ISCA West Elite Single Age Champs at MVN - Meet Results

ISCA West Elite Single Age Champs at MVN
4/3/2019 - 4/6/2019
Mission Viejo, CA USA
Updated: 4/8/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Mission Viejo Nadadores HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 4/8/2019 09:19 AM
          2019 CA AP ISCA Elite Showcase West - 4/3/2019 to 4/6/2019           
                                    Results                                    
 
Girls 5-9 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.19  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  30.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA                29.71      28.60 QUAL   
  2 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA                31.22      30.98        
 
Girls 5-9 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.19  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  30.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA                29.90      29.71 qQUAL  
  2 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA                31.41      31.22 q      
 
Girls 5-9 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:07.29  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:07.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              1:06.17    1:04.94 QUAL   
                  31.44     1:04.94 (33.50)                                        
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:06.60    1:05.01 QUAL   
                  31.03     1:05.01 (33.98)                                        
  3 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              1:06.99    1:05.25 QUAL   
                  32.38     1:05.25 (32.87)                                        
 
Girls 5-9 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:07.29  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:07.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              1:06.42    1:06.17 qQUAL  
                  31.81     1:06.17 (34.36)                                        
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:07.37    1:06.60 qQUAL  
                  32.02     1:06.60 (34.58)                                        
  3 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              1:06.50    1:06.99 qQUAL  
                  32.41     1:06.99 (34.58)                                        
 
Girls 5-9 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:28.29  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  2:28.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              2:21.66    2:20.95 QUAL   
                  31.66     1:07.91 (36.25)     1:44.74 (36.83)     2:20.95 (36.21)
 
Girls 5-9 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:28.29  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  2:28.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              2:19.43    2:21.66 qQUAL  
                  31.79     1:07.87 (36.08)     1:45.29 (37.42)     2:21.66 (36.37)
 
Girls 5-9 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:27.99  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  6:27.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              6:09.40    6:03.43 QUAL   
                  32.58     1:09.51 (36.93)     1:46.79 (37.28)     2:23.42 (36.63)
        3:00.54 (37.12)     3:38.02 (37.48)     4:15.19 (37.17)     4:52.95 (37.76)
        5:29.17 (36.22)     6:03.43 (34.26)                                        
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              6:21.36    6:22.15 QUAL   
                  32.80     1:11.13 (38.33)     1:50.82 (39.69)     2:30.53 (39.71)
        3:10.10 (39.57)     3:50.16 (40.06)     4:29.78 (39.62)     5:08.13 (38.35)
        5:47.40 (39.27)     6:22.15 (34.75)                                        
 
Girls 5-9 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          34.99  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  34.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                35.90      34.72 QUAL   
  2 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA                36.01      34.91 QUAL   
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                36.13      35.86        
  4 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA                36.93      36.42        
 
Girls 5-9 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          34.99  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  34.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                35.06      35.90 q      
  2 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA                34.66      36.01 q      
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                36.38      36.13 q      
  4 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA                37.43      36.93 q      
 
Girls 5-9 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:15.59  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:15.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              1:14.77    1:14.19 QUAL   
                  36.07     1:14.19 (38.12)                                        
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:16.47    1:16.42        
                  36.55     1:16.42 (39.87)                                        
  3 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA              1:21.43    1:21.55        
                  38.92     1:21.55 (42.63)                                        
 
Girls 5-9 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:15.59  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:15.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              1:15.96    1:14.77 qQUAL  
                  36.40     1:14.77 (38.37)                                        
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:22.77    1:16.47 q      
                  36.49     1:16.47 (39.98)                                        
  3 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA              1:20.36    1:21.43 q      
                  38.57     1:21.43 (42.86)                                        
 
Girls 5-9 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          39.89  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  39.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                37.55      36.40 QUAL   
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                37.76      37.60 QUAL   
  3 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA                37.95      37.97 QUAL   
 
Girls 5-9 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          39.89  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  39.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                37.56      37.55 qQUAL  
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                37.97      37.76 qQUAL  
  3 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA                37.34      37.95 qQUAL  
 
Girls 5-9 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:27.49  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:27.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:21.87    1:22.74 QUAL   
                  39.79     1:22.74 (42.95)                                        
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:24.53    1:23.67 QUAL   
                  40.28     1:23.67 (43.39)                                        
  3 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA              1:27.12    1:24.11 QUAL   
                  40.34     1:24.11 (43.77)                                        
 
Girls 5-9 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:27.49  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:27.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:19.22    1:21.87 qQUAL  
                  39.11     1:21.87 (42.76)                                        
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:24.97    1:24.53 qQUAL  
                  39.96     1:24.53 (44.57)                                        
  3 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA              1:21.54    1:27.12 qQUAL  
                  41.27     1:27.12 (45.85)                                        
 
Girls 5-9 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.39  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  34.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                33.66      33.25 QUAL   
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                34.34      33.73 QUAL   
 
Girls 5-9 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.39  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  34.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito, Gabi F              8 WEST-CA                33.61      33.66 qQUAL  
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                34.73      34.34 qQUAL  
 
Girls 5-9 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.09  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:17.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:15.07    1:13.58 QUAL   
                  35.60     1:13.58 (37.98)                                        
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:17.16    1:14.21 QUAL   
                  35.43     1:14.21 (38.78)                                        
  3 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              1:18.48    1:17.58        
                  37.03     1:17.58 (40.55)                                        
  4 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA              1:17.81    1:17.94        
                  36.44     1:17.94 (41.50)                                        
 
Girls 5-9 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.09  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:17.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:14.84    1:15.07 qQUAL  
                  36.59     1:15.07 (38.48)                                        
  2 Brito, Gabi F              8 WEST-CA              1:17.09    1:17.16 q      
                  36.04     1:17.16 (41.12)                                        
  3 Phillips, Neva C           9 SCAT-CA              1:19.30    1:17.81 q      
                  35.22     1:17.81 (42.59)                                        
  4 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              1:19.48    1:18.48 q      
                  36.76     1:18.48 (41.72)                                        
 
Girls 5-9 200 Yard IM
===============================================================================
        2:45.09  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  2:45.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              2:49.42    2:44.20 QUAL   
                  36.38     1:17.33 (40.95)     2:10.22 (52.89)     2:44.20 (33.98)
 
Girls 5-9 200 Yard IM
===============================================================================
        2:45.09  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  2:45.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Billotte, Julia A          8 CLSS-CA              2:43.53    2:49.42 q      
                  38.03     1:20.53 (42.50)     2:13.00 (52.47)     2:49.42 (36.42)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.89  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  28.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA                26.07      25.94 QUAL   
  2 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                  27.84      27.16 QUAL   
  3 Mom, Angelica S           10 BREA-CA                27.39      27.19 QUAL   
  4 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                  27.78      27.48 QUAL   
  5 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA                 29.01      29.28        
  6 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA                 29.05      29.69        
  7 Brown, Katie A            10 SCAT-CA                30.53      29.99        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.89  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  28.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA                26.03      26.07 qQUAL  
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA                28.10      27.39 qQUAL  
  3 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                  28.16      27.78 qQUAL  
  4 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                  27.73      27.84 qQUAL  
  5 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA                 29.25      29.01 q      
  6 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA                 30.29      29.05 q      
  7 Brown, Katie A            10 SCAT-CA                29.29      30.53 q      
 -- Chin, Maya                10 TCC-CA                 29.94         NS        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:04.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA                55.91      55.66 QUAL   
                  26.60       55.66 (29.06)                                        
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA                59.16      59.50 QUAL   
                  28.78       59.50 (30.72)                                        
  3 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                1:01.35    1:00.52 QUAL   
                  29.57     1:00.52 (30.95)                                        
  4 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                1:00.26    1:01.45 QUAL   
                  29.78     1:01.45 (31.67)                                        
  5 Chin, Maya                10 TCC-CA               1:02.65    1:01.69 QUAL   
                  30.16     1:01.69 (31.53)                                        
  6 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA               1:06.06    1:04.79        
                  30.51     1:04.79 (34.28)                                        
  7 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               1:05.49    1:05.06        
                  31.16     1:05.06 (33.90)                                        
  8 Defabrique, Zoe A         10 SCAT-CA              1:06.52    1:05.80        
                  31.77     1:05.80 (34.03)                                        
  9 Swails, Madeline I        10 GWSC-CA              1:08.67    1:07.04        
                  31.80     1:07.04 (35.24)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:04.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA                55.59      55.91 qQUAL  
                  26.98       55.91 (28.93)                                        
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA                58.95      59.16 qQUAL  
                  28.68       59.16 (30.48)                                        
  3 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                1:01.27    1:00.26 qQUAL  
                  29.07     1:00.26 (31.19)                                        
  4 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                1:01.13    1:01.35 qQUAL  
                  29.31     1:01.35 (32.04)                                        
  5 Chin, Maya                10 TCC-CA               1:02.43    1:02.65 qQUAL  
                  30.25     1:02.65 (32.40)                                        
  6 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               1:05.86    1:05.49 q      
                  30.99     1:05.49 (34.50)                                        
  7 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA               1:05.74    1:06.06 q      
                  30.89     1:06.06 (35.17)                                        
  8 Defabrique, Zoe A         10 SCAT-CA              1:06.66    1:06.52 q      
                  32.31     1:06.52 (34.21)                                        
  9 Swails, Madeline I        10 GWSC-CA              1:06.82    1:08.67 q      
                  32.49     1:08.67 (36.18)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:20.99  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  2:20.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              2:00.23    2:01.11 QUAL   
                  27.43   2:01.11 (1:33.68)                                        
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              2:09.22    2:08.64 QUAL   
                  30.00     1:02.50 (32.50)     1:36.22 (33.72)     2:08.64 (32.42)
  3 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                2:14.27    2:11.89 QUAL   
                  30.63     1:05.12 (34.49)     1:39.16 (34.04)     2:11.89 (32.73)
  4 Chin, Maya                10 TCC-CA               2:10.75    2:12.18 QUAL   
                  30.52     1:04.50 (33.98)     1:38.83 (34.33)     2:12.18 (33.35)
  5 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                2:18.49    2:13.26 QUAL   
                  31.11     1:05.27 (34.16)     1:39.80 (34.53)     2:13.26 (33.46)
  6 Defabrique, Zoe A         10 SCAT-CA              2:21.53    2:21.19        
                  32.21     1:08.48 (36.27)     1:45.82 (37.34)     2:21.19 (35.37)
  7 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA               2:22.22    2:23.37        
                  32.97     1:09.26 (36.29)     1:46.22 (36.96)     2:23.37 (37.15)
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:20.99  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  2:20.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              1:59.07    2:00.23 qQUAL  
                  28.17       58.73 (30.56)     1:30.06 (31.33)     2:00.23 (30.17)
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              2:05.71    2:09.22 qQUAL  
                  29.83     1:03.06 (33.23)     1:36.90 (33.84)     2:09.22 (32.32)
  3 Chin, Maya                10 TCC-CA               2:13.29    2:10.75 qQUAL  
                  29.88     1:02.87 (32.99)     1:37.10 (34.23)     2:10.75 (33.65)
  4 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                2:13.24    2:14.27 qQUAL  
                  29.95     1:03.77 (33.82)     1:39.85 (36.08)     2:14.27 (34.42)
  5 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                2:13.69    2:18.49 qQUAL  
                  31.12     1:06.76 (35.64)     1:43.21 (36.45)     2:18.49 (35.28)
  6 Defabrique, Zoe A         10 SCAT-CA              2:19.31    2:21.53 q      
                  32.86     1:09.08 (36.22)     1:46.30 (37.22)     2:21.53 (35.23)
  7 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA               2:20.12    2:22.22 q      
                  31.51     1:08.12 (36.61)     1:45.84 (37.72)     2:22.22 (36.38)
 -- Sutton, Olivia G          10 GSC-CA               2:19.85         NS        
 
Girls 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:11.09  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  6:11.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              5:13.45    5:15.95 QUAL   
                  28.09       58.74 (30.65)     1:30.33 (31.59)     2:02.31 (31.98)
        2:34.77 (32.46)     3:07.63 (32.86)     3:40.08 (32.45)     4:12.90 (32.82)
        4:45.13 (32.23)     5:15.95 (30.82)                                        
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              5:35.65    5:34.95 QUAL   
                  29.98     1:02.96 (32.98)     1:36.85 (33.89)     2:11.61 (34.76)
        2:45.31 (33.70)     3:19.12 (33.81)     3:53.61 (34.49)     4:28.51 (34.90)
        5:02.20 (33.69)     5:34.95 (32.75)                                        
  3 Chin, Maya                10 TCC-CA               5:46.96    5:43.06 QUAL   
                  30.14     1:03.62 (33.48)     1:38.11 (34.49)     2:13.20 (35.09)
        2:48.63 (35.43)     3:24.08 (35.45)     3:59.31 (35.23)     4:34.78 (35.47)
        5:09.75 (34.97)     5:43.06 (33.31)                                        
  4 Gray, Sophia I            10 GSC-CA               6:08.98    6:01.30 QUAL   
                  31.78     1:07.73 (35.95)     1:44.94 (37.21)     2:21.90 (36.96)
        2:58.71 (36.81)     3:35.52 (36.81)     4:12.25 (36.73)     4:49.86 (37.61)
        5:26.63 (36.77)     6:01.30 (34.67)                                        
  5 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                5:55.16    6:02.89 QUAL   
                  31.37     1:08.42 (37.05)     1:46.11 (37.69)     2:23.23 (37.12)
        3:00.32 (37.09)     3:37.47 (37.15)     4:14.68 (37.21)     4:52.37 (37.69)
        5:28.81 (36.44)     6:02.89 (34.08)                                        
  6 Defabrique, Zoe A         10 SCAT-CA              6:09.19    6:10.95 QUAL   
                  32.43     1:08.86 (36.43)     1:46.77 (37.91)     2:24.72 (37.95)
        3:02.98 (38.26)     3:41.23 (38.25)     4:19.76 (38.53)     4:57.28 (37.52)
        5:35.40 (38.12)     6:10.95 (35.55)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.29  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  33.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mom, Angelica S           10 BREA-CA                31.16      30.57 QUAL   
  2 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                  32.37      32.16 QUAL   
  3 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                  32.99      33.38        
  4 Brown, Katie A            10 SCAT-CA                32.88      33.47        
  5 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA                 33.64      34.38        
  6 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA                 34.89      37.02        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.29  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  33.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mom, Angelica S           10 BREA-CA                32.39      31.16 qQUAL  
  2 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                  34.40      32.37 qQUAL  
  3 Brown, Katie A            10 SCAT-CA                32.69      32.88 qQUAL  
  4 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                  35.52      32.99 qQUAL  
  5 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA                 34.63      33.64 q      
  6 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA                 35.27      34.89 q      
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.79  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:11.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              1:04.22    1:03.90 QUAL   
                  30.64     1:03.90 (33.26)                                        
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              1:08.47    1:08.21 QUAL   
                  32.51     1:08.21 (35.70)                                        
  3 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                1:10.85    1:10.77 QUAL   
                  34.35     1:10.77 (36.42)                                        
  4 Brown, Katie A            10 SCAT-CA              1:11.25    1:12.04        
                  34.36     1:12.04 (37.68)                                        
  5 Swails, Madeline I        10 GWSC-CA              1:16.58    1:15.08        
                  35.86     1:15.08 (39.22)                                        
  6 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA               1:17.24    1:17.24        
                  37.11     1:17.24 (40.13)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.79  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:11.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              1:03.88    1:04.22 qQUAL  
                  31.04     1:04.22 (33.18)                                        
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              1:11.69    1:08.47 qQUAL  
                  32.56     1:08.47 (35.91)                                        
  3 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                1:16.45    1:10.85 qQUAL  
                  34.16     1:10.85 (36.69)                                        
  4 Brown, Katie A            10 SCAT-CA              1:12.93    1:11.25 qQUAL  
                  34.19     1:11.25 (37.06)                                        
  5 Swails, Madeline I        10 GWSC-CA              1:15.23    1:16.58 q      
                  36.63     1:16.58 (39.95)                                        
  6 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA               1:17.69    1:17.24 q      
                  36.67     1:17.24 (40.57)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.99  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  37.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                  36.43      35.58 QUAL   
  2 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA                 36.61      37.22 QUAL   
  3 Dinh, Keira N             10 AZOT-CA                39.56      38.70        
  4 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA                 38.67      38.92        
  5 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                  38.15      38.98        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.99  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  37.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                  36.82      36.43 qQUAL  
  2 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA                 36.37      36.61 qQUAL  
  3 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                  40.11      38.15 q      
  4 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA                 38.01      38.67 q      
  5 Dinh, Keira N             10 AZOT-CA                37.86      39.56 q      
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.09  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:23.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              1:12.18    1:12.37 QUAL   
                  34.78     1:12.37 (37.59)                                        
  2 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                1:21.24    1:20.89 QUAL   
                  38.74     1:20.89 (42.15)                                        
  3 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               1:22.69    1:21.82 QUAL   
                  38.47     1:21.82 (43.35)                                        
  4 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA               1:26.53    1:24.09        
                  40.47     1:24.09 (43.62)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.09  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:23.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              1:12.60    1:12.18 qQUAL  
                  34.39     1:12.18 (37.79)                                        
  2 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                1:19.47    1:21.24 qQUAL  
                  37.44     1:21.24 (43.80)                                        
  3 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               1:20.48    1:22.69 qQUAL  
                  38.81     1:22.69 (43.88)                                        
  4 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA               1:22.91    1:26.53 q      
                  40.98     1:26.53 (45.55)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.49  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  32.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mom, Angelica S           10 BREA-CA                29.73      29.05 QUAL   
  2 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                  29.98      29.43 QUAL   
  3 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                  31.11      31.53 QUAL   
  4 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA                 33.12      32.38 QUAL   
  5 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA                 32.16      32.75        
  6 Chin, Maya                10 TCC-CA                 32.13      33.03        
  7 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA                 37.79      36.99        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.49  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  32.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mom, Angelica S           10 BREA-CA                31.23      29.73 qQUAL  
  2 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                  30.40      29.98 qQUAL  
  3 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                  31.12      31.11 qQUAL  
  4 Chin, Maya                10 TCC-CA                 33.34      32.13 qQUAL  
  5 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA                 32.01      32.16 qQUAL  
  6 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA                 32.35      33.12 q      
  7 Massucco, Sydnie I        10 MVN-CA                 39.57      37.79 q      
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:14.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:14.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                1:07.92    1:04.43 QUAL   
                  30.91     1:04.43 (33.52)                                        
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              1:04.67    1:04.51 QUAL   
                  30.49     1:04.51 (34.02)                                        
  3 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA               1:12.38    1:13.02 QUAL   
                  33.80     1:13.02 (39.22)                                        
  4 Swails, Madeline I        10 GWSC-CA              1:14.34    1:14.31        
                  34.05     1:14.31 (40.26)                                        
  5 Defabrique, Zoe A         10 SCAT-CA              1:16.11    1:14.41        
                  34.30     1:14.41 (40.11)                                        
  6 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               1:15.55    1:16.63        
                  34.80     1:16.63 (41.83)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:14.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:14.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              1:04.09    1:04.67 qQUAL  
                  30.68     1:04.67 (33.99)                                        
  2 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                1:06.52    1:07.92 qQUAL  
                  32.85     1:07.92 (35.07)                                        
  3 Trudeau, Ava M            10 MVN-CA               1:12.51    1:12.38 qQUAL  
                  34.00     1:12.38 (38.38)                                        
  4 Swails, Madeline I        10 GWSC-CA              1:12.75    1:14.34 q      
                  34.51     1:14.34 (39.83)                                        
  5 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               1:14.98    1:15.55 q      
                  34.18     1:15.55 (41.37)                                        
  6 Defabrique, Zoe A         10 SCAT-CA              1:13.77    1:16.11 q      
                  35.14     1:16.11 (40.97)                                        
 -- Chin, Maya                10 TCC-CA               1:13.64         NS        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:13.49  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:13.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              1:02.54    1:02.73 QUAL   
                  29.56     1:02.73 (33.17)                                        
  2 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                1:10.17    1:08.26 QUAL   
                  33.77     1:08.26 (34.49)                                        
  3 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              1:07.89    1:08.73 QUAL   
                  31.69     1:08.73 (37.04)                                        
  4 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                1:11.58    1:12.44 QUAL   
                  32.17     1:12.44 (40.27)                                        
  5 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               1:12.18    1:13.20 QUAL   
                  33.76     1:13.20 (39.44)                                        
  6 Brown, Katie A            10 SCAT-CA              1:14.94    1:15.34        
                  34.65     1:15.34 (40.69)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:13.49  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:13.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              1:02.38    1:02.54 qQUAL  
                  29.58     1:02.54 (32.96)                                        
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              1:07.42    1:07.89 qQUAL  
                  30.74     1:07.89 (37.15)                                        
  3 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                1:11.77    1:10.17 qQUAL  
                  33.01     1:10.17 (37.16)                                        
  4 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                1:13.05    1:11.58 qQUAL  
                  32.22     1:11.58 (39.36)                                        
  5 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               1:12.00    1:12.18 qQUAL  
                  34.34     1:12.18 (37.84)                                        
  6 Brown, Katie A            10 SCAT-CA              1:13.54    1:14.94 q      
                  34.30     1:14.94 (40.64)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.39  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  2:37.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              2:14.74    2:13.39 QUAL   
                  29.72     1:03.99 (34.27)     1:43.13 (39.14)     2:13.39 (30.26)
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              2:26.20    2:23.45 QUAL   
                  30.96     1:08.25 (37.29)     1:50.79 (42.54)     2:23.45 (32.66)
  3 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                2:29.42    2:26.17 QUAL   
                  33.40     1:11.25 (37.85)     1:54.21 (42.96)     2:26.17 (31.96)
  4 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               2:37.88    2:34.09 QUAL   
                  33.05     1:13.44 (40.39)     1:58.22 (44.78)     2:34.09 (35.87)
  5 Brown, Katie A            10 SCAT-CA              2:42.83    2:41.70        
                  36.27     1:16.57 (40.30)     2:05.11 (48.54)     2:41.70 (36.59)
  6 Swails, Madeline I        10 GWSC-CA              2:47.47    2:45.03        
                  35.68     1:17.04 (41.36)     2:07.95 (50.91)     2:45.03 (37.08)
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.39  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  2:37.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                10 BREA-CA              2:11.99    2:14.74 qQUAL  
                  29.85     1:04.91 (35.06)     1:43.78 (38.87)     2:14.74 (30.96)
  2 Mom, Angelica S           10 BREA-CA              2:24.78    2:26.20 qQUAL  
                  30.76     1:08.86 (38.10)     1:52.33 (43.47)     2:26.20 (33.87)
  3 Munoz-Rodriguez, Sophia   10 RA-CC                2:34.79    2:29.42 qQUAL  
                  33.28     1:12.06 (38.78)     1:56.38 (44.32)     2:29.42 (33.04)
  4 Bowyer, Gigi A            10 RA-CC                2:31.47    2:34.64 qQUAL  
                  31.19     1:10.78 (39.59)     1:59.97 (49.19)     2:34.64 (34.67)
  5 Bintintan, Andrea         10 MVN-CA               2:34.21    2:37.88 q      
                  34.08     1:15.42 (41.34)     2:02.28 (46.86)     2:37.88 (35.60)
  6 Brown, Katie A            10 SCAT-CA              2:40.15    2:42.83 q      
                  36.70     1:17.64 (40.94)     2:05.98 (48.34)     2:42.83 (36.85)
  7 Swails, Madeline I        10 GWSC-CA              2:40.72    2:47.47 q      
                  36.72     1:18.80 (42.08)     2:10.67 (51.87)     2:47.47 (36.80)
 -- Chin, Maya                10 TCC-CA               3:02.62         NS        
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  28.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA                25.68      25.41 QUAL   
  2 Lee, Audrey J             11 LASC-CA                25.42      25.45 QUAL   
  3 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                26.97      26.31 QUAL   
  4 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT                28.30      27.81 QUAL   
  5 Hou, Emily                11 PS-SI                  28.25      27.95 QUAL   
  6 Liu, Joy H                11 TORR-CA                28.44      28.37 QUAL   
  7 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA                 30.00      30.58        
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  28.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA                25.32      25.42 qQUAL  
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA                25.47      25.68 qQUAL  
  3 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                26.76      26.97 qQUAL  
  4 Hou, Emily                11 PS-SI                  27.62      28.25 qQUAL  
  5 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT                27.90      28.30 qQUAL  
  6 Chan, Maya L              11 DRGN-CA                28.16      28.39 qQUAL  
  7 Liu, Joy H                11 TORR-CA                28.88      28.44 qQUAL  
  8 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA                 28.33      30.00 q      
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.69  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:02.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA                56.21      55.46 QUAL   
                  26.66       55.46 (28.80)                                        
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA                57.41      56.08 QUAL   
                  26.94       56.08 (29.14)                                        
  3 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                58.93      57.18 QUAL   
                  27.14       57.18 (30.04)                                        
  4 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:00.33    1:00.48 QUAL   
                  28.94     1:00.48 (31.54)                                        
  5 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT              1:00.55    1:00.66 QUAL   
                  29.30     1:00.66 (31.36)                                        
  6 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:05.92    1:06.50        
                  31.34     1:06.50 (35.16)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.69  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:02.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA                55.23      56.21 qQUAL  
                  27.22       56.21 (28.99)                                        
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA                55.95      57.41 qQUAL  
                  27.84       57.41 (29.57)                                        
  3 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                58.69      58.93 qQUAL  
                  28.16       58.93 (30.77)                                        
  4 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:01.12    1:00.33 qQUAL  
                  29.11     1:00.33 (31.22)                                        
  5 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT              1:01.03    1:00.55 qQUAL  
                  29.10     1:00.55 (31.45)                                        
  6 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:07.95    1:05.92 q      
                  30.87     1:05.92 (35.05)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.19  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:16.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              2:03.54    2:00.38 QUAL   
                  27.15       57.69 (30.54)     1:29.47 (31.78)     2:00.38 (30.91)
  2 Chu, Avery L              11 BREA-CA              2:09.16    2:09.17 QUAL   
                  29.56     1:02.12 (32.56)     1:35.53 (33.41)     2:09.17 (33.64)
  3 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               2:21.93    2:27.06        
                  33.78     1:11.75 (37.97)     1:49.79 (38.04)     2:27.06 (37.27)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.19  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:16.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              2:00.13    2:03.54 qQUAL  
                  28.50     1:00.47 (31.97)     1:32.60 (32.13)     2:03.54 (30.94)
  2 Chu, Avery L              11 BREA-CA              2:08.65    2:09.16 qQUAL  
                  29.74     1:02.35 (32.61)     1:35.56 (33.21)     2:09.16 (33.60)
  3 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               2:23.42    2:21.93 q      
                  32.24     1:08.76 (36.52)     1:45.51 (36.75)     2:21.93 (36.42)
 
Girls 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:08.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  6:08.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              5:35.99    5:32.85 QUAL   
                  28.95     1:01.73 (32.78)     1:35.76 (34.03)     2:09.99 (34.23)
        2:44.89 (34.90)     3:19.38 (34.49)     3:53.93 (34.55)     4:27.50 (33.57)
        5:00.84 (33.34)     5:32.85 (32.01)                                        
  2 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT              5:51.63    5:47.42 QUAL   
                  31.07     1:04.87 (33.80)     1:39.71 (34.84)     2:15.19 (35.48)
        2:50.82 (35.63)     3:27.00 (36.18)     4:03.21 (36.21)     4:38.36 (35.15)
        5:13.59 (35.23)     5:47.42 (33.83)                                        
  3 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              5:57.85    6:06.30 QUAL   
                  32.87     1:09.14 (36.27)     1:46.89 (37.75)     2:24.20 (37.31)
        3:01.10 (36.90)     3:38.33 (37.23)     4:15.02 (36.69)     4:52.10 (37.08)
        5:28.82 (36.72)     6:06.30 (37.48)                                        
  4 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               6:07.86    6:12.45        
                  33.01     1:11.44 (38.43)     1:49.16 (37.72)     2:27.19 (38.03)
        3:04.23 (37.04)     3:41.78 (37.55)     4:19.59 (37.81)     4:57.74 (38.15)
        5:35.58 (37.84)     6:12.45 (36.87)                                        
  5 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA               6:13.61    6:20.75        
                  34.85     1:12.28 (37.43)     1:51.13 (38.85)     2:30.05 (38.92)
        3:09.13 (39.08)     3:48.09 (38.96)     4:27.01 (38.92)     5:05.46 (38.45)
        5:43.95 (38.49)     6:20.75 (36.80)                                        
 
Girls 11 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       12:44.39  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  12:44.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogilvie, Riley P          11 BREA-CA             11:46.34   12:38.51 QUAL   
                  31.41     1:07.40 (35.99)     1:45.17 (37.77)     2:23.64 (38.47)
        3:01.78 (38.14)                             4:19.15 ( )     4:57.28 (38.13)
        5:35.97 (38.69)     6:13.97 (38.00)     6:53.31 (39.34)     7:31.41 (38.10)
        8:10.86 (39.45)     8:49.42 (38.56)     9:27.65 (38.23)    10:06.18 (38.53)
       10:45.09 (38.91)    11:23.83 (38.74)  12:38.51 (1:14.68)                    
  2 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA              12:53.64   12:49.97        
                  33.36     1:10.58 (37.22)     1:49.26 (38.68)     2:27.84 (38.58)
        3:06.15 (38.31)     3:44.47 (38.32)     4:23.82 (39.35)     5:03.22 (39.40)
        5:42.07 (38.85)     6:21.86 (39.79)     7:01.86 (40.00)     7:40.70 (38.84)
        8:20.28 (39.58)     8:59.29 (39.01)     9:38.11 (38.82)    10:17.13 (39.02)
       10:55.88 (38.75)    11:35.40 (39.52)    12:13.93 (38.53)    12:49.97 (36.04)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  32.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                30.60      29.13 QUAL   
  2 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT                30.76      30.58 QUAL   
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          32.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  32.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                30.30      30.60 qQUAL  
  2 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT                30.85      30.76 qQUAL  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:10.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              1:03.77    1:03.36 QUAL   
                  30.40     1:03.36 (32.96)                                        
  2 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT              1:06.51    1:06.40 QUAL   
                  32.21     1:06.40 (34.19)                                        
  3 Hou, Emily                11 PS-SI                1:10.29    1:08.04 QUAL   
                  32.28     1:08.04 (35.76)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:10.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              1:04.56    1:03.77 qQUAL  
                  30.76     1:03.77 (33.01)                                        
  2 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT              1:08.10    1:06.51 qQUAL  
                  31.78     1:06.51 (34.73)                                        
  3 Hou, Emily                11 PS-SI                1:07.96    1:10.29 qQUAL  
                  33.92     1:10.29 (36.37)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:31.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT              2:20.69    2:21.95 QUAL   
                  34.03     1:10.11 (36.08)     1:46.67 (36.56)     2:21.95 (35.28)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:31.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT              2:25.02    2:20.69 qQUAL  
                  32.81     1:08.25 (35.44)     1:44.73 (36.48)     2:20.69 (35.96)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  36.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA                33.02      33.05 QUAL   
  2 Hou, Emily                11 PS-SI                  35.77      34.52 QUAL   
  3 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA                 39.49      39.30        
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  36.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA                32.33      33.02 qQUAL  
  2 Hou, Emily                11 PS-SI                  35.01      35.77 qQUAL  
  3 Chan, Maya L              11 DRGN-CA                36.37      37.25 q      
  4 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA                 38.88      39.49 q      
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.79  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:20.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              1:19.34    1:17.39 QUAL   
                  36.59     1:17.39 (40.80)                                        
  2 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA              1:18.25    1:17.89 QUAL   
                  37.49     1:17.89 (40.40)                                        
  3 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA               1:25.91    1:26.01        
                  40.68     1:26.01 (45.33)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.79  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:20.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA              1:20.28    1:18.25 qQUAL  
                  37.68     1:18.25 (40.57)                                        
  2 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              1:16.23    1:19.34 qQUAL  
                  37.26     1:19.34 (42.08)                                        
  3 Zimmerman, Megan G        11 GSC-CA               1:25.67    1:25.91 q      
                  39.84     1:25.91 (46.07)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:53.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:53.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              2:54.95    2:49.08 QUAL   
                  37.63     1:19.93 (42.30)     2:04.00 (44.07)     2:49.08 (45.08)
  2 Kawada, Ryoka R           11 TORR-CA              3:03.75    3:03.86        
                  41.11     1:26.39 (45.28)     2:15.88 (49.49)     3:03.86 (47.98)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:53.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:53.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              2:46.52    2:54.95 q      
                  38.95     1:23.99 (45.04)     2:09.78 (45.79)     2:54.95 (45.17)
  2 Kawada, Ryoka R           11 TORR-CA              2:45.24    3:03.75 q      
                  41.90     1:28.69 (46.79)     2:15.91 (47.22)     3:03.75 (47.84)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.29  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  31.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA                28.43      27.84 QUAL   
  2 Hou, Emily                11 PS-SI                  30.16      29.23 QUAL   
  3 Chu, Avery L              11 BREA-CA                29.38      29.70 QUAL   
  4 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT                30.91      30.55 QUAL   
  5 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                31.09      31.59        
  6 Kawada, Ryoka R           11 TORR-CA                31.98      31.64        
  7 Lee, Megan S              11 ROSE-CA                32.01      31.81        
  8 Gomez, Emma O             11 MVN-CA                 33.18      33.20        
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.29  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  31.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA                28.28      28.43 qQUAL  
  2 Chu, Avery L              11 BREA-CA                29.15      29.38 qQUAL  
  3 Hou, Emily                11 PS-SI                  29.71      30.16 qQUAL  
  4 Cline, Chloe M            11 CHAT-UT                30.24      30.91 qQUAL  
  5 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                32.47      31.09 qQUAL  
  6 Kawada, Ryoka R           11 TORR-CA                31.10      31.98 q      
  7 Lee, Megan S              11 ROSE-CA                31.97      32.01 q      
  8 Gomez, Emma O             11 MVN-CA                 32.78      33.18 q      
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:10.99  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:10.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA              1:03.49    1:01.19 QUAL   
                  28.38     1:01.19 (32.81)                                        
  2 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              1:03.75    1:03.76 QUAL   
                  29.24     1:03.76 (34.52)                                        
  3 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:04.82    1:04.10 QUAL   
                  30.80     1:04.10 (33.30)                                        
  4 Le, Demi N                11 PS-SI                1:08.07    1:08.23 QUAL   
                  31.76     1:08.23 (36.47)                                        
  5 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              1:14.91    1:13.47        
                  34.44     1:13.47 (39.03)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:10.99  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:10.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA              1:02.85    1:03.49 qQUAL  
                  30.16     1:03.49 (33.33)                                        
  2 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              1:04.47    1:03.75 qQUAL  
                  29.59     1:03.75 (34.16)                                        
  3 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:03.59    1:04.82 qQUAL  
                  31.06     1:04.82 (33.76)                                        
  4 Le, Demi N                11 PS-SI                1:08.65    1:08.07 qQUAL  
                  31.93     1:08.07 (36.14)                                        
  5 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              1:09.85    1:14.91 q      
                  35.64     1:14.91 (39.27)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.19  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:36.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chu, Avery L              11 BREA-CA              2:24.48    2:22.44 QUAL   
                  31.11     1:07.70 (36.59)     1:44.78 (37.08)     2:22.44 (37.66)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.19  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:36.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chu, Avery L              11 BREA-CA              2:25.14    2:24.48 qQUAL  
                  32.05     1:08.10 (36.05)     1:46.22 (38.12)     2:24.48 (38.26)
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:11.49  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:11.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA              1:04.25    1:02.70 QUAL   
                  29.62     1:02.70 (33.08)                                        
  2 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              1:04.71    1:03.10 QUAL   
                  28.91     1:03.10 (34.19)                                        
  3 Hou, Emily                11 PS-SI                1:09.66    1:07.24 QUAL   
                  30.19     1:07.24 (37.05)                                        
  4 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:09.63    1:07.91 QUAL   
                  30.35     1:07.91 (37.56)                                        
  5 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              1:09.76    1:09.01 QUAL   
                  33.12     1:09.01 (35.89)                                        
  6 Le, Demi N                11 PS-SI                1:10.36    1:10.07 QUAL   
                  32.35     1:10.07 (37.72)                                        
  7 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              1:13.61    1:13.54        
                  35.44     1:13.54 (38.10)                                        
  8 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:15.34    1:15.16        
                  32.95     1:15.16 (42.21)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:11.49  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:11.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA              1:04.46    1:04.25 qQUAL  
                  30.40     1:04.25 (33.85)                                        
  2 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              1:05.49    1:04.71 qQUAL  
                  29.87     1:04.71 (34.84)                                        
  3 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:09.21    1:09.63 qQUAL  
                  31.04     1:09.63 (38.59)                                        
  4 Hou, Emily                11 PS-SI                1:08.51    1:09.66 qQUAL  
                  31.43     1:09.66 (38.23)                                        
  5 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              1:07.68    1:09.76 qQUAL  
                  32.14     1:09.76 (37.62)                                        
  6 Le, Demi N                11 PS-SI                1:11.25    1:10.36 qQUAL  
                  33.02     1:10.36 (37.34)                                        
  7 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              1:13.13    1:13.61 q      
                  35.70     1:13.61 (37.91)                                        
  8 Gomez, Emma O             11 MVN-CA               1:13.41    1:15.34 q      
                  33.12     1:15.34 (42.22)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:33.29  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:33.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brito, Bella M            11 WEST-CA              2:22.10    2:15.92 QUAL   
                  29.98     1:05.48 (35.50)     1:45.28 (39.80)     2:15.92 (30.64)
  2 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              2:20.07    2:17.32 QUAL   
                  29.35     1:04.99 (35.64)     1:47.03 (42.04)     2:17.32 (30.29)
  3 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              2:32.45    2:29.82 QUAL   
                  32.79     1:10.74 (37.95)     1:55.13 (44.39)     2:29.82 (34.69)
  4 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              2:38.03    2:34.66        
                  34.60     1:14.15 (39.55)     2:00.72 (46.57)     2:34.66 (33.94)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:33.29  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:33.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Audrey J             11 LASC-CA              2:19.65    2:20.07 qQUAL  
                  29.26     1:04.38 (35.12)     1:48.30 (43.92)     2:20.07 (31.77)
  2 Brito, Bella M            11 WEST-CA              2:18.37    2:22.10 qQUAL  
                  30.43     1:06.74 (36.31)     1:49.36 (42.62)     2:22.10 (32.74)
  3 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              2:23.37    2:32.45 qQUAL  
                  35.33     1:14.04 (38.71)     1:57.43 (43.39)     2:32.45 (35.02)
  4 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              2:36.01    2:38.03 q      
                  34.81     1:16.27 (41.46)     2:02.70 (46.43)     2:38.03 (35.33)
 
