SCS Summer JOs at RAA - Meet Results

SCS Summer JOs at RAA
7/24/2019 - 7/28/2019
Moreno Valley, CA 
Updated: 7/28/2019

The following meet results are available for download by clicking on the link below.
SDIF File Download
Please note that downloaded results do not represent 'official' results.

Licensed to Riverside Aquatics Assoc.
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/28/2019 03:12 PM
                2019 CA RAA SUMMER JOS - 7/24/2019 to 7/28/2019                
                          Sanction #: S19-227/TT-228                           
                                    Results                                    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Karas, Lilly A             9 LASC-CA                   NT      36.69  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA                 31.39      31.31  
  2 Dockery, Madison A        10 STAR-CA                32.56      31.73  
  3 Brito, Gabi F              9 WEST-CA                33.33      32.87  
  4 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                32.87      33.03  
  5 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA                33.52      33.18  
  6 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA                33.52      33.24  
  7 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA                33.27      33.69  
 -- Barry, Manon F            10 SHRK-CA                31.77         DQ  
      False start
B - Final
  9 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA                 33.59      32.88  
 10 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA         33.78      33.10  
 11 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA                33.62      33.69  
 12 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA     33.95      33.80  
 13 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA                34.07      33.91  
 14 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA                34.00      34.03  
 15 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA                34.03      34.08  
 16 Simampo, Emma H           10 SACA-CA                34.08      34.32  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Douglas, McKenzie M       10 TMEC-CA                   NT      38.05  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA                 31.94      31.39  
  2 Barry, Manon F            10 SHRK-CA                33.43      31.77  
  3 Dockery, Madison A        10 STAR-CA                33.23      32.56  
  4 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                33.86      32.87  
  5 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA                34.53      33.27  
  6 Brito, Gabi F              9 WEST-CA                33.89      33.33  
  7 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA                34.11      33.52  
  7 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA                33.33      33.52  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA                 34.65      33.59  
 10 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA                34.69      33.62  
 11 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA         34.38      33.78  
 12 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA     34.20      33.95  
 13 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA                34.86      34.00  
 14 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA                35.22      34.03  
 15 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA                35.24      34.07  
 16 Simampo, Emma H           10 SACA-CA                35.23      34.08  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA                34.35      34.79  
 18 Schmitt, Eli S            10 WEST-CA                33.99      34.85  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hong, Grace Y             10 SHRK-CA                36.01     J34.85  
 20 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA                 35.79      34.89  
 21 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA                35.17      34.90  
 22 Paek, Irene J             10 SHRK-CA                35.07      35.16  
 23 Collins, Emily P          10 LASC-CA                35.78      35.31  
 24 Ferrero, Peyton K          9 AAM-CA                 36.18      35.36  
 25 Um, Nicole                10 SHRK-CA                35.45      35.44  
 26 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA                35.85      35.57  
 27 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA                 35.74      35.66  
 28 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA                 35.95      35.68  
 29 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA                35.60      35.86  
 
Girls 5-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               1:08.12    1:08.04  
       32.77  1:08.04                                                      
  2 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:11.89    1:11.71  
       35.17  1:11.71                                                      
  3 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              1:12.16    1:11.79  
       34.96  1:11.79                                                      
  4 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:12.10    1:12.42  
       34.84  1:12.42                                                      
  5 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA              1:13.32    1:12.57  
       35.85  1:12.57                                                      
  6 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              1:13.07    1:13.00  
       35.84  1:13.00                                                      
  7 Paek, Irene J             10 SHRK-CA              1:14.61    1:13.50  
       35.81  1:13.50                                                      
  8 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              1:14.69    1:14.00  
       35.56  1:14.00                                                      
B - Final
  9 Barry, Manon F            10 SHRK-CA              1:15.70    1:12.10  
       34.36  1:12.10                                                      
 10 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:15.08    1:13.70  
       35.90  1:13.70                                                      
 11 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              1:15.16    1:14.22  
       35.75  1:14.22                                                      
 12 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              1:16.05    1:14.26  
       35.94  1:14.26                                                      
 13 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              1:15.57    1:14.96  
       36.38  1:14.96                                                      
 14 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               1:15.40    1:15.15  
       35.86  1:15.15                                                      
 15 Chavez, Maria C           10 MVAQ-CA              1:15.69    1:15.34  
       36.20  1:15.34                                                      
 16 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              1:15.14    1:16.55  
       36.84  1:16.55                                                      
 
Girls 5-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               1:09.11    1:08.12  
       33.12  1:08.12                                                      
  2 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:15.99    1:11.89  
       34.94  1:11.89                                                      
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:13.04    1:12.10  
       34.38  1:12.10                                                      
  4 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              1:13.72    1:12.16  
       35.11  1:12.16                                                      
  5 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              1:14.90    1:13.07  
       35.23  1:13.07                                                      
  6 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA              1:15.41    1:13.32  
       35.38  1:13.32                                                      
  7 Paek, Irene J             10 SHRK-CA              1:16.77    1:14.61  
       36.78  1:14.61                                                      
  8 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              1:16.27    1:14.69  
       36.09  1:14.69                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:18.31    1:15.08  
       36.63  1:15.08                                                      
 10 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              1:13.86    1:15.14  
       35.33  1:15.14                                                      
 11 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              1:14.04    1:15.16  
       35.79  1:15.16                                                      
 12 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               1:17.83    1:15.40  
       36.08  1:15.40                                                      
 13 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              1:16.30    1:15.57  
       37.02  1:15.57                                                      
 14 Chavez, Maria C           10 MVAQ-CA              1:18.45    1:15.69  
       36.46  1:15.69                                                      
 15 Barry, Manon F            10 SHRK-CA              1:16.47    1:15.70  
       35.71  1:15.70                                                      
 16 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              1:14.98    1:16.05  
       36.44  1:16.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA              1:15.80    1:16.12  
       36.85  1:16.12                                                      
 18 Zelesnikar, Emi            9 TMEC-CA              1:19.18    1:16.20  
       38.21  1:16.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA   1:14.31    1:16.26  
       36.13  1:16.26                                                      
 20 Warren, Charlotte L       10 LASC-CA              1:19.65    1:16.50  
       36.96  1:16.50                                                      
 21 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA             1:17.11    1:16.63  
       37.21  1:16.63                                                      
 22 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA       1:15.68    1:16.64  
       36.15  1:16.64                                                      
 23 Hong, Grace Y             10 SHRK-CA              1:19.50    1:17.31  
       36.84  1:17.31                                                      
 24 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA               1:18.96    1:17.38  
       37.66  1:17.38                                                      
 25 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA              1:19.09    1:17.72  
       37.22  1:17.72                                                      
 26 Collins, Emily P          10 LASC-CA              1:19.64    1:18.35  
       37.58  1:18.35                                                      
 27 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               1:18.55    1:18.37  
       37.24  1:18.37                                                      
 28 Um, Nicole                10 SHRK-CA              1:18.38    1:19.74  
       37.93  1:19.74                                                      
 29 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA              1:19.49    1:20.51  
       38.29  1:20.51                                                      
 
Girls 5-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               2:25.93    2:24.01  
       33.53  1:10.24  1:48.25  2:24.01                                    
  2 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              2:33.38    2:32.77  
       35.59  1:14.79  1:55.04  2:32.77                                    
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              2:34.65    2:34.75  
       35.25  1:15.64  1:56.34  2:34.75                                    
  4 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              2:41.24    2:35.66  
       35.71  1:16.28  1:57.35  2:35.66                                    
  5 Barry, Manon F            10 SHRK-CA              2:38.25    2:36.21  
       34.94  1:14.81  1:56.88  2:36.21                                    
  6 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              2:37.61    2:37.39  
       36.81  1:16.83  1:58.43  2:37.39                                    
  7 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              2:39.41    2:39.95  
       37.12  1:18.48  2:01.12  2:39.95                                    
  8 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA               2:40.31    2:41.97  
       37.98  1:19.78  2:01.46  2:41.97                                    
B - Final
  9 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA              2:41.73    2:38.31  
       37.77  1:19.76  2:00.72  2:38.31                                    
 10 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              2:43.32    2:43.31  
       37.45  1:19.85  2:03.33  2:43.31                                    
 11 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              2:44.02    2:43.38  
       37.86  1:20.49  2:03.19  2:43.38                                    
 12 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              2:41.35    2:44.12  
       37.84  1:20.57  2:03.28  2:44.12                                    
 13 Paek, Irene J             10 SHRK-CA              2:45.46    2:44.95  
       39.28  1:22.54  2:06.49  2:44.95                                    
 14 Warren, Charlotte L       10 LASC-CA              2:47.52    2:45.91  
       38.39  1:20.77  2:04.68  2:45.91                                    
 15 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA              2:43.68    2:46.03  
       39.53  1:21.68  2:05.50  2:46.03                                    
 16 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA             2:46.45    2:50.32  
       38.86  1:23.30  2:07.16  2:50.32                                    
 
Girls 5-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               2:26.57    2:25.93  
       34.17  1:11.27  1:49.50  2:25.93                                    
  2 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              2:34.10    2:33.38  
       35.16  1:14.48  1:54.60  2:33.38                                    
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              2:38.49    2:34.65  
       35.26  1:15.51  1:56.50  2:34.65                                    
  4 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              2:41.16    2:37.61  
       36.68  1:17.05  1:58.11  2:37.61                                    
  5 Barry, Manon F            10 SHRK-CA              2:39.39    2:38.25  
       34.24  1:15.97  1:58.03  2:38.25                                    
  6 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              2:43.38    2:39.41  
       36.38  1:18.78  2:00.21  2:39.41                                    
  7 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA               2:48.24    2:40.31  
       37.81  1:19.49  2:00.70  2:40.31                                    
  8 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              2:38.69    2:41.24  
       36.26  1:19.00  2:02.35  2:41.24                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              2:42.93    2:41.35  
       36.01  1:17.96  1:59.82  2:41.35                                    
 10 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA              2:42.59    2:41.73  
       36.27  1:17.03  1:59.50  2:41.73                                    
 11 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              2:45.25    2:43.32  
       37.61  1:19.98  2:03.88  2:43.32                                    
 12 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA              2:50.24    2:43.68  
       37.83  1:19.87  2:03.34  2:43.68                                    
 13 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              2:54.45    2:44.02  
       39.26  1:21.18  2:04.62  2:44.02                                    
 14 Paek, Irene J             10 SHRK-CA              2:45.46    2:45.46  
       37.67  1:20.37  2:04.31  2:45.46                                    
 15 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA             2:45.48    2:46.45  
       38.30  1:20.63  2:04.29  2:46.45                                    
 16 Warren, Charlotte L       10 LASC-CA              2:45.65    2:47.52  
       38.02  1:20.23  2:04.25  2:47.52                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hong, Grace Y             10 SHRK-CA              2:53.91    2:47.91  
       38.21  1:20.55  2:04.54  2:47.91                                    
 18 Chavez, Maria C           10 MVAQ-CA              2:48.57    2:48.24  
       36.44  1:19.72  2:04.92  2:48.24                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Collins, Emily P          10 LASC-CA              2:52.56    2:48.41  
       39.32  1:22.31  2:05.89  2:48.41                                    
 20 Baranchik, Dasha           9 LASC-CA              2:54.03    2:52.21  
       38.82  1:23.35  2:09.83  2:52.21                                    
 21 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA              2:51.79    2:55.44  
       39.78  1:24.51  2:10.02  2:55.44                                    
 22 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA               2:55.05    2:58.20  
       39.25  1:24.79  2:12.20  2:58.20                                    
 23 Douglas, McKenzie M       10 TMEC-CA              2:50.70    3:00.79  
       39.37  1:26.68  2:15.18  3:00.79                                    
 
Girls 5-10 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Hong, Coco                10 CHS-CA                    NT      42.49  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bian, Alyssa               9 RAA-CA                 37.37      36.62  
  2 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA     40.33      38.49  
  3 Dockery, Madison A        10 STAR-CA                39.32      39.76  
  4 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA                40.27      39.86  
  5 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA                 39.67      40.09  
  6 Cheng, Nicole K           10 Fusion Aquatics-CA     40.34      40.13  
  7 Mahat, Sahasi             10 Polar Bears-CA         40.30      40.48  
  8 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA                40.12      40.83  
B - Final
  9 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA                41.45      40.82  
 10 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA                41.11      40.85  
 11 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA                40.62      41.03  
 12 DeSpain, Zoey E           10 BCH-CA                 41.95      41.22  
 13 Collins, Emily P          10 LASC-CA                41.45      41.49  
 14 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA                 41.77      42.24  
 15 Yuvavanich, Unna           9 CLSS-CA                41.78      42.25  
 16 Fishburn, Holly M          9 AAM-CA                 41.25      42.51  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA                 43.32      41.77  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bian, Alyssa               9 RAA-CA                 37.03      37.37  
  2 Dockery, Madison A        10 STAR-CA                42.38      39.32  
  3 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA                 39.98      39.67  
  4 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA                41.55      40.12  
  5 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA                41.98      40.27  
  6 Mahat, Sahasi             10 Polar Bears-CA         41.87      40.30  
  7 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA     39.83      40.33  
  8 Cheng, Nicole K           10 Fusion Aquatics-CA     41.65      40.34  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA                42.87      40.62  
 10 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA                40.22      41.11  
 11 Fishburn, Holly M          9 AAM-CA                 42.90      41.25  
 12 Collins, Emily P          10 LASC-CA                41.18      41.45  
 12 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA                42.85      41.45  
 14 Clendenen, Chloe A         9 RAA-CA                 43.31      41.77  
 15 Yuvavanich, Unna           9 CLSS-CA                42.36      41.78  
 16 DeSpain, Zoey E           10 BCH-CA                 43.19      41.95  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Huang, Claire              9 PASA-CA                42.96      41.96  
 18 Warren, Charlotte L       10 LASC-CA                43.14      41.97  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Anstie-Carson, Zoey D      9 RAA-CA                 43.30      42.10  
 20 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA                43.18      42.13  
 21 San Jose, Isabella C      10 Polar Bears-CA         42.57      42.24  
 22 Douglas, McKenzie M       10 TMEC-CA                41.09      42.64  
 23 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA                42.20      42.95  
 24 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA                 42.09      43.01  
 -- Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA                 38.31         DQ  
      False start
 
Girls 5-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               1:20.31    1:20.38  
       38.75  1:20.38                                                      
  2 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               1:24.57    1:23.95  
       41.18  1:23.95                                                      
  3 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              1:27.63    1:25.45  
       41.90  1:25.45                                                      
  4 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA             1:25.49    1:25.67  
       42.01  1:25.67                                                      
  5 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA   1:27.74    1:25.72  
       41.98  1:25.72                                                      
  6 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA              1:27.42    1:27.50  
       42.64  1:27.50                                                      
  7 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              1:27.06    1:27.64  
       42.25  1:27.64                                                      
  8 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA              1:26.35    1:27.95  
       43.01  1:27.95                                                      
B - Final
  9 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:28.51    1:27.00  
       42.10  1:27.00                                                      
 10 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              1:28.38    1:27.35  
       42.94  1:27.35                                                      
 11 Mahat, Sahasi             10 Polar Bears-CA       1:28.58    1:27.81  
       41.54  1:27.81                                                      
 12 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA               1:28.56    1:28.35  
       43.55  1:28.35                                                      
 13 Collins, Emily P          10 LASC-CA              1:29.20    1:28.98  
       43.25  1:28.98                                                      
 14 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              1:28.64    1:29.24  
       43.72  1:29.24                                                      
 15 Warren, Charlotte L       10 LASC-CA              1:29.47    1:30.66  
       44.15  1:30.66                                                      
 16 Zelesnikar, Emi            9 TMEC-CA              1:29.84    1:32.03  
       44.71  1:32.03                                                      
 
Girls 5-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               1:27.09    1:20.31  
       38.13  1:20.31                                                      
  2 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               1:29.01    1:24.57  
       41.27  1:24.57                                                      
  3 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA             1:27.61    1:25.49  
       41.25  1:25.49                                                      
  4 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA              1:26.67    1:26.35  
       40.41  1:26.35                                                      
  5 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              1:26.29    1:27.06  
       41.91  1:27.06                                                      
  6 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA              1:32.58    1:27.42  
       42.66  1:27.42                                                      
  7 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              1:27.83    1:27.63  
       43.44  1:27.63                                                      
  8 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA   1:26.10    1:27.74  
       43.46  1:27.74                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              1:30.89    1:28.38  
       43.21  1:28.38                                                      
 10 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:29.17    1:28.51  
       43.39  1:28.51                                                      
 11 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA               1:30.24    1:28.56  
       43.42  1:28.56                                                      
 12 Mahat, Sahasi             10 Polar Bears-CA       1:28.91    1:28.58  
       42.30  1:28.58                                                      
 13 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              1:33.55    1:28.64  
       43.82  1:28.64                                                      
 14 Collins, Emily P          10 LASC-CA              1:33.54    1:29.20  
       43.13  1:29.20                                                      
 15 Warren, Charlotte L       10 LASC-CA              1:31.52    1:29.47  
       43.87  1:29.47                                                      
 16 Zelesnikar, Emi            9 TMEC-CA              1:33.23    1:29.84  
       44.94  1:29.84                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 San Jose, Isabella C      10 Polar Bears-CA       1:33.15    1:30.03  
       43.83  1:30.03                                                      
 18 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA              1:33.37    1:30.55  
       43.91  1:30.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 DeSpain, Zoey E           10 BCH-CA               1:32.10    1:30.60  
       43.89  1:30.60                                                      
 20 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA               1:31.49    1:31.34  
       43.37  1:31.34                                                      
 21 Anstie-Carson, Zoey D      9 RAA-CA               1:32.03    1:31.54  
       44.12  1:31.54                                                      
 22 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA              1:31.49    1:32.61  
       45.71  1:32.61                                                      
 23 Kim, Olivia J              9 SHRK-CA              1:31.94    1:32.73  
       45.51  1:32.73                                                      
 23 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              1:34.52    1:32.73  
       45.23  1:32.73                                                      
 25 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA              1:33.41    1:33.05  
 26 Ramirez, Leslie R         10 TMEC-CA              1:34.11    1:36.21  
       46.28  1:36.21                                                      
 27 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA              1:33.45    1:37.53  
       47.48  1:37.53                                                      
 
Girls 5-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA                40.36      40.27  
  2 Brito, Gabi F              9 WEST-CA                41.32      40.46  
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                41.61      42.20  
  4 Simampo, Emma H           10 SACA-CA                43.79      43.09  
  5 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA                 44.15      43.48  
  6 Bian, Alyssa               9 RAA-CA                 43.35      43.57  
  7 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA                 43.58      44.22  
  8 Barry, Manon F            10 SHRK-CA                44.83      45.40  
B - Final
  9 Echeverria, Andrea C      10 PASA-CA                45.30      43.96  
 10 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA                44.99      44.06  
 11 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA                45.97      44.93  
 12 Cheng, Nicole K           10 Fusion Aquatics-CA     46.46      45.63  
 13 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                45.24      46.00  
 14 Hernandez, Breanna N      10 PRMT-CA                46.66      46.01  
 15 Rodriguez, Zoey L         10 AAM-CA                 46.46      47.00  
 16 Um, Nicole                10 SHRK-CA                46.63      47.33  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Collins, Emily P          10 LASC-CA                   NT      50.16  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA                40.81      40.36  
  2 Brito, Gabi F              9 WEST-CA                41.55      41.32  
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA                41.75      41.61  
  4 Bian, Alyssa               9 RAA-CA                 41.62      43.35  
  5 Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA                 46.36      43.58  
  6 Simampo, Emma H           10 SACA-CA                45.23      43.79  
  7 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA                 44.61      44.15  
  8 Barry, Manon F            10 SHRK-CA                45.11      44.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA                46.53      44.99  
 10 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                46.44      45.24  
 11 Echeverria, Andrea C      10 PASA-CA                45.14      45.30  
 12 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA                47.19      45.97  
 13 Rodriguez, Zoey L         10 AAM-CA                 46.95      46.46  
 13 Cheng, Nicole K           10 Fusion Aquatics-CA     46.90      46.46  
 15 Um, Nicole                10 SHRK-CA                48.69      46.63  
 16 Hernandez, Breanna N      10 PRMT-CA                47.23      46.66  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Anstie-Carson, Zoey D      9 RAA-CA                 48.68      46.83  
 18 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA                46.14      46.89  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Fishburn, Holly M          9 AAM-CA                 47.76      46.96  
 20 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA                46.87      47.00  
 21 Le, Kamille                9 SACA-CA                47.67      47.15  
 22 Siepker, Grace R           9 TMEC-CA                49.02      47.70  
 23 Zeiss, Wendy N            10 SHRK-CA                48.05      47.77  
 24 Li, Jessica X             10 CHS-CA                 48.05      47.95  
 25 Edera, Alexis R            9 Fusion Aquatics-CA     47.04      48.01  
 26 Staveley, Grace E         10 CROC-CA                48.90      48.72  
 27 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA                 48.87      48.78  
 28 McClaren, Zoey R           9 BCH-CA                 48.70      49.72  
 29 Douglas, McKenzie M       10 TMEC-CA                48.92      49.92  
 30 Freede, Quin L            10 TCC-CA                 48.26      49.95  
 31 Hong, Grace Y             10 SHRK-CA                48.38      50.74  
 
Girls 5-10 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Li, Jessica X             10 CHS-CA                    NT    1:42.87  
       48.63  1:42.87                                                      
 
Girls 5-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:28.54    1:27.86  
       41.06  1:27.86                                                      
  2 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               1:33.84    1:30.68  
       43.29  1:30.68                                                      
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:31.17    1:30.90  
       43.05  1:30.90                                                      
  4 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:32.65    1:32.61  
       44.26  1:32.61                                                      
  5 Barry, Manon F            10 SHRK-CA              1:38.41    1:35.36  
       45.41  1:35.36                                                      
  6 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA               1:34.82    1:35.70  
       44.91  1:35.70                                                      
  7 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA              1:38.76    1:39.22  
       48.09  1:39.22                                                      
 -- Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              1:29.55         DQ  
      Turn/Finish - One hand touch or not separated
       42.82       DQ                                                      
B - Final
  9 Echeverria, Andrea C      10 PASA-CA              1:41.70    1:36.89  
       46.36  1:36.89                                                      
 10 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:40.76    1:37.02  
       46.15  1:37.02                                                      
 11 San Jose, Isabella C      10 Polar Bears-CA       1:40.12    1:37.24  
       46.90  1:37.24                                                      
 12 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA              1:40.99    1:37.28  
       47.01  1:37.28                                                      
 13 Fishburn, Holly M          9 AAM-CA               1:41.49    1:37.92  
       46.74  1:37.92                                                      
 14 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA              1:40.01    1:38.78  
       48.74  1:38.78                                                      
 15 Asbury, Pineapple I       10 Fusion Aquatics-CA   1:40.66    1:40.63  
       48.71  1:40.63                                                      
 16 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA              1:42.08    1:43.80  
       50.44  1:43.80                                                      
 
Girls 5-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:31.03    1:28.54  
       41.65  1:28.54                                                      
  2 Fields, Allie E           10 CCAQ-CA              1:32.57    1:29.55  
       42.67  1:29.55                                                      
  3 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              1:30.73    1:31.17  
       43.78  1:31.17                                                      
  4 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:36.03    1:32.65  
       45.58  1:32.65                                                      
  5 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               1:31.38    1:33.84  
       45.24  1:33.84                                                      
  6 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA               1:37.65    1:34.82  
       45.59  1:34.82                                                      
  7 Barry, Manon F            10 SHRK-CA              1:39.76    1:38.41  
       46.57  1:38.41                                                      
  8 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA              1:43.96    1:38.76  
       47.48  1:38.76                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA              1:39.52    1:40.01  
       47.13  1:40.01                                                      
 10 San Jose, Isabella C      10 Polar Bears-CA       1:40.41    1:40.12  
       47.61  1:40.12                                                      
 11 Asbury, Pineapple I       10 Fusion Aquatics-CA   1:44.54    1:40.66  
       49.08  1:40.66                                                      
 12 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:44.73    1:40.76  
       47.73  1:40.76                                                      
 13 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA              1:39.42    1:40.99  
       47.24  1:40.99                                                      
 14 Fishburn, Holly M          9 AAM-CA               1:43.85    1:41.49  
       47.33  1:41.49                                                      
 15 Echeverria, Andrea C      10 PASA-CA              1:39.22    1:41.70  
       47.01  1:41.70                                                      
 16 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA              1:45.88    1:42.08  
       48.93  1:42.08                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hernandez, Breanna N      10 PRMT-CA              1:43.45    1:42.56  
       48.41  1:42.56                                                      
 18 Rodriguez, Zoey L         10 AAM-CA               1:40.86    1:43.83  
       49.49  1:43.83                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Edera, Alexis R            9 Fusion Aquatics-CA   1:46.39    1:44.06  
       48.81  1:44.06                                                      
 20 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              1:46.26    1:44.25  
       52.04  1:44.25                                                      
 21 Um, Nicole                10 SHRK-CA              1:42.10    1:44.52  
       49.26  1:44.52                                                      
 22 Cornejo, Elena M          10 FAC-CA               1:44.74    1:45.74  
       50.69  1:45.74                                                      
 23 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA              1:46.09    1:46.01  
       52.10  1:46.01                                                      
 24 Siepker, Grace R           9 TMEC-CA              1:45.82    1:46.30  
       49.78  1:46.30                                                      
 25 Freede, Quin L            10 TCC-CA               1:43.96    1:46.31  
       50.51  1:46.31                                                      
 26 Douglas, McKenzie M       10 TMEC-CA              1:46.31    1:47.41  
       50.51  1:47.41                                                      
 27 Hong, Coco                10 CHS-CA               1:46.36    1:47.57  
       50.62  1:47.57                                                      
 28 Leal, Lilyanna             9 CROC-CA              1:44.83    1:47.91  
       51.36  1:47.91                                                      
 29 Staveley, Grace E         10 CROC-CA              1:46.40    1:48.23  
       50.46  1:48.23                                                      
 -- Grant, Alexa I            10 SHRK-CA              1:42.30   X1:40.13  
       47.75  1:40.13                                                      
 -- Kim, Olivia J              9 SHRK-CA              1:46.09   X1:44.83  
       52.10  1:44.83                                                      
 -- Le, Kamille                9 SACA-CA              1:45.62         DQ  
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
       48.48       DQ                                                      
 -- Bilhartz, Lucy K          10 RAA-CA               1:34.71         DQ  
      Turn/Finish - Touch Not simultaneous
       43.97       DQ                                                      
 
Girls 5-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dockery, Madison A        10 STAR-CA                33.65      33.17  
  2 Chin, Maya                10 TCC-CA                 34.98      34.61  
  3 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA     36.30      34.62  
  4 Bian, Alyssa               9 RAA-CA                 35.46      35.13  
  5 Brito, Gabi F              9 WEST-CA                35.67      35.29  
  6 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA                36.32      35.61  
  7 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA                35.51      36.25  
  8 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA                37.05      36.63  
B - Final
  9 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA         37.60      37.18  
 10 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA                37.55      37.23  
 11 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA                37.90      37.96  
 12 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA                37.96      38.09  
 13 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA                38.18      39.16  
 14 Karas, Lilly A             9 LASC-CA                39.11      39.45  
 15 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA                37.71      39.63  
 16 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA               38.84      40.10  
 
Girls 5-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dockery, Madison A        10 STAR-CA                35.15      33.65  
  2 Chin, Maya                10 TCC-CA                 35.91      34.98  
  3 Bian, Alyssa               9 RAA-CA                 34.95      35.46  
  4 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA                37.44      35.51  
  5 Brito, Gabi F              9 WEST-CA                36.37      35.67  
  6 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA     35.46      36.30  
  7 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA                38.18      36.32  
  8 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA                37.11      37.05  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA                38.95      37.55  
 10 Garbutt, Jahzara M        10 Sea Turtles-CA         37.35      37.60  
 11 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA                39.98      37.71  
 12 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA                39.46      37.90  
 13 Hecht, Shayna             10 OTTR-CA                41.09      37.96  
 14 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA                40.31      38.18  
 15 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA               38.02      38.84  
 16 Karas, Lilly A             9 LASC-CA                40.06      39.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yuvavanich, Unna           9 CLSS-CA                38.43      39.48  
 18 Novak, Sophia I           10 SWRD-CA                40.86      39.53  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Barry, Manon F            10 SHRK-CA                39.19      39.55  
 20 Kulikowski, Maci A         8 BCH-CA                 40.36      39.59  
 21 Ferrero, Peyton K          9 AAM-CA                 39.25      39.75  
 22 San Jose, Isabella C      10 Polar Bears-CA         39.02      39.78  
 23 Hong, Grace Y             10 SHRK-CA                40.14      39.87  
 24 Paek, Irene J             10 SHRK-CA                39.11      40.13  
 25 Cheng, Nicole K           10 Fusion Aquatics-CA     39.01      40.40  
 26 Stabio, Daniella T        10 BREA-CA                41.14      40.50  
 27 Lee, Eliana                9 SHRK-CA                40.38      40.51  
 28 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA                41.00      40.66  
 29 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA                41.18      40.81  
 30 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA                 40.44      40.92  
 
Girls 5-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               1:18.22    1:17.22  
       36.77  1:17.22                                                      
  2 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:21.97    1:18.84  
       37.80  1:18.84                                                      
  3 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA   1:24.40    1:21.85  
       38.63  1:21.85                                                      
  4 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:24.64    1:21.95  
       39.39  1:21.95                                                      
  5 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:21.86    1:22.09  
       37.22  1:22.09                                                      
  6 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               1:24.75    1:23.09  
       38.84  1:23.09                                                      
  7 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              1:27.15    1:24.18  
       38.71  1:24.18                                                      
  8 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA              1:25.47    1:25.27  
       39.24  1:25.27                                                      
B - Final
  9 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA              1:27.55    1:24.02  
       40.56  1:24.02                                                      
 10 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              1:28.66    1:24.11  
       39.93  1:24.11                                                      
 11 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              1:31.13    1:30.65  
       43.53  1:30.65                                                      
 12 Paek, Irene J             10 SHRK-CA              1:30.55    1:31.30  
       43.92  1:31.30                                                      
 13 Yuvavanich, Unna           9 CLSS-CA              1:33.48    1:31.59  
       42.58  1:31.59                                                      
 14 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               1:32.64    1:31.64  
       44.28  1:31.64                                                      
 15 Kulikowski, Maci A         8 BCH-CA               1:30.23    1:32.25  
       42.47  1:32.25                                                      
 16 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:33.61    1:35.32  
       43.95  1:35.32                                                      
 
Girls 5-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               1:18.86    1:18.22  
       37.48  1:18.22                                                      
  2 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              1:26.77    1:21.86  
       36.96  1:21.86                                                      
  3 Dockery, Madison A        10 STAR-CA              1:29.49    1:21.97  
       36.54  1:21.97                                                      
  4 Rivera, Caraya E          10 Fusion Aquatics-CA   1:20.41    1:24.40  
       39.35  1:24.40                                                      
  5 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              1:30.27    1:24.64  
       40.41  1:24.64                                                      
  6 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               1:21.68    1:24.75  
       38.81  1:24.75                                                      
  7 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA              1:30.15    1:25.47  
       39.81  1:25.47                                                      
  8 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              1:26.95    1:27.15  
       40.72  1:27.15                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wynn, Kylie D              9 SACA-CA              1:32.63    1:27.55  
       40.42  1:27.55                                                      
 10 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              1:27.09    1:28.66  
       40.20  1:28.66                                                      
 11 Kulikowski, Maci A         8 BCH-CA               1:38.29    1:30.23  
       42.47  1:30.23                                                      
 12 Paek, Irene J             10 SHRK-CA              1:34.04    1:30.55  
       42.46  1:30.55                                                      
 13 Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              1:30.76    1:31.13  
       41.56  1:31.13                                                      
 14 Flores, Kelsey J          10 RAA-CA               1:34.02    1:32.64  
       43.49  1:32.64                                                      
 15 Yuvavanich, Unna           9 CLSS-CA              1:34.22    1:33.48  
       42.22  1:33.48                                                      
 16 Lee, Eliana                9 SHRK-CA              1:37.30    1:33.61  
       42.59  1:33.61                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 San Jose, Isabella C      10 Polar Bears-CA       1:32.81    1:34.13  
       43.77  1:34.13                                                      
 18 DeSpain, Zoey E           10 BCH-CA               1:37.10    1:34.91  
       43.13  1:34.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA             1:33.86    1:35.80  
       41.38  1:35.80                                                      
 20 Ruiz, Brissa I            10 SHRK-CA              1:37.10    1:39.31  
       44.05  1:39.31                                                      
 21 McGaughy, Ainsley W        9 TMEC-CA              1:35.64    1:39.68  
       44.55  1:39.68                                                      
 22 Ov, Audrey                10 CCAQ-CA              1:38.37    1:40.28  
       48.06  1:40.28                                                      
 23 Echeverria, Andrea C      10 PASA-CA              1:36.36    1:40.98  
       44.92  1:40.98                                                      
 24 Leal, Lilyanna             9 CROC-CA              1:38.54    1:44.62  
       44.81  1:44.62                                                      
 
Girls 5-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               2:49.95    2:48.10  
       36.45  1:21.41  2:12.06  2:48.10                                    
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              2:52.41    2:51.75  
       38.82  1:24.57  2:13.67  2:51.75                                    
  3 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              2:54.04    2:51.76  
       37.06  1:25.16  2:11.91  2:51.76                                    
  4 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              3:00.44    2:59.05  
       38.87  1:25.91  2:21.14  2:59.05                                    
  5 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              2:56.92    2:59.43  
       38.09  1:26.76  2:20.88  2:59.43                                    
  6 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              3:00.62    2:59.56  
       38.56  1:27.28  2:20.46  2:59.56                                    
  7 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              3:02.22    3:01.28  
       41.89  1:27.15  2:23.41  3:01.28                                    
  8 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               3:02.37    3:05.12  
       40.51  1:30.00  2:23.85  3:05.12                                    
B - Final
  9 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA               3:05.49    3:00.16  
       42.41  1:27.42  2:17.64  3:00.16                                    
 10 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA              3:06.68    3:01.14  
       39.53  1:29.07  2:22.62  3:01.14                                    
 11 Paek, Irene J             10 SHRK-CA              3:06.92    3:02.41  
       40.77  1:26.26  2:23.20  3:02.41                                    
 12 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              3:09.01    3:08.33  
       42.63  1:33.16  2:30.87  3:08.33                                    
 13 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA              3:09.63    3:08.95  
       40.74  1:31.74  2:26.02  3:08.95                                    
 14 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              3:10.39    3:09.09  
       43.25  1:34.71  2:29.27  3:09.09                                    
 15 Hong, Grace Y             10 SHRK-CA              3:12.57    3:13.72  
       41.60  1:30.76  2:29.84  3:13.72                                    
 16 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              3:11.35    3:13.78  
       43.96  1:31.43  2:30.63  3:13.78                                    
 
Girls 5-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chin, Maya                10 TCC-CA               2:54.98    2:49.95  
       37.19  1:22.93  2:14.12  2:49.95                                    
  2 Umpornpuckdi, Natalie      9 RMDA-CA              2:52.43    2:52.41  
       40.34  1:26.15  2:14.61  2:52.41                                    
  3 Brito, Gabi F              9 WEST-CA              3:00.58    2:54.04  
       37.39  1:25.64  2:14.49  2:54.04                                    
  4 Lackna, Genevieve A       10 SACA-CA              3:08.82    2:56.92  
       38.40  1:25.16  2:17.18  2:56.92                                    
  5 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA              3:05.23    3:00.44  
       38.94  1:28.31  2:22.50  3:00.44                                    
  6 Simampo, Emma H           10 SACA-CA              3:09.16    3:00.62  
       38.06  1:27.60  2:18.26  3:00.62                                    
  7 Schneider, Addison T      10 TMEC-CA              3:05.58    3:02.22  
       43.57  1:29.29  2:24.07  3:02.22                                    
  8 Bian, Alyssa               9 RAA-CA               2:56.32    3:02.37  
       38.69  1:26.62  2:18.12  3:02.37                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Suarez, Isabelle C        10 RAA-CA               3:10.98    3:05.49  
       44.28  1:31.94  2:22.23  3:05.49                                    
 10 Grant, Alexa I            10 SHRK-CA              3:08.52    3:06.68  
       41.48  1:30.68  2:25.17  3:06.68                                    
 11 Paek, Irene J             10 SHRK-CA              3:10.67    3:06.92  
       43.72  1:31.34  2:28.40  3:06.92                                    
 12 Hem, Madison J            10 CCAQ-CA              3:05.16    3:09.01  
       43.13  1:33.83  2:31.47  3:09.01                                    
 13 Fann, Rykyn T             10 SACA-CA              3:12.64    3:09.63  
       40.18  1:30.89  2:24.64  3:09.63                                    
 14 Richmond, Kaylee           9 TMEC-CA              3:16.74    3:10.39  
       41.82  1:33.51  2:30.37  3:10.39                                    
 15 De Togni, Angelica         9 BRSC-CA              3:11.49    3:11.35  
       44.38  1:30.40  2:29.47  3:11.35                                    
 16 Hong, Grace Y             10 SHRK-CA              3:14.25    3:12.57  
       41.72  1:31.25  2:30.61  3:12.57                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Toschak, Sophia N         10 TMEC-CA              3:12.03    3:13.73  
       40.83  1:33.54  2:32.61  3:13.73                                    
 18 Grannis, Eveline Y        10 UN-02-CA             3:17.70    3:24.71  
       44.31  1:32.55  2:41.11  3:24.71                                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Milkie, Charlotte P       10 CCAQ-CA              3:15.15         DQ  
      Kick - Butterfly type kick - breast
       44.76  1:33.60  2:37.84       DQ                                    
 
Girls 5-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              2:18.06    2:13.93  
     1) Grant, Alexa I 10               2) Paek, Irene J 10               
     3) Um, Nicole 10                   4) Barry, Manon F 10              
       32.62  1:06.55  1:41.61  2:13.93                                    
  2 Speed Aquatics-CA  'A'                            2:20.16    2:17.57  
     1) Lackna, Genevieve A 10          2) Simampo, Emma H 10             
     3) Fann, Rykyn T 10                4) Wynn, Kylie D 9                
       34.74  1:08.44  1:43.75  2:17.57                                    
  3 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            2:28.81    2:18.55  
     1) Suarez, Isabelle C 10           2) Bian, Alyssa 9                 
     3) Flores, Kelsey J 10             4) Bilhartz, Lucy K 10            
       34.12  1:09.63  1:44.77  2:18.55                                    
  4 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:20.08    2:19.16  
     1) Toschak, Sophia N 10            2) Schneider, Addison T 10        
     3) Douglas, McKenzie M 10          4) Richmond, Kaylee 9             
       34.36  1:08.38  1:44.96  2:19.16                                    
  5 Blast Sharks-CA  'B'                              2:26.95    2:21.09  
     1) Hong, Grace Y 10                2) Zeiss, Wendy N 10              
     3) Lee, Eliana 9                   4) Ruiz, Brissa I 10              
       35.22  1:11.06  1:45.90  2:21.09                                    
  6 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:26.93    2:23.26  
     1) Fields, Allie E 10              2) Hem, Madison J 10              
     3) Ov, Audrey 10                   4) Milkie, Charlotte P 10         
       35.13  1:09.20  1:49.81  2:23.26                                    
  7 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     2:27.02    2:24.01  
     1) Warren, Charlotte L 10          2) Karas, Lilly A 9               
     3) Baranchik, Dasha 9              4) Collins, Emily P 10            
       35.95  1:13.46  1:50.33  2:24.01                                    
  8 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            2:30.33    2:35.43  
     1) Reyes, Payton B 10              2) Clendenen, Chloe A 9           
     3) Benggon, Myla E 10              4) Anstie-Carson, Zoey D 9        
       41.90  1:19.52  1:56.72  2:35.43                                    
 -- Swim Pasadena-CA  'A'                             2:32.36         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Huang, Claire 9                 2) Rowe, Georgia T 10             
     3) Echeverria, Andrea C 10         4) Choi, Danielle Y 9             
       37.42  1:14.90  1:53.10       DQ                                    
 
