  9 Seal Beach Swim Club  'A'                         4:45.75    2:12.40 SJO    
     1) Yuwana, Atiya A 16              2) McCann, Mary-Kate 15           
     3) Banos, Natalia I 16             4) Marvel, Lucinda A 16           
                  31.76     1:14.54 (42.78)     1:44.23 (29.69)     2:12.40 (28.17)
 10 Gators Swim Club  'A'                             4:53.56    2:12.84 SJO    
     1) Abrian, Jillian N 17            2) Gadzinski, Eliza R 15          
     3) Tiu, Sophia T 16                4) Luna, Audrey L 15              
                  34.20     1:10.48 (36.28)     1:41.79 (31.31)     2:12.84 (31.05)
 11 Aquazot Swim Club  'B'                            4:49.98    2:14.99 SJO    
     1) Lowengrub, Collette A 15        2) Karsten, Rennie S 15           
     3) Jang, Claire 17                 4) Pagano, Isabella R 15          
                  34.61     1:15.15 (40.54)     1:45.86 (30.71)     2:14.99 (29.13)
 12 Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:44.67    2:15.69 SJO    
     1) Gorey, Madeline J 15            2) Pinedo, Maya G 15              
     3) Lee, Emma K 15                  4) Thomas, Alaire R 17            
                  35.47     1:14.38 (38.91)     1:45.27 (30.89)     2:15.69 (30.42)
 13 Beach Cities Swimming  'B'                        5:03.90    2:17.64 SJO    
     1) Chang, Emma 15                  2) Wrigley, Katie E 15            
     3) Shirakata, Kiku 15              4) Onimura, Yuri 15               
                  33.67     1:13.06 (39.39)     1:53.49 (40.43)     2:17.64 (24.15)
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              5:05.20  SJO
              5:12.60  SOFT
 Meet Qualifying:  5:05.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:22.44    4:31.97 SJO    
     1) Watson, Alyssa G 16             2) Nugent, Katie A 16             
     3) Mykkanen, Cameron M 15          4) Spitz, Zoe L 17                
                  32.47   1:07.73 (1:07.73)     1:42.41 (34.68)   2:23.01 (1:15.28)
        2:54.18 (31.17)   3:30.69 (1:07.68)     3:59.61 (28.92)   4:31.97 (1:01.28)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           4:27.25    4:35.27 SJO    
     1) Sommer, Katrina A 17            2) Gonik, Julia M 17              
     3) McKendry, Jodie M 16            4) Calaiacovo, Haley I 17         
                  32.90   1:07.41 (1:07.41)     1:43.49 (36.08)   2:25.65 (1:18.24)
        2:56.91 (31.26)   3:33.64 (1:07.99)     4:03.06 (29.42)   4:35.27 (1:01.63)
  3 Beach Cities Swimming  'A'                        4:44.62    4:35.78 SJO    
     1) Chang, Emma 15                  2) Brennan, Jamie L 15            
     3) Garcia, Lily M 15               4) Kakazu, Ema K 17               
                  33.91   1:16.81 (1:16.81)     1:45.71 (28.90)   2:27.72 (1:10.91)
        2:58.99 (31.27)   3:37.19 (1:09.47)     4:05.18 (27.99)     4:35.78 (58.59)
  4 Irvine Novaquatics  'C'                           4:33.77    4:43.25 SJO    
     1) Jin, Hannah W 15                2) Tse, Audrey E 15               
     3) Kusuma, Allyson C 15            4) Najera, Karen 16               
                  34.66   1:11.45 (1:11.45)     1:48.98 (37.53)   2:31.81 (1:20.36)
        3:03.79 (31.98)   3:40.86 (1:09.05)     4:10.08 (29.22)   4:43.25 (1:02.39)
  5 Aquazot Swim Club  'A'                            4:44.50    4:47.83 SJO    
     1) Lowengrub, Collette A 15        2) Taylor, Gabi A 16              
     3) Cook, Karsyn B 15               4) Swailes, Hannah I 15           
                  35.61   1:13.31 (1:13.31)     1:52.23 (38.92)   2:38.22 (1:24.91)
        3:08.66 (30.44)   3:44.34 (1:06.12)     4:13.57 (29.23)   4:47.83 (1:03.49)
  6 Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:38.63    4:48.46 SJO    
     1) Gorey, Madeline J 15            2) Baker, Emily N 18              
     3) Nazarenus-Olson, Solaire J 18   4) Burce, Malia A 17              
                  36.41   1:15.79 (1:15.79)     1:53.11 (37.32)   2:37.60 (1:21.81)
        3:09.16 (31.56)   3:46.80 (1:09.20)     4:16.20 (29.40)   4:48.46 (1:01.66)
  7 Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:44.67    4:52.61 SJO    
     1) Fahey, Kayla A 15               2) Soroosh, Sasha 15              
     3) Lockard, Ally R 16              4) Lee, Emma K 15                 
                  36.56   1:14.36 (1:14.36)     1:52.57 (38.21)   2:35.90 (1:21.54)
        3:09.53 (33.63)   3:48.31 (1:12.41)     4:18.91 (30.60)   4:52.61 (1:04.30)
  8 Set Swim  'A'                                     4:54.08    4:55.11 SJO    
     1) Olson, Lauren E 17              2) Bedley, Tyler J 17             
     3) Setlich, Jacqueline L 18        4) Westerland, Megan R 17         
                  35.82   1:15.85 (1:15.85)     1:53.02 (37.17)   2:34.59 (1:18.74)
        3:08.25 (33.66)   3:46.82 (1:12.23)     4:18.20 (31.38)   4:55.11 (1:08.29)
 -- Gators Swim Club  'A'                             4:53.56         DQ        
     1) Abrian, Jillian N 17            2) Gadzinski, Eliza R 15          
     3) Tiu, Sophia T 16                4) Luna, Audrey L 15              
 
Boys 5-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                36.00  SJO
 Meet Qualifying:  36.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Eich, Carson M            10 NOVA                   30.82      30.32 SJO    
  2 Kuo, Peyton L             10 CITI                   30.45      30.53 SJO    
  3 LeVine, Holden            10 AZOT                   30.77      30.78 SJO    
  4 Vu, Peter N                9 RIPT                   31.57      30.91 SJO    
  5 Lee, Holden M             10 RIPT                   31.33      30.93 SJO    
  6 Theoret, Nathan           10 AZOT                   31.63      31.61 SJO    
  7 Wu, Evan C                10 AZOT                   32.70      31.95 SJO    
  8 Hess, Cameron E           10 MVN                    32.30      32.58 SJO    
B - Final
  9 Trinh, Hieu D             10 NOVA                   32.84      32.10 SJO    
 10 Sumino, Brandon W         10 NOVA                   33.08      32.18 SJO    
 11 Nguyen, Darren D          10 SACA                   32.81      32.49 SJO    
 12 Hickman, Jay M            10 AZOT                   33.10      33.00 SJO    
 13 Weijland, Nolan L          9 SACA                   33.53      33.28 SJO    
 14 Alvarez, Conner D         10 OAS                    33.56      33.50 SJO    
 15 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                   33.44      33.74 SJO    
 -- Friedman, Liam J           9 GSC                    32.77         DQ        
 
Boys 5-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                36.00  SJO
 Meet Qualifying:  36.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kuo, Peyton L             10 CITI                   32.16      30.45 SJO    
  2 LeVine, Holden            10 AZOT                   30.79      30.77 SJO    
  3 Eich, Carson M            10 NOVA                   30.23      30.82 SJO    
  4 Lee, Holden M             10 RIPT                   30.91      31.33 SJO    
  5 Vu, Peter N                9 RIPT                   31.11      31.57 SJO    
  6 Theoret, Nathan           10 AZOT                   31.66      31.63 SJO    
  7 Hess, Cameron E           10 MVN                    32.78      32.30 SJO    
  8 Wu, Evan C                10 AZOT                   32.28      32.70 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Friedman, Liam J           9 GSC                    31.87      32.77 SJO    
 10 Nguyen, Darren D          10 SACA                   33.37      32.81 SJO    
 11 Trinh, Hieu D             10 NOVA                   32.48      32.84 SJO    
 12 Sumino, Brandon W         10 NOVA                   32.78      33.08 SJO    
 13 Hickman, Jay M            10 AZOT                   35.35      33.10 SJO    
 14 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                   33.35      33.44 SJO    
 15 Weijland, Nolan L          9 SACA                   34.18      33.53 SJO    
 16 Alvarez, Conner D         10 OAS                    33.58      33.56 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tanaka, Kent              10 NOVA                   34.17      33.58 SJO    
 18 Yang, Yul Y               10 NOVA                   35.57      33.60 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Vohra, Idris M            10 NOVA                   33.36      33.96 SJO    
 20 Koehler, Robin H          10 AAM                    32.97      34.15 SJO    
 21 Bhangay, Rohan S          10 NOVA                   34.62      34.74 SJO    
 22 Krishnan, Alex J          10 FAST                   35.97      34.90 SJO    
 23 Morgan, Lucus T           10 NOVA                   34.93      34.95 SJO    
 24 Schnauer, Johnny A        10 CULV                   35.45      34.98 SJO    
 25 Colman, Connor H          10 NOVA                   33.77      35.07 SJO    
 26 Loza, Kristian M          10 OAS                    35.34      35.10 SJO    
 27 Chang, Jeffrey             9 AZOT                   35.20      35.15 SJO    
 28 Coombs, Parker R          10 GSC                    35.54      35.21 SJO    
 29 Luu, Hien D               10 GSC                    35.75      35.25 SJO    
 30 Dilts, Coulter R          10 RIPT                   34.46      35.42 SJO    
 31 Nguyen, Andrew A          10 NOVA                   35.01      35.52 SJO    
 31 Velasco, Gian K           10 OAS                    34.06      35.52 SJO    
 33 Chen, Blake               10 SACA                   35.63      35.93 SJO    
 34 Story, Jackson D          10 GSC                    35.63      36.06        
 
Boys 5-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:20.50  SJO
 Meet Qualifying:  1:20.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Eich, Carson M            10 NOVA                 1:06.39    1:05.06 SJO    
                  31.96     1:05.06 (33.10)                                        
  2 Lee, Holden M             10 RIPT                 1:08.43    1:07.04 SJO    
                  31.99     1:07.04 (35.05)                                        
  3 Kuo, Peyton L             10 CITI                 1:09.96    1:08.17 SJO    
                  32.65     1:08.17 (35.52)                                        
  4 Pai, Nikhil               10 NOVA                 1:09.80    1:09.45 SJO    
                  34.03     1:09.45 (35.42)                                        
  5 Theoret, Nathan           10 AZOT                 1:10.17    1:09.48 SJO    
                  33.71     1:09.48 (35.77)                                        
  6 Vu, Peter N                9 RIPT                 1:10.22    1:09.66 SJO    
                  33.06     1:09.66 (36.60)                                        
  7 Wu, Evan C                10 AZOT                 1:11.53    1:10.15 SJO    
                  34.05     1:10.15 (36.10)                                        
  8 Friedman, Liam J           9 GSC                  1:12.68    1:15.79 SJO    
                  34.86     1:15.79 (40.93)                                        
B - Final
  9 Quan, Evan C              10 GSC                  1:12.90    1:11.08 SJO    
                  33.87     1:11.08 (37.21)                                        
 10 Weijland, Nolan L          9 SACA                 1:13.20    1:11.80 SJO    
                  34.18     1:11.80 (37.62)                                        
 11 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                 1:13.41    1:12.61 SJO    
                  34.67     1:12.61 (37.94)                                        
 12 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 1:13.94    1:12.74 SJO    
                  34.51     1:12.74 (38.23)                                        
 13 Vohra, Idris M            10 NOVA                 1:13.55    1:13.60 SJO    
                  35.18     1:13.60 (38.42)                                        
 14 Trinh, Hieu D             10 NOVA                 1:14.02    1:13.92 SJO    
                  34.64     1:13.92 (39.28)                                        
 15 Hickman, Jay M            10 AZOT                 1:12.82    1:14.39 SJO    
                  34.48     1:14.39 (39.91)                                        
 16 Bhangay, Rohan S          10 NOVA                 1:14.98    1:15.99 SJO    
                  35.67     1:15.99 (40.32)                                        
 
Boys 5-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:20.50  SJO
 Meet Qualifying:  1:20.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eich, Carson M            10 NOVA                 1:06.28    1:06.39 SJO    
  2 Lee, Holden M             10 RIPT                 1:07.59    1:08.43 SJO    
  3 Pai, Nikhil               10 NOVA                 1:10.52    1:09.80 SJO    
  4 Kuo, Peyton L             10 CITI                 1:11.62    1:09.96 SJO    
  5 Theoret, Nathan           10 AZOT                 1:10.57    1:10.17 SJO    
  6 Vu, Peter N                9 RIPT                 1:10.51    1:10.22 SJO    
  7 Wu, Evan C                10 AZOT                 1:12.84    1:11.53 SJO    
  8 Friedman, Liam J           9 GSC                  1:12.78    1:12.68 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hickman, Jay M            10 AZOT                 1:19.11    1:12.82 SJO    
 10 Quan, Evan C              10 GSC                  1:11.51    1:12.90 SJO    
 11 Weijland, Nolan L          9 SACA                 1:16.08    1:13.20 SJO    
 12 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                 1:13.18    1:13.41 SJO    
 13 Vohra, Idris M            10 NOVA                 1:15.80    1:13.55 SJO    
 14 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 1:16.69    1:13.94 SJO    
 15 Trinh, Hieu D             10 NOVA                 1:13.89    1:14.02 SJO    
 16 Bhangay, Rohan S          10 NOVA                 1:15.91    1:14.98 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tanaka, Kent              10 NOVA                 1:16.15    1:15.11 SJO    
 18 Yang, Yul Y               10 NOVA                 1:18.23    1:15.35 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morgan, Lucus T           10 NOVA                 1:16.86    1:15.80 SJO    
 20 Kopp, Emmett J             9 SCAT                 1:20.47    1:16.66 SJO    
 21 Nguyen, Andrew A          10 NOVA                 1:18.40    1:17.32 SJO    
 22 Koehler, Robin H          10 AAM                  1:16.25    1:17.93 SJO    
 23 Xagorarakis, Avrum G      10 CMAC                 1:20.39    1:17.96 SJO    
 24 Tumamak, Ian S            10 CITI                 1:20.28    1:18.11 SJO    
 25 Mac, Dylan R              10 AZOT                 1:18.16    1:20.42 SJO    
 26 Luu, Hien D               10 GSC                  1:18.76    1:20.47 SJO    
 27 Duong, Connor D           10 NOVA                 1:19.29    1:20.57        
 28 Trowbridge, Cash M         9 VKNG                 1:20.00    1:20.76        
 29 Story, Jackson D          10 GSC                  1:20.18    1:20.99        
 30 Chen, Blake               10 SACA                 1:20.35    1:21.47        
 
Boys 5-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:55.20  SJO
 Meet Qualifying:  2:55.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Eich, Carson M            10 NOVA                 2:24.11    2:23.09 SJO    
                  33.52     1:10.20 (36.68)     1:48.50 (38.30)     2:23.09 (34.59)
  2 Lee, Holden M             10 RIPT                 2:31.56    2:27.16 SJO    
                  33.78     1:11.94 (38.16)     1:49.89 (37.95)     2:27.16 (37.27)
  3 Pai, Nikhil               10 NOVA                 2:31.20    2:27.55 SJO    
                  34.64     1:12.51 (37.87)     1:50.54 (38.03)     2:27.55 (37.01)
  4 Theoret, Nathan           10 AZOT                 2:35.50    2:31.53 SJO    
                  34.42     1:13.27 (38.85)     1:53.42 (40.15)     2:31.53 (38.11)
  5 Quan, Evan C              10 GSC                  2:35.07    2:33.93 SJO    
                  35.35     1:14.70 (39.35)     1:55.27 (40.57)     2:33.93 (38.66)
  6 Hickman, Jay M            10 AZOT                 2:37.03    2:34.93 SJO    
                  35.48     1:15.98 (40.50)     1:56.97 (40.99)     2:34.93 (37.96)
  7 Collins, Luke P            9 MVN                  2:36.10    2:35.04 SJO    
                  36.83     1:16.72 (39.89)     1:56.94 (40.22)     2:35.04 (38.10)
  8 Vohra, Idris M            10 NOVA                 2:36.63    2:40.36 SJO    
                  35.52     1:16.11 (40.59)     1:59.19 (43.08)     2:40.36 (41.17)
B - Final
  9 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                 2:38.00    2:35.45 SJO    
                  35.87     1:16.54 (40.67)     1:56.96 (40.42)     2:35.45 (38.49)
 10 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 2:43.36    2:37.03 SJO    
                  36.00     1:15.16 (39.16)     1:56.61 (41.45)     2:37.03 (40.42)
 11 Sun, Adriel               10 CITI                 2:37.47    2:40.72 SJO    
                  35.93     1:16.22 (40.29)     1:58.32 (42.10)     2:40.72 (42.40)
 12 Trinh, Hieu D             10 NOVA                 2:41.38    2:41.22 SJO    
                  35.52     1:16.83 (41.31)     1:59.38 (42.55)     2:41.22 (41.84)
 13 Weijland, Nolan L          9 SACA                 2:40.50    2:42.34 SJO    
                  36.67     1:19.26 (42.59)     2:01.53 (42.27)     2:42.34 (40.81)
 14 Friedman, Liam J           9 GSC                  2:38.86    2:43.21 SJO    
                  36.92     1:18.82 (41.90)     2:01.43 (42.61)     2:43.21 (41.78)
 15 Schnauer, Johnny A        10 CULV                 2:43.19    2:44.63 SJO    
                  38.17     1:20.58 (42.41)     2:03.26 (42.68)     2:44.63 (41.37)
 16 Kopp, Emmett J             9 SCAT                 2:45.84    2:47.78 SJO    
                  38.24     1:21.43 (43.19)     2:05.55 (44.12)     2:47.78 (42.23)
 
Boys 5-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:55.20  SJO
 Meet Qualifying:  2:55.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eich, Carson M            10 NOVA                 2:21.40    2:24.11 SJO    
                                1:09.33 ( )   2:24.11 (1:14.78)                    
  2 Pai, Nikhil               10 NOVA                 2:30.75    2:31.20 SJO    
                                1:13.45 ( )   2:31.20 (1:17.75)                    
  3 Lee, Holden M             10 RIPT                 2:33.73    2:31.56 SJO    
                                1:12.34 ( )   2:31.56 (1:19.22)                    
  4 Quan, Evan C              10 GSC                  2:33.75    2:35.07 SJO    
                                1:13.88 ( )   2:35.07 (1:21.19)                    
  5 Theoret, Nathan           10 AZOT                 2:34.17    2:35.50 SJO    
                                1:15.41 ( )   2:35.50 (1:20.09)                    
  6 Collins, Luke P            9 MVN                  2:38.06    2:36.10 SJO    
                                1:16.29 ( )   2:36.10 (1:19.81)                    
  7 Vohra, Idris M            10 NOVA                 2:39.64    2:36.63 SJO    
                                1:15.62 ( )   2:36.63 (1:21.01)                    
  8 Hickman, Jay M            10 AZOT                 2:38.36    2:37.03 SJO    
                                1:15.47 ( )   2:37.03 (1:21.56)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sun, Adriel               10 CITI                 2:46.94    2:37.47 SJO    
                                1:16.91 ( )   2:37.47 (1:20.56)                    
 10 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                 2:32.70    2:38.00 SJO    
                                1:18.05 ( )   2:38.00 (1:19.95)                    
 11 Friedman, Liam J           9 GSC                  2:38.27    2:38.86 SJO    
                                1:14.88 ( )   2:38.86 (1:23.98)                    
 12 Weijland, Nolan L          9 SACA                 2:38.79    2:40.50 SJO    
                                1:17.57 ( )   2:40.50 (1:22.93)                    
 13 Trinh, Hieu D             10 NOVA                 2:44.46    2:41.38 SJO    
                                1:17.01 ( )   2:41.38 (1:24.37)                    
 14 Schnauer, Johnny A        10 CULV                 2:48.78    2:43.19 SJO    
                                1:18.07 ( )   2:43.19 (1:25.12)                    
 15 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 2:44.35    2:43.36 SJO    
                                1:19.87 ( )   2:43.36 (1:23.49)                    
 16 Kopp, Emmett J             9 SCAT                 2:51.37    2:45.84 SJO    
                                1:21.02 ( )   2:45.84 (1:24.82)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dilts, Coulter R          10 RIPT                 2:44.67    2:47.22 SJO    
                                1:22.33 ( )   2:47.22 (1:24.89)                    
 18 Velasco, Gian K           10 OAS                  2:47.78    2:47.46 SJO    
                                1:22.71 ( )   2:47.46 (1:24.75)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Morgan, Lucus T           10 NOVA                 2:48.13    2:47.85 SJO    
                                1:20.42 ( )   2:47.85 (1:27.43)                    
 20 Tumamak, Ian S            10 CITI                 2:51.89    2:47.87 SJO    
                                1:19.76 ( )   2:47.87 (1:28.11)                    
 21 Yang, Yul Y               10 NOVA                 2:47.97    2:48.16 SJO    
                                1:18.50 ( )   2:48.16 (1:29.66)                    
 22 Koehler, Robin H          10 AAM                  2:50.84    2:50.89 SJO    
                                1:22.24 ( )   2:50.89 (1:28.65)                    
 23 Xagorarakis, Avrum G      10 CMAC                 2:53.86    2:51.52 SJO    
                                1:25.86 ( )   2:51.52 (1:25.66)                    
 24 Luu, Hien D               10 GSC                  2:51.22    2:53.14 SJO    
                                1:26.16 ( )   2:53.14 (1:26.98)                    
 25 Law, Tyler L              10 NOVA                 2:53.99    2:54.37 SJO    
                                1:26.63 ( )   2:54.37 (1:27.74)                    
 26 Story, Jackson D          10 GSC                  2:49.33    2:54.53 SJO    
                                1:26.22 ( )   2:54.53 (1:28.31)                    
 27 Romesser, Thomas S        10 CITI                 2:53.82    2:54.66 SJO    
                                1:27.03 ( )   2:54.66 (1:27.63)                    
 
Boys 5-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                43.70  SJO
 Meet Qualifying:  43.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Eich, Carson M            10 NOVA                   34.66      34.35 SJO    
  2 Ko, Matthew E             10 NOVA                   35.75      35.19 SJO    
  3 Vu, Peter N                9 RIPT                   36.35      35.58 SJO    
  4 Nguyen, Darren D          10 SACA                   36.81      36.64 SJO    
  5 Theoret, Nathan           10 AZOT                   37.43      36.68 SJO    
  6 Baker, Nolan T            10 NOVA                   38.07      37.11 SJO    
  7 Lee, Holden M             10 RIPT                   37.77      37.34 SJO    
  8 Kuo, Peyton L             10 CITI                   38.22      37.98 SJO    
B - Final
  9 Sun, Adriel               10 CITI                   38.91      38.90 SJO    
 10 Bhangay, Rohan S          10 NOVA                   39.63      39.00 SJO    
 11 Friedman, Liam J           9 GSC                    38.66      39.03 SJO    
 12 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                   40.11      39.09 SJO    
 13 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                   39.09      39.71 SJO    
 14 Vohra, Idris M            10 NOVA                   39.62      39.80 SJO    
 15 Kopp, Emmett J             9 SCAT                   39.57      39.97 SJO    
 16 Trinh, Hieu D             10 NOVA                   40.48      40.40 SJO    
 
Boys 5-10 50 LC Meter Backstroke Swim-off
===============================================================================
                43.70  SJO
 Meet Qualifying:  43.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Weijland, Nolan L          9 SACA                      NT      39.77 SJO    
  2 Duong, Connor D           10 NOVA                      NT      40.31 SJO    
 
Boys 5-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                43.70  SJO
 Meet Qualifying:  43.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eich, Carson M            10 NOVA                   35.22      34.66 SJO    
  2 Ko, Matthew E             10 NOVA                   36.21      35.75 SJO    
  3 Vu, Peter N                9 RIPT                   36.93      36.35 SJO    
  4 Nguyen, Darren D          10 SACA                   37.38      36.81 SJO    
  5 Theoret, Nathan           10 AZOT                   37.36      37.43 SJO    
  6 Lee, Holden M             10 RIPT                   37.24      37.77 SJO    
  7 Baker, Nolan T            10 NOVA                   38.77      38.07 SJO    
  8 Kuo, Peyton L             10 CITI                   39.02      38.22 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Friedman, Liam J           9 GSC                    38.48      38.66 SJO    
 10 Sun, Adriel               10 CITI                   39.85      38.91 SJO    
 11 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                   38.84      39.09 SJO    
 12 Kopp, Emmett J             9 SCAT                   41.43      39.57 SJO    
 13 Vohra, Idris M            10 NOVA                   40.11      39.62 SJO    
 14 Bhangay, Rohan S          10 NOVA                   40.19      39.63 SJO    
 15 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                   40.41      40.11 SJO    
 16 Trinh, Hieu D             10 NOVA                   39.43      40.48 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Weijland, Nolan L          9 SACA                   41.31      40.57 SJO    
 18 Duong, Connor D           10 NOVA                   41.12     J40.57 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tumamak, Ian S            10 CITI                   43.02      40.59 SJO    
 20 Colman, Connor H          10 NOVA                   39.83      40.68 SJO    
 21 Krishnan, Alex J          10 FAST                   43.53      41.11 SJO    
 22 Law, Tyler L              10 NOVA                   42.22      41.30 SJO    
 23 He, Grant P                9 CITI                   43.31      41.37 SJO    
 24 Nguyen, Andrew A          10 NOVA                   42.89      41.65 SJO    
 25 Coombs, Parker R          10 GSC                    41.89      41.92 SJO    
 26 Velasco, Gian K           10 OAS                    43.29      42.20 SJO    
 27 Romesser, Thomas S        10 CITI                   42.39      42.58 SJO    
 28 Mao, Patrick               8 WASC                   42.45      42.64 SJO    
 29 Ali, Amir R                8 AZOT                   43.27      42.91 SJO    
 29 Loza, Kristian M          10 OAS                    42.14      42.91 SJO    
 31 Dilts, Coulter R          10 RIPT                   42.07      43.22 SJO    
 32 Mac, Dylan R              10 AZOT                   42.48      43.57 SJO    
 33 Burke, Jack T              9 AZOT                   43.91      43.70 SJO    
 34 Shea, Gavin L             10 FAST                   43.31      44.18        
 35 Koehler, Robin H          10 AAM                    42.83      44.28        
 36 King, Matthew             10 NOVA                   42.22      44.32        
 37 Massa, Bruno               9 MVN                    42.39      44.40        
 38 Chang, Jeffrey             9 AZOT                   43.41      45.94        
 
Boys 5-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:34.90  SJO
 Meet Qualifying:  1:34.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ko, Matthew E             10 NOVA                 1:15.73    1:14.75 SJO    
                  36.22     1:14.75 (38.53)                                        
  2 Eich, Carson M            10 NOVA                 1:17.01    1:16.58 SJO    
                  36.76     1:16.58 (39.82)                                        
  3 LeVine, Holden            10 AZOT                 1:18.31    1:17.39 SJO    
                  37.34     1:17.39 (40.05)                                        
  4 Pai, Nikhil               10 NOVA                 1:19.49    1:19.23 SJO    
                  38.60     1:19.23 (40.63)                                        
  5 Baker, Nolan T            10 NOVA                 1:20.81    1:19.96 SJO    
                  38.28     1:19.96 (41.68)                                        
  6 Lee, Holden M             10 RIPT                 1:20.90    1:20.00 SJO    
                  38.47     1:20.00 (41.53)                                        
  7 Nguyen, Darren D          10 SACA                 1:21.82    1:22.06 SJO    
                  39.20     1:22.06 (42.86)                                        
  8 Yang, Yul Y               10 NOVA                 1:24.75    1:24.52 SJO    
                  39.64     1:24.52 (44.88)                                        
B - Final
  9 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                 1:25.34    1:22.01 SJO    
                  40.31     1:22.01 (41.70)                                        
 10 Alvarez, Conner D         10 OAS                  1:25.34    1:23.01 SJO    
                  40.89     1:23.01 (42.12)                                        
 11 Bui, Cody T               10 RIPT                 1:24.88    1:23.78 SJO    
                  40.59     1:23.78 (43.19)                                        
 12 Trinh, Hieu D             10 NOVA                 1:27.42    1:25.88 SJO    
                  41.47     1:25.88 (44.41)                                        
 13 Law, Tyler L              10 NOVA                 1:27.16    1:26.30 SJO    
                  42.27     1:26.30 (44.03)                                        
 14 Duong, Connor D           10 NOVA                 1:28.42    1:26.58 SJO    
                  41.28     1:26.58 (45.30)                                        
 15 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 1:29.58    1:27.66 SJO    
                  41.75     1:27.66 (45.91)                                        
 16 Krishnan, Alex J          10 FAST                 1:29.61    1:27.99 SJO    
                  42.42     1:27.99 (45.57)                                        
 
Boys 5-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:34.90  SJO
 Meet Qualifying:  1:34.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ko, Matthew E             10 NOVA                 1:15.93    1:15.73 SJO    
  2 Eich, Carson M            10 NOVA                 1:17.08    1:17.01 SJO    
  3 LeVine, Holden            10 AZOT                 1:18.11    1:18.31 SJO    
  4 Pai, Nikhil               10 NOVA                 1:20.52    1:19.49 SJO    
  5 Baker, Nolan T            10 NOVA                 1:23.55    1:20.81 SJO    
  6 Lee, Holden M             10 RIPT                 1:20.57    1:20.90 SJO    
  7 Nguyen, Darren D          10 SACA                 1:22.36    1:21.82 SJO    
  8 Yang, Yul Y               10 NOVA                 1:29.66    1:24.75 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bui, Cody T               10 RIPT                 1:24.65    1:24.88 SJO    
 10 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                 1:25.20    1:25.34 SJO    
 10 Alvarez, Conner D         10 OAS                  1:23.58    1:25.34 SJO    
 12 Law, Tyler L              10 NOVA                 1:26.87    1:27.16 SJO    
 13 Trinh, Hieu D             10 NOVA                 1:25.83    1:27.42 SJO    
 14 Duong, Connor D           10 NOVA                 1:30.55    1:28.42 SJO    
 15 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 1:28.15    1:29.58 SJO    
 16 Krishnan, Alex J          10 FAST                 1:33.25    1:29.61 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ali, Amir R                8 AZOT                 1:34.43    1:29.91 SJO    
 18 Coombs, Parker R          10 GSC                  1:29.74    1:30.19 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tang, Lucas S              9 SACA                 1:34.50    1:30.71 SJO    
 20 Tumamak, Ian S            10 CITI                 1:32.26    1:32.53 SJO    
 21 Mac, Dylan R              10 AZOT                 1:33.76    1:32.85 SJO    
 22 King, Matthew             10 NOVA                 1:32.90    1:33.62 SJO    
 23 Ramirez, Ryan G           10 NBS                  1:35.05    1:33.92 SJO    
 24 He, Grant P                9 CITI                 1:32.21    1:34.11 SJO    
 25 Xing, Albert               9 SACA                 1:34.73    1:34.15 SJO    
 26 Burke, Jack T              9 AZOT                 1:34.05    1:34.85 SJO    
 27 Huang, Kelvin             10 NOVA                 1:34.84    1:36.25        
 28 Mao, Patrick               8 WASC                 1:34.81    1:37.80        
 29 Romesser, Thomas S        10 CITI                 1:33.27    1:37.91        
 -- Friedman, Liam J           9 GSC                  1:28.93         DQ        
 -- Bhangay, Rohan S          10 NOVA                 1:27.01         DQ        
 -- Lin, Peter                10 MAX                  1:33.25         NS        
 
Boys 5-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                50.20  SJO
 Meet Qualifying:  50.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ko, Matthew E             10 NOVA                   39.12      38.62 SJO    
  2 Vu, Peter N                9 RIPT                   40.31      39.43 SJO    
  3 Quan, Evan C              10 GSC                    40.53      40.05 SJO    
  4 Sun, Adriel               10 CITI                   40.06      40.26 SJO    
  5 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                   41.45      40.97 SJO    
  6 King, Matthew             10 NOVA                   41.86      41.28 SJO    
  7 Kuo, Peyton L             10 CITI                   41.30      42.47 SJO    
  8 Collins, Luke P            9 MVN                    42.66      42.51 SJO    
B - Final
  9 Schnauer, Johnny A        10 CULV                   42.81      41.64 SJO    
 10 Alvarez, Conner D         10 OAS                    44.05      41.77 SJO    
 11 Sumino, Brandon W         10 NOVA                   42.99      42.06 SJO    
 12 Hess, Cameron E           10 MVN                    42.89      42.30 SJO    
 13 He, Grant P                9 CITI                   44.44      43.39 SJO    
 14 Vohra, Idris M            10 NOVA                   43.21      44.02 SJO    
 15 Santos, Elonzo T          10 VKNG                   44.84      44.61 SJO    
 16 Koehler, Robin H          10 AAM                    44.94      44.67 SJO    
 
Boys 5-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                50.20  SJO
 Meet Qualifying:  50.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ko, Matthew E             10 NOVA                   38.68      39.12 SJO    
  2 Sun, Adriel               10 CITI                   41.26      40.06 SJO    
  3 Vu, Peter N                9 RIPT                   39.40      40.31 SJO    
  4 Quan, Evan C              10 GSC                    42.36      40.53 SJO    
  5 Kuo, Peyton L             10 CITI                   42.97      41.30 SJO    
  6 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                   41.79      41.45 SJO    
  7 King, Matthew             10 NOVA                   45.47      41.86 SJO    
  8 Collins, Luke P            9 MVN                    41.64      42.66 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schnauer, Johnny A        10 CULV                   44.06      42.81 SJO    
 10 Hess, Cameron E           10 MVN                    42.61      42.89 SJO    
 11 Sumino, Brandon W         10 NOVA                   42.56      42.99 SJO    
 12 Vohra, Idris M            10 NOVA                   44.08      43.21 SJO    
 13 Alvarez, Conner D         10 OAS                    43.11      44.05 SJO    
 14 He, Grant P                9 CITI                   45.11      44.44 SJO    
 15 Santos, Elonzo T          10 VKNG                   45.25      44.84 SJO    
 16 Koehler, Robin H          10 AAM                    45.24      44.94 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kopp, Emmett J             9 SCAT                   46.25      45.00 SJO    
 18 Baker, Nolan T            10 NOVA                   45.48      45.08 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chen, Blake               10 SACA                   46.26      45.68 SJO    
 20 Bui, Cody T               10 RIPT                   44.49      45.71 SJO    
 21 Tanaka, Kent              10 NOVA                   45.71      45.75 SJO    
 22 Hickman, Jay M            10 AZOT                   46.83      45.78 SJO    
 23 Taylor, Donovan C         10 SET                    47.10      46.63 SJO    
 24 Luu, Hien D               10 GSC                    46.25      46.69 SJO    
 25 Xing, Albert               9 SACA                   48.38      46.77 SJO    
 26 Dang, Christopher P        8 UN-04                  47.97      46.84 SJO    
 27 Massa, Bruno               9 MVN                    46.10      46.86 SJO    
 28 Wu, Justin Y              10 SACA                   48.31      47.24 SJO    
 29 Dilts, Coulter R          10 RIPT                   46.99      47.69 SJO    
 30 Hong, William B            9 NOVA                   48.22      48.04 SJO    
 31 Morgan, Lucus T           10 NOVA                   45.87      48.34 SJO    
 32 Clements, Chase R         10 AZOT                   49.60      48.58 SJO    
 33 Ota, Eisuke E              8 NOVA                   48.71      48.79 SJO    
 34 Tang, Lucas S              9 SACA                   49.53      48.86 SJO    
 35 DelaCruz, Christopher      9 CITI                   49.34      49.11 SJO    
 36 Chang, Jeffrey             9 AZOT                   48.20      49.21 SJO    
 37 Huang, Kelvin             10 NOVA                   49.42      49.32 SJO    
 38 Breton, Garrett R         10 MVN                    49.70      49.54 SJO    
 39 Bailey, Luke E             9 NOVA                   49.58      49.82 SJO    
 40 Wiyanto, Grant             9 NOVA                   50.12      49.91 SJO    
 41 Ali, Amir R                8 AZOT                   49.74      50.02 SJO    
 42 Kim, Justin Hyunsoo       10 DRGN                   48.96      50.07 SJO    
 43 Mao, Patrick               8 WASC                   49.93      50.08 SJO    
 44 Hoang, Tyler Q             9 RIPT                   49.31      50.21        
 45 Loza, Kristian M          10 OAS                    49.59      50.34        
 46 Trowbridge, Cash M         9 VKNG                   49.65      51.06        
 47 Wang, Alex Y              10 WASC                   50.20      51.08        
 -- Weijland, Nolan L          9 SACA                   43.63         DQ        
 -- Shea, Gavin L             10 FAST                   50.10         DQ        
 
Boys 5-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:48.60  SJO
 Meet Qualifying:  1:48.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ko, Matthew E             10 NOVA                 1:24.37    1:23.49 SJO    
                  40.11     1:23.49 (43.38)                                        
  2 LeVine, Holden            10 AZOT                 1:28.95    1:26.55 SJO    
                  40.67     1:26.55 (45.88)                                        
  3 Vu, Peter N                9 RIPT                 1:30.95    1:27.01 SJO    
                  40.99     1:27.01 (46.02)                                        
  4 Sun, Adriel               10 CITI                 1:30.57    1:27.59 SJO    
                  42.02     1:27.59 (45.57)                                        
  5 Sumino, Brandon W         10 NOVA                 1:30.77    1:28.43 SJO    
                  42.82     1:28.43 (45.61)                                        
  6 Collins, Luke P            9 MVN                  1:30.41    1:29.39 SJO    
                  42.42     1:29.39 (46.97)                                        
  7 King, Matthew             10 NOVA                 1:30.43    1:29.74 SJO    
                  42.77     1:29.74 (46.97)                                        
  8 Alvarez, Conner D         10 OAS                  1:31.45    1:31.60 SJO    
                  44.58     1:31.60 (47.02)                                        
B - Final
  9 Quan, Evan C              10 GSC                  1:32.12    1:30.47 SJO    
                  43.17     1:30.47 (47.30)                                        
 10 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                 1:32.02    1:30.57 SJO    
                  42.01     1:30.57 (48.56)                                        
 11 Schnauer, Johnny A        10 CULV                 1:32.65    1:31.63 SJO    
                  43.56     1:31.63 (48.07)                                        
 12 Vohra, Idris M            10 NOVA                 1:37.02    1:34.07 SJO    
                  45.10     1:34.07 (48.97)                                        
 13 He, Grant P                9 CITI                 1:35.33    1:34.23 SJO    
                  46.99     1:34.23 (47.24)                                        
 14 Hess, Cameron E           10 MVN                  1:37.09    1:34.32 SJO    
                  44.99     1:34.32 (49.33)                                        
 15 Weijland, Nolan L          9 SACA                 1:33.27    1:35.13 SJO    
                  45.42     1:35.13 (49.71)                                        
 16 Baker, Nolan T            10 NOVA                 1:37.53    1:35.14 SJO    
                  46.88     1:35.14 (48.26)                                        
 
Boys 5-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:48.60  SJO
 Meet Qualifying:  1:48.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ko, Matthew E             10 NOVA                 1:23.14    1:24.37 SJO    
  2 LeVine, Holden            10 AZOT                 1:28.72    1:28.95 SJO    
  3 Collins, Luke P            9 MVN                  1:32.82    1:30.41 SJO    
  4 King, Matthew             10 NOVA                 1:32.32    1:30.43 SJO    
  5 Sun, Adriel               10 CITI                 1:29.21    1:30.57 SJO    
  6 Sumino, Brandon W         10 NOVA                 1:34.25    1:30.77 SJO    
  7 Vu, Peter N                9 RIPT                 1:27.32    1:30.95 SJO    
  8 Alvarez, Conner D         10 OAS                  1:32.02    1:31.45 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                 1:32.40    1:32.02 SJO    
 10 Quan, Evan C              10 GSC                  1:34.17    1:32.12 SJO    
 11 Schnauer, Johnny A        10 CULV                 1:34.42    1:32.65 SJO    
 12 Weijland, Nolan L          9 SACA                 1:32.84    1:33.27 SJO    
 13 He, Grant P                9 CITI                 1:37.15    1:35.33 SJO    
 14 Vohra, Idris M            10 NOVA                 1:34.89    1:37.02 SJO    
 15 Hess, Cameron E           10 MVN                  1:35.50    1:37.09 SJO    
 16 Baker, Nolan T            10 NOVA                 1:38.74    1:37.53 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chen, Blake               10 SACA                 1:38.10    1:39.53 SJO    
 18 Wu, Evan C                10 AZOT                 1:37.73    1:39.80 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hickman, Jay M            10 AZOT                 1:45.17    1:40.92 SJO    
 20 Santos, Elonzo T          10 VKNG                 1:38.21    1:41.06 SJO    
 21 Ota, Eisuke E              8 NOVA                 1:42.29    1:42.13 SJO    
 22 DelaCruz, Christopher      9 CITI                 1:48.20    1:42.41 SJO    
 23 Tang, Lucas S              9 SACA                 1:46.61    1:42.93 SJO    
 24 Dang, Christopher P        8 UN-04                1:45.04    1:43.08 SJO    
 25 Krishnan, Alex J          10 FAST                 1:47.15    1:43.21 SJO    
 26 Morgan, Lucus T           10 NOVA                 1:43.78    1:43.71 SJO    
 27 Luu, Hien D               10 GSC                  1:42.16    1:44.02 SJO    
 28 Hong, William B            9 NOVA                 1:47.11    1:44.45 SJO    
 29 Koehler, Robin H          10 AAM                  1:41.91    1:44.54 SJO    
 30 Bailey, Luke E             9 NOVA                 1:45.27    1:45.34 SJO    
 31 Huang, Kelvin             10 NOVA                 1:47.47    1:45.36 SJO    
 32 Wu, Justin Y              10 SACA                 1:48.14    1:45.37 SJO    
 33 Breton, Garrett R         10 MVN                  1:47.75    1:45.85 SJO    
 34 Loza, Kristian M          10 OAS                  1:47.35    1:46.08 SJO    
 35 Wang, Alex Y              10 WASC                 1:43.91    1:46.99 SJO    
 36 Lee, Chaemin              10 NOVA                 1:46.04    1:47.16 SJO    
 37 Shea, Gavin L             10 FAST                 1:47.03    1:47.61 SJO    
 38 Ng, Ivan M                10 UN-09                1:46.72    1:47.96 SJO    
 39 Clements, Chase R         10 AZOT                 1:48.24    1:48.42 SJO    
 39 Hoang, Tyler Q             9 RIPT                 1:47.48    1:48.42 SJO    
 41 Taylor, Donovan C         10 SET                  1:43.75    1:48.60 SJO    
 42 Trowbridge, Cash M         9 VKNG                 1:48.10    1:49.26        
 43 Chao, Ethan P             10 SCAT                 1:46.32    1:49.31        
 44 Ali, Amir R                8 AZOT                 1:46.27    1:49.41        
 45 Wiyanto, Grant             9 NOVA                 1:46.23    1:49.68        
 46 Chang, Jeffrey             9 AZOT                 1:42.81    1:50.53        
 47 Law, Tyler L              10 NOVA                 1:48.34    1:52.41        
 -- Xing, Albert               9 SACA                 1:45.36   X1:41.99 SJO    
 -- Massa, Bruno               9 MVN                  1:37.98         DQ        
 
Boys 5-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                41.50  SJO
 Meet Qualifying:  41.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 LeVine, Holden            10 AZOT                   32.71      32.39 SJO    
  2 Kuo, Peyton L             10 CITI                   33.38      32.88 SJO    
  3 Eich, Carson M            10 NOVA                   33.73      33.52 SJO    
  4 Nguyen, Darren D          10 SACA                   34.20      34.36 SJO    
  5 Theoret, Nathan           10 AZOT                   34.38      34.47 SJO    
  6 Pai, Nikhil               10 NOVA                   34.75      34.79 SJO    
  7 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                   35.55      35.11 SJO    
  8 Friedman, Liam J           9 GSC                    35.82      35.24 SJO    
B - Final
  9 Hess, Cameron E           10 MVN                    36.15      34.10 SJO    
 10 Sumino, Brandon W         10 NOVA                   35.96      35.26 SJO    
 11 Sun, Adriel               10 CITI                   37.32      36.22 SJO    
 12 Alvarez, Conner D         10 OAS                    37.48      36.67 SJO    
 13 Tanaka, Kent              10 NOVA                   36.52      36.82 SJO    
 14 Wu, Evan C                10 AZOT                   37.32      37.62 SJO    
 15 Baker, Nolan T            10 NOVA                   36.60      37.64 SJO    
 -- Collins, Luke P            9 MVN                    35.96         DQ        
 
Boys 5-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                41.50  SJO
 Meet Qualifying:  41.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 LeVine, Holden            10 AZOT                   32.73      32.71 SJO    
  2 Kuo, Peyton L             10 CITI                   34.07      33.38 SJO    
  3 Eich, Carson M            10 NOVA                   33.63      33.73 SJO    
  4 Nguyen, Darren D          10 SACA                   34.43      34.20 SJO    
  5 Theoret, Nathan           10 AZOT                   34.79      34.38 SJO    
  6 Pai, Nikhil               10 NOVA                   35.11      34.75 SJO    
  7 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                   35.53      35.55 SJO    
  8 Friedman, Liam J           9 GSC                    35.45      35.82 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sumino, Brandon W         10 NOVA                   35.96      35.96 SJO    
  9 Collins, Luke P            9 MVN                    35.66      35.96 SJO    
 11 Hess, Cameron E           10 MVN                    35.11      36.15 SJO    
 12 Tanaka, Kent              10 NOVA                   36.92      36.52 SJO    
 13 Baker, Nolan T            10 NOVA                   38.70      36.60 SJO    
 14 Wu, Evan C                10 AZOT                   36.12      37.32 SJO    
 14 Sun, Adriel               10 CITI                   36.83      37.32 SJO    
 16 Alvarez, Conner D         10 OAS                    35.70      37.48 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Coombs, Parker R          10 GSC                    37.84      37.56 SJO    
 18 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                   41.13      37.82 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dilts, Coulter R          10 RIPT                   37.06      37.85 SJO    
 20 Schnauer, Johnny A        10 CULV                   38.95      37.90 SJO    
 21 He, Grant P                9 CITI                   40.12      38.23 SJO    
 22 Nguyen, Andrew A          10 NOVA                   39.80      38.27 SJO    
 23 Massa, Bruno               9 MVN                    41.32      38.35 SJO    
 24 DelaCruz, Christopher      9 CITI                   40.42      38.69 SJO    
 25 Velasco, Gian K           10 OAS                    37.95      39.04 SJO    
 26 Abourjeily, Mateo B       10 NOVA                   39.66      39.59 SJO    
 27 Ramirez, Ryan G           10 NBS                    40.61      40.02 SJO    
 28 Dang, Christopher P        8 UN-04                  41.49      40.18 SJO    
 29 Stupak Jr., Dmitriy       10 NOVA                   41.60      40.21 SJO    
 30 Mac, Dylan R              10 AZOT                   39.45      40.94 SJO    
 31 Story, Jackson D          10 GSC                    40.33      41.13 SJO    
 32 Duong, Connor D           10 NOVA                   41.48      41.71        
 33 Chang, Jeffrey             9 AZOT                   40.61      41.73        
 34 Loza, Kristian M          10 OAS                    41.16      42.28        
 35 Burke, Jack T              9 AZOT                   40.07      42.31        
 36 Romesser, Thomas S        10 CITI                   40.07      42.68        
 37 Troccoli, Niccolo X        8 AZOT                   40.54      43.30        
 
Boys 5-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:38.70  SJO
 Meet Qualifying:  1:38.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 LeVine, Holden            10 AZOT                 1:13.98    1:12.17 SJO    
                  33.56     1:12.17 (38.61)                                        
  2 Ko, Matthew E             10 NOVA                 1:14.35    1:12.54 SJO    
                  34.05     1:12.54 (38.49)                                        
  3 Kuo, Peyton L             10 CITI                 1:16.30    1:13.04 SJO    
                  34.56     1:13.04 (38.48)                                        
  4 Pai, Nikhil               10 NOVA                 1:15.99    1:15.67 SJO    
                  35.00     1:15.67 (40.67)                                        
  5 Theoret, Nathan           10 AZOT                 1:18.28    1:16.88 SJO    
                  35.36     1:16.88 (41.52)                                        
  6 Nguyen, Darren D          10 SACA                 1:16.15    1:16.91 SJO    
                  36.12     1:16.91 (40.79)                                        
  7 Collins, Luke P            9 MVN                  1:18.03    1:17.58 SJO    
                  36.76     1:17.58 (40.82)                                        
  8 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                 1:20.25    1:20.13 SJO    
                  37.30     1:20.13 (42.83)                                        
B - Final
  9 Sumino, Brandon W         10 NOVA                 1:21.42    1:20.12 SJO    
                  36.61     1:20.12 (43.51)                                        
 10 Wu, Evan C                10 AZOT                 1:23.93    1:21.07 SJO    
                  36.68     1:21.07 (44.39)                                        
 11 Hess, Cameron E           10 MVN                  1:23.57    1:22.25 SJO    
                  36.87     1:22.25 (45.38)                                        
 12 Tanaka, Kent              10 NOVA                 1:24.84    1:22.72 SJO    
                  37.53     1:22.72 (45.19)                                        
 13 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 1:25.45    1:24.88 SJO    
                  38.10     1:24.88 (46.78)                                        
 14 Coombs, Parker R          10 GSC                  1:24.73    1:25.09 SJO    
                  40.22     1:25.09 (44.87)                                        
 15 Quan, Evan C              10 GSC                  1:27.29    1:25.76 SJO    
                  38.80     1:25.76 (46.96)                                        
 16 Bhangay, Rohan S          10 NOVA                 1:29.15    1:26.87 SJO    
                  40.28     1:26.87 (46.59)                                        
 
Boys 5-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:38.70  SJO
 Meet Qualifying:  1:38.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 LeVine, Holden            10 AZOT                 1:13.91    1:13.98 SJO    
  2 Ko, Matthew E             10 NOVA                 1:14.21    1:14.35 SJO    
  3 Pai, Nikhil               10 NOVA                 1:17.64    1:15.99 SJO    
  4 Nguyen, Darren D          10 SACA                 1:17.86    1:16.15 SJO    
  5 Kuo, Peyton L             10 CITI                 1:18.73    1:16.30 SJO    
  6 Collins, Luke P            9 MVN                  1:18.23    1:18.03 SJO    
  7 Theoret, Nathan           10 AZOT                 1:19.28    1:18.28 SJO    
  8 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                 1:23.18    1:20.25 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sumino, Brandon W         10 NOVA                 1:20.89    1:21.42 SJO    
 10 Hess, Cameron E           10 MVN                  1:28.88    1:23.57 SJO    
 11 Wu, Evan C                10 AZOT                 1:26.83    1:23.93 SJO    
 12 Coombs, Parker R          10 GSC                  1:27.69    1:24.73 SJO    
 13 Tanaka, Kent              10 NOVA                 1:24.01    1:24.84 SJO    
 14 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 1:25.97    1:25.45 SJO    
 15 Quan, Evan C              10 GSC                  1:27.83    1:27.29 SJO    
 16 Bhangay, Rohan S          10 NOVA                 1:25.74    1:29.15 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Alvarez, Conner D         10 OAS                  1:31.35    1:30.02 SJO    
 18 Burke, Jack T              9 AZOT                 1:33.28    1:30.47 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 DelaCruz, Christopher      9 CITI                 1:34.86    1:30.60 SJO    
 20 Mac, Dylan R              10 AZOT                 1:34.34    1:30.98 SJO    
 21 Duong, Connor D           10 NOVA                 1:35.50    1:31.34 SJO    
 22 Velasco, Gian K           10 OAS                  1:26.66    1:31.75 SJO    
 23 Lin, Peter                10 MAX                  1:35.09    1:32.05 SJO    
 24 Hadjaz, Samy W            10 MVN                  1:35.92    1:32.15 SJO    
 25 Ota, Eisuke E              8 NOVA                 1:33.71    1:32.28 SJO    
 26 Law, Tyler L              10 NOVA                 1:33.09    1:32.39 SJO    
 27 Dang, Christopher P        8 UN-04                1:33.65    1:32.59 SJO    
 28 Stupak Jr., Dmitriy       10 NOVA                 1:37.22    1:33.22 SJO    
 29 Ramirez, Ryan G           10 NBS                  1:35.15    1:33.44 SJO    
 30 Krishnan, Alex J          10 FAST                 1:31.29    1:35.42 SJO    
 30 Wang, Alex Y              10 WASC                 1:34.96    1:35.42 SJO    
 32 Nguyen, Mason R            9 AZOT                 1:38.57    1:35.73 SJO    
 33 Story, Jackson D          10 GSC                  1:36.91    1:35.91 SJO    
 34 Massa, Bruno               9 MVN                  1:34.89    1:36.20 SJO    
 35 Garcia, Anthony J          9 SEAL                 1:36.03    1:36.81 SJO    
 36 Bailey, Luke E             9 NOVA                 1:38.70    1:37.63 SJO    
 37 Ali, Amir R                8 AZOT                 1:38.25    1:41.76        
 -- Mao, Patrick               8 WASC                 1:37.96   X1:42.04        
 
Boys 5-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              3:17.30  SJO
 Meet Qualifying:  3:17.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ko, Matthew E             10 NOVA                 2:37.97    2:36.75 SJO    
                  35.53     1:14.88 (39.35)     2:00.35 (45.47)     2:36.75 (36.40)
  2 LeVine, Holden            10 AZOT                 2:43.03    2:39.27 SJO    
                  33.42     1:14.82 (41.40)     2:03.19 (48.37)     2:39.27 (36.08)
  3 Vu, Peter N                9 RIPT                 2:46.88    2:45.73 SJO    
                  37.04     1:18.70 (41.66)     2:07.17 (48.47)     2:45.73 (38.56)
  4 Pai, Nikhil               10 NOVA                 2:46.32    2:48.23 SJO    
                  36.40     1:17.76 (41.36)     2:09.86 (52.10)     2:48.23 (38.37)
  5 Lee, Holden M             10 RIPT                 2:47.81    2:50.62 SJO    
                  37.97     1:20.62 (42.65)     2:13.26 (52.64)     2:50.62 (37.36)
  6 Sumino, Brandon W         10 NOVA                 2:50.90    2:50.66 SJO    
                  38.22     1:23.16 (44.94)     2:13.40 (50.24)     2:50.66 (37.26)
  7 Collins, Luke P            9 MVN                  2:51.74    2:50.83 SJO    
                  37.42     1:26.48 (49.06)     2:13.37 (46.89)     2:50.83 (37.46)
  8 Baker, Nolan T            10 NOVA                 2:51.62    2:54.12 SJO    
                  39.28     1:21.25 (41.97)     2:14.28 (53.03)     2:54.12 (39.84)
B - Final
  9 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                 2:55.69    2:52.07 SJO    
                  36.50     1:22.81 (46.31)     2:13.82 (51.01)     2:52.07 (38.25)
 10 Quan, Evan C              10 GSC                  2:57.72    2:53.28 SJO    
                  39.70     1:25.94 (46.24)     2:14.73 (48.79)     2:53.28 (38.55)
 11 Nguyen, Darren D          10 SACA                 2:57.06    2:54.06 SJO    
                  37.35     1:23.14 (45.79)     2:15.61 (52.47)     2:54.06 (38.45)
 12 Sun, Adriel               10 CITI                 2:59.73    2:58.06 SJO    
                  39.43     1:28.03 (48.60)     2:20.34 (52.31)     2:58.06 (37.72)
 12 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 3:02.29    2:58.06 SJO    
                  39.31     1:24.80 (45.49)     2:20.52 (55.72)     2:58.06 (37.54)
 14 Tanaka, Kent              10 NOVA                 2:59.69    2:59.01 SJO    
                  38.07     1:25.81 (47.74)     2:19.11 (53.30)     2:59.01 (39.90)
 15 Hickman, Jay M            10 AZOT                 2:58.29    2:59.28 SJO    
                  39.74     1:27.30 (47.56)     2:20.91 (53.61)     2:59.28 (38.37)
 16 Yang, Yul Y               10 NOVA                 3:03.00    3:05.52 SJO    
                  41.03     1:28.66 (47.63)     2:23.72 (55.06)     3:05.52 (41.80)
 
Boys 5-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
              3:17.30  SJO
 Meet Qualifying:  3:17.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ko, Matthew E             10 NOVA                 2:38.85    2:37.97 SJO    
                                1:15.42 ( )   2:37.97 (1:22.55)                    
  2 LeVine, Holden            10 AZOT                 2:43.85    2:43.03 SJO    
                                1:17.99 ( )   2:43.03 (1:25.04)                    
  3 Pai, Nikhil               10 NOVA                 2:48.22    2:46.32 SJO    
                                1:17.80 ( )   2:46.32 (1:28.52)                    
  4 Vu, Peter N                9 RIPT                 2:50.17    2:46.88 SJO    
                                1:19.48 ( )   2:46.88 (1:27.40)                    
  5 Lee, Holden M             10 RIPT                 2:51.08    2:47.81 SJO    
                                1:20.40 ( )   2:47.81 (1:27.41)                    
  6 Sumino, Brandon W         10 NOVA                 2:51.04    2:50.90 SJO    
                                1:22.62 ( )   2:50.90 (1:28.28)                    
  7 Baker, Nolan T            10 NOVA                 2:54.59    2:51.62 SJO    
                                1:21.22 ( )   2:51.62 (1:30.40)                    
  8 Collins, Luke P            9 MVN                  2:53.88    2:51.74 SJO    
                                1:27.05 ( )   2:51.74 (1:24.69)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Thongintra, Taylor P       9 AZOT                 2:58.13    2:55.69 SJO    
                                1:26.47 ( )   2:55.69 (1:29.22)                    
 10 Nguyen, Darren D          10 SACA                 2:58.08    2:57.06 SJO    
                                1:24.43 ( )   2:57.06 (1:32.63)                    
 11 Quan, Evan C              10 GSC                  2:57.18    2:57.72 SJO    
                                1:27.17 ( )   2:57.72 (1:30.55)                    
 12 Hickman, Jay M            10 AZOT                 3:09.07    2:58.29 SJO    
                                1:25.18 ( )   2:58.29 (1:33.11)                    
 13 Tanaka, Kent              10 NOVA                 2:58.86    2:59.69 SJO    
                                1:26.59 ( )   2:59.69 (1:33.10)                    
 14 Sun, Adriel               10 CITI                 3:04.32    2:59.73 SJO    
                                1:28.14 ( )   2:59.73 (1:31.59)                    
 15 Nguyen, Christopher T     10 NOVA                 3:09.65    3:02.29 SJO    
                                1:28.68 ( )   3:02.29 (1:33.61)                    
 16 Yang, Yul Y               10 NOVA                 3:07.67    3:03.00 SJO    
                                1:26.38 ( )   3:03.00 (1:36.62)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Trinh, Hieu D             10 NOVA                 3:00.60    3:04.25 SJO    
                                1:26.54 ( )   3:04.25 (1:37.71)                    
 18 Wu, Evan C                10 AZOT                 3:00.00    3:04.62 SJO    
                                1:31.97 ( )   3:04.62 (1:32.65)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dilts, Coulter R          10 RIPT                 3:05.40    3:05.98 SJO    
                                1:31.39 ( )   3:05.98 (1:34.59)                    
 20 Schnauer, Johnny A        10 CULV                 3:09.00    3:06.20 SJO    
                                1:33.85 ( )   3:06.20 (1:32.35)                    
 21 Morgan, Lucus T           10 NOVA                 3:08.68    3:07.37 SJO    
                                1:31.74 ( )   3:07.37 (1:35.63)                    
 22 Bhangay, Rohan S          10 NOVA                 3:11.06    3:07.53 SJO    
 23 He, Grant P                9 CITI                 3:11.87    3:07.92 SJO    
                                1:34.06 ( )   3:07.92 (1:33.86)                    
 24 Hess, Cameron E           10 MVN                  3:05.07    3:08.05 SJO    
                                1:28.87 ( )   3:08.05 (1:39.18)                    
 25 Coombs, Parker R          10 GSC                  3:09.46    3:08.27 SJO    
                                1:28.75 ( )   3:08.27 (1:39.52)                    
 26 Luu, Hien D               10 GSC                  3:09.20    3:08.66 SJO    
                                1:35.27 ( )   3:08.66 (1:33.39)                    
 27 King, Matthew             10 NOVA                 3:11.32    3:08.69 SJO    
                                1:39.09 ( )   3:08.69 (1:29.60)                    
 28 Ota, Eisuke E              8 NOVA                 3:14.89    3:10.15 SJO    
                                1:34.73 ( )   3:10.15 (1:35.42)                    
 29 Massa, Bruno               9 MVN                  3:06.30    3:10.23 SJO    
                                1:30.97 ( )   3:10.23 (1:39.26)                    
 30 Velasco, Gian K           10 OAS                  3:04.30    3:10.61 SJO    
                                1:31.21 ( )   3:10.61 (1:39.40)                    
 31 Kopp, Emmett J             9 SCAT                 3:08.83    3:11.20 SJO    
                                1:34.17 ( )   3:11.20 (1:37.03)                    
 32 Duong, Connor D           10 NOVA                 3:11.62    3:11.94 SJO    
                                1:28.67 ( )   3:11.94 (1:43.27)                    
 33 Law, Tyler L              10 NOVA                 3:09.96    3:14.05 SJO    
                                1:32.84 ( )   3:14.05 (1:41.21)                    
 34 Krishnan, Alex J          10 FAST                 3:07.50    3:14.88 SJO    
                                1:33.41 ( )   3:14.88 (1:41.47)                    
 35 Nguyen, Andrew A          10 NOVA                 3:09.69    3:15.13 SJO    
                                1:31.92 ( )   3:15.13 (1:43.21)                    
 36 Chang, Jeffrey             9 AZOT                 3:13.35    3:15.52 SJO    
                                1:33.84 ( )   3:15.52 (1:41.68)                    
 37 DelaCruz, Christopher      9 CITI                 3:15.90    3:18.14        
                                1:37.96 ( )   3:18.14 (1:40.18)                    
 38 Wang, Alex Y              10 WASC                 3:16.42    3:18.27        
                                1:37.36 ( )   3:18.27 (1:40.91)                    
 
Boys 5-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              2:30.10  SJO
              2:33.80  SOFT
 Meet Qualifying:  2:30.10
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           2:07.90    2:06.08 SJO    
     1) Ko, Matthew E 10                2) Sumino, Brandon W 10           
     3) Trinh, Hieu D 10                4) Eich, Carson M 10              
                  31.66     1:03.99 (32.33)     1:35.93 (31.94)     2:06.08 (30.15)
  2 Aquazot Swim Club  'A'                            2:08.20    2:06.81 SJO    
     1) Theoret, Nathan 10              2) Wu, Evan C 10                  
     3) Thongintra, Taylor P 9          4) LeVine, Holden 10              
                  31.79     1:03.90 (32.11)     1:37.30 (33.40)     2:06.81 (29.51)
  3 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:10.82    2:07.54 SJO    
     1) Vu, Peter N 9                   2) Bui, Cody T 10                 
     3) Dilts, Coulter R 10             4) Lee, Holden M 10               
                  31.14     1:04.20 (33.06)     1:37.44 (33.24)     2:07.54 (30.10)
  4 Irvine Novaquatics  'B'                           2:13.46    2:12.21 SJO    
     1) Abourjeily, Mateo B 10          2) Baker, Nolan T 10              
     3) Vohra, Idris M 10               4) Pai, Nikhil 10                 
                  33.01     1:06.36 (33.35)     1:39.74 (33.38)     2:12.21 (32.47)
  5 Beach Cities Swimming  'A'                        2:16.68    2:13.87 SJO    
     1) Sun, Adriel 10                  2) He, Grant P 9                  
     3) Tumamak, Ian S 10               4) Kuo, Peyton L 10               
                  33.43     1:08.00 (34.57)     1:43.19 (35.19)     2:13.87 (30.68)
  6 Irvine Novaquatics  'C'                           2:17.37    2:15.93 SJO    
     1) Tanaka, Kent 10                 2) Bhangay, Rohan S 10            
     3) Nguyen, Christopher T 10        4) Yang, Yul Y 10                 
                  34.17     1:07.87 (33.70)     1:42.16 (34.29)     2:15.93 (33.77)
  7 Gators Swim Club  'A'                             2:17.25    2:16.76 SJO    
     1) Quan, Evan C 10                 2) Coombs, Parker R 10            
     3) Story, Jackson D 10             4) Friedman, Liam J 9             
                  33.39     1:07.73 (34.34)     1:43.90 (36.17)     2:16.76 (32.86)
  8 Aquazot Swim Club  'B'                            2:25.19    2:17.55 SJO    
     1) Hickman, Jay M 10               2) Mac, Dylan R 10                
     3) Nguyen, Mason R 9               4) Chang, Jeffrey 9               
                  32.97     1:06.71 (33.74)     1:43.11 (36.40)     2:17.55 (34.44)
  9 Speed Aquatics  'A'                               2:20.86    2:18.50 SJO    
     1) Nguyen, Darren D 10             2) Weijland, Nolan L 9            
     3) Chen, Blake 10                  4) Xing, Albert 9                 
                  32.70     1:06.30 (33.60)     1:42.52 (36.22)     2:18.50 (35.98)
 10 Mission Viejo Nadadores  'A'                      2:19.36    2:19.35 SJO    
     1) Hadjaz, Samy W 10               2) Collins, Luke P 9              
     3) Massa, Bruno 9                  4) Hess, Cameron E 10             
                  34.81     1:08.55 (33.74)     1:45.22 (36.67)     2:19.35 (34.13)
 11 San Clemente Aquatics  'A'                        2:33.58    2:26.67 SJO    
     1) Chao, Ethan P 10                2) Munoz, Lucas T 10              
     3) Matheson, Chase C 9             4) Kopp, Emmett J 9               
                  40.44     1:13.65 (33.21)     1:58.52 (44.87)     2:26.67 (28.15)
 