Girls 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
        5:27.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  5:27.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Maya L              11 DRGN-CA              5:15.69    5:22.32 QUAL   
                  33.45     1:13.94 (40.49)     1:56.29 (42.35)     2:38.81 (42.52)
        3:23.74 (44.93)     4:09.17 (45.43)     4:45.97 (36.80)     5:22.32 (36.35)
  2 Lee, Megan S              11 ROSE-CA              5:27.42    5:29.67        
                  35.64     1:15.85 (40.21)     1:58.13 (42.28)     2:40.59 (42.46)
        3:28.29 (47.70)     4:15.68 (47.39)     4:52.94 (37.26)     5:29.67 (36.73)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  26.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 24.68      24.59 QUAL   
  2 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA                25.91      25.48 QUAL   
  3 Creager, Claire R         12 MVN-CA                 26.44      25.55 QUAL   
  4 Penna, Lucy K             12 MVN-CA                 26.02      25.72 QUAL   
  5 Withey, Ava G             12 UN-02-CA               26.04      25.73 QUAL   
  6 Gish, Addie R             12 ROSE-CA                26.28      26.03 QUAL   
  7 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA                26.50      26.47 QUAL   
  8 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI                 26.33      26.54 QUAL   
  9 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA                26.38      26.68 QUAL   
 10 Worku, Meron              12 ROSE-CA                26.57      26.90        
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  26.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 24.32      24.68 qQUAL  
  2 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA                25.47      25.91 qQUAL  
  3 Penna, Lucy K             12 MVN-CA                 25.85      26.02 qQUAL  
  4 Withey, Ava G             12 UN-02-CA               26.00      26.04 qQUAL  
  5 Gish, Addie R             12 ROSE-CA                26.60      26.28 qQUAL  
  6 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI                 26.70      26.33 qQUAL  
  7 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA                26.53      26.38 qQUAL  
  8 Creager, Claire R         12 MVN-CA                 25.50      26.44 qQUAL  
  9 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA                27.13      26.50 qQUAL  
 10 Worku, Meron              12 ROSE-CA                26.76      26.57 qQUAL  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 26.70      26.60 QUAL   
 12 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA                26.47      26.61 QUAL   
-------------------------------------------------------------------------
 13 Binder, Logan A           12 LASC-CA                26.45      26.97        
 14 Perez, Ruth D             12 MM-MV                  27.75      27.38        
 15 Hamilton, Sammie R        12 GWSC-CA                59.14      27.71        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  57.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA                 56.63      54.77 QUAL   
                  26.77       54.77 (28.00)                                        
  2 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 56.57      54.80 QUAL   
                  26.99       54.80 (27.81)                                        
  3 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA                 56.95      56.16 QUAL   
                  27.30       56.16 (28.86)                                        
  4 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA                57.09      56.89 QUAL   
                  27.37       56.89 (29.52)                                        
  5 Withey, Ava G             12 UN-02-CA               57.55      57.08 QUAL   
                  27.49       57.08 (29.59)                                        
  6 Penna, Lucy K             12 MVN-CA                 57.48      57.48 QUAL   
                  27.45       57.48 (30.03)                                        
  7 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA                57.82      57.79 QUAL   
                  28.11       57.79 (29.68)                                        
  8 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 57.49      58.71        
                  27.57       58.71 (31.14)                                        
  9 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA                58.68      58.79        
                  28.29       58.79 (30.50)                                        
 10 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI                 58.13      58.98        
                  28.03       58.98 (30.95)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  57.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 53.78      56.57 qQUAL  
                  27.61       56.57 (28.96)                                        
  2 Willson, Sydney G         12 MVN-CA                 56.21      56.63 qQUAL  
                  27.39       56.63 (29.24)                                        
  3 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA                 56.99      56.95 qQUAL  
                  27.42       56.95 (29.53)                                        
  4 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA                56.48      57.09 qQUAL  
                  27.62       57.09 (29.47)                                        
  5 Penna, Lucy K             12 MVN-CA                 57.82      57.48 qQUAL  
                  27.77       57.48 (29.71)                                        
  6 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 57.70      57.49 qQUAL  
                  27.70       57.49 (29.79)                                        
  7 Withey, Ava G             12 UN-02-CA               56.80      57.55 qQUAL  
                  27.98       57.55 (29.57)                                        
  8 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA                58.04      57.82 q      
                  27.87       57.82 (29.95)                                        
  9 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI                 58.43      58.13 q      
                  27.83       58.13 (30.30)                                        
 10 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA                58.26      58.68 q      
                  27.98       58.68 (30.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Binder, Logan A           12 LASC-CA                58.63      58.69        
                  28.68       58.69 (30.01)                                        
 12 Hamilton, Sammie R        12 GWSC-CA                59.14      59.09        
                  28.13       59.09 (30.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chow, Maegan J            12 BREA-CA                57.20      59.33        
                  28.69       59.33 (30.64)                                        
 14 Worku, Meron              12 ROSE-CA                59.94      59.54        
                  28.46       59.54 (31.08)                                        
 15 Perez, Ruth D             12 MM-MV                1:00.01    1:00.33        
                  29.32     1:00.33 (31.01)                                        
 16 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              1:00.34    1:00.67        
                  28.93     1:00.67 (31.74)                                        
 -- Creager, Claire R         12 MVN-CA                 55.90         DQ        
                  28.12          DQ (29.70)                                        
 -- Walklett, Natalie         12 ROSE-CA                57.16         NS        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.69  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:06.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA               2:00.53    1:57.31 QUAL   
                  27.02       56.89 (29.87)     1:27.35 (30.46)     1:57.31 (29.96)
  2 Creager, Claire R         12 MVN-CA               2:03.51    1:58.15 QUAL   
                  28.63       59.69 (31.06)     1:29.18 (29.49)     1:58.15 (28.97)
  3 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               2:01.92    1:59.05 QUAL   
                  28.01       58.31 (30.30)     1:29.20 (30.89)     1:59.05 (29.85)
  4 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA              2:03.72    2:01.26 QUAL   
                  27.57       58.20 (30.63)     1:29.86 (31.66)     2:01.26 (31.40)
  5 Chow, Maegan J            12 BREA-CA              2:02.85    2:04.09 QUAL   
                  28.61     1:00.22 (31.61)     1:32.40 (32.18)     2:04.09 (31.69)
  6 Binder, Logan A           12 LASC-CA              2:07.60    2:04.92 QUAL   
                  29.25     1:00.85 (31.60)     1:33.61 (32.76)     2:04.92 (31.31)
  7 Penna, Lucy K             12 MVN-CA               2:03.56    2:04.98 QUAL   
                  28.47     1:00.35 (31.88)     1:33.14 (32.79)     2:04.98 (31.84)
  8 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               2:05.56    2:05.13 QUAL   
                  28.69     1:00.67 (31.98)     1:33.91 (33.24)     2:05.13 (31.22)
  9 Perez, Ruth D             12 MM-MV                2:07.64    2:05.68 QUAL   
                  29.38     1:01.06 (31.68)     1:33.62 (32.56)     2:05.68 (32.06)
 10 Withey, Ava G             12 UN-02-CA             2:06.50    2:07.23        
                  28.92     1:01.49 (32.57)     1:34.38 (32.89)     2:07.23 (32.85)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.69  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:06.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA               1:55.85    2:00.53 qQUAL  
                  28.00       58.38 (30.38)     1:29.99 (31.61)     2:00.53 (30.54)
  2 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               1:58.62    2:01.92 qQUAL  
                  28.13       59.09 (30.96)     1:30.60 (31.51)     2:01.92 (31.32)
  3 Chow, Maegan J            12 BREA-CA              2:02.43    2:02.85 qQUAL  
                  29.29     1:00.46 (31.17)     1:32.48 (32.02)     2:02.85 (30.37)
  4 Creager, Claire R         12 MVN-CA               2:00.64    2:03.51 qQUAL  
                  29.05     1:00.63 (31.58)     1:32.20 (31.57)     2:03.51 (31.31)
  5 Penna, Lucy K             12 MVN-CA               2:06.07    2:03.56 qQUAL  
                  29.10     1:01.09 (31.99)     1:33.16 (32.07)     2:03.56 (30.40)
  6 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA              2:05.83    2:03.72 qQUAL  
                  28.84     1:00.39 (31.55)     1:32.30 (31.91)     2:03.72 (31.42)
  7 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               2:06.04    2:05.56 qQUAL  
                  29.24     1:01.08 (31.84)     1:34.29 (33.21)     2:05.56 (31.27)
  8 Withey, Ava G             12 UN-02-CA             2:07.41    2:06.50 qQUAL  
                  28.77     1:00.69 (31.92)     1:33.54 (32.85)     2:06.50 (32.96)
  9 Binder, Logan A           12 LASC-CA              2:07.25    2:07.60 q      
                  30.32     1:03.15 (32.83)     1:36.35 (33.20)     2:07.60 (31.25)
 10 Perez, Ruth D             12 MM-MV                2:05.45    2:07.64 q      
                  29.39     1:01.76 (32.37)     1:35.14 (33.38)     2:07.64 (32.50)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA               2:04.83    2:07.72        
                  29.52     1:02.46 (32.94)     1:36.10 (33.64)     2:07.72 (31.62)
 12 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA              2:09.82    2:08.38        
                  29.30     1:02.29 (32.99)     1:35.48 (33.19)     2:08.38 (32.90)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hamilton, Sammie R        12 GWSC-CA              2:06.31    2:09.01        
                  29.51     1:01.88 (32.37)     1:35.38 (33.50)     2:09.01 (33.63)
 14 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              2:09.65    2:09.32        
                  29.12     1:02.15 (33.03)     1:36.26 (34.11)     2:09.32 (33.06)
 15 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI               2:07.74    2:09.41        
                  29.27     1:01.96 (32.69)     1:35.74 (33.78)     2:09.41 (33.67)
 16 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              2:08.64    2:10.91        
                  30.97     1:04.09 (33.12)     1:37.68 (33.59)     2:10.91 (33.23)
 
Girls 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:37.09  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  5:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA               5:04.63    5:07.60 QUAL   
                  27.87       58.38 (30.51)     1:29.53 (31.15)     2:00.82 (31.29)
        2:32.31 (31.49)     3:04.03 (31.72)     3:35.64 (31.61)     4:07.45 (31.81)
        4:38.68 (31.23)     5:07.60 (28.92)                                        
  2 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               5:11.39    5:13.84 QUAL   
                  28.72       59.75 (31.03)     1:31.22 (31.47)     2:02.97 (31.75)
        2:34.55 (31.58)     3:06.34 (31.79)     3:38.52 (32.18)     4:10.65 (32.13)
        4:42.74 (32.09)     5:13.84 (31.10)                                        
  3 Penna, Lucy K             12 MVN-CA               5:30.91    5:21.62 QUAL   
                  29.51                                                 2:07.70 ( )
        2:40.62 (32.92)                                                 4:18.82 ( )
      5:21.62 (1:02.80)                                                            
  4 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA              5:33.16    5:24.40 QUAL   
                  28.83     1:00.94 (32.11)     1:33.70 (32.76)     2:06.82 (33.12)
        2:39.91 (33.09)     3:13.21 (33.30)     3:46.36 (33.15)     4:19.17 (32.81)
        4:52.22 (33.05)     5:24.40 (32.18)                                        
  5 Chow, Maegan J            12 BREA-CA              5:22.16    5:29.42 QUAL   
                  30.32     1:03.32 (33.00)     1:37.14 (33.82)     2:11.40 (34.26)
        2:44.85 (33.45)     3:18.18 (33.33)     3:51.75 (33.57)     4:25.25 (33.50)
        4:58.50 (33.25)     5:29.42 (30.92)                                        
  6 Perez, Ruth D             12 MM-MV                5:34.34    5:29.52 QUAL   
                  29.86     1:02.58 (32.72)     1:36.18 (33.60)     2:10.07 (33.89)
        2:43.88 (33.81)     3:17.76 (33.88)     3:51.67 (33.91)     4:25.16 (33.49)
        4:58.27 (33.11)     5:29.52 (31.25)                                        
  7 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              5:32.27    5:39.07        
                  30.15     1:04.02 (33.87)     1:38.00 (33.98)     2:11.77 (33.77)
        2:46.85 (35.08)     3:21.16 (34.31)     3:55.83 (34.67)     4:30.42 (34.59)
        5:05.49 (35.07)     5:39.07 (33.58)                                        
  8 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA               5:48.57    5:42.23        
                  30.32     1:04.56 (34.24)     1:39.02 (34.46)     2:13.58 (34.56)
        2:48.27 (34.69)     3:23.11 (34.84)     3:58.20 (35.09)     4:33.37 (35.17)
        5:08.00 (34.63)     5:42.23 (34.23)                                        
 
Girls 12 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:37.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  11:37.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA              10:30.08   10:35.29 QUAL   
                  28.83     1:00.05 (31.22)     1:32.03 (31.98)     2:04.03 (32.00)
        2:35.89 (31.86)     3:07.66 (31.77)     3:40.00 (32.34)     4:12.34 (32.34)
        4:44.29 (31.95)     5:16.70 (32.41)     5:48.65 (31.95)     6:21.04 (32.39)
        6:52.93 (31.89)     7:25.30 (32.37)     7:57.21 (31.91)     8:29.58 (32.37)
        9:01.89 (32.31)     9:34.11 (32.22)    10:05.63 (31.52)    10:35.29 (29.66)
  2 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA              11:06.98   10:47.43 QUAL   
                  29.24     1:01.28 (32.04)     1:33.20 (31.92)     2:05.65 (32.45)
        2:37.92 (32.27)     3:10.31 (32.39)     3:42.86 (32.55)     4:15.15 (32.29)
        4:47.56 (32.41)     5:20.24 (32.68)     5:53.06 (32.82)     6:25.73 (32.67)
        6:58.80 (33.07)     7:32.00 (33.20)     8:04.68 (32.68)     8:37.88 (33.20)
        9:10.29 (32.41)     9:43.32 (33.03)    10:16.05 (32.73)    10:47.43 (31.38)
  3 Silberman, Devon G        12 SET-CA              11:20.94   11:11.02 QUAL   
                  29.82     1:02.78 (32.96)     1:36.78 (34.00)     2:10.62 (33.84)
        2:44.47 (33.85)     3:18.41 (33.94)                             4:26.57 ( )
        5:00.52 (33.95)     5:34.40 (33.88)     6:08.21 (33.81)     6:42.09 (33.88)
        7:16.11 (34.02)     7:50.16 (34.05)     8:23.92 (33.76)     8:57.60 (33.68)
        9:31.29 (33.69)    10:04.64 (33.35)    10:38.23 (33.59)    11:11.02 (32.79)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          30.09  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  30.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA                28.17      27.95 QUAL   
  2 Creager, Claire R         12 MVN-CA                 28.53      27.96 QUAL   
  3 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 29.29      29.22 QUAL   
  4 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA                29.77      29.97 QUAL   
  5 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA                29.96      30.01 QUAL   
  6 Penna, Lucy K             12 MVN-CA                 30.37      30.25        
  7 Withey, Ava G             12 UN-02-CA               30.88      30.70        
  8 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA                31.80      31.35        
  9 Worku, Meron              12 ROSE-CA                31.59      31.66        
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          30.09  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  30.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA                28.20      28.17 qQUAL  
  2 Creager, Claire R         12 MVN-CA                 28.58      28.53 qQUAL  
  3 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 28.44      29.29 qQUAL  
  4 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA                28.70      29.77 qQUAL  
  5 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA                29.79      29.96 qQUAL  
  6 Penna, Lucy K             12 MVN-CA                 30.20      30.37 q      
  7 Withey, Ava G             12 UN-02-CA               31.05      30.88 q      
  8 Worku, Meron              12 ROSE-CA                31.15      31.59 q      
  9 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA                30.55      31.80 q      
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.09  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:05.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              1:01.55    1:00.73 QUAL   
                  29.47     1:00.73 (31.26)                                        
  2 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               1:01.77    1:01.67 QUAL   
                  29.84     1:01.67 (31.83)                                        
  3 Creager, Claire R         12 MVN-CA               1:03.49    1:01.92 QUAL   
                  30.32     1:01.92 (31.60)                                        
  4 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               1:03.03    1:04.05 QUAL   
                  31.22     1:04.05 (32.83)                                        
  5 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA               1:06.30    1:05.56        
                  31.72     1:05.56 (33.84)                                        
  6 Penna, Lucy K             12 MVN-CA               1:06.85    1:05.80        
                  31.45     1:05.80 (34.35)                                        
  7 Worku, Meron              12 ROSE-CA              1:08.87    1:06.73        
                  32.18     1:06.73 (34.55)                                        
  8 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              1:07.95    1:07.62        
                  32.60     1:07.62 (35.02)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.09  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:05.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA                58.90    1:01.55 qQUAL  
                  29.63     1:01.55 (31.92)                                        
  2 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA                 59.64    1:01.77 qQUAL  
                  29.71     1:01.77 (32.06)                                        
  3 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               1:04.10    1:03.03 qQUAL  
                  30.73     1:03.03 (32.30)                                        
  4 Creager, Claire R         12 MVN-CA               1:00.34    1:03.49 qQUAL  
                  30.76     1:03.49 (32.73)                                        
  5 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA               1:04.95    1:06.30 q      
                  31.50     1:06.30 (34.80)                                        
  6 Penna, Lucy K             12 MVN-CA               1:04.68    1:06.85 q      
                  31.97     1:06.85 (34.88)                                        
  7 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              1:06.13    1:07.95 q      
                  32.51     1:07.95 (35.44)                                        
  8 Worku, Meron              12 ROSE-CA              1:08.10    1:08.87 q      
                  33.09     1:08.87 (35.78)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:18.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:18.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              2:11.06    2:09.06 QUAL   
                  30.00     1:02.77 (32.77)     1:36.28 (33.51)     2:09.06 (32.78)
  2 Creager, Claire R         12 MVN-CA               2:15.88    2:11.24 QUAL   
                  30.42     1:03.92 (33.50)     1:37.99 (34.07)     2:11.24 (33.25)
  3 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA               2:20.63    2:20.61        
                  32.09     1:07.33 (35.24)     1:44.07 (36.74)     2:20.61 (36.54)
  4 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              2:21.39    2:21.19        
                  32.00     1:07.98 (35.98)     1:45.04 (37.06)     2:21.19 (36.15)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:18.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:18.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              2:14.34    2:11.06 qQUAL  
                  30.29     1:03.30 (33.01)     1:37.14 (33.84)     2:11.06 (33.92)
  2 Creager, Claire R         12 MVN-CA               2:21.65    2:15.88 qQUAL  
                  31.19     1:05.45 (34.26)     1:40.65 (35.20)     2:15.88 (35.23)
  3 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA              2:27.23    2:18.15 qQUAL  
                  31.34     1:05.54 (34.20)     1:42.06 (36.52)     2:18.15 (36.09)
  4 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA               2:22.87    2:20.63 q      
  5 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              2:23.41    2:21.39 q      
                  31.92     1:07.08 (35.16)     1:44.80 (37.72)     2:21.39 (36.59)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.89  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  33.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Silberman, Devon G        12 SET-CA                 33.08      33.12 QUAL   
  2 Perez, Ruth D             12 MM-MV                  33.72      33.31 QUAL   
  3 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA                33.68      33.37 QUAL   
  4 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA                 35.62      33.48 QUAL   
  5 Waters, Emily S           12 ROSE-CA                33.90      34.25        
  6 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT                35.57      35.33        
  7 Hamilton, Sammie R        12 GWSC-CA                36.20      35.68        
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.89  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  33.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Silberman, Devon G        12 SET-CA                 33.12      33.08 qQUAL  
  2 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA                33.85      33.68 qQUAL  
  3 Perez, Ruth D             12 MM-MV                  33.46      33.72 qQUAL  
  4 Waters, Emily S           12 ROSE-CA                33.58      33.90 q      
  5 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT                33.88      35.57 q      
  6 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA                 33.53      35.62 q      
  7 Hamilton, Sammie R        12 GWSC-CA              1:21.29      36.20 q      
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.49  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:13.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA               1:10.48    1:09.10 QUAL   
                  32.84     1:09.10 (36.26)                                        
  2 Silberman, Devon G        12 SET-CA               1:11.49    1:10.80 QUAL   
                  33.86     1:10.80 (36.94)                                        
  3 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              1:12.38    1:10.86 QUAL   
                  33.78     1:10.86 (37.08)                                        
  4 Perez, Ruth D             12 MM-MV                1:12.10    1:12.24 QUAL   
                  34.42     1:12.24 (37.82)                                        
  5 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              1:14.20    1:13.84        
                  34.90     1:13.84 (38.94)                                        
  6 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              1:14.83    1:14.57        
                  35.31     1:14.57 (39.26)                                        
  7 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA               1:18.14    1:14.77        
                  36.13     1:14.77 (38.64)                                        
  8 Hamilton, Sammie R        12 GWSC-CA              1:20.31    1:18.53        
                  37.26     1:18.53 (41.27)                                        
 -- Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT              1:16.40         NS        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.49  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:13.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA               1:06.40    1:10.48 qQUAL  
                  33.44     1:10.48 (37.04)                                        
  2 Silberman, Devon G        12 SET-CA               1:10.90    1:11.49 qQUAL  
                  33.91     1:11.49 (37.58)                                        
  3 Perez, Ruth D             12 MM-MV                1:12.90    1:12.10 qQUAL  
                  34.56     1:12.10 (37.54)                                        
  4 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              1:10.65    1:12.38 qQUAL  
                  34.29     1:12.38 (38.09)                                        
  5 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              1:10.86    1:14.20 q      
                  35.17     1:14.20 (39.03)                                        
  6 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              1:13.53    1:14.83 q      
                  35.64     1:14.83 (39.19)                                        
  7 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT              1:16.03    1:16.40 q      
                  35.81     1:16.40 (40.59)                                        
  8 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA               1:14.62    1:18.14 q      
                  36.34     1:18.14 (41.80)                                        
  9 Hamilton, Sammie R        12 GWSC-CA              1:21.29    1:20.31 q      
                  37.62     1:20.31 (42.69)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:39.59  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:39.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA               2:31.18    2:26.07 QUAL   
                  32.86     1:09.90 (37.04)     1:47.85 (37.95)     2:26.07 (38.22)
  2 Silberman, Devon G        12 SET-CA               2:33.51    2:33.99 QUAL   
                  34.27     1:13.57 (39.30)     1:53.92 (40.35)     2:33.99 (40.07)
  3 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              2:37.61    2:34.13 QUAL   
                  34.53     1:13.30 (38.77)     1:53.13 (39.83)     2:34.13 (41.00)
  4 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              2:42.32    2:37.45 QUAL   
                  35.05     1:14.81 (39.76)     1:56.58 (41.77)     2:37.45 (40.87)
  5 Perez, Ruth D             12 MM-MV                2:40.16    2:37.82 QUAL   
                  36.16     1:16.48 (40.32)     1:57.59 (41.11)     2:37.82 (40.23)
  6 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              2:41.94    2:40.23        
                  36.37     1:17.31 (40.94)     1:58.64 (41.33)     2:40.23 (41.59)
  7 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT              2:44.52    2:46.09        
                  37.07     1:19.23 (42.16)     2:03.11 (43.88)     2:46.09 (42.98)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:39.59  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:39.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Willson, Sydney G         12 MVN-CA               2:24.70    2:31.18 qQUAL  
                  33.86     1:12.20 (38.34)     1:52.47 (40.27)     2:31.18 (38.71)
  2 Silberman, Devon G        12 SET-CA               2:37.23    2:33.51 qQUAL  
                  34.53     1:13.49 (38.96)     1:53.24 (39.75)     2:33.51 (40.27)
  3 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              2:37.86    2:37.61 qQUAL  
                  36.35     1:16.31 (39.96)     1:56.90 (40.59)     2:37.61 (40.71)
  4 Perez, Ruth D             12 MM-MV                2:34.99    2:40.16 q      
                  36.37     1:16.84 (40.47)     1:58.36 (41.52)     2:40.16 (41.80)
  5 Georgino, Sophia A        12 ROSE-CA              2:43.52    2:41.94 q      
                  36.70     1:17.67 (40.97)     2:00.07 (42.40)     2:41.94 (41.87)
  6 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              2:40.36    2:42.32 q      
                  34.65     1:14.71 (40.06)     1:58.51 (43.80)     2:42.32 (43.81)
  7 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT              2:43.99    2:44.52 q      
                  36.80     1:18.38 (41.58)     2:01.34 (42.96)     2:44.52 (43.18)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.89  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  28.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 26.45      26.35 QUAL   
  2 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA                 27.36      26.97 QUAL   
  3 Creager, Claire R         12 MVN-CA                 28.45      27.76 QUAL   
  4 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA                27.98      28.05 QUAL   
  5 Withey, Ava G             12 UN-02-CA               28.76      28.27 QUAL   
  6 Penna, Lucy K             12 MVN-CA                 29.85      28.90        
  7 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA                 30.04      29.16        
  8 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI                 29.58      29.25        
  9 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA                29.70      29.66        
 10 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA                29.73      29.68        
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.89  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  28.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 26.05      26.45 qQUAL  
  2 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA                 26.51      27.36 qQUAL  
  3 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA                28.75      27.98 qQUAL  
  4 Creager, Claire R         12 MVN-CA                 27.87      28.45 qQUAL  
  5 Withey, Ava G             12 UN-02-CA               28.23      28.76 qQUAL  
  6 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI                 29.74      29.58 q      
  7 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA                29.28      29.70 q      
  8 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA                29.66      29.73 q      
  9 Penna, Lucy K             12 MVN-CA                 28.86      29.85 q      
 10 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA                 28.90      30.04 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Worku, Meron              12 ROSE-CA                30.21      30.16        
 12 Binder, Logan A           12 LASC-CA                30.03      30.54        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.69  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:04.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA               1:00.74      58.58 QUAL   
                  27.82       58.58 (30.76)                                        
  2 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               1:00.27    1:00.69 QUAL   
                  28.13     1:00.69 (32.56)                                        
  3 Creager, Claire R         12 MVN-CA               1:05.46    1:02.31 QUAL   
                  29.11     1:02.31 (33.20)                                        
  4 Withey, Ava G             12 UN-02-CA             1:03.35    1:02.38 QUAL   
                  29.41     1:02.38 (32.97)                                        
  5 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA               1:05.94    1:05.12        
                  30.87     1:05.12 (34.25)                                        
  6 Chow, Maegan J            12 BREA-CA              1:06.09    1:05.19        
                  30.43     1:05.19 (34.76)                                        
  7 Silberman, Devon G        12 SET-CA               1:05.28    1:05.42        
                  30.75     1:05.42 (34.67)                                        
  8 Binder, Logan A           12 LASC-CA              1:06.67    1:06.25        
                  30.86     1:06.25 (35.39)                                        
  9 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI               1:12.10    1:08.62        
                  31.52     1:08.62 (37.10)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.69  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:04.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA                 58.63    1:00.27 qQUAL  
                  28.25     1:00.27 (32.02)                                        
  2 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA                 56.98    1:00.74 qQUAL  
                  28.47     1:00.74 (32.27)                                        
  3 Withey, Ava G             12 UN-02-CA             1:00.87    1:03.35 qQUAL  
                  29.88     1:03.35 (33.47)                                        
  4 Silberman, Devon G        12 SET-CA               1:04.15    1:05.28 q      
                  30.68     1:05.28 (34.60)                                        
  5 Creager, Claire R         12 MVN-CA               1:02.23    1:05.46 q      
                  30.76     1:05.46 (34.70)                                        
  6 Taylor, Eliza K           12 MVN-CA               1:04.92    1:05.94 q      
                  30.97     1:05.94 (34.97)                                        
  7 Chow, Maegan J            12 BREA-CA              1:03.83    1:06.09 q      
                  30.62     1:06.09 (35.47)                                        
  8 Binder, Logan A           12 LASC-CA              1:11.01    1:06.67 q      
                  30.99     1:06.67 (35.68)                                        
  9 Kocian-Rudenberg, Sarah   12 RSD-SI               1:08.22    1:12.10 q      
                  33.54     1:12.10 (38.56)                                        
 -- Walklett, Natalie         12 ROSE-CA              1:01.28         NS        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.09  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:22.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               2:15.53    2:11.68 QUAL   
                  29.19     1:02.34 (33.15)     1:37.43 (35.09)     2:11.68 (34.25)
  2 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA               2:18.44    2:12.33 QUAL   
                  29.74     1:01.74 (32.00)     1:37.43 (35.69)     2:12.33 (34.90)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.09  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:22.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               2:14.21    2:15.53 qQUAL  
                  30.38     1:04.39 (34.01)     1:39.55 (35.16)     2:15.53 (35.98)
  2 Stinson, Chloe J          12 MVN-CA               2:19.72    2:18.44 qQUAL  
                  30.77     1:05.32 (34.55)     1:41.48 (36.16)     2:18.44 (36.96)
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:06.29  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:06.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              1:03.80    1:02.61 QUAL   
                  29.16     1:02.61 (33.45)                                        
  2 Withey, Ava G             12 UN-02-CA             1:05.61    1:03.83 QUAL   
                  29.40     1:03.83 (34.43)                                        
  3 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              1:04.79    1:04.83 QUAL   
                  29.98     1:04.83 (34.85)                                        
  4 Penna, Lucy K             12 MVN-CA               1:06.56    1:05.66 QUAL   
                  30.54     1:05.66 (35.12)                                        
  5 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA              1:06.13    1:06.32        
                  30.47     1:06.32 (35.85)                                        
  6 Perez, Ruth D             12 MM-MV                1:05.99    1:06.52        
                  31.79     1:06.52 (34.73)                                        
  7 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA              1:08.23    1:07.80        
                  32.08     1:07.80 (35.72)                                        
  8 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT              1:09.48    1:10.33        
                  32.70     1:10.33 (37.63)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:06.29  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:06.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gish, Addie R             12 ROSE-CA              1:04.06    1:03.80 qQUAL  
                  28.92     1:03.80 (34.88)                                        
  2 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              1:05.54    1:04.79 qQUAL  
                  29.97     1:04.79 (34.82)                                        
  3 Withey, Ava G             12 UN-02-CA             1:05.11    1:05.61 qQUAL  
                  30.46     1:05.61 (35.15)                                        
  4 Perez, Ruth D             12 MM-MV                1:05.25    1:05.99 qQUAL  
                  31.05     1:05.99 (34.94)                                        
  5 Emamaullee, Mira A        12 ROSE-CA              1:07.19    1:06.13 qQUAL  
                  30.24     1:06.13 (35.89)                                        
  6 Penna, Lucy K             12 MVN-CA               1:06.87    1:06.56 q      
                  30.46     1:06.56 (36.10)                                        
  7 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA              1:08.41    1:08.23 q      
                  31.84     1:08.23 (36.39)                                        
  8 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT              1:10.77    1:09.48 q      
                  32.80     1:09.48 (36.68)                                        
 -- Walklett, Natalie         12 ROSE-CA              1:02.52         DQ        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.99  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:21.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               2:16.38    2:14.00 QUAL   
                  28.23     1:02.48 (34.25)     1:43.31 (40.83)     2:14.00 (30.69)
  2 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA              2:19.16    2:16.02 QUAL   
                  29.55     1:03.60 (34.05)     1:45.23 (41.63)     2:16.02 (30.79)
  3 Perez, Ruth D             12 MM-MV                2:17.01    2:18.02 QUAL   
                  30.55     1:06.24 (35.69)     1:46.85 (40.61)     2:18.02 (31.17)
  4 Withey, Ava G             12 UN-02-CA             2:19.97    2:18.73 QUAL   
                  30.01     1:05.19 (35.18)     1:47.75 (42.56)     2:18.73 (30.98)
  5 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              2:23.13    2:20.95 QUAL   
                  30.21     1:05.46 (35.25)     1:48.29 (42.83)     2:20.95 (32.66)
  6 Chow, Maegan J            12 BREA-CA              2:23.82    2:21.48 QUAL   
                  30.12     1:04.93 (34.81)     1:49.00 (44.07)     2:21.48 (32.48)
  7 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              2:26.53    2:24.09        
                  31.06     1:08.98 (37.92)     1:50.96 (41.98)     2:24.09 (33.13)
  8 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA              2:29.42    2:29.15        
                  30.78     1:09.45 (38.67)     1:55.46 (46.01)     2:29.15 (33.69)
  9 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT              2:29.91    2:29.55        
                  32.31     1:09.96 (37.65)     1:53.77 (43.81)     2:29.55 (35.78)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.99  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:21.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               2:11.40    2:16.38 qQUAL  
                  28.35     1:03.57 (35.22)     1:45.21 (41.64)     2:16.38 (31.17)
  2 Perez, Ruth D             12 MM-MV                2:20.13    2:17.01 qQUAL  
                  30.63     1:05.49 (34.86)     1:45.41 (39.92)     2:17.01 (31.60)
  3 Walklett, Natalie         12 ROSE-CA              2:17.51    2:19.16 qQUAL  
                  29.73     1:04.23 (34.50)     1:46.12 (41.89)     2:19.16 (33.04)
  4 Withey, Ava G             12 UN-02-CA             2:27.87    2:19.97 qQUAL  
                  29.76     1:04.50 (34.74)     1:47.89 (43.39)     2:19.97 (32.08)
  5 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              2:22.31    2:23.13 q      
                  30.27     1:07.44 (37.17)     1:50.98 (43.54)     2:23.13 (32.15)
  6 Chow, Maegan J            12 BREA-CA              2:18.42    2:23.82 q      
                  30.32     1:06.02 (35.70)     1:50.31 (44.29)     2:23.82 (33.51)
  7 Waters, Emily S           12 ROSE-CA              2:29.73    2:26.53 q      
                  32.30     1:11.88 (39.58)     1:53.09 (41.21)     2:26.53 (33.44)
  8 Cruz, Nevada M            12 ROSE-CA              2:27.34    2:29.42 q      
                  30.75     1:09.26 (38.51)     1:56.28 (47.02)     2:29.42 (33.14)
  9 Kokeny, Lucy K            12 CHAT-UT              2:31.37    2:29.91 q      
                  32.95     1:10.93 (37.98)     1:54.30 (43.37)     2:29.91 (35.61)
 -- Willson, Sydney G         12 MVN-CA               2:19.73         DQ        
 
Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.89  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  5:01.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Bethany D         12 MVN-CA               4:45.20    4:40.27 QUAL   
                  28.68     1:01.69 (33.01)     1:38.40 (36.71)     2:14.41 (36.01)
        2:55.29 (40.88)     3:37.23 (41.94)     4:09.23 (32.00)     4:40.27 (31.04)
  2 Perez, Ruth D             12 MM-MV                4:56.96    4:48.56 QUAL   
                  31.11     1:07.59 (36.48)     1:44.97 (37.38)     2:21.28 (36.31)
        3:02.58 (41.30)     3:43.78 (41.20)     4:16.44 (32.66)     4:48.56 (32.12)
  3 Silberman, Devon G        12 SET-CA               5:01.56    4:52.69 QUAL   
                  31.27     1:07.15 (35.88)     1:47.15 (40.00)     2:26.21 (39.06)
        3:05.60 (39.39)     3:45.89 (40.29)     4:20.08 (34.19)     4:52.69 (32.61)
  4 Xu, Sophia D              12 ROSE-CA              4:58.43    4:54.63 QUAL   
                  30.41     1:06.31 (35.90)     1:43.90 (37.59)     2:22.08 (38.18)
        3:05.02 (42.94)     3:46.56 (41.54)     4:20.90 (34.34)     4:54.63 (33.73)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:42.07    1:43.98        
     1) Garcia, Bethany D 12            2) Penna, Lucy K 12               
     3) Taylor, Eliza K 12              4) Stinson, Chloe J 12            
                  26.19       52.67 (26.48)     1:19.00 (26.33)     1:43.98 (24.98)
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:47.42    1:45.52        
     1) Cruz, Nevada M 12               2) Xu, Sophia D 12                
     3) Gish, Addie R 12                4) Emamaullee, Mira A 12          
                  26.91       53.85 (26.94)     1:19.11 (25.26)     1:45.52 (26.41)
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                        1:51.97    1:51.80        
     1) Lee, Megan S 11                 2) Georgino, Sophia A 12          
     3) Waters, Emily S 12              4) Worku, Meron 12                
                  29.17       56.98 (27.81)     1:24.70 (27.72)     1:51.80 (27.10)
 
Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:42.88    3:43.77        
     1) Creager, Claire R 12            2) Willson, Sydney G 12           
     3) Garcia, Bethany D 12            4) Stinson, Chloe J 12            
                  27.14       56.24 (56.24)     1:23.32 (27.08)     1:52.63 (56.39)
        2:19.39 (26.76)     2:48.61 (55.98)     3:14.44 (25.83)     3:43.77 (55.16)
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        3:52.10    3:46.84        
     1) Walklett, Natalie 12            2) Emamaullee, Mira A 12          
     3) Xu, Sophia D 12                 4) Gish, Addie R 12               
                  26.88       56.22 (56.22)     1:23.61 (27.39)     1:53.29 (57.07)
        2:20.78 (27.49)     2:50.71 (57.42)     3:17.14 (26.43)     3:46.84 (56.13)
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                        4:01.92    4:03.27        
     1) Georgino, Sophia A 12           2) Worku, Meron 12                
     3) Waters, Emily S 12              4) Cruz, Nevada M 12              
                  29.58   1:02.91 (1:02.91)     1:30.37 (27.46)     2:00.96 (58.05)
        2:30.34 (29.38)   3:03.25 (1:02.29)     3:31.65 (28.40)   4:03.27 (1:00.02)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:51.21    1:51.25        
     1) Creager, Claire R 12            2) Willson, Sydney G 12           
     3) Garcia, Bethany D 12            4) Stinson, Chloe J 12            
                  28.26       59.86 (31.60)     1:26.58 (26.72)     1:51.25 (24.67)
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:59.06    1:54.77        
     1) Gish, Addie R 12                2) Georgino, Sophia A 12          
     3)                                 4) Emamaullee, Mira A 12          
                  28.35     1:00.84 (32.49)     1:28.41 (27.57)     1:54.77 (26.36)
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                        2:01.38    1:59.95        
     1) Xu, Sophia D 12                 2) Waters, Emily S 12             
     3) Cruz, Nevada M 12               4) Worku, Meron 12                
                  29.97     1:03.49 (33.52)     1:33.06 (29.57)     1:59.95 (26.89)
 
Girls 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:59.07    4:04.88        
     1) Creager, Claire R 12            2) Willson, Sydney G 12           
     3) Garcia, Bethany D 12            4) Stinson, Chloe J 12            
                  30.25   1:02.38 (1:02.38)     1:34.61 (32.23)   2:11.17 (1:08.79)
        2:38.62 (27.45)     3:10.47 (59.30)     3:35.99 (25.52)     4:04.88 (54.41)
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        4:07.52    4:14.03        
     1) Gish, Addie R 12                2) Waters, Emily S 12             
     3) Walklett, Natalie 12            4) Xu, Sophia D 12                
                  29.90   1:02.14 (1:02.14)     1:35.71 (33.57)   2:14.85 (1:12.71)
        2:43.81 (28.96)   3:17.15 (1:02.30)     3:44.27 (27.12)     4:14.03 (56.88)
  3 Rose Bowl Aquatics-CA  'B'                        4:25.73    4:28.31        
     1) Emamaullee, Mira A 12           2) Georgino, Sophia A 12          
     3) Cruz, Nevada M 12               4) Worku, Meron 12                
                  32.62   1:07.21 (1:07.21)     1:26.48 (19.27)   2:21.69 (1:14.48)
        2:52.41 (30.72)   3:28.59 (1:06.90)     3:56.44 (27.85)     4:28.31 (59.72)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  27.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA                24.78      24.87 QUAL   
  2 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA                 25.59      25.03 QUAL   
  3 Paul, Amber               13 ROSE-CA                25.58      25.26 QUAL   
  4 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                  25.82      25.45 QUAL   
  5 Delgado, Samantha R       13 GSC-CA                 25.91      25.81 QUAL   
  6 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA                 26.38      25.91 QUAL   
  7 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA                25.93      26.02 QUAL   
  8 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                26.24      26.16 QUAL   
  9 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA                 26.58      26.18 QUAL   
 10 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC                26.53      26.47 QUAL   
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  27.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA                25.14      24.78 qQUAL  
  2 Paul, Amber               13 ROSE-CA                25.46      25.58 qQUAL  
  3 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA                 25.27      25.59 qQUAL  
  4 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                  25.59      25.82 qQUAL  
  5 Delgado, Samantha R       13 GSC-CA                 26.32      25.91 qQUAL  
  6 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA                26.30      25.93 qQUAL  
  7 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                25.97      26.24 qQUAL  
  8 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA                 26.72      26.38 qQUAL  
  9 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC                27.18      26.53 qQUAL  
 10 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA                 27.02      26.58 qQUAL  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kerr, Henley B            13 MVN-CA                 26.49      26.61 QUAL   
 12 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA                 26.51      26.78 QUAL   
-------------------------------------------------------------------------
 13 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA                 27.21      26.90 QUAL   
 14 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA                 27.44      27.08 QUAL   
 15 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA                 27.43      27.57        
 16 Cadiz, Gia J              13 UN-03-CA               27.10      27.72        
 17 Healy, Leah D             13 MVN-CA                 27.51      28.11        
 18 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA                 28.17      28.38        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.39  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  59.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Neumann, Lily G           13 WEST-CA                53.71      51.78 QUAL   
                  24.56       51.78 (27.22)                                        
  2 Beahan, Anna M            13 PVST-CA                55.36      54.01 QUAL   
                  26.09       54.01 (27.92)                                        
  3 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA                54.57      54.14 QUAL   
                  25.88       54.14 (28.26)                                        
  4 Paul, Amber               13 ROSE-CA                55.68      55.22 QUAL   
                  26.45       55.22 (28.77)                                        
  5 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                57.19      55.82 QUAL   
                  26.89       55.82 (28.93)                                        
  5 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA                 56.82      55.82 QUAL   
                  27.10       55.82 (28.72)                                        
  7 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                  56.53      56.19 QUAL   
                  26.50       56.19 (29.69)                                        
  8 Horaska, Isabel E         13 RA-CC                  57.11      56.72 QUAL   
                  27.10       56.72 (29.62)                                        
  9 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA                57.11      57.01 QUAL   
                  27.41       57.01 (29.60)                                        
 10 Delgado, Samantha R       13 GSC-CA                 57.53      58.65 QUAL   
                  27.52       58.65 (31.13)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.39  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  59.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Neumann, Lily G           13 WEST-CA                51.48      53.71 qQUAL  
                  25.21       53.71 (28.50)                                        
  2 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA                53.70      54.57 qQUAL  
                  25.84       54.57 (28.73)                                        
  3 Beahan, Anna M            13 PVST-CA                55.70      55.36 qQUAL  
                  26.71       55.36 (28.65)                                        
  4 Paul, Amber               13 ROSE-CA                55.45      55.68 qQUAL  
                  26.87       55.68 (28.81)                                        
  5 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                  58.39      56.53 qQUAL  
                  26.98       56.53 (29.55)                                        
  6 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA                 54.90      56.82 qQUAL  
                  27.13       56.82 (29.69)                                        
  7 Horaska, Isabel E         13 RA-CC                  57.46      57.11 qQUAL  
                  27.27       57.11 (29.84)                                        
  7 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA                57.42      57.11 qQUAL  
                  27.73       57.11 (29.38)                                        
  9 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                55.50      57.19 qQUAL  
                  27.33       57.19 (29.86)                                        
 10 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA                 57.75      57.34 qQUAL  
                  27.67       57.34 (29.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Delgado, Samantha R       13 GSC-CA                 57.53      57.53 QUAL   
                  27.31       57.53 (30.22)                                        
 12 Baron, Miko L             13 RSD-SI                 57.65      57.86 QUAL   
                  27.92       57.86 (29.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA               58.12      58.12 QUAL   
                  27.88       58.12 (30.24)                                        
 14 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA                 56.88      58.25 QUAL   
                  27.84       58.25 (30.41)                                        
 15 Kim, Lola J               13 ROSE-CA                59.97      58.85 QUAL   
                  28.20       58.85 (30.65)                                        
 16 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC              1:02.40      59.16 QUAL   
                  28.44       59.16 (30.72)                                        
 17 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA                 59.10      59.23 QUAL   
                  28.54       59.23 (30.69)                                        
 18 Kerr, Henley B            13 MVN-CA                 57.90      59.26 QUAL   
                  28.08       59.26 (31.18)                                        
 19 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA                 58.37      59.81        
                  28.54       59.81 (31.27)                                        
 20 Cadiz, Gia J              13 UN-03-CA               58.27    1:00.32        
                  28.38     1:00.32 (31.94)                                        
 21 Douglas, Allie C          13 RSD-SI               1:00.84    1:00.82        
                  29.04     1:00.82 (31.78)                                        
 22 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               1:01.07    1:00.97        
                  29.11     1:00.97 (31.86)                                        
 23 Healy, Leah D             13 MVN-CA                 59.25    1:02.04        
                  29.88     1:02.04 (32.16)                                        
 24 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA                 59.22    1:03.08        
                  30.10     1:03.08 (32.98)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:08.39  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:08.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              1:58.47    1:56.87 QUAL   
                  27.25       57.10 (29.85)     1:26.87 (29.77)     1:56.87 (30.00)
  2 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               2:01.45    1:57.71 QUAL   
                  28.05       58.07 (30.02)     1:28.52 (30.45)     1:57.71 (29.19)
  3 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              1:59.85    1:57.73 QUAL   
                  27.51       57.29 (29.78)     1:27.85 (30.56)     1:57.73 (29.88)
  4 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               2:02.41    1:59.40 QUAL   
                  27.84       58.64 (30.80)     1:29.50 (30.86)     1:59.40 (29.90)
  5 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             2:02.92    2:01.02 QUAL   
                  28.01       58.38 (30.37)     1:29.74 (31.36)     2:01.02 (31.28)
  6 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              2:02.73    2:01.29 QUAL   
                  28.37       58.97 (30.60)     1:30.48 (31.51)     2:01.29 (30.81)
  7 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA              2:04.05    2:01.56 QUAL   
                  28.19       59.17 (30.98)     1:30.75 (31.58)     2:01.56 (30.81)
  8 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA               2:02.79    2:02.17 QUAL   
                  28.85       59.56 (30.71)     1:31.06 (31.50)     2:02.17 (31.11)
  9 Baron, Miko L             13 RSD-SI               2:03.31    2:02.19 QUAL   
                  28.22       59.25 (31.03)     1:31.17 (31.92)     2:02.19 (31.02)
 10 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              2:01.63    2:03.91 QUAL   
                  27.79       59.02 (31.23)     1:32.06 (33.04)     2:03.91 (31.85)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:08.39  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:08.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              1:56.39    1:58.47 qQUAL  
                  27.65       57.87 (30.22)     1:28.45 (30.58)     1:58.47 (30.02)
  2 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:00.14    1:59.85 qQUAL  
                  27.78       58.39 (30.61)     1:29.65 (31.26)     1:59.85 (30.20)
  3 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               1:56.48    2:01.45 qQUAL  
                  28.94       59.85 (30.91)     1:31.09 (31.24)     2:01.45 (30.36)
  4 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              2:02.53    2:01.63 qQUAL  
                  27.87       59.13 (31.26)     1:31.27 (32.14)     2:01.63 (30.36)
  5 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               1:57.35    2:02.41 qQUAL  
                  28.29     1:00.05 (31.76)     1:31.83 (31.78)     2:02.41 (30.58)
  6 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              2:02.49    2:02.73 qQUAL  
                  28.51       59.90 (31.39)     1:32.01 (32.11)     2:02.73 (30.72)
  7 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA               2:01.14    2:02.79 qQUAL  
                  29.08     1:00.07 (30.99)     1:31.54 (31.47)     2:02.79 (31.25)
  8 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             2:01.64    2:02.92 qQUAL  
                  28.34       59.19 (30.85)     1:30.89 (31.70)     2:02.92 (32.03)
  9 Baron, Miko L             13 RSD-SI               2:02.80    2:03.31 qQUAL  
                  28.90     1:00.05 (31.15)     1:32.05 (32.00)     2:03.31 (31.26)
 10 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA              2:04.64    2:04.05 qQUAL  
                  29.04     1:01.02 (31.98)     1:33.29 (32.27)     2:04.05 (30.76)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               2:05.12    2:05.96 QUAL   
                  28.89     1:00.92 (32.03)     1:33.81 (32.89)     2:05.96 (32.15)
 12 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                2:10.87    2:06.44 QUAL   
                  28.31     1:00.62 (32.31)     1:34.27 (33.65)     2:06.44 (32.17)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               2:08.71    2:06.59 QUAL   
                  29.70     1:01.93 (32.23)     1:35.11 (33.18)     2:06.59 (31.48)
 14 Paul, Amber               13 ROSE-CA              2:02.41    2:07.86 QUAL   
                  28.39     1:00.78 (32.39)     1:34.36 (33.58)     2:07.86 (33.50)
 15 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               2:04.70    2:09.53        
                  29.15     1:01.45 (32.30)     1:35.32 (33.87)     2:09.53 (34.21)
 16 Delgado, Samantha R       13 GSC-CA               2:18.91    2:10.96        
                  29.32     1:01.74 (32.42)     1:35.60 (33.86)     2:10.96 (35.36)
 17 Wong, Hannah G            13 RSD-SI               2:02.78    2:11.01        
                  30.03     1:03.31 (33.28)     1:37.37 (34.06)     2:11.01 (33.64)
 18 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:07.58    2:11.08        
                  30.09     1:03.38 (33.29)     1:37.47 (34.09)     2:11.08 (33.61)
 19 Douglas, Allie C          13 RSD-SI               2:08.66    2:11.74        
                  30.79     1:04.51 (33.72)     1:38.41 (33.90)     2:11.74 (33.33)
 20 Miller, Hannah L          13 MVN-CA               2:06.88    2:12.08        
                  30.79     1:03.95 (33.16)     1:37.90 (33.95)     2:12.08 (34.18)
 21 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA               2:07.96    2:12.95        
                  30.64     1:04.35 (33.71)     1:39.06 (34.71)     2:12.95 (33.89)
 22 Healy, Leah D             13 MVN-CA               2:10.60    2:13.12        
                  31.11     1:04.96 (33.85)     1:39.37 (34.41)     2:13.12 (33.75)
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:43.19  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  5:43.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              5:09.05    5:14.38 QUAL   
                  27.46       57.92 (30.46)     1:29.25 (31.33)     2:01.17 (31.92)
        2:33.34 (32.17)     3:05.46 (32.12)     3:37.67 (32.21)     4:10.26 (32.59)
        4:42.70 (32.44)     5:14.38 (31.68)                                        
  2 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              5:12.83    5:14.52 QUAL   
                  28.60     1:00.34 (31.74)     1:32.09 (31.75)     2:03.92 (31.83)
        2:35.76 (31.84)     3:07.61 (31.85)     3:39.54 (31.93)     4:11.44 (31.90)
        4:43.74 (32.30)     5:14.52 (30.78)                                        
  3 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              5:21.89    5:20.92 QUAL   
                  26.55       56.90 (30.35)     1:29.23 (32.33)     2:01.98 (32.75)
        2:35.25 (33.27)     3:08.94 (33.69)     3:42.94 (34.00)     4:15.90 (32.96)
        4:49.78 (33.88)     5:20.92 (31.14)                                        
  4 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               5:11.63    5:21.00 QUAL   
                                3:10.68 ( )   5:21.00 (2:10.32)                    
  5 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA               5:16.27    5:21.54 QUAL   
                  29.27     1:00.75 (31.48)     1:32.82 (32.07)     2:05.46 (32.64)
        2:38.19 (32.73)     3:11.12 (32.93)     3:44.17 (33.05)     4:17.00 (32.83)
        4:49.92 (32.92)     5:21.54 (31.62)                                        
  6 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA              5:27.60    5:28.68 QUAL   
                  29.45     1:02.54 (33.09)     1:36.19 (33.65)     2:10.00 (33.81)
        2:43.36 (33.36)     3:16.59 (33.23)     3:49.89 (33.30)     4:23.28 (33.39)
        4:56.60 (33.32)     5:28.68 (32.08)                                        
  7 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               5:43.12    5:42.88 QUAL   
                  30.98     1:04.55 (33.57)     1:38.99 (34.44)     2:13.88 (34.89)
        2:48.18 (34.30)     3:24.13 (35.95)     3:59.95 (35.82)     4:34.72 (34.77)
        5:09.42 (34.70)     5:42.88 (33.46)                                        
  8 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               5:40.51    5:44.45        
                  31.02     1:05.11 (34.09)     1:40.19 (35.08)     2:15.34 (35.15)
        2:50.52 (35.18)     3:25.81 (35.29)     4:01.13 (35.32)     4:35.99 (34.86)
        5:10.65 (34.66)     5:44.45 (33.80)                                        
  9 Soroosh, Sonia            13 MVN-CA               5:37.90    6:02.73        
                  31.33     1:06.51 (35.18)     1:42.38 (35.87)     2:18.07 (35.69)
        2:55.47 (37.40)     3:32.79 (37.32)     4:10.50 (37.71)     4:47.75 (37.25)
        5:25.72 (37.97)     6:02.73 (37.01)                                        
 
Girls 13 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       19:45.39  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  19:45.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA              17:31.60   17:48.61 QUAL   
                  29.03     1:00.88 (31.85)     1:33.06 (32.18)     2:05.13 (32.07)
        2:36.90 (31.77)     3:09.01 (32.11)     3:40.66 (31.65)     4:13.11 (32.45)
        4:45.24 (32.13)     5:17.59 (32.35)     5:49.76 (32.17)     6:21.91 (32.15)
        6:54.29 (32.38)     7:26.24 (31.95)     7:58.77 (32.53)     8:30.83 (32.06)
        9:03.03 (32.20)     9:35.52 (32.49)    10:07.82 (32.30)    10:39.23 (31.41)
       11:13.89 (34.66)    11:46.80 (32.91)    12:19.85 (33.05)    12:53.23 (33.38)
       13:26.03 (32.80)    13:58.99 (32.96)    14:32.20 (33.21)    15:05.25 (33.05)
       15:38.60 (33.35)    16:11.38 (32.78)    16:44.44 (33.06)    17:17.17 (32.73)
       17:48.61 (31.44)
  2 Baron, Miko L             13 RSD-SI              18:56.13   18:31.02 QUAL   
                  30.02     1:02.73 (32.71)     1:35.82 (33.09)     2:09.25 (33.43)
        2:42.32 (33.07)     3:15.36 (33.04)     3:48.58 (33.22)     4:21.90 (33.32)
        4:55.47 (33.57)     5:28.87 (33.40)     6:02.42 (33.55)     6:35.94 (33.52)
        7:09.31 (33.37)     7:42.69 (33.38)     8:16.54 (33.85)     8:50.31 (33.77)
        9:24.55 (34.24)     9:58.57 (34.02)    10:32.45 (33.88)    11:07.38 (34.93)
       11:41.40 (34.02)    12:15.26 (33.86)    12:49.98 (34.72)    13:24.44 (34.46)
       13:58.96 (34.52)    14:33.43 (34.47)    15:07.56 (34.13)    15:42.15 (34.59)
       16:16.08 (33.93)    16:50.19 (34.11)    17:24.68 (34.49)    17:58.61 (33.93)
       18:31.02 (32.41)
  3 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA              18:22.89   18:34.26 QUAL   
                  30.32     1:02.90 (32.58)     1:35.65 (32.75)     2:08.80 (33.15)
        2:41.85 (33.05)     3:15.13 (33.28)     3:48.41 (33.28)     4:22.03 (33.62)
        4:55.41 (33.38)     5:29.32 (33.91)     6:02.84 (33.52)     6:36.73 (33.89)
        7:10.66 (33.93)     7:44.56 (33.90)     8:18.67 (34.11)     8:52.81 (34.14)
        9:27.07 (34.26)    10:01.02 (33.95)    10:35.48 (34.46)    11:09.74 (34.26)
       11:44.23 (34.49)    12:18.43 (34.20)    12:52.92 (34.49)    13:27.14 (34.22)
       14:01.66 (34.52)    14:35.94 (34.28)    15:10.30 (34.36)    15:44.20 (33.90)
       16:18.43 (34.23)    16:52.70 (34.27)    17:26.81 (34.11)    18:00.90 (34.09)
       18:34.26 (33.36)
  4 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA              18:48.26   19:01.98 QUAL   
                  30.39     1:04.09 (33.70)     1:38.05 (33.96)     2:12.33 (34.28)
        2:46.20 (33.87)     3:20.52 (34.32)     3:54.69 (34.17)     4:29.50 (34.81)
        5:04.62 (35.12)     5:39.52 (34.90)     6:14.07 (34.55)     6:48.59 (34.52)
        7:23.57 (34.98)     7:58.53 (34.96)     8:33.38 (34.85)     9:08.07 (34.69)
        9:42.76 (34.69)    10:17.74 (34.98)    10:53.10 (35.36)    11:27.73 (34.63)
       12:02.91 (35.18)    12:38.30 (35.39)    13:13.84 (35.54)    13:48.41 (34.57)
       14:23.23 (34.82)    14:58.40 (35.17)    15:33.33 (34.93)    16:08.07 (34.74)
       16:43.23 (35.16)    17:18.38 (35.15)    17:53.01 (34.63)    18:28.02 (35.01)
       19:01.98 (33.96)
  5 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA             19:43.79   19:17.02 QUAL   
                  31.35     1:05.02 (33.67)     1:39.70 (34.68)     2:13.84 (34.14)
        2:49.03 (35.19)     3:24.78 (35.75)     4:00.36 (35.58)     4:35.24 (34.88)
        5:10.54 (35.30)     5:46.10 (35.56)     6:21.92 (35.82)     6:58.11 (36.19)
        7:32.05 (33.94)     8:07.50 (35.45)     8:44.12 (36.62)     9:19.54 (35.42)
        9:54.59 (35.05)    10:30.86 (36.27)    11:07.29 (36.43)    11:42.57 (35.28)
       12:18.17 (35.60)    12:54.31 (36.14)    13:30.48 (36.17)    14:06.36 (35.88)
       14:41.27 (34.91)    15:16.84 (35.57)    15:52.21 (35.37)    16:27.28 (35.07)
       17:01.98 (34.70)    17:36.77 (34.79)    18:11.09 (34.32)    18:45.44 (34.35)
       19:17.02 (31.58)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.69  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:05.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wong, Hannah G            13 RSD-SI                 29.38      27.84 QUAL   
  2 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                  28.89      28.62 QUAL   
  3 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA                 31.17      29.90 QUAL   
  4 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA                 29.78      29.91 QUAL   
  5 Healy, Leah D             13 MVN-CA                 31.80      30.00 QUAL   
  6 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC                30.51      30.02 QUAL   
  7 Kim, Lola J               13 ROSE-CA                30.40      30.36 QUAL   
  8 Delgado, Samantha R       13 GSC-CA                 30.87      30.65 QUAL   
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.69  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:05.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                1:04.49      28.89 qQUAL  
  2 Wong, Hannah G            13 RSD-SI                 58.48      29.38 qQUAL  
  3 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:04.13      29.78 qQUAL  
  4 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              1:04.84      30.40 qQUAL  
  5 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC              1:04.47      30.51 qQUAL  
  6 Delgado, Samantha R       13 GSC-CA               1:10.23      30.87 qQUAL  
  7 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               1:05.58      31.17 qQUAL  
  8 Healy, Leah D             13 MVN-CA               1:06.10      31.80 qQUAL  
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.69  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:05.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Neumann, Lily G           13 WEST-CA                59.94      56.33 QUAL   
                  27.21       56.33 (29.12)                                        
  2 Wong, Hannah G            13 RSD-SI                 59.91      58.71 QUAL   
                  28.45       58.71 (30.26)                                        
  3 Horaska, Isabel E         13 RA-CC                1:00.84    1:00.97 QUAL   
                  29.41     1:00.97 (31.56)                                        
  4 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                1:04.84    1:03.16 QUAL   
                  30.52     1:03.16 (32.64)                                        
  5 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC              1:05.30    1:04.08 QUAL   
                  30.94     1:04.08 (33.14)                                        
  6 Paul, Amber               13 ROSE-CA              1:04.86    1:04.21 QUAL   
                  30.93     1:04.21 (33.28)                                        
  7 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:04.91    1:04.23 QUAL   
                  31.20     1:04.23 (33.03)                                        
  8 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              1:04.49    1:04.40 QUAL   
                  30.82     1:04.40 (33.58)                                        
  9 Baron, Miko L             13 RSD-SI               1:03.81    1:04.94 QUAL   
                  31.30     1:04.94 (33.64)                                        
 10 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               1:04.46    1:05.40 QUAL   
                  31.22     1:05.40 (34.18)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.69  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:05.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wong, Hannah G            13 RSD-SI                 58.48      59.91 qQUAL  
                  28.85       59.91 (31.06)                                        
  2 Neumann, Lily G           13 WEST-CA                57.83      59.94 qQUAL  
                  28.65       59.94 (31.29)                                        
  3 Horaska, Isabel E         13 RA-CC                1:01.74    1:00.84 qQUAL  
                  29.46     1:00.84 (31.38)                                        
  4 Baron, Miko L             13 RSD-SI               1:05.29    1:03.81 qQUAL  
                  30.68     1:03.81 (33.13)                                        
  5 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               1:05.58    1:04.46 qQUAL  
                  30.98     1:04.46 (33.48)                                        
  6 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              1:08.30    1:04.49 qQUAL  
                  30.69     1:04.49 (33.80)                                        
  7 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                1:04.49    1:04.84 qQUAL  
                  31.42     1:04.84 (33.42)                                        
  8 Paul, Amber               13 ROSE-CA              1:05.02    1:04.86 qQUAL  
                  30.93     1:04.86 (33.93)                                        
  9 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:04.13    1:04.91 qQUAL  
                  31.35     1:04.91 (33.56)                                        
 10 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC              1:04.47    1:05.30 qQUAL  
                  31.35     1:05.30 (33.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              1:04.84    1:06.31        
                  32.16     1:06.31 (34.15)                                        
 12 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               1:06.34    1:06.91        
                  32.11     1:06.91 (34.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Delgado, Samantha R       13 GSC-CA               1:10.23    1:07.79        
                  32.33     1:07.79 (35.46)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:21.19  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:21.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             2:21.10    2:10.47 QUAL   
                  31.08     1:03.74 (32.66)     1:36.87 (33.13)     2:10.47 (33.60)
  2 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               2:16.65    2:11.38 QUAL   
                  31.84     1:05.50 (33.66)     1:38.28 (32.78)     2:11.38 (33.10)
  3 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:17.98    2:14.68 QUAL   
                  31.14     1:04.52 (33.38)     1:39.18 (34.66)     2:14.68 (35.50)
  4 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC              2:16.66    2:15.10 QUAL   
                  31.02     1:04.74 (33.72)     1:40.10 (35.36)     2:15.10 (35.00)
  5 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:18.42    2:17.61 QUAL   
                  32.02     1:06.88 (34.86)     1:42.79 (35.91)     2:17.61 (34.82)
  6 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               2:18.60    2:17.75 QUAL   
                  32.65     1:07.08 (34.43)     1:42.26 (35.18)     2:17.75 (35.49)
  7 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                2:22.08    2:20.64 QUAL   
                  32.38     1:07.74 (35.36)     1:44.86 (37.12)     2:20.64 (35.78)
  8 Paul, Amber               13 ROSE-CA              2:20.43    2:20.93 QUAL   
                  31.88     1:07.47 (35.59)     1:44.34 (36.87)     2:20.93 (36.59)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:21.19  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:21.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               2:14.58    2:16.65 qQUAL  
                  32.68     1:07.37 (34.69)     1:42.74 (35.37)     2:16.65 (33.91)
  2 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC              2:17.02    2:16.66 qQUAL  
                  31.22     1:05.28 (34.06)     1:40.66 (35.38)     2:16.66 (36.00)
  3 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:16.94    2:17.98 qQUAL  
                  31.00     1:04.79 (33.79)     1:41.09 (36.30)     2:17.98 (36.89)
  4 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:19.70    2:18.42 qQUAL  
                  31.94     1:06.71 (34.77)     1:42.69 (35.98)     2:18.42 (35.73)
  5 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               2:20.01    2:18.60 qQUAL  
                  33.33     1:08.41 (35.08)     1:43.62 (35.21)     2:18.60 (34.98)
  6 Paul, Amber               13 ROSE-CA              2:20.32    2:20.43 qQUAL  
                  31.90     1:06.97 (35.07)     1:43.39 (36.42)     2:20.43 (37.04)
  7 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             2:11.56    2:21.10 qQUAL  
                  32.14     1:06.96 (34.82)     1:43.65 (36.69)     2:21.10 (37.45)
  8 Bowyer, Bri A             13 RA-CC                2:21.23    2:22.08 q      
                  32.24     1:07.74 (35.50)     1:45.40 (37.66)     2:22.08 (36.68)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:14.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kerr, Henley B            13 MVN-CA                 31.63      30.50 QUAL   
  2 Kim, Lola J               13 ROSE-CA                32.59      31.70 QUAL   
  3 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA                32.06      32.06 QUAL   
  4 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA                 35.18      34.10 QUAL   
  5 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                35.49      35.64 QUAL   
  6 Healy, Leah D             13 MVN-CA                 37.32      35.67 QUAL   
  7 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA                 35.74      35.68 QUAL   
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:14.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               1:07.22      31.63 qQUAL  
  2 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              1:14.39      32.06 qQUAL  
  3 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              1:09.13      32.59 qQUAL  
  4 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               1:14.21      35.18 qQUAL  
  5 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              1:19.46      35.49 qQUAL  
  6 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:17.77      35.74 qQUAL  
  7 Healy, Leah D             13 MVN-CA               1:15.08      37.32 qQUAL  
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:14.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               1:11.32    1:06.56 QUAL   
                  31.78     1:06.56 (34.78)                                        
  2 Kozan, Asia N             13 BREA-CA              1:08.83    1:06.75 QUAL   
                  31.96     1:06.75 (34.79)                                        
  3 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              1:11.83    1:08.74 QUAL   
                  33.24     1:08.74 (35.50)                                        
  4 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:12.40    1:11.25 QUAL   
                  33.36     1:11.25 (37.89)                                        
  5 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              1:13.50    1:12.84 QUAL   
                  35.17     1:12.84 (37.67)                                        
  6 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              1:13.70    1:12.93 QUAL   
                  35.38     1:12.93 (37.55)                                        
  7 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              1:12.99    1:13.04 QUAL   
                  33.82     1:13.04 (39.22)                                        
  8 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               1:13.71    1:13.33 QUAL   
                  34.18     1:13.33 (39.15)                                        
  9 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               1:15.49    1:13.57 QUAL   
                  34.79     1:13.57 (38.78)                                        
 10 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA               1:15.24    1:13.92 QUAL   
                  35.39     1:13.92 (38.53)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:14.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:14.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kozan, Asia N             13 BREA-CA              1:06.50    1:08.83 qQUAL  
                  32.75     1:08.83 (36.08)                                        
  2 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               1:07.22    1:11.32 qQUAL  
                  33.25     1:11.32 (38.07)                                        
  3 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              1:09.13    1:11.83 qQUAL  
                  34.57     1:11.83 (37.26)                                        
  4 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:09.27    1:12.40 qQUAL  
                  34.26     1:12.40 (38.14)                                        
  5 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              1:14.39    1:12.99 qQUAL  
                  34.02     1:12.99 (38.97)                                        
  6 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              1:10.86    1:13.50 qQUAL  
                  35.47     1:13.50 (38.03)                                        
  7 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              1:14.03    1:13.70 qQUAL  
                  36.42     1:13.70 (37.28)                                        
  8 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               1:14.21    1:13.71 qQUAL  
                  34.99     1:13.71 (38.72)                                        
  9 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA               1:20.63    1:15.24 q      
                  35.78     1:15.24 (39.46)                                        
 10 Douglas, Allie C          13 RSD-SI               1:12.90    1:15.40 q      
                  35.94     1:15.40 (39.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               1:17.05    1:15.49        
                  35.46     1:15.49 (40.03)                                        
 12 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               1:13.58    1:17.78        
                  36.83     1:17.78 (40.95)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:41.79  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:41.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               2:29.49    2:25.41 QUAL   
                  32.95     1:09.42 (36.47)     1:47.21 (37.79)     2:25.41 (38.20)
  2 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              2:32.15    2:29.91 QUAL   
                  34.32     1:12.18 (37.86)     1:50.96 (38.78)     2:29.91 (38.95)
  3 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:34.01    2:30.56 QUAL   
                  34.88     1:13.14 (38.26)     1:52.28 (39.14)     2:30.56 (38.28)
  4 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:37.05    2:32.88 QUAL   
                  35.41     1:14.44 (39.03)     1:53.63 (39.19)     2:32.88 (39.25)
  5 Douglas, Allie C          13 RSD-SI               2:38.32    2:38.24 QUAL   
                  36.30     1:16.20 (39.90)     1:57.47 (41.27)     2:38.24 (40.77)
  6 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              2:42.33    2:38.80 QUAL   
                  37.62     1:18.61 (40.99)     1:59.05 (40.44)     2:38.80 (39.75)
  7 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               2:41.18    2:39.27 QUAL   
                  36.93     1:16.55 (39.62)     1:58.61 (42.06)     2:39.27 (40.66)
  8 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:47.79    2:42.33        
                  35.79     1:17.29 (41.50)     1:59.67 (42.38)     2:42.33 (42.66)
  9 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               2:46.43    2:44.43        
                  36.96     1:19.13 (42.17)     2:01.61 (42.48)     2:44.43 (42.82)
 10 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              2:51.26    2:55.52        
                  38.11     1:22.85 (44.74)     2:09.32 (46.47)     2:55.52 (46.20)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:41.79  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:41.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               2:28.83    2:29.49 qQUAL  
                  33.71     1:11.88 (38.17)     1:50.53 (38.65)     2:29.49 (38.96)
  2 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              2:25.85    2:32.15 qQUAL  
                  35.24     1:14.20 (38.96)     1:53.54 (39.34)     2:32.15 (38.61)
  3 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:33.99    2:34.01 qQUAL  
                  35.64     1:14.84 (39.20)     1:54.79 (39.95)     2:34.01 (39.22)
  4 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:36.02    2:37.05 qQUAL  
                  37.36     1:17.22 (39.86)     1:56.90 (39.68)     2:37.05 (40.15)
  5 Douglas, Allie C          13 RSD-SI               2:35.75    2:38.32 qQUAL  
                  35.30     1:15.72 (40.42)     1:56.98 (41.26)     2:38.32 (41.34)
  6 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               2:43.55    2:41.18 qQUAL  
                  37.02     1:17.99 (40.97)     1:58.83 (40.84)     2:41.18 (42.35)
  7 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              2:40.95    2:42.33 q      
                  39.04     1:20.21 (41.17)     2:00.45 (40.24)     2:42.33 (41.88)
  8 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               2:48.02    2:46.43 q      
                  36.71     1:18.92 (42.21)     2:02.41 (43.49)     2:46.43 (44.02)
  9 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:43.12    2:47.79 q      
                  37.61     1:20.05 (42.44)     2:03.83 (43.78)     2:47.79 (43.96)
 10 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              2:50.61    2:51.26 q      
                  37.39     1:21.47 (44.08)     2:06.76 (45.29)     2:51.26 (44.50)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.79  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:04.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA                27.20      26.68 QUAL   
  2 Paul, Amber               13 ROSE-CA                27.05      26.89 QUAL   
  3 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA                 27.88      27.31 QUAL   
  4 Wong, Hannah G            13 RSD-SI                 28.25      27.42 QUAL   
  5 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA                 28.37      27.98 QUAL   
  6 Healy, Leah D             13 MVN-CA                 29.53      28.41 QUAL   
  7 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA                 29.66      28.50 QUAL   
  8 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA                28.80      28.68 QUAL   
  9 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                29.14      29.10 QUAL   
 10 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA                29.74      29.95 QUAL   
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.79  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:04.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paul, Amber               13 ROSE-CA                58.66      27.05 qQUAL  
  2 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              1:00.41      27.20 qQUAL  
  3 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               1:03.29      27.88 qQUAL  
  4 Wong, Hannah G            13 RSD-SI                 59.28      28.25 qQUAL  
  5 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:02.73      28.37 qQUAL  
  6 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              1:04.51      28.80 qQUAL  
  7 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              1:05.62      29.14 qQUAL  
  8 Healy, Leah D             13 MVN-CA               1:01.88      29.53 qQUAL  
  9 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA               1:05.88      29.66 qQUAL  
 10 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              1:04.14      29.74 qQUAL  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               1:10.26      30.14 QUAL   
 12 Miller, Hannah L          13 MVN-CA               1:18.64      33.10 QUAL   
-------------------------------------------------------------------------
 -- Fleming, Halia J          13 SCAT-CA              1:02.95         DQ        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.79  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:04.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Paul, Amber               13 ROSE-CA                58.69      58.46 QUAL   
                  27.43       58.46 (31.03)                                        
  2 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               1:01.56      59.38 QUAL   
                  28.41       59.38 (30.97)                                        
  3 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              1:01.19      59.83 QUAL   
                  27.98       59.83 (31.85)                                        
  4 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               1:01.69    1:00.01 QUAL   
                  28.60     1:00.01 (31.41)                                        
  5 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             1:02.72    1:00.65 QUAL   
                  28.62     1:00.65 (32.03)                                        
  6 Wong, Hannah G            13 RSD-SI               1:02.99    1:00.80 QUAL   
                  28.73     1:00.80 (32.07)                                        
  7 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA              1:02.33    1:01.31 QUAL   
                  28.65     1:01.31 (32.66)                                        
  8 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               1:03.20    1:02.77 QUAL   
                  29.45     1:02.77 (33.32)                                        
  9 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:03.56    1:03.17 QUAL   
                  29.45     1:03.17 (33.72)                                        
 10 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA               1:04.34    1:04.02 QUAL   
                  29.45     1:04.02 (34.57)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.79  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:04.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Paul, Amber               13 ROSE-CA                58.66      58.69 qQUAL  
                  27.45       58.69 (31.24)                                        
  2 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              1:00.41    1:01.19 qQUAL  
                  28.27     1:01.19 (32.92)                                        
  3 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA                 59.87    1:01.56 qQUAL  
                  29.53     1:01.56 (32.03)                                        
  4 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               1:01.60    1:01.69 qQUAL  
                  29.35     1:01.69 (32.34)                                        
  5 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA              1:02.95    1:02.33 qQUAL  
                  29.42     1:02.33 (32.91)                                        
  6 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             1:03.09    1:02.72 qQUAL  
                  29.31     1:02.72 (33.41)                                        
  7 Wong, Hannah G            13 RSD-SI                 59.28    1:02.99 qQUAL  
                  29.06     1:02.99 (33.93)                                        
  8 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               1:03.29    1:03.20 qQUAL  
                  29.14     1:03.20 (34.06)                                        
  9 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:02.73    1:03.56 qQUAL  
                  29.79     1:03.56 (33.77)                                        
 10 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA               1:07.64    1:04.34 qQUAL  
                  30.14     1:04.34 (34.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Marumoto, Alex F          13 GWSC-CA              1:04.51    1:05.08        
                  30.20     1:05.08 (34.88)                                        
 12 Healy, Leah D             13 MVN-CA               1:01.88    1:05.64        
                  30.21     1:05.64 (35.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               1:10.26    1:05.96        
                  30.55     1:05.96 (35.41)                                        
 14 Douglas, Allie C          13 RSD-SI               1:07.23    1:07.30        
                  32.38     1:07.30 (34.92)                                        
 15 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               1:07.10    1:08.76        
                  31.39     1:08.76 (37.37)                                        
 -- Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               1:13.77         NS        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:23.99  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:23.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               2:12.14    2:08.09 QUAL   
                  29.80     1:03.33 (33.53)     1:35.96 (32.63)     2:08.09 (32.13)
  2 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               2:14.35    2:08.86 QUAL   
                  29.09     1:01.95 (32.86)     1:35.75 (33.80)     2:08.86 (33.11)
  3 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             2:14.80    2:12.90 QUAL   
                  29.86     1:03.47 (33.61)     1:37.53 (34.06)     2:12.90 (35.37)
  4 Paul, Amber               13 ROSE-CA              2:16.15    2:15.51 QUAL   
                  29.74     1:03.60 (33.86)     1:38.83 (35.23)     2:15.51 (36.68)
  5 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               2:18.79    2:17.31 QUAL   
                  30.17     1:04.77 (34.60)     1:40.09 (35.32)     2:17.31 (37.22)
  6 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA              2:19.28    2:20.35 QUAL   
                  30.03     1:05.41 (35.38)     1:42.91 (37.50)     2:20.35 (37.44)
  7 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              2:22.87    2:21.41 QUAL   
                  31.56     1:07.24 (35.68)     1:44.17 (36.93)     2:21.41 (37.24)
  8 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               2:27.41    2:22.74 QUAL   
                  31.23     1:06.84 (35.61)     1:44.85 (38.01)     2:22.74 (37.89)
  9 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:44.59    2:45.03        
                  33.89     1:15.39 (41.50)     1:59.50 (44.11)     2:45.03 (45.53)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:23.99  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:23.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               2:08.76    2:12.14 qQUAL  
                  30.81     1:05.00 (34.19)     1:38.69 (33.69)     2:12.14 (33.45)
  2 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               2:09.84    2:14.35 qQUAL  
                  30.55     1:03.80 (33.25)     1:39.34 (35.54)     2:14.35 (35.01)
  3 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             2:10.35    2:14.80 qQUAL  
                  30.32     1:03.72 (33.40)     1:38.85 (35.13)     2:14.80 (35.95)
  4 Paul, Amber               13 ROSE-CA              2:15.96    2:16.15 qQUAL  
                  31.37     1:06.01 (34.64)     1:41.63 (35.62)     2:16.15 (34.52)
  5 Lindgren, Danika J        13 GSC-CA               2:17.34    2:18.79 qQUAL  
                  30.88     1:05.80 (34.92)     1:42.36 (36.56)     2:18.79 (36.43)
  6 Fleming, Halia J          13 SCAT-CA              2:23.68    2:19.28 qQUAL  
                  29.91     1:05.49 (35.58)     1:42.69 (37.20)     2:19.28 (36.59)
  7 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              2:22.90    2:22.87 qQUAL  
                  31.93     1:07.73 (35.80)     1:45.41 (37.68)     2:22.87 (37.46)
  8 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               2:22.68    2:27.41 q      
                  31.90     1:08.65 (36.75)     1:47.35 (38.70)     2:27.41 (40.06)
  9 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA               2:30.33    2:27.98 q      
                  32.20     1:09.46 (37.26)     1:48.01 (38.55)     2:27.98 (39.97)
 10 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:41.87    2:44.59 q      
                  34.12     1:15.05 (40.93)     1:59.40 (44.35)     2:44.59 (45.19)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:24.29  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:24.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:12.64    2:11.50 QUAL   
                  28.52     1:02.17 (33.65)     1:41.75 (39.58)     2:11.50 (29.75)
  2 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             2:17.52    2:11.89 QUAL   
                  28.81     1:01.71 (32.90)     1:41.09 (39.38)     2:11.89 (30.80)
  3 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               2:16.00    2:12.22 QUAL   
                  29.74     1:03.98 (34.24)     1:43.56 (39.58)     2:12.22 (28.66)
  4 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:15.04    2:13.20 QUAL   
                  28.81     1:04.13 (35.32)     1:42.93 (38.80)     2:13.20 (30.27)
  5 Wong, Hannah G            13 RSD-SI               2:20.29    2:13.26 QUAL   
                  28.81     1:01.12 (32.31)     1:41.44 (40.32)     2:13.26 (31.82)
  6 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               2:18.52    2:13.47 QUAL   
                  29.04     1:04.72 (35.68)     1:42.34 (37.62)     2:13.47 (31.13)
  7 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              2:15.11    2:16.92 QUAL   
                  27.86     1:03.46 (35.60)     1:45.11 (41.65)     2:16.92 (31.81)
  8 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC              2:24.03    2:24.22 QUAL   
                  31.77     1:06.67 (34.90)     1:50.64 (43.97)     2:24.22 (33.58)
  9 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:23.61    2:24.66        
                  33.03     1:08.55 (35.52)     1:50.76 (42.21)     2:24.66 (33.90)
 10 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               2:25.45    2:27.73        
                  32.53     1:10.51 (37.98)     1:52.99 (42.48)     2:27.73 (34.74)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:24.29  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:24.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              2:18.54    2:12.64 qQUAL  
                  27.87     1:03.14 (35.27)     1:43.01 (39.87)     2:12.64 (29.63)
  2 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              2:12.74    2:15.04 qQUAL  
                  29.84     1:05.67 (35.83)     1:44.13 (38.46)     2:15.04 (30.91)
  3 Addiego, Chloe N          13 ROSE-CA              2:20.29    2:15.11 qQUAL  
                  28.17     1:03.53 (35.36)     1:44.07 (40.54)     2:15.11 (31.04)
  4 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               2:16.88    2:16.00 qQUAL  
                  29.75     1:04.41 (34.66)     1:46.12 (41.71)     2:16.00 (29.88)
  5 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             2:15.57    2:17.52 qQUAL  
                  29.89     1:04.09 (34.20)     1:45.03 (40.94)     2:17.52 (32.49)
  6 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               2:15.64    2:18.52 qQUAL  
                  29.87     1:06.79 (36.92)     1:46.03 (39.24)     2:18.52 (32.49)
  7 Paul, Amber               13 ROSE-CA              2:21.19    2:18.78 qQUAL  
                  28.71     1:03.71 (35.00)     1:47.32 (43.61)     2:18.78 (31.46)
  8 Kim, Lola J               13 ROSE-CA              2:21.73    2:19.84 qQUAL  
                  30.32     1:06.34 (36.02)     1:47.36 (41.02)     2:19.84 (32.48)
  9 Wong, Hannah G            13 RSD-SI               2:15.48    2:20.29 qQUAL  
                  29.64     1:03.91 (34.27)     1:46.51 (42.60)     2:20.29 (33.78)
 10 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               2:16.46    2:22.25 qQUAL  
                  30.01     1:08.76 (38.75)     1:50.77 (42.01)     2:22.25 (31.48)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zhou, Lauren X            13 MVN-CA               2:20.91    2:23.61 QUAL   
                  32.75     1:07.33 (34.58)     1:49.99 (42.66)     2:23.61 (33.62)
 12 Holman, Sofia E           13 OAPB-PC              2:26.50    2:24.03 QUAL   
                  31.87     1:07.50 (35.63)     1:50.99 (43.49)     2:24.03 (33.04)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Huddleston, Zoe L         13 MVN-CA               2:27.86    2:25.45        
                  32.66     1:09.77 (37.11)     1:51.43 (41.66)     2:25.45 (34.02)
 14 Losey, Pryzym N           13 MVN-CA               2:26.98    2:26.22        
                  30.41     1:07.01 (36.60)     1:53.56 (46.55)     2:26.22 (32.66)
 15 Johnson, Audrey E         13 MVN-CA               2:28.61    2:26.68        
                  31.63     1:10.32 (38.69)     1:53.92 (43.60)     2:26.68 (32.76)
 16 Gillis, Isabela A         13 GSC-CA               2:27.65    2:28.45        
                  31.16     1:09.02 (37.86)     1:53.92 (44.90)     2:28.45 (34.53)
 17 Trudeau, Marissa V        13 MVN-CA               2:30.58    2:29.75        
                  31.64     1:09.44 (37.80)     1:54.79 (45.35)     2:29.75 (34.96)
 