Girls 5-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            2:38.35    2:31.94  
     1) Bilhartz, Lucy K 10             2) Suarez, Isabelle C 10          
     3) Bian, Alyssa 9                  4) Flores, Kelsey J 10            
       38.18  1:29.33  1:57.09  2:31.94                                    
  2 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:41.94    2:36.24  
     1) Milkie, Charlotte P 10          2) Fields, Allie E 10             
     3) Ov, Audrey 10                   4) Hem, Madison J 10              
       40.41  1:21.15  2:03.63  2:36.24                                    
  3 Blast Sharks-CA  'A'                              2:41.18    2:36.54  
     1) Ruiz, Brissa I 10               2) Barry, Manon F 10              
     3) Paek, Irene J 10                4) Grant, Alexa I 10              
       40.83  1:25.40  2:04.45  2:36.54                                    
  4 Speed Aquatics-CA  'A'                            2:40.56    2:36.97  
     1) Lackna, Genevieve A 10          2) Simampo, Emma H 10             
     3) Fann, Rykyn T 10                4) Wynn, Kylie D 9                
       41.40  1:24.17  2:03.25  2:36.97                                    
  5 Fusion Aquatics-CA  'A'                           2:42.20    2:41.30  
     1) Cheng, Nicole K 10              2) Edera, Alexis R 9              
     3) Rivera, Caraya E 10             4) Asbury, Pineapple I 10         
       40.43  1:34.59  2:03.64  2:41.30                                    
  6 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:40.55    2:41.95  
     1) Douglas, McKenzie M 10          2) Schneider, Addison T 10        
     3) Toschak, Sophia N 10            4) Richmond, Kaylee 9             
       43.80  1:30.64  2:07.29  2:41.95                                    
  7 All American Mantas-CA  'A'                       2:51.49    2:49.50  
     1) Fishburn, Holly M 9             2) Rodriguez, Zoey L 10           
     3) Paul, Olivia S 9                4) Ferrero, Peyton K 9            
       42.80  1:29.87  2:10.64  2:49.50                                    
  8 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     2:50.63    2:50.69  
     1) Collins, Emily P 10             2) Warren, Charlotte L 10         
     3) Karas, Lilly A 9                4) Baranchik, Dasha 9             
       42.79  1:31.77  2:18.26  2:50.69                                    
  9 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            2:55.53    2:52.03  
     1) Benggon, Myla E 10              2) Anstie-Carson, Zoey D 9        
     3) Clendenen, Chloe A 9            4) Reyes, Payton B 10             
       42.91  1:30.25  2:12.73  2:52.03                                    
 10 Swim Pasadena-CA  'A'                             2:51.54    2:58.90  
     1) Huang, Claire 9                 2) Rowe, Georgia T 10             
     3) Echeverria, Andrea C 10         4) Choi, Danielle Y 9             
       42.67  1:38.39  2:14.74  2:58.90                                    
 -- Blast Sharks-CA  'B'                              2:46.07         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Kick - Butterfly type kick - breast
     1) Kim, Olivia J 9                 2) Lee, Eliana 9                  
     3) Hong, Grace Y 10                4) Um, Nicole 10                  
       45.73  1:27.64  2:08.93       DQ                                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Clerico, Isabella G       12 CLSS-CA                   NT      31.58  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 27.12      26.92  
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA               28.90      28.16  
  3 Brito, Bella M            12 WEST-CA                29.12      28.63  
  4 Um, Evette S              12 SHRK-CA                29.07      28.78  
  5 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                29.54      29.16  
  6 Song, Kailyn J            11 SHRK-CA                29.59      29.42  
  7 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA                29.69      29.47  
  8 Gonzalez, Alexis C        12 Fusion Aquatics-CA     29.80      29.71  
B - Final
  9 Gamble, Mia A             11 TCC-CA                 30.40      29.40  
 10 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 30.52      29.93  
 11 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA                30.32      30.02  
 12 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA                30.32      30.12  
 12 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA                30.06      30.12  
 14 Perez, Viviana I          12 RAA-CA                 30.22      30.14  
 15 Cha, Lauryn B             12 Polar Bears-CA         30.27      30.15  
 16 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA                30.36      30.27  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 30.52      29.74  
  2 Paek, Iris J              12 SHRK-CA                30.52      30.13  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                32.69      31.23  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 27.51      27.12  
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA               28.36      28.90  
  3 Um, Evette S              12 SHRK-CA                29.31      29.07  
  4 Brito, Bella M            12 WEST-CA                29.48      29.12  
  5 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                29.32      29.54  
  6 Song, Kailyn J            11 SHRK-CA                30.10      29.59  
  7 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA                29.88      29.69  
  8 Gonzalez, Alexis C        12 Fusion Aquatics-CA     30.02      29.80  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA                30.58      30.06  
 10 Perez, Viviana I          12 RAA-CA                 31.04      30.22  
 11 Cha, Lauryn B             12 Polar Bears-CA         31.43      30.27  
 12 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA                30.58      30.32  
 12 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA                30.26      30.32  
 14 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA                31.64      30.36  
 15 Gamble, Mia A             11 TCC-CA                 30.58      30.40  
 16 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 30.57      30.52  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Paek, Iris J              12 SHRK-CA                30.73     J30.52  
 18 Clarke, Jordan            12 BCH-CA                 31.22      30.60  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yager, Mayu A             12 RMDA-CA                30.25      30.61  
 20 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA     31.17      30.69  
 21 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA                31.72      30.78  
 21 Guillermo, Camilla A      11 SHRK-CA                30.61      30.78  
 23 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 30.77      30.81  
 24 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                30.76      30.86  
 25 De Anda, Ava A            11 RAA-CA                 32.04      30.95  
 26 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA                31.40      31.06  
 27 Shelton-Burrier, Delaney  12 BUEN-CA                30.90      31.12  
 28 Villeda, Mary T           11 Storm-CA               31.86      31.33  
 29 Ibay, Ella K              12 CHS-CA                 31.71      31.38  
 30 Kantz, Abbey S            12 CLSS-CA                31.88      31.68  
 31 Gadalov, Sasha A          12 BRSC-CA                31.66      31.71  
 32 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA                31.76      31.85  
 33 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA                31.32      31.86  
 34 Gramlich, Addison L       11 AAM-CA                 32.10      31.87  
 35 Otteson, Ava E            11 OTTR-CA                31.74      31.93  
 36 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA                 31.61      32.08  
 37 Liu, Joey W               12 BREA-CA                31.70      32.12  
 38 Licto, Annabella S        12 RST-CA                 31.96      32.19  
 39 Allen, Ashlyn M           12 YST-CA                 32.01      32.21  
 40 Fishman, Charlotte E      12 SHRK-CA                31.85      32.27  
 41 Vosloo, Marina E          11 TCC-CA                 31.87      32.37  
 42 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA                32.05      32.38  
 43 Alvarez, Isabella         11 MMST-CA                32.01      32.57  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 58.61      58.34  
       28.15    58.34                                                      
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             1:02.32    1:01.06  
       28.98  1:01.06                                                      
  3 Han, Kayla                11 BREA-CA              1:01.87    1:01.47  
       29.80  1:01.47                                                      
  4 Um, Evette S              12 SHRK-CA              1:02.86    1:03.17  
       30.33  1:03.17                                                      
  5 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:03.62    1:03.27  
       30.07  1:03.27                                                      
  6 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA              1:04.81    1:04.16  
       31.84  1:04.16                                                      
  7 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              1:04.42    1:04.24  
       30.90  1:04.24                                                      
  8 Song, Kailyn J            11 SHRK-CA              1:04.73    1:04.67  
       30.75  1:04.67                                                      
B - Final
  9 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              1:05.13    1:03.78  
       30.50  1:03.78                                                      
 10 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   1:04.85    1:04.00  
       31.12  1:04.00                                                      
 11 Perez, Viviana I          12 RAA-CA               1:05.58    1:05.76  
       31.79  1:05.76                                                      
 12 Clarke, Jordan            12 BCH-CA               1:06.31    1:05.94  
       32.06  1:05.94                                                      
 13 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA              1:05.94    1:06.19  
       32.06  1:06.19                                                      
 14 Gonzalez, Alexis C        12 Fusion Aquatics-CA   1:05.28    1:06.45  
       31.72  1:06.45                                                      
 15 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA              1:06.07    1:06.61  
       32.39  1:06.61                                                      
 16 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA              1:04.93    1:06.77  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                   NT    1:09.19  
       33.58  1:09.19                                                      
  2 Clerico, Isabella G       12 CLSS-CA              1:10.21    1:10.37  
       33.75  1:10.37                                                      
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 59.49      58.61  
       28.79    58.61                                                      
  2 Han, Kayla                11 BREA-CA              1:02.15    1:01.87  
       29.99  1:01.87                                                      
  3 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             1:02.17    1:02.32  
       29.35  1:02.32                                                      
  4 Um, Evette S              12 SHRK-CA              1:04.37    1:02.86  
       30.47  1:02.86                                                      
  5 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:03.99    1:03.62  
       30.27  1:03.62                                                      
  6 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              1:06.62    1:04.42  
       30.91  1:04.42                                                      
  7 Song, Kailyn J            11 SHRK-CA              1:04.77    1:04.73  
       30.80  1:04.73                                                      
  8 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA              1:06.12    1:04.81  
       31.64  1:04.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   1:07.68    1:04.85  
       31.49  1:04.85                                                      
 10 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA              1:05.58    1:04.93  
       30.93  1:04.93                                                      
 11 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              1:06.28    1:05.13  
       31.34  1:05.13                                                      
 12 Gonzalez, Alexis C        12 Fusion Aquatics-CA   1:06.74    1:05.28  
       31.64  1:05.28                                                      
 13 Perez, Viviana I          12 RAA-CA               1:05.76    1:05.58  
       31.54  1:05.58                                                      
 14 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA              1:05.69    1:05.94  
       31.72  1:05.94                                                      
 15 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA              1:06.91    1:06.07  
       32.20  1:06.07                                                      
 16 Clarke, Jordan            12 BCH-CA               1:08.02    1:06.31  
       32.35  1:06.31                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Villeda, Mary T           11 Storm-CA             1:08.21    1:06.48  
       32.17  1:06.48                                                      
 18 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              1:07.79    1:06.49  
       31.03  1:06.49                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Otteson, Ava E            11 OTTR-CA              1:08.75    1:06.54  
       32.13  1:06.54                                                      
 20 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               1:05.97    1:06.64  
       32.09  1:06.64                                                      
 21 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:06.47    1:06.78  
       32.37  1:06.78                                                      
 22 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:09.04    1:07.24  
       32.39  1:07.24                                                      
 23 Guillermo, Camilla A      11 SHRK-CA              1:06.73    1:07.44  
       32.76  1:07.44                                                      
 24 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              1:05.77    1:07.49  
       32.93  1:07.49                                                      
 25 Kantz, Abbey S            12 CLSS-CA              1:07.11    1:07.52  
       32.69  1:07.52                                                      
 26 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               1:06.22    1:07.73  
       31.99  1:07.73                                                      
 27 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              1:07.51    1:07.85  
       32.32  1:07.85                                                      
 28 O'Keeffe, Vivian J        12 SHRK-CA              1:08.56    1:08.22  
       33.21  1:08.22                                                      
 29 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA              1:08.84    1:08.26  
       33.18  1:08.26                                                      
 30 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              1:09.58    1:08.35  
       32.88  1:08.35                                                      
 31 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA              1:06.77    1:08.37  
       32.44  1:08.37                                                      
 32 Yager, Mayu A             12 RMDA-CA              1:07.20    1:08.50  
       32.64  1:08.50                                                      
 33 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA              1:08.52    1:08.52  
       33.41  1:08.52                                                      
 34 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA              1:09.45    1:09.09  
       33.08  1:09.09                                                      
 35 Paek, Iris J              12 SHRK-CA              1:08.45    1:09.44  
       33.37  1:09.44                                                      
 36 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA              1:09.21    1:09.99  
       33.52  1:09.99                                                      
 37 Xiao, Lanna T             12 BREA-CA              1:09.40    1:10.02  
       33.04  1:10.02                                                      
 38 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA              1:09.93    1:10.13  
       33.68  1:10.13                                                      
 39 Alvarez, Isabella         11 MMST-CA              1:08.50    1:10.51  
       33.29  1:10.51                                                      
 40 Hatzfeld, Makayla M       12 CHS-CA               1:09.64    1:10.62  
       33.83  1:10.62                                                      
 41 An, Nadia Y               11 SHRK-CA              1:09.98    1:12.12  
       35.23  1:12.12                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                   NT    2:26.25  
       33.61  1:11.20  1:49.20  2:26.25                                    
  2 Wendell, Brynn P          11 LVSC-CA              2:36.87    2:34.40  
       34.97  1:15.18  1:55.71  2:34.40                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Senft, Madilynn M         12 LVSC-CA              2:25.00    2:42.71  
       37.90  1:19.52  2:01.67  2:42.71                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Han, Kayla                11 BREA-CA              2:12.07    2:12.21  
       30.65  1:04.37  1:38.66  2:12.21                                    
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             2:17.21    2:14.55  
       30.41  1:04.72  1:39.24  2:14.55                                    
  3 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               2:20.29    2:17.48  
       31.85  1:06.56  1:42.31  2:17.48                                    
  4 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              2:19.74    2:18.55  
       31.49  1:06.20  1:42.46  2:18.55                                    
  5 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   2:20.21    2:19.01  
       31.24  1:06.81  1:43.43  2:19.01                                    
  6 Perez, Viviana I          12 RAA-CA               2:21.31    2:19.63  
       32.11  1:07.46  1:44.02  2:19.63                                    
  7 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA              2:21.58    2:20.25  
       33.02  1:08.65  1:45.51  2:20.25                                    
  8 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              2:21.52    2:21.55  
       33.45  1:09.45  1:45.54  2:21.55                                    
B - Final
  9 Addison, Eden L           12 STAR-CA              2:21.69    2:20.16  
       32.60  1:07.60  1:44.05  2:20.16                                    
 10 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA              2:22.82    2:20.97  
       33.13  1:08.70  1:45.50  2:20.97                                    
 11 Villeda, Mary T           11 Storm-CA             2:21.98    2:21.02  
       32.78  1:08.22  1:45.20  2:21.02                                    
 12 Yager, Mayu A             12 RMDA-CA              2:23.91    2:21.49  
       33.34  1:10.10  1:46.44  2:21.49                                    
 13 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              2:23.41    2:21.87  
       32.62  1:08.20  1:45.17  2:21.87                                    
 14 Chu, Avery L              11 BREA-CA              2:21.83    2:22.17  
       33.20  1:08.91  1:46.23  2:22.17                                    
 15 Borbon, Guielsie M        12 Storm-CA             2:24.27    2:24.13  
       34.34  1:11.13  1:47.73  2:24.13                                    
 16 Kantz, Abbey S            12 CLSS-CA              2:24.09    2:25.74  
       33.08  1:10.73  1:48.60  2:25.74                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                   NT    2:32.90  
       33.67  1:12.01  1:51.85  2:32.90                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                11 BREA-CA              2:12.78    2:12.07  
       30.78  1:04.76  1:39.12  2:12.07                                    
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             2:16.15    2:17.21  
       30.44  1:05.33  1:41.34  2:17.21                                    
  3 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              2:27.64    2:19.74  
       31.54  1:06.53  1:43.47  2:19.74                                    
  4 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   2:21.96    2:20.21  
       32.59  1:07.85  1:44.71  2:20.21                                    
  5 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               2:20.18    2:20.29  
       33.84  1:10.57  1:45.54  2:20.29                                    
  6 Perez, Viviana I          12 RAA-CA               2:22.35    2:21.31  
       32.42  1:08.22  1:45.54  2:21.31                                    
  7 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              2:21.29    2:21.52  
       33.56  1:09.48  1:45.97  2:21.52                                    
  8 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA              2:21.21    2:21.58  
       33.02  1:08.31  1:45.25  2:21.58                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Addison, Eden L           12 STAR-CA              2:21.10    2:21.69  
       32.45  1:07.92  1:44.80  2:21.69                                    
 10 Chu, Avery L              11 BREA-CA              2:24.05    2:21.83  
       33.41  1:09.82  1:46.52  2:21.83                                    
 11 Villeda, Mary T           11 Storm-CA             2:24.94    2:21.98  
       33.02  1:08.54  1:45.58  2:21.98                                    
 12 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA              2:25.74    2:22.82  
       33.58  1:09.55  1:46.91  2:22.82                                    
 13 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              2:23.09    2:23.41  
       33.63  1:09.48  1:46.73  2:23.41                                    
 14 Yager, Mayu A             12 RMDA-CA              2:25.47    2:23.91  
       33.41  1:10.50  1:48.09  2:23.91                                    
 15 Kantz, Abbey S            12 CLSS-CA              2:27.41    2:24.09  
       34.22  1:10.75  1:48.10  2:24.09                                    
 16 Borbon, Guielsie M        12 Storm-CA             2:28.11    2:24.27  
       34.20  1:10.68  1:48.12  2:24.27                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              2:25.09    2:24.42  
       33.11  1:09.89  1:47.72  2:24.42                                    
 18 Um, Evette S              12 SHRK-CA              2:23.53    2:24.68  
       32.44  1:08.61  1:46.58  2:24.68                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               2:26.90    2:25.76  
       33.11  1:10.30  1:48.14  2:25.76                                    
 20 Song, Kailyn J            11 SHRK-CA              2:27.22    2:25.89  
       33.72  1:10.73  1:49.06  2:25.89                                    
 21 Cha, Lauryn B             12 Polar Bears-CA       2:28.83    2:26.16  
       34.34  1:11.63  1:50.09  2:26.16                                    
 22 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              2:30.17    2:26.60  
       33.52  1:10.99  1:49.26  2:26.60                                    
 23 Otteson, Ava E            11 OTTR-CA              2:26.22    2:26.85  
       33.60  1:10.02  1:48.16  2:26.85                                    
 24 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              2:30.38    2:28.10  
       34.21  1:11.42  1:50.42  2:28.10                                    
 25 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA              2:30.27    2:28.20  
       34.63  1:12.55  1:50.49  2:28.20                                    
 26 Chai, Lauren S            12 BREA-CA              2:30.63    2:28.39  
       34.17  1:11.92  1:49.90  2:28.39                                    
 27 Liu, Joey W               12 BREA-CA              2:30.07    2:29.06  
       34.27  1:12.35  1:50.86  2:29.06                                    
 28 Vass, Eva M               11 SHRK-CA              2:31.03    2:29.50  
       36.23  1:13.85  1:52.85  2:29.50                                    
 29 Szekely, Emese            11 SACA-CA              2:30.42    2:29.77  
       34.67  1:14.27  1:53.25  2:29.77                                    
 30 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA              2:31.39    2:29.89  
       34.63  1:12.90  1:51.87  2:29.89                                    
 31 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA               2:32.10    2:30.18  
       35.66  1:14.43  1:53.40  2:30.18                                    
 32 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA              2:30.23    2:31.10  
       34.52  1:12.11  1:51.69  2:31.10                                    
 33 Gonzalez, Alexis C        12 Fusion Aquatics-CA   2:31.01    2:31.42  
       34.66  1:13.03  1:52.33  2:31.42                                    
 34 Hatzfeld, Makayla M       12 CHS-CA               2:30.99    2:32.85  
       35.39  1:14.18  1:54.28  2:32.85                                    
 35 Xiao, Lanna T             12 BREA-CA              2:32.12    2:33.09  
       34.51  1:12.63  1:53.10  2:33.09                                    
 36 Adams, Jill E             12 CHS-CA               2:32.24    2:33.50  
       36.10  1:15.60  1:55.33  2:33.50                                    
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Han, Kayla                11 BREA-CA              4:37.63    4:35.72  
       31.44  1:06.57  1:41.96  2:17.22  2:52.13  3:27.21  4:02.44  4:35.72
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             4:50.50    4:47.29  
       31.36  1:07.31  1:43.63  2:20.63  2:57.94  3:34.92  4:11.72  4:47.29
  3 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   4:53.55    4:50.02  
       32.84  1:08.90  1:46.48  2:24.28  3:01.46  3:38.50  4:15.12  4:50.02
  4 Addison, Eden L           12 STAR-CA              4:56.47    4:53.89  
       33.67  1:10.91  1:48.59  2:26.17  3:03.47  3:41.04  4:18.11  4:53.89
  5 Villeda, Mary T           11 Storm-CA             4:54.61    4:53.95  
       33.66  1:09.96  1:47.36  2:24.87  3:02.58  3:40.02  4:17.55  4:53.95
  6 Perez, Viviana I          12 RAA-CA               4:53.81    4:56.93  
       33.65  1:10.69  1:48.74  2:26.87  3:04.94  3:43.16  4:21.16  4:56.93
  7 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              4:58.51    4:57.34  
       34.43  1:11.66  1:49.97  2:27.63  3:05.98  3:44.39  4:21.41  4:57.34
  8 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              4:58.47    4:59.94  
       32.97  1:09.57  1:48.33  2:27.15  3:05.83  3:44.32  4:23.08  4:59.94
B - Final
  9 Chu, Avery L              11 BREA-CA              4:59.95    4:56.29  
       33.57  1:10.76  1:48.38  2:26.57  3:03.84  3:41.52  4:19.45  4:56.29
 10 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA              4:58.62    4:57.45  
       33.12  1:09.69  1:48.01  2:26.12  3:04.20  3:42.38  4:21.38  4:57.45
 11 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              5:00.65    5:00.85  
       33.98  1:10.93  1:48.96  2:27.39  3:05.83  3:44.39  4:23.34  5:00.85
 12 Borbon, Guielsie M        12 Storm-CA             4:59.10    5:01.59  
       35.38  1:12.58  1:50.63  2:28.95  3:07.45  3:45.82  4:24.42  5:01.59
 13 Woo-Bloxberg, Charlie G   12 BUEN-CA              5:10.52    5:03.79  
       35.09  1:12.97  1:51.98  2:30.27  3:08.81  3:47.36  4:26.08  5:03.79
 14 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              5:04.84    5:06.25  
       34.72  1:13.22  1:51.86  2:30.56  3:09.71  3:49.80  4:28.89  5:06.25
 14 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA               5:08.84    5:06.25  
       35.87  1:13.94  1:53.19  2:31.67  3:10.60  3:49.52  4:28.44  5:06.25
 16 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              5:08.86    5:11.18  
       35.35  1:14.55  1:54.51  2:34.71  3:14.73  3:55.44  4:34.43  5:11.18
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                11 BREA-CA              4:32.91    4:37.63  
       32.04  1:07.58  1:43.26  2:18.55  2:53.40  3:28.91  4:04.17  4:37.63
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             4:50.23    4:50.50  
       30.62  1:07.00  1:43.88  2:21.39  2:58.60  3:36.32  4:14.01  4:50.50
  3 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   4:57.68    4:53.55  
       32.62  1:08.83  1:47.10  2:25.32  3:03.64  3:41.35  4:18.89  4:53.55
  4 Perez, Viviana I          12 RAA-CA               4:56.50    4:53.81  
       33.72  1:10.48  1:48.44  2:26.55  3:04.15  3:41.82  4:19.26  4:53.81
  5 Villeda, Mary T           11 Storm-CA             5:06.59    4:54.61  
       33.61  1:09.77  1:47.06  2:25.02  3:02.84  3:40.79  4:18.66  4:54.61
  6 Addison, Eden L           12 STAR-CA              4:53.41    4:56.47  
       33.39  1:10.19  1:47.71  2:26.13  3:03.82  3:41.87  4:19.61  4:56.47
  7 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              4:59.36    4:58.47  
       32.88  1:09.43  1:47.40  2:25.82  3:03.75  3:42.86  4:21.22  4:58.47
  8 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              4:59.39    4:58.51  
       33.94  1:11.07  1:49.03  2:27.53  3:05.37  3:43.18  4:21.23  4:58.51
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA              5:03.87    4:58.62  
       33.18  1:10.09  1:48.36  2:27.17  3:05.11  3:44.17  4:22.41  4:58.62
 10 Borbon, Guielsie M        12 Storm-CA             5:07.35    4:59.10  
       35.75  1:13.26  1:51.26  2:29.12  3:07.63  3:45.98  4:23.21  4:59.10
 11 Chu, Avery L              11 BREA-CA              4:57.08    4:59.95  
       34.44  1:11.96  1:50.00  2:27.99  3:06.98  3:44.96  4:23.07  4:59.95
 12 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              5:04.91    5:00.65  
       33.36  1:09.68  1:47.79  2:26.61  3:05.44  3:44.22  4:22.89  5:00.65
 13 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA              5:01.90    5:04.84  
       34.98  1:12.64  1:51.54  2:29.37  3:08.04  3:47.36  4:26.90  5:04.84
 14 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA               5:20.07    5:08.84  
       36.14  1:14.99  1:54.68  2:34.60  3:13.95  3:53.33  4:31.59  5:08.84
 15 Cinnamo, Gabby M          12 MESA-CA              5:13.17    5:08.86  
       34.43  1:13.12  1:52.30  2:32.22  3:11.85  3:52.27  4:31.08  5:08.86
 16 Woo-Bloxberg, Charlie G   12 BUEN-CA              5:09.62    5:10.52  
       35.03  1:13.80  1:53.65  2:33.57  3:13.64  3:53.49  4:32.42  5:10.52
-------------------------------------------------------------------------
 17 Liu, Joey W               12 BREA-CA              5:16.14    5:10.75  
       34.97  1:13.54  1:52.79  2:32.48  3:12.32  3:52.49  4:32.61  5:10.75
 18 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA              5:13.43    5:11.89  
       36.21  1:14.42  1:53.91  2:32.75  3:13.21  3:52.84  4:33.82  5:11.89
-------------------------------------------------------------------------
 19 Vass, Eva M               11 SHRK-CA              5:17.86    5:12.08  
       35.85  1:14.86  1:55.48  2:35.75  3:16.60  3:55.90  4:35.14  5:12.08
 20 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA              5:19.47    5:12.13  
       35.78  1:14.89  1:55.25  2:35.12  3:15.11  3:55.23  4:34.83  5:12.13
 21 Cha, Lauryn B             12 Polar Bears-CA       5:13.59    5:12.55  
       35.68  1:14.13  1:54.92  2:35.19  3:15.29  3:55.59  4:35.07  5:12.55
 22 Szekely, Emese            11 SACA-CA              5:13.35    5:14.91  
       34.84  1:13.60  1:53.94  2:34.15  3:14.82  3:55.48  4:36.25  5:14.91
 23 Wendell, Brynn P          11 LVSC-CA              5:18.35    5:15.45  
       35.53  1:14.98  1:55.88  2:35.92  3:16.05  3:56.36  4:36.37  5:15.45
 24 Moya, Autumn M            11 CROC-CA              5:19.24    5:22.40  
       35.19  1:13.68  1:53.49  2:34.22  3:15.70  3:57.82  4:40.33  5:22.40
 25 Ma, Zoe                   11 CCAQ-CA              5:19.68    5:23.16  
       35.00  1:13.81  1:54.68  2:35.94  3:17.55  3:59.63  4:42.74  5:23.16
 26 Clerico, Isabella G       12 CLSS-CA              5:18.19    5:24.83  
       37.47  1:19.40  2:00.88  2:42.65  3:23.45  4:04.62  4:45.50  5:24.83
 27 Ogilvie, Riley P          12 BREA-CA              5:14.64    5:30.47  
       35.23  1:14.62  1:57.06  2:39.65  3:22.48  4:05.64  4:49.16  5:30.47
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                33.16      32.95  
  1 Cummins, Sam J            12 CHS-CA                 33.80      32.95  
  3 Paek, Iris J              12 SHRK-CA                34.30      34.39  
  4 Addison, Eden L           12 STAR-CA                34.71      34.58  
  5 Um, Evette S              12 SHRK-CA                34.92      34.72  
  6 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA                34.77      34.75  
  7 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 34.83      34.94  
  8 Mom, Angelica S           11 BREA-CA                34.84      35.52  
B - Final
  9 Kim, Claire K             12 WEST-CA                35.76      34.79  
 10 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                35.20      34.93  
 11 Villeda, Mary T           11 Storm-CA               35.71      35.39  
 12 Guillermo, Camilla A      11 SHRK-CA                35.65      35.51  
 13 Song, Kailyn J            11 SHRK-CA                35.55      35.70  
 14 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA                36.29      36.16  
 15 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 36.22      36.32  
 16 Clerico, Isabella G       12 CLSS-CA                36.40      36.83  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                33.63      33.16  
  2 Cummins, Sam J            12 CHS-CA                 33.75      33.80  
  3 Paek, Iris J              12 SHRK-CA                35.45      34.30  
  4 Addison, Eden L           12 STAR-CA                34.32      34.71  
  5 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA                34.93      34.77  
  6 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 35.48      34.83  
  7 Mom, Angelica S           11 BREA-CA                36.31      34.84  
  8 Um, Evette S              12 SHRK-CA                34.19      34.92  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA                35.37      35.20  
 10 Song, Kailyn J            11 SHRK-CA                35.87      35.55  
 11 Guillermo, Camilla A      11 SHRK-CA                35.85      35.65  
 12 Villeda, Mary T           11 Storm-CA               36.49      35.71  
 13 Kim, Claire K             12 WEST-CA                36.11      35.76  
 14 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 36.60      36.22  
 15 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA                37.97      36.29  
 16 Clerico, Isabella G       12 CLSS-CA                37.64      36.40  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gonzalez, Alexis C        12 Fusion Aquatics-CA     37.39      36.51  
 18 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA                37.08      36.52  
-------------------------------------------------------------------------
 19 McPhail, Presley L        11 RAA-CA                 37.65      36.54  
 20 Prayaga, Ananya           12 FAC-CA                 36.65      36.64  
 21 Gadalov, Sasha A          12 BRSC-CA                35.82      36.70  
 22 Clarke, Jordan            12 BCH-CA                 36.75      36.71  
 23 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA                37.40      36.73  
 24 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA                 37.70      36.91  
 25 Yager, Mayu A             12 RMDA-CA                37.86      37.01  
 26 Adams, Jill E             12 CHS-CA                 37.86      37.14  
 27 Ogilvie, Riley P          12 BREA-CA                37.24      37.23  
 28 Woo-Bloxberg, Charlie G   12 BUEN-CA                38.01      37.54  
 28 Wong, Samantha W          11 PASA-CA                37.34      37.54  
 30 Gramlich, Addison L       11 AAM-CA                 37.65      37.58  
 31 Otteson, Ava E            11 OTTR-CA                36.76      37.74  
 32 Chung, Makenna R          12 AAM-CA                 37.77      38.23  
 33 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA                 38.09      38.52  
 34 Brandman, Josie R         11 VKNG-CA                38.08      38.97  
 35 Oh, Rachel J              12 SHRK-CA                37.96      39.47  
 36 Ma, Zoe                   11 CCAQ-CA                37.84      39.70  
 37 Senft, Madilynn M         12 LVSC-CA                37.84      40.03  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              1:10.69    1:10.64  
       34.09  1:10.64                                                      
  2 Addison, Eden L           12 STAR-CA              1:12.44    1:11.43  
       34.80  1:11.43                                                      
  3 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               1:12.50    1:11.82  
       33.95  1:11.82                                                      
  4 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             1:14.30    1:12.78  
       34.99  1:12.78                                                      
  5 Paek, Iris J              12 SHRK-CA              1:13.67    1:14.51  
       36.13  1:14.51                                                      
  6 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA              1:15.23    1:14.53  
       36.43  1:14.53                                                      
  7 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               1:15.28    1:15.04  
       35.63  1:15.04                                                      
  8 Villeda, Mary T           11 Storm-CA             1:15.38    1:15.18  
       36.68  1:15.18                                                      
B - Final
  9 Kim, Claire K             12 WEST-CA              1:16.15    1:15.40  
       36.35  1:15.40                                                      
 10 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA              1:18.11    1:15.77  
       36.57  1:15.77                                                      
 11 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA               1:17.05    1:16.08  
       36.97  1:16.08                                                      
 12 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:16.68    1:16.30  
       36.80  1:16.30                                                      
 13 Um, Evette S              12 SHRK-CA              1:16.08    1:16.54  
       36.73  1:16.54                                                      
 14 O'Keeffe, Vivian J        12 SHRK-CA              1:18.14    1:17.40  
       37.34  1:17.40                                                      
 15 Guillermo, Camilla A      11 SHRK-CA              1:17.27    1:17.72  
       37.40  1:17.72                                                      
 16 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:16.87    1:17.86  
       37.22  1:17.86                                                      
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              1:19.59    1:17.68  
       38.12  1:17.68                                                      
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              1:11.98    1:10.69  
       34.26  1:10.69                                                      
  2 Addison, Eden L           12 STAR-CA              1:12.78    1:12.44  
       35.05  1:12.44                                                      
  3 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               1:13.65    1:12.50  
       34.89  1:12.50                                                      
  4 Paek, Iris J              12 SHRK-CA              1:16.35    1:13.67  
       35.93  1:13.67                                                      
  5 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             1:15.61    1:14.30  
       35.58  1:14.30                                                      
  6 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA              1:14.50    1:15.23  
       36.38  1:15.23                                                      
  7 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               1:14.60    1:15.28  
       36.48  1:15.28                                                      
  8 Villeda, Mary T           11 Storm-CA             1:17.39    1:15.38  
       36.72  1:15.38                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Um, Evette S              12 SHRK-CA              1:13.73    1:16.08  
       36.78  1:16.08                                                      
 10 Kim, Claire K             12 WEST-CA              1:16.61    1:16.15  
       36.83  1:16.15                                                      
 11 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:17.68    1:16.68  
       36.96  1:16.68                                                      
 12 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:17.97    1:16.87  
       37.42  1:16.87                                                      
 13 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA               1:19.98    1:17.05  
       37.25  1:17.05                                                      
 14 Guillermo, Camilla A      11 SHRK-CA              1:21.50    1:17.27  
       37.66  1:17.27                                                      
 15 Erezo, Mylie I            11 VKNG-CA              1:15.76    1:18.11  
       37.77  1:18.11                                                      
 16 O'Keeffe, Vivian J        12 SHRK-CA              1:16.41    1:18.14  
       38.64  1:18.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   1:20.51    1:18.26  
       38.04  1:18.26                                                      
 18 Holmes, Addie H           11 BLUE-CA              1:20.32    1:19.18  
       39.18  1:19.18                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA              1:20.02    1:19.22  
       37.79  1:19.22                                                      
 20 McPhail, Presley L        11 RAA-CA               1:21.52    1:19.55  
       38.38  1:19.55                                                      
 21 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA              1:21.54    1:19.59  
       38.74  1:19.59                                                      
 22 Adams, Jill E             12 CHS-CA               1:20.29    1:19.67  
       39.16  1:19.67                                                      
 23 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA              1:21.59    1:19.72  
       39.05  1:19.72                                                      
 24 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA              1:19.88    1:19.81  
       38.36  1:19.81                                                      
 25 Moya, Autumn M            11 CROC-CA              1:20.99    1:21.14  
       39.02  1:21.14                                                      
 26 Clerico, Isabella G       12 CLSS-CA              1:21.34    1:21.17  
       39.26  1:21.17                                                      
 27 Lee, Abigail J            11 SHRK-CA              1:21.71    1:21.91  
       39.61  1:21.91                                                      
 28 Ogilvie, Riley P          12 BREA-CA              1:21.73    1:22.35  
       40.41  1:22.35                                                      
 29 Yager, Mayu A             12 RMDA-CA              1:21.03    1:22.50  
       39.41  1:22.50                                                      
 30 An, Nadia Y               11 SHRK-CA              1:21.06    1:22.56  
       40.28  1:22.56                                                      
 31 Prayaga, Ananya           12 FAC-CA               1:20.58    1:22.88  
       38.88  1:22.88                                                      
 31 Gadalov, Sasha A          12 BRSC-CA              1:20.18    1:22.88  
       39.16  1:22.88                                                      
 33 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA               1:21.29    1:25.76  
       40.55  1:25.76                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 34.31      33.45  
  2 Brito, Bella M            12 WEST-CA                37.12      35.84  
  3 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA                36.97      36.84  
  4 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 37.91      38.01  
  5 Clarke, Jordan            12 BCH-CA                 38.77      38.34  
  6 Lee, Abigail J            11 SHRK-CA                37.77      38.61  
  7 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA                 38.42      38.69  
  8 Kim, Claire K             12 WEST-CA                38.78      38.71  
B - Final
  9 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA                39.07      38.99  
 10 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                39.07      39.14  
 11 Deano, Anne G             12 RST-CA                 40.75      39.47  
 12 Szekely, Emese            11 SACA-CA                40.17      40.00  
 13 Wendell, Brynn P          11 LVSC-CA                40.20      40.41  
 14 Adams, Jill E             12 CHS-CA                 40.70      40.48  
 15 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA                40.23      40.74  
 16 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA                40.69      40.81  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 33.97      34.31  
  2 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA                37.85      36.97  
  3 Brito, Bella M            12 WEST-CA                36.24      37.12  
  4 Lee, Abigail J            11 SHRK-CA                38.53      37.77  
  5 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 39.38      37.91  
  6 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA                 40.39      38.42  
  7 Clarke, Jordan            12 BCH-CA                 38.73      38.77  
  8 Kim, Claire K             12 WEST-CA                42.19      38.78  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA                38.29      39.07  
  9 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA                40.64      39.07  
 11 Szekely, Emese            11 SACA-CA                40.84      40.17  
 12 Wendell, Brynn P          11 LVSC-CA                40.45      40.20  
 13 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA                41.31      40.23  
 14 McClure, Alyssa R         12 RMDA-CA                40.97      40.69  
 15 Adams, Jill E             12 CHS-CA                 41.01      40.70  
 16 Deano, Anne G             12 RST-CA                 40.70      40.75  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hedayi, Amber S           12 HILL-CA                40.98      40.89  
 18 Eagly Cummings, Audrey E  12 BRSC-CA                41.18      40.91  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Thammagno, Gracelynn      11 FAC-CA                 42.30      40.98  
 20 Kim, Erin J               12 SHRK-CA                40.96      41.02  
 21 Alvarez, Isabella         11 MMST-CA                40.77      41.11  
 22 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                42.24      41.24  
 23 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA                41.72      41.29  
 24 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA                 41.12      41.34  
 25 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA                 42.08      41.36  
 26 DeSilva, Tegan I          12 UN-CA                  42.15      41.40  
 27 Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA                41.46      41.60  
 28 Ogilvie, Riley P          12 BREA-CA                40.82      41.69  
 29 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA                 42.56      41.77  
 30 Cheng, Nikki              12 CLSS-CA                41.87      41.93  
 31 Song, Elia                11 WEST-CA                42.27      41.98  
 32 Song, Kailyn J            11 SHRK-CA                41.05      41.99  
 33 Vosloo, Marina E          11 TCC-CA                 42.63      42.47  
 34 An, Nadia Y               11 SHRK-CA                42.19      42.89  
 35 Chai, Lauren S            12 BREA-CA                41.93      43.00  
 36 Kantz, Abbey S            12 CLSS-CA                42.55      43.01  
 37 Pearson, Sophia L         12 CHS-CA                 42.40      43.19  
 38 Van Der Linden, Claire A  11 MESA-CA                42.44      43.44  
 39 Saikhanbayar, Mia         12 SHRK-CA                42.03      45.11  
 -- Cha, Lauryn B             12 Polar Bears-CA         42.13         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA               1:15.06    1:14.21  
       33.99  1:14.21                                                      
  2 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:20.71    1:18.49  
       36.49  1:18.49                                                      
  3 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              1:22.59    1:19.30  
       37.28  1:19.30                                                      
  4 Han, Kayla                11 BREA-CA              1:21.09    1:19.48  
       38.10  1:19.48                                                      
  5 Lee, Abigail J            11 SHRK-CA              1:20.92    1:21.80  
       39.85  1:21.80                                                      
  6 Shelton-Burrier, Delaney  12 BUEN-CA              1:24.88    1:23.49  
       39.65  1:23.49                                                      
  7 Wendell, Brynn P          11 LVSC-CA              1:24.52    1:23.69  
       40.41  1:23.69                                                      
  8 Kim, Claire K             12 WEST-CA              1:24.51    1:24.05  
       39.92  1:24.05                                                      
B - Final
  9 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA              1:25.10    1:22.90  
       39.67  1:22.90                                                      
 10 Szekely, Emese            11 SACA-CA              1:26.10    1:24.24  
       40.65  1:24.24                                                      
 11 Clarke, Jordan            12 BCH-CA               1:25.42    1:25.91  
       40.00  1:25.91                                                      
 12 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA               1:25.81    1:26.08  
       40.94  1:26.08                                                      
 13 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA              1:26.73    1:26.11  
       41.74  1:26.11                                                      
 14 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA               1:26.83    1:26.52  
       40.77  1:26.52                                                      
 15 Kim, Erin J               12 SHRK-CA              1:27.88    1:27.00  
       40.78  1:27.00                                                      
 16 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              1:28.11    1:28.62  
       43.29  1:28.62                                                      
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Asbury, Gwen A            11 Fusion Aquatics-CA   1:36.08    1:35.70  
       45.82  1:35.70                                                      
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA               1:16.45    1:15.06  
       34.11  1:15.06                                                      
  2 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:17.95    1:20.71  
       37.45  1:20.71                                                      
  3 Lee, Abigail J            11 SHRK-CA              1:24.57    1:20.92  
       39.92  1:20.92                                                      
  4 Han, Kayla                11 BREA-CA              1:20.75    1:21.09  
       38.94  1:21.09                                                      
  5 Donkar, Allie M           12 WAVE-CA              1:23.32    1:22.59  
       38.39  1:22.59                                                      
  6 Kim, Claire K             12 WEST-CA              1:25.79    1:24.51  
       40.14  1:24.51                                                      
  7 Wendell, Brynn P          11 LVSC-CA              1:27.24    1:24.52  
       40.23  1:24.52                                                      
  8 Shelton-Burrier, Delaney  12 BUEN-CA              1:24.18    1:24.88  
       40.42  1:24.88                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA              1:27.81    1:25.10  
       40.78  1:25.10                                                      
 10 Clarke, Jordan            12 BCH-CA               1:25.39    1:25.42  
       39.09  1:25.42                                                      
 11 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA               1:30.75    1:25.81  
       39.99  1:25.81                                                      
 12 Szekely, Emese            11 SACA-CA              1:30.36    1:26.10  
       41.53  1:26.10                                                      
 13 Sekhon, Amrita            12 BRSC-CA              1:27.81    1:26.73  
       41.29  1:26.73                                                      
 14 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA               1:26.99    1:26.83  
       40.08  1:26.83                                                      
 15 Kim, Erin J               12 SHRK-CA              1:30.86    1:27.88  
       41.36  1:27.88                                                      
 16 Nagle, Lily B             12 VKNG-CA              1:30.09    1:28.11  
       42.50  1:28.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Xiao, Lanna T             12 BREA-CA              1:30.96    1:29.03  
       42.06  1:29.03                                                      
 18 Adams, Jill E             12 CHS-CA               1:29.35    1:29.28  
       42.45  1:29.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Eagly Cummings, Audrey E  12 BRSC-CA              1:31.61    1:29.45  
       42.38  1:29.45                                                      
 20 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA              1:28.44    1:29.76  
       42.21  1:29.76                                                      
 21 Deano, Anne G             12 RST-CA               1:31.12    1:29.78  
       41.91  1:29.78                                                      
 22 Holmes, Addie H           11 BLUE-CA              1:31.44    1:30.49  
       42.73  1:30.49                                                      
 23 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA              1:28.19    1:30.75  
       41.92  1:30.75                                                      
 24 McClaren, Phoebe M        12 BCH-CA               1:31.91    1:30.78  
       43.99  1:30.78                                                      
 25 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA              1:30.67    1:31.56  
       44.72  1:31.56                                                      
 26 Liu, Joey W               12 BREA-CA              1:29.28    1:31.72  
       43.69  1:31.72                                                      
 27 Vosloo, Marina E          11 TCC-CA               1:30.87    1:33.49  
       43.76  1:33.49                                                      
 28 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA               1:31.30    1:34.05  
       44.56  1:34.05                                                      
 29 Kantz, Abbey S            12 CLSS-CA              1:31.66    1:34.10  
       45.65  1:34.10                                                      
 -- An, Nadia Y               11 SHRK-CA              1:31.16   X1:32.05  
       44.28  1:32.05                                                      
 -- Wong, Samantha W          11 PASA-CA              1:31.88         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
       45.10       DQ                                                      
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Senft, Madilynn M         12 LVSC-CA                35.48      34.38  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 29.14      28.83  
  2 Cummins, Sam J            12 CHS-CA                 31.12      30.79  
  3 Gamble, Mia A             11 TCC-CA                 31.70      31.03  
  4 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA                32.04      31.38  
  5 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA                31.52      31.46  
  6 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA                32.03      31.86  
  7 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA                32.53      32.02  
  8 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA                32.65      32.47  
B - Final
  9 Chu, Avery L              11 BREA-CA                32.92      32.59  
 10 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 33.15      32.66  
 11 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 32.85      32.67  
 12 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                33.28      32.75  
 13 Paek, Iris J              12 SHRK-CA                33.45      33.04  
 14 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA                33.16      33.18  
 15 Perez, Viviana I          12 RAA-CA                 33.36      33.53  
 16 Wong, Samantha W          11 PASA-CA                33.36      33.54  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                 29.08      29.14  
  2 Cummins, Sam J            12 CHS-CA                 30.56      31.12  
  3 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA                32.11      31.52  
  4 Gamble, Mia A             11 TCC-CA                 31.71      31.70  
  5 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA                32.80      32.03  
  6 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA                32.59      32.04  
  7 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA                33.05      32.53  
  8 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA                32.63      32.65  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA                 32.59      32.85  
 10 Chu, Avery L              11 BREA-CA                32.81      32.92  
 11 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA                 33.37      33.15  
 12 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA                33.29      33.16  
 13 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA                33.39      33.28  
 14 Perez, Viviana I          12 RAA-CA                 35.00      33.36  
 14 Wong, Samantha W          11 PASA-CA                33.42      33.36  
 16 Paek, Iris J              12 SHRK-CA                34.60      33.45  
-------------------------------------------------------------------------
 17 O'Keeffe, Vivian J        12 SHRK-CA                34.16      33.72  
 18 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA                33.85      33.94  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Otteson, Ava E            11 OTTR-CA                33.93      34.04  
 20 Cha, Lauryn B             12 Polar Bears-CA         34.95      34.07  
 21 Gramlich, Addison L       11 AAM-CA                 34.67      34.11  
 22 Phillips, Savannah R      12 DSRT-CA                34.52      34.40  
 23 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA                 35.40      34.58  
 24 Avetyan, Alvina H         12 LASC-CA                34.21      34.66  
 25 Schechinger, Tiara L      12 SACA-CA                34.85      34.67  
 26 Gonzalez, Alexis C        12 Fusion Aquatics-CA     34.05      34.69  
 27 McPhail, Presley L        11 RAA-CA                 35.01      34.87  
 28 Xiao, Lanna T             12 BREA-CA                35.37      34.97  
 29 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA                34.33      35.05  
 30 Cheevers, Chloe A         11 CLSS-CA                35.40      35.17  
 31 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA                35.30      35.22  
 31 McGaughy, Madeleine A     12 TMEC-CA                34.94      35.22  
 33 Miller, Jaylinn J         12 TCC-CA                 34.67      35.52  
 34 Hu, Cindy X               11 BUEN-CA                35.20      35.69  
 35 Lin, Ianna                12 BREA-CA                34.91      35.97  
 36 Vass, Eva M               11 SHRK-CA                34.83      36.15  
 37 Ma, Zoe                   11 CCAQ-CA                34.94      36.39  
 38 Vosloo, Marina E          11 TCC-CA                 35.21      37.95  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Avetyan, Alvina H         12 LASC-CA                   NT    1:20.24  
       37.38  1:20.24                                                      
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA               1:04.86    1:04.52  
       30.42  1:04.52                                                      
  2 Han, Kayla                11 BREA-CA              1:07.44    1:07.46  
       32.20  1:07.46                                                      
  3 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               1:08.99    1:07.57  
       31.70  1:07.57                                                      
  4 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:09.97    1:09.75  
       32.19  1:09.75                                                      
  5 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:11.97    1:10.58  
       33.25  1:10.58                                                      
  6 Perez, Viviana I          12 RAA-CA               1:10.95    1:10.95  
       33.29  1:10.95                                                      
  7 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              1:11.45    1:11.01  
       33.24  1:11.01                                                      
  8 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               1:12.14    1:12.05  
       34.02  1:12.05                                                      
B - Final
  9 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA              1:12.79    1:11.53  
       33.28  1:11.53                                                      
 10 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              1:12.56    1:11.57  
       34.14  1:11.57                                                      
 11 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              1:12.26    1:11.75  
       34.04  1:11.75                                                      
 12 Kim, Claire K             12 WEST-CA              1:13.19    1:12.39  
       34.08  1:12.39                                                      
 13 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA              1:12.75    1:13.01  
       34.45  1:13.01                                                      
 14 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:12.81    1:14.69  
       34.63  1:14.69                                                      
 15 Kantz, Abbey S            12 CLSS-CA              1:15.59    1:15.14  
       35.99  1:15.14                                                      
 16 Liu, Joey W               12 BREA-CA              1:15.59    1:15.78  
       35.65  1:15.78                                                      
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA               1:06.01    1:04.86  
       30.57  1:04.86                                                      
  2 Han, Kayla                11 BREA-CA              1:09.01    1:07.44  
       32.02  1:07.44                                                      
  3 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               1:07.08    1:08.99  
       32.17  1:08.99                                                      
  4 Brito, Bella M            12 WEST-CA              1:10.77    1:09.97  
       31.97  1:09.97                                                      
  5 Perez, Viviana I          12 RAA-CA               1:14.63    1:10.95  
       33.32  1:10.95                                                      
  6 Maehara, Alicia           11 SHRK-CA              1:17.15    1:11.45  
       33.94  1:11.45                                                      
  7 Chu, Avery L              11 BREA-CA              1:11.34    1:11.97  
       33.71  1:11.97                                                      
  8 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               1:11.07    1:12.14  
       33.85  1:12.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              1:12.55    1:12.26  
       34.34  1:12.26                                                      
 10 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              1:13.70    1:12.56  
       34.24  1:12.56                                                      
 11 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA              1:13.21    1:12.75  
       33.81  1:12.75                                                      
 12 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA              1:13.78    1:12.79  
       33.38  1:12.79                                                      
 13 Beckman, Sarah L          12 BUEN-CA              1:13.49    1:12.81  
       34.27  1:12.81                                                      
 14 Kim, Claire K             12 WEST-CA              1:18.11    1:13.19  
       34.24  1:13.19                                                      
 15 Kantz, Abbey S            12 CLSS-CA              1:16.71    1:15.59  
       35.71  1:15.59                                                      
 15 Liu, Joey W               12 BREA-CA              1:16.92    1:15.59  
       35.27  1:15.59                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Addison, Eden L           12 STAR-CA              1:15.82    1:15.92  
       36.86  1:15.92                                                      
 18 Wong, Samantha W          11 PASA-CA              1:13.95    1:16.33  
       36.21  1:16.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hohler, Krista A          12 CLSS-CA              1:16.88    1:16.82  
       34.96  1:16.82                                                      
 20 Borbon, Guielsie M        12 Storm-CA             1:18.15    1:18.18  
       36.97  1:18.18                                                      
 21 Xiao, Lanna T             12 BREA-CA              1:18.18    1:18.29  
       35.88  1:18.29                                                      
 22 Senft, Madilynn M         12 LVSC-CA              1:18.12    1:18.38  
       35.65  1:18.38                                                      
 23 Vass, Eva M               11 SHRK-CA              1:19.21    1:18.73  
       36.85  1:18.73                                                      
 24 Szekely, Emese            11 SACA-CA              1:16.97    1:18.77  
       36.07  1:18.77                                                      
 25 Ma, Zoe                   11 CCAQ-CA              1:19.63    1:19.18  
       35.99  1:19.18                                                      
 26 Vyas, Raina               12 CCAQ-CA              1:20.33    1:19.86  
       36.75  1:19.86                                                      
 27 McPhail, Presley L        11 RAA-CA               1:19.92    1:20.60  
       36.73  1:20.60                                                      
 28 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA              1:18.07    1:21.36  
       37.06  1:21.36                                                      
 29 McGaughy, Madeleine A     12 TMEC-CA              1:20.20    1:22.42  
       37.16  1:22.42                                                      
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA               2:47.58    2:43.74  
       35.49  1:18.94  2:05.80  2:43.74                                    
  2 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               2:47.58    2:45.05  
       33.82  1:19.00  2:08.49  2:45.05                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
 -- Senft, Madilynn M         12 LVSC-CA              2:59.83         DQ  
      FINA Swimsuit violation - Misc
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wendell, Brynn P          11 LVSC-CA              2:53.08    2:50.00  
       38.88  1:24.41  2:11.31  2:50.00                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Han, Kayla                11 BREA-CA              2:28.99    2:28.18  
       31.98  1:12.02  1:54.85  2:28.18                                    
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             2:34.98    2:31.63  
       32.28  1:12.51  1:57.53  2:31.63                                    
  3 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               2:36.62    2:34.07  
       32.92  1:11.94  1:58.73  2:34.07                                    
  4 Brito, Bella M            12 WEST-CA              2:37.98    2:34.45  
       32.34  1:15.11  1:59.17  2:34.45                                    
  5 Kim, Claire K             12 WEST-CA              2:40.84    2:40.43  
       34.04  1:14.71  2:02.47  2:40.43                                    
  6 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              2:41.93    2:40.86  
       34.44  1:16.02  2:05.80  2:40.86                                    
  7 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              2:42.46    2:41.27  
       34.45  1:13.08  2:03.73  2:41.27                                    
  8 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA              2:42.94    2:42.53  
       33.77  1:16.78  2:06.51  2:42.53                                    
B - Final
  9 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              2:43.55    2:41.26  
       34.07  1:16.83  2:05.75  2:41.26                                    
 10 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA               2:47.58    2:42.45  
       36.50  1:19.32  2:06.78  2:42.45                                    
 11 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA               2:43.18    2:42.55  
       36.32  1:19.14  2:05.34  2:42.55                                    
 12 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA              2:45.53    2:43.00  
       35.05  1:17.71  2:07.85  2:43.00                                    
 13 O'Keeffe, Vivian J        12 SHRK-CA              2:46.57    2:44.48  
       35.94  1:17.94  2:08.82  2:44.48                                    
 14 Addison, Eden L           12 STAR-CA              2:44.11    2:44.78  
       36.23  1:15.37  2:08.12  2:44.78                                    
 15 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA              2:46.01    2:45.35  
       36.26  1:20.48  2:07.61  2:45.35                                    
 16 Lee, Abigail J            11 SHRK-CA              2:45.89    2:46.12  
       37.39  1:21.75  2:07.84  2:46.12                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Han, Kayla                11 BREA-CA              2:28.60    2:28.99  
       32.95  1:11.72  1:55.81  2:28.99                                    
  2 Lee, Audrey J             12 UN-15-CA             2:36.89    2:34.98  
       32.62  1:13.69  1:59.88  2:34.98                                    
  3 Cummins, Sam J            12 CHS-CA               2:36.82    2:36.62  
       33.87  1:13.05  2:01.24  2:36.62                                    
  4 Brito, Bella M            12 WEST-CA              2:36.10    2:37.98  
       32.84  1:16.14  2:02.21  2:37.98                                    
  5 Kim, Claire K             12 WEST-CA              2:42.07    2:40.84  
       34.53  1:15.32  2:02.86  2:40.84                                    
  6 Milisavljevic, Alexandra  12 BRSC-CA              2:46.64    2:41.93  
       34.94  1:17.31  2:06.51  2:41.93                                    
  7 Godbolt, Jaydah I         11 STAR-CA              2:46.68    2:42.46  
       34.12  1:12.44  2:04.50  2:42.46                                    
  8 Xiao, Vanna T             12 BREA-CA              2:45.16    2:42.94  
       33.31  1:16.45  2:06.07  2:42.94                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mitzel, Makenna M         12 BCH-CA               2:49.88    2:43.18  
       36.20  1:18.81  2:04.60  2:43.18                                    
 10 Mom, Angelica S           11 BREA-CA              2:41.95    2:43.55  
       34.07  1:18.89  2:06.99  2:43.55                                    
 11 Addison, Eden L           12 STAR-CA              2:46.89    2:44.11  
       36.62  1:15.81  2:07.15  2:44.11                                    
 12 Lee, Kaitlyn K            11 MESA-CA              2:41.98    2:45.53  
       34.63  1:17.88  2:09.11  2:45.53                                    
 13 Lee, Abigail J            11 SHRK-CA              2:44.43    2:45.89  
       37.30  1:22.05  2:06.93  2:45.89                                    
 14 Knoll, Brinley A          12 CCAQ-CA              2:46.22    2:46.01  
       34.94  1:19.02  2:07.37  2:46.01                                    
 15 O'Keeffe, Vivian J        12 SHRK-CA              2:48.80    2:46.57  
       36.87  1:20.41  2:10.52  2:46.57                                    
 16 Nishizaka, Maya M         11 AAM-CA               2:43.09    2:47.58  
       36.82  1:21.45  2:09.99  2:47.58                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Gamble, Mia A             11 TCC-CA               2:45.43   J2:47.58  
       34.36  1:20.13  2:11.35  2:47.58                                    
 18 Xiao, Lanna T             12 BREA-CA              2:51.00    2:47.68  
       36.01  1:21.36  2:09.58  2:47.68                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Szekely, Emese            11 SACA-CA              2:46.12    2:47.89  
       37.43  1:21.36  2:09.19  2:47.89                                    
 20 Clarke, Jordan            12 BCH-CA               2:46.83    2:48.25  
       36.86  1:19.99  2:11.54  2:48.25                                    
 21 Um, Evette S              12 SHRK-CA              2:48.31    2:48.65  
       36.50  1:18.19  2:09.71  2:48.65                                    
 22 Romero, Hollyn K          12 FAC-CA               2:47.73    2:49.76  
       34.70  1:16.45  2:10.68  2:49.76                                    
 23 Yager, Mayu A             12 RMDA-CA              2:48.51    2:49.79  
       37.20  1:21.82  2:12.95  2:49.79                                    
 24 Paek, Iris J              12 SHRK-CA              2:50.39    2:49.92  
       37.35  1:19.72  2:12.59  2:49.92                                    
 25 Adams, Jill E             12 CHS-CA               2:51.73    2:50.27  
       38.25  1:20.99  2:10.94  2:50.27                                    
 26 Yan, Maggie J             12 TMEC-CA              2:52.16    2:50.81  
       37.59  1:21.55  2:12.17  2:50.81                                    
 27 Woo-Bloxberg, Charlie G   12 BUEN-CA              2:49.59    2:52.46  
       36.59  1:21.01  2:14.42  2:52.46                                    
 28 Kim, Erin J               12 SHRK-CA              2:50.57    2:52.92  
       37.47  1:24.32  2:12.58  2:52.92                                    
 29 Mitzel, Kendall A         12 BCH-CA               2:50.35    2:53.38  
       42.46  1:25.55  2:14.85  2:53.38                                    
 30 Okuno, Lindsey M          12 BREA-CA              2:49.67    2:53.84  
       37.73  1:23.59  2:15.22  2:53.84                                    
 31 Stover, Julianna M        12 Fusion Aquatics-CA   2:51.05    2:54.05  
       37.75  1:22.95  2:16.07  2:54.05                                    
 -- Liu, Joey W               12 BREA-CA              2:48.35         DQ  
      False start - Misc
       35.07  1:21.16  2:09.44       DQ                                    
 -- Park, Ashlyn S            12 SHRK-CA              2:46.30         DQ  
      Not on back into finish - back
       38.43  1:19.35  2:08.69       DQ                                    
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              2:00.39    1:56.27  
     1) Song, Kailyn J 11               2) Maehara, Alicia 11             
     3) Park, Ashlyn S 12               4) Um, Evette S 12                
       29.37    58.90  1:28.20  1:56.27                                    
  2 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:00.94    1:59.43  
     1) Ibay, Ella K 12                 2) Adams, Jill E 12               
     3) Cummins, Sam J 12               4) O'Dell, Teagan M 12            
       31.42  1:03.40  1:33.04  1:59.43                                    
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             2:01.50    1:59.77  
     1) Xiao, Vanna T 12                2) Mom, Angelica S 11             
     3) Chu, Avery L 11                 4) Han, Kayla 11                  
       29.18  1:00.15  1:31.56  1:59.77                                    
  4 Blast Sharks-CA  'B'                              2:03.29    2:02.34  
     1) Guillermo, Camilla A 11         2) Paek, Iris J 12                
     3) O'Keeffe, Vivian J 12           4) Vass, Eva M 11                 
       30.20  1:01.21  1:31.39  2:02.34                                    
  5 Brea Aquatics-CA  'B'                             2:10.17    2:04.95  
     1) Xiao, Lanna T 12                2) Chai, Lauren S 12              
     3) Okuno, Lindsey M 12             4) Liu, Joey W 12                 
       35.55  1:02.83  1:33.79  2:04.95                                    
  6 The Claremont Club-CA  'A'                        2:12.83    2:05.75  
     1) Miller, Jaylinn J 12            2) Vosloo, Marina E 11            
     3) Battaglione, Abigail K 12       4) Gamble, Mia A 11               
       32.15  1:02.58  1:36.39  2:05.75                                    
  7 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            2:12.61    2:06.93  
     1) McPhail, Presley L 11           2) Perez, Viviana I 12            
     3) Chinchilla, Elizabeth J 12      4) De Anda, Ava A 11              
       32.61  1:02.84  1:35.95  2:06.93                                    
  8 Class Aquatics-CA  'A'                            2:10.36    2:07.02  
     1) Cheng, Nikki 12                 2) Cheevers, Chloe A 11           
     3) Clerico, Isabella G 12          4) Kantz, Abbey S 12              
       33.92  1:04.15  1:36.08  2:07.02                                    
  9 Fusion Aquatics-CA  'A'                           2:09.80    2:09.31  
     1) Hermann, Delaina R 12           2) Stover, Julianna M 12          
     3) Asbury, Gwen A 11               4) Gonzalez, Alexis C 12          
       33.50  1:04.10  1:39.25  2:09.31                                    
 10 All American Mantas-CA  'A'                       2:11.51    2:09.80  
     1) Gramlich, Addison L 11          2) Chung, Makenna R 12            
     3) Fishburn, Annie M 11            4) Nishizaka, Maya M 11           
       32.16  1:04.52  1:39.70  2:09.80                                    
 11 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:12.60    2:09.83  
     1) Akbar, Ari Z 12                 2) Bramlett, Natalie L 12         
     3) Lee, Kate O 11                  4) Ma, Zoe 11                     
       32.50  1:03.68  1:37.55  2:09.83                                    
 12 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:09.21    2:10.31  
     1) Lee, Kaitlyn K 11               2) Cinnamo, Gabby M 12            
     3) Leal, Nevaeh J 11               4) Jackson, Aciara M 12           
       30.48  1:04.05  1:44.29  2:10.31                                    
 13 Viking Aquatics-CA  'A'                           2:11.94    2:10.68  
     1) Erezo, Mylie I 11               2) Erezo, Madi I 11               
     3) Brandman, Josie R 11            4) Nagle, Lily B 12               
       30.73  1:03.59  1:36.36  2:10.68                                    
 14 Blast Sharks-CA  'C'                              2:09.00    2:11.57  
     1) Chatalyan, Abby 12              2) Lee, Abigail J 11              
     3) Oh, Rachel J 12                 4) Kim, Erin J 12                 
       34.31  1:06.78  1:39.00  2:11.57                                    
 15 Speed Aquatics-CA  'A'                            2:04.07    2:15.33  
     1) Szekely, Emese 11               2) Schechinger, Tiara L 12        
     3) Kang, Chloe E 11                4) Hadhoud, Leila H 12            
       32.44  1:05.30  1:40.72  2:15.33                                    
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              4:21.45    4:17.22  
     1) Song, Kailyn J 11               2) Park, Ashlyn S 12              
     3) Maehara, Alicia 11              4) Um, Evette S 12                
       30.50  1:04.73  1:36.04  2:10.37  2:40.69  3:14.32  3:43.14  4:17.22
  2 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:27.01    4:21.40  
     1) O'Dell, Teagan M 12             2) Cummins, Sam J 12              
     3) Adams, Jill E 12                4) Hatzfeld, Makayla M 12         
       28.13    58.74  1:28.88  2:02.40  2:35.69  3:13.05  3:44.68  4:21.40
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:22.34    4:21.66  
     1) Xiao, Vanna T 12                2) Mom, Angelica S 11             
     3) Chu, Avery L 11                 4) Han, Kayla 11                  
       31.04  1:05.11  1:37.16  2:11.80  2:44.22  3:20.08  3:49.76  4:21.66
  4 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:48.21    4:35.42  
     1) De Anda, Ava A 11               2) Perez, Viviana I 12            
     3) McPhail, Presley L 11           4) Chinchilla, Elizabeth J 12     
       32.15  1:08.48  1:39.90  2:14.14  2:46.79  3:24.02  3:57.22  4:35.42
  5 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:38.64    4:36.14  
     1) Liu, Joey W 12                  2) Xiao, Lanna T 12               
     3) Chai, Lauren S 12               4) Okuno, Lindsey M 12            
       32.69  1:08.71  1:43.06  2:20.17  2:52.15  3:27.90  4:00.15  4:36.14
  6 Blast Sharks-CA  'B'                              4:33.72    4:36.54  
     1) O'Keeffe, Vivian J 12           2) Paek, Iris J 12                
     3) An, Nadia Y 11                  4) Guillermo, Camilla A 11        
       32.05  1:07.28  1:40.65  2:16.45  2:51.24  3:27.96  4:00.60  4:36.54
  7 Class Aquatics-CA  'A'                            4:45.70    4:39.14  
     1) Cheng, Nikki 12                 2) Cheevers, Chloe A 11           
     3) Clerico, Isabella G 12          4) Kantz, Abbey S 12              
       32.80  1:11.59  1:44.57  2:21.15  2:54.48  3:31.96  4:04.22  4:39.14
  8 Fusion Aquatics-CA  'A'                           4:47.40    4:39.93  
     1) Stover, Julianna M 12           2) Asbury, Gwen A 11              
     3) Garza, Elianna G 11             4) Gonzalez, Alexis C 12          
       31.27  1:05.11  1:39.99  2:18.53  2:54.19  3:41.26  4:05.02  4:39.93
  9 The Claremont Club-CA  'A'                        4:45.92    4:42.93  
     1) Miller, Jaylinn J 12            2) Battaglione, Abigail K 12      
     3) Vosloo, Marina E 11             4) Gamble, Mia A 11               
       33.94  1:11.30  1:45.66  2:30.80  2:59.99  3:37.67  4:08.61  4:42.93
 10 Blast Sharks-CA  'C'                              4:47.35    4:43.53  
     1) Lee, Abigail J 11               2) Kim, Erin J 12                 
     3) Chatalyan, Abby 12              4) Vass, Eva M 11                 
       34.26  1:21.59  1:44.82  2:22.38  2:57.52  3:35.08  4:07.66  4:43.53
 11 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    4:44.45    4:44.39  
     1) Lee, Kaitlyn K 11               2) Cinnamo, Gabby M 12            
     3) Jackson, Aciara M 12            4) Shore, Hayley M 12             
       33.25  1:06.83  1:40.08  2:16.90  2:51.08  3:30.81  4:06.46  4:44.39
 12 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:53.52    4:50.08  
     1) Potter, Irelyn N 11             2) Akbar, Ari Z 12                
     3) Bramlett, Natalie L 12          4) Ma, Zoe 11                     
       35.92  1:25.80  1:50.54  2:29.61  3:02.63  3:38.58  4:12.15  4:50.08
 13 All American Mantas-CA  'A'                       4:53.67    4:53.23  
     1) Nishizaka, Maya M 11            2) Chung, Makenna R 12            
     3) Gramlich, Addison L 11          4) Fishburn, Annie M 11           
       32.22  1:07.72  1:42.18  2:21.72  2:59.41  3:54.41  4:14.75  4:53.23
 14 Speed Aquatics-CA  'A'                            5:28.61    4:56.73  
     1) Szekely, Emese 11               2) Schechinger, Tiara L 12        
     3) Kang, Chloe E 11                4) Hadhoud, Leila H 12            
       32.95  1:10.20  1:43.97  2:22.60  3:00.29  3:49.56  4:15.22  4:56.73
 15 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:51.28    4:57.28  
     1) Aldana, Sophia L 11             2) Stubbeman, Sky K 12            
     3) Shen, Katherine J 11            4) Avetyan, Alvina H 12           
       34.86  1:12.95  1:46.83  2:28.08  3:04.56  3:44.41  4:18.70  4:57.28
 16 Swim Pasadena-CA  'A'                             4:54.50    5:24.29  
     1) Wong, Samantha W 11             2) Lim, Adrienne G 11             
     3) Kim, Jo Anne H 11               4) Pu, Nora G 11                  
       35.62  1:14.45  1:52.06  2:34.65  3:15.71  3:59.07  4:39.76  5:24.29
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              2:15.82    2:11.57  
     1) Park, Ashlyn S 12               2) Lee, Abigail J 11              
     3) Maehara, Alicia 11              4) Um, Evette S 12                
       34.76  1:12.41  1:43.84  2:11.57                                    
  2 Brea Aquatics-CA  'A'                             2:17.01    2:13.88  
     1) Mom, Angelica S 11              2) Han, Kayla 11                  
     3) Chu, Avery L 11                 4) Xiao, Vanna T 12               
       35.60  1:12.78  1:44.94  2:13.88                                    
  3 Blast Sharks-CA  'B'                              2:20.67    2:19.04  
     1) Paek, Iris J 12                 2) Kim, Erin J 12                 
     3) O'Keeffe, Vivian J 12           4) Song, Kailyn J 11              
       34.66  1:15.83  1:49.92  2:19.04                                    
  4 Bruin Swim Club-CA  'A'                           2:23.64    2:22.93  
     1) Gadalov, Sasha A 12             2) Sekhon, Amrita 12              
     3) Milisavljevic, Alexandra M 12   4) Avila, Dulce E 11              
       36.95  1:16.62  1:49.24  2:22.93                                    
  5 All American Mantas-CA  'A'                       2:27.71    2:23.94  
     1) Chung, Makenna R 12             2) Nishizaka, Maya M 11           
     3) Gramlich, Addison L 11          4) Fishburn, Annie M 11           
       36.61  1:15.52  1:49.40  2:23.94                                    
  6 Class Aquatics-CA  'A'                            2:26.60    2:24.07  
     1) Clerico, Isabella G 12          2) Cheevers, Chloe A 11           
     3) Kantz, Abbey S 12               4) Cheng, Nikki 12                
       36.79  1:19.57  1:52.55  2:24.07                                    
  7 The Claremont Club-CA  'A'                        2:29.87    2:26.76  
     1) Miller, Jaylinn J 12            2) Vosloo, Marina E 11            
     3) Gamble, Mia A 11                4) Battaglione, Abigail K 12      
       40.08  1:22.22  1:52.89  2:26.76                                    
  8 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            2:33.01    2:26.86  
     1) McPhail, Presley L 11           2) Chinchilla, Elizabeth J 12     
     3) Perez, Viviana I 12             4) De Anda, Ava A 11              
       38.68  1:22.70  1:56.40  2:26.86                                    
  9 Blast Sharks-CA  'C'                              2:24.72    2:26.87  
     1) Guillermo, Camilla A 11         2) An, Nadia Y 11                 
     3) Vass, Eva M 11                  4) Chatalyan, Abby 12             
       36.31  1:17.98  1:54.16  2:26.87                                    
 10 Viking Aquatics-CA  'A'                           2:27.70    2:27.08  
     1) Brandman, Josie R 11            2) Nagle, Lily B 12               
     3) Erezo, Mylie I 11               4) Erezo, Madi I 11               
       39.08  1:20.52  1:54.56  2:27.08                                    
 11 Fusion Aquatics-CA  'A'                           2:30.27    2:28.61  
     1) Hermann, Delaina R 12           2) Stover, Julianna M 12          
     3) Asbury, Gwen A 11               4) Gonzalez, Alexis C 12          
       38.06  1:21.73  1:58.99  2:28.61                                    
 12 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     2:32.50    2:29.68  
     1) Shen, Katherine J 11            2) Stubbeman, Sky K 12            
     3) Avetyan, Alvina H 12            4) Aldana, Sophia L 11            
       38.22  1:23.66  1:56.39  2:29.68                                    
 13 Speed Aquatics-CA  'A'                            2:48.11    2:32.89  
     1) Kang, Chloe E 11                2) Szekely, Emese 11              
     3) Hadhoud, Leila H 12             4) Schechinger, Tiara L 12        
       42.77  1:22.67  2:00.62  2:32.89                                    
 14 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'B'             2:32.80    2:33.03  
     1) Alvarez, Kate K 11              2) Pearson, Sophia L 12           
     3) Hatzfeld, Makayla M 12          4) Lee, Samantha H 12             
       40.42  1:23.81  1:58.64  2:33.03                                    
 15 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:27.53    2:33.61  
     1) Leal, Nevaeh J 11               2) Cinnamo, Gabby M 12            
     3) Lee, Kaitlyn K 11               4) Jackson, Aciara M 12           
       45.02  1:29.40  2:00.61  2:33.61                                    
 16 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:30.54    2:34.03  
     1) Ma, Zoe 11                      2) Potter, Irelyn N 11            
     3) Black, Sophia E 11              4) Bramlett, Natalie L 12         
       41.50  1:35.76  2:03.75  2:34.03                                    
 17 Swim Pasadena-CA  'A'                             2:36.40    2:46.00  
     1) Kim, Jo Anne H 11               2) Lim, Adrienne G 11             
     3) Wong, Samantha W 11             4) Pu, Nora G 11                  
       45.20  1:32.85  2:07.37  2:46.00                                    
 -- Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 2:35.29         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Bello, Paulina N 12             2) Morgan, Julia Q 12             
     3) Florian, Mya G 12               4) Cha, Lauryn B 12               
       39.51  1:22.34  1:59.73       DQ                                    
 -- Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:13.88         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) O'Dell, Teagan M 12             2) Adams, Jill E 12               
     3) Cummins, Sam J 12               4) Ibay, Ella K 12                
       30.58  1:11.75  1:43.00       DQ                                    
 