Boys 5-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              2:57.10  SJO
              3:01.40  SOFT
 Meet Qualifying:  2:57.10
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           2:21.49    2:20.71 SJO    
     1) Eich, Carson M 10               2) Ko, Matthew E 10               
     3) Pai, Nikhil 10                  4) Trinh, Hieu D 10               
                  35.07     1:14.48 (39.41)     1:48.86 (34.38)     2:20.71 (31.85)
  2 Aquazot Swim Club  'A'                            2:24.16    2:23.44 SJO    
     1) LeVine, Holden 10               2) Thongintra, Taylor P 9         
     3) Theoret, Nathan 10              4) Wu, Evan C 10                  
                  35.26     1:17.17 (41.91)     1:51.72 (34.55)     2:23.44 (31.72)
  3 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:26.82    2:27.03 SJO    
     1) Bui, Cody T 10                  2) Vu, Peter N 9                  
     3) Dilts, Coulter R 10             4) Lee, Holden M 10               
                  38.73     1:19.50 (40.77)   2:27.03 (1:07.53)                    
  4 Irvine Novaquatics  'B'                           2:29.96    2:28.49 SJO    
     1) Baker, Nolan T 10               2) King, Matthew 10               
     3) Sumino, Brandon W 10            4) Abourjeily, Mateo B 10         
                  38.19     1:20.22 (42.03)     1:56.39 (36.17)     2:28.49 (32.10)
  5 Beach Cities Swimming  'A'                        2:33.01    2:33.40 SJO    
     1) Romesser, Thomas S 10           2) Sun, Adriel 10                 
     3) Kuo, Peyton L 10                4) He, Grant P 9                  
                  43.08     1:23.95 (40.87)     1:57.36 (33.41)     2:33.40 (36.04)
  6 Oasis Aquatics  'A'                               2:44.72    2:34.27 SJO    
     1) Loza, Kristian M 10             2) Alvarez, Conner D 10           
     3) Velasco, Gian K 10              4) Blanco, Giles 10               
                  40.93     1:20.81 (39.88)     1:58.17 (37.36)     2:34.27 (36.10)
  7 Gators Swim Club  'A'                             2:34.31    2:35.21 SJO    
     1) Coombs, Parker R 10             2) Quan, Evan C 10                
     3) Friedman, Liam J 9              4) Story, Jackson D 10            
                  42.32     1:23.29 (40.97)     1:58.91 (35.62)     2:35.21 (36.30)
  8 Irvine Novaquatics  'C'                           2:33.41    2:36.50 SJO    
     1) Yang, Yul Y 10                  2) Vohra, Idris M 10              
     3) Tanaka, Kent 10                 4) Nguyen, Christopher T 10       
                  41.62     1:25.17 (43.55)     2:02.41 (37.24)     2:36.50 (34.09)
  9 Speed Aquatics  'A'                               2:39.99    2:38.03 SJO    
     1) Tang, Lucas S 9                 2) Chen, Blake 10                 
     3) Nguyen, Darren D 10             4) Weijland, Nolan L 9            
                  48.48     1:30.20 (41.72)     2:04.95 (34.75)     2:38.03 (33.08)
 10 Aquazot Swim Club  'B'                            2:44.54    2:46.62 SJO    
     1) Mac, Dylan R 10                 2) Chang, Jeffrey 9               
     3) Nguyen, Mason R 9               4) Hickman, Jay M 10              
                  45.19     1:31.81 (46.62)     2:13.05 (41.24)     2:46.62 (33.57)
 11 San Clemente Aquatics  'A'                        2:52.83    2:50.53 SJO    
     1) Kopp, Emmett J 9                2) Chao, Ethan P 10               
     3) Matheson, Chase C 9             4) Munoz, Lucas T 10              
                  41.88   1:43.29 (1:01.41)     2:13.93 (30.64)     2:50.53 (36.60)
 12 Gators Swim Club  'B'                             2:55.06    2:54.58 SJO    
     1) Garcia, Ace A 8                 2) Luu, Hien D 10                 
     3) Lezak, Ryan N 8                 4) Tudorica, Eric 9               
                  48.49     1:34.00 (45.51)     2:16.84 (42.84)     2:54.58 (37.74)
 -- Mission Viejo Nadadores  'A'                      2:34.18         DQ        
     1) Massa, Bruno 9                  2) Collins, Luke P 9              
     3) Hess, Cameron E 10              4) Hadjaz, Samy W 10              
                  43.46     1:25.49 (42.03)     2:00.75 (35.26)          DQ (35.31)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                32.00  SJO
 Meet Qualifying:  32.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Yan, Jerry Z              12 NOVA                   27.97      26.91 SJO    
  2 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                  28.14      27.59 SJO    
  3 Jiang, Ramon A            12 NOVA                   28.03      27.74 SJO    
  4 Zheng, Bo                 12 WASC                   28.87      27.99 SJO    
  5 Crispin, Erick            12 JCA                    28.84      28.19 SJO    
  6 Le, Huy A                 12 FAST                   28.63      28.45 SJO    
  7 Xu, Peter N               12 SACA                   29.13      28.75 SJO    
  8 Pham, Daryn T             12 BLUE                   29.17      28.98 SJO    
B - Final
  9 Saito, Taisei             12 CULV                   29.67      29.04 SJO    
 10 Brophy, Finn C            11 BLUE                   29.84      29.05 SJO    
 11 Palcza, Tas T             12 RIPT                   29.30      29.20 SJO    
 12 Lai, Gavin H              11 NOVA                   29.57      29.36 SJO    
 13 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                   29.28      29.46 SJO    
 13 Arias, Emmanuel E         12 CULV                   29.34      29.46 SJO    
 15 Lee, Mathias J            12 SACA                   29.96      29.73 SJO    
 16 Kow, Brandon S            12 FAST                   30.03      29.76 SJO    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
                32.00  SJO
 Meet Qualifying:  32.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Kow, Brandon S            12 FAST                      NT      29.21 SJO    
  2 Morales-Ostergaard, Domi  12 NOVA                      NT      29.72 SJO    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                32.00  SJO
 Meet Qualifying:  32.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yan, Jerry Z              12 NOVA                   27.71      27.97 SJO    
  2 Jiang, Ramon A            12 NOVA                   28.36      28.03 SJO    
  3 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                  28.37      28.14 SJO    
  4 Le, Huy A                 12 FAST                   28.65      28.63 SJO    
  5 Crispin, Erick            12 JCA                    29.75      28.84 SJO    
  6 Zheng, Bo                 12 WASC                   28.21      28.87 SJO    
  7 Xu, Peter N               12 SACA                   29.81      29.13 SJO    
  8 Pham, Daryn T             12 BLUE                   30.19      29.17 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                   29.62      29.28 SJO    
 10 Palcza, Tas T             12 RIPT                   28.56      29.30 SJO    
 11 Arias, Emmanuel E         12 CULV                   28.99      29.34 SJO    
 12 Lai, Gavin H              11 NOVA                   29.32      29.57 SJO    
 13 Saito, Taisei             12 CULV                   29.45      29.67 SJO    
 14 Brophy, Finn C            11 BLUE                   29.89      29.84 SJO    
 15 Lee, Mathias J            12 SACA                   30.66      29.96 SJO    
 16 Kow, Brandon S            12 FAST                   29.76      30.03 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Morales-Ostergaard, Domi  12 NOVA                   29.92     J30.03 SJO    
 18 Wang, Jacob T             12 NOVA                   30.34      30.10 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gallegos, Ben J           12 MVN                    30.97      30.20 SJO    
 20 Hitchens, Derek W         11 NOVA                   29.78      30.23 SJO    
 21 Horvath, Henry F          12 AZOT                   29.99      30.35 SJO    
 22 Eng, Alex W               12 GSC                    31.19      30.39 SJO    
 23 Campbell, Brett J         12 SWRD                   30.67      30.44 SJO    
 24 Chen, Will                11 NOVA                   30.14      30.49 SJO    
 25 Sun, Ian                  11 AZOT                   30.87      30.58 SJO    
 26 Lee, Elson C              11 NOVA                   30.40      30.60 SJO    
 27 Novak, Ryan T             12 SWRD                   31.20      30.88 SJO    
 28 Chun, Alex D              12 CITI                   31.94      30.99 SJO    
 29 Phillips, Kalimba         12 CULV                   29.79      31.02 SJO    
 30 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT                   31.31      31.08 SJO    
 31 Samuels, Jack J           11 MVN                    31.76      31.12 SJO    
 32 Lee, Josiah C             12 SACA                   31.54      31.21 SJO    
 33 Cook, Brenden T           12 MVN                    31.83      31.34 SJO    
 34 Hsu, Ethan                12 NOVA                   31.83      31.36 SJO    
 35 Nguyen, Nathan C          12 NOVA                   31.82      31.58 SJO    
 36 Trinh, Kenneth D          11 NOVA                   31.28      31.59 SJO    
 37 Herman, Ranen G           11 RIPT                   31.60      31.60 SJO    
 38 Chalabian, Jacob c        12 SPLA                   31.96      31.72 SJO    
 39 Beckett, Austin L         12 SACA                   31.91      31.85 SJO    
 40 McKee, Lucas S            12 GSC                    31.29      31.86 SJO    
 41 Khuu, Cedrick T           11 NOVA                   31.53      32.04        
 42 Shiono, Taisho C          12 SACA                   31.35      32.22        
 43 Velasco, Djovan D         12 OAS                    31.81      32.69        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:09.80  SJO
 Meet Qualifying:  1:09.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                  59.46      59.71 SJO    
                  28.16       59.71 (31.55)                                        
  2 Jiang, Ramon A            12 NOVA                 1:00.22      59.75 SJO    
                  28.48       59.75 (31.27)                                        
  3 Kim, Colin H              12 RAPD                 1:00.70    1:00.11 SJO    
                  29.21     1:00.11 (30.90)                                        
  4 Zheng, Bo                 12 WASC                 1:01.46    1:00.44 SJO    
                  28.89     1:00.44 (31.55)                                        
  5 Le, Huy A                 12 FAST                 1:01.33    1:01.22 SJO    
                  28.90     1:01.22 (32.32)                                        
  6 Lee, Winston              12 NOVA                 1:02.70    1:02.08 SJO    
                  30.19     1:02.08 (31.89)                                        
  7 Palcza, Tas T             12 RIPT                 1:03.19    1:02.94 SJO    
                  30.88     1:02.94 (32.06)                                        
  8 Saito, Taisei             12 CULV                 1:02.79    1:03.29 SJO    
                  29.85     1:03.29 (33.44)                                        
B - Final
  9 Santos, Gian C            12 NOVA                 1:03.73    1:03.11 SJO    
                  30.69     1:03.11 (32.42)                                        
 10 Xu, Peter N               12 SACA                 1:03.56    1:03.51 SJO    
                  29.89     1:03.51 (33.62)                                        
 11 Pham, Daryn T             12 BLUE                 1:03.51    1:03.72 SJO    
                  30.41     1:03.72 (33.31)                                        
 12 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                 1:03.40    1:03.84 SJO    
                  30.81     1:03.84 (33.03)                                        
 13 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 1:04.15    1:03.98 SJO    
                  30.30     1:03.98 (33.68)                                        
 14 Novak, Ryan T             12 SWRD                 1:04.04    1:04.19 SJO    
                  31.23     1:04.19 (32.96)                                        
 15 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                 1:03.29    1:04.32 SJO    
                  30.22     1:04.32 (34.10)                                        
 16 Gallegos, Ben J           12 MVN                  1:04.31    1:04.99 SJO    
                  31.60     1:04.99 (33.39)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:09.80  SJO
 Meet Qualifying:  1:09.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                1:00.86      59.46 SJO    
  2 Jiang, Ramon A            12 NOVA                 1:01.63    1:00.22 SJO    
  3 Kim, Colin H              12 RAPD                 1:03.46    1:00.70 SJO    
  4 Le, Huy A                 12 FAST                 1:02.01    1:01.33 SJO    
  5 Zheng, Bo                 12 WASC                 1:02.07    1:01.46 SJO    
  6 Lee, Winston              12 NOVA                 1:03.48    1:02.70 SJO    
  7 Saito, Taisei             12 CULV                 1:04.00    1:02.79 SJO    
  8 Palcza, Tas T             12 RIPT                 1:02.64    1:03.19 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                 1:05.35    1:03.29 SJO    
 10 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                 1:04.17    1:03.40 SJO    
 11 Pham, Daryn T             12 BLUE                 1:04.62    1:03.51 SJO    
 12 Xu, Peter N               12 SACA                 1:06.16    1:03.56 SJO    
 13 Santos, Gian C            12 NOVA                 1:04.19    1:03.73 SJO    
 14 Novak, Ryan T             12 SWRD                 1:05.99    1:04.04 SJO    
 15 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 1:04.04    1:04.15 SJO    
 16 Gallegos, Ben J           12 MVN                  1:09.36    1:04.31 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lai, Gavin H              11 NOVA                 1:05.28    1:04.36 SJO    
 18 Sar, Mordox s             11 SEAL                 1:05.35    1:04.47 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Campbell, Brett J         12 SWRD                 1:06.31    1:05.13 SJO    
 20 Wang, Jacob T             12 NOVA                 1:06.15    1:05.36 SJO    
 21 Arias, Emmanuel E         12 CULV                 1:05.60    1:05.42 SJO    
 22 Brophy, Finn C            11 BLUE                 1:06.00    1:05.54 SJO    
 23 Song, Jerry J             12 NOVA                 1:06.10    1:05.62 SJO    
 24 Chen, Will                11 NOVA                 1:05.65    1:05.92 SJO    
 25 Kim, Matthew D            11 MVN                  1:07.71    1:05.94 SJO    
 26 Fang, Aaron W             12 MVN                  1:08.39    1:05.97 SJO    
 27 Hill, Troy W              11 SACA                 1:07.80    1:06.35 SJO    
 28 Cook, Brenden T           12 MVN                  1:09.59    1:06.40 SJO    
 29 Horvath, Henry F          12 AZOT                 1:06.21    1:06.68 SJO    
 30 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT                 1:08.26    1:06.70 SJO    
 31 Sun, Ian                  11 AZOT                 1:07.45    1:07.53 SJO    
 32 Chun, Alex D              12 CITI                 1:09.48    1:07.58 SJO    
 33 McKee, Lucas S            12 GSC                  1:07.32    1:07.63 SJO    
 34 Miao, Rylan K             12 BLUE                 1:07.50    1:07.64 SJO    
 35 Lee, Elson C              11 NOVA                 1:07.00    1:07.71 SJO    
 36 Samuels, Jack J           11 MVN                  1:12.34    1:07.75 SJO    
 37 Morales-Ostergaard, Domi  12 NOVA                 1:06.84    1:07.82 SJO    
 38 Lavold, Carter J          12 FAST                 1:08.80    1:08.13 SJO    
 39 Phillips, Kalimba         12 CULV                 1:06.95    1:08.45 SJO    
 40 Bui, Andrew T             12 RIPT                 1:09.40    1:08.66 SJO    
 41 Polakoff, Daneel          11 AZOT                 1:09.36    1:08.74 SJO    
 42 Trinh, Kenneth D          11 NOVA                 1:08.09    1:08.84 SJO    
 43 Yum, Kevin J              11 FAST                 1:08.25    1:09.16 SJO    
 44 Eng, Alex W               12 GSC                  1:08.59    1:09.44 SJO    
 45 Hsu, Ethan                12 NOVA                 1:09.21    1:09.77 SJO    
 46 Chalabian, Jacob c        12 SPLA                 1:09.79    1:10.00        
 47 Salladin, Andrew          12 FAST                 1:09.45    1:10.12        
 48 Khuu, Cedrick T           11 NOVA                 1:08.75    1:10.19        
 49 Shiono, Taisho C          12 SACA                 1:08.85    1:10.77        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:31.10  SJO
 Meet Qualifying:  2:31.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Zheng, Bo                 12 WASC                 2:12.34    2:06.59 SJO    
                  29.19     1:01.33 (32.14)     1:34.73 (33.40)     2:06.59 (31.86)
  2 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                2:10.22    2:07.30 SJO    
                  29.31     1:01.96 (32.65)     1:34.77 (32.81)     2:07.30 (32.53)
  3 Kim, Colin H              12 RAPD                 2:14.48    2:14.43 SJO    
                  30.25     1:03.20 (32.95)     1:38.15 (34.95)     2:14.43 (36.28)
  4 Novak, Ryan T             12 SWRD                 2:16.42    2:14.85 SJO    
                  31.59     1:05.18 (33.59)     1:40.41 (35.23)     2:14.85 (34.44)
  5 Saito, Taisei             12 CULV                 2:16.34    2:15.34 SJO    
                  30.75     1:05.38 (34.63)     1:40.80 (35.42)     2:15.34 (34.54)
  6 Santos, Gian C            12 NOVA                 2:18.43    2:15.37 SJO    
                  30.55     1:05.05 (34.50)     1:40.38 (35.33)     2:15.37 (34.99)
  7 Le, Huy A                 12 FAST                 2:17.24    2:16.06 SJO    
                  30.84     1:04.78 (33.94)     1:40.48 (35.70)     2:16.06 (35.58)
  8 Crispin, Erick            12 JCA                  2:16.54    2:18.20 SJO    
                  30.41     1:05.67 (35.26)     1:42.48 (36.81)     2:18.20 (35.72)
B - Final
  9 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 2:18.44    2:15.93 SJO    
                  31.46     1:05.65 (34.19)     1:41.14 (35.49)     2:15.93 (34.79)
 10 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                 2:20.24    2:17.40 SJO    
                  32.04     1:07.70 (35.66)     1:42.85 (35.15)     2:17.40 (34.55)
 11 Lee, Winston              12 NOVA                 2:18.45    2:17.85 SJO    
                  31.37     1:06.20 (34.83)     1:42.59 (36.39)     2:17.85 (35.26)
 12 Brophy, Finn C            11 BLUE                 2:21.47    2:18.25 SJO    
                  32.31     1:08.26 (35.95)     1:44.78 (36.52)     2:18.25 (33.47)
 13 Campbell, Brett J         12 SWRD                 2:21.11    2:18.75 SJO    
                  32.63     1:08.11 (35.48)     1:43.95 (35.84)     2:18.75 (34.80)
 14 Cook, Brenden T           12 MVN                  2:21.54    2:20.12 SJO    
                  31.79     1:07.72 (35.93)     1:44.60 (36.88)     2:20.12 (35.52)
 15 Pham, Daryn T             12 BLUE                 2:21.22    2:20.29 SJO    
                  32.91     1:09.11 (36.20)     1:44.69 (35.58)     2:20.29 (35.60)
 16 Sar, Mordox s             11 SEAL                 2:20.68    2:20.64 SJO    
                  32.02     1:07.81 (35.79)     1:44.35 (36.54)     2:20.64 (36.29)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:31.10  SJO
 Meet Qualifying:  2:31.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                2:11.70    2:10.22 SJO    
                                1:03.21 ( )   2:10.22 (1:07.01)                    
  2 Zheng, Bo                 12 WASC                 2:14.31    2:12.34 SJO    
                                1:03.57 ( )   2:12.34 (1:08.77)                    
  3 Kim, Colin H              12 RAPD                 2:14.39    2:14.48 SJO    
                                1:03.32 ( )   2:14.48 (1:11.16)                    
  4 Saito, Taisei             12 CULV                 2:15.42    2:16.34 SJO    
                                1:06.55 ( )   2:16.34 (1:09.79)                    
  5 Novak, Ryan T             12 SWRD                 2:17.00    2:16.42 SJO    
                                1:05.92 ( )   2:16.42 (1:10.50)                    
  6 Crispin, Erick            12 JCA                  2:23.12    2:16.54 SJO    
                                1:05.26 ( )   2:16.54 (1:11.28)                    
  7 Le, Huy A                 12 FAST                 2:17.80    2:17.24 SJO    
                                1:04.98 ( )   2:17.24 (1:12.26)                    
  8 Santos, Gian C            12 NOVA                 2:17.61    2:18.43 SJO    
                                1:05.95 ( )   2:18.43 (1:12.48)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 2:17.31    2:18.44 SJO    
                                1:07.05 ( )   2:18.44 (1:11.39)                    
 10 Lee, Winston              12 NOVA                 2:25.75    2:18.45 SJO    
                                1:06.20 ( )   2:18.45 (1:12.25)                    
 11 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                 2:21.60    2:20.24 SJO    
                                1:06.92 ( )   2:20.24 (1:13.32)                    
 12 Sar, Mordox s             11 SEAL                 2:24.98    2:20.68 SJO    
                                1:06.78 ( )   2:20.68 (1:13.90)                    
 13 Campbell, Brett J         12 SWRD                 2:21.47    2:21.11 SJO    
                                1:09.00 ( )   2:21.11 (1:12.11)                    
 14 Pham, Daryn T             12 BLUE                 2:22.05    2:21.22 SJO    
                                1:08.06 ( )   2:21.22 (1:13.16)                    
 15 Brophy, Finn C            11 BLUE                 2:23.64    2:21.47 SJO    
                                1:09.66 ( )   2:21.47 (1:11.81)                    
 16 Cook, Brenden T           12 MVN                  2:26.07    2:21.54 SJO    
                                1:07.59 ( )   2:21.54 (1:13.95)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Guner, Kevin              12 NOVA                 2:22.77    2:21.73 SJO    
                                1:07.91 ( )   2:21.73 (1:13.82)                    
 18 Kim, Matthew D            11 MVN                  2:22.85    2:22.67 SJO    
                                1:08.90 ( )   2:22.67 (1:13.77)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chen, Will                11 NOVA                 2:22.73    2:22.74 SJO    
                                1:09.39 ( )   2:22.74 (1:13.35)                    
 20 Kim, Daniel O             12 FAST                 2:22.13    2:22.92 SJO    
                                1:09.79 ( )   2:22.92 (1:13.13)                    
 21 Hitchens, Derek W         11 NOVA                 2:17.97    2:23.11 SJO    
                                1:07.86 ( )   2:23.11 (1:15.25)                    
 22 Samuels, Jack J           11 MVN                  2:29.90    2:23.22 SJO    
                                1:10.15 ( )   2:23.22 (1:13.07)                    
 23 Fang, Aaron W             12 MVN                  2:29.84    2:23.34 SJO    
                                1:10.24 ( )   2:23.34 (1:13.10)                    
 24 Wang, Jacob T             12 NOVA                 2:23.47    2:23.42 SJO    
                                1:09.65 ( )   2:23.42 (1:13.77)                    
 25 Lai, Gavin H              11 NOVA                 2:24.33    2:23.70 SJO    
                                1:10.50 ( )   2:23.70 (1:13.20)                    
 26 Yum, Kevin J              11 FAST                 2:26.55    2:24.48 SJO    
                                1:10.18 ( )   2:24.48 (1:14.30)                    
 27 Lavold, Carter J          12 FAST                 2:27.30    2:25.23 SJO    
                                1:10.61 ( )   2:25.23 (1:14.62)                    
 28 McKee, Lucas S            12 GSC                  2:25.98    2:25.41 SJO    
                                1:11.53 ( )   2:25.41 (1:13.88)                    
 29 Miao, Rylan K             12 BLUE                 2:25.76    2:25.58 SJO    
                                1:09.38 ( )   2:25.58 (1:16.20)                    
 30 Raine, Owen M             11 MVN                  2:29.09    2:26.95 SJO    
                                1:11.62 ( )   2:26.95 (1:15.33)                    
 31 Salladin, Andrew          12 FAST                 2:29.09    2:28.02 SJO    
                                1:11.89 ( )   2:28.02 (1:16.13)                    
 32 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT                 2:26.47    2:28.04 SJO    
                                1:11.56 ( )   2:28.04 (1:16.48)                    
 33 DiCesaris, Russ R         11 STOP                 2:30.86    2:28.98 SJO    
                                1:11.44 ( )   2:28.98 (1:17.54)                    
 34 O'Shaughnessy, Jack H     12 CITI                 2:30.74    2:29.93 SJO    
                                1:12.67 ( )   2:29.93 (1:17.26)                    
 35 Hattar, Ryan I            12 SET                  2:30.54    2:30.04 SJO    
                                1:13.21 ( )   2:30.04 (1:16.83)                    
 36 Chowdhury, Arin G         11 SEAL                 2:29.96    2:30.33 SJO    
                                1:10.93 ( )   2:30.33 (1:19.40)                    
 37 Banos, Nathaniel A        12 SEAL                 2:26.67    2:32.05        
                                1:13.11 ( )   2:32.05 (1:18.94)                    
 38 Ortiz, Ian A              11 NOVA                 2:29.66    2:34.71        
                                1:14.10 ( )   2:34.71 (1:20.61)                    
 39 Arie, Aidan A             11 CMAC                 2:30.42    2:34.72        
                                1:15.71 ( )   2:34.72 (1:19.01)                    
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:25.30  SJO
 Meet Qualifying:  5:25.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                4:39.90    4:32.32 SJO    
                  30.16     1:03.31 (33.15)     1:37.35 (34.04)     2:12.50 (35.15)
        2:47.72 (35.22)     3:23.24 (35.52)     3:58.34 (35.10)     4:32.32 (33.98)
  2 Kim, Colin H              12 RAPD                 4:43.61    4:37.58 SJO    
                  31.94     1:06.43 (34.49)     1:41.50 (35.07)     2:17.78 (36.28)
        2:53.25 (35.47)     3:29.48 (36.23)     4:05.47 (35.99)     4:37.58 (32.11)
  3 Novak, Ryan T             12 SWRD                 4:40.19    4:37.63 SJO    
                  31.66     1:05.85 (34.19)     1:40.92 (35.07)     2:16.54 (35.62)
        2:52.23 (35.69)     3:28.19 (35.96)     4:03.56 (35.37)     4:37.63 (34.07)
  4 Saito, Taisei             12 CULV                 4:43.35    4:43.31 SJO    
                  31.43     1:06.02 (34.59)     1:41.77 (35.75)     2:17.62 (35.85)
        2:54.38 (36.76)     3:30.89 (36.51)     4:07.67 (36.78)     4:43.31 (35.64)
  5 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 4:49.56    4:45.36 SJO    
                  31.79     1:07.15 (35.36)     1:42.95 (35.80)     2:19.14 (36.19)
        2:55.67 (36.53)     3:33.07 (37.40)     4:09.61 (36.54)     4:45.36 (35.75)
  6 Santos, Gian C            12 NOVA                 4:52.22    4:49.80 SJO    
                  31.63     1:07.14 (35.51)     1:43.33 (36.19)     2:20.80 (37.47)
        2:58.26 (37.46)     3:36.44 (38.18)     4:13.80 (37.36)     4:49.80 (36.00)
  7 Gallegos, Ben J           12 MVN                  4:48.78    4:51.87 SJO    
                  32.30     1:07.11 (34.81)     1:43.88 (36.77)     2:20.85 (36.97)
        2:57.83 (36.98)     3:36.93 (39.10)     4:15.52 (38.59)     4:51.87 (36.35)
  8 Crispin, Erick            12 JCA                  4:49.82    4:52.39 SJO    
                  31.55     1:07.23 (35.68)     1:43.85 (36.62)     2:21.54 (37.69)
                                3:37.81 ( )     4:16.54 (38.73)     4:52.39 (35.85)
B - Final
  9 Palcza, Tas T             12 RIPT                 4:55.60    4:48.58 SJO    
                  32.36     1:07.82 (35.46)     1:45.25 (37.43)     2:23.10 (37.85)
        3:00.52 (37.42)     3:37.80 (37.28)     4:14.51 (36.71)     4:48.58 (34.07)
 10 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                 4:55.51    4:49.33 SJO    
                  32.61     1:07.50 (34.89)     1:44.74 (37.24)     2:22.48 (37.74)
        2:59.65 (37.17)     3:37.22 (37.57)     4:14.41 (37.19)     4:49.33 (34.92)
 11 Brophy, Finn C            11 BLUE                 5:02.01    4:52.62 SJO    
                  33.41     1:10.15 (36.74)     1:47.83 (37.68)     2:25.09 (37.26)
        3:02.31 (37.22)     3:39.81 (37.50)     4:17.31 (37.50)     4:52.62 (35.31)
 12 Campbell, Brett J         12 SWRD                 4:58.45    4:53.86 SJO    
                  33.47     1:10.96 (37.49)     1:48.41 (37.45)     2:25.87 (37.46)
        3:03.88 (38.01)     3:41.80 (37.92)     4:19.19 (37.39)     4:53.86 (34.67)
 13 Le, Huy A                 12 FAST                 4:56.42    4:54.55 SJO    
                  32.14     1:09.08 (36.94)     1:46.64 (37.56)     2:24.36 (37.72)
        3:02.34 (37.98)     3:40.60 (38.26)     4:18.42 (37.82)     4:54.55 (36.13)
 14 Ko, Dean D                12 NOVA                 4:57.83    4:57.09 SJO    
                  33.45     1:10.70 (37.25)     1:48.61 (37.91)     2:26.98 (38.37)
        3:04.68 (37.70)     3:42.93 (38.25)     4:20.03 (37.10)     4:57.09 (37.06)
 15 Samuels, Jack J           11 MVN                  4:59.53    5:00.65 SJO    
                  33.47     1:12.19 (38.72)     1:50.19 (38.00)     2:29.47 (39.28)
        3:07.48 (38.01)     3:46.76 (39.28)     4:24.35 (37.59)     5:00.65 (36.30)
 16 Kim, Daniel O             12 FAST                 5:02.65    5:01.32 SJO    
                  34.05     1:12.49 (38.44)     1:50.97 (38.48)     2:30.15 (39.18)
        3:08.42 (38.27)     3:47.73 (39.31)     4:26.13 (38.40)     5:01.32 (35.19)
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              5:25.30  SJO
 Meet Qualifying:  5:25.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                4:39.38    4:39.90 SJO    
                                1:05.91 ( )                             2:17.93 ( )
                                3:30.51 ( )   4:39.90 (1:09.39)                    
  2 Novak, Ryan T             12 SWRD                 4:43.64    4:40.19 SJO    
                                1:06.42 ( )                             2:17.83 ( )
                                3:29.73 ( )   4:40.19 (1:10.46)                    
  3 Saito, Taisei             12 CULV                 4:41.89    4:43.35 SJO    
                                1:07.26 ( )                             2:19.45 ( )
                                3:31.99 ( )   4:43.35 (1:11.36)                    
  4 Kim, Colin H              12 RAPD                 4:50.62    4:43.61 SJO    
                                1:07.16 ( )                             2:19.88 ( )
                                3:32.66 ( )   4:43.61 (1:10.95)                    
  5 Gallegos, Ben J           12 MVN                  5:07.03    4:48.78 SJO    
                                1:09.72 ( )                             2:23.40 ( )
                                3:35.82 ( )   4:48.78 (1:12.96)                    
  6 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 4:45.35    4:49.56 SJO    
                                1:08.87 ( )                             2:22.96 ( )
                                3:36.58 ( )   4:49.56 (1:12.98)                    
  7 Crispin, Erick            12 JCA                  5:11.10    4:49.82 SJO    
                                1:07.38 ( )                             2:22.55 ( )
                                3:37.77 ( )   4:49.82 (1:12.05)                    
  8 Santos, Gian C            12 NOVA                 4:52.87    4:52.22 SJO    
                                1:08.53 ( )                             2:22.54 ( )
                                3:37.92 ( )   4:52.22 (1:14.30)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                 4:58.16    4:55.51 SJO    
                                1:08.11 ( )                             2:23.58 ( )
                                3:40.58 ( )   4:55.51 (1:14.93)                    
 10 Palcza, Tas T             12 RIPT                 4:45.67    4:55.60 SJO    
                                1:10.66 ( )                             2:27.33 ( )
                                3:42.95 ( )   4:55.60 (1:12.65)                    
 11 Le, Huy A                 12 FAST                 5:02.61    4:56.42 SJO    
                                1:09.03 ( )                             2:24.45 ( )
                                3:41.61 ( )   4:56.42 (1:14.81)                    
 12 Lee, Winston              12 NOVA                 5:01.58    4:57.80 SJO    
                                1:09.28 ( )                             2:25.48 ( )
                                3:43.10 ( )   4:57.80 (1:14.70)                    
 13 Ko, Dean D                12 NOVA                 4:57.36    4:57.83 SJO    
                                1:10.27 ( )                             2:26.42 ( )
                                3:43.40 ( )   4:57.83 (1:14.43)                    
 14 Campbell, Brett J         12 SWRD                 4:59.75    4:58.45 SJO    
                                1:11.37 ( )                             2:27.97 ( )
                                3:44.26 ( )   4:58.45 (1:14.19)                    
 15 Samuels, Jack J           11 MVN                  5:08.79    4:59.53 SJO    
                                1:11.24 ( )                             2:28.59 ( )
                                3:45.95 ( )   4:59.53 (1:13.58)                    
 16 Brophy, Finn C            11 BLUE                 4:57.13    5:02.01 SJO    
                                1:10.77 ( )                             2:28.29 ( )
                                3:46.25 ( )   5:02.01 (1:15.76)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kim, Daniel O             12 FAST                 4:57.91    5:02.65 SJO    
                                1:12.89 ( )                             2:30.70 ( )
                                3:48.52 ( )   5:02.65 (1:14.13)                    
 18 Guner, Kevin              12 NOVA                 4:58.10    5:03.12 SJO    
                                1:09.17 ( )                             2:26.12 ( )
                                3:45.07 ( )   5:03.12 (1:18.05)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Horvath, Henry F          12 AZOT                 5:14.08    5:04.17 SJO    
                                1:12.90 ( )                             2:31.75 ( )
                                3:50.40 ( )   5:04.17 (1:13.77)                    
 20 Hitchens, Derek W         11 NOVA                 4:52.75    5:05.38 SJO    
                                1:11.12 ( )                             2:28.90 ( )
                                3:48.18 ( )   5:05.38 (1:17.20)                    
 21 Wang, Jacob T             12 NOVA                 5:03.80    5:05.45 SJO    
                                1:11.02 ( )                             2:29.72 ( )
                                3:48.72 ( )   5:05.45 (1:16.73)                    
 22 Raine, Owen M             11 MVN                  5:11.31    5:06.53 SJO    
                                1:13.02 ( )                             2:31.39 ( )
                                3:49.70 ( )   5:06.53 (1:16.83)                    
 23 Chen, Will                11 NOVA                 5:00.25    5:08.37 SJO    
                                1:12.56 ( )                             2:32.00 ( )
                                3:52.08 ( )   5:08.37 (1:16.29)                    
 24 Salladin, Andrew          12 FAST                 5:07.04    5:09.74 SJO    
                                1:14.75 ( )                             2:34.25 ( )
                                3:53.65 ( )   5:09.74 (1:16.09)                    
 25 Walach, Darius J          12 NOVA                 5:18.70    5:13.62 SJO    
                                1:11.45 ( )                             2:32.35 ( )
                                3:54.84 ( )   5:13.62 (1:18.78)                    
 26 Defabrique, Sebastien A   12 SCAT                 5:12.76    5:13.94 SJO    
                                1:14.30 ( )                             2:37.09 ( )
                                3:57.69 ( )   5:13.94 (1:16.25)                    
 27 Morales-Ostergaard, Domi  12 NOVA                 5:06.32    5:14.71 SJO    
                                1:13.91 ( )                             2:34.06 ( )
                                3:56.43 ( )   5:14.71 (1:18.28)                    
 28 Lai, Gavin H              11 NOVA                 5:09.61    5:16.86 SJO    
                                1:13.40 ( )                             2:34.95 ( )
                                3:57.64 ( )   5:16.86 (1:19.22)                    
 29 Lee, Gavin J              11 NOVA                 5:20.52    5:21.02 SJO    
                                1:16.98 ( )                             2:39.36 ( )
                                4:01.02 ( )   5:21.02 (1:20.00)                    
 30 Ortiz, Ian A              11 NOVA                 5:11.16    5:22.21 SJO    
                                1:14.26 ( )                             2:37.35 ( )
                                4:00.90 ( )   5:22.21 (1:21.31)                    
 31 Hattar, Ryan I            12 SET                  5:25.00    5:22.94 SJO    
                                1:18.03 ( )                             2:41.31 ( )
                                4:03.52 ( )   5:22.94 (1:19.42)                    
 32 Okada, Kazuma             12 NOVA                 5:20.34    5:26.18        
                                1:15.64 ( )                             2:39.03 ( )
                                4:02.74 ( )   5:26.18 (1:23.44)                    
 -- Arie, Aidan A             11 CMAC                 5:23.83   X5:23.56 SJO    
                                1:17.45 ( )                             2:40.59 ( )
                                4:03.33 ( )   5:23.56 (1:20.23)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                38.40  SJO
 Meet Qualifying:  38.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                   31.07      30.55 SJO    
  2 Yan, Jerry Z              12 NOVA                   31.97      30.79 SJO    
  3 Jiang, Ramon A            12 NOVA                   32.07      31.89 SJO    
  4 Pham, Daryn T             12 BLUE                   32.72      32.24 SJO    
  5 Hitchens, Derek W         11 NOVA                   33.45      32.92 SJO    
  6 Wu, Nathan Y              12 AZOT                   33.26      33.13 SJO    
  7 Horvath, Henry F          12 AZOT                   33.63      34.00 SJO    
  8 Kim, Daniel O             12 FAST                   34.08      34.21 SJO    
B - Final
  9 Chen, Will                11 NOVA                   34.93      34.37 SJO    
 10 Lee, Elson C              11 NOVA                   35.59      34.44 SJO    
 11 Ko, Dean D                12 NOVA                   34.63      34.53 SJO    
 12 Saito, Taisei             12 CULV                   34.56      34.57 SJO    
 13 O'Shaughnessy, Jack H     12 CITI                   35.63      34.88 SJO    
 14 Schwartz, Alex J          11 AZOT                   35.33      34.94 SJO    
 15 Wang, Jacob T             12 NOVA                   34.97      35.49 SJO    
 16 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                   35.45      35.60 SJO    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                38.40  SJO
 Meet Qualifying:  38.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                   31.82      31.07 SJO    
  2 Yan, Jerry Z              12 NOVA                   31.81      31.97 SJO    
  3 Jiang, Ramon A            12 NOVA                   32.69      32.07 SJO    
  4 Pham, Daryn T             12 BLUE                   33.43      32.72 SJO    
  5 Wu, Nathan Y              12 AZOT                   33.23      33.26 SJO    
  6 Hitchens, Derek W         11 NOVA                   33.01      33.45 SJO    
  7 Horvath, Henry F          12 AZOT                   32.98      33.63 SJO    
  8 Kim, Daniel O             12 FAST                   35.08      34.08 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Saito, Taisei             12 CULV                   35.41      34.56 SJO    
 10 Ko, Dean D                12 NOVA                   34.76      34.63 SJO    
 11 Kow, Brandon S            12 FAST                   36.43      34.71 SJO    
 12 Chen, Will                11 NOVA                   34.99      34.93 SJO    
 13 Wang, Jacob T             12 NOVA                   35.86      34.97 SJO    
 14 Guner, Kevin              12 NOVA                   36.53      35.13 SJO    
 15 Schwartz, Alex J          11 AZOT                   35.95      35.33 SJO    
 16 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                   35.44      35.45 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lee, Elson C              11 NOVA                   34.73      35.59 SJO    
 18 O'Shaughnessy, Jack H     12 CITI                   36.19      35.63 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Novak, Ryan T             12 SWRD                   35.90     J35.63 SJO    
 20 Chung, Bradin             12 SACA                   37.87      35.93 SJO    
 20 Yi, Evan                  12 DRGN                   37.24      35.93 SJO    
 22 Chen, Ethan T             12 NOVA                   35.72      36.01 SJO    
 23 Chalabian, Jacob c        12 SPLA                   37.01      36.06 SJO    
 24 Lai, Gavin H              11 NOVA                   36.15      36.55 SJO    
 25 Xu, Peter N               12 SACA                   36.32      36.56 SJO    
 26 Xu, Ryan W                12 NOVA                   35.99      36.66 SJO    
 27 Trinh, Kenneth D          11 NOVA                   36.10      36.68 SJO    
 28 Chun, Alex D              12 CITI                   37.08      36.70 SJO    
 29 Kim, David                11 FAST                   37.69      36.72 SJO    
 30 Morrison, Luke R          11 NOVA                   37.46      36.87 SJO    
 31 Nguyen, Nathan C          12 NOVA                   36.91      36.97 SJO    
 32 Tse, Kenneth J            12 NOVA                   36.56      37.04 SJO    
 33 Morales-Ostergaard, Domi  12 NOVA                   36.98      37.09 SJO    
 34 Shaff, Mason e            12 SPLA                   38.08      37.12 SJO    
 35 Menchaca, Matthew J       12 FAST                   37.84      37.17 SJO    
 36 McKee, Lucas S            12 GSC                    37.17      37.50 SJO    
 37 Rosmann, Dylan R          12 AZOT                   36.10      37.58 SJO    
 38 Lee, Mathias J            12 SACA                   37.80      37.69 SJO    
 39 Lee, Gavin J              11 NOVA                   38.06      37.85 SJO    
 40 Velasco, Djovan D         12 OAS                    37.64      37.87 SJO    
 41 Harms, Logan J            12 UN-02                  37.73      37.94 SJO    
 42 Vansomphone, Arin P       12 RIPT                   38.17      38.07 SJO    
 43 Chowdhury, Arin G         11 SEAL                   38.27      38.14 SJO    
 44 Yum, Kevin J              11 FAST                   37.06      38.16 SJO    
 45 Canales, Alex T           11 AZOT                   37.48      38.32 SJO    
 46 Kong, Larry K             11 NOVA                   38.23      38.56        
 47 Chen, Jimmy H             11 NOVA                   37.30      38.68        
 48 Aceves, Apollo A          11 MVN                    38.55      38.70        
 49 Nguyen, Tobi T            11 RIPT                   38.23      38.98        
 50 Ng, Nick                  12 DARE                   38.39      39.03        
 51 McElroy, Timothy A        12 MVN                    36.41      39.38        
 52 Yun, Edward Y             12 NOVA                   38.23      39.58        
 53 Beckett, Austin L         12 SACA                   37.95      40.17        
 54 Malloy, Cameron M         11 NOVA                   38.45      40.47        
 55 Colman, Logan H           12 NOVA                   38.28      40.97        
 56 Lee, Josiah C             12 SACA                   38.54      41.18        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:22.80  SJO
 Meet Qualifying:  1:22.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Yan, Jerry Z              12 NOVA                 1:07.95    1:05.81 SJO    
                  31.82     1:05.81 (33.99)                                        
  2 Jiang, Ramon A            12 NOVA                 1:07.72    1:06.78 SJO    
                  31.98     1:06.78 (34.80)                                        
  3 Pham, Daryn T             12 BLUE                 1:09.32    1:09.85 SJO    
                  34.01     1:09.85 (35.84)                                        
  4 Wu, Nathan Y              12 AZOT                 1:10.25    1:09.98 SJO    
                  33.76     1:09.98 (36.22)                                        
  5 Kim, Colin H              12 RAPD                 1:11.59    1:10.09 SJO    
                  34.10     1:10.09 (35.99)                                        
  6 Horvath, Henry F          12 AZOT                 1:11.99    1:11.39 SJO    
                  34.37     1:11.39 (37.02)                                        
  7 Ko, Dean D                12 NOVA                 1:12.78    1:12.48 SJO    
                  35.00     1:12.48 (37.48)                                        
  8 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                1:14.04    1:17.11 SJO    
                  37.11     1:17.11 (40.00)                                        
B - Final
  9 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 1:15.14    1:13.56 SJO    
                  36.00     1:13.56 (37.56)                                        
 10 Kim, Daniel O             12 FAST                 1:15.79    1:13.61 SJO    
                  36.17     1:13.61 (37.44)                                        
 11 Hitchens, Derek W         11 NOVA                 1:14.12    1:14.14 SJO    
                  35.39     1:14.14 (38.75)                                        
 12 Novak, Ryan T             12 SWRD                 1:14.47    1:14.51 SJO    
                  35.34     1:14.51 (39.17)                                        
 13 Wang, Jacob T             12 NOVA                 1:15.90    1:15.00 SJO    
                  36.25     1:15.00 (38.75)                                        
 14 Xu, Ryan W                12 NOVA                 1:15.87    1:15.62 SJO    
                  36.77     1:15.62 (38.85)                                        
 15 Chen, Will                11 NOVA                 1:15.92    1:15.76 SJO    
                  36.25     1:15.76 (39.51)                                        
 16 Guner, Kevin              12 NOVA                 1:14.15    1:16.70 SJO    
                  36.48     1:16.70 (40.22)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:22.80  SJO
 Meet Qualifying:  1:22.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jiang, Ramon A            12 NOVA                 1:09.66    1:07.72 SJO    
  2 Yan, Jerry Z              12 NOVA                 1:11.01    1:07.95 SJO    
  3 Pham, Daryn T             12 BLUE                 1:11.21    1:09.32 SJO    
  4 Wu, Nathan Y              12 AZOT                 1:10.58    1:10.25 SJO    
  5 Kim, Colin H              12 RAPD                 1:13.17    1:11.59 SJO    
  6 Horvath, Henry F          12 AZOT                 1:10.94    1:11.99 SJO    
  7 Ko, Dean D                12 NOVA                 1:14.00    1:12.78 SJO    
  8 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                1:20.73    1:14.04 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hitchens, Derek W         11 NOVA                 1:12.34    1:14.12 SJO    
 10 Guner, Kevin              12 NOVA                 1:17.34    1:14.15 SJO    
 11 Novak, Ryan T             12 SWRD                 1:16.22    1:14.47 SJO    
 12 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 1:14.36    1:15.14 SJO    
 13 Kim, Daniel O             12 FAST                 1:14.66    1:15.79 SJO    
 14 Xu, Ryan W                12 NOVA                 1:15.02    1:15.87 SJO    
 15 Wang, Jacob T             12 NOVA                 1:18.27    1:15.90 SJO    
 16 Chen, Will                11 NOVA                 1:15.15    1:15.92 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Polakoff, Daneel          11 AZOT                 1:15.98    1:16.49 SJO    
 18 O'Shaughnessy, Jack H     12 CITI                 1:17.82    1:16.55 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Miao, Rylan K             12 BLUE                 1:15.99    1:17.05 SJO    
 20 Chung, Bradin             12 SACA                 1:22.45    1:17.51 SJO    
 21 Brehm, Luke A             11 NOVA                 1:20.08    1:17.85 SJO    
 22 Chalabian, Jacob c        12 SPLA                 1:21.69    1:17.91 SJO    
 23 Xu, Peter N               12 SACA                 1:18.43    1:18.01 SJO    
 24 Lee, Elson C              11 NOVA                 1:15.14    1:18.11 SJO    
 25 Tse, Kenneth J            12 NOVA                 1:17.59    1:18.31 SJO    
 26 Morrison, Luke R          11 NOVA                 1:18.51    1:18.65 SJO    
 27 Palcza, Tas T             12 RIPT                 1:21.86    1:18.83 SJO    
 28 Walach, Darius J          12 NOVA                 1:21.74    1:19.19 SJO    
 29 Lee, Gavin J              11 NOVA                 1:21.21    1:19.33 SJO    
 30 Harms, Logan J            12 UN-02                1:21.82    1:19.45 SJO    
 31 Trinh, Kenneth D          11 NOVA                 1:17.95    1:19.90 SJO    
 32 Morales-Ostergaard, Domi  12 NOVA                 1:18.80    1:20.03 SJO    
 33 Bui, Andrew T             12 RIPT                 1:22.82    1:20.43 SJO    
 34 Shaff, Mason e            12 SPLA                 1:22.31    1:20.48 SJO    
 35 Kim, David                11 FAST                 1:21.82    1:20.49 SJO    
 36 Lavold, Carter J          12 FAST                 1:20.69    1:20.56 SJO    
 37 Rosmann, Dylan R          12 AZOT                 1:18.85    1:20.76 SJO    
 38 Kong, Larry K             11 NOVA                 1:22.71    1:21.04 SJO    
 38 McKee, Lucas S            12 GSC                  1:18.88    1:21.04 SJO    
 40 Chowdhury, Arin G         11 SEAL                 1:21.18    1:21.94 SJO    
 41 Chen, Jimmy H             11 NOVA                 1:20.37    1:22.43 SJO    
 42 Nguyen, Nathan C          12 NOVA                 1:22.11    1:22.58 SJO    
 43 Nguyen, Tobi T            11 RIPT                 1:21.86    1:22.99        
 44 McElroy, Timothy A        12 MVN                  1:22.64    1:23.33        
 45 Raine, Owen M             11 MVN                  1:22.36    1:23.38        
 46 Banos, Nathaniel A        12 SEAL                 1:20.86    1:23.66        
 47 Velasco, Djovan D         12 OAS                  1:21.72    1:23.84        
 48 Yun, Edward Y             12 NOVA                 1:22.49    1:23.91        
 49 Malloy, Cameron M         11 NOVA                 1:22.03    1:24.49        
 50 Colman, Logan H           12 NOVA                 1:22.49    1:27.49        
 -- Menchaca, Matthew J       12 FAST                 1:22.67         NS        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                43.30  SJO
 Meet Qualifying:  43.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                   34.07      33.59 SJO    
  2 Wu, Nathan Y              12 AZOT                   36.16      34.73 SJO    
  3 Lee, Brandon              12 AZOT                   36.97      36.21 SJO    
  4 Lee, Winston              12 NOVA                   37.09      36.67 SJO    
  5 Kim, Matthew D            11 MVN                    37.43      36.79 SJO    
  6 Palcza, Tas T             12 RIPT                   37.31      37.11 SJO    
  7 Hill, Troy W              11 SACA                   37.36      37.40 SJO    
  8 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                   37.25      37.66 SJO    
B - Final
  9 Song, Jerry J             12 NOVA                   37.83      37.55 SJO    
 10 Brehm, Luke A             11 NOVA                   38.05      37.76 SJO    
 11 Gallegos, Ben J           12 MVN                    38.28      37.94 SJO    
 12 Le, Huy A                 12 FAST                   38.27      38.19 SJO    
 13 Xu, Peter N               12 SACA                   38.03      38.23 SJO    
 14 Fang, Aaron W             12 MVN                    38.85      38.37 SJO    
 15 Arias, Emmanuel E         12 CULV                   38.29      38.60 SJO    
 16 Bui, Andrew T             12 RIPT                   38.87      39.24 SJO    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                43.30  SJO
 Meet Qualifying:  43.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                   34.08      34.07 SJO    
  2 Wu, Nathan Y              12 AZOT                   35.91      36.16 SJO    
  3 Lee, Brandon              12 AZOT                   37.79      36.97 SJO    
  4 Lee, Winston              12 NOVA                   37.94      37.09 SJO    
  5 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                   36.19      37.25 SJO    
  6 Palcza, Tas T             12 RIPT                   37.16      37.31 SJO    
  7 Hill, Troy W              11 SACA                   38.34      37.36 SJO    
  8 Kim, Matthew D            11 MVN                    38.02      37.43 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Song, Jerry J             12 NOVA                   38.42      37.83 SJO    
 10 Xu, Peter N               12 SACA                   39.43      38.03 SJO    
 11 Brehm, Luke A             11 NOVA                   38.66      38.05 SJO    
 12 Le, Huy A                 12 FAST                   38.67      38.27 SJO    
 13 Gallegos, Ben J           12 MVN                    37.19      38.28 SJO    
 14 Arias, Emmanuel E         12 CULV                   39.78      38.29 SJO    
 15 Fang, Aaron W             12 MVN                    39.49      38.85 SJO    
 16 Bui, Andrew T             12 RIPT                   39.41      38.87 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Herman, Ranen G           11 RIPT                   39.25      38.89 SJO    
 18 Chen, Ethan T             12 NOVA                   39.61      38.96 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Beckett, Austin L         12 SACA                   39.87      39.16 SJO    
 20 Shiono, Taisho C          12 SACA                   42.71      39.28 SJO    
 21 Rosmann, Dylan R          12 AZOT                   39.55      39.39 SJO    
 22 Phillips, Kalimba         12 CULV                   38.26      39.40 SJO    
 22 Walach, Darius J          12 NOVA                   40.19      39.40 SJO    
 24 Polakoff, Daneel          11 AZOT                   41.84      39.61 SJO    
 25 Chung, Bradin             12 SACA                   40.97      39.65 SJO    
 26 Miao, Rylan K             12 BLUE                   38.46      39.73 SJO    
 27 Samuels, Jack J           11 MVN                    42.87      39.88 SJO    
 28 McElroy, Timothy A        12 MVN                    40.51      39.94 SJO    
 29 Hsu, Ethan                12 NOVA                   41.20      39.99 SJO    
 30 Tse, Kenneth J            12 NOVA                   41.25      40.10 SJO    
 31 Salladin, Andrew          12 FAST                   41.67      40.12 SJO    
 32 Morales-Ostergaard, Domi  12 NOVA                   40.67      40.37 SJO    
 33 Vansomphone, Arin P       12 RIPT                   41.05      40.51 SJO    
 34 Chowdhury, Arin G         11 SEAL                   41.53      40.56 SJO    
 35 Boado Jr., Justin H       12 SET                    40.19      40.73 SJO    
 36 Luu, Preston K            11 RIPT                   42.93      40.85 SJO    
 37 Olague, Josue             12 NOVA                   40.15      40.93 SJO    
 38 Eng, Alex W               12 GSC                    42.07      41.15 SJO    
 39 Crispin, Erick            12 JCA                    41.64      41.23 SJO    
 40 Menchaca, Matthew J       12 FAST                   42.80      41.59 SJO    
 40 Choi, Aaron               12 DRGN                   42.21      41.59 SJO    
 42 Deineko, Vlad             12 NOVA                   42.02      41.71 SJO    
 43 Wang, Teddy               12 UN-10                  40.56      42.03 SJO    
 44 Hernandez, Jayden V       12 STOP                   40.68      42.26 SJO    
 45 Lee, Aden L               12 UN-09                  43.06      42.52 SJO    
 46 Yun, Edward Y             12 NOVA                   41.77      43.10 SJO    
 47 Han, Matthew P            11 AZOT                   42.90      43.72        
 48 Carson, Cole T            11 STOP                   43.19      43.82        
 49 Barnes, Julian L          11 SACA                   42.15      43.98        
 50 Kong, Larry K             11 NOVA                   41.10      44.72        
 51 Arie, Aidan A             11 CMAC                   43.14      45.62        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:33.40  SJO
 Meet Qualifying:  1:33.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                 1:14.30    1:12.63 SJO    
                  34.51     1:12.63 (38.12)                                        
  2 Wu, Nathan Y              12 AZOT                 1:20.31    1:17.31 SJO    
                  36.41     1:17.31 (40.90)                                        
  3 Kim, Matthew D            11 MVN                  1:20.78    1:18.74 SJO    
                  37.66     1:18.74 (41.08)                                        
  4 Lee, Brandon              12 AZOT                 1:22.22    1:19.61 SJO    
                  37.55     1:19.61 (42.06)                                        
  5 Song, Jerry J             12 NOVA                 1:21.46    1:19.94 SJO    
                  37.58     1:19.94 (42.36)                                        
  5 Gallegos, Ben J           12 MVN                  1:23.02    1:19.94 SJO    
                  38.41     1:19.94 (41.53)                                        
  7 Palcza, Tas T             12 RIPT                 1:20.68    1:20.27 SJO    
                  37.78     1:20.27 (42.49)                                        
  8 Kim, Colin H              12 RAPD                 1:21.69    1:20.78 SJO    
                  39.32     1:20.78 (41.46)                                        
B - Final
  9 Santos, Gian C            12 NOVA                 1:23.24    1:20.28 SJO    
                  37.91     1:20.28 (42.37)                                        
 10 Brehm, Luke A             11 NOVA                 1:23.29    1:22.51 SJO    
                  39.31     1:22.51 (43.20)                                        
 11 Fang, Aaron W             12 MVN                  1:24.36    1:23.47 SJO    
                  39.50     1:23.47 (43.97)                                        
 12 Hsu, Ethan                12 NOVA                 1:24.75    1:23.60 SJO    
                  38.42     1:23.60 (45.18)                                        
 13 Hill, Troy W              11 SACA                 1:24.13    1:23.70 SJO    
                  39.13     1:23.70 (44.57)                                        
 14 Xu, Peter N               12 SACA                 1:24.45    1:23.93 SJO    
                  39.36     1:23.93 (44.57)                                        
 15 Walach, Darius J          12 NOVA                 1:24.76    1:24.84 SJO    
                  40.08     1:24.84 (44.76)                                        
 16 Lee, Mathias J            12 SACA                 1:24.72    1:25.22 SJO    
                  41.24     1:25.22 (43.98)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:33.40  SJO
 Meet Qualifying:  1:33.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                 1:11.97    1:14.30 SJO    
  2 Wu, Nathan Y              12 AZOT                 1:17.78    1:20.31 SJO    
  3 Palcza, Tas T             12 RIPT                 1:20.73    1:20.68 SJO    
  4 Kim, Matthew D            11 MVN                  1:21.70    1:20.78 SJO    
  5 Song, Jerry J             12 NOVA                 1:20.98    1:21.46 SJO    
  6 Kim, Colin H              12 RAPD                 1:23.13    1:21.69 SJO    
  7 Lee, Brandon              12 AZOT                 1:23.88    1:22.22 SJO    
  8 Gallegos, Ben J           12 MVN                  1:25.00    1:23.02 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Santos, Gian C            12 NOVA                 1:23.07    1:23.24 SJO    
 10 Brehm, Luke A             11 NOVA                 1:22.49    1:23.29 SJO    
 11 Hill, Troy W              11 SACA                 1:25.54    1:24.13 SJO    
 12 Fang, Aaron W             12 MVN                  1:24.44    1:24.36 SJO    
 13 Xu, Peter N               12 SACA                 1:26.53    1:24.45 SJO    
 14 Lee, Mathias J            12 SACA                 1:24.21    1:24.72 SJO    
 15 Hsu, Ethan                12 NOVA                 1:29.97    1:24.75 SJO    
 16 Walach, Darius J          12 NOVA                 1:28.48    1:24.76 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Le, Huy A                 12 FAST                 1:24.52    1:24.92 SJO    
 18 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                 1:20.97    1:25.24 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shiono, Taisho C          12 SACA                 1:32.21    1:25.74 SJO    
 20 Rosmann, Dylan R          12 AZOT                 1:25.67    1:26.25 SJO    
 21 Chen, Ethan T             12 NOVA                 1:27.65    1:26.39 SJO    
 22 Chung, Bradin             12 SACA                 1:26.84    1:26.71 SJO    
 23 Herman, Ranen G           11 RIPT                 1:27.99    1:27.11 SJO    
 24 Arias, Emmanuel E         12 CULV                 1:30.11    1:27.13 SJO    
 25 Xu, Ryan W                12 NOVA                 1:26.66    1:27.46 SJO    
 26 Beckett, Austin L         12 SACA                 1:30.35    1:27.51 SJO    
 27 Miao, Rylan K             12 BLUE                 1:25.53    1:27.60 SJO    
 28 Salladin, Andrew          12 FAST                 1:30.18    1:27.92 SJO    
 29 Lee, Josiah C             12 SACA                 1:26.93    1:28.32 SJO    
 30 Chowdhury, Arin G         11 SEAL                 1:32.24    1:28.47 SJO    
 31 Lee, Franco R             11 UN-07                1:32.83    1:28.59 SJO    
 32 Tse, Kenneth J            12 NOVA                 1:30.28    1:28.77 SJO    
 33 Phillips, Kalimba         12 CULV                 1:26.89    1:29.18 SJO    
 34 McKee, Lucas S            12 GSC                  1:31.69    1:29.21 SJO    
 35 Lee, Elson C              11 NOVA                 1:29.61    1:29.25 SJO    
 36 Olague, Josue             12 NOVA                 1:26.22    1:29.27 SJO    
 37 Menchaca, Matthew J       12 FAST                 1:33.23    1:31.15 SJO    
 38 Deineko, Vlad             12 NOVA                 1:32.22    1:31.50 SJO    
 39 Sun, Ian                  11 AZOT                 1:30.40    1:31.84 SJO    
 40 McElroy, Timothy A        12 MVN                  1:29.97    1:31.91 SJO    
 41 Seo, Yejun                11 FAST                 1:32.53    1:32.74 SJO    
 42 Yun, Edward Y             12 NOVA                 1:30.92    1:32.83 SJO    
 43 Vansomphone, Arin P       12 RIPT                 1:32.29    1:33.44        
 44 Barnes, Julian L          11 SACA                 1:32.16    1:33.54        
 45 Llata, Timothy T          11 NOVA                 1:31.71    1:33.86        
 46 Eng, Alex W               12 GSC                  1:31.71    1:35.04        
 47 Wang, Teddy               12 UN-10                1:30.80    1:37.71        
 48 Kong, Larry K             11 NOVA                 1:31.63    1:37.89        
 -- Boado Jr., Justin H       12 SET                  1:28.54   X1:30.74 SJO    
 -- Pham, Brian H             12 NOVA                 1:33.08         NS        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                35.50  SJO
 Meet Qualifying:  35.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Yan, Jerry Z              12 NOVA                   29.16      28.28 SJO    
  2 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                   28.63      28.53 SJO    
  3 Jiang, Ramon A            12 NOVA                   30.20      30.00 SJO    
  4 Lee, Winston              12 NOVA                   30.98      30.17 SJO    
  5 Wu, Nathan Y              12 AZOT                   31.25      30.48 SJO    
  6 Sar, Mordox s             11 SEAL                   31.71      30.66 SJO    
  7 Chen, Ethan T             12 NOVA                   31.40      31.16 SJO    
  8 Campbell, Brett J         12 SWRD                   32.05      32.02 SJO    
B - Final
  9 Hitchens, Derek W         11 NOVA                   32.26      31.72 SJO    
 10 Xu, Ryan W                12 NOVA                   32.19      32.11 SJO    
 11 Song, Jerry J             12 NOVA                   32.07      32.14 SJO    
 12 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                   32.81      32.30 SJO    
 13 Ko, Dean D                12 NOVA                   32.27      32.49 SJO    
 14 Polakoff, Daneel          11 AZOT                   32.83      32.88 SJO    
 15 Crispin, Erick            12 JCA                    32.67      33.08 SJO    
 -- Lee, Mathias J            12 SACA                   32.69         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly Swim-off
===============================================================================
                35.50  SJO
 Meet Qualifying:  35.50
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Brehm, Luke A             11 NOVA                      NT      32.49 SJO    
  2 Hill, Troy W              11 SACA                      NT      32.56 SJO    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                35.50  SJO
 Meet Qualifying:  35.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                   28.67      28.63 SJO    
  2 Yan, Jerry Z              12 NOVA                   29.61      29.16 SJO    
  3 Jiang, Ramon A            12 NOVA                   30.79      30.20 SJO    
  4 Lee, Winston              12 NOVA                   30.25      30.98 SJO    
  5 Wu, Nathan Y              12 AZOT                   31.20      31.25 SJO    
  6 Chen, Ethan T             12 NOVA                   33.03      31.40 SJO    
  7 Sar, Mordox s             11 SEAL                   33.11      31.71 SJO    
  8 Campbell, Brett J         12 SWRD                   32.70      32.05 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Song, Jerry J             12 NOVA                   32.45      32.07 SJO    
 10 Xu, Ryan W                12 NOVA                   32.83      32.19 SJO    
 11 Hitchens, Derek W         11 NOVA                   31.73      32.26 SJO    
 12 Ko, Dean D                12 NOVA                   32.37      32.27 SJO    
 13 Crispin, Erick            12 JCA                    34.22      32.67 SJO    
 14 Lee, Mathias J            12 SACA                   31.62      32.69 SJO    
 15 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                   32.08      32.81 SJO    
 16 Polakoff, Daneel          11 AZOT                   34.07      32.83 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kim, Daniel O             12 FAST                   32.74      32.90 SJO    
 18 Brehm, Luke A             11 NOVA                   32.74      33.00 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hill, Troy W              11 SACA                   33.30     J33.00 SJO    
 20 Sun, Ian                  11 AZOT                   33.29      33.11 SJO    
 21 Horvath, Henry F          12 AZOT                   33.13      33.29 SJO    
 22 Raine, Owen M             11 MVN                    33.52      33.37 SJO    
 23 O'Shaughnessy, Jack H     12 CITI                   34.22      33.41 SJO    
 24 Arias, Emmanuel E         12 CULV                   33.81      33.45 SJO    
 25 Cook, Brenden T           12 MVN                    33.89      33.48 SJO    
 26 Brophy, Finn C            11 BLUE                   32.62      33.54 SJO    
 27 Chalabian, Jacob c        12 SPLA                   34.84      33.96 SJO    
 28 Chun, Alex D              12 CITI                   34.34      33.99 SJO    
 29 Phillips, Kalimba         12 CULV                   34.60      34.14 SJO    
 30 Seo, Yejun                11 FAST                   35.34      34.16 SJO    
 31 Lavold, Carter J          12 FAST                   35.18      34.29 SJO    
 32 Walach, Darius J          12 NOVA                   34.00      34.39 SJO    
 33 Kow, Brandon S            12 FAST                   34.90      34.42 SJO    
 34 Kim, David                11 FAST                   34.72      34.50 SJO    
 35 Rosmann, Dylan R          12 AZOT                   33.63      34.52 SJO    
 36 Kim, Matthew D            11 MVN                    33.95      34.66 SJO    
 37 Velasco, Djovan D         12 OAS                    33.75      34.75 SJO    
 38 Yi, Evan                  12 DRGN                   34.87      34.88 SJO    
 39 Ng, Nick                  12 DARE                   34.81      34.90 SJO    
 40 Harms, Logan J            12 UN-02                  35.19      35.03 SJO    
 41 Lee, Josiah C             12 SACA                   34.63      35.04 SJO    
 42 McElroy, Timothy A        12 MVN                    35.47      35.53        
 43 Eng, Alex W               12 GSC                    35.11      35.54        
 44 DiCesaris, Russ R         11 STOP                   33.65      35.71        
 45 Beckett, Austin L         12 SACA                   35.23      36.04        
 46 Trinh, Kenneth D          11 NOVA                   35.05      36.25        
 47 Nguyen, Nathan C          12 NOVA                   35.22      36.63        
 48 Hsu, Ethan                12 NOVA                   34.67      36.70        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:21.40  SJO
 Meet Qualifying:  1:21.40
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Yan, Jerry Z              12 NOVA                 1:03.77    1:01.75 SJO    
                  29.37     1:01.75 (32.38)                                        
  2 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                 1:05.33    1:04.16 SJO    
                  29.83     1:04.16 (34.33)                                        
  3 Zheng, Bo                 12 WASC                 1:06.36    1:05.24 SJO    
                  30.14     1:05.24 (35.10)                                        
  4 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                 1:08.66    1:09.10 SJO    
                  32.44     1:09.10 (36.66)                                        
  5 Song, Jerry J             12 NOVA                 1:10.20    1:09.19 SJO    
                  32.47     1:09.19 (36.72)                                        
  6 Sar, Mordox s             11 SEAL                 1:10.62    1:09.21 SJO    
                  32.89     1:09.21 (36.32)                                        
  7 Campbell, Brett J         12 SWRD                 1:10.23    1:09.34 SJO    
                  33.38     1:09.34 (35.96)                                        
  8 Gallegos, Ben J           12 MVN                  1:10.57    1:10.60 SJO    
                  33.23     1:10.60 (37.37)                                        
B - Final
  9 Lee, Winston              12 NOVA                 1:11.45    1:08.73 SJO    
                  32.01     1:08.73 (36.72)                                        
 10 Chen, Ethan T             12 NOVA                 1:10.82    1:08.90 SJO    
                  32.33     1:08.90 (36.57)                                        
 11 Santos, Gian C            12 NOVA                 1:11.58    1:10.27 SJO    
                  32.79     1:10.27 (37.48)                                        
 12 Ko, Dean D                12 NOVA                 1:10.68    1:11.15 SJO    
                  34.34     1:11.15 (36.81)                                        
 13 Xu, Ryan W                12 NOVA                 1:11.73    1:12.24 SJO    
                  33.60     1:12.24 (38.64)                                        
 14 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                 1:12.19    1:13.58 SJO    
                  33.93     1:13.58 (39.65)                                        
 15 Raine, Owen M             11 MVN                  1:12.51    1:14.06 SJO    
                  35.21     1:14.06 (38.85)                                        
 16 Guner, Kevin              12 NOVA                 1:11.29    1:14.13 SJO    
                  34.90     1:14.13 (39.23)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:21.40  SJO
 Meet Qualifying:  1:21.40
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yan, Jerry Z              12 NOVA                 1:05.40    1:03.77 SJO    
  2 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                 1:06.38    1:05.33 SJO    
  3 Zheng, Bo                 12 WASC                 1:07.82    1:06.36 SJO    
  4 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                 1:10.89    1:08.66 SJO    
  5 Song, Jerry J             12 NOVA                 1:10.49    1:10.20 SJO    
  6 Campbell, Brett J         12 SWRD                 1:11.22    1:10.23 SJO    
  7 Gallegos, Ben J           12 MVN                  1:18.73    1:10.57 SJO    
  8 Sar, Mordox s             11 SEAL                 1:11.03    1:10.62 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ko, Dean D                12 NOVA                 1:10.70    1:10.68 SJO    
 10 Chen, Ethan T             12 NOVA                 1:11.84    1:10.82 SJO    
 11 Guner, Kevin              12 NOVA                 1:14.31    1:11.29 SJO    
 12 Lee, Winston              12 NOVA                 1:12.15    1:11.45 SJO    
 13 Santos, Gian C            12 NOVA                 1:12.13    1:11.58 SJO    
 14 Xu, Ryan W                12 NOVA                 1:12.38    1:11.73 SJO    
 15 Bonelli, Andrew Z         12 CITI                 1:15.20    1:12.19 SJO    
 16 Raine, Owen M             11 MVN                  1:14.76    1:12.51 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cook, Brenden T           12 MVN                  1:18.36    1:13.20 SJO    
 18 Sun, Ian                  11 AZOT                 1:15.28    1:14.15 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hill, Troy W              11 SACA                 1:14.13    1:14.27 SJO    
 20 Chowdhury, Arin G         11 SEAL                 1:18.62    1:14.61 SJO    
 21 Kim, Daniel O             12 FAST                 1:13.11    1:14.84 SJO    
 22 Chalabian, Jacob c        12 SPLA                 1:16.52    1:15.22 SJO    
 23 Chun, Alex D              12 CITI                 1:21.13    1:16.33 SJO    
 24 Brehm, Luke A             11 NOVA                 1:13.98    1:16.51 SJO    
 25 Wee, Dylan                12 DRGN                 1:18.18    1:16.68 SJO    
 26 Barney, Arthur L          12 MVN                  1:17.87    1:16.91 SJO    
 27 Walach, Darius J          12 NOVA                 1:16.58    1:16.95 SJO    
 28 O'Shaughnessy, Jack H     12 CITI                 1:17.51    1:17.28 SJO    
 29 Lavold, Carter J          12 FAST                 1:17.08    1:17.53 SJO    
 30 Phillips, Kalimba         12 CULV                 1:19.08    1:17.74 SJO    
 31 Lin, Tyler S              12 NOVA                 1:17.44    1:17.93 SJO    
 32 Polakoff, Daneel          11 AZOT                 1:16.43    1:18.20 SJO    
 33 Tse, Kenneth J            12 NOVA                 1:19.75    1:18.82 SJO    
 34 Okada, Kazuma             12 NOVA                 1:21.17    1:19.17 SJO    
 35 Lee, Gavin J              11 NOVA                 1:21.12    1:19.53 SJO    
 36 Banos, Nathaniel A        12 SEAL                 1:17.61    1:19.54 SJO    
 37 Kim, David                11 FAST                 1:18.17    1:19.69 SJO    
 38 Matsuda, Trevor M         12 RIPT                 1:19.40    1:19.82 SJO    
 39 Hattar, Ryan I            12 SET                  1:19.65    1:20.18 SJO    
 40 Yum, Kevin J              11 FAST                 1:15.13    1:20.22 SJO    
 41 Lee, Brandon              12 AZOT                 1:21.47    1:21.13 SJO    
 42 Harms, Logan J            12 UN-02                1:18.98    1:21.50        
 43 Hsu, Ethan                12 NOVA                 1:17.69    1:21.76        
 44 Matheis, Tommy O          11 GSC                  1:19.75    1:22.48        
 45 Barnes, Julian L          11 SACA                 1:21.28    1:22.90        
 46 Malloy, Cameron M         11 NOVA                 1:21.26    1:23.62        
 47 Dinh, Logan R             11 SACA                 1:21.07    1:24.19        
 48 Velasco, Djovan D         12 OAS                  1:21.37    1:24.44        
 -- Chau, Alain T             12 NOVA                 1:21.43         DQ        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:52.60  SJO
 Meet Qualifying:  2:52.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                 2:25.39    2:21.49 SJO    
                  30.76     1:09.73 (38.97)     1:49.71 (39.98)     2:21.49 (31.78)
  2 Jiang, Ramon A            12 NOVA                 2:25.14    2:23.81 SJO    
                  30.47     1:08.22 (37.75)     1:51.05 (42.83)     2:23.81 (32.76)
  3 Wu, Nathan Y              12 AZOT                 2:31.53    2:29.53 SJO    
                  32.17     1:11.28 (39.11)     1:54.32 (43.04)     2:29.53 (35.21)
  4 Kim, Colin H              12 RAPD                 2:32.75    2:29.67 SJO    
                  31.96     1:11.38 (39.42)     1:56.05 (44.67)     2:29.67 (33.62)
  5 Yan, Jerry Z              12 NOVA                 2:29.32    2:29.77 SJO    
                  30.90     1:10.04 (39.14)     1:56.04 (46.00)     2:29.77 (33.73)
  6 Song, Jerry J             12 NOVA                 2:32.63    2:32.59 SJO    
                  32.62     1:13.19 (40.57)     1:57.31 (44.12)     2:32.59 (35.28)
  7 Ko, Dean D                12 NOVA                 2:35.42    2:34.64 SJO    
                  33.40     1:13.11 (39.71)     1:58.80 (45.69)     2:34.64 (35.84)
  8 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                2:32.44    2:38.20 SJO    
                  32.82     1:15.00 (42.18)     2:03.19 (48.19)     2:38.20 (35.01)
B - Final
  9 Saito, Taisei             12 CULV                 2:35.71    2:35.08 SJO    
                  32.25     1:11.87 (39.62)     2:00.60 (48.73)     2:35.08 (34.48)
 10 Pham, Daryn T             12 BLUE                 2:38.22    2:35.32 SJO    
                  34.35     1:12.50 (38.15)     2:00.84 (48.34)     2:35.32 (34.48)
 11 Santos, Gian C            12 NOVA                 2:37.48    2:35.47 SJO    
                  33.66     1:15.52 (41.86)     2:00.69 (45.17)     2:35.47 (34.78)
 12 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                 2:38.34    2:37.59 SJO    
                  33.95     1:15.80 (41.85)     2:01.08 (45.28)     2:37.59 (36.51)
 13 Xu, Ryan W                12 NOVA                 2:37.11    2:37.68 SJO    
                  33.31     1:14.68 (41.37)     2:00.90 (46.22)     2:37.68 (36.78)
 14 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 2:37.00    2:38.57 SJO    
                  34.23     1:14.01 (39.78)     2:03.15 (49.14)     2:38.57 (35.42)
 15 Sar, Mordox s             11 SEAL                 2:40.53    2:39.52 SJO    
                  34.27     1:16.85 (42.58)     2:04.78 (47.93)     2:39.52 (34.74)
 16 Crispin, Erick            12 JCA                  2:39.35    2:46.20 SJO    
                  35.01     1:17.87 (42.86)     2:09.40 (51.53)     2:46.20 (36.80)
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:52.60  SJO
 Meet Qualifying:  2:52.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jiang, Ramon A            12 NOVA                 2:28.66    2:25.14 SJO    
                                1:08.18 ( )   2:25.14 (1:16.96)                    
  2 Verdolaga, Daniel F       12 NOVA                 2:24.41    2:25.39 SJO    
                                1:10.56 ( )   2:25.39 (1:14.83)                    
  3 Yan, Jerry Z              12 NOVA                 2:33.07    2:29.32 SJO    
                                1:10.74 ( )   2:29.32 (1:18.58)                    
  4 Wu, Nathan Y              12 AZOT                 2:29.02    2:31.53 SJO    
                                1:11.89 ( )   2:31.53 (1:19.64)                    
  5 Ribeiro, Bruno A          12 UN-04                2:35.98    2:32.44 SJO    
                                1:12.74 ( )   2:32.44 (1:19.70)                    
  6 Song, Jerry J             12 NOVA                 2:36.48    2:32.63 SJO    
                                1:13.49 ( )   2:32.63 (1:19.14)                    
  7 Kim, Colin H              12 RAPD                 2:34.95    2:32.75 SJO    
                                1:12.13 ( )   2:32.75 (1:20.62)                    
  8 Ko, Dean D                12 NOVA                 2:36.50    2:35.42 SJO    
                                1:13.35 ( )   2:35.42 (1:22.07)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Saito, Taisei             12 CULV                 2:37.89    2:35.71 SJO    
                                1:12.42 ( )   2:35.71 (1:23.29)                    
 10 Schwartz, Alex J          11 AZOT                 2:37.31    2:37.00 SJO    
                                1:13.81 ( )   2:37.00 (1:23.19)                    
 11 Xu, Ryan W                12 NOVA                 2:38.64    2:37.11 SJO    
                                1:13.19 ( )   2:37.11 (1:23.92)                    
 12 Santos, Gian C            12 NOVA                 2:36.44    2:37.48 SJO    
                                1:16.98 ( )   2:37.48 (1:20.50)                    
 13 Pham, Daryn T             12 BLUE                 2:47.14    2:38.22 SJO    
                                1:13.20 ( )   2:38.22 (1:25.02)                    
 14 Ince, Nathaniel R         12 AZOT                 2:35.03    2:38.34 SJO    
                                1:14.74 ( )   2:38.34 (1:23.60)                    
 15 Crispin, Erick            12 JCA                  2:40.99    2:39.35 SJO    
                                1:15.02 ( )   2:39.35 (1:24.33)                    
 16 Sar, Mordox s             11 SEAL                 2:39.33    2:40.53 SJO    
                                1:18.11 ( )   2:40.53 (1:22.42)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kim, Matthew D            11 MVN                  2:40.52    2:41.27 SJO    
                                1:18.59 ( )   2:41.27 (1:22.68)                    
 18 Lee, Elson C              11 NOVA                 2:40.51    2:42.47 SJO    
                                1:17.94 ( )   2:42.47 (1:24.53)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Miao, Rylan K             12 BLUE                 2:45.46    2:42.60 SJO    
                                1:18.28 ( )   2:42.60 (1:24.32)                    
 20 Rosmann, Dylan R          12 AZOT                 2:40.82    2:43.39 SJO    
                                1:18.52 ( )   2:43.39 (1:24.87)                    
 21 Cook, Brenden T           12 MVN                  2:49.30    2:43.41 SJO    
                                1:18.06 ( )   2:43.41 (1:25.35)                    
 22 Brehm, Luke A             11 NOVA                 2:41.63    2:43.60 SJO    
                                1:20.15 ( )   2:43.60 (1:23.45)                    
 23 Polakoff, Daneel          11 AZOT                 2:48.17    2:44.22 SJO    
                                1:19.91 ( )   2:44.22 (1:24.31)                    
 24 Tse, Kenneth J            12 NOVA                 2:47.86    2:44.42 SJO    
                                1:19.92 ( )   2:44.42 (1:24.50)                    
 25 Chen, Ethan T             12 NOVA                 2:47.76    2:44.54 SJO    
                                1:16.54 ( )   2:44.54 (1:28.00)                    
 26 Hill, Troy W              11 SACA                 2:43.82    2:44.72 SJO    
                                1:20.61 ( )   2:44.72 (1:24.11)                    
 27 Samuels, Jack J           11 MVN                  2:51.39    2:44.73 SJO    
                                1:20.40 ( )   2:44.73 (1:24.33)                    
 28 Chung, Bradin             12 SACA                 2:49.52    2:44.79 SJO    
                                1:18.41 ( )   2:44.79 (1:26.38)                    
 29 Fang, Aaron W             12 MVN                  2:48.80    2:44.84 SJO    
                                1:22.68 ( )   2:44.84 (1:22.16)                    
 30 Menchaca, Matthew J       12 FAST                 2:49.59    2:45.87 SJO    
                                1:19.19 ( )   2:45.87 (1:26.68)                    
 30 Sun, Ian                  11 AZOT                 2:52.45    2:45.87 SJO    
                                1:18.05 ( )   2:45.87 (1:27.82)                    
 32 Lai, Gavin H              11 NOVA                 2:48.14    2:46.51 SJO    
                                1:17.81 ( )   2:46.51 (1:28.70)                    
 33 Lee, Mathias J            12 SACA                 2:48.22    2:47.18 SJO    
                                1:20.36 ( )   2:47.18 (1:26.82)                    
 34 O'Shaughnessy, Jack H     12 CITI                 2:48.23    2:47.22 SJO    
                                1:19.09 ( )   2:47.22 (1:28.13)                    
 35 Kow, Brandon S            12 FAST                 2:46.77    2:47.69 SJO    
                                1:18.46 ( )   2:47.69 (1:29.23)                    
 36 Lee, Gavin J              11 NOVA                 2:51.11    2:48.19 SJO    
                                1:19.34 ( )   2:48.19 (1:28.85)                    
 37 Salladin, Andrew          12 FAST                 2:52.43    2:48.83 SJO    
                                1:22.55 ( )   2:48.83 (1:26.28)                    
 38 Raine, Owen M             11 MVN                  2:50.62    2:49.74 SJO    
                                1:21.21 ( )   2:49.74 (1:28.53)                    
 39 Lavold, Carter J          12 FAST                 2:47.23    2:52.66        
                                1:21.36 ( )   2:52.66 (1:31.30)                    
 40 Barnes, Julian L          11 SACA                 2:51.73    2:52.96        
                                1:23.91 ( )   2:52.96 (1:29.05)                    
 41 Wee, Dylan                12 DRGN                 2:51.19    2:54.09        
                                1:24.86 ( )   2:54.09 (1:29.23)                    
 42 Morrison, Luke R          11 NOVA                 2:47.43    2:55.02        
                                1:24.35 ( )   2:55.02 (1:30.67)                    
 43 Trinh, Kenneth D          11 NOVA                 2:51.01    2:55.16        
                                1:21.91 ( )   2:55.16 (1:33.25)                    
 44 Harms, Logan J            12 UN-02                2:47.79    2:55.18        
                                1:22.08 ( )   2:55.18 (1:33.10)                    
 45 Velasco, Djovan D         12 OAS                  2:47.01    2:56.26        
                                1:21.78 ( )   2:56.26 (1:34.48)                    
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              2:12.10  SJO
              2:15.30  SOFT
 Meet Qualifying:  2:12.10
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           1:52.47    1:51.01 SJO    
     1) Verdolaga, Daniel F 12          2) Jiang, Ramon A 12              
     3) Lee, Winston 12                 4) Yan, Jerry Z 12                
                  27.76       55.06 (27.30)     1:23.93 (28.87)     1:51.01 (27.08)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           1:58.68    1:56.59 SJO    
     1) Lai, Gavin H 11                 2) Santos, Gian C 12              
     3) Hitchens, Derek W 11            4) Morales-Ostergaard, Dominic 12 
                  29.04       57.37 (28.33)     1:56.59 (59.22)                    
  3 Aquazot Swim Club  'A'                            1:59.69    1:57.06 SJO    
     1) Schwartz, Alex J 11             2) Horvath, Henry F 12            
     3) Ince, Nathaniel R 12            4) Wu, Nathan Y 12                
                  29.91       59.38 (29.47)     1:29.07 (29.69)     1:57.06 (27.99)
  4 Irvine Novaquatics  'C'                           2:01.35    2:00.91 SJO    
     1) Chen, Will 11                   2) Wang, Jacob T 12               
     3) Lee, Elson C 11                 4) Xu, Ryan W 12                  
                  30.41     1:00.90 (30.49)     1:30.90 (30.00)     2:00.91 (30.01)
  5 Mission Viejo Nadadores  'A'                      2:06.35    2:01.78 SJO    
     1) Kim, Matthew D 11               2) Cook, Brenden T 12             
     3) Fang, Aaron W 12                4) Gallegos, Ben J 12             
                  30.87     1:01.56 (30.69)     1:32.10 (30.54)     2:01.78 (29.68)
  6 Aquazot Swim Club  'B'                            2:06.49    2:01.84 SJO    
     1) Sun, Ian 11                     2) Polakoff, Daneel 11            
     3) Lee, Brandon 12                 4) Rosmann, Dylan R 12            
                  30.20     1:01.20 (31.00)     1:32.38 (31.18)     2:01.84 (29.46)
  7 Speed Aquatics  'A'                               2:11.27    2:02.08 SJO    
     1) Xu, Peter N 12                  2) Hill, Troy W 11                
     3) Shiono, Taisho C 12             4) Chung, Bradin 12               
                  29.07       59.72 (30.65)     1:31.61 (31.89)     2:02.08 (30.47)
  8 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               2:03.18    2:02.11 SJO    
     1) Kim, Daniel O 12                2) Menchaca, Matthew J 12         
     3) Yum, Kevin J 11                 4) Le, Huy A 12                   
                  29.88     1:00.94 (31.06)     1:33.95 (33.01)     2:02.11 (28.16)
  9 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:05.85    2:02.70 SJO    
     1) Bui, Andrew T 12                2) Nguyen, Tobi T 11              
     3) Herman, Ranen G 11              4) Palcza, Tas T 12               
                  31.43     1:03.41 (31.98)     1:34.24 (30.83)     2:02.70 (28.46)
 10 Culver City Swim Club  'A'                        2:07.04    2:03.29 SJO    
     1) Saito, Taisei 12                2) Phillips, Kalimba 12           
     3) Crother-Collado, Lucas H 11     4) Arias, Emmanuel E 12           
                  29.77     1:00.59 (30.82)     1:34.02 (33.43)     2:03.29 (29.27)
 11 Mission Viejo Nadadores  'B'                      1:59.08    2:05.78 SJO    
     1) Aceves, Apollo A 11             2) McElroy, Timothy A 12          
     3) Samuels, Jack J 11              4) Raine, Owen M 11               
                  32.67     1:05.02 (32.35)     1:35.45 (30.43)     2:05.78 (30.33)
 12 Gators Swim Club  'A'                             2:08.88    2:08.71 SJO    
     1) Eng, Alex W 12                  2) McKee, Lucas S 12              
     3) Matheis, Tommy O 11             4) Lowe, Tristan M 12             
                  30.33     1:01.01 (30.68)     1:36.09 (35.08)     2:08.71 (32.62)
 13 Speed Aquatics  'B'                               2:09.74    2:11.89 SJO    
     1) Beckett, Austin L 12            2) Xu, Leo N 11                   
     3) Barnes, Julian L 11             4) Dinh, Logan R 11               
                  31.85     1:04.66 (32.81)     1:37.33 (32.67)     2:11.89 (34.56)
 14 Set Swim  'A'                                     2:15.26    2:12.10 SJO    
     1) Boado Jr., Justin H 12          2) Patterson, Ryan 11             
     3) Villacorte, Vonn S 12           4) Hattar, Ryan I 12              
                  33.34     1:07.34 (34.00)     1:41.08 (33.74)     2:12.10 (31.02)
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              4:49.70  SJO
              4:56.80  SOFT
 Meet Qualifying:  4:49.70
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:08.30    4:09.82 SJO    
     1) Jiang, Ramon A 12               2) Santos, Gian C 12              
     3) Yan, Jerry Z 12                 4) Verdolaga, Daniel F 12         
                  29.21   1:01.19 (1:01.19)     1:31.06 (29.87)   2:03.86 (1:02.67)
        2:33.32 (29.46)   3:06.64 (1:02.78)     3:36.27 (29.63)   4:09.82 (1:03.18)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           4:19.66    4:17.15 SJO    
     1) Hitchens, Derek W 11            2) Wang, Jacob T 12               
     3) Lai, Gavin H 11                 4) Song, Jerry J 12               
                  30.89   1:03.90 (1:03.90)     1:34.56 (30.66)   2:09.02 (1:05.12)
        2:39.44 (30.42)   3:12.35 (1:03.33)     3:43.63 (31.28)   4:17.15 (1:04.80)
  3 Aquazot Swim Club  'A'                            4:20.41    4:18.99 SJO    
     1) Schwartz, Alex J 11             2) Wu, Nathan Y 12                
     3) Horvath, Henry F 12             4) Ince, Nathaniel R 12           
                  30.83   1:03.89 (1:03.89)     1:34.87 (30.98)   2:08.70 (1:04.81)
        2:39.87 (31.17)   3:14.91 (1:06.21)     3:45.36 (30.45)   4:18.99 (1:04.08)
  4 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               4:26.09    4:22.52 SJO    
     1) Kim, Daniel O 12                2) Yum, Kevin J 11                
     3) Lavold, Carter J 12             4) Le, Huy A 12                   
                  31.62   1:05.47 (1:05.47)     1:38.51 (33.04)   2:13.56 (1:08.09)
        2:45.61 (32.05)   3:20.66 (1:07.10)     3:49.70 (29.04)   4:22.52 (1:01.86)
  5 Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:18.77    4:24.18 SJO    
     1) Fang, Aaron W 12                2) Kim, Matthew D 11              
     3) Cook, Brenden T 12              4) Gallegos, Ben J 12             
                  32.78   1:06.87 (1:06.87)     1:38.31 (31.44)   2:13.63 (1:06.76)
        2:45.26 (31.63)   3:20.37 (1:06.74)     3:50.51 (30.14)   4:24.18 (1:03.81)
  6 Irvine Novaquatics  'C'                           4:26.01    4:26.13 SJO    
     1) Chen, Will 11                   2) Ko, Dean D 12                  
     3) Morales-Ostergaard, Dominic 12  4) Lee, Elson C 11                
                  31.04   1:05.26 (1:05.26)     1:37.75 (32.49)   2:19.05 (1:13.79)
        2:44.65 (25.60)   3:19.70 (1:00.65)     3:51.28 (31.58)   4:26.13 (1:06.43)
  7 Speed Aquatics  'A'                               4:27.87    4:27.60 SJO    
     1) Xu, Peter N 12                  2) Lee, Mathias J 12              
     3) Hill, Troy W 11                 4) Chung, Bradin 12               
                  30.91   1:05.72 (1:05.72)     1:37.36 (31.64)   2:10.83 (1:05.11)
        2:43.24 (32.41)   3:19.16 (1:08.33)     3:51.35 (32.19)   4:27.60 (1:08.44)
  8 Aquazot Swim Club  'B'                            4:42.98    4:39.32 SJO    
     1) Rosmann, Dylan R 12             2) Canales, Alex T 11             
     3) Lee, Brandon 12                 4) Sun, Ian 11                    
                  31.44   1:06.68 (1:06.68)     1:41.56 (34.88)   2:23.07 (1:16.39)
        2:56.00 (32.93)   3:32.77 (1:09.70)     4:04.14 (31.37)   4:39.32 (1:06.55)
  9 Culver City Swim Club  'A'                        4:37.45    4:39.90 SJO    
     1) Arias, Emmanuel E 12            2) Phillips, Kalimba 12           
     3) Crother-Collado, Lucas H 11     4) Saito, Taisei 12               
                  31.68   1:06.08 (1:06.08)     1:39.65 (33.57)   2:17.16 (1:11.08)
        2:53.47 (36.31)   3:35.69 (1:18.53)     4:06.32 (30.63)   4:39.90 (1:04.21)
 10 Fullerton Aquatics Sports Team  'B'               4:43.12    4:39.91 SJO    
     1) Menchaca, Matthew J 12          2) Kim, David 11                  
     3) Seo, Yejun 11                   4) Salladin, Andrew 12            
                  33.30   1:10.81 (1:10.81)     1:44.15 (33.34)   2:21.61 (1:10.80)
        2:54.60 (32.99)   3:30.81 (1:09.20)     4:03.73 (32.92)   4:39.91 (1:09.10)
 11 Orange County Riptide Aquatics  'A'               4:33.70    4:41.73 SJO    
     1) Vansomphone, Arin P 12          2) Herman, Ranen G 11             
     3) Nguyen, Tobi T 11               4) Palcza, Tas T 12               
                  33.44   1:12.33 (1:12.33)     1:44.12 (31.79)   2:21.93 (1:09.60)
        2:55.52 (33.59)   3:34.44 (1:12.51)     4:06.17 (31.73)   4:41.73 (1:07.29)
 12 Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:35.05    4:43.17 SJO    
     1) Aceves, Apollo A 11             2) Raine, Owen M 11               
     3) McElroy, Timothy A 12           4) Samuels, Jack J 11             
                  34.09   1:11.50 (1:11.50)     1:43.89 (32.39)   2:19.90 (1:08.40)
        2:54.94 (35.04)   3:36.67 (1:16.77)     4:08.34 (31.67)   4:43.17 (1:06.50)
 13 Speed Aquatics  'B'                               4:41.41    4:43.46 SJO    
     1) Shiono, Taisho C 12             2) Lee, Josiah C 12               
     3) Beckett, Austin L 12            4) Barnes, Julian L 11            
                  33.54   1:09.00 (1:09.00)     1:41.21 (32.21)   2:19.08 (1:10.08)
        2:51.99 (32.91)   3:31.14 (1:12.06)     4:05.25 (34.11)   4:43.46 (1:12.32)
 14 Gators Swim Club  'A'                             4:47.45    4:45.19 SJO    
     1) Eng, Alex W 12                  2) McKee, Lucas S 12              
     3) Lowe, Tristan M 12              4) Matheis, Tommy O 11            
                  32.21   1:06.90 (1:06.90)     1:39.70 (32.80)   2:14.05 (1:07.15)
        2:48.86 (34.81)   3:30.19 (1:16.14)     4:05.59 (35.40)   4:45.19 (1:15.00)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              2:34.30  SJO
              2:38.10  SOFT
 Meet Qualifying:  2:34.30
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           2:04.50    2:00.87 SJO    
     1) Yan, Jerry Z 12                 2) Verdolaga, Daniel F 12         
     3) Lee, Winston 12                 4) Jiang, Ramon A 12              
                  30.81     1:04.30 (33.49)     1:33.97 (29.67)     2:00.87 (26.90)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           2:13.12    2:11.63 SJO    
     1) Hitchens, Derek W 11            2) Song, Jerry J 12               
     3) Chen, Ethan T 12                4) Lai, Gavin H 11                
                  34.06     1:11.21 (37.15)     1:42.43 (31.22)     2:11.63 (29.20)
  3 Aquazot Swim Club  'A'                            2:10.34    2:12.20 SJO    
     1) Horvath, Henry F 12             2) Wu, Nathan Y 12                
     3) Ince, Nathaniel R 12            4) Schwartz, Alex J 11            
                  33.73     1:09.70 (35.97)     1:42.45 (32.75)     2:12.20 (29.75)
  4 Irvine Novaquatics  'C'                           2:15.88    2:14.83 SJO    
     1) Lee, Elson C 11                 2) Brehm, Luke A 11               
     3) Ko, Dean D 12                   4) Santos, Gian C 12              
                  34.82     1:13.44 (38.62)     1:46.13 (32.69)     2:14.83 (28.70)
  5 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               2:18.24    2:16.47 SJO    
     1) Kim, Daniel O 12                2) Salladin, Andrew 12            
     3) Yum, Kevin J 11                 4) Le, Huy A 12                   
                  33.73     1:14.39 (40.66)     1:48.21 (33.82)     2:16.47 (28.26)
  6 Aquazot Swim Club  'B'                            2:17.29    2:16.62 SJO    
     1) Polakoff, Daneel 11             2) Lee, Brandon 12                
     3) Sun, Ian 11                     4) Rosmann, Dylan R 12            
                  35.69     1:12.82 (37.13)     1:46.33 (33.51)     2:16.62 (30.29)
  7 Mission Viejo Nadadores  'A'                      2:20.55    2:17.19 SJO    
     1) Cook, Brenden T 12              2) Kim, Matthew D 11              
     3) Raine, Owen M 11                4) Gallegos, Ben J 12             
                  37.57     1:15.28 (37.71)     1:48.21 (32.93)     2:17.19 (28.98)
  8 Speed Aquatics  'A'                               2:21.93    2:17.57 SJO    
     1) Chung, Bradin 12                2) Beckett, Austin L 12           
     3) Hill, Troy W 11                 4) Xu, Peter N 12                 
                  40.36     1:15.73 (35.37)     1:49.32 (33.59)     2:17.57 (28.25)
  9 Orange County Riptide Aquatics  'A'               2:22.77    2:20.03 SJO    
     1) Vansomphone, Arin P 12          2) Herman, Ranen G 11             
     3) Luu, Preston K 11               4) Palcza, Tas T 12               
                  36.94     1:16.15 (39.21)     1:51.32 (35.17)     2:20.03 (28.71)
 10 Culver City Swim Club  'A'                        2:20.86    2:22.25 SJO    
     1) Saito, Taisei 12                2) Phillips, Kalimba 12           
     3) Crother-Collado, Lucas H 11     4) Arias, Emmanuel E 12           
                  35.86     1:14.73 (38.87)     1:53.22 (38.49)     2:22.25 (29.03)
 11 Mission Viejo Nadadores  'B'                      2:27.73    2:24.15 SJO    
     1) Samuels, Jack J 11              2) McElroy, Timothy A 12          
     3) Aceves, Apollo A 11             4) Fang, Aaron W 12               
                  36.80     1:17.40 (40.60)     1:53.55 (36.15)     2:24.15 (30.60)
 12 Gators Swim Club  'A'                             2:31.47    2:30.20 SJO    
     1) McKee, Lucas S 12               2) Eng, Alex W 12                 
     3) Matheis, Tommy O 11             4) Lowe, Tristan M 12             
                  36.37     1:19.18 (42.81)     1:55.90 (36.72)     2:30.20 (34.30)
 13 Speed Aquatics  'B'                               2:31.22    2:33.09 SJO    
     1) Barnes, Julian L 11             2) Xu, Leo N 11                   
     3) Dinh, Logan R 11                4) Shiono, Taisho C 12            
                  40.00     1:24.36 (44.36)     2:01.20 (36.84)     2:33.09 (31.89)
 14 Set Swim  'A'                                     2:31.97    2:33.44 SJO    
     1) Patterson, Ryan 11              2) Boado Jr., Justin H 12         
     3) Hattar, Ryan I 12               4) Villacorte, Vonn S 12          
                  42.87     1:23.32 (40.45)     1:58.61 (35.29)     2:33.44 (34.83)
 15 YMCA of the Foothills  'A'                        2:32.91    2:38.03 SOFT   
     1) Yi, Evan 12                     2) Choi, Aaron 12                 
     3) Wee, Dylan 12                   4) Silva, Diyon 11                
                  47.17     1:27.70 (40.53)     2:04.08 (36.38)     2:38.03 (33.95)
 