Girls 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
        5:06.79  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  5:06.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kozan, Asia N             13 BREA-CA              4:46.20    4:29.32 QUAL   
                  28.40     1:01.25 (32.85)     1:34.46 (33.21)     2:10.06 (35.60)
        2:48.96 (38.90)     3:28.20 (39.24)     3:58.92 (30.72)     4:29.32 (30.40)
  2 Kalaba, Stella C          13 ROSE-CA              4:34.57    4:35.33 QUAL   
                  28.98     1:02.96 (33.98)     1:38.12 (35.16)     2:14.42 (36.30)
        2:54.75 (40.33)     3:33.75 (39.00)     4:05.05 (31.30)     4:35.33 (30.28)
  3 Lowengrub, Hillary R      13 UN-02-CA             4:38.95    4:37.97 QUAL   
                  29.49     1:02.82 (33.33)     1:36.84 (34.02)     2:11.59 (34.75)
        2:51.63 (40.04)     3:33.01 (41.38)     4:05.86 (32.85)     4:37.97 (32.11)
  4 O'Sullivan, Abby S        13 MVN-CA               4:28.66    4:39.07 QUAL   
                  29.73     1:02.87 (33.14)     1:38.70 (35.83)     2:14.29 (35.59)
        2:55.14 (40.85)     3:37.25 (42.11)     4:08.47 (31.22)     4:39.07 (30.60)
  5 Beahan, Anna M            13 PVST-CA              4:41.75    4:42.26 QUAL   
                  30.29     1:05.51 (35.22)     1:42.03 (36.52)     2:18.00 (35.97)
        2:58.15 (40.15)     3:38.71 (40.56)     4:10.90 (32.19)     4:42.26 (31.36)
  6 Brahe, Sophie C           13 MVN-CA               4:51.19    4:49.94 QUAL   
                  29.91     1:04.41 (34.50)     1:43.46 (39.05)     2:22.29 (38.83)
        3:03.56 (41.27)     3:45.31 (41.75)     4:17.91 (32.60)     4:49.94 (32.03)
  7 Baron, Miko L             13 RSD-SI               4:59.40    4:52.62 QUAL   
                  32.53     1:08.75 (36.22)     1:45.76 (37.01)     2:22.47 (36.71)
        3:04.70 (42.23)     3:46.58 (41.88)     4:20.20 (33.62)     4:52.62 (32.42)
  8 Kerr, Henley B            13 MVN-CA               4:56.22    4:58.82 QUAL   
                  30.63     1:06.48 (35.85)     1:45.45 (38.97)     2:24.10 (38.65)
        3:04.81 (40.71)     3:46.69 (41.88)     4:23.03 (36.34)     4:58.82 (35.79)
  9 Douglas, Allie C          13 RSD-SI               5:03.43    5:02.13 QUAL   
                  33.48     1:10.59 (37.11)     1:49.82 (39.23)     2:29.00 (39.18)
        3:10.31 (41.31)     3:52.76 (42.45)     4:27.66 (34.90)     5:02.13 (34.47)
 10 Takeuchi, Aira            13 CERR-CA              4:56.11    5:04.84 QUAL   
                  31.51     1:07.50 (35.99)     1:48.93 (41.43)     2:28.71 (39.78)
        3:10.45 (41.74)     3:54.27 (43.82)     4:30.44 (36.17)     5:04.84 (34.40)
 11 Paul, Amber               13 ROSE-CA              4:58.39    5:05.20 QUAL   
                  30.71     1:05.37 (34.66)     1:43.95 (38.58)     2:23.72 (39.77)
        3:08.76 (45.04)     3:55.89 (47.13)     4:30.90 (35.01)     5:05.20 (34.30)
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  25.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Larson, Aliyah L          14 UN-04-SI               24.54      24.35 QUAL   
  2 Dang, Megan V             14 UN-01-SI               24.83      24.47 QUAL   
  3 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 25.17      24.87 QUAL   
  4 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA                25.42      25.37 QUAL   
  5 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI                 26.63      25.96        
  6 Freitas, Emily M          14 MVN-CA                 27.16      26.39        
 -- Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA                 25.42         DQ        
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  25.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Larson, Aliyah L          14 UN-04-SI               24.81      24.54 qQUAL  
  2 Dang, Megan V             14 UN-01-SI               24.44      24.83 qQUAL  
  3 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 24.60      25.17 qQUAL  
  4 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA                 25.48      25.42 qQUAL  
  4 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA                25.53      25.42 qQUAL  
  6 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI                 26.00      26.63 q      
  7 Freitas, Emily M          14 MVN-CA                 28.01      27.16 q      
 -- Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO                25.49         DQ        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  55.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Larson, Aliyah L          14 UN-04-SI               53.61      53.19 QUAL   
                  25.22       53.19 (27.97)                                        
  2 Gallimore, Maya J         14 UN-06-CA               54.44      53.40 QUAL   
                  25.61       53.40 (27.79)                                        
  3 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA                54.65      55.54 QUAL   
                  26.40       55.54 (29.14)                                        
  4 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 56.53      56.45        
                  26.48       56.45 (29.97)                                        
  5 Freitas, Emily M          14 MVN-CA                 58.31      56.65        
                  27.35       56.65 (29.30)                                        
  6 Lowe, Taylor E            14 UN-05-CA               57.42      57.96        
                  27.63       57.96 (30.33)                                        
  7 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               1:02.05      59.68        
                  28.75       59.68 (30.93)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  55.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Larson, Aliyah L          14 UN-04-SI               54.48      53.61 qQUAL  
                  25.75       53.61 (27.86)                                        
  2 Gallimore, Maya J         14 UN-06-CA               54.03      54.44 qQUAL  
                  25.77       54.44 (28.67)                                        
  3 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA                54.96      54.65 qQUAL  
                  25.92       54.65 (28.73)                                        
  4 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 54.51      56.53 q      
                  26.65       56.53 (29.88)                                        
  5 Lowe, Taylor E            14 UN-05-CA               55.64      57.42 q      
                  27.31       57.42 (30.11)                                        
  6 Freitas, Emily M          14 MVN-CA                 56.70      58.31 q      
                  28.08       58.31 (30.23)                                        
  7 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               1:00.29    1:02.05 q      
                  30.09     1:02.05 (31.96)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.39  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:00.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Melanie L             14 UN-07-CA             1:57.14    1:55.55 QUAL   
                  26.93       56.03 (29.10)     1:25.39 (29.36)     1:55.55 (30.16)
  2 Creager, Caroline V       14 MVN-CA               2:02.88    1:58.40 QUAL   
                  27.48   1:58.40 (1:30.92)                                        
  3 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               2:02.54    1:59.09 QUAL   
                  27.94       58.24 (30.30)     1:28.87 (30.63)     1:59.09 (30.22)
  4 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              2:01.19    1:59.49 QUAL   
                  27.20       57.59 (30.39)     1:28.33 (30.74)     1:59.49 (31.16)
  5 Freitas, Emily M          14 MVN-CA               2:04.56    1:59.62 QUAL   
                  27.82       57.98 (30.16)     1:28.74 (30.76)     1:59.62 (30.88)
  6 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA               2:06.28    2:01.03        
                  28.07       58.55 (30.48)     1:29.68 (31.13)     2:01.03 (31.35)
  7 Hanaki, Meilene K         14 UN-04-SI             2:03.46    2:01.26        
                  28.14       58.84 (30.70)     1:29.93 (31.09)     2:01.26 (31.33)
  8 Lowe, Taylor E            14 UN-05-CA             2:00.54    2:02.60        
                  28.01       58.44 (30.43)     1:29.96 (31.52)     2:02.60 (32.64)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:00.39  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:00.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wu, Melanie L             14 UN-07-CA             1:56.22    1:57.14 qQUAL  
                  27.07       56.29 (29.22)     1:26.36 (30.07)     1:57.14 (30.78)
  2 Lowe, Taylor E            14 UN-05-CA             2:00.21    2:00.54 q      
                  28.42       59.55 (31.13)     1:30.23 (30.68)     2:00.54 (30.31)
  3 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              1:59.88    2:01.19 q      
                  27.54       57.67 (30.13)     1:29.41 (31.74)     2:01.19 (31.78)
  4 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               1:56.05    2:02.54 q      
                  28.71       59.87 (31.16)     1:31.39 (31.52)     2:02.54 (31.15)
  5 Creager, Caroline V       14 MVN-CA               2:02.34    2:02.88 q      
                  28.54       59.72 (31.18)     1:31.39 (31.67)     2:02.88 (31.49)
  6 Hanaki, Meilene K         14 UN-04-SI             1:57.62    2:03.46 q      
                  28.46       59.24 (30.78)     1:31.04 (31.80)     2:03.46 (32.42)
  7 Freitas, Emily M          14 MVN-CA               2:00.09    2:04.56 q      
                  28.61       59.89 (31.28)     1:32.02 (32.13)     2:04.56 (32.54)
  8 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA               2:00.56    2:06.28 q      
                  28.37       59.95 (31.58)     1:33.13 (33.18)     2:06.28 (33.15)
 
Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:21.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  5:21.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               5:11.23    5:06.74 QUAL   
                  28.27       58.52 (30.25)     1:29.13 (30.61)     2:00.03 (30.90)
        2:30.77 (30.74)     3:01.40 (30.63)     3:32.47 (31.07)     4:03.97 (31.50)
        4:35.75 (31.78)     5:06.74 (30.99)                                        
  2 Creager, Caroline V       14 MVN-CA               5:10.89    5:10.11 QUAL   
                  27.87       58.57 (30.70)     1:30.08 (31.51)     2:01.69 (31.61)
        2:33.28 (31.59)     3:04.85 (31.57)     3:36.31 (31.46)     4:07.96 (31.65)
        4:39.36 (31.40)     5:10.11 (30.75)                                        
 
Girls 14 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       18:22.79  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  18:22.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI              17:40.25   17:32.90 QUAL   
                  29.36     1:00.94 (31.58)     1:33.08 (32.14)     2:04.85 (31.77)
        2:36.72 (31.87)     3:08.82 (32.10)     3:40.90 (32.08)     4:12.99 (32.09)
        4:44.96 (31.97)     5:16.70 (31.74)     5:48.55 (31.85)     6:20.59 (32.04)
        6:52.57 (31.98)     7:24.51 (31.94)     7:56.43 (31.92)     8:28.69 (32.26)
        9:00.86 (32.17)     9:32.88 (32.02)    10:04.75 (31.87)    10:36.53 (31.78)
       11:08.07 (31.54)    11:40.14 (32.07)    12:12.09 (31.95)    12:44.13 (32.04)
       13:16.22 (32.09)    13:48.10 (31.88)    14:20.23 (32.13)    14:52.77 (32.54)
       15:25.06 (32.29)    15:57.30 (32.24)    16:29.41 (32.11)    17:01.72 (32.31)
       17:32.90 (31.18)
  2 Creager, Caroline V       14 MVN-CA              18:03.54   18:04.67 QUAL   
                  29.02     1:00.97 (31.95)     1:33.33 (32.36)     2:05.84 (32.51)
        2:38.44 (32.60)     3:11.08 (32.64)     3:43.90 (32.82)     4:16.64 (32.74)
        4:49.46 (32.82)     5:22.31 (32.85)     5:55.32 (33.01)     6:28.18 (32.86)
        7:01.36 (33.18)     7:34.42 (33.06)     8:07.69 (33.27)     8:40.66 (32.97)
        9:13.88 (33.22)     9:46.94 (33.06)    10:20.14 (33.20)    10:53.36 (33.22)
       11:26.61 (33.25)    11:59.89 (33.28)    12:33.15 (33.26)    13:06.26 (33.11)
       13:39.73 (33.47)    14:12.97 (33.24)    14:46.36 (33.39)    15:19.80 (33.44)
       15:53.06 (33.26)                            16:59.55 ( )    17:32.62 (33.07)
       18:04.67 (32.05)
  3 Freitas, Emily M          14 MVN-CA              18:15.26   18:43.61        
                  28.91     1:00.82 (31.91)     1:32.36 (31.54)     2:04.18 (31.82)
        2:36.79 (32.61)     3:09.17 (32.38)     3:41.50 (32.33)     4:14.43 (32.93)
        4:47.83 (33.40)     5:20.12 (32.29)     5:58.38 (38.26)     6:33.50 (35.12)
        7:08.72 (35.22)     7:43.39 (34.67)     8:18.20 (34.81)     8:53.29 (35.09)
        9:27.93 (34.64)    10:03.07 (35.14)    10:38.36 (35.29)    11:13.32 (34.96)
       11:48.23 (34.91)    12:23.13 (34.90)    12:58.37 (35.24)    13:33.25 (34.88)
       14:07.95 (34.70)    14:42.57 (34.62)    15:17.51 (34.94)    15:52.58 (35.07)
       16:27.23 (34.65)    17:01.87 (34.64)    17:36.62 (34.75)    18:10.88 (34.26)
       18:43.61 (32.73)
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:00.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallimore, Maya J         14 UN-06-CA               27.37      27.32 QUAL   
  2 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 28.68      27.76 QUAL   
  3 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO                28.22      28.45 QUAL   
  4 Creager, Caroline V       14 MVN-CA                 31.27      29.22 QUAL   
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:00.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallimore, Maya J         14 UN-06-CA             1:02.40      27.37 qQUAL  
  2 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              1:01.42      28.22 qQUAL  
  3 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 58.68      28.68 qQUAL  
  4 Creager, Caroline V       14 MVN-CA               1:01.81      31.27 qQUAL  
 -- Abrajan, Issie D          14 UN-02-CA               53.98         DQ        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:00.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA               1:02.86    1:00.10 QUAL   
                  28.72     1:00.10 (31.38)                                        
  2 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              1:02.62    1:01.48        
                  29.09     1:01.48 (32.39)                                        
  3 Kronson, Mia              14 DRGN-CA              1:03.45    1:01.69        
                  30.08     1:01.69 (31.61)                                        
  4 Creager, Caroline V       14 MVN-CA               1:05.45    1:03.43        
                  30.64     1:03.43 (32.79)                                        
  5 Lowe, Taylor E            14 UN-05-CA             1:05.19    1:05.63        
                  31.31     1:05.63 (34.32)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:00.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              1:01.42    1:02.62 q      
                  30.01     1:02.62 (32.61)                                        
  2 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 58.68    1:02.86 q      
                  29.62     1:02.86 (33.24)                                        
  3 Kronson, Mia              14 DRGN-CA              1:03.25    1:03.45 q      
                  30.67     1:03.45 (32.78)                                        
  4 Lowe, Taylor E            14 UN-05-CA             1:04.96    1:05.19 q      
                  31.95     1:05.19 (33.24)                                        
  5 Creager, Caroline V       14 MVN-CA               1:01.81    1:05.45 q      
                  31.83     1:05.45 (33.62)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:11.49  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:11.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dang, Megan V             14 UN-01-SI             2:06.54    2:06.65 QUAL   
                  29.47     1:01.10 (31.63)     1:33.80 (32.70)     2:06.65 (32.85)
  2 Creager, Caroline V       14 MVN-CA               2:14.79    2:10.81 QUAL   
                  30.89     1:03.69 (32.80)     1:37.27 (33.58)     2:10.81 (33.54)
  3 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA               2:14.77    2:11.25 QUAL   
                  29.90     1:02.47 (32.57)     1:36.99 (34.52)     2:11.25 (34.26)
  4 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               2:20.76    2:15.80        
                  32.73     1:07.45 (34.72)     1:41.63 (34.18)     2:15.80 (34.17)
  5 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              2:19.34    2:16.78        
                  31.41     1:06.12 (34.71)     1:41.76 (35.64)     2:16.78 (35.02)
  6 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               2:24.69    2:22.13        
                  33.51     1:09.14 (35.63)     1:45.84 (36.70)     2:22.13 (36.29)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:11.49  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:11.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dang, Megan V             14 UN-01-SI             2:08.22    2:06.54 qQUAL  
                  29.58     1:01.35 (31.77)     1:34.11 (32.76)     2:06.54 (32.43)
  2 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA               2:09.77    2:14.77 q      
                  30.04     1:03.47 (33.43)     1:38.95 (35.48)     2:14.77 (35.82)
  3 Creager, Caroline V       14 MVN-CA               2:10.47    2:14.79 q      
                  31.55     1:05.32 (33.77)     1:39.81 (34.49)     2:14.79 (34.98)
  4 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              2:15.01    2:19.34 q      
                  31.78     1:06.98 (35.20)     1:43.05 (36.07)     2:19.34 (36.29)
  5 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               2:18.51    2:20.76 q      
                  33.55     1:09.16 (35.61)     1:45.13 (35.97)     2:20.76 (35.63)
  6 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               2:20.36    2:24.69 q      
                  34.83     1:11.21 (36.38)     1:47.91 (36.70)     2:24.69 (36.78)
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:09.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Larson, Aliyah L          14 UN-04-SI               30.71      30.39 QUAL   
  2 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA                31.37      30.55 QUAL   
  3 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA                31.69      31.23 QUAL   
  4 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO                31.29      31.28 QUAL   
  5 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI                 33.19      31.60 QUAL   
  6 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI                 34.43      33.36 QUAL   
  7 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA                 33.90      33.76 QUAL   
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:09.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Larson, Aliyah L          14 UN-04-SI                  NT      30.71 qQUAL  
  2 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              1:06.90      31.29 qQUAL  
  3 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA              1:05.51      31.37 qQUAL  
  4 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              1:04.97      31.69 qQUAL  
  5 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               1:07.64      33.19 qQUAL  
  6 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               1:14.05      33.90 qQUAL  
  7 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               1:11.26      34.43 qQUAL  
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:09.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Larson, Aliyah L          14 UN-04-SI             1:07.38    1:05.16 QUAL   
                  30.60     1:05.16 (34.56)                                        
  2 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              1:08.06    1:05.82 QUAL   
                  31.19     1:05.82 (34.63)                                        
  3 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA              1:08.53    1:07.55 QUAL   
                  31.78     1:07.55 (35.77)                                        
  4 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              1:09.68    1:08.27 QUAL   
                  32.01     1:08.27 (36.26)                                        
  5 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               1:11.31    1:10.08        
                  33.18     1:10.08 (36.90)                                        
  6 Kronson, Mia              14 DRGN-CA              1:13.09    1:13.51        
                  34.66     1:13.51 (38.85)                                        
 -- Wu, Melanie L             14 UN-07-CA             1:09.77         DQ        
                  33.36          DQ (37.08)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:09.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Larson, Aliyah L          14 UN-04-SI             1:06.85    1:07.38 qQUAL  
                  31.23     1:07.38 (36.15)                                        
  2 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              1:04.97    1:08.06 qQUAL  
                  32.33     1:08.06 (35.73)                                        
  3 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA              1:05.51    1:08.53 qQUAL  
                  32.64     1:08.53 (35.89)                                        
  4 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              1:06.90    1:09.68 qQUAL  
                  32.65     1:09.68 (37.03)                                        
  5 Wu, Melanie L             14 UN-07-CA             1:11.31    1:09.77 q      
                  33.00     1:09.77 (36.77)                                        
  6 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               1:07.64    1:11.31 q      
                  33.63     1:11.31 (37.68)                                        
  7 Kronson, Mia              14 DRGN-CA              1:14.95    1:13.09 q      
                  34.70     1:13.09 (38.39)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:30.89  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:30.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA              2:26.46    2:23.74 QUAL   
                  31.99     1:08.70 (36.71)     1:46.62 (37.92)     2:23.74 (37.12)
  2 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               2:23.55    2:24.01 QUAL   
                  32.63     1:09.40 (36.77)     1:46.73 (37.33)     2:24.01 (37.28)
  3 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              2:30.76    2:28.36 QUAL   
                  32.83     1:10.14 (37.31)     1:49.10 (38.96)     2:28.36 (39.26)
  4 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               2:32.78    2:29.82 QUAL   
                  34.07     1:11.28 (37.21)     1:50.12 (38.84)     2:29.82 (39.70)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:30.89  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:30.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               2:23.59    2:23.55 qQUAL  
                  32.32     1:08.51 (36.19)     1:45.58 (37.07)     2:23.55 (37.97)
  2 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA              2:24.22    2:26.46 qQUAL  
                  32.44     1:09.98 (37.54)     1:47.96 (37.98)     2:26.46 (38.50)
  3 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              2:25.69    2:30.76 qQUAL  
                  34.32     1:13.36 (39.04)     1:52.60 (39.24)     2:30.76 (38.16)
  4 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               2:30.77    2:32.78 q      
                  35.21     1:13.60 (38.39)     1:53.37 (39.77)     2:32.78 (39.41)
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.49  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:00.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallimore, Maya J         14 UN-06-CA               25.87      25.39 QUAL   
  2 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 26.89      26.24 QUAL   
  3 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA                27.22      26.51 QUAL   
  4 Hanaki, Meilene K         14 UN-04-SI               27.18      26.68 QUAL   
  5 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO                27.92      27.37 QUAL   
  6 Kronson, Mia              14 DRGN-CA                27.75      27.64 QUAL   
  7 Lowe, Taylor E            14 UN-05-CA               28.74      28.69 QUAL   
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.49  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:00.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallimore, Maya J         14 UN-06-CA               57.89      25.87 qQUAL  
  2 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 58.38      26.89 qQUAL  
  3 Hanaki, Meilene K         14 UN-04-SI                  NT      27.18 qQUAL  
  4 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA                58.01      27.22 qQUAL  
  5 Kronson, Mia              14 DRGN-CA                59.95      27.75 qQUAL  
  6 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              1:01.36      27.92 qQUAL  
  7 Lowe, Taylor E            14 UN-05-CA             1:02.41      28.74 qQUAL  
 -- Khatibi, Ava              14 VISN-CA                59.81         NS        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.49  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:00.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallimore, Maya J         14 UN-06-CA               59.41      58.19 QUAL   
                  26.87       58.19 (31.32)                                        
  2 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA               1:00.93      59.58 QUAL   
                  27.33       59.58 (32.25)                                        
  3 Kronson, Mia              14 DRGN-CA              1:00.91      59.76 QUAL   
                  27.65       59.76 (32.11)                                        
  4 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               1:06.52    1:04.07        
                  30.38     1:04.07 (33.69)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.49  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:00.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallimore, Maya J         14 UN-06-CA               57.89      59.41 qQUAL  
                  27.19       59.41 (32.22)                                        
  2 Kronson, Mia              14 DRGN-CA                59.95    1:00.91 q      
                  28.21     1:00.91 (32.70)                                        
  3 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA                 58.38    1:00.93 q      
                  27.97     1:00.93 (32.96)                                        
  4 Steinmeier, Kate H        14 RSD-SI               1:06.47    1:06.52 q      
                  31.51     1:06.52 (35.01)                                        
 -- Khatibi, Ava              14 VISN-CA                59.81         NS        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:13.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:13.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              2:17.07    2:12.62 QUAL   
                  29.09     1:02.03 (32.94)     1:36.71 (34.68)     2:12.62 (35.91)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:13.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:13.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              2:17.82    2:17.07 q      
                  30.47     1:05.00 (34.53)     1:40.53 (35.53)     2:17.07 (36.54)
  2 Khatibi, Ava              14 VISN-CA              2:15.73    2:21.19 q      
                  31.06     1:06.47 (35.41)     1:43.41 (36.94)     2:21.19 (37.78)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:14.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:14.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              2:13.02    2:09.68 QUAL   
                  28.43     1:01.69 (33.26)     1:39.30 (37.61)     2:09.68 (30.38)
  2 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA              2:12.08    2:09.88 QUAL   
                  27.76     1:01.90 (34.14)     1:39.54 (37.64)     2:09.88 (30.34)
  3 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               2:16.13    2:10.14 QUAL   
                  28.70     1:04.40 (35.70)     1:40.58 (36.18)     2:10.14 (29.56)
  4 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA               2:15.81    2:13.02 QUAL   
                  28.02     1:01.69 (33.67)     1:42.59 (40.90)     2:13.02 (30.43)
  5 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              2:13.78    2:14.36 QUAL   
                  28.69     1:02.46 (33.77)     1:41.17 (38.71)     2:14.36 (33.19)
  6 Freitas, Emily M          14 MVN-CA               2:20.43    2:15.58        
                  29.55     1:03.65 (34.10)     1:43.56 (39.91)     2:15.58 (32.02)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:14.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:14.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA              2:10.49    2:12.08 qQUAL  
                  27.68     1:02.44 (34.76)     1:41.13 (38.69)     2:12.08 (30.95)
  2 Abalos, Leilani M         14 TMEC-CA              2:07.08    2:13.02 qQUAL  
                  29.25     1:03.65 (34.40)     1:42.00 (38.35)     2:13.02 (31.02)
  3 Fleetwood, Mandy T        14 AQUA-CO              2:12.84    2:13.78 qQUAL  
                  28.52     1:02.47 (33.95)     1:41.24 (38.77)     2:13.78 (32.54)
  4 Kurtz, Helena M           14 MVN-CA               2:08.87    2:15.81 q      
                  28.40     1:02.61 (34.21)     1:44.34 (41.73)     2:15.81 (31.47)
  5 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               2:12.15    2:16.13 q      
                  29.99     1:05.59 (35.60)     1:43.71 (38.12)     2:16.13 (32.42)
  6 Freitas, Emily M          14 MVN-CA               2:15.50    2:20.43 q      
                  30.27     1:05.67 (35.40)     1:48.06 (42.39)     2:20.43 (32.37)
 -- Abrajan, Issie D          14 UN-02-CA             2:00.72         DQ        
 