Girls 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:55.26    4:51.26  
     1) O'Dell, Teagan M 12             2) Adams, Jill E 12               
     3) Cummins, Sam J 12               4) Hatzfeld, Makayla M 12         
       31.74  1:05.08  1:46.42  2:33.55  3:05.66  3:42.52  4:15.23  4:51.26
  2 Blast Sharks-CA  'A'                              5:00.22    4:51.86  
     1) Um, Evette S 12                 2) Lee, Abigail J 11              
     3) Maehara, Alicia 11              4) Song, Kailyn J 11              
       36.48  1:15.77  1:54.80  2:36.55  3:09.74  3:48.50  4:18.51  4:51.86
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:56.19    4:52.20  
     1) Mom, Angelica S 11              2) Han, Kayla 11                  
     3) Chu, Avery L 11                 4) Xiao, Vanna T 12               
       37.78  1:16.19  1:54.00  2:35.95  3:09.53  3:48.05  4:18.38  4:52.20
  4 Brea Aquatics-CA  'B'                             5:18.03    5:13.52  
     1) Ogilvie, Riley P 12             2) Liu, Joey W 12                 
     3) Xiao, Lanna T 12                4) Okuno, Lindsey M 12            
       39.37  1:22.14  2:04.11  2:50.22  3:25.50  4:06.72  4:39.26  5:13.52
  5 Class Aquatics-CA  'A'                            5:29.99    5:13.58  
     1) Clerico, Isabella G 12          2) Cheevers, Chloe A 11           
     3) Kantz, Abbey S 12               4) Cheng, Nikki 12                
       39.09  1:19.68  2:02.25  2:50.46  3:25.19  4:03.95  4:36.70  5:13.58
  6 Blast Sharks-CA  'B'                              5:11.30    5:14.17  
     1) Park, Ashlyn S 12               2) Kim, Erin J 12                 
     3) Vass, Eva M 11                  4) Guillermo, Camilla A 11        
       36.99  1:15.61  1:56.92  2:44.93  3:22.13  4:05.13  4:37.94  5:14.17
  7 Blast Sharks-CA  'C'                              5:21.08    5:19.00  
     1) Paek, Iris J 12                 2) An, Nadia Y 11                 
     3) O'Keeffe, Vivian J 12           4) Chatalyan, Abby 12             
       37.06  1:16.89  1:59.41  2:47.43  3:23.95  4:05.87  4:41.54  5:19.00
  8 Bruin Swim Club-CA  'A'                           5:24.20    5:21.40  
     1) Gadalov, Sasha A 12             2) Sekhon, Amrita 12              
     3) Milisavljevic, Alexandra M 12   4) Avila, Dulce E 11              
       39.61  1:23.23  2:05.73  2:51.85  3:25.11  4:03.42  4:39.38  5:21.40
  9 The Claremont Club-CA  'A'                        5:26.80    5:25.32  
     1) Miller, Jaylinn J 12            2) Vosloo, Marina E 11            
     3) Gamble, Mia A 11                4) Battaglione, Abigail K 12      
       41.34  1:25.30  2:09.63  2:58.71  3:31.75  4:10.42  4:45.86  5:25.32
 10 Fusion Aquatics-CA  'A'                           5:27.05    5:27.27  
     1) Stover, Julianna M 12           2) Asbury, Gwen A 11              
     3) Garza, Elianna G 11             4) Gonzalez, Alexis C 12          
       39.05  1:20.66  2:06.46  2:57.69  3:35.01  4:19.29  4:51.99  5:27.27
 11 All American Mantas-CA  'A'                       5:31.71    5:31.34  
     1) Chung, Makenna R 12             2) Fishburn, Annie M 11           
     3) Nishizaka, Maya M 11            4) Gramlich, Addison L 11         
       39.02  1:23.33  2:10.09  3:01.21  3:37.96  4:19.94  4:52.80  5:31.34
 12 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    5:28.07    5:34.70  
     1) Shore, Hayley M 12              2) Cinnamo, Gabby M 12            
     3) Lee, Kaitlyn K 11               4) Leal, Nevaeh J 11              
       42.51  1:26.91  2:12.39  3:05.16  3:39.92  4:18.13  4:54.21  5:34.70
 13 Speed Aquatics-CA  'A'                            6:16.13    5:37.04  
     1) Szekely, Emese 11               2) Schechinger, Tiara L 12        
     3) Hadhoud, Leila H 12             4) Kang, Chloe E 11               
       40.03  1:24.50  2:03.05  2:47.82  3:28.09  4:16.90  4:54.28  5:37.04
 -- Riverside Aquatics Association-CA  'A'            5:40.22         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Kick - Butterfly type kick - breast
     1) McPhail, Presley L 11           2) Chinchilla, Elizabeth J 12     
     3) Perez, Viviana I 12             4) De Anda, Ava A 11              
       39.03  1:21.49  2:05.67  2:55.65  3:30.20  4:08.58  4:41.55       DQ
 -- Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     5:26.85         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Shen, Katherine J 11            2) Stubbeman, Sky K 12            
     3) Avetyan, Alvina H 12            4) Aldana, Sophia L 11            
       39.80  1:21.92  2:06.81  3:00.13  3:34.27  4:20.70  4:52.58       DQ
 -- Circle City Aquatics-CA  'A'                      5:40.60         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Ma, Zoe 11                      2) Akbar, Ari Z 12                
     3) Fung, Ashley J 11               4) Bramlett, Natalie L 12         
     2:12.98  3:05.40  3:47.88  4:40.23  5:11.33  5:48.79       DQ         
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McLean, Claire M          14 WEST-CA                27.15      26.74  
  2 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA                 28.81      28.03  
  2 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA                 28.11      28.03  
  4 Wu, Melanie L             14 BREA-CA                28.44      28.44  
  5 Higley, Tara M            14 BCH-CA                 28.48      28.47  
  6 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA                28.68      28.49  
  7 Holmes, Reagan M          14 BLUE-CA                28.51      28.55  
  8 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA                28.77      29.04  
B - Final
  9 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA     29.16      28.48  
 10 Vass, Stella R            14 SHRK-CA                28.90      28.56  
 11 Nguyen, Allison P         14 LASC-CA                29.01      28.64  
 12 Wu, Ruth W                13 SACA-CA                28.94      28.77  
 13 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                29.17      28.84  
 14 Deano, Faith G            14 RST-CA                 28.97      29.07  
 15 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA                 29.13      29.14  
 16 Hoshina, Rin              14 AAM-CA                 28.97      29.30  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Jolley, Mikayla J         13 UN-01-CA                  NT      30.38  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McLean, Claire M          14 WEST-CA                27.06      27.15  
  2 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA                 28.13      28.11  
  3 Wu, Melanie L             14 BREA-CA                28.33      28.44  
  4 Higley, Tara M            14 BCH-CA                 28.70      28.48  
  5 Holmes, Reagan M          14 BLUE-CA                28.95      28.51  
  6 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA                29.12      28.68  
  7 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA                27.97      28.77  
  8 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA                 28.14      28.81  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vass, Stella R            14 SHRK-CA                29.06      28.90  
 10 Wu, Ruth W                13 SACA-CA                29.23      28.94  
 11 Hoshina, Rin              14 AAM-CA                 29.78      28.97  
 11 Deano, Faith G            14 RST-CA                 29.24      28.97  
 13 Nguyen, Allison P         14 LASC-CA                28.78      29.01  
 14 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA                 29.15      29.13  
 15 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA     29.25      29.16  
 16 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA                30.17      29.17  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Klein, Chloe N            13 Fusion Aquatics-CA     29.46      29.36  
 18 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA                30.32      29.48  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Timko, Caroline A         13 RAA-CA                 30.23      29.54  
 20 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA                29.22      29.55  
 21 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA                30.03      29.56  
 22 Bootchk, Nora L           14 SHRK-CA                30.04      29.74  
 23 Coloma, Harmonie K        13 SWRD-CA                29.99      29.75  
 24 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA                29.58      29.79  
 24 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA                30.40      29.79  
 26 Sharpe, Ashtyn M          14 RAA-CA                 29.78      29.82  
 27 Wong, Alicia H            14 LASC-CA                29.82      29.83  
 28 Li, Anna                  13 BREA-CA                29.74      29.88  
 28 Damaske, Spencer J        13 TCC-CA                 29.98      29.88  
 30 Gonzalez, Nina R          14 VKNG-CA                30.28      29.93  
 31 Binder, Logan A           13 LASC-CA                30.30      29.99  
 32 Pivonka, kay L            13 PST-CA                 29.29      30.03  
 33 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA                29.48      30.05  
 34 White, Eliana M           14 CCAQ-CA                30.32      30.16  
 35 Aiello, Isabella M        13 BCH-CA                 30.01      30.18  
 36 Kelly, Laura J            14 CLSS-CA                29.71      30.27  
 37 Balog, Kylie B            13 RAA-CA                 30.08      30.28  
 38 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA                30.09      30.32  
 39 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA                 30.33      30.33  
 40 Montano, Ella N           14 BUEN-CA                30.17      30.47  
 41 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA                29.72      30.55  
 42 Harrington, Rubi H        13 SHRK-CA                30.35      30.61  
 43 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA                29.97      31.31  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Binder, Logan A           13 LASC-CA              1:04.62    1:04.35  
       31.00  1:04.35                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McLean, Claire M          14 WEST-CA                57.45      57.66  
       28.11    57.66                                                      
  2 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA              1:00.85    1:00.21  
       28.95  1:00.21                                                      
  3 Wu, Melanie L             14 BREA-CA              1:01.81    1:01.20  
       29.57  1:01.20                                                      
  4 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA              1:01.47    1:01.67  
       29.48  1:01.67                                                      
  5 Vass, Stella R            14 SHRK-CA              1:01.42    1:01.97  
       29.64  1:01.97                                                      
  6 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              1:02.23    1:02.11  
       30.12  1:02.11                                                      
  7 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               1:02.17    1:02.21  
       29.50  1:02.21                                                      
  8 Holmes, Reagan M          14 BLUE-CA              1:01.82    1:02.66  
       30.26  1:02.66                                                      
B - Final
  9 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               1:02.25    1:00.76  
       28.85  1:00.76                                                      
 10 Kandel, Hannah E          13 LASC-CA              1:03.64    1:02.46  
       30.22  1:02.46                                                      
 10 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              1:02.46    1:02.46  
       30.79  1:02.46                                                      
 12 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              1:03.92    1:02.53  
       30.49  1:02.53                                                      
 13 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              1:03.36    1:03.07  
       30.58  1:03.07                                                      
 14 Higley, Tara M            14 BCH-CA               1:02.45    1:03.13  
       29.55  1:03.13                                                      
 15 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              1:03.11    1:03.55  
       30.72  1:03.55                                                      
 16 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              1:03.02    1:03.75  
       30.22  1:03.75                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Aiello, Isabella M        13 BCH-CA               1:08.00    1:07.63  
       32.12  1:07.63                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McLean, Claire M          14 WEST-CA                58.20      57.45  
       27.90    57.45                                                      
  2 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA              1:00.61    1:00.85  
       29.31  1:00.85                                                      
  3 Vass, Stella R            14 SHRK-CA              1:01.79    1:01.42  
       29.37  1:01.42                                                      
  4 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA              1:01.75    1:01.47  
       29.30  1:01.47                                                      
  5 Wu, Melanie L             14 BREA-CA              1:01.04    1:01.81  
       29.67  1:01.81                                                      
  6 Holmes, Reagan M          14 BLUE-CA              1:01.70    1:01.82  
       29.68  1:01.82                                                      
  7 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               1:02.26    1:02.17  
       29.71  1:02.17                                                      
  8 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              1:02.26    1:02.23  
       30.00  1:02.23                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               1:02.30    1:02.25  
       30.37  1:02.25                                                      
 10 Higley, Tara M            14 BCH-CA               1:03.07    1:02.45  
       29.74  1:02.45                                                      
 11 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              1:04.16    1:02.46  
       30.62  1:02.46                                                      
 12 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              1:03.62    1:03.02  
       30.06  1:03.02                                                      
 13 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              1:04.24    1:03.11  
       30.50  1:03.11                                                      
 14 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              1:04.06    1:03.36  
       30.69  1:03.36                                                      
 15 Kandel, Hannah E          13 LASC-CA              1:03.83    1:03.64  
       30.73  1:03.64                                                      
 16 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              1:03.38    1:03.92  
       31.32  1:03.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wu, Ruth W                13 SACA-CA              1:04.69   J1:03.92  
       30.24  1:03.92                                                      
 18 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              1:05.90    1:03.94  
       30.33  1:03.94                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Klein, Chloe N            13 Fusion Aquatics-CA   1:02.50    1:03.99  
       30.63  1:03.99                                                      
 20 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   1:04.32    1:04.02  
       30.54  1:04.02                                                      
 21 Villarreal, Victoria R    14 CHS-CA               1:04.13    1:04.12  
       30.18  1:04.12                                                      
 22 Bootchk, Nora L           14 SHRK-CA              1:05.28    1:04.21  
       30.94  1:04.21                                                      
 23 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               1:05.45    1:04.47  
       30.27  1:04.47                                                      
 24 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA              1:04.53    1:04.49  
       31.18  1:04.49                                                      
 25 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              1:05.42    1:04.55  
       30.85  1:04.55                                                      
 26 Binder, Logan A           13 LASC-CA              1:05.09    1:04.62  
       31.19  1:04.62                                                      
 27 Li, Anna                  13 BREA-CA              1:05.61    1:05.05  
       30.58  1:05.05                                                      
 28 Wong, Alicia H            14 LASC-CA              1:05.06    1:05.09  
       31.82  1:05.09                                                      
 29 Chow, Maegan J            13 BREA-CA              1:04.76    1:05.22  
       31.62  1:05.22                                                      
 30 Pearigen, Tabitha M       14 YNEZ-CA              1:05.85    1:05.41  
       30.86  1:05.41                                                      
 31 Deano, Faith G            14 RST-CA               1:05.40    1:05.51  
       31.96  1:05.51                                                      
 32 Timko, Caroline A         13 RAA-CA               1:05.89    1:05.56  
       30.39  1:05.56                                                      
 33 Murphy, Lauren A          13 TCC-CA               1:04.20    1:05.66  
       31.74  1:05.66                                                      
 34 Hoshina, Rin              14 AAM-CA               1:04.86    1:05.71  
       31.43  1:05.71                                                      
 35 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               1:04.06    1:05.75  
       31.59  1:05.75                                                      
 36 MacPherson, Samantha C    14 SRSC-CA              1:05.04    1:05.79  
       30.93  1:05.79                                                      
 37 White, Eliana M           14 CCAQ-CA              1:05.61    1:07.11  
       32.02  1:07.11                                                      
 38 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              1:04.85    1:08.58  
       31.97  1:08.58                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McLean, Claire M          14 WEST-CA              2:10.31    2:06.30  
       29.59  1:01.63  1:34.05  2:06.30                                    
  2 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               2:14.73    2:12.77  
       30.71  1:03.76  1:38.24  2:12.77                                    
  3 Vass, Stella R            14 SHRK-CA              2:15.41    2:13.24  
       30.76  1:04.19  1:39.01  2:13.24                                    
  4 Ascencion, Kennia L       14 TRA-CA               2:12.14    2:14.90  
       30.57  1:03.70  1:39.05  2:14.90                                    
  5 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              2:15.77    2:15.39  
       32.11  1:06.58  1:42.28  2:15.39                                    
  6 Klein, Chloe N            13 Fusion Aquatics-CA   2:15.17    2:16.70  
       31.45  1:05.97  1:41.08  2:16.70                                    
  7 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA              2:16.97    2:16.92  
       31.74  1:05.72  1:40.89  2:16.92                                    
  8 Chow, Maegan J            13 BREA-CA              2:16.80    2:17.21  
       31.21  1:05.33  1:41.51  2:17.21                                    
B - Final
  9 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               2:17.16    2:13.30  
       31.44  1:05.84  1:40.37  2:13.30                                    
 10 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               2:17.20    2:14.82  
       31.24  1:05.99  1:41.14  2:14.82                                    
 11 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              2:17.66    2:14.94  
       31.32  1:05.55  1:40.92  2:14.94                                    
 12 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              2:18.75    2:15.85  
       30.64  1:04.81  1:40.52  2:15.85                                    
 13 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              2:18.92    2:16.08  
       32.09  1:06.72  1:41.85  2:16.08                                    
 14 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               2:18.35    2:16.20  
       31.64  1:06.17  1:41.88  2:16.20                                    
 15 Novak, Makayla M          14 SWRD-CA              2:18.83    2:16.45  
       32.83  1:07.50  1:41.98  2:16.45                                    
 16 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              2:17.34    2:17.78  
       31.72  1:06.08  1:42.00  2:17.78                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA                   NT    2:20.53  
       31.67  1:07.03  1:44.19  2:20.53                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McLean, Claire M          14 WEST-CA              2:08.19    2:10.31  
       30.86  1:04.47  1:37.94  2:10.31                                    
  2 Ascencion, Kennia L       14 TRA-CA               2:12.32    2:12.14  
       30.68  1:03.65  1:37.87  2:12.14                                    
  3 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               2:14.86    2:14.73  
       30.51  1:03.87  1:39.07  2:14.73                                    
  4 Klein, Chloe N            13 Fusion Aquatics-CA   2:14.49    2:15.17  
       31.72  1:06.05  1:40.71  2:15.17                                    
  5 Vass, Stella R            14 SHRK-CA              2:15.34    2:15.41  
       30.83  1:05.20  1:40.25  2:15.41                                    
  6 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              2:19.73    2:15.77  
       32.57  1:07.44  1:42.85  2:15.77                                    
  7 Chow, Maegan J            13 BREA-CA              2:20.72    2:16.80  
       31.97  1:06.80  1:42.45  2:16.80                                    
  8 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA              2:16.17    2:16.97  
       31.76  1:06.47  1:41.68  2:16.97                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               2:18.97    2:17.16  
       32.60  1:08.06  1:43.32  2:17.16                                    
 10 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               2:15.75    2:17.20  
       31.16  1:06.00  1:41.96  2:17.20                                    
 11 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              2:22.22    2:17.34  
       32.19  1:06.07  1:41.46  2:17.34                                    
 12 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              2:15.49    2:17.66  
       32.20  1:07.08  1:42.95  2:17.66                                    
 13 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               2:18.94    2:18.35  
       31.80  1:07.16  1:42.71  2:18.35                                    
 14 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              2:14.08    2:18.75  
       31.22  1:06.35  1:42.53  2:18.75                                    
 15 Novak, Makayla M          14 SWRD-CA              2:20.75    2:18.83  
       33.76  1:09.67  1:44.50  2:18.83                                    
 16 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              2:18.93    2:18.92  
       33.46  1:08.94  1:44.47  2:18.92                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Holmes, Reagan M          14 BLUE-CA              2:17.30    2:19.14  
       32.72  1:08.15  1:44.17  2:19.14                                    
 18 Higley, Tara M            14 BCH-CA               2:22.23   J2:19.14  
       30.57  1:05.03  1:41.73  2:19.14                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA              2:10.79    2:19.49  
       30.66  1:05.17  1:41.34  2:19.49                                    
 20 MacPherson, Samantha C    14 SRSC-CA              2:18.21    2:19.62  
       31.43  1:06.45  1:43.20  2:19.62                                    
 21 Gonzalez, Nina R          14 VKNG-CA              2:23.67    2:19.67  
       32.04  1:07.00  1:43.25  2:19.67                                    
 22 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               2:21.90    2:19.68  
       32.13  1:08.03  1:44.11  2:19.68                                    
 23 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA              2:21.15    2:19.78  
       32.72  1:07.70  1:44.36  2:19.78                                    
 24 Villarreal, Victoria R    14 CHS-CA               2:20.57    2:20.55  
       32.84  1:08.66  1:44.42  2:20.55                                    
 25 Boyle, Kirsten M          14 BREA-CA              2:22.18    2:21.18  
       31.28  1:06.64  1:44.91  2:21.18                                    
 26 Kandel, Hannah E          13 LASC-CA              2:21.06    2:21.22  
       32.33  1:07.93  1:44.96  2:21.22                                    
 27 Binder, Logan A           13 LASC-CA              2:23.10    2:21.71  
       32.68  1:08.32  1:45.75  2:21.71                                    
 28 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              2:21.42    2:21.78  
       32.08  1:07.85  1:45.29  2:21.78                                    
 29 Kim, Chloe J              13 SHRK-CA              2:23.22    2:22.14  
       32.83  1:08.73  1:45.72  2:22.14                                    
 30 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA               2:24.09    2:22.64  
       33.09  1:09.17  1:46.37  2:22.64                                    
 31 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              2:19.98    2:22.81  
       32.73  1:08.71  1:45.41  2:22.81                                    
 32 Varner, Devin C           14 RAA-CA               2:23.54    2:22.96  
       32.84  1:09.24  1:46.79  2:22.96                                    
 33 McGinty, Dagny            14 UN-01-CA             2:21.47    2:23.06  
       33.05  1:08.96  1:46.48  2:23.06                                    
 34 Li, Anna                  13 BREA-CA              2:21.21    2:23.08  
       32.12  1:07.92  1:45.09  2:23.08                                    
 35 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               2:21.86    2:23.17  
       33.02  1:08.92  1:46.03  2:23.17                                    
 36 Di Vincenzo, Daria        14 SHRK-CA              2:23.59    2:24.03  
       32.32  1:08.50  1:46.43  2:24.03                                    
 37 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              2:23.64    2:24.15  
       31.93  1:08.28  1:46.09  2:24.15                                    
 38 Jolley, Mikayla J         13 UN-01-CA             2:23.45    2:24.55  
       33.53  1:10.42  1:48.25  2:24.55                                    
 39 Murphy, Lauren A          13 TCC-CA               2:19.86    2:24.68  
       32.52  1:08.95  1:46.33  2:24.68                                    
 40 Wu, Ruth W                13 SACA-CA              2:21.86    2:25.39  
       32.71  1:08.82  1:46.84  2:25.39                                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA                   NT    4:54.40  
       33.96  1:11.09  1:48.48  2:25.97  3:03.24  3:40.64  4:18.12  4:54.40
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               4:44.69    4:38.73  
       30.95  1:04.75  1:39.55  2:14.73  2:50.91  3:27.11  4:03.24  4:38.73
  2 Klein, Chloe N            13 Fusion Aquatics-CA   4:48.70    4:43.34  
       31.85  1:07.15  1:42.82  2:19.34  2:54.85  3:31.38  4:07.92  4:43.34
  3 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               4:49.99    4:44.33  
       32.29  1:08.73  1:44.99  2:21.72  2:58.81  3:35.68  4:11.66  4:44.33
  4 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              4:46.56    4:45.85  
       32.19  1:07.74  1:44.01  2:20.61  2:57.44  3:34.08  4:10.60  4:45.85
  5 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA               4:47.61    4:45.93  
       31.90  1:07.30  1:43.45  2:20.18  2:57.07  3:33.90  4:10.50  4:45.93
  6 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              4:48.93    4:47.88  
       31.40  1:06.55  1:42.50  2:19.31  2:55.90  3:33.70  4:11.88  4:47.88
  7 Vass, Stella R            14 SHRK-CA              4:45.50    4:48.44  
       31.25  1:05.69  1:41.95  2:18.74  2:56.26  3:33.98  4:11.74  4:48.44
  8 MacPherson, Samantha C    14 SRSC-CA              4:49.51    4:55.89  
       33.09  1:09.52  1:46.55  2:24.32  3:02.55  3:40.41  4:18.98  4:55.89
B - Final
  9 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              4:50.59    4:45.90  
       32.83  1:07.75  1:44.10  2:21.54  2:58.97  3:36.63  4:12.53  4:45.90
 10 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              4:53.38    4:46.92  
       33.81  1:09.88  1:47.18  2:24.16  3:00.73  3:37.22  4:12.77  4:46.92
 11 Reese, Ally               13 UN-01-CA             4:52.08    4:50.94  
       32.91  1:08.80  1:46.06  2:23.21  3:00.77  3:38.36  4:15.38  4:50.94
 12 McGinty, Dagny            14 UN-01-CA             4:55.87    4:51.49  
       33.08  1:09.26  1:45.96  2:23.51  3:00.64  3:38.74  4:15.83  4:51.49
 13 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               4:51.76    4:54.26  
       33.50  1:10.13  1:47.72  2:25.29  3:03.53  3:41.31  4:19.08  4:54.26
 14 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA              4:52.44    4:54.28  
       34.24  1:11.65  1:49.04  2:27.30  3:04.70  3:42.73  4:19.28  4:54.28
 15 Varner, Devin C           14 RAA-CA               4:59.23    4:58.27  
       33.78  1:10.63  1:48.88  2:26.90  3:04.94  3:42.94  4:21.20  4:58.27
 16 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA              4:55.04    5:02.89  
       34.22  1:11.46  1:50.20  2:28.76  3:07.87  3:46.49  4:25.29  5:02.89
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               4:42.61    4:44.69  
       31.94  1:07.13  1:43.72  2:19.68  2:56.03  3:32.11  4:08.49  4:44.69
  2 Vass, Stella R            14 SHRK-CA              4:45.85    4:45.50  
       32.24  1:07.26  1:43.22  2:20.25  2:56.83  3:33.85  4:10.08  4:45.50
  3 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              4:42.03    4:46.56  
       33.05  1:08.45  1:44.59  2:20.83  2:57.59  3:34.26  4:11.10  4:46.56
  4 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA               4:47.79    4:47.61  
       32.37  1:07.68  1:44.39  2:21.43  2:58.53  3:35.33  4:12.02  4:47.61
  5 Klein, Chloe N            13 Fusion Aquatics-CA   4:43.38    4:48.70  
       33.91  1:09.46  1:46.10  2:22.82  2:59.76  3:36.73  4:12.88  4:48.70
  6 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              4:57.14    4:48.93  
       31.74  1:06.23  1:42.38  2:19.61  2:57.35  3:34.64  4:12.64  4:48.93
  7 MacPherson, Samantha C    14 SRSC-CA              4:51.81    4:49.51  
       33.41  1:09.49  1:46.19  2:22.97  2:59.81  3:37.06  4:14.45  4:49.51
  8 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               4:47.08    4:49.99  
       31.99  1:08.97  1:46.74  2:24.61  3:01.11  3:38.72  4:15.42  4:49.99
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA              4:59.10    4:50.59  
       33.87  1:10.59  1:47.37  2:24.13  3:01.61  3:39.79  4:16.89  4:50.59
 10 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               4:58.20    4:51.76  
       32.88  1:09.10  1:45.91  2:23.31  3:00.56  3:38.68  4:15.80  4:51.76
 11 Reese, Ally               13 UN-01-CA             4:57.34    4:52.08  
       32.85  1:08.79  1:45.96  2:23.72  3:00.89  3:38.53  4:15.96  4:52.08
 12 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA              4:58.19    4:52.44  
       33.43  1:10.19  1:47.79  2:25.47  3:02.55  3:40.49  4:16.97  4:52.44
 13 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              4:55.75    4:53.38  
       34.03  1:10.68  1:47.80  2:25.57  3:03.08  3:40.81  4:17.51  4:53.38
 14 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA              4:49.50    4:55.04  
       33.17  1:09.48  1:46.85  2:24.62  3:02.73  3:40.92  4:18.81  4:55.04
 15 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              4:42.04    4:55.31  
       31.85  1:07.67  1:44.87  2:22.31  3:00.19  3:38.66  4:17.42  4:55.31
 16 McGinty, Dagny            14 UN-01-CA             5:00.75    4:55.87  
       33.37  1:10.27  1:48.02  2:25.93  3:03.14  3:41.40  4:18.72  4:55.87
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kandel, Hannah E          13 LASC-CA              4:53.08    4:56.26  
       32.92  1:09.94  1:46.98  2:24.40  3:02.68  3:41.04  4:19.26  4:56.26
 18 Varner, Devin C           14 RAA-CA               4:59.42    4:59.23  
       33.83  1:11.07  1:49.55  2:27.91  3:05.94  3:44.39  4:22.53  4:59.23
-------------------------------------------------------------------------
 19 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              4:56.74    5:00.37  
       32.54  1:09.81  1:48.22  2:26.61  3:05.50  3:44.56  4:22.78  5:00.37
 20 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA               4:57.86    5:01.09  
       33.65  1:10.85  1:48.43  2:26.76  3:05.77  3:44.82  4:23.74  5:01.09
 21 Di Vincenzo, Daria        14 SHRK-CA              5:02.16    5:01.42  
       33.06  1:09.74  1:48.17  2:26.98  3:05.33  3:44.30  4:23.40  5:01.42
 22 Jolley, Mikayla J         13 UN-01-CA             4:59.84    5:01.75  
       33.64  1:11.50  1:50.01  2:29.19  3:07.76  3:46.70  4:25.55  5:01.75
 23 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              4:59.54    5:04.56  
       35.40  1:13.86  1:51.71  2:30.96  3:10.34  3:49.78  4:26.98  5:04.56
 24 Dowell, Elicia A          14 RAA-CA               4:54.44    5:06.29  
       34.47  1:12.15  1:50.88  2:30.14  3:10.10  3:49.79  4:29.23  5:06.29
 25 Olsen, KK M               13 LVSC-CA              5:00.71    5:06.96  
       32.47  1:08.45  1:46.75  2:26.21  3:06.38  3:47.14  4:28.05  5:06.96
 26 Pearson, Jayne F          14 PASA-CA              5:02.65    5:17.70  
       34.76  1:14.22  1:54.62  2:34.46  3:14.88  3:56.69  4:37.79  5:17.70
 -- Sacher, Ella S            13 LASC-CA              5:01.31   X5:05.42  
       32.97  1:09.23  1:47.52  2:26.33  3:06.33  3:46.16  4:26.26  5:05.42
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barber, Olivia J          14 TRA-CA              10:09.23    9:37.03  
       32.08  1:07.41  1:43.57  2:20.07  2:56.36  3:32.82  4:09.35  4:45.77
     5:22.05  5:58.94  6:35.25  7:11.98  7:48.63  8:25.21  9:01.55  9:37.03
  2 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               9:47.11    9:42.66  
              1:06.88  1:42.63  2:18.86  2:55.20  3:32.02  4:08.95  4:46.14
     5:23.59  6:00.87  6:38.18  7:15.67  7:52.52  8:29.56  9:06.71  9:42.66
  3 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              9:44.58    9:47.48  
              1:09.84  1:46.14  2:22.32  2:59.15  3:35.89  4:13.20  4:50.42
     5:27.74  6:05.39  6:42.77  7:20.20  7:57.40  8:34.57  9:11.78  9:47.48
  4 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA              10:02.69    9:52.68  
       33.50  1:10.95  1:48.08  2:25.52  3:03.18  3:41.24  4:18.89  4:56.72
     5:34.04  6:11.44  6:48.79  7:25.85  8:03.11  8:40.36  9:17.27  9:52.68
  5 Reese, Ally               13 UN-01-CA             9:56.84    9:54.52  
              1:09.94  1:47.22  2:24.92  3:02.60  3:40.30  4:18.05  4:55.56
     5:33.16  6:10.53  6:47.93  7:25.84  8:04.06  8:41.56  9:18.99  9:54.52
  6 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA              9:35.31    9:55.07  
       32.27  1:07.74  1:44.03  2:20.57  2:57.34  3:34.42  4:11.36  4:48.60
     5:26.85  6:05.05  6:43.33  7:22.35  8:00.88  8:39.49  9:17.74  9:55.07
  7 Zvercova, Arina           13 BCH-CA              10:22.20   10:00.67  
       34.84  1:12.43  1:50.66  2:29.00           3:45.31  4:22.98  5:00.47
     5:37.76  6:15.96  6:53.61  7:31.79  8:09.32  8:47.82  9:24.62 10:00.67
  8 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA             10:01.31   10:01.00  
       34.06  1:11.06  1:48.92  2:26.52  3:04.08  3:42.22  4:20.79  4:58.91
     5:36.62  6:14.32  6:52.51  7:31.35  8:09.14  8:47.38  9:24.90 10:01.00
  9 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA             10:10.38   10:02.14  
       33.77  1:10.27  1:48.25  2:26.94  3:04.62  3:42.01  4:20.09  4:58.14
     5:35.86  6:14.69  6:53.65  7:32.68  8:11.20  8:49.10  9:26.52 10:02.14
 10 McGinty, Dagny            14 UN-01-CA            10:12.69   10:03.33  
       32.85  1:09.12  1:47.10  2:24.60  3:02.68  3:40.63  4:19.26  4:57.47
     5:36.85  6:14.81  6:53.61  7:32.05  8:11.46  8:49.14  9:28.13 10:03.33
 11 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA              10:33.17   10:06.81  
       34.53  1:11.68  1:49.63  2:27.34  3:04.94  3:44.11  4:23.13  5:01.05
     5:39.56  6:17.85  6:56.26  7:35.00  8:13.31  8:51.74  9:30.00 10:06.81
 12 MacPherson, Samantha C    14 SRSC-CA              9:55.34   10:14.72  
              1:11.66  1:49.82  2:28.18  3:07.17  3:45.41  4:24.12  5:02.58
     5:41.76  6:20.92  7:00.40  7:39.78  8:19.54  8:58.36  9:37.27 10:14.72
 13 Varner, Devin C           14 RAA-CA              10:13.68   10:16.86  
       33.92  1:11.21           2:27.89                             5:04.62
              6:23.22           7:41.84           9:00.27 10:16.86         
 14 Jolley, Mikayla J         13 UN-01-CA            10:24.26   10:18.34  
       34.06  1:12.69  1:51.80  2:30.89  3:09.98  3:48.60  4:27.78  5:07.12
     5:46.32  6:25.36  7:04.95  7:44.16  8:23.53  9:02.52  9:41.33 10:18.34
 15 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA             10:07.60   10:19.71  
       33.32  1:10.48  1:48.07  2:26.40  3:05.17  3:44.06  4:23.04  5:02.38
     5:42.28  6:22.79  7:02.75  7:42.56  8:22.03  9:01.93  9:41.61 10:19.71
 16 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA             10:13.72   10:20.62  
       34.73  1:14.04  1:52.52  2:31.79  3:10.76  3:50.08  4:29.13  5:08.85
     5:48.07  6:27.97  7:07.26  7:47.26  8:26.30  9:06.19  9:44.37 10:20.62
 17 Dowell, Elicia A          14 RAA-CA              10:19.49   10:32.82  
       35.37  1:13.62  1:52.91  2:32.53  3:12.59  3:52.48  4:32.51  5:12.77
     5:52.68  6:32.85  7:13.28  7:53.89  8:34.97  9:15.38  9:55.43 10:32.82
 18 Olsen, KK M               13 LVSC-CA             10:21.48   10:33.31  
       34.62  1:12.40  1:51.26  2:30.36  3:09.71  3:48.88  4:28.80  5:08.13
     5:47.99  6:28.52  7:09.42  7:50.18  8:30.90  9:11.83  9:52.78 10:33.31
 19 Wilson, Katherine S       14 DSRT-CA             10:27.36   10:40.46  
       36.58  1:15.45  1:55.35  2:35.65  3:14.85  3:55.13  4:35.50  5:16.23
     5:56.43  6:38.35  7:18.26  8:00.21  8:40.01  9:21.99 10:01.05 10:40.46
 20 Wheeler, Chaselyn S       13 RST-CA              10:30.44   10:42.70  
       35.14  1:14.60  1:54.33  2:34.67  3:14.95  3:55.03  4:35.63  5:16.49
     5:57.05  6:37.29  7:17.07  7:57.02  8:37.48  9:20.18 10:01.99 10:42.70
 -- Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA             10:27.04  X10:22.69  
       34.56  1:12.15  1:49.77  2:28.20  3:07.69  3:47.79  4:28.75  5:10.34
     5:50.54  6:31.89  7:13.49  7:52.32  8:31.97  9:10.80  9:49.02 10:22.69
 -- Leon, Ashley E            14 HVDA-CA             10:32.13  X10:38.37  
       35.21  1:13.97  1:53.89  2:34.00  3:14.04  3:54.21  4:34.89  5:15.27
     5:56.34  6:37.18  7:17.19  7:58.24  8:38.63  9:19.51 10:00.59 10:38.37
 
Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA              19:14.17   18:29.42  
       31.91  1:06.79  1:42.40  2:18.63  2:55.51  3:32.04  4:08.67  4:45.33
     5:22.61  5:59.58  6:36.68  7:13.73  7:51.09  8:28.52  9:05.87  9:43.02
    10:20.39 10:57.90 11:35.39 12:13.48 12:51.01 13:28.58 14:06.44 14:44.17
    15:21.87 15:59.97 16:37.69 17:15.49 17:52.60 18:29.42                  
  2 Vass, Stella R            14 SHRK-CA             18:39.98   18:53.04  
       32.77  1:08.73  1:45.79  2:22.25  2:59.02  3:36.36  4:13.52  4:51.28
     5:28.84  6:06.85  6:44.98  7:23.37  8:01.20  8:39.15  9:17.65  9:55.68
    10:34.13 11:12.31 11:50.41 12:29.16 13:07.03 13:45.46 14:24.26 15:02.89
    15:41.33 16:20.26 16:58.41 17:37.51 18:15.73 18:53.04                  
  3 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA             19:49.60   19:05.68  
       34.90  1:12.40  1:50.17  2:28.12  3:06.27  3:44.32  4:22.28  5:00.22
     5:38.43  6:16.71  6:54.77  7:32.89  8:10.95  8:49.52  9:28.21 10:06.67
    10:44.85 11:23.58 12:02.47 12:41.32 13:20.01 13:58.30 14:37.13 15:15.82
    15:54.43 16:32.88 17:11.34 17:49.90 18:28.36 19:05.68                  
  4 Vaher, Elisa A            14 BCH-CA              19:50.22   19:12.37  
       35.05  1:12.60  1:50.08  2:27.77  3:05.61  3:43.84  4:22.02  5:00.18
     5:38.47  6:17.12  6:55.34  7:33.62  8:11.60  8:49.93  9:28.47 10:07.27
    10:46.50 11:24.85 12:04.27 12:43.86 13:22.44 14:01.14 14:41.07 15:20.74
    16:00.11 16:38.63 17:18.41 17:56.81 18:35.97 19:12.37                  
  5 Novak, Makayla M          14 SWRD-CA             20:07.04   19:18.88  
       36.74  1:15.19  1:54.28  2:33.21  3:12.25  3:51.72  4:30.76  5:09.52
     5:48.46  6:27.45  7:06.57  7:45.80  8:24.58  9:03.13  9:41.97 10:20.96
    10:59.99 11:38.71 12:17.46 12:55.80 13:34.96 14:13.66 14:52.30 15:31.16
    16:09.86 16:48.07 17:26.68 18:04.57 18:42.55 19:18.88                  
  6 McGinty, Dagny            14 UN-01-CA            19:10.85   19:30.28  
       34.97  1:13.16  1:52.03  2:31.05  3:10.07  3:49.52  4:28.70  5:07.54
     5:47.45  6:26.53  7:05.70  7:44.79  8:23.38  9:03.53  9:43.28 10:22.52
    11:02.23 11:41.01 12:20.95 13:00.09 13:39.62 14:18.87 14:58.12 15:36.66
    16:16.13 16:55.38 17:34.77 18:13.65 18:52.93 19:30.28                  
  7 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA             20:06.89   19:31.23  
       35.61  1:13.74  1:52.40  2:30.92  3:10.73  3:49.62  4:28.59  5:07.43
     5:46.33  6:25.01  7:04.08  7:43.36  8:22.81  9:01.86  9:41.33 10:20.61
    11:00.34 11:39.81 12:19.59 12:59.30 13:39.40 14:19.56 15:00.00 15:40.24
    16:20.33 17:00.03 17:39.65 18:18.29 18:55.70 19:31.23                  
  8 Varner, Devin C           14 RAA-CA              20:09.01   19:32.00  
       34.85  1:12.63  1:51.04  2:30.13  3:09.13  3:48.27  4:27.92  5:06.53
     5:45.98  6:25.06  7:04.56  7:43.96  8:23.06  9:02.58  9:41.73 10:21.04
    11:00.26 11:39.37 12:18.61 12:57.85 13:37.34 14:16.66 14:56.71 15:36.55
    16:16.26 16:56.01 17:36.01 18:15.54 18:54.53 19:32.00                  
  9 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA             19:44.93   19:35.08  
       35.17  1:13.20  1:51.22  2:29.70  3:07.66  3:47.04  4:25.81  5:06.10
     5:44.81  6:24.27  6:59.35  7:44.59  8:24.14  9:04.22  9:44.28 10:23.94
    11:03.86 11:43.87 12:23.10 13:03.57 13:43.25 14:22.97 15:02.36 15:41.88
    16:21.49 17:01.40 17:40.57 18:19.88 18:58.78 19:35.08                  
 10 Mitchell, Daisy G         13 LASC-CA             19:17.02   20:09.68  
       35.99  1:14.87  1:54.87  2:34.77  3:16.12  3:56.28  4:36.89  5:17.30
     5:56.98  6:37.86  7:17.27  7:57.64  8:38.58  9:19.65 10:01.14 10:41.22
    11:22.83 12:04.15 12:44.86 13:27.26 14:08.44 14:50.14 15:30.63 16:12.09
    16:53.24 17:35.20 18:15.64 18:55.77 19:34.38 20:09.68                  
 11 Wilson, Katherine S       14 DSRT-CA             20:15.02   20:16.13  
       37.32  1:17.23  1:56.55  2:36.35  3:17.23  3:58.54  4:40.26  5:22.19
     6:01.92  6:42.50  7:22.86  8:03.80  8:44.56  9:26.04 10:07.07 10:47.62
    11:29.36 12:09.80 12:50.98 13:32.09 14:13.23 14:55.06 15:36.38 16:17.53
    16:57.91 17:39.03 18:18.20 18:59.31 19:38.16 20:16.13                  
 12 Olsen, KK M               13 LVSC-CA             19:57.19   20:24.18  
       35.57  1:13.49  1:52.62  2:32.70  3:12.78  3:53.42  4:33.94  5:15.13
     5:56.13  6:37.37  7:17.92  7:58.50  8:39.81  9:21.26 10:02.29 10:43.99
    11:25.70 12:07.38 12:48.82 13:30.80 14:12.88 14:54.76 15:36.77 16:17.32
    16:58.06 17:39.73 18:21.97 19:03.21 19:44.09 20:24.18                  
 13 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA             19:35.83   20:59.70  
       35.17  1:14.60  1:55.02  2:35.23  3:15.99  3:57.03  4:38.71  5:20.37
     6:02.31  6:44.27  7:26.82  8:08.63  8:51.60  9:33.50 10:17.01 11:00.14
    11:42.69 12:24.90 13:07.99 13:50.89 14:34.16 15:16.48 15:59.74 16:42.48
    17:26.24 18:09.42 18:52.36 19:34.82 20:18.42 20:59.70                  
 -- Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA                    NT  X18:46.80  
       33.75  1:10.07  1:47.11  2:25.08  3:02.71  3:40.57  4:18.45  4:56.49
     5:34.36  6:12.12  6:49.94  7:27.90  8:05.86  8:44.01  9:21.94  9:59.90
    10:37.82 11:15.78 11:53.64 12:31.29 13:08.73 13:47.07 14:25.12 15:03.04
    15:41.05 16:18.69 16:56.45 17:33.73 18:10.67 18:46.80                  
 
Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lee, Kendal F             13 CCAQ-CA                   NT   20:40.93  
       36.31  1:17.09  1:59.07  2:41.00  3:22.95  4:05.15  4:47.66  5:30.59
     6:12.75  6:55.62  7:37.94  8:21.15  9:03.96  9:45.97 10:28.77 11:10.71
    11:53.35 12:35.47 13:18.33 14:00.25 14:41.49 15:22.01 16:02.67 16:43.44
    17:24.45 18:04.29 18:44.87 19:24.69 20:04.21 20:40.93                  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               1:08.70    1:07.04  
       33.17  1:07.04                                                      
  2 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              1:08.60    1:07.59  
       32.88  1:07.59                                                      
  3 Vass, Stella R            14 SHRK-CA              1:09.78    1:09.01  
       33.96  1:09.01                                                      
  4 Wu, Melanie L             14 BREA-CA              1:10.25    1:09.21  
       33.49  1:09.21                                                      
  5 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:11.88    1:11.19  
       34.47  1:11.19                                                      
  6 Deano, Faith G            14 RST-CA               1:11.40    1:11.30  
       34.51  1:11.30                                                      
  7 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              1:11.24    1:11.65  
       34.39  1:11.65                                                      
  8 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               1:11.97    1:13.40  
       34.94  1:13.40                                                      
B - Final
  9 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               1:12.16    1:09.96  
       33.09  1:09.96                                                      
 10 Carter, Ava N             13 UN-01-CA             1:12.62    1:11.43  
       34.40  1:11.43                                                      
 11 Higley, Tara M            14 BCH-CA               1:12.86    1:11.92  
       34.69  1:11.92                                                      
 12 Wong, Alicia H            14 LASC-CA              1:12.84    1:12.54  
       34.94  1:12.54                                                      
 13 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              1:12.96    1:13.12  
       34.41  1:13.12                                                      
 14 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              1:13.18    1:13.36  
       35.17  1:13.36                                                      
 15 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              1:13.22    1:13.38  
       35.07  1:13.38                                                      
 16 MacPherson, Samantha C    14 SRSC-CA              1:13.26    1:13.72  
       34.93  1:13.72                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 McClaren, Josie E         14 BCH-CA                    NT    1:20.98  
       39.81  1:20.98                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              1:08.32    1:08.60  
       33.62  1:08.60                                                      
  2 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               1:08.03    1:08.70  
       33.28  1:08.70                                                      
  3 Vass, Stella R            14 SHRK-CA              1:11.60    1:09.78  
       34.18  1:09.78                                                      
  4 Wu, Melanie L             14 BREA-CA              1:08.94    1:10.25  
       33.58  1:10.25                                                      
  5 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              1:11.31    1:11.24  
       34.40  1:11.24                                                      
  6 Deano, Faith G            14 RST-CA               1:13.33    1:11.40  
       34.85  1:11.40                                                      
  7 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:09.63    1:11.88  
       34.22  1:11.88                                                      
  8 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               1:12.02    1:11.97  
       34.28  1:11.97                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               1:12.48    1:12.16  
       34.48  1:12.16                                                      
 10 Carter, Ava N             13 UN-01-CA             1:13.29    1:12.62  
       35.17  1:12.62                                                      
 11 Wong, Alicia H            14 LASC-CA              1:13.73    1:12.84  
       35.21  1:12.84                                                      
 12 Higley, Tara M            14 BCH-CA               1:12.03    1:12.86  
       33.96  1:12.86                                                      
 13 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              1:14.84    1:12.96  
       34.63  1:12.96                                                      
 14 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              1:16.09    1:13.18  
       35.16  1:13.18                                                      
 15 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              1:15.15    1:13.22  
       35.77  1:13.22                                                      
 16 MacPherson, Samantha C    14 SRSC-CA              1:11.86    1:13.26  
       35.27  1:13.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   1:16.92    1:13.45  
       35.90  1:13.45                                                      
 18 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              1:11.89    1:13.56  
       35.55  1:13.56                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              1:12.82    1:13.75  
       35.44  1:13.75                                                      
 20 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               1:17.08    1:13.89  
       36.63  1:13.89                                                      
 21 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              1:13.22    1:13.90  
       35.97  1:13.90                                                      
 22 Pivonka, kay L            13 PST-CA               1:15.66    1:13.97  
       35.69  1:13.97                                                      
 23 Nguyen, Allison P         14 LASC-CA              1:13.79    1:14.00  
       36.90  1:14.00                                                      
 24 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               1:13.22    1:14.29  
       35.77  1:14.29                                                      
 25 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA              1:16.68    1:14.57  
       36.33  1:14.57                                                      
 26 Kelly, Laura J            14 CLSS-CA              1:13.21    1:14.99  
       36.44  1:14.99                                                      
 27 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              1:15.14    1:15.57  
       36.45  1:15.57                                                      
 28 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   1:14.83    1:15.69  
       36.60  1:15.69                                                      
 29 Wong, Makena J            13 SACA-CA              1:15.93    1:15.96  
       36.67  1:15.96                                                      
 30 Lee, Hannah S             14 RMDA-CA              1:16.64    1:16.27  
       37.10  1:16.27                                                      
 31 Di Vincenzo, Daria        14 SHRK-CA              1:14.39    1:16.38  
       36.81  1:16.38                                                      
 32 Herz, Meghan A            13 HVDA-CA              1:15.78    1:16.76  
       36.46  1:16.76                                                      
 33 Frohnhoefer, Maggie G     14 DSRT-CA              1:15.52    1:16.87  
       37.37  1:16.87                                                      
 34 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              1:14.31    1:16.89  
       36.95  1:16.89                                                      
 35 Hoshina, Rin              14 AAM-CA               1:15.90    1:16.95  
       36.47  1:16.95                                                      
 36 Scott, Cristina M         14 TMEC-CA              1:16.36    1:17.43  
       37.48  1:17.43                                                      
 37 Luna, Ariana N            14 IEAQ-CA              1:14.20    1:17.49  
       37.43  1:17.49                                                      
 38 Wheeler, Chaselyn S       13 RST-CA               1:16.14    1:17.82  
       37.73  1:17.82                                                      
 39 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               1:16.36    1:17.97  
       37.98  1:17.97                                                      
 40 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              1:14.94    1:18.18  
       37.42  1:18.18                                                      
 41 Li, Anna                  13 BREA-CA              1:16.81    1:18.43  
       37.40  1:18.43                                                      
 42 Woo-Bloxberg, Sam R       14 BUEN-CA              1:15.45    1:18.73  
       37.28  1:18.73                                                      
 43 Wong, Remy                13 RMDA-CA              1:15.91    1:19.26  
       38.08  1:19.26                                                      
 44 Thevenot, Lidia A         13 BCH-CA               1:16.91    1:19.98  
       37.31  1:19.98                                                      
 45 Olsen, KK M               13 LVSC-CA              1:16.05    1:20.07  
       38.94  1:20.07                                                      
 -- Damaske, Spencer J        13 TCC-CA               1:15.49         DQ  
      Turn - Delay initiating pull once towards breast
       36.26       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              2:25.79    2:23.00  
       34.10  1:10.75  1:47.27  2:23.00                                    
  2 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               2:26.19    2:25.14  
       33.41  1:10.77  2:25.14                                             
  3 Wu, Melanie L             14 BREA-CA              2:30.25    2:28.57  
       34.49  1:12.05  1:50.67  2:28.57                                    
  4 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               2:31.59    2:29.18  
       35.36  1:12.65  1:51.12  2:29.18                                    
  5 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               2:32.69    2:30.31  
       34.95  1:13.28  1:52.14  2:30.31                                    
  6 McDade, Meara S           13 TRA-CA               2:33.69    2:32.41  
       36.67  1:15.08  1:54.20  2:32.41                                    
  7 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              2:33.66    2:35.32  
       35.26  1:14.39  1:54.46  2:35.32                                    
  8 Higley, Tara M            14 BCH-CA               2:33.14    2:36.26  
       35.02  1:14.26  1:54.80  2:36.26                                    
B - Final
  9 Villarreal, Victoria R    14 CHS-CA               2:36.28    2:29.45  
       35.82  1:13.88  1:52.15  2:29.45                                    
 10 Carter, Ava N             13 UN-01-CA             2:34.49    2:31.65  
       35.87  1:14.36  1:53.25  2:31.65                                    
 11 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               2:34.76    2:36.44  
       36.03  1:15.42  1:56.46  2:36.44                                    
 12 Chow, Maegan J            13 BREA-CA              2:38.61    2:37.13  
       35.88  1:15.52  1:56.68  2:37.13                                    
 13 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              2:38.10    2:38.30  
       37.43  1:17.79  1:58.35  2:38.30                                    
 14 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              2:36.55    2:38.36  
       36.58  1:16.55  1:57.46  2:38.36                                    
 15 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              2:39.16    2:38.77  
       36.55  1:17.31  1:58.46  2:38.77                                    
 16 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               2:36.44    2:40.92  
       37.96  1:18.91  1:59.50  2:40.92                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              2:27.32    2:25.79  
       34.76  1:11.73  1:49.30  2:25.79                                    
  2 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               2:26.37    2:26.19  
       34.00  1:11.45  1:49.41  2:26.19                                    
  3 Wu, Melanie L             14 BREA-CA              2:27.50    2:30.25  
       35.24  1:13.08  1:51.72  2:30.25                                    
  4 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               2:30.90    2:31.59  
       35.22  1:13.05  1:52.52  2:31.59                                    
  5 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               2:35.78    2:32.69  
       35.35  1:14.50  1:54.50  2:32.69                                    
  6 Higley, Tara M            14 BCH-CA               2:38.06    2:33.14  
       34.38  1:13.01  1:53.02  2:33.14                                    
  7 Marucci, Leelee N         14 WEST-CA              2:31.67    2:33.66  
       34.96  1:13.55  1:53.81  2:33.66                                    
  8 McDade, Meara S           13 TRA-CA               2:32.33    2:33.69  
       36.28  1:15.07  1:54.44  2:33.69                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carter, Ava N             13 UN-01-CA             2:35.59    2:34.49  
       36.69  1:15.34  1:55.31  2:34.49                                    
 10 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               2:37.58    2:34.76  
       35.50  1:15.39  1:56.23  2:34.76                                    
 11 Villarreal, Victoria R    14 CHS-CA               2:34.13    2:36.28  
       36.77  1:16.64  1:56.73  2:36.28                                    
 12 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               2:37.42    2:36.44  
       37.93  1:17.01  1:57.21  2:36.44                                    
 13 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              2:39.91    2:36.55  
       36.68  1:16.10  1:56.42  2:36.55                                    
 14 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              2:43.78    2:38.02  
       37.65  1:18.18  1:58.58  2:38.02                                    
 15 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              2:44.90    2:38.10  
       35.43  1:15.40  1:57.34  2:38.10                                    
 16 Chow, Maegan J            13 BREA-CA              2:37.15    2:38.61  
       36.99  1:17.45  1:58.39  2:38.61                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               2:31.11    2:39.12  
       36.56  1:16.11  1:57.12  2:39.12                                    
 18 Wong, Alicia H            14 LASC-CA              2:38.47    2:39.13  
       36.88  1:16.39  1:57.89  2:39.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              2:36.19    2:39.16  
       36.27  1:16.67  1:58.40  2:39.16                                    
 20 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               2:33.66    2:39.43  
       36.83  1:15.09  1:56.77  2:39.43                                    
 20 Guerrero, Emma G          14 DSRT-CA              2:38.68    2:39.43  
       36.37  1:15.70  1:58.48  2:39.43                                    
 22 Frohnhoefer, Maggie G     14 DSRT-CA              2:42.22    2:40.02  
       38.53  1:18.42  2:00.07  2:40.02                                    
 23 Deano, Faith G            14 RST-CA               2:40.11    2:40.05  
       37.33  1:17.37  1:58.97  2:40.05                                    
 24 Kim, Chloe J              13 SHRK-CA              2:43.99    2:40.31  
       37.89  1:19.00  2:00.39  2:40.31                                    
 25 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA              2:46.16    2:40.80  
       38.28  1:18.24  2:00.03  2:40.80                                    
 26 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               2:39.78    2:40.83  
       36.67  1:16.46  1:58.28  2:40.83                                    
 27 MacPherson, Samantha C    14 SRSC-CA              2:35.09    2:41.00  
       35.94  1:15.36  1:58.50  2:41.00                                    
 28 Di Vincenzo, Daria        14 SHRK-CA              2:44.75    2:41.01  
       36.85  1:17.40  1:59.38  2:41.01                                    
 29 Kandel, Hannah E          13 LASC-CA              2:46.02    2:42.56  
       37.40  1:18.80  2:01.73  2:42.56                                    
 30 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              2:40.69    2:42.64  
       36.88  1:18.59  2:00.78  2:42.64                                    
 31 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              2:39.40    2:43.67  
       37.30  1:18.11  2:01.73  2:43.67                                    
 32 Aguilar, Jennifer         14 UN-09-CA             2:42.95    2:43.72  
       37.32  1:18.47  2:01.80  2:43.72                                    
 33 Wheeler, Chaselyn S       13 RST-CA               2:43.77    2:43.80  
       39.20  1:19.99  2:02.36  2:43.80                                    
 34 Miller-Farabaugh, Kaylei  13 Fusion Aquatics-CA   2:46.15    2:44.06  
       38.47  1:19.76  2:02.28  2:44.06                                    
 35 Dowell, Elicia A          14 RAA-CA               2:44.65    2:44.60  
       38.19  1:20.22  2:03.50  2:44.60                                    
 36 McClaren, Josie E         14 BCH-CA               2:44.20    2:45.33  
       39.54           2:04.63  2:45.33                                    
 37 Albrecht, Sam K           14 WAVE-CA              2:47.50    2:45.42  
       39.22  1:21.34  2:03.47  2:45.42                                    
 38 Timmerman, Elizabeth U    13 RMDA-CA              2:46.15    2:45.78  
       38.31  1:20.29  2:03.38  2:45.78                                    
 39 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              2:43.29    2:45.96  
       37.98  1:20.97  2:02.98  2:45.96                                    
 40 Herz, Meghan A            13 HVDA-CA              2:44.02    2:46.50  
       37.95  1:19.81  2:03.81  2:46.50                                    
 41 Wong, Makena J            13 SACA-CA              2:45.66    2:47.09  
       38.68  1:21.57  2:05.67  2:47.09                                    
 42 Hoshina, Rin              14 AAM-CA               2:44.42    2:47.99  
       38.93  1:21.00  2:04.75  2:47.99                                    
 43 Wong, Remy                13 RMDA-CA              2:42.27    2:49.31  
       38.98  1:21.09  2:05.08  2:49.31                                    
 44 Yasuda, Renee             13 SACA-CA              2:47.23    2:50.76  
       38.26  1:22.70  2:08.43  2:50.76                                    
 45 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              2:44.28    2:53.67  
       40.03  1:23.78  2:09.57  2:53.67                                    
 46 White, Eliana M           14 CCAQ-CA              2:46.93    2:56.98  
       40.11  1:25.01  2:11.51  2:56.98                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Thevenot, Lidia A         13 BCH-CA                    NT    1:38.33  
       46.48  1:38.33                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Montano, Ella N           14 BUEN-CA              1:17.41    1:15.41  
       35.74  1:15.41                                                      
  2 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   1:15.39    1:16.11  
       36.16  1:16.11                                                      
  3 Bootchk, Nora L           14 SHRK-CA              1:17.57    1:16.45  
       35.91  1:16.45                                                      
  4 Wong, Melissa E           13 SACA-CA              1:19.55    1:18.17  
       37.58  1:18.17                                                      
  5 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               1:18.85    1:19.50  
       37.55  1:19.50                                                      
  6 Wright, Emily L           14 BUEN-CA              1:20.72    1:19.87  
       38.07  1:19.87                                                      
  7 Ascencion, Kennia L       14 TRA-CA               1:19.94    1:20.16  
       37.40  1:20.16                                                      
  8 Ferrero, Avery L          13 AAM-CA               1:20.91    1:21.16  
       37.71  1:21.16                                                      
B - Final
  9 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA              1:21.55    1:19.92  
       38.79  1:19.92                                                      
 10 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              1:22.29    1:20.98  
       37.82  1:20.98                                                      
 11 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               1:22.81    1:21.34  
       37.96  1:21.34                                                      
 12 Kelly, Laura J            14 CLSS-CA              1:21.12    1:22.15  
       37.68  1:22.15                                                      
 13 Boyle, Kirsten M          14 BREA-CA              1:22.21    1:22.31  
       39.16  1:22.31                                                      
 14 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              1:22.60    1:22.81  
       38.71  1:22.81                                                      
 15 Reese, Ally               13 UN-01-CA             1:21.96    1:23.01  
       39.38  1:23.01                                                      
 16 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA              1:22.91    1:23.48  
       39.59  1:23.48                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   1:17.20    1:15.39  
       35.83  1:15.39                                                      
  2 Montano, Ella N           14 BUEN-CA              1:16.43    1:17.41  
       36.27  1:17.41                                                      
  3 Bootchk, Nora L           14 SHRK-CA              1:16.48    1:17.57  
       36.96  1:17.57                                                      
  4 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               1:18.16    1:18.85  
       37.48  1:18.85                                                      
  5 Wong, Melissa E           13 SACA-CA              1:21.47    1:19.55  
       38.03  1:19.55                                                      
  6 McLean, Claire M          14 WEST-CA              1:20.74    1:19.88  
       38.28  1:19.88                                                      
  7 Ascencion, Kennia L       14 TRA-CA               1:21.70    1:19.94  
       37.40  1:19.94                                                      
  8 Wright, Emily L           14 BUEN-CA              1:20.51    1:20.72  
       38.34  1:20.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ferrero, Avery L          13 AAM-CA               1:25.45    1:20.91  
       37.31  1:20.91                                                      
 10 Kelly, Laura J            14 CLSS-CA              1:20.36    1:21.12  
       37.28  1:21.12                                                      
 11 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA              1:21.88    1:21.55  
       39.59  1:21.55                                                      
 12 Reese, Ally               13 UN-01-CA             1:22.27    1:21.96  
       38.64  1:21.96                                                      
 13 Boyle, Kirsten M          14 BREA-CA              1:21.13    1:22.21  
       39.24  1:22.21                                                      
 14 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              1:20.02    1:22.29  
       37.86  1:22.29                                                      
 15 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              1:24.10    1:22.60  
       38.56  1:22.60                                                      
 16 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               1:24.35    1:22.81  
       38.40  1:22.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA              1:25.26    1:22.91  
       39.16  1:22.91                                                      
 18 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               1:23.30    1:22.96  
       38.71  1:22.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dowell, Elicia A          14 RAA-CA               1:24.67    1:23.04  
       38.69  1:23.04                                                      
 20 McDade, Meara S           13 TRA-CA               1:24.43    1:23.09  
       39.13  1:23.09                                                      
 21 Kim, Chloe J              13 SHRK-CA              1:24.82    1:23.23  
       39.61  1:23.23                                                      
 22 Wu, Ruth W                13 SACA-CA              1:25.18    1:24.52  
       39.47  1:24.52                                                      
 23 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA               1:25.30    1:24.63  
       40.51  1:24.63                                                      
 24 Ghassemieh, Donya         14 LASC-CA              1:26.39    1:24.90  
       39.44  1:24.90                                                      
 25 Tran, Caitlyn T           14 SWRD-CA              1:27.05    1:25.97  
       40.40  1:25.97                                                      
 26 Oler, Rachel J            14 Chawp-CA             1:23.58    1:26.08  
       41.38  1:26.08                                                      
 26 Johns, Delaney K          13 LVSC-CA              1:23.39    1:26.08  
       41.10  1:26.08                                                      
 28 Herz, Meghan A            13 HVDA-CA              1:26.84    1:26.29  
       40.47  1:26.29                                                      
 29 Timko, Caroline A         13 RAA-CA               1:24.92    1:26.35  
       40.08  1:26.35                                                      
 30 Damaske, Spencer J        13 TCC-CA               1:23.67    1:26.51  
       41.51  1:26.51                                                      
 31 Pan, Celina               13 CHS-CA               1:26.38    1:26.56  
       40.49  1:26.56                                                      
 32 Tsai, Emmie S             13 CLSS-CA              1:22.02    1:26.65  
       40.71  1:26.65                                                      
 33 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               1:23.84    1:27.35  
       40.53  1:27.35                                                      
 34 Hedayi, Jessica M         14 HILL-CA              1:27.22    1:27.61  
       42.22  1:27.61                                                      
 35 Stoever, Eleanor M        14 RAA-CA               1:23.78    1:27.78  
       42.53  1:27.78                                                      
 36 Cho, Kristina J           13 RMDA-CA              1:26.74    1:27.88  
       41.53  1:27.88                                                      
 37 Gatewood, Brynlee M       14 BCH-CA               1:24.75    1:28.19  
       41.41  1:28.19                                                      
 38 Murphy, Lauren A          13 TCC-CA               1:27.01    1:28.20  
       42.35  1:28.20                                                      
 39 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              1:25.86    1:29.34  
       42.00  1:29.34                                                      
 40 Kim, Madeleine Y          14 SACA-CA              1:25.75    1:30.43  
       42.62  1:30.43                                                      
 41 Talmaci, Sara             14 SHRK-CA              1:26.28    1:30.63  
       42.54  1:30.63                                                      
 42 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              1:26.05    1:32.12  
       44.28  1:32.12                                                      
 -- Li, Anna                  13 BREA-CA              1:27.23         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
       39.78       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   2:44.20    2:43.42  
       37.08  1:18.53  2:00.42  2:43.42                                    
  2 Montano, Ella N           14 BUEN-CA              2:52.08    2:46.29  
       37.66  1:20.36  2:03.15  2:46.29                                    
  3 Bootchk, Nora L           14 SHRK-CA              2:54.85    2:50.64  
       39.66  1:23.03  2:06.50  2:50.64                                    
  4 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               2:53.51    2:51.30  
       38.90  1:22.51  2:06.71  2:51.30                                    
  5 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA              2:52.57    2:51.93  
       39.45  1:23.19  2:07.74  2:51.93                                    
  6 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               2:55.71    2:52.07  
       39.86  1:23.44  2:07.85  2:52.07                                    
  7 Wright, Emily L           14 BUEN-CA              2:54.68    2:53.36  
       39.83  1:24.50  2:10.87  2:53.36                                    
 -- Wong, Melissa E           13 SACA-CA              2:50.50         DQ  
      Arms - not same horizontal plane (1st arm pull/swim)
       38.44  1:21.97  2:05.43       DQ                                    
B - Final
  9 Boyle, Kirsten M          14 BREA-CA              2:57.98    2:52.92  
       39.52  1:24.30  2:08.79  2:52.92                                    
 10 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              2:56.56    2:55.07  
       39.88  1:23.63  2:09.02  2:55.07                                    
 11 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:57.65    2:55.15  
       39.12  1:23.70  2:09.04  2:55.15                                    
 12 Reese, Ally               13 UN-01-CA             2:56.72    2:55.94  
       40.66  1:26.00  2:11.17  2:55.94                                    
 13 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA               2:58.23    2:56.43  
       40.60  1:25.82  2:10.44  2:56.43                                    
 14 Dowell, Elicia A          14 RAA-CA               2:58.21    2:58.52  
       40.89  1:25.84  2:12.38  2:58.52                                    
 15 Ferrero, Avery L          13 AAM-CA               2:57.36    2:59.06  
       39.32  1:25.00  2:11.36  2:59.06                                    
 16 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               2:58.26    3:00.82  
       40.89  1:25.86  2:13.25  3:00.82                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   2:43.19    2:44.20  
       37.66  1:19.71  2:02.19  2:44.20                                    
  2 Wong, Melissa E           13 SACA-CA              2:53.71    2:50.50  
       38.34  1:21.82  2:06.10  2:50.50                                    
  3 Montano, Ella N           14 BUEN-CA              2:49.67    2:52.08  
       39.11  1:23.23  2:07.82  2:52.08                                    
  4 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA              2:56.71    2:52.57  
       39.72  1:23.41  2:08.38  2:52.57                                    
  5 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               2:51.02    2:53.51  
       39.33  1:23.17  2:08.61  2:53.51                                    
  6 Wright, Emily L           14 BUEN-CA              3:03.54    2:54.68  
       39.84  1:25.58  2:10.38  2:54.68                                    
  7 Bootchk, Nora L           14 SHRK-CA              2:54.55    2:54.85  
       38.56  1:22.86  2:08.43  2:54.85                                    
  8 Ascencion, Kennia L       14 TRA-CA               2:53.74    2:55.42  
       39.01  1:23.35  2:09.00  2:55.42                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               3:00.75    2:55.71  
       40.48  1:24.92  2:10.04  2:55.71                                    
 10 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              3:00.78    2:56.56  
       39.66  1:23.61  2:09.55  2:56.56                                    
 11 Reese, Ally               13 UN-01-CA             2:58.15    2:56.72  
       39.98  1:25.48  2:11.15  2:56.72                                    
 12 Ferrero, Avery L          13 AAM-CA               3:06.67    2:57.36  
       38.56  1:23.18  2:09.64  2:57.36                                    
 13 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:58.76    2:57.65  
       39.69  1:24.73  2:12.01  2:57.65                                    
 14 Boyle, Kirsten M          14 BREA-CA              2:56.29    2:57.98  
       38.83  1:23.21  2:10.32  2:57.98                                    
 15 Dowell, Elicia A          14 RAA-CA               3:04.75    2:58.21  
       39.59  1:23.66  2:10.76  2:58.21                                    
 16 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA               3:00.63    2:58.23  
       40.14  1:25.26  2:11.82  2:58.23                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Etter, Brooke C           13 CHS-CA               3:00.46    2:58.26  
       41.36  1:26.04  2:12.12  2:58.26                                    
 18 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              3:00.85    2:58.79  
       41.29  1:27.50  2:12.91  2:58.79                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nguyen, Allison P         14 LASC-CA              3:02.65    2:59.82  
       42.49  1:29.24  2:15.34  2:59.82                                    
 20 Seidner, Jessica F        13 TCC-CA               3:07.79    3:00.74  
       40.84  1:26.38  2:13.63  3:00.74                                    
 21 Kim, Chloe J              13 SHRK-CA              3:03.86    3:00.98  
       40.74  1:26.72  2:14.31  3:00.98                                    
 22 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               2:56.38    3:01.78  
       39.62  1:25.32  2:12.91  3:01.78                                    
 23 Johns, Delaney K          13 LVSC-CA              2:59.69    3:01.86  
       41.93  1:28.65  2:15.36  3:01.86                                    
 24 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               3:08.09    3:05.44  
       43.21  1:30.32  2:18.15  3:05.44                                    
 25 Kelly, Laura J            14 CLSS-CA              3:06.02    3:05.64  
       40.94  1:27.94  2:16.52  3:05.64                                    
 26 Oler, Rachel J            14 Chawp-CA             3:04.20    3:06.12  
       43.22  1:30.15  2:18.76  3:06.12                                    
 27 Herz, Meghan A            13 HVDA-CA              3:03.75    3:06.51  
       41.49  1:29.36  2:18.35  3:06.51                                    
 28 Cho, Kristina J           13 RMDA-CA              3:01.69    3:06.68  
       42.43  1:28.65  2:16.55  3:06.68                                    
 29 Tran, Caitlyn T           14 SWRD-CA              3:02.19    3:06.99  
       42.01  1:29.02  2:17.91  3:06.99                                    
 30 Gatewood, Brynlee M       14 BCH-CA               3:06.67    3:08.17  
       43.13  1:31.73  2:21.33  3:08.17                                    
 31 Wu, Ruth W                13 SACA-CA              3:05.01    3:08.95  
       40.96  1:27.53  2:16.90  3:08.95                                    
 32 Shroll, Bridgette A       14 MMST-CA              3:07.02    3:11.70  
       43.44  1:32.50  2:21.44  3:11.70                                    
 33 Pan, Celina               13 CHS-CA               3:07.30    3:12.72  
       41.77  1:29.00  2:20.91  3:12.72                                    
 34 Binuya, Aiyana S          14 FAC-CA               3:06.11    3:14.26  
       41.46  1:29.35  2:20.59  3:14.26                                    
 35 Morgan, Amber N           13 TMEC-CA              3:05.05    3:14.97  
       42.62  1:31.74  2:23.62  3:14.97                                    
 36 Saito, Yuma               14 SHRK-CA              3:08.45    3:16.88  
       43.04  1:32.37  2:24.14  3:16.88                                    
 37 Mangunsong, Grace E       14 RAA-CA               3:07.76    3:17.79  
       43.40  1:33.20  2:24.58  3:17.79                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McLean, Claire M          14 WEST-CA              1:07.76    1:05.45  
       31.19  1:05.45                                                      
  2 Nguyen, Allison P         14 LASC-CA              1:05.51    1:05.61  
       31.45  1:05.61                                                      
  3 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               1:08.03    1:08.08  
       32.46  1:08.08                                                      
  4 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   1:10.43    1:09.00  
       32.86  1:09.00                                                      
  5 Montano, Ella N           14 BUEN-CA              1:08.14    1:09.77  
       33.09  1:09.77                                                      
  6 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              1:09.37    1:09.92  
       33.14  1:09.92                                                      
  7 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              1:10.25    1:10.15  
       32.79  1:10.15                                                      
  8 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              1:10.21    1:11.91  
       33.33  1:11.91                                                      
B - Final
  9 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              1:10.47    1:08.74  
       31.42  1:08.74                                                      
 10 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA              1:11.85    1:08.81  
       31.99  1:08.81                                                      
 11 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               1:10.80    1:08.99  
       32.24  1:08.99                                                      
 12 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              1:10.55    1:09.91  
       32.60  1:09.91                                                      
 13 McDade, Meara S           13 TRA-CA               1:11.72    1:10.93  
       33.21  1:10.93                                                      
 14 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:11.59    1:11.65  
       33.07  1:11.65                                                      
 15 Thevenot, Lidia A         13 BCH-CA               1:11.58    1:11.68  
       33.56  1:11.68                                                      
 16 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   1:11.80    1:11.80  
       34.19  1:11.80                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Johns, Delaney K          13 LVSC-CA              1:16.76    1:12.79  
       33.88  1:12.79                                                      
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clerico, Olivia C         14 CLSS-CA                   NT    1:14.05  
       35.53  1:18.74  2:08.78  1:14.05                                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nguyen, Allison P         14 LASC-CA              1:05.92    1:05.51  
       31.34  1:05.51                                                      
  2 McLean, Claire M          14 WEST-CA              1:05.52    1:07.76  
       32.08  1:07.76                                                      
  3 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               1:06.94    1:08.03  
       32.69  1:08.03                                                      
  4 Montano, Ella N           14 BUEN-CA              1:08.86    1:08.14  
       32.31  1:08.14                                                      
  5 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              1:08.76    1:09.37  
       32.65  1:09.37                                                      
  6 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              1:12.00    1:10.21  
       32.33  1:10.21                                                      
  7 Elizondo, Emilee J        13 TMEC-CA              1:10.73    1:10.25  
       31.84  1:10.25                                                      
  8 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   1:09.43    1:10.43  
       33.06  1:10.43                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              1:08.97    1:10.47  
       32.82  1:10.47                                                      
 10 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              1:11.73    1:10.55  
       33.28  1:10.55                                                      
 11 Diaconescu, Rebecca A     13 TRA-CA               1:09.32    1:10.80  
       32.95  1:10.80                                                      
 12 Thevenot, Lidia A         13 BCH-CA               1:12.45    1:11.58  
       33.82  1:11.58                                                      
 13 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               1:10.52    1:11.59  
       33.56  1:11.59                                                      
 14 McDade, Meara S           13 TRA-CA               1:11.94    1:11.72  
       33.21  1:11.72                                                      
 15 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   1:14.27    1:11.80  
       34.09  1:11.80                                                      
 16 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA              1:06.82    1:11.85  
       32.54  1:11.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Damaske, Spencer J        13 TCC-CA               1:11.44    1:11.95  
       33.29  1:11.95                                                      
 18 Novak, Makayla M          14 SWRD-CA              1:11.23    1:11.98  
       33.80  1:11.98                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Boyle, Kirsten M          14 BREA-CA              1:13.33    1:12.01  
       32.93  1:12.01                                                      
 20 Zvercova, Arina           13 BCH-CA               1:14.35    1:12.18  
       33.64  1:12.18                                                      
 21 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA              1:13.99    1:12.35  
       32.53  1:12.35                                                      
 22 Hoshina, Rin              14 AAM-CA               1:14.42    1:12.39  
       33.19  1:12.39                                                      
 23 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               1:12.05    1:12.50  
       34.24  1:12.50                                                      
 24 Aiello, Isabella M        13 BCH-CA               1:12.74    1:12.93  
       33.19  1:12.93                                                      
 25 Murphy, Lauren A          13 TCC-CA               1:14.20    1:13.08  
       35.45  1:13.08                                                      
 26 Chow, Maegan J            13 BREA-CA              1:13.66    1:13.20  
       33.47  1:13.20                                                      
 27 Castaneda, Jesie R        13 CHS-CA               1:11.53    1:13.31  
       33.65  1:13.31                                                      
 28 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              1:13.70    1:13.57  
       33.55  1:13.57                                                      
 29 Wong, Remy                13 RMDA-CA              1:14.36    1:13.58  
       34.05  1:13.58                                                      
 30 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              1:12.73    1:13.86  
       33.45  1:13.86                                                      
 31 Hongthong, Emily M        13 Fusion Aquatics-CA   1:12.27    1:13.98  
       33.80  1:13.98                                                      
 32 Kelly, Laura J            14 CLSS-CA              1:13.29    1:14.04  
       33.21  1:14.04                                                      
 33 Pivonka, kay L            13 PST-CA               1:11.43    1:14.33  
       33.81  1:14.33                                                      
 33 Wong, Makena J            13 SACA-CA              1:12.66    1:14.33  
       34.98  1:14.33                                                      
 35 Wu, Ruth W                13 SACA-CA              1:12.88    1:14.68  
       33.43  1:14.68                                                      
 36 Varner, Devin C           14 RAA-CA               1:13.39    1:14.74  
       34.23  1:14.74                                                      
 37 Hutchinson, Kendall B     13 CCAQ-CA              1:13.40    1:15.06  
       35.32  1:15.06                                                      
 38 Luna, Ariana N            14 IEAQ-CA              1:13.99    1:16.18  
       34.92  1:16.18                                                      
 -- Ascencion, Kennia L       14 TRA-CA               1:11.29         DQ  
      Kick - Alternating motion (feet opposing)
       32.11       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               2:32.01    2:26.14  
       32.21  1:09.08  1:47.63  2:26.14                                    
  2 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               2:28.15    2:26.21  
       33.09  1:10.13  1:48.17  2:26.21                                    
  3 Ascencion, Kennia L       14 TRA-CA               2:33.34    2:29.28  
       32.46  1:09.19  1:48.83  2:29.28                                    
  4 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              2:35.13    2:33.81  
       34.09  1:12.69  1:53.01  2:33.81                                    
  5 Novak, Makayla M          14 SWRD-CA              2:36.10    2:34.56  
       34.41  1:13.16  1:53.34  2:34.56                                    
  6 McDade, Meara S           13 TRA-CA               2:34.29    2:36.21  
       33.56  1:12.72  1:53.81  2:36.21                                    
  7 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:39.97    2:41.52  
       32.80  1:12.62  1:56.58  2:41.52                                    
  8 McGinty, Dagny            14 UN-01-CA             2:39.96    2:42.60  
       35.01  1:17.32  1:59.65  2:42.60                                    
B - Final
  9 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA              2:40.01    2:38.48  
       35.61  1:15.33  1:57.56  2:38.48                                    
 10 Wong, Remy                13 RMDA-CA              2:43.72    2:41.34  
       35.62  1:15.76  1:58.50  2:41.34                                    
 11 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              2:45.45    2:41.89  
       35.80  1:17.42  1:58.63  2:41.89                                    
 12 Varner, Devin C           14 RAA-CA               2:46.61    2:44.24  
       35.63  1:16.73  1:59.95  2:44.24                                    
 13 Yasuda, Renee             13 SACA-CA              2:47.30    2:48.03  
       36.72  1:19.72  2:04.02  2:48.03                                    
 14 Clerico, Olivia C         14 CLSS-CA              2:44.12    2:49.08  
       37.76  1:19.64  2:04.05  2:49.08                                    
 15 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              2:46.73    2:53.00  
       36.90  1:21.82  2:07.89  2:53.00                                    
 -- Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               2:42.33         DQ  
      Shoulders - Not at/past vertical toward breast off the wall (turn #)
       36.60  1:17.45  1:57.18       DQ                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               2:30.12    2:28.15  
       33.86  1:11.90  1:49.95  2:28.15                                    
  2 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               2:28.28    2:32.01  
       32.93  1:10.70  1:50.62  2:32.01                                    
  3 Ascencion, Kennia L       14 TRA-CA               2:32.73    2:33.34  
       31.53  1:08.72  1:49.24  2:33.34                                    
  4 McDade, Meara S           13 TRA-CA               2:36.20    2:34.29  
       33.56  1:12.33  1:52.53  2:34.29                                    
  5 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              2:39.90    2:35.13  
       34.43  1:13.67  1:54.34  2:35.13                                    
  6 Novak, Makayla M          14 SWRD-CA              2:33.73    2:36.10  
       34.80  1:14.16  1:54.33  2:36.10                                    
  7 McGinty, Dagny            14 UN-01-CA             2:43.72    2:39.96  
       35.09  1:16.02  1:58.20  2:39.96                                    
  8 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:39.99    2:39.97  
       32.98  1:12.54  1:55.46  2:39.97                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA              2:43.42    2:40.01  
       35.58  1:16.22  1:58.48  2:40.01                                    
 10 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               2:44.77    2:42.33  
       35.47  1:16.02  1:58.03  2:42.33                                    
 11 Wong, Remy                13 RMDA-CA              2:52.55    2:43.72  
       36.51  1:17.53  2:00.47  2:43.72                                    
 12 Clerico, Olivia C         14 CLSS-CA              2:49.63    2:44.12  
       36.31  1:17.47  2:01.14  2:44.12                                    
 13 Burgess, Samantha E       13 RMDA-CA              2:48.77    2:45.45  
       36.39  1:19.38  2:01.61  2:45.45                                    
 14 Varner, Devin C           14 RAA-CA               2:39.56    2:46.61  
       34.88  1:15.54  1:59.77  2:46.61                                    
 15 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              2:52.34    2:46.73  
       37.52  1:19.38  2:05.18  2:46.73                                    
 16 Yasuda, Renee             13 SACA-CA              2:50.21    2:47.30  
       36.33  1:18.95  2:02.88  2:47.30                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hollingsworth, Ashley J   14 TMEC-CA              2:52.93    2:47.48  
       35.10  1:17.14  2:02.64  2:47.48                                    
 18 Hutchinson, Kendall B     13 CCAQ-CA              2:43.72    2:51.97  
       36.69  1:19.52  2:06.05  2:51.97                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Thevenot, Lidia A         13 BCH-CA               2:46.93    2:52.30  
       37.56  1:19.43  2:05.38  2:52.30                                    
 20 Luna, Ariana N            14 IEAQ-CA              2:52.04    2:52.68  
       35.56  1:18.43  2:04.22  2:52.68                                    
 21 Aiello, Isabella M        13 BCH-CA               2:51.30    2:52.93  
       35.39  1:18.02  2:04.15  2:52.93                                    
 22 Rojo, Lorelei R           14 VKNG-CA              2:48.63    2:53.09  
       36.70  1:19.76  2:07.29  2:53.09                                    
 23 Pison, Mikaela U          14 TMEC-CA              2:51.81    2:56.69  
       35.69  1:17.78  2:07.06  2:56.69                                    
 24 Fascio, Chelsea           13 FAC-CA               2:50.94    2:57.55  
       36.69  1:19.79  2:08.11  2:57.55                                    
 25 Pivonka, kay L            13 PST-CA               2:52.06    2:58.69  
       35.17  1:19.30  2:08.14  2:58.69                                    
 26 Wong, Makena J            13 SACA-CA              2:54.30    2:59.72  
       36.99  1:21.64  2:11.28  2:59.72                                    
 27 Leon, Ashley E            14 HVDA-CA              2:54.64    3:02.59  
       39.19  1:25.49  2:14.26  3:02.59                                    
 -- Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   2:45.57         DQ  
      Arms - Underwater recovery
       34.92  1:17.69  2:04.40       DQ                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Carter, Ava N             13 UN-01-CA                  NT    2:39.90  
       36.12  1:15.98  2:04.71  2:39.90                                    
  2 Olsen, KK M               13 LVSC-CA              2:50.22    2:47.30  
       35.53  1:18.74  2:08.78  2:47.30                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wu, Melanie L             14 BREA-CA              2:28.29    2:26.92  
       32.02  1:09.18  1:53.14  2:26.92                                    
  2 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               2:31.91    2:29.29  
       32.12  1:09.57  1:54.46  2:29.29                                    
  3 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              2:33.93    2:30.06  
       32.30  1:10.25  1:56.27  2:30.06                                    
  4 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   2:32.26    2:30.35  
       32.86  1:13.23  1:54.79  2:30.35                                    
  5 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              2:31.53    2:31.10  
       32.09  1:11.89  1:57.44  2:31.10                                    
  6 Nguyen, Allison P         14 LASC-CA              2:31.01    2:32.07  
       31.48  1:12.17  1:58.09  2:32.07                                    
  7 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               2:33.84    2:34.57  
       32.64  1:14.11  1:57.40  2:34.57                                    
  8 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA              2:33.98    2:37.73  
       35.60  1:18.71  2:03.45  2:37.73                                    
B - Final
  9 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               2:35.79    2:33.33  
       32.75  1:11.63  1:58.71  2:33.33                                    
 10 Higley, Tara M            14 BCH-CA               2:36.41    2:33.84  
       32.51  1:12.52  1:58.58  2:33.84                                    
 11 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               2:35.16    2:34.28  
       32.67  1:12.82  2:00.34  2:34.28                                    
 12 McDade, Meara S           13 TRA-CA               2:34.42    2:34.34  
       33.56  1:12.78  1:59.19  2:34.34                                    
 13 Reese, Ally               13 UN-01-CA             2:37.48    2:38.51  
       34.75  1:16.82  2:02.07  2:38.51                                    
 14 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA              2:36.72    2:41.04  
       31.69  1:11.70  2:05.20  2:41.04                                    
 15 Boyle, Kirsten M          14 BREA-CA              2:36.78    2:41.30  
       34.32  1:15.88  2:03.75  2:41.30                                    
 16 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               2:37.82    2:42.98  
       33.60  1:16.10  2:07.06  2:42.98                                    
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wu, Melanie L             14 BREA-CA              2:31.46    2:28.29  
       32.24  1:10.08  1:53.59  2:28.29                                    
  2 Nguyen, Allison P         14 LASC-CA              2:34.67    2:31.01  
       31.67  1:11.99  1:57.24  2:31.01                                    
  3 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              2:34.91    2:31.53  
       32.29  1:12.13  1:57.53  2:31.53                                    
  4 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               2:27.39    2:31.91  
       32.77  1:11.22  1:56.74  2:31.91                                    
  5 Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   2:32.38    2:32.26  
       33.83  1:15.09  1:57.65  2:32.26                                    
  6 Vaipulu, Lavi S           14 RAA-CA               2:35.51    2:33.84  
       32.37  1:13.47  1:58.15  2:33.84                                    
  7 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              2:33.64    2:33.93  
       33.05  1:12.42  1:58.98  2:33.93                                    
  8 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA              2:33.52    2:33.98  
       34.34  1:15.86  2:00.12  2:33.98                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 McDade, Meara S           13 TRA-CA               2:41.25    2:34.42  
       33.70  1:14.74  1:59.84  2:34.42                                    
 10 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               2:33.96    2:35.16  
       32.74  1:12.51  2:00.36  2:35.16                                    
 11 McPhail, Kennedy J        14 RAA-CA               2:37.65    2:35.79  
       33.28  1:12.52  2:00.49  2:35.79                                    
 12 Higley, Tara M            14 BCH-CA               2:35.89    2:36.41  
       32.06  1:11.78  1:58.88  2:36.41                                    
 13 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA               2:38.77    2:36.65  
       33.91  1:16.23  2:02.39  2:36.65                                    
 14 Aarsvold, Sonja M         14 TMEC-CA              2:37.21    2:36.72  
       32.02  1:12.09  2:01.49  2:36.72                                    
 15 Boyle, Kirsten M          14 BREA-CA              2:40.37    2:36.78  
       34.66  1:15.78  2:01.34  2:36.78                                    
 16 Reese, Ally               13 UN-01-CA             2:41.05    2:37.48  
       34.26  1:15.46  2:01.12  2:37.48                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               2:39.90    2:37.82  
       32.17  1:12.51  2:01.86  2:37.82                                    
 18 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              2:35.35    2:37.99  
       33.33  1:14.41  2:01.37  2:37.99                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              2:39.85    2:38.08  
       32.56  1:13.35  2:01.45  2:38.08                                    
 20 Lawrence, Nia I           13 Fusion Aquatics-CA   2:43.39    2:38.38  
       34.83  1:15.70  2:04.56  2:38.38                                    
 21 Kim, Allie Y              13 SHRK-CA              2:36.58    2:38.56  
       34.49  1:16.56  2:00.59  2:38.56                                    
 22 Damaske, Spencer J        13 TCC-CA               2:40.58    2:39.36  
       34.05  1:16.57  2:02.99  2:39.36                                    
 23 Villarreal, Victoria R    14 CHS-CA               2:34.90    2:39.50  
       33.05  1:14.41  2:02.25  2:39.50                                    
 24 Enriquez, Therese Y       14 WEST-CA              2:36.52    2:39.65  
       33.16  1:15.60  2:02.92  2:39.65                                    
 25 Chow, Maegan J            13 BREA-CA              2:41.81    2:40.21  
       33.80  1:14.92  2:04.90  2:40.21                                    
 26 Kandel, Hannah E          13 LASC-CA              2:43.04    2:40.28  
       33.88  1:16.20  2:05.65  2:40.28                                    
 27 Montano, Ella N           14 BUEN-CA              2:40.42    2:40.44  
       33.43  1:18.28  2:03.19  2:40.44                                    
 28 Bootchk, Nora L           14 SHRK-CA              2:43.00    2:40.67  
       34.84  1:16.76  2:02.78  2:40.67                                    
 29 Dowell, Elicia A          14 RAA-CA               2:43.09    2:40.73  
       34.37  1:18.78  2:02.97  2:40.73                                    
 30 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              2:38.41    2:40.74  
       36.16  1:17.70  2:05.66  2:40.74                                    
 31 Johns, Delaney K          13 LVSC-CA              2:42.11    2:41.26  
       33.92  1:17.32  2:03.99  2:41.26                                    
 32 Wheeler, Maddie G         14 CHS-CA               2:41.64    2:41.49  
       34.86  1:17.72  2:05.31  2:41.49                                    
 33 Wong, Remy                13 RMDA-CA              2:40.09    2:41.73  
       34.58  1:18.16  2:04.57  2:41.73                                    
 34 Kim, Chloe J              13 SHRK-CA              2:41.40    2:41.97  
       36.56  1:18.13  2:05.04  2:41.97                                    
 35 Wong, Alicia H            14 LASC-CA              2:40.04    2:42.17  
       33.91  1:13.57  2:03.40  2:42.17                                    
 36 Murphy, Lauren A          13 TCC-CA               2:42.21    2:43.53  
       35.03  1:19.02  2:07.56  2:43.53                                    
 37 Li, Anna                  13 BREA-CA              2:39.50    2:44.23  
       34.30  1:16.24  2:05.50  2:44.23                                    
 38 Hoshina, Rin              14 AAM-CA               2:38.54    2:44.31  
       33.87  1:16.18  2:06.76  2:44.31                                    
 39 Wright, Emily L           14 BUEN-CA              2:43.17    2:44.47  
       35.12  1:20.76  2:07.29  2:44.47                                    
 40 Di Vincenzo, Daria        14 SHRK-CA              2:42.24    2:44.61  
       35.21  1:17.44  2:07.70  2:44.61                                    
 41 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA              2:41.91    2:46.02  
       36.26  1:18.59  2:10.21  2:46.02                                    
 42 Jolley, Mikayla J         13 UN-01-CA             2:42.38    2:49.68  
       37.02  1:23.35  2:12.94  2:49.68                                    
 -- McLean, Claire M          14 WEST-CA              2:27.99         DQ  
      Completely submerged prior to finish/turn - back
       31.76  1:11.55  1:55.63       DQ                                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Johns, Delaney K          13 LVSC-CA              5:53.57    5:47.94  
       35.30  1:15.93  2:04.17  2:50.59  3:38.64  4:27.51  5:08.45  5:47.94
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               5:14.91    5:10.81  
       32.27  1:08.92  1:48.41  2:27.28  3:13.15  3:59.35  4:35.35  5:10.81
  2 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               5:17.72    5:18.52  
       32.37  1:10.14  1:52.25  2:33.11  3:20.41  4:08.60  4:43.51  5:18.52
  3 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              5:22.91    5:20.57  
       34.23  1:12.52  1:54.66  2:35.25  3:22.32  4:10.16  4:45.93  5:20.57
  4 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              5:29.74    5:23.92  
       33.69  1:13.97  1:55.23  2:35.97  3:23.93  4:12.02  4:49.02  5:23.92
  5 Reese, Ally               13 UN-01-CA             5:27.67    5:25.04  
       34.91  1:14.91  1:57.84  2:39.60  3:25.56  4:11.73  4:49.00  5:25.04
  6 McDade, Meara S           13 TRA-CA               5:22.33    5:25.76  
       33.68  1:12.56  1:54.25  2:35.46  3:23.14  4:11.71  4:49.05  5:25.76
  7 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              5:27.60    5:27.13  
       33.63  1:12.18  1:55.11  2:37.72  3:24.10  4:12.15  4:49.65  5:27.13
  8 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               5:30.30    5:32.97  
       33.59  1:10.92  1:53.04  2:34.28  3:25.35  4:16.12  4:54.92  5:32.97
B - Final
  9 Villarreal, Victoria R    14 CHS-CA               5:36.24    5:26.00  
       35.32  1:16.27  1:58.25  2:39.54  3:26.10  4:12.60  4:50.31  5:26.00
 10 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA               5:32.10    5:26.72  
       34.41  1:14.55  1:58.40  2:40.93  3:28.05  4:15.13  4:51.70  5:26.72
 11 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA              5:32.58    5:26.77  
       36.42  1:18.93  2:04.33  2:46.50  3:31.59  4:17.56  4:53.16  5:26.77
 12 Carter, Ava N             13 UN-01-CA             5:40.38    5:30.97  
       37.17  1:20.18  2:01.95  2:40.89  3:29.21  4:16.76  4:54.90  5:30.97
 13 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              5:34.74    5:33.42  
       32.45  1:12.44  1:56.20  2:40.03  3:28.57  4:18.54  4:56.59  5:33.42
 14 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA              5:39.11    5:38.40  
       36.46  1:18.33  2:01.88  2:44.61  3:35.38  4:26.22  5:02.65  5:38.40
 15 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              5:39.53    5:39.31  
       37.28  1:19.47  2:02.41  2:45.80  3:36.55  4:27.76  5:03.02  5:39.31
 16 Kim, Chloe J              13 SHRK-CA              5:39.70    5:42.51  
       36.97  1:23.13  2:05.34  2:47.97  3:34.93  4:24.29  5:03.84  5:42.51
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barber, Olivia J          14 TRA-CA               5:10.63    5:14.91  
       32.97  1:10.94  1:50.53  2:28.96  3:15.97  4:02.94  4:39.17  5:14.91
  2 Herrera, Aleena B         14 RAA-CA               5:18.24    5:17.72  
       32.60  1:10.57  1:51.92  2:32.27  3:18.77  4:07.80  4:42.28  5:17.72
  3 McDade, Meara S           13 TRA-CA               5:26.40    5:22.33  
       33.66  1:11.97  1:53.66  2:34.34  3:21.42  4:09.61  4:45.64  5:22.33
  4 Min, Ayden K              13 RMDA-CA              5:19.23    5:22.91  
       34.42  1:12.61  1:55.07  2:36.16  3:23.88  4:12.06  4:48.13  5:22.91
  5 Taguchi, Ai               13 SACA-CA              5:31.70    5:27.60  
       34.54  1:13.65  1:55.66  2:39.06  3:25.61  4:13.18  4:50.77  5:27.60
  6 Reese, Ally               13 UN-01-CA             5:33.46    5:27.67  
       34.03  1:14.08  1:56.33  2:38.90  3:25.07  4:11.68  4:50.68  5:27.67
  7 Dyer, Katherine E         13 SHRK-CA              5:26.76    5:29.74  
       34.17  1:14.56  1:57.66  2:38.35  3:27.96  4:15.75  4:54.10  5:29.74
  8 Nunez, Alyssa             14 YST-CA               5:34.20    5:30.30  
       33.93  1:12.85  1:53.84  2:34.58  3:24.38  4:14.16  4:52.68  5:30.30
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wakefield, Taylor K       14 BCH-CA               5:38.92    5:32.10  
       34.67  1:14.78  2:00.79  2:45.37  3:31.78  4:20.25  4:55.91  5:32.10
 10 Mikulski, Franny J        14 RMDA-CA              5:27.49    5:32.58  
       37.15  1:18.79  2:03.42  2:45.72  3:31.51  4:18.87  4:55.04  5:32.58
 11 Montgomery, Izzy A        14 WEST-CA              5:40.88    5:34.74  
       32.27  1:12.39  1:57.56  2:41.96  3:29.70  4:19.43  4:57.44  5:34.74
 12 Villarreal, Victoria R    14 CHS-CA               5:39.66    5:36.24  
       35.46  1:17.79  2:02.47  2:45.60  3:33.13  4:21.63  5:00.34  5:36.24
 13 Dornoff, Alexandria E     13 RMDA-CA              5:42.96    5:39.11  
       36.93  1:20.01  2:03.25  2:45.02  3:34.97  4:26.67  5:03.39  5:39.11
 14 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              5:42.22    5:39.53  
       36.54  1:19.11  2:02.82  2:45.71  3:35.94  4:28.57  5:05.99  5:39.53
 15 Kim, Chloe J              13 SHRK-CA              5:42.72    5:39.70  
       37.44  1:21.77  2:05.08  2:48.01  3:35.85  4:24.23  5:02.60  5:39.70
 16 Carter, Ava N             13 UN-01-CA             5:45.46    5:40.38  
       37.19  1:21.72  2:03.66  2:45.02  3:34.52  4:24.95  5:03.27  5:40.38
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kandel, Hannah E          13 LASC-CA              5:49.24    5:41.70  
       34.09  1:14.12  1:59.38  2:43.84  3:33.24  4:25.20  5:03.56  5:41.70
 18 Damaske, Spencer J        13 TCC-CA               5:40.24    5:44.03  
       35.92  1:18.35  2:02.41  2:47.30  3:34.74  4:24.65  5:04.81  5:44.03
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rothlein, Jaclyn T        13 TMEC-CA              5:46.57    5:44.99  
       35.28  1:20.40  2:08.16  2:54.31  3:40.36  4:27.81  5:07.52  5:44.99
 20 Di Vincenzo, Daria        14 SHRK-CA              5:48.08    5:45.27  
       37.00  1:20.69  2:04.99  2:49.34  3:39.09  4:29.27  5:07.91  5:45.27
 21 McGinty, Dagny            14 UN-01-CA             5:40.66    5:46.26  
       35.42  1:17.48  2:03.63  2:47.23  3:38.20  4:32.22  5:09.17  5:46.26
 22 Pak, Katie Y              14 RMDA-CA              5:42.88    5:59.89  
       35.56  1:18.89  2:04.19  2:47.27  3:41.46  4:37.33  5:18.70  5:59.89
 -- Benitez, Angelica M       13 Fusion Aquatics-CA   5:26.94         DQ  
      Not on back off wall - back
       33.34  1:12.13  1:56.95  2:41.28  3:25.14  4:09.78  4:48.00       DQ
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            2:06.61    1:54.89  
     1) McPhail, Kennedy J 14           2) Vaipulu, Lavi S 14             
     3) Herrera, Aleena B 14            4) Timko, Caroline A 13           
       28.03    56.07  1:25.09  1:54.89                                    
  2 Blast Sharks-CA  'A'                              1:58.54    1:55.53  
     1) Vass, Stella R 14               2) Dyer, Katherine E 13           
     3) Kim, Allie Y 13                 4) Bootchk, Nora L 14             
       28.27    57.38  1:26.46  1:55.53                                    
  3 La Mirada Armada-CA  'A'                          1:58.17    1:55.68  
     1) Burgess, Samantha E 13          2) Pak, Katie Y 14                
     3) Lee, Hannah S 14                4) Min, Ayden K 13                
       28.76    58.92  1:27.88  1:55.68                                    
  4 Brea Aquatics-CA  'A'                             1:59.25    1:56.55  
     1) Li, Anna 13                     2) Boyle, Kirsten M 14            
     3) Chow, Maegan J 13               4) Wu, Melanie L 14               
       29.74    59.10  1:28.96  1:56.55                                    
  5 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     1:59.07    1:56.83  
     1) Mitchell, Daisy G 13            2) Wong, Alicia H 14              
     3) Binder, Logan A 13              4) Nguyen, Allison P 14           
       29.18    58.36  1:28.10  1:56.83                                    
  6 Fusion Aquatics-CA  'A'                           2:06.49    1:58.18  
     1) Lawrence, Nia I 13              2) Klein, Chloe N 13              
     3) Hongthong, Emily M 13           4) Benitez, Angelica M 13         
       29.72    58.84  1:29.46  1:58.18                                    
  7 Temecula Swim Club-CA  'A'                        1:59.15    1:59.51  
     1) Elizondo, Emilee J 13           2) Abalos, Leilani M 14           
     3) Hollingsworth, Ashley J 14      4) Aarsvold, Sonja M 14           
       29.72    59.16  1:29.73  1:59.51                                    
  8 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            2:06.62    2:01.42  
     1) Balog, Kylie B 13               2) Dowell, Elicia A 14            
     3) Mangunsong, Grace E 14          4) Sharpe, Ashtyn M 14            
       30.23    59.96  1:31.04  2:01.42                                    
  9 Blast Sharks-CA  'B'                              2:04.59    2:01.44  
     1) Lee, Madison J 13               2) Talmaci, Sara 14               
     3) Kim, Chloe J 13                 4) Di Vincenzo, Daria 14          
       30.85  1:00.60  1:31.17  2:01.44                                    
 10 Speed Aquatics-CA  'A'                            2:03.45    2:01.60  
     1) Wu, Ruth W 13                   2) Taguchi, Ai 13                 
     3) Yasuda, Renee 13                4) Wong, Melissa E 13             
       28.93    59.04  1:30.16  2:01.60                                    
 11 La Mirada Armada-CA  'B'                          2:03.97    2:01.64  
     1) Mikulski, Franny J 14           2) Dornoff, Alexandria E 13       
     3) Cho, Kristina J 13              4) Okamura, Kotone 14             
       29.80  1:00.41  1:31.44  2:01.64                                    
 12 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     2:05.64    2:01.65  
     1) Ghassemieh, Donya 14            2) Villa, Kirsten N 13            
     3) Sacher, Ella S 13               4) Rayburn, Molly E 13            
       30.47  1:01.09  1:31.65  2:01.65                                    
 13 Desert Aquatics-CA  'A'                           2:06.27    2:01.84  
     1) Guerrero, Emma G 14             2) Frohnhoefer, Maggie G 14       
     3) Wilson, Katherine S 14          4) Maxwell, Olivia R 13           
       29.07    59.04  1:30.54  2:01.84                                    
 14 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:00.69    2:02.18  
     1) Castaneda, Jesie R 13           2) Etter, Brooke C 13             
     3) Wheeler, Maddie G 14            4) Pan, Celina 13                 
       29.86  1:00.84  1:32.33  2:02.18                                    
 15 The Claremont Club-CA  'A'                        2:06.53    2:04.48  
     1) Murphy, Lauren A 13             2) Seidner, Jessica F 13          
     3) Scudder, Sydney J 13            4) Damaske, Spencer J 13          
       30.52  1:01.94  1:34.96  2:04.48                                    
 16 Riverside Aquatics Association-CA  'C'            2:06.61    2:04.88  
     1) Manookian, Michelle A 13        2) Neal, Bronte K 14              
     3) Varner, Devin C 14              4) Stoever, Eleanor M 14          
       30.98  1:02.35  1:33.16  2:04.88                                    
 17 Blast Sharks-CA  'C'                              2:08.20    2:05.08  
     1) Beason, Eva R 14                2) Uzan, Vanessa L 14             
     3) Saito, Yuma 14                  4) Kim, Rachael Y 14              
       30.83  1:02.43  1:33.76  2:05.08                                    
 18 Temecula Swim Club-CA  'B'                        2:06.60    2:06.04  
     1) Scott, Cristina M 14            2) Morgan, Amber N 13             
     3) Tellez, Yalissa 13              4) Rothlein, Jaclyn T 13          
       30.21  1:01.68  1:34.27  2:06.04                                    
 19 Fusion Aquatics-CA  'B'                           2:06.28    2:08.05  
     1) Martinez, Rubi 13               2) Cassaro, Mia J 13              
     3) Miller-Farabaugh, Kaylei M 13   4) Garza, Gigi F 13               
       33.64  1:05.59  1:36.50  2:08.05                                    
 20 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:09.61    2:09.52  
     1) Hsu, Eliz P 13                  2) Fields, Ainsley E 13           
     3) Hutchinson, Kendall B 13        4) He, Prisca L 14                
       32.32  1:05.37  1:37.58  2:09.52                                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:14.56    4:10.64  
     1) Okamura, Kotone 14              2) Mikulski, Franny J 14          
     3) Lee, Hannah S 14                4) Min, Ayden K 13                
       30.46  1:03.30  1:34.00  2:06.87  2:36.68  3:10.40  3:39.23  4:10.64
  2 Blast Sharks-CA  'A'                              4:15.75    4:10.96  
     1) Bootchk, Nora L 14              2) Kim, Allie Y 13                
     3) Dyer, Katherine E 13            4) Vass, Stella R 14              
       30.49  1:03.84  1:33.75  2:07.42  2:37.05  3:09.57  3:38.57  4:10.96
  3 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:34.51    4:12.03  
     1) Vaipulu, Lavi S 14              2) McPhail, Kennedy J 14          
     3) Herrera, Aleena B 14            4) Timko, Caroline A 13           
       29.76  1:02.14  1:30.91  2:03.50  2:32.66  3:05.01  3:36.01  4:12.03
  4 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:16.85    4:13.12  
     1) Nguyen, Allison P 14            2) Binder, Logan A 13             
     3) Wong, Alicia H 14               4) Mitchell, Daisy G 13           
       29.72  1:02.18  1:32.63  2:06.69  2:37.35  3:10.90  3:40.59  4:13.12
  5 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:15.23    4:17.34  
     1) Boyle, Kirsten M 14             2) Li, Anna 13                    
     3) Chow, Maegan J 13               4) Wu, Melanie L 14               
       30.53  1:05.28  1:35.56  2:32.89  2:41.44  3:15.50  3:44.79  4:17.34
  6 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:17.90    4:19.72  
     1) Abalos, Leilani M 14            2) Elizondo, Emilee J 13          
     3) Hollingsworth, Ashley J 14      4) Aarsvold, Sonja M 14           
       30.39  1:04.20  1:35.22  2:10.25  2:41.74  3:16.37  3:46.10  4:19.72
  7 Fusion Aquatics-CA  'A'                           4:23.28    4:20.38  
     1) Benitez, Angelica M 13          2) Miller-Farabaugh, Kaylei M 13  
     3) Lawrence, Nia I 13              4) Klein, Chloe N 13              
       30.54  1:04.64  1:36.88  2:12.27  2:42.89  3:18.37  3:48.11  4:20.38
  8 Blast Sharks-CA  'B'                              4:26.62    4:23.46  
     1) Lee, Madison J 13               2) Kim, Chloe J 13                
     3) Talmaci, Sara 14                4) Di Vincenzo, Daria 14          
       32.37  1:06.60  1:38.25  2:13.11  2:43.69  3:17.66  3:48.30  4:23.46
  9 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            4:35.51    4:25.30  
     1) Balog, Kylie B 13               2) Dowell, Elicia A 14            
     3) Neal, Bronte K 14               4) Sharpe, Ashtyn M 14            
       31.19  1:06.19  1:37.32  2:12.11  2:43.63  3:19.20  3:50.49  4:25.30
 10 La Mirada Armada-CA  'B'                          4:22.96    4:27.29  
     1) Burgess, Samantha E 13          2) Dornoff, Alexandria E 13       
     3) Cho, Kristina J 13              4) Pak, Katie Y 14                
       30.62  1:05.74  1:36.86  2:11.18  2:43.09  3:20.27  3:51.19  4:27.29
 11 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:28.50    4:28.58  
     1) Wu, Ruth W 13                   2) Taguchi, Ai 13                 
     3) Yasuda, Renee 13                4) Wong, Melissa E 13             
       29.88  1:04.67  1:35.86  2:10.55  2:43.91  3:18.31  3:52.58  4:28.58
 12 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:26.07    4:29.00  
     1) Castaneda, Jesie R 13           2) Wheeler, Maddie G 14           
     3) Pan, Celina 13                  4) Etter, Brooke C 13             
       30.90  1:05.32  1:37.49  2:13.69  2:45.24  3:20.31  3:52.72  4:29.00
 13 Desert Aquatics-CA  'A'                           4:31.64    4:29.34  
     1) Guerrero, Emma G 14             2) Frohnhoefer, Maggie G 14       
     3) Wilson, Katherine S 14          4) Maxwell, Olivia R 13           
       30.12  1:03.11  1:34.17  2:09.09  2:42.21  3:18.17  3:52.04  4:29.34
 14 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     4:35.45    4:30.94  
     1) Ghassemieh, Donya 14            2) Villa, Kirsten N 13            
     3) Rayburn, Molly E 13             4) Sacher, Ella S 13              
       31.65  1:07.33  1:38.40  2:15.61  2:47.98  3:24.61  3:55.81  4:30.94
 15 The Claremont Club-CA  'A'                        4:30.80    4:32.17  
     1) Damaske, Spencer J 13           2) Seidner, Jessica F 13          
     3) Scudder, Sydney J 13            4) Murphy, Lauren A 13            
       30.95  1:04.95  1:37.52  2:14.13  2:47.98  3:33.36  3:57.59  4:32.17
 16 Riverside Aquatics Association-CA  'C'            4:40.21    4:35.99  
     1) Varner, Devin C 14              2) Manookian, Michelle A 13       
     3) Mangunsong, Grace E 14          4) Stoever, Eleanor M 14          
       31.81  1:07.27  1:40.93  2:17.08  2:48.76  3:27.45  3:59.88  4:35.99
 17 Blast Sharks-CA  'C'                              4:40.11    4:41.75  
     1) Biryuchkova, Alina 13           2) Beason, Eva R 14               
     3) Saito, Yuma 14                  4) Uzan, Vanessa L 14             
       33.87  1:11.04  1:42.50  2:20.35  2:52.75  3:31.54  4:04.03  4:41.75
 18 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:36.51    4:44.22  
     1) He, Prisca L 14                 2) Kong, Isabelle 13              
     3) Hsu, Eliz P 13                  4) Hutchinson, Kendall B 13       
       33.19  1:17.32  1:45.51  2:24.65  2:58.13  3:34.97  4:08.44  4:44.22
 19 Swim Pasadena-CA  'A'                             4:28.10    4:51.00  
     1) Hartunyan, Adriana 14           2) Colwell, Lucy J 14             
     3) Avetisyan, Alicia 13            4) Pearson, Jayne F 14            
       33.09  1:10.15  1:44.48  2:25.01  3:01.52  3:42.23  4:15.11  4:51.00
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brea Aquatics-CA  'A'                             9:04.88    9:13.47  
     1) Wu, Melanie L 14                2) Chow, Maegan J 13              
     3) Li, Anna 13                     4) Boyle, Kirsten M 14            
       30.72  1:04.89  1:39.97  2:14.54  2:46.12  3:21.56  3:58.24  4:32.83
     5:04.04  5:39.91  6:17.36  6:54.08  7:25.95  8:01.14  8:38.09  9:13.47
  2 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            9:52.11    9:15.45  
     1) Herrera, Aleena B 14            2) McPhail, Kennedy J 14          
     3) Vaipulu, Lavi S 14              4) Varner, Devin C 14             
       30.62  1:03.80  1:38.80  2:14.07  2:45.57  3:21.03  3:58.05  4:33.67
     5:04.84  5:41.36  6:17.89  6:53.61  7:26.71  8:03.15  8:40.43  9:15.45
  3 Blast Sharks-CA  'A'                              9:19.96    9:24.58  
     1) Kim, Chloe J 13                 2) Talmaci, Sara 14               
     3) Kim, Allie Y 13                 4) Vass, Stella R 14              
       32.10  1:07.49  1:44.95  2:22.28  2:54.50  3:31.43  4:09.55  4:45.68
     5:18.69  5:55.28  6:33.03           7:39.34  8:13.20  8:48.91  9:24.58
  4 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     9:33.15    9:32.90  
     1) Nguyen, Allison P 14            2) Binder, Logan A 13             
     3) Ghassemieh, Donya 14            4) Mitchell, Daisy G 13           
       31.46  1:06.26  1:41.06  2:15.72  2:48.32  3:25.39  4:02.65  4:38.06
     5:11.92  5:49.94  6:29.40  7:07.92  7:40.21  8:16.48  8:54.78  9:32.90
  5 Temecula Swim Club-CA  'A'                        9:22.27    9:36.68  
     1) Abalos, Leilani M 14            2) Aarsvold, Sonja M 14           
     3) Rothlein, Jaclyn T 13           4) Hollingsworth, Ashley J 14     
       32.08  1:07.75  1:44.97  2:20.96  2:52.27  3:27.80  4:05.55  4:42.01
     5:16.67  5:55.17  6:35.02           7:45.85  8:22.06  8:59.75  9:36.68
  6 Blast Sharks-CA  'B'                              9:40.24    9:39.00  
     1) Dyer, Katherine E 13            2) Di Vincenzo, Daria 14          
     3) Bootchk, Nora L 14              4) Lee, Madison J 13              
       32.56  1:08.67  1:45.95  2:20.84  2:53.29  3:30.01  4:08.08  4:45.13
     5:19.98  5:58.62  6:38.07  7:14.34  7:47.80  8:25.99  9:03.02  9:39.00
  7 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            9:55.13    9:50.93  
     1) Dowell, Elicia A 14             2) Sharpe, Ashtyn M 14            
     3) Manookian, Michelle A 13        4) Balog, Kylie B 13              
       34.22  1:11.35  1:49.03  2:25.43  2:58.93  3:36.64  4:14.65  4:52.13
     5:27.55  6:06.08  6:45.80  7:24.47  7:57.68  8:34.90  9:13.45  9:50.93
  8 Speed Aquatics-CA  'A'                            9:56.80    9:56.56  
     1) Taguchi, Ai 13                  2) Wu, Ruth W 13                  
     3) Yasuda, Renee 13                4) Wong, Melissa E 13             
       31.89  1:07.76  1:45.23  2:22.64  2:55.39  3:32.67  4:12.33  4:52.73
     5:26.87  6:06.13  6:45.73  7:20.67  7:56.13  8:36.47  9:17.78  9:56.56
  9 The Claremont Club-CA  'A'                        9:50.50   10:02.62  
     1) Damaske, Spencer J 13           2) Seidner, Jessica F 13          
     3) Scudder, Sydney J 13            4) Murphy, Lauren A 13            
       33.23  1:10.52  1:48.78  2:25.96  3:00.85  3:39.88  4:18.96  4:56.74
     5:32.88  6:13.53  6:56.20  7:36.02  8:10.30  8:47.67  9:25.71 10:02.62
 10 Riverside Aquatics Association-CA  'C'           10:05.12   10:11.68  
     1) Mangunsong, Grace E 14          2) Neal, Bronte K 14              
     3) Stoever, Eleanor M 14           4) Timko, Caroline A 13           
       33.09  1:11.44  1:51.21  2:31.34  3:06.28  3:45.23  4:24.96  5:02.35
     5:39.14  6:20.30  7:01.44  7:40.34  8:14.12  8:53.84  9:33.60 10:11.68
 11 Temecula Swim Club-CA  'B'                       10:02.23   10:17.60  
     1) Scott, Cristina M 14            2) Morgan, Amber N 13             
     3) Tellez, Yalissa 13              4) Pison, Mikaela U 14            
       32.78  1:10.39  1:51.44  2:32.04  3:06.68  3:46.38  4:28.99  5:09.21
     5:44.01  6:23.85  7:05.79  7:46.39  8:20.25  8:59.23  9:38.62 10:17.60
 12 Blast Sharks-CA  'C'                             10:14.11   10:21.02  
     1) Uzan, Vanessa L 14              2) Saito, Yuma 14                 
     3) Beason, Eva R 14                4) Harrington, Rubi H 13          
       34.54  1:13.84  1:55.55  2:37.45  3:12.44  3:52.47  4:34.01  5:14.84
     5:50.10  6:31.28  7:14.00  7:54.03  8:27.74  9:04.95  9:43.27 10:21.02
 -- Fusion Aquatics-CA  'A'                           9:41.71         DQ  
      Declared false start
     1) Benitez, Angelica M 13          2) Hongthong, Emily M 13          
     3) Miller-Farabaugh, Kaylei M 13   4) Klein, Chloe N 13              
 
Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:50.22    2:07.03  
     1) McPhail, Kennedy J 14           2) Vaipulu, Lavi S 14             
     3) Herrera, Aleena B 14            4) Timko, Caroline A 13           
       32.00  1:07.57  1:38.20  2:07.03                                    
  2 Blast Sharks-CA  'A'                              4:43.43    2:07.45  
     1) Dyer, Katherine E 13            2) Bootchk, Nora L 14             
     3) Vass, Stella R 14               4) Kim, Allie Y 13                
       32.52  1:07.34  1:38.44  2:07.45                                    
  3 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:53.82    2:10.84  
     1) Taguchi, Ai 13                  2) Wong, Melissa E 13             
     3) Wong, Makena J 13               4) Wu, Ruth W 13                  
       34.48  1:11.07  1:42.53  2:10.84                                    
  4 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     5:08.47    2:11.67  
     1) Wong, Alicia H 14               2) Ghassemieh, Donya 14           
     3) Nguyen, Allison P 14            4) Mitchell, Daisy G 13           
       33.87  1:12.55  1:42.46  2:11.67                                    
  5 Fusion Aquatics-CA  'A'                           5:02.77    2:11.89  
     1) Lawrence, Nia I 13              2) Benitez, Angelica M 13         
     3) Hongthong, Emily M 13           4) Klein, Chloe N 13              
       34.55  1:09.88  1:42.81  2:11.89                                    
  6 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:36.91    2:13.04  
     1) Wu, Melanie L 14                2) Boyle, Kirsten M 14            
     3) Li, Anna 13                     4) Chow, Maegan J 13              
       32.82  1:10.73  1:42.97  2:13.04                                    
  7 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:49.84    2:14.07  
     1) Pak, Katie Y 14                 2) Mikulski, Franny J 14          
     3) Min, Ayden K 13                 4) Okamura, Kotone 14             
       35.04  1:12.47  1:44.15  2:14.07                                    
  8 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:50.96    2:15.57  
     1) Castaneda, Jesie R 13           2) Etter, Brooke C 13             
     3) Wheeler, Maddie G 14            4) Pan, Celina 13                 
       35.04  1:12.61  1:45.73  2:15.57                                    
  9 The Claremont Club-CA  'A'                        5:03.23    2:17.58  
     1) Scudder, Sydney J 13            2) Seidner, Jessica F 13          
     3) Damaske, Spencer J 13           4) Murphy, Lauren A 13            
       37.26  1:15.80  1:47.35  2:17.58                                    
 10 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:45.19    2:18.95  
     1) Pison, Mikaela U 14             2) Rothlein, Jaclyn T 13          
     3) Elizondo, Emilee J 13           4) Aarsvold, Sonja M 14           
       35.56  1:16.79  1:48.42  2:18.95                                    
 11 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            4:55.33    2:19.11  
     1) Dowell, Elicia A 14             2) Mangunsong, Grace E 14         
     3) Balog, Kylie B 13               4) Sharpe, Ashtyn M 14            
       34.96  1:16.05  1:48.75  2:19.11                                    
 12 Blast Sharks-CA  'B'                              5:03.21    2:19.48  
     1) Talmaci, Sara 14                2) Kim, Chloe J 13                
     3) Saito, Yuma 14                  4) Di Vincenzo, Daria 14          
       35.28  1:14.27  1:48.92  2:19.48                                    
 13 Fusion Aquatics-CA  'B'                           5:10.17    2:23.14  
     1) Miller-Farabaugh, Kaylei M 13   2) Garza, Gigi F 13               
     3) Cassaro, Mia J 13               4) Vazquez-Martinez, Dana 14      
       35.61  1:16.32  1:50.17  2:23.14                                    
 14 Blast Sharks-CA  'C'                              5:19.99    2:24.36  
     1) Harrington, Rubi H 13           2) Baginski, Tiare I 14           
     3) Kim, Rachael Y 14               4) Lee, Madison J 13              
       35.24  1:18.13  1:53.75  2:24.36                                    
 15 Swim Pasadena-CA  'A'                             4:57.66    2:25.55  
     1) Avetisyan, Alicia 13            2) Tang, Shijia 13                
     3) Hartunyan, Adriana 14           4) Pearson, Jayne F 14            
       39.95  1:19.77  1:55.03  2:25.55                                    
 16 Circle City Aquatics-CA  'A'                      5:14.87    2:30.55  
     1) Torres, Ava G 14                2) Wu, Yvonne E 13                
     3) Lee, Kendal F 13                4) Kong, Isabelle 13              
       38.66  1:24.77  1:57.95  2:30.55                                    
 -- Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     5:15.05         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Rayburn, Molly E 13             2) Villa, Kirsten N 13            
     3) Sacher, Ella S 13               4) Binder, Logan A 13             
       37.85  1:19.22  1:53.66       DQ                                    
 -- La Mirada Armada-CA  'B'                          5:03.89         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Timmerman, Elizabeth U 13       2) Cho, Kristina J 13             
     3) Burgess, Samantha E 13          4) Lee, Hannah S 14               
       36.71  1:16.36  1:48.66       DQ                                    
 -- Riverside Aquatics Association-CA  'C'            5:05.87         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Manookian, Michelle A 13        2) Stoever, Eleanor M 14          
     3) Varner, Devin C 14              4) Neal, Bronte K 14              
       37.85  1:18.00  1:51.16       DQ                                    
 
Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              4:40.30    4:40.69  
     1) Dyer, Katherine E 13            2) Bootchk, Nora L 14             
     3) Vass, Stella R 14               4) Kim, Allie Y 13                
       34.02  1:09.18  1:46.61  2:27.84  2:59.64  3:36.80  4:07.14  4:40.69
  2 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:50.51    4:45.34  
     1) McPhail, Kennedy J 14           2) Vaipulu, Lavi S 14             
     3) Herrera, Aleena B 14            4) Timko, Caroline A 13           
       34.60  1:10.73  1:46.89  2:29.55  3:01.02  3:38.20  4:09.58  4:45.34
  3 Fusion Aquatics-CA  'A'                           5:03.42    4:47.98  
     1) Lawrence, Nia I 13              2) Benitez, Angelica M 13         
     3) Hongthong, Emily M 13           4) Klein, Chloe N 13              
       37.02  1:17.04  1:52.94  2:33.16  3:07.21  3:45.33  4:15.59  4:47.98
  4 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:49.84    4:48.20  
     1) Pak, Katie Y 14                 2) Mikulski, Franny J 14          
     3) Min, Ayden K 13                 4) Okamura, Kotone 14             
       36.02  1:15.02  1:53.01  2:35.21  3:07.68  3:45.35  4:16.20  4:48.20
  5 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:36.91    4:48.72  
     1) Wu, Melanie L 14                2) Boyle, Kirsten M 14            
     3) Chow, Maegan J 13               4) Li, Anna 13                    
       34.44  1:10.45  1:48.70  2:31.40  3:04.25  3:44.42  4:14.45  4:48.72
  6 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:53.82    4:51.72  
     1) Wong, Makena J 13               2) Wong, Melissa E 13             
     3) Taguchi, Ai 13                  4) Wu, Ruth W 13                  
       36.13  1:16.19  1:53.52  2:35.43  3:08.68  3:46.99  4:17.45  4:51.72
  7 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:45.25    4:57.19  
     1) Pison, Mikaela U 14             2) Abalos, Leilani M 14           
     3) Elizondo, Emilee J 13           4) Aarsvold, Sonja M 14           
       36.66  1:16.34  1:54.44  2:38.58  3:11.34  3:49.84  4:21.09  4:57.19
  8 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:50.96    4:59.21  
     1) Castaneda, Jesie R 13           2) Etter, Brooke C 13             
     3) Wheeler, Maddie G 14            4) Pan, Celina 13                 
       36.90  1:14.86  1:53.34  2:38.60  3:12.50  3:52.34  4:23.88  4:59.21
  9 Blast Sharks-CA  'B'                              5:04.24    5:05.29  
     1) Talmaci, Sara 14                2) Kim, Chloe J 13                
     3) Beason, Eva R 14                4) Di Vincenzo, Daria 14          
       36.44  1:16.26  1:55.26  2:39.52  3:15.83  3:59.39  4:30.14  5:05.29
 10 La Mirada Armada-CA  'B'                          5:03.89    5:06.26  
     1) Timmerman, Elizabeth U 13       2) Cho, Kristina J 13             
     3) Burgess, Samantha E 13          4) Lee, Hannah S 14               
       38.98  1:19.95  1:59.75  2:45.98  3:20.31  4:01.88  4:31.90  5:06.26
 11 The Claremont Club-CA  'A'                        5:03.23    5:06.97  
     1) Scudder, Sydney J 13            2) Seidner, Jessica F 13          
     3) Damaske, Spencer J 13           4) Murphy, Lauren A 13            
       39.98  1:21.79  2:02.52  2:48.53  3:21.29  4:07.22  4:33.05  5:06.97
 12 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            5:05.22    5:09.57  
     1) Dowell, Elicia A 14             2) Mangunsong, Grace E 14         
     3) Varner, Devin C 14              4) Balog, Kylie B 13              
       38.07  1:17.19  1:58.74  2:48.56  3:22.53  4:03.01  4:34.75  5:09.57
 13 Desert Aquatics-CA  'A'                           5:12.47    5:12.41  
     1) Frohnhoefer, Maggie G 14        2) Lee, Esther Y 13               
     3) Guerrero, Emma G 14             4) Wilson, Katherine S 14         
       36.91  1:16.72  2:00.25  2:51.17  3:22.10  4:01.38  4:35.02  5:12.41
 14 Riverside Aquatics Association-CA  'C'            5:15.10    5:15.98  
     1) Neal, Bronte K 14               2) Stoever, Eleanor M 14          
     3) Manookian, Michelle A 13        4) Sharpe, Ashtyn M 14            
       40.49  1:28.13  2:06.51  2:53.09  3:28.49  4:09.77  4:41.21  5:15.98
 15 Fusion Aquatics-CA  'B'                           5:10.17    5:19.43  
     1) Miller-Farabaugh, Kaylei M 13   2) Garza, Gigi F 13               
     3) Cassaro, Mia J 13               4) Vazquez-Martinez, Dana 14      
       38.50  1:18.44  2:00.06  2:47.41  3:23.52  4:06.44  4:41.10  5:19.43
 16 Blast Sharks-CA  'C'                              5:20.28    5:19.69  
     1) Saito, Yuma 14                  2) Lee, Madison J 13              
     3) Harrington, Rubi H 13           4) Uzan, Vanessa L 14             
       39.42  1:21.02  2:02.67  2:49.70  3:26.14  4:08.89  4:41.96  5:19.69
 17 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     5:15.05    5:21.40  
     1) Rayburn, Molly E 13             2) Villa, Kirsten N 13            
     3) Sacher, Ella S 13               4) Binder, Logan A 13             
       40.95  1:22.62  2:05.27  2:53.23  3:29.09  4:16.52  4:47.21  5:21.40
 18 Swim Pasadena-CA  'A'                             4:57.66    5:29.07  
     1) Pearson, Jayne F 14             2) Tang, Shijia 13                
     3) Hartunyan, Adriana 14           4) Colwell, Lucy J 14             
       39.71  1:22.01  2:05.04  2:55.37  3:31.00  4:14.84  4:48.71  5:29.07
 19 Circle City Aquatics-CA  'A'                      5:14.87    5:33.40  
     1) Torres, Ava G 14                2) Lee, Kendal F 13               
     3) Hutchinson, Kendall B 13        4) Kong, Isabelle 13              
       40.25  1:22.86  2:10.89  3:09.27  3:38.28  4:21.20  4:54.70  5:33.40
 -- Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     5:08.47         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Wong, Alicia H 14               2) Ghassemieh, Donya 14           
     3) Nguyen, Allison P 14            4) Mitchell, Daisy G 13           
       35.31  1:12.73  1:53.06  2:39.47  3:10.83  3:45.42  4:16.37       DQ
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA            NT      29.26  
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA                 28.32      28.03  
  2 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA                 28.36      28.10  
  3 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA                28.52      28.14  
  4 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA                28.33      28.36  
  5 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA                28.52      28.41  
  6 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA                28.64      28.54  
  7 Seward, Emma E            15 SHRK-CA                28.65      28.79  
  8 Becher, Kennedy E         16 BREA-CA                28.73      28.82  
B - Final
  9 Brueckner, Lyndsey E      17 RAA-CA                 29.02      28.30  
 10 Cechini, Jamie A          15 RAA-CA                 29.03      28.49  
 11 Wooden, Emily P           15 BREA-CA                29.05      28.71  
 12 Thom, Madison G           16 TCC-CA                 29.05      28.77  
 13 Varner, Peyton M          17 RAA-CA                 29.11      29.10  
 14 MacPherson, Gabriella L   17 SRSC-CA                29.13      29.11  
 15 O'Brien, Delaney R        15 CCAQ-CA                29.01      29.13  
 16 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA     29.04      29.24  
 
Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA                 28.94      28.32  
  2 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA                28.18      28.33  
  3 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA                 28.47      28.36  
  4 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA                28.21      28.52  
  4 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA                28.97      28.52  
  6 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA                28.20      28.64  
  7 Seward, Emma E            15 SHRK-CA                28.59      28.65  
  8 Becher, Kennedy E         16 BREA-CA                28.76      28.73  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA                28.62      28.78  
 10 O'Brien, Delaney R        15 CCAQ-CA                28.79      29.01  
 11 Brueckner, Lyndsey E      17 RAA-CA                 28.14      29.02  
 12 Cechini, Jamie A          15 RAA-CA                 28.04      29.03  
 13 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA     28.92      29.04  
 14 Thom, Madison G           16 TCC-CA                 29.30      29.05  
 14 Wooden, Emily P           15 BREA-CA                28.19      29.05  
 16 Varner, Peyton M          17 RAA-CA                 29.39      29.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 MacPherson, Gabriella L   17 SRSC-CA                28.90      29.13  
 18 Thomas, Leah N            18 RAA-CA                 29.51      29.26  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Forest, Elisabella        16 BREA-CA                28.31      29.28  
 20 Basulto, Caitlin M        16 TCC-CA                 29.11      29.29  
 21 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA                29.59      29.35  
 22 Bloom, Makenna L          15 BUEN-CA                28.18      29.42  
 23 Okada, Asia J             15 RAA-CA                 29.44      29.47  
 24 Kim, Natalie F            15 Polar Bears-CA         29.51      29.55  
 25 Thomas, Tiahna N          15 RST-CA                 28.70      29.61  
 26 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA                29.42      29.64  
 27 Lynch, Abby N             17 TMEC-CA                29.27      29.67  
 28 Lawrence, Zoe A           15 Fusion Aquatics-CA     29.19      29.75  
 29 Gani, Thea R              17 BREA-CA                29.36      29.81  
 30 Bilaver, Ivana M          16 RAA-CA                 29.37      29.82  
 31 Sorensen, Tori L          15 TMEC-CA                29.49      29.84  
 32 Summers, Cheyanne N       15 PASS-CA                29.23      29.86  
 33 Newby, Mae C F            15 LASC-CA                28.92      30.03  
 34 Wong, Alison J            16 LASC-CA                29.20      30.04  
 35 Thornton, Molly I         18 RAA-CA                 28.92      30.06  
 36 Cechini, Quincy R         17 RAA-CA                 28.97      30.14  
 37 Wing, Renee M             15 UN-07-CA               29.22      30.22  
 38 McClure, Jenna R          15 RMDA-CA                29.10      30.25  
 39 Freeman, Shelley M        18 MMST-CA                29.34      30.56  
 40 Marshall, Akilah A        15 CCAQ-CA                29.11      30.90  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Wing, Renee M             15 UN-07-CA                  NT    1:04.56  
       30.95  1:04.56                                                      
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Kate                  15 BREA-CA                58.95      59.05  
       28.09    59.05                                                      
  2 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA              1:01.34    1:00.31  
       29.04  1:00.31                                                      
  3 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               1:00.75    1:00.62  
       29.30  1:00.62                                                      
  4 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA              1:01.25    1:00.67  
       29.51  1:00.67                                                      
  5 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA              1:00.99    1:01.20  
       29.67  1:01.20                                                      
  6 Rynerson, Grace L         15 WAVE-CA              1:01.66    1:01.93  
       29.81  1:01.93                                                      
  7 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              1:01.27    1:02.08  
       29.08  1:02.08                                                      
  8 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              1:01.63    1:02.37  
       29.80  1:02.37                                                      
B - Final
  9 Varner, Peyton M          17 RAA-CA               1:02.32    1:01.88  
       29.86  1:01.88                                                      
 10 Griffin, Ashlynn E        17 RST-CA               1:02.87    1:02.09  
       29.78  1:02.09                                                      
 11 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA               1:01.82    1:02.10  
       29.58  1:02.10                                                      
 12 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              1:02.49    1:02.17  
       29.96  1:02.17                                                      
 13 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA   1:02.47    1:03.21  
       30.14  1:03.21                                                      
 14 O'Brien, Delaney R        15 CCAQ-CA              1:02.76    1:03.38  
       30.11  1:03.38                                                      
 15 Wooden, Emily P           15 BREA-CA              1:02.89    1:03.61  
       30.61  1:03.61                                                      
 16 Abate, Taylor M           17 BREA-CA              1:02.45    1:03.65  
       30.61  1:03.65                                                      
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Li, Kate                  15 BREA-CA                59.67      58.95  
       28.15    58.95                                                      
  2 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               1:02.32    1:00.75  
       29.46  1:00.75                                                      
  3 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA              1:00.50    1:00.99  
       29.47  1:00.99                                                      
  4 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA              1:00.79    1:01.25  
       29.58  1:01.25                                                      
  5 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              1:02.75    1:01.27  
       29.03  1:01.27                                                      
  6 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA              1:01.41    1:01.34  
       29.59  1:01.34                                                      
  7 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              1:01.09    1:01.63  
       29.69  1:01.63                                                      
  8 Rynerson, Grace L         15 WAVE-CA              1:03.59    1:01.66  
       29.91  1:01.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA               1:02.38    1:01.82  
       29.47  1:01.82                                                      
 10 Varner, Peyton M          17 RAA-CA               1:02.18    1:02.32  
       30.24  1:02.32                                                      
 11 Abate, Taylor M           17 BREA-CA              1:01.83    1:02.45  
       30.12  1:02.45                                                      
 12 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA   1:02.78    1:02.47  
       30.00  1:02.47                                                      
 13 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              1:03.13    1:02.49  
       29.93  1:02.49                                                      
 14 O'Brien, Delaney R        15 CCAQ-CA              1:02.93    1:02.76  
       30.27  1:02.76                                                      
 15 Griffin, Ashlynn E        17 RST-CA               1:03.91    1:02.87  
       29.84  1:02.87                                                      
 16 Wooden, Emily P           15 BREA-CA              1:01.27    1:02.89  
       29.86  1:02.89                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   1:03.51    1:03.09  
       30.91  1:03.09                                                      
 18 Thomas, Tiahna N          15 RST-CA               1:04.10    1:03.10  
       30.47  1:03.10                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Basulto, Caitlin M        16 TCC-CA               1:01.71    1:03.18  
       30.68  1:03.18                                                      
 20 Becher, Kennedy E         16 BREA-CA              1:02.99    1:03.24  
       30.88  1:03.24                                                      
 21 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA              1:02.90    1:03.25  
       30.31  1:03.25                                                      
 22 Liu, Tracy Y              15 BREA-CA              1:02.64    1:03.29  
       30.57  1:03.29                                                      
 23 MacPherson, Gabriella L   17 SRSC-CA              1:01.98    1:03.54  
       30.65  1:03.54                                                      
 24 Bloom, Makenna L          15 BUEN-CA              1:03.77    1:03.60  
       30.78  1:03.60                                                      
 25 Seward, Emma E            15 SHRK-CA              1:01.88    1:03.78  
       30.04  1:03.78                                                      
 26 Forest, Elisabella        16 BREA-CA              1:01.15    1:03.90  
       29.99  1:03.90                                                      
 27 Shin, Megan A             16 RMDA-CA              1:04.10    1:03.97  
       30.87  1:03.97                                                      
 28 Rousseau, Abigail R       16 PASA-CA              1:02.49    1:04.47  
       31.22  1:04.47                                                      
 28 Thornton, Molly I         18 RAA-CA               1:01.83    1:04.47  
       30.33  1:04.47                                                      
 30 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA              1:04.14    1:04.48  
       30.91  1:04.48                                                      
 31 Summers, Cheyanne N       15 PASS-CA              1:03.05    1:04.50  
       30.48  1:04.50                                                      
 32 Lawrence, Zoe A           15 Fusion Aquatics-CA   1:03.47    1:04.57  
       31.38  1:04.57                                                      
 33 Okada, Asia J             15 RAA-CA               1:03.84    1:04.58  
       30.84  1:04.58                                                      
 34 Chiu, Madelyn A           16 BREA-CA              1:03.44    1:04.65  
       30.71  1:04.65                                                      
 35 Gonzalez, Kayla M         15 UN-09-CA             1:04.25    1:04.74  
       31.38  1:04.74                                                      
 36 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA              1:03.22    1:04.78  
       31.30  1:04.78                                                      
 37 Weissman, Sydney R        17 RST-CA               1:03.75    1:04.87  
       30.66  1:04.87                                                      
 38 Thomas, Leah N            18 RAA-CA               1:02.24    1:04.98  
       30.75  1:04.98                                                      
 39 Brueckner, Lyndsey E      17 RAA-CA               1:03.17    1:04.99  
       30.67  1:04.99                                                      
 39 Gani, Thea R              17 BREA-CA              1:03.91    1:04.99  
       31.25  1:04.99                                                      
 41 Bilaver, Ivana M          16 RAA-CA               1:02.89    1:05.13  
       30.65  1:05.13                                                      
 42 Cechini, Jamie A          15 RAA-CA               1:01.15    1:05.32  
       30.80  1:05.32                                                      
 43 Cechini, Quincy R         17 RAA-CA               1:01.56    1:05.46  
       31.34  1:05.46                                                      
 44 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       1:03.91    1:05.48  
       30.39  1:05.48                                                      
 45 Wong, Alison J            16 LASC-CA              1:03.83    1:06.63  
       31.80  1:06.63                                                      
 46 Freeman, Shelley M        18 MMST-CA              1:03.53    1:06.89  
       31.12  1:06.89                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Kate                  15 BREA-CA              2:10.70    2:07.70  
       30.30  1:03.05  1:36.22  2:07.70                                    
  2 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA              2:09.33    2:08.31  
       30.44  1:03.13  1:36.01  2:08.31                                    
  3 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              2:09.29    2:08.61  
       30.04  1:02.74  1:36.25  2:08.61                                    
  4 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               2:10.45    2:08.69  
       30.81  1:03.84  1:37.06  2:08.69                                    
  5 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               2:09.45    2:09.22  
       30.34  1:02.94  1:36.35  2:09.22                                    
  6 Siering, Lena M           15 WEST-CA              2:11.76    2:10.36  
       30.35  1:03.34  1:36.73  2:10.36                                    
  7 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA              2:12.92    2:10.85  
       30.80  1:03.86  1:37.62  2:10.85                                    
  8 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA              2:11.44    2:11.88  
       31.77  1:04.29  1:38.13  2:11.88                                    
B - Final
  9 Varner, Peyton M          17 RAA-CA               2:15.66    2:13.16  
       31.17  1:05.07  1:39.87  2:13.16                                    
 10 Basulto, Caitlin M        16 TCC-CA               2:15.72    2:13.78  
       31.16  1:04.34  1:38.85  2:13.78                                    
 11 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              2:15.46    2:13.82  
       31.64  1:05.38  1:39.24  2:13.82                                    
 12 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   2:15.04    2:14.23  
       31.79  1:05.55  1:40.12  2:14.23                                    
 13 Thom, Madison G           16 TCC-CA               2:16.62    2:15.20  
       30.84  1:04.75  1:40.52  2:15.20                                    
 14 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              2:15.62    2:15.75  
       31.58  1:05.94  1:40.74  2:15.75                                    
 15 Rynerson, Grace L         15 WAVE-CA              2:16.12    2:15.92  
       30.95  1:04.92  1:40.40  2:15.92                                    
 16 Chiu, Madelyn A           16 BREA-CA              2:16.61    2:18.26  
       32.07  1:06.57  1:42.39  2:18.26                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              2:07.81    2:09.29  
       30.29  1:02.91  1:36.34  2:09.29                                    
  2 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA              2:11.32    2:09.33  
       30.62  1:04.08  1:37.15  2:09.33                                    
  3 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               2:09.54    2:09.45  
       30.88  1:03.72  1:37.21  2:09.45                                    
  4 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               2:10.50    2:10.45  
       31.26  1:04.93  1:37.92  2:10.45                                    
  5 Li, Kate                  15 BREA-CA              2:07.93    2:10.70  
       30.04  1:03.68  1:37.43  2:10.70                                    
  6 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA              2:10.78    2:11.44  
       31.94  1:04.68  1:38.36  2:11.44                                    
  7 Siering, Lena M           15 WEST-CA              2:12.94    2:11.76  
       30.49  1:03.77  1:37.63  2:11.76                                    
  8 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA              2:10.45    2:12.92  
       31.16  1:04.76  1:38.98  2:12.92                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   2:16.63    2:15.04  
       31.82  1:06.39  1:40.75  2:15.04                                    
 10 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              2:13.21    2:15.46  
       31.35  1:04.92  1:39.76  2:15.46                                    
 11 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              2:15.30    2:15.62  
       31.19  1:05.36  1:40.25  2:15.62                                    
 12 Varner, Peyton M          17 RAA-CA               2:14.70    2:15.66  
       31.23  1:05.71  1:40.67  2:15.66                                    
 13 Basulto, Caitlin M        16 TCC-CA               2:15.09    2:15.72  
       31.33  1:04.75  1:40.06  2:15.72                                    
 14 Rynerson, Grace L         15 WAVE-CA              2:18.45    2:16.12  
       31.13  1:05.15  1:40.77  2:16.12                                    
 15 Chiu, Madelyn A           16 BREA-CA              2:18.53    2:16.61  
       32.03  1:06.65  1:41.80  2:16.61                                    
 16 Thom, Madison G           16 TCC-CA               2:18.20    2:16.62  
       31.06  1:05.13  1:40.96  2:16.62                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Seward, Emma E            15 SHRK-CA              2:14.38    2:16.64  
       31.00  1:05.45  1:40.83  2:16.64                                    
 18 Renaud, Riley N           15 TMEC-CA              2:11.53    2:17.01  
       32.27  1:07.46  1:43.07  2:17.01                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Abate, Taylor M           17 BREA-CA              2:12.68    2:17.21  
       31.41  1:05.43  1:41.35  2:17.21                                    
 20 Rousseau, Abigail R       16 PASA-CA              2:17.75    2:17.53  
       31.96  1:06.98  1:42.60  2:17.53                                    
 21 Thomas, Leah N            18 RAA-CA               2:13.24    2:17.71  
       31.34  1:05.36  1:41.62  2:17.71                                    
 22 MacPherson, Gabriella L   17 SRSC-CA              2:13.29    2:17.78  
       31.37  1:06.29  1:42.11  2:17.78                                    
 23 Gonzalez, Kayla M         15 UN-09-CA             2:18.77    2:17.98  
       31.98  1:07.04  1:43.38  2:17.98                                    
 24 Cechini, Jamie A          15 RAA-CA               2:15.31    2:18.10  
       31.37  1:05.99  1:41.93  2:18.10                                    
 25 Cechini, Quincy R         17 RAA-CA               2:19.18    2:18.36  
       31.97  1:06.93  1:42.86  2:18.36                                    
 26 Tsai, Kayleah S           17 CLSS-CA              2:18.52    2:18.88  
       32.07  1:06.62  1:42.63  2:18.88                                    
 27 Martilla, Brianna F       17 MESA-CA              2:16.49    2:18.95  
       31.90  1:07.08  1:43.04  2:18.95                                    
 28 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA              2:16.65    2:19.02  
       32.48  1:08.21  1:43.64  2:19.02                                    
 29 Giachini, Sabrina R       15 SHRK-CA              2:17.94    2:19.20  
       33.08  1:08.31  1:44.46  2:19.20                                    
 30 Liu, Tracy Y              15 BREA-CA              2:17.49    2:19.83  
       31.31  1:06.08  1:42.78  2:19.83                                    
 31 Thomas, Tiahna N          15 RST-CA               2:14.43    2:20.01  
       31.57  1:06.21  1:42.76  2:20.01                                    
 32 Wing, Renee M             15 UN-07-CA             2:18.57    2:20.04  
       31.94  1:07.24  1:43.77  2:20.04                                    
 33 Griffin, Ashlynn E        17 RST-CA               2:12.58    2:20.44  
       31.76  1:06.69  1:43.66  2:20.44                                    
 34 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA              2:18.29    2:21.85  
       32.56  1:08.39  1:45.42  2:21.85                                    
 35 Thornton, Molly I         18 RAA-CA               2:16.68    2:21.94  
       32.08  1:07.46  1:44.84  2:21.94                                    
 36 Harris, Amber M           15 RAA-CA               2:18.66    2:22.80  
       33.41  1:09.11  1:46.08  2:22.80                                    
 37 O'Brien, Delaney R        15 CCAQ-CA              2:16.57    2:24.37  
       31.83  1:07.91  1:46.05  2:24.37                                    
 38 Hopkins, Chloe E          15 WEST-CA              2:17.59    2:24.49  
       32.60  1:08.88  1:46.90  2:24.49                                    
 38 Lockhart, Emilea M        16 PST-CA               2:16.96    2:24.49  
       32.78  1:08.66  1:46.41  2:24.49                                    
 40 Bilaver, Ivana M          16 RAA-CA               2:15.31    2:26.22  
       32.65  1:09.04  1:48.00  2:26.22                                    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               4:34.71    4:27.25  
       32.09  1:06.12  1:40.68  2:14.89  2:49.12  3:22.18  3:56.24  4:27.25
  2 Jones, Hannah J           15 TRA-CA               4:31.07    4:27.36  
       31.87  1:05.62  1:40.09  2:13.92  2:47.86  3:21.32  3:55.32  4:27.36
  3 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              4:34.25    4:29.57  
       32.03  1:06.18  1:40.60  2:14.90  2:49.34  3:23.25  3:56.93  4:29.57
  4 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA              4:39.21    4:33.74  
       32.45  1:06.75  1:41.49  2:16.19  2:50.55  3:24.93  3:59.41  4:33.74
  5 Siering, Lena M           15 WEST-CA              4:38.38    4:36.61  
       31.77  1:06.29  1:40.76  2:15.50  2:50.45  3:26.29  4:02.09  4:36.61
  6 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA              4:34.86    4:37.02  
       32.17  1:06.45  1:41.38  2:16.45  2:51.05  3:25.93  4:01.60  4:37.02
  7 Rousseau, Abigail R       16 PASA-CA              4:40.77    4:41.59  
       31.83  1:07.67  1:43.13  2:19.21  2:54.86  3:31.20  4:06.63  4:41.59
  8 Seward, Emma E            15 SHRK-CA              4:41.71    4:43.38  
       32.38  1:07.37  1:42.50  2:18.02  2:54.63  3:30.77  4:07.39  4:43.38
B - Final
  9 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              4:44.35    4:37.20  
       32.10  1:06.97  1:42.26  2:17.68  2:53.17  3:28.57  4:04.03  4:37.20
 10 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              4:42.51    4:37.46  
       32.92  1:08.10  1:43.15  2:18.87  2:54.04  3:29.44  4:03.95  4:37.46
 11 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA              4:42.35    4:41.51  
       32.22  1:06.86  1:42.17  2:18.25  2:54.32  3:30.41  4:06.83  4:41.51
 12 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              4:43.47    4:42.94  
       32.68  1:07.41  1:42.40  2:18.23  2:54.13  3:30.23  4:06.66  4:42.94
 13 Basulto, Caitlin M        16 TCC-CA               4:46.48    4:44.02  
       32.94  1:07.89  1:43.57  2:19.63  2:55.87  3:32.27  4:08.50  4:44.02
 14 Han, Enzi                 15 TRA-CA               4:46.65    4:44.13  
       33.29  1:09.14  1:45.11  2:21.31  2:57.53  3:33.66  4:09.66  4:44.13
 15 Thom, Madison G           16 TCC-CA               4:45.02    4:44.62  
       32.62  1:07.65  1:43.22  2:19.44  2:56.02  3:32.66  4:09.62  4:44.62
 16 Tsai, Kayleah S           17 CLSS-CA              4:45.22    4:49.62  
       33.87  1:10.85  1:47.11  2:23.15  2:57.81  3:32.80  4:12.00  4:49.62
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Hannah J           15 TRA-CA               4:30.18    4:31.07  
       32.15  1:06.35  1:40.46  2:14.45  2:48.64  3:22.87  3:57.14  4:31.07
  2 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              4:29.01    4:34.25  
       31.89  1:06.22  1:41.49  2:16.60  2:51.39  3:26.05  4:00.54  4:34.25
  3 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               4:31.22    4:34.71  
       32.72  1:07.64  1:42.60  2:17.83  2:52.75  3:26.95  4:01.62  4:34.71
  4 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA              4:35.70    4:34.86  
       31.04  1:04.85  1:39.18  2:13.99  2:48.78  3:24.03  4:00.00  4:34.86
  5 Siering, Lena M           15 WEST-CA              4:38.30    4:38.38  
       32.24  1:06.99  1:42.48  2:17.79  2:52.88  3:28.15  4:03.62  4:38.38
  6 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA              4:34.38    4:39.21  
       32.85  1:08.07  1:43.05  2:18.54  2:53.25  3:28.35  4:04.11  4:39.21
  7 Rousseau, Abigail R       16 PASA-CA              4:44.28    4:40.77  
       32.01  1:07.64  1:43.47  2:19.32  2:55.31  3:31.27  4:06.80  4:40.77
  8 Seward, Emma E            15 SHRK-CA              4:40.74    4:41.71  
       31.93  1:07.09  1:43.37  2:19.51  2:55.20  3:31.64  4:07.31  4:41.71
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA              4:38.70    4:42.35  
       32.38  1:07.29  1:42.23  2:18.24  2:54.23  3:30.67  4:06.95  4:42.35
 10 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              4:54.47    4:42.51  
       32.77  1:08.39  1:44.43  2:20.25  2:55.98  3:31.72  4:07.56  4:42.51
 11 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              4:42.92    4:43.47  
       32.98  1:08.07  1:44.14  2:20.06  2:55.76  3:31.78  4:08.07  4:43.47
 12 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              4:49.36    4:44.35  
       32.12  1:07.05  1:43.25  2:19.92  2:56.66  3:33.43  4:09.89  4:44.35
 13 Thom, Madison G           16 TCC-CA               4:47.15    4:45.02  
       31.61  1:07.48  1:43.15  2:19.72  2:56.16  3:33.24  4:09.60  4:45.02
 14 Tsai, Kayleah S           17 CLSS-CA              4:54.16    4:45.22  
       33.07  1:09.57  1:46.00  2:22.58  2:59.11  3:35.23  4:10.21  4:45.22
 15 Basulto, Caitlin M        16 TCC-CA               4:50.41    4:46.48  
       32.18  1:06.70  1:42.12  2:18.78  2:55.50  3:32.60  4:09.66  4:46.48
 16 Han, Enzi                 15 TRA-CA               4:41.21    4:46.65  
       33.42  1:09.92  1:46.51  2:22.72  2:59.46  3:35.48  4:11.39  4:46.65
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rynerson, Grace L         15 WAVE-CA              4:47.14    4:48.04  
       32.57  1:08.22  1:44.64  2:21.24  2:58.17  3:35.38  4:12.31  4:48.04
 18 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA              4:35.02    4:48.25  
       32.83  1:08.41  1:44.63  2:21.52  2:58.22  3:34.97  4:12.13  4:48.25
-------------------------------------------------------------------------
 19 Thornton, Molly I         18 RAA-CA               4:54.12    4:49.84  
       32.83  1:08.92  1:45.17  2:22.01  2:58.70  3:36.21  4:13.44  4:49.84
 20 Gonzalez, Kayla M         15 UN-09-CA             4:43.59    4:50.11  
       32.20  1:08.00  1:44.68  2:21.38  2:58.09  3:35.66  4:13.42  4:50.11
 21 Chiu, Madelyn A           16 BREA-CA              4:46.48    4:50.24  
       33.09  1:10.14  1:47.31  2:24.70  3:01.47  3:38.62  4:14.98  4:50.24
 22 Young, Chloe A            15 BREA-CA              4:50.33    4:50.25  
       33.65  1:10.38  1:46.37  2:22.69  2:58.93  3:35.95  4:12.96  4:50.25
 23 Gaitatjis, Angela E       17 RMDA-CA              4:51.23    4:50.50  
       33.33  1:09.19  1:45.93  2:23.29  3:00.69  3:38.33  4:15.34  4:50.50
 24 Harris, Amber M           15 RAA-CA               4:51.13    4:51.70  
       33.88  1:10.69  1:48.10  2:25.49  3:02.66  3:40.05  4:16.27  4:51.70
 25 Choi, Joan J              16 PASA-CA              4:53.05    4:52.36  
       33.13  1:09.29  1:45.96  2:23.10  3:00.33  3:37.99  4:15.55  4:52.36
 26 Simon, Taylor M           16 TMEC-CA              4:50.99    4:53.03  
       33.40  1:09.95  1:46.79  2:23.93  3:00.78  3:38.87  4:15.73  4:53.03
 27 Martilla, Brianna F       17 MESA-CA              4:53.70    4:53.53  
       32.15  1:08.12  1:45.41  2:22.72  3:00.20  3:38.13  4:16.33  4:53.53
 28 Giachini, Sabrina R       15 SHRK-CA              4:51.07    4:54.26  
       33.67  1:10.75  1:47.83  2:25.18  3:03.12  3:41.12  4:19.02  4:54.26
 29 Rivera, Isabelle J        15 BREA-CA              4:54.60    4:54.80  
       32.66  1:09.24  1:46.53  2:24.40  3:02.69  3:40.57  4:18.55  4:54.80
 30 Rothlein, Joslyn M        15 TMEC-CA              4:47.29    4:56.96  
       34.14  1:11.97  1:50.23  2:27.70  3:05.03  3:42.84  4:19.67  4:56.96
 31 Thomas, Leah N            18 RAA-CA               4:45.20    4:59.28  
       32.70  1:09.73  1:47.92  2:26.26  3:04.75  3:42.99  4:21.38  4:59.28
 32 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              4:44.71    4:59.51  
       33.88  1:10.12  1:48.29  2:26.42  3:04.96  3:43.29  4:22.06  4:59.51
 33 Lockhart, Emilea M        16 PST-CA               4:46.77    5:02.01  
       33.72  1:10.67  1:48.66  2:26.90  3:04.83  3:43.83  4:23.04  5:02.01
 34 Hopkins, Chloe E          15 WEST-CA              4:45.80    5:05.71  
       33.03  1:10.19  1:47.66  2:26.01  3:05.48  3:46.06  4:26.70  5:05.71
 
Girls 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Su, Stephanie D           18 SWRD-CA              8:57.08    9:10.46  
              1:07.65  1:42.80  2:17.75  2:52.73  3:27.84  4:02.73  4:37.93
     5:11.15  5:45.52  6:19.95  6:54.33  7:29.10  8:03.76  8:37.81  9:10.46
  2 Jones, Hannah J           15 TRA-CA               9:14.95    9:10.93  
       32.13  1:06.73  1:41.43  2:16.48  2:50.98  3:25.77  4:00.42  4:35.32
     5:09.92  5:45.12  6:19.47  6:54.26  7:29.02  8:03.23  8:37.33  9:10.93
  3 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               9:17.08    9:21.55  
       32.41  1:07.86  1:42.98  2:18.40  2:52.89  3:28.19  4:03.42  4:38.25
     5:13.27  5:48.28  6:23.77  6:59.08  7:34.86  8:10.33  8:46.37  9:21.55
  4 Siering, Lena M           15 WEST-CA              9:35.28    9:33.74  
       32.94  1:08.85  1:44.99  2:20.90  2:57.38  3:33.41  4:09.82  4:46.14
     5:22.33  5:58.26  6:34.37  7:10.59  7:46.76  8:22.85  8:58.85  9:33.74
  5 Pearson, Johanna G        18 PASA-CA              9:39.21    9:33.87  
              1:09.75  1:45.68  2:21.92  2:58.29  3:34.45  4:10.74  4:47.21
     5:23.16  5:59.10  6:35.15  7:11.22  7:47.52  8:23.60  8:59.40  9:33.87
  6 Rousseau, Abigail R       16 PASA-CA              9:40.27    9:35.99  
       32.43  1:07.95  1:44.29  2:21.13  2:57.64  3:34.05  4:10.81  4:47.20
     5:23.36  6:00.19  6:36.26  7:12.84  7:49.41  8:26.06  9:01.56  9:35.99
  7 Seward, Emma E            15 SHRK-CA              9:22.00    9:36.28  
       32.82  1:08.17  1:44.09  2:20.83  2:57.30  3:33.88  4:10.49  4:47.05
     5:23.87  6:00.96  6:36.79  7:13.08  7:49.75  8:26.81  9:02.12  9:36.28
  8 Han, Enzi                 15 TRA-CA               9:41.66    9:37.11  
       33.63  1:09.80  1:46.11  2:22.32  2:58.60  3:34.80  4:11.27  4:47.74
     5:24.06  6:00.75  6:37.12  7:14.03  7:50.51  8:26.77  9:02.40  9:37.11
  9 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              9:58.96    9:39.10  
       33.02  1:09.33  1:45.58  2:22.01  2:58.94  3:35.63  4:12.26  4:49.05
     5:25.11  6:01.66  6:38.06  7:14.10  7:50.56  8:26.62  9:03.14  9:39.10
 10 Renaud, Riley N           15 TMEC-CA              9:38.19    9:46.01  
       33.24  1:08.95  1:45.61  2:21.95  2:58.97  3:36.04  4:13.08  4:50.30
     5:27.63  6:04.91  6:42.09  7:19.37  7:56.64  8:33.57  9:10.38  9:46.01
 11 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               9:43.88    9:48.46  
              1:09.93  1:47.02  2:23.90  3:00.87  3:37.83  4:14.96  4:52.49
     5:29.35  6:06.87  7:16.16  7:21.27  7:58.13  8:35.58  9:12.71  9:48.46
 12 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA             10:00.65    9:50.90  
       34.08  1:10.90  1:47.63  2:24.32  3:00.90  3:37.77  4:14.95  4:52.48
     5:29.31  6:06.24  6:43.38  7:20.90  7:58.72  8:36.27  9:13.79  9:50.90
 13 Harris, Amber M           15 RAA-CA               9:47.09    9:51.01  
       33.92  1:10.42  1:47.09  2:24.01  3:00.83  3:37.86  4:14.94  4:52.39
     5:29.74  6:07.15  6:44.38  7:22.00  7:59.39  8:37.19  9:14.44  9:51.01
 14 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               9:59.10    9:51.26  
       33.31  1:10.06  1:47.28  2:24.83  3:02.47  3:40.42  4:18.12  4:56.04
     5:51.81  6:10.88  6:48.13  7:25.36  8:02.52  8:39.85  9:16.43  9:51.26
 15 Tsai, Kayleah S           17 CLSS-CA             10:06.37    9:54.71  
       33.44  1:10.12  1:47.68  2:25.62  3:02.98  3:40.91  4:18.55  4:56.44
     5:33.40  6:10.79  6:48.27  7:26.28  8:04.05  8:41.85  9:19.10  9:54.71
 16 Gaitatjis, Angela E       17 RMDA-CA             10:04.92    9:59.19  
       33.92  1:10.86  1:47.95  2:25.48  3:03.31  3:41.31  4:19.32  4:57.02
     5:35.67  6:13.32  6:51.36  7:29.93  8:08.11  8:45.97  9:24.14  9:59.19
 17 Giachini, Sabrina R       15 SHRK-CA             10:15.61   10:02.07  
       34.15  1:11.70  1:49.22  2:26.82  3:04.35  3:42.69  4:20.72  4:59.12
     5:37.55  6:16.27  6:54.32  7:33.05  8:11.27  8:48.88  9:26.50 10:02.07
 18 Rothlein, Joslyn M        15 TMEC-CA              9:55.80   10:02.48  
              1:11.82  1:49.76  2:27.52  3:06.10  3:44.25  4:22.50  5:00.37
     5:38.86  6:16.96  6:55.93  7:34.24  8:12.70  8:50.38  9:27.64 10:02.48
 19 Summers, Cheyanne N       15 PASS-CA             10:06.14   10:02.94  
       33.19  1:10.15  1:48.12  2:27.00  3:05.86  3:44.54  4:22.58  5:01.25
     5:39.53  6:17.97  6:55.85  7:34.38  8:12.57  8:50.86  9:22.61 10:02.94
 20 Gonzalez, Kayla M         15 UN-09-CA             9:44.54   10:04.27  
              1:08.23  1:44.95  2:21.89  2:59.46  3:37.26  4:15.67  4:54.85
     5:33.50  6:12.47  6:51.69  7:30.37  8:08.96  8:48.75  9:27.48 10:04.27
 21 Matheson, Ally M          15 WEST-CA              9:59.41   10:10.28  
       33.58  1:10.80  1:48.49  2:25.95  3:04.27  3:42.63  4:21.10  4:59.03
     5:37.51  6:15.97  6:55.16  7:34.56  8:13.99  8:53.25  9:32.23 10:10.28
 22 Doherty, Bella M          16 RMDA-CA             10:17.09   10:10.65  
       33.85  1:10.49  1:48.08  2:26.16  3:04.38  3:42.86  4:21.61  5:00.61
     5:39.62  6:18.46  6:57.52  7:36.98  8:16.22  8:55.27  9:33.94 10:10.65
 23 Simon, Taylor M           16 TMEC-CA             10:00.80   10:16.68  
       33.51  1:10.70  1:48.49  2:26.09  3:04.38  3:42.86  4:21.25  4:59.86
     5:38.58  6:17.15  6:56.80  7:36.94  8:17.91  8:58.13  9:37.98 10:16.68
 24 Miya, Eve M               18 BUEN-CA             10:19.02   10:17.24  
       35.22  1:12.93  1:51.29  2:30.32  3:09.11  3:48.22  4:27.56  5:06.80
     5:45.93  6:25.39  7:04.07  7:43.64  8:22.21  9:01.31  9:39.66 10:17.24
 25 Rynerson, Grace L         15 WAVE-CA             10:04.36   10:19.47  
       34.04  1:11.22  1:48.41  2:26.55  3:04.73  3:43.19  4:22.20  5:01.42
     5:41.31  6:21.05  7:00.90  7:40.50  8:21.10  9:01.11  9:41.32 10:19.47
 26 Chai, Emilie J            15 RMDA-CA             10:15.14   10:22.99  
       33.64  1:10.56  1:49.31  2:28.74  3:08.46  3:47.82  4:28.01  5:08.02
     5:47.73  6:28.16  7:08.01  7:47.29  8:26.93  9:06.52  9:45.89 10:22.99
 