Boys 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              5:38.60  SJO
              5:46.90  SOFT
 Meet Qualifying:  5:38.60
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:30.51    4:26.49 SJO    
     1) Jiang, Ramon A 12               2) Verdolaga, Daniel F 12         
     3) Yan, Jerry Z 12                 4) Lee, Winston 12                
                  32.39   1:07.81 (1:07.81)                         1:30.87 (23.06)
      3:54.38 (2:23.51)   4:26.49 (2:55.62)                                        
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           4:48.21    4:46.44 SJO    
     1) Ko, Dean D 12                   2) Song, Jerry J 12               
     3) Chen, Ethan T 12                4) Santos, Gian C 12              
                  35.26   1:13.00 (1:13.00)     1:50.64 (37.64)   2:33.22 (1:20.22)
        3:04.91 (31.69)   3:43.82 (1:10.60)     4:12.78 (28.96)   4:46.44 (1:02.62)
  3 Aquazot Swim Club  'A'                            4:43.65    4:49.22 SJO    
     1) Horvath, Henry F 12             2) Wu, Nathan Y 12                
     3) Ince, Nathaniel R 12            4) Schwartz, Alex J 11            
                  34.91   1:12.63 (1:12.63)                         1:37.82 (25.19)
                          3:44.56 (2:06.74)     4:15.51 (30.95)   4:49.22 (1:04.66)
  4 Irvine Novaquatics  'C'                           4:54.63    4:53.52 SJO    
     1) Hitchens, Derek W 11            2) Brehm, Luke A 11               
     3) Xu, Ryan W 12                   4) Lai, Gavin H 11                
                  35.21   1:13.91 (1:13.91)     1:52.38 (38.47)   2:36.10 (1:22.19)
        3:09.65 (33.55)   3:49.05 (1:12.95)     4:19.42 (30.37)   4:53.52 (1:04.47)
  5 Speed Aquatics  'A'                               5:01.72    4:58.17 SJO    
     1) Chung, Bradin 12                2) Hill, Troy W 11                
     3) Lee, Mathias J 12               4) Xu, Peter N 12                 
                  36.89   1:22.56 (1:22.56)     1:56.23 (33.67)   2:41.47 (1:18.91)
        3:14.26 (32.79)   3:53.66 (1:12.19)     4:23.08 (29.42)   4:58.17 (1:04.51)
  6 Mission Viejo Nadadores  'A'                      5:05.98    5:01.31 SJO    
     1) Gallegos, Ben J 12              2) Kim, Matthew D 11              
     3) Raine, Owen M 11                4) Fang, Aaron W 12               
                  38.37   1:19.84 (1:19.84)     1:57.61 (37.77)   2:41.21 (1:21.37)
        3:15.56 (34.35)   3:54.67 (1:13.46)     4:26.34 (31.67)   5:01.31 (1:06.64)
  7 Aquazot Swim Club  'B'                            5:01.90    5:01.57 SJO    
     1) Polakoff, Daneel 11             2) Lee, Brandon 12                
     3) Rosmann, Dylan R 12             4) Sun, Ian 11                    
                  37.69   1:18.06 (1:18.06)     1:55.23 (37.17)   2:39.68 (1:21.62)
        3:14.09 (34.41)   3:54.16 (1:14.48)     4:26.17 (32.01)   5:01.57 (1:07.41)
  8 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               5:01.98    5:03.21 SJO    
     1) Kow, Brandon S 12               2) Salladin, Andrew 12            
     3) Kim, Daniel O 12                4) Le, Huy A 12                   
                  36.41   1:16.30 (1:16.30)     1:59.22 (42.92)   2:46.87 (1:30.57)
        3:20.59 (33.72)   4:00.85 (1:13.98)     4:30.63 (29.78)   5:03.21 (1:02.36)
  9 Mission Viejo Nadadores  'B'                      5:24.94    5:15.91 SJO    
     1) Aceves, Apollo A 11             2) McElroy, Timothy A 12          
     3) Cook, Brenden T 12              4) Samuels, Jack J 11             
                  39.62   1:23.81 (1:23.81)     2:04.96 (41.15)   2:52.50 (1:28.69)
        3:27.18 (34.68)   4:09.14 (1:16.64)     4:40.54 (31.40)   5:15.91 (1:06.77)
 10 Orange County Riptide Aquatics  'A'               5:13.29    5:18.26 SJO    
     1) Nguyen, Tobi T 11               2) Luu, Preston K 11              
     3) Matsuda, Trevor M 12            4) Palcza, Tas T 12               
                  39.22   1:22.63 (1:22.63)     2:04.75 (42.12)   2:54.54 (1:31.91)
        3:31.39 (36.85)   4:14.96 (1:20.42)     4:43.85 (28.89)   5:18.26 (1:03.30)
 11 Culver City Swim Club  'A'                        5:25.01    5:19.52 SJO    
     1) Saito, Taisei 12                2) Phillips, Kalimba 12           
     3) Crother-Collado, Lucas H 11     4) Arias, Emmanuel E 12           
                  38.30   1:20.18 (1:20.18)     2:00.37 (40.19)   2:47.56 (1:27.38)
        3:25.80 (38.24)   4:14.00 (1:26.44)     4:44.52 (30.52)   5:19.52 (1:05.52)
 12 Speed Aquatics  'B'                               5:35.43    5:23.60 SJO    
     1) Barnes, Julian L 11             2) Beckett, Austin L 12           
     3) Dinh, Logan R 11                4) Shiono, Taisho C 12            
                  41.40   1:25.53 (1:25.53)     2:05.84 (40.31)   2:52.52 (1:26.99)
        3:30.42 (37.90)   4:14.50 (1:21.98)     4:47.40 (32.90)   5:23.60 (1:09.10)
 13 Set Swim  'A'                                     5:36.99    5:38.72 SOFT   
     1) Patterson, Ryan 11              2) Boado Jr., Justin H 12         
     3) Hattar, Ryan I 12               4) Matsuoka, Cole K 12            
                  43.24   1:29.72 (1:29.72)     2:11.50 (41.78)   3:00.48 (1:30.76)
        3:37.45 (36.97)   4:20.86 (1:20.38)     4:56.04 (35.18)   5:38.72 (1:17.86)
 -- Fullerton Aquatics Sports Team  'B'               5:22.17         DQ        
     1) Menchaca, Matthew J 12          2) Seo, Yejun 11                  
     3) Kim, David 11                   4) Lavold, Carter J 12            
                  38.89   1:19.95 (1:19.95)     2:01.66 (41.71)   2:48.95 (1:29.00)
        3:22.70 (33.75)   4:06.01 (1:17.06)     4:37.89 (31.88)        DQ (1:06.79)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.00  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  29.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Li, Li X                  14 WASC                   25.78      24.85 SJO    
  2 Cho, Ben S                14 AZOT                   25.88      25.27 SJO    
  2 Cai, Allen                13 NOVA                   25.52      25.27 SJO    
  4 Chang, Joey A             13 NOVA                   26.38      25.88 SJO    
  5 Van Westering, Kai T      14 MVN                    26.06      25.97 SJO    
  6 Lee, Patrick B            14 NOVA                   26.12      26.08 SJO    
  7 Grulke, Nick E            13 NOVA                   26.38      26.17 SJO    
  8 Lee, Kevin K              14 SWRD                   26.34      26.26 SJO    
B - Final
  9 Chen, Jeffrey             14 UN-11                  26.49      26.22 SJO    
 10 Bahadoor, Noah J          14 CMAC                   26.83      26.38 SJO    
 11 Alvaro, Paolo L           13 UN-05                  26.98      26.48 SJO    
 12 Park, Carter K            14 NOVA                   26.57      26.51 SJO    
 13 Duong, Kenneth T          14 NOVA                   27.04      26.56 SJO    
 14 Tester, Cruz D            13 SET                    26.60      26.65 SJO    
 15 Schreck, Ayden R          14 NOVA                   26.99      27.03 SJO    
 16 Leung, Christopher C      13 NOVA                   27.06      27.09 SJO    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
                29.00  SJO
 Meet Qualifying:  29.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Taylor, Noah N            14 MVN                       NT      26.94 SJO    
  2 Rogers, Robert C          14 CITI                      NT      27.01 SJO    
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.00  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  29.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cai, Allen                13 NOVA                   25.60      25.52 SJO    
  2 Li, Li X                  14 WASC                   25.42      25.78 SJO    
  3 Cho, Ben S                14 AZOT                   25.65      25.88 SJO    
  4 Van Westering, Kai T      14 MVN                    26.38      26.06 SJO    
  5 Lee, Patrick B            14 NOVA                   27.23      26.12 SJO    
  6 Lee, Kevin K              14 SWRD                   26.55      26.34 SJO    
  7 Chang, Joey A             13 NOVA                   26.24      26.38 SJO    
  7 Grulke, Nick E            13 NOVA                   26.60      26.38 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chen, Jeffrey             14 UN-11                  26.37      26.49 SJO    
 10 Park, Carter K            14 NOVA                   26.69      26.57 SJO    
 11 Tester, Cruz D            13 SET                    26.57      26.60 SJO    
 12 Bahadoor, Noah J          14 CMAC                   28.20      26.83 SJO    
 13 Alvaro, Paolo L           13 UN-05                  28.27      26.98 SJO    
 14 Schreck, Ayden R          14 NOVA                   26.59      26.99 SJO    
 15 Duong, Kenneth T          14 NOVA                   27.44      27.04 SJO    
 16 Leung, Christopher C      13 NOVA                   27.37      27.06 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yang, Adam L              14 NOVA                   27.41      27.10 SJO    
 18 Herman, Jaden N           13 UN-04                  27.45      27.14 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Taylor, Noah N            14 MVN                    27.90      27.30 SJO    
 20 Rogers, Robert C          14 CITI                   28.12     J27.30 SJO    
 21 Hong, Kevin B             14 NOVA                   27.60      27.38 SJO    
 22 Diaz, Bradley M           14 CITI                   27.12      27.43 SJO    
 22 Kharun, Ilya              13 BLUE                   27.41      27.43 SJO    
 24 Zelmer, Luca K            14 MVN                    27.90      27.46 SJO    
 25 Hess, Donovan A           14 MVN                    27.60      27.53 SJO    
 26 Wirth, Benjamin M         14 MVN                    28.37      27.55 SJO    
 27 Llata, Raymond R          14 NOVA                   27.78      27.67 SJO    
 28 Ham, Kaito D              14 RIPT                   28.21      27.72 SJO    
 29 Kim, Elliot H             14 CITI                   27.36      27.75 SJO    
 30 Kiryukhin, Artem          14 GSC                    28.19      27.83 SJO    
 31 Bowman, Charlie V         13 SCAT                   28.89      27.84 SJO    
 32 Teano, Ethan C            14 NOVA                   27.84      27.85 SJO    
 33 Fezzi, Oliver R           14 NOVA                   27.87      27.86 SJO    
 34 Tran, Gavin V             14 NOVA                   27.82      27.97 SJO    
 35 Nguyen, Genesis T         13 RIPT                   28.63      28.00 SJO    
 36 Medvedev, Max             13 HOLY                   28.51      28.01 SJO    
 37 Bullock, Lee L            13 STOP                   28.40      28.03 SJO    
 38 Chang, Ryan               13 AZOT                   27.80      28.04 SJO    
 39 Silva, Ryan M             14 DRGN                   27.45      28.10 SJO    
 40 Kim, Ben                  14 AZOT                   28.27      28.18 SJO    
 41 Chow, Cullen E            13 NOVA                   28.69      28.25 SJO    
 42 Chen, Guanting N          14 RIPT                   28.26      28.30 SJO    
 43 Robbins, Zach J           14 MVN                    28.47      28.38 SJO    
 44 Luu, James M              13 RIPT                   27.67      28.45 SJO    
 45 Bermudez, Jerald V        13 GSC                    28.28      28.47 SJO    
 46 Quach, Cody D             14 NOVA                   28.45      28.48 SJO    
 47 Kim, Chris                14 HOLY                   28.21      28.65 SJO    
 48 Sumino, Cole T            13 NOVA                   28.54      28.74 SJO    
 49 Vuong, Tyler Q            14 NOVA                   27.77      28.75 SJO    
 50 Chen, Gabriel T           14 SACA                   28.71      29.01        
 51 Leiva, Jayden P           13 NOVA                   28.92      29.06        
 52 Cheung, Zackary O         14 UN-08                  28.62      29.10        
 53 Karacic, Antony           14 NOVA                   28.88      29.18        
 54 Mirsafian, Cyrus H        14 AZOT                   28.66      29.50        
 55 Montoya, Alexander        13 VKNG                   28.98      30.61        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:03.30  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:03.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Cai, Allen                13 NOVA                   54.47      53.59 SJO    
                  25.61       53.59 (27.98)                                        
  2 Cha, Jeffrey S            14 SEAL                   55.28      53.90 SJO    
                  26.40       53.90 (27.50)                                        
  3 Li, Li X                  14 WASC                   56.41      54.91 SJO    
                  26.54       54.91 (28.37)                                        
  4 Park, Tommy               14 UN-09                  55.77      54.92 SJO    
                  26.62       54.92 (28.30)                                        
  5 Van Westering, Kai T      14 MVN                    56.38      55.23 SJO    
                  26.81       55.23 (28.42)                                        
  6 Schott, Mitchell H        13 NOVA                   56.57      56.50 SJO    
                  27.24       56.50 (29.26)                                        
  7 Cho, Ben S                14 AZOT                   57.00      56.56 SJO    
                  26.79       56.56 (29.77)                                        
  8 Grulke, Nick E            13 NOVA                   56.87      56.82 SJO    
                  27.37       56.82 (29.45)                                        
B - Final
  9 Chang, Joey A             13 NOVA                   57.21      55.72 SJO    
                  26.40       55.72 (29.32)                                        
 10 Chen, Jeffrey             14 UN-11                  57.62      56.83 SJO    
                  27.78       56.83 (29.05)                                        
 11 Lee, Patrick B            14 NOVA                   57.85      57.12 SJO    
                  27.45       57.12 (29.67)                                        
 12 Lee, Kevin K              14 SWRD                   57.57      57.25 SJO    
                  27.69       57.25 (29.56)                                        
 13 Tester, Cruz D            13 SET                    57.15      57.48 SJO    
                  27.53       57.48 (29.95)                                        
 14 Hess, Donovan A           14 MVN                    57.68      57.91 SJO    
                  28.08       57.91 (29.83)                                        
 15 Schreck, Ayden R          14 NOVA                   58.01      58.24 SJO    
                  28.09       58.24 (30.15)                                        
 16 Silva, Ryan M             14 DRGN                   58.55      59.90 SJO    
                  28.95       59.90 (30.95)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:03.30  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:03.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cai, Allen                13 NOVA                   54.90      54.47 SJO    
  2 Cha, Jeffrey S            14 SEAL                   54.79      55.28 SJO    
  3 Park, Tommy               14 UN-09                  56.85      55.77 SJO    
  4 Van Westering, Kai T      14 MVN                    56.86      56.38 SJO    
  5 Li, Li X                  14 WASC                   55.47      56.41 SJO    
  6 Schott, Mitchell H        13 NOVA                   56.84      56.57 SJO    
  7 Grulke, Nick E            13 NOVA                   57.70      56.87 SJO    
  8 Cho, Ben S                14 AZOT                   56.76      57.00 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tester, Cruz D            13 SET                    57.69      57.15 SJO    
 10 Chang, Joey A             13 NOVA                   56.56      57.21 SJO    
 11 Lee, Kevin K              14 SWRD                   57.51      57.57 SJO    
 12 Chen, Jeffrey             14 UN-11                  58.53      57.62 SJO    
 13 Hess, Donovan A           14 MVN                    57.92      57.68 SJO    
 14 Lee, Patrick B            14 NOVA                   58.46      57.85 SJO    
 15 Schreck, Ayden R          14 NOVA                   58.12      58.01 SJO    
 16 Silva, Ryan M             14 DRGN                   59.29      58.55 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Herman, Jaden N           13 UN-04                  59.98      58.71 SJO    
 18 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                   56.60      58.76 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ham, Kaito D              14 RIPT                   59.73      58.77 SJO    
 20 Yang, Adam L              14 NOVA                   59.39      58.89 SJO    
 21 Alvaro, Paolo L           13 UN-05                1:03.14      58.94 SJO    
 22 Duong, Kenneth T          14 NOVA                 1:00.07      59.18 SJO    
 23 Wyett, Elijah M           14 BLUE                   59.88      59.27 SJO    
 24 Park, Carter K            14 NOVA                 1:00.69      59.33 SJO    
 25 Olquin, Nicholas G        14 RIPT                 1:00.91      59.68 SJO    
 26 Bowman, Charlie V         13 SCAT                 1:01.38      59.75 SJO    
 27 Jeong, Joshua             14 DRGN                 1:01.72      59.77 SJO    
 28 Roeber, Zach J            14 SCAT                 1:01.65    1:00.00 SJO    
 29 Chang, Ryan               13 AZOT                   59.53    1:00.01 SJO    
 30 Zelmer, Luca K            14 MVN                  1:02.24    1:00.12 SJO    
 31 Geis, Joseph E            14 MVN                  1:03.03    1:00.19 SJO    
 32 Miller, Wyatt C           14 SCAT                 1:00.33    1:00.25 SJO    
 32 Li, Aaron H               13 AZOT                 1:02.20    1:00.25 SJO    
 34 Chan, Caleb Y             14 NOVA                 1:00.95    1:00.26 SJO    
 34 Rogers, Robert C          14 CITI                 1:01.94    1:00.26 SJO    
 36 Teano, Ethan C            14 NOVA                 1:03.05    1:00.37 SJO    
 37 Lou, Matthew              13 AZOT                 1:00.52    1:00.42 SJO    
 38 Perez, Christian R        13 AZOT                 1:02.24    1:00.47 SJO    
 39 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  1:03.28    1:00.66 SJO    
 40 Kiryukhin, Artem          14 GSC                  1:01.53    1:00.67 SJO    
 41 Kim, Ben                  14 AZOT                 1:02.83    1:00.71 SJO    
 42 Ponce, Maximilliano L     14 SEAL                 1:01.07    1:00.82 SJO    
 43 Robbins, Zach J           14 MVN                  1:01.90    1:00.91 SJO    
 44 Diaz, Bradley M           14 CITI                 1:00.38    1:01.03 SJO    
 45 Kim, Ryan                 14 NOVA                 1:02.72    1:01.09 SJO    
 46 Hong, Kevin B             14 NOVA                 1:00.60    1:01.10 SJO    
 47 Bermudez, Jerald V        13 GSC                  1:00.41    1:01.28 SJO    
 48 Taylor, Noah N            14 MVN                  1:00.59    1:01.37 SJO    
 49 Chai, Matthew D           14 FAST                 1:01.37    1:01.44 SJO    
 50 Kim, Elliot H             14 CITI                 1:01.79    1:01.54 SJO    
 51 Quach, Cody D             14 NOVA                 1:02.11    1:01.95 SJO    
 52 Cheung, Zackary O         14 UN-08                1:01.74    1:02.28 SJO    
 53 Medvedev, Max             13 HOLY                 1:02.84    1:02.40 SJO    
 54 Chen, Gabriel T           14 SACA                 1:01.78    1:02.53 SJO    
 55 Luu, James M              13 RIPT                 1:02.03    1:02.59 SJO    
 56 Kim, Chris                14 HOLY                 1:01.71    1:02.83 SJO    
 57 Cehelnik, Hunter B        13 NOVA                 1:02.82    1:02.91 SJO    
 58 Wirth, Benjamin M         14 MVN                  1:02.27    1:03.06 SJO    
 59 Yun, Kevin Y              14 NOVA                 1:03.18    1:03.33        
 60 Chen, Guanting N          14 RIPT                 1:01.22    1:03.56        
 61 Karacic, Antony           14 NOVA                 1:02.74    1:03.98        
 62 Nguyen, Genesis T         13 RIPT                 1:01.97    1:04.03        
 63 Chomin, Nolan M           14 AZOT                 1:02.82    1:04.16        
 64 Shupe, Harrison S         13 SCAT                 1:02.24    1:04.32        
 65 Ng, Titus H               14 SACA                 1:02.69    1:04.75        
 66 Chua, Ethan J             13 UN-09                1:02.43    1:05.26        
 67 *Loke, Malcolm H          13 WASC                 1:02.81    1:06.10        
 -- Zerpa, Ryan C             14 CULV                 1:00.44         NS        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:18.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:18.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Cai, Allen                13 NOVA                 1:58.03    1:57.39 SJO    
                  26.32       55.66 (29.34)     1:26.20 (30.54)     1:57.39 (31.19)
  2 Aistars, Anders R         14 MVN                  2:02.80    1:59.92 SJO    
                  28.36       59.34 (30.98)     1:29.60 (30.26)     1:59.92 (30.32)
  3 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 2:04.97    1:59.95 SJO    
                  27.96       58.65 (30.69)     1:29.76 (31.11)     1:59.95 (30.19)
  4 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 2:00.73    2:00.50 SJO    
                  27.50       57.83 (30.33)     1:29.60 (31.77)     2:00.50 (30.90)
  5 Li, Li X                  14 WASC                 2:04.60    2:01.36 SJO    
                  28.03       58.49 (30.46)     1:30.07 (31.58)     2:01.36 (31.29)
  6 Lee, Kevin K              14 SWRD                 2:06.49    2:05.89 SJO    
                  28.43     1:00.33 (31.90)     1:32.68 (32.35)     2:05.89 (33.21)
  7 Yakubik, Zack A           14 CITI                 2:06.26    2:07.12 SJO    
                  29.53     1:01.56 (32.03)     1:34.63 (33.07)     2:07.12 (32.49)
  8 Hess, Donovan A           14 MVN                  2:06.18    2:07.61 SJO    
                  29.08     1:01.33 (32.25)     1:34.55 (33.22)     2:07.61 (33.06)
B - Final
  9 Chang, Joey A             13 NOVA                 2:07.21    2:03.43 SJO    
                  27.08       58.13 (31.05)     1:31.40 (33.27)     2:03.43 (32.03)
 10 Tester, Cruz D            13 SET                  2:08.26    2:07.89 SJO    
                  29.34     1:01.74 (32.40)     1:34.88 (33.14)     2:07.89 (33.01)
 11 Lee, Patrick B            14 NOVA                 2:08.01    2:08.18 SJO    
                  28.12     1:00.35 (32.23)     1:34.51 (34.16)     2:08.18 (33.67)
 12 Waddell, Zachary M        14 NOVA                 2:07.55    2:08.19 SJO    
                  29.83     1:02.71 (32.88)     1:36.26 (33.55)     2:08.19 (31.93)
 13 Burke, Nicholas T         13 AZOT                 2:08.79    2:08.37 SJO    
                  29.29     1:01.81 (32.52)     1:35.56 (33.75)     2:08.37 (32.81)
 14 Park, Carter K            14 NOVA                 2:10.46    2:08.86 SJO    
                  30.54     1:03.78 (33.24)     1:37.42 (33.64)     2:08.86 (31.44)
 15 Chai, Matthew D           14 FAST                 2:09.41    2:09.43 SJO    
                  30.70     1:03.45 (32.75)     1:37.01 (33.56)     2:09.43 (32.42)
 16 Chen, Jeffrey             14 UN-11                2:08.43    2:09.44 SJO    
                  30.15     1:02.76 (32.61)     1:36.91 (34.15)     2:09.44 (32.53)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:18.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:18.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cai, Allen                13 NOVA                 1:58.87    1:58.03 SJO    
                                  57.12 ( )   1:58.03 (1:00.91)                    
  2 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 2:00.38    2:00.73 SJO    
                                  57.60 ( )   2:00.73 (1:03.13)                    
  3 Aistars, Anders R         14 MVN                  2:02.42    2:02.80 SJO    
                                  58.82 ( )   2:02.80 (1:03.98)                    
  4 Li, Li X                  14 WASC                 2:01.53    2:04.60 SJO    
                                1:00.62 ( )   2:04.60 (1:03.98)                    
  5 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 2:01.70    2:04.97 SJO    
                                1:00.41 ( )   2:04.97 (1:04.56)                    
  6 Hess, Donovan A           14 MVN                  2:07.67    2:06.18 SJO    
                                1:01.26 ( )   2:06.18 (1:04.92)                    
  7 Yakubik, Zack A           14 CITI                 2:07.33    2:06.26 SJO    
                                1:01.31 ( )   2:06.26 (1:04.95)                    
  8 Lee, Kevin K              14 SWRD                 2:04.82    2:06.49 SJO    
                                1:00.55 ( )   2:06.49 (1:05.94)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chang, Joey A             13 NOVA                 2:06.59    2:07.21 SJO    
                                1:00.11 ( )   2:07.21 (1:07.10)                    
 10 Najera, Humberto          13 NOVA                 2:05.45    2:07.47 SJO    
                                  59.76 ( )   2:07.47 (1:07.71)                    
 11 Waddell, Zachary M        14 NOVA                 2:07.76    2:07.55 SJO    
                                1:02.70 ( )   2:07.55 (1:04.85)                    
 12 Lee, Patrick B            14 NOVA                 2:09.44    2:08.01 SJO    
                                1:01.65 ( )   2:08.01 (1:06.36)                    
 13 Tester, Cruz D            13 SET                  2:07.85    2:08.26 SJO    
                                1:01.71 ( )   2:08.26 (1:06.55)                    
 14 Morgan, Keller M          13 GSC                  2:10.70    2:08.41 SJO    
                                1:03.05 ( )   2:08.41 (1:05.36)                    
 15 Chen, Jeffrey             14 UN-11                2:11.73    2:08.43 SJO    
                                1:02.40 ( )   2:08.43 (1:06.03)                    
 16 Burke, Nicholas T         13 AZOT                 2:11.28    2:08.79 SJO    
                                1:02.01 ( )   2:08.79 (1:06.78)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chai, Matthew D           14 FAST                 2:10.45    2:09.41 SJO    
                                1:04.25 ( )   2:09.41 (1:05.16)                    
 18 Yang, Baron C             14 FAST                 2:10.78    2:09.57 SJO    
                                1:03.74 ( )   2:09.57 (1:05.83)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jeong, Joshua             14 DRGN                 2:14.04    2:10.29 SJO    
                                1:02.67 ( )   2:10.29 (1:07.62)                    
 20 Park, Carter K            14 NOVA                 2:13.24    2:10.46 SJO    
                                1:03.58 ( )   2:10.46 (1:06.88)                    
 21 Yang, Adam L              14 NOVA                 2:10.23    2:10.58 SJO    
                                1:02.33 ( )   2:10.58 (1:08.25)                    
 22 Miller, Wyatt C           14 SCAT                 2:13.28    2:10.69 SJO    
                                1:02.68 ( )   2:10.69 (1:08.01)                    
 23 Cullen, Matthew S         14 CITI                 2:16.07    2:10.73 SJO    
                                1:03.79 ( )   2:10.73 (1:06.94)                    
 24 Geis, Joseph E            14 MVN                  2:15.77    2:10.88 SJO    
                                1:03.55 ( )   2:10.88 (1:07.33)                    
 25 Sumino, Cole T            13 NOVA                 2:12.93    2:10.99 SJO    
                                1:04.04 ( )   2:10.99 (1:06.95)                    
 26 Roeber, Zach J            14 SCAT                 2:10.19    2:11.05 SJO    
                                1:03.24 ( )   2:11.05 (1:07.81)                    
 26 Bowman, Charlie V         13 SCAT                 2:14.06    2:11.05 SJO    
                                1:02.47 ( )   2:11.05 (1:08.58)                    
 28 Slusiewicz, Ryan W        14 NOVA                 2:11.42    2:11.36 SJO    
                                1:03.54 ( )   2:11.36 (1:07.82)                    
 29 Chomin, Nolan M           14 AZOT                 2:13.61    2:11.50 SJO    
                                1:02.74 ( )   2:11.50 (1:08.76)                    
 30 Bullock, Lee L            13 STOP                 2:16.54    2:11.51 SJO    
                                1:04.74 ( )   2:11.51 (1:06.77)                    
 31 Kao, Skyler H             13 FAST                 2:14.35    2:11.52 SJO    
                                1:03.90 ( )   2:11.52 (1:07.62)                    
 32 Silva, Ryan M             14 DRGN                 2:18.06    2:11.95 SJO    
                                1:03.18 ( )   2:11.95 (1:08.77)                    
 33 Zelmer, Luca K            14 MVN                  2:15.36    2:12.31 SJO    
                                1:05.00 ( )   2:12.31 (1:07.31)                    
 34 Li, Aaron H               13 AZOT                 2:13.29    2:12.37 SJO    
                                1:03.91 ( )   2:12.37 (1:08.46)                    
 35 Olquin, Nicholas G        14 RIPT                 2:15.37    2:12.82 SJO    
                                1:05.98 ( )   2:12.82 (1:06.84)                    
 36 Matsuda, Jason K          14 FAST                 2:12.40    2:12.87 SJO    
                                1:04.37 ( )   2:12.87 (1:08.50)                    
 37 Duong, Kenneth T          14 NOVA                 2:14.88    2:13.27 SJO    
                                1:03.31 ( )   2:13.27 (1:09.96)                    
 37 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  2:16.23    2:13.27 SJO    
                                1:05.70 ( )   2:13.27 (1:07.57)                    
 39 Herman, Jaden N           13 UN-04                2:11.29    2:13.34 SJO    
                                1:03.83 ( )   2:13.34 (1:09.51)                    
 40 Bermudez, Jerald V        13 GSC                  2:12.47    2:13.82 SJO    
                                1:04.89 ( )   2:13.82 (1:08.93)                    
 41 Robbins, Zach J           14 MVN                  2:15.29    2:14.08 SJO    
                                1:03.54 ( )   2:14.08 (1:10.54)                    
 42 Kim, Chris                14 HOLY                 2:17.90    2:14.30 SJO    
                                1:03.58 ( )   2:14.30 (1:10.72)                    
 43 Teano, Ethan C            14 NOVA                 2:16.86    2:14.62 SJO    
                                1:03.77 ( )   2:14.62 (1:10.85)                    
 44 Kowalski, Alex J          13 NOVA                 2:16.69    2:14.85 SJO    
                                1:04.60 ( )   2:14.85 (1:10.25)                    
 45 Miller, Jaxx A            13 FAST                 2:17.46    2:15.09 SJO    
                                1:04.42 ( )   2:15.09 (1:10.67)                    
 46 Hong, Kevin B             14 NOVA                 2:14.46    2:15.10 SJO    
                                1:03.71 ( )   2:15.10 (1:11.39)                    
 47 Kim, Ryan                 14 NOVA                 2:15.99    2:15.62 SJO    
                                1:05.01 ( )   2:15.62 (1:10.61)                    
 48 Cehelnik, Hunter B        13 NOVA                 2:15.76    2:17.08 SJO    
                                1:05.35 ( )   2:17.08 (1:11.73)                    
 49 Nugent, Jack J            13 NOVA                 2:17.14    2:17.55 SJO    
                                1:06.33 ( )   2:17.55 (1:11.22)                    
 50 Friedman, Ryan S          13 FAST                 2:17.74    2:19.96        
                                1:08.43 ( )   2:19.96 (1:11.53)                    
 51 Ham, Kaito D              14 RIPT                 2:14.77    2:20.38        
                                1:06.19 ( )   2:20.38 (1:14.19)                    
 52 Wirth, Benjamin M         14 MVN                  2:17.61    2:23.27        
                                1:08.48 ( )   2:23.27 (1:14.79)                    
 53 Chen, Guanting N          14 RIPT                 2:17.68    2:27.90        
                                1:11.09 ( )   2:27.90 (1:16.81)                    
 -- Cha, Jeffrey S            14 SEAL                 2:01.05   X2:02.49 SJO    
                                  58.94 ( )   2:02.49 (1:03.55)                    
 -- Alvaro, Paolo L           13 UN-05                2:17.17   X2:19.04        
                                1:06.54 ( )   2:19.04 (1:12.50)                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:54.00  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  4:54.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Cai, Allen                13 NOVA                 4:15.71    4:11.83 SJO    
                  27.49       57.73 (30.24)     1:29.20 (31.47)     2:01.53 (32.33)
        2:34.12 (32.59)     3:07.22 (33.10)     3:40.21 (32.99)     4:11.83 (31.62)
  2 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 4:12.62    4:13.14 SJO    
                  28.22       59.34 (31.12)     1:31.38 (32.04)     2:03.78 (32.40)
        2:36.42 (32.64)     3:09.01 (32.59)     3:41.66 (32.65)     4:13.14 (31.48)
  3 Aistars, Anders R         14 MVN                  4:22.67    4:16.76 SJO    
                  29.08     1:01.04 (31.96)     1:33.27 (32.23)     2:06.07 (32.80)
        2:38.88 (32.81)     3:12.01 (33.13)     3:44.91 (32.90)     4:16.76 (31.85)
  4 Grulke, Nick E            13 NOVA                 4:21.54    4:18.81 SJO    
                  29.55     1:01.82 (32.27)     1:34.28 (32.46)     2:07.09 (32.81)
        2:39.82 (32.73)     3:13.05 (33.23)     3:46.18 (33.13)     4:18.81 (32.63)
  5 Yakubik, Zack A           14 CITI                 4:22.61    4:24.17 SJO    
                  29.39     1:01.86 (32.47)     1:35.33 (33.47)     2:09.25 (33.92)
        2:43.07 (33.82)     3:16.94 (33.87)     3:50.89 (33.95)     4:24.17 (33.28)
  6 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  4:29.66    4:26.49 SJO    
                  30.21     1:03.22 (33.01)     1:36.73 (33.51)     2:10.45 (33.72)
        2:44.38 (33.93)     3:19.05 (34.67)     3:53.31 (34.26)     4:26.49 (33.18)
  7 Waddell, Zachary M        14 NOVA                 4:26.33    4:27.20 SJO    
                  29.99     1:03.29 (33.30)     1:37.19 (33.90)     2:11.69 (34.50)
        2:46.01 (34.32)     3:20.71 (34.70)     3:54.66 (33.95)     4:27.20 (32.54)
  8 Burke, Nicholas T         13 AZOT                 4:27.60    4:28.64 SJO    
                  29.63     1:02.40 (32.77)     1:36.54 (34.14)     2:11.01 (34.47)
        2:45.57 (34.56)     3:20.31 (34.74)     3:55.26 (34.95)     4:28.64 (33.38)
B - Final
  9 Kao, Skyler H             13 FAST                 4:31.90    4:29.66 SJO    
                  30.53     1:04.96 (34.43)     1:39.53 (34.57)     2:14.34 (34.81)
        2:48.76 (34.42)     3:23.34 (34.58)     3:57.21 (33.87)     4:29.66 (32.45)
 10 Chai, Matthew D           14 FAST                 4:30.15    4:30.79 SJO    
                  31.31     1:05.64 (34.33)     1:40.56 (34.92)     2:15.51 (34.95)
        2:49.60 (34.09)     3:24.13 (34.53)     3:57.41 (33.28)     4:30.79 (33.38)
 11 Matsuda, Jason K          14 FAST                 4:30.40    4:32.31 SJO    
                  30.86     1:04.62 (33.76)     1:39.16 (34.54)     2:14.38 (35.22)
        2:49.46 (35.08)     3:24.43 (34.97)     3:58.72 (34.29)     4:32.31 (33.59)
 12 Cullen, Matthew S         14 CITI                 4:35.78    4:33.23 SJO    
                  31.21     1:05.71 (34.50)     1:40.34 (34.63)     2:15.31 (34.97)
        2:50.39 (35.08)     3:25.67 (35.28)     4:00.54 (34.87)     4:33.23 (32.69)
 13 Douglas, Andrew G         13 MVN                  4:31.29    4:33.43 SJO    
                  31.62     1:06.14 (34.52)     1:41.94 (35.80)     2:16.25 (34.31)
        2:50.90 (34.65)     3:25.35 (34.45)     3:59.79 (34.44)     4:33.43 (33.64)
 14 Simmons, Camron A         14 MVN                  4:37.04    4:33.55 SJO    
                  31.51     1:05.95 (34.44)     1:40.52 (34.57)     2:15.65 (35.13)
        2:50.49 (34.84)     3:26.01 (35.52)     4:00.55 (34.54)     4:33.55 (33.00)
 15 Chomin, Nolan M           14 AZOT                 4:36.71    4:38.39 SJO    
                  30.59     1:04.89 (34.30)     1:40.71 (35.82)     2:16.03 (35.32)
        2:52.02 (35.99)     3:27.57 (35.55)     4:03.68 (36.11)     4:38.39 (34.71)
 16 Li, Aaron H               13 AZOT                 4:35.22    4:43.03 SJO    
                  31.35     1:06.65 (35.30)     1:42.71 (36.06)     2:18.54 (35.83)
        2:54.43 (35.89)     3:31.08 (36.65)     4:07.74 (36.66)     4:43.03 (35.29)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:54.00  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  4:54.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 4:16.78    4:12.62 SJO    
                                  59.95 ( )                             2:04.27 ( )
                                3:08.46 ( )   4:12.62 (1:04.16)                    
  2 Cai, Allen                13 NOVA                 4:14.01    4:15.71 SJO    
                                1:00.02 ( )                             2:04.71 ( )
                                3:11.13 ( )   4:15.71 (1:04.58)                    
  3 Grulke, Nick E            13 NOVA                 4:28.56    4:21.54 SJO    
                                1:02.09 ( )                             2:08.51 ( )
                                3:15.73 ( )   4:21.54 (1:05.81)                    
  4 Yakubik, Zack A           14 CITI                 4:20.44    4:22.61 SJO    
                                1:01.89 ( )                             2:09.01 ( )
                                3:16.71 ( )   4:22.61 (1:05.90)                    
  5 Aistars, Anders R         14 MVN                  4:19.05    4:22.67 SJO    
                                1:01.49 ( )                             2:07.89 ( )
                                3:16.18 ( )   4:22.67 (1:06.49)                    
  6 Waddell, Zachary M        14 NOVA                 4:26.05    4:26.33 SJO    
                                1:03.53 ( )                             2:11.93 ( )
                                3:20.74 ( )   4:26.33 (1:05.59)                    
  7 Burke, Nicholas T         13 AZOT                 4:32.59    4:27.60 SJO    
                                1:02.71 ( )                             2:10.75 ( )
                                3:20.06 ( )   4:27.60 (1:07.54)                    
  8 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  4:31.65    4:29.66 SJO    
                                1:03.76 ( )                             2:11.95 ( )
                                3:21.61 ( )   4:29.66 (1:08.05)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chai, Matthew D           14 FAST                 4:32.51    4:30.15 SJO    
                                1:05.14 ( )                             2:15.15 ( )
                                3:23.58 ( )   4:30.15 (1:06.57)                    
 10 Matsuda, Jason K          14 FAST                 4:34.94    4:30.40 SJO    
                                1:04.15 ( )                             2:13.81 ( )
                                3:23.43 ( )   4:30.40 (1:06.97)                    
 11 Douglas, Andrew G         13 MVN                  4:39.19    4:31.29 SJO    
                                1:05.41 ( )                             2:15.65 ( )
                                3:23.78 ( )   4:31.29 (1:07.51)                    
 12 Kao, Skyler H             13 FAST                 4:34.70    4:31.90 SJO    
                                1:05.29 ( )                             2:15.20 ( )
                                3:24.48 ( )   4:31.90 (1:07.42)                    
 13 Li, Aaron H               13 AZOT                 4:47.73    4:35.22 SJO    
                                1:03.15 ( )                             2:12.91 ( )
                                3:25.21 ( )   4:35.22 (1:10.01)                    
 14 Cullen, Matthew S         14 CITI                 4:46.13    4:35.78 SJO    
                                1:05.85 ( )                             2:16.37 ( )
                                3:27.49 ( )   4:35.78 (1:08.29)                    
 15 Chomin, Nolan M           14 AZOT                 4:40.82    4:36.71 SJO    
                                1:03.94 ( )                             2:14.53 ( )
                                3:26.66 ( )   4:36.71 (1:10.05)                    
 16 Simmons, Camron A         14 MVN                  4:39.31    4:37.04 SJO    
                                1:05.93 ( )                             2:16.55 ( )
                                3:27.68 ( )   4:37.04 (1:09.36)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Roeber, Zach J            14 SCAT                 4:30.70    4:37.31 SJO    
                                1:05.65 ( )                             2:16.83 ( )
                                3:28.03 ( )   4:37.31 (1:09.28)                    
 18 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  4:46.14    4:37.34 SJO    
                                1:06.45 ( )                             2:17.13 ( )
                                3:27.83 ( )   4:37.34 (1:09.51)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Park, Carter K            14 NOVA                 4:36.39    4:37.49 SJO    
                                1:05.41 ( )                             2:16.48 ( )
                                3:28.25 ( )   4:37.49 (1:09.24)                    
 20 Yang, Adam L              14 NOVA                 4:42.24    4:38.07 SJO    
                                1:04.33 ( )                             2:15.94 ( )
                                3:28.28 ( )   4:38.07 (1:09.79)                    
 21 Miller, Jaxx A            13 FAST                 4:45.17    4:39.06 SJO    
                                1:05.49 ( )                             2:17.06 ( )
                                3:28.42 ( )   4:39.06 (1:10.64)                    
 22 Ceranic, Riki             14 NOVA                 4:38.58    4:39.14 SJO    
                                1:05.69 ( )                             2:17.27 ( )
                                3:30.20 ( )   4:39.14 (1:08.94)                    
 23 Geis, Joseph E            14 MVN                  4:44.36    4:39.17 SJO    
                                1:04.20 ( )                             2:16.12 ( )
                                3:28.21 ( )   4:39.17 (1:10.96)                    
 24 Slusiewicz, Ryan W        14 NOVA                 4:38.78    4:39.30 SJO    
                                1:06.95 ( )                             2:18.72 ( )
                                3:29.98 ( )   4:39.30 (1:09.32)                    
 25 Zheng, Tony               13 NOVA                 4:43.45    4:39.96 SJO    
                                1:06.15 ( )                             2:16.69 ( )
                                3:29.48 ( )   4:39.96 (1:10.48)                    
 26 Chan, Caleb Y             14 NOVA                 4:36.40    4:40.94 SJO    
                                1:06.09 ( )                             2:17.84 ( )
                                3:29.47 ( )   4:40.94 (1:11.47)                    
 27 Shupe, Harrison S         13 SCAT                 4:51.21    4:41.33 SJO    
                                1:04.63 ( )                             2:17.37 ( )
                                3:30.54 ( )   4:41.33 (1:10.79)                    
 28 Kowalski, Alex J          13 NOVA                 4:45.54    4:42.31 SJO    
                                1:06.01 ( )                             2:18.27 ( )
                                3:32.49 ( )   4:42.31 (1:09.82)                    
 29 Bullock, Lee L            13 STOP                 4:47.42    4:42.45 SJO    
                                1:08.20 ( )                             2:20.83 ( )
                                3:33.92 ( )   4:42.45 (1:08.53)                    
 30 Pan, Prinston K           14 NOVA                 4:52.27    4:43.43 SJO    
                                1:06.58 ( )                             2:18.63 ( )
                                3:31.76 ( )   4:43.43 (1:11.67)                    
 31 Casaday, Landon C         14 FAST                 4:53.08    4:43.51 SJO    
                                1:08.20 ( )                             2:20.93 ( )
                                3:32.78 ( )   4:43.51 (1:10.73)                    
 32 Chow, Cullen E            13 NOVA                 4:48.36    4:43.80 SJO    
                                1:07.30 ( )                             2:20.59 ( )
                                3:32.60 ( )   4:43.80 (1:11.20)                    
 33 Bowman, Charlie V         13 SCAT                 4:50.15    4:44.06 SJO    
                                1:08.23 ( )                             2:20.91 ( )
                                3:33.10 ( )   4:44.06 (1:10.96)                    
 34 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  4:48.34    4:45.19 SJO    
                                1:09.04 ( )                             2:21.41 ( )
                                3:33.86 ( )   4:45.19 (1:11.33)                    
 35 Holmberg, Jakob D         14 MVN                  4:53.34    4:45.49 SJO    
                                1:07.03 ( )                             2:20.61 ( )
                                3:33.34 ( )   4:45.49 (1:12.15)                    
 36 Fujimoto, Dean L          13 MVN                  4:50.99    4:46.37 SJO    
                                1:07.58 ( )                             2:20.12 ( )
                                3:33.43 ( )   4:46.37 (1:12.94)                    
 37 Graff, Aaron K            13 NOVA                 4:51.39    4:47.52 SJO    
                                1:07.66 ( )                             2:21.53 ( )
                                3:35.33 ( )   4:47.52 (1:12.19)                    
 38 Hopps, Travis M           14 MVN                  4:53.13    4:47.58 SJO    
                                1:07.16 ( )                             2:21.46 ( )
                                3:36.01 ( )   4:47.58 (1:11.57)                    
 39 Cernich, Kai D            14 NOVA                 4:47.75    4:49.68 SJO    
                                1:07.67 ( )                             2:21.49 ( )
                                3:37.62 ( )   4:49.68 (1:12.06)                    
 40 Cole, Alexander J         13 CULV                 4:50.83    4:50.24 SJO    
                                1:08.12 ( )                             2:21.81 ( )
                                3:36.76 ( )   4:50.24 (1:13.48)                    
 40 Zelmer, Luca K            14 MVN                  4:48.33    4:50.24 SJO    
                                1:06.42 ( )                             2:19.37 ( )
                                3:34.83 ( )   4:50.24 (1:15.41)                    
 42 Schwartz, Daniel W        13 CULV                 4:52.26    4:50.71 SJO    
                                1:09.63 ( )                             2:23.26 ( )
                                3:37.21 ( )   4:50.71 (1:13.50)                    
 43 Saeedi, Brandon B         13 NOVA                 4:52.48    4:53.00 SJO    
                                1:07.26 ( )                             2:21.79 ( )
                                3:37.68 ( )   4:53.00 (1:15.32)                    
 44 Wang, Evan S              13 NOVA                 4:53.41    4:53.92 SJO    
                                1:07.55 ( )                             2:22.82 ( )
                                3:39.26 ( )   4:53.92 (1:14.66)                    
 45 Ellis, Sawyer S           13 MVN                  4:53.88    4:55.48        
                                1:08.04 ( )                             2:24.47 ( )
                                3:40.39 ( )   4:55.48 (1:15.09)                    
 46 Frey, Matthew W           14 CITI                 4:53.57    4:59.38        
                                1:12.89 ( )                             2:28.17 ( )
                                3:43.41 ( )   4:59.38 (1:15.97)                    
 47 Chua, Ethan J             13 UN-09                4:51.54    5:01.47        
                                1:10.42 ( )                             2:26.30 ( )
                                3:45.45 ( )   5:01.47 (1:16.02)                    
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             10:12.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  10:12.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aistars, Anders R         14 MVN                  9:06.31    8:53.66 SJO    
                  29.62     1:02.32 (32.70)     1:35.70 (33.38)     2:09.21 (33.51)
        2:42.88 (33.67)     3:16.60 (33.72)     3:50.55 (33.95)     4:24.31 (33.76)
        4:58.44 (34.13)     5:32.40 (33.96)     6:06.16 (33.76)     6:40.09 (33.93)
        7:13.96 (33.87)     7:47.71 (33.75)     8:21.26 (33.55)     8:53.66 (32.40)
  2 Waddell, Zachary M        14 NOVA                 9:05.08    9:03.33 SJO    
                  30.66     1:04.21 (33.55)     1:38.13 (33.92)     2:12.27 (34.14)
        2:46.14 (33.87)     3:20.57 (34.43)     3:54.87 (34.30)     4:29.37 (34.50)
        5:03.76 (34.39)     5:38.39 (34.63)     6:13.12 (34.73)     6:47.82 (34.70)
        7:22.53 (34.71)     7:57.34 (34.81)     8:31.37 (34.03)     9:03.33 (31.96)
  3 Grulke, Nick E            13 NOVA                 9:31.79    9:04.02 SJO    
                  30.21     1:03.93 (33.72)     1:37.65 (33.72)     2:12.60 (34.95)
        2:46.79 (34.19)     3:21.57 (34.78)     3:55.75 (34.18)     4:30.35 (34.60)
        5:04.49 (34.14)     5:39.05 (34.56)     6:13.43 (34.38)     6:48.09 (34.66)
        7:22.56 (34.47)     7:56.94 (34.38)     8:30.64 (33.70)     9:04.02 (33.38)
  4 Brophy, Reid P            14 BLUE                 9:10.31    9:06.91 SJO    
                  30.82     1:05.42 (34.60)     1:39.62 (34.20)     2:14.10 (34.48)
        2:48.38 (34.28)     3:23.13 (34.75)     3:57.54 (34.41)     4:32.41 (34.87)
        5:07.09 (34.68)     5:41.83 (34.74)     6:16.21 (34.38)     6:50.93 (34.72)
        7:25.12 (34.19)     7:59.71 (34.59)     8:34.00 (34.29)     9:06.91 (32.91)
  5 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  9:17.63    9:07.87 SJO    
                  31.20     1:05.10 (33.90)     1:39.92 (34.82)     2:14.67 (34.75)
        2:48.83 (34.16)     3:23.29 (34.46)     3:57.50 (34.21)     4:31.64 (34.14)
        5:05.89 (34.25)     5:40.83 (34.94)     6:15.42 (34.59)     6:50.33 (34.91)
        7:25.22 (34.89)     8:00.02 (34.80)     8:34.16 (34.14)     9:07.87 (33.71)
  6 Burke, Nicholas T         13 AZOT                 9:18.44    9:11.62 SJO    
                  29.65     1:03.42 (33.77)     1:37.94 (34.52)     2:12.90 (34.96)
        2:47.86 (34.96)     3:23.24 (35.38)     3:58.13 (34.89)     4:33.04 (34.91)
        5:08.32 (35.28)     5:43.34 (35.02)     6:18.63 (35.29)     6:53.86 (35.23)
        7:29.16 (35.30)     8:04.22 (35.06)     8:39.00 (34.78)     9:11.62 (32.62)
  7 Kao, Skyler H             13 FAST                 9:18.26    9:16.90 SJO    
                  30.56     1:05.46 (34.90)     1:40.68 (35.22)     2:16.18 (35.50)
        2:51.50 (35.32)     3:27.19 (35.69)     4:02.35 (35.16)     4:38.03 (35.68)
        5:13.23 (35.20)     5:48.59 (35.36)     6:23.64 (35.05)     6:58.66 (35.02)
        7:33.55 (34.89)     8:08.52 (34.97)     8:42.79 (34.27)     9:16.90 (34.11)
  8 Kharun, Ilya              13 BLUE                 9:42.16    9:21.39 SJO    
                  32.16     1:07.56 (35.40)     1:42.90 (35.34)     2:18.54 (35.64)
        2:54.21 (35.67)     3:29.27 (35.06)     4:04.77 (35.50)     4:40.23 (35.46)
        5:15.80 (35.57)     5:51.23 (35.43)     6:26.90 (35.67)     7:02.08 (35.18)
        7:37.58 (35.50)     8:12.89 (35.31)     8:47.61 (34.72)     9:21.39 (33.78)
  9 Douglas, Andrew G         13 MVN                  9:32.02    9:24.21 SJO    
                  32.32     1:07.13 (34.81)     1:42.38 (35.25)     2:17.89 (35.51)
        2:54.03 (36.14)     3:29.68 (35.65)     4:06.38 (36.70)     4:42.22 (35.84)
        5:18.49 (36.27)     5:54.33 (35.84)     6:29.91 (35.58)     7:05.16 (35.25)
        7:40.51 (35.35)     8:15.50 (34.99)     8:50.08 (34.58)     9:24.21 (34.13)
 10 Matsuda, Jason K          14 FAST                 9:44.86    9:25.81 SJO    
                  31.38     1:05.47 (34.09)     1:40.24 (34.77)     2:16.14 (35.90)
        2:52.28 (36.14)     3:27.80 (35.52)     4:04.02 (36.22)     4:40.85 (36.83)
        5:17.37 (36.52)     5:53.77 (36.40)     6:30.59 (36.82)     7:06.85 (36.26)
        7:41.07 (34.22)     8:16.83 (35.76)     8:52.22 (35.39)     9:25.81 (33.59)
 11 Roeber, Zach J            14 SCAT                 9:20.87    9:26.42 SJO    
                  30.74     1:05.21 (34.47)     1:40.73 (35.52)     2:16.42 (35.69)
        2:52.66 (36.24)     3:28.97 (36.31)     4:05.52 (36.55)     4:42.53 (37.01)
        5:18.92 (36.39)     5:55.33 (36.41)     6:31.40 (36.07)     7:07.87 (36.47)
        7:43.91 (36.04)     8:19.64 (35.73)     8:54.28 (34.64)     9:26.42 (32.14)
 12 Simmons, Camron A         14 MVN                  9:48.72    9:26.96 SJO    
                  31.72     1:06.22 (34.50)     1:42.32 (36.10)     2:18.40 (36.08)
        2:54.09 (35.69)     3:30.60 (36.51)     4:06.23 (35.63)     4:42.16 (35.93)
        5:18.48 (36.32)     5:54.22 (35.74)     6:30.26 (36.04)     7:06.14 (35.88)
        7:41.89 (35.75)     8:17.74 (35.85)     8:52.93 (35.19)     9:26.96 (34.03)
 13 Miller, Jaxx A            13 FAST                 9:42.05    9:33.09 SJO    
                  31.53     1:07.00 (35.47)     1:43.03 (36.03)     2:18.91 (35.88)
        2:55.22 (36.31)     3:31.02 (35.80)     4:07.11 (36.09)     4:43.35 (36.24)
        5:19.51 (36.16)     5:56.06 (36.55)     6:32.56 (36.50)     7:08.86 (36.30)
        7:44.46 (35.60)     8:20.73 (36.27)     8:56.87 (36.14)     9:33.09 (36.22)
 14 Chomin, Nolan M           14 AZOT                 9:35.11    9:34.93 SJO    
                  31.12     1:06.19 (35.07)     1:42.09 (35.90)     2:18.63 (36.54)
        2:54.82 (36.19)     3:31.31 (36.49)     4:07.63 (36.32)     4:44.04 (36.41)
        5:20.64 (36.60)     5:57.31 (36.67)     6:34.04 (36.73)     7:10.85 (36.81)
        7:47.42 (36.57)     8:23.85 (36.43)     8:59.64 (35.79)     9:34.93 (35.29)
 15 Kowalski, Alex J          13 NOVA                 9:36.61    9:38.56 SJO    
                  32.00     1:07.51 (35.51)     1:43.50 (35.99)     2:18.72 (35.22)
        2:54.36 (35.64)     3:30.27 (35.91)     4:06.30 (36.03)     4:42.61 (36.31)
        5:19.01 (36.40)     5:55.40 (36.39)     6:32.25 (36.85)     7:08.80 (36.55)
        7:46.10 (37.30)     8:23.87 (37.77)     9:01.42 (37.55)     9:38.56 (37.14)
 16 Holmberg, Jakob D         14 MVN                 10:01.00    9:45.59 SJO    
                  33.19     1:09.94 (36.75)     1:46.92 (36.98)     2:24.48 (37.56)
        3:01.97 (37.49)     3:39.13 (37.16)     4:16.82 (37.69)     4:54.36 (37.54)
        5:30.82 (36.46)     6:07.54 (36.72)     6:43.60 (36.06)     7:20.22 (36.62)
        7:57.12 (36.90)     8:33.96 (36.84)     9:10.13 (36.17)     9:45.59 (35.46)
 17 Yang, Baron C             14 FAST                 9:17.94    9:47.30 SJO    
                  32.02     1:06.75 (34.73)     1:43.39 (36.64)     2:20.50 (37.11)
        2:57.58 (37.08)     3:34.17 (36.59)     4:10.94 (36.77)     4:47.62 (36.68)
        5:24.72 (37.10)     6:02.45 (37.73)     6:40.42 (37.97)     7:18.08 (37.66)
        7:56.98 (38.90)     8:34.18 (37.20)     9:11.47 (37.29)     9:47.30 (35.83)
 18 Zelmer, Luca K            14 MVN                  9:45.78    9:49.51 SJO    
                  32.34     1:08.27 (35.93)     1:44.84 (36.57)     2:21.96 (37.12)
        2:59.29 (37.33)     3:36.98 (37.69)     4:14.70 (37.72)     4:52.67 (37.97)
        5:29.22 (36.55)     6:06.71 (37.49)     6:44.65 (37.94)     7:21.78 (37.13)
        7:59.26 (37.48)     8:36.83 (37.57)     9:14.10 (37.27)     9:49.51 (35.41)
 19 Graff, Aaron K            13 NOVA                 9:58.47    9:50.38 SJO    
                  32.22     1:08.86 (36.64)     1:46.32 (37.46)     2:23.45 (37.13)
        3:00.98 (37.53)     3:39.10 (38.12)     4:16.30 (37.20)     4:54.00 (37.70)
        5:31.71 (37.71)     6:09.67 (37.96)     6:46.59 (36.92)     7:23.82 (37.23)
        8:01.44 (37.62)     8:38.11 (36.67)     9:14.75 (36.64)     9:50.38 (35.63)
 20 Fujimoto, Dean L          13 MVN                 10:08.41    9:53.67 SJO    
                  33.52     1:10.22 (36.70)     1:47.84 (37.62)     2:25.69 (37.85)
        3:03.70 (38.01)     3:41.32 (37.62)     4:18.61 (37.29)     4:56.32 (37.71)
        5:33.98 (37.66)     6:11.48 (37.50)     6:49.13 (37.65)     7:26.45 (37.32)
        8:03.58 (37.13)     8:40.92 (37.34)     9:18.30 (37.38)     9:53.67 (35.37)
 21 Hopps, Travis M           14 MVN                 10:12.12    9:54.17 SJO    
                  32.56     1:09.71 (37.15)     1:47.07 (37.36)     2:24.32 (37.25)
        3:01.84 (37.52)     3:39.76 (37.92)     4:17.59 (37.83)     4:55.21 (37.62)
        5:32.64 (37.43)     6:10.08 (37.44)     6:47.85 (37.77)     7:25.70 (37.85)
        8:03.79 (38.09)     8:41.29 (37.50)     9:18.56 (37.27)     9:54.17 (35.61)
 22 Chan, Caleb Y             14 NOVA                 9:37.19    9:57.64 SJO    
                  30.93     1:05.97 (35.04)     1:42.28 (36.31)     2:19.45 (37.17)
        2:56.27 (36.82)     3:33.88 (37.61)     4:12.58 (38.70)     4:51.15 (38.57)
        5:29.07 (37.92)     6:07.91 (38.84)     6:46.42 (38.51)     7:24.95 (38.53)
        8:03.61 (38.66)     8:43.11 (39.50)     9:20.57 (37.46)     9:57.64 (37.07)
 23 Friedman, Ryan S          13 FAST                10:08.15    9:59.06 SJO    
                  33.98     1:11.22 (37.24)     1:48.74 (37.52)     2:26.87 (38.13)
        3:04.97 (38.10)     3:43.21 (38.24)     4:20.98 (37.77)     4:59.09 (38.11)
        5:37.13 (38.04)     6:14.68 (37.55)     6:52.80 (38.12)     7:30.56 (37.76)
        8:08.10 (37.54)     8:45.34 (37.24)     9:23.02 (37.68)     9:59.06 (36.04)
 24 Duong, Jeremy D           13 NOVA                 9:56.40   10:04.58 SJO    
                  33.98     1:11.20 (37.22)     1:48.95 (37.75)     2:26.98 (38.03)
        3:05.01 (38.03)     3:43.49 (38.48)     4:21.43 (37.94)     4:59.49 (38.06)
        5:37.60 (38.11)     6:15.82 (38.22)     6:53.74 (37.92)     7:31.77 (38.03)
        8:10.31 (38.54)     8:48.06 (37.75)     9:26.23 (38.17)    10:04.58 (38.35)
 25 Saeedi, Brandon B         13 NOVA                10:11.08   10:12.30        
                  32.95     1:09.62 (36.67)     1:46.69 (37.07)     2:24.36 (37.67)
        3:02.16 (37.80)     3:40.58 (38.42)     4:18.63 (38.05)     4:57.74 (39.11)
        5:37.36 (39.62)     6:17.44 (40.08)     6:57.50 (40.06)     7:37.57 (40.07)
        8:16.64 (39.07)     8:55.75 (39.11)     9:34.81 (39.06)    10:12.30 (37.49)
 -- Ceranic, Riki             14 NOVA                 9:39.39   X9:40.73 SJO    
                  31.43     1:06.73 (35.30)     1:43.56 (36.83)     2:19.81 (36.25)
        2:56.47 (36.66)     3:33.15 (36.68)     4:09.95 (36.80)     4:46.56 (36.61)
        5:23.41 (36.85)     6:00.62 (37.21)     6:38.00 (37.38)     7:15.08 (37.08)
        7:52.43 (37.35)     8:29.44 (37.01)     9:06.36 (36.92)     9:40.73 (34.37)
 -- Cehelnik, Hunter B        13 NOVA                10:02.86  X10:21.01        
                  32.98     1:10.05 (37.07)     1:49.22 (39.17)     2:28.65 (39.43)
        3:07.39 (38.74)     3:46.78 (39.39)     4:25.41 (38.63)     5:05.08 (39.67)
        5:45.03 (39.95)     6:25.39 (40.36)     7:05.21 (39.82)     7:45.05 (39.84)
        8:25.30 (40.25)     9:04.80 (39.50)     9:45.44 (40.64)    10:21.01 (35.57)
 -- Woo, Kyle J               14 FAST                10:03.56         DQ        
                  32.70     1:08.94 (36.24)     1:46.44 (37.50)     2:24.45 (38.01)
        3:02.91 (38.46)     3:50.91 (48.00)                             4:15.81 ( )
                                4:46.89 ( )        DQ (1:24.56)                    
 -- Cole, Alexander J         13 CULV                10:11.85         DQ        
 -- Chow, Cullen E            13 NOVA                 9:51.98        XNS        
 -- Hong, Kevin B             14 NOVA                 9:45.95        XNS        
 -- Llata, Raymond R          14 NOVA                10:09.78        XNS        
 