Girls 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
        4:47.39  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  4:47.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennani, Sabrina A        14 BREA-CA              4:27.01    4:25.87 QUAL   
                  28.39       59.94 (31.55)     1:33.52 (33.58)     2:07.16 (33.64)
        2:44.67 (37.51)     3:23.17 (38.50)     3:54.73 (31.56)     4:25.87 (31.14)
  2 Leimone, Theadora M       14 UN-08-CA             4:30.73    4:30.65 QUAL   
                  28.33     1:00.60 (32.27)     1:36.26 (35.66)     2:10.82 (34.56)
        2:50.10 (39.28)     3:29.79 (39.69)     4:00.79 (31.00)     4:30.65 (29.86)
  3 Schmidt, Revere D         14 RSD-SI               4:35.58    4:34.87 QUAL   
                  29.56     1:03.56 (34.00)     1:40.67 (37.11)                    
            2:54.09 ( )     3:32.85 (38.76)     4:04.40 (31.55)     4:34.87 (30.47)
  4 Phillips, Madelyn C       14 SCAT-CA              4:44.30    4:36.75 QUAL   
                  29.26     1:03.05 (33.79)     1:39.76 (36.71)     2:16.61 (36.85)
        2:54.70 (38.09)     3:32.75 (38.05)     4:05.56 (32.81)     4:36.75 (31.19)
  5 Hanaki, Meilene K         14 UN-04-SI             4:47.13    4:46.50 QUAL   
                  29.63     1:03.00 (33.37)     1:39.20 (36.20)     2:14.44 (35.24)
        2:57.19 (42.75)     3:39.37 (42.18)     4:12.97 (33.60)     4:46.50 (33.53)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:39.99    1:41.75        
     1) Kurtz, Helena M 14              2) Brahe, Sophie C 13             
     3) Kerr, Henley B 13               4) O'Sullivan, Abby S 13          
                  25.20       50.33 (25.13)     1:16.12 (25.79)     1:41.75 (25.63)
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:44.72    1:42.05        
     1) Kalaba, Stella C 13             2) Paul, Amber 13                 
     3) Kim, Lola J 13                  4) Addiego, Chloe N 13            
                  25.88       51.14 (25.26)     1:17.56 (26.42)     1:42.05 (24.49)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:47.37    1:46.30        
     1) Creager, Caroline V 14          2) Freitas, Emily M 14            
     3) Miller, Hannah L 13             4) Losey, Pryzym N 13             
                  26.27       52.88 (26.61)     1:20.45 (27.57)     1:46.30 (25.85)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:38.68    3:41.59        
     1) Kurtz, Helena M 14              2) Brahe, Sophie C 13             
     3) O'Sullivan, Abby S 13           4) Abrajan, Issie D 14            
                  26.17       54.90 (54.90)     1:21.59 (26.69)     1:49.86 (54.96)
        2:16.86 (27.00)     2:46.22 (56.36)     3:12.67 (26.45)     3:41.59 (55.37)
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        3:45.89    3:45.82        
     1) Paul, Amber 13                  2) Kalaba, Stella C 13            
     3) Kim, Lola J 13                  4) Addiego, Chloe N 13            
                  26.75       55.63 (55.63)     1:22.00 (26.37)     1:50.98 (55.35)
        2:19.01 (28.03)     2:49.23 (58.25)     3:15.81 (26.58)     3:45.82 (56.59)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   3:48.59    3:50.54        
     1) Losey, Pryzym N 13              2) Creager, Caroline V 14         
     3) Kerr, Henley B 13               4) Freitas, Emily M 14            
                  27.44       56.67 (56.67)     1:23.99 (27.32)     1:54.60 (57.93)
        2:22.51 (27.91)     2:53.90 (59.30)     3:21.14 (27.24)     3:50.54 (56.64)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:52.06    1:52.42        
     1) Kurtz, Helena M 14              2) Kerr, Henley B 13              
     3) O'Sullivan, Abby S 13           4) Brahe, Sophie C 13             
                  28.64       59.63 (30.99)     1:27.58 (27.95)     1:52.42 (24.84)
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:57.74    1:53.58        
     1) Paul, Amber 13                  2) Kim, Lola J 13                 
     3) Kalaba, Stella C 13             4) Addiego, Chloe N 13            
                  29.27     1:01.42 (32.15)     1:28.59 (27.17)     1:53.58 (24.99)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:58.57    1:58.21        
     1) Creager, Caroline V 14          2) Huddleston, Zoe L 13           
     3) Healy, Leah D 13                4) Losey, Pryzym N 13             
                  29.51     1:03.31 (33.80)     1:37.56 (34.25)     1:58.21 (20.65)
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        4:08.07    4:06.97        
     1) Kim, Lola J 13                  2) Kalaba, Stella C 13            
     3) Paul, Amber 13                  4) Addiego, Chloe N 13            
                  31.48   1:05.66 (1:05.66)     1:38.90 (33.24)   2:16.37 (1:10.71)
        2:44.97 (28.60)   3:28.92 (1:12.55)     4:13.92 (45.00)     4:06.97 (38.05)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:06.39    4:07.05        
     1) Kurtz, Helena M 14              2) Kerr, Henley B 13              
     3) O'Sullivan, Abby S 13           4) Brahe, Sophie C 13             
                  29.42   1:02.10 (1:02.10)     1:33.79 (31.69)   2:09.32 (1:07.22)
        2:38.41 (29.09)   3:10.65 (1:01.33)     3:36.96 (26.31)     4:07.05 (56.40)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   4:17.19    4:18.03        
     1) Creager, Caroline V 14          2) Huddleston, Zoe L 13           
     3) Healy, Leah D 13                4) Freitas, Emily M 14            
                  31.11   1:04.36 (1:04.36)     1:38.84 (34.48)   2:19.47 (1:15.11)
        2:47.91 (28.44)   3:30.98 (1:11.51)     4:18.17 (47.19)     4:18.03 (47.05)
 
Boys 5-9 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.79  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  29.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 27.14      27.15 QUAL   
  2 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA                28.38      28.66 QUAL   
  3 Yang, Henry                9 ROSE-CA                29.75      28.88 QUAL   
  4 Quinones, Oliver           9 RSD-SI                 28.70      29.04 QUAL   
  5 Her, Benson                9 BREA-CA                28.92      29.28 QUAL   
 
Boys 5-9 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.79  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  29.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 24.00      27.14 qQUAL  
  2 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA                27.93      28.38 qQUAL  
  3 Quinones, Oliver           9 RSD-SI                 29.40      28.70 qQUAL  
  4 Her, Benson                9 BREA-CA                29.37      28.92 qQUAL  
  5 Yang, Henry                9 ROSE-CA                29.42      29.75 qQUAL  
 
Boys 5-9 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.69  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:06.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 59.84      59.02 QUAL   
                  28.14       59.02 (30.88)                                        
  2 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              1:02.28    1:02.55 QUAL   
                  29.39     1:02.55 (33.16)                                        
  3 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               1:03.10    1:02.72 QUAL   
                  29.71     1:02.72 (33.01)                                        
  4 Her, Benson                9 BREA-CA              1:03.48    1:03.56 QUAL   
                  30.90     1:03.56 (32.66)                                        
  5 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:05.10    1:04.66 QUAL   
                  30.69     1:04.66 (33.97)                                        
 
Boys 5-9 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.69  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:06.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               1:00.90      59.84 qQUAL  
                  28.69       59.84 (31.15)                                        
  2 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              1:01.17    1:02.28 qQUAL  
                  29.69     1:02.28 (32.59)                                        
  3 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               1:02.80    1:03.10 qQUAL  
                  30.27     1:03.10 (32.83)                                        
  4 Her, Benson                9 BREA-CA              1:04.44    1:03.48 qQUAL  
                  31.01     1:03.48 (32.47)                                        
  5 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:07.91    1:05.10 qQUAL  
                  30.73     1:05.10 (34.37)                                        
 
Boys 5-9 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:23.09  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  2:23.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               2:10.63    2:10.36 QUAL   
                  29.98     1:03.30 (33.32)     1:37.32 (34.02)     2:10.36 (33.04)
  2 Her, Benson                9 BREA-CA              2:14.89    2:14.61 QUAL   
                  31.61     1:05.88 (34.27)     1:40.91 (35.03)     2:14.61 (33.70)
  3 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               2:14.68    2:15.27 QUAL   
                  31.62     1:06.13 (34.51)     1:41.09 (34.96)     2:15.27 (34.18)
  4 Yang, Henry                9 ROSE-CA              2:20.37    2:21.08 QUAL   
                  31.58                             1:44.03 ( )     2:21.08 (37.05)
  5 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              2:27.67    2:23.91        
                  32.11     1:09.03 (36.92)     1:47.14 (38.11)     2:23.91 (36.77)
 
Boys 5-9 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:23.09  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  2:23.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               2:15.59    2:10.63 qQUAL  
                  29.71     1:03.39 (33.68)     1:37.86 (34.47)     2:10.63 (32.77)
  2 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               2:17.47    2:14.68 qQUAL  
                  30.49     1:04.71 (34.22)     1:40.16 (35.45)     2:14.68 (34.52)
  3 Her, Benson                9 BREA-CA              2:21.18    2:14.89 qQUAL  
                  31.34     1:05.72 (34.38)     1:41.35 (35.63)     2:14.89 (33.54)
  4 Yang, Henry                9 ROSE-CA              2:21.69    2:20.37 qQUAL  
                  32.36     1:07.92 (35.56)     1:44.09 (36.17)     2:20.37 (36.28)
  5 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              2:25.52    2:27.67 q      
                  32.63     1:10.31 (37.68)     1:49.89 (39.58)     2:27.67 (37.78)
 -- Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              2:16.08         DQ        
 
Boys 5-9 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:20.79  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               6:54.82    5:45.93 QUAL   
                  30.90     1:05.85 (34.95)     1:40.98 (35.13)     2:16.54 (35.56)
        2:52.12 (35.58)     3:27.72 (35.60)     4:03.39 (35.67)     4:38.95 (35.56)
        5:13.96 (35.01)     5:45.93 (31.97)                                        
  2 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               6:04.28    5:47.68 QUAL   
                  31.35     1:06.22 (34.87)     1:41.05 (34.83)     2:16.82 (35.77)
        2:52.39 (35.57)     3:27.69 (35.30)     4:02.80 (35.11)     4:38.66 (35.86)
        5:13.64 (34.98)     5:47.68 (34.04)                                        
  3 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              6:32.21    6:18.23 QUAL   
                  31.38     1:07.65 (36.27)     1:46.03 (38.38)     2:24.46 (38.43)
        3:03.96 (39.50)     3:43.52 (39.56)     4:22.84 (39.32)     5:02.53 (39.69)
        5:41.16 (38.63)     6:18.23 (37.07)                                        
 
Boys 5-9 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          35.29  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  35.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 31.70      31.13 QUAL   
  2 Quinones, Oliver           9 RSD-SI                 31.46      31.63 QUAL   
  3 Her, Benson                9 BREA-CA                34.29      33.82 QUAL   
 
Boys 5-9 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          35.29  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  35.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinones, Oliver           9 RSD-SI                 32.27      31.46 qQUAL  
  2 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 32.96      31.70 qQUAL  
  3 Her, Benson                9 BREA-CA                33.51      34.29 qQUAL  
 
Boys 5-9 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:15.69  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:15.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               1:11.02    1:08.38 QUAL   
                  33.74     1:08.38 (34.64)                                        
  2 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               1:11.07    1:10.18 QUAL   
                  34.06     1:10.18 (36.12)                                        
  3 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              1:13.00    1:11.36 QUAL   
                  34.90     1:11.36 (36.46)                                        
  4 Her, Benson                9 BREA-CA              1:12.19    1:11.47 QUAL   
                  35.53     1:11.47 (35.94)                                        
 
Boys 5-9 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:15.69  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:15.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               1:11.00    1:11.02 qQUAL  
                  34.37     1:11.02 (36.65)                                        
  2 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               1:18.55    1:11.07 qQUAL  
                  34.20     1:11.07 (36.87)                                        
  3 Her, Benson                9 BREA-CA              1:12.85    1:12.19 qQUAL  
                  35.71     1:12.19 (36.48)                                        
  4 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              1:13.14    1:13.00 qQUAL  
                  35.16     1:13.00 (37.84)                                        
 
Boys 5-9 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          39.19  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  39.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yang, Henry                9 ROSE-CA                37.79      38.08 QUAL   
  2 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA                39.17      38.24 QUAL   
  3 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 39.14      39.07 QUAL   
 
Boys 5-9 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          39.19  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  39.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yang, Henry                9 ROSE-CA                37.35      37.79 qQUAL  
  2 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 40.34      39.14 qQUAL  
  3 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA                38.01      39.17 qQUAL  
 
Boys 5-9 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:26.29  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:26.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:23.74    1:21.34 QUAL   
                  38.89     1:21.34 (42.45)                                        
  2 Her, Benson                9 BREA-CA              1:25.09    1:23.02 QUAL   
                  40.47     1:23.02 (42.55)                                        
 
Boys 5-9 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:26.29  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:26.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:21.75    1:23.74 qQUAL  
                  40.07     1:23.74 (43.67)                                        
  2 Her, Benson                9 BREA-CA              1:26.20    1:25.09 qQUAL  
                  40.28     1:25.09 (44.81)                                        
 
Boys 5-9 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          33.69  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  33.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 29.70      29.99 QUAL   
  2 Yang, Henry                9 ROSE-CA                32.31      31.42 QUAL   
  3 Quinones, Oliver           9 RSD-SI                 31.67      31.47 QUAL   
  4 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA                32.51      31.96 QUAL   
  5 Her, Benson                9 BREA-CA                32.37      32.12 QUAL   
  6 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA                33.90      33.85        
 
Boys 5-9 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          33.69  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  33.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA                 31.22      29.70 qQUAL  
  2 Quinones, Oliver           9 RSD-SI                 31.50      31.67 qQUAL  
  3 Yang, Henry                9 ROSE-CA                31.29      32.31 qQUAL  
  4 Her, Benson                9 BREA-CA                32.01      32.37 qQUAL  
  5 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA                31.16      32.51 qQUAL  
  6 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA                34.96      33.90 q      
 
Boys 5-9 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.69  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:18.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               1:07.29    1:05.88 QUAL   
                  31.01     1:05.88 (34.87)                                        
  2 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:13.76    1:10.06 QUAL   
                  32.83     1:10.06 (37.23)                                        
  3 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              1:14.14    1:11.12 QUAL   
                  32.65     1:11.12 (38.47)                                        
  4 Her, Benson                9 BREA-CA              1:11.62    1:11.15 QUAL   
                  33.93     1:11.15 (37.22)                                        
  5 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              1:14.30    1:13.90 QUAL   
                1:13.90         1:13.90 ( )                                        
 -- Quinones, Oliver           9 RSD-SI               1:08.72         DQ        
                  32.10          DQ (36.42)                                        
 
Boys 5-9 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.69  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               1:11.68    1:07.29 qQUAL  
                  31.68     1:07.29 (35.61)                                        
  2 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               1:10.77    1:08.72 qQUAL  
                  33.01     1:08.72 (35.71)                                        
  3 Her, Benson                9 BREA-CA              1:16.98    1:11.62 qQUAL  
                  34.53     1:11.62 (37.09)                                        
  4 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:13.61    1:13.76 qQUAL  
                  35.24     1:13.76 (38.52)                                        
  5 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              1:12.70    1:14.14 qQUAL  
                  34.21     1:14.14 (39.93)                                        
  6 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              1:15.35    1:14.30 qQUAL  
 
Boys 5-9 100 Yard IM
===============================================================================
        1:16.19  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:16.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               1:10.20    1:08.96 QUAL   
                  30.86     1:08.96 (38.10)                                        
  2 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:13.22    1:10.22 QUAL   
                  34.20     1:10.22 (36.02)                                        
  3 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               1:11.13    1:10.57 QUAL   
                  32.58     1:10.57 (37.99)                                        
  4 Her, Benson                9 BREA-CA              1:12.32    1:11.21 QUAL   
                  33.08     1:11.21 (38.13)                                        
  5 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              1:13.93    1:12.13 QUAL   
                  32.97     1:12.13 (39.16)                                        
 
Boys 5-9 100 Yard IM
===============================================================================
        1:16.19  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  1:16.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               1:14.07    1:10.20 qQUAL  
                  31.55     1:10.20 (38.65)                                        
  2 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               1:10.56    1:11.13 qQUAL  
                  32.51     1:11.13 (38.62)                                        
  3 Her, Benson                9 BREA-CA              1:12.38    1:12.32 qQUAL  
                  33.55     1:12.32 (38.77)                                        
  4 Yang, Henry                9 ROSE-CA              1:17.43    1:13.22 qQUAL  
                  35.06     1:13.22 (38.16)                                        
  5 Chrikjian, Peter S         9 DALD-CA              1:13.13    1:13.93 qQUAL  
                  34.47     1:13.93 (39.46)                                        
 
Boys 5-9 200 Yard IM
===============================================================================
        2:43.59  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  2:43.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               2:31.92    2:28.68 QUAL   
                  32.64     1:09.60 (36.96)     1:55.76 (46.16)     2:28.68 (32.92)
  2 Yang, Henry                9 ROSE-CA              2:35.94    2:29.65 QUAL   
                  33.71     1:14.50 (40.79)     1:56.92 (42.42)     2:29.65 (32.73)
  3 Her, Benson                9 BREA-CA              2:31.73    2:29.88 QUAL   
                  33.94     1:11.74 (37.80)     1:57.30 (45.56)     2:29.88 (32.58)
  4 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              2:45.29    2:44.42        
                  34.63     1:16.14 (41.51)     2:07.57 (51.43)     2:44.42 (36.85)
 
Boys 5-9 200 Yard IM
===============================================================================
        2:43.59  5-9 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 5-9:  2:43.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Her, Benson                9 BREA-CA              2:29.46    2:31.73 qQUAL  
                  34.26     1:12.12 (37.86)     1:58.54 (46.42)     2:31.73 (33.19)
  2 Quinones, Oliver           9 RSD-SI               2:34.38    2:31.92 qQUAL  
                  33.22     1:10.55 (37.33)     1:58.10 (47.55)     2:31.92 (33.82)
  3 Friedman, Liam J           9 GSC-CA               2:38.74    2:31.98 qQUAL  
                  33.08     1:11.70 (38.62)     1:59.97 (48.27)     2:31.98 (32.01)
  4 Yang, Henry                9 ROSE-CA              2:33.33    2:35.94 qQUAL  
                  34.82     1:16.92 (42.10)     2:00.41 (43.49)     2:35.94 (35.53)
  5 Matheson, Chase C          9 SCAT-CA              2:48.69    2:45.29 q      
                  34.77     1:17.11 (42.34)     2:08.64 (51.53)     2:45.29 (36.65)
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.59  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  28.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                27.45      27.21 QUAL   
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA                28.31      27.37 QUAL   
  3 Collins, Luke P           10 MVN-CA                 28.60      28.41 QUAL   
  4 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA                28.39      28.45 QUAL   
  5 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT                28.94      28.84        
  6 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                29.52      29.86        
  7 Keatinge, Augie D         10 RSD-SI                 31.83      30.10        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.59  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  28.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                26.51      27.45 qQUAL  
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA                27.80      28.31 qQUAL  
  3 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA                28.47      28.39 qQUAL  
  4 Collins, Luke P           10 MVN-CA                 30.50      28.60 q      
  5 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT                28.43      28.94 q      
  6 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                31.03      29.52 q      
  7 Keatinge, Augie D         10 RSD-SI                 31.46      31.83 q      
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.69  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:03.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                59.01      57.83 QUAL   
                  28.29       57.83 (29.54)                                        
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:01.08    1:00.41 QUAL   
                  28.78     1:00.41 (31.63)                                        
  3 Collins, Luke P           10 MVN-CA               1:01.12    1:00.67 QUAL   
                  29.59     1:00.67 (31.08)                                        
  4 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA              1:05.11    1:02.20 QUAL   
                  29.98     1:02.20 (32.22)                                        
  5 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA              1:04.30    1:03.19 QUAL   
                  30.38     1:03.19 (32.81)                                        
  6 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               1:04.25    1:03.73        
                  30.92     1:03.73 (32.81)                                        
  7 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT              1:05.71    1:04.60        
                  30.22     1:04.60 (34.38)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.69  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:03.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                58.49      59.01 qQUAL  
                  28.69       59.01 (30.32)                                        
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA                59.94    1:01.08 qQUAL  
                  29.09     1:01.08 (31.99)                                        
  3 Collins, Luke P           10 MVN-CA               1:02.91    1:01.12 qQUAL  
                  29.63     1:01.12 (31.49)                                        
  4 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               1:03.42    1:04.25 q      
                  31.47     1:04.25 (32.78)                                        
  5 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA              1:06.97    1:04.30 q      
                  31.00     1:04.30 (33.30)                                        
  6 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA              1:04.44    1:05.11 q      
                  30.91     1:05.11 (34.20)                                        
  7 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT              1:03.82    1:05.71 q      
                  30.63     1:05.71 (35.08)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.89  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  2:16.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              2:11.40    2:08.35 QUAL   
                  30.01     1:02.78 (32.77)     1:35.47 (32.69)     2:08.35 (32.88)
  2 Collins, Luke P           10 MVN-CA               2:09.60    2:09.09 QUAL   
                  30.00     1:03.04 (33.04)     1:36.47 (33.43)     2:09.09 (32.62)
  3 Ren, Cooper               10 BREA-CA              2:11.62    2:12.77 QUAL   
                  29.84     1:03.86 (34.02)     1:38.90 (35.04)     2:12.77 (33.87)
  4 Massa, Bruno              10 MVN-CA               2:30.69    2:33.19        
                  33.87     1:13.00 (39.13)     1:53.41 (40.41)     2:33.19 (39.78)
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.89  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  2:16.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Luke P           10 MVN-CA               2:11.38    2:09.60 qQUAL  
                  30.27     1:03.51 (33.24)     1:37.38 (33.87)     2:09.60 (32.22)
  2 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              2:08.55    2:11.40 qQUAL  
                  30.13     1:03.44 (33.31)     1:38.09 (34.65)     2:11.40 (33.31)
  3 Ren, Cooper               10 BREA-CA              2:13.21    2:11.62 qQUAL  
                  30.78     1:04.03 (33.25)     1:38.44 (34.41)     2:11.62 (33.18)
  4 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               2:16.28    2:16.75 qQUAL  
                  31.19     1:06.30 (35.11)     1:43.00 (36.70)     2:16.75 (33.75)
  5 Massa, Bruno              10 MVN-CA               2:03.27    2:30.69 q      
                  32.44     1:10.59 (38.15)     1:50.99 (40.40)     2:30.69 (39.70)
 
Boys 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:04.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  6:04.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              5:57.04    5:40.04 QUAL   
                  30.27     1:03.69 (33.42)     1:38.67 (34.98)     2:13.30 (34.63)
        2:48.43 (35.13)     3:24.03 (35.60)     3:58.77 (34.74)     4:33.82 (35.05)
        5:09.17 (35.35)     5:40.04 (30.87)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.59  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  33.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                31.04      31.04 QUAL   
  2 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA                32.01      32.03 QUAL   
  3 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA                 32.43      32.42 QUAL   
  4 Ren, Cooper               10 BREA-CA                32.88      32.63 QUAL   
  5 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                33.36      34.00        
  6 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA                34.99      34.92        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.59  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  33.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                31.29      31.04 qQUAL  
  2 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA                32.55      32.01 qQUAL  
  3 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA                 32.98      32.43 qQUAL  
  4 Ren, Cooper               10 BREA-CA                34.25      32.88 qQUAL  
  5 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                34.21      33.36 qQUAL  
  6 Richmond, Kaleb           10 TMEC-CA                34.04      34.99 q      
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:12.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:12.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              1:07.74    1:06.23 QUAL   
                  32.55     1:06.23 (33.68)                                        
  2 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               1:10.60    1:09.96 QUAL   
                  34.72     1:09.96 (35.24)                                        
  3 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA              1:10.56    1:09.99 QUAL   
                  34.06     1:09.99 (35.93)                                        
  4 Collins, Luke P           10 MVN-CA               1:11.06    1:11.22 QUAL   
                  34.92     1:11.22 (36.30)                                        
  5 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              1:11.73    1:11.61 QUAL   
                  34.63     1:11.61 (36.98)                                        
  6 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT              1:16.99    1:18.18        
                  36.61     1:18.18 (41.57)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:12.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:12.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              1:11.13    1:07.74 qQUAL  
                  33.54     1:07.74 (34.20)                                        
  2 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA              1:11.52    1:10.56 qQUAL  
                  33.83     1:10.56 (36.73)                                        
  3 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               1:10.87    1:10.60 qQUAL  
                  34.33     1:10.60 (36.27)                                        
  4 Collins, Luke P           10 MVN-CA               1:11.88    1:11.06 qQUAL  
                  34.82     1:11.06 (36.24)                                        
  5 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              1:10.81    1:11.73 qQUAL  
                  34.50     1:11.73 (37.23)                                        
  6 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT              1:16.35    1:16.99 q      
                  35.50     1:16.99 (41.49)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.29  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  37.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA                34.07      33.44 QUAL   
  2 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA                 37.01      36.25 QUAL   
  3 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                37.62      36.43 QUAL   
  4 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                37.48      37.35        
  5 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA                38.63      38.12        
  6 Massa, Bruno              10 MVN-CA                 37.50      38.50        
  7 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT                42.46      42.87        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.29  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  37.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA                34.00      34.07 qQUAL  
  2 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA                 36.62      37.01 qQUAL  
  3 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                38.92      37.48 q      
  4 Massa, Bruno              10 MVN-CA                 38.51      37.50 q      
  5 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                35.95      37.62 q      
  6 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA                37.77      38.63 q      
  7 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT                44.26      42.46 q      
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.39  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:22.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Collins, Luke P           10 MVN-CA               1:14.26    1:14.35 QUAL   
                  35.27     1:14.35 (39.08)                                        
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:15.00    1:14.60 QUAL   
                  35.37     1:14.60 (39.23)                                        
  3 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               1:17.08    1:15.89 QUAL   
                  36.65     1:15.89 (39.24)                                        
  4 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              1:18.50    1:19.53 QUAL   
                  37.28     1:19.53 (42.25)                                        
  5 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA              1:23.39    1:20.96 QUAL   
                  38.23     1:20.96 (42.73)                                        
  6 Massa, Bruno              10 MVN-CA               1:23.65    1:23.86        
                  39.48     1:23.86 (44.38)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:22.39  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:22.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Luke P           10 MVN-CA               1:14.71    1:14.26 qQUAL  
                  35.22     1:14.26 (39.04)                                        
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:12.81    1:15.00 qQUAL  
                  34.62     1:15.00 (40.38)                                        
  3 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               1:17.10    1:17.08 qQUAL  
                  37.73     1:17.08 (39.35)                                        
  4 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              1:16.64    1:18.50 qQUAL  
                  37.21     1:18.50 (41.29)                                        
  5 Kopp, Emmett J            10 SCAT-CA              1:22.80    1:23.39 q      
                  38.75     1:23.39 (44.64)                                        
  6 Massa, Bruno              10 MVN-CA               1:24.04    1:23.65 q      
                  38.99     1:23.65 (44.66)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.99  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  31.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                29.91      29.05 QUAL   
  2 Hess, Cameron E           10 MVN-CA                 30.57      29.79 QUAL   
  3 Collins, Luke P           10 MVN-CA                 31.05      31.09 QUAL   
  4 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                34.60      34.58        
  5 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA                 34.63      34.91        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.99  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  31.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA                29.39      29.91 qQUAL  
  2 Hess, Cameron E           10 MVN-CA                 29.47      30.57 qQUAL  
  3 Collins, Luke P           10 MVN-CA                 31.50      31.05 qQUAL  
  4 Lin, Brandon J            10 VISN-CA                33.98      34.60 q      
  5 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA                 34.58      34.63 q      
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:13.89  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:13.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              1:06.26    1:06.40 QUAL   
                  32.21     1:06.40 (34.19)                                        
  2 Keatinge, Augie D         10 RSD-SI               1:16.36    1:20.11        
                  36.02     1:20.11 (44.09)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:13.89  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:13.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              1:06.86    1:06.26 qQUAL  
                  31.12     1:06.26 (35.14)                                        
  2 Keatinge, Augie D         10 RSD-SI               1:13.40    1:16.36 q      
                  35.73     1:16.36 (40.63)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.89  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:12.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              1:08.91    1:07.35 QUAL   
                  31.33     1:07.35 (36.02)                                        
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:08.49    1:07.75 QUAL   
                  32.40     1:07.75 (35.35)                                        
  3 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               1:10.67    1:10.86 QUAL   
                  34.11     1:10.86 (36.75)                                        
  4 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              1:10.18    1:10.94 QUAL   
                  33.35     1:10.94 (37.59)                                        
  5 Hess, Cameron E           10 MVN-CA               1:11.18    1:12.75 QUAL   
                  34.36     1:12.75 (38.39)                                        
  6 Massa, Bruno              10 MVN-CA               1:14.42    1:14.60        
                  34.97     1:14.60 (39.63)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.89  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  1:12.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:07.89    1:08.49 qQUAL  
                  32.16     1:08.49 (36.33)                                        
  2 Yeo, Aiden H              10 ROSE-CA              1:10.09    1:08.91 qQUAL  
                  31.23     1:08.91 (37.68)                                        
  3 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              1:11.37    1:10.18 qQUAL  
                  33.03     1:10.18 (37.15)                                        
  4 Weijland, Nolan L         10 MVN-CA               1:13.91    1:10.67 qQUAL  
                  33.66     1:10.67 (37.01)                                        
  5 Hess, Cameron E           10 MVN-CA               1:11.13    1:11.18 qQUAL  
                  33.19     1:11.18 (37.99)                                        
  6 Massa, Bruno              10 MVN-CA               1:15.48    1:14.42 q      
                  34.93     1:14.42 (39.49)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  2:36.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Collins, Luke P           10 MVN-CA               2:24.54    2:24.05 QUAL   
                  32.46     1:12.25 (39.79)     1:51.48 (39.23)     2:24.05 (32.57)
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA              2:27.64    2:25.36 QUAL   
                  31.95     1:10.71 (38.76)     1:52.14 (41.43)     2:25.36 (33.22)
  3 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              2:33.26    2:29.79 QUAL   
                  34.71     1:13.28 (38.57)     1:55.63 (42.35)     2:29.79 (34.16)
  4 Massa, Bruno              10 MVN-CA               2:39.97    2:38.75        
                  33.78     1:16.09 (42.31)     2:00.13 (44.04)     2:38.75 (38.62)
  5 Keatinge, Augie D         10 RSD-SI               2:42.42    2:48.54        
                  36.42     1:18.25 (41.83)     2:10.12 (51.87)     2:48.54 (38.42)
  6 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT              2:49.96    2:48.67        
                  35.75     1:16.97 (41.22)     2:11.88 (54.91)     2:48.67 (36.79)
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.19  10 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 10:  2:36.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Luke P           10 MVN-CA               2:25.19    2:24.54 qQUAL  
                  32.57     1:13.59 (41.02)     1:51.66 (38.07)     2:24.54 (32.88)
  2 Ren, Cooper               10 BREA-CA              2:24.58    2:27.64 qQUAL  
                  32.60     1:10.76 (38.16)     1:52.71 (41.95)     2:27.64 (34.93)
  3 Lin, Brandon J            10 VISN-CA              2:30.85    2:33.26 qQUAL  
                  34.07     1:12.69 (38.62)     1:56.72 (44.03)     2:33.26 (36.54)
  4 Massa, Bruno              10 MVN-CA               2:43.00    2:39.97 q      
                  34.23     1:15.88 (41.65)     2:01.26 (45.38)     2:39.97 (38.71)
  5 Keatinge, Augie D         10 RSD-SI               2:44.34    2:42.42 q      
                  34.92     1:15.04 (40.12)     2:05.84 (50.80)     2:42.42 (36.58)
  6 Martin, Thatcher T        10 CHAT-UT              2:57.89    2:49.96 q      
                  35.36     1:17.17 (41.81)     2:11.99 (54.82)     2:49.96 (37.97)
 
Boys 5-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:58.86    1:59.60        
     1) Hess, Cameron E 10              2) Weijland, Nolan L 10           
     3) Collins, Luke P 10              4) Massa, Bruno 10                
                  28.75       59.30 (30.55)     1:27.96 (28.66)     1:59.60 (31.64)
 
Boys 5-10 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:19.31    4:17.21        
     1) Hess, Cameron E 10              2) Collins, Luke P 10             
     3) Weijland, Nolan L 10            4) Massa, Bruno 10                
                  29.63   1:01.75 (1:01.75)     1:32.47 (30.72)   2:05.34 (1:03.59)
        2:38.21 (32.87)   3:13.86 (1:08.52)     3:43.81 (29.95)   4:17.21 (1:03.35)
 