Girls 15 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Su, Stephanie D           18 SWRD-CA             17:03.71   17:27.97  
       32.17  1:07.55  1:42.75  2:17.76  2:53.20  3:28.17  4:03.40  4:38.60
     5:13.90  5:48.85  6:23.99  6:59.00  7:33.90  8:08.57  8:43.39  9:18.31
     9:53.33 10:28.06 11:03.05 11:38.15 12:13.44 12:48.46 13:23.54 13:58.79
    14:34.08 15:09.59 15:45.16 16:20.63 16:55.57 17:27.97                  
  2 Jones, Hannah J           15 TRA-CA              17:47.93   17:39.09  
       32.21  1:07.17  1:42.07  2:17.19  2:52.22  3:27.44  4:02.66  4:37.92
     5:12.95  5:48.22  6:23.86  6:59.20  7:34.69  8:10.04  8:46.17  9:21.85
     9:57.83 10:33.53 11:09.29 11:45.24 12:20.55 12:55.74 13:31.22 14:06.61
    14:42.42 15:18.65 15:53.99 16:29.10 17:04.51 17:39.09                  
  3 Rousseau, Abigail R       16 PASA-CA             18:29.20   18:15.24  
       32.24  1:08.05  1:44.06  2:20.27  2:55.56  3:33.51  4:10.27  4:47.20
     5:24.12  6:01.05  6:37.93  7:14.82  7:52.09  8:28.84  9:05.96  9:42.67
    10:19.35 10:56.11 11:33.32 12:09.94 12:46.92 13:23.51 14:00.45 14:37.28
    15:14.21 15:51.20 16:28.23 17:04.98 17:41.09 18:15.24                  
  4 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA             19:21.42   18:43.08  
       33.96  1:11.21  1:48.45  2:25.97  3:03.54  3:40.75  4:18.97  4:56.59
     5:34.55  6:12.67  6:50.40  7:28.03  8:06.33  8:43.05  9:20.96  9:57.91
    10:35.42 11:13.21 11:50.61 12:27.84 13:06.33 13:43.55 14:20.83 14:58.17
    15:36.01 16:13.24 16:51.22 17:28.81 18:06.76 18:43.08                  
  5 Han, Enzi                 15 TRA-CA              18:36.19   18:45.70  
       33.00  1:09.51  1:46.08  2:22.31  2:59.16  3:35.68  4:12.44  4:49.20
     5:26.12  6:02.78  6:39.99  7:17.27  7:54.34  8:31.44  9:09.23  9:46.81
    10:24.65 11:02.20 11:40.20 12:18.01 12:56.33 13:34.52 14:13.66 14:52.77
    15:32.39 16:11.13 16:50.05 17:28.79 18:07.73 18:45.70                  
  6 Tsai, Kayleah S           17 CLSS-CA             19:38.76   18:59.40  
       35.07  1:12.95  1:51.13  2:29.48  3:07.69  3:45.76  4:24.30  5:02.49
     5:41.03  6:19.30  6:57.10  7:34.71  8:12.45  8:50.29  9:28.00 10:05.73
    10:43.81 11:22.15 12:00.20 12:38.52 13:16.44 13:54.83 14:33.04 15:11.23
    15:50.06 16:28.64 17:07.63 17:46.19 18:23.75 18:59.40                  
  7 Renaud, Riley N           15 TMEC-CA             19:15.29   19:02.40  
       33.58  1:10.72  1:48.50  2:26.58  3:04.89  3:43.15  4:21.11  4:59.02
     5:36.73  6:14.43  6:52.48  7:30.67  8:08.81  8:47.02  9:25.16 10:03.15
    10:41.50 11:19.99 11:58.42 12:36.68 13:15.73 13:54.48 14:33.59 15:12.59
    15:51.64 16:30.57 17:09.48 17:47.89 18:25.97 19:02.40                  
  8 Rothlein, Joslyn M        15 TMEC-CA             18:41.56   19:10.40  
       33.28  1:10.29  1:48.26  2:26.12  3:03.73  3:41.29  4:19.21  4:56.48
     5:34.59  6:12.58  6:51.01  7:29.33  8:08.08  8:46.81  9:25.53 10:04.09
    10:43.48 11:22.88 12:02.05 12:41.51 13:21.03 14:00.21 14:39.97 15:19.31
    15:58.34 16:37.72 17:16.95 17:55.45 18:33.51 19:10.40                  
  9 Chiu, Madelyn A           16 BREA-CA             19:30.12   19:12.96  
       34.50  1:13.07  1:51.45  2:30.48  3:09.13  3:48.19  4:27.25  5:06.33
     5:45.31  6:24.37  7:02.98  7:41.96  8:20.43  8:59.25  9:37.86 10:16.84
    10:55.37 11:34.11 12:12.15 12:51.00 13:29.16 14:07.82 14:46.33 15:24.60
    16:03.22 16:41.19 17:19.37 17:57.62 18:35.53 19:12.96                  
 10 Gaitatjis, Angela E       17 RMDA-CA             19:32.91   19:14.35  
       33.83  1:10.97  1:47.82  2:25.61  3:02.57  3:40.81  4:18.54  4:57.20
     5:35.46  6:14.38  6:52.59  7:31.59  8:10.47  8:49.64  9:28.76 10:08.16
    10:47.41 11:27.02 12:06.54 12:45.89 13:25.20 14:04.47 14:43.53 15:22.85
    16:02.09 16:41.24 17:19.99 17:59.39 18:37.84 19:14.35                  
 11 Gonzalez, Kayla M         15 UN-09-CA            18:52.25   19:18.76  
       32.21  1:08.15  1:45.43  2:23.19  3:01.39  3:39.59  4:18.63  4:57.18
     5:36.61  6:15.83  6:54.73  7:33.92  8:13.47  8:52.93  9:32.31 10:11.65
    10:51.01 11:30.25 12:09.86 12:49.01 13:28.59 14:08.05 14:47.24 15:26.67
    16:05.88 16:44.60 17:23.99 18:02.90 18:41.50 19:18.76                  
 12 Doherty, Bella M          16 RMDA-CA             19:38.59   19:20.06  
       34.46  1:12.18  1:50.12  2:28.06  3:06.40  3:45.01  4:23.91  5:03.16
     5:42.45  6:21.35  7:00.66  7:39.83  8:19.41  8:58.79  9:38.22 10:17.78
    10:57.05 11:36.30 12:15.42 12:54.93 13:34.01 14:13.27 14:52.63 15:31.65
    16:10.46 16:49.36 17:28.31 18:06.70 18:44.47 19:20.06                  
 13 Matheson, Ally M          15 WEST-CA             19:18.54   19:24.35  
       33.22  1:10.14  1:48.21  2:26.72  3:05.06  3:43.27  4:22.39  5:00.80
     5:40.26  6:18.39  6:57.53  7:35.96  8:15.76  8:54.24  9:33.21 10:13.06
    10:52.78 11:31.73 12:11.12 12:50.16 13:29.63 14:09.46 14:49.00 15:28.96
    16:09.14 16:48.39 17:28.68 18:07.37 18:47.51 19:24.35                  
 14 Giachini, Sabrina R       15 SHRK-CA             20:01.51   19:30.57  
       35.19  1:13.78  1:52.30  2:30.84  3:10.21  3:49.44  4:28.48  5:08.05
     5:47.09  6:26.65  7:06.25  7:45.55  8:24.94  9:04.52  9:43.53 10:22.50
    11:01.48 11:41.43 12:20.39 12:59.70 13:39.10 14:18.62 14:58.67 15:37.92
    16:16.73 16:56.64 17:35.86 18:15.17 18:53.26 19:30.57                  
 15 Miya, Eve M               18 BUEN-CA             19:47.69   19:40.08  
       35.02  1:13.00  1:51.56  2:30.57  3:09.44  3:48.95  4:28.28  5:07.50
     5:46.92  6:26.67  7:06.09  7:45.24  8:24.63  9:04.38  9:43.90 10:24.00
    11:03.78 11:43.60 12:23.44 13:03.62 13:43.02 14:22.86 15:02.92 15:42.93
    16:23.14 17:03.00 17:43.20 18:22.81 19:02.24 19:40.08                  
 16 Simon, Taylor M           16 TMEC-CA             19:29.39   19:49.49  
       33.25  1:09.28  1:47.47  2:24.52  3:03.08  3:40.68  4:20.06  4:58.84
     5:38.66  6:17.22  6:57.60  7:36.02  8:16.66  8:56.99  9:37.41 10:17.65
    10:58.88 11:39.40 12:22.05 13:03.57 13:44.97 14:25.39 15:06.61 15:47.43
    16:28.79 17:10.52 17:51.91 18:31.25 19:11.11 19:49.49                  
 17 Lingenfelter, Sarah A     18 YST-CA              19:56.99   20:06.77  
       34.97  1:12.85  1:51.24  2:29.21  3:07.07  3:45.05  4:23.36  5:01.40
     5:40.07  6:19.26  6:59.06  7:39.27  8:19.86  9:00.84  9:41.33 10:22.22
    11:03.37 11:43.87 12:25.08 13:06.64 13:47.78 14:29.63 15:11.62 15:54.01
    16:36.02 17:17.76 18:00.46 18:43.01 19:25.52 20:06.77                  
 18 Shannon, Skyler L         17 Storm-CA            19:32.27   20:12.64  
       35.79  1:14.89  1:54.66  2:34.84  3:14.94  3:54.83  4:35.17  5:14.89
     5:55.15  6:35.98  7:16.27  7:56.84  8:37.37  9:17.79  9:59.03 10:39.99
    11:21.02 12:01.71 12:43.19 13:25.12 14:06.68 14:47.83 15:29.49 16:10.42
    16:51.36 17:32.01 18:13.28 18:53.96 19:34.48 20:12.64                  
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Forest, Elisabella        16 BREA-CA              1:05.48    1:05.32  
       31.59  1:05.32                                                      
  2 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               1:06.75    1:05.82  
       32.65  1:05.82                                                      
  3 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               1:06.09    1:05.99  
       31.79  1:05.99                                                      
  4 Cechini, Quincy R         17 RAA-CA               1:08.90    1:08.44  
       33.25  1:08.44                                                      
  4 Summers, Cheyanne N       15 PASS-CA              1:08.69    1:08.44  
       32.56  1:08.44                                                      
  6 Li, Kate                  15 BREA-CA              1:09.34    1:08.78  
       33.49  1:08.78                                                      
  7 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               1:09.47    1:09.11  
       33.34  1:09.11                                                      
  8 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA              1:09.32    1:09.48  
       33.63  1:09.48                                                      
B - Final
  9 Cechini, Jamie A          15 RAA-CA               1:09.73    1:07.01  
       32.34  1:07.01                                                      
 10 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              1:09.74    1:08.56  
       33.71  1:08.56                                                      
 11 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               1:10.06    1:09.13  
       33.37  1:09.13                                                      
 12 Torres, Tori A            15 RMDA-CA              1:09.73    1:09.38  
       33.68  1:09.38                                                      
 13 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               1:09.87    1:09.80  
       33.33  1:09.80                                                      
 14 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA   1:10.79    1:10.64  
       33.80  1:10.64                                                      
 15 Hopkins, Chloe E          15 WEST-CA              1:10.16    1:10.82  
       34.22  1:10.82                                                      
 16 Pearson, Johanna G        18 PASA-CA              1:11.81    1:12.58  
       35.80  1:12.58                                                      
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Forest, Elisabella        16 BREA-CA              1:06.89    1:05.48  
       31.73  1:05.48                                                      
  2 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               1:06.31    1:06.09  
       32.09  1:06.09                                                      
  3 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               1:05.86    1:06.75  
       32.84  1:06.75                                                      
  4 Summers, Cheyanne N       15 PASS-CA              1:09.49    1:08.69  
       32.80  1:08.69                                                      
  5 Cechini, Quincy R         17 RAA-CA               1:09.37    1:08.90  
       33.67  1:08.90                                                      
  6 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA              1:09.06    1:09.32  
       33.36  1:09.32                                                      
  7 Li, Kate                  15 BREA-CA              1:09.64    1:09.34  
       33.79  1:09.34                                                      
  8 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               1:10.98    1:09.47  
       33.17  1:09.47                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cechini, Jamie A          15 RAA-CA               1:08.45    1:09.73  
       33.71  1:09.73                                                      
  9 Torres, Tori A            15 RMDA-CA              1:12.65    1:09.73  
       33.98  1:09.73                                                      
 11 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              1:10.81    1:09.74  
       34.04  1:09.74                                                      
 12 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               1:09.69    1:09.87  
       34.00  1:09.87                                                      
 13 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               1:08.75    1:10.06  
       33.83  1:10.06                                                      
 14 Hopkins, Chloe E          15 WEST-CA              1:09.88    1:10.16  
       34.23  1:10.16                                                      
 15 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA   1:11.92    1:10.79  
       33.87  1:10.79                                                      
 16 Pearson, Johanna G        18 PASA-CA              1:11.90    1:11.81  
       35.42  1:11.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA               1:14.22    1:11.86  
       35.34  1:11.86                                                      
 18 Carter, Kailey            15 UN-01-CA             1:14.84    1:11.98  
       34.73  1:11.98                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Renaud, Riley N           15 TMEC-CA              1:10.31    1:12.05  
       34.90  1:12.05                                                      
 20 Brueckner, Lyndsey E      17 RAA-CA               1:14.53    1:12.39  
       35.31  1:12.39                                                      
 21 Griffin, Ashlynn E        17 RST-CA               1:12.34    1:12.49  
       34.34  1:12.49                                                      
 22 Flores, Cassandra M       15 TCC-CA               1:12.87    1:12.52  
       34.68  1:12.52                                                      
 23 Wooden, Emily P           15 BREA-CA              1:11.75    1:12.65  
       34.64  1:12.65                                                      
 24 Matheson, Ally M          15 WEST-CA              1:15.11    1:12.75  
       35.26  1:12.75                                                      
 25 Siering, Lena M           15 WEST-CA              1:13.26    1:12.84  
       34.77  1:12.84                                                      
 25 Sorensen, Samie P         17 TMEC-CA              1:13.84    1:12.84  
       35.18  1:12.84                                                      
 27 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              1:12.74    1:12.85  
       34.85  1:12.85                                                      
 28 Weissman, Sydney R        17 RST-CA               1:14.53    1:12.99  
       35.59  1:12.99                                                      
 29 Barton, Nicole L          16 MESA-CA              1:12.95    1:13.44  
       35.61  1:13.44                                                      
 30 Bian, Hedy                15 RAA-CA               1:12.96    1:13.74  
       35.63  1:13.74                                                      
 31 Rothlein, Joslyn M        15 TMEC-CA              1:13.34    1:14.09  
       36.08  1:14.09                                                      
 32 Wing, Renee M             15 UN-07-CA             1:13.24    1:14.13  
       35.49  1:14.13                                                      
 33 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              1:11.80    1:14.45  
       36.22  1:14.45                                                      
 33 Rivera, Isabelle J        15 BREA-CA              1:15.06    1:14.45  
       36.11  1:14.45                                                      
 35 Martilla, Brianna F       17 MESA-CA              1:13.37    1:14.64  
       35.82  1:14.64                                                      
 36 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              1:13.53    1:14.98  
       36.30  1:14.98                                                      
 37 Tsai, Kayleah S           17 CLSS-CA              1:14.31    1:15.09  
       36.52  1:15.09                                                      
 38 Wong, Alison J            16 LASC-CA              1:14.04    1:15.28  
       36.34  1:15.28                                                      
 39 Handaja, Jesslyn J        17 RMDA-CA              1:13.69    1:16.04  
       35.61  1:16.04                                                      
 40 Thomas, Tiahna N          15 RST-CA               1:12.97    1:16.23  
       36.94  1:16.23                                                      
 41 O'Brien, Delaney R        15 CCAQ-CA              1:14.19    1:16.30  
       36.06  1:16.30                                                      
 42 Young, Chloe A            15 BREA-CA              1:14.76    1:16.54  
       37.37  1:16.54                                                      
 43 Newby, Mae C F            15 LASC-CA              1:14.37    1:16.71  
       37.28  1:16.71                                                      
 44 Macasaet, Raelle A        15 UN-03-CA             1:13.11    1:18.24  
       37.34  1:18.24                                                      
 45 Bentley, Makenna S        16 RIVR-CA              1:14.45    1:18.29  
       37.06  1:18.29                                                      
 46 Klimauskas, Ema           15 SHRK-CA              1:13.13    1:18.65  
       37.96  1:18.65                                                      
 47 Bilaver, Ivana M          16 RAA-CA               1:11.80    1:19.32  
       37.69  1:19.32                                                      
 48 Juarez, Valerie B         17 RAA-CA               1:12.38    1:21.39  
       38.21  1:21.39                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               2:20.72    2:20.13  
       33.59  1:09.04  1:45.07  2:20.13                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Poloni, Makayla C         17 BREA-CA              2:22.34    2:21.28  
       32.98  1:09.35  1:46.25  2:21.28                                    
  2 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               2:23.43    2:21.78  
       33.57  1:09.52  1:46.15  2:21.78                                    
  3 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              2:28.20    2:24.78  
       35.12  1:11.40  1:48.50  2:24.78                                    
  4 Li, Kate                  15 BREA-CA              2:27.40    2:25.03  
       34.30  1:10.82  1:48.32  2:25.03                                    
  5 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               2:29.74    2:26.90  
       34.31  1:11.14  1:48.76  2:26.90                                    
  6 Forest, Elisabella        16 BREA-CA              2:26.94    2:27.59  
       33.42  1:09.66  1:48.77  2:27.59                                    
  7 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               2:27.62    2:29.57  
       34.21  1:12.05  1:50.93  2:29.57                                    
  8 Renaud, Riley N           15 TMEC-CA              2:30.44    2:34.82  
       36.21  1:15.36  1:55.07  2:34.82                                    
B - Final
  9 Cechini, Quincy R         17 RAA-CA               2:31.32    2:27.68  
       34.34  1:11.67  1:50.51  2:27.68                                    
 10 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               2:32.02    2:28.22  
       34.43  1:12.84  1:50.59  2:28.22                                    
 11 Johansen, Emma C          17 PST-CA               2:33.05    2:29.53  
       35.47  1:13.24  1:51.50  2:29.53                                    
 12 Summers, Cheyanne N       15 PASS-CA              2:33.52    2:30.22  
       34.34  1:12.22  1:51.63  2:30.22                                    
 13 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA              2:30.63    2:31.06  
       35.18  1:13.40  1:52.82  2:31.06                                    
 14 Hopkins, Chloe E          15 WEST-CA              2:34.12    2:31.59  
       35.25  1:13.53  1:52.55  2:31.59                                    
 15 Cechini, Jamie A          15 RAA-CA               2:33.37    2:31.97  
       35.10  1:13.27  1:52.79  2:31.97                                    
 16 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              2:33.83    2:36.67  
       36.66  1:16.26  1:56.60  2:36.67                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Poloni, Makayla C         17 BREA-CA              2:22.10    2:22.34  
       32.79  1:08.68  1:46.32  2:22.34                                    
  2 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               2:20.53    2:23.43  
       33.66  1:09.14  1:46.50  2:23.43                                    
  3 Forest, Elisabella        16 BREA-CA              2:26.31    2:26.94  
       32.57  1:08.74  1:47.78  2:26.94                                    
  4 Li, Kate                  15 BREA-CA              2:30.03    2:27.40  
       34.48  1:11.37  1:49.82  2:27.40                                    
  5 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               2:28.23    2:27.62  
       34.07  1:11.23  1:49.92  2:27.62                                    
  6 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              2:29.90    2:28.20  
       35.60  1:12.60  1:50.64  2:28.20                                    
  7 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               2:27.70    2:29.74  
       34.74  1:11.61  1:50.57  2:29.74                                    
  8 Renaud, Riley N           15 TMEC-CA              2:32.95    2:30.44  
       35.38  1:13.97  1:52.54  2:30.44                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA              2:32.36    2:30.63  
       34.69  1:12.23  1:52.28  2:30.63                                    
 10 Cechini, Quincy R         17 RAA-CA               2:29.67    2:31.32  
       34.54  1:12.19  1:51.70  2:31.32                                    
 11 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               2:28.95    2:32.02  
       34.08  1:12.37  1:52.26  2:32.02                                    
 12 Johansen, Emma C          17 PST-CA               2:28.11    2:33.05  
       35.64  1:13.76  1:53.31  2:33.05                                    
 13 Cechini, Jamie A          15 RAA-CA               2:29.58    2:33.37  
       34.75  1:12.95  1:53.68  2:33.37                                    
 14 Summers, Cheyanne N       15 PASS-CA              2:31.25    2:33.52  
       34.61  1:13.28  1:53.81  2:33.52                                    
 15 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              2:34.62    2:33.83  
       35.84  1:14.51  1:54.42  2:33.83                                    
 16 Hopkins, Chloe E          15 WEST-CA              2:26.39    2:34.12  
       34.43  1:13.26  1:54.09  2:34.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Matheson, Ally M          15 WEST-CA              2:40.28    2:34.16  
       35.50  1:15.18  1:55.53  2:34.16                                    
 18 Rousseau, Abigail R       16 PASA-CA              2:40.16    2:34.95  
       37.07  1:16.55  1:56.60  2:34.95                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Torres, Tori A            15 RMDA-CA              2:33.55    2:37.44  
       35.72  1:15.65  1:56.40  2:37.44                                    
 20 Esparza, Alyssa J         15 RMDA-CA              2:36.73    2:37.53  
       36.32  1:16.34  1:57.25  2:37.53                                    
 21 Bautista, Sara A          15 BLUE-CA              2:37.64    2:38.86  
       37.84  1:17.93  1:59.39  2:38.86                                    
 22 Flores, Cassandra M       15 TCC-CA               2:40.29    2:39.07  
       37.96  1:18.20  1:59.00  2:39.07                                    
 23 Steffens, Sarah A         16 MMST-CA              2:38.58    2:39.19  
       37.69  1:18.02  1:59.02  2:39.19                                    
 24 Noriega, Lilliana M       15 LASC-CA              2:41.44    2:39.46  
       37.76  1:18.34  1:59.97  2:39.46                                    
 25 Martilla, Brianna F       17 MESA-CA              2:39.92    2:39.99  
       36.75  1:16.98  1:58.86  2:39.99                                    
 26 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA               2:40.06    2:40.09  
       36.27  1:15.34  1:57.64  2:40.09                                    
 27 Tsai, Kayleah S           17 CLSS-CA              2:37.91    2:40.11  
       36.28  1:15.81  1:58.06  2:40.11                                    
 28 Young, Chloe A            15 BREA-CA              2:40.94    2:40.40  
       38.06  1:17.88  1:59.35  2:40.40                                    
 29 Sorensen, Samie P         17 TMEC-CA              2:33.41    2:40.51  
       36.32  1:15.41  1:57.98  2:40.51                                    
 30 Wing, Renee M             15 UN-07-CA             2:37.76    2:41.69  
       37.32  1:17.62  1:59.72  2:41.69                                    
 31 Barton, Nicole L          16 MESA-CA              2:34.75    2:42.87  
       37.06  1:17.81  2:00.54  2:42.87                                    
 32 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              2:33.86    2:43.19  
       38.09  1:18.45  2:00.82  2:43.19                                    
 33 Shannon, Skyler L         17 Storm-CA             2:42.48    2:43.61  
       38.37  1:19.60  2:01.97  2:43.61                                    
 34 Lynch, Abby N             17 TMEC-CA              2:39.33    2:45.10  
       39.90  1:21.82  2:03.95  2:45.10                                    
 35 Wong, Alison J            16 LASC-CA              2:41.00    2:46.37  
       38.38  1:20.00  2:03.49  2:46.37                                    
 36 O'Brien, Delaney R        15 CCAQ-CA              2:38.92    2:47.01  
       36.64  1:18.28  2:03.20  2:47.01                                    
 37 Handaja, Jesslyn J        17 RMDA-CA              2:39.09    2:49.26  
       36.87  1:19.42  2:04.70  2:49.26                                    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Judson, Caroline R        18 BREA-CA              1:16.61    1:15.69  
       35.64  1:15.69                                                      
  2 Li, Kate                  15 BREA-CA              1:17.32    1:16.34  
       36.67  1:16.34                                                      
  3 Sondrup, Ellis            16 BCH-CA               1:17.52    1:16.61  
       35.88  1:16.61                                                      
  4 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              1:16.45    1:16.73  
       35.95  1:16.73                                                      
  5 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              1:18.64    1:17.93  
       37.02  1:17.93                                                      
  6 Bian, Hedy                15 RAA-CA               1:19.01    1:17.96  
       35.91  1:17.96                                                      
  7 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              1:18.80    1:18.41  
       37.45  1:18.41                                                      
  8 Thornton, Molly I         18 RAA-CA               1:19.14    1:18.75  
       36.91  1:18.75                                                      
B - Final
  9 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              1:19.73    1:19.19  
       37.17  1:19.19                                                      
 10 Sekhon, Kavita R          15 BRSC-CA              1:22.48    1:19.60  
       37.91  1:19.60                                                      
 11 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       1:21.86    1:19.91  
       37.76  1:19.91                                                      
 12 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   1:21.59    1:20.48  
       38.70  1:20.48                                                      
 13 Marshall, Carly R         16 UN-16-CA             1:19.28    1:20.49  
       38.24  1:20.49                                                      
 14 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              1:21.11    1:21.16  
       37.44  1:21.16                                                      
 15 Lockhart, Emilea M        16 PST-CA               1:20.73    1:21.22  
       38.38  1:21.22                                                      
 16 Yoo, Rebecca Y            17 SHRK-CA              1:22.60    1:23.98  
       39.41  1:23.98                                                      
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              1:15.70    1:16.45  
       35.86  1:16.45                                                      
  2 Judson, Caroline R        18 BREA-CA              1:14.58    1:16.61  
       35.90  1:16.61                                                      
  3 Li, Kate                  15 BREA-CA              1:16.96    1:17.32  
       36.91  1:17.32                                                      
  4 Sondrup, Ellis            16 BCH-CA               1:17.03    1:17.52  
       36.85  1:17.52                                                      
  5 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              1:18.83    1:18.64  
       37.59  1:18.64                                                      
  6 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              1:18.10    1:18.80  
       36.79  1:18.80                                                      
  7 Bian, Hedy                15 RAA-CA               1:15.42    1:19.01  
       36.93  1:19.01                                                      
  8 Thornton, Molly I         18 RAA-CA               1:19.66    1:19.14  
       37.22  1:19.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Marshall, Carly R         16 UN-16-CA             1:16.89    1:19.28  
       36.78  1:19.28                                                      
 10 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              1:18.53    1:19.73  
       37.35  1:19.73                                                      
 11 Lockhart, Emilea M        16 PST-CA               1:19.08    1:20.73  
       38.17  1:20.73                                                      
 12 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              1:23.41    1:21.11  
       37.29  1:21.11                                                      
 13 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   1:21.17    1:21.59  
       39.00  1:21.59                                                      
 14 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       1:21.39    1:21.86  
       37.87  1:21.86                                                      
 15 Sekhon, Kavita R          15 BRSC-CA              1:21.53    1:22.48  
       39.18  1:22.48                                                      
 16 Yoo, Rebecca Y            17 SHRK-CA              1:23.99    1:22.60  
       38.91  1:22.60                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sorensen, Samie P         17 TMEC-CA              1:22.81    1:22.87  
       39.18  1:22.87                                                      
 18 Martinez, Alondra         16 Fusion Aquatics-CA   1:20.88    1:23.06  
       38.98  1:23.06                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Becher, Kennedy E         16 BREA-CA              1:23.04    1:23.09  
       39.21  1:23.09                                                      
 20 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              1:19.89    1:23.12  
       39.57  1:23.12                                                      
 21 Rush, Ashley E            15 DALD-CA              1:25.06    1:23.22  
       39.13  1:23.22                                                      
 22 Guntrip, Sophia C         16 SACA-CA              1:25.20    1:23.56  
       40.00  1:23.56                                                      
 23 Carver, Shayna T          15 BCH-CA               1:24.06    1:24.00  
       39.36  1:24.00                                                      
 24 Lee, Tiffany              16 SACA-CA              1:24.10    1:24.78  
       39.19  1:24.78                                                      
 25 Okada, Asia J             15 RAA-CA               1:23.24    1:24.91  
       40.05  1:24.91                                                      
 26 Lilley, Madeline E        15 TCC-CA               1:24.28    1:25.87  
       39.59  1:25.87                                                      
 27 Brueckner, Lyndsey E      17 RAA-CA               1:20.34    1:25.91  
       40.02  1:25.91                                                      
 28 Neal, Stella E            15 TCC-CA               1:22.89    1:25.92  
       40.16  1:25.92                                                      
 28 Gani, Anya R              17 BREA-CA              1:23.10    1:25.92  
       41.17  1:25.92                                                      
 30 Thomas, Tiahna N          15 RST-CA               1:24.51    1:25.98  
       40.15  1:25.98                                                      
 31 Worsham, Katherine O      18 TCC-CA               1:23.45    1:26.30  
       41.78  1:26.30                                                      
 32 Bautista, Sara A          15 BLUE-CA              1:24.58    1:28.07  
       41.09  1:28.07                                                      
 33 Robbins, Brooke C         16 CCAQ-CA              1:24.42    1:28.14  
       41.89  1:28.14                                                      
 34 Skinner, Ava I            15 BCH-CA               1:24.21    1:28.36  
       42.08  1:28.36                                                      
 35 Freeman, Shelley M        18 MMST-CA              1:23.78    1:29.74  
       42.02  1:29.74                                                      
 36 Takashima, Nina           17 RMDA-CA              1:24.76    1:29.99  
       42.05  1:29.99                                                      
 37 Martilla, Amanda J        17 MESA-CA              1:23.98    1:30.22  
       42.45  1:30.22                                                      
 -- Johnson, Rachel N         20 UN-16-CA             1:22.62   X1:29.82  
       41.61  1:29.82                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              2:49.00    2:44.52  
       37.65  1:19.33  2:01.78  2:44.52                                    
  2 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              2:47.17    2:44.61  
       37.21  1:19.61  2:01.50  2:44.61                                    
  3 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              2:48.33    2:45.95  
       37.81  1:19.77  2:02.27  2:45.95                                    
  4 Bian, Hedy                15 RAA-CA               2:53.09    2:48.31  
       37.43  1:19.42  2:03.04  2:48.31                                    
  5 Sondrup, Ellis            16 BCH-CA               2:49.93    2:49.62  
       37.95  1:21.35  2:05.29  2:49.62                                    
  6 Thornton, Molly I         18 RAA-CA               2:55.37    2:51.99  
       38.40  1:22.49  2:08.15  2:51.99                                    
  7 Lockhart, Emilea M        16 PST-CA               2:53.69    2:53.93  
       39.29  1:23.05  2:07.95  2:53.93                                    
  8 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   2:53.80    2:54.68  
       40.60  1:24.33  2:09.12  2:54.68                                    
B - Final
  9 Sekhon, Kavita R          15 BRSC-CA              2:56.89    2:49.63  
       38.66  1:21.57  2:05.97  2:49.63                                    
 10 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              2:58.66    2:50.06  
       36.99  1:19.56  2:04.55  2:50.06                                    
 11 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              2:55.91    2:53.49  
       40.60  1:24.94  2:09.38  2:53.49                                    
 12 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              2:59.49    2:55.24  
       39.76  1:24.39  2:08.71  2:55.24                                    
 13 Martinez, Alondra         16 Fusion Aquatics-CA   2:55.84    2:56.52  
       40.47  1:24.88  2:10.50  2:56.52                                    
 14 Carver, Shayna T          15 BCH-CA               3:00.09    2:57.40  
       40.87  1:25.44  2:11.66  2:57.40                                    
 15 Becher, Kennedy E         16 BREA-CA              3:02.55    2:59.76  
       41.17  1:27.50  2:13.78  2:59.76                                    
 16 Figueroa, Charly J        15 Fusion Aquatics-CA   3:02.10    3:00.94  
       40.40  1:26.21  2:13.36  3:00.94                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              2:49.02    2:47.17  
       37.80  1:20.65  2:03.27  2:47.17                                    
  2 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              2:47.08    2:48.33  
       38.76  1:21.63  2:04.93  2:48.33                                    
  3 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              2:50.11    2:49.00  
       39.25  1:22.40  2:05.97  2:49.00                                    
  4 Sondrup, Ellis            16 BCH-CA               2:49.26    2:49.93  
       38.40  1:22.15  2:06.87  2:49.93                                    
  5 Bian, Hedy                15 RAA-CA               2:44.74    2:53.09  
       38.56  1:21.47  2:06.65  2:53.09                                    
  6 Lockhart, Emilea M        16 PST-CA               2:54.18    2:53.69  
       39.45  1:23.10  2:07.97  2:53.69                                    
  7 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   2:55.26    2:53.80  
       40.53  1:24.00  2:08.15  2:53.80                                    
  8 Thornton, Molly I         18 RAA-CA               2:51.52    2:55.37  
       40.04  1:24.11  2:10.53  2:55.37                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martinez, Alondra         16 Fusion Aquatics-CA   2:57.74    2:55.84  
       40.90  1:24.67  2:09.92  2:55.84                                    
 10 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              2:56.25    2:55.91  
       40.78  1:25.55  2:10.99  2:55.91                                    
 11 Sekhon, Kavita R          15 BRSC-CA              2:56.83    2:56.89  
       41.25  1:26.71  2:12.23  2:56.89                                    
 12 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              2:49.67    2:58.66  
       39.40  1:24.63  2:11.08  2:58.66                                    
 13 Torrez, Raquel            16 BREA-CA              3:00.27    2:59.49  
       41.15  1:26.21  2:12.24  2:59.49                                    
 14 Carver, Shayna T          15 BCH-CA               3:00.02    3:00.09  
       41.31  1:26.98  2:14.01  3:00.09                                    
 15 Figueroa, Charly J        15 Fusion Aquatics-CA   3:05.81    3:02.10  
       40.11  1:25.40  2:13.03  3:02.10                                    
 16 Becher, Kennedy E         16 BREA-CA              3:01.55    3:02.55  
       41.51  1:28.17  2:16.25  3:02.55                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lee, Tiffany              16 SACA-CA              3:03.38    3:02.61  
       39.70  1:25.44  2:13.67  3:02.61                                    
 18 Yoo, Rebecca Y            17 SHRK-CA              3:05.68    3:03.12  
       41.72  1:27.01  2:13.89  3:03.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dodd, Kaila A             15 SHRK-CA              3:06.60    3:03.19  
       41.91  1:28.88  2:15.83  3:03.19                                    
 20 Guntrip, Sophia C         16 SACA-CA              3:03.48    3:03.28  
       42.29  1:28.91  2:15.86  3:03.28                                    
 21 Blumkin, Sara K           16 Polar Bears-CA       3:03.68    3:03.69  
       41.84  1:29.05  2:16.49  3:03.69                                    
 22 Kim, Natalie F            15 Polar Bears-CA       3:04.47    3:04.01  
       40.71  1:27.03  2:15.02  3:04.01                                    
 23 Worsham, Katherine O      18 TCC-CA               2:59.36    3:04.10  
       42.78  1:30.82  2:17.48  3:04.10                                    
 24 Gani, Anya R              17 BREA-CA              3:05.54    3:04.71  
       41.75  1:28.15  2:16.57  3:04.71                                    
 25 Okada, Asia J             15 RAA-CA               3:05.28    3:05.37  
       41.86  1:28.83  2:17.06  3:05.37                                    
 26 Sorensen, Samie P         17 TMEC-CA              3:05.29    3:05.50  
       41.34  1:27.65  2:16.64  3:05.50                                    
 27 Lilley, Madeline E        15 TCC-CA               3:06.23    3:06.48  
       41.71  1:28.71  2:17.69  3:06.48                                    
 28 Lingenfelter, Sarah A     18 YST-CA               3:03.24    3:08.12  
       43.66  1:31.77  2:20.29  3:08.12                                    
 29 Robbins, Brooke C         16 CCAQ-CA              3:06.22    3:08.29  
       42.48  1:30.35  2:18.89  3:08.29                                    
 30 Skinner, Ava I            15 BCH-CA               3:03.20    3:08.71  
       43.72  1:32.29  2:21.15  3:08.71                                    
 31 Prehara, Aurora S         15 UN-CA                3:04.26    3:08.76  
       42.52  1:30.78  2:20.45  3:08.76                                    
 32 Martilla, Brianna F       17 MESA-CA              3:02.99    3:09.50  
       43.83  1:31.85  2:20.82  3:09.50                                    
 33 Rostamlou, Kaylen C       15 SHRK-CA              3:05.28    3:11.71  
       39.68  1:25.16  2:17.50  3:11.71                                    
 34 Parra, Allison F          15 TMEC-CA              3:03.50    3:12.29  
       44.18  1:32.71  2:22.70  3:12.29                                    
 35 Martilla, Amanda J        17 MESA-CA              3:02.50    3:12.53  
       43.02  1:31.68  2:21.80  3:12.53                                    
 36 Takashima, Nina           17 RMDA-CA              3:06.21    3:13.13  
       43.55  1:31.34  2:22.07  3:13.13                                    
 37 Neal, Stella E            15 TCC-CA               3:05.98    3:13.43  
       42.00  1:31.45  2:22.94  3:13.43                                    
 38 Klimauskas, Ema           15 SHRK-CA              3:05.88    3:16.35  
       43.61  1:33.18  2:24.66  3:16.35                                    
 39 Cinnamo, Ally B           16 MESA-CA              3:02.44    3:17.01  
       44.81  1:34.47  2:25.70  3:17.01                                    
 -- Nelson, Jessie T          15 CCAQ-CA              3:03.55         DQ  
      Arms - not same horizontal plane (1st arm pull/swim)
       43.19  1:31.69  2:22.37       DQ                                    
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               1:04.14    1:03.46  
       30.08  1:03.46                                                      
  2 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA              1:06.54    1:05.62  
       30.31  1:05.62                                                      
  3 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               1:06.55    1:06.47  
       31.05  1:06.47                                                      
  4 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              1:07.81    1:07.11  
       31.12  1:07.11                                                      
  5 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              1:06.23    1:07.31  
       30.89  1:07.31                                                      
  6 MacPherson, Gabriella L   17 SRSC-CA              1:07.12    1:07.59  
       31.93  1:07.59                                                      
  7 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA   1:07.14    1:07.60  
       31.85  1:07.60                                                      
  8 Wooden, Emily P           15 BREA-CA              1:07.33    1:08.14  
       31.81  1:08.14                                                      
B - Final
  9 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               1:08.85    1:07.24  
       31.86  1:07.24                                                      
 10 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               1:08.12    1:07.58  
       31.18  1:07.58                                                      
 11 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              1:07.89    1:07.65  
       31.55  1:07.65                                                      
 12 Barton, Nicole L          16 MESA-CA              1:08.66    1:07.95  
       31.62  1:07.95                                                      
 13 Renaud, Riley N           15 TMEC-CA              1:08.71    1:08.44  
       32.12  1:08.44                                                      
 14 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              1:08.82    1:08.70  
       31.99  1:08.70                                                      
 15 Abate, Taylor M           17 BREA-CA              1:08.55    1:09.57  
       31.98  1:09.57                                                      
 16 Lynch, Abby N             17 TMEC-CA              1:08.59    1:10.09  
       32.70  1:10.09                                                      
 
Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               1:05.05    1:04.14  
       30.31  1:04.14                                                      
  2 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              1:06.08    1:06.23  
       30.70  1:06.23                                                      
  3 Hein, Josephine A         15 WAVE-CA              1:07.61    1:06.54  
       31.00  1:06.54                                                      
  4 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               1:07.60    1:06.55  
       31.82  1:06.55                                                      
  5 MacPherson, Gabriella L   17 SRSC-CA              1:07.02    1:07.12  
       31.49  1:07.12                                                      
  6 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA   1:06.89    1:07.14  
       31.68  1:07.14                                                      
  7 Wooden, Emily P           15 BREA-CA              1:07.04    1:07.33  
       31.47  1:07.33                                                      
  8 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              1:07.59    1:07.81  
       31.78  1:07.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              1:07.62    1:07.89  
       31.48  1:07.89                                                      
 10 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               1:07.15    1:08.12  
       31.56  1:08.12                                                      
 11 Abate, Taylor M           17 BREA-CA              1:08.24    1:08.55  
       31.68  1:08.55                                                      
 12 Lynch, Abby N             17 TMEC-CA              1:09.71    1:08.59  
       32.09  1:08.59                                                      
 13 Barton, Nicole L          16 MESA-CA              1:06.77    1:08.66  
       32.00  1:08.66                                                      
 14 Renaud, Riley N           15 TMEC-CA              1:06.23    1:08.71  
       32.08  1:08.71                                                      
 15 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              1:07.54    1:08.82  
       32.25  1:08.82                                                      
 16 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               1:09.46    1:08.85  
       32.23  1:08.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sanchez, Valeria          15 TRA-CA               1:09.44    1:09.03  
       31.77  1:09.03                                                      
 18 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA              1:10.07    1:09.20  
       31.95  1:09.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Harris, Amber M           15 RAA-CA               1:08.79    1:09.39  
       32.43  1:09.39                                                      
 20 Carter, Kailey            15 UN-01-CA             1:09.60    1:09.42  
       32.15  1:09.42                                                      
 21 Choi, Joan J              16 PASA-CA              1:10.61    1:09.66  
       32.98  1:09.66                                                      
 22 Torres, Tori A            15 RMDA-CA              1:11.34    1:09.70  
       32.91  1:09.70                                                      
 23 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA              1:09.48    1:09.74  
       32.61  1:09.74                                                      
 23 Shin, Megan A             16 RMDA-CA              1:10.97    1:09.74  
       32.70  1:09.74                                                      
 25 Chiu, Madelyn A           16 BREA-CA              1:10.75    1:10.64  
       32.83  1:10.64                                                      
 26 Klimauskas, Ema           15 SHRK-CA              1:09.28    1:10.67  
       33.40  1:10.67                                                      
 27 McClain, Asha D           15 TCC-CA               1:08.66    1:10.69  
       32.74  1:10.69                                                      
 28 Strash, Natalya E         18 TCC-CA               1:10.08    1:10.86  
       32.86  1:10.86                                                      
 29 Seward, Emma E            15 SHRK-CA              1:09.93    1:10.93  
       32.73  1:10.93                                                      
 30 Lee, Emily Y              17 RMDA-CA              1:09.15    1:11.14  
       33.17  1:11.14                                                      
 31 Macasaet, Raelle A        15 UN-03-CA             1:10.66    1:12.12  
       32.85  1:12.12                                                      
 32 Sorensen, Tori L          15 TMEC-CA              1:11.36    1:12.57  
       31.92  1:12.57                                                      
 33 Sorensen, Samie P         17 TMEC-CA              1:09.30    1:12.66  
       33.94  1:12.66                                                      
 34 Weissman, Sydney R        17 RST-CA               1:10.76    1:12.81  
       32.76  1:12.81                                                      
 35 Steffens, Sarah A         16 MMST-CA              1:11.49    1:13.04  
       33.97  1:13.04                                                      
 36 Sondrup, Ellis            16 BCH-CA               1:11.59    1:13.47  
       33.97  1:13.47                                                      
 37 Nguyenkhoa, Anya D        16 RMDA-CA              1:11.15    1:13.63  
       34.78  1:13.63                                                      
 38 Farias, Celia S           17 LASC-CA              1:10.32    1:13.67  
       35.17  1:13.67                                                      
 39 Griffin, Ashlynn E        17 RST-CA               1:10.54    1:13.75  
       32.60  1:13.75                                                      
 40 Lingenfelter, Sarah A     18 YST-CA               1:10.85    1:14.70  
       34.27  1:14.70                                                      
 41 Varner, Peyton M          17 RAA-CA               1:11.07    1:14.91  
       33.93  1:14.91                                                      
 42 Okada, Asia J             15 RAA-CA               1:09.99    1:14.95  
       33.73  1:14.95                                                      
 43 Thomas, Tiahna N          15 RST-CA               1:11.46    1:15.15  
       33.55  1:15.15                                                      
 44 Martilla, Amanda J        17 MESA-CA              1:11.63    1:17.34  
       34.79  1:17.34                                                      
 45 Juarez, Valerie B         17 RAA-CA               1:10.98    1:17.39  
       35.37  1:17.39                                                      
 -- Guntrip, Sophia C         16 SACA-CA              1:11.65         DQ  
      Kick - Alternating motion (feet opposing)
       35.61       DQ                                                      
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               2:18.44    2:16.01  
       30.91  1:05.25  1:40.33  2:16.01                                    
  2 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              2:24.05    2:23.13  
       31.43  1:07.30  1:44.67  2:23.13                                    
  3 Harris, Amber M           15 RAA-CA               2:23.72    2:24.61  
       32.33  1:08.77  1:46.53  2:24.61                                    
  4 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               2:28.23    2:26.35  
       32.38  1:08.49  1:46.56  2:26.35                                    
  5 MacPherson, Gabriella L   17 SRSC-CA              2:27.71    2:29.45  
       33.12  1:10.36  1:49.40  2:29.45                                    
  6 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               2:29.91    2:29.79  
       32.24  1:09.46  1:49.16  2:29.79                                    
  7 Wooden, Emily P           15 BREA-CA              2:28.18    2:29.93  
       33.23  1:10.42  1:50.59  2:29.93                                    
  8 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              2:29.07    2:30.77  
       33.82  1:12.54  1:50.99  2:30.77                                    
B - Final
  9 Sanchez, Valeria          15 TRA-CA               2:30.16    2:29.45  
       32.53  1:09.82  1:48.73  2:29.45                                    
 10 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              2:30.77    2:32.97  
       33.33  1:11.07  1:51.57  2:32.97                                    
 11 Carter, Kailey            15 UN-01-CA             2:33.54    2:33.33  
       34.22  1:12.25  1:51.65  2:33.33                                    
 12 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              2:31.33    2:33.64  
       33.92  1:11.96  1:52.41  2:33.64                                    
 13 Abate, Taylor M           17 BREA-CA              2:33.40    2:35.37  
       34.22  1:12.69  1:53.45  2:35.37                                    
 14 Choi, Joan J              16 PASA-CA              2:34.84    2:36.06  
       34.35  1:12.79  1:53.31  2:36.06                                    
 15 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               2:32.95    2:36.14  
       33.47  1:12.28  1:53.72  2:36.14                                    
 16 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              2:35.06    2:37.01  
       33.75  1:13.08  1:54.97  2:37.01                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nickell, Samantha N       17 RAA-CA               2:19.18    2:18.44  
       31.87  1:06.38  1:42.22  2:18.44                                    
  2 Harris, Amber M           15 RAA-CA               2:24.32    2:23.72  
       32.49  1:08.67  1:45.78  2:23.72                                    
  3 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              2:21.78    2:24.05  
       31.62  1:07.44  1:45.30  2:24.05                                    
  4 MacPherson, Gabriella L   17 SRSC-CA              2:23.92    2:27.71  
       33.06  1:09.97  1:48.23  2:27.71                                    
  5 Wooden, Emily P           15 BREA-CA              2:29.80    2:28.18  
       33.09  1:10.02  1:49.47  2:28.18                                    
  6 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               2:30.84    2:28.23  
       33.45  1:09.37  1:47.76  2:28.23                                    
  7 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              2:29.76    2:29.07  
       33.81  1:12.20  1:50.49  2:29.07                                    
  8 Aguilar, Danica H         17 Fusion Aquatics-CA   2:26.56    2:29.14  
       32.56  1:09.18  1:48.16  2:29.14                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               2:29.13    2:29.91  
       31.85  1:09.57  1:49.35  2:29.91                                    
 10 Sanchez, Valeria          15 TRA-CA               2:31.43    2:30.16  
       32.94  1:09.52  1:49.23  2:30.16                                    
 11 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              2:33.66    2:30.77  
       32.63  1:10.63  1:49.99  2:30.77                                    
 12 Chai, Charlene J          17 RMDA-CA              2:28.47    2:31.33  
       34.06  1:11.82  1:51.18  2:31.33                                    
 13 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               2:29.68    2:32.95  
       32.99  1:10.94  1:51.32  2:32.95                                    
 14 Abate, Taylor M           17 BREA-CA              2:32.33    2:33.40  
       33.09  1:10.61  1:50.61  2:33.40                                    
 15 Carter, Kailey            15 UN-01-CA             2:38.17    2:33.54  
       33.41  1:10.63  1:52.29  2:33.54                                    
 16 Choi, Joan J              16 PASA-CA              2:34.50    2:34.84  
       34.04  1:12.16  1:52.34  2:34.84                                    
 16 Esparza, Alyssa J         15 RMDA-CA              2:35.36    2:34.84  
       34.62  1:13.82  1:54.85  2:34.84                                    
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 18 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              2:31.70    2:35.06  
       34.14  1:13.34  1:55.00  2:35.06                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Klimauskas, Ema           15 SHRK-CA              2:35.28    2:35.09  
       34.49  1:14.34  1:54.92  2:35.09                                    
 20 Lingenfelter, Sarah A     18 YST-CA               2:30.73    2:37.32  
       34.49  1:14.13  1:54.99  2:37.32                                    
 21 Torres, Tori A            15 RMDA-CA              2:40.72    2:38.55  
       34.42  1:13.94  1:56.14  2:38.55                                    
 22 Shin, Megan A             16 RMDA-CA              2:42.22    2:39.16  
       35.71  1:16.23  1:56.84  2:39.16                                    
 23 Simon, Taylor M           16 TMEC-CA              2:44.93    2:40.50  
       33.44  1:12.59  1:56.21  2:40.50                                    
 24 Lee, Emily Y              17 RMDA-CA              2:46.38    2:41.92  
       35.57  1:16.08  1:58.26  2:41.92                                    
 25 Nguyenkhoa, Anya D        16 RMDA-CA              2:37.86    2:42.76  
       35.59  1:16.18  1:58.58  2:42.76                                    
 26 Strash, Natalya E         18 TCC-CA               2:43.53    2:43.63  
       37.27  1:18.82  2:01.72  2:43.63                                    
 27 Steffens, Sarah A         16 MMST-CA              2:41.88    2:44.41  
       35.53  1:16.64  1:59.96  2:44.41                                    
 28 Flores, Cassandra M       15 TCC-CA               2:39.35    2:45.31  
       35.19  1:15.99  1:59.02  2:45.31                                    
 29 McClain, Asha D           15 TCC-CA               2:43.22    2:45.98  
       36.97  1:19.07  2:02.31  2:45.98                                    
 30 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA               2:42.56    2:50.15  
       35.57  1:17.12  2:02.57  2:50.15                                    
 31 Figueroa, Charly J        15 Fusion Aquatics-CA   2:40.53    2:52.67  
       36.24  1:17.73  2:04.51  2:52.67                                    
 32 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA              2:40.42    2:52.80  
       36.66  1:18.74  2:04.22  2:52.80                                    
 -- Weissman, Sydney R        17 RST-CA               2:38.44         DQ  
      Turn/Finish - Non-simultaneous touch
       33.17  1:13.92  1:59.41       DQ                                    
 -- Bautista, Sara A          15 BLUE-CA              2:38.07         DQ  
      False start
       34.85  1:14.69  1:56.36       DQ                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Li, Kate                  15 BREA-CA              2:26.19    2:22.03  
       30.82  1:08.30  1:49.56  2:22.03                                    
  2 Bennani, Sabrina A        15 BREA-CA              2:26.03    2:22.20  
       30.96  1:07.99  1:48.89  2:22.20                                    
  3 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              2:27.66    2:25.91  
       31.43  1:09.03  1:51.87  2:25.91                                    
  4 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              2:27.43    2:26.75  
       31.64  1:09.79  1:52.84  2:26.75                                    
  5 Carter, Kailey            15 UN-01-CA             2:30.00    2:28.82  
       32.04  1:10.94  1:53.85  2:28.82                                    
  6 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              2:32.40    2:31.29  
       32.81  1:13.51  1:57.21  2:31.29                                    
  7 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              2:31.93    2:31.98  
       31.83  1:12.15  1:56.63  2:31.98                                    
  8 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              2:31.22    2:32.26  
       31.90  1:11.56  1:56.90  2:32.26                                    
B - Final
  9 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               2:33.26    2:31.38  
       32.24  1:10.75  1:57.24  2:31.38                                    
 10 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              2:34.21    2:31.78  
       32.85  1:12.96  1:57.28  2:31.78                                    
 11 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   2:34.41    2:33.26  
       34.03  1:14.91  1:58.61  2:33.26                                    
 12 Bian, Hedy                15 RAA-CA               2:34.85    2:34.18  
       32.89  1:13.34  1:57.70  2:34.18                                    
 13 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              2:35.17    2:34.33  
       31.47  1:11.86  1:58.82  2:34.33                                    
 14 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA              2:36.59    2:34.70  
       33.27  1:14.27  2:00.77  2:34.70                                    
 15 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA              2:32.52    2:35.80  
       31.94  1:11.06  1:59.17  2:35.80                                    
 16 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA               2:37.17    2:37.92  
       33.85  1:14.05  2:03.46  2:37.92                                    
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bennani, Sabrina A        15 BREA-CA              2:23.45    2:26.03  
       31.10  1:08.93  1:51.47  2:26.03                                    
  2 Li, Kate                  15 BREA-CA              2:26.31    2:26.19  
       31.14  1:09.99  1:51.73  2:26.19                                    
  3 Icheva, Gabriela K        17 PASA-CA              2:23.03    2:27.43  
       32.26  1:11.19  1:54.23  2:27.43                                    
  4 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              2:25.81    2:27.66  
       31.69  1:10.49  1:53.52  2:27.66                                    
  5 Carter, Kailey            15 UN-01-CA             2:31.52    2:30.00  
       32.39  1:10.45  1:55.80  2:30.00                                    
  6 Isip, Sarah K             16 RMDA-CA              2:31.22    2:31.22  
       32.21  1:12.24  1:56.73  2:31.22                                    
  7 Sunahara, Charlize H      15 BREA-CA              2:31.44    2:31.93  
       31.61  1:11.70  1:56.37  2:31.93                                    
  8 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              2:31.47    2:32.40  
       33.40  1:14.10  1:57.93  2:32.40                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Armstrong, Kaitlyn L      15 CCAQ-CA              2:34.32    2:32.52  
       31.94  1:10.85  1:57.16  2:32.52                                    
 10 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               2:37.22    2:33.26  
       33.05  1:11.96  1:59.08  2:33.26                                    
 11 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              2:31.60    2:34.21  
       33.14  1:14.93  1:58.64  2:34.21                                    
 12 Treydte, Brianna M        15 Fusion Aquatics-CA   2:35.18    2:34.41  
       34.27  1:15.60  1:59.32  2:34.41                                    
 13 Bian, Hedy                15 RAA-CA               2:31.34    2:34.85  
       33.23  1:12.62  1:57.75  2:34.85                                    
 14 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              2:34.51    2:35.17  
       32.04  1:12.92  2:00.08  2:35.17                                    
 15 Pantell, Lindsay S        18 SHRK-CA              2:35.81    2:36.59  
       33.67  1:15.50  2:02.54  2:36.59                                    
 16 Lopez, Nohely F           15 CHS-CA               2:38.76    2:37.17  
       34.02  1:15.40  2:04.16  2:37.17                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Griffin, Ashlynn E        17 RST-CA               2:38.35    2:37.50  
       33.30  1:14.47  2:02.43  2:37.50                                    
 18 Martilla, Brianna F       17 MESA-CA              2:37.24    2:38.03  
       33.63  1:14.22  2:02.69  2:38.03                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rivera, Isabelle J        15 BREA-CA              2:36.83    2:38.29  
       33.36  1:15.38  2:03.81  2:38.29                                    
 20 Martinez, Alondra         16 Fusion Aquatics-CA   2:37.87    2:38.68  
       33.42  1:16.27  2:01.23  2:38.68                                    
 21 Weissman, Sydney R        17 RST-CA               2:36.32    2:40.53  
       32.64  1:13.26  2:03.53  2:40.53                                    
 22 Sanchez, Valeria          15 TRA-CA               2:37.65    2:40.65  
       32.12  1:14.72  2:02.98  2:40.65                                    
 23 Simon, Taylor M           16 TMEC-CA              2:38.43    2:40.96  
       33.97  1:14.90  2:04.39  2:40.96                                    
 24 Brueckner, Lyndsey E      17 RAA-CA               2:35.99    2:41.71  
       36.06  1:16.32  2:04.97  2:41.71                                    
 25 Rothlein, Joslyn M        15 TMEC-CA              2:37.46    2:42.29  
       35.24  1:18.59  2:06.04  2:42.29                                    
 26 Yoo, Rebecca Y            17 SHRK-CA              2:34.82    2:42.41  
       34.63  1:17.26  2:04.01  2:42.41                                    
 27 Wing, Renee M             15 UN-07-CA             2:38.25    2:42.80  
       34.05  1:15.93  2:05.71  2:42.80                                    
 28 Figueroa, Charly J        15 Fusion Aquatics-CA   2:37.62    2:42.90  
       34.83  1:17.02  2:04.52  2:42.90                                    
 29 Barton, Nicole L          16 MESA-CA              2:35.34    2:42.91  
       32.28  1:14.42  2:05.39  2:42.91                                    
 30 Newby, Mae C F            15 LASC-CA              2:36.32    2:43.75  
       34.87  1:18.36  2:07.20  2:43.75                                    
 31 Lingenfelter, Sarah A     18 YST-CA               2:34.44    2:47.86  
       34.48  1:21.24  2:10.29  2:47.86                                    
 32 Freeman, Shelley M        18 MMST-CA              2:37.52    2:49.99  
       35.06  1:18.16  2:10.77  2:49.99                                    
 -- Okada, Asia J             15 RAA-CA               2:37.21         DQ  
      Not on back into finish - back
       32.76  1:16.74  2:04.22       DQ                                    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              5:07.91    5:02.76  
       32.07  1:09.07  1:48.46  2:27.07  3:09.97  3:53.25  4:27.66  5:02.76
  2 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               5:13.97    5:10.14  
       33.74  1:11.56  1:50.17  2:28.02  3:15.77  4:03.80  4:37.90  5:10.14
  3 Jones, Hannah J           15 TRA-CA               5:13.80    5:10.39  
       33.27  1:10.65  1:50.52  2:29.53  3:14.27  3:59.35  4:34.97  5:10.39
  4 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               5:20.75    5:18.45  
       33.70  1:10.52  1:50.97  2:30.17  3:18.99  4:07.03  4:43.07  5:18.45
  5 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              5:18.90    5:20.23  
       33.16  1:12.38  1:56.94  2:39.55  3:23.89  4:09.49  4:46.31  5:20.23
  6 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               5:22.67    5:21.63  
       32.53  1:10.88  1:51.29  2:32.35  3:21.25  4:10.97  4:45.38  5:21.63
  7 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              5:20.46    5:23.20  
       33.03  1:12.41  1:53.65  2:34.85  3:23.74  4:13.29  4:48.77  5:23.20
  8 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               5:25.37    5:24.92  
       32.58  1:11.44  1:51.57  2:32.07  3:21.46  4:13.03  4:49.17  5:24.92
B - Final
  9 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              5:26.48    5:20.66  
       33.38  1:11.10  1:53.62  2:34.28  3:21.53  4:09.15  4:45.88  5:20.66
 10 Han, Enzi                 15 TRA-CA               5:26.84    5:21.28  
       34.30  1:14.16  1:55.30  2:34.92  3:22.75  4:11.47  4:47.23  5:21.28
 11 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              5:26.19    5:26.50  
       34.08  1:14.44  1:58.05  2:41.22  3:27.04  4:13.08  4:50.77  5:26.50
 12 Harris, Amber M           15 RAA-CA               5:31.52    5:28.94  
       33.36  1:10.36  1:53.99  2:37.42  3:26.65  4:15.70  4:52.99  5:28.94
 13 Sanchez, Valeria          15 TRA-CA               5:33.90    5:32.17  
       33.11  1:10.74  1:54.80  2:37.39  3:25.49  4:15.52  4:54.29  5:32.17
 14 Bautista, Sara A          15 BLUE-CA              5:34.95    5:33.80  
       34.40  1:14.34  1:58.13  2:41.72  3:30.33  4:19.25  4:57.27  5:33.80
 15 Hopkins, Chloe E          15 WEST-CA              5:32.96    5:35.45  
       33.92  1:18.89  2:00.00  2:40.57  3:30.58  4:21.70  4:58.46  5:35.45
 16 Rothlein, Joslyn M        15 TMEC-CA              5:39.71    5:39.72  
       36.77  1:19.65  2:03.85  2:48.69  3:36.73  4:24.90  5:02.76  5:39.72
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beaudet, Kylie A          15 BLUE-CA              5:05.56    5:07.91  
       32.18  1:09.28  1:49.69  2:29.09  3:13.23  3:57.38  4:32.43  5:07.91
  2 Jones, Hannah J           15 TRA-CA               5:20.90    5:13.80  
       33.31  1:10.94  1:51.37  2:30.79  3:16.39  4:02.66  4:38.42  5:13.80
  3 Martinez-Spencer, Ella R  15 RAA-CA               5:07.70    5:13.97  
       34.28  1:13.75  1:51.97  2:30.58  3:17.74  4:05.16  4:40.04  5:13.97
  4 Hughes, Jade T            16 BLUE-CA              5:22.08    5:18.90  
       33.38  1:12.05  1:55.19  2:37.92  3:22.17  4:06.81  4:43.55  5:18.90
  5 Wang, Sabrina J           15 PASA-CA              5:20.15    5:20.46  
       33.05  1:10.71  1:52.20  2:33.15  3:21.36  4:10.51  4:46.19  5:20.46
  6 Cohee, Anna J             17 TCC-CA               5:22.09    5:20.75  
       34.15  1:11.68  1:52.50  2:32.78  3:20.85  4:09.07  4:45.59  5:20.75
  7 Armstrong, Maggie A       15 BCH-CA               5:23.18    5:22.67  
       33.11  1:11.66  1:52.52  2:32.93  3:21.59  4:10.47  4:47.28  5:22.67
  8 Romstead, Georgia G       15 BCH-CA               5:29.07    5:25.37  
       32.14  1:10.32  1:51.41  2:32.05  3:21.56  4:12.89  4:49.39  5:25.37
-------------------------------------------------------------------------
  9 Esparza, Alyssa J         15 RMDA-CA              5:30.17    5:26.16  
       34.33  1:14.08  1:56.18  2:37.74  3:25.67  4:14.88  4:51.17  5:26.16
 10 Wettlaufer, Emma R        17 TMEC-CA              5:29.11    5:26.19  
       34.34  1:14.87  1:59.66  2:43.62  3:29.30  4:15.05  4:51.27  5:26.19
 11 Escovar, Isabella M       16 PASA-CA              5:23.14    5:26.48  
       33.06  1:10.77  1:54.02  2:35.46  3:24.27  4:13.24  4:51.21  5:26.48
 12 Han, Enzi                 15 TRA-CA               5:28.00    5:26.84  
       35.11  1:15.97  1:57.18  2:37.25  3:26.02  4:14.95  4:51.51  5:26.84
 13 Harris, Amber M           15 RAA-CA               5:29.63    5:31.52  
       33.25  1:10.69  1:54.82  2:38.60  3:27.29  4:16.62  4:54.22  5:31.52
 14 Hopkins, Chloe E          15 WEST-CA              5:31.25    5:32.96  
       34.85  1:19.78  1:59.71  2:38.67  3:28.54  4:18.99  4:56.01  5:32.96
 15 Sanchez, Valeria          15 TRA-CA               5:30.80    5:33.90  
       33.51  1:11.93  1:56.20  2:39.16  3:27.88  4:17.88  4:56.11  5:33.90
 16 Bautista, Sara A          15 BLUE-CA              5:32.98    5:34.95  
       34.20  1:13.45  1:57.31  2:40.11  3:29.14  4:18.68  4:58.02  5:34.95
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rothlein, Joslyn M        15 TMEC-CA              5:25.90    5:39.71  
       35.53  1:17.72  2:01.48  2:44.11  3:33.26  4:22.56  5:01.44  5:39.71
 18 Simon, Taylor M           16 TMEC-CA              5:33.54    5:39.83  
       33.69  1:14.76  1:59.39  2:42.96  3:33.76  4:25.11  5:03.10  5:39.83
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lingenfelter, Sarah A     18 YST-CA               5:34.17    5:40.13  
       34.31  1:13.44  1:59.93  2:44.70  3:34.29  4:25.08  5:03.19  5:40.13
 20 Dodd, Kaila A             15 SHRK-CA              5:34.74    5:40.81  
       35.90  1:18.28  2:06.10  2:50.65  3:37.72  4:25.00  5:03.39  5:40.81
 21 Steffens, Sarah A         16 MMST-CA              5:43.15    5:43.83  
       35.46  1:16.44  2:01.30  2:44.44  3:36.62  4:27.85  5:06.30  5:43.83
 22 Flores, Cassandra M       15 TCC-CA               5:42.44    5:46.29  
       35.47  1:18.03  2:03.51  2:47.92  3:39.38  4:30.69  5:09.31  5:46.29
 23 Griffin, Ashlynn E        17 RST-CA               5:39.14    5:47.50  
       33.77  1:14.57  2:00.52  2:45.11  3:35.56  4:26.84  5:07.55  5:47.50
 24 Klimauskas, Ema           15 SHRK-CA              5:23.97    5:49.12  
       35.12  1:16.62  2:02.26  2:45.48  3:36.87  4:29.00  5:09.71  5:49.12
 25 Knapp, Allison M          16 VKNG-CA              5:39.61    5:50.54  
       36.19  1:18.70  2:04.32  2:49.84  3:39.73  4:33.31  5:12.61  5:50.54
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brea Aquatics-CA  'A'                             1:52.04    1:52.69  
     1) Poloni, Makayla C 17            2) Sunahara, Charlize H 15        
     3) Forest, Elisabella 16           4) Li, Kate 15                    
       28.78    57.16  1:25.02  1:52.69                                    
  2 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            2:03.61    1:54.90  
     1) Cechini, Jamie A 15             2) Nickell, Samantha N 17         
     3) Varner, Peyton M 17             4) Brueckner, Lyndsey E 17        
       29.47    57.45  1:26.44  1:54.90                                    
  3 Brea Aquatics-CA  'B'                             1:55.09    1:54.99  
     1) Torrez, Raquel 16               2) Abate, Taylor M 17             
     3) Liu, Tracy Y 15                 4) Wooden, Emily P 15             
       28.90    57.44  1:26.22  1:54.99                                    
  4 La Mirada Armada-CA  'A'                          1:57.57    1:55.60  
     1) Shin, Megan A 16                2) Chai, Emilie J 15              
     3) McClure, Jenna R 15             4) Isip, Sarah K 16               
       29.53    58.85  1:27.97  1:55.60                                    
  5 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            2:03.61    1:56.48  
     1) Thornton, Molly I 18            2) Okada, Asia J 15               
     3) Cechini, Quincy R 17            4) Martinez-Spencer, Ella R 15    
       29.57    58.81  1:28.66  1:56.48                                    
  6 Swim Pasadena-CA  'A'                             1:57.39    1:56.65  
     1) Wang, Sabrina J 15              2) Icheva, Gabriela K 17          
     3) Choi, Joan J 16                 4) Rousseau, Abigail R 16         
       28.60    56.63  1:27.05  1:56.65                                    
  7 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     1:58.40    1:57.49  
     1) Noriega, Lilliana M 15          2) Wong, Alison J 16              
     3) Farias, Celia S 17              4) Newby, Mae C F 15              
       29.87    58.71  1:28.75  1:57.49                                    
  8 The Claremont Club-CA  'A'                        2:00.00    1:57.59  
     1) Thom, Madison G 16              2) Cohee, Anna J 17               
     3) McClain, Asha D 15              4) Basulto, Caitlin M 16          
       29.05    59.11  1:28.46  1:57.59                                    
  9 Brea Aquatics-CA  'C'                             2:00.39    1:57.60  
     1) Becher, Kennedy E 16            2) Chiu, Madelyn A 16             
     3) Gani, Thea R 17                 4) Gani, Anya R 17                
       28.99    58.41  1:27.95  1:57.60                                    
 10 Blast Sharks-CA  'A'                              1:56.94    1:59.50  
     1) Seward, Emma E 15               2) Pantell, Lindsay S 18          
     3) Spangler, Maddie R 15           4) Dodd, Kaila A 15               
       29.09    57.57  1:28.27  1:59.50                                    
 11 Riverside Aquatics Association-CA  'C'            2:03.61    1:59.78  
     1) Bian, Hedy 15                   2) Bilaver, Ivana M 16            
     3) Harris, Amber M 15              4) Thomas, Leah N 18              
       29.31  1:00.08  1:30.80  1:59.78                                    
 12 Fusion Aquatics-CA  'A'                           2:03.22    1:59.85  
     1) Lawrence, Zoe A 15              2) Klein, Abi M 15                
     3) Morelos, Natalia E 16           4) Treydte, Brianna M 15          
       29.40    59.60  1:30.23  1:59.85                                    
 13 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 2:04.20    2:00.55  
     1) Blumkin, Sara K 16              2) Breard, Clarissa D 15          
     3) Macasaet, Raelle A 15           4) Kim, Natalie F 15              
       29.69    59.76  1:31.29  2:00.55                                    
 14 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             2:03.65    2:01.00  
     1) Lopez, Nailyn I 15              2) Suthar, Nijal J 16             
     3) Olivar, Sam B 15                4) Lopez, Nohely F 15             
       29.61    59.99  1:32.93  2:01.00                                    
 15 La Mirada Armada-CA  'B'                          2:02.78    2:01.09  
     1) Gaitatjis, Angela E 17          2) Chai, Charlene J 17            
     3) Doherty, Bella M 16             4) Nguyenkhoa, Anya D 16          
       30.53  1:00.33  1:30.01  2:01.09                                    
 16 Temecula Swim Club-CA  'A'                        1:59.34    2:02.01  
     1) Lynch, Abby N 17                2) Sorensen, Tori L 15            
     3) Rothlein, Joslyn M 15           4) Simon, Taylor M 16             
       29.88  1:00.52  1:31.69  2:02.01                                    
 17 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    2:02.90    2:02.10  
     1) Hartwell, Lilly A 15            2) Barton, Nicole L 16            
     3) Martilla, Brianna F 17          4) Martilla, Amanda J 17          
       29.01    59.52  1:29.62  2:02.10                                    
 18 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:05.16    2:07.19  
     1) Robbins, Brooke C 16            2) Gomez, Isabel 17               
     3) Cunanan, Arielle V 16           4) Marshall, Akilah A 15          
       31.52  1:03.85  1:35.83  2:07.19                                    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:02.90    4:05.11  
     1) Poloni, Makayla C 17            2) Sunahara, Charlize H 15        
     3) Torrez, Raquel 16               4) Li, Kate 15                    
       29.39  1:01.27  1:30.07  2:02.65  2:31.82  3:05.66  3:34.04  4:05.11
  2 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:24.61    4:07.72  
     1) Cechini, Jamie A 15             2) Nickell, Samantha N 17         
     3) Martinez-Spencer, Ella R 15     4) Varner, Peyton M 17            
       30.02  1:03.22  1:32.13  2:03.67  2:32.80  3:04.61  3:34.56  4:07.72
  3 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:08.59    4:12.58  
     1) Abate, Taylor M 17              2) Liu, Tracy Y 15                
     3) Forest, Elisabella 16           4) Wooden, Emily P 15             
       29.76  1:01.84  1:33.42  2:07.94  2:37.21  3:09.62  3:39.51  4:12.58
  4 The Claremont Club-CA  'A'                        4:19.80    4:13.60  
     1) Thom, Madison G 16              2) Cohee, Anna J 17               
     3) Flores, Cassandra M 15          4) Basulto, Caitlin M 16          
       30.16  1:02.83  1:33.75  2:07.66  2:38.22  3:11.61  3:41.81  4:13.60
  5 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            4:24.61    4:14.86  
     1) Brueckner, Lyndsey E 17         2) Cechini, Quincy R 17           
     3) Thomas, Leah N 18               4) Bian, Hedy 15                  
       30.15  1:03.23  1:34.04  2:07.10  2:36.94  3:10.55  3:41.15  4:14.86
  6 Swim Pasadena-CA  'A'                             4:11.82    4:16.20  
     1) Choi, Joan J 16                 2) Rousseau, Abigail R 16         
     3) Wang, Sabrina J 15              4) Escovar, Isabella M 16         
       31.45  1:05.58  1:36.34  2:09.65  2:39.24  3:12.31  3:42.81  4:16.20
  7 Fusion Aquatics-CA  'A'                           4:18.29    4:16.31  
     1) Klein, Abi M 15                 2) Lawrence, Zoe A 15             
     3) Aguilar, Danica H 17            4) Treydte, Brianna M 15          
       31.07  1:05.67  1:35.82  2:10.64  2:39.86  3:13.58  3:43.32  4:16.31
  8 Blast Sharks-CA  'A'                              4:19.32    4:19.21  
     1) Pantell, Lindsay S 18           2) Seward, Emma E 15              
     3) Dodd, Kaila A 15                4) Yoo, Rebecca Y 17              
       29.84  1:01.70  1:31.09  2:05.38  2:37.17  3:13.14  3:44.74  4:19.21
  9 Brea Aquatics-CA  'C'                             4:16.75    4:19.36  
     1) Gani, Anya R 17                 2) Chiu, Madelyn A 16             
     3) Gani, Thea R 17                 4) Becher, Kennedy E 16           
       31.26  1:06.00  1:36.61  2:11.16  2:41.84  3:16.48  3:46.16  4:19.36
 10 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:24.76    4:19.93  
     1) Farias, Celia S 17              2) Wong, Alison J 16              
     3) Noriega, Lilliana M 15          4) Newby, Mae C F 15              
       31.96  1:06.39  1:36.94  2:12.40  2:42.43  3:17.12  3:46.84  4:19.93
 11 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:16.55    4:25.76  
     1) Renaud, Riley N 15              2) Rothlein, Joslyn M 15          
     3) Sorensen, Tori L 15             4) Lynch, Abby N 17               
       31.49  1:04.82  1:37.49  2:13.44  2:45.13  3:20.74  3:51.52  4:25.76
 12 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 4:28.80    4:26.54  
     1) Breard, Clarissa D 15           2) Blumkin, Sara K 16             
     3) Macasaet, Raelle A 15           4) Kim, Natalie F 15              
       31.18  1:05.50  1:36.67  2:12.44  2:45.46  3:20.98  3:51.55  4:26.54
 13 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:26.04    4:26.73  
     1) Armstrong, Kaitlyn L 15         2) O'Brien, Delaney R 15          
     3) Gomez, Isabel 17                4) Ybarra, Marissa M 15           
       30.61  1:04.21  1:33.89  2:07.21  2:40.16  3:18.99  3:50.55  4:26.73
 14 Riverside Aquatics Association-CA  'C'            4:24.61    4:27.82  
     1) Harris, Amber M 15              2) Bilaver, Ivana M 16            
     3) Thornton, Molly I 18            4) Okada, Asia J 15               
       31.57  1:07.12  1:39.42  2:17.09  2:48.30  3:22.99  3:53.22  4:27.82
 15 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    4:27.58    4:29.60  
     1) Martilla, Brianna F 17          2) Barton, Nicole L 16            
     3) Martilla, Amanda J 17           4) Cinnamo, Ally B 16             
       31.01  1:04.94  1:35.73  2:09.89  2:42.95  3:20.32  3:53.01  4:29.60
 -- La Mirada Armada-CA  'A'                          4:16.37         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Chai, Emilie J 15               2) Chai, Charlene J 17            
     3) Shin, Megan A 16                4) Isip, Sarah K 16               
       31.05  1:05.01  1:35.30  2:08.92  2:38.99  3:12.31  3:41.09       DQ
 -- Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:29.93         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Lopez, Nohely F 15              2) Lopez, Nailyn I 15             
     3) Barajas, Jenna R 15             4) Suthar, Nijal J 16             
       29.44  1:02.28  1:32.66           2:40.31  3:19.37  3:51.70       DQ
 