Boys 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             19:48.40  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  19:48.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aistars, Anders R         14 MVN                 17:06.93   16:53.62 SJO    
                  29.79     1:02.31 (32.52)     1:35.61 (33.30)     2:09.14 (33.53)
        2:42.68 (33.54)     3:16.23 (33.55)     3:49.37 (33.14)     4:22.68 (33.31)
        4:56.62 (33.94)     5:30.86 (34.24)     6:05.74 (34.88)     6:39.40 (33.66)
        7:13.00 (33.60)     7:46.71 (33.71)     8:20.59 (33.88)     8:54.92 (34.33)
        9:29.09 (34.17)    10:03.11 (34.02)    10:36.95 (33.84)    11:10.88 (33.93)
       11:44.96 (34.08)    12:18.99 (34.03)    12:53.18 (34.19)    13:27.56 (34.38)
       14:01.75 (34.19)    14:36.11 (34.36)    15:10.54 (34.43)    15:45.34 (34.80)
       16:19.86 (34.52)    16:53.62 (33.76)                                        
  2 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                 17:43.89   17:27.74 SJO    
                  31.12     1:05.09 (33.97)     1:39.37 (34.28)     2:14.14 (34.77)
        2:48.81 (34.67)     3:23.79 (34.98)     3:58.36 (34.57)     4:33.13 (34.77)
        5:07.91 (34.78)     5:43.01 (35.10)     6:17.70 (34.69)     6:52.69 (34.99)
        7:27.82 (35.13)     8:02.94 (35.12)     8:29.22 (26.28)     9:13.65 (44.43)
        9:48.51 (34.86)    10:23.96 (35.45)    10:59.43 (35.47)    11:34.48 (35.05)
       12:10.25 (35.77)    12:45.66 (35.41)    13:21.30 (35.64)    13:56.86 (35.56)
       14:33.12 (36.26)    15:08.56 (35.44)    15:43.79 (35.23)    16:19.21 (35.42)
       16:53.64 (34.43)    17:27.74 (34.10)                                        
  3 Kao, Skyler H             13 FAST                17:35.16   17:30.82 SJO    
                  30.45     1:04.86 (34.41)     1:39.42 (34.56)     2:14.63 (35.21)
        2:50.02 (35.39)     3:25.31 (35.29)     4:00.42 (35.11)     4:35.55 (35.13)
        5:10.78 (35.23)     5:45.90 (35.12)     6:21.43 (35.53)     6:56.75 (35.32)
        7:31.54 (34.79)     8:06.62 (35.08)     8:41.94 (35.32)     9:16.92 (34.98)
        9:51.99 (35.07)    10:26.83 (34.84)    11:02.01 (35.18)    11:37.02 (35.01)
       12:11.88 (34.86)    12:47.47 (35.59)    13:22.53 (35.06)    13:58.03 (35.50)
       14:33.17 (35.14)    15:09.05 (35.88)    15:44.67 (35.62)    16:20.62 (35.95)
       16:56.32 (35.70)    17:30.82 (34.50)                                        
  4 Waddell, Zachary M        14 NOVA                17:34.99   17:31.66 SJO    
                  30.71     1:04.63 (33.92)     1:39.17 (34.54)     2:13.89 (34.72)
        2:49.02 (35.13)     3:24.47 (35.45)     3:59.77 (35.30)     4:34.86 (35.09)
        5:10.22 (35.36)     5:45.34 (35.12)     6:20.69 (35.35)     6:55.89 (35.20)
        7:31.35 (35.46)     8:06.83 (35.48)     8:42.34 (35.51)     9:17.47 (35.13)
        9:52.87 (35.40)    10:28.50 (35.63)    11:04.06 (35.56)    11:39.63 (35.57)
       12:15.28 (35.65)    12:50.90 (35.62)    13:26.76 (35.86)    14:02.46 (35.70)
       14:38.43 (35.97)    15:13.97 (35.54)    15:49.81 (35.84)    16:25.27 (35.46)
       17:00.40 (35.13)    17:31.66 (31.26)                                        
  5 Brophy, Reid P            14 BLUE                17:40.50   17:32.50 SJO    
                  30.13     1:03.76 (33.63)     1:37.63 (33.87)     2:12.01 (34.38)
        2:46.90 (34.89)     3:22.42 (35.52)     3:58.08 (35.66)     4:33.67 (35.59)
        5:08.31 (34.64)     5:43.95 (35.64)     6:19.75 (35.80)     6:55.49 (35.74)
        7:31.22 (35.73)     8:07.03 (35.81)     8:41.92 (34.89)     9:17.03 (35.11)
        9:52.35 (35.32)    10:27.79 (35.44)    11:03.73 (35.94)    11:39.31 (35.58)
       12:15.33 (36.02)    12:50.96 (35.63)    13:27.07 (36.11)    14:02.55 (35.48)
       14:38.53 (35.98)    15:14.14 (35.61)    15:49.82 (35.68)    16:25.05 (35.23)
       17:00.10 (35.05)    17:32.50 (32.40)                                        
  6 Burke, Nicholas T         13 AZOT                17:51.46   17:35.23 SJO    
                  29.94     1:03.74 (33.80)     1:37.61 (33.87)     2:12.50 (34.89)
        2:47.56 (35.06)     3:22.15 (34.59)     3:57.15 (35.00)     4:32.33 (35.18)
        5:07.29 (34.96)     5:42.69 (35.40)     6:17.93 (35.24)     6:53.40 (35.47)
        7:29.04 (35.64)     8:04.28 (35.24)     8:39.93 (35.65)     9:15.32 (35.39)
        9:51.22 (35.90)    10:26.94 (35.72)    11:02.87 (35.93)    11:38.35 (35.48)
       12:14.25 (35.90)    12:50.01 (35.76)    13:26.07 (36.06)    14:02.24 (36.17)
       14:38.53 (36.29)    15:14.79 (36.26)    15:50.42 (35.63)    16:26.22 (35.80)
       17:01.53 (35.31)    17:35.23 (33.70)                                        
  7 Miller, Jaxx A            13 FAST                18:25.81   17:56.26 SJO    
                  31.11     1:06.21 (35.10)     1:42.63 (36.42)     2:18.43 (35.80)
        2:54.67 (36.24)     3:30.27 (35.60)     4:06.20 (35.93)     4:42.19 (35.99)
        5:17.87 (35.68)     5:54.20 (36.33)     6:30.50 (36.30)     7:06.37 (35.87)
        7:42.12 (35.75)     8:18.55 (36.43)     8:54.29 (35.74)     9:30.40 (36.11)
       10:06.95 (36.55)    10:42.84 (35.89)    11:18.94 (36.10)    11:54.79 (35.85)
       12:30.93 (36.14)    13:06.88 (35.95)    13:43.14 (36.26)    14:19.55 (36.41)
       14:55.86 (36.31)    15:31.82 (35.96)    16:08.52 (36.70)    16:45.11 (36.59)
       17:20.27 (35.16)    17:56.26 (35.99)                                        
  8 Douglas, Andrew G         13 MVN                 18:41.83   18:02.96 SJO    
                  31.74     1:07.82 (36.08)     1:43.71 (35.89)     2:21.48 (37.77)
        2:58.11 (36.63)     3:35.19 (37.08)     4:11.50 (36.31)     4:48.57 (37.07)
        5:24.60 (36.03)     6:00.65 (36.05)     6:36.64 (35.99)     7:12.79 (36.15)
        7:49.02 (36.23)     8:25.70 (36.68)     9:01.77 (36.07)     9:38.71 (36.94)
       10:14.98 (36.27)    10:52.15 (37.17)    11:28.31 (36.16)    12:04.69 (36.38)
       12:40.63 (35.94)    13:16.85 (36.22)    13:53.62 (36.77)    14:29.70 (36.08)
       15:05.53 (35.83)    15:41.84 (36.31)    16:17.84 (36.00)    16:53.74 (35.90)
       17:28.41 (34.67)    18:02.96 (34.55)                                        
  9 Chomin, Nolan M           14 AZOT                18:10.66   18:05.95 SJO    
                  30.77     1:05.60 (34.83)     1:41.36 (35.76)     2:17.01 (35.65)
        2:52.82 (35.81)     3:28.47 (35.65)     4:04.17 (35.70)     4:40.44 (36.27)
        5:16.51 (36.07)     5:52.42 (35.91)     6:29.19 (36.77)     7:05.36 (36.17)
        7:41.78 (36.42)     8:18.29 (36.51)     8:55.11 (36.82)     9:31.54 (36.43)
       10:08.50 (36.96)    10:44.84 (36.34)    11:21.17 (36.33)    11:57.63 (36.46)
       12:34.65 (37.02)    13:12.79 (38.14)    13:50.05 (37.26)    14:26.51 (36.46)
       15:03.67 (37.16)    15:40.48 (36.81)    16:18.05 (37.57)    16:54.06 (36.01)
       17:30.76 (36.70)    18:05.95 (35.19)                                        
 10 Ceranic, Riki             14 NOVA                18:09.28   18:09.88 SJO    
                  31.32     1:06.47 (35.15)     1:43.00 (36.53)     2:19.35 (36.35)
        2:55.87 (36.52)     3:32.85 (36.98)     4:09.49 (36.64)     4:46.37 (36.88)
        5:23.13 (36.76)     5:59.70 (36.57)     6:36.40 (36.70)     7:13.49 (37.09)
        7:49.98 (36.49)     8:26.69 (36.71)     9:03.47 (36.78)     9:40.33 (36.86)
       10:17.33 (37.00)    10:54.24 (36.91)    11:30.61 (36.37)    12:07.02 (36.41)
       12:43.56 (36.54)    13:19.76 (36.20)    13:56.46 (36.70)    14:33.07 (36.61)
       15:09.53 (36.46)    15:46.17 (36.64)    16:22.35 (36.18)    16:58.75 (36.40)
       17:33.95 (35.20)    18:09.88 (35.93)                                        
 11 Cullen, Matthew S         14 CITI                18:13.25   18:12.87 SJO    
                  33.80     1:11.01 (37.21)     1:48.08 (37.07)     2:25.52 (37.44)
        3:03.39 (37.87)     3:40.21 (36.82)     4:16.57 (36.36)     4:53.66 (37.09)
        5:30.11 (36.45)     6:06.89 (36.78)     6:43.09 (36.20)     7:20.19 (37.10)
        7:56.68 (36.49)     8:33.00 (36.32)     9:08.99 (35.99)     9:45.97 (36.98)
       10:22.93 (36.96)    10:59.77 (36.84)    11:35.91 (36.14)    12:12.45 (36.54)
       12:48.12 (35.67)    13:24.93 (36.81)    14:01.27 (36.34)    14:37.90 (36.63)
       15:14.50 (36.60)    15:51.10 (36.60)    16:27.76 (36.66)    17:03.97 (36.21)
       17:39.58 (35.61)    18:12.87 (33.29)                                        
 12 Roeber, Zach J            14 SCAT                18:23.39   18:13.00 SJO    
                  31.99     1:07.96 (35.97)     1:44.18 (36.22)     2:20.53 (36.35)
        2:57.76 (37.23)     3:35.07 (37.31)     4:12.20 (37.13)     4:49.10 (36.90)
        5:26.12 (37.02)     6:03.04 (36.92)     6:40.12 (37.08)     7:16.68 (36.56)
        7:53.85 (37.17)     8:31.02 (37.17)     9:07.49 (36.47)     9:44.36 (36.87)
       10:20.94 (36.58)    10:57.45 (36.51)    11:34.45 (37.00)    12:11.14 (36.69)
       12:48.08 (36.94)    13:24.82 (36.74)    14:01.61 (36.79)    14:38.48 (36.87)
       15:15.25 (36.77)    15:51.94 (36.69)    16:28.30 (36.36)    17:04.68 (36.38)
       17:40.42 (35.74)    18:13.00 (32.58)                                        
 13 Kim, Chris                14 HOLY                18:20.03   18:13.07 SJO    
                  30.18     1:04.88 (34.70)     1:39.84 (34.96)     2:15.69 (35.85)
        2:51.59 (35.90)     3:28.08 (36.49)     4:04.58 (36.50)     4:41.45 (36.87)
        5:18.36 (36.91)     5:56.24 (37.88)     6:33.74 (37.50)     7:11.28 (37.54)
        7:49.04 (37.76)     8:26.39 (37.35)     9:03.72 (37.33)     9:41.27 (37.55)
       10:18.35 (37.08)    10:55.89 (37.54)    11:33.00 (37.11)    12:10.28 (37.28)
       12:47.20 (36.92)    13:23.88 (36.68)    14:00.79 (36.91)    14:37.71 (36.92)
       15:14.29 (36.58)    15:50.76 (36.47)    16:27.38 (36.62)    17:03.99 (36.61)
       17:39.12 (35.13)    18:13.07 (33.95)                                        
 14 Simmons, Camron A         14 MVN                 18:06.50   18:13.84 SJO    
                  31.45     1:06.36 (34.91)     1:41.96 (35.60)     2:18.26 (36.30)
        2:53.90 (35.64)     3:30.08 (36.18)     4:06.45 (36.37)     4:43.16 (36.71)
        5:19.84 (36.68)     5:56.82 (36.98)     6:33.23 (36.41)     7:10.40 (37.17)
        7:46.54 (36.14)     8:23.53 (36.99)     9:00.75 (37.22)     9:37.48 (36.73)
       10:14.25 (36.77)    10:51.43 (37.18)    11:28.40 (36.97)    12:05.37 (36.97)
       12:42.08 (36.71)    13:18.96 (36.88)    13:55.48 (36.52)    14:32.83 (37.35)
       15:09.84 (37.01)    15:46.71 (36.87)    16:23.62 (36.91)    17:00.76 (37.14)
       17:37.83 (37.07)    18:13.84 (36.01)                                        
 15 Geis, Joseph E            14 MVN                 19:16.67   18:18.53 SJO    
                  32.81     1:09.26 (36.45)     1:46.03 (36.77)     2:23.64 (37.61)
        3:00.47 (36.83)     3:37.77 (37.30)     4:14.59 (36.82)     4:51.85 (37.26)
        5:28.50 (36.65)     6:05.34 (36.84)     6:42.29 (36.95)     7:19.19 (36.90)
        7:55.88 (36.69)     8:33.35 (37.47)     9:10.17 (36.82)     9:47.17 (37.00)
       10:23.68 (36.51)    11:01.16 (37.48)    11:37.64 (36.48)    12:14.08 (36.44)
       12:50.41 (36.33)    13:27.19 (36.78)    14:04.26 (37.07)    14:40.98 (36.72)
       15:17.87 (36.89)    15:55.43 (37.56)    16:32.35 (36.92)    17:08.62 (36.27)
       17:43.36 (34.74)    18:18.53 (35.17)                                        
 16 Graff, Aaron K            13 NOVA                18:57.52   18:36.89 SJO    
                  33.00     1:09.95 (36.95)     1:47.56 (37.61)     2:25.37 (37.81)
        3:02.83 (37.46)     3:40.20 (37.37)     4:17.81 (37.61)     4:56.32 (38.51)
        5:33.39 (37.07)     6:10.21 (36.82)     6:48.64 (38.43)     7:25.42 (36.78)
        8:03.10 (37.68)     8:41.10 (38.00)     9:18.45 (37.35)     9:56.41 (37.96)
       10:33.37 (36.96)    11:11.03 (37.66)    11:48.88 (37.85)    12:26.41 (37.53)
       13:04.17 (37.76)    13:41.46 (37.29)    14:18.45 (36.99)    14:56.71 (38.26)
       15:34.02 (37.31)    16:11.62 (37.60)    16:48.00 (36.38)    17:25.10 (37.10)
       18:01.53 (36.43)    18:36.89 (35.36)                                        
 17 Holmberg, Jakob D         14 MVN                 19:24.23   18:40.77 SJO    
                  33.19     1:09.95 (36.76)     1:47.35 (37.40)     2:24.46 (37.11)
        3:01.41 (36.95)     3:38.55 (37.14)     4:15.54 (36.99)     4:52.68 (37.14)
        5:30.25 (37.57)     6:06.96 (36.71)     6:44.83 (37.87)     7:21.74 (36.91)
        7:59.09 (37.35)     8:36.26 (37.17)     9:13.82 (37.56)     9:51.12 (37.30)
       10:28.53 (37.41)    11:06.25 (37.72)    11:44.08 (37.83)    12:21.73 (37.65)
       12:59.71 (37.98)    13:37.31 (37.60)    14:15.14 (37.83)    14:52.91 (37.77)
       15:31.20 (38.29)    16:09.51 (38.31)    16:47.17 (37.66)    17:25.16 (37.99)
       18:03.15 (37.99)    18:40.77 (37.62)                                        
 18 Kowalski, Alex J          13 NOVA                18:16.94   18:45.07 SJO    
                  33.56     1:11.19 (37.63)     1:48.47 (37.28)     2:26.04 (37.57)
        3:03.20 (37.16)     3:39.65 (36.45)     4:16.20 (36.55)     4:53.49 (37.29)
        5:29.91 (36.42)     6:06.42 (36.51)     6:43.31 (36.89)     7:20.69 (37.38)
        7:57.32 (36.63)     8:33.35 (36.03)     9:11.44 (38.09)     9:50.21 (38.77)
       10:27.51 (37.30)    11:05.56 (38.05)    11:43.31 (37.75)    12:21.87 (38.56)
       12:58.46 (36.59)    13:37.90 (39.44)    14:15.84 (37.94)    14:54.49 (38.65)
       15:33.49 (39.00)    16:12.59 (39.10)    16:51.25 (38.66)    17:30.10 (38.85)
       18:07.44 (37.34)    18:45.07 (37.63)                                        
 19 Woo, Kyle J               14 FAST                19:17.87   18:52.95 SJO    
                  32.54     1:09.22 (36.68)     1:46.27 (37.05)     2:23.95 (37.68)
        3:01.56 (37.61)     3:39.74 (38.18)     4:18.15 (38.41)     4:56.50 (38.35)
        5:35.16 (38.66)     6:13.57 (38.41)     6:51.93 (38.36)     7:30.58 (38.65)
        8:08.89 (38.31)     8:47.22 (38.33)     9:25.30 (38.08)    10:03.51 (38.21)
       10:41.49 (37.98)    11:19.49 (38.00)    11:57.33 (37.84)    12:35.39 (38.06)
       13:13.82 (38.43)    13:51.83 (38.01)    14:29.77 (37.94)    15:07.70 (37.93)
       15:45.31 (37.61)    16:23.19 (37.88)    17:01.21 (38.02)    17:38.97 (37.76)
       18:16.13 (37.16)    18:52.95 (36.82)                                        
 20 Hopps, Travis M           14 MVN                 18:57.32   18:54.14 SJO    
                  33.87     1:11.77 (37.90)     1:50.38 (38.61)     2:28.58 (38.20)
        3:06.82 (38.24)     3:45.08 (38.26)     4:23.22 (38.14)     5:01.54 (38.32)
        5:40.14 (38.60)     6:18.09 (37.95)     6:56.31 (38.22)     7:34.11 (37.80)
        8:12.44 (38.33)     8:50.68 (38.24)     9:28.84 (38.16)    10:06.69 (37.85)
       10:44.82 (38.13)    11:23.05 (38.23)    12:00.94 (37.89)    12:38.85 (37.91)
       13:16.63 (37.78)    13:54.64 (38.01)    14:32.77 (38.13)    15:10.63 (37.86)
       15:48.07 (37.44)    16:26.05 (37.98)    17:03.64 (37.59)    17:41.61 (37.97)
       18:18.07 (36.46)    18:54.14 (36.07)                                        
 21 Bowles, Trent S           13 CITI                19:25.89   19:01.13 SJO    
                  32.01     1:09.23 (37.22)     1:46.84 (37.61)     2:24.49 (37.65)
        3:02.09 (37.60)     3:40.43 (38.34)     4:18.73 (38.30)     4:57.08 (38.35)
        5:35.14 (38.06)     6:13.83 (38.69)     6:52.26 (38.43)     7:30.73 (38.47)
        8:08.90 (38.17)     8:47.58 (38.68)     9:25.87 (38.29)    10:03.83 (37.96)
       10:42.43 (38.60)    11:20.85 (38.42)    11:58.86 (38.01)    12:37.59 (38.73)
       13:15.89 (38.30)    13:54.43 (38.54)    14:33.19 (38.76)    15:11.65 (38.46)
       15:50.65 (39.00)    16:29.78 (39.13)    17:08.32 (38.54)    17:46.90 (38.58)
       18:25.56 (38.66)    19:01.13 (35.57)                                        
 22 Fujimoto, Dean L          13 MVN                 19:31.35   19:07.99 SJO    
                  35.85     1:14.50 (38.65)     1:51.15 (36.65)     2:28.98 (37.83)
        3:06.44 (37.46)     3:44.10 (37.66)     4:22.31 (38.21)     5:00.35 (38.04)
        5:38.51 (38.16)     6:16.42 (37.91)     6:55.64 (39.22)     7:33.41 (37.77)
        8:11.62 (38.21)     8:50.17 (38.55)     9:28.85 (38.68)    10:07.32 (38.47)
       10:46.57 (39.25)    11:25.15 (38.58)    12:03.47 (38.32)    12:41.90 (38.43)
       13:21.06 (39.16)    13:59.71 (38.65)    14:38.12 (38.41)    15:17.23 (39.11)
       15:55.49 (38.26)    16:34.46 (38.97)    17:12.87 (38.41)    17:51.40 (38.53)
       18:30.19 (38.79)    19:07.99 (37.80)                                        
 23 Casaday, Landon C         14 FAST                19:40.91   19:13.19 SJO    
                  33.35     1:10.54 (37.19)     1:38.97 (28.43)     2:25.63 (46.66)
        3:03.75 (38.12)     3:42.05 (38.30)     4:20.54 (38.49)     4:59.06 (38.52)
        5:37.54 (38.48)     6:16.74 (39.20)     6:55.32 (38.58)     7:34.04 (38.72)
        8:12.51 (38.47)     8:51.77 (39.26)     9:30.26 (38.49)    10:09.25 (38.99)
       10:48.08 (38.83)    11:26.25 (38.17)    12:04.98 (38.73)    12:44.05 (39.07)
       13:23.25 (39.20)    14:02.38 (39.13)    14:41.60 (39.22)    15:20.67 (39.07)
       16:00.36 (39.69)    16:40.16 (39.80)    17:18.93 (38.77)    17:58.43 (39.50)
       18:37.62 (39.19)    19:13.19 (35.57)                                        
 24 Bullock, Lee L            13 STOP                18:53.55   19:14.24 SJO    
                  34.45     1:13.23 (38.78)     1:52.20 (38.97)     2:31.96 (39.76)
        3:11.45 (39.49)     3:51.84 (40.39)     4:30.62 (38.78)     5:10.10 (39.48)
        5:48.85 (38.75)     6:28.06 (39.21)     7:06.80 (38.74)     7:46.06 (39.26)
        8:24.74 (38.68)     9:03.29 (38.55)     9:42.20 (38.91)    10:21.32 (39.12)
       11:00.36 (39.04)    11:39.57 (39.21)    12:18.11 (38.54)    12:56.70 (38.59)
       13:35.12 (38.42)    14:13.50 (38.38)    14:53.12 (39.62)    15:31.33 (38.21)
       16:09.67 (38.34)    16:48.89 (39.22)    17:26.49 (37.60)    18:04.40 (37.91)
       18:41.02 (36.62)    19:14.24 (33.22)                                        
 25 Hartline, Garrett A       13 MVN                 19:35.85   19:28.78 SJO    
                  34.37     1:12.80 (38.43)     1:51.09 (38.29)     2:29.64 (38.55)
        3:07.43 (37.79)     3:47.21 (39.78)     4:26.27 (39.06)     5:06.12 (39.85)
        5:45.53 (39.41)     6:24.65 (39.12)     7:03.94 (39.29)     7:43.63 (39.69)
        8:22.48 (38.85)     9:01.75 (39.27)     9:41.29 (39.54)    10:20.40 (39.11)
       11:00.15 (39.75)    11:39.58 (39.43)    12:19.19 (39.61)    12:58.38 (39.19)
       13:37.41 (39.03)    14:17.14 (39.73)    14:56.37 (39.23)    15:36.09 (39.72)
       16:15.38 (39.29)    16:54.73 (39.35)    17:33.57 (38.84)    18:12.33 (38.76)
       18:50.77 (38.44)    19:28.78 (38.01)                                        
 26 Duong, Jeremy D           13 NOVA                19:13.76   19:36.37 SJO    
                  34.58     1:13.14 (38.56)     1:51.21 (38.07)     2:29.53 (38.32)
        3:07.84 (38.31)     3:46.55 (38.71)     4:25.40 (38.85)     5:04.48 (39.08)
        5:43.30 (38.82)     6:23.15 (39.85)     7:03.30 (40.15)     7:42.90 (39.60)
        8:22.29 (39.39)     9:01.79 (39.50)     9:41.28 (39.49)    10:20.84 (39.56)
       10:59.87 (39.03)    11:39.67 (39.80)    12:18.91 (39.24)    12:58.58 (39.67)
       13:38.05 (39.47)    14:18.02 (39.97)    14:57.95 (39.93)    15:37.87 (39.92)
       16:17.88 (40.01)    16:58.00 (40.12)    17:37.62 (39.62)    18:18.05 (40.43)
       18:57.62 (39.57)    19:36.37 (38.75)                                        
 27 Cole, Alexander J         13 CULV                19:31.73   19:43.00 SJO    
                  33.11     1:10.74 (37.63)     1:48.43 (37.69)     2:26.28 (37.85)
        3:04.86 (38.58)     3:43.53 (38.67)     4:22.70 (39.17)     5:02.90 (40.20)
        5:42.66 (39.76)     6:22.92 (40.26)     7:02.36 (39.44)     7:42.60 (40.24)
        8:23.03 (40.43)     9:03.10 (40.07)     9:43.05 (39.95)    10:24.03 (40.98)
       11:04.79 (40.76)    11:45.07 (40.28)    12:25.64 (40.57)    13:05.95 (40.31)
       13:46.80 (40.85)    14:26.57 (39.77)    15:07.22 (40.65)    15:47.25 (40.03)
       16:27.53 (40.28)    17:06.96 (39.43)    17:46.87 (39.91)    18:27.27 (40.40)
       19:05.98 (38.71)    19:43.00 (37.02)                                        
 28 Tang, Sean Z              14 UN-09               19:37.45   20:48.34        
                  34.34     1:11.99 (37.65)     1:51.29 (39.30)     2:30.89 (39.60)
        3:11.50 (40.61)     3:52.45 (40.95)     4:32.68 (40.23)     5:13.82 (41.14)
        5:55.68 (41.86)     6:37.43 (41.75)     7:19.87 (42.44)     8:00.90 (41.03)
        8:43.47 (42.57)     9:24.51 (41.04)    10:06.07 (41.56)    10:48.62 (42.55)
       11:31.30 (42.68)    12:13.87 (42.57)    12:55.74 (41.87)    13:37.86 (42.12)
       14:20.66 (42.80)    15:04.45 (43.79)    15:47.54 (43.09)    16:30.99 (43.45)
       17:14.75 (43.76)    17:58.58 (43.83)    18:41.29 (42.71)    19:24.84 (43.55)
       20:07.06 (42.22)    20:48.34 (41.28)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:14.50  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:14.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Park, Tommy               14 UN-09                1:00.93    1:00.62 SJO    
                  29.62     1:00.62 (31.00)                                        
  2 Van Westering, Kai T      14 MVN                  1:01.75    1:02.03 SJO    
                  30.39     1:02.03 (31.64)                                        
  3 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 1:06.21    1:03.28 SJO    
                  31.12     1:03.28 (32.16)                                        
  4 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 1:04.85    1:03.98 SJO    
                  31.15     1:03.98 (32.83)                                        
  5 Wyett, Elijah M           14 BLUE                 1:06.03    1:04.31 SJO    
                  31.44     1:04.31 (32.87)                                        
  6 Schreck, Ayden R          14 NOVA                 1:04.75    1:04.92 SJO    
                  31.60     1:04.92 (33.32)                                        
  7 Chang, Joey A             13 NOVA                 1:06.04    1:05.19 SJO    
                  30.90     1:05.19 (34.29)                                        
  8 Li, Li X                  14 WASC                 1:06.71    1:07.09 SJO    
                  32.81     1:07.09 (34.28)                                        
B - Final
  9 Chang, Ryan               13 AZOT                 1:07.53    1:06.17 SJO    
                  32.04     1:06.17 (34.13)                                        
 10 Lou, Matthew              13 AZOT                 1:07.01    1:07.32 SJO    
                  32.71     1:07.32 (34.61)                                        
 11 Silva, Ryan M             14 DRGN                 1:08.42    1:07.71 SJO    
                  33.66     1:07.71 (34.05)                                        
 12 Bermudez, Jerald V        13 GSC                  1:09.64    1:08.41 SJO    
                  33.01     1:08.41 (35.40)                                        
 13 Teano, Ethan C            14 NOVA                 1:08.74    1:09.13 SJO    
                  33.83     1:09.13 (35.30)                                        
 14 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 1:08.74    1:09.42 SJO    
                  33.79     1:09.42 (35.63)                                        
 15 Zheng, Tony               13 NOVA                 1:08.60    1:09.92 SJO    
                  33.96     1:09.92 (35.96)                                        
 16 Lin, Rayen R              14 CITI                 1:09.66    1:09.99 SJO    
                  34.19     1:09.99 (35.80)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:14.50  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:14.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tommy               14 UN-09                1:01.00    1:00.93 SJO    
  2 Van Westering, Kai T      14 MVN                  1:02.50    1:01.75 SJO    
  3 Schreck, Ayden R          14 NOVA                 1:05.34    1:04.75 SJO    
  4 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 1:06.99    1:04.85 SJO    
  5 Wyett, Elijah M           14 BLUE                 1:05.42    1:06.03 SJO    
  6 Chang, Joey A             13 NOVA                 1:06.01    1:06.04 SJO    
  7 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 1:02.83    1:06.21 SJO    
  8 Slusiewicz, Ryan W        14 NOVA                 1:08.03    1:06.66 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Li, Li X                  14 WASC                 1:07.80    1:06.71 SJO    
 10 Lou, Matthew              13 AZOT                 1:09.49    1:07.01 SJO    
 11 Jeong, Joshua             14 DRGN                 1:12.69    1:07.39 SJO    
 12 Chang, Ryan               13 AZOT                 1:05.99    1:07.53 SJO    
 13 Silva, Ryan M             14 DRGN                 1:06.76    1:08.42 SJO    
 14 Zheng, Tony               13 NOVA                 1:11.61    1:08.60 SJO    
 15 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 1:09.58    1:08.74 SJO    
 15 Teano, Ethan C            14 NOVA                 1:12.33    1:08.74 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Medvedev, Max             13 HOLY                 1:09.38    1:08.96 SJO    
 18 Tran, Gavin V             14 NOVA                 1:08.86    1:09.04 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cho, Ben S                14 AZOT                 1:07.93   J1:09.04 SJO    
 20 Bermudez, Jerald V        13 GSC                  1:09.14    1:09.64 SJO    
 21 Lin, Rayen R              14 CITI                 1:10.07    1:09.66 SJO    
 22 Robbins, Zach J           14 MVN                  1:12.80    1:09.77 SJO    
 23 Sumino, Cole T            13 NOVA                 1:12.05    1:09.98 SJO    
 24 Olquin, Nicholas G        14 RIPT                 1:12.51    1:10.41 SJO    
 25 Ceranic, Riki             14 NOVA                 1:10.08    1:10.79 SJO    
 26 Chai, Matthew D           14 FAST                 1:11.42    1:10.82 SJO    
 27 Alvaro, Paolo L           13 UN-05                1:12.87    1:11.50 SJO    
 28 Holmberg, Jakob D         14 MVN                  1:14.35    1:11.56 SJO    
 29 Hatcher, Ryan L           14 AZOT                 1:11.87    1:11.64 SJO    
 30 Fujimoto, Dean L          13 MVN                  1:12.90    1:11.86 SJO    
 31 Roeber, Zach J            14 SCAT                 1:14.40    1:12.24 SJO    
 32 *Loke, Malcolm H          13 WASC                 1:13.92    1:12.32 SJO    
 33 Nugent, Jack J            13 NOVA                 1:12.09    1:12.39 SJO    
 34 Ding, Henry               13 AZOT                 1:13.81    1:12.42 SJO    
 35 Kiryukhin, Artem          14 GSC                  1:13.51    1:12.60 SJO    
 36 Cehelnik, Hunter B        13 NOVA                 1:13.47    1:13.00 SJO    
 37 Cruz, Ethan H             14 GSC                  1:12.01    1:13.21 SJO    
 38 Wang, Evan S              13 NOVA                 1:13.98    1:13.67 SJO    
 39 Saeedi, Brandon B         13 NOVA                 1:13.07    1:13.74 SJO    
 40 Cole, Alexander J         13 CULV                 1:10.84    1:13.82 SJO    
 40 Chua, Ethan J             13 UN-09                1:13.79    1:13.82 SJO    
 42 Luu, James M              13 RIPT                 1:14.05    1:14.08 SJO    
 43 Chow, Cullen E            13 NOVA                 1:12.29    1:14.14 SJO    
 44 Chen, Guanting N          14 RIPT                 1:12.28    1:14.47 SJO    
 45 Friedman, Ryan S          13 FAST                 1:14.40    1:14.51        
 46 Chen, Gabriel T           14 SACA                 1:13.15    1:14.76        
 47 Sech, Noah L              13 SCAT                 1:14.19    1:14.94        
 48 Bowles, Trent S           13 CITI                 1:14.69    1:14.98        
 49 Vuong, Tyler Q            14 NOVA                 1:13.83    1:15.35        
 50 Mirsafian, Cyrus H        14 AZOT                 1:11.71    1:15.49        
 51 Schmitt, David A          13 NOVA                 1:14.28    1:15.84        
 52 Ng, Titus H               14 SACA                 1:13.08    1:16.59        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:41.90  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:41.90
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Najera, Humberto          13 NOVA                 2:16.87    2:11.14 SJO    
                  30.68     1:04.35 (33.67)     1:38.15 (33.80)     2:11.14 (32.99)
  2 Park, Tommy               14 UN-09                2:15.53    2:13.12 SJO    
                  31.29     1:05.20 (33.91)     1:39.41 (34.21)     2:13.12 (33.71)
  3 Yakubik, Zack A           14 CITI                 2:16.74    2:14.97 SJO    
                  32.04     1:06.24 (34.20)     1:40.62 (34.38)     2:14.97 (34.35)
  4 Van Westering, Kai T      14 MVN                  2:17.48    2:16.58 SJO    
                  32.05     1:06.56 (34.51)     1:41.82 (35.26)     2:16.58 (34.76)
  5 Cai, Allen                13 NOVA                 2:19.38    2:17.96 SJO    
                  32.07     1:07.45 (35.38)     1:42.84 (35.39)     2:17.96 (35.12)
  6 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 2:20.44    2:19.74 SJO    
                  32.92     1:08.09 (35.17)     1:44.11 (36.02)     2:19.74 (35.63)
  7 Slusiewicz, Ryan W        14 NOVA                 2:21.98    2:22.01 SJO    
                  33.52     1:08.96 (35.44)     1:45.92 (36.96)     2:22.01 (36.09)
  8 Schreck, Ayden R          14 NOVA                 2:21.94    2:23.39 SJO    
                  33.37     1:09.30 (35.93)     1:46.93 (37.63)     2:23.39 (36.46)
B - Final
  9 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 2:22.81    2:16.51 SJO    
                  31.83     1:06.38 (34.55)     1:41.70 (35.32)     2:16.51 (34.81)
 10 Wyett, Elijah M           14 BLUE                 2:24.05    2:19.54 SJO    
                  33.47     1:09.33 (35.86)     1:44.29 (34.96)     2:19.54 (35.25)
 11 Morgan, Keller M          13 GSC                  2:24.72    2:21.39 SJO    
                  33.87     1:09.55 (35.68)     1:45.91 (36.36)     2:21.39 (35.48)
 12 Chang, Ryan               13 AZOT                 2:25.67    2:26.84 SJO    
                  33.31     1:10.67 (37.36)     1:50.12 (39.45)     2:26.84 (36.72)
 13 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 2:28.88    2:27.73 SJO    
                  35.11     1:12.38 (37.27)     1:50.62 (38.24)     2:27.73 (37.11)
 14 Medvedev, Max             13 HOLY                 2:27.97    2:27.78 SJO    
                  34.06     1:11.10 (37.04)     1:49.99 (38.89)     2:27.78 (37.79)
 15 Cernich, Kai D            14 NOVA                 2:27.02    2:27.97 SJO    
                  33.33     1:11.34 (38.01)     1:50.17 (38.83)     2:27.97 (37.80)
 16 Cullen, Matthew S         14 CITI                 2:29.40    2:33.40 SJO    
                  35.24     1:14.47 (39.23)     1:54.68 (40.21)     2:33.40 (38.72)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:41.90  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:41.90
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tommy               14 UN-09                2:14.30    2:15.53 SJO    
                                1:05.34 ( )   2:15.53 (1:10.19)                    
  2 Yakubik, Zack A           14 CITI                 2:17.32    2:16.74 SJO    
                                1:06.48 ( )   2:16.74 (1:10.26)                    
  3 Najera, Humberto          13 NOVA                 2:13.32    2:16.87 SJO    
                                1:05.53 ( )   2:16.87 (1:11.34)                    
  4 Van Westering, Kai T      14 MVN                  2:17.71    2:17.48 SJO    
                                1:06.89 ( )   2:17.48 (1:10.59)                    
  5 Cai, Allen                13 NOVA                 2:18.29    2:19.38 SJO    
                                1:06.51 ( )   2:19.38 (1:12.87)                    
  6 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 2:19.28    2:20.44 SJO    
                                1:08.82 ( )   2:20.44 (1:11.62)                    
  7 Schreck, Ayden R          14 NOVA                 2:23.57    2:21.94 SJO    
                                1:08.84 ( )   2:21.94 (1:13.10)                    
  8 Slusiewicz, Ryan W        14 NOVA                 2:24.25    2:21.98 SJO    
                                1:09.00 ( )   2:21.98 (1:12.98)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 2:18.54    2:22.81 SJO    
                                1:10.18 ( )   2:22.81 (1:12.63)                    
 10 Wyett, Elijah M           14 BLUE                 2:19.37    2:24.05 SJO    
                                1:09.63 ( )   2:24.05 (1:14.42)                    
 11 Morgan, Keller M          13 GSC                  2:27.45    2:24.72 SJO    
                                1:10.34 ( )   2:24.72 (1:14.38)                    
 12 Chang, Ryan               13 AZOT                 2:22.92    2:25.67 SJO    
                                1:10.13 ( )   2:25.67 (1:15.54)                    
 13 Cernich, Kai D            14 NOVA                 2:32.89    2:27.02 SJO    
                                1:12.17 ( )   2:27.02 (1:14.85)                    
 14 Medvedev, Max             13 HOLY                 2:34.83    2:27.97 SJO    
                                1:10.85 ( )   2:27.97 (1:17.12)                    
 15 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 2:34.05    2:28.88 SJO    
                                1:12.84 ( )   2:28.88 (1:16.04)                    
 16 Cullen, Matthew S         14 CITI                 2:37.91    2:29.40 SJO    
                                1:13.63 ( )   2:29.40 (1:15.77)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chai, Matthew D           14 FAST                 2:32.87    2:29.71 SJO    
                                1:14.50 ( )   2:29.71 (1:15.21)                    
 18 Lin, Rayen R              14 CITI                 2:31.28    2:29.75 SJO    
                                1:11.47 ( )   2:29.75 (1:18.28)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bermudez, Jerald V        13 GSC                  2:32.07    2:30.56 SJO    
                                1:13.41 ( )   2:30.56 (1:17.15)                    
 20 Zheng, Tony               13 NOVA                 2:28.80    2:30.73 SJO    
                                1:11.51 ( )   2:30.73 (1:19.22)                    
 21 Holmberg, Jakob D         14 MVN                  2:39.06    2:30.91 SJO    
                                1:13.28 ( )   2:30.91 (1:17.63)                    
 22 Robbins, Zach J           14 MVN                  2:32.22    2:31.13 SJO    
                                1:12.95 ( )   2:31.13 (1:18.18)                    
 23 Cole, Alexander J         13 CULV                 2:33.78    2:31.26 SJO    
                                1:13.39 ( )   2:31.26 (1:17.87)                    
 24 Jeong, Joshua             14 DRGN                 2:36.67    2:31.38 SJO    
                                1:14.44 ( )   2:31.38 (1:16.94)                    
 25 Chomin, Nolan M           14 AZOT                 2:33.73    2:31.95 SJO    
                                1:14.33 ( )   2:31.95 (1:17.62)                    
 26 Nugent, Jack J            13 NOVA                 2:33.24    2:31.97 SJO    
                                1:15.12 ( )   2:31.97 (1:16.85)                    
 27 Li, Aaron H               13 AZOT                 2:35.32    2:32.93 SJO    
                                1:14.58 ( )   2:32.93 (1:18.35)                    
 28 Ceranic, Riki             14 NOVA                 2:29.24    2:34.13 SJO    
                                1:14.75 ( )   2:34.13 (1:19.38)                    
 29 Fujimoto, Dean L          13 MVN                  2:35.56    2:34.38 SJO    
                                1:16.72 ( )   2:34.38 (1:17.66)                    
 30 Bullock, Lee L            13 STOP                 2:40.47    2:35.03 SJO    
                                1:15.70 ( )   2:35.03 (1:19.33)                    
 30 Kowalski, Alex J          13 NOVA                 2:36.24    2:35.03 SJO    
                                1:17.05 ( )   2:35.03 (1:17.98)                    
 32 Yang, Adam L              14 NOVA                 2:39.18    2:35.20 SJO    
                                1:15.27 ( )   2:35.20 (1:19.93)                    
 33 Sech, Noah L              13 SCAT                 2:41.21    2:35.37 SJO    
                                1:16.01 ( )   2:35.37 (1:19.36)                    
 34 Wang, Evan S              13 NOVA                 2:36.76    2:35.58 SJO    
                                1:16.32 ( )   2:35.58 (1:19.26)                    
 35 Saeedi, Brandon B         13 NOVA                 2:38.57    2:36.21 SJO    
                                1:16.26 ( )   2:36.21 (1:19.95)                    
 36 Hatcher, Ryan L           14 AZOT                 2:37.24    2:36.39 SJO    
                                1:15.14 ( )   2:36.39 (1:21.25)                    
 37 Tran, Don S               14 NOVA                 2:35.43    2:37.21 SJO    
                                1:17.76 ( )   2:37.21 (1:19.45)                    
 38 Yun, Kevin Y              14 NOVA                 2:36.91    2:37.52 SJO    
                                1:18.43 ( )   2:37.52 (1:19.09)                    
 39 Kiryukhin, Artem          14 GSC                  2:36.80    2:37.57 SJO    
                                1:14.05 ( )   2:37.57 (1:23.52)                    
 40 Ham, Kaito D              14 RIPT                 2:36.96    2:38.75 SJO    
                                1:17.00 ( )   2:38.75 (1:21.75)                    
 41 Edmonds, Grant m          13 SPLA                 2:40.27    2:38.98 SJO    
                                1:17.05 ( )   2:38.98 (1:21.93)                    
 42 Teshiba, Darren R         14 NOVA                 2:39.70    2:39.36 SJO    
                                1:17.68 ( )   2:39.36 (1:21.68)                    
 43 Hartline, Garrett A       13 MVN                  2:39.58    2:39.79 SJO    
                                1:18.33 ( )   2:39.79 (1:21.46)                    
 44 Chua, Ethan J             13 UN-09                2:40.68    2:41.12 SJO    
                                1:17.91 ( )   2:41.12 (1:23.21)                    
 45 Schmitt, David A          13 NOVA                 2:37.94    2:41.84 SJO    
                                1:19.40 ( )   2:41.84 (1:22.44)                    
 46 Cruz, Ethan H             14 GSC                  2:36.19    2:41.87 SJO    
                                1:17.86 ( )   2:41.87 (1:24.01)                    
 47 Ding, Henry               13 AZOT                 2:41.19    2:42.61        
                                1:16.92 ( )   2:42.61 (1:25.69)                    
 48 Vuong, Tyler Q            14 NOVA                 2:38.44    2:44.56        
                                1:21.21 ( )   2:44.56 (1:23.35)                    
 49 Chou, Christopher Y       14 WASC                 2:41.21    2:46.63        
                                1:20.42 ( )   2:46.63 (1:26.21)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:23.60  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:23.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Leung, Christopher C      13 NOVA                 1:09.48    1:10.12 SJO    
                  33.01     1:10.12 (37.11)                                        
  2 Lou, Matthew              13 AZOT                 1:10.86    1:10.25 SJO    
                  32.96     1:10.25 (37.29)                                        
  3 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  1:12.16    1:12.07 SJO    
                  34.12     1:12.07 (37.95)                                        
  4 Kim, Elliot H             14 CITI                 1:13.55    1:12.66 SJO    
                  34.13     1:12.66 (38.53)                                        
  5 Morgan, Keller M          13 GSC                  1:14.37    1:12.85 SJO    
                  34.80     1:12.85 (38.05)                                        
  6 Lin, Rayen R              14 CITI                 1:13.65    1:14.07 SJO    
                  35.21     1:14.07 (38.86)                                        
  7 Cheung, Zackary O         14 UN-08                1:14.49    1:14.56 SJO    
                  35.40     1:14.56 (39.16)                                        
  8 Douglas, Andrew G         13 MVN                  1:15.38    1:15.32 SJO    
                  35.81     1:15.32 (39.51)                                        
B - Final
  9 Chang, Joey A             13 NOVA                 1:16.38    1:14.62 SJO    
                  35.30     1:14.62 (39.32)                                        
 10 Cho, Ben S                14 AZOT                 1:15.50    1:14.66 SJO    
                  35.08     1:14.66 (39.58)                                        
 11 Hess, Donovan A           14 MVN                  1:16.24    1:14.69 SJO    
                  35.48     1:14.69 (39.21)                                        
 12 Lee, Patrick B            14 NOVA                 1:15.87    1:15.24 SJO    
                  35.55     1:15.24 (39.69)                                        
 13 Gavino, Ranger            13 BLUE                 1:15.71    1:15.25 SJO    
                  36.19     1:15.25 (39.06)                                        
 14 Haddad, Ryan L            13 CITI                 1:16.52    1:16.71 SJO    
                  36.09     1:16.71 (40.62)                                        
 15 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 1:16.96    1:17.22 SJO    
                  37.04     1:17.22 (40.18)                                        
 16 Cernich, Kai D            14 NOVA                 1:16.80    1:17.34 SJO    
                  37.73     1:17.34 (39.61)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:23.60  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:23.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leung, Christopher C      13 NOVA                 1:11.82    1:09.48 SJO    
  2 Lou, Matthew              13 AZOT                 1:11.02    1:10.86 SJO    
  3 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  1:13.96    1:12.16 SJO    
  4 Kim, Elliot H             14 CITI                 1:15.70    1:13.55 SJO    
  5 Lin, Rayen R              14 CITI                 1:16.58    1:13.65 SJO    
  6 Morgan, Keller M          13 GSC                  1:14.03    1:14.37 SJO    
  7 Cheung, Zackary O         14 UN-08                1:16.66    1:14.49 SJO    
  8 Douglas, Andrew G         13 MVN                  1:17.35    1:15.38 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cho, Ben S                14 AZOT                 1:18.78    1:15.50 SJO    
 10 Gavino, Ranger            13 BLUE                 1:17.70    1:15.71 SJO    
 11 Lee, Patrick B            14 NOVA                 1:16.71    1:15.87 SJO    
 12 Hess, Donovan A           14 MVN                  1:14.68    1:16.24 SJO    
 13 Chang, Joey A             13 NOVA                 1:17.68    1:16.38 SJO    
 14 Haddad, Ryan L            13 CITI                 1:19.03    1:16.52 SJO    
 15 Cernich, Kai D            14 NOVA                 1:21.63    1:16.80 SJO    
 16 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 1:17.85    1:16.96 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Witting, Luke             13 NOVA                 1:21.39    1:17.43 SJO    
 18 Shin, Preston J           13 FAST                 1:19.82    1:17.80 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Karacic, Antony           14 NOVA                 1:19.48    1:17.85 SJO    
 20 Quach, Cody D             14 NOVA                 1:21.29    1:17.95 SJO    
 21 Nguyen, Genesis T         13 RIPT                 1:18.64    1:17.96 SJO    
 22 Zhu, Eric H               13 NOVA                 1:15.03    1:17.98 SJO    
 23 Perez, Christian R        13 AZOT                 1:18.04    1:18.43 SJO    
 24 Vuong, Tyler Q            14 NOVA                 1:17.02    1:18.69 SJO    
 25 Bowman, Charlie V         13 SCAT                 1:22.05    1:18.77 SJO    
 26 Duong, Kenneth T          14 NOVA                 1:19.27    1:18.93 SJO    
 27 Tran, Don S               14 NOVA                 1:19.35    1:19.00 SJO    
 28 Woo, Kyle J               14 FAST                 1:19.27    1:19.11 SJO    
 29 Deramos, Jordan A         13 GSC                  1:22.15    1:19.55 SJO    
 30 Dilao, Diego C            13 MVN                  1:20.73    1:19.73 SJO    
 31 Yang, Adam L              14 NOVA                 1:20.37    1:20.06 SJO    
 32 Wang, Evan S              13 NOVA                 1:20.16    1:20.35 SJO    
 33 Chang, Kyle               13 SEAL                 1:19.66    1:20.37 SJO    
 34 Luu, Huy D                14 GSC                  1:22.32    1:20.40 SJO    
 35 Argueta, Nazaret A        13 JCA                  1:23.03    1:20.49 SJO    
 36 Ponce, Maximilliano L     14 SEAL                 1:20.61    1:20.98 SJO    
 37 Barseghian, Calvin E      14 MVN                  1:21.09    1:21.05 SJO    
 38 Chai, Matthew D           14 FAST                 1:19.72    1:21.21 SJO    
 39 Fezzi, Oliver R           14 NOVA                 1:18.84    1:21.22 SJO    
 40 Loo, Kanoa A              14 AZOT                 1:22.46    1:21.44 SJO    
 41 Matsuda, Connor J         14 RIPT                 1:22.35    1:21.49 SJO    
 42 Zelmer, Luca K            14 MVN                  1:19.44    1:21.95 SJO    
 43 Hong, Kevin B             14 NOVA                 1:21.24    1:22.03 SJO    
 44 Chen, Jeffrey             14 UN-11                1:22.98    1:22.14 SJO    
 45 Frey, Matthew W           14 CITI                 1:22.96    1:22.19 SJO    
 46 Jocson, Kyan J            13 NOVA                 1:23.18    1:23.17 SJO    
 47 Surjadinata, James        14 STOP                 1:20.49    1:23.61        
 48 Yun, Kevin Y              14 NOVA                 1:22.68    1:24.03        
 49 Albertson, Kai R          13 CULV                 1:22.90    1:24.55        
 50 Ouyeung, Ethan            13 AZOT                 1:22.77    1:24.66        
 51 Ng, Titus H               14 SACA                 1:22.76    1:24.77        
 52 Silva, Ryan M             14 DRGN                 1:20.27    1:25.37        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:01.00  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  3:01.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Leung, Christopher C      13 NOVA                 2:32.46    2:30.99 SJO    
                  34.11     1:12.63 (38.52)     1:52.08 (39.45)     2:30.99 (38.91)
  2 Park, Tommy               14 UN-09                2:34.06    2:31.15 SJO    
                  34.41     1:12.82 (38.41)     1:51.63 (38.81)     2:31.15 (39.52)
  3 Brophy, Reid P            14 BLUE                 2:39.52    2:31.35 SJO    
                  34.46     1:11.34 (36.88)     1:50.54 (39.20)     2:31.35 (40.81)
  4 Lou, Matthew              13 AZOT                 2:33.14    2:33.22 SJO    
                  34.82     1:13.65 (38.83)     1:53.24 (39.59)     2:33.22 (39.98)
  5 Morgan, Keller M          13 GSC                  2:36.08    2:35.13 SJO    
                  35.62     1:15.66 (40.04)     1:55.24 (39.58)     2:35.13 (39.89)
  6 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  2:39.42    2:36.06 SJO    
                  35.54     1:15.08 (39.54)     1:55.60 (40.52)     2:36.06 (40.46)
  7 Lin, Rayen R              14 CITI                 2:39.76    2:38.29 SJO    
                  35.87     1:15.87 (40.00)     1:56.84 (40.97)     2:38.29 (41.45)
  8 Douglas, Andrew G         13 MVN                  2:40.72    2:40.11 SJO    
                  37.08     1:17.61 (40.53)     1:59.24 (41.63)     2:40.11 (40.87)
B - Final
  9 Gavino, Ranger            13 BLUE                 2:42.03    2:39.40 SJO    
                  36.97     1:18.85 (41.88)     2:00.40 (41.55)     2:39.40 (39.00)
 10 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  2:44.60    2:41.54 SJO    
                  37.78     1:18.66 (40.88)     2:00.69 (42.03)     2:41.54 (40.85)
 11 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  2:43.50    2:42.00 SJO    
                  38.32     1:19.75 (41.43)     2:01.34 (41.59)     2:42.00 (40.66)
 12 Haddad, Ryan L            13 CITI                 2:44.79    2:43.96 SJO    
                  37.88     1:19.69 (41.81)     2:02.07 (42.38)     2:43.96 (41.89)
 13 Witting, Luke             13 NOVA                 2:44.25    2:44.37 SJO    
                  36.85     1:19.50 (42.65)     2:02.55 (43.05)     2:44.37 (41.82)
 14 Martir, Ray R             13 SET                  2:46.18    2:45.18 SJO    
                  37.13     1:19.34 (42.21)     2:02.86 (43.52)     2:45.18 (42.32)
 15 Chow, Cullen E            13 NOVA                 2:46.57    2:45.74 SJO    
                  36.84     1:18.88 (42.04)     2:03.16 (44.28)     2:45.74 (42.58)
 16 Kim, Elliot H             14 CITI                 2:44.66    2:45.78 SJO    
                  37.87     1:20.42 (42.55)     2:02.99 (42.57)     2:45.78 (42.79)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:01.00  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  3:01.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leung, Christopher C      13 NOVA                 2:33.25    2:32.46 SJO    
                                1:13.76 ( )   2:32.46 (1:18.70)                    
  2 Lou, Matthew              13 AZOT                 2:34.45    2:33.14 SJO    
                                1:13.22 ( )   2:33.14 (1:19.92)                    
  3 Park, Tommy               14 UN-09                2:33.23    2:34.06 SJO    
                                1:14.35 ( )   2:34.06 (1:19.71)                    
  4 Morgan, Keller M          13 GSC                  2:35.38    2:36.08 SJO    
                                1:16.20 ( )   2:36.08 (1:19.88)                    
  5 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  2:44.63    2:39.42 SJO    
                                1:17.69 ( )   2:39.42 (1:21.73)                    
  6 Brophy, Reid P            14 BLUE                 2:33.62    2:39.52 SJO    
                                1:16.48 ( )   2:39.52 (1:23.04)                    
  7 Lin, Rayen R              14 CITI                 2:41.94    2:39.76 SJO    
                                1:16.05 ( )   2:39.76 (1:23.71)                    
  8 Douglas, Andrew G         13 MVN                  2:41.84    2:40.72 SJO    
                                1:17.99 ( )   2:40.72 (1:22.73)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gavino, Ranger            13 BLUE                 2:42.18    2:42.03 SJO    
                                1:19.13 ( )   2:42.03 (1:22.90)                    
 10 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  2:48.76    2:43.50 SJO    
                                1:20.82 ( )   2:43.50 (1:22.68)                    
 11 Witting, Luke             13 NOVA                 2:52.98    2:44.25 SJO    
                                1:19.32 ( )   2:44.25 (1:24.93)                    
 12 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  2:46.38    2:44.60 SJO    
                                1:18.88 ( )   2:44.60 (1:25.72)                    
 13 Kim, Elliot H             14 CITI                 2:48.17    2:44.66 SJO    
                                1:19.27 ( )   2:44.66 (1:25.39)                    
 14 Haddad, Ryan L            13 CITI                 2:47.77    2:44.79 SJO    
                                1:20.38 ( )   2:44.79 (1:24.41)                    
 15 Martir, Ray R             13 SET                  2:42.46    2:46.18 SJO    
                                1:17.57 ( )   2:46.18 (1:28.61)                    
 16 Chow, Cullen E            13 NOVA                 2:52.41    2:46.57 SJO    
                                1:19.34 ( )   2:46.57 (1:27.23)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hess, Donovan A           14 MVN                  2:38.29    2:46.78 SJO    
                                1:18.55 ( )   2:46.78 (1:28.23)                    
 18 Cernich, Kai D            14 NOVA                 2:49.09    2:47.23 SJO    
                                1:22.23 ( )   2:47.23 (1:25.00)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pan, Prinston K           14 NOVA                 2:51.03    2:47.57 SJO    
                                1:21.03 ( )   2:47.57 (1:26.54)                    
 20 Tran, Don S               14 NOVA                 2:46.76    2:47.90 SJO    
                                1:21.22 ( )   2:47.90 (1:26.68)                    
 21 Lee, Patrick B            14 NOVA                 2:45.99    2:47.95 SJO    
                                1:18.74 ( )   2:47.95 (1:29.21)                    
 22 Cheung, Zackary O         14 UN-08                2:47.11    2:48.00 SJO    
                                1:21.17 ( )   2:48.00 (1:26.83)                    
 23 Barseghian, Calvin E      14 MVN                  2:51.81    2:48.21 SJO    
                                1:22.54 ( )   2:48.21 (1:25.67)                    
 24 Woo, Kyle J               14 FAST                 2:54.19    2:49.28 SJO    
                                1:19.80 ( )   2:49.28 (1:29.48)                    
 25 Yang, Baron C             14 FAST                 2:49.35    2:49.45 SJO    
                                1:19.81 ( )   2:49.45 (1:29.64)                    
 26 Diaz, Bradley M           14 CITI                 2:47.00    2:50.46 SJO    
                                1:22.29 ( )   2:50.46 (1:28.17)                    
 27 Llata, Raymond R          14 NOVA                 2:49.65    2:51.16 SJO    
                                1:21.98 ( )   2:51.16 (1:29.18)                    
 28 Vuong, Tyler Q            14 NOVA                 2:52.98    2:52.23 SJO    
                                1:22.26 ( )   2:52.23 (1:29.97)                    
 29 Nugent, Jack J            13 NOVA                 2:55.34    2:52.37 SJO    
                                1:24.42 ( )   2:52.37 (1:27.95)                    
 30 Nguyen, Genesis T         13 RIPT                 2:53.24    2:52.39 SJO    
                                1:24.81 ( )   2:52.39 (1:27.58)                    
 31 Zhu, Eric H               13 NOVA                 2:46.15    2:52.44 SJO    
                                1:22.32 ( )   2:52.44 (1:30.12)                    
 32 Wang, Evan S              13 NOVA                 2:55.06    2:52.52 SJO    
                                1:22.78 ( )   2:52.52 (1:29.74)                    
 33 Deramos, Jordan A         13 GSC                  2:52.84    2:52.55 SJO    
                                1:21.09 ( )   2:52.55 (1:31.46)                    
 34 Quach, Cody D             14 NOVA                 2:58.32    2:52.58 SJO    
                                1:23.64 ( )   2:52.58 (1:28.94)                    
 35 Perez, Christian R        13 AZOT                 2:50.36    2:53.02 SJO    
                                1:22.77 ( )   2:53.02 (1:30.25)                    
 36 Dilao, Diego C            13 MVN                  2:56.74    2:53.22 SJO    
                                1:25.27 ( )   2:53.22 (1:27.95)                    
 37 Ponce, Maximilliano L     14 SEAL                 2:52.79    2:53.53 SJO    
                                1:22.63 ( )   2:53.53 (1:30.90)                    
 38 Shin, Preston J           13 FAST                 2:53.22    2:55.93 SJO    
                                1:25.34 ( )   2:55.93 (1:30.59)                    
 39 Kim, Chris                14 HOLY                 2:59.63    2:55.95 SJO    
                                1:24.63 ( )   2:55.95 (1:31.32)                    
 40 Albertson, Kai R          13 CULV                 2:59.49    2:56.93 SJO    
                                1:26.11 ( )   2:56.93 (1:30.82)                    
 41 Constantino, Cole D       14 CMAC                 2:58.99    2:57.25 SJO    
                                1:25.67 ( )   2:57.25 (1:31.58)                    
 42 Loo, Kanoa A              14 AZOT                 2:58.41    2:57.26 SJO    
                                1:25.16 ( )   2:57.26 (1:32.10)                    
 43 Matsuda, Connor J         14 RIPT                 2:58.48    2:58.78 SJO    
                                1:22.81 ( )   2:58.78 (1:35.97)                    
 44 Luu, Huy D                14 GSC                  2:56.44    2:59.66 SJO    
                                1:24.21 ( )   2:59.66 (1:35.45)                    
 45 Frey, Matthew W           14 CITI                 3:00.28    2:59.91 SJO    
                                1:27.04 ( )   2:59.91 (1:32.87)                    
 46 Surjadinata, James        14 STOP                 3:00.96    3:02.86        
                                1:25.87 ( )   3:02.86 (1:36.99)                    
 47 Ouyeung, Ethan            13 AZOT                 2:58.02    3:03.30        
                                1:25.61 ( )   3:03.30 (1:37.69)                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:11.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Park, Tommy               14 UN-09                  59.67      58.89 SJO    
                  27.56       58.89 (31.33)                                        
  2 Van Westering, Kai T      14 MVN                  1:00.33      59.60 SJO    
                  28.20       59.60 (31.40)                                        
  3 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 1:01.23    1:00.17 SJO    
                  27.67     1:00.17 (32.50)                                        
  4 Cha, Jeffrey S            14 SEAL                 1:01.00    1:00.30 SJO    
                  28.36     1:00.30 (31.94)                                        
  5 Najera, Humberto          13 NOVA                 1:00.77    1:00.60 SJO    
                  28.16     1:00.60 (32.44)                                        
  6 Kharun, Ilya              13 BLUE                 1:00.80    1:00.95 SJO    
                  29.03     1:00.95 (31.92)                                        
  7 Zerpa, Ryan C             14 CULV                 1:00.85    1:01.18 SJO    
                  28.37     1:01.18 (32.81)                                        
  8 Leung, Christopher C      13 NOVA                 1:00.84    1:02.00 SJO    
                  28.90     1:02.00 (33.10)                                        
B - Final
  9 Li, Li X                  14 WASC                 1:03.27    1:01.74 SJO    
                  27.94     1:01.74 (33.80)                                        
 10 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 1:02.67    1:01.81 SJO    
                  28.73     1:01.81 (33.08)                                        
 11 Miller, Wyatt C           14 SCAT                 1:02.16    1:02.09 SJO    
                  29.08     1:02.09 (33.01)                                        
 12 Lee, Kevin K              14 SWRD                 1:02.18    1:02.25 SJO    
                  29.25     1:02.25 (33.00)                                        
 13 Tran, Gavin V             14 NOVA                 1:03.02    1:02.46 SJO    
                  29.52     1:02.46 (32.94)                                        
 14 Chen, Jeffrey             14 UN-11                1:02.59    1:02.56 SJO    
                  29.00     1:02.56 (33.56)                                        
 15 Park, Carter K            14 NOVA                 1:02.67    1:02.69 SJO    
                  29.17     1:02.69 (33.52)                                        
 16 Aistars, Anders R         14 MVN                  1:03.04    1:03.22 SJO    
                  29.94     1:03.22 (33.28)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.20  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  1:11.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tommy               14 UN-09                  59.75      59.67 SJO    
  2 Van Westering, Kai T      14 MVN                  1:02.41    1:00.33 SJO    
  3 Najera, Humberto          13 NOVA                   59.85    1:00.77 SJO    
  4 Kharun, Ilya              13 BLUE                 1:01.53    1:00.80 SJO    
  5 Leung, Christopher C      13 NOVA                 1:03.90    1:00.84 SJO    
  6 Zerpa, Ryan C             14 CULV                 1:00.78    1:00.85 SJO    
  7 Cha, Jeffrey S            14 SEAL                 1:02.81    1:01.00 SJO    
  8 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 1:05.14    1:01.23 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miller, Wyatt C           14 SCAT                 1:04.55    1:02.16 SJO    
 10 Lee, Kevin K              14 SWRD                 1:01.96    1:02.18 SJO    
 11 Chen, Jeffrey             14 UN-11                1:04.45    1:02.59 SJO    
 12 Park, Carter K            14 NOVA                 1:03.16    1:02.67 SJO    
 12 Schott, Mitchell H        13 NOVA                 1:01.46    1:02.67 SJO    
 14 Tran, Gavin V             14 NOVA                 1:03.80    1:03.02 SJO    
 15 Aistars, Anders R         14 MVN                  1:02.65    1:03.04 SJO    
 16 Li, Li X                  14 WASC                 1:01.51    1:03.27 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Taylor, Noah N            14 MVN                  1:03.51    1:03.28 SJO    