Boys 5-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   2:08.68    2:09.74        
     1) Weijland, Nolan L 10            2) Collins, Luke P 10             
     3) Hess, Cameron E 10              4) Massa, Bruno 10                
                  33.20     1:08.05 (34.85)     1:39.07 (31.02)     2:09.74 (30.67)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  28.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                25.70      25.40 QUAL   
  2 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 25.63      25.50 QUAL   
  3 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA                26.49      26.17 QUAL   
  4 Hill, Troy W              11 MVN-CA                 27.33      26.88 QUAL   
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                27.49      27.39 QUAL   
  6 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA                28.31      28.12 QUAL   
  7 Gray, Oliver J            11 GSC-CA                 28.73      28.38 QUAL   
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  28.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 26.62      25.63 qQUAL  
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                26.24      25.70 qQUAL  
  3 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA                25.82      26.49 qQUAL  
  4 Hill, Troy W              11 MVN-CA                 27.88      27.33 qQUAL  
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                27.78      27.49 qQUAL  
  6 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA                28.46      28.31 qQUAL  
  7 Gray, Oliver J            11 GSC-CA                 30.15      28.73 q      
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.49  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:02.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 57.96      55.86 QUAL   
                  26.98       55.86 (28.88)                                        
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                58.49      56.39 QUAL   
                  26.97       56.39 (29.42)                                        
  3 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA                58.44      57.77 QUAL   
                  27.36       57.77 (30.41)                                        
  4 Hill, Troy W              11 MVN-CA                 59.76      58.77 QUAL   
                  28.19       58.77 (30.58)                                        
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                59.95    1:00.25 QUAL   
                  28.95     1:00.25 (31.30)                                        
  6 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              1:01.88    1:00.76 QUAL   
                  29.07     1:00.76 (31.69)                                        
  7 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              1:01.81    1:02.79        
                  29.87     1:02.79 (32.92)                                        
  8 Rogers, Finn F            11 RA-CC                1:03.90    1:05.88        
                  31.48     1:05.88 (34.40)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.49  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:02.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 57.79      57.96 qQUAL  
                  27.73       57.96 (30.23)                                        
  2 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA                57.16      58.44 qQUAL  
                  27.73       58.44 (30.71)                                        
  3 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                57.22      58.49 qQUAL  
                  27.67       58.49 (30.82)                                        
  4 Hill, Troy W              11 MVN-CA                 58.18      59.76 qQUAL  
                  28.65       59.76 (31.11)                                        
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              1:01.32      59.95 qQUAL  
                  28.63       59.95 (31.32)                                        
  6 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              1:02.37    1:01.81 qQUAL  
                  28.92     1:01.81 (32.89)                                        
  7 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA                58.85    1:01.88 qQUAL  
                  29.62     1:01.88 (32.26)                                        
  8 Rogers, Finn F            11 RA-CC                1:05.84    1:03.90 q      
                  30.33     1:03.90 (33.57)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.49  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:15.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               2:03.60    2:00.14 QUAL   
                  27.53       58.31 (30.78)     1:29.83 (31.52)     2:00.14 (30.31)
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              2:04.68    2:00.49 QUAL   
                  27.83       58.42 (30.59)     1:30.17 (31.75)     2:00.49 (30.32)
  3 Lee, Nicholas J           11 LASC-CA              2:04.92    2:03.85 QUAL   
                  28.26       59.19 (30.93)     1:31.76 (32.57)     2:03.85 (32.09)
  4 Hill, Troy W              11 MVN-CA               2:10.79    2:05.98 QUAL   
                  28.75     1:00.89 (32.14)     1:33.90 (33.01)     2:05.98 (32.08)
  5 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              2:13.57    2:11.17 QUAL   
                  29.62     1:03.09 (33.47)     1:37.37 (34.28)     2:11.17 (33.80)
  6 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              2:11.33    2:11.95 QUAL   
                  29.92     1:03.46 (33.54)     1:38.42 (34.96)     2:11.95 (33.53)
  7 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               2:12.95    2:12.05 QUAL   
                  30.33     1:04.13 (33.80)     1:38.47 (34.34)     2:12.05 (33.58)
  8 Lin, Arthur               11 BREA-CA              2:10.53    2:12.19 QUAL   
                  30.56     1:04.16 (33.60)     1:39.14 (34.98)     2:12.19 (33.05)
  9 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              2:14.68    2:13.68 QUAL   
                  30.69     1:04.94 (34.25)     1:39.66 (34.72)     2:13.68 (34.02)
 10 Rogers, Finn F            11 RA-CC                2:13.27    2:14.16 QUAL   
                  31.40     1:05.45 (34.05)     1:40.55 (35.10)     2:14.16 (33.61)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.49  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:15.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               2:09.33    2:03.60 qQUAL  
                  28.02       59.24 (31.22)     1:31.93 (32.69)     2:03.60 (31.67)
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              2:04.82    2:04.68 qQUAL  
                  28.21     1:00.17 (31.96)     1:33.33 (33.16)     2:04.68 (31.35)
  3 Lee, Nicholas J           11 LASC-CA              2:05.46    2:04.92 qQUAL  
                  29.09     1:00.38 (31.29)     1:32.89 (32.51)     2:04.92 (32.03)
  4 Lin, Arthur               11 BREA-CA              2:12.12    2:10.53 qQUAL  
                  30.59     1:04.35 (33.76)     1:38.22 (33.87)     2:10.53 (32.31)
  5 Hill, Troy W              11 MVN-CA               2:08.31    2:10.79 qQUAL  
                  30.06     1:03.97 (33.91)     1:38.13 (34.16)     2:10.79 (32.66)
  6 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              2:13.45    2:11.33 qQUAL  
                  29.62     1:02.91 (33.29)     1:37.58 (34.67)     2:11.33 (33.75)
  7 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               2:14.10    2:12.95 qQUAL  
                  31.11     1:04.73 (33.62)     1:39.58 (34.85)     2:12.95 (33.37)
  8 Rogers, Finn F            11 RA-CC                2:14.26    2:13.27 qQUAL  
                  30.78     1:05.09 (34.31)     1:40.53 (35.44)     2:13.27 (32.74)
  9 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              2:11.50    2:13.57 qQUAL  
                  30.39     1:04.53 (34.14)     1:39.30 (34.77)     2:13.57 (34.27)
 10 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              2:11.25    2:13.98 qQUAL  
                  29.54     1:03.03 (33.49)     1:38.85 (35.82)     2:13.98 (35.13)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              2:15.16    2:14.68 QUAL   
                  30.28     1:04.79 (34.51)     1:40.35 (35.56)     2:14.68 (34.33)
 
Boys 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:02.79  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  6:02.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Finn F            11 RA-CC                5:55.30    5:51.83 QUAL   
                  31.42     1:06.12 (34.70)     1:41.16 (35.04)     2:17.04 (35.88)
        2:52.99 (35.95)     3:29.18 (36.19)     4:05.02 (35.84)     4:41.40 (36.38)
        5:17.48 (36.08)     5:51.83 (34.35)                                        
  2 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              5:55.98    5:57.38 QUAL   
                  30.76     1:05.88 (35.12)     1:42.11 (36.23)     2:18.97 (36.86)
        2:56.01 (37.04)     3:32.76 (36.75)     4:09.42 (36.66)     4:45.96 (36.54)
        5:22.58 (36.62)     5:57.38 (34.80)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  33.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 29.20      28.78 QUAL   
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                31.05      30.06 QUAL   
  3 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA                 31.94      31.09 QUAL   
  4 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                31.75      31.68 QUAL   
  5 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA                32.24      31.73 QUAL   
  6 Rogers, Finn F            11 RA-CC                  32.87      32.92 QUAL   
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  33.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 29.93      29.20 qQUAL  
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                30.43      31.05 qQUAL  
  3 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                31.58      31.75 qQUAL  
  4 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA                 32.14      31.94 qQUAL  
  5 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA                32.25      32.24 qQUAL  
  6 Rogers, Finn F            11 RA-CC                  33.26      32.87 qQUAL  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.79  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:10.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:03.41    1:02.64 QUAL   
                  30.49     1:02.64 (32.15)                                        
  2 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              1:06.81    1:06.33 QUAL   
                  31.93     1:06.33 (34.40)                                        
  3 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              1:09.54    1:07.56 QUAL   
                  32.90     1:07.56 (34.66)                                        
  4 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              1:09.45    1:08.03 QUAL   
                  33.01     1:08.03 (35.02)                                        
  5 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               1:08.90    1:08.13 QUAL   
                  33.48     1:08.13 (34.65)                                        
  6 Rogers, Finn F            11 RA-CC                1:10.19    1:11.41        
                  34.92     1:11.41 (36.49)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.79  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:10.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:03.63    1:03.41 qQUAL  
                  30.88     1:03.41 (32.53)                                        
  2 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              1:05.62    1:06.81 qQUAL  
                  32.12     1:06.81 (34.69)                                        
  3 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               1:08.76    1:08.90 qQUAL  
                  33.97     1:08.90 (34.93)                                        
  4 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              1:09.30    1:09.45 qQUAL  
                  33.52     1:09.45 (35.93)                                        
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              1:08.36    1:09.54 qQUAL  
                  33.46     1:09.54 (36.08)                                        
  6 Rogers, Finn F            11 RA-CC                1:09.32    1:10.19 qQUAL  
                  34.06     1:10.19 (36.13)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:32.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:32.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gray, Oliver J            11 GSC-CA               2:25.28    2:23.27 QUAL   
                  34.22     1:10.64 (36.42)     1:47.42 (36.78)     2:23.27 (35.85)
  2 Rogers, Finn F            11 RA-CC                2:27.11    2:24.66 QUAL   
                  34.44     1:10.18 (35.74)     1:48.10 (37.92)     2:24.66 (36.56)
  3 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              2:27.55    2:27.41 QUAL   
                  34.04     1:11.76 (37.72)     1:50.03 (38.27)     2:27.41 (37.38)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:32.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:32.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gray, Oliver J            11 GSC-CA               2:27.36    2:25.28 qQUAL  
                  34.26     1:11.43 (37.17)     1:49.05 (37.62)     2:25.28 (36.23)
  2 Rogers, Finn F            11 RA-CC                2:24.49    2:27.11 qQUAL  
                  34.06     1:11.78 (37.72)     1:49.89 (38.11)     2:27.11 (37.22)
  3 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              2:32.69    2:27.55 qQUAL  
                  34.91     1:12.37 (37.46)     1:50.51 (38.14)     2:27.55 (37.04)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  37.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA                32.55      31.57 QUAL   
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                32.71      32.03 QUAL   
  3 Hill, Troy W              11 MVN-CA                 34.14      33.65 QUAL   
  4 Gray, Oliver J            11 GSC-CA                 36.49      37.12        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  37.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA                31.43      32.55 qQUAL  
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                32.35      32.71 qQUAL  
  3 Hill, Troy W              11 MVN-CA                 34.10      34.14 qQUAL  
  4 Gray, Oliver J            11 GSC-CA                 37.46      36.49 qQUAL  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.99  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:19.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              1:10.97    1:09.37 QUAL   
                  32.62     1:09.37 (36.75)                                        
  2 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              1:15.14    1:11.91 QUAL   
                  34.02     1:11.91 (37.89)                                        
  3 Hill, Troy W              11 MVN-CA               1:16.26    1:12.08 QUAL   
                  33.98     1:12.08 (38.10)                                        
  4 Wang, Max                 11 BREA-CA              1:14.75    1:15.24 QUAL   
                  35.61     1:15.24 (39.63)                                        
  5 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              1:22.38    1:20.53        
                  38.16     1:20.53 (42.37)                                        
  6 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              1:25.36    1:24.00        
                  40.87     1:24.00 (43.13)                                        
  7 Rogers, Finn F            11 RA-CC                1:29.27    1:29.15        
                  41.63     1:29.15 (47.52)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.99  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:19.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              1:08.66    1:10.97 qQUAL  
                  33.71     1:10.97 (37.26)                                        
  2 Wang, Max                 11 BREA-CA              1:14.16    1:14.75 qQUAL  
                  35.46     1:14.75 (39.29)                                        
  3 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              1:15.77    1:15.14 qQUAL  
                  35.60     1:15.14 (39.54)                                        
  4 Hill, Troy W              11 MVN-CA               1:12.63    1:16.26 qQUAL  
                  35.90     1:16.26 (40.36)                                        
  5 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              1:21.23    1:22.38 q      
                  38.79     1:22.38 (43.59)                                        
  6 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              1:24.93    1:25.36 q      
                  41.70     1:25.36 (43.66)                                        
  7 Rogers, Finn F            11 RA-CC                1:31.75    1:29.27 q      
                  41.63     1:29.27 (47.64)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:51.99  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:51.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              2:40.91    2:35.74 QUAL   
                  34.99     1:13.73 (38.74)     1:54.80 (41.07)     2:35.74 (40.94)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:51.99  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:51.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              2:37.96    2:40.91 qQUAL  
                  35.40     1:15.85 (40.45)     1:59.40 (43.55)     2:40.91 (41.51)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.79  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  31.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                27.54      26.96 QUAL   
  2 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 28.12      27.12 QUAL   
  3 Wang, Max                 11 BREA-CA                28.06      28.38 QUAL   
  4 Hill, Troy W              11 MVN-CA                 29.22      28.80 QUAL   
  5 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA                29.76      28.95 QUAL   
  6 Lee, Nicholas J           11 LASC-CA                29.95      28.98 QUAL   
  7 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA                30.11      29.11 QUAL   
  8 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                29.63      30.14 QUAL   
  9 Lin, Arthur               11 BREA-CA                30.41      30.70 QUAL   
 10 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA                 31.07      31.23 QUAL   
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.79  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  31.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA                27.35      27.54 qQUAL  
  2 Wang, Max                 11 BREA-CA                28.59      28.06 qQUAL  
  3 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 28.40      28.12 qQUAL  
  4 Hill, Troy W              11 MVN-CA                 29.25      29.22 qQUAL  
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA                30.20      29.63 qQUAL  
  6 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA                28.91      29.76 qQUAL  
  7 Lee, Nicholas J           11 LASC-CA                30.36      29.95 qQUAL  
  8 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA                31.00      30.11 qQUAL  
  9 Lin, Arthur               11 BREA-CA                30.78      30.41 qQUAL  
 10 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA                 31.58      31.07 qQUAL  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA                33.07      31.18 QUAL   
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:11.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              1:00.43    1:00.04 QUAL   
                  27.73     1:00.04 (32.31)                                        
  2 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:02.35    1:01.42 QUAL   
                  27.90     1:01.42 (33.52)                                        
  3 Hill, Troy W              11 MVN-CA               1:06.40    1:04.67 QUAL   
                  30.18     1:04.67 (34.49)                                        
  4 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              1:06.50    1:05.67 QUAL   
                  30.52     1:05.67 (35.15)                                        
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              1:08.26    1:07.48 QUAL   
                  31.38     1:07.48 (36.10)                                        
  6 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               1:11.23    1:10.34 QUAL   
                  33.53     1:10.34 (36.81)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:11.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              1:01.11    1:00.43 qQUAL  
                  27.89     1:00.43 (32.54)                                        
  2 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:03.48    1:02.35 qQUAL  
                  29.66     1:02.35 (32.69)                                        
  3 Hill, Troy W              11 MVN-CA               1:05.02    1:06.40 qQUAL  
                  31.21     1:06.40 (35.19)                                        
  4 Veeravatnam, Aneesh       11 CSSC-CA              1:03.90    1:06.50 qQUAL  
                  31.55     1:06.50 (34.95)                                        
  5 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              1:07.87    1:08.26 qQUAL  
                  31.38     1:08.26 (36.88)                                        
  6 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               1:10.20    1:11.23 q      
                  33.57     1:11.23 (37.66)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:36.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              2:15.55    2:15.86 QUAL   
                  28.96     1:03.74 (34.78)     1:40.48 (36.74)     2:15.86 (35.38)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.09  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:36.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              2:16.73    2:15.55 qQUAL  
                  29.08     1:02.96 (33.88)     1:39.06 (36.10)     2:15.55 (36.49)
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:11.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:11.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              1:04.89    1:03.53 QUAL   
                  28.93     1:03.53 (34.60)                                        
  2 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              1:06.99    1:04.46 QUAL   
                  30.38     1:04.46 (34.08)                                        
  3 Hill, Troy W              11 MVN-CA               1:07.44    1:05.06 QUAL   
                  30.58     1:05.06 (34.48)                                        
  4 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               1:10.48    1:08.92 QUAL   
                  31.43     1:08.92 (37.49)                                        
  5 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              1:12.31    1:11.94        
                  33.48     1:11.94 (38.46)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:11.59  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Ian                  11 AZOT-CA              1:04.85    1:04.89 qQUAL  
                  30.09     1:04.89 (34.80)                                        
  2 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              1:06.31    1:06.99 qQUAL  
                  31.70     1:06.99 (35.29)                                        
  3 Hill, Troy W              11 MVN-CA               1:07.87    1:07.44 qQUAL  
                  32.38     1:07.44 (35.06)                                        
  4 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               1:11.67    1:10.48 qQUAL  
                  32.83     1:10.48 (37.65)                                        
  5 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              1:11.69    1:12.31 q      
                  33.85     1:12.31 (38.46)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:34.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:34.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               2:17.79    2:19.23 QUAL   
                  28.14     1:01.29 (33.15)     1:44.83 (43.54)     2:19.23 (34.40)
  2 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              2:27.14    2:26.70 QUAL   
                  32.44     1:12.56 (40.12)     1:53.93 (41.37)     2:26.70 (32.77)
  3 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              2:31.26    2:27.15 QUAL   
                  31.40     1:09.51 (38.11)     1:54.57 (45.06)     2:27.15 (32.58)
  4 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               2:30.35    2:28.06 QUAL   
                  32.93     1:09.83 (36.90)     1:54.14 (44.31)     2:28.06 (33.92)
  5 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              2:35.88    2:30.45 QUAL   
                  32.81     1:11.78 (38.97)     1:56.54 (44.76)     2:30.45 (33.91)
  6 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              2:33.41    2:31.69 QUAL   
                  32.77     1:11.95 (39.18)     1:58.70 (46.75)     2:31.69 (32.99)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:34.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  2:34.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               2:30.00    2:17.79 qQUAL  
                  28.83     1:02.54 (33.71)     1:44.87 (42.33)     2:17.79 (32.92)
  2 Santoso, Gavin J          11 ROSE-CA              2:24.93    2:27.14 qQUAL  
                  31.41     1:11.43 (40.02)     1:53.51 (42.08)     2:27.14 (33.63)
  3 Aceves, Apollo A          11 MVN-CA               2:31.00    2:30.35 qQUAL  
                  32.79     1:11.07 (38.28)     1:56.02 (44.95)     2:30.35 (34.33)
  4 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              2:27.49    2:31.26 qQUAL  
                  33.01     1:10.56 (37.55)     1:57.70 (47.14)     2:31.26 (33.56)
  5 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              2:39.00    2:33.41 qQUAL  
                  32.54     1:10.74 (38.20)     1:58.22 (47.48)     2:33.41 (35.19)
  6 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              2:35.55    2:35.88 q      
                  34.22     1:14.53 (40.31)     2:00.30 (45.77)     2:35.88 (35.58)
 
Boys 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
        5:27.89  11 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 11:  5:27.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA              5:20.48    5:10.89 QUAL   
                  32.49     1:12.14 (39.65)     1:51.26 (39.12)     2:29.43 (38.17)
        3:16.05 (46.62)     4:02.79 (46.74)     4:37.57 (34.78)     5:10.89 (33.32)
  2 Theoret, Nathan           11 AZOT-CA              5:22.47    5:11.08 QUAL   
                  31.83     1:09.75 (37.92)     1:50.54 (40.79)     2:30.47 (39.93)
        3:16.61 (46.14)     4:03.27 (46.66)     4:37.92 (34.65)     5:11.08 (33.16)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.59  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  25.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  24.50      24.21 QUAL   
  2 Liu, Ray T                12 ROSE-CA                24.67      24.60 QUAL   
  3 Dang, Caden V             12 RAQ-SI                 25.58      25.18 QUAL   
  4 Kim, Matthew D            12 MVN-CA                 25.84      25.85        
  5 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA                26.39      26.24        
  6 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA                26.65      26.35        
  7 Samuels, Jack J           12 MVN-CA                 26.81      26.69        
  8 Eckel, Ken I              12 RSD-SI                 27.00      26.92        
  9 Marr, Max P               12 RAD-MA                 26.88      26.93        
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.59  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  25.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  24.10      24.50 qQUAL  
  2 Liu, Ray T                12 ROSE-CA                24.62      24.67 qQUAL  
  3 Dang, Caden V             12 RAQ-SI                 25.21      25.58 qQUAL  
  4 Kim, Matthew D            12 MVN-CA                 26.19      25.84 q      
  5 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA                25.89      26.39 q      
  6 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA                26.31      26.65 q      
  7 Samuels, Jack J           12 MVN-CA                 26.91      26.81 q      
  8 Marr, Max P               12 RAD-MA                 26.54      26.88 q      
  9 Eckel, Ken I              12 RSD-SI                 27.02      27.00 q      
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  55.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  53.54      52.15 QUAL   
                  25.33       52.15 (26.82)                                        
  1 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                53.42      52.15 QUAL   
                  25.11       52.15 (27.04)                                        
  3 Liu, Ray T                12 ROSE-CA                53.89      52.55 QUAL   
                  25.65       52.55 (26.90)                                        
  4 McKee, Lucas S            12 GSC-CA                 53.85      53.83 QUAL   
                  26.29       53.83 (27.54)                                        
  5 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA                56.70      56.61        
                  27.33       56.61 (29.28)                                        
  6 Samuels, Jack J           12 MVN-CA                 58.06      57.13        
                  27.51       57.13 (29.62)                                        
  7 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA                57.34      57.27        
                  27.54       57.27 (29.73)                                        
  8 Raine, Owen M             12 MVN-CA               1:00.37      58.84        
                  28.13       58.84 (30.71)                                        
  9 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA                59.65      59.54        
                  28.53       59.54 (31.01)                                        
 -- Hickman, Talan I          12 RA-CC                  56.37         DQ        
                  26.46          DQ (29.12)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  55.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                52.66      53.42 qQUAL  
                  25.77       53.42 (27.65)                                        
  2 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  53.27      53.54 qQUAL  
                  25.69       53.54 (27.85)                                        
  3 McKee, Lucas S            12 GSC-CA                 54.78      53.85 qQUAL  
                  26.27       53.85 (27.58)                                        
  4 Liu, Ray T                12 ROSE-CA                53.17      53.89 qQUAL  
                  26.18       53.89 (27.71)                                        
  5 Hickman, Talan I          12 RA-CC                  54.41      56.37 q      
                  26.65       56.37 (29.72)                                        
  6 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA                55.59      56.70 q      
                  27.49       56.70 (29.21)                                        
  7 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA                57.29      57.34 q      
                  27.33       57.34 (30.01)                                        
  8 Samuels, Jack J           12 MVN-CA                 58.75      58.06 q      
                  28.11       58.06 (29.95)                                        
  9 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA                58.20      59.65 q      
                  28.41       59.65 (31.24)                                        
 10 Raine, Owen M             12 MVN-CA               1:00.00    1:00.37 q      
                  28.69     1:00.37 (31.68)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.39  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:02.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                1:56.25    1:53.09 QUAL   
                  26.18       55.02 (28.84)     1:24.12 (29.10)     1:53.09 (28.97)
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              1:55.92    1:53.91 QUAL   
                  25.84       54.99 (29.15)     1:25.15 (30.16)     1:53.91 (28.76)
  3 McKee, Lucas S            12 GSC-CA               1:57.96    1:55.43 QUAL   
                  26.66       56.22 (29.56)     1:26.48 (30.26)     1:55.43 (28.95)
  4 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:59.71    1:55.83 QUAL   
                  26.82       56.45 (29.63)     1:26.80 (30.35)     1:55.83 (29.03)
  5 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               1:58.86    1:56.85 QUAL   
                  27.41       57.22 (29.81)     1:27.31 (30.09)     1:56.85 (29.54)
  6 Hickman, Talan I          12 RA-CC                1:57.03    1:57.50 QUAL   
                  26.62       56.18 (29.56)     1:26.92 (30.74)     1:57.50 (30.58)
  7 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              1:58.61    2:00.09 QUAL   
                  27.44       57.50 (30.06)     1:28.90 (31.40)     2:00.09 (31.19)
  8 Samuels, Jack J           12 MVN-CA               2:06.97    2:03.10        
                  28.32       59.83 (31.51)     1:31.81 (31.98)     2:03.10 (31.29)
  9 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              2:06.94    2:03.75        
                  29.26     1:01.37 (32.11)     1:33.16 (31.79)     2:03.75 (30.59)
 10 Raine, Owen M             12 MVN-CA               2:09.94    2:06.14        
                  29.25     1:01.50 (32.25)     1:34.43 (32.93)     2:06.14 (31.71)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.39  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:02.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              1:52.92    1:55.92 qQUAL  
                  26.20       55.41 (29.21)     1:25.90 (30.49)     1:55.92 (30.02)
  2 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                1:53.92    1:56.25 qQUAL  
                  26.56       56.92 (30.36)     1:26.71 (29.79)     1:56.25 (29.54)
  3 Hickman, Talan I          12 RA-CC                1:59.62    1:57.03 qQUAL  
                  26.91       56.65 (29.74)     1:27.78 (31.13)     1:57.03 (29.25)
  4 McKee, Lucas S            12 GSC-CA               1:59.59    1:57.96 qQUAL  
                  26.98       57.61 (30.63)     1:28.56 (30.95)     1:57.96 (29.40)
  5 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              1:58.51    1:58.61 qQUAL  
                  27.30       57.27 (29.97)     1:28.06 (30.79)     1:58.61 (30.55)
  6 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               1:57.96    1:58.86 qQUAL  
                  27.68       58.32 (30.64)     1:29.29 (30.97)     1:58.86 (29.57)
  7 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:58.45    1:59.71 qQUAL  
                  27.62       58.21 (30.59)     1:29.68 (31.47)     1:59.71 (30.03)
  8 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              2:05.54    2:06.94 q      
                  29.05     1:01.47 (32.42)     1:35.18 (33.71)     2:06.94 (31.76)
  9 Samuels, Jack J           12 MVN-CA               2:03.25    2:06.97 q      
                  28.85     1:01.69 (32.84)     1:35.79 (34.10)     2:06.97 (31.18)
 10 Raine, Owen M             12 MVN-CA               2:07.15    2:09.94 q      
                  29.97     1:03.66 (33.69)     1:37.26 (33.60)     2:09.94 (32.68)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              2:08.53    2:12.72        
                  29.91     1:04.49 (34.58)     1:39.77 (35.28)     2:12.72 (32.95)
 
Boys 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:27.89  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  5:27.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              5:03.63    5:06.30 QUAL   
                  27.19       56.83 (29.64)     1:28.08 (31.25)     1:59.49 (31.41)
        2:31.21 (31.72)     3:02.73 (31.52)     3:33.93 (31.20)     4:05.57 (31.64)
        4:36.55 (30.98)     5:06.30 (29.75)                                        
  2 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               5:12.23    5:09.19 QUAL   
                  27.62       57.96 (30.34)     1:28.97 (31.01)     2:00.16 (31.19)
        2:31.95 (31.79)     3:03.31 (31.36)     3:34.94 (31.63)     4:07.00 (32.06)
        4:38.78 (31.78)     5:09.19 (30.41)                                        
  3 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              5:15.51    5:09.56 QUAL   
                  28.14       58.78 (30.64)     1:30.11 (31.33)     2:01.80 (31.69)
        2:33.04 (31.24)     3:04.28 (31.24)     3:35.88 (31.60)     4:07.50 (31.62)
        4:38.81 (31.31)     5:09.56 (30.75)                                        
  4 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              5:22.79    5:17.41 QUAL   
                  28.06       59.41 (31.35)                                        
            2:35.96 ( )                             3:41.80 ( )   5:17.41 (1:35.61)
  5 Samuels, Jack J           12 MVN-CA               5:27.23    5:21.36 QUAL   
                  28.88     1:00.10 (31.22)     1:32.44 (32.34)     2:05.43 (32.99)
        2:38.42 (32.99)     3:11.33 (32.91)     3:44.15 (32.82)     4:17.35 (33.20)
        4:49.81 (32.46)     5:21.36 (31.55)                                        
  6 Raine, Owen M             12 MVN-CA               5:27.51    5:34.33        
                  29.45     1:02.34 (32.89)     1:36.32 (33.98)     2:10.78 (34.46)
        2:45.11 (34.33)     3:19.91 (34.80)     3:54.14 (34.23)     4:28.24 (34.10)
        5:01.82 (33.58)     5:34.33 (32.51)                                        
 
Boys 12 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:25.59  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  11:25.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI               11:00.80   10:30.44 QUAL   
                  27.91       58.95 (31.04)     1:31.31 (32.36)     2:03.96 (32.65)
        2:35.65 (31.69)     3:06.86 (31.21)     3:38.57 (31.71)     4:10.48 (31.91)
        4:42.74 (32.26)     5:14.09 (31.35)     5:45.90 (31.81)     6:18.09 (32.19)
        6:49.96 (31.87)     7:21.90 (31.94)                             8:25.03 ( )
        8:57.07 (32.04)     9:28.51 (31.44)    10:00.18 (31.67)    10:30.44 (30.26)
  2 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA             10:51.03   10:39.14 QUAL   
                  28.86       59.86 (31.00)     1:31.48 (31.62)     2:03.73 (32.25)
        2:35.71 (31.98)     3:08.06 (32.35)     3:40.15 (32.09)     4:12.54 (32.39)
        4:44.90 (32.36)     5:17.49 (32.59)     5:50.09 (32.60)     6:22.51 (32.42)
        6:54.91 (32.40)     7:27.68 (32.77)     7:59.39 (31.71)     8:31.76 (32.37)
        9:03.61 (31.85)     9:35.86 (32.25)    10:08.07 (32.21)    10:39.14 (31.07)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.39  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  29.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA                28.54      28.25 QUAL   
  2 Dang, Caden V             12 RAQ-SI                 28.60      28.45 QUAL   
  3 Marr, Max P               12 RAD-MA                 29.19      28.56 QUAL   
  4 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                28.88      28.74 QUAL   
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.39  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  29.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA                28.34      28.54 qQUAL  
  2 Dang, Caden V             12 RAQ-SI                 28.62      28.60 qQUAL  
  3 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                29.05      28.88 qQUAL  
  4 Marr, Max P               12 RAD-MA                 28.85      29.19 qQUAL  
 -- Tagliola, Roman M         12 UN-PC                  30.88         NS        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:02.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:02.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  58.09      57.51 QUAL   
                  27.91       57.51 (29.60)                                        
  2 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               1:02.05    1:00.19 QUAL   
                  29.04     1:00.19 (31.15)                                        
  3 Marr, Max P               12 RAD-MA               1:02.15    1:02.75 QUAL   
                  30.21     1:02.75 (32.54)                                        
  4 McKee, Lucas S            12 GSC-CA               1:04.84    1:03.40        
                  31.45     1:03.40 (31.95)                                        
  5 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              1:05.44    1:05.37        
                  31.85     1:05.37 (33.52)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:02.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:02.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  57.20      58.09 qQUAL  
                  28.21       58.09 (29.88)                                        
  2 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:01.38    1:00.05 qQUAL  
                  29.24     1:00.05 (30.81)                                        
  3 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               1:01.87    1:02.05 qQUAL  
                  30.11     1:02.05 (31.94)                                        
  4 Marr, Max P               12 RAD-MA               1:02.66    1:02.15 qQUAL  
                  30.18     1:02.15 (31.97)                                        
  5 McKee, Lucas S            12 GSC-CA               1:04.21    1:04.84 q      
                  31.96     1:04.84 (32.88)                                        
  6 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              1:04.97    1:05.44 q      
                  31.61     1:05.44 (33.83)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:15.69  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:15.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               2:12.17    2:10.16 QUAL   
                  29.60     1:02.46 (32.86)     1:36.42 (33.96)     2:10.16 (33.74)
  2 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              2:14.26    2:13.00 QUAL   
                  30.72     1:04.78 (34.06)     1:39.11 (34.33)     2:13.00 (33.89)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:15.69  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:15.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               2:13.97    2:12.17 qQUAL  
                  30.27     1:03.60 (33.33)     1:37.90 (34.30)     2:12.17 (34.27)
  2 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              2:15.34    2:14.26 qQUAL  
                  31.70     1:06.48 (34.78)     1:41.13 (34.65)     2:14.26 (33.13)
 -- Marr, Max P               12 RAD-MA               2:27.93         DQ        
                  30.93     1:06.23 (35.30)     1:43.25 (37.02)          DQ (36.33)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  32.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cao, Dan C                12 FAC-CA                 31.10      30.53 QUAL   
  2 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA                31.09      30.75 QUAL   
  3 Kim, Matthew D            12 MVN-CA                 32.13      31.42 QUAL   
  4 Tagliola, Roman M         12 UN-PC                  32.03      32.03 QUAL   
  5 Eckel, Ken I              12 RSD-SI                 32.89      32.04 QUAL   
  6 Liu, Ray T                12 ROSE-CA                33.52      32.70 QUAL   
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  32.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA                31.06      31.09 qQUAL  
  2 Cao, Dan C                12 FAC-CA                 30.59      31.10 qQUAL  
  3 Tagliola, Roman M         12 UN-PC                  31.92      32.03 qQUAL  
  4 Kim, Matthew D            12 MVN-CA                 31.22      32.13 qQUAL  
  5 Eckel, Ken I              12 RSD-SI                 31.11      32.89 q      
  6 Liu, Ray T                12 ROSE-CA                33.28      33.52 q      
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.29  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:11.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cao, Dan C                12 FAC-CA               1:08.33    1:05.33 QUAL   
                  30.63     1:05.33 (34.70)                                        
  2 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               1:09.80    1:06.33 QUAL   
                  31.85     1:06.33 (34.48)                                        
  3 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:08.69    1:06.89 QUAL   
                  32.05     1:06.89 (34.84)                                        
  4 Eckel, Ken I              12 RSD-SI               1:08.86    1:07.76 QUAL   
                  32.17     1:07.76 (35.59)                                        
  5 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:10.47    1:11.76        
                  33.82     1:11.76 (37.94)                                        
  6 Samuels, Jack J           12 MVN-CA               1:13.74    1:12.50        
                  34.24     1:12.50 (38.26)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.29  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:11.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cao, Dan C                12 FAC-CA               1:07.25    1:08.33 qQUAL  
                  32.29     1:08.33 (36.04)                                        
  2 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:06.77    1:08.69 qQUAL  
                  33.06     1:08.69 (35.63)                                        
  3 Eckel, Ken I              12 RSD-SI               1:07.31    1:08.86 qQUAL  
                  32.75     1:08.86 (36.11)                                        
  4 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               1:06.97    1:09.80 qQUAL  
                  33.09     1:09.80 (36.71)                                        
  5 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              1:09.26    1:10.47 qQUAL  
                  33.03     1:10.47 (37.44)                                        
  6 Samuels, Jack J           12 MVN-CA               1:12.63    1:13.74 q      
                  34.90     1:13.74 (38.84)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:33.19  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:33.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               2:29.23    2:22.39 QUAL   
                  32.63     1:08.41 (35.78)     1:44.93 (36.52)     2:22.39 (37.46)
  2 Cao, Dan C                12 FAC-CA               2:25.63    2:24.90 QUAL   
                  31.61     1:08.03 (36.42)     1:45.64 (37.61)     2:24.90 (39.26)
  3 Eckel, Ken I              12 RSD-SI               2:29.15    2:25.19 QUAL   
                  33.05     1:09.82 (36.77)     1:47.81 (37.99)     2:25.19 (37.38)
  4 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              2:35.24    2:30.72 QUAL   
                  34.09     1:13.23 (39.14)     1:53.79 (40.56)     2:30.72 (36.93)
  5 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              2:44.70    2:41.10        
                  34.07     1:16.19 (42.12)     1:59.41 (43.22)     2:41.10 (41.69)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:33.19  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:33.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cao, Dan C                12 FAC-CA               2:27.52    2:25.63 qQUAL  
                  32.36     1:08.91 (36.55)     1:47.10 (38.19)     2:25.63 (38.53)
  2 Eckel, Ken I              12 RSD-SI               2:32.20    2:29.15 qQUAL  
                  33.97     1:11.98 (38.01)     1:50.80 (38.82)     2:29.15 (38.35)
  3 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               2:27.74    2:29.23 qQUAL  
                  33.15     1:10.70 (37.55)     1:50.12 (39.42)     2:29.23 (39.11)
  4 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              2:32.51    2:35.24 q      
                  35.01     1:14.68 (39.67)     1:56.42 (41.74)     2:35.24 (38.82)
  5 Mertzel, Aiden            12 VISN-CA              2:45.17    2:44.70 q      
                  34.98     1:18.00 (43.02)     2:03.93 (45.93)     2:44.70 (40.77)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.19  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  28.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  25.26      25.26 QUAL   
  2 Hickman, Talan I          12 RA-CC                  26.77      26.24 QUAL   
  3 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                26.73      26.75 QUAL   
  4 Liu, Ray T                12 ROSE-CA                26.84      26.88 QUAL   
  5 Olivas, Landynn A         12 IVDA-SI                27.16      27.25 QUAL   
  6 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA                28.25      27.83 QUAL   
  7 Raine, Owen M             12 MVN-CA                 29.74      29.26        
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.19  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  28.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  25.54      25.26 qQUAL  
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                27.73      26.73 qQUAL  
  3 Hickman, Talan I          12 RA-CC                  26.76      26.77 qQUAL  
  4 Liu, Ray T                12 ROSE-CA                27.87      26.84 qQUAL  
  5 Olivas, Landynn A         12 IVDA-SI                27.47      27.16 qQUAL  
  6 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA                27.81      28.25 q      
  7 Raine, Owen M             12 MVN-CA                 29.63      29.74 q      
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:02.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  56.18      55.60 QUAL   
                  26.03       55.60 (29.57)                                        
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                59.21      57.64 QUAL   
                  26.93       57.64 (30.71)                                        
  3 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:03.50      59.70 QUAL   
                  28.36       59.70 (31.34)                                        
  4 Hickman, Talan I          12 RA-CC                1:02.22    1:00.66 QUAL   
                  27.36     1:00.66 (33.30)                                        
  5 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA              1:03.29    1:01.76 QUAL   
                  28.62     1:01.76 (33.14)                                        
  6 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               1:03.26    1:01.84 QUAL   
                  29.05     1:01.84 (32.79)                                        
  7 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              1:04.82    1:03.96        
                  30.63     1:03.96 (33.33)                                        
  8 Raine, Owen M             12 MVN-CA               1:07.10    1:04.94        
                  30.33     1:04.94 (34.61)                                        
  9 Marr, Max P               12 RAD-MA               1:05.05    1:05.05        
                  29.85     1:05.05 (35.20)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:02.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                  55.73      56.18 qQUAL  
                  26.38       56.18 (29.80)                                        
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                59.19      59.21 qQUAL  
                  28.10       59.21 (31.11)                                        
  3 Hickman, Talan I          12 RA-CC                1:00.47    1:02.22 qQUAL  
                  28.72     1:02.22 (33.50)                                        
  4 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               1:02.07    1:03.26 q      
                  29.35     1:03.26 (33.91)                                        
  5 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA              1:01.36    1:03.29 q      
                  29.54     1:03.29 (33.75)                                        
  6 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:03.17    1:03.50 q      
                  29.84     1:03.50 (33.66)                                        
  7 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              1:02.94    1:04.82 q      
                  31.25     1:04.82 (33.57)                                        
  8 Marr, Max P               12 RAD-MA               1:03.63    1:05.05 q      
                  30.04     1:05.05 (35.01)                                        
  9 Raine, Owen M             12 MVN-CA               1:04.29    1:07.10 q      
                  31.45     1:07.10 (35.65)                                        
 -- Olivas, Landynn A         12 IVDA-SI                59.64         DQ        
                  27.57          DQ (31.21)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:18.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:18.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                2:07.30    2:04.29 QUAL   
                  27.95       59.90 (31.95)     1:32.45 (32.55)     2:04.29 (31.84)
  2 Olivas, Landynn A         12 IVDA-SI              2:10.48    2:11.21 QUAL   
                  27.52       58.92 (31.40)     1:32.67 (33.75)     2:11.21 (38.54)
  3 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA              2:25.58    2:24.77        
                  30.99     1:07.28 (36.29)     1:45.88 (38.60)     2:24.77 (38.89)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:18.79  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:18.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                2:03.65    2:07.30 qQUAL  
                  29.48     1:02.55 (33.07)     1:35.17 (32.62)     2:07.30 (32.13)
  2 Olivas, Landynn A         12 IVDA-SI              2:17.29    2:10.48 qQUAL  
                  29.02     1:02.42 (33.40)     1:35.32 (32.90)     2:10.48 (35.16)
  3 Cervantes, Ryan A         12 ROSE-CA              2:33.77    2:25.58 q      
                  30.91     1:07.09 (36.18)     1:45.38 (38.29)     2:25.58 (40.20)
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:03.29  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:03.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              1:01.38      59.21 QUAL   
                  27.37       59.21 (31.84)                                        
  2 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:05.94      59.51 QUAL   
                  28.31       59.51 (31.20)                                        
  3 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:03.57    1:00.53 QUAL   
                  28.03     1:00.53 (32.50)                                        
  4 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               1:01.60    1:01.66 QUAL   
                  27.76     1:01.66 (33.90)                                        
  5 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               1:03.79    1:01.87 QUAL   
                  29.73     1:01.87 (32.14)                                        
  6 Olivas, Landynn A         12 IVDA-SI              1:02.63    1:02.23 QUAL   
                  27.94     1:02.23 (34.29)                                        
  7 McKee, Lucas S            12 GSC-CA               1:03.99    1:03.13 QUAL   
                  29.59     1:03.13 (33.54)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:03.29  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  1:03.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              1:00.35    1:01.38 qQUAL  
                  28.47     1:01.38 (32.91)                                        
  2 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               1:01.71    1:01.60 qQUAL  
                  27.69     1:01.60 (33.91)                                        
  3 Olivas, Landynn A         12 IVDA-SI              1:03.13    1:02.63 qQUAL  
                  28.22     1:02.63 (34.41)                                        
  4 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              1:01.50    1:03.57 q      
                  30.32     1:03.57 (33.25)                                        
  5 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               1:04.02    1:03.79 q      
                  30.56     1:03.79 (33.23)                                        
  6 McKee, Lucas S            12 GSC-CA               1:03.70    1:03.99 q      
                  30.49     1:03.99 (33.50)                                        
  7 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              1:00.97    1:05.94 q      
                  30.97     1:05.94 (34.97)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:17.49  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:17.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                2:08.22    2:05.22 QUAL   
                  27.07       58.74 (31.67)     1:35.77 (37.03)     2:05.22 (29.45)
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              2:12.04    2:08.47 QUAL   
                  27.75     1:00.71 (32.96)     1:39.14 (38.43)     2:08.47 (29.33)
  3 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              2:14.74    2:10.72 QUAL   
                  28.22     1:02.92 (34.70)     1:41.70 (38.78)     2:10.72 (29.02)
  4 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               2:14.13    2:11.57 QUAL   
                  29.50     1:03.46 (33.96)     1:41.64 (38.18)     2:11.57 (29.93)
  5 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              2:16.97    2:12.02 QUAL   
                  29.50     1:02.52 (33.02)     1:42.19 (39.67)     2:12.02 (29.83)
  6 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               2:14.29    2:13.55 QUAL   
                  28.44     1:01.79 (33.35)     1:42.47 (40.68)     2:13.55 (31.08)
  7 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              2:18.00    2:16.71 QUAL   
                  30.81     1:04.59 (33.78)     1:46.35 (41.76)     2:16.71 (30.36)
  8 Eckel, Ken I              12 RSD-SI               2:21.82    2:18.50        
                  32.64     1:07.90 (35.26)     1:46.76 (38.86)     2:18.50 (31.74)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:17.49  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  2:17.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                2:04.42    2:08.22 qQUAL  
                  27.33       59.95 (32.62)     1:37.97 (38.02)     2:08.22 (30.25)
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              2:09.10    2:12.04 qQUAL  
                  28.37     1:01.88 (33.51)     1:42.54 (40.66)     2:12.04 (29.50)
  3 Kim, Matthew D            12 MVN-CA               2:13.34    2:14.13 qQUAL  
                  30.27     1:06.50 (36.23)     1:44.11 (37.61)     2:14.13 (30.02)
  4 Dang, Caden V             12 RAQ-SI               2:15.56    2:14.29 qQUAL  
                  28.15     1:02.14 (33.99)     1:42.80 (40.66)     2:14.29 (31.49)
  5 Liu, Ray T                12 ROSE-CA              2:14.17    2:14.74 qQUAL  
                  29.12     1:04.54 (35.42)     1:44.56 (40.02)     2:14.74 (30.18)
  6 Devis, Kenneth Christian  12 ROSE-CA              2:14.39    2:16.97 qQUAL  
                  30.52     1:05.25 (34.73)     1:44.69 (39.44)     2:16.97 (32.28)
  7 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              2:16.34    2:18.00 q      
                  30.50     1:05.70 (35.20)     1:46.64 (40.94)     2:18.00 (31.36)
  8 Eckel, Ken I              12 RSD-SI               2:19.35    2:21.82 q      
                  32.68     1:09.48 (36.80)     1:49.27 (39.79)     2:21.82 (32.55)
 