Girls 15 & Over 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Pasadena-CA  'A'                             8:55.21    8:53.13  
     1) Pearson, Johanna G 18           2) Icheva, Gabriela K 17          
     3) Wang, Sabrina J 15              4) Rousseau, Abigail R 16         
       33.07  1:07.56  1:43.19  2:17.98  2:48.22  3:21.23  3:54.36  4:27.42
     4:57.61  5:31.80  6:07.13  6:41.28  7:11.96  7:46.06  8:19.76  8:53.13
  2 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            9:30.81    8:53.24  
     1) Martinez-Spencer, Ella R 15     2) Nickell, Samantha N 17         
     3) Cechini, Quincy R 17            4) Varner, Peyton M 17            
       31.57  1:05.36  1:38.71  2:11.59  2:42.07  3:15.94  3:49.75  4:23.30
     4:55.50  5:30.34  6:06.96  6:41.45  7:12.17  7:46.16  8:19.91  8:53.24
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             8:45.34    8:57.82  
     1) Torrez, Raquel 16               2) Poloni, Makayla C 17           
     3) Sunahara, Charlize H 15         4) Li, Kate 15                    
       32.28  1:06.31  1:41.40  2:16.57  2:48.34  3:22.15  3:57.44  4:32.14
     5:02.97  5:37.11  6:12.76  6:48.62  7:18.16  7:50.75  8:24.08  8:57.82
  4 The Claremont Club-CA  'A'                        9:23.89    9:12.00  
     1) Cohee, Anna J 17                2) Flores, Cassandra M 15         
     3) Thom, Madison G 16              4) Basulto, Caitlin M 16          
       31.70  1:05.85  1:41.93  2:17.35  2:50.34  3:26.23  4:03.66  4:41.07
     5:12.26  5:47.04  6:22.59  6:57.31  7:27.88  8:01.09  8:36.57  9:12.00
  5 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            9:30.81    9:21.90  
     1) Thornton, Molly I 18            2) Bian, Hedy 15                  
     3) Harris, Amber M 15              4) Cechini, Jamie A 15            
       32.72  1:08.69  1:44.97  2:21.33  2:53.77  3:29.69  4:06.47  4:42.16
     5:14.86  5:50.81  6:27.69  7:05.08  7:36.54  8:11.21  8:46.98  9:21.90
  6 Brea Aquatics-CA  'B'                             9:13.23    9:25.29  
     1) Wooden, Emily P 15              2) Chiu, Madelyn A 16             
     3) Abate, Taylor M 17              4) Liu, Tracy Y 15                
       32.99  1:08.72  1:46.40  2:23.75  2:55.18  3:30.66  4:07.42  4:44.03
     5:14.36  5:47.91  6:22.73  6:58.13  7:29.02  8:05.04  8:45.20  9:25.29
  7 Blast Sharks-CA  'A'                              9:18.13    9:32.91  
     1) Pantell, Lindsay S 18           2) Seward, Emma E 15              
     3) Dodd, Kaila A 15                4) Spangler, Maddie R 15          
       31.77  1:05.61  1:39.99  2:13.96  2:45.24  3:20.75  3:57.65  4:32.41
     5:06.40  5:44.14  6:22.51  6:59.21  7:33.17  8:12.47  8:52.74  9:32.91
  8 Riverside Aquatics Association-CA  'C'            9:31.80    9:40.23  
     1) Okada, Asia J 15                2) Thomas, Leah N 18              
     3) Brueckner, Lyndsey E 17         4) Bilaver, Ivana M 16            
       32.94  1:09.80  1:47.04  2:24.70  2:55.37  3:30.41  4:06.73  4:42.29
     5:15.54  5:52.15  6:30.91  7:08.99  7:43.39  8:21.61  9:01.16  9:40.23
  9 Temecula Swim Club-CA  'A'                        9:06.57    9:46.91  
     1) Wettlaufer, Emma R 17           2) Rothlein, Joslyn M 15          
     3) Simon, Taylor M 16              4) Renaud, Riley N 15             
       33.43  1:11.30  1:50.11  2:27.90  3:03.47  3:42.49  4:22.25  5:01.56
     5:34.68  6:12.39  6:50.34  7:27.13  7:59.24  8:35.27  9:11.77  9:46.91
 10 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 9:53.96    9:52.42  
     1) Kim, Natalie F 15               2) Wilson, Kelly T 15             
     3) Breard, Clarissa D 15           4) Blumkin, Sara K 16             
       33.79  1:10.31  1:48.61  2:26.07  3:00.86  3:38.60  4:17.38  4:55.27
     5:28.77  6:06.25  6:45.02  7:22.58  7:57.07  8:35.57  9:14.88  9:52.42
 11 Viking Aquatics-CA  'A'                           9:51.58    9:54.77  
     1) Jorgensen, Ella N 16            2) Sumortin, Michaela A 15        
     3) Kawamoto, Hanna L 16            4) Knapp, Allison M 16            
       34.25  1:12.02  1:52.98  2:33.69  3:07.67  3:46.09  4:25.64  5:04.18
     5:40.67  6:20.36  7:00.31  7:38.49  8:10.47  8:45.28  9:20.59  9:54.77
 12 Circle City Aquatics-CA  'A'                      9:34.16   10:13.03  
     1) Armstrong, Kaitlyn L 15         2) O'Brien, Delaney R 15          
     3) Bienias, Morgan L 18            4) Nelson, Jessie T 15            
       33.66  1:09.89  1:46.73  2:22.18  2:56.59  3:34.27  4:12.99  4:49.71
     5:28.10  6:09.04  6:53.38  7:38.11  8:11.73  8:50.90  9:32.10 10:13.03
 
Girls 15 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:27.22    2:03.41  
     1) Poloni, Makayla C 17            2) Sunahara, Charlize H 15        
     3) Wooden, Emily P 15              4) Li, Kate 15                    
       30.45  1:05.15  1:35.77  2:03.41                                    
  2 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            5:05.21    2:05.18  
     1) Martinez-Spencer, Ella R 15     2) Thornton, Molly I 18           
     3) Nickell, Samantha N 17          4) Varner, Peyton M 17            
       31.65  1:06.80  1:36.22  2:05.18                                    
  3 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:38.49    2:07.00  
     1) Forest, Elisabella 16           2) Torrez, Raquel 16              
     3) Abate, Taylor M 17              4) Chiu, Madelyn A 16             
       31.76  1:07.46  1:37.69  2:07.00                                    
  4 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:42.81    2:09.92  
     1) Torres, Tori A 15               2) Isip, Sarah K 16               
     3) Lee, Emily Y 17                 4) Chai, Emilie J 15              
       33.18  1:08.64  1:40.41  2:09.92                                    
  5 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            5:05.21    2:10.16  
     1) Cechini, Jamie A 15             2) Bian, Hedy 15                  
     3) Harris, Amber M 15              4) Brueckner, Lyndsey E 17        
       32.81  1:09.71  1:42.00  2:10.16                                    
  6 Swim Pasadena-CA  'A'                             4:38.68    2:10.63  
     1) Pearson, Johanna G 18           2) Icheva, Gabriela K 17          
     3) Escovar, Isabella M 16          4) Choi, Joan J 16                
       34.81  1:10.00  1:40.45  2:10.63                                    
  7 The Claremont Club-CA  'A'                        4:47.34    2:12.41  
     1) Cohee, Anna J 17                2) Worsham, Katherine O 18        
     3) McClain, Asha D 15              4) Thom, Madison G 16             
       33.88  1:12.51  1:43.81  2:12.41                                    
  8 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:55.57    2:12.49  
     1) Noriega, Lilliana M 15          2) Newby, Mae C F 15              
     3) Farias, Celia S 17              4) Wong, Alison J 16              
       33.96  1:11.87  1:43.52  2:12.49                                    
  9 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 4:59.61    2:14.23  
     1) Wilson, Kelly T 15              2) Macasaet, Raelle A 15          
     3) Breard, Clarissa D 15           4) Blumkin, Sara K 16             
       36.75  1:13.28  1:45.49  2:14.23                                    
 10 The Claremont Club-CA  'B'                        4:57.17    2:14.66  
     1) Flores, Cassandra M 15          2) Lilley, Madeline E 15          
     3) Strash, Natalya E 18            4) Basulto, Caitlin M 16          
       34.78  1:13.60  1:45.84  2:14.66                                    
 11 Blast Sharks-CA  'A'                              5:02.02    2:15.19  
     1) Pantell, Lindsay S 18           2) Yoo, Rebecca Y 17              
     3) Klimauskas, Ema 15              4) Seward, Emma E 15              
       36.22  1:15.46  1:46.52  2:15.19                                    
 12 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:59.16    2:15.45  
     1) Armstrong, Kaitlyn L 15         2) Robbins, Brooke C 16           
     3) Marshall, Akilah A 15           4) O'Brien, Delaney R 15          
       34.49  1:15.41  1:46.79  2:15.45                                    
 13 Brea Aquatics-CA  'C'                             4:53.86    2:15.67  
     1) Gani, Thea R 17                 2) Becher, Kennedy E 16           
     3) Rivera, Isabelle J 15           4) Liu, Tracy Y 15                
       37.09  1:14.23  1:46.56  2:15.67                                    
 14 Fusion Aquatics-CA  'A'                           5:02.17    2:16.03  
     1) Lawrence, Zoe A 15              2) Martinez, Alondra 16           
     3) Klein, Abi M 15                 4) Treydte, Brianna M 15          
       34.41  1:12.74  1:46.45  2:16.03                                    
 15 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:44.45    2:16.05  
     1) Renaud, Riley N 15              2) Wettlaufer, Emma R 17          
     3) Lynch, Abby N 17                4) Rothlein, Joslyn M 15          
       34.43  1:13.47  1:45.35  2:16.05                                    
 16 Riverside Aquatics Association-CA  'C'            5:05.21    2:17.78  
     1) Bilaver, Ivana M 16             2) Okada, Asia J 15               
     3) Cechini, Quincy R 17            4) Thomas, Leah N 18              
       36.64  1:15.35  1:48.26  2:17.78                                    
 17 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    4:59.59    2:22.27  
     1) Barton, Nicole L 16             2) Martilla, Amanda J 17          
     3) Hartwell, Lilly A 15            4) Martilla, Brianna F 17         
       35.18  1:18.30  1:52.11  2:22.27                                    
 -- Temecula Swim Club-CA  'B'                        5:01.20         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Sorensen, Samie P 17            2) Parra, Allison F 15            
     3) Sorensen, Tori L 15             4) Simon, Taylor M 16             
       33.82  1:16.56  1:48.29       DQ                                    
 -- La Mirada Armada-CA  'B'                          5:01.05         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Chai, Charlene J 17             2) McClure, Jenna R 15            
     3) Nguyenkhoa, Anya D 16           4) Shin, Megan A 16               
       38.84  1:18.39  1:49.13       DQ                                    
 
Girls 15 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:27.22    4:29.02  
     1) Poloni, Makayla C 17            2) Sunahara, Charlize H 15        
     3) Wooden, Emily P 15              4) Li, Kate 15                    
       31.84  1:04.34  1:39.51  2:20.01  2:51.64  3:27.65  3:57.00  4:29.02
  2 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            5:05.21    4:35.15  
     1) Martinez-Spencer, Ella R 15     2) Bian, Hedy 15                  
     3) Nickell, Samantha N 17          4) Varner, Peyton M 17            
       33.27  1:07.67  1:44.14  2:26.58  2:57.19  3:31.73  4:02.21  4:35.15
  3 Swim Pasadena-CA  'A'                             4:38.68    4:39.33  
     1) Pearson, Johanna G 18           2) Icheva, Gabriela K 17          
     3) Escovar, Isabella M 16          4) Wang, Sabrina J 15             
       35.84  1:12.12  1:48.41  2:29.19  3:00.68  3:36.88  4:06.62  4:39.33
  4 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:38.49    4:44.08  
     1) Forest, Elisabella 16           2) Torrez, Raquel 16              
     3) Abate, Taylor M 17              4) Liu, Tracy Y 15                
       33.49  1:08.90  1:46.35  2:29.98  3:01.34  3:38.45  4:09.51  4:44.08
  5 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            5:05.21    4:45.31  
     1) Cechini, Quincy R 17            2) Thornton, Molly I 18           
     3) Harris, Amber M 15              4) Cechini, Jamie A 15            
       34.16  1:10.17  1:46.59  2:29.73  3:02.57  3:40.32  4:10.85  4:45.31
  6 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:42.81    4:46.72  
     1) Chai, Charlene J 17             2) Isip, Sarah K 16               
     3) Lee, Emily Y 17                 4) Chai, Emilie J 15              
       35.11  1:11.91  1:48.28  2:30.12  3:03.21  3:41.94  4:13.11  4:46.72
  7 Fusion Aquatics-CA  'A'                           5:02.17    4:47.69  
     1) Lawrence, Zoe A 15              2) Martinez, Alondra 16           
     3) Klein, Abi M 15                 4) Treydte, Brianna M 15          
       35.71  1:13.91  1:52.74  2:36.34  3:07.95  3:44.15  4:14.63  4:47.69
  8 The Claremont Club-CA  'A'                        4:47.34    4:50.54  
     1) Cohee, Anna J 17                2) Worsham, Katherine O 18        
     3) McClain, Asha D 15              4) Basulto, Caitlin M 16          
       34.40  1:10.98  1:50.56  2:36.06  3:08.69  3:48.35  4:18.13  4:50.54
  9 Blast Sharks-CA  'A'                              4:40.12    4:53.41  
     1) Seward, Emma E 15               2) Rostamlou, Kaylen C 15         
     3) Klimauskas, Ema 15              4) Pantell, Lindsay S 18          
       36.23  1:14.95  1:54.75  2:40.66  3:12.88  3:51.58  4:21.40  4:53.41
 10 The Claremont Club-CA  'B'                        4:57.17    4:53.85  
     1) Flores, Cassandra M 15          2) Lilley, Madeline E 15          
     3) Strash, Natalya E 18            4) Thom, Madison G 16             
       35.82  1:13.74  1:52.15  2:38.76  3:12.09  3:49.83  4:20.38  4:53.85
 11 Brea Aquatics-CA  'C'                             4:53.86    4:54.60  
     1) Young, Chloe A 15               2) Becher, Kennedy E 16           
     3) Chiu, Madelyn A 16              4) Gani, Thea R 17                
       36.68  1:16.11  1:54.56  2:38.51  3:11.32  3:49.96  4:20.47  4:54.60
 12 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:55.57    4:56.62  
     1) Noriega, Lilliana M 15          2) Newby, Mae C F 15              
     3) Farias, Celia S 17              4) Wong, Alison J 16              
       35.91  1:14.21  1:53.38  2:38.45  3:12.12  3:49.96  4:21.85  4:56.62
 13 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:44.45    4:57.49  
     1) Renaud, Riley N 15              2) Wettlaufer, Emma R 17          
     3) Lynch, Abby N 17                4) Rothlein, Joslyn M 15          
       38.48  1:18.88  1:58.68  2:41.59  3:14.02  3:51.14  4:22.75  4:57.49
 14 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    4:51.76    4:59.85  
     1) Barton, Nicole L 16             2) Cinnamo, Ally B 16             
     3) Martilla, Amanda J 17           4) Martilla, Brianna F 17         
       36.01  1:14.33  1:56.33  2:43.74  3:16.20  3:53.70  4:24.85  4:59.85
 15 La Mirada Armada-CA  'B'                          5:01.05    5:03.59  
     1) Torres, Tori A 15               2) McClure, Jenna R 15            
     3) Nguyenkhoa, Anya D 16           4) Shin, Megan A 16               
       37.14  1:17.95  1:59.60  2:46.98  3:19.04  3:55.81  4:28.02  5:03.59
 16 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 4:59.61    5:05.18  
     1) Wilson, Kelly T 15              2) Blumkin, Sara K 16             
     3) Macasaet, Raelle A 15           4) Kim, Natalie F 15              
       39.68  1:21.55  1:59.82  2:44.21  3:18.20  3:58.21  4:29.65  5:05.18
 17 Riverside Aquatics Association-CA  'C'            5:05.21    5:07.00  
     1) Bilaver, Ivana M 16             2) Brueckner, Lyndsey E 17        
     3) Okada, Asia J 15                4) Thomas, Leah N 18              
       38.11  1:19.35  2:00.10  2:47.60  3:20.73  4:02.12  4:32.77  5:07.00
 18 Temecula Swim Club-CA  'B'                        5:01.20    5:07.60  
     1) Sorensen, Samie P 17            2) Parra, Allison F 15            
     3) Sorensen, Tori L 15             4) Simon, Taylor M 16             
       35.50  1:13.53  1:56.68  2:44.97  3:18.28  3:59.81  4:31.56  5:07.60
 19 Circle City Aquatics-CA  'A'                      5:04.82    5:08.91  
     1) Armstrong, Kaitlyn L 15         2) Nelson, Jessie T 15            
     3) Cunanan, Arielle V 16           4) O'Brien, Delaney R 15          
       35.21  1:11.95  1:52.57  2:39.72  3:18.70  4:04.81  4:34.47  5:08.91
 
Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Griffin, Ashlynn E        17 RST-CA                 29.50      29.49  
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Okamura, Kotone           14 RMDA-CA              1:03.92    1:02.26  
       30.43  1:02.26                                                      
  2 Wu, Ruth W                13 SACA-CA              1:03.92    1:03.61  
       30.11  1:03.61                                                      
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Reagan M          14 BLUE-CA              2:19.14    2:15.76  
       30.59  1:03.90  1:39.42  2:15.76                                    
  2 Higley, Tara M            14 BCH-CA               2:19.14    2:19.62  
       29.71  1:03.55  1:40.68  2:19.62                                    
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Binder, Logan A           13 LASC-CA              2:21.17    2:20.92  
       32.76  1:09.35  1:45.72  2:20.92                                    
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Zoe A           15 Fusion Aquatics-CA        NT    1:15.12  
       35.51  1:15.12                                                      
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garza, Gigi F             13 Fusion Aquatics-CA   1:28.45    1:27.05  
       41.34  1:27.05                                                      
  2 Clerico, Olivia C         14 CLSS-CA                   NT    1:31.33  
       45.82  1:31.33                                                      
 
Girls 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vazquez-Martinez, Dana    14 Fusion Aquatics-CA   3:12.00    3:02.49  
       42.15  1:28.09  2:15.41  3:02.49                                    
 
Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Ally M          15 WEST-CA              1:15.19    1:09.39  
       32.16  1:09.39                                                      
 
Boys 5-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA                31.81      30.93  
  2 Antonio, Brian            10 Storm-CA               32.91      32.56  
  3 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA                33.34      32.95  
  4 Fan, Jerry                10 BREA-CA                34.42      33.79  
  5 Forget, Owen A             9 STAR-CA                33.44      33.91  
  6 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                34.24      34.16  
  7 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA                 34.24      34.49  
  8 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA                34.74      34.60  
B - Final
  9 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 35.09      33.60  
 10 Acosta, Ronin K           10 Polar Bears-CA         35.02      33.75  
 11 Hatcher-Sifford, Xavier    8 UN-12-CA               34.88      34.21  
 12 Lin, Christopher          10 RMDA-CA                34.76      34.65  
 13 Yi, Collin J              10 SHRK-CA                34.79      34.88  
 14 Fernandez, Tommy A        10 DSRT-CA                35.77      35.06  
 15 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA                35.04      35.46  
 16 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                36.05      36.45  
 
Boys 5-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA                31.13      31.81  
  2 Antonio, Brian            10 Storm-CA               33.08      32.91  
  3 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA                32.93      33.34  
  4 Forget, Owen A             9 STAR-CA                34.88      33.44  
  5 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA                 34.46      34.24  
  5 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                34.96      34.24  
  7 Fan, Jerry                10 BREA-CA                34.10      34.42  
  8 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA                34.99      34.74  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lin, Christopher          10 RMDA-CA                34.76      34.76  
 10 Yi, Collin J              10 SHRK-CA                35.17      34.79  
 11 Hatcher-Sifford, Xavier    8 UN-12-CA               35.84      34.88  
 12 Acosta, Ronin K           10 Polar Bears-CA         35.88      35.02  
 13 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA                35.98      35.04  
 14 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 35.48      35.09  
 15 Fernandez, Tommy A        10 DSRT-CA                35.21      35.77  
 16 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA                35.90      36.05  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA                35.59      36.13  
 18 DiBello, Alan T           10 CHS-CA                 34.45      36.15  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA                35.75      36.34  
 20 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA                35.86      37.05  
 
Boys 5-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:07.98    1:07.67  
       32.35  1:07.67                                                      
  2 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              1:12.08    1:10.79  
       33.85  1:10.79                                                      
  3 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:12.53    1:10.94  
       34.67  1:10.94                                                      
  4 Antonio, Brian            10 Storm-CA             1:12.27    1:11.26  
       34.21  1:11.26                                                      
  5 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              1:14.44    1:13.38  
       35.17  1:13.38                                                      
  6 Fan, Jerry                10 BREA-CA              1:14.72    1:13.61  
       34.98  1:13.61                                                      
  7 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA              1:14.24    1:15.56  
       35.55  1:15.56                                                      
  8 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:14.45    1:16.09  
       36.61  1:16.09                                                      
B - Final
  9 Forget, Owen A             9 STAR-CA              1:15.81    1:14.97  
       36.54  1:14.97                                                      
 10 Licto, Benjamin S         10 RST-CA               1:17.42    1:15.96  
       37.15  1:15.96                                                      
 11 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA               1:15.38    1:16.01  
       36.45  1:16.01                                                      
 12 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:18.18    1:16.48  
       37.13  1:16.48                                                      
 13 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA              1:17.25    1:17.04  
       36.81  1:17.04                                                      
 14 Brown, Ethan W            10 SWRD-CA              1:18.63    1:18.11  
       37.34  1:18.11                                                      
 15 Otteson, Owen A            8 OTTR-CA              1:17.42    1:18.23  
       37.16  1:18.23                                                      
 16 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA              1:18.00    1:18.24  
       36.66  1:18.24                                                      
 
Boys 5-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:08.10    1:07.98  
       32.32  1:07.98                                                      
  2 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              1:12.29    1:12.08  
       34.28  1:12.08                                                      
  3 Antonio, Brian            10 Storm-CA             1:12.55    1:12.27  
       34.48  1:12.27                                                      
  4 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:11.87    1:12.53  
       34.26  1:12.53                                                      
  5 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA              1:13.97    1:14.24  
       35.36  1:14.24                                                      
  6 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              1:15.97    1:14.44  
       35.82  1:14.44                                                      
  7 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:15.54    1:14.45  
       36.05  1:14.45                                                      
  8 Fan, Jerry                10 BREA-CA              1:15.59    1:14.72  
       35.49  1:14.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA               1:18.65    1:15.38  
       36.54  1:15.38                                                      
 10 Forget, Owen A             9 STAR-CA              1:16.53    1:15.81  
       35.59  1:15.81                                                      
 11 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA               1:15.52    1:15.88  
       35.06  1:15.88                                                      
 12 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA              1:18.57    1:17.25  
       36.42  1:17.25                                                      
 13 Licto, Benjamin S         10 RST-CA               1:18.15    1:17.42  
       37.24  1:17.42                                                      
 13 Otteson, Owen A            8 OTTR-CA              1:19.40    1:17.42  
       36.30  1:17.42                                                      
 15 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA              1:15.71    1:18.00  
       36.92  1:18.00                                                      
 16 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:18.59    1:18.18  
       37.93  1:18.18                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Brown, Ethan W            10 SWRD-CA              1:19.74    1:18.63  
       37.12  1:18.63                                                      
 18 Fernandez, Tommy A        10 DSRT-CA              1:19.13    1:18.92  
       37.63  1:18.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA              1:19.59    1:20.63  
       37.81  1:20.63                                                      
 20 Benitez, Angelo F         10 Fusion Aquatics-CA   1:18.74    1:20.86  
       38.75  1:20.86                                                      
 21 DiBello, Alan T           10 CHS-CA               1:18.40    1:20.92  
       38.12  1:20.92                                                      
 22 Liang, Antonio            10 BREA-CA              1:20.14    1:21.47  
       38.99  1:21.47                                                      
 23 Sakho, Oumar M            10 SHRK-CA              1:19.12    1:22.99  
       39.60  1:22.99                                                      
 24 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA              1:19.29    1:23.72  
       37.44  1:23.72                                                      
 
Boys 5-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              2:27.78    2:25.56  
       32.40  1:09.38  1:48.08  2:25.56                                    
  2 Her, Benson                9 BREA-CA              2:30.37    2:29.27  
       34.32  1:12.29  1:51.11  2:29.27                                    
  3 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               2:35.43    2:32.76  
       35.13  1:13.66  1:53.59  2:32.76                                    
  4 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              2:32.83    2:32.92  
       35.38  1:13.90  1:54.19  2:32.92                                    
  5 Antonio, Brian            10 Storm-CA             2:36.86    2:36.14  
       34.49  1:14.60  1:56.39  2:36.14                                    
  6 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              2:38.99    2:36.73  
       36.28  1:17.22  1:58.14  2:36.73                                    
  7 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA              2:35.53    2:37.31  
       35.96  1:16.37  1:57.75  2:37.31                                    
  8 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              2:37.01    2:37.36  
       36.79  1:17.55  1:59.55  2:37.36                                    
B - Final
  9 Fan, Jerry                10 BREA-CA              2:41.08    2:37.59  
       35.26  1:15.93  1:57.52  2:37.59                                    
 10 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              2:43.24    2:40.86  
       37.72  1:19.37  2:01.41  2:40.86                                    
 11 Liang, Antonio            10 BREA-CA              2:45.72    2:46.27  
       38.66  1:21.37  2:04.50  2:46.27                                    
 12 Forget, Owen A             9 STAR-CA              2:47.42    2:46.93  
       35.95  1:17.65  2:04.42  2:46.93                                    
 13 David, Braden M           10 TCC-CA               2:46.82    2:47.06  
       38.20  1:21.61  2:05.15  2:47.06                                    
 14 Fernandez, Tommy A        10 DSRT-CA              2:45.96    2:47.14  
       38.08  1:22.33  2:04.98  2:47.14                                    
 15 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA              2:44.11    2:48.08  
       38.68  1:22.47  2:06.27  2:48.08                                    
 16 Otteson, Owen A            8 OTTR-CA              2:48.28    2:54.05  
       39.64  1:25.26  2:11.23  2:54.05                                    
 
Boys 5-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              2:26.43    2:27.78  
       32.97  1:10.22  1:49.69  2:27.78                                    
  2 Her, Benson                9 BREA-CA              2:29.13    2:30.37  
       34.22  1:12.63  1:52.17  2:30.37                                    
  3 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              2:31.13    2:32.83  
       34.72  1:14.00  1:53.65  2:32.83                                    
  4 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               2:40.38    2:35.43  
       36.35  1:16.11  1:56.85  2:35.43                                    
  5 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA              2:38.86    2:35.53  
       35.10  1:15.18  1:56.01  2:35.53                                    
  6 Antonio, Brian            10 Storm-CA             2:38.00    2:36.86  
       34.66  1:14.96  1:56.30  2:36.86                                    
  7 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              2:33.97    2:37.01  
       36.21  1:17.05  1:58.76  2:37.01                                    
  8 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              2:45.45    2:38.99  
       37.04  1:18.13  2:00.04  2:38.99                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fan, Jerry                10 BREA-CA              2:41.92    2:41.08  
       35.84  1:17.63  2:01.22  2:41.08                                    
 10 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              2:42.84    2:43.24  
       36.69  1:20.13  2:02.86  2:43.24                                    
 11 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA              2:46.72    2:44.11  
       36.72  1:18.80  2:02.46  2:44.11                                    
 12 Liang, Antonio            10 BREA-CA              2:45.15    2:45.72  
       38.06  1:20.81  2:03.99  2:45.72                                    
 13 Fernandez, Tommy A        10 DSRT-CA              2:42.99    2:45.96  
       37.67  1:19.69  2:04.37  2:45.96                                    
 14 David, Braden M           10 TCC-CA               2:49.87    2:46.82  
       37.52  1:21.16  2:05.57  2:46.82                                    
 15 Forget, Owen A             9 STAR-CA              2:50.25    2:47.42  
       37.01  1:18.63  2:04.03  2:47.42                                    
 16 Otteson, Owen A            8 OTTR-CA              2:48.61    2:48.28  
       36.72  1:19.94  2:06.17  2:48.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA              2:51.82    2:49.23  
       37.99  1:21.12  2:04.66  2:49.23                                    
 18 Licto, Benjamin S         10 RST-CA               2:51.17    2:50.59  
       38.48  1:20.76  2:05.65  2:50.59                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Brown, Ethan W            10 SWRD-CA              2:53.34    2:52.96  
       38.00  1:23.39  2:10.11  2:52.96                                    
 20 Tamura, Hunter A          10 YST-CA               2:49.07    3:01.35  
       40.03  1:27.45  2:14.44  3:01.35                                    
 
Boys 5-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Her, Benson                9 BREA-CA                37.81      37.09  
  2 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA                38.22      39.36  
  3 Tang, Lucas S             10 SACA-CA                39.79      39.56  
  4 DiBello, Alan T           10 CHS-CA                 39.94      39.68  
  5 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA                 40.01      40.19  
  6 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA                40.97      40.25  
  7 Simon, Peyton J           10 TMEC-CA                41.33      40.90  
  8 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA                 41.19      41.37  
B - Final
  9 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 42.34      40.65  
 10 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA                41.66      41.23  
 11 Licto, Benjamin S         10 RST-CA                 42.04      41.58  
 12 Liang, Antonio            10 BREA-CA                41.78      41.91  
 13 Forget, Owen A             9 STAR-CA                41.51      42.19  
 14 Xing, Albert              10 SACA-CA                42.98      43.20  
 15 David, Braden M           10 TCC-CA                 42.67      43.23  
 16 Blumenfield, Obi G        10 WAVE-CA                42.62      43.56  
 
Boys 5-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Her, Benson                9 BREA-CA                37.23      37.81  
  2 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA                38.51      38.22  
  3 Tang, Lucas S             10 SACA-CA                40.24      39.79  
  4 DiBello, Alan T           10 CHS-CA                 39.68      39.94  
  5 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA                 39.46      40.01  
  6 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA                43.60      40.97  
  7 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA                 42.37      41.19  
  8 Simon, Peyton J           10 TMEC-CA                42.47      41.33  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Forget, Owen A             9 STAR-CA                42.40      41.51  
 10 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA                41.97      41.66  
 11 Liang, Antonio            10 BREA-CA                43.23      41.78  
 12 Licto, Benjamin S         10 RST-CA                 43.43      42.04  
 13 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 42.15      42.34  
 14 Kesanam, Srikar           10 SACA-CA                42.35      42.61  
 15 Blumenfield, Obi G        10 WAVE-CA                42.62      42.62  
 16 David, Braden M           10 TCC-CA                 42.29      42.67  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Acosta, Ronin K           10 Polar Bears-CA         40.82      42.70  
 18 Xing, Albert              10 SACA-CA                42.37      42.98  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Benitez, Angelo F         10 Fusion Aquatics-CA     43.09      43.03  
 20 Otteson, Owen A            8 OTTR-CA                42.66      43.40  
 21 Wei, Kurtis T             10 BREA-CA                42.50      43.49  
 22 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA                42.40      43.50  
 23 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                43.49      44.37  
 24 Bian, Kexin               10 BREA-CA                43.39      44.83  
 25 Walsh, Jack T              9 SWRD-CA                43.18      44.96  
 26 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA                43.56      46.46  
 
Boys 5-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Her, Benson                9 BREA-CA              1:21.12    1:21.48  
       39.54  1:21.48                                                      
  2 DiBello, Alan T           10 CHS-CA               1:27.57    1:23.66  
       41.50  1:23.66                                                      
  3 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               1:25.36    1:23.92  
       41.06  1:23.92                                                      
  4 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:24.85    1:24.34  
       41.78  1:24.34                                                      
  5 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:27.89    1:27.16  
       42.74  1:27.16                                                      
  6 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA               1:28.34    1:27.37  
       40.99  1:27.37                                                      
  7 Xing, Albert              10 SACA-CA              1:28.79    1:28.05  
       43.00  1:28.05                                                      
  8 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               1:29.85    1:30.48  
       43.64  1:30.48                                                      
B - Final
  9 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA              1:30.16    1:27.24  
 10 Forget, Owen A             9 STAR-CA              1:30.59    1:28.30  
       43.12  1:28.30                                                      
 11 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA               1:30.66    1:28.67  
       43.53  1:28.67                                                      
 12 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA              1:30.77    1:29.28  
       43.00  1:29.28                                                      
 13 Tran, Frederick            9 BREA-CA              1:30.31    1:30.08  
       44.02  1:30.08                                                      
 14 Liang, Antonio            10 BREA-CA              1:30.72    1:30.45  
       44.25  1:30.45                                                      
 15 Licto, Benjamin S         10 RST-CA               1:31.02    1:30.66  
       43.98  1:30.66                                                      
 16 Simon, Peyton J           10 TMEC-CA              1:31.68    1:34.28  
       46.64  1:34.28                                                      
 
Boys 5-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Her, Benson                9 BREA-CA              1:19.25    1:21.12  
       39.85  1:21.12                                                      
  2 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:28.25    1:24.85  
       42.06  1:24.85                                                      
  3 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               1:25.02    1:25.36  
       42.10  1:25.36                                                      
  4 DiBello, Alan T           10 CHS-CA               1:24.73    1:27.57  
       41.92  1:27.57                                                      
  5 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:29.05    1:27.89  
       43.43  1:27.89                                                      
  6 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA               1:27.05    1:28.34  
       41.59  1:28.34                                                      
  7 Xing, Albert              10 SACA-CA              1:32.35    1:28.79  
       43.56  1:28.79                                                      
  8 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               1:33.71    1:29.85  
       43.79  1:29.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Casillas, Aiden V          9 DSRT-CA              1:32.70    1:30.16  
 10 Tran, Frederick            9 BREA-CA              1:34.89    1:30.31  
       42.85  1:30.31                                                      
 11 Forget, Owen A             9 STAR-CA              1:27.71    1:30.59  
       44.65  1:30.59                                                      
 12 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA               1:30.24    1:30.66  
       43.94  1:30.66                                                      
 13 Liang, Antonio            10 BREA-CA              1:32.74    1:30.72  
       44.23  1:30.72                                                      
 14 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA              1:29.76    1:30.77  
       43.55  1:30.77                                                      
 15 Licto, Benjamin S         10 RST-CA               1:34.20    1:31.02  
       44.30  1:31.02                                                      
 16 Simon, Peyton J           10 TMEC-CA              1:33.88    1:31.68  
       44.95  1:31.68                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Yi, Collin J              10 SHRK-CA              1:33.60    1:32.30  
       44.59  1:32.30                                                      
 18 Otteson, Owen A            8 OTTR-CA              1:34.37    1:33.11  
       43.75  1:33.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Richardson, Mason R       10 TMEC-CA              1:34.90    1:34.40  
       46.02  1:34.40                                                      
 20 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:34.43    1:35.02  
       46.75  1:35.02                                                      
 21 Bian, Kexin               10 BREA-CA              1:33.74    1:36.24  
       45.98  1:36.24                                                      
 -- David, Braden M           10 TCC-CA               1:34.69         DQ  
      Not on back off wall
       45.41       DQ                                                      
 
Boys 5-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA                37.87      37.89  
  2 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA                41.50      39.41  
  3 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 41.41      41.79  
  4 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA                42.44      41.81  
  5 Lin, Christopher          10 RMDA-CA                43.26      42.99  
  6 Tang, Lucas S             10 SACA-CA                42.90      43.22  
  7 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                43.20      43.29  
  8 Xing, Albert              10 SACA-CA                42.55      43.49  
B - Final
  9 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA                44.14      43.54  
 10 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                46.21      45.54  
 11 Bian, Kexin               10 BREA-CA                46.07      45.76  
 12 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA                 45.57      45.80  
 13 Indelicato, Christian J   10 WEST-CA                46.53      46.79  
 14 Kelly, Paraic S           10 CLSS-CA                46.54      46.87  
 15 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA                 46.35      47.14  
 16 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA                46.23      49.68  
 
Boys 5-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA                38.74      37.87  
  2 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 43.72      41.41  
  3 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA                40.36      41.50  
  4 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA                45.07      42.44  
  5 Xing, Albert              10 SACA-CA                43.64      42.55  
  6 Tang, Lucas S             10 SACA-CA                44.37      42.90  
  7 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA                45.10      43.20  
  8 Lin, Christopher          10 RMDA-CA                45.38      43.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA                45.39      44.14  
 10 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA                 45.75      45.57  
 11 Bian, Kexin               10 BREA-CA                47.33      46.07  
 12 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA                48.86      46.21  
 13 Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA                45.79      46.23  
 14 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA                 47.77      46.35  
 15 Indelicato, Christian J   10 WEST-CA                48.83      46.53  
 16 Kelly, Paraic S           10 CLSS-CA                48.95      46.54  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Walsh, Jack T              9 SWRD-CA                49.05      46.71  
 18 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA                48.66      46.88  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA                 46.78      46.92  
 20 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA                45.57      47.30  
 21 Benitez, Angelo F         10 Fusion Aquatics-CA     49.47      47.40  
 22 Baxter, Joshua J          10 RMDA-CA                48.81      48.70  
 23 Fernandez, Tommy A        10 DSRT-CA                48.31      48.91  
 24 DiBello, Alan T           10 CHS-CA                 47.76      49.13  
 25 Brown, Ethan W            10 SWRD-CA                50.00      49.53  
 26 Meinen, Nikolay A         10 TMEC-CA                49.61      49.57  
 27 Licto, Benjamin S         10 RST-CA                 48.59      49.80  
 -- Gauclain, Julian K         9 TRA-CA                 49.14         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
 
Boys 5-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:26.40    1:22.74  
       38.89  1:22.74                                                      
  2 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              1:31.02    1:27.58  
       41.77  1:27.58                                                      
  3 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:29.43    1:27.92  
       42.54  1:27.92                                                      
  4 Fan, Jerry                10 BREA-CA              1:30.87    1:29.07  
       43.02  1:29.07                                                      
  5 Xing, Albert              10 SACA-CA              1:35.19    1:32.79  
       43.13  1:32.79                                                      
  6 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               1:33.75    1:33.82  
       43.64  1:33.82                                                      
  7 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              1:34.64    1:33.98  
       43.98  1:33.98                                                      
  8 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:36.28    1:35.30  
       46.30  1:35.30                                                      
B - Final
  9 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA              1:36.40    1:32.75  
       45.63  1:32.75                                                      
 10 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               1:37.20    1:32.84  
       44.98  1:32.84                                                      
 11 Lin, Christopher          10 RMDA-CA              1:38.52    1:34.72  
       44.90  1:34.72                                                      
 12 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA               1:39.12    1:37.52  
       46.62  1:37.52                                                      
 13 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:38.03    1:37.60  
       46.78  1:37.60                                                      
 14 Antonio, Brian            10 Storm-CA             1:39.79    1:39.60  
       46.98  1:39.60                                                      
 15 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:41.49    1:40.16  
       47.42  1:40.16                                                      
 16 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:42.05    1:41.22  
       48.11  1:41.22                                                      
 
Boys 5-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              1:23.66    1:26.40  
       41.34  1:26.40                                                      
  2 Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              1:30.32    1:29.43  
       43.74  1:29.43                                                      
  3 Fan, Jerry                10 BREA-CA              1:31.54    1:30.87  
       42.27  1:30.87                                                      
  4 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              1:27.41    1:31.02  
       42.68  1:31.02                                                      
  5 Gusev, Peter M            10 RAA-CA               1:35.67    1:33.75  
       44.43  1:33.75                                                      
  6 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              1:40.19    1:34.64  
       44.74  1:34.64                                                      
  7 Xing, Albert              10 SACA-CA              1:36.32    1:35.19  
       44.59  1:35.19                                                      
  8 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              1:36.93    1:36.28  
       46.69  1:36.28                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA              1:37.85    1:36.40  
       45.52  1:36.40                                                      
 10 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               1:35.81    1:37.20  
       45.89  1:37.20                                                      
 11 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               1:41.28    1:38.03  
       47.89  1:38.03                                                      
 12 Lin, Christopher          10 RMDA-CA              1:38.49    1:38.52  
       46.22  1:38.52                                                      
 13 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA               1:38.54    1:39.12  
       47.28  1:39.12                                                      
 14 Antonio, Brian            10 Storm-CA             1:41.80    1:39.79  
       46.95  1:39.79                                                      
 15 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:44.59    1:41.49  
       48.03  1:41.49                                                      
 16 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:38.53    1:42.05  
       47.81  1:42.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Benitez, Angelo F         10 Fusion Aquatics-CA   1:41.36    1:42.35  
       48.25  1:42.35                                                      
 18 Bian, Kexin               10 BREA-CA              1:47.63    1:42.63  
       48.22  1:42.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Acosta, Ronin K           10 Polar Bears-CA       1:42.93    1:42.83  
       49.16  1:42.83                                                      
 20 Baxter, Joshua J          10 RMDA-CA              1:41.89    1:43.15  
       49.41  1:43.15                                                      
 21 Meinen, Nikolay A         10 TMEC-CA              1:46.59    1:46.49  
       51.92  1:46.49                                                      
 22 Licto, Benjamin S         10 RST-CA               1:45.71    1:46.59  
       51.74  1:46.59                                                      
 23 Yang, Andrew K            10 TMEC-CA              1:44.82    1:46.79  
       48.10  1:46.79                                                      
 24 Walsh, Jack T              9 SWRD-CA              1:42.52    1:46.93  
       49.42  1:46.93                                                      
 25 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              1:44.66    1:47.16  
       50.10  1:47.16                                                      
 26 Fernandez, Tommy A        10 DSRT-CA              1:42.11    1:47.72  
       50.74  1:47.72                                                      
 27 Harutyunyan, Narek        10 SHRK-CA              1:47.03    1:49.18  
       53.01  1:49.18                                                      
 -- Kelly, Paraic S           10 CLSS-CA              1:47.19         DQ  
      Stroke cycle out of order - other than one pull followed by one kick
       49.89                                                               
 -- Van Den Berg, Blake H     10 MESA-CA              1:39.62         DQ  
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
       50.31       DQ                                                      
 
Boys 5-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA                35.48      34.97  
  2 Her, Benson                9 BREA-CA                35.33      35.01  
  3 Antonio, Brian            10 Storm-CA               36.60      35.69  
  4 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA                37.70      37.05  
  5 Kesanam, Srikar           10 SACA-CA                37.47      37.29  
  6 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA                 38.91      38.53  
  7 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA                39.94      38.72  
  8 Lin, Christopher          10 RMDA-CA                39.44      38.98  
B - Final
  9 Benitez, Angelo F         10 Fusion Aquatics-CA     41.34      39.49  
 10 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 40.19      39.80  
 11 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA                40.23      39.99  
 12 Xing, Albert              10 SACA-CA                41.64      40.04  
 13 Fan, Jerry                10 BREA-CA                39.95      40.34  
 14 Otteson, Owen A            8 OTTR-CA                40.20      40.94  
 15 Hatcher-Sifford, Xavier    8 UN-12-CA               47.98      44.74  
 
Boys 5-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Her, Benson                9 BREA-CA                35.15      35.33  
  2 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA                36.15      35.48  
  3 Antonio, Brian            10 Storm-CA               35.17      36.60  
  4 Kesanam, Srikar           10 SACA-CA                39.85      37.47  
  5 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA                36.98      37.70  
  6 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA                 40.29      38.91  
  7 Lin, Christopher          10 RMDA-CA                40.06      39.44  
  8 Binuya, Vincent F         10 FAC-CA                 40.60      39.51  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA                40.98      39.94  
 10 Fan, Jerry                10 BREA-CA                41.38      39.95  
 11 Gusev, Peter M            10 RAA-CA                 39.51      40.19  
 12 Otteson, Owen A            8 OTTR-CA                41.11      40.20  
 13 Phillips, Elijah J         9 DSRT-CA                40.50      40.23  
 14 Benitez, Angelo F         10 Fusion Aquatics-CA     41.45      41.34  
 15 Xing, Albert              10 SACA-CA                41.30      41.64  
 16 Hatcher-Sifford, Xavier    8 UN-12-CA               40.75      47.98  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA                 39.26         DQ  
      Arms - Underwater recovery
 
Boys 5-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              1:16.21    1:15.68  
       35.62  1:15.68                                                      
  2 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               1:19.20    1:17.51  
       36.88  1:17.51                                                      
  3 Her, Benson                9 BREA-CA              1:18.86    1:19.55  
       37.12  1:19.55                                                      
  4 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              1:23.87    1:23.38  
       38.34  1:23.38                                                      
  5 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA               1:28.16    1:25.56  
       39.06  1:25.56                                                      
  6 Kesanam, Srikar           10 SACA-CA              1:28.90    1:28.06  
       40.86  1:28.06                                                      
  7 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:28.22    1:29.55  
       42.17  1:29.55                                                      
  8 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              1:32.30    1:30.26  
       42.48  1:30.26                                                      
B - Final
  9 Yi, Collin J              10 SHRK-CA              1:33.07    1:29.76  
       41.72  1:29.76                                                      
 10 Benitez, Angelo F         10 Fusion Aquatics-CA   1:34.76    1:30.96  
       41.92  1:30.96                                                      
 11 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:35.29    1:34.05  
       44.23  1:34.05                                                      
 12 Liang, Antonio            10 BREA-CA              1:34.70    1:35.07  
       42.64  1:35.07                                                      
 13 Tamura, Hunter A          10 YST-CA               1:40.74    1:35.11  
       44.06  1:35.11                                                      
 14 Harutyunyan, Narek        10 SHRK-CA              1:38.95    1:37.35  
       45.47  1:37.35                                                      
 15 Tran, Frederick            9 BREA-CA              1:37.57    1:39.08  
       44.83  1:39.08                                                      
 