 18 Lou, Matthew              13 AZOT                 1:04.13    1:03.63 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Diaz, Bradley M           14 CITI                 1:04.87    1:03.75 SJO    
 20 Cho, Ben S                14 AZOT                 1:02.93    1:03.97 SJO    
 21 Olquin, Nicholas G        14 RIPT                 1:03.69    1:04.28 SJO    
 22 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 1:07.39    1:04.66 SJO    
 23 Herman, Jaden N           13 UN-04                1:05.89    1:04.75 SJO    
 24 Silva, Ryan M             14 DRGN                 1:05.32    1:04.81 SJO    
 25 Chan, Caleb Y             14 NOVA                 1:06.45    1:04.85 SJO    
 26 Yakubik, Zack A           14 CITI                 1:05.44    1:04.95 SJO    
 27 Chang, Ryan               13 AZOT                 1:06.46    1:05.17 SJO    
 28 Alvaro, Paolo L           13 UN-05                1:09.11    1:05.54 SJO    
 29 Karacic, Antony           14 NOVA                 1:08.63    1:06.44 SJO    
 30 Tester, Cruz D            13 SET                  1:07.68    1:06.46 SJO    
 31 Zheng, Tony               13 NOVA                 1:06.65    1:06.55 SJO    
 32 Schreck, Ayden R          14 NOVA                 1:07.15    1:06.63 SJO    
 33 Sumino, Cole T            13 NOVA                 1:07.62    1:06.79 SJO    
 34 Teano, Ethan C            14 NOVA                 1:08.97    1:06.87 SJO    
 35 Ng, Titus H               14 SACA                 1:10.90    1:07.09 SJO    
 36 Ponce, Maximilliano L     14 SEAL                 1:07.70    1:07.15 SJO    
 37 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  1:08.90    1:07.45 SJO    
 38 Wijaya, Brian G           14 NOVA                 1:10.54    1:07.89 SJO    
 39 Rogers, Robert C          14 CITI                 1:10.42    1:07.94 SJO    
 40 Gavino, Ranger            13 BLUE                 1:09.22    1:08.07 SJO    
 41 Puttler, Drew A           13 DRGN                 1:09.72    1:08.26 SJO    
 42 Kao, Skyler H             13 FAST                 1:10.69    1:08.37 SJO    
 43 Quach, Cody D             14 NOVA                 1:09.71    1:08.52 SJO    
 44 Martir, Ray R             13 SET                  1:09.37    1:08.69 SJO    
 45 Kim, Ben                  14 AZOT                 1:10.86    1:08.87 SJO    
 46 Cehelnik, Hunter B        13 NOVA                 1:09.60    1:08.99 SJO    
 47 Schmitt, David A          13 NOVA                 1:09.41    1:09.08 SJO    
 48 Kim, Ryan                 14 NOVA                 1:10.11    1:09.14 SJO    
 48 Ng, Colin K               14 UN-09                1:10.74    1:09.14 SJO    
 50 Weaver, Israel M          13 SET                  1:09.62    1:09.25 SJO    
 51 Deramos, Jordan A         13 GSC                  1:09.10    1:09.28 SJO    
 52 Yun, Kevin Y              14 NOVA                 1:10.91    1:09.37 SJO    
 53 Luu, James M              13 RIPT                 1:08.28    1:09.58 SJO    
 54 Stephen, Jacob M          14 CMAC                 1:10.79    1:09.65 SJO    
 55 Chow, Cullen E            13 NOVA                 1:10.55    1:09.68 SJO    
 56 *Loke, Malcolm H          13 WASC                 1:09.02    1:09.75 SJO    
 57 Fezzi, Oliver R           14 NOVA                 1:07.91    1:10.38 SJO    
 58 Hatcher, Ryan L           14 AZOT                 1:11.00    1:10.46 SJO    
 59 Carter, Giacomo R         13 STOP                 1:11.12    1:11.40        
 59 Ouyeung, Ethan            13 AZOT                 1:09.86    1:11.40        
 61 Saeedi, Brandon B         13 NOVA                 1:11.07    1:11.58        
 62 Chen, Gabriel T           14 SACA                 1:08.87    1:11.69        
 63 Hong, Kevin B             14 NOVA                 1:09.75    1:12.79        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:48.30  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:48.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Najera, Humberto          13 NOVA                 2:12.24    2:11.94 SJO    
                  28.85     1:01.97 (33.12)     1:36.84 (34.87)     2:11.94 (35.10)
  2 Grulke, Nick E            13 NOVA                 2:15.15    2:13.47 SJO    
                  29.16     1:02.54 (33.38)     1:37.30 (34.76)     2:13.47 (36.17)
  3 Miller, Wyatt C           14 SCAT                 2:17.60    2:15.76 SJO    
                  29.28     1:02.92 (33.64)     1:38.81 (35.89)     2:15.76 (36.95)
  4 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  2:17.77    2:16.52 SJO    
                  30.44     1:04.92 (34.48)     1:40.88 (35.96)     2:16.52 (35.64)
  5 Yang, Baron C             14 FAST                 2:18.83    2:16.82 SJO    
                  30.19     1:05.17 (34.98)     1:41.17 (36.00)     2:16.82 (35.65)
  6 Diaz, Bradley M           14 CITI                 2:18.69    2:19.63 SJO    
                  30.74     1:06.96 (36.22)     1:43.72 (36.76)     2:19.63 (35.91)
  7 Matsuda, Jason K          14 FAST                 2:18.86    2:20.50 SJO    
                  31.05     1:07.26 (36.21)     1:43.56 (36.30)     2:20.50 (36.94)
  8 Kharun, Ilya              13 BLUE                 2:21.36    2:21.39 SJO    
                  30.93     1:05.94 (35.01)     1:43.74 (37.80)     2:21.39 (37.65)
B - Final
  9 Lee, Kevin K              14 SWRD                 2:23.59    2:18.70 SJO    
                  30.61     1:05.96 (35.35)     1:42.66 (36.70)     2:18.70 (36.04)
 10 Zerpa, Ryan C             14 CULV                 2:23.21    2:19.24 SJO    
                  30.17     1:03.86 (33.69)     1:40.45 (36.59)     2:19.24 (38.79)
 11 Chan, Caleb Y             14 NOVA                 2:24.79    2:20.75 SJO    
                  32.30     1:08.78 (36.48)     1:46.00 (37.22)     2:20.75 (34.75)
 12 Tran, Gavin V             14 NOVA                 2:24.69    2:22.64 SJO    
                  31.95     1:08.61 (36.66)     1:45.64 (37.03)     2:22.64 (37.00)
 13 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  2:23.43    2:23.34 SJO    
                  32.10     1:08.82 (36.72)     1:46.24 (37.42)     2:23.34 (37.10)
 14 Simmons, Camron A         14 MVN                  2:24.21    2:23.94 SJO    
                  32.02     1:08.88 (36.86)     1:46.75 (37.87)     2:23.94 (37.19)
 15 Olquin, Nicholas G        14 RIPT                 2:25.14    2:25.38 SJO    
                  32.90     1:09.38 (36.48)     1:47.11 (37.73)     2:25.38 (38.27)
 16 Taylor, Noah N            14 MVN                  2:25.08    2:25.42 SJO    
                  32.36     1:09.14 (36.78)     1:47.30 (38.16)     2:25.42 (38.12)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:48.30  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:48.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Najera, Humberto          13 NOVA                 2:17.46    2:12.24 SJO    
                                1:01.97 ( )   2:12.24 (1:10.27)                    
  2 Grulke, Nick E            13 NOVA                 2:16.07    2:15.15 SJO    
                                1:03.53 ( )   2:15.15 (1:11.62)                    
  3 Miller, Wyatt C           14 SCAT                 2:20.22    2:17.60 SJO    
                                1:03.93 ( )   2:17.60 (1:13.67)                    
  4 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  2:21.67    2:17.77 SJO    
                                1:05.96 ( )   2:17.77 (1:11.81)                    
  5 Diaz, Bradley M           14 CITI                 2:24.45    2:18.69 SJO    
                                1:06.95 ( )   2:18.69 (1:11.74)                    
  6 Yang, Baron C             14 FAST                 2:19.71    2:18.83 SJO    
                                1:05.29 ( )   2:18.83 (1:13.54)                    
  7 Matsuda, Jason K          14 FAST                 2:24.21    2:18.86 SJO    
                                1:05.87 ( )   2:18.86 (1:12.99)                    
  8 Kharun, Ilya              13 BLUE                 2:18.45    2:21.36 SJO    
                                1:06.09 ( )   2:21.36 (1:15.27)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zerpa, Ryan C             14 CULV                 2:19.71    2:23.21 SJO    
                                1:06.90 ( )   2:23.21 (1:16.31)                    
 10 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  2:27.74    2:23.43 SJO    
                                1:08.74 ( )   2:23.43 (1:14.69)                    
 11 Lee, Kevin K              14 SWRD                 2:19.04    2:23.59 SJO    
                                1:06.75 ( )   2:23.59 (1:16.84)                    
 12 Simmons, Camron A         14 MVN                  2:27.64    2:24.21 SJO    
                                1:09.01 ( )   2:24.21 (1:15.20)                    
 13 Tran, Gavin V             14 NOVA                 2:25.99    2:24.69 SJO    
                                1:10.68 ( )   2:24.69 (1:14.01)                    
 14 Chan, Caleb Y             14 NOVA                 2:28.23    2:24.79 SJO    
                                1:08.95 ( )   2:24.79 (1:15.84)                    
 15 Taylor, Noah N            14 MVN                  2:24.45    2:25.08 SJO    
                                1:09.54 ( )   2:25.08 (1:15.54)                    
 16 Olquin, Nicholas G        14 RIPT                 2:24.43    2:25.14 SJO    
                                1:07.49 ( )   2:25.14 (1:17.65)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ponce, Maximilliano L     14 SEAL                 2:24.42    2:25.68 SJO    
                                1:07.57 ( )   2:25.68 (1:18.11)                    
 18 Yakubik, Zack A           14 CITI                 2:24.50    2:25.71 SJO    
                                1:08.03 ( )   2:25.71 (1:17.68)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 2:27.25    2:26.46 SJO    
                                1:10.37 ( )   2:26.46 (1:16.09)                    
 20 Gavino, Ranger            13 BLUE                 2:31.85    2:29.63 SJO    
                                1:10.21 ( )   2:29.63 (1:19.42)                    
 21 Ng, Titus H               14 SACA                 2:40.21    2:31.63 SJO    
                                1:12.07 ( )   2:31.63 (1:19.56)                    
 22 Woo, Kyle J               14 FAST                 2:31.77    2:32.07 SJO    
                                1:09.62 ( )   2:32.07 (1:22.45)                    
 23 Schmitt, David A          13 NOVA                 2:36.85    2:33.53 SJO    
                                1:12.69 ( )   2:33.53 (1:20.84)                    
 24 Ng, Colin K               14 UN-09                2:42.17    2:34.16 SJO    
                                1:13.70 ( )   2:34.16 (1:20.46)                    
 25 Weaver, Israel M          13 SET                  2:37.50    2:34.39 SJO    
                                1:13.74 ( )   2:34.39 (1:20.65)                    
 26 Rogers, Robert C          14 CITI                 2:36.50    2:34.79 SJO    
                                1:13.61 ( )   2:34.79 (1:21.18)                    
 27 Constantino, Cole D       14 CMAC                 2:47.80    2:35.30 SJO    
                                1:12.67 ( )   2:35.30 (1:22.63)                    
 28 Tran, Don S               14 NOVA                 2:41.08    2:36.07 SJO    
                                1:16.00 ( )   2:36.07 (1:20.07)                    
 29 Chang, Kyle               13 SEAL                 2:45.98    2:36.96 SJO    
                                1:15.44 ( )   2:36.96 (1:21.52)                    
 30 Hopps, Travis M           14 MVN                  2:40.69    2:37.15 SJO    
                                1:15.36 ( )   2:37.15 (1:21.79)                    
 31 Haddad, Ryan L            13 CITI                 2:47.31    2:38.51 SJO    
                                1:15.56 ( )   2:38.51 (1:22.95)                    
 32 Cehelnik, Hunter B        13 NOVA                 2:47.94    2:40.25 SJO    
                                1:13.10 ( )   2:40.25 (1:27.15)                    
 33 Saeedi, Brandon B         13 NOVA                 2:47.93    2:41.35 SJO    
                                1:16.83 ( )   2:41.35 (1:24.52)                    
 34 Jocson, Kyan J            13 NOVA                 2:41.70    2:42.10 SJO    
                                1:14.60 ( )   2:42.10 (1:27.50)                    
 35 *Loke, Malcolm H          13 WASC                 2:43.05    2:42.12 SJO    
                                1:15.57 ( )   2:42.12 (1:26.55)                    
 36 Graff, Aaron K            13 NOVA                 2:40.58    2:42.39 SJO    
                                1:16.68 ( )   2:42.39 (1:25.71)                    
 37 Chou, Christopher Y       14 WASC                 2:45.57    2:43.19 SJO    
                                1:18.15 ( )   2:43.19 (1:25.04)                    
 38 Karacic, Antony           14 NOVA                 2:45.94    2:43.40 SJO    
                                1:15.07 ( )   2:43.40 (1:28.33)                    
 39 Shupe, Harrison S         13 SCAT                 2:45.81    2:43.67 SJO    
                                1:15.53 ( )   2:43.67 (1:28.14)                    
 40 Kim, Ryan                 14 NOVA                 2:44.17    2:44.11 SJO    
                                1:13.88 ( )   2:44.11 (1:30.23)                    
 41 Martir, Ray R             13 SET                  2:33.87    2:44.97 SJO    
                                1:15.08 ( )   2:44.97 (1:29.89)                    
 42 Stephen, Jacob M          14 CMAC                 2:41.64    2:49.31        
                                1:15.58 ( )   2:49.31 (1:33.73)                    
 43 Argueta, Nazaret A        13 JCA                  2:44.44    2:54.80        
 44 Cruz, Ethan H             14 GSC                  2:48.05    2:56.89        
                                1:18.94 ( )   2:56.89 (1:37.95)                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:36.80  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:36.80
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Brophy, Reid P            14 BLUE                 2:15.53    2:11.96 SJO    
                  29.17     1:03.13 (33.96)     1:40.60 (37.47)     2:11.96 (31.36)
  2 Park, Tommy               14 UN-09                2:14.21    2:12.17 SJO    
                  28.17     1:01.69 (33.52)     1:40.52 (38.83)     2:12.17 (31.65)
  3 Najera, Humberto          13 NOVA                 2:15.67    2:12.60 SJO    
                  28.24     1:01.98 (33.74)     1:42.46 (40.48)     2:12.60 (30.14)
  4 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 2:17.93    2:17.42 SJO    
                  28.96     1:04.23 (35.27)     1:46.19 (41.96)     2:17.42 (31.23)
  5 Grulke, Nick E            13 NOVA                 2:17.10    2:18.09 SJO    
                  28.52     1:04.97 (36.45)     1:46.89 (41.92)     2:18.09 (31.20)
  6 Chang, Joey A             13 NOVA                 2:20.89    2:18.23 SJO    
                  28.24     1:04.42 (36.18)     1:46.71 (42.29)     2:18.23 (31.52)
  7 Leung, Christopher C      13 NOVA                 2:18.78    2:20.01 SJO    
                  28.92     1:08.54 (39.62)     1:47.74 (39.20)     2:20.01 (32.27)
  8 Cai, Allen                13 NOVA                 2:19.90    2:21.09 SJO    
                  29.22     1:05.73 (36.51)     1:50.32 (44.59)     2:21.09 (30.77)
B - Final
  9 Cha, Jeffrey S            14 SEAL                 2:25.59    2:16.45 SJO    
                  28.76     1:04.42 (35.66)     1:46.10 (41.68)     2:16.45 (30.35)
 10 Morgan, Keller M          13 GSC                  2:21.29    2:18.82 SJO    
                  30.71     1:07.21 (36.50)     1:47.64 (40.43)     2:18.82 (31.18)
 11 Lou, Matthew              13 AZOT                 2:23.09    2:20.05 SJO    
                  29.64     1:06.53 (36.89)     1:46.75 (40.22)     2:20.05 (33.30)
 12 Wyett, Elijah M           14 BLUE                 2:25.55    2:21.23 SJO    
                  30.23     1:06.32 (36.09)     1:49.21 (42.89)     2:21.23 (32.02)
 13 Jeong, Joshua             14 DRGN                 2:23.43    2:22.96 SJO    
                  30.07     1:08.03 (37.96)     1:50.13 (42.10)     2:22.96 (32.83)
 14 Lin, Rayen R              14 CITI                 2:23.02    2:23.70 SJO    
                  31.51     1:08.52 (37.01)     1:49.54 (41.02)     2:23.70 (34.16)
 15 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  2:25.82    2:26.04 SJO    
                  31.31     1:11.66 (40.35)     1:51.90 (40.24)     2:26.04 (34.14)
 16 Cernich, Kai D            14 NOVA                 2:25.80    2:27.69 SJO    
                  32.00     1:10.67 (38.67)     1:54.11 (43.44)     2:27.69 (33.58)
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:36.80  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  2:36.80
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tommy               14 UN-09                2:16.02    2:14.21 SJO    
                                1:03.47 ( )   2:14.21 (1:10.74)                    
  2 Brophy, Reid P            14 BLUE                 2:14.95    2:15.53 SJO    
                                1:05.26 ( )   2:15.53 (1:10.27)                    
  3 Najera, Humberto          13 NOVA                 2:13.12    2:15.67 SJO    
                                1:04.25 ( )   2:15.67 (1:11.42)                    
  4 Grulke, Nick E            13 NOVA                 2:16.91    2:17.10 SJO    
                                1:05.24 ( )   2:17.10 (1:11.86)                    
  5 Morales-Ostergaard, Luca  14 NOVA                 2:18.02    2:17.93 SJO    
                                1:04.43 ( )   2:17.93 (1:13.50)                    
  6 Leung, Christopher C      13 NOVA                 2:20.13    2:18.78 SJO    
                                1:06.52 ( )   2:18.78 (1:12.26)                    
  7 Cai, Allen                13 NOVA                 2:19.40    2:19.90 SJO    
                                1:05.91 ( )   2:19.90 (1:13.99)                    
  8 Chang, Joey A             13 NOVA                 2:19.70    2:20.89 SJO    
                                1:06.65 ( )   2:20.89 (1:14.24)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Morgan, Keller M          13 GSC                  2:23.42    2:21.29 SJO    
                                1:07.35 ( )   2:21.29 (1:13.94)                    
 10 Lin, Rayen R              14 CITI                 2:26.83    2:23.02 SJO    
                                1:09.25 ( )   2:23.02 (1:13.77)                    
 11 Lou, Matthew              13 AZOT                 2:22.09    2:23.09 SJO    
                                1:07.54 ( )   2:23.09 (1:15.55)                    
 12 Zerpa, Ryan C             14 CULV                 2:28.41    2:23.29 SJO    
                                1:03.34 ( )   2:23.29 (1:19.95)                    
 13 Jeong, Joshua             14 DRGN                 2:29.64    2:23.43 SJO    
                                1:07.86 ( )   2:23.43 (1:15.57)                    
 14 Wyett, Elijah M           14 BLUE                 2:22.41    2:25.55 SJO    
                                1:08.65 ( )   2:25.55 (1:16.90)                    
 15 Cha, Jeffrey S            14 SEAL                 2:23.11    2:25.59 SJO    
                                1:08.69 ( )   2:25.59 (1:16.90)                    
 16 Cernich, Kai D            14 NOVA                 2:36.70    2:25.80 SJO    
                                1:10.19 ( )   2:25.80 (1:15.61)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  2:31.68    2:25.82 SJO    
                                1:11.84 ( )   2:25.82 (1:13.98)                    
 18 Lee, Patrick B            14 NOVA                 2:27.16    2:25.96 SJO    
                                1:09.58 ( )   2:25.96 (1:16.38)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tran, Gavin V             14 NOVA                 2:26.06    2:26.30 SJO    
                                1:09.72 ( )   2:26.30 (1:16.58)                    
 20 Yang, Baron C             14 FAST                 2:26.31    2:26.42 SJO    
                                1:09.60 ( )   2:26.42 (1:16.82)                    
 21 Slusiewicz, Ryan W        14 NOVA                 2:27.45    2:27.37 SJO    
                                1:09.48 ( )   2:27.37 (1:17.89)                    
 22 Medvedev, Max             13 HOLY                 2:31.35    2:27.56 SJO    
                                1:09.42 ( )   2:27.56 (1:18.14)                    
 23 Chang, Ryan               13 AZOT                 2:30.17    2:27.69 SJO    
                                1:09.76 ( )   2:27.69 (1:17.93)                    
 24 Matsuda, Jason K          14 FAST                 2:30.69    2:27.72 SJO    
                                1:10.28 ( )   2:27.72 (1:17.44)                    
 25 Schreck, Ayden R          14 NOVA                 2:29.74    2:27.75 SJO    
                                1:08.25 ( )   2:27.75 (1:19.50)                    
 26 Simmons, Camron A         14 MVN                  2:36.39    2:27.79 SJO    
                                1:10.75 ( )   2:27.79 (1:17.04)                    
 27 Hess, Donovan A           14 MVN                  2:23.91    2:27.84 SJO    
                                1:10.63 ( )   2:27.84 (1:17.21)                    
 28 Chow, Cullen E            13 NOVA                 2:30.50    2:28.15 SJO    
                                1:11.92 ( )   2:28.15 (1:16.23)                    
 29 Sumino, Cole T            13 NOVA                 2:30.23    2:28.40 SJO    
                                1:10.01 ( )   2:28.40 (1:18.39)                    
 30 Zheng, Tony               13 NOVA                 2:30.68    2:28.57 SJO    
                                1:09.54 ( )   2:28.57 (1:19.03)                    
 31 Taylor, Noah N            14 MVN                  2:31.49    2:29.17 SJO    
                                1:11.80 ( )   2:29.17 (1:17.37)                    
 32 Teano, Ethan C            14 NOVA                 2:32.01    2:29.34 SJO    
                                2:29.59 ( )         2:29.34 ( )                    
 33 Kim, Elliot H             14 CITI                 2:36.21    2:29.69 SJO    
                                1:11.92 ( )   2:29.69 (1:17.77)                    
 34 Gavino, Ranger            13 BLUE                 2:33.25    2:29.88 SJO    
                                1:14.74 ( )   2:29.88 (1:15.14)                    
 35 Alvaro, Paolo L           13 UN-05                2:33.50    2:30.16 SJO    
                                1:12.27 ( )   2:30.16 (1:17.89)                    
 36 Yun, Kevin Y              14 NOVA                 2:33.77    2:30.17 SJO    
                                1:11.72 ( )   2:30.17 (1:18.45)                    
 37 Bermudez, Jerald V        13 GSC                  2:27.26    2:30.38 SJO    
                                1:11.89 ( )   2:30.38 (1:18.49)                    
 38 Bowman, Charlie V         13 SCAT                 2:32.88    2:30.39 SJO    
                                1:13.13 ( )   2:30.39 (1:17.26)                    
 39 Ponce, Maximilliano L     14 SEAL                 2:32.76    2:30.50 SJO    
                                1:11.83 ( )   2:30.50 (1:18.67)                    
 40 Diaz, Bradley M           14 CITI                 2:26.91    2:30.55 SJO    
                                1:12.41 ( )   2:30.55 (1:18.14)                    
 41 Tran, Don S               14 NOVA                 2:32.42    2:30.94 SJO    
                                1:13.02 ( )   2:30.94 (1:17.92)                    
 42 Geis, Joseph E            14 MVN                  2:33.84    2:31.22 SJO    
                                1:12.37 ( )   2:31.22 (1:18.85)                    
 43 Olquin, Nicholas G        14 RIPT                 2:29.83    2:31.24 SJO    
                                1:09.77 ( )   2:31.24 (1:21.47)                    
 44 Herman, Jaden N           13 UN-04                2:27.93    2:31.40 SJO    
                                1:09.33 ( )   2:31.40 (1:22.07)                    
 45 Nugent, Jack J            13 NOVA                 2:33.63    2:31.87 SJO    
                                1:12.97 ( )   2:31.87 (1:18.90)                    
 46 Cheung, Zackary O         14 UN-08                2:34.21    2:32.09 SJO    
                                1:13.43 ( )   2:32.09 (1:18.66)                    
 47 Bullock, Lee L            13 STOP                 2:35.90    2:32.17 SJO    
                                1:11.72 ( )   2:32.17 (1:20.45)                    
 48 Li, Aaron H               13 AZOT                 2:36.38    2:32.34 SJO    
                                1:11.34 ( )   2:32.34 (1:21.00)                    
 49 Duong, Kenneth T          14 NOVA                 2:35.62    2:32.70 SJO    
                                1:12.29 ( )   2:32.70 (1:20.41)                    
 50 Rogers, Robert C          14 CITI                 2:36.03    2:32.73 SJO    
                                1:12.12 ( )   2:32.73 (1:20.61)                    
 51 Barseghian, Calvin E      14 MVN                  2:34.21    2:33.28 SJO    
                                1:15.10 ( )   2:33.28 (1:18.18)                    
 52 Kim, Ryan                 14 NOVA                 2:33.22    2:33.52 SJO    
                                1:13.47 ( )   2:33.52 (1:20.05)                    
 53 Wang, Evan S              13 NOVA                 2:34.54    2:33.90 SJO    
                                1:14.20 ( )   2:33.90 (1:19.70)                    
 54 Martir, Ray R             13 SET                  2:35.17    2:36.29 SJO    
                                1:17.32 ( )   2:36.29 (1:18.97)                    
 55 Zhu, Eric H               13 NOVA                 2:32.14    2:37.16        
                                1:17.99 ( )   2:37.16 (1:19.17)                    
 56 Nguyen, Genesis T         13 RIPT                 2:35.04    2:37.70        
                                1:16.23 ( )   2:37.70 (1:21.47)                    
 57 Ng, Titus H               14 SACA                 2:34.51    2:37.82        
                                1:15.27 ( )   2:37.82 (1:22.55)                    
 58 *Loke, Malcolm H          13 WASC                 2:34.42    2:37.92        
                                1:15.53 ( )   2:37.92 (1:22.39)                    
 59 Argueta, Nazaret A        13 JCA                  2:35.37    2:38.02        
                                1:18.32 ( )   2:38.02 (1:19.70)                    
 60 Pan, Prinston K           14 NOVA                 2:33.57    2:38.36        
                                1:17.12 ( )   2:38.36 (1:21.24)                    
 61 Quach, Cody D             14 NOVA                 2:33.58    2:38.99        
                                1:19.83 ( )   2:38.99 (1:19.16)                    
 -- Miller, Wyatt C           14 SCAT                 2:27.83         DQ        
                                1:08.46 ( )        DQ (1:17.70)                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:34.50  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  5:34.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Najera, Humberto          13 NOVA                 4:55.58    4:39.84 SJO    
                  28.68     1:02.09 (33.41)     1:37.50 (35.41)     2:13.39 (35.89)
        2:54.86 (41.47)     3:36.87 (42.01)     4:08.59 (31.72)     4:39.84 (31.25)
  2 Brophy, Reid P            14 BLUE                 4:49.25    4:43.44 SJO    
                  29.21     1:03.27 (34.06)     1:40.33 (37.06)     2:17.75 (37.42)
        2:57.56 (39.81)     3:37.42 (39.86)     4:10.65 (33.23)     4:43.44 (32.79)
  3 Aistars, Anders R         14 MVN                  4:52.58    4:49.22 SJO    
                  30.30     1:04.39 (34.09)     1:41.45 (37.06)     2:18.45 (37.00)
        3:01.14 (42.69)     3:44.36 (43.22)     4:17.06 (32.70)     4:49.22 (32.16)
  4 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  4:58.47    4:55.99 SJO    
                  30.37     1:05.33 (34.96)     1:44.33 (39.00)     2:23.26 (38.93)
        3:06.70 (43.44)     3:49.95 (43.25)     4:23.44 (33.49)     4:55.99 (32.55)
  5 Yakubik, Zack A           14 CITI                 4:59.71    4:57.22 SJO    
                  30.44     1:05.45 (35.01)     1:43.21 (37.76)     2:19.96 (36.75)
        3:05.22 (45.26)     3:50.28 (45.06)     4:24.14 (33.86)     4:57.22 (33.08)
  6 Taylor, Noah N            14 MVN                  5:06.21    5:05.88 SJO    
                  31.46     1:07.55 (36.09)     1:47.87 (40.32)     2:27.16 (39.29)
        3:11.68 (44.52)     3:56.33 (44.65)     4:31.65 (35.32)     5:05.88 (34.23)
  7 Burke, Nicholas T         13 AZOT                 5:05.49    5:07.06 SJO    
                  31.15     1:07.18 (36.03)     1:47.56 (40.38)     2:27.34 (39.78)
        3:12.35 (45.01)     3:58.48 (46.13)     4:33.59 (35.11)     5:07.06 (33.47)
  8 Waddell, Zachary M        14 NOVA                 5:05.36    5:07.30 SJO    
                  33.02     1:10.99 (37.97)     1:51.76 (40.77)     2:31.62 (39.86)
        3:15.83 (44.21)     4:00.66 (44.83)     4:34.63 (33.97)     5:07.30 (32.67)
B - Final
  9 Miller, Wyatt C           14 SCAT                 5:06.64    5:01.62 SJO    
                  30.57     1:05.59 (35.02)     1:44.24 (38.65)     2:22.70 (38.46)
        3:07.42 (44.72)     3:53.30 (45.88)     4:27.64 (34.34)     5:01.62 (33.98)
 10 Wyett, Elijah M           14 BLUE                 5:07.50    5:02.76 SJO    
                  32.49     1:09.85 (37.36)     1:48.49 (38.64)     2:26.66 (38.17)
        3:10.51 (43.85)     3:54.58 (44.07)     4:27.99 (33.41)     5:02.76 (34.77)
 11 Tran, Gavin V             14 NOVA                 5:06.50    5:04.46 SJO    
                  32.51     1:08.44 (35.93)     1:48.66 (40.22)     2:28.17 (39.51)
        3:13.07 (44.90)     3:57.19 (44.12)     4:31.06 (33.87)     5:04.46 (33.40)
 12 Cernich, Kai D            14 NOVA                 5:07.03    5:05.95 SJO    
                  33.11     1:12.17 (39.06)     1:51.15 (38.98)     2:29.93 (38.78)
        3:14.13 (44.20)     3:56.48 (42.35)     4:31.89 (35.41)     5:05.95 (34.06)
 13 Lin, Rayen R              14 CITI                 5:06.96    5:06.12 SJO    
                  32.01     1:09.23 (37.22)     1:49.20 (39.97)     2:30.01 (40.81)
        3:11.66 (41.65)     3:54.18 (42.52)     4:30.60 (36.42)     5:06.12 (35.52)
 14 Slusiewicz, Ryan W        14 NOVA                 5:08.80    5:06.27 SJO    
                  32.76     1:10.27 (37.51)     1:49.06 (38.79)     2:27.43 (38.37)
        3:12.96 (45.53)     3:58.64 (45.68)     4:32.72 (34.08)     5:06.27 (33.55)
 15 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  5:08.72    5:09.91 SJO    
                  32.90     1:10.31 (37.41)     1:52.95 (42.64)     2:32.32 (39.37)
        3:14.70 (42.38)     3:57.69 (42.99)     4:34.34 (36.65)     5:09.91 (35.57)
 16 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  5:08.55    5:13.13 SJO    
                  32.84     1:09.57 (36.73)     1:51.42 (41.85)     2:33.43 (42.01)
        3:16.38 (42.95)     4:00.34 (43.96)     4:37.85 (37.51)     5:13.13 (35.28)
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:34.50  13-14 SJO
 Meet Qualifying 13-14:  5:34.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brophy, Reid P            14 BLUE                 4:52.71    4:49.25 SJO    
                                1:04.20 ( )                             2:19.95 ( )
                                3:42.36 ( )   4:49.25 (1:06.89)                    
  2 Aistars, Anders R         14 MVN                  4:56.75    4:52.58 SJO    
                                1:05.61 ( )                             2:21.38 ( )
                                3:48.09 ( )   4:52.58 (1:04.49)                    
  3 Najera, Humberto          13 NOVA                 4:49.09    4:55.58 SJO    
                                1:06.84 ( )                             2:23.55 ( )
                                3:50.72 ( )   4:55.58 (1:04.86)                    
  4 Kurtz, Wyatt M            14 MVN                  5:06.57    4:58.47 SJO    
                                1:06.38 ( )                             2:25.29 ( )
                                3:51.80 ( )   4:58.47 (1:06.67)                    
  5 Yakubik, Zack A           14 CITI                 5:02.61    4:59.71 SJO    
                                1:07.34 ( )                             2:22.79 ( )
                                3:53.06 ( )   4:59.71 (1:06.65)                    
  6 Waddell, Zachary M        14 NOVA                 5:03.50    5:05.36 SJO    
                                1:11.33 ( )                             2:31.18 ( )
                                3:59.47 ( )   5:05.36 (1:05.89)                    
  7 Burke, Nicholas T         13 AZOT                 5:20.99    5:05.49 SJO    
                                1:07.66 ( )                             2:26.45 ( )
                                3:56.51 ( )   5:05.49 (1:08.98)                    
  8 Taylor, Noah N            14 MVN                  5:15.46    5:06.21 SJO    
                                1:07.18 ( )                             2:28.25 ( )
                                3:57.85 ( )   5:06.21 (1:08.36)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tran, Gavin V             14 NOVA                 5:05.85    5:06.50 SJO    
                                1:07.27 ( )                             2:28.10 ( )
                                3:58.13 ( )   5:06.50 (1:08.37)                    
 10 Miller, Wyatt C           14 SCAT                 5:08.03    5:06.64 SJO    
                                1:05.28 ( )                             2:24.63 ( )
                                3:57.66 ( )   5:06.64 (1:08.98)                    
 11 Lin, Rayen R              14 CITI                 5:12.09    5:06.96 SJO    
                                1:08.39 ( )                             2:29.40 ( )
                                3:54.23 ( )   5:06.96 (1:12.73)                    
 12 Cernich, Kai D            14 NOVA                 5:19.38    5:07.03 SJO    
                                1:13.17 ( )                             2:30.47 ( )
                                3:58.28 ( )   5:07.03 (1:08.75)                    
 13 Wyett, Elijah M           14 BLUE                 5:05.31    5:07.50 SJO    
                                1:08.75 ( )                             2:26.39 ( )
                                3:57.39 ( )   5:07.50 (1:10.11)                    
 14 Balasanian, Kristof N     14 MVN                  5:21.85    5:08.55 SJO    
                                1:09.11 ( )                             2:33.37 ( )
                                3:59.30 ( )   5:08.55 (1:09.25)                    
 15 Burnett Nguyen, Ethan W   14 MVN                  5:22.99    5:08.72 SJO    
                                1:08.18 ( )                             2:31.71 ( )
                                3:57.31 ( )   5:08.72 (1:11.41)                    
 16 Slusiewicz, Ryan W        14 NOVA                 5:11.43    5:08.80 SJO    
                                1:10.95 ( )                             2:28.82 ( )
                                4:00.45 ( )   5:08.80 (1:08.35)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kao, Skyler H             13 FAST                 5:22.28    5:10.23 SJO    
                                1:10.86 ( )                             2:31.80 ( )
                                4:03.81 ( )   5:10.23 (1:06.42)                    
 18 Matsuda, Jason K          14 FAST                 5:20.91    5:10.28 SJO    
                                1:09.35 ( )                             2:29.51 ( )
                                4:03.00 ( )   5:10.28 (1:07.28)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yang, Baron C             14 FAST                 5:06.63    5:10.43 SJO    
                                1:07.03 ( )                             2:27.77 ( )
                                3:59.86 ( )   5:10.43 (1:10.57)                    
 20 Gavino, Ranger            13 BLUE                 5:16.00    5:10.48 SJO    
                                1:10.93 ( )                             2:35.47 ( )
                                4:01.70 ( )   5:10.48 (1:08.78)                    
 21 Kharun, Ilya              13 BLUE                 5:08.62    5:10.58 SJO    
                                1:06.61 ( )                             2:28.42 ( )
                                4:01.69 ( )   5:10.58 (1:08.89)                    
 22 Zheng, Tony               13 NOVA                 5:10.07    5:11.02 SJO    
                                1:10.49 ( )                             2:27.62 ( )
                                4:00.73 ( )   5:11.02 (1:10.29)                    
 23 Douglas, Andrew G         13 MVN                  5:08.05    5:12.66 SJO    
                                1:11.26 ( )                             2:37.11 ( )
                                4:02.81 ( )   5:12.66 (1:09.85)                    
 24 Medvedev, Max             13 HOLY                 5:21.41    5:13.29 SJO    
                                1:11.94 ( )                             2:30.03 ( )
                                4:03.12 ( )   5:13.29 (1:10.17)                    
 25 Simmons, Camron A         14 MVN                  5:12.65    5:13.59 SJO    
                                1:10.35 ( )                             2:31.93 ( )
                                4:02.27 ( )   5:13.59 (1:11.32)                    
 26 Hashimoto, Atom R         14 CITI                 5:14.59    5:13.62 SJO    
                                1:10.01 ( )                             2:30.50 ( )
                                4:03.46 ( )   5:13.62 (1:10.16)                    
 27 Sumino, Cole T            13 NOVA                 5:15.07    5:16.01 SJO    
                                1:11.29 ( )                             2:33.79 ( )
                                4:05.99 ( )   5:16.01 (1:10.02)                    
 28 Woo, Kyle J               14 FAST                 5:27.56    5:16.41 SJO    
                                1:10.07 ( )                             2:32.87 ( )
                                4:01.55 ( )   5:16.41 (1:14.86)                    
 29 Ceranic, Riki             14 NOVA                 5:24.02    5:18.54 SJO    
                                1:10.81 ( )                             2:32.74 ( )
                                4:07.50 ( )   5:18.54 (1:11.04)                    
 30 Nugent, Jack J            13 NOVA                 5:26.61    5:19.24 SJO    
                                1:16.60 ( )                             2:35.46 ( )
                                4:07.94 ( )   5:19.24 (1:11.30)                    
 31 Barseghian, Calvin E      14 MVN                  5:30.16    5:21.93 SJO    
                                1:13.58 ( )                             2:38.51 ( )
                                4:09.58 ( )   5:21.93 (1:12.35)                    
 32 Kim, Ryan                 14 NOVA                 5:30.01    5:23.62 SJO    
                                1:14.73 ( )                             2:39.93 ( )
                                4:12.49 ( )   5:23.62 (1:11.13)                    
 33 Yun, Kevin Y              14 NOVA                 5:32.31    5:23.90 SJO    
                                1:13.87 ( )                             2:35.94 ( )
                                4:09.09 ( )   5:23.90 (1:14.81)                    
 34 Rogers, Robert C          14 CITI                 5:30.80    5:26.78 SJO    
                                1:14.37 ( )                             2:38.82 ( )
                                4:15.46 ( )   5:26.78 (1:11.32)                    
 35 Geis, Joseph E            14 MVN                  5:28.73    5:30.90 SJO    
                                1:12.72 ( )                             2:37.58 ( )
                                4:14.22 ( )   5:30.90 (1:16.68)                    
 36 Shupe, Harrison S         13 SCAT                 5:31.61    5:31.78 SJO    
                                                                        2:41.17 ( )
                                4:19.89 ( )   5:31.78 (1:11.89)                    
 37 Tran, Don S               14 NOVA                 5:24.24    5:33.68 SJO    
                                1:15.05 ( )                             2:41.53 ( )
                                4:16.95 ( )   5:33.68 (1:16.73)                    
 38 *Loke, Malcolm H          13 WASC                 5:34.21    5:34.59        
                                1:13.65 ( )                             2:40.12 ( )
                                4:18.45 ( )   5:34.59 (1:16.14)                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              1:59.70  SJO
              2:02.60  SOFT
 Meet Qualifying:  1:59.70
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           1:44.98    1:42.16 SJO    
     1) Schreck, Ayden R 14             2) Chang, Joey A 13               
     3) Schott, Mitchell H 13           4) Cai, Allen 13                  
                  26.23       51.65 (25.42)     1:17.13 (25.48)     1:42.16 (25.03)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           1:46.71    1:43.14 SJO    
     1) Lee, Patrick B 14               2) Morales-Ostergaard, Lucas 14   
     3) Park, Carter K 14               4) Najera, Humberto 13            
                  26.39       51.50 (25.11)     1:17.53 (26.03)     1:43.14 (25.61)
  3 Mission Viejo Nadadores  'A'                      1:50.78    1:46.34 SJO    
     1) Hess, Donovan A 14              2) Taylor, Noah N 14              
     3) Zelmer, Luca K 14               4) Aistars, Anders R 14           
                  27.11       53.71 (26.60)     1:20.84 (27.13)     1:46.34 (25.50)
  4 Aquazot Swim Club  'A'                            1:50.29    1:46.88 SJO    
     1) Burke, Nicholas T 13            2) Chang, Ryan 13                 
     3) Cho, Ben S 14                   4) Lou, Matthew 13                
                  27.89       54.72 (26.83)     1:19.99 (25.27)     1:46.88 (26.89)
  4 Irvine Novaquatics  'C'                           1:49.31    1:46.88 SJO    
     1) Leung, Christopher C 13         2) Yang, Adam L 14                
     3) Hong, Kevin B 14                4) Duong, Kenneth T 14            
                  26.82       53.13 (26.31)     1:20.32 (27.19)     1:46.88 (26.56)
  6 Beach Cities Swimming  'A'                        1:50.47    1:47.03 SJO    
     1) Yakubik, Zack A 14              2) Kim, Elliot H 14               
     3) Rogers, Robert C 14             4) Diaz, Bradley M 14             
                  26.85       53.83 (26.98)     1:20.45 (26.62)     1:47.03 (26.58)
  7 Orange County Riptide Aquatics  'A'               1:53.56    1:50.16 SJO    
     1) Ham, Kaito D 14                 2) Luu, James M 13                
     3) Chen, Guanting N 14             4) Olquin, Nicholas G 14          
                  27.17       55.52 (28.35)     1:23.92 (28.40)     1:50.16 (26.24)
  8 Mission Viejo Nadadores  'B'                      1:54.39    1:50.41 SJO    
     1) Robbins, Zach J 14              2) Kurtz, Wyatt M 14              
     3) Geis, Joseph E 14               4) Wirth, Benjamin M 14           
                  28.18       55.80 (27.62)     1:23.42 (27.62)     1:50.41 (26.99)
  9 San Clemente Aquatics  'A'                        1:56.38    1:50.74 SJO    
     1) Bowman, Charlie V 13            2) Shupe, Harrison S 13           
     3) Roeber, Zach J 14               4) Miller, Wyatt C 14             
                  27.77       55.49 (27.72)     1:23.69 (28.20)     1:50.74 (27.05)
 10 Gators Swim Club  'A'                             1:55.92    1:51.68 SJO    
     1) Kiryukhin, Artem 14             2) Morgan, Keller M 13            
     3) Deramos, Jordan A 13            4) Bermudez, Jerald V 13          
                  27.45       55.72 (28.27)     1:24.19 (28.47)     1:51.68 (27.49)
 11 Mission Viejo Nadadores  'C'                      1:57.64    1:52.82 SJO    
     1) Ellis, Sawyer S 13              2) Douglas, Andrew G 13           
     3) Simmons, Camron A 14            4) Burnett Nguyen, Ethan W 14     
                  28.72       56.49 (27.77)     1:25.02 (28.53)     1:52.82 (27.80)
 12 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               1:56.68    1:53.29 SJO    
     1) Yang, Baron C 14                2) Matsuda, Jason K 14            
     3) Friedman, Ryan S 13             4) Chai, Matthew D 14             
                  28.79       56.52 (27.73)     1:25.57 (29.05)     1:53.29 (27.72)
 13 Aquazot Swim Club  'B'                            1:57.63    1:53.47 SJO    
     1) Perez, Christian R 13           2) Li, Aaron H 13                 
     3) Loo, Kanoa A 14                 4) Chomin, Nolan M 14             
                  27.89       55.59 (27.70)     1:25.73 (30.14)     1:53.47 (27.74)
 14 Beach Cities Swimming  'B'                        1:56.06    1:53.76 SJO    
     1) Frey, Matthew W 14              2) Lin, Rayen R 14                
     3) Cullen, Matthew S 14            4) Hashimoto, Atom R 14           
                  29.39       58.18 (28.79)     1:26.44 (28.26)     1:53.76 (27.32)
 15 Speed Aquatics  'A'                               1:57.30    1:53.85 SJO    
     1) Szekely, Barnie 14              2) Ng, Titus H 14                 
     3) Kramer, Grant A 13              4) Chen, Gabriel T 14             
                  28.34       56.77 (28.43)     1:25.42 (28.65)     1:53.85 (28.43)
 16 Culver City Swim Club  'A'                        1:57.90    1:55.59 SJO    
     1) Schwartz, Daniel W 13           2) Albertson, Kai R 13            
     3) Cole, Alexander J 13            4) Zerpa, Ryan C 14               
                  29.32       59.25 (29.93)     1:28.99 (29.74)     1:55.59 (26.60)
 17 Set Swim  'A'                                     1:58.08    1:58.14 SJO    
     1) King, Lucas H 13                2) Weaver, Israel M 13            
     3) Meris, Shawn N 14               4) Tester, Cruz D 13              
                  31.84     1:02.22 (30.38)     1:31.64 (29.42)     1:58.14 (26.50)
 18 Swim Team of Placentia  'A'                       2:00.67    1:58.94 SJO    
     1) Maeda, Zenya 14                 2) Carter, Giacomo R 13           
     3) Surjadinata, James 14           4) Bullock, Lee L 13              
                  39.81     1:01.45 (21.64)     1:31.10 (29.65)     1:58.94 (27.84)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              4:21.20  SJO
              4:27.60  SOFT
 Meet Qualifying:  4:21.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           3:44.90    3:42.85 SJO    
     1) Cai, Allen 13                   2) Schott, Mitchell H 13          
     3) Morales-Ostergaard, Lucas 14    4) Chang, Joey A 13               
                  25.48       53.69 (53.69)     1:20.05 (26.36)     1:49.46 (55.77)
        2:16.39 (26.93)     2:45.86 (56.40)     3:12.33 (26.47)     3:42.85 (56.99)
  2 Mission Viejo Nadadores  'A'                      3:58.75    3:51.32 SJO    
     1) Aistars, Anders R 14            2) Taylor, Noah N 14              
     3) Kurtz, Wyatt M 14               4) Hess, Donovan A 14             
                  27.69       57.27 (57.27)     1:24.95 (27.68)     1:56.28 (59.01)
        2:24.99 (28.71)     2:56.07 (59.79)     3:22.36 (26.29)     3:51.32 (55.25)
  3 Irvine Novaquatics  'C'                           3:57.25    3:54.78 SJO    
     1) Yang, Adam L 14                 2) Duong, Kenneth T 14            
     3) Park, Carter K 14               4) Leung, Christopher C 13        
                  27.59       58.82 (58.82)     1:26.73 (27.91)     1:57.90 (59.08)
        2:25.77 (27.87)     2:56.08 (58.18)     3:24.07 (27.99)     3:54.78 (58.70)
  4 Aquazot Swim Club  'A'                            3:58.45    3:55.19 SJO    
     1) Lou, Matthew 13                 2) Chang, Ryan 13                 
     3) Burke, Nicholas T 13            4) Cho, Ben S 14                  
                  28.29       59.62 (59.62)     1:28.20 (28.58)   1:59.74 (1:00.12)
        2:27.74 (28.00)     2:58.63 (58.89)     3:25.20 (26.57)     3:55.19 (56.56)
  5 San Clemente Aquatics  'A'                        4:10.05    3:59.27 SJO    
     1) Shupe, Harrison S 13            2) Bowman, Charlie V 13           
     3) Miller, Wyatt C 14              4) Roeber, Zach J 14              
                  28.69   1:00.25 (1:00.25)     1:28.94 (28.69)     2:00.07 (59.82)
        2:27.74 (27.67)     2:59.20 (59.13)     3:28.03 (28.83)   3:59.27 (1:00.07)
  6 Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:09.61    4:01.01 SJO    
     1) Zelmer, Luca K 14               2) Douglas, Andrew G 13           
     3) Burnett Nguyen, Ethan W 14      4) Robbins, Zach J 14             
                  28.90   1:00.43 (1:00.43)     1:29.60 (29.17)   2:01.38 (1:00.95)
        2:30.03 (28.65)   3:02.22 (1:00.84)     3:30.74 (28.52)     4:01.01 (58.79)
  7 Beach Cities Swimming  'A'                        4:04.47    4:01.35 SJO    
     1) Hashimoto, Atom R 14            2) Kim, Elliot H 14               
     3) Rogers, Robert C 14             4) Yakubik, Zack A 14             
                  29.32   1:01.13 (1:01.13)     1:30.11 (28.98)   2:02.44 (1:01.31)
        2:31.24 (28.80)   3:02.65 (1:00.21)     3:29.97 (27.32)     4:01.35 (58.70)
  8 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               4:08.42    4:05.00 SJO    
     1) Matsuda, Jason K 14             2) Yang, Baron C 14               
     3) Kao, Skyler H 13                4) Chai, Matthew D 14             
                  28.97   1:00.49 (1:00.49)     1:30.20 (29.71)   2:02.65 (1:02.16)
        2:32.12 (29.47)   3:04.99 (1:02.34)     3:33.87 (28.88)   4:05.00 (1:00.01)
  9 Aquazot Swim Club  'B'                            4:10.09    4:05.58 SJO    
     1) Li, Aaron H 13                  2) Perez, Christian R 13          
     3) Chomin, Nolan M 14              4) Kim, Ben 14                    
                  29.31   1:01.03 (1:01.03)     1:29.41 (28.38)   2:01.18 (1:00.15)
        2:30.88 (29.70)   3:04.28 (1:03.10)     3:32.92 (28.64)   4:05.58 (1:01.30)
 10 Beach Cities Swimming  'B'                        4:14.18    4:06.45 SJO    
     1) Diaz, Bradley M 14              2) Cullen, Matthew S 14           
     3) Bowles, Trent S 13              4) Lin, Rayen R 14                
                  29.21       59.33 (59.33)     1:28.45 (29.12)   2:00.24 (1:00.91)
        2:30.71 (30.47)   3:04.66 (1:04.42)     3:34.07 (29.41)   4:06.45 (1:01.79)
 11 Orange County Riptide Aquatics  'A'               4:09.83    4:10.53 SJO    
     1) Olquin, Nicholas G 14           2) Chen, Guanting N 14            
     3) Nguyen, Genesis T 13            4) Ham, Kaito D 14                
                  28.94   1:00.58 (1:00.58)     1:30.43 (29.85)   2:04.37 (1:03.79)
        2:34.15 (29.78)   3:09.64 (1:05.27)     3:38.27 (28.63)   4:10.53 (1:00.89)
 12 Gators Swim Club  'A'                             4:09.34    4:10.92 SJO    
     1) Morgan, Keller M 13             2) Kiryukhin, Artem 14            
     3) Cruz, Ethan H 14                4) Bermudez, Jerald V 13          
                  29.87   1:01.20 (1:01.20)     1:30.53 (29.33)   2:02.37 (1:01.17)
        2:32.57 (30.20)   3:08.39 (1:06.02)     3:37.30 (28.91)   4:10.92 (1:02.53)
 13 Set Swim  'A'                                     4:20.04    4:12.61 SJO    
     1) Tester, Cruz D 13               2) Weaver, Israel M 13            
     3) King, Lucas H 13                4) Martir, Ray R 13               
                  28.10       57.75 (57.75)     1:28.75 (31.00)   2:02.57 (1:04.82)
        2:34.16 (31.59)   3:09.32 (1:06.75)     3:38.49 (29.17)   4:12.61 (1:03.29)
 14 Mission Viejo Nadadores  'C'                      4:15.47    4:14.15 SJO    
     1) Balasanian, Kristof N 14        2) Simmons, Camron A 14           
     3) Ellis, Sawyer S 13              4) Hopps, Travis M 14             
                  30.83   1:04.51 (1:04.51)     1:34.46 (29.95)   2:07.07 (1:02.56)
        2:36.36 (29.29)   3:10.58 (1:03.51)     3:40.82 (30.24)   4:14.15 (1:03.57)
 15 Speed Aquatics  'A'                               4:19.40    4:14.82 SJO    
     1) Szekely, Barnie 14              2) Chen, Gabriel T 14             
     3) Ng, Titus H 14                  4) Kramer, Grant A 13             
                  29.87   1:02.27 (1:02.27)     1:32.07 (29.80)   2:05.63 (1:03.36)
        2:35.76 (30.13)   3:10.77 (1:05.14)     3:40.98 (30.21)   4:14.82 (1:04.05)
 16 Culver City Swim Club  'A'                        4:20.20    4:26.32 SOFT   
     1) Albertson, Kai R 13             2) Cole, Alexander J 13           
     3) O'Sullivan, Connor H 13         4) Schwartz, Daniel W 13          
                          1:05.78 (1:05.78)                       2:13.56 (1:07.78)
                          3:21.60 (1:08.04)   4:26.32 (1:04.72)                    
 -- Irvine Novaquatics  'B'                           3:51.89         DQ        
     1) Najera, Humberto 13             2) Lee, Patrick B 14              
     3) Schreck, Ayden R 14             4) Grulke, Nick E 13              
                  26.95       56.64 (56.64)     1:25.19 (28.55)   1:56.68 (1:00.04)
        2:23.34 (26.66)     2:54.29 (57.61)     3:21.21 (26.92)          DQ (56.01)
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              9:28.20  SJO
              9:42.10  SOFT
 Meet Qualifying:  9:28.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           8:05.21    8:09.57 SJO    
     1) Grulke, Nick E 13               2) Schott, Mitchell H 13          
     3) Morales-Ostergaard, Lucas 14    4) Cai, Allen 13                  
                  28.51       59.27 (59.27)   1:31.05 (1:31.05)   2:03.14 (2:03.14)
                            3:01.52 (58.38)   3:33.42 (1:30.28)   4:05.28 (2:02.14)
        4:32.65 (27.37)     5:03.87 (58.59)   5:35.78 (1:30.50)   6:06.97 (2:01.69)
        6:33.77 (26.80)     7:05.60 (58.63)   7:38.32 (1:31.35)   8:09.57 (2:02.60)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           8:28.26    8:22.17 SJO    
     1) Chang, Joey A 13                2) Lee, Patrick B 14              
     3) Waddell, Zachary M 14           4) Najera, Humberto 13            
                  28.72       59.94 (59.94)   1:32.15 (1:32.15)   2:03.38 (2:03.38)
        2:31.95 (28.57)   3:03.57 (1:00.19)   3:37.49 (1:34.11)   4:11.43 (2:08.05)
        4:40.84 (29.41)   5:14.23 (1:02.80)   5:47.83 (1:36.40)   6:20.22 (2:08.79)
        6:47.86 (27.64)     7:18.86 (58.64)   7:50.81 (1:30.59)   8:22.17 (2:01.95)
  3 Mission Viejo Nadadores  'A'                      8:42.47    8:23.76 SJO    
     1) Aistars, Anders R 14            2) Kurtz, Wyatt M 14              
     3) Hess, Donovan A 14              4) Douglas, Andrew G 13           
                  28.68       59.71 (59.71)   1:30.88 (1:30.88)   2:00.95 (2:00.95)
        2:30.35 (29.40)   3:02.40 (1:01.45)   3:36.00 (1:35.05)   4:09.49 (2:08.54)
        4:37.49 (28.00)   5:09.68 (1:00.19)   5:42.71 (1:33.22)   6:16.21 (2:06.72)
        6:45.04 (28.83)   7:17.42 (1:01.21)   7:50.92 (1:34.71)   8:23.76 (2:07.55)
  4 Aquazot Swim Club  'A'                            8:50.72    8:45.15 SJO    
     1) Burke, Nicholas T 13            2) Chang, Ryan 13                 
     3) Li, Aaron H 13                  4) Cho, Ben S 14                  
                  29.35   1:01.96 (1:01.96)   1:35.07 (1:35.07)   2:07.83 (2:07.83)
        2:37.17 (29.34)   3:13.34 (1:05.51)   3:50.66 (1:42.83)   4:26.24 (2:18.41)
        4:55.65 (29.41)   5:28.56 (1:02.32)   6:02.35 (1:36.11)   6:36.18 (2:09.94)
                          7:37.99 (1:01.81)   8:11.70 (1:35.52)   8:45.15 (2:08.97)
  5 Beach Cities Swimming  'A'                        8:50.58    8:45.67 SJO    
     1) Hashimoto, Atom R 14            2) Diaz, Bradley M 14             
     3) Lin, Rayen R 14                 4) Yakubik, Zack A 14             
                  30.29   1:03.90 (1:03.90)   1:38.74 (1:38.74)   2:12.32 (2:12.32)
        2:42.62 (30.30)   3:16.81 (1:04.49)   3:51.35 (1:39.03)   4:24.35 (2:12.03)
        4:54.47 (30.12)   5:28.48 (1:04.13)   6:03.56 (1:39.21)   6:38.59 (2:14.24)
        7:06.96 (28.37)   7:39.27 (1:00.68)   8:12.37 (1:33.78)   8:45.67 (2:07.08)
  6 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               8:47.98    8:49.72 SJO    
     1) Yang, Baron C 14                2) Chai, Matthew D 14             
     3) Kao, Skyler H 13                4) Matsuda, Jason K 14            
                  30.37   1:05.08 (1:05.08)   1:40.65 (1:40.65)   2:13.51 (2:13.51)
        2:43.77 (30.26)   3:17.64 (1:04.13)   3:50.52 (1:37.01)   4:23.21 (2:09.70)
        4:52.74 (29.53)   5:27.11 (1:03.90)   6:02.20 (1:38.99)   6:35.91 (2:12.70)
        7:05.44 (29.53)   7:39.48 (1:03.57)   8:14.88 (1:38.97)   8:49.72 (2:13.81)
  7 San Clemente Aquatics  'A'                        9:00.31    8:49.82 SJO    
     1) Roeber, Zach J 14               2) Bowman, Charlie V 13           
     3) Shupe, Harrison S 13            4) Miller, Wyatt C 14             
                  29.77   1:03.14 (1:03.14)   1:37.25 (1:37.25)   2:10.15 (2:10.15)
        2:39.69 (29.54)   3:13.41 (1:03.26)   3:48.87 (1:38.72)   4:23.60 (2:13.45)
        4:53.39 (29.79)   5:27.89 (1:04.29)   6:04.03 (1:40.43)   6:38.96 (2:15.36)
        7:07.62 (28.66)   7:40.46 (1:01.50)   8:15.36 (1:36.40)   8:49.82 (2:10.86)
  8 Gators Swim Club  'A'                             9:09.89    8:55.79 SJO    
     1) Morgan, Keller M 13             2) Kiryukhin, Artem 14            
     3) Deramos, Jordan A 13            4) Bermudez, Jerald V 13          
                  30.03   1:02.68 (1:02.68)   1:36.21 (1:36.21)   2:09.28 (2:09.28)
        2:38.54 (29.26)   3:12.93 (1:03.65)   3:48.65 (1:39.37)   4:23.46 (2:14.18)
        4:53.66 (30.20)   5:28.90 (1:05.44)   6:05.98 (1:42.52)   6:42.56 (2:19.10)
        7:13.05 (30.49)   7:46.85 (1:04.29)   8:21.52 (1:38.96)   8:55.79 (2:13.23)
  9 Mission Viejo Nadadores  'C'                      9:10.26    8:58.92 SJO    
     1) Simmons, Camron A 14            2) Burnett Nguyen, Ethan W 14     
     3) Hopps, Travis M 14              4) Balasanian, Kristof N 14       
                  30.67   1:04.33 (1:04.33)   1:39.32 (1:39.32)   2:13.54 (2:13.54)
        2:44.08 (30.54)   3:18.35 (1:04.81)   3:53.01 (1:39.47)   4:27.10 (2:13.56)
        4:58.51 (31.41)   5:33.74 (1:06.64)   6:10.75 (1:43.65)   6:45.26 (2:18.16)
        7:15.53 (30.27)   7:49.61 (1:04.35)   8:24.71 (1:39.45)   8:58.92 (2:13.66)
 10 Mission Viejo Nadadores  'B'                      9:03.13    9:04.96 SJO    
     1) Taylor, Noah N 14               2) Geis, Joseph E 14              
     3) Robbins, Zach J 14              4) Zelmer, Luca K 14              
                  30.53   1:06.72 (1:06.72)   1:43.09 (1:43.09)   2:18.91 (2:18.91)
        2:48.93 (30.02)   3:23.76 (1:04.85)   3:59.85 (1:40.94)   4:33.63 (2:14.72)
        5:03.87 (30.24)   5:37.25 (1:03.62)   6:12.51 (1:38.88)   6:47.86 (2:14.23)
        7:18.72 (30.86)   7:53.58 (1:05.72)   8:29.94 (1:42.08)   9:04.96 (2:17.10)
 11 Aquazot Swim Club  'B'                            9:19.29    9:10.93 SJO    
     1) Chomin, Nolan M 14              2) Perez, Christian R 13          
     3) Lou, Matthew 13                 4) Hatcher, Ryan L 14             
                  30.06   1:03.37 (1:03.37)   1:38.10 (1:38.10)   2:12.34 (2:12.34)
        2:43.42 (31.08)   3:18.82 (1:06.48)   3:56.02 (1:43.68)   4:33.24 (2:20.90)
        5:02.65 (29.41)   5:35.78 (1:02.54)   6:10.29 (1:37.05)   6:45.51 (2:12.27)
        7:17.03 (31.52)   7:55.31 (1:09.80)   8:34.52 (1:49.01)   9:10.93 (2:25.42)
 12 Set Swim  'A'                                     9:25.01    9:21.85 SJO    
     1) King, Lucas H 13                2) Weaver, Israel M 13            
     3) Martir, Ray R 13                4) Tester, Cruz D 13              
                  32.22   1:09.20 (1:09.20)   1:48.55 (1:48.55)   2:24.83 (2:24.83)
        2:57.17 (32.34)   3:34.95 (1:10.12)   4:12.65 (1:47.82)   4:48.90 (2:24.07)
        5:20.06 (31.16)   5:58.09 (1:09.19)   6:35.90 (1:47.00)   7:11.43 (2:22.53)
        7:41.03 (29.60)   8:14.79 (1:03.36)   8:48.26 (1:36.83)   9:21.85 (2:10.42)
 13 Orange County Riptide Aquatics  'A'               9:21.94    9:30.94 SOFT   
     1) Olquin, Nicholas G 14           2) Luu, James M 13                
     3) Chen, Guanting N 14             4) Ham, Kaito D 14                
                  32.80   1:08.84 (1:08.84)   1:45.25 (1:45.25)   2:18.12 (2:18.12)
        2:51.57 (33.45)   3:29.45 (1:11.33)   4:07.29 (1:49.17)   4:44.65 (2:26.53)
        5:17.21 (32.56)   5:54.04 (1:09.39)   6:32.83 (1:48.18)   7:09.07 (2:24.42)
        7:39.78 (30.71)   8:15.65 (1:06.58)   8:52.83 (1:43.76)   9:30.94 (2:21.87)
 14 Culver City Swim Club  'A'                        9:28.17    9:35.92 SOFT   
     1) Cole, Alexander J 13            2) O'Sullivan, Connor H 13        
     3) Schwartz, Daniel W 13           4) Albertson, Kai R 13            
                  32.26   1:08.32 (1:08.32)   1:45.38 (1:45.38)   2:21.95 (2:21.95)
        2:54.93 (32.98)   3:31.36 (1:09.41)   4:09.43 (1:47.48)   4:45.77 (2:23.82)
        5:18.28 (32.51)                       6:33.60 (1:47.83)   7:10.56 (2:24.79)
        7:42.11 (31.55)   8:19.03 (1:08.47)   8:57.43 (1:46.87)   9:35.92 (2:25.36)
 -- Beach Cities Swimming  'B'                        9:12.74         DQ        
     1) Rogers, Robert C 14             2) Frey, Matthew W 14             
     3) Kim, Elliot H 14                4) Cullen, Matthew S 14           
 
Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              5:02.20  SJO
              5:09.60  SOFT
 Meet Qualifying:  5:02.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:09.40    1:55.90 SJO    
     1) Morales-Ostergaard, Lucas 14    2) Leung, Christopher C 13        
     3) Najera, Humberto 13             4) Cai, Allen 13                  
                  30.10     1:03.09 (32.99)     1:30.79 (27.70)     1:55.90 (25.11)
  2 Irvine Novaquatics  'B'                           4:16.49    1:58.89 SJO    
     1) Schreck, Ayden R 14             2) Zhu, Eric H 13                 
     3) Schott, Mitchell H 13           4) Chang, Joey A 13               
                  31.08     1:06.50 (35.42)     1:34.21 (27.71)     1:58.89 (24.68)
  3 Aquazot Swim Club  'A'                            4:20.72    1:58.95 SJO    
     1) Chang, Ryan 13                  2) Lou, Matthew 13                
     3) Burke, Nicholas T 13            4) Cho, Ben S 14                  
                  31.30     1:03.64 (32.34)     1:33.73 (30.09)     1:58.95 (25.22)
  4 Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:21.24    2:00.30 SJO    
     1) Robbins, Zach J 14              2) Hess, Donovan A 14             
     3) Taylor, Noah N 14               4) Aistars, Anders R 14           
                  34.72     1:06.49 (31.77)     1:34.92 (28.43)     2:00.30 (25.38)
  5 Beach Cities Swimming  'A'                        4:26.84    2:00.61 SJO    
     1) Yakubik, Zack A 14              2) Kim, Elliot H 14               
     3) Diaz, Bradley M 14              4) Rogers, Robert C 14            
                  31.38     1:04.66 (33.28)     1:33.42 (28.76)     2:00.61 (27.19)
  6 Irvine Novaquatics  'C'                           4:23.57    2:01.53 SJO    
     1) Slusiewicz, Ryan W 14           2) Witting, Luke 13               
     3) Park, Carter K 14               4) Lee, Patrick B 14              
                  31.74     1:06.39 (34.65)     1:35.91 (29.52)     2:01.53 (25.62)
  7 Gators Swim Club  'A'                             4:37.95    2:06.32 SJO    
     1) Morgan, Keller M 13             2) Luu, Huy D 14                  
     3) Deramos, Jordan A 13            4) Bermudez, Jerald V 13          
                  32.04     1:08.48 (36.44)     1:38.70 (30.22)     2:06.32 (27.62)
  8 Set Swim  'A'                                     4:46.20    2:06.76 SJO    
     1) Tester, Cruz D 13               2) Martir, Ray R 13               
     3) Weaver, Israel M 13             4) Meris, Shawn N 14              
                  31.40     1:06.29 (34.89)     1:37.71 (31.42)     2:06.76 (29.05)
  9 Mission Viejo Nadadores  'C'                      4:46.98    2:06.81 SJO    
     1) Simmons, Camron A 14            2) Douglas, Andrew G 13           
     3) Balasanian, Kristof N 14        4) Wirth, Benjamin M 14           
                  33.88     1:09.16 (35.28)     1:39.77 (30.61)     2:06.81 (27.04)
 10 Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:38.07    2:07.05 SJO    
     1) Fujimoto, Dean L 13             2) Burnett Nguyen, Ethan W 14     
     3) Kurtz, Wyatt M 14               4) Zelmer, Luca K 14              
                  34.74     1:09.51 (34.77)     1:38.83 (29.32)     2:07.05 (28.22)
 11 San Clemente Aquatics  'A'                        4:44.11    2:07.54 SJO    
     1) Sech, Noah L 13                 2) Bowman, Charlie V 13           
     3) Miller, Wyatt C 14              4) Roeber, Zach J 14              
                  34.37     1:10.63 (36.26)     1:39.18 (28.55)     2:07.54 (28.36)
 12 Beach Cities Swimming  'B'                        4:42.64    2:08.73 SJO    
     1) Hashimoto, Atom R 14            2) Lin, Rayen R 14                
     3) Haddad, Ryan L 13               4) Frey, Matthew W 14             
                  32.39     1:07.29 (34.90)     1:38.95 (31.66)     2:08.73 (29.78)
 13 Aquazot Swim Club  'B'                            4:42.97    2:09.05 SJO    
     1) Hatcher, Ryan L 14              2) Loo, Kanoa A 14                
     3) Perez, Christian R 13           4) Li, Aaron H 13                 
                  32.50     1:10.70 (38.20)     1:41.23 (30.53)     2:09.05 (27.82)
 14 Culver City Swim Club  'A'                        4:48.70    2:09.11 SJO    
     1) Zerpa, Ryan C 14                2) Albertson, Kai R 13            
     3) Cole, Alexander J 13            4) Schwartz, Daniel W 13          
                  29.54     1:07.48 (37.94)     1:40.23 (32.75)     2:09.11 (28.88)
 15 Speed Aquatics  'A'                               4:52.08    2:10.17 SJO    
     1) Chen, Gabriel T 14              2) Kramer, Grant A 13             
     3) Ng, Titus H 14                  4) Szekely, Barnie 14             
                  33.82     1:12.85 (39.03)     1:42.38 (29.53)     2:10.17 (27.79)
 16 Mission Viejo Nadadores  'D'                      4:50.69    2:11.14 SJO    
     1) Holmberg, Jakob D 14            2) Dilao, Diego C 13              
     3) Barseghian, Calvin E 14         4) Ellis, Sawyer S 13             
                  33.80     1:11.11 (37.31)     1:43.20 (32.09)     2:11.14 (27.94)
 17 Swim Team of Placentia  'A'                       5:01.23    2:22.71 SJO    
     1) Surjadinata, James 14           2) Maeda, Zenya 14                
     3) Bullock, Lee L 13               4) Carter, Giacomo R 13           
                  39.41     1:22.05 (42.64)     1:52.94 (30.89)     2:22.71 (29.77)
 -- Orange County Riptide Aquatics  'A'               4:36.11         DQ        
     1) Luu, James M 13                 2) Nguyen, Genesis T 13           
     3) Olquin, Nicholas G 14           4) Ham, Kaito D 14                
                  33.82     1:09.65 (35.83)     1:37.95 (28.30)          DQ (27.16)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
              5:02.20  SJO
              5:09.60  SOFT
 Meet Qualifying:  5:02.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           4:09.40    4:15.33 SJO    
     1) Morales-Ostergaard, Lucas 14    2) Leung, Christopher C 13        
     3) Najera, Humberto 13             4) Cai, Allen 13                  
                  31.74   1:04.41 (1:04.41)     1:37.76 (33.35)   2:15.65 (1:11.24)
        2:45.10 (29.45)   3:20.13 (1:04.48)     3:46.20 (26.07)     4:15.33 (55.20)
  2 Bluefin Aquatics  'A'                             4:22.86    4:18.46 SJO    
     1) Wyett, Elijah M 14              2) Gavino, Ranger 13              
     3) Kharun, Ilya 13                 4) Brophy, Reid P 14              
                  32.37   1:05.78 (1:05.78)     1:40.26 (34.48)   2:18.77 (1:12.99)
        2:47.83 (29.06)   3:21.98 (1:03.21)     3:48.84 (26.86)     4:18.46 (56.48)
  3 Mission Viejo Nadadores  'A'                      4:21.24    4:18.47 SJO    
     1) Aistars, Anders R 14            2) Burnett Nguyen, Ethan W 14     
     3) Taylor, Noah N 14               4) Hess, Donovan A 14             
                  31.70   1:05.75 (1:05.75)     1:39.83 (34.08)   2:18.68 (1:12.93)
        2:48.21 (29.53)   3:22.18 (1:03.50)     3:48.88 (26.70)     4:18.47 (56.29)
  4 Irvine Novaquatics  'B'                           4:16.49    4:22.42 SJO    
     1) Schreck, Ayden R 14             2) Lee, Patrick B 14              
     3) Schott, Mitchell H 13           4) Chang, Joey A 13               
                  31.42   1:05.31 (1:05.31)     1:41.42 (36.11)   2:23.42 (1:18.11)
        2:51.89 (28.47)   3:26.03 (1:02.61)     3:52.41 (26.38)     4:22.42 (56.39)
  5 Beach Cities Swimming  'A'                        4:26.84    4:22.95 SJO    
     1) Yakubik, Zack A 14              2) Kim, Elliot H 14               
     3) Diaz, Bradley M 14              4) Rogers, Robert C 14            
                  31.84   1:05.38 (1:05.38)     1:40.10 (34.72)   2:18.28 (1:12.90)
        2:48.76 (30.48)   3:23.11 (1:04.83)     3:51.73 (28.62)     4:22.95 (59.84)
  6 Aquazot Swim Club  'A'                            4:20.72    4:23.09 SJO    
     1) Chang, Ryan 13                  2) Lou, Matthew 13                
     3) Burke, Nicholas T 13            4) Li, Aaron H 13                 
                  32.30   1:06.74 (1:06.74)     1:40.12 (33.38)   2:17.68 (1:10.94)
        2:48.01 (30.33)   3:23.51 (1:05.83)     3:51.85 (28.34)     4:23.09 (59.58)
  7 Irvine Novaquatics  'C'                           4:23.57    4:26.14 SJO    
     1) Slusiewicz, Ryan W 14           2) Zhu, Eric H 13                 
     3) Grulke, Nick E 13               4) Yang, Adam L 14                
                  32.65   1:07.33 (1:07.33)     1:43.45 (36.12)   2:25.98 (1:18.65)
        2:54.49 (28.51)   3:27.96 (1:01.98)     3:54.92 (26.96)     4:26.14 (58.18)
  8 Mission Viejo Nadadores  'B'                      4:38.07    4:31.84 SJO    
     1) Fujimoto, Dean L 13             2) Douglas, Andrew G 13           
     3) Kurtz, Wyatt M 14               4) Robbins, Zach J 14             
                  35.42   1:13.67 (1:13.67)     1:49.00 (35.33)   2:28.91 (1:15.24)
        2:58.95 (30.04)   3:32.88 (1:03.97)     4:01.17 (28.29)     4:31.84 (58.96)
  9 Gators Swim Club  'A'                             4:37.95    4:32.31 SJO    
     1) Bermudez, Jerald V 13           2) Morgan, Keller M 13            
     3) Deramos, Jordan A 13            4) Kiryukhin, Artem 14            
                  32.83   1:08.65 (1:08.65)     1:44.42 (35.77)   2:23.86 (1:15.21)
        2:55.36 (31.50)   3:33.29 (1:09.43)     4:01.09 (27.80)     4:32.31 (59.02)
 10 Beach Cities Swimming  'B'                        4:42.64    4:34.59 SJO    
     1) Lin, Rayen R 14                 2) Haddad, Ryan L 13              
     3) Cullen, Matthew S 14            4) Hashimoto, Atom R 14           
                  33.56   1:09.90 (1:09.90)     1:45.64 (35.74)   2:26.61 (1:16.71)
        2:57.86 (31.25)   3:33.62 (1:07.01)     4:02.56 (28.94)   4:34.59 (1:00.97)
 11 Set Swim  'A'                                     4:46.20    4:36.17 SJO    
     1) Tester, Cruz D 13               2) Martir, Ray R 13               
     3) Weaver, Israel M 13             4) King, Lucas H 13               
                  32.64   1:06.69 (1:06.69)     1:41.93 (35.24)   2:22.95 (1:16.26)
        2:54.58 (31.63)   3:30.53 (1:07.58)     4:01.85 (31.32)   4:36.17 (1:05.64)
 12 San Clemente Aquatics  'A'                        4:44.11    4:36.65 SJO    
     1) Sech, Noah L 13                 2) Bowman, Charlie V 13           
     3) Miller, Wyatt C 14              4) Roeber, Zach J 14              
                  35.90   1:14.50 (1:14.50)     1:50.71 (36.21)   2:32.74 (1:18.24)
        3:01.64 (28.90)   3:35.31 (1:02.57)     4:04.61 (29.30)   4:36.65 (1:01.34)
 13 Orange County Riptide Aquatics  'A'               4:36.11    4:41.19 SJO    
     1) Luu, James M 13                 2) Nguyen, Genesis T 13           
     3) Olquin, Nicholas G 14           4) Ham, Kaito D 14                
                  34.09   1:13.19 (1:13.19)     1:50.07 (36.88)   2:33.93 (1:20.74)
        3:03.23 (29.30)   3:39.46 (1:05.53)     4:07.76 (28.30)   4:41.19 (1:01.73)
 14 Mission Viejo Nadadores  'C'                      4:46.98    4:44.97 SJO    
     1) Holmberg, Jakob D 14            2) Dilao, Diego C 13              
     3) Balasanian, Kristof N 14        4) Zelmer, Luca K 14              
                  36.15   1:13.55 (1:13.55)     1:52.27 (38.72)   2:34.88 (1:21.33)
        3:06.35 (31.47)   3:43.06 (1:08.18)     4:11.51 (28.45)   4:44.97 (1:01.91)
 15 Culver City Swim Club  'A'                        4:48.70    4:45.15 SJO    
     1) Cole, Alexander J 13            2) Albertson, Kai R 13            
     3) Zerpa, Ryan C 14                4) Schwartz, Daniel W 13          
                              21.43 (21.43)                         1:12.95 (51.52)
                          3:41.57 (2:28.62)   4:45.15 (1:03.58)                    
 16 Aquazot Swim Club  'B'                            4:42.97    4:46.12 SJO    
     1) Hatcher, Ryan L 14              2) Perez, Christian R 13          
     3) Kim, Ben 14                     4) Chomin, Nolan M 14             
                  35.39   1:13.84 (1:13.84)     1:52.21 (38.37)   2:36.03 (1:22.19)
        3:06.94 (30.91)   3:44.17 (1:08.14)     4:13.53 (29.36)   4:46.12 (1:01.95)
 -- Speed Aquatics  'A'                               4:52.08         DQ        
     1) Chen, Gabriel T 14              2) Kramer, Grant A 13             
     3) Ng, Titus H 14                  4) Szekely, Barnie 14             
 -- Mission Viejo Nadadores  'D'                      4:50.69         DQ        
     1) Hopps, Travis M 14              2) Barseghian, Calvin E 14        
     3) Simmons, Camron A 14            4) Geis, Joseph E 14              
 -- Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               4:38.30         DQ        
     1) Chai, Matthew D 14              2) Woo, Kyle J 14                 
     3) Yang, Baron C 14                4) Matsuda, Jason K 14            
                  34.80   1:10.03 (1:10.03)     1:46.69 (36.66)   2:28.30 (1:18.27)
        2:58.32 (30.02)   3:32.58 (1:04.28)     4:00.72 (28.14)          DQ (50.57)
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  26.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Wang, Charles Wang N      16 DARE                   25.02      24.71 SJO    
  2 Cortes, Albe D            18 AZOT                   24.84      24.83 SJO    
  3 Townsend, Timothy E       17 NOVA                   24.99      24.88 SJO    
  4 Bowman, Andrew F          16 SCAT                   25.23      25.05 SJO    
  5 Lee, Marcus J             15 NOVA                   25.04      25.10 SJO    
  6 Cantin, Brian P           17 MVN                    24.84      25.11 SJO    
  7 Pai, Justin               15 SACA                   25.41      25.22 SJO    
  8 Law, Andre K              17 DARE                   25.07      25.43 SJO    
B - Final
  9 Stef, Christian P         17 NOVA                   25.56      25.21 SJO    
 10 Holton, Stuart M          16 NOVA                   25.63      25.35 SJO    
 11 Hong, Dylan S             16 DARE                   25.65      25.39 SJO    
 12 Lin, Jeffrey H            17 NOVA                   25.68      25.45 SJO    
 12 Tu, Kevin H               17 NOVA                   25.44      25.45 SJO    
 14 Ness, Alexander S         17 SCAT                   25.70      25.50 SJO    
 15 Yang, Aaron C             15 FAST                   25.61      25.74 SJO    
 16 Davis, Slate R            17 CITI                   25.66      25.84 SJO    
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  26.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lou, Brian                15 AZOT                   24.07      23.72 SJO    
  2 Cortes, Albe D            18 AZOT                   25.18      24.84 SJO    
  2 Cantin, Brian P           17 MVN                    25.08      24.84 SJO    
  4 Townsend, Timothy E       17 NOVA                   24.99      24.99 SJO    
  5 Wang, Charles Wang N      16 DARE                   25.80      25.02 SJO    
  6 Lee, Marcus J             15 NOVA                   26.13      25.04 SJO    
  7 Law, Andre K              17 DARE                   25.21      25.07 SJO    
  8 Bowman, Andrew F          16 SCAT                   25.36      25.23 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pai, Justin               15 SACA                   25.42      25.41 SJO    
 10 Tu, Kevin H               17 NOVA                   25.65      25.44 SJO    
 11 Stef, Christian P         17 NOVA                   25.02      25.56 SJO    
 12 Yang, Aaron C             15 FAST                   26.45      25.61 SJO    
 13 Holton, Stuart M          16 NOVA                   25.36      25.63 SJO    
 14 Hong, Dylan S             16 DARE                   25.53      25.65 SJO    
 15 Davis, Slate R            17 CITI                   25.83      25.66 SJO    
 16 Lin, Jeffrey H            17 NOVA                   25.39      25.68 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ness, Alexander S         17 SCAT                   25.47      25.70 SJO    
 18 Gee, Aaron C              16 GSC                    25.93      25.75 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kim, Jason                15 NOVA                   25.78      25.77 SJO    
 20 Smith, Ethan J            16 CITI                   26.32      25.78 SJO    
 20 Venzlaff, Luke D          17 AZOT                   26.04      25.78 SJO    
 22 Smith, Jared D            18 SCAT                   25.72      25.80 SJO    
 23 Lewis, Ricky C            17 SET                    26.17      25.86 SJO    
 23 Inoki, Hirota             15 CULV                   25.66      25.86 SJO    
 25 Chan, Samuel              16 NOVA                   26.27      26.00 SJO    
 26 Forsythe, Jack R          17 MVN                    26.32      26.01 SJO    
 27 Lee, Kevin B              15 NOVA                   26.53      26.02 SJO    
 28 Tingen, Nate N            18 AZOT                   25.32      26.12 SJO    
 29 Ferrara, Carson F         17 NOVA                   26.11      26.19 SJO    
 30 Sun, Colman E             15 NOVA                   26.34      26.26 SJO    
 31 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                   26.35      26.27 SJO    
 32 Polivka, Alesh R          18 NOVA                   27.06      26.32 SJO    
 33 Lee, Dylan H              15 NOVA                   26.48      26.37 SJO    
 34 Shagalov, Jonathan Z      16 CULV                   26.09      26.52 SJO    
 35 Bista, Yughe D            16 NOVA                   26.18      27.21        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                58.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  58.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Tu, Kevin H               17 NOVA                   54.05      53.13 SJO    
                  25.83       53.13 (27.30)                                        
  2 Stef, Christian P         17 NOVA                   52.98      53.14 SJO    
                  25.64       53.14 (27.50)                                        
  3 Wang, Charles Wang N      16 DARE                   54.01      53.26 SJO    
                  26.04       53.26 (27.22)                                        
  4 Lou, Brian                15 AZOT                   54.23      53.46 SJO    
                  25.83       53.46 (27.63)                                        
  5 Cortes, Albe D            18 AZOT                   54.20      53.52 SJO    
                  25.70       53.52 (27.82)                                        
  6 Cheng, Jonathan T         18 NOVA                   54.11      53.85 SJO    
                  26.29       53.85 (27.56)                                        
  7 Ness, Alexander S         17 SCAT                   54.07      54.98 SJO    
                  26.35       54.98 (28.63)                                        
  8 Ng, Caedon                15 NOVA                   54.36      55.10 SJO    
                  26.47       55.10 (28.63)                                        
B - Final
  9 Bowman, Andrew F          16 SCAT                   54.52      54.18 SJO    
                  26.16       54.18 (28.02)                                        
 10 Townsend, Timothy E       17 NOVA                   54.62      54.28 SJO    
                  25.56       54.28 (28.72)                                        
 11 Cho, Joshua J             15 NOVA                   54.87      54.83 SJO    
                  26.47       54.83 (28.36)                                        
 12 Lee, Marcus J             15 NOVA                   55.62      54.86 SJO    
                  26.41       54.86 (28.45)                                        
 13 Gamette, James G          17 SCAT                   54.78      55.01 SJO    
                  26.30       55.01 (28.71)                                        
 13 Venzlaff, Luke D          17 AZOT                   55.12      55.01 SJO    
                  26.70       55.01 (28.31)                                        
 15 Xue, David H              16 NOVA                   54.97      55.11 SJO    
                  26.54       55.11 (28.57)                                        
 16 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                   55.14      55.21 SJO    
                  26.77       55.21 (28.44)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                58.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  58.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stef, Christian P         17 NOVA                   53.27      52.98 SJO    
  2 Wang, Charles Wang N      16 DARE                   54.58      54.01 SJO    
  3 Tu, Kevin H               17 NOVA                   53.92      54.05 SJO    
  4 Ness, Alexander S         17 SCAT                   55.65      54.07 SJO    
  5 Cheng, Jonathan T         18 NOVA                   53.97      54.11 SJO    
  6 Cortes, Albe D            18 AZOT                   54.65      54.20 SJO    
  7 Lou, Brian                15 AZOT                   54.30      54.23 SJO    
  8 Ng, Caedon                15 NOVA                   55.12      54.36 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bowman, Andrew F          16 SCAT                   54.51      54.52 SJO    
 10 Townsend, Timothy E       17 NOVA                   55.61      54.62 SJO    
 11 Gamette, James G          17 SCAT                   55.76      54.78 SJO    
 12 Cho, Joshua J             15 NOVA                   55.75      54.87 SJO    
 13 Xue, David H              16 NOVA                   55.76      54.97 SJO    
 14 Venzlaff, Luke D          17 AZOT                   56.78      55.12 SJO    
 15 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                   56.74      55.14 SJO    
 16 Lee, Marcus J             15 NOVA                   57.44      55.62 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wagoner, Sebastian B      18 CITI                   55.91      55.66 SJO    
 18 Woodsum II, Kenneth Y     16 NOVA                   57.20      55.76 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Davis, Slate R            17 CITI                   55.49      55.78 SJO    
 20 Yang, Aaron C             15 FAST                   56.38      55.79 SJO    
 21 Pai, Justin               15 SACA                   56.63      55.95 SJO    
 22 Lee, Kevin B              15 NOVA                   57.69      55.97 SJO    
 23 Kim, Jason                15 NOVA                   56.45      56.03 SJO    
 24 Lee, Dylan H              15 NOVA                   56.55      56.09 SJO    
 25 Inoki, Hirota             15 CULV                   56.90      56.14 SJO    
 26 Hong, Dylan S             16 DARE                   55.93      56.15 SJO    
 27 Chan, Samuel              16 NOVA                   57.75      56.17 SJO    
 28 Goudie, Matt D            18 MVN                    58.06      56.29 SJO    
 29 Huynh, Aaron S            17 AZOT                   55.03      56.30 SJO    
 30 Sorenson, Matt R          17 SET                    56.55      56.32 SJO    
 31 Miao, Jared K             16 BLUE                   56.75      56.36 SJO    
 32 King, Nicholas C          16 SET                    56.75      56.59 SJO    
 33 Holton, Stuart M          16 NOVA                   55.12      56.67 SJO    
 34 Gee, Aaron C              16 GSC                    56.29      56.76 SJO    
 35 Garza, Michael S          16 NOVA                   57.50      56.86 SJO    
 36 Maurer, Mike R            17 SCAT                   57.49      57.01 SJO    
 37 Law, Andre K              17 DARE                   56.39      57.03 SJO    
 38 Lin, Jeffrey H            17 NOVA                   56.70      57.05 SJO    
 39 Sun, Colman E             15 NOVA                   57.22      57.10 SJO    
 40 Forsythe, Jack R          17 MVN                    57.56      57.11 SJO    
 41 Smith, Jared D            18 SCAT                   57.40      57.19 SJO    
 42 Hamamoto, Josh Y          15 NOVA                   57.51      57.21 SJO    
 43 Shagalov, Jonathan Z      16 CULV                   58.07      57.58 SJO    
 44 Smith, Ethan J            16 CITI                   58.20      57.70 SJO    
 45 Polivka, Alesh R          18 NOVA                   58.06      58.00 SJO    
 46 Fuentes, Daniel X         16 CITI                   56.28      58.24        
 47 Budka, Conner D           17 NOVA                   57.04      58.94        
 48 Strickfaden, Camden C     16 CITI                   58.07    1:00.23        
 49 Bista, Yughe D            16 NOVA                   57.21    1:01.55        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:08.10  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:08.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Stef, Christian P         17 NOVA                 1:54.81    1:55.27 SJO    
                  26.78       56.34 (29.56)     1:26.21 (29.87)     1:55.27 (29.06)
  2 Ng, Caedon                15 NOVA                 1:59.48    1:57.78 SJO    
                  27.42       57.23 (29.81)     1:27.69 (30.46)     1:57.78 (30.09)
  3 Wang, Charles Wang N      16 DARE                 2:01.32    1:58.02 SJO    
                  28.05       58.26 (30.21)     1:28.75 (30.49)     1:58.02 (29.27)
  4 Cheng, Jonathan T         18 NOVA                 1:59.59    1:58.06 SJO    
                  27.10       56.69 (29.59)     1:27.37 (30.68)     1:58.06 (30.69)
  5 Cho, Joshua J             15 NOVA                 1:57.90    1:59.00 SJO    
                  27.96       58.04 (30.08)     1:28.73 (30.69)     1:59.00 (30.27)
  6 Lee, Marcus J             15 NOVA                 2:00.90    2:00.34 SJO    
                  28.12       58.64 (30.52)     1:30.21 (31.57)     2:00.34 (30.13)
  7 Ness, Alexander S         17 SCAT                 2:00.72    2:02.31 SJO    
                  27.92       58.05 (30.13)     1:29.59 (31.54)     2:02.31 (32.72)
  8 Bowman, Andrew F          16 SCAT                 2:00.35    2:02.66 SJO    
                  28.33       59.37 (31.04)     1:31.04 (31.67)     2:02.66 (31.62)
B - Final
  9 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                 2:01.96    2:00.85 SJO    
                  28.52       59.54 (31.02)     1:30.57 (31.03)     2:00.85 (30.28)
 10 Wagoner, Sebastian B      18 CITI                 2:01.52    2:01.41 SJO    
                  28.99       59.45 (30.46)     1:31.09 (31.64)     2:01.41 (30.32)
 11 Xue, David H              16 NOVA                 2:02.39    2:01.55 SJO    
                  28.43     1:00.12 (31.69)     1:31.70 (31.58)     2:01.55 (29.85)
 12 Maurer, Mike R            17 SCAT                 2:01.64    2:01.86 SJO    
                  28.67       59.93 (31.26)     1:31.39 (31.46)     2:01.86 (30.47)
 13 Yeh, Kenneth              16 FAST                 2:02.72    2:01.89 SJO    
                  28.82       59.78 (30.96)     1:31.52 (31.74)     2:01.89 (30.37)
 14 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                 2:03.05    2:03.33 SJO    
                  28.86     1:00.29 (31.43)     1:32.28 (31.99)     2:03.33 (31.05)
 15 Lopez, Ben R              17 FAST                 2:02.57    2:03.76 SJO    
                  28.36       59.45 (31.09)     1:31.72 (32.27)     2:03.76 (32.04)
 16 Gamette, James G          17 SCAT                 2:02.69    2:04.04 SJO    
                  28.20     1:00.23 (32.03)     1:32.61 (32.38)     2:04.04 (31.43)
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:08.10  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:08.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stef, Christian P         17 NOVA                 1:55.87    1:54.81 SJO    
                                  55.02 ( )     1:54.81 (59.79)                    
  2 Cho, Joshua J             15 NOVA                 1:59.31    1:57.90 SJO    
                                  57.86 ( )   1:57.90 (1:00.04)                    
  3 Ng, Caedon                15 NOVA                 1:59.18    1:59.48 SJO    
                                  57.76 ( )   1:59.48 (1:01.72)                    
  4 Cheng, Jonathan T         18 NOVA                 1:57.18    1:59.59 SJO    
                                  58.10 ( )   1:59.59 (1:01.49)                    
  5 Bowman, Andrew F          16 SCAT                 2:00.56    2:00.35 SJO    
                                  57.81 ( )   2:00.35 (1:02.54)                    
  6 Ness, Alexander S         17 SCAT                 2:05.46    2:00.72 SJO    
                                  57.51 ( )   2:00.72 (1:03.21)                    
  7 Lee, Marcus J             15 NOVA                 2:04.66    2:00.90 SJO    
                                  58.09 ( )   2:00.90 (1:02.81)                    
  8 Wang, Charles Wang N      16 DARE                 1:59.30    2:01.32 SJO    
                                  59.82 ( )   2:01.32 (1:01.50)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Woodsum II, Kenneth Y     16 NOVA                 2:00.18    2:01.47 SJO    
                                  58.85 ( )   2:01.47 (1:02.62)                    
 10 Wagoner, Sebastian B      18 CITI                 2:01.26    2:01.52 SJO    
                                1:00.26 ( )   2:01.52 (1:01.26)                    
 11 Maurer, Mike R            17 SCAT                 2:01.20    2:01.64 SJO    
                                  59.51 ( )   2:01.64 (1:02.13)                    
 12 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                 2:02.53    2:01.96 SJO    
                                  58.34 ( )   2:01.96 (1:03.62)                    
 13 Xue, David H              16 NOVA                 2:02.61    2:02.39 SJO    
                                  58.27 ( )   2:02.39 (1:04.12)                    
 14 Lopez, Ben R              17 FAST                 2:03.71    2:02.57 SJO    
                                  59.50 ( )   2:02.57 (1:03.07)                    
 15 Gamette, James G          17 SCAT                 2:05.24    2:02.69 SJO    
                                  59.07 ( )   2:02.69 (1:03.62)                    
 16 Yeh, Kenneth              16 FAST                 2:02.87    2:02.72 SJO    
                                1:00.12 ( )   2:02.72 (1:02.60)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                 2:03.76    2:03.05 SJO    
                                  59.84 ( )   2:03.05 (1:03.21)                    
 18 Garza, Michael S          16 NOVA                 2:03.19    2:03.47 SJO    
                                  58.47 ( )   2:03.47 (1:05.00)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Seibert, Steven A         15 NOVA                 2:06.60    2:03.60 SJO    
                                  58.64 ( )   2:03.60 (1:04.96)                    
 20 Hong, Dylan S             16 DARE                 2:05.49    2:03.64 SJO    
                                  59.43 ( )   2:03.64 (1:04.21)                    
 21 Inoki, Hirota             15 CULV                 2:07.45    2:03.74 SJO    
                                1:00.39 ( )   2:03.74 (1:03.35)                    
 22 Keegan, Sean E            17 CITI                 2:03.59    2:03.95 SJO    
                                1:00.50 ( )   2:03.95 (1:03.45)                    
 23 Holton, Stuart M          16 NOVA                 2:03.32    2:04.34 SJO    
                                  58.77 ( )   2:04.34 (1:05.57)                    
 24 Hoang, Alan B             16 SET                  2:05.20    2:04.64 SJO    
                                  59.97 ( )   2:04.64 (1:04.67)                    
 25 Goudie, Matt D            18 MVN                  2:05.72    2:04.79 SJO    
                                  59.56 ( )   2:04.79 (1:05.23)                    
 26 Lin, Jeffrey H            17 NOVA                 2:07.90    2:04.90 SJO    
                                1:00.29 ( )   2:04.90 (1:04.61)                    
 27 Sun, Colman E             15 NOVA                 2:06.48    2:05.32 SJO    
                                  59.34 ( )   2:05.32 (1:05.98)                    
 28 Yang, Aaron C             15 FAST                 2:04.10    2:05.48 SJO    
                                  59.73 ( )   2:05.48 (1:05.75)                    
 29 Nishikawa, Bryce A        16 UN-04                2:03.55    2:05.62 SJO    
                                  59.89 ( )   2:05.62 (1:05.73)                    
 30 HO, Ethan Y               15 SACA                 2:04.03    2:06.03 SJO    
                                1:00.24 ( )   2:06.03 (1:05.79)                    
 31 Young, Owen P             15 GSC                  2:07.87    2:06.11 SJO    
                                1:01.22 ( )   2:06.11 (1:04.89)                    
 32 Brown, Seamus L           16 FAST                 2:02.75    2:06.44 SJO    
                                1:00.65 ( )   2:06.44 (1:05.79)                    
 33 Koga, James Y             15 NOVA                 2:07.77    2:06.52 SJO    
                                1:00.37 ( )   2:06.52 (1:06.15)                    
 34 Mallough, Parker B        18 NOVA                 2:07.80    2:06.61 SJO    
                                1:01.68 ( )   2:06.61 (1:04.93)                    
 35 Kim, Jason                15 NOVA                 2:05.12    2:06.72 SJO    
                                  59.85 ( )   2:06.72 (1:06.87)                    
 36 Fuentes, Daniel X         16 CITI                 2:03.68    2:06.78 SJO    
                                1:00.81 ( )   2:06.78 (1:05.97)                    
 37 Sorenson, Matt R          17 SET                  2:04.98    2:07.65 SJO    
                                  59.72 ( )   2:07.65 (1:07.93)                    
 38 Davis, Slate R            17 CITI                 2:04.15    2:08.27        
                                1:01.87 ( )   2:08.27 (1:06.40)                    
 39 Olague, Emiliano          17 NOVA                 2:07.19    2:10.04        
                                1:02.25 ( )   2:10.04 (1:07.79)                    
 40 Miller, Joshua A          16 FAST                 2:07.52    2:10.20        
                                1:02.73 ( )   2:10.20 (1:07.47)                    
 41 Lee, Kevin B              15 NOVA                 2:08.05    2:10.23        
                                1:02.62 ( )   2:10.23 (1:07.61)                    
 42 Tse, Chalmers K           15 DARE                 2:07.26    2:11.29        
                                1:03.41 ( )   2:11.29 (1:07.88)                    
 43 King, Nicholas C          16 SET                  2:06.76    2:14.18        
                                  59.97 ( )   2:14.18 (1:14.21)                    
 -- Townsend, Timothy E       17 NOVA                 2:05.14   X2:04.30 SJO    
                                  59.34 ( )   2:04.30 (1:04.96)                    
 -- Birtles, Quinn P          21 SCAT                 2:03.09   X2:05.24 SJO    
                                1:01.96 ( )   2:05.24 (1:03.28)                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:31.10  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  4:31.10
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Cho, Joshua J             15 NOVA                 4:12.43    4:13.02 SJO    
                  29.00     1:00.65 (31.65)     1:32.27 (31.62)     2:04.96 (32.69)
        2:37.06 (32.10)     3:09.36 (32.30)     3:41.44 (32.08)     4:13.02 (31.58)
  2 Brown, Seamus L           16 FAST                 4:18.59    4:15.16 SJO    
                  28.96     1:01.52 (32.56)     1:34.52 (33.00)     2:07.60 (33.08)
        2:40.03 (32.43)     3:12.66 (32.63)     3:44.79 (32.13)     4:15.16 (30.37)
  3 Johnson, Dorian W         17 SCAT                 4:18.63    4:16.08 SJO    
                  29.84     1:02.64 (32.80)     1:34.70 (32.06)     2:07.43 (32.73)
        2:39.67 (32.24)     3:12.13 (32.46)     3:44.62 (32.49)     4:16.08 (31.46)
  4 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                 4:17.62    4:16.10 SJO    
                  28.65     1:00.51 (31.86)     1:32.50 (31.99)     2:04.95 (32.45)
        2:37.65 (32.70)     3:10.72 (33.07)     3:44.01 (33.29)     4:16.10 (32.09)
  5 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                 4:18.75    4:16.96 SJO    
                  29.09     1:01.55 (32.46)     1:33.90 (32.35)     2:07.15 (33.25)
        2:40.05 (32.90)     3:13.17 (33.12)     3:45.71 (32.54)     4:16.96 (31.25)
  6 Yeh, Kenneth              16 FAST                 4:17.42    4:17.09 SJO    
                  29.68     1:01.82 (32.14)     1:34.08 (32.26)     2:06.69 (32.61)
        2:39.74 (33.05)     3:13.00 (33.26)     3:45.77 (32.77)     4:17.09 (31.32)
  7 Maurer, Mike R            17 SCAT                 4:19.23    4:18.54 SJO    
                  29.30     1:01.44 (32.14)     1:34.31 (32.87)     2:07.03 (32.72)
        2:39.94 (32.91)     3:12.83 (32.89)     3:46.16 (33.33)     4:18.54 (32.38)
  8 Miller, Joshua A          16 FAST                 4:19.98    4:19.48 SJO    
                  29.00     1:00.95 (31.95)     1:33.94 (32.99)     2:07.44 (33.50)
        2:40.57 (33.13)     3:13.91 (33.34)     3:47.02 (33.11)     4:19.48 (32.46)
B - Final
  9 Lopez, Ben R              17 FAST                 4:20.30    4:16.26 SJO    
                  29.41     1:01.27 (31.86)     1:33.56 (32.29)     2:06.18 (32.62)
        2:39.03 (32.85)     3:12.60 (33.57)     3:45.11 (32.51)     4:16.26 (31.15)
 10 Bernstein, Jackson D      15 NOVA                 4:20.27    4:17.02 SJO    
                  29.76     1:01.63 (31.87)     1:33.89 (32.26)     2:06.46 (32.57)
        2:39.20 (32.74)     3:12.31 (33.11)     3:45.10 (32.79)     4:17.02 (31.92)
 11 Wagoner, Sebastian B      18 CITI                 4:21.75    4:19.81 SJO    
                  29.40     1:01.59 (32.19)     1:34.57 (32.98)     2:07.62 (33.05)
        2:40.67 (33.05)     3:14.70 (34.03)     3:47.38 (32.68)     4:19.81 (32.43)
 12 Keegan, Sean E            17 CITI                 4:21.27    4:20.43 SJO    
                  29.40     1:01.73 (32.33)     1:34.74 (33.01)     2:08.08 (33.34)
        2:41.52 (33.44)     3:15.10 (33.58)     3:48.38 (33.28)     4:20.43 (32.05)
 13 Fischer, Jack T           15 CITI                 4:22.72    4:21.03 SJO    
                  29.23     1:01.32 (32.09)     1:34.36 (33.04)     2:07.88 (33.52)
        2:41.47 (33.59)     3:15.03 (33.56)     3:48.48 (33.45)     4:21.03 (32.55)
 14 Ennen, Brett R            15 NOVA                 4:24.37    4:24.10 SJO    
                  29.30     1:01.42 (32.12)     1:34.36 (32.94)     2:07.96 (33.60)
        2:41.60 (33.64)     3:15.81 (34.21)     3:49.89 (34.08)     4:24.10 (34.21)
 15 Fujimoto, Miles L         15 MVN                  4:25.26    4:26.51 SJO    
                  30.29     1:03.29 (33.00)     1:36.68 (33.39)     2:10.72 (34.04)
        2:45.15 (34.43)     3:19.57 (34.42)     3:54.15 (34.58)     4:26.51 (32.36)
 16 Burress, Spencer S        17 SCAT                 4:24.76    4:28.39 SJO    
                  28.46     1:00.85 (32.39)     1:34.55 (33.70)     2:08.59 (34.04)
        2:43.89 (35.30)     3:18.78 (34.89)     3:54.06 (35.28)     4:28.39 (34.33)
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              4:31.10  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  4:31.10
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cho, Joshua J             15 NOVA                 4:13.65    4:12.43 SJO    
                                  59.23 ( )                             2:03.44 ( )
                                3:08.69 ( )   4:12.43 (1:03.74)                    
  2 Woodsum II, Kenneth Y     16 NOVA                 4:14.27    4:17.06 SJO    
                                1:01.77 ( )                             2:07.19 ( )
                                3:12.13 ( )   4:17.06 (1:04.93)                    
  3 Yeh, Kenneth              16 FAST                 4:17.97    4:17.42 SJO    
                                1:01.31 ( )                             2:06.79 ( )
                                3:12.90 ( )   4:17.42 (1:04.52)                    
  4 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                 4:20.34    4:17.62 SJO    
                                1:00.44 ( )                             2:05.98 ( )
                                3:12.79 ( )   4:17.62 (1:04.83)                    
  5 Brown, Seamus L           16 FAST                 4:16.12    4:18.59 SJO    
                                1:02.03 ( )                             2:07.77 ( )
                                3:14.06 ( )   4:18.59 (1:04.53)                    
  6 Johnson, Dorian W         17 SCAT                 4:17.65    4:18.63 SJO    
                                1:00.70 ( )                             2:07.09 ( )
                                3:14.40 ( )   4:18.63 (1:04.23)                    
  7 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                 4:20.17    4:18.75 SJO    
                                1:01.41 ( )                             2:07.71 ( )
                                3:14.68 ( )   4:18.75 (1:04.07)                    
  8 Maurer, Mike R            17 SCAT                 4:17.58    4:19.23 SJO    
                                1:01.81 ( )                             2:07.82 ( )
                                3:14.31 ( )   4:19.23 (1:04.92)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miller, Joshua A          16 FAST                 4:18.95    4:19.98 SJO    
                                1:01.75 ( )                             2:08.28 ( )
                                3:14.68 ( )   4:19.98 (1:05.30)                    
 10 Bernstein, Jackson D      15 NOVA                 4:20.97    4:20.27 SJO    
                                1:02.40 ( )                             2:08.32 ( )
                                3:14.70 ( )   4:20.27 (1:05.57)                    
 11 Lopez, Ben R              17 FAST                 4:22.98    4:20.30 SJO    
                                1:00.70 ( )                             2:06.81 ( )
                                3:13.56 ( )   4:20.30 (1:06.74)                    
 12 Keegan, Sean E            17 CITI                 4:25.83    4:21.27 SJO    
                                1:01.75 ( )                             2:09.86 ( )
                                3:16.93 ( )   4:21.27 (1:04.34)                    
 13 Wagoner, Sebastian B      18 CITI                 4:19.95    4:21.75 SJO    
                                1:01.70 ( )                             2:08.06 ( )
                                3:15.25 ( )   4:21.75 (1:06.50)                    
 14 Fischer, Jack T           15 CITI                 4:30.22    4:22.72 SJO    
                                1:01.79 ( )                             2:08.86 ( )
                                3:16.58 ( )   4:22.72 (1:06.14)                    
 15 Ennen, Brett R            15 NOVA                 4:28.73    4:24.37 SJO    
                                1:01.78 ( )                             2:08.98 ( )
                                3:17.19 ( )   4:24.37 (1:07.18)                    
 16 Burress, Spencer S        17 SCAT                 4:17.61    4:24.76 SJO    
                                1:01.86 ( )                             2:09.50 ( )
                                3:17.86 ( )   4:24.76 (1:06.90)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fujimoto, Miles L         15 MVN                  4:25.06    4:25.26 SJO    
                                1:04.20 ( )                             2:11.29 ( )
                                3:19.76 ( )   4:25.26 (1:05.50)                    
 18 HO, Ethan Y               15 SACA                 4:28.58    4:25.42 SJO    
                                1:01.87 ( )                             2:09.36 ( )
                                3:17.88 ( )   4:25.42 (1:07.54)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nishikawa, Bryce A        16 UN-04                4:20.11    4:25.68 SJO    
                                1:01.60 ( )                             2:08.45 ( )
                                3:16.98 ( )   4:25.68 (1:08.70)                    
 20 Seibert, Steven A         15 NOVA                 4:30.94    4:26.24 SJO    
                                1:01.06 ( )                             2:08.02 ( )
                                3:16.63 ( )   4:26.24 (1:09.61)                    
 21 Paisley, Timo J           15 SCAT                 4:29.75    4:26.58 SJO    
                                1:02.82 ( )                             2:10.12 ( )
                                3:18.43 ( )   4:26.58 (1:08.15)                    
 22 Epp, Addy D               15 GSC                  4:28.41    4:28.47 SJO    
                                1:02.49 ( )                             2:10.73 ( )
                                3:20.42 ( )   4:28.47 (1:08.05)                    
 23 Hoang, Alan B             16 SET                  4:25.19    4:28.89 SJO    
                                1:02.16 ( )                             2:10.07 ( )
                                3:19.16 ( )   4:28.89 (1:09.73)                    
 24 Inoki, Hirota             15 CULV                 4:25.61    4:31.93        
                                1:01.89 ( )                             2:09.80 ( )
                                3:20.53 ( )   4:31.93 (1:11.40)                    
 25 Goudie, Matt D            18 MVN                  4:30.03    4:33.38        
                                1:02.23 ( )                             2:10.76 ( )
                                3:22.72 ( )   4:33.38 (1:10.66)                    
 26 Mallough, Parker B        18 NOVA                 4:24.59    4:34.21        
                                1:03.72 ( )                             2:12.94 ( )
                                3:23.93 ( )   4:34.21 (1:10.28)                    
 27 Koga, James Y             15 NOVA                 4:26.64    4:34.22        
                                1:03.63 ( )                             2:13.50 ( )
                                3:24.85 ( )   4:34.22 (1:09.37)                    
 28 Shoaei, Kambiz            15 GSC                  4:27.42    4:34.88        
                                1:03.46 ( )                             2:12.88 ( )
                                3:24.44 ( )   4:34.88 (1:10.44)                    
 29 Gonzalez, Angel F         15 CITI                 4:25.53    4:39.98        
                                1:04.85 ( )                             2:16.18 ( )
                                3:27.90 ( )   4:39.98 (1:12.08)                    
 30 Tse, Chalmers K           15 DARE                 4:27.37    4:40.54        
                                1:06.43 ( )                             2:17.81 ( )
                                3:29.15 ( )   4:40.54 (1:11.39)                    
 31 Paing, Steven M           15 MAX                  4:30.11    4:42.82        
                                1:04.99 ( )                             2:16.89 ( )
                                3:29.78 ( )   4:42.82 (1:13.04)                    
 -- Hanson, Timmy S           19 AZOT                 4:06.90   X4:06.86 SJO    
                                  58.88 ( )                             2:03.03 ( )
                                3:05.34 ( )   4:06.86 (1:01.52)                    
 -- Birtles, Quinn P          21 SCAT                 4:20.18   X4:34.49        
                                1:04.52 ( )                             2:13.79 ( )
                                3:24.14 ( )   4:34.49 (1:10.35)                    
 