Boys 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
        4:53.19  12 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 12:  4:53.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caswell, Lucas D          12 CW-MI                4:43.69    4:26.19 QUAL   
                  27.92     1:01.37 (33.45)     1:35.67 (34.30)     2:08.53 (32.86)
        2:47.11 (38.58)     3:24.40 (37.29)     3:55.68 (31.28)     4:26.19 (30.51)
  2 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA              4:34.55    4:34.51 QUAL   
                  27.87     1:00.42 (32.55)     1:35.92 (35.50)     2:10.54 (34.62)
        2:51.21 (40.67)     3:32.50 (41.29)     4:04.20 (31.70)     4:34.51 (30.31)
  3 Schwartz, Alex J          12 AZOT-CA              4:49.41    4:47.81 QUAL   
                  30.88     1:06.49 (35.61)     1:43.57 (37.08)     2:19.82 (36.25)
        3:01.02 (41.20)     3:43.26 (42.24)     4:16.04 (32.78)     4:47.81 (31.77)
  4 Olivas, Landynn A         12 IVDA-SI              4:57.92    4:53.60        
                  30.03     1:05.77 (35.74)     1:43.99 (38.22)     2:22.60 (38.61)
        3:04.37 (41.77)     3:45.26 (40.89)     4:19.00 (33.74)     4:53.60 (34.60)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:35.87    1:40.86        
     1) Cervantes, Ryan A 12            2) Liu, Ray T 12                  
     3) Santoso, Gavin J 11             4) Devis, Kenneth Christian C 12  
                  26.46       52.28 (25.82)     1:16.21 (23.93)     1:40.86 (24.65)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:48.32    1:46.05        
     1) Samuels, Jack J 12              2) Hill, Troy W 11                
     3) Raine, Owen M 12                4) Kim, Matthew D 12              
                  27.04       53.57 (26.53)     1:20.18 (26.61)     1:46.05 (25.87)
 
Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        3:47.12    3:44.04        
     1) Devis, Kenneth Christian C 12   2) Cervantes, Ryan A 12           
     3) Santoso, Gavin J 11             4) Liu, Ray T 12                  
                  27.58       56.46 (56.46)     1:24.06 (27.60)     1:54.12 (57.66)
        2:21.73 (27.61)     2:51.95 (57.83)     3:17.04 (25.09)     3:44.04 (52.09)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:51.78    3:52.99        
     1) Samuels, Jack J 12              2) Raine, Owen M 12               
     3) Hill, Troy W 11                 4) Kim, Matthew D 12              
                  28.53       58.76 (58.76)     1:26.71 (27.95)     1:58.39 (59.63)
        2:26.51 (28.12)     2:57.43 (59.04)     3:23.99 (26.56)     3:52.99 (55.56)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:54.80    1:53.09        
     1) Devis, Kenneth Christian C 12   2) Santoso, Gavin J 11            
     3) Cervantes, Ryan A 12            4) Liu, Ray T 12                  
                  28.86     1:00.31 (31.45)     1:28.84 (28.53)     1:53.09 (24.25)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:59.52    2:00.56        
     1) Aceves, Apollo A 11             2) Kim, Matthew D 12              
     3) Hill, Troy W 11                 4) Samuels, Jack J 12             
                  31.82     1:04.86 (33.04)     1:38.96 (34.10)     2:00.56 (21.60)
 
Boys 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        4:04.57    4:08.34        
     1) Devis, Kenneth Christian C 12   2) Santoso, Gavin J 11            
     3) Cervantes, Ryan A 12            4) Liu, Ray T 12                  
                  31.02   1:02.55 (1:02.55)     1:36.26 (33.71)   2:13.06 (1:10.51)
        2:42.17 (29.11)   3:16.35 (1:03.29)     3:41.37 (25.02)     4:08.34 (51.99)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   4:27.11    4:20.53        
     1) Aceves, Apollo A 11             2) Kim, Matthew D 12              
     3) Raine, Owen M 12                4) Samuels, Jack J 12             
                  33.16   1:08.79 (1:08.79)     1:41.68 (32.89)   2:17.97 (1:09.18)
        2:48.53 (30.56)   3:24.06 (1:06.09)     3:50.58 (26.52)     4:20.53 (56.47)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  25.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                22.92      22.66 QUAL   
  2 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI                 23.25      23.41 QUAL   
  3 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 23.59      23.43 QUAL   
  4 Kim, Nathan               13 ROSE-CA                23.76      23.61 QUAL   
  5 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA                 24.23      24.37 QUAL   
  6 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA                24.41      24.39 QUAL   
  7 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA                 24.93      24.71 QUAL   
  8 Koyama, Masato            13 RSD-SI                 25.45      24.93 QUAL   
  9 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA                 25.28      24.96 QUAL   
 10 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA                25.62      25.79        
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  25.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                23.43      22.92 qQUAL  
  2 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI                 23.26      23.25 qQUAL  
  3 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 24.24      23.59 qQUAL  
  4 Kim, Nathan               13 ROSE-CA                23.89      23.76 qQUAL  
  5 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA                 24.64      24.23 qQUAL  
  6 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA                23.95      24.41 qQUAL  
  7 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA                 25.01      24.93 qQUAL  
  8 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA                 26.20      25.28 qQUAL  
  9 Koyama, Masato            13 RSD-SI                 25.20      25.45 qQUAL  
 10 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA                25.98      25.62 qQUAL  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Otero, Marcos             13 SWAT-BD                25.26      25.77        
 12 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA                26.43      26.27        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.99  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  55.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                50.06      49.62 QUAL   
                  23.58       49.62 (26.04)                                        
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 50.80      50.33 QUAL   
                  23.88       50.33 (26.45)                                        
  3 Wang, Ethan               13 LASC-CA                53.55      52.95 QUAL   
                  25.34       52.95 (27.61)                                        
  4 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA                54.44      53.18 QUAL   
                  25.86       53.18 (27.32)                                        
  5 Kim, Nathan               13 ROSE-CA                52.50      53.30 QUAL   
                  25.39       53.30 (27.91)                                        
  6 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA                 55.01      53.56 QUAL   
                  25.65       53.56 (27.91)                                        
  7 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA                 54.69      54.97 QUAL   
                  26.28       54.97 (28.69)                                        
  8 Becker, Blake A           13 RSD-SI                 55.27      55.00 QUAL   
                  27.05       55.00 (27.95)                                        
  9 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA                 54.86      55.13 QUAL   
                  26.35       55.13 (28.78)                                        
 10 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA                54.93      55.32 QUAL   
                  25.79       55.32 (29.53)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.99  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  55.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                50.32      50.06 qQUAL  
                  24.11       50.06 (25.95)                                        
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 52.40      50.80 qQUAL  
                  24.34       50.80 (26.46)                                        
  3 Kim, Nathan               13 ROSE-CA                51.60      52.50 qQUAL  
                  25.09       52.50 (27.41)                                        
  4 Wang, Ethan               13 LASC-CA                52.16      53.55 qQUAL  
                  25.75       53.55 (27.80)                                        
  5 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA                52.83      54.44 qQUAL  
                  25.84       54.44 (28.60)                                        
  6 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA                 55.46      54.69 qQUAL  
                  26.40       54.69 (28.29)                                        
  7 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA                 54.16      54.86 qQUAL  
                  26.46       54.86 (28.40)                                        
  8 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA                57.63      54.93 qQUAL  
                  25.43       54.93 (29.50)                                        
  9 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA                 54.12      55.01 qQUAL  
                  26.24       55.01 (28.77)                                        
 10 Becker, Blake A           13 RSD-SI                 56.94      55.27 qQUAL  
                  27.09       55.27 (28.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Koyama, Masato            13 RSD-SI                 56.53      55.39 QUAL   
                  26.47       55.39 (28.92)                                        
 12 Otero, Marcos             13 SWAT-BD                55.56      57.29        
                  27.00       57.29 (30.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dilao, Diego C            13 MVN-CA                 58.92      58.65        
                  28.37       58.65 (30.28)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:01.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI               1:51.01    1:47.65 QUAL   
                  24.92       52.53 (27.61)     1:20.59 (28.06)     1:47.65 (27.06)
  2 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA               1:54.15    1:51.24 QUAL   
                  25.44       53.53 (28.09)     1:22.59 (29.06)     1:51.24 (28.65)
  3 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:51.88    1:52.40 QUAL   
                  25.21       53.44 (28.23)     1:22.60 (29.16)     1:52.40 (29.80)
  4 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA              1:54.25    1:52.67 QUAL   
                  25.76       54.44 (28.68)     1:24.20 (29.76)     1:52.67 (28.47)
  5 Wang, Ethan               13 LASC-CA              1:54.98    1:54.78 QUAL   
                  26.54       55.71 (29.17)     1:25.16 (29.45)     1:54.78 (29.62)
  6 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               1:58.52    1:56.11 QUAL   
                  26.77       56.48 (29.71)     1:26.59 (30.11)     1:56.11 (29.52)
  7 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              1:59.00    1:56.88 QUAL   
                  27.29       57.62 (30.33)     1:27.78 (30.16)     1:56.88 (29.10)
  8 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               1:58.04    1:59.17 QUAL   
                  27.03       57.26 (30.23)     1:27.51 (30.25)     1:59.17 (31.66)
  9 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              1:55.71    2:00.25 QUAL   
                  26.15       56.27 (30.12)     1:28.37 (32.10)     2:00.25 (31.88)
 10 Becker, Blake A           13 RSD-SI               1:59.44    2:00.30 QUAL   
                  27.82       58.51 (30.69)     1:30.56 (32.05)     2:00.30 (29.74)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:01.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI               1:49.22    1:51.01 qQUAL  
                  25.00       53.90 (28.90)     1:22.95 (29.05)     1:51.01 (28.06)
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:53.69    1:51.88 qQUAL  
                  25.67       54.24 (28.57)     1:23.11 (28.87)     1:51.88 (28.77)
  3 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA               1:51.48    1:54.15 qQUAL  
                  26.16       55.09 (28.93)     1:24.90 (29.81)     1:54.15 (29.25)
  4 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA              1:55.56    1:54.25 qQUAL  
                  27.06       56.39 (29.33)     1:26.17 (29.78)     1:54.25 (28.08)
  5 Wang, Ethan               13 LASC-CA              1:52.59    1:54.98 qQUAL  
                  26.69       55.76 (29.07)     1:25.35 (29.59)     1:54.98 (29.63)
  6 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              1:51.60    1:55.71 qQUAL  
                  26.54       56.95 (30.41)     1:25.64 (28.69)     1:55.71 (30.07)
  7 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               1:57.83    1:58.04 qQUAL  
                  28.09       58.79 (30.70)     1:28.11 (29.32)     1:58.04 (29.93)
  8 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               1:58.49    1:58.52 qQUAL  
                  27.34       57.81 (30.47)     1:28.84 (31.03)     1:58.52 (29.68)
  9 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              1:55.93    1:59.00 qQUAL  
                  27.69       57.75 (30.06)     1:28.86 (31.11)     1:59.00 (30.14)
 10 Becker, Blake A           13 RSD-SI               2:03.99    1:59.44 qQUAL  
                  28.19       58.86 (30.67)     1:30.22 (31.36)     1:59.44 (29.22)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               1:54.38    1:59.77 QUAL   
                  26.79       56.88 (30.09)     1:28.35 (31.47)     1:59.77 (31.42)
 12 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              1:59.39    2:02.86        
                  28.80       59.60 (30.80)     1:31.11 (31.51)     2:02.86 (31.75)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA              2:03.09    2:03.42        
                  27.46       59.75 (32.29)     1:32.30 (32.55)     2:03.42 (31.12)
 14 Dilao, Diego C            13 MVN-CA               2:09.18    2:04.54        
                  28.94     1:00.67 (31.73)     1:33.29 (32.62)     2:04.54 (31.25)
 
Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:27.39  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  5:27.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA               4:54.28    4:54.70 QUAL   
                  25.57       54.19 (28.62)     1:23.68 (29.49)     1:53.39 (29.71)
        2:23.38 (29.99)     2:53.74 (30.36)     3:24.17 (30.43)     3:54.66 (30.49)
        4:25.14 (30.48)     4:54.70 (29.56)                                        
  2 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               5:00.05    4:58.67 QUAL   
                  26.90       56.58 (29.68)     1:26.82 (30.24)     1:57.30 (30.48)
        2:27.81 (30.51)     2:58.00 (30.19)     3:28.80 (30.80)     3:59.06 (30.26)
        4:29.39 (30.33)     4:58.67 (29.28)                                        
  3 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              5:01.30    5:02.78 QUAL   
                  27.53       57.35 (29.82)     1:28.44 (31.09)     1:58.89 (30.45)
        2:29.60 (30.71)     3:00.50 (30.90)     3:31.31 (30.81)     4:02.05 (30.74)
        4:32.99 (30.94)     5:02.78 (29.79)                                        
  4 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               5:10.40    5:08.61 QUAL   
                  27.35       57.65 (30.30)     1:28.80 (31.15)     2:00.25 (31.45)
        2:32.15 (31.90)     3:03.48 (31.33)     3:35.00 (31.52)     4:06.36 (31.36)
        4:37.94 (31.58)     5:08.61 (30.67)                                        
  5 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              5:18.72    5:13.29 QUAL   
                  26.96       57.74 (30.78)     1:29.09 (31.35)     2:00.44 (31.35)
        2:31.97 (31.53)     3:03.72 (31.75)     3:35.45 (31.73)     4:08.15 (32.70)
        4:41.71 (33.56)     5:13.29 (31.58)                                        
  6 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               5:12.60    5:15.79 QUAL   
                  28.27       59.18 (30.91)     1:31.01 (31.83)     2:03.18 (32.17)
        2:35.57 (32.39)     3:08.00 (32.43)     3:40.31 (32.31)     4:13.45 (33.14)
        4:45.13 (31.68)     5:15.79 (30.66)                                        
  7 Wang, Ethan               13 LASC-CA              5:02.19    5:18.39 QUAL   
                  28.48     1:00.51 (32.03)     1:32.74 (32.23)     2:05.48 (32.74)
        2:37.95 (32.47)     3:10.35 (32.40)     3:42.83 (32.48)     4:15.18 (32.35)
        4:47.33 (32.15)     5:18.39 (31.06)                                        
  8 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA              5:25.36    5:24.42 QUAL   
                  27.44       59.02 (31.58)     1:32.81 (33.79)     2:06.12 (33.31)
        2:39.75 (33.63)     3:14.93 (35.18)     3:48.26 (33.33)     4:20.81 (32.55)
        4:53.19 (32.38)     5:24.42 (31.23)                                        
  9 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              5:29.59    5:27.95        
                  29.40     1:01.92 (32.52)     1:35.07 (33.15)     2:08.59 (33.52)
        2:42.39 (33.80)     3:15.40 (33.01)     3:49.23 (33.83)     4:22.80 (33.57)
        4:55.85 (33.05)     5:27.95 (32.10)                                        
 
Boys 13 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       18:57.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  18:57.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA              17:09.52   17:17.75 QUAL   
                  27.51       58.08 (30.57)     1:29.04 (30.96)     1:59.78 (30.74)
        2:31.08 (31.30)     3:02.60 (31.52)     3:34.24 (31.64)     4:05.84 (31.60)
        4:37.02 (31.18)     5:08.63 (31.61)     5:40.27 (31.64)     6:12.13 (31.86)
        6:43.44 (31.31)     7:15.72 (32.28)     7:47.43 (31.71)     8:18.83 (31.40)
        8:50.70 (31.87)     9:22.66 (31.96)     9:52.55 (29.89)    10:23.83 (31.28)
       10:55.77 (31.94)    11:27.79 (32.02)    11:59.88 (32.09)    12:31.83 (31.95)
       13:04.02 (32.19)    13:36.36 (32.34)    14:07.88 (31.52)    14:40.01 (32.13)
       15:12.88 (32.87)    15:44.88 (32.00)    16:16.20 (31.32)    16:47.37 (31.17)
       17:17.75 (30.38)
  2 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA              17:37.04   17:29.58 QUAL   
                  27.80       59.08 (31.28)     1:30.31 (31.23)     2:01.78 (31.47)
        2:33.16 (31.38)     3:05.22 (32.06)     3:37.09 (31.87)     4:08.72 (31.63)
        4:40.92 (32.20)     5:12.64 (31.72)     5:44.43 (31.79)     6:16.33 (31.90)
        6:48.29 (31.96)     7:20.68 (32.39)     7:52.61 (31.93)     8:24.77 (32.16)
        8:56.76 (31.99)     9:29.07 (32.31)    10:01.16 (32.09)    10:33.24 (32.08)
       11:05.44 (32.20)    11:37.63 (32.19)    12:09.73 (32.10)    12:42.22 (32.49)
       13:14.36 (32.14)    13:46.53 (32.17)    14:18.85 (32.32)    14:51.18 (32.33)
       15:23.36 (32.18)    15:55.34 (31.98)    16:27.46 (32.12)    16:59.54 (32.08)
       17:29.58 (30.04)
  3 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA             17:42.32   17:41.57 QUAL   
                  28.45       59.85 (31.40)     1:31.97 (32.12)     2:04.26 (32.29)
        2:36.12 (31.86)     3:08.23 (32.11)     3:40.55 (32.32)     4:13.00 (32.45)
        4:45.54 (32.54)     5:17.81 (32.27)     5:50.44 (32.63)     6:22.70 (32.26)
        6:55.41 (32.71)     7:28.28 (32.87)     8:00.40 (32.12)     8:32.99 (32.59)
        9:05.14 (32.15)     9:37.78 (32.64)    10:10.57 (32.79)    10:43.71 (33.14)
       11:15.89 (32.18)    11:48.39 (32.50)    12:20.80 (32.41)    12:53.04 (32.24)
       13:25.57 (32.53)    13:58.00 (32.43)    14:31.40 (33.40)    15:03.87 (32.47)
       15:35.81 (31.94)    16:08.08 (32.27)    16:40.63 (32.55)    17:11.77 (31.14)
       17:41.57 (29.80)
  4 Defabrique, Sebastien A   13 SCAT-CA             18:10.21   18:22.62 QUAL   
                  27.66       59.51 (31.85)     1:31.36 (31.85)     2:03.97 (32.61)
        2:37.07 (33.10)     3:10.45 (33.38)     3:44.10 (33.65)     4:17.51 (33.41)
        4:52.27 (34.76)     5:26.44 (34.17)     5:59.91 (33.47)     6:34.23 (34.32)
        7:08.03 (33.80)     7:42.51 (34.48)     8:15.71 (33.20)     8:50.16 (34.45)
        9:24.79 (34.63)     9:58.57 (33.78)    10:33.11 (34.54)    11:07.24 (34.13)
       11:41.28 (34.04)    12:15.47 (34.19)    12:49.24 (33.77)    13:23.36 (34.12)
       13:56.58 (33.22)    14:30.91 (34.33)    15:05.92 (35.01)    15:39.35 (33.43)
       16:12.23 (32.88)    16:45.97 (33.74)    17:19.39 (33.42)    17:52.57 (33.18)
       18:22.62 (30.05)
 -- Burke, Nicholas T         13 MVN-CA              16:49.97         DQ        
                  26.39       55.64 (29.25)     1:25.66 (30.02)     1:56.14 (30.48)
        2:26.77 (30.63)     2:57.45 (30.68)     3:28.37 (30.92)     3:59.10 (30.73)
        4:30.12 (31.02)     5:01.07 (30.95)     5:32.09 (31.02)     6:02.79 (30.70)
        6:33.85 (31.06)     7:04.68 (30.83)     7:35.50 (30.82)     8:06.22 (30.72)
        8:36.68 (30.46)     9:07.52 (30.84)     9:38.03 (30.51)    10:08.56 (30.53)
       10:39.36 (30.80)    11:09.88 (30.52)    11:40.70 (30.82)    12:11.49 (30.79)
       12:42.23 (30.74)    13:12.86 (30.63)    13:43.26 (30.40)    14:13.90 (30.64)
       14:44.51 (30.61)    15:14.79 (30.28)    15:44.83 (30.04)    16:14.03 (29.20)
           DQ (2:20.95)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.89  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:01.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI                 26.33      25.50 QUAL   
  2 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA                 28.84      28.29 QUAL   
  3 Wang, Ethan               13 LASC-CA                30.86      31.00 QUAL   
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.89  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:01.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI                 55.22      26.33 qQUAL  
  2 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               1:00.31      28.84 qQUAL  
  3 Wang, Ethan               13 LASC-CA              1:02.38      30.86 qQUAL  
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.89  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:01.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI                 55.22      54.71 QUAL   
                  26.16       54.71 (28.55)                                        
  2 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              1:00.41      57.60 QUAL   
                  27.33       57.60 (30.27)                                        
  3 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               1:01.14    1:00.83 QUAL   
                  29.50     1:00.83 (31.33)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.89  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:01.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI                 55.22      55.22 qQUAL  
                  26.91       55.22 (28.31)                                        
  2 Kim, Nathan               13 ROSE-CA                56.84    1:00.41 qQUAL  
                  28.68     1:00.41 (31.73)                                        
  3 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               1:00.31    1:01.14 qQUAL  
                  29.72     1:01.14 (31.42)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:14.19  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:14.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              2:06.26    2:03.02 QUAL   
                  28.41       59.38 (30.97)     1:31.05 (31.67)     2:03.02 (31.97)
  2 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               2:10.96    2:07.23 QUAL   
                  29.29     1:01.39 (32.10)     1:34.60 (33.21)     2:07.23 (32.63)
  3 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:14.91    2:13.87 QUAL   
                  31.98     1:05.81 (33.83)     1:40.41 (34.60)     2:13.87 (33.46)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:14.19  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              2:08.48    2:06.26 qQUAL  
                  29.13     1:01.40 (32.27)     1:33.84 (32.44)     2:06.26 (32.42)
  2 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               2:09.28    2:10.96 qQUAL  
                  30.69     1:04.02 (33.33)     1:37.76 (33.74)     2:10.96 (33.20)
  3 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:24.01    2:14.91 q      
                  32.30     1:06.49 (34.19)     1:41.05 (34.56)     2:14.91 (33.86)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:09.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 28.73      28.49 QUAL   
  2 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA                 30.09      29.33 QUAL   
  3 Koyama, Masato            13 RSD-SI                 30.45      29.73 QUAL   
  4 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                29.38      29.75 QUAL   
  5 Otero, Marcos             13 SWAT-BD                31.40      30.89 QUAL   
  6 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA                31.66      31.53 QUAL   
  7 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA                 32.44      32.57 QUAL   
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:03.47      28.73 qQUAL  
  2 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA              1:07.18      29.38 qQUAL  
  3 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               1:03.07      30.09 qQUAL  
  4 Koyama, Masato            13 RSD-SI               1:05.90      30.45 qQUAL  
  5 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              1:06.92      31.40 qQUAL  
  6 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA              1:13.15      31.66 qQUAL  
  7 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               1:08.99      32.44 qQUAL  
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:09.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:03.64    1:01.70 QUAL   
                  29.26     1:01.70 (32.44)                                        
  2 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               1:04.51    1:02.67 QUAL   
                  29.75     1:02.67 (32.92)                                        
  3 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              1:08.20    1:04.74 QUAL   
                  30.63     1:04.74 (34.11)                                        
  4 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              1:06.09    1:05.18 QUAL   
                  30.13     1:05.18 (35.05)                                        
  5 Dilao, Diego C            13 MVN-CA               1:07.29    1:06.39 QUAL   
                  31.83     1:06.39 (34.56)                                        
  6 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              1:07.29    1:06.73 QUAL   
                  31.22     1:06.73 (35.51)                                        
  7 Becker, Blake A           13 RSD-SI               1:06.94    1:07.24 QUAL   
                  32.31     1:07.24 (34.93)                                        
  8 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               1:09.25    1:09.64        
                  33.81     1:09.64 (35.83)                                        
  9 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA              1:10.43    1:09.69        
                  31.72     1:09.69 (37.97)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               1:03.47    1:03.64 qQUAL  
                  29.64     1:03.64 (34.00)                                        
  2 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               1:03.07    1:04.51 qQUAL  
                  30.80     1:04.51 (33.71)                                        
  3 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              1:04.42    1:06.09 qQUAL  
                  31.20     1:06.09 (34.89)                                        
  4 Becker, Blake A           13 RSD-SI               1:11.13    1:06.94 qQUAL  
                  32.51     1:06.94 (34.43)                                        
  5 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              1:07.02    1:07.29 qQUAL  
                  31.96     1:07.29 (35.33)                                        
  5 Dilao, Diego C            13 MVN-CA               1:10.42    1:07.29 qQUAL  
                  32.54     1:07.29 (34.75)                                        
  7 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              1:06.92    1:08.20 qQUAL  
                  32.81     1:08.20 (35.39)                                        
  8 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               1:08.99    1:09.25 qQUAL  
                  33.33     1:09.25 (35.92)                                        
  9 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA              1:13.15    1:10.43 q      
                  32.43     1:10.43 (38.00)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:30.69  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:30.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:18.24    2:13.95 QUAL   
                  30.09     1:03.76 (33.67)     1:38.44 (34.68)     2:13.95 (35.51)
  2 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               2:16.31    2:15.05 QUAL   
                  30.67     1:04.61 (33.94)     1:39.89 (35.28)     2:15.05 (35.16)
  3 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              2:26.80    2:21.28 QUAL   
                  31.97     1:07.79 (35.82)     1:44.94 (37.15)     2:21.28 (36.34)
  4 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              2:31.61    2:22.56 QUAL   
                  32.24     1:08.34 (36.10)     1:46.10 (37.76)     2:22.56 (36.46)
  5 Becker, Blake A           13 RSD-SI               2:31.49    2:22.68 QUAL   
                  34.53     1:10.03 (35.50)     1:47.24 (37.21)     2:22.68 (35.44)
  6 Koyama, Masato            13 RSD-SI               2:33.42    2:23.10 QUAL   
                  33.00     1:08.39 (35.39)     1:45.84 (37.45)     2:23.10 (37.26)
  7 Dilao, Diego C            13 MVN-CA               2:27.85    2:27.30 QUAL   
                  33.50     1:10.86 (37.36)     1:49.25 (38.39)     2:27.30 (38.05)
  8 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               2:30.60    2:31.96        
                  33.49     1:11.97 (38.48)     1:51.87 (39.90)     2:31.96 (40.09)
  9 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              2:33.43    2:34.67        
                  32.50     1:11.06 (38.56)     1:52.28 (41.22)     2:34.67 (42.39)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:30.69  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:30.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               2:14.43    2:16.31 qQUAL  
                  30.89     1:05.31 (34.42)     1:40.88 (35.57)     2:16.31 (35.43)
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:19.48    2:18.24 qQUAL  
                  30.81     1:05.71 (34.90)     1:41.56 (35.85)     2:18.24 (36.68)
  3 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              2:25.26    2:26.80 qQUAL  
                  32.30     1:09.02 (36.72)     1:47.41 (38.39)     2:26.80 (39.39)
  4 Dilao, Diego C            13 MVN-CA               2:28.68    2:27.85 qQUAL  
                  33.93     1:11.71 (37.78)     1:50.59 (38.88)     2:27.85 (37.26)
  5 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               2:25.96    2:30.60 qQUAL  
                  33.76     1:12.05 (38.29)     1:51.15 (39.10)     2:30.60 (39.45)
  6 Becker, Blake A           13 RSD-SI               2:24.28    2:31.49 q      
                  35.17     1:13.88 (38.71)     1:54.43 (40.55)     2:31.49 (37.06)
  7 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              2:29.64    2:31.61 q      
                  35.16     1:12.94 (37.78)     1:52.55 (39.61)     2:31.61 (39.06)
  8 Koyama, Masato            13 RSD-SI               2:27.42    2:33.42 q      
                  33.03     1:11.68 (38.65)     1:52.14 (40.46)     2:33.42 (41.28)
  9 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              2:26.08    2:33.43 q      
                  33.11     1:13.29 (40.18)     1:54.61 (41.32)     2:33.43 (38.82)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.09  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:01.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                24.84      24.74 QUAL   
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 25.34      24.87 QUAL   
  3 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI                 25.12      25.08 QUAL   
  4 Kim, Nathan               13 ROSE-CA                26.99      25.46 QUAL   
  5 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA                 26.56      25.73 QUAL   
  6 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA                 27.14      27.53 QUAL   
  7 Wang, Ethan               13 LASC-CA                27.80      27.73 QUAL   
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.09  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                55.93      24.84 qQUAL  
  2 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI                 56.04      25.12 qQUAL  
  3 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 56.36      25.34 qQUAL  
  4 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA                 57.04      26.56 qQUAL  
  5 Kim, Nathan               13 ROSE-CA                59.51      26.99 qQUAL  
  6 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA                 59.98      27.14 qQUAL  
  7 Wang, Ethan               13 LASC-CA                59.52      27.80 qQUAL  
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.09  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:01.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 56.11      54.70 QUAL   
                  25.49       54.70 (29.21)                                        
  2 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                55.54      54.77 QUAL   
                  26.26       54.77 (28.51)                                        
  3 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA                 58.06      56.49 QUAL   
                  26.37       56.49 (30.12)                                        
  4 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA                58.95      58.62 QUAL   
                  27.50       58.62 (31.12)                                        
  5 Wang, Ethan               13 LASC-CA              1:02.29    1:01.25        
                  28.28     1:01.25 (32.97)                                        
  6 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               1:02.31    1:02.03        
                  29.40     1:02.03 (32.63)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.09  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rincon, Ethan J           13 BREA-CA                55.93      55.54 qQUAL  
                  26.14       55.54 (29.40)                                        
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA                 56.36      56.11 qQUAL  
                  26.38       56.11 (29.73)                                        
  3 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA                 57.04      58.06 qQUAL  
                  27.15       58.06 (30.91)                                        
  4 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA                58.44      58.95 qQUAL  
                  27.74       58.95 (31.21)                                        
  5 Wang, Ethan               13 LASC-CA                59.52    1:02.29 q      
                  28.83     1:02.29 (33.46)                                        
  6 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA                 59.98    1:02.31 q      
                  29.66     1:02.31 (32.65)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:15.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:15.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:15.12    2:06.75 QUAL   
                  27.04       58.36 (31.32)     1:31.64 (33.28)     2:06.75 (35.11)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:15.49  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:15.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:07.03    2:15.12 qQUAL  
                  28.46     1:03.96 (35.50)     1:39.63 (35.67)     2:15.12 (35.49)
 -- Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              2:08.19         NS        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:16.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:16.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI               2:02.93    2:00.43 QUAL   
                  26.27       57.80 (31.53)     1:32.54 (34.74)     2:00.43 (27.89)
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:05.88    2:03.29 QUAL   
                  26.15       57.72 (31.57)     1:33.40 (35.68)     2:03.29 (29.89)
  3 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA               2:09.28    2:05.95 QUAL   
                  26.68       58.54 (31.86)     1:37.07 (38.53)     2:05.95 (28.88)
  4 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              2:06.78    2:11.43 QUAL   
                  26.50       59.59 (33.09)     1:39.21 (39.62)     2:11.43 (32.22)
  5 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              2:23.18    2:15.94 QUAL   
                  31.92     1:08.40 (36.48)     1:44.95 (36.55)     2:15.94 (30.99)
  6 Wang, Ethan               13 LASC-CA              2:18.62    2:16.57 QUAL   
                  28.89     1:04.90 (36.01)     1:45.63 (40.73)     2:16.57 (30.94)
  7 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:17.89    2:17.96        
                  31.32     1:08.18 (36.86)     1:46.90 (38.72)     2:17.96 (31.06)
  8 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               2:16.33    2:18.44        
                  29.19     1:04.55 (35.36)     1:46.61 (42.06)     2:18.44 (31.83)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:16.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  2:16.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Noguchi, Logan W          13 RSD-SI               2:03.25    2:02.93 qQUAL  
                  27.08       59.96 (32.88)     1:34.27 (34.31)     2:02.93 (28.66)
  2 Miner, Wyatt E            13 RST-CA               2:06.96    2:05.88 qQUAL  
                  26.44       58.61 (32.17)     1:35.55 (36.94)     2:05.88 (30.33)
  3 Kim, Nathan               13 ROSE-CA              2:06.72    2:06.78 qQUAL  
                  26.68       58.88 (32.20)     1:37.64 (38.76)     2:06.78 (29.14)
  4 Burke, Nicholas T         13 MVN-CA               2:09.38    2:09.28 qQUAL  
                  27.13     1:00.38 (33.25)     1:39.58 (39.20)     2:09.28 (29.70)
  5 Gallegos, Ben J           13 MVN-CA               2:15.05    2:16.33 qQUAL  
                  29.27     1:05.09 (35.82)     1:45.51 (40.42)     2:16.33 (30.82)
  6 Koyama, Masato            13 RSD-SI               2:21.06    2:17.46 q      
                  28.27     1:05.44 (37.17)     1:44.13 (38.69)     2:17.46 (33.33)
  7 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:18.08    2:17.89 q      
                  30.61     1:06.38 (35.77)     1:47.41 (41.03)     2:17.89 (30.48)
  8 Wang, Ethan               13 LASC-CA              2:11.98    2:18.62 q      
                  29.05     1:06.59 (37.54)     1:47.81 (41.22)     2:18.62 (30.81)
  9 Otero, Marcos             13 SWAT-BD              2:17.21    2:23.18 q      
                  33.69     1:10.97 (37.28)     1:50.56 (39.59)     2:23.18 (32.62)
 10 Boutakidis, Athan C       13 ROSE-CA              2:30.41    2:25.56 q      
                  28.94     1:07.48 (38.54)     1:50.85 (43.37)     2:25.56 (34.71)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               2:06.26         DQ        
                  28.64     1:05.34 (36.70)     1:41.85 (36.51)          DQ (30.41)
 -- Bowman, Charlie V         13 SCAT-CA              2:04.47         DQ        
 