Boys 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              9:42.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  9:42.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macias, Joseph A          18 GSC                  8:35.69    8:34.85 SJO    
                  27.17       57.04 (29.87)     1:27.85 (30.81)     1:59.46 (31.61)
        2:31.64 (32.18)     3:04.41 (32.77)     3:37.91 (33.50)     4:11.17 (33.26)
        4:44.46 (33.29)     5:17.81 (33.35)     5:51.02 (33.21)     6:25.01 (33.99)
        6:58.30 (33.29)     7:31.40 (33.10)     8:03.68 (32.28)     8:34.85 (31.17)
  2 Johnson, Dorian W         17 SCAT                 8:44.77    8:46.56 SJO    
                  30.17     1:03.74 (33.57)     1:36.28 (32.54)     2:09.28 (33.00)
        2:42.42 (33.14)     3:15.57 (33.15)     3:48.83 (33.26)     4:22.17 (33.34)
        4:54.93 (32.76)     5:27.98 (33.05)     6:01.51 (33.53)     6:34.74 (33.23)
        7:08.11 (33.37)     7:41.53 (33.42)     8:14.91 (33.38)     8:46.56 (31.65)
  3 Bernstein, Jackson D      15 NOVA                 9:01.05    8:50.24 SJO    
                  30.16     1:02.69 (32.53)     1:35.93 (33.24)     2:09.08 (33.15)
        2:42.45 (33.37)     3:15.72 (33.27)     3:49.42 (33.70)     4:22.83 (33.41)
        4:56.42 (33.59)     5:29.93 (33.51)     6:03.77 (33.84)     6:37.34 (33.57)
        7:11.05 (33.71)     7:44.43 (33.38)     8:17.82 (33.39)     8:50.24 (32.42)
  4 Miller, Joshua A          16 FAST                 8:46.45    8:52.38 SJO    
                  29.89     1:02.75 (32.86)     1:35.91 (33.16)     2:09.56 (33.65)
        2:42.90 (33.34)     3:16.27 (33.37)     3:49.86 (33.59)     4:23.47 (33.61)
        4:57.32 (33.85)     5:31.31 (33.99)     6:04.49 (33.18)     6:38.24 (33.75)
        7:11.98 (33.74)     7:45.53 (33.55)     8:19.34 (33.81)     8:52.38 (33.04)
  5 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                 9:03.52    8:55.18 SJO    
                  30.14     1:03.29 (33.15)     1:36.84 (33.55)     2:10.68 (33.84)
        2:44.76 (34.08)     3:18.95 (34.19)     3:52.76 (33.81)     4:26.72 (33.96)
        5:00.40 (33.68)     5:34.36 (33.96)     6:08.15 (33.79)     6:42.22 (34.07)
        7:15.91 (33.69)     7:49.90 (33.99)     8:23.18 (33.28)     8:55.18 (32.00)
  6 Wagoner, Sebastian B      18 CITI                 9:12.15    8:58.57 SJO    
                  30.43     1:03.34 (32.91)     1:36.90 (33.56)     2:10.79 (33.89)
        2:45.09 (34.30)     3:19.05 (33.96)     3:53.04 (33.99)     4:27.21 (34.17)
        5:00.66 (33.45)     5:34.92 (34.26)     6:09.43 (34.51)     6:43.62 (34.19)
        7:17.86 (34.24)     7:51.63 (33.77)     8:25.53 (33.90)     8:58.57 (33.04)
  7 Brown, Seamus L           16 FAST                 8:42.18    9:04.53 SJO    
                  30.08     1:03.24 (33.16)     1:36.55 (33.31)     2:10.32 (33.77)
        2:44.01 (33.69)     3:17.72 (33.71)     3:52.11 (34.39)     4:27.12 (35.01)
        5:00.74 (33.62)     5:35.50 (34.76)     6:11.36 (35.86)     6:46.45 (35.09)
        7:20.86 (34.41)     7:55.90 (35.04)     8:31.66 (35.76)     9:04.53 (32.87)
  8 Fischer, Jack T           15 CITI                 9:03.96    9:04.56 SJO    
                  29.67     1:02.75 (33.08)     1:36.82 (34.07)     2:11.39 (34.57)
        2:46.19 (34.80)     3:20.83 (34.64)     3:55.22 (34.39)     4:30.05 (34.83)
        5:04.52 (34.47)     5:39.37 (34.85)     6:13.69 (34.32)     6:48.85 (35.16)
        7:23.17 (34.32)     7:57.92 (34.75)     8:31.79 (33.87)     9:04.56 (32.77)
  9 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                 9:08.88    9:04.83 SJO    
                  30.94     1:03.83 (32.89)     1:37.51 (33.68)     2:11.45 (33.94)
        2:45.70 (34.25)     3:19.75 (34.05)     3:53.81 (34.06)     4:27.99 (34.18)
        5:02.60 (34.61)     5:37.89 (35.29)     6:12.99 (35.10)     6:48.64 (35.65)
        7:23.29 (34.65)     7:57.75 (34.46)     8:32.24 (34.49)     9:04.83 (32.59)
 10 Ennen, Brett R            15 NOVA                 9:25.91    9:05.44 SJO    
                  30.38     1:03.81 (33.43)     1:37.77 (33.96)     2:12.50 (34.73)
        2:46.82 (34.32)     3:21.57 (34.75)     3:55.83 (34.26)     4:30.39 (34.56)
        5:04.74 (34.35)     5:39.86 (35.12)     6:14.51 (34.65)     6:49.33 (34.82)
        7:24.10 (34.77)     7:58.44 (34.34)     8:32.39 (33.95)     9:05.44 (33.05)
 11 Spessert, Joshua M        16 FAST                 9:13.35    9:06.63 SJO    
                  30.17     1:02.82 (32.65)     1:36.38 (33.56)     2:10.79 (34.41)
        2:45.50 (34.71)     3:20.33 (34.83)     3:54.65 (34.32)     4:29.39 (34.74)
        5:04.26 (34.87)     5:39.31 (35.05)     6:13.99 (34.68)     6:48.93 (34.94)
        7:23.57 (34.64)     7:58.91 (35.34)     8:33.58 (34.67)     9:06.63 (33.05)
 12 Paisley, Timo J           15 SCAT                 9:21.75    9:10.94 SJO    
                  30.79     1:04.83 (34.04)     1:39.48 (34.65)     2:14.71 (35.23)
        2:49.29 (34.58)     3:23.32 (34.03)     3:57.61 (34.29)     4:32.60 (34.99)
        5:07.32 (34.72)     5:42.07 (34.75)     6:16.95 (34.88)     6:52.43 (35.48)
        7:27.32 (34.89)     8:02.47 (35.15)     8:36.48 (34.01)     9:10.94 (34.46)
 13 Epp, Addy D               15 GSC                  9:20.44    9:11.15 SJO    
                  30.93     1:04.92 (33.99)     1:39.40 (34.48)     2:14.61 (35.21)
        2:49.10 (34.49)     3:24.49 (35.39)     3:59.17 (34.68)     4:34.57 (35.40)
        5:09.39 (34.82)     5:44.68 (35.29)     6:19.52 (34.84)     6:54.95 (35.43)
        7:29.39 (34.44)     8:04.68 (35.29)     8:38.36 (33.68)     9:11.15 (32.79)
 14 HO, Ethan Y               15 SACA                 9:17.77    9:11.97 SJO    
                  29.93     1:04.13 (34.20)     1:38.49 (34.36)     2:13.25 (34.76)
        2:48.33 (35.08)     3:23.48 (35.15)     3:58.87 (35.39)     4:34.38 (35.51)
        5:09.85 (35.47)     5:45.23 (35.38)     6:20.24 (35.01)     6:55.32 (35.08)
        7:30.10 (34.78)     8:05.19 (35.09)     8:39.41 (34.22)     9:11.97 (32.56)
 15 Nishikawa, Bryce A        16 UN-04                9:23.88    9:14.29 SJO    
                  30.11     1:04.09 (33.98)     1:38.37 (34.28)     2:13.41 (35.04)
        2:48.40 (34.99)     3:24.28 (35.88)     3:59.59 (35.31)     4:34.82 (35.23)
        5:10.09 (35.27)     5:45.20 (35.11)     6:20.64 (35.44)     6:55.86 (35.22)
        7:30.61 (34.75)     8:05.91 (35.30)     8:40.03 (34.12)     9:14.29 (34.26)
 16 Shoaei, Kambiz            15 GSC                  9:23.81    9:21.58 SJO    
                  30.06     1:03.22 (33.16)     1:37.45 (34.23)     2:12.57 (35.12)
        2:47.57 (35.00)     3:23.31 (35.74)     3:58.76 (35.45)     4:34.51 (35.75)
        5:10.35 (35.84)     5:46.16 (35.81)     6:21.90 (35.74)     6:57.58 (35.68)
        7:33.69 (36.11)     8:10.26 (36.57)     8:46.31 (36.05)     9:21.58 (35.27)
 17 Mallough, Parker B        18 NOVA                 9:02.31    9:26.30 SJO    
                  30.21     1:03.84 (33.63)     1:38.08 (34.24)     2:13.06 (34.98)
        2:47.93 (34.87)     3:22.75 (34.82)     3:58.08 (35.33)     4:33.71 (35.63)
        5:09.09 (35.38)     5:45.31 (36.22)     6:21.44 (36.13)     6:58.35 (36.91)
        7:35.12 (36.77)     8:13.03 (37.91)     8:49.95 (36.92)     9:26.30 (36.35)
 18 Lawson, Jack W            16 SET                  9:23.43    9:27.82 SJO    
                  30.65     1:04.84 (34.19)     1:39.59 (34.75)     2:15.17 (35.58)
        2:50.91 (35.74)     3:26.60 (35.69)     4:02.70 (36.10)     4:38.91 (36.21)
        5:15.24 (36.33)     5:51.77 (36.53)     6:28.29 (36.52)     7:04.87 (36.58)
        7:41.53 (36.66)     8:18.08 (36.55)     8:54.03 (35.95)     9:27.82 (33.79)
 19 Konefsky, David S         18 FAST                 9:17.32    9:28.29 SJO    
                  30.51     1:04.35 (33.84)     1:39.87 (35.52)     2:15.42 (35.55)
        2:51.36 (35.94)     3:27.65 (36.29)     4:03.90 (36.25)     4:40.07 (36.17)
        5:16.67 (36.60)     5:52.60 (35.93)     6:29.36 (36.76)     7:06.36 (37.00)
        7:42.22 (35.86)     8:18.92 (36.70)     8:54.89 (35.97)     9:28.29 (33.40)
 20 Nguyen, Mark P            15 FAST                 9:27.59    9:31.43 SJO    
                  30.73     1:03.92 (33.19)     1:38.21 (34.29)     2:13.24 (35.03)
        2:48.49 (35.25)     3:23.92 (35.43)     3:59.35 (35.43)     4:35.76 (36.41)
        5:12.10 (36.34)     5:48.78 (36.68)     6:25.83 (37.05)     7:03.39 (37.56)
        7:40.49 (37.10)     8:18.09 (37.60)     8:55.62 (37.53)     9:31.43 (35.81)
 21 Paing, Steven M           15 MAX                  9:33.36    9:39.43 SJO    
                  31.83     1:07.99 (36.16)     1:42.34 (34.35)     2:18.16 (35.82)
        2:54.75 (36.59)     3:30.75 (36.00)     4:07.71 (36.96)     4:44.62 (36.91)
        5:22.87 (38.25)     5:59.92 (37.05)     6:36.96 (37.04)     7:14.10 (37.14)
        7:51.76 (37.66)     8:27.83 (36.07)     9:04.63 (36.80)     9:39.43 (34.80)
 22 Long, Garrett T           16 STOP                 9:36.54   10:08.80        
                  31.88     1:08.00 (36.12)     1:45.80 (37.80)     2:24.12 (38.32)
        2:55.36 (31.24)     3:41.62 (46.26)     4:20.70 (39.08)     5:00.34 (39.64)
        5:39.64 (39.30)     6:19.08 (39.44)     6:58.73 (39.65)     7:38.04 (39.31)
        8:16.44 (38.40)     8:55.62 (39.18)     9:25.48 (29.86)    10:08.80 (43.32)
 -- Hanson, Timmy S           19 AZOT                 8:34.80   X8:33.30 SJO    
                  27.87       58.55 (30.68)     1:30.10 (31.55)     2:02.58 (32.48)
        2:34.97 (32.39)     3:07.96 (32.99)     3:40.58 (32.62)     4:13.11 (32.53)
        4:45.62 (32.51)     5:18.23 (32.61)     5:51.43 (33.20)     6:24.49 (33.06)
        6:57.66 (33.17)     7:29.57 (31.91)     8:02.77 (33.20)     8:33.30 (30.53)
 -- Shagalov, Jonathan Z      16 CULV                 9:28.74        XNS        
 -- Zhu, Owen                 16 AZOT                 9:24.05        XNS        
 -- Miller, Sidney C          16 AZOT                 9:33.32        XNS        
 -- Young, Owen P             15 GSC                  9:35.59         NS        
 