Boys 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
        4:50.59  13 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 13:  4:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ince, Nathaniel R         13 AZOT-CA              4:30.00    4:34.40 QUAL   
                  28.03     1:01.31 (33.28)     1:37.49 (36.18)     2:12.74 (35.25)
        2:51.64 (38.90)     3:31.58 (39.94)     4:03.66 (32.08)     4:34.40 (30.74)
  2 Fujimoto, Dean L          13 MVN-CA               4:41.26    4:36.75 QUAL   
                  29.72     1:05.01 (35.29)     1:39.73 (34.72)     2:14.65 (34.92)
        2:53.72 (39.07)     3:33.90 (40.18)     4:05.95 (32.05)     4:36.75 (30.80)
  3 Becker, Blake A           13 RSD-SI               4:45.05    4:40.41 QUAL   
                  31.71     1:05.87 (34.16)     1:43.23 (37.36)     2:19.89 (36.66)
        2:59.08 (39.19)     3:36.85 (37.77)     4:09.28 (32.43)     4:40.41 (31.13)
  4 Wang, Ethan               13 LASC-CA              4:37.50    4:44.25 QUAL   
                  29.74     1:04.81 (35.07)     1:42.52 (37.71)     2:19.45 (36.93)
        3:00.62 (41.17)     3:41.85 (41.23)     4:13.43 (31.58)     4:44.25 (30.82)
 -- Douglas, Andrew G         13 MVN-CA               4:32.06         DQ        
                  28.59     1:03.22 (34.63)     1:42.15 (38.93)     2:19.92 (37.77)
        2:55.14 (35.22)     3:31.15 (36.01)     4:02.22 (31.07)          DQ (29.70)
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  23.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                22.99      22.56 QUAL   
  2 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                22.96      22.93 QUAL   
  3 Bermudez, Jerald V        14 UN-05-CA               23.66      23.26 QUAL   
  4 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA               23.97      23.63        
  5 Chin, Jase                14 TCC-CA                 23.85      24.07        
  6 Morgan, Keller M          14 GSC-CA                 24.23      24.09        
  7 Cahill, Max M             14 ROSE-CA                24.09      24.61        
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  23.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                23.45      22.96 qQUAL  
  2 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                22.72      22.99 qQUAL  
  3 Bermudez, Jerald V        14 UN-05-CA               23.23      23.66 q      
  4 Chin, Jase                14 TCC-CA                 24.14      23.85 q      
  5 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA               23.33      23.97 q      
  6 Cahill, Max M             14 ROSE-CA                23.74      24.09 q      
  7 Morgan, Keller M          14 GSC-CA                 24.77      24.23 q      
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  51.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                51.13      49.50 QUAL   
                  23.70       49.50 (25.80)                                        
  2 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                50.92      50.81 QUAL   
                  24.45       50.81 (26.36)                                        
  3 Li, Andy                  14 RSD-SI                 52.68      51.29 QUAL   
                  24.54       51.29 (26.75)                                        
  4 Chin, Jase                14 TCC-CA                 51.19      51.52 QUAL   
                  24.78       51.52 (26.74)                                        
  5 Geis, Joseph E            14 UN-02-CA               53.78      52.08        
                  24.97       52.08 (27.11)                                        
  6 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA               51.27      52.30        
                  24.80       52.30 (27.50)                                        
  7 Perez, Christian R        14 AZOT-CA                54.50      54.05        
                  25.79       54.05 (28.26)                                        
  8 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA               54.95      54.57        
                  25.98       54.57 (28.59)                                        
  9 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA               56.83      56.99        
                  27.48       56.99 (29.51)                                        
 -- Ko, Andrew                14 RSD-SI                 53.50         NS        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  51.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bermudez, Jerald V        14 UN-05-CA               50.98      50.75 qQUAL  
                  24.64       50.75 (26.11)                                        
  2 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                51.24      50.92 qQUAL  
                  24.48       50.92 (26.44)                                        
  3 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                49.94      51.13 qQUAL  
                  24.01       51.13 (27.12)                                        
  4 Chin, Jase                14 TCC-CA                 51.29      51.19 qQUAL  
                  24.74       51.19 (26.45)                                        
  5 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA               51.39      51.27 qQUAL  
                  24.66       51.27 (26.61)                                        
  6 Li, Andy                  14 RSD-SI                 50.61      52.68 q      
                  25.61       52.68 (27.07)                                        
  7 Ko, Andrew                14 RSD-SI                 53.97      53.50 q      
                  25.61       53.50 (27.89)                                        
  8 Geis, Joseph E            14 UN-02-CA               51.79      53.78 q      
                  25.78       53.78 (28.00)                                        
  9 Perez, Christian R        14 AZOT-CA                53.00      54.50 q      
                  25.93       54.50 (28.57)                                        
 10 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA               56.29      54.95 q      
                  26.41       54.95 (28.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA               57.62      56.83        
                  27.16       56.83 (29.67)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:52.39  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:52.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              1:54.22    1:49.21 QUAL   
                  24.59       52.13 (27.54)     1:20.50 (28.37)     1:49.21 (28.71)
  2 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA               1:56.16    1:52.11 QUAL   
                  25.86       54.49 (28.63)     1:23.32 (28.83)     1:52.11 (28.79)
  3 Geis, Joseph E            14 UN-02-CA             1:58.20    1:53.23        
                  25.98       54.40 (28.42)     1:24.19 (29.79)     1:53.23 (29.04)
  4 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA             1:56.42    1:53.40        
                  25.95       54.59 (28.64)     1:24.63 (30.04)     1:53.40 (28.77)
  5 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              1:53.06    1:53.53        
                  26.45       54.98 (28.53)     1:24.78 (29.80)     1:53.53 (28.75)
  6 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA             2:01.29    1:58.01        
                  27.03       57.08 (30.05)     1:27.82 (30.74)     1:58.01 (30.19)
  7 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA             1:58.43    1:58.13        
                  27.05       56.63 (29.58)     1:27.44 (30.81)     1:58.13 (30.69)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:52.39  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:52.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Morgan, Keller M          14 GSC-CA               1:50.04    1:48.97 qQUAL  
                  24.40       50.68 (26.28)     1:20.78 (30.10)     1:48.97 (28.19)
  2 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              1:52.34    1:53.06 q      
                  26.65       55.43 (28.78)     1:24.49 (29.06)     1:53.06 (28.57)
  3 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              1:52.35    1:54.22 q      
                  26.89       56.84 (29.95)     1:26.71 (29.87)     1:54.22 (27.51)
  4 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA               1:55.39    1:56.16 q      
                  26.60       55.89 (29.29)     1:26.09 (30.20)     1:56.16 (30.07)
  5 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA             1:51.64    1:56.42 q      
                  26.47       56.00 (29.53)     1:26.29 (30.29)     1:56.42 (30.13)
  6 Geis, Joseph E            14 UN-02-CA             1:52.67    1:58.20 q      
                  26.87       56.54 (29.67)     1:27.84 (31.30)     1:58.20 (30.36)
  7 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA             1:59.47    1:58.43 q      
                  27.68       57.99 (30.31)     1:28.99 (31.00)     1:58.43 (29.44)
  8 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA             2:01.54    2:01.29 q      
                  27.86       58.92 (31.06)     1:30.69 (31.77)     2:01.29 (30.60)
 -- Aistars, Anders R         14 UN-02-CA             1:45.02         NS        
 -- Najera, Humberto          14 UN-02-CA             1:49.36         NS        
 -- Chin, Jase                14 TCC-CA               1:51.02         NS        
 
Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:03.79  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  5:03.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Keller M          14 GSC-CA               4:55.09    4:46.46 QUAL   
                  25.45       53.60 (28.15)     1:22.39 (28.79)     1:51.34 (28.95)
        2:20.42 (29.08)     2:49.54 (29.12)     3:19.01 (29.47)     3:48.51 (29.50)
        4:18.24 (29.73)     4:46.46 (28.22)                                        
  2 Chin, Jase                14 TCC-CA               4:58.37    4:55.21 QUAL   
                  25.44       53.40 (27.96)     1:23.28 (29.88)     1:53.47 (30.19)
        2:23.89 (30.42)     2:54.53 (30.64)     3:25.84 (31.31)     3:55.95 (30.11)
        4:26.15 (30.20)     4:55.21 (29.06)                                        
  3 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA               4:59.18    5:04.20        
                  26.80       56.23 (29.43)     1:26.65 (30.42)     1:57.43 (30.78)
        2:28.31 (30.88)     2:59.25 (30.94)     3:30.50 (31.25)     4:02.02 (31.52)
        4:33.29 (31.27)     5:04.20 (30.91)                                        
  4 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA             5:02.95    5:12.93        
                  27.47       57.80 (30.33)     1:29.20 (31.40)     2:00.89 (31.69)
        2:32.73 (31.84)     3:04.58 (31.85)     3:36.00 (31.42)     4:08.42 (32.42)
        4:40.88 (32.46)     5:12.93 (32.05)                                        
  5 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA             5:02.97    5:13.07        
                  28.79     1:00.13 (31.34)     1:31.73 (31.60)     2:03.46 (31.73)
        2:34.83 (31.37)     3:06.61 (31.78)     3:38.16 (31.55)     4:10.50 (32.34)
        4:42.41 (31.91)     5:13.07 (30.66)                                        
  6 Geis, Joseph E            14 UN-02-CA             4:57.36    5:16.92        
                  25.95       54.79 (28.84)     1:25.38 (30.59)     1:57.28 (31.90)
        2:28.78 (31.50)     3:01.74 (32.96)     3:35.96 (34.22)     4:10.06 (34.10)
        4:44.28 (34.22)     5:16.92 (32.64)                                        
 
Boys 14 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       17:31.99  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  17:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA              17:07.77   17:10.38 QUAL   
                  26.57       55.93 (29.36)     1:26.25 (30.32)     1:56.76 (30.51)
        2:27.49 (30.73)     2:58.48 (30.99)     3:29.29 (30.81)     4:00.46 (31.17)
        4:31.80 (31.34)     5:02.91 (31.11)     5:34.18 (31.27)     6:05.81 (31.63)
        6:37.24 (31.43)     7:08.94 (31.70)     7:40.66 (31.72)     8:12.54 (31.88)
        8:44.21 (31.67)     9:15.96 (31.75)     9:47.86 (31.90)    10:19.46 (31.60)
       10:51.15 (31.69)    11:22.83 (31.68)    11:54.63 (31.80)    12:26.29 (31.66)
       12:57.72 (31.43)    13:29.59 (31.87)    14:01.16 (31.57)    14:32.91 (31.75)
       15:04.57 (31.66)    15:36.32 (31.75)    16:08.37 (32.05)    16:39.90 (31.53)
       17:10.38 (30.48)
  2 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA            17:30.82   17:26.17 QUAL   
                  27.87       59.24 (31.37)     1:30.96 (31.72)     2:02.58 (31.62)
        2:34.33 (31.75)     3:06.10 (31.77)     3:37.84 (31.74)     4:09.44 (31.60)
        4:41.28 (31.84)     5:12.78 (31.50)     5:45.03 (32.25)     6:17.07 (32.04)
        6:48.68 (31.61)     7:20.21 (31.53)     7:51.90 (31.69)     8:23.54 (31.64)
        8:55.09 (31.55)     9:27.13 (32.04)     9:58.82 (31.69)    10:30.61 (31.79)
       11:02.35 (31.74)    11:34.22 (31.87)    12:06.32 (32.10)    12:38.23 (31.91)
       13:09.94 (31.71)    13:41.90 (31.96)    14:13.94 (32.04)    14:46.20 (32.26)
       15:18.33 (32.13)    15:50.76 (32.43)    16:23.37 (32.61)    16:55.23 (31.86)
       17:26.17 (30.94)
  3 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA            17:19.09   17:44.36        
                  28.21       58.81 (30.60)     1:30.28 (31.47)     2:01.88 (31.60)
        2:34.13 (32.25)     3:05.75 (31.62)     3:37.95 (32.20)     4:09.84 (31.89)
        4:41.64 (31.80)     5:13.48 (31.84)     5:45.11 (31.63)     6:16.83 (31.72)
        6:48.92 (32.09)     7:20.90 (31.98)     7:52.66 (31.76)     8:24.84 (32.18)
        8:56.88 (32.04)     9:29.12 (32.24)    10:01.35 (32.23)    10:34.00 (32.65)
       11:06.19 (32.19)    11:38.65 (32.46)    12:10.80 (32.15)    12:43.72 (32.92)
       13:17.45 (33.73)    13:50.29 (32.84)    14:24.22 (33.93)    14:57.28 (33.06)
       15:31.37 (34.09)    16:04.99 (33.62)    16:38.80 (33.81)    17:11.84 (33.04)
       17:44.36 (32.52)
  4 Geis, Joseph E            14 UN-02-CA            17:24.23   17:54.77        
                  27.72       58.19 (30.47)     1:29.21 (31.02)     2:00.89 (31.68)
        2:31.74 (30.85)     3:03.57 (31.83)     3:35.71 (32.14)     4:07.90 (32.19)
        4:40.05 (32.15)     5:12.07 (32.02)     5:44.55 (32.48)     6:16.87 (32.32)
        6:49.55 (32.68)     7:22.58 (33.03)     7:56.05 (33.47)     8:29.37 (33.32)
        9:02.95 (33.58)     9:35.82 (32.87)    10:09.23 (33.41)    10:42.51 (33.28)
       11:16.27 (33.76)    11:50.33 (34.06)    12:24.22 (33.89)    12:58.15 (33.93)
       13:31.61 (33.46)    14:03.96 (32.35)    14:38.27 (34.31)    15:11.53 (33.26)
       15:43.94 (32.41)    16:15.86 (31.92)    16:49.57 (33.71)    17:23.21 (33.64)
       17:54.77 (31.56)
 -- Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA             16:44.14         DQ        
                  26.07       55.27 (29.20)     1:25.73 (30.46)     1:56.60 (30.87)
        2:27.78 (31.18)     2:58.80 (31.02)     3:29.91 (31.11)     4:01.08 (31.17)
        4:32.03 (30.95)     5:03.41 (31.38)     5:34.46 (31.05)     6:04.94 (30.48)
        6:35.73 (30.79)     7:06.31 (30.58)     7:37.19 (30.88)     8:08.22 (31.03)
        8:38.52 (30.30)     9:09.79 (31.27)     9:40.29 (30.50)    10:11.03 (30.74)
       10:41.54 (30.51)    11:12.42 (30.88)    11:42.91 (30.49)    12:13.35 (30.44)
       12:43.83 (30.48)    13:14.26 (30.43)    13:44.98 (30.72)    14:15.63 (30.65)
       14:45.95 (30.32)    15:16.62 (30.67)    15:46.76 (30.14)    16:16.67 (29.91)
           DQ (1:19.06)
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  56.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                25.42      25.10 QUAL   
  2 Cahill, Max M             14 ROSE-CA                25.91      25.62 QUAL   
  3 Morgan, Keller M          14 GSC-CA                 27.02      26.55 QUAL   
  4 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                26.87      26.76 QUAL   
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  56.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                55.88      25.42 qQUAL  
  2 Cahill, Max M             14 ROSE-CA                54.21      25.91 qQUAL  
  3 Bermudez, Jerald V        14 UN-05-CA               56.14      26.64 qQUAL  
  4 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                55.64      26.87 qQUAL  
  5 Morgan, Keller M          14 GSC-CA                 55.77      27.02 qQUAL  
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  56.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cahill, Max M             14 ROSE-CA                54.55      53.98 QUAL   
                  26.66       53.98 (27.32)                                        
  2 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                54.68      54.56 QUAL   
                  26.27       54.56 (28.29)                                        
  3 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                55.78      55.57 QUAL   
                  27.17       55.57 (28.40)                                        
  4 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA                58.69      56.19 QUAL   
                  27.83       56.19 (28.36)                                        
  5 Jordan, Max I             14 UN-08-CA               56.81      56.43 QUAL   
                  26.98       56.43 (29.45)                                        
  6 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA             1:02.92    1:03.67        
                  30.92     1:03.67 (32.75)                                        
  7 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA             1:03.82    1:05.25        
                  31.43     1:05.25 (33.82)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  56.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cahill, Max M             14 ROSE-CA                54.21      54.55 qQUAL  
                  26.59       54.55 (27.96)                                        
  2 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                55.88      54.68 qQUAL  
                  26.53       54.68 (28.15)                                        
  3 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                55.64      55.78 qQUAL  
                  27.33       55.78 (28.45)                                        
  4 Jordan, Max I             14 UN-08-CA               55.68      56.81 q      
                  27.32       56.81 (29.49)                                        
  5 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA                58.61      58.69 q      
                  28.55       58.69 (30.14)                                        
  6 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA             1:04.41    1:02.92 q      
                  30.67     1:02.92 (32.25)                                        
  7 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA             1:06.71    1:03.82 q      
                  31.28     1:03.82 (32.54)                                        
 -- Aistars, Anders R         14 UN-02-CA               55.79         NS        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:03.49  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:03.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Najera, Humberto          14 UN-02-CA             1:58.91    1:53.31 QUAL   
                  26.57       54.93 (28.36)     1:24.36 (29.43)     1:53.31 (28.95)
  2 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI              2:02.16    1:58.85 QUAL   
                  27.95       57.72 (29.77)     1:28.54 (30.82)     1:58.85 (30.31)
  3 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA              2:03.72    1:59.07 QUAL   
                  27.69       57.77 (30.08)     1:29.01 (31.24)     1:59.07 (30.06)
  4 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              1:59.39    1:59.38 QUAL   
                  27.85       57.36 (29.51)     1:28.50 (31.14)     1:59.38 (30.88)
  5 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              2:03.68    2:04.04        
                  28.38       59.46 (31.08)     1:32.18 (32.72)     2:04.04 (31.86)
  6 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA             2:12.22    2:10.21        
                  30.28     1:03.25 (32.97)     1:37.01 (33.76)     2:10.21 (33.20)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:03.49  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:03.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Najera, Humberto          14 UN-02-CA             1:52.48    1:58.91 qQUAL  
                  27.75       57.64 (29.89)     1:28.06 (30.42)     1:58.91 (30.85)
  2 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              1:58.30    1:59.39 qQUAL  
                  28.07       58.76 (30.69)     1:29.13 (30.37)     1:59.39 (30.26)
  3 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI              2:05.83    2:02.16 qQUAL  
                  28.68       59.47 (30.79)     1:31.27 (31.80)     2:02.16 (30.89)
  4 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              2:01.81    2:03.68 q      
                  29.49     1:01.26 (31.77)     1:32.47 (31.21)     2:03.68 (31.21)
  5 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA              2:05.88    2:03.72 q      
                  29.02     1:00.52 (31.50)     1:32.84 (32.32)     2:03.72 (30.88)
  6 Holmberg, Jakob D         14 UN-02-CA             2:13.41    2:12.22 q      
                  30.83     1:04.20 (33.37)     1:38.25 (34.05)     2:12.22 (33.97)
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:03.99  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:03.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Morgan, Keller M          14 GSC-CA                 29.46      28.94 QUAL   
  2 Bermudez, Jerald V        14 UN-05-CA               30.88      29.37 QUAL   
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:03.99  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:03.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Morgan, Keller M          14 GSC-CA               1:01.94      29.46 qQUAL  
  2 Bermudez, Jerald V        14 UN-05-CA             1:04.80      30.88 qQUAL  
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:03.99  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:03.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ko, Andrew                14 RSD-SI               1:01.52    1:01.73 QUAL   
                  29.61     1:01.73 (32.12)                                        
  2 Perez, Christian R        14 AZOT-CA              1:04.71    1:05.14        
                  30.91     1:05.14 (34.23)                                        
  3 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA             1:11.11    1:07.92        
                  31.71     1:07.92 (36.21)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:03.99  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  1:03.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ko, Andrew                14 RSD-SI               1:01.63    1:01.52 qQUAL  
                  28.89     1:01.52 (32.63)                                        
  2 Perez, Christian R        14 AZOT-CA              1:03.80    1:04.71 q      
                  30.82     1:04.71 (33.89)                                        
  3 Zelmer, Luca K            14 UN-02-CA             1:05.90    1:11.11 q      
                  33.82     1:11.11 (37.29)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:20.09  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:20.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Morgan, Keller M          14 GSC-CA               2:19.02    2:11.15 QUAL   
                  29.79     1:02.83 (33.04)     1:36.91 (34.08)     2:11.15 (34.24)
  2 Ko, Andrew                14 RSD-SI               2:15.32    2:19.23 QUAL   
                  31.30     1:04.82 (33.52)     1:41.31 (36.49)     2:19.23 (37.92)
  3 Perez, Christian R        14 AZOT-CA              2:22.33    2:22.79        
                  32.56     1:08.43 (35.87)     1:45.59 (37.16)     2:22.79 (37.20)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:20.09  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:20.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ko, Andrew                14 RSD-SI               2:15.56    2:15.32 qQUAL  
                  30.69     1:04.77 (34.08)     1:40.65 (35.88)     2:15.32 (34.67)
  2 Morgan, Keller M          14 GSC-CA               2:14.29    2:19.02 qQUAL  
                  31.89     1:08.62 (36.73)     1:43.35 (34.73)     2:19.02 (35.67)
  3 Perez, Christian R        14 AZOT-CA              2:17.02    2:22.33 q      
                  32.92     1:08.91 (35.99)     1:45.38 (36.47)     2:22.33 (36.95)
 -- Aistars, Anders R         14 UN-02-CA             2:19.79         NS        
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.09  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  56.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                25.30      25.16 QUAL   
  2 Ong, Julian A             14 UN-04-SI               26.02      25.45 QUAL   
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.09  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  56.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Manuel, C.J. J            14 IVDA-SI                57.89      25.30 qQUAL  
  2 Morgan, Keller M          14 GSC-CA                    NT      25.70 qQUAL  
  3 Ong, Julian A             14 UN-04-SI               57.41      26.02 qQUAL  
 -- Chin, Jase                14 TCC-CA                 59.25         NS        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.09  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  56.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Li, Andy                  14 RSD-SI                 55.79      53.35 QUAL   
                  24.65       53.35 (28.70)                                        
  2 Ong, Julian A             14 UN-04-SI               57.26      55.42 QUAL   
                  25.82       55.42 (29.60)                                        
  3 Cahill, Max M             14 ROSE-CA                56.54      55.76 QUAL   
                  26.14       55.76 (29.62)                                        
  4 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA                 57.27      56.58        
                  26.40       56.58 (30.18)                                        
  5 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA                58.81      57.05        
                  27.24       57.05 (29.81)                                        
  6 Chin, Jase                14 TCC-CA                 57.23      57.37        
                  26.76       57.37 (30.61)                                        
  7 Perez, Christian R        14 AZOT-CA              1:01.95    1:02.63        
                  29.20     1:02.63 (33.43)                                        
 -- Ko, Andrew                14 RSD-SI                 58.77         NS        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.09  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  56.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Andy                  14 RSD-SI                 53.14      55.79 qQUAL  
                  25.47       55.79 (30.32)                                        
  2 Cahill, Max M             14 ROSE-CA                57.87      56.54 q      
                  26.76       56.54 (29.78)                                        
  3 Chin, Jase                14 TCC-CA                 59.25      57.23 q      
                  27.07       57.23 (30.16)                                        
  4 Ong, Julian A             14 UN-04-SI               55.38      57.26 q      
                  26.49       57.26 (30.77)                                        
  5 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA                 56.53      57.27 q      
                  27.06       57.27 (30.21)                                        
  6 Ko, Andrew                14 RSD-SI                 57.06      58.77 q      
                  27.99       58.77 (30.78)                                        
  7 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA                58.43      58.81 q      
                  27.38       58.81 (31.43)                                        
  8 Liu, Kevin                14 ROSE-CA                55.85    1:00.22 q      
                  28.99     1:00.22 (31.23)                                        
  9 Perez, Christian R        14 AZOT-CA                59.62    1:01.95 q      
                  28.33     1:01.95 (33.62)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:04.39  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:04.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Najera, Humberto          14 UN-02-CA             2:04.63    1:56.35 QUAL   
                  25.33       55.28 (29.95)     1:25.87 (30.59)     1:56.35 (30.48)
  2 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              2:02.80    1:59.82 QUAL   
                  26.72       56.52 (29.80)     1:27.82 (31.30)     1:59.82 (32.00)
  3 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA               2:04.82    2:00.74 QUAL   
                  27.14       57.59 (30.45)     1:29.07 (31.48)     2:00.74 (31.67)
  4 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA             2:08.34    2:04.78        
                  27.96       59.36 (31.40)     1:31.66 (32.30)     2:04.78 (33.12)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:04.39  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:04.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              2:04.95    2:02.80 qQUAL  
                  27.50       59.02 (31.52)     1:30.86 (31.84)     2:02.80 (31.94)
  2 Najera, Humberto          14 UN-02-CA             1:54.18    2:04.63 q      
                  27.48       59.24 (31.76)     1:32.09 (32.85)     2:04.63 (32.54)
  3 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA               2:00.49    2:04.82 q      
                  28.32       58.90 (30.58)     1:32.54 (33.64)     2:04.82 (32.28)
  4 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA             2:03.54    2:08.34 q      
                  29.03     1:01.67 (32.64)     1:35.05 (33.38)     2:08.34 (33.29)
 -- Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA              2:08.63         DQ        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:05.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:05.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Aistars, Anders R         14 UN-02-CA             2:03.18    1:59.89 QUAL   
                  25.96       55.77 (29.81)     1:31.65 (35.88)     1:59.89 (28.24)
  2 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA              2:14.48    2:05.44 QUAL   
                  27.10       57.69 (30.59)     1:37.12 (39.43)     2:05.44 (28.32)
  3 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA               2:09.06    2:05.58 QUAL   
                  26.83       58.69 (31.86)     1:36.24 (37.55)     2:05.58 (29.34)
  4 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              2:08.69    2:09.46        
                  27.02       59.73 (32.71)     1:39.11 (39.38)     2:09.46 (30.35)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:05.69  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  2:05.69
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aistars, Anders R         14 UN-02-CA             1:58.61    2:03.18 qQUAL  
                  27.06       59.47 (32.41)     1:35.93 (36.46)     2:03.18 (27.25)
  2 Liu, Kevin                14 ROSE-CA              2:09.60    2:08.69 q      
                  27.07       59.51 (32.44)     1:39.64 (40.13)     2:08.69 (29.05)
  3 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA               2:04.09    2:09.06 q      
                  27.06     1:00.19 (33.13)     1:39.00 (38.81)     2:09.06 (30.06)
  4 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              2:02.42    2:14.05 q      
                  27.14     1:01.07 (33.93)     1:41.00 (39.93)     2:14.05 (33.05)
  5 Puchalski, Nathan A       14 TMEC-CA              2:09.19    2:14.48 q      
                  28.00     1:00.09 (32.09)     1:43.17 (43.08)     2:14.48 (31.31)
 -- Najera, Humberto          14 UN-02-CA             1:55.89         DQ        
                  25.94       56.71 (30.77)     1:34.44 (37.73)          DQ (28.07)
 -- Morgan, Keller M          14 GSC-CA               2:00.84         DQ        
 
Boys 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
        4:28.59  14 QUAL Qualifying Time
 Meet Qualifying 14:  4:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Max M             14 ROSE-CA              4:23.61    4:18.17 QUAL   
                  27.61       58.54 (30.93)     1:31.84 (33.30)     2:06.01 (34.17)
        2:43.23 (37.22)     3:19.60 (36.37)     3:49.75 (30.15)     4:18.17 (28.42)
  2 Ong, Julian A             14 UN-04-SI             4:26.38    4:20.76 QUAL   
                  27.16       57.71 (30.55)     1:30.91 (33.20)     2:03.30 (32.39)
        2:40.66 (37.36)     3:19.15 (38.49)     3:50.09 (30.94)     4:20.76 (30.67)
  3 Kurtz, Wyatt M            14 MVN-CA               4:20.12    4:23.60 QUAL   
                  27.76       57.76 (30.00)     1:32.18 (34.42)     2:07.16 (34.98)
        2:44.71 (37.55)     3:22.97 (38.26)     3:53.44 (30.47)     4:23.60 (30.16)
  4 Balasanian, Kristof N     14 UN-02-CA             4:25.23    4:25.36 QUAL   
                  27.54       58.89 (31.35)     1:34.31 (35.42)     2:08.77 (34.46)
        2:46.30 (37.53)     3:24.24 (37.94)     3:55.42 (31.18)     4:25.36 (29.94)
 -- Najera, Humberto          14 UN-02-CA             4:01.08         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:34.30    1:33.67        
     1) Cahill, Max M 14                2) Kim, Nathan 13                 
     3) Boutakidis, Athan C 13          4) Liu, Kevin 14                  
                  24.11       47.58 (23.47)     1:10.90 (23.32)     1:33.67 (22.77)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:34.74    1:38.09        
     1) Kurtz, Wyatt M 14               2) Burke, Nicholas T 13           
     3) Fujimoto, Dean L 13             4) Douglas, Andrew G 13           
                  24.72       48.40 (23.68)     1:14.26 (25.86)     1:38.09 (23.83)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        3:31.76    3:28.07        
     1) Cahill, Max M 14                2) Boutakidis, Athan C 13         
     3) Kim, Nathan 13                  4) Liu, Kevin 14                  
                  25.37       52.37 (52.37)     1:17.69 (25.32)     1:46.81 (54.44)
        2:10.77 (23.96)     2:37.72 (50.91)     3:01.77 (24.05)     3:28.07 (50.35)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:22.75    3:31.28        
     3) Geis, Joseph E 14               4) Aistars, Anders R 14           
                  24.82       51.67 (51.67)     1:16.02 (24.35)     1:43.22 (51.55)
        2:09.09 (25.87)     2:37.55 (54.33)     3:02.94 (25.39)     3:31.28 (53.73)
 -- Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   3:36.68         NS        
     1) Douglas, Andrew G 13            2) Gallegos, Ben J 13             
     3) Burke, Nicholas T 13            4) Kurtz, Wyatt M 14              
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        1:46.44    1:44.78        
     1) Cahill, Max M 14                2) Kim, Nathan 13                 
     3) Liu, Kevin 14                   4) Boutakidis, Athan C 13         
                  25.57       55.48 (29.91)     1:20.94 (25.46)     1:44.78 (23.84)
  2 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   1:44.73    1:45.43        
     1) Aistars, Anders R 14            2) Douglas, Andrew G 13           
     3) Gallegos, Ben J 13              4)                                
                  26.20       55.08 (28.88)     1:22.30 (27.22)     1:45.43 (23.13)
  3 Mission Viejo Nadadores-CA  'B'                   1:53.75    1:51.31        
     1) Fujimoto, Dean L 13             2) Dilao, Diego C 13              
     3)                                 4) Geis, Joseph E 14              
                  28.33     1:00.26 (31.93)     1:26.72 (26.46)     1:51.31 (24.59)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mission Viejo Nadadores-CA  'A'                   3:59.63    3:52.10        
     1) Fujimoto, Dean L 13             2) Douglas, Andrew G 13           
     3) Kurtz, Wyatt M 14               4) Burke, Nicholas T 13           
                  29.93   1:01.19 (1:01.19)     1:30.81 (29.62)   2:05.01 (1:03.82)
        2:31.24 (26.23)     3:00.93 (55.92)     3:25.50 (24.57)     3:52.10 (51.17)
  2 Rose Bowl Aquatics-CA  'A'                        3:52.11    3:53.13        
     1) Cahill, Max M 14                2) Kim, Nathan 13                 
     3) Liu, Kevin 14                   4) Boutakidis, Athan C 13         
                  27.32       55.87 (55.87)     1:26.78 (30.91)   2:03.47 (1:07.60)
        2:29.93 (26.46)     3:00.36 (56.89)     3:24.87 (24.51)     3:53.13 (52.77)
 
Mixed 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leimone, Theadora M       14 UN-08-CA                  NT    4:32.87        
                  27.96     1:00.46 (32.50)     1:35.68 (35.22)     2:10.43 (34.75)
        2:50.00 (39.57)     3:30.59 (40.59)     4:02.18 (31.59)     4:32.87 (30.69)
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Freestyle Requested Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Keller M          14 GSC-CA                    NT      50.68        
 
Mixed 5 & Over 1000 Yard Freestyle Requested Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                   NT   11:42.57        
  2 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA                   NT   12:58.36        
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Butterfly Requested Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanemitsu, Michael S      12 RMDA-CA                   NT      26.03        
 
Mixed 5 & Over 50 Yard Butterfly Requested Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA                   NT      32.81        
 
Mixed 5 & Over 100 Yard Butterfly Requested Split Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Gutierrez, Dominic A      11 ROSE-CA                   NT    1:12.14