Boys 15 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
             18:56.10  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  18:56.10
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Dorian W         17 SCAT                16:49.91   16:36.75 SJO    
                  30.08     1:03.58 (33.50)     1:37.00 (33.42)     2:10.44 (33.44)
        2:43.60 (33.16)     3:17.41 (33.81)     3:50.59 (33.18)     4:23.63 (33.04)
        4:56.76 (33.13)     5:29.85 (33.09)     6:02.88 (33.03)     6:36.28 (33.40)
        7:09.57 (33.29)     7:43.36 (33.79)     8:16.60 (33.24)     8:49.49 (32.89)
        9:23.13 (33.64)     9:56.73 (33.60)    10:30.77 (34.04)    11:04.58 (33.81)
       11:38.07 (33.49)    12:11.64 (33.57)    12:45.48 (33.84)    13:19.23 (33.75)
       13:52.58 (33.35)    14:26.34 (33.76)    15:00.07 (33.73)    15:34.05 (33.98)
       16:06.42 (32.37)    16:36.75 (30.33)                                        
  2 Bernstein, Jackson D      15 NOVA                17:04.62   16:38.69 SJO    
                  30.67     1:03.74 (33.07)     1:37.43 (33.69)     2:10.51 (33.08)
        2:43.90 (33.39)     3:17.02 (33.12)     3:50.41 (33.39)     4:23.43 (33.02)
        4:56.99 (33.56)     5:29.86 (32.87)     6:03.10 (33.24)     6:36.06 (32.96)
        7:09.56 (33.50)     7:42.95 (33.39)     8:16.63 (33.68)     8:49.75 (33.12)
        9:23.58 (33.83)     9:56.81 (33.23)    10:31.06 (34.25)    11:04.52 (33.46)
       11:38.28 (33.76)    12:11.53 (33.25)    12:45.29 (33.76)    13:18.45 (33.16)
       13:52.13 (33.68)    14:25.43 (33.30)    14:59.05 (33.62)    15:32.19 (33.14)
       16:06.26 (34.07)    16:38.69 (32.43)                                        
  3 Yeh, Kenneth              16 FAST                16:52.06   16:45.25 SJO    
                  30.81     1:04.27 (33.46)     1:37.56 (33.29)     2:11.28 (33.72)
        2:45.13 (33.85)     3:18.86 (33.73)     3:52.69 (33.83)     4:26.38 (33.69)
        4:59.95 (33.57)     5:33.62 (33.67)     6:07.18 (33.56)     6:40.66 (33.48)
        7:14.17 (33.51)     7:47.81 (33.64)     8:21.20 (33.39)     8:55.24 (34.04)
        9:29.12 (33.88)    10:03.17 (34.05)    10:37.04 (33.87)    11:10.98 (33.94)
       11:44.86 (33.88)    12:18.83 (33.97)    12:52.75 (33.92)    13:26.62 (33.87)
       14:00.14 (33.52)    14:33.70 (33.56)    15:07.50 (33.80)    15:41.42 (33.92)
       16:14.31 (32.89)    16:45.25 (30.94)                                        
  4 Miller, Joshua A          16 FAST                16:39.00   16:46.13 SJO    
                  29.92     1:02.83 (32.91)     1:36.44 (33.61)     2:09.83 (33.39)
        2:43.53 (33.70)     3:16.97 (33.44)     3:50.55 (33.58)     4:24.17 (33.62)
        4:57.96 (33.79)     5:31.67 (33.71)     6:05.69 (34.02)     6:39.91 (34.22)
        7:14.10 (34.19)     7:48.25 (34.15)     8:21.92 (33.67)     8:56.05 (34.13)
        9:29.81 (33.76)    10:04.42 (34.61)    10:37.77 (33.35)    11:11.80 (34.03)
       11:44.99 (33.19)    12:19.46 (34.47)    12:52.61 (33.15)    13:26.98 (34.37)
       14:00.47 (33.49)    14:34.53 (34.06)    15:07.90 (33.37)    15:41.91 (34.01)
       16:15.17 (33.26)    16:46.13 (30.96)                                        
  5 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                17:39.42   17:18.49 SJO    
                  30.49     1:03.88 (33.39)     1:37.89 (34.01)     2:12.24 (34.35)
        2:46.47 (34.23)     3:21.00 (34.53)     3:55.27 (34.27)     4:29.39 (34.12)
        5:03.50 (34.11)     5:37.72 (34.22)     6:11.24 (33.52)     6:45.89 (34.65)
        7:20.04 (34.15)     7:55.50 (35.46)     8:30.57 (35.07)     9:05.97 (35.40)
        9:41.19 (35.22)    10:16.40 (35.21)    10:51.45 (35.05)    11:27.20 (35.75)
       12:02.46 (35.26)    12:38.02 (35.56)    13:13.15 (35.13)    13:48.58 (35.43)
       14:23.79 (35.21)    14:59.49 (35.70)    15:34.89 (35.40)    16:10.23 (35.34)
       16:44.91 (34.68)    17:18.49 (33.58)                                        
  6 Brown, Seamus L           16 FAST                16:40.46   17:20.57 SJO    
                  30.75     1:04.39 (33.64)     1:38.15 (33.76)     2:11.97 (33.82)
        2:45.78 (33.81)     3:19.54 (33.76)     3:53.60 (34.06)     4:27.42 (33.82)
        5:01.75 (34.33)     5:35.47 (33.72)     6:09.40 (33.93)     6:43.88 (34.48)
        7:18.28 (34.40)     7:52.91 (34.63)     8:28.56 (35.65)     9:02.94 (34.38)
        9:38.18 (35.24)    10:13.12 (34.94)    10:48.42 (35.30)    11:23.08 (34.66)
       11:57.64 (34.56)    12:33.48 (35.84)    13:09.74 (36.26)    13:44.43 (34.69)
       14:20.54 (36.11)    14:56.98 (36.44)    15:32.80 (35.82)    16:09.17 (36.37)
       16:44.86 (35.69)    17:20.57 (35.71)                                        
  7 Fujimoto, Miles L         15 MVN                 17:20.66   17:24.81 SJO    
                  31.63     1:05.38 (33.75)     1:40.00 (34.62)     2:14.11 (34.11)
        2:48.59 (34.48)     3:22.57 (33.98)     3:57.52 (34.95)     4:32.18 (34.66)
        5:06.68 (34.50)     5:40.97 (34.29)     6:15.61 (34.64)     6:50.38 (34.77)
        7:25.30 (34.92)     7:59.88 (34.58)     8:35.40 (35.52)     9:10.83 (35.43)
        9:45.74 (34.91)    10:20.69 (34.95)    10:56.10 (35.41)    11:31.19 (35.09)
       12:06.80 (35.61)    12:42.40 (35.60)    13:18.07 (35.67)    13:53.98 (35.91)
       14:29.30 (35.32)    15:05.38 (36.08)    15:40.82 (35.44)    16:16.40 (35.58)
       16:51.21 (34.81)    17:24.81 (33.60)                                        
  8 Spessert, Joshua M        16 FAST                17:31.16   17:26.82 SJO    
                  30.51     1:04.13 (33.62)     1:38.15 (34.02)     2:12.95 (34.80)
        2:47.25 (34.30)     3:22.45 (35.20)     3:57.12 (34.67)     4:32.34 (35.22)
        5:07.44 (35.10)     5:42.86 (35.42)     6:17.73 (34.87)     6:53.11 (35.38)
        7:28.24 (35.13)     8:03.75 (35.51)     8:38.88 (35.13)     9:15.03 (36.15)
        9:50.37 (35.34)    10:26.01 (35.64)    11:01.41 (35.40)    11:37.45 (36.04)
       12:12.37 (34.92)    12:48.17 (35.80)    13:22.98 (34.81)    13:58.58 (35.60)
       14:33.64 (35.06)    15:09.17 (35.53)    15:44.01 (34.84)    16:19.53 (35.52)
       16:53.80 (34.27)    17:26.82 (33.02)                                        
  9 Mallough, Parker B        18 NOVA                18:07.87   17:28.54 SJO    
                  31.29     1:05.81 (34.52)     1:40.76 (34.95)     2:15.83 (35.07)
        2:51.75 (35.92)     3:26.66 (34.91)     4:01.63 (34.97)     4:36.33 (34.70)
        5:11.14 (34.81)     5:45.82 (34.68)     6:20.54 (34.72)     6:55.07 (34.53)
        7:29.61 (34.54)     8:04.40 (34.79)     8:40.15 (35.75)     9:15.23 (35.08)
        9:50.15 (34.92)    10:25.31 (35.16)    11:00.60 (35.29)    11:36.02 (35.42)
       12:11.24 (35.22)    12:46.47 (35.23)    13:21.64 (35.17)    13:57.45 (35.81)
       14:33.03 (35.58)    15:08.59 (35.56)    15:44.14 (35.55)    16:20.11 (35.97)
       16:55.00 (34.89)    17:28.54 (33.54)                                        
 10 Hamamoto, Josh Y          15 NOVA                17:29.91   17:33.96 SJO    
                  29.93     1:02.14 (32.21)     1:35.40 (33.26)     2:09.34 (33.94)
        2:43.12 (33.78)     3:17.89 (34.77)     3:52.33 (34.44)     4:26.99 (34.66)
        5:01.67 (34.68)     5:37.30 (35.63)     6:13.13 (35.83)     6:48.85 (35.72)
        7:24.61 (35.76)     8:00.93 (36.32)     8:37.22 (36.29)     9:13.28 (36.06)
        9:48.94 (35.66)    10:24.46 (35.52)    11:00.30 (35.84)    11:36.68 (36.38)
       12:12.69 (36.01)    12:49.02 (36.33)    13:25.24 (36.22)    14:01.67 (36.43)
       14:37.81 (36.14)    15:14.61 (36.80)    15:50.38 (35.77)    16:26.95 (36.57)
       17:01.53 (34.58)    17:33.96 (32.43)                                        
 11 Johnson, Jack A           15 MVN                 18:17.36   17:35.86 SJO    
                  31.15     1:06.38 (35.23)     1:42.24 (35.86)     2:17.94 (35.70)
        2:53.82 (35.88)     3:29.42 (35.60)     4:05.00 (35.58)     4:40.71 (35.71)
        5:16.10 (35.39)     5:51.75 (35.65)     6:27.38 (35.63)     7:02.71 (35.33)
        7:38.30 (35.59)     8:14.07 (35.77)     8:49.10 (35.03)     9:24.92 (35.82)
        9:59.75 (34.83)    10:35.23 (35.48)    11:10.82 (35.59)    11:46.03 (35.21)
       12:20.65 (34.62)    12:55.94 (35.29)    13:31.12 (35.18)    14:06.22 (35.10)
       14:40.97 (34.75)    15:16.02 (35.05)    15:50.52 (34.50)    16:26.48 (35.96)
       17:01.68 (35.20)    17:35.86 (34.18)                                        
 12 Paisley, Timo J           15 SCAT                17:45.73   17:40.87 SJO    
                  31.49     1:05.95 (34.46)     1:40.16 (34.21)     2:15.16 (35.00)
        2:49.92 (34.76)     3:24.33 (34.41)     3:58.99 (34.66)     4:34.08 (35.09)
        5:09.43 (35.35)     5:44.24 (34.81)     6:19.95 (35.71)     6:55.18 (35.23)
        7:30.53 (35.35)     8:06.18 (35.65)     8:41.77 (35.59)     9:17.68 (35.91)
        9:53.29 (35.61)    10:29.51 (36.22)    11:05.68 (36.17)    11:41.45 (35.77)
       12:17.59 (36.14)    12:53.60 (36.01)    13:30.38 (36.78)    14:06.50 (36.12)
       14:43.06 (36.56)    15:19.22 (36.16)    15:55.05 (35.83)    16:30.56 (35.51)
       17:06.37 (35.81)    17:40.87 (34.50)                                        
 13 HO, Ethan Y               15 SACA                17:47.42   17:41.84 SJO    
                  29.83     1:03.07 (33.24)     1:36.90 (33.83)     2:11.69 (34.79)
        2:47.06 (35.37)     3:22.37 (35.31)     3:57.16 (34.79)     4:32.77 (35.61)
        5:07.62 (34.85)     5:43.41 (35.79)     6:18.78 (35.37)     6:54.78 (36.00)
        7:30.28 (35.50)     8:06.34 (36.06)     8:42.40 (36.06)     9:18.84 (36.44)
        9:54.60 (35.76)    10:31.01 (36.41)    11:06.89 (35.88)    11:43.11 (36.22)
       12:19.27 (36.16)    12:56.14 (36.87)    13:31.80 (35.66)    14:08.18 (36.38)
       14:43.65 (35.47)    15:19.71 (36.06)    15:55.66 (35.95)    16:31.90 (36.24)
       17:07.45 (35.55)    17:41.84 (34.39)                                        
 14 Epp, Addy D               15 GSC                 18:17.99   17:42.49 SJO    
                  30.39     1:03.88 (33.49)     1:38.70 (34.82)     2:13.63 (34.93)
        2:49.20 (35.57)     3:24.25 (35.05)     3:59.73 (35.48)     4:34.97 (35.24)
        5:10.72 (35.75)     5:46.17 (35.45)     6:00.46 (14.29)     6:58.25 (57.79)
        7:33.83 (35.58)     8:09.32 (35.49)     8:45.35 (36.03)     9:20.54 (35.19)
        9:56.36 (35.82)    10:31.89 (35.53)    11:07.75 (35.86)    11:43.29 (35.54)
       12:03.76 (20.47)    12:54.48 (50.72)    13:29.71 (35.23)    14:05.59 (35.88)
       14:41.61 (36.02)    15:17.22 (35.61)    15:54.14 (36.92)    16:31.17 (37.03)
       17:06.82 (35.65)    17:42.49 (35.67)                                        
 15 Zhu, Owen                 16 AZOT                18:48.39   17:45.48 SJO    
                  29.57     1:03.70 (34.13)     1:38.03 (34.33)     2:12.87 (34.84)
        2:47.90 (35.03)     3:23.40 (35.50)     3:58.71 (35.31)     4:34.01 (35.30)
        5:09.51 (35.50)     5:45.57 (36.06)     6:20.10 (34.53)     6:56.44 (36.34)
        7:32.32 (35.88)     8:08.58 (36.26)     8:42.94 (34.36)     9:18.93 (35.99)
        9:54.90 (35.97)    10:31.11 (36.21)    11:06.23 (35.12)    11:42.48 (36.25)
       12:18.80 (36.32)    12:53.98 (35.18)    13:30.68 (36.70)    14:07.10 (36.42)
       14:44.37 (37.27)    15:20.69 (36.32)    15:57.92 (37.23)    16:34.68 (36.76)
       17:09.61 (34.93)    17:45.48 (35.87)                                        
 16 Ennen, Brett R            15 NOVA                17:45.64   17:54.04 SJO    
                  30.49     1:04.24 (33.75)     1:38.66 (34.42)     2:13.54 (34.88)
        2:48.59 (35.05)     3:23.89 (35.30)     3:59.24 (35.35)     4:34.81 (35.57)
        5:10.27 (35.46)     5:46.01 (35.74)     6:21.96 (35.95)     6:58.06 (36.10)
        7:33.88 (35.82)     8:10.51 (36.63)     8:46.38 (35.87)     9:23.36 (36.98)
        9:59.75 (36.39)    10:36.57 (36.82)    11:13.33 (36.76)    11:49.52 (36.19)
       12:26.00 (36.48)    13:02.51 (36.51)    13:39.31 (36.80)    14:15.54 (36.23)
       14:52.65 (37.11)    15:29.06 (36.41)    16:06.03 (36.97)    16:42.32 (36.29)
       17:19.00 (36.68)    17:54.04 (35.04)                                        
 17 Nishikawa, Bryce A        16 UN-04               18:29.68   17:59.40 SJO    
                  31.15     1:06.56 (35.41)     1:41.86 (35.30)     2:18.28 (36.42)
        2:54.64 (36.36)     3:31.19 (36.55)     4:07.57 (36.38)     4:44.47 (36.90)
        5:20.87 (36.40)     5:57.43 (36.56)     6:33.69 (36.26)     7:10.60 (36.91)
        7:47.03 (36.43)     8:23.63 (36.60)     9:00.11 (36.48)     9:36.63 (36.52)
       10:13.13 (36.50)    10:49.75 (36.62)    11:26.10 (36.35)    12:02.18 (36.08)
       12:38.26 (36.08)    13:14.49 (36.23)    13:50.18 (35.69)    14:26.42 (36.24)
       15:01.79 (35.37)    15:37.91 (36.12)    16:13.61 (35.70)    16:49.63 (36.02)
       17:24.70 (35.07)    17:59.40 (34.70)                                        
 18 Nguyen, Mark P            15 FAST                18:12.27   18:04.41 SJO    
                  30.62     1:04.05 (33.43)     1:38.38 (34.33)     2:13.21 (34.83)
        2:48.04 (34.83)     3:23.45 (35.41)     3:58.66 (35.21)     4:34.54 (35.88)
        5:10.34 (35.80)     5:46.50 (36.16)     6:22.84 (36.34)     6:59.63 (36.79)
        7:36.38 (36.75)     8:13.54 (37.16)     8:50.29 (36.75)     9:27.84 (37.55)
       10:04.79 (36.95)    10:42.26 (37.47)    11:19.41 (37.15)    11:57.03 (37.62)
       12:34.54 (37.51)    13:11.36 (36.82)    13:48.64 (37.28)    14:25.84 (37.20)
       15:02.69 (36.85)    15:40.00 (37.31)    16:16.75 (36.75)    16:53.22 (36.47)
       17:29.20 (35.98)    18:04.41 (35.21)                                        
 19 Konefsky, David S         18 FAST                17:51.57   18:11.22 SJO    
                  32.32     1:07.71 (35.39)     1:43.68 (35.97)     2:20.71 (37.03)
        2:57.02 (36.31)     3:33.40 (36.38)     4:10.33 (36.93)     4:46.53 (36.20)
        5:23.47 (36.94)     5:59.94 (36.47)     6:35.96 (36.02)     7:13.03 (37.07)
        7:49.73 (36.70)     8:27.06 (37.33)     9:04.76 (37.70)     9:40.72 (35.96)
       10:18.35 (37.63)    10:54.15 (35.80)    11:31.53 (37.38)    12:08.44 (36.91)
       12:45.02 (36.58)    13:21.79 (36.77)    13:58.51 (36.72)    14:35.45 (36.94)
       15:12.55 (37.10)    15:49.01 (36.46)    16:25.70 (36.69)    17:01.66 (35.96)
       17:37.62 (35.96)    18:11.22 (33.60)                                        
 20 Sorenson, Matt R          17 SET                 18:40.98   18:19.27 SJO    
                  30.22     1:05.16 (34.94)     1:40.99 (35.83)     2:17.36 (36.37)
        2:53.54 (36.18)     3:29.97 (36.43)     4:06.43 (36.46)     4:43.37 (36.94)
        5:20.53 (37.16)     5:57.54 (37.01)     6:33.23 (35.69)     7:09.94 (36.71)
        7:46.36 (36.42)     8:23.59 (37.23)     9:00.81 (37.22)     9:38.12 (37.31)
       10:14.42 (36.30)    10:51.56 (37.14)    11:28.27 (36.71)    12:05.49 (37.22)
       12:42.78 (37.29)    13:19.87 (37.09)    13:57.01 (37.14)    14:34.67 (37.66)
       15:12.30 (37.63)    15:50.13 (37.83)    16:27.94 (37.81)    17:06.20 (38.26)
       17:43.41 (37.21)    18:19.27 (35.86)                                        
 21 Want, Anderson C          15 MVN                 18:43.02   18:56.76        
                  33.08     1:09.18 (36.10)     1:46.56 (37.38)     2:23.64 (37.08)
        3:01.46 (37.82)     3:39.49 (38.03)     4:17.38 (37.89)     4:55.48 (38.10)
        5:33.60 (38.12)     6:11.50 (37.90)     6:49.66 (38.16)     7:27.76 (38.10)
        8:06.32 (38.56)     8:44.60 (38.28)     9:23.26 (38.66)    10:01.21 (37.95)
       10:40.19 (38.98)    11:18.55 (38.36)    11:57.49 (38.94)    12:35.58 (38.09)
       13:14.90 (39.32)    13:53.07 (38.17)    14:31.57 (38.50)    15:09.70 (38.13)
       15:47.94 (38.24)    16:26.60 (38.66)    17:05.11 (38.51)    17:42.58 (37.47)
       18:20.53 (37.95)    18:56.76 (36.23)                                        
 22 Fry, Brennen M            16 MVN                 18:28.81   19:24.96        
                  32.74     1:08.41 (35.67)     1:44.96 (36.55)     2:22.10 (37.14)
        2:59.26 (37.16)     3:37.19 (37.93)     4:14.36 (37.17)     4:52.94 (38.58)
        5:30.52 (37.58)     6:08.25 (37.73)     6:45.55 (37.30)     7:23.78 (38.23)
        8:02.14 (38.36)     8:39.91 (37.77)     9:18.26 (38.35)     9:57.73 (39.47)
       10:34.23 (36.50)    11:12.03 (37.80)    11:52.28 (40.25)    12:33.47 (41.19)
       13:13.79 (40.32)    13:55.31 (41.52)    14:35.34 (40.03)    15:18.13 (42.79)
       15:58.84 (40.71)    16:40.77 (41.93)    17:22.24 (41.47)    18:03.29 (41.05)
       18:44.09 (40.80)    19:24.96 (40.87)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.50  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:08.50
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Tu, Kevin H               17 NOVA                 1:01.48    1:00.44 SJO    
                  30.08     1:00.44 (30.36)                                        
  2 Cho, Joshua J             15 NOVA                 1:01.01    1:01.02 SJO    
  3 Ng, Caedon                15 NOVA                 1:01.83    1:01.08 SJO    
                  29.51     1:01.08 (31.57)                                        
  4 Wang, Charles Wang N      16 DARE                 1:02.11    1:01.24 SJO    
                  29.62     1:01.24 (31.62)                                        
  5 Stef, Christian P         17 NOVA                 1:01.96    1:01.26 SJO    
                  30.01     1:01.26 (31.25)                                        
  6 Greco, Kevin C            17 UN-04                1:02.58    1:02.19 SJO    
                  30.13     1:02.19 (32.06)                                        
  7 Chan, Samuel              16 NOVA                 1:03.40    1:02.61 SJO    
                  30.28     1:02.61 (32.33)                                        
  8 Miller, Sidney C          16 AZOT                 1:03.63    1:03.27 SJO    
                  30.03     1:03.27 (33.24)                                        
B - Final
  9 Lee, Kevin B              15 NOVA                 1:04.28    1:03.35 SJO    
                  30.62     1:03.35 (32.73)                                        
 10 Keegan, Sean E            17 CITI                 1:04.98    1:04.53 SJO    
                  31.21     1:04.53 (33.32)                                        
 11 Gee, Aaron C              16 GSC                  1:05.22    1:04.63 SJO    
                  31.46     1:04.63 (33.17)                                        
 12 Rodriguez, Javier         15 AZOT                 1:05.04    1:04.69 SJO    
                  31.27     1:04.69 (33.42)                                        
 13 Young, Owen P             15 GSC                  1:05.02    1:05.14 SJO    
                  31.42     1:05.14 (33.72)                                        
 14 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                 1:04.99    1:05.22 SJO    
                  31.40     1:05.22 (33.82)                                        
 15 Ness, Alexander S         17 SCAT                 1:05.20    1:05.27 SJO    
                  31.72     1:05.27 (33.55)                                        
 16 Seibert, Steven A         15 NOVA                 1:04.80    1:05.40 SJO    
                  31.36     1:05.40 (34.04)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:08.50  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:08.50
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 -- Lin, Jeffrey H            17 NOVA                      NT                   
  1 Cho, Joshua J             15 NOVA                 1:00.64    1:01.01 SJO    
  2 Tu, Kevin H               17 NOVA                   59.73    1:01.48 SJO    
  3 Ng, Caedon                15 NOVA                 1:02.36    1:01.83 SJO    
  4 Stef, Christian P         17 NOVA                 1:01.36    1:01.96 SJO    
  5 Wang, Charles Wang N      16 DARE                 1:01.53    1:02.11 SJO    
  6 Greco, Kevin C            17 UN-04                1:03.08    1:02.58 SJO    
  7 Tingen, Nate N            18 AZOT                 1:02.00    1:02.65 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  8 Chan, Samuel              16 NOVA                 1:03.99    1:03.40 SJO    
  9 Miller, Sidney C          16 AZOT                 1:04.88    1:03.63 SJO    
 10 Townsend, Timothy E       17 NOVA                 1:02.34    1:03.90 SJO    
 11 Lee, Kevin B              15 NOVA                 1:06.86    1:04.28 SJO    
 12 Seibert, Steven A         15 NOVA                 1:05.49    1:04.80 SJO    
 13 Keegan, Sean E            17 CITI                 1:06.15    1:04.98 SJO    
 14 Abouelela, Mazen M        16 SEAL                 1:05.76    1:04.99 SJO    
 15 Young, Owen P             15 GSC                  1:06.01    1:05.02 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 16 Rodriguez, Javier         15 AZOT                 1:05.81    1:05.04 SJO    
 17 Ness, Alexander S         17 SCAT                 1:06.79    1:05.20 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 18 Gee, Aaron C              16 GSC                  1:07.64    1:05.22 SJO    
 19 Saeedi, Nicholas N        15 NOVA                 1:07.49    1:05.74 SJO    
 20 Yeomans, Tyler P          17 CITI                 1:06.30    1:05.95 SJO    
 21 Miao, Jared K             16 BLUE                 1:07.43    1:05.99 SJO    
 22 Koga, James Y             15 NOVA                 1:06.63    1:06.08 SJO    
 23 Shagalov, Jonathan Z      16 CULV                 1:07.72    1:06.16 SJO    
 24 Davis, Slate R            17 CITI                 1:07.98    1:06.20 SJO    
 25 Gamette, James G          17 SCAT                 1:04.14    1:06.75 SJO    
 26 Amano, David C            16 CITI                 1:05.83    1:06.87 SJO    
 27 Bowman, Andrew F          16 SCAT                 1:05.25    1:07.06 SJO    
 28 Youssef, Youssef H        17 NOVA                 1:05.63    1:07.10 SJO    
 29 Bernstein, Jackson D      15 NOVA                 1:07.69    1:07.50 SJO    
 30 Puttler, Karl M           15 DRGN                 1:04.19    1:07.51 SJO    
 31 Burress, Spencer S        17 SCAT                 1:08.14    1:07.93 SJO    
 32 Polivka, Alesh R          18 NOVA                 1:05.92    1:08.41 SJO    
 33 Gaeta, Isai H             17 DARE                 1:08.31    1:09.50        
 34 Faludi, Adam              16 NBS                  1:10.80    1:10.77        
 35 Nguyen, Dustin D          17 SACA                 1:08.35    1:14.28        
 -- Venzlaff, Luke D          17 AZOT                 1:03.32         DQ        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:32.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:32.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Wang, Charles Wang N      16 DARE                 2:11.93    2:10.79 SJO    
                  31.57     1:05.15 (33.58)     1:37.86 (32.71)     2:10.79 (32.93)
  2 Greco, Kevin C            17 UN-04                2:14.56    2:13.34 SJO    
                  31.31     1:05.00 (33.69)     1:39.05 (34.05)     2:13.34 (34.29)
  3 Woodsum II, Kenneth Y     16 NOVA                 2:14.65    2:15.45 SJO    
                  32.44     1:07.11 (34.67)     1:41.88 (34.77)     2:15.45 (33.57)
  4 Chan, Samuel              16 NOVA                 2:18.08    2:16.65 SJO    
                  32.71     1:07.52 (34.81)     1:42.44 (34.92)     2:16.65 (34.21)
  5 Keegan, Sean E            17 CITI                 2:17.39    2:18.09 SJO    
                  32.32     1:07.42 (35.10)     1:43.07 (35.65)     2:18.09 (35.02)
  6 Saeedi, Nicholas N        15 NOVA                 2:18.81    2:18.42 SJO    
                  32.64     1:07.53 (34.89)     1:42.98 (35.45)     2:18.42 (35.44)
  7 Bernstein, Jackson D      15 NOVA                 2:19.57    2:19.45 SJO    
                  32.85     1:08.42 (35.57)     1:44.24 (35.82)     2:19.45 (35.21)
  8 Ness, Alexander S         17 SCAT                 2:20.00    2:21.75 SJO    
                  33.14     1:09.22 (36.08)     1:44.79 (35.57)     2:21.75 (36.96)
B - Final
  9 Ng, Caedon                15 NOVA                 2:20.95    2:17.14 SJO    
                  31.39     1:06.33 (34.94)     1:41.85 (35.52)     2:17.14 (35.29)
 10 Lewis, Ricky C            17 SET                  2:21.86    2:18.47 SJO    
                  32.10     1:06.67 (34.57)     1:42.66 (35.99)     2:18.47 (35.81)
 11 Young, Owen P             15 GSC                  2:21.41    2:18.84 SJO    
                  32.38     1:07.50 (35.12)     1:43.43 (35.93)     2:18.84 (35.41)
 12 Seibert, Steven A         15 NOVA                 2:20.61    2:19.61 SJO    
                  32.21     1:06.77 (34.56)     1:43.37 (36.60)     2:19.61 (36.24)
 13 Rodriguez, Javier         15 AZOT                 2:23.75    2:21.23 SJO    
                  32.77     1:08.15 (35.38)     1:45.04 (36.89)     2:21.23 (36.19)
 14 Shagalov, Jonathan Z      16 CULV                 2:22.29    2:22.55 SJO    
                  32.31     1:08.27 (35.96)     1:45.38 (37.11)     2:22.55 (37.17)
 15 Koga, James Y             15 NOVA                 2:22.61    2:22.65 SJO    
                  33.52     1:09.42 (35.90)     1:45.83 (36.41)     2:22.65 (36.82)
 16 Zhu, Owen                 16 AZOT                 2:22.69    2:23.05 SJO    
                  33.13     1:08.85 (35.72)     1:46.28 (37.43)     2:23.05 (36.77)
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:32.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:32.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Charles Wang N      16 DARE                 2:12.85    2:11.93 SJO    
                                1:06.02 ( )   2:11.93 (1:05.91)                    
  2 Greco, Kevin C            17 UN-04                2:15.05    2:14.56 SJO    
                                1:04.55 ( )   2:14.56 (1:10.01)                    
  3 Woodsum II, Kenneth Y     16 NOVA                 2:13.82    2:14.65 SJO    
                                1:06.24 ( )   2:14.65 (1:08.41)                    
  4 Keegan, Sean E            17 CITI                 2:29.11    2:17.39 SJO    
                                1:08.03 ( )   2:17.39 (1:09.36)                    
  5 Chan, Samuel              16 NOVA                 2:19.07    2:18.08 SJO    
                                1:05.37 ( )   2:18.08 (1:12.71)                    
  6 Saeedi, Nicholas N        15 NOVA                 2:23.61    2:18.81 SJO    
  7 Bernstein, Jackson D      15 NOVA                 2:20.93    2:19.57 SJO    
                                1:07.92 ( )   2:19.57 (1:11.65)                    
  8 Ness, Alexander S         17 SCAT                 2:28.90    2:20.00 SJO    
                                1:09.11 ( )   2:20.00 (1:10.89)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Seibert, Steven A         15 NOVA                 2:23.26    2:20.61 SJO    
                                1:07.92 ( )   2:20.61 (1:12.69)                    
 10 Ng, Caedon                15 NOVA                 2:18.87    2:20.95 SJO    
                                1:07.32 ( )   2:20.95 (1:13.63)                    
 11 Young, Owen P             15 GSC                  2:23.57    2:21.41 SJO    
                                1:08.43 ( )   2:21.41 (1:12.98)                    
 12 Lewis, Ricky C            17 SET                  2:17.55    2:21.86 SJO    
                                1:08.08 ( )   2:21.86 (1:13.78)                    
 13 Shagalov, Jonathan Z      16 CULV                 2:23.61    2:22.29 SJO    
                                1:09.13 ( )   2:22.29 (1:13.16)                    
 14 Koga, James Y             15 NOVA                 2:26.28    2:22.61 SJO    
                                1:08.72 ( )   2:22.61 (1:13.89)                    
 15 Zhu, Owen                 16 AZOT                 2:26.49    2:22.69 SJO    
                                1:08.68 ( )   2:22.69 (1:14.01)                    
 16 Hamamoto, Josh Y          15 NOVA                 2:23.23    2:23.44 SJO    
                                1:08.41 ( )   2:23.44 (1:15.03)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rodriguez, Javier         15 AZOT                 2:24.16    2:23.75 SJO    
                                1:09.30 ( )   2:23.75 (1:14.45)                    
 18 Ennen, Brett R            15 NOVA                 2:24.75    2:23.92 SJO    
                                1:08.73 ( )   2:23.92 (1:15.19)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gee, Aaron C              16 GSC                  2:27.60    2:23.98 SJO    
                                1:08.17 ( )   2:23.98 (1:15.81)                    
 20 Amano, David C            16 CITI                 2:21.13    2:24.27 SJO    
                                1:10.84 ( )   2:24.27 (1:13.43)                    
 21 Yeomans, Tyler P          17 CITI                 2:24.57    2:24.83 SJO    
                                1:11.66 ( )   2:24.83 (1:13.17)                    
 22 Gonzalez, Angel F         15 CITI                 2:30.25    2:24.85 SJO    
                                1:10.11 ( )   2:24.85 (1:14.74)                    
 23 Garza, Michael S          16 NOVA                 2:30.77    2:24.95 SJO    
                                1:10.21 ( )   2:24.95 (1:14.74)                    
 24 Paisley, Timo J           15 SCAT                 2:28.66    2:25.52 SJO    
                                1:11.35 ( )   2:25.52 (1:14.17)                    
 25 Miller, Sidney C          16 AZOT                 2:26.00    2:26.53 SJO    
                                1:09.29 ( )   2:26.53 (1:17.24)                    
 26 Spessert, Joshua M        16 FAST                 2:28.09    2:27.36 SJO    
                                1:11.92 ( )   2:27.36 (1:15.44)                    
 27 Lee, Kevin B              15 NOVA                 2:29.74    2:27.77 SJO    
                                1:10.59 ( )   2:27.77 (1:17.18)                    
 28 Shoaei, Kambiz            15 GSC                  2:31.31    2:28.69 SJO    
                                1:12.93 ( )   2:28.69 (1:15.76)                    
 29 Nishikawa, Bryce A        16 UN-04                2:29.18    2:28.93 SJO    
                                1:10.79 ( )   2:28.93 (1:18.14)                    
 30 Chen, Charles L           15 MAX                  2:32.72    2:29.30 SJO    
                                1:09.29 ( )   2:29.30 (1:20.01)                    
 31 Sun, Liyang I             15 NOVA                 2:30.11    2:29.90 SJO    
                                1:11.59 ( )   2:29.90 (1:18.31)                    
 32 Bista, Yughe D            16 NOVA                 2:23.97    2:30.79 SJO    
                                1:12.44 ( )   2:30.79 (1:18.35)                    
 33 Kurone-Gharibian, Joseph  16 NOVA                 2:30.98    2:32.75        
                                1:13.05 ( )   2:32.75 (1:19.70)                    
 34 Wu, Lucas                 15 MAX                  2:29.82    2:36.73        
                                1:15.11 ( )   2:36.73 (1:21.62)                    
 35 Smith, Ethan J            16 CITI                 2:31.25    2:37.51        
                                1:16.03 ( )   2:37.51 (1:21.48)                    
 -- Polakoff, Taras J         19 AZOT                 2:15.75   X2:22.10 SJO    
                                1:06.65 ( )   2:22.10 (1:15.45)                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:17.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:17.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Trichery, Nico V          17 NOVA                 1:06.85    1:06.65 SJO    
                  30.92     1:06.65 (35.73)                                        
  2 Sun, Liyang I             15 NOVA                 1:08.01    1:08.07 SJO    
                  32.33     1:08.07 (35.74)                                        
  3 Lee, Marcus J             15 NOVA                 1:09.07    1:08.19 SJO    
                  32.38     1:08.19 (35.81)                                        
  4 Budka, Conner D           17 NOVA                 1:07.92    1:08.55 SJO    
                  31.58     1:08.55 (36.97)                                        
  5 Brennan, Ryan J           15 CITI                 1:08.46    1:08.85 SJO    
                  32.16     1:08.85 (36.69)                                        
  6 Tse, Chalmers K           15 DARE                 1:08.71    1:09.38 SJO    
                  32.71     1:09.38 (36.67)                                        
  7 Pai, Justin               15 SACA                 1:08.71    1:09.91 SJO    
                  33.11     1:09.91 (36.80)                                        
  8 Gamette, James G          17 SCAT                 1:10.07    1:10.28 SJO    
                  32.12     1:10.28 (38.16)                                        
B - Final
  9 Sorenson, Matt R          17 SET                  1:10.29    1:10.52 SJO    
                  34.15     1:10.52 (36.37)                                        
 10 Lee, Dylan H              15 NOVA                 1:10.11    1:10.65 SJO    
                  33.37     1:10.65 (37.28)                                        
 11 Kondo, Touma              15 NOVA                 1:11.38    1:10.88 SJO    
                  33.32     1:10.88 (37.56)                                        
 12 Epp, Addy D               15 GSC                  1:10.56    1:11.14 SJO    
                  34.45     1:11.14 (36.69)                                        
 13 Wagoner, Sebastian B      18 CITI                 1:11.65    1:11.51 SJO    
                  33.04     1:11.51 (38.47)                                        
 14 Olague, Emiliano          17 NOVA                 1:12.01    1:11.88 SJO    
                  33.57     1:11.88 (38.31)                                        
 15 Garza, Michael S          16 NOVA                 1:12.22    1:12.70 SJO    
                  33.60     1:12.70 (39.10)                                        
 16 Kirk, Nathaniel A         17 NOVA                 1:11.11    1:16.14 SJO    
                  34.82     1:16.14 (41.32)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:17.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:17.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trichery, Nico V          17 NOVA                 1:06.44    1:06.85 SJO    
  2 Budka, Conner D           17 NOVA                 1:08.21    1:07.92 SJO    
  3 Sun, Liyang I             15 NOVA                 1:09.45    1:08.01 SJO    
  4 Brennan, Ryan J           15 CITI                 1:10.33    1:08.46 SJO    
  5 Pai, Justin               15 SACA                 1:09.94    1:08.71 SJO    
  5 Tse, Chalmers K           15 DARE                 1:08.86    1:08.71 SJO    
  7 Lee, Marcus J             15 NOVA                 1:13.56    1:09.07 SJO    
  8 Gamette, James G          17 SCAT                 1:11.36    1:10.07 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Dylan H              15 NOVA                 1:12.84    1:10.11 SJO    
 10 Sorenson, Matt R          17 SET                  1:10.17    1:10.29 SJO    
 11 Epp, Addy D               15 GSC                  1:10.79    1:10.56 SJO    
 12 Kirk, Nathaniel A         17 NOVA                 1:09.64    1:11.11 SJO    
 13 Kondo, Touma              15 NOVA                 1:11.49    1:11.38 SJO    
 14 Wagoner, Sebastian B      18 CITI                 1:14.67    1:11.65 SJO    
 15 Olague, Emiliano          17 NOVA                 1:13.95    1:12.01 SJO    
 16 Garza, Michael S          16 NOVA                 1:14.09    1:12.22 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sun, Colman E             15 NOVA                 1:13.48    1:12.90 SJO    
 18 Miao, Jared K             16 BLUE                 1:11.27    1:13.32 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Segui, Matthew D          16 SEAL                 1:12.78    1:13.37 SJO    
 20 Fujimoto, Miles L         15 MVN                  1:13.19    1:13.43 SJO    
 21 Fukai, Joey H             15 CULV                 1:13.29    1:13.62 SJO    
 22 Alvarez, Brandon R        18 OAS                  1:10.01    1:13.80 SJO    
 23 Ouyang, Nicholas Y        15 WASC                 1:16.50    1:13.83 SJO    
 24 Amory, Abraham A          15 VKNG                 1:15.23    1:13.87 SJO    
 25 Nguyen, Dustin D          17 SACA                 1:13.41    1:13.96 SJO    
 26 Wong, Alden               16 NOVA                 1:16.05    1:13.98 SJO    
 27 Lu, Allen Z               15 SET                  1:16.40    1:14.30 SJO    
 28 Chen, Henry               15 NOVA                 1:16.54    1:14.54 SJO    
 29 Shoaei, Kambiz            15 GSC                  1:14.52    1:14.66 SJO    
 30 King, Nicholas C          16 SET                  1:14.01    1:14.88 SJO    
 31 Johnson, Jack A           15 MVN                  1:16.64    1:15.26 SJO    
 32 Pham, Justin              17 SET                  1:15.76    1:15.52 SJO    
 33 Baljeu, Nicolaas M        17 NBS                  1:18.67    1:15.53 SJO    
 34 Yeomans, Tyler P          17 CITI                 1:13.23    1:15.66 SJO    
 35 Fischer, Jack T           15 CITI                 1:14.24    1:15.68 SJO    
 36 Chou, Daniel Y            16 WASC                 1:14.94    1:15.96 SJO    
 37 Ferrara, Carson F         17 NOVA                 1:17.04    1:16.03 SJO    
 38 Bista, Yughe D            16 NOVA                 1:16.69    1:16.05 SJO    
 39 Bromby, Josh K            17 SET                  1:17.00    1:16.07 SJO    
 40 Bertel, Eli T             15 SWRD                 1:15.67    1:16.11 SJO    
 41 Fuentes, Daniel X         16 CITI                 1:14.18    1:16.60 SJO    
 42 Hong, Dylan S             16 DARE                 1:17.00    1:17.28        
 43 Saeedi, Nicholas N        15 NOVA                 1:15.34    1:18.03        
 44 Khan, Christian C         16 RAYS                 1:16.46    1:19.03        
 45 Puttler, Karl M           15 DRGN                 1:13.84    1:19.81        
 46 Long, Garrett T           16 STOP                 1:15.54    1:20.10        
 47 Nazaryan, Artur           16 DRGN                 1:16.54    1:20.70        
 48 Martin Stratton, Luke A   15 BGST                 1:12.13    1:22.49        
 48 Nguyen, Ben T             15 RIPT                 1:16.46    1:22.49        
 50 Miller, Sidney C          16 AZOT                 1:14.55    1:25.57        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:50.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:50.60
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Tse, Chalmers K           15 DARE                 2:28.61    2:26.23 SJO    
                  33.12     1:10.11 (36.99)     1:48.18 (38.07)     2:26.23 (38.05)
  2 Sun, Liyang I             15 NOVA                 2:27.91    2:26.72 SJO    
                  32.87     1:09.86 (36.99)     1:48.56 (38.70)     2:26.72 (38.16)
  3 Trichery, Nico V          17 NOVA                 2:29.31    2:28.13 SJO    
                  34.31     1:12.03 (37.72)     1:49.62 (37.59)     2:28.13 (38.51)
  4 Brennan, Ryan J           15 CITI                 2:34.53    2:30.91 SJO    
                  34.59     1:12.83 (38.24)     1:51.40 (38.57)     2:30.91 (39.51)
  5 Kirk, Nathaniel A         17 NOVA                 2:32.78    2:31.80 SJO    
                  33.99     1:12.08 (38.09)     1:51.76 (39.68)     2:31.80 (40.04)
  6 Pai, Justin               15 SACA                 2:35.07    2:32.78 SJO    
                  34.82     1:13.11 (38.29)     1:53.38 (40.27)     2:32.78 (39.40)
  7 Lee, Dylan H              15 NOVA                 2:35.50    2:33.82 SJO    
                  34.24     1:13.03 (38.79)     1:53.11 (40.08)     2:33.82 (40.71)
  8 Epp, Addy D               15 GSC                  2:36.09    2:34.87 SJO    
                  35.62     1:15.14 (39.52)     1:55.45 (40.31)     2:34.87 (39.42)
B - Final
  9 Budka, Conner D           17 NOVA                 2:36.78    2:33.73 SJO    
                  33.25     1:12.59 (39.34)     1:53.61 (41.02)     2:33.73 (40.12)
 10 Hoang, Alan B             16 SET                  2:39.30    2:36.37 SJO    
                  34.88     1:14.43 (39.55)     1:55.40 (40.97)     2:36.37 (40.97)
 11 Johnson, Jack A           15 MVN                  2:37.21    2:36.51 SJO    
                  36.19     1:16.65 (40.46)     1:57.31 (40.66)     2:36.51 (39.20)
 12 Olague, Emiliano          17 NOVA                 2:40.79    2:37.73 SJO    
                  35.71     1:15.89 (40.18)     1:56.94 (41.05)     2:37.73 (40.79)
 13 Gonzalez, Angel F         15 CITI                 2:38.41    2:38.01 SJO    
                  36.31     1:16.07 (39.76)     1:57.00 (40.93)     2:38.01 (41.01)
 14 Sun, Colman E             15 NOVA                 2:40.95    2:38.20 SJO    
                  35.72     1:15.21 (39.49)     1:56.00 (40.79)     2:38.20 (42.20)
 15 Garza, Michael S          16 NOVA                 2:41.05    2:40.50 SJO    
                  35.14     1:15.18 (40.04)     1:56.90 (41.72)     2:40.50 (43.60)
 16 Segui, Matthew D          16 SEAL                 2:40.10    2:42.41 SJO    
                  36.76     1:18.33 (41.57)     2:00.17 (41.84)     2:42.41 (42.24)
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:50.60  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:50.60
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Liyang I             15 NOVA                 2:30.30    2:27.91 SJO    
                                1:10.68 ( )   2:27.91 (1:17.23)                    
  2 Tse, Chalmers K           15 DARE                 2:24.30    2:28.61 SJO    
                                1:12.76 ( )   2:28.61 (1:15.85)                    
  3 Trichery, Nico V          17 NOVA                 2:30.58    2:29.31 SJO    
                                1:11.50 ( )   2:29.31 (1:17.81)                    
  4 Kirk, Nathaniel A         17 NOVA                 2:30.73    2:32.78 SJO    
                                1:12.95 ( )   2:32.78 (1:19.83)                    
  5 Brennan, Ryan J           15 CITI                 2:36.26    2:34.53 SJO    
                                1:14.05 ( )   2:34.53 (1:20.48)                    
  6 Pai, Justin               15 SACA                 2:44.13    2:35.07 SJO    
                                1:12.62 ( )   2:35.07 (1:22.45)                    
  7 Lee, Dylan H              15 NOVA                 2:39.62    2:35.50 SJO    
                                1:13.78 ( )   2:35.50 (1:21.72)                    
  8 Epp, Addy D               15 GSC                  2:32.22    2:36.09 SJO    
                                1:15.63 ( )   2:36.09 (1:20.46)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Budka, Conner D           17 NOVA                 2:33.94    2:36.78 SJO    
                                1:13.21 ( )   2:36.78 (1:23.57)                    
 10 Johnson, Jack A           15 MVN                  2:40.98    2:37.21 SJO    
                                1:17.55 ( )   2:37.21 (1:19.66)                    
 11 Gonzalez, Angel F         15 CITI                 2:42.39    2:38.41 SJO    
                                1:16.39 ( )   2:38.41 (1:22.02)                    
 12 Hoang, Alan B             16 SET                  2:37.20    2:39.30 SJO    
                                1:14.85 ( )   2:39.30 (1:24.45)                    
 13 Segui, Matthew D          16 SEAL                 2:38.39    2:40.10 SJO    
                                1:16.48 ( )   2:40.10 (1:23.62)                    
 14 Olague, Emiliano          17 NOVA                 2:41.22    2:40.79 SJO    
                                1:16.50 ( )   2:40.79 (1:24.29)                    
 15 Sun, Colman E             15 NOVA                 2:37.51    2:40.95 SJO    
                                1:16.57 ( )   2:40.95 (1:24.38)                    
 16 Garza, Michael S          16 NOVA                 2:40.27    2:41.05 SJO    
                                1:16.57 ( )   2:41.05 (1:24.48)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ouyang, Nicholas Y        15 WASC                 2:42.20    2:42.48 SJO    
                                1:18.80 ( )   2:42.48 (1:23.68)                    
 18 Fukai, Joey H             15 CULV                 2:45.08    2:42.53 SJO    
                                1:19.08 ( )   2:42.53 (1:23.45)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Alvarez, Brandon R        18 OAS                  2:35.50    2:42.62 SJO    
                                1:16.42 ( )   2:42.62 (1:26.20)                    
 20 Miao, Jared K             16 BLUE                 2:39.29    2:43.65 SJO    
                                1:19.24 ( )   2:43.65 (1:24.41)                    
 21 Amory, Abraham A          15 VKNG                 2:48.91    2:44.00 SJO    
                                1:18.31 ( )   2:44.00 (1:25.69)                    
 22 Bista, Yughe D            16 NOVA                 2:44.92    2:44.27 SJO    
                                1:17.73 ( )   2:44.27 (1:26.54)                    
 23 Nguyen, Trevor L          16 AZOT                 2:50.05    2:44.58 SJO    
                                1:19.41 ( )   2:44.58 (1:25.17)                    
 24 Fujimoto, Miles L         15 MVN                  2:39.57    2:45.24 SJO    
                                1:18.67 ( )   2:45.24 (1:26.57)                    
 25 King, Nicholas C          16 SET                  2:43.61    2:45.97 SJO    
                                1:18.02 ( )   2:45.97 (1:27.95)                    
 26 Long, Garrett T           16 STOP                 2:45.43    2:46.63 SJO    
                                1:19.32 ( )   2:46.63 (1:27.31)                    
 27 Lu, Allen Z               15 SET                  2:49.69    2:47.00 SJO    
                                1:19.40 ( )   2:47.00 (1:27.60)                    
 28 Miller, Joshua A          16 FAST                 2:46.44    2:47.07 SJO    
                                1:21.14 ( )   2:47.07 (1:25.93)                    
 29 Wong, Alden               16 NOVA                 2:49.27    2:47.24 SJO    
                                1:18.20 ( )   2:47.24 (1:29.04)                    
 30 Shoaei, Kambiz            15 GSC                  2:49.55    2:47.59 SJO    
                                1:19.67 ( )   2:47.59 (1:27.92)                    
 30 Mai, John L               15 FAST                 2:48.60    2:47.59 SJO    
                                1:20.21 ( )   2:47.59 (1:27.38)                    
 32 Saeedi, Nicholas N        15 NOVA                 2:42.50    2:47.73 SJO    
                                1:19.60 ( )   2:47.73 (1:28.13)                    
 33 Ferrara, Carson F         17 NOVA                 2:40.05    2:47.76 SJO    
                                1:19.46 ( )   2:47.76 (1:28.30)                    
 34 Nguyen, Dustin D          17 SACA                 2:48.89    2:47.86 SJO    
                                1:18.58 ( )   2:47.86 (1:29.28)                    
 35 Bertel, Eli T             15 SWRD                 2:46.95    2:48.21 SJO    
                                1:21.09 ( )   2:48.21 (1:27.12)                    
 36 Chou, Daniel Y            16 WASC                 2:48.47    2:48.78 SJO    
                                1:21.32 ( )   2:48.78 (1:27.46)                    
 37 Bromby, Josh K            17 SET                  2:42.45    2:50.44 SJO    
                                1:20.10 ( )   2:50.44 (1:30.34)                    
 38 Baljeu, Nicolaas M        17 NBS                  2:47.80    2:50.90        
                                1:20.99 ( )   2:50.90 (1:29.91)                    
 39 Pham, Justin              17 SET                  2:48.06    2:51.03        
                                1:19.82 ( )   2:51.03 (1:31.21)                    
 40 Paing, Steven M           15 MAX                  2:49.37    2:52.20        
                                1:22.51 ( )   2:52.20 (1:29.69)                    
 41 Khan, Christian C         16 RAYS                 2:47.46    2:54.46        
                                1:21.71 ( )   2:54.46 (1:32.75)                    
 42 Judice, Ryan O            15 STOP                 2:48.39    2:56.15        
                                1:23.60 ( )   2:56.15 (1:32.55)                    
 43 Leonardo, Ethan J         15 AZOT                 2:47.31    2:56.21        
                                1:21.90 ( )   2:56.21 (1:34.31)                    
 44 O'Shaughnessy, Ryan P     15 CITI                 2:47.68    3:00.04        
                                1:26.90 ( )   3:00.04 (1:33.14)                    
 45 Nazaryan, Artur           16 DRGN                 2:49.66    3:02.63        
                                1:23.15 ( )   3:02.63 (1:39.48)                    
 -- Hanson, Justin T          20 AZOT                 2:29.28   X2:28.75 SJO    
                                1:11.86 ( )   2:28.75 (1:16.89)                    
 -- Cortens, Taylor D         20 AZOT                 2:29.23   X2:30.13 SJO    
                                1:10.00 ( )   2:30.13 (1:20.13)                    
 -- Kondo, Touma              15 NOVA                 2:30.39   X2:33.87 SJO    
                                1:13.04 ( )   2:33.87 (1:20.83)                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:04.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:04.20
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Bowman, Andrew F          16 SCAT                   58.44      57.60 SJO    
                  26.99       57.60 (30.61)                                        
  2 Holton, Stuart M          16 NOVA                   58.85      58.63 SJO    
                  26.67       58.63 (31.96)                                        
  3 Venzlaff, Luke D          17 AZOT                   58.97      59.08 SJO    
                  27.35       59.08 (31.73)                                        
  4 Kim, Jason                15 NOVA                 1:00.30      59.63 SJO    
                  28.12       59.63 (31.51)                                        
  5 Greco, Kevin C            17 UN-04                  59.77      59.71 SJO    
                  28.23       59.71 (31.48)                                        
  6 Cantin, Brian P           17 MVN                  1:00.13      59.95 SJO    
                  27.52       59.95 (32.43)                                        
  7 Cho, Joshua J             15 NOVA                 1:00.23    1:00.02 SJO    
                  28.03     1:00.02 (31.99)                                        
  8 Maurer, Mike R            17 SCAT                 1:00.14    1:01.00 SJO    
                  28.35     1:01.00 (32.65)                                        
B - Final
  9 Cortes, Albe D            18 AZOT                 1:00.61    1:00.04 SJO    
                  28.19     1:00.04 (31.85)                                        
 10 Xue, David H              16 NOVA                 1:00.34    1:00.28 SJO    
                  28.20     1:00.28 (32.08)                                        
 11 Chan, Samuel              16 NOVA                 1:01.12    1:00.43 SJO    
                  28.23     1:00.43 (32.20)                                        
 12 Yang, Aaron C             15 FAST                 1:01.11    1:00.98 SJO    
                  28.74     1:00.98 (32.24)                                        
 13 Kondo, Touma              15 NOVA                 1:01.08    1:01.08 SJO    
                  28.94     1:01.08 (32.14)                                        
 14 Lewis, Ricky C            17 SET                  1:00.45    1:01.26 SJO    
                  28.26     1:01.26 (33.00)                                        
 15 Hoang, Alan B             16 SET                  1:01.35    1:01.37 SJO    
                  28.33     1:01.37 (33.04)                                        
 16 Lin, Jeffrey H            17 NOVA                 1:01.69    1:01.64 SJO    
                  28.42     1:01.64 (33.22)                                        
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:04.20  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  1:04.20
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bowman, Andrew F          16 SCAT                   58.98      58.44 SJO    
  2 Woodsum II, Kenneth Y     16 NOVA                   58.32      58.74 SJO    
  3 Holton, Stuart M          16 NOVA                   58.47      58.85 SJO    
  4 Venzlaff, Luke D          17 AZOT                 1:00.77      58.97 SJO    
  5 Greco, Kevin C            17 UN-04                  59.83      59.77 SJO    
  6 Stef, Christian P         17 NOVA                   58.78      59.96 SJO    
  7 Cantin, Brian P           17 MVN                  1:00.38    1:00.13 SJO    
  8 Maurer, Mike R            17 SCAT                   59.34    1:00.14 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cho, Joshua J             15 NOVA                   58.72    1:00.23 SJO    
 10 Kim, Jason                15 NOVA                 1:00.21    1:00.30 SJO    
 11 Xue, David H              16 NOVA                 1:00.55    1:00.34 SJO    
 12 Lewis, Ricky C            17 SET                  1:03.89    1:00.45 SJO    
 13 Cortes, Albe D            18 AZOT                 1:01.44    1:00.61 SJO    
 14 Kondo, Touma              15 NOVA                 1:03.50    1:01.08 SJO    
 15 Yang, Aaron C             15 FAST                 1:01.85    1:01.11 SJO    
 16 Chan, Samuel              16 NOVA                 1:01.52    1:01.12 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hoang, Alan B             16 SET                  1:01.68    1:01.35 SJO    
 18 Lin, Jeffrey H            17 NOVA                 1:01.96    1:01.69 SJO    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ferrara, Carson F         17 NOVA                 1:02.66    1:01.78 SJO    
 20 Youssef, Youssef H        17 NOVA                 1:02.08    1:01.85 SJO    
 21 Ferris, Kierin            16 DRGN                 1:03.53    1:01.91 SJO    
 22 Lee, Dylan H              15 NOVA                 1:03.08    1:01.93 SJO    
 23 Pai, Justin               15 SACA                 1:01.35    1:02.20 SJO    
 24 Shagalov, Jonathan Z      16 CULV                 1:03.19    1:02.53 SJO    
 25 Miller, Sidney C          16 AZOT                 1:03.42    1:02.84 SJO    
 26 Fuentes, Daniel X         16 CITI                 1:01.75    1:03.32 SJO    
 27 Law, Andre K              17 DARE                 1:04.12    1:03.52 SJO    
 28 Kirk, Nathaniel A         17 NOVA                 1:02.44    1:03.55 SJO    
 29 Segui, Matthew D          16 SEAL                 1:03.78    1:04.30        
 30 Wee, Daron T              16 DRGN                 1:04.20    1:04.69        
 31 Solomon, Nathan M         16 NOVA                 1:03.38    1:04.96        
 32 Yeomans, Tyler P          17 CITI                 1:03.57    1:05.00        
 33 Cha, Derek S              16 SEAL                 1:03.82    1:05.31        
 34 Puttler, Karl M           15 DRGN                 1:02.19    1:05.60        
 35 Nguyen, Dustin D          17 SACA                 1:03.95    1:05.95        
 36 Brown, Seamus L           16 FAST                 1:03.67    1:07.25        
 -- Hanson, Justin T          20 AZOT                   57.46     X56.89 SJO    
 -- Birtles, Quinn P          21 SCAT                   57.45     X58.96 SJO    
 -- Curiel, Gabe E            16 SET                  1:03.67         NS        
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:32.00  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:32.00
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Schreiber, Jason W        17 AZOT                 2:08.71    2:07.71 SJO    
                  28.74     1:01.53 (32.79)     1:34.44 (32.91)     2:07.71 (33.27)
  2 Woodsum II, Kenneth Y     16 NOVA                 2:09.09    2:07.93 SJO    
                  28.53     1:00.84 (32.31)     1:34.04 (33.20)     2:07.93 (33.89)
  3 Holton, Stuart M          16 NOVA                 2:08.56    2:08.28 SJO    
                  28.43     1:00.60 (32.17)     1:33.80 (33.20)     2:08.28 (34.48)
  4 Maurer, Mike R            17 SCAT                 2:09.35    2:09.93 SJO    
                  29.75     1:02.57 (32.82)     1:35.43 (32.86)     2:09.93 (34.50)
  5 Kondo, Touma              15 NOVA                 2:12.09    2:11.57 SJO    
                  29.59     1:02.76 (33.17)     1:36.59 (33.83)     2:11.57 (34.98)
  6 Samaniego, Brandon M      16 NOVA                 2:09.87    2:12.94 SJO    
                  29.66     1:03.78 (34.12)     1:38.51 (34.73)     2:12.94 (34.43)
  7 Yeh, Kenneth              16 FAST                 2:13.59    2:14.24 SJO    
                  30.33     1:03.99 (33.66)     1:38.98 (34.99)     2:14.24 (35.26)
  8 Ferrara, Carson F         17 NOVA                 2:16.35    2:16.85 SJO    
                  29.20     1:03.93 (34.73)     1:39.85 (35.92)     2:16.85 (37.00)
B - Final
  9 Hoang, Alan B             16 SET                  2:18.82    2:17.76 SJO    
                  29.73     1:04.60 (34.87)     1:38.93 (34.33)     2:17.76 (38.83)
 10 Yang, Aaron C             15 FAST                 2:19.27    2:18.13 SJO    
                  29.87     1:04.45 (34.58)     1:41.05 (36.60)     2:18.13 (37.08)
 11 Spessert, Joshua M        16 FAST                 2:18.95    2:19.47 SJO    
                  31.30     1:06.60 (35.30)     1:42.77 (36.17)     2:19.47 (36.70)
 12 Fischer, Jack T           15 CITI                 2:18.31    2:19.71 SJO    
                  29.87     1:05.27 (35.40)     1:42.32 (37.05)     2:19.71 (37.39)
 13 Lewis, Ricky C            17 SET                  2:17.88    2:20.21 SJO    
                  30.73     1:05.79 (35.06)     1:42.52 (36.73)     2:20.21 (37.69)
 14 Segui, Matthew D          16 SEAL                 2:21.39    2:20.93 SJO    
                  30.63     1:06.86 (36.23)     1:43.78 (36.92)     2:20.93 (37.15)
 15 Seibert, Steven A         15 NOVA                 2:19.50    2:22.85 SJO    
                  31.72     1:07.77 (36.05)     1:44.59 (36.82)     2:22.85 (38.26)
 16 Hong, Dylan S             16 DARE                 2:21.10    2:23.51 SJO    
                  30.72     1:06.65 (35.93)     1:45.79 (39.14)     2:23.51 (37.72)
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:32.00  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:32.00
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Holton, Stuart M          16 NOVA                 2:09.03    2:08.56 SJO    
                                1:01.00 ( )   2:08.56 (1:07.56)                    
  2 Schreiber, Jason W        17 AZOT                 2:11.51    2:08.71 SJO    
                                1:01.17 ( )   2:08.71 (1:07.54)                    
  3 Woodsum II, Kenneth Y     16 NOVA                 2:07.83    2:09.09 SJO    
                                1:02.46 ( )   2:09.09 (1:06.63)                    
  4 Maurer, Mike R            17 SCAT                 2:08.42    2:09.35 SJO    
                                1:02.39 ( )   2:09.35 (1:06.96)                    
  5 Samaniego, Brandon M      16 NOVA                 2:10.08    2:09.87 SJO    
                                1:01.95 ( )   2:09.87 (1:07.92)                    
  6 Kondo, Touma              15 NOVA                 2:12.60    2:12.09 SJO    
                                1:02.72 ( )   2:12.09 (1:09.37)                    
  7 Yeh, Kenneth              16 FAST                 2:14.91    2:13.59 SJO    
                                1:02.73 ( )   2:13.59 (1:10.86)                    
  8 Ferrara, Carson F         17 NOVA                 2:19.62    2:16.35 SJO    
                                1:04.01 ( )   2:16.35 (1:12.34)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lewis, Ricky C            17 SET                  2:24.36    2:17.88 SJO    
                                1:04.77 ( )   2:17.88 (1:13.11)                    
 10 Fischer, Jack T           15 CITI                 2:24.91    2:18.31 SJO    
                                1:04.92 ( )   2:18.31 (1:13.39)                    
 11 Hoang, Alan B             16 SET                  2:20.52    2:18.82 SJO    
                                1:05.43 ( )   2:18.82 (1:13.39)                    
 12 Spessert, Joshua M        16 FAST                 2:19.68    2:18.95 SJO    
                                1:06.00 ( )   2:18.95 (1:12.95)                    
 13 Yang, Aaron C             15 FAST                 2:17.95    2:19.27 SJO    
                                1:04.80 ( )   2:19.27 (1:14.47)                    
 14 Seibert, Steven A         15 NOVA                 2:25.89    2:19.50 SJO    
                                1:07.16 ( )   2:19.50 (1:12.34)                    
 15 Hong, Dylan S             16 DARE                 2:21.28    2:21.10 SJO    
                                1:04.96 ( )   2:21.10 (1:16.14)                    
 16 Segui, Matthew D          16 SEAL                 2:18.43    2:21.39 SJO    
                                1:06.24 ( )   2:21.39 (1:15.15)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cantin, Brian P           17 MVN                  2:12.85    2:22.04 SJO    
                                1:04.70 ( )   2:22.04 (1:17.34)                    
 18 Gonzalez, Angel F         15 CITI                 2:28.08    2:22.34 SJO    
                                1:07.41 ( )   2:22.34 (1:14.93)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Brown, Seamus L           16 FAST                 2:21.03    2:22.82 SJO    
                                1:06.41 ( )   2:22.82 (1:16.41)                    
 20 Youssef, Youssef H        17 NOVA                 2:23.20    2:22.98 SJO    
                                1:05.57 ( )   2:22.98 (1:17.41)                    
 21 Kim, Jason                15 NOVA                 2:24.81    2:23.20 SJO    
                                1:04.84 ( )   2:23.20 (1:18.36)                    
 22 Walker, Frankie W         16 MVN                  2:27.18    2:24.06 SJO    
                                1:08.33 ( )   2:24.06 (1:15.73)                    
 23 Ferris, Kierin            16 DRGN                 2:26.65    2:24.11 SJO    
                                1:04.85 ( )   2:24.11 (1:19.26)                    
 24 Konefsky, David S         18 FAST                 2:23.27    2:25.61 SJO    
                                1:08.55 ( )   2:25.61 (1:17.06)                    
 25 Mallough, Parker B        18 NOVA                 2:22.55    2:25.88 SJO    
                                1:07.27 ( )   2:25.88 (1:18.61)                    
 26 Lee, Jefferson K          18 SACA                 2:30.45    2:35.04        
                                1:09.92 ( )   2:35.04 (1:25.12)                    
 27 Baljeu, Nicolaas M        17 NBS                  2:29.93    2:37.45        
                                1:06.58 ( )   2:37.45 (1:30.87)                    
 28 Wu, Lucas                 15 MAX                  2:25.53    2:37.88        
                                1:11.10 ( )   2:37.88 (1:26.78)                    
 29 Nguyen, Dustin D          17 SACA                 2:24.92    2:38.97        
                                1:07.69 ( )   2:38.97 (1:31.28)                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:25.30  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:25.30
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Wang, Charles Wang N      16 DARE                 2:15.31    2:12.08 SJO    
                  28.64     1:01.81 (33.17)     1:42.50 (40.69)     2:12.08 (29.58)
  2 Greco, Kevin C            17 UN-04                2:12.14    2:12.56 SJO    
                  28.51     1:01.76 (33.25)     1:41.49 (39.73)     2:12.56 (31.07)
  3 Kondo, Touma              15 NOVA                 2:15.16    2:15.09 SJO    
                  28.95     1:04.56 (35.61)     1:43.67 (39.11)     2:15.09 (31.42)
  4 Epp, Addy D               15 GSC                  2:18.67    2:17.39 SJO    
                  29.72     1:06.84 (37.12)     1:44.67 (37.83)     2:17.39 (32.72)
  5 Pai, Justin               15 SACA                 2:17.73    2:17.60 SJO    
                  29.81     1:05.95 (36.14)     1:46.38 (40.43)     2:17.60 (31.22)
  6 Keegan, Sean E            17 CITI                 2:18.28    2:17.78 SJO    
                  29.35     1:04.94 (35.59)     1:46.04 (41.10)     2:17.78 (31.74)
  7 Sun, Liyang I             15 NOVA                 2:18.77    2:17.86 SJO    
                  30.02     1:06.30 (36.28)     1:45.02 (38.72)     2:17.86 (32.84)
  8 Chan, Samuel              16 NOVA                 2:18.60    2:18.03 SJO    
                  29.27                             1:47.33 ( )     2:18.03 (30.70)
B - Final
  9 Gamette, James G          17 SCAT                 2:19.87    2:16.93 SJO    
                  29.56     1:06.87 (37.31)     1:45.73 (38.86)     2:16.93 (31.20)
 10 Garza, Michael S          16 NOVA                 2:18.81    2:18.07 SJO    
                  29.77     1:06.14 (36.37)     1:45.53 (39.39)     2:18.07 (32.54)
 11 Miao, Jared K             16 BLUE                 2:20.71    2:18.78 SJO    
                  29.17     1:05.43 (36.26)     1:46.33 (40.90)     2:18.78 (32.45)
 12 Seibert, Steven A         15 NOVA                 2:20.01    2:18.93 SJO    
                  29.20     1:04.77 (35.57)     1:47.72 (42.95)     2:18.93 (31.21)
 13 Yeh, Kenneth              16 FAST                 2:19.79    2:19.32 SJO    
                  29.68     1:07.13 (37.45)     1:48.89 (41.76)     2:19.32 (30.43)
 14 Lewis, Ricky C            17 SET                  2:20.72    2:20.13 SJO    
                  29.67     1:05.40 (35.73)     1:48.68 (43.28)     2:20.13 (31.45)
 15 Johnson, Jack A           15 MVN                  2:20.21    2:20.28 SJO    
                  31.23     1:07.62 (36.39)     1:48.84 (41.22)     2:20.28 (31.44)
 16 Kirk, Nathaniel A         17 NOVA                 2:19.91    2:23.94 SJO    
                  29.56     1:07.15 (37.59)     1:49.36 (42.21)     2:23.94 (34.58)
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:25.30  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  2:25.30
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Greco, Kevin C            17 UN-04                2:12.70    2:12.14 SJO    
                                1:01.43 ( )   2:12.14 (1:10.71)                    
  2 Kondo, Touma              15 NOVA                 2:15.00    2:15.16 SJO    
                                1:03.62 ( )   2:15.16 (1:11.54)                    
  3 Wang, Charles Wang N      16 DARE                 2:14.02    2:15.31 SJO    
                                1:03.56 ( )   2:15.31 (1:11.75)                    
  4 Pai, Justin               15 SACA                 2:23.80    2:17.73 SJO    
                                1:06.78 ( )   2:17.73 (1:10.95)                    
  5 Keegan, Sean E            17 CITI                 2:23.86    2:18.28 SJO    
                                1:05.09 ( )   2:18.28 (1:13.19)                    
  6 Chan, Samuel              16 NOVA                 2:21.28    2:18.60 SJO    
                                1:03.94 ( )   2:18.60 (1:14.66)                    
  7 Epp, Addy D               15 GSC                  2:18.75    2:18.67 SJO    
                                1:06.81 ( )   2:18.67 (1:11.86)                    
  8 Sun, Liyang I             15 NOVA                 2:20.45    2:18.77 SJO    
                                1:06.35 ( )   2:18.77 (1:12.42)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Garza, Michael S          16 NOVA                 2:21.22    2:18.81 SJO    
                                1:06.83 ( )   2:18.81 (1:11.98)                    
 10 Yeh, Kenneth              16 FAST                 2:20.42    2:19.79 SJO    
                                1:06.48 ( )   2:19.79 (1:13.31)                    
 11 Gamette, James G          17 SCAT                 2:22.27    2:19.87 SJO    
                                1:08.36 ( )   2:19.87 (1:11.51)                    
 12 Kirk, Nathaniel A         17 NOVA                 2:16.85    2:19.91 SJO    
                                1:06.44 ( )   2:19.91 (1:13.47)                    
 13 Seibert, Steven A         15 NOVA                 2:23.19    2:20.01 SJO    
                                1:04.99 ( )   2:20.01 (1:15.02)                    
 14 Johnson, Jack A           15 MVN                  2:24.77    2:20.21 SJO    
                                1:08.33 ( )   2:20.21 (1:11.88)                    
 15 Miao, Jared K             16 BLUE                 2:19.38    2:20.71 SJO    
                                1:07.35 ( )   2:20.71 (1:13.36)                    
 16 Lewis, Ricky C            17 SET                  2:23.30    2:20.72 SJO    
                                1:04.25 ( )   2:20.72 (1:16.47)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lee, Dylan H              15 NOVA                 2:25.21    2:20.83 SJO    
                                1:06.84 ( )   2:20.83 (1:13.99)                    
 18 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                 2:19.06    2:20.86 SJO    
                                1:09.03 ( )   2:20.86 (1:11.83)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fischer, Jack T           15 CITI                 2:21.87    2:21.15 SJO    
                                1:08.03 ( )   2:21.15 (1:13.12)                    
 20 Burress, Spencer S        17 SCAT                 2:23.15    2:21.28 SJO    
                                1:06.69 ( )   2:21.28 (1:14.59)                    
 21 Kim, Jason                15 NOVA                 2:19.26    2:21.41 SJO    
                                1:07.34 ( )   2:21.41 (1:14.07)                    
 22 Olague, Emiliano          17 NOVA                 2:23.29    2:21.62 SJO    
                                1:08.01 ( )   2:21.62 (1:13.61)                    
 23 Gonzalez, Angel F         15 CITI                 2:21.47    2:22.84 SJO    
                                1:07.72 ( )   2:22.84 (1:15.12)                    
 24 Brennan, Ryan J           15 CITI                 2:24.18    2:23.09 SJO    
                                1:09.67 ( )   2:23.09 (1:13.42)                    
 25 Trichery, Nico V          17 NOVA                 2:23.63    2:23.29 SJO    
                                1:08.87 ( )   2:23.29 (1:14.42)                    
 26 Ferrara, Carson F         17 NOVA                 2:22.93    2:23.42 SJO    
                                1:08.57 ( )   2:23.42 (1:14.85)                    
 27 Fujimoto, Miles L         15 MVN                  2:21.09    2:23.67 SJO    
                                1:09.24 ( )   2:23.67 (1:14.43)                    
 28 Yeomans, Tyler P          17 CITI                 2:23.63    2:23.69 SJO    
                                1:07.93 ( )   2:23.69 (1:15.76)                    
 29 Young, Owen P             15 GSC                  2:22.96    2:24.21 SJO    
                                1:06.23 ( )   2:24.21 (1:17.98)                    
 30 Koga, James Y             15 NOVA                 2:20.53    2:24.30 SJO    
                                1:06.37 ( )   2:24.30 (1:17.93)                    
 31 Bowman, Andrew F          16 SCAT                 2:21.75    2:24.76 SJO    
                                1:07.14 ( )   2:24.76 (1:17.62)                    
 32 Long, Garrett T           16 STOP                 2:23.14    2:24.91 SJO    
                                1:09.79 ( )   2:24.91 (1:15.12)                    
 33 Sun, Colman E             15 NOVA                 2:22.45    2:25.22 SJO    
                                1:11.43 ( )   2:25.22 (1:13.79)                    
 34 Cantin, Brian P           17 MVN                  2:18.62    2:25.23 SJO    
                                1:05.58 ( )   2:25.23 (1:19.65)                    
 35 Tse, Chalmers K           15 DARE                 2:19.74    2:25.29 SJO    
                                1:14.05 ( )   2:25.29 (1:11.24)                    
 36 Budka, Conner D           17 NOVA                 2:21.45    2:25.67        
                                1:09.70 ( )   2:25.67 (1:15.97)                    
 37 Nguyen, Trevor L          16 AZOT                 2:22.09    2:25.97        
                                1:08.88 ( )   2:25.97 (1:17.09)                    
 38 Bertel, Eli T             15 SWRD                 2:24.02    2:26.11        
                                1:09.59 ( )   2:26.11 (1:16.52)                    
 39 Amory, Abraham A          15 VKNG                 2:19.86    2:26.36        
                                1:11.25 ( )   2:26.36 (1:15.11)                    
 40 Saeedi, Nicholas N        15 NOVA                 2:22.61    2:26.46        
                                1:06.06 ( )   2:26.46 (1:20.40)                    
 41 Law, Andre K              17 DARE                 2:24.59    2:26.94        
                                1:08.39 ( )   2:26.94 (1:18.55)                    
 42 Baljeu, Nicolaas M        17 NBS                  2:35.00    2:27.48        
                                1:09.48 ( )   2:27.48 (1:18.00)                    
 43 Segui, Matthew D          16 SEAL                 2:23.30    2:27.49        
                                1:11.67 ( )   2:27.49 (1:15.82)                    
 44 Bista, Yughe D            16 NOVA                 2:17.05    2:27.70        
                                1:08.57 ( )   2:27.70 (1:19.13)                    
 45 Alvarez, Brandon R        18 OAS                  2:22.26    2:27.80        
                                1:09.43 ( )   2:27.80 (1:18.37)                    
 46 Lu, Allen Z               15 SET                  2:23.20    2:28.44        
                                1:10.57 ( )   2:28.44 (1:17.87)                    
 47 Chen, Henry               15 NOVA                 2:23.99    2:31.06        
                                1:14.48 ( )   2:31.06 (1:16.58)                    
 48 Nguyen, Dustin D          17 SACA                 2:23.73    2:33.30        
                                1:11.85 ( )   2:33.30 (1:21.45)                    
 49 Puttler, Karl M           15 DRGN                 2:23.29    2:34.45        
                                1:11.31 ( )   2:34.45 (1:23.14)                    
 -- Hanson, Justin T          20 AZOT                 2:11.07         X         
 -- Polakoff, Taras J         19 AZOT                 2:24.57   X2:24.75 SJO    
                                1:04.56 ( )   2:24.75 (1:20.19)                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:18.70  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  5:18.70
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A-Final
  1 Greco, Kevin C            17 UN-04                4:45.99    4:43.23 SJO    
                  29.21     1:01.99 (32.78)     1:39.01 (37.02)     2:14.94 (35.93)
        2:56.96 (42.02)     3:39.55 (42.59)     4:11.83 (32.28)     4:43.23 (31.40)
  2 Kondo, Touma              15 NOVA                 4:51.92    4:43.69 SJO    
                  29.61     1:02.94 (33.33)     1:40.44 (37.50)     2:17.94 (37.50)
        2:57.11 (39.17)     3:37.37 (40.26)     4:10.50 (33.13)     4:43.69 (33.19)
  3 Cho, Joshua J             15 NOVA                 4:49.21    4:45.22 SJO    
                  30.00     1:03.19 (33.19)     1:40.14 (36.95)     2:15.88 (35.74)
        2:59.20 (43.32)     3:41.95 (42.75)     4:13.93 (31.98)     4:45.22 (31.29)
  4 Yeh, Kenneth              16 FAST                 4:51.71    4:51.29 SJO    
                  29.95     1:03.76 (33.81)     1:43.83 (40.07)     2:22.84 (39.01)
        3:04.34 (41.50)     3:46.94 (42.60)     4:19.81 (32.87)     4:51.29 (31.48)
  5 Keegan, Sean E            17 CITI                 4:53.83    4:51.73 SJO    
                  29.57     1:04.56 (34.99)     1:42.00 (37.44)     2:18.46 (36.46)
        3:01.68 (43.22)     3:45.05 (43.37)     4:19.12 (34.07)     4:51.73 (32.61)
  6 Maurer, Mike R            17 SCAT                 4:53.82    4:51.75 SJO    
                  30.09     1:04.20 (34.11)     1:44.07 (39.87)     2:22.93 (38.86)
        3:05.48 (42.55)     3:49.05 (43.57)     4:20.68 (31.63)     4:51.75 (31.07)
  7 Johnson, Jack A           15 MVN                  4:54.77    4:53.70 SJO    
                  31.91     1:08.76 (36.85)     1:47.09 (38.33)     2:24.66 (37.57)
        3:06.25 (41.59)     3:47.77 (41.52)     4:21.82 (34.05)     4:53.70 (31.88)
  8 Fischer, Jack T           15 CITI                 4:55.35    4:55.58 SJO    
                  29.53     1:04.58 (35.05)     1:45.07 (40.49)     2:24.51 (39.44)
        3:06.29 (41.78)     3:49.41 (43.12)     4:23.00 (33.59)     4:55.58 (32.58)
B - Final
  9 Burress, Spencer S        17 SCAT                 5:00.05    4:52.43 SJO    
                  29.52     1:04.27 (34.75)     1:42.48 (38.21)     2:20.32 (37.84)
        3:04.25 (43.93)     3:48.10 (43.85)     4:20.94 (32.84)     4:52.43 (31.49)
 10 Lewis, Ricky C            17 SET                  4:57.29    4:55.32 SJO    
                  29.41     1:04.07 (34.66)     1:40.83 (36.76)     2:17.18 (36.35)
        3:02.36 (45.18)     3:47.88 (45.52)     4:22.31 (34.43)     4:55.32 (33.01)
 11 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                 4:57.55    4:56.82 SJO    
                  32.64     1:09.80 (37.16)     1:48.57 (38.77)     2:27.44 (38.87)
        3:08.96 (41.52)     3:51.52 (42.56)     4:24.46 (32.94)     4:56.82 (32.36)
 12 Gonzalez, Angel F         15 CITI                 5:01.29    5:00.93 SJO    
                  31.40     1:06.83 (35.43)     1:47.20 (40.37)     2:26.24 (39.04)
        3:09.04 (42.80)     3:52.68 (43.64)     4:27.16 (34.48)     5:00.93 (33.77)
 13 Hoang, Alan B             16 SET                  5:05.20    5:01.62 SJO    
                  30.80     1:07.41 (36.61)     1:46.49 (39.08)     2:26.63 (40.14)
        3:09.89 (43.26)     3:53.02 (43.13)     4:27.70 (34.68)     5:01.62 (33.92)
 14 Fujimoto, Miles L         15 MVN                  4:58.99    5:02.28 SJO    
                  31.36     1:07.80 (36.44)     1:48.86 (41.06)     2:28.28 (39.42)
        3:12.00 (43.72)     3:56.24 (44.24)     4:30.32 (34.08)     5:02.28 (31.96)
 15 Paisley, Timo J           15 SCAT                 5:02.26    5:02.80 SJO    
                  31.29     1:08.09 (36.80)     1:45.86 (37.77)     2:23.20 (37.34)
        3:10.16 (46.96)     3:55.49 (45.33)     4:29.14 (33.65)     5:02.80 (33.66)
 16 Johnson, Dorian W         17 SCAT                 5:00.13    5:04.60 SJO    
                  30.35     1:05.63 (35.28)     1:46.85 (41.22)     2:26.61 (39.76)
        3:12.02 (45.41)     3:58.90 (46.88)     4:32.33 (33.43)     5:04.60 (32.27)
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
              5:18.70  15&O SJO
 Meet Qualifying 15&O:  5:18.70
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Samaniego, Brandon M      16 NOVA                 4:43.81    4:39.76 SJO    
                                1:01.58 ( )                             2:11.94 ( )
                                3:36.10 ( )   4:39.76 (1:03.66)                    
  2 Greco, Kevin C            17 UN-04                4:43.55    4:45.99 SJO    
                                1:02.77 ( )                             2:15.62 ( )
                                3:39.87 ( )   4:45.99 (1:06.12)                    
  3 Cho, Joshua J             15 NOVA                 4:51.41    4:49.21 SJO    
                                1:03.64 ( )                             2:16.97 ( )
                                3:44.90 ( )   4:49.21 (1:04.31)                    
  4 Yeh, Kenneth              16 FAST                 4:52.93    4:51.71 SJO    
                                1:04.65 ( )                             2:22.81 ( )
                                3:47.06 ( )   4:51.71 (1:04.65)                    
  5 Kondo, Touma              15 NOVA                 4:44.61    4:51.92 SJO    
                                1:03.32 ( )                             2:19.73 ( )
                                3:42.99 ( )   4:51.92 (1:08.93)                    
  6 Maurer, Mike R            17 SCAT                 5:05.81    4:53.82 SJO    
                                1:04.84 ( )                             2:24.94 ( )
                                3:51.06 ( )   4:53.82 (1:02.76)                    
  7 Keegan, Sean E            17 CITI                 5:01.87    4:53.83 SJO    
                                1:05.98 ( )                             2:21.51 ( )
                                3:47.81 ( )   4:53.83 (1:06.02)                    
  8 Johnson, Jack A           15 MVN                  5:03.16    4:54.77 SJO    
                                1:08.11 ( )                             2:24.48 ( )
                                3:47.69 ( )   4:54.77 (1:07.08)                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fischer, Jack T           15 CITI                 4:59.37    4:55.35 SJO    
                                1:04.45 ( )                             2:25.17 ( )
                                3:49.58 ( )   4:55.35 (1:05.77)                    
 10 Lewis, Ricky C            17 SET                  5:05.93    4:57.29 SJO    
                                1:03.50 ( )                             2:18.64 ( )
                                3:49.32 ( )   4:57.29 (1:07.97)                    
 11 Abdollahi, Evan K         15 NOVA                 4:58.05    4:57.55 SJO    
                                1:10.47 ( )                             2:26.91 ( )
                                3:52.23 ( )   4:57.55 (1:05.32)                    
 12 Fujimoto, Miles L         15 MVN                  5:07.50    4:58.99 SJO    
                                1:06.79 ( )                             2:27.87 ( )
                                3:51.90 ( )   4:58.99 (1:07.09)                    
 13 Burress, Spencer S        17 SCAT                 4:59.54    5:00.05 SJO    
                                1:05.50 ( )                             2:22.45 ( )
                                3:52.35 ( )   5:00.05 (1:07.70)                    
 14 Johnson, Dorian W         17 SCAT                 5:12.99    5:00.13 SJO    
                                1:05.24 ( )                             2:26.00 ( )
                                3:56.92 ( )   5:00.13 (1:03.21)                    
 15 Gonzalez, Angel F         15 CITI                 5:08.03    5:01.29 SJO    
                                1:08.31 ( )                             2:26.73 ( )
                                3:51.99 ( )   5:01.29 (1:09.30)                    
 16 Kirk, Nathaniel A         17 NOVA                 4:58.97    5:01.66 SJO    
                                1:06.07 ( )                             2:24.99 ( )
                                3:49.04 ( )   5:01.66 (1:12.62)                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Paisley, Timo J           15 SCAT                 5:11.84    5:02.26 SJO    
                                1:09.39 ( )                             2:24.95 ( )
                                3:56.34 ( )   5:02.26 (1:05.92)                    
 18 Hoang, Alan B             16 SET                  5:05.75    5:05.20 SJO    
                                1:06.00 ( )                             2:24.73 ( )
                                3:52.84 ( )   5:05.20 (1:12.36)                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Segui, Matthew D          16 SEAL                 5:05.22    5:05.49 SJO    
                                1:06.01 ( )                             2:29.54 ( )
                                3:54.85 ( )   5:05.49 (1:10.64)                    
 20 Saeedi, Nicholas N        15 NOVA                 5:14.56    5:05.59 SJO    
                                1:07.56 ( )                             2:23.03 ( )
                                3:52.40 ( )   5:05.59 (1:13.19)                    
 21 Miller, Joshua A          16 FAST                 5:03.72    5:06.54 SJO    
                                1:09.11 ( )                             2:29.25 ( )
                                3:57.15 ( )   5:06.54 (1:09.39)                    
 22 Spessert, Joshua M        16 FAST                 5:08.46    5:06.60 SJO    
                                1:06.74 ( )                             2:26.50 ( )
                                3:59.44 ( )   5:06.60 (1:07.16)                    
 23 Ennen, Brett R            15 NOVA                 5:04.87    5:06.89 SJO    
                                1:08.13 ( )                             2:24.64 ( )
                                3:58.70 ( )   5:06.89 (1:08.19)                    
 24 Miao, Jared K             16 BLUE                 5:00.04    5:06.92 SJO    
                                1:07.78 ( )                             2:28.26 ( )
                                3:56.23 ( )   5:06.92 (1:10.69)                    
 25 Shagalov, Jonathan Z      16 CULV                 5:07.35    5:07.10 SJO    
                                1:07.17 ( )                             2:24.17 ( )
      5:07.10 (2:42.93)                                                            
 26 Sorenson, Matt R          17 SET                  5:12.95    5:08.74 SJO    
                                1:06.16 ( )                             2:32.29 ( )
                                3:57.60 ( )   5:08.74 (1:11.14)                    
 27 Koga, James Y             15 NOVA                 5:15.78    5:09.08 SJO    
                                1:08.22 ( )                             2:27.85 ( )
                                3:58.60 ( )   5:09.08 (1:10.48)                    
 28 Nishikawa, Bryce A        16 UN-04                5:09.45    5:09.21 SJO    
                                1:09.79 ( )                             2:29.00 ( )
                                3:59.92 ( )   5:09.21 (1:09.29)                    
 29 Young, Owen P             15 GSC                  5:06.95    5:09.50 SJO    
                                1:09.22 ( )                             2:26.21 ( )
                                3:58.57 ( )   5:09.50 (1:10.93)                    
 30 Yeomans, Tyler P          17 CITI                 5:13.74    5:13.47 SJO    
                                1:10.38 ( )                             2:30.00 ( )
                                3:59.94 ( )   5:13.47 (1:13.53)                    
 31 Tse, Chalmers K           15 DARE                 5:09.72    5:13.55 SJO    
                                1:13.31 ( )                             2:41.03 ( )
                                4:00.78 ( )   5:13.55 (1:12.77)                    
 32 HO, Ethan Y               15 SACA                 5:18.44    5:13.83 SJO    
                                1:08.47 ( )                             2:33.08 ( )
                                4:05.13 ( )   5:13.83 (1:08.70)                    
 33 Konefsky, David S         18 FAST                 5:15.54    5:19.04        
                                1:09.65 ( )                             2:36.31 ( )
                                4:11.64 ( )   5:19.04 (1:07.40)                    
 34 Yang, Aaron C             15 FAST                 5:14.89    5:21.78        
                                1:06.36 ( )                             2:30.12 ( )
                                4:07.28 ( )   5:21.78 (1:14.50)                    
 -- Hanson, Timmy S           19 AZOT                 4:34.99   X4:32.61 SJO    
                                1:00.66 ( )                             2:12.28 ( )
                                3:30.25 ( )   4:32.61 (1:02.36)                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              1:51.40  SJO
              1:54.10  SOFT
 Meet Qualifying:  1:51.40
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'B'                           1:43.65    1:38.89 SJO    
     1) Xue, David H 16                 2) Kim, Jason 15                  
     3) Lee, Marcus J 15                4) Ng, Caedon 15                  
                  25.10       49.88 (24.78)     1:14.37 (24.49)     1:38.89 (24.52)
  2 Irvine Novaquatics  'A'                           1:40.08    1:39.14 SJO    
     1) Lin, Jeffrey H 17               2) Townsend, Timothy E 17         
     3) Stef, Christian P 17            4) Holton, Stuart M 16            
                  25.31       49.47 (24.16)     1:14.26 (24.79)     1:39.14 (24.88)
  3 San Clemente Aquatics  'A'                        1:41.12    1:40.35 SJO    
     1) Ness, Alexander S 17            2) Smith, Jared D 18              
     3) Gamette, James G 17             4) Bowman, Andrew F 16            
                  25.21       50.40 (25.19)     1:15.48 (25.08)     1:40.35 (24.87)
  4 Aquazot Swim Club  'A'                            1:42.99    1:41.08 SJO    
     1) Cortes, Albe D 18               2) Venzlaff, Luke D 17            
     3) Huynh, Aaron S 17               4) Miller, Sidney C 16            
                  24.80       49.89 (25.09)     1:15.18 (25.29)     1:41.08 (25.90)
  5 Dare Aquatics  'A'                                1:44.05    1:41.25 SJO    
     1) Hong, Dylan S 16                2) Law, Andre K 17                
     3) Lim-Effendy, Brandon T 18       4) Wang, Charles Wang N 16        
                  25.82       51.01 (25.19)     1:17.05 (26.04)     1:41.25 (24.20)
  6 Mission Viejo Nadadores  'A'                      1:46.41    1:42.24 SJO    
     1) Goudie, Matt D 18               2) Forsythe, Jack R 17            
     3) Fujimoto, Miles L 15            4) Cantin, Brian P 17             
                  25.68       50.89 (25.21)     1:17.56 (26.67)     1:42.24 (24.68)
  7 Gators Swim Club  'A'                             1:42.23    1:43.05 SJO    
     1) Gee, Aaron C 16                 2) Shoaei, Kambiz 15              
     3) Young, Owen P 15                4) Macias, Joseph A 18            
                  25.58       52.48 (26.90)     1:18.41 (25.93)     1:43.05 (24.64)
  8 Beach Cities Swimming  'A'                        1:47.89    1:43.60 SJO    
     1) Fuentes, Daniel X 16            2) Wagoner, Sebastian B 18        
     3) Yeomans, Tyler P 17             4) Davis, Slate R 17              
                  26.50       51.85 (25.35)     1:18.35 (26.50)     1:43.60 (25.25)
  9 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               1:47.99    1:44.68 SJO    
     1) Lopez, Ben R 17                 2) Brown, Seamus L 16             
     3) Yeh, Kenneth 16                 4) Yang, Aaron C 15               
                  26.29       52.37 (26.08)     1:18.93 (26.56)     1:44.68 (25.75)
 10 Set Swim  'A'                                     1:47.17    1:44.91 SJO    
     1) Lawson, Jack W 16               2) Lewis, Ricky C 17              
     3) Hoang, Alan B 16                4) Sorenson, Matt R 17            
                  27.11       53.31 (26.20)     1:19.47 (26.16)     1:44.91 (25.44)
 11 Irvine Novaquatics  'C'                           1:45.64    1:44.93 SJO    
     1) Lee, Kevin B 15                 2) Sun, Colman E 15               
     3) Lee, Dylan H 15                 4) Bista, Yughe D 16              
                  26.03       52.19 (26.16)     1:18.55 (26.36)     1:44.93 (26.38)
 12 San Clemente Aquatics  'B'                        1:50.23    1:45.43 SJO    
     1) Burress, Spencer S 17           2) Johnson, Dorian W 17           
     3) Maurer, Mike R 17               4) Paisley, Timo J 15             
                  25.74       52.34 (26.60)     1:17.96 (25.62)     1:45.43 (27.47)
 13 Irvine Novaquatics  'D'                           1:48.72    1:45.48 SJO    
     1) Olague, Emiliano 17             2) Garza, Michael S 16            
     3) Ferrara, Carson F 17            4) Seibert, Steven A 15           
                  27.22       53.46 (26.24)     1:19.38 (25.92)     1:45.48 (26.10)
 14 Speed Aquatics  'A'                               1:47.79    1:45.99 SJO    
     1) Pai, Justin 15                  2) HO, Ethan Y 15                 
     3) Nguyen, Dustin D 17             4) Lee, Jefferson K 18            
                  24.90       51.69 (26.79)     1:19.24 (27.55)     1:45.99 (26.75)
 15 Beach Cities Swimming  'B'                        1:50.47    1:47.88 SJO    
     1) Keegan, Sean E 17               2) Gonzalez, Angel F 15           
     3) Fischer, Jack T 15              4) Brennan, Ryan J 15             
                  26.84       54.31 (27.47)     1:21.45 (27.14)     1:47.88 (26.43)
 -- Set Swim  'B'                                     1:51.18         DQ        
     1) King, Nicholas C 16             2) Bromby, Josh K 17              
     3) Pham, Justin 17                 4) Nguyen, Nam H 15               
                  26.06       53.44 (27.38)     1:21.08 (27.64)          DQ (27.91)
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
              4:01.20  SJO
              4:07.10  SOFT
 Meet Qualifying:  4:01.20
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics  'A'                           3:38.64    3:36.34 SJO    
     1) Xue, David H 16                 2) Townsend, Timothy E 17         
     3) Ng, Caedon 15                   4) Stef, Christian P 17           
                  25.89       54.90 (54.90)     1:20.52 (25.62)     1:49.14 (54.24)
        2:15.05 (25.91)     2:43.42 (54.28)     3:08.95 (25.53)     3:36.34 (52.92)
  2 San Clemente Aquatics  'A'                        3:37.47    3:41.79 SJO    
     1) Burress, Spencer S 17           2) Ness, Alexander S 17           
     3) Gamette, James G 17             4) Bowman, Andrew F 16            
                  26.77       56.21 (56.21)     1:21.67 (25.46)     1:50.72 (54.51)
        2:17.00 (26.28)     2:46.70 (55.98)     3:13.07 (26.37)     3:41.79 (55.09)
  3 Dare Aquatics  'A'                                3:46.48    3:42.86 SJO    
     1) Hong, Dylan S 16                2) Law, Andre K 17                
     3) Lim-Effendy, Brandon T 18       4) Wang, Charles Wang N 16        
                  26.68       55.18 (55.18)     1:21.70 (26.52)     1:51.42 (56.24)
        2:18.97 (27.55)     2:50.02 (58.60)     3:15.37 (25.35)     3:42.86 (52.84)
  4 Aquazot Swim Club  'A'                            3:44.27    3:43.45 SJO    
     1) Cortes, Albe D 18               2) Huynh, Aaron S 17              
     3) Venzlaff, Luke D 17             4) Miller, Sidney C 16            
                  26.09       53.60 (53.60)     1:20.02 (26.42)     1:49.01 (55.41)
        2:15.53 (26.52)     2:44.89 (55.88)     3:12.35 (27.46)     3:43.45 (58.56)
  5 Irvine Novaquatics  'B'                           3:44.53    3:47.54 SJO    
     1) Lee, Marcus J 15                2) Lee, Kevin B 15                
     3) Lee, Dylan H 15                 4) Seibert, Steven A 15           
                  26.23       54.43 (54.43)     1:21.88 (27.45)     1:51.82 (57.39)
        2:19.53 (27.71)     2:50.34 (58.52)     3:17.74 (27.40)     3:47.54 (57.20)
  6 Set Swim  'A'                                     3:51.73    3:47.65 SJO    
     1) Hoang, Alan B 16                2) King, Nicholas C 16            
     3) Pham, Justin 17                 4) Lewis, Ricky C 17              
                  26.43       55.70 (55.70)     1:22.72 (27.02)     1:52.85 (57.15)
        2:21.05 (28.20)     2:52.44 (59.59)     3:18.91 (26.47)     3:47.65 (55.21)
  7 Mission Viejo Nadadores  'A'                      3:59.43    3:48.45 SJO    
     1) Forsythe, Jack R 17             2) Johnson, Jack A 15             
     3) Goudie, Matt D 18               4) Cantin, Brian P 17             
                  26.86       56.64 (56.64)     1:24.78 (28.14)     1:56.36 (59.72)
        2:23.39 (27.03)     2:52.92 (56.56)     3:18.83 (25.91)     3:48.45 (55.53)
  8 Beach Cities Swimming  'A'                        3:49.97    3:48.75 SJO    
     1) Keegan, Sean E 17               2) Smith, Ethan J 16              
     3) Wagoner, Sebastian B 18         4) Davis, Slate R 17              
                  27.47       57.42 (57.42)     1:25.16 (27.74)     1:56.12 (58.70)
        2:22.80 (26.68)     2:51.91 (55.79)     3:18.89 (26.98)     3:48.75 (56.84)
  9 Gators Swim Club  'A'                             3:51.92    3:49.60 SJO    
     1) Gee, Aaron C 16                 2) Young, Owen P 15               
     3) Epp, Addy D 15                  4) Macias, Joseph A 18            
                  26.48       55.84 (55.84)     1:23.23 (27.39)     1:53.69 (57.85)
        2:22.62 (28.93)   2:55.88 (1:02.19)     3:21.79 (25.91)     3:49.60 (53.72)
 10 Fullerton Aquatics Sports Team  'A'               3:51.46    3:50.80 SJO    
     1) Brown, Seamus L 16              2) Yeh, Kenneth 16                
     3) Lopez, Ben R 17                 4) Yang, Aaron C 15               
                  27.73       58.23 (58.23)     1:25.97 (27.74)     1:55.92 (57.69)
        2:22.81 (26.89)     2:52.56 (56.64)     3:21.09 (28.53)     3:50.80 (58.24)
 11 San Clemente Aquatics  'B'                        3:53.44    3:50.91 SJO    
     1) Smith, Jared D 18               2) Maurer, Mike R 17              
     3) Johnson, Dorian W 17            4) Paisley, Timo J 15             
                  27.92       57.43 (57.43)     1:24.15 (26.72)     1:53.34 (55.91)
        2:21.27 (27.93)     2:51.89 (58.55)     3:19.69 (27.80)     3:50.91 (59.02)
 12 Irvine Novaquatics  'C'                           3:49.58    3:55.11 SJO    
     1) Ferrara, Carson F 17            2) Garza, Michael S 16            
     3) Olague, Emiliano 17             4) Bernstein, Jackson D 15        
                  27.06       57.46 (57.46)     1:24.38 (26.92)     1:55.03 (57.57)
        2:22.84 (27.81)     2:54.11 (59.08)     3:23.57 (29.46)   3:55.11 (1:01.00)
 13 YMCA of the Foothills  'A'                        3:56.23    3:57.54 SJO    
     1) Ferris, Kierin 16               2) Silva, Ryan M 14               
     3) Puttler, Karl M 15              4) Wee, Daron T 16                
                  27.84       58.42 (58.42)     1:26.50 (28.08)     1:57.28 (58.86)
        2:24.90 (27.62)     2:56.31 (59.03)     3:25.15 (28.84)   3:57.54 (1:01.23)
 14 Speed Aquatics  'A'                               3:57.23    4:01.34 SOFT   
     1) Pai, Justin 15                  2) HO, Ethan Y 15                 
     3) Lee, Jefferson K 18             4) Nguyen, Dustin D 17            
                  27.84       59.02 (59.02)     1:27.48 (28.46)     1:58.70 (59.68)
        2:27.48 (28.78)   2:59.72 (1:01.02)     3:28.29 (28.57)   4:01.34 (1:01.62)
 15 Beach Cities Swimming  'B'                        4:00.32    4:02.78 SOFT   
     1) Amano, David C 16               2) Fischer, Jack T 15             
     3) Yeomans, Tyler P 17             4) Brennan, Ryan J 15             
                          1:00.72 (1:00.72)                       2:01.01 (1:00.29)
                          3:03.58 (1:02.57)     4:02.78 (59.20)                    
 16 Mission Viejo Nadadores  'B'