Boys 5-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              1:16.51    1:16.21  
       35.55  1:16.21                                                      
  2 Her, Benson                9 BREA-CA              1:17.52    1:18.86  
       37.58  1:18.86                                                      
  3 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               1:21.58    1:19.20  
       37.56  1:19.20                                                      
  4 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              1:22.39    1:23.87  
       38.17  1:23.87                                                      
  5 Lee, Jonathan J           10 TCC-CA               1:33.56    1:28.16  
       40.15  1:28.16                                                      
  6 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              1:28.96    1:28.22  
       39.74  1:28.22                                                      
  7 Kesanam, Srikar           10 SACA-CA              1:37.00    1:28.90  
       40.58  1:28.90                                                      
  8 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              1:35.67    1:32.30  
       42.57  1:32.30                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yi, Collin J              10 SHRK-CA              1:30.94    1:33.07  
       43.45  1:33.07                                                      
 10 Liang, Antonio            10 BREA-CA              1:38.10    1:34.70  
       43.73  1:34.70                                                      
 11 Benitez, Angelo F         10 Fusion Aquatics-CA   1:34.42    1:34.76  
       42.95  1:34.76                                                      
 12 Argyn, Aidan              10 SHRK-CA              1:38.63    1:35.29  
       42.43  1:35.29                                                      
 13 Tran, Frederick            9 BREA-CA              1:39.16    1:37.57  
       45.71  1:37.57                                                      
 14 Harutyunyan, Narek        10 SHRK-CA              1:37.84    1:38.95  
       46.60  1:38.95                                                      
 15 Tamura, Hunter A          10 YST-CA               1:38.16    1:40.74  
       45.20  1:40.74                                                      
 -- Antonio, Brian            10 Storm-CA             1:20.22         DQ  
      Turn/Finish - One hand touch or not separated
       36.57                                                               
 
Boys 5-10 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Yang, Andrew K            10 TMEC-CA                   NT    3:18.50  
       47.29  1:37.97  2:35.40  3:18.50                                    
 
Boys 5-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              2:44.56    2:44.31  
       36.17           2:06.11  2:44.31                                    
  2 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              2:48.18    2:47.56  
       37.08  1:23.52  2:10.03  2:47.56                                    
  3 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               2:53.12    2:47.98  
       38.03  1:23.21  2:10.74  2:47.98                                    
  4 Her, Benson                9 BREA-CA              2:50.67    2:52.02  
       36.49  1:20.34  2:13.78  2:52.02                                    
  5 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              3:00.08    2:55.55  
       38.19  1:28.13  2:18.43  2:55.55                                    
  6 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA              2:59.98    2:57.17  
       40.42  1:28.61  2:19.25  2:57.17                                    
  7 Fan, Jerry                10 BREA-CA              2:59.12    2:57.35  
              1:30.12  2:20.63  2:57.35                                    
  8 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              2:59.24    3:00.75  
       41.74  1:29.79  2:21.09  3:00.75                                    
B - Final
  9 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               3:02.41    2:58.77  
       39.82  1:27.37  2:18.29  2:58.77                                    
 10 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              3:00.37    3:01.03  
       43.66  1:29.74  2:20.42  3:01.03                                    
 11 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              3:05.27    3:04.34  
       41.19  1:32.17  2:26.52  3:04.34                                    
 12 Xing, Albert              10 SACA-CA              3:05.91    3:05.71  
       43.74  1:31.92  2:23.14  3:05.71                                    
 13 DiBello, Alan T           10 CHS-CA               3:12.71    3:11.24  
       44.90  1:30.88  2:30.09  3:11.24                                    
 14 Liang, Antonio            10 BREA-CA              3:13.06    3:11.77  
       44.32  1:35.13  2:33.09  3:11.77                                    
 15 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              3:13.71    3:18.64  
       43.46  1:38.17  2:34.16  3:18.64                                    
 
Boys 5-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Cooper               10 BREA-CA              2:44.65    2:44.56  
       36.13  1:19.36  2:06.40  2:44.56                                    
  2 Dornoff, Anthony M        10 RMDA-CA              2:45.32    2:48.18  
       36.99  1:22.29  2:10.19  2:48.18                                    
  3 Her, Benson                9 BREA-CA              2:50.21    2:50.67  
       37.61  1:19.15  2:12.37  2:50.67                                    
  4 Diaconescu, Nicholas A    10 TRA-CA               2:51.85    2:53.12  
       38.32  1:23.68  2:14.09  2:53.12                                    
  5 Fan, Jerry                10 BREA-CA              3:02.88    2:59.12  
       42.20  1:29.60  2:22.08  2:59.12                                    
  6 Trowbridge, Cash M        10 VKNG-CA              3:02.28    2:59.24  
       40.24  1:28.11  2:17.92  2:59.24                                    
  7 Chiang, Jordan T           9 RMDA-CA              2:58.56    2:59.98  
       41.88  1:30.48  2:21.31  2:59.98                                    
  8 Frascini, Jeremiah G       9 RMDA-CA              2:58.87    3:00.08  
       38.88  1:29.86  2:21.23  3:00.08                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tang, Lucas S             10 SACA-CA              3:03.95    3:00.37  
       42.72  1:28.74  2:19.23  3:00.37                                    
 10 Rodrigues, Elonu J        10 BCH-CA               3:05.59    3:02.41  
       40.41  1:28.30  2:21.12  3:02.41                                    
 11 Lillian, Sammy T          10 LVSC-CA              2:59.45    3:05.27  
       41.97  1:32.06  2:25.31  3:05.27                                    
 12 Xing, Albert              10 SACA-CA              3:11.40    3:05.91  
       42.23  1:31.35  2:21.78  3:05.91                                    
 13 DiBello, Alan T           10 CHS-CA               3:07.54    3:12.71  
       45.73  1:32.01  2:32.09  3:12.71                                    
 14 Liang, Antonio            10 BREA-CA              3:15.44    3:13.06  
       44.29  1:35.54  2:33.18  3:13.06                                    
 15 Dawidian, Nick J           9 LVSC-CA              3:13.64    3:13.71  
       43.02  1:35.56  2:31.21  3:13.71                                    
 -- Tatsumoto, Yusuke         10 LASC-CA              3:02.96         DQ  
      Not on back into finish - back
       41.95  1:31.22  2:18.22       DQ                                    
 
Boys 5-10 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brea Aquatics-CA  'A'                             2:13.73    2:11.59  
     1) Her, Benson 9                   2) Fan, Jerry 10                  
     3) Wei, Kurtis T 10                4) Ren, Cooper 10                 
       32.31  1:05.37  1:40.63  2:11.59                                    
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          2:17.87    2:17.43  
     1) Frascini, Jeremiah G 9          2) Lin, Christopher 10            
     3) Chiang, Jordan T 9              4) Dornoff, Anthony M 10          
       33.67  1:08.64  1:43.16  2:17.43                                    
  3 Desert Aquatics-CA  'A'                           2:24.71    2:25.72  
     1) Fernandez, Tommy A 10           2) Phillips, Elijah J 9           
     3) Casillas, Aiden V 9             4) McIlroy, Cameron W 10          
       35.58  1:10.52  1:48.29  2:25.72                                    
  4 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:28.64    2:26.00  
     1) Yang, Andrew K 10               2) Meinen, Nikolay A 10           
     3) Simon, Peyton J 10              4) Richardson, Mason R 10         
       36.81  1:14.81  1:52.89  2:26.00                                    
  5 Blast Sharks-CA  'A'                              2:27.27    2:28.08  
     1) Sakho, Oumar M 10               2) Argyn, Aidan 10                
     3) Harutyunyan, Narek 10           4) Kirakosyan, David 10           
       35.96  1:24.29  2:03.87  2:28.08                                    
  6 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 2:32.97    2:30.76  
     1) Brier, Kenny L 9                2) Cha, Ryan 10                   
     3) Goudy, Ernest A 10              4) Acosta, Ronin K 10             
       41.16  1:17.41  1:55.75  2:30.76                                    
 
Boys 5-10 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brea Aquatics-CA  'A'                             2:29.11    2:25.21  
     1) Tran, Frederick 9               2) Ren, Cooper 10                 
     3) Her, Benson 9                   4) Fan, Jerry 10                  
       40.16  1:18.01  1:52.10  2:25.21                                    
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          2:34.07    2:34.51  
     1) Chiang, Jordan T 9              2) Dornoff, Anthony M 10          
     3) Frascini, Jeremiah G 9          4) Lin, Christopher 10            
       40.85  1:22.66  1:59.22  2:34.51                                    
  3 Brea Aquatics-CA  'B'                             2:52.59    2:50.88  
     1) Liang, Antonio 10               2) Bian, Kexin 10                 
     3) Zhang, Evan 7                   4) Wei, Kurtis T 10               
       42.39  1:27.78  2:15.19  2:50.88                                    
  4 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:51.91    2:53.59  
     1) Simon, Peyton J 10              2) Yang, Andrew K 10              
     3) Meinen, Nikolay A 10            4) Richardson, Mason R 10         
       45.01  1:34.34  2:18.03  2:53.59                                    
  5 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 2:59.49    2:58.09  
     1) Sibrian, Nicolas-Andreo N 10    2) Acosta, Ronin K 10             
     3) Brier, Kenny L 9                4) Goudy, Ernest A 10             
       59.18  1:39.98  2:19.96  2:58.09                                    
 -- Blast Sharks-CA  'A'                              2:59.02         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1: Not on back into finish - back
     1) Argyn, Aidan 10                 2) Binder, Leo S 7                
     3) Harutyunyan, Narek 10           4) Sakho, Oumar M 10              
       47.41  1:50.11  2:22.91       DQ                                    
 -- Desert Aquatics-CA  'A'                           2:50.30         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #1: Completely submerged prior to finish/turn - back
     1) Casillas, Aiden V 9             2) Fernandez, Tommy A 10          
     3) Phillips, Elijah J 9            4) McIlroy, Cameron W 10          
       44.88  1:28.28  2:06.74       DQ                                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Warren, Ryan D            12 LASC-CA                   NT      32.91  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond, Kaleb           11 TMEC-CA                   NT      31.25  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bulow, Brahm O            11 LVSC-CA                   NT      34.77  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA                27.98      27.60  
  2 Chiang, River R           12 RMDA-CA                28.40      27.80  
  3 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA                28.20      27.95  
  4 Anolin, Kai R             12 CHS-CA                 28.64      28.35  
  5 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA                28.66      28.87  
  6 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 28.93      28.97  
  7 Higley, Troy M            12 BCH-CA                 28.98      28.98  
  8 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA                29.50      29.03  
B - Final
  9 Liberzon, Max J           12 LASC-CA                29.79      29.30  
  9 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA                29.52      29.30  
 11 Se, Nickolas D            12 TCC-CA                 29.76      29.37  
 12 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA                 29.86      29.44  
 13 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 29.78      29.55  
 14 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA                30.24      29.93  
 15 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA                30.22      29.97  
 16 Cordero, Marcos A         12 STAR-CA                30.10      30.45  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA                27.98      27.98  
  2 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA                28.16      28.20  
  3 Chiang, River R           12 RMDA-CA                28.12      28.40  
  4 Anolin, Kai R             12 CHS-CA                 28.98      28.64  
  5 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA                29.64      28.66  
  6 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 29.46      28.93  
  7 Higley, Troy M            12 BCH-CA                 29.22      28.98  
  8 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA                29.98      29.50  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA                29.96      29.52  
 10 Se, Nickolas D            12 TCC-CA                 29.96      29.76  
 11 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 30.49      29.78  
 12 Liberzon, Max J           12 LASC-CA                30.65      29.79  
 13 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA                 30.50      29.86  
 14 Cordero, Marcos A         12 STAR-CA                31.32      30.10  
 15 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA                30.30      30.22  
 16 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA                30.83      30.24  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA                30.59      30.30  
 18 Jordan, Kai N             11 BLUE-CA                30.84      30.34  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA               30.60      30.36  
 20 Wang, Max                 12 BREA-CA                30.74      30.47  
 21 Kim, Elliot Y             11 SHRK-CA                31.89      30.86  
 22 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA                30.82      30.95  
 23 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                31.04      30.99  
 24 Shin, Darrel D            12 UN-11-CA               31.53      31.17  
 24 Pena, Sebastian           12 TMEC-CA                31.51      31.17  
 26 Blietz, Dylan C           12 CLSS-CA                31.65      31.30  
 27 Hua, Sean M               12 BREA-CA                31.87      31.35  
 28 Blietz, Lucas J           12 CLSS-CA                31.89      31.43  
 29 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA                31.81      31.53  
 30 Lee, Aaron K              12 SWRD-CA                31.69      31.61  
 31 Vet, Andrew T             11 RMDA-CA                31.44      31.67  
 31 Uy, Anton R               12 Fusion Aquatics-CA     31.50      31.67  
 33 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA     31.47      31.81  
 34 Ybarra, Ryan J            12 PASS-CA                31.45      32.01  
 35 Park, Evan E              12 UN-02-CA               31.07      32.22  
 36 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                31.87      32.45  
 -- Xu, Leo N                 12 SACA-CA                29.76         DQ  
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Oden, Arthur J            12 BCH-CA               1:12.00    1:12.17  
       35.40  1:12.17                                                      
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blietz, Dylan C           12 CLSS-CA                   NT    1:09.55  
       33.28  1:09.55                                                      
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chiang, River R           12 RMDA-CA              1:00.35      59.10  
       28.56    59.10                                                      
  2 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              1:00.42    1:00.03  
       29.27  1:00.03                                                      
  3 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              1:01.18    1:00.82  
       29.41  1:00.82                                                      
  4 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA              1:00.98    1:00.89  
       29.30  1:00.89                                                      
  5 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               1:02.30    1:03.22  
       30.57  1:03.22                                                      
  6 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA              1:03.59    1:03.39  
       30.47  1:03.39                                                      
  7 Higley, Troy M            12 BCH-CA               1:03.18    1:04.52  
       30.69  1:04.52                                                      
  8 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA               1:03.70    1:04.63  
       30.80  1:04.63                                                      
B - Final
  9 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA              1:03.90    1:03.11  
       30.16  1:03.11                                                      
 10 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA              1:05.03    1:03.77  
       30.70  1:03.77                                                      
 11 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:04.59    1:04.45  
       30.78  1:04.45                                                      
 12 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              1:06.73    1:04.54  
       31.25  1:04.54                                                      
 13 Liberzon, Max J           12 LASC-CA              1:04.84    1:05.00  
 14 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              1:04.55    1:05.14  
       31.62  1:05.14                                                      
 15 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA              1:05.49    1:06.59  
       32.66  1:06.59                                                      
 16 Lee, Aaron K              12 SWRD-CA              1:05.79    1:06.99  
       32.40  1:06.99                                                      
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chiang, River R           12 RMDA-CA              1:00.92    1:00.35  
       29.51  1:00.35                                                      
  2 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              1:01.41    1:00.42  
       30.34  1:00.42                                                      
  3 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA              1:01.24    1:00.98  
       28.99  1:00.98                                                      
  4 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              1:01.19    1:01.18  
       29.68  1:01.18                                                      
  5 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               1:02.99    1:02.30  
       30.28  1:02.30                                                      
  6 Higley, Troy M            12 BCH-CA               1:03.36    1:03.18  
       30.36  1:03.18                                                      
  7 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA              1:03.36    1:03.59  
       30.48  1:03.59                                                      
  8 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA               1:06.34    1:03.70  
       30.69  1:03.70                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA              1:04.50    1:03.90  
       30.39  1:03.90                                                      
 10 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA              1:05.22    1:04.35  
       31.27  1:04.35                                                      
 11 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              1:03.69    1:04.55  
       31.36  1:04.55                                                      
 12 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:06.31    1:04.59  
       30.69  1:04.59                                                      
 13 Liberzon, Max J           12 LASC-CA              1:07.56    1:04.84  
       31.10  1:04.84                                                      
 14 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA              1:06.87    1:05.03  
       30.93  1:05.03                                                      
 15 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA              1:07.47    1:05.49  
       32.12  1:05.49                                                      
 16 Lee, Aaron K              12 SWRD-CA              1:06.96    1:05.79  
       31.97  1:05.79                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              1:05.74    1:06.73  
       32.44  1:06.73                                                      
 18 Cordero, Marcos A         12 STAR-CA              1:07.64    1:07.00  
       32.58  1:07.00                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA              1:07.19    1:07.02  
       32.49  1:07.02                                                      
 20 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              1:09.21    1:07.50  
       32.82  1:07.50                                                      
 21 Pena, Sebastian           12 TMEC-CA              1:08.37    1:07.55  
       32.65  1:07.55                                                      
 22 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA   1:09.41    1:07.77  
       32.74  1:07.77                                                      
 23 Se, Nickolas D            12 TCC-CA               1:08.61    1:08.20  
       32.81  1:08.20                                                      
 24 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              1:06.40    1:08.21  
       33.31  1:08.21                                                      
 25 Blietz, Lucas J           12 CLSS-CA              1:09.31    1:08.55  
       32.57  1:08.55                                                      
 26 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:09.07    1:08.82  
       34.08  1:08.82                                                      
 27 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA              1:07.93    1:08.88  
       32.91  1:08.88                                                      
 28 Hua, Sean M               12 BREA-CA              1:09.24    1:09.64  
       33.02  1:09.64                                                      
 29 Lin, Arthur               11 BREA-CA              1:08.48    1:09.81  
       33.94  1:09.81                                                      
 30 Benson, Daniel            12 BREA-CA              1:09.06    1:10.55  
       34.51  1:10.55                                                      
 31 Lim, Ronald               12 PASA-CA              1:07.61    1:10.79  
       34.20  1:10.79                                                      
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Schneider, TY A           12 TMEC-CA              2:11.81    2:07.98  
       29.13  1:01.58  1:35.00  2:07.98                                    
  2 Chiang, River R           12 RMDA-CA              2:12.75    2:08.70  
       29.55  1:02.30  1:36.74  2:08.70                                    
  3 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              2:13.53    2:10.53  
       30.44  1:03.56  1:38.25  2:10.53                                    
  4 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              2:12.34    2:11.49  
       30.16  1:03.45  1:38.00  2:11.49                                    
  5 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA              2:16.24    2:14.88  
       31.16  1:06.11  1:42.51  2:14.88                                    
  6 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              2:14.59    2:15.27  
       31.04  1:05.38  1:40.82  2:15.27                                    
  7 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA              2:17.07    2:15.61  
       31.20  1:05.63  1:41.57  2:15.61                                    
  8 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              2:15.32    2:15.69  
       31.24  1:06.30  1:41.75  2:15.69                                    
B - Final
  9 Higley, Troy M            12 BCH-CA               2:21.06    2:16.10  
       31.09  1:05.71  1:40.90  2:16.10                                    
 10 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               2:20.91    2:17.70  
       32.07  1:07.74  1:43.14  2:17.70                                    
 11 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA              2:19.83    2:17.77  
       31.28  1:05.91  1:42.44  2:17.77                                    
 12 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA              2:19.85    2:19.55  
       31.78  1:06.64  1:43.24  2:19.55                                    
 13 Lee, Aaron K              12 SWRD-CA              2:23.11    2:22.40  
       32.92  1:09.90  1:47.52  2:22.40                                    
 14 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              2:25.66    2:22.84  
       33.11  1:09.91  1:47.60  2:22.84                                    
 15 Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA             2:23.01    2:23.27  
       32.79  1:09.14  1:47.40  2:23.27                                    
 16 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              2:24.27    2:26.35  
       35.18  1:12.62  1:50.34  2:26.35                                    
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                    NT    2:33.82  
       35.22  1:15.52  1:56.23  2:33.82                                    
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schneider, TY A           12 TMEC-CA              2:08.90    2:11.81  
       30.48  1:04.14  1:38.89  2:11.81                                    
  2 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              2:14.12    2:12.34  
       30.66  1:04.35  1:38.95  2:12.34                                    
  3 Chiang, River R           12 RMDA-CA              2:14.66    2:12.75  
       31.34  1:05.61  1:40.57  2:12.75                                    
  4 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              2:12.50    2:13.53  
       31.00  1:05.31  1:40.90  2:13.53                                    
  5 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              2:13.17    2:14.59  
       30.88  1:04.83  1:39.87  2:14.59                                    
  6 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              2:18.24    2:15.32  
       32.36  1:07.23  1:42.95  2:15.32                                    
  7 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA              2:18.17    2:16.24  
       31.54  1:07.00  1:43.53  2:16.24                                    
  8 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA              2:19.42    2:17.07  
       31.38  1:06.45  1:42.54  2:17.07                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA              2:19.89    2:19.83  
       31.43  1:06.95  1:43.88  2:19.83                                    
 10 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA              2:23.80    2:19.85  
       32.12  1:07.16  1:43.45  2:19.85                                    
 11 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               2:20.24    2:20.91  
       32.28  1:08.44  1:45.44  2:20.91                                    
 12 Higley, Troy M            12 BCH-CA               2:18.24    2:21.06  
       32.17  1:08.43  1:45.29  2:21.06                                    
 13 Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA             2:23.14    2:23.01  
       32.53  1:08.90  1:47.43  2:23.01                                    
 14 Lee, Aaron K              12 SWRD-CA              2:27.33    2:23.11  
       33.57  1:10.18  1:47.29  2:23.11                                    
 15 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              2:23.71    2:24.27  
       33.64  1:09.91  1:47.18  2:24.27                                    
 16 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              2:25.57    2:25.66  
       33.06  1:10.12  1:48.67  2:25.66                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA              2:24.41    2:26.06  
       34.28  1:11.43  1:49.50  2:26.06                                    
 18 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA              2:28.23    2:26.36  
       33.68  1:11.99  1:51.71  2:26.36                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Benson, Daniel            12 BREA-CA              2:30.22    2:26.51  
       34.86  1:13.20  1:50.75  2:26.51                                    
 20 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA   2:29.72    2:26.92  
       33.05  1:10.81  1:49.34  2:26.92                                    
 21 Li, Eron M                11 STAR-CA              2:28.81    2:26.98  
       34.28  1:11.40  1:49.64  2:26.98                                    
 22 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA               2:27.62    2:27.02  
       33.13  1:11.01  1:49.92  2:27.02                                    
 23 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              2:29.33    2:27.43  
       33.33  1:11.29  1:50.27  2:27.43                                    
 24 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA              2:27.96    2:27.90  
       35.05  1:13.12  1:51.70  2:27.90                                    
 25 Lim, Ronald               12 PASA-CA              2:24.62    2:28.18  
       33.77  1:11.57  1:51.16  2:28.18                                    
 26 Mikulski, Leon C          12 RMDA-CA              2:27.85    2:28.28  
       34.28  1:12.32  1:51.21  2:28.28                                    
 27 Kim, Elliot Y             11 SHRK-CA              2:29.99    2:29.67  
       34.23  1:12.31  1:52.05  2:29.67                                    
 28 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              2:31.07    2:30.13  
       34.24  1:13.49  1:52.45  2:30.13                                    
 29 Baxter, David S           12 RMDA-CA              2:28.12    2:31.98  
       34.93  1:14.21  1:53.62  2:31.98                                    
 30 Blietz, Lucas J           12 CLSS-CA              2:30.04    2:32.09  
       34.87  1:13.45  1:53.13  2:32.09                                    
 31 Vet, Andrew T             11 RMDA-CA              2:27.92    2:32.20  
       34.42  1:13.73  1:53.74  2:32.20                                    
 32 Lin, Arthur               11 BREA-CA              2:29.19    2:32.53  
       35.39  1:14.37  1:54.19  2:32.53                                    
 33 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              2:31.03    2:32.77  
       34.58  1:14.05  1:54.86  2:32.77                                    
 -- Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              2:22.05         DQ  
      False start
       32.75  1:09.68  1:46.66       DQ                                    
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chiang, River R           12 RMDA-CA              4:39.91    4:34.89  
       30.40  1:03.87  1:38.63  2:14.08  2:49.66  3:25.52  4:00.91  4:34.89
  2 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              4:40.89    4:40.83  
       31.97  1:06.30  1:41.83  2:17.54  2:53.75  3:29.67  4:05.88  4:40.83
  3 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              4:45.93    4:42.23  
       31.65  1:06.70  1:42.90  2:19.19  2:55.17  3:31.73  4:07.84  4:42.23
  4 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA              4:51.22    4:45.23  
       32.48  1:07.23  1:43.72  2:20.60  2:56.84  3:33.89  4:09.99  4:45.23
  5 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              4:51.71    4:50.03  
       32.76  1:09.61  1:46.55  2:23.29  3:00.24  3:37.80  4:14.51  4:50.03
  6 Tang, Eddie               11 BREA-CA              4:54.62    4:55.61  
       33.82  1:10.50  1:48.25  2:26.37  3:04.40  3:42.54  4:19.63  4:55.61
  7 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              4:56.26    4:57.15  
       33.26  1:11.51  1:49.28  2:27.23  3:05.33  3:44.19  4:21.70  4:57.15
  8 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              4:59.47    5:01.71  
       33.74  1:11.28  1:49.39  2:27.98  3:06.87  3:46.52  4:25.36  5:01.71
B - Final
  9 Lee, Aaron K              12 SWRD-CA              5:00.56    4:59.73  
       34.58  1:13.17  1:52.23  2:30.92  3:08.34  3:46.67  4:24.85  4:59.73
 10 Mikulski, Leon C          12 RMDA-CA              5:05.85    5:01.99  
       35.11  1:13.83  1:52.73  2:30.80  3:10.09  3:49.10  4:27.13  5:01.99
 11 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              5:03.70    5:02.28  
       36.15  1:13.75  1:52.17  2:29.99  3:08.32  3:47.89  4:26.41  5:02.28
 12 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA              5:04.50    5:02.30  
       34.37  1:11.81  1:50.47  2:29.08  3:07.96  3:47.10  4:25.38  5:02.30
 13 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA              5:07.59    5:05.41  
       35.06  1:12.50  1:51.95  2:30.87  3:10.44  3:49.27  4:28.46  5:05.41
 14 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA               5:07.15    5:11.00  
       34.17  1:13.79  1:52.76  2:32.79  3:11.91  3:52.44  4:31.89  5:11.00
 15 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              5:10.25    5:11.82  
       34.82  1:13.88  1:54.01  2:34.27  3:15.15  3:54.41  4:34.59  5:11.82
 16 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              5:08.63    5:15.97  
       35.26  1:15.03  1:55.83  2:36.07  3:16.17  3:57.33  4:37.51  5:15.97
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                    NT    5:26.20  
       37.28  1:19.63  2:00.19  2:41.45  3:22.72  4:05.32  4:46.00  5:26.20
  2 Burke, Quinn L            12 LASC-CA                   NT    5:34.68  
       38.81  1:22.11  2:06.18  2:49.05  3:32.03  4:15.56  4:56.56  5:34.68
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chiang, River R           12 RMDA-CA              4:36.63    4:39.91  
       31.04  1:06.10  1:42.14  2:18.79  2:54.61  3:31.08  4:06.58  4:39.91
  2 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              4:36.26    4:40.89  
       31.78  1:06.58  1:41.86  2:17.16  2:53.22  3:30.17  4:07.18  4:40.89
  3 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              4:43.07    4:45.93  
       31.94  1:07.13  1:43.54  2:20.48  2:57.26  3:34.36  4:11.23  4:45.93
  4 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA              4:52.97    4:51.22  
       32.63  1:08.37  1:45.86  2:22.95  3:01.25  3:38.74  4:15.48  4:51.22
  5 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              4:49.85    4:51.71  
       32.62  1:09.36  1:46.79  2:24.02  3:01.21  3:39.10  4:15.10  4:51.71
  6 Tang, Eddie               11 BREA-CA              5:05.77    4:54.62  
       33.61  1:10.32  1:48.41  2:26.34  3:04.37  3:42.34  4:18.99  4:54.62
  7 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              4:58.10    4:56.26  
       33.21  1:10.04  1:47.48  2:25.93  3:04.33  3:42.37  4:20.40  4:56.26
  8 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              5:06.04    4:59.47  
       33.84  1:11.40  1:50.55  2:29.02  3:07.73  3:46.42  4:24.25  4:59.47
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Aaron K              12 SWRD-CA              5:10.34    5:00.56  
       34.12  1:12.45  1:51.80  2:31.20  3:10.23  3:48.51  4:25.59  5:00.56
 10 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              5:08.31    5:03.70  
       35.10  1:13.05  1:51.60  2:30.43  3:09.51  3:48.43  4:26.94  5:03.70
 11 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA              5:03.53    5:04.50  
       33.70  1:11.14  1:50.10  2:29.04  3:08.35  3:47.77  4:27.34  5:04.50
 12 Mikulski, Leon C          12 RMDA-CA              5:09.38    5:05.85  
       35.22  1:13.21  1:51.96  2:31.04  3:10.25  3:50.25  4:29.36  5:05.85
 13 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA               5:13.86    5:07.15  
       34.34  1:12.97  1:52.33  2:31.87  3:11.33  3:50.10  4:28.96  5:07.15
 14 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA              5:10.51    5:07.59  
       35.60  1:14.33  1:53.34  2:32.71  3:12.14  3:51.73  4:29.77  5:07.59
 15 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              5:19.99    5:08.63  
       34.46  1:13.27  1:52.98  2:32.07  3:11.18  3:51.26  4:30.17  5:08.63
 16 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              5:15.38    5:10.25  
       33.15  1:11.99  1:51.72  2:31.95  3:12.25  3:52.42  4:32.27  5:10.25
-------------------------------------------------------------------------
 17 Blietz, Lucas J           12 CLSS-CA              5:14.20    5:10.27  
       35.49  1:13.91  1:53.16  2:32.18  3:12.42  3:51.51  4:31.74  5:10.27
 18 Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA             5:10.53    5:12.39  
       34.00  1:12.73  1:52.96  2:34.36  3:14.75  3:55.24  4:34.64  5:12.39
-------------------------------------------------------------------------
 19 Richmond, Kaleb           11 TMEC-CA              5:25.24    5:12.77  
       35.15  1:14.32  1:54.79  2:35.55  3:15.67  3:55.43  4:35.19  5:12.77
 20 Lim, Ronald               12 PASA-CA              5:09.53    5:13.86  
       34.30  1:13.37  1:53.44  2:33.43  3:14.32  3:54.12  4:34.93  5:13.86
 21 Blietz, Dylan C           12 CLSS-CA              5:21.27    5:14.85  
       35.36  1:14.06  1:54.14  2:35.38  3:15.79  3:57.15  4:36.76  5:14.85
 22 Li, Eron M                11 STAR-CA              5:13.25    5:16.63  
       36.10  1:15.33  1:54.98  2:35.83  3:16.13  3:56.87  4:37.12  5:16.63
 23 Kim, Elliot Y             11 SHRK-CA              5:20.55    5:22.59  
       35.95  1:16.21  1:56.57  2:38.66  3:20.36  4:02.67  4:44.04  5:22.59
 24 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA               5:24.80    5:23.01  
       36.50  1:16.37  1:57.80  2:39.05  3:21.58  4:02.85  4:44.51  5:23.01
 25 Ramirez, Roy S            11 RMDA-CA              5:24.34    5:29.18  
       36.08  1:17.41  1:59.06  2:41.80  3:24.06  4:06.15  4:48.03  5:29.18
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 De Anda, Dash F           11 RAA-CA                 38.46      38.79  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Higley, Troy M            12 BCH-CA                 31.78      31.83  
  2 Chiang, River R           12 RMDA-CA                32.89      31.89  
  3 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 32.16      32.48  
  4 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA                33.50      32.97  
  5 Anolin, Kai R             12 CHS-CA                 33.36      33.44  
  6 Se, Nickolas D            12 TCC-CA                 33.79      33.57  
  7 Jordan, Kai N             11 BLUE-CA                34.03      33.87  
  8 Cordero, Marcos A         12 STAR-CA                34.11      34.59  
B - Final
  9 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA                34.25      34.10  
 10 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA                34.23      34.20  
 11 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 36.08      34.52  
 12 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                34.97      34.94  
 13 Park, Evan E              12 UN-02-CA               36.09      35.37  
 14 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  35.71      35.48  
 15 Sharma, Avi               11 SHRK-CA                35.79      36.09  
 16 Mikulski, Leon C          12 RMDA-CA                35.56      37.19  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Oden, Arthur J            12 BCH-CA                 39.20      38.38  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Higley, Troy M            12 BCH-CA                 32.25      31.78  
  2 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 33.09      32.16  
  3 Chiang, River R           12 RMDA-CA                32.59      32.89  
  4 Anolin, Kai R             12 CHS-CA                 33.78      33.36  
  5 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA                33.06      33.50  
  6 Se, Nickolas D            12 TCC-CA                 34.35      33.79  
  7 Jordan, Kai N             11 BLUE-CA                37.51      34.03  
  8 Cordero, Marcos A         12 STAR-CA                35.99      34.11  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA                35.84      34.23  
 10 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA                34.81      34.25  
 11 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                35.21      34.97  
 12 Mikulski, Leon C          12 RMDA-CA                36.70      35.56  
 13 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  37.34      35.71  
 14 Sharma, Avi               11 SHRK-CA                37.30      35.79  
 15 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 35.76      36.08  
 16 Park, Evan E              12 UN-02-CA               35.31      36.09  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jan, Timothy T            12 BREA-CA                36.10      36.48  
 18 Choi, Aaron P             12 SHRK-CA                37.32      36.53  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Richmond, Kaleb           11 TMEC-CA                37.07      36.79  
 20 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA     36.62      36.85  
 21 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA                37.16      36.94  
 22 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA                37.59      37.55  
 22 Benson, Daniel            12 BREA-CA                36.22      37.55  
 24 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                36.79      37.61  
 25 Hansen, Brandon D         11 TCC-CA                 37.87      37.74  
 26 Kim, Jake K               12 SHRK-CA                37.49      38.08  
 27 Teeter, Lucas C           12 IEAQ-CA                38.30      38.31  
 28 Xu, Leo N                 12 SACA-CA                38.20      39.03  
 -- Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA               36.08         DQ  
      Not on back into finish
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Higley, Troy M            12 BCH-CA               1:07.84    1:07.17  
       33.07  1:07.17                                                      
  2 Chiang, River R           12 RMDA-CA              1:09.15    1:07.52  
       32.79  1:07.52                                                      
  3 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:10.04    1:09.90  
       34.01  1:09.90                                                      
  4 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA              1:11.26    1:10.34  
       34.10  1:10.34                                                      
  5 Presepe, Max V            12 SHRK-CA              1:13.10    1:11.73  
       34.62  1:11.73                                                      
  6 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               1:11.35    1:12.00  
       34.66  1:12.00                                                      
  7 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA              1:12.46    1:13.52  
       35.89  1:13.52                                                      
  8 Cordero, Marcos A         12 STAR-CA              1:13.97    1:15.48  
       37.15  1:15.48                                                      
B - Final
  9 Se, Nickolas D            12 TCC-CA               1:14.06    1:12.73  
       34.63  1:12.73                                                      
 10 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA               1:14.60    1:13.19  
       35.78  1:13.19                                                      
 11 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              1:15.42    1:14.40  
       36.21  1:14.40                                                      
 12 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              1:15.39    1:14.70  
       36.07  1:14.70                                                      
 13 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA              1:15.82    1:14.74  
       36.41  1:14.74                                                      
 14 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:16.21    1:15.07  
       37.04  1:15.07                                                      
 15 Park, Evan E              12 UN-02-CA             1:16.72    1:16.34  
       37.35  1:16.34                                                      
 -- Choi, Eugene W            12 SHRK-CA              1:13.98         DQ  
      Turn - Non Continuous turn after pull
       36.04       DQ                                                      
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Higley, Troy M            12 BCH-CA               1:10.82    1:07.84  
       33.44  1:07.84                                                      
  2 Chiang, River R           12 RMDA-CA              1:10.38    1:09.15  
       33.30  1:09.15                                                      
  3 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:10.07    1:10.04  
       34.24  1:10.04                                                      
  4 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA              1:10.77    1:11.26  
       34.69  1:11.26                                                      
  5 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               1:12.91    1:11.35  
       34.57  1:11.35                                                      
  6 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA              1:15.48    1:12.46  
       36.04  1:12.46                                                      
  7 Presepe, Max V            12 SHRK-CA              1:14.58    1:13.10  
       36.10  1:13.10                                                      
  8 Cordero, Marcos A         12 STAR-CA              1:19.60    1:13.97  
       36.70  1:13.97                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA              1:13.25    1:13.98  
       35.91  1:13.98                                                      
 10 Se, Nickolas D            12 TCC-CA               1:15.85    1:14.06  
       35.92  1:14.06                                                      
 11 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA               1:17.30    1:14.60  
       36.51  1:14.60                                                      
 12 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              1:15.86    1:15.39  
       36.64  1:15.39                                                      
 13 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              1:17.61    1:15.42  
       37.16  1:15.42                                                      
 14 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA              1:16.40    1:15.82  
       37.85  1:15.82                                                      
 15 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:19.50    1:16.21  
       37.45  1:16.21                                                      
 16 Park, Evan E              12 UN-02-CA             1:19.80    1:16.72  
       37.71  1:16.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tang, Eddie               11 BREA-CA              1:22.03    1:16.73  
       37.99  1:16.73                                                      
 18 Mikulski, Leon C          12 RMDA-CA              1:18.70    1:17.15  
       37.99  1:17.15                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              1:21.31    1:18.29  
       39.12  1:18.29                                                      
 20 Oden, Arthur J            12 BCH-CA               1:22.05    1:19.14  
       39.68  1:19.14                                                      
 21 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              1:21.33    1:20.07  
       38.80  1:20.07                                                      
 22 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA              1:21.48    1:20.48  
       38.51  1:20.48                                                      
 23 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA   1:18.81    1:21.23  
       39.24  1:21.23                                                      
 24 Choi, Aaron P             12 SHRK-CA              1:22.23    1:21.30  
       38.51  1:21.30                                                      
 25 Murphree, Ranger D        12 MSS-CA               1:22.87    1:22.02  
       39.91  1:22.02                                                      
 26 Lim, Ronald               12 PASA-CA              1:22.13    1:22.49  
       40.23  1:22.49                                                      
 27 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               1:19.23    1:22.55  
       39.80  1:22.55                                                      
 28 Benson, Daniel            12 BREA-CA              1:20.02    1:23.26  
       40.73  1:23.26                                                      
 29 McClaren, Duncan J        11 BCH-CA               1:22.14    1:25.92  
       42.48  1:25.92                                                      
 -- Hua, Sean M               12 BREA-CA              1:22.48         DQ  
      Turn - Non Continuous turn after pull
       43.26       DQ                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Burke, Quinn L            12 LASC-CA                   NT      47.22  
 -- Liberzon, Max J           12 LASC-CA                41.08         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Presepe, Max V            12 SHRK-CA                36.18      36.28  
  2 Baxter, David S           12 RMDA-CA                37.36      36.69  
  3 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA                37.41      37.98  
  4 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 39.09      38.29  
  5 Jan, Timothy T            12 BREA-CA                38.00      38.53  
  6 Tang, Eddie               11 BREA-CA                38.31      38.89  
  7 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA                 38.98      38.97  
  8 Shin, Darrel D            12 UN-11-CA               38.44      39.40  
B - Final
  9 Wang, Max                 12 BREA-CA                39.41      38.12  
 10 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                39.13      38.99  
 11 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                39.60      39.43  
 12 Pena, Sebastian           12 TMEC-CA                39.27      39.63  
 13 Vet, Andrew T             11 RMDA-CA                40.90      40.46  
 14 Schnauer, Johnny A        11 WEST-CA                41.08      40.54  
 15 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                40.22      40.62  
 16 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                 40.92      40.74  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Presepe, Max V            12 SHRK-CA                36.79      36.18  
  2 Baxter, David S           12 RMDA-CA                37.98      37.36  
  3 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA                41.52      37.41  
  4 Jan, Timothy T            12 BREA-CA                38.59      38.00  
  5 Tang, Eddie               11 BREA-CA                39.09      38.31  
  6 Shin, Darrel D            12 UN-11-CA               40.11      38.44  
  7 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA                 40.01      38.98  
  8 Gusev, Fillip M           12 RAA-CA                 40.60      39.09  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA                39.26      39.13  
 10 Pena, Sebastian           12 TMEC-CA                38.81      39.27  
 11 Wang, Max                 12 BREA-CA                40.52      39.41  
 12 Santos, Endre T           12 VKNG-CA                40.62      39.60  
 13 Barnes, Julian L          12 SACA-CA                40.27      40.22  
 14 Vet, Andrew T             11 RMDA-CA                40.62      40.90  
 15 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                 42.65      40.92  
 16 Schnauer, Johnny A        11 WEST-CA                40.81      41.08  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA                42.68      41.18  
 18 Shin, Brandon             11 RAPD-CA                41.54      41.46  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kim, Elliot Y             11 SHRK-CA                41.19      41.49  
 20 Rosenzweig, Dewey L       11 WEST-CA                42.75      41.50  
 21 Lee, Aaron K              12 SWRD-CA                42.32      41.70  
 22 Shin, Casey R             12 RMDA-CA                42.43      41.71  
 23 Alvarez, Conner D         11 UN-04-CA               41.55      41.74  
 24 Li, Eron M                11 STAR-CA                42.17      41.85  
 25 Choi, Aaron P             12 SHRK-CA                42.39      41.95  
 26 Bulow, Brahm O            11 LVSC-CA                41.84      42.02  
 27 Chen, Blake               11 SACA-CA                42.38      42.03  
 28 Uy, Anton R               12 Fusion Aquatics-CA     42.89      42.30  
 29 Park, Evan E              12 UN-02-CA               41.89      42.45  
 30 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA                42.64      42.47  
 31 Fung, Dylan               11 FAC-CA                 42.08      42.52  
 32 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA                42.86      42.54  
 33 Valdovinos, Troy A        12 BLUE-CA                41.41      42.82  
 34 Kim, Ian                  12 SHRK-CA                41.33      43.01  
 35 Koehler, Robin H          11 AAM-CA                 42.48      43.72  
 -- Liberzon, Max J           12 LASC-CA                41.08         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Presepe, Max V            12 SHRK-CA              1:17.10    1:16.75  
       36.82  1:16.75                                                      
  2 Baxter, David S           12 RMDA-CA              1:21.95    1:19.18  
       38.21  1:19.18                                                      
  3 Shin, Darrel D            12 UN-11-CA             1:23.48    1:22.36  
       39.00  1:22.36                                                      
  4 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:23.93    1:23.11  
       39.11  1:23.11                                                      
  5 Jan, Timothy T            12 BREA-CA              1:23.68    1:23.38  
       39.72  1:23.38                                                      
  6 Tang, Eddie               11 BREA-CA              1:24.36    1:23.58  
       40.79  1:23.58                                                      
  7 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:25.82    1:25.24  
       40.99  1:25.24                                                      
  8 Wang, Max                 12 BREA-CA              1:25.36    1:26.53  
       40.46  1:26.53                                                      
B - Final
  9 Pena, Sebastian           12 TMEC-CA              1:26.05    1:25.47  
       40.78  1:25.47                                                      
 10 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA              1:26.83    1:25.86  
       41.41  1:25.86                                                      
 11 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              1:27.72    1:26.70  
       41.54  1:26.70                                                      
 12 Alvarez, Conner D         11 UN-04-CA             1:28.65    1:26.82  
       42.13  1:26.82                                                      
 13 Li, Eron M                11 STAR-CA              1:28.99    1:27.14  
       43.17  1:27.14                                                      
 14 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA              1:27.94    1:27.82  
       41.02  1:27.82                                                      
 15 Schnauer, Johnny A        11 WEST-CA              1:28.99    1:27.83  
       41.60  1:27.83                                                      
 16 Liberzon, Max J           12 LASC-CA              1:28.74    1:28.49  
       41.10  1:28.49                                                      
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Presepe, Max V            12 SHRK-CA              1:19.82    1:17.10  
       37.28  1:17.10                                                      
  2 Baxter, David S           12 RMDA-CA              1:22.40    1:21.95  
       38.80  1:21.95                                                      
  3 Shin, Darrel D            12 UN-11-CA             1:26.29    1:23.48  
       39.51  1:23.48                                                      
  4 Jan, Timothy T            12 BREA-CA              1:24.77    1:23.68  
       38.85  1:23.68                                                      
  5 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:28.06    1:23.93  
       39.37  1:23.93                                                      
  6 Tang, Eddie               11 BREA-CA              1:24.53    1:24.36  
       40.45  1:24.36                                                      
  7 Wang, Max                 12 BREA-CA              1:28.18    1:25.36  
       40.23  1:25.36                                                      
  8 Santos, Endre T           12 VKNG-CA              1:25.68    1:25.82  
       40.59  1:25.82                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pena, Sebastian           12 TMEC-CA              1:27.34    1:26.05  
       41.55  1:26.05                                                      
 10 Santos, Elonzo T          11 VKNG-CA              1:27.20    1:26.83  
       41.27  1:26.83                                                      
 11 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              1:26.43    1:27.72  
       41.79  1:27.72                                                      
 12 Kim, Ryan                 12 SHRK-CA              1:29.63    1:27.94  
       40.20  1:27.94                                                      
 13 Alvarez, Conner D         11 UN-04-CA             1:31.45    1:28.65  
       42.25  1:28.65                                                      
 14 Liberzon, Max J           12 LASC-CA              1:30.41    1:28.74  
       41.36  1:28.74                                                      
 15 Li, Eron M                11 STAR-CA              1:32.02    1:28.99  
       43.36  1:28.99                                                      
 15 Schnauer, Johnny A        11 WEST-CA              1:29.18    1:28.99  
       43.23  1:28.99                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Vet, Andrew T             11 RMDA-CA              1:30.68    1:29.27  
       42.84  1:29.27                                                      
 18 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA              1:29.63    1:29.43  
       42.67  1:29.43                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Xu, Leo N                 12 SACA-CA              1:27.41    1:29.69  
       41.92  1:29.69                                                      
 20 Rosenzweig, Dewey L       11 WEST-CA              1:29.04    1:29.78  
       42.50  1:29.78                                                      
 21 Lin, Arthur               11 BREA-CA              1:27.48    1:30.00  
       43.08  1:30.00                                                      
 22 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               1:32.45    1:30.36  
       43.30  1:30.36                                                      
 23 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              1:30.07    1:31.41  
       43.12  1:31.41                                                      
 24 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              1:32.39    1:31.60  
       42.72  1:31.60                                                      
 25 Bulow, Brahm O            11 LVSC-CA              1:31.86    1:31.68  
       43.34  1:31.68                                                      
 26 Chen, Blake               11 SACA-CA              1:29.14    1:31.89  
       43.77  1:31.89                                                      
 27 Fung, Dylan               11 FAC-CA               1:31.79    1:32.89  
       43.57  1:32.89                                                      
 28 Kim, Elliot Y             11 SHRK-CA              1:31.48    1:33.13  
       44.15  1:33.13                                                      
 -- Kim, Ian                  12 SHRK-CA              1:32.37   X1:34.62  
       43.21  1:34.62                                                      
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Presepe, Max V            12 SHRK-CA                29.12      29.02  
  2 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA                30.62      29.87  
  3 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 30.22      29.99  
  4 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA                30.11      30.11  
  5 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA                30.27      30.30  
  6 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA                31.24      30.98  
  7 Se, Nickolas D            12 TCC-CA                 31.67      31.74  
  8 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA                31.57      31.96  
B - Final
  9 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA                32.32      31.73  
 10 Wang, Max                 12 BREA-CA                31.72      31.91  
 11 Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA               32.33      32.13  
 12 Liberzon, Max J           12 LASC-CA                32.93      32.22  
 13 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA                32.20      32.23  
 14 Sharma, Avi               11 SHRK-CA                32.45      32.38  
 15 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA                32.92      32.93  
 16 Jan, Timothy T            12 BREA-CA                32.60      32.99  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Blietz, Lucas J           12 CLSS-CA                   NT      36.82  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Presepe, Max V            12 SHRK-CA                30.42      29.12  
  2 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA                30.52      30.11  
  3 Davis, Ryder E            11 TCC-CA                 31.02      30.22  
  4 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA                30.98      30.27  
  5 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA                30.78      30.62  
  6 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA                33.18      31.24  
  7 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA                32.62      31.57  
  8 Se, Nickolas D            12 TCC-CA                 33.63      31.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wang, Max                 12 BREA-CA                32.45      31.72  
 10 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA                32.31      32.20  
 11 Lee, Nicholas J           12 LASC-CA                32.99      32.32  
 12 Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA               32.80      32.33  
 13 Sharma, Avi               11 SHRK-CA                33.77      32.45  
 14 Jan, Timothy T            12 BREA-CA                32.89      32.60  
 15 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA                33.63      32.92  
 16 Liberzon, Max J           12 LASC-CA                34.19      32.93  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA                34.35      33.42  
 18 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA                 35.12      33.46  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jordan, Kai N             11 BLUE-CA                33.95      33.53  
 20 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA                34.56      33.58  
 21 Lim, Ronald               12 PASA-CA                33.05      33.64  
 22 Kutsner, Maksim           11 RST-CA                 34.48      33.78  
 23 Kim, Jake K               12 SHRK-CA                35.27      34.15  
 24 Lin, Arthur               11 BREA-CA                34.66      34.23  
 25 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA                34.92      34.25  
 26 Li, Eron M                11 STAR-CA                34.79      34.48  
 27 Gilliatt, Caleb L         12 CCAQ-CA                34.31      34.52  
 28 Uy, Anton R               12 Fusion Aquatics-CA     35.01      34.57  
 29 Vet, Andrew T             11 RMDA-CA                34.43      34.71  
 30 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA                32.88      34.72  
 31 Warren, Ryan D            12 LASC-CA                35.07      34.76  
 32 Lei, Ethan D              12 CCAQ-CA                34.42      34.88  
 33 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA                 34.97      34.96  
 34 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA                34.86      35.02  
 35 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA                 35.47      35.10  
 36 Siclovan, Ethan E         12 UN-CA                  34.69      35.52  
 37 Choi, Aaron P             12 SHRK-CA                35.30      35.65  
 38 Pena, Sebastian           12 TMEC-CA                35.09      36.40  
 -- Higley, Troy M            12 BCH-CA                 33.65         DQ  
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              1:05.85    1:05.05  
       30.96  1:05.05                                                      
  2 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              1:07.68    1:07.42  
       31.82  1:07.42                                                      
  3 Presepe, Max V            12 SHRK-CA              1:10.31    1:07.51  
       31.55  1:07.51                                                      
  4 Tang, Eddie               11 BREA-CA              1:07.62    1:07.74  
       31.80  1:07.74                                                      
  5 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:07.77    1:07.96  
       32.42  1:07.96                                                      
  6 Jan, Timothy T            12 BREA-CA              1:10.32    1:10.58  
       32.38  1:10.58                                                      
  7 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA              1:08.93    1:11.35  
       33.60  1:11.35                                                      
  8 Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA             1:10.69    1:11.40  
       33.18  1:11.40                                                      
B - Final
  9 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              1:12.37    1:11.24  
       34.07  1:11.24                                                      
 10 Wang, Max                 12 BREA-CA              1:11.56    1:11.65  
       33.05  1:11.65                                                      
 11 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              1:12.71    1:12.29  
       34.08  1:12.29                                                      
 12 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              1:13.47    1:14.10  
       35.13  1:14.10                                                      
 13 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:13.22    1:14.12  
       34.89  1:14.12                                                      
 14 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA              1:12.87    1:14.35  
       34.84  1:14.35                                                      
 15 Li, Eron M                11 STAR-CA              1:13.34    1:14.51  
       35.66  1:14.51                                                      
 16 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              1:12.86    1:15.96  
       35.68  1:15.96                                                      
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              1:07.31    1:05.85  
       31.32  1:05.85                                                      
  2 Tang, Eddie               11 BREA-CA              1:10.98    1:07.62  
       32.10  1:07.62                                                      
  3 Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              1:09.21    1:07.68  
       31.76  1:07.68                                                      
  4 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               1:08.46    1:07.77  
       31.96  1:07.77                                                      
  5 Rodriguez, Ryli K         12 RMDA-CA              1:11.92    1:08.93  
       32.55  1:08.93                                                      
  6 Presepe, Max V            12 SHRK-CA              1:09.62    1:10.31  
       32.75  1:10.31                                                      
  7 Jan, Timothy T            12 BREA-CA              1:11.03    1:10.32  
       32.52  1:10.32                                                      
  8 Cerda, Leonel G           12 UN-10-CA             1:11.12    1:10.69  
       33.02  1:10.69                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wang, Max                 12 BREA-CA              1:15.08    1:11.56  
       33.38  1:11.56                                                      
 10 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              1:13.73    1:12.37  
       34.81  1:12.37                                                      
 11 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              1:13.04    1:12.71  
       34.83  1:12.71                                                      
 12 Garzon, Esiquiel J        12 RMDA-CA              1:12.89    1:12.86  
       34.41  1:12.86                                                      
 13 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA              1:13.62    1:12.87  
       33.45  1:12.87                                                      
 14 Hernandez, Emilio H       12 RAA-CA               1:13.82    1:13.22  
       34.12  1:13.22                                                      
 15 Li, Eron M                11 STAR-CA              1:16.37    1:13.34  
       35.71  1:13.34                                                      
 16 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              1:14.23    1:13.47  
       34.28  1:13.47                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Usita, Keeno D            11 RMDA-CA              1:16.86    1:14.26  
       35.12  1:14.26                                                      
 18 Stewart-Glavin, Callum J  12 TCC-CA               1:15.13    1:14.77  
       34.78  1:14.77                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lin, Arthur               11 BREA-CA              1:14.92    1:15.63  
       34.98  1:15.63                                                      
 20 Kutsner, Maksim           11 RST-CA               1:20.39    1:16.04  
       34.78  1:16.04                                                      
 21 Se, Nickolas D            12 TCC-CA               1:19.85    1:16.61  
       36.53  1:16.61                                                      
 22 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              1:18.92    1:16.65  
       35.81  1:16.65                                                      
 23 Lim, Ronald               12 PASA-CA              1:13.16    1:16.96  
       36.44  1:16.96                                                      
 24 Iskandar, Jonathan N      12 BREA-CA              1:19.00    1:17.10  
       35.85  1:17.10                                                      
 25 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              1:17.76    1:18.54  
       35.05  1:18.54                                                      
 26 Valdez, Tyler B           12 HVDA-CA              1:20.71    1:18.76  
       37.05  1:18.76                                                      
 27 Shoaf, Zachary T          11 TMEC-CA              1:17.91    1:18.84  
       35.97  1:18.84                                                      
 28 Benson, Daniel            12 BREA-CA              1:18.27    1:19.79  
       37.29  1:19.79                                                      
 29 Shih, Aiden J             11 LASC-CA              1:20.81    1:20.03  
       37.97  1:20.03                                                      
 30 Rodriguez, Moises G       12 Fusion Aquatics-CA   1:19.30    1:20.19  
       36.71  1:20.19                                                      
 31 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               1:20.75    1:20.76  
       36.33  1:20.76                                                      
 32 Flores, Dylan D           12 RMDA-CA              1:20.63    1:21.50  
       37.77  1:21.50                                                      
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Presepe, Max V            12 SHRK-CA              2:26.86    2:26.47  
       32.49  1:11.14  1:53.13  2:26.47                                    
  2 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              2:33.95    2:30.84  
       31.55  1:13.15  1:59.07  2:30.84                                    
  3 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               2:35.15    2:32.04  
       31.77  1:10.48  1:57.42  2:32.04                                    
  4 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA              2:36.53    2:35.74  
       33.86  1:14.99  2:03.64  2:35.74                                    
  5 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA              2:36.72    2:37.67  
       33.53  1:14.14  2:01.89  2:37.67                                    
  6 Tang, Eddie               11 BREA-CA              2:37.74    2:37.87  
       32.96  1:15.79  2:02.17  2:37.87                                    
  7 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              2:37.61    2:45.21  
       36.06  1:16.57  2:08.83  2:45.21                                    
 -- Ramirez, Anthony          11 BREA-CA              2:35.14         DQ  
      Not on back into finish - back
       33.38  1:14.79  2:01.34       DQ                                    
B - Final
  9 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               2:39.78    2:36.91  
       35.67  1:14.51  2:00.85  2:36.91                                    
 10 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA              2:40.63    2:38.24  
       34.94  1:16.85  2:02.51  2:38.24                                    
 10 Jan, Timothy T            12 BREA-CA              2:40.51    2:38.24  
       33.65  1:15.56  2:02.90  2:38.24                                    
 12 Wang, Max                 12 BREA-CA              2:39.07    2:42.58  
       34.32  1:17.59  2:03.28  2:42.58                                    
 13 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              2:46.14    2:45.73  
       36.02  1:19.83  2:10.25  2:45.73                                    
 14 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              2:46.39    2:46.34  
       36.98  1:21.12  2:08.62  2:46.34                                    
 15 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              2:46.41    2:50.14  
       37.09  1:21.44  2:14.29  2:50.14                                    
 -- Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              2:39.59         DQ  
      False start - Misc
       35.66  1:16.58  2:05.32       DQ                                    
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Presepe, Max V            12 SHRK-CA              2:31.89    2:26.86  
       31.92  1:10.01  1:52.69  2:26.86                                    
  2 Huang, Nikolas Z          12 CCAQ-CA              2:38.24    2:33.95  
       31.99  1:14.50  2:00.92  2:33.95                                    
  3 Ramirez, Anthony          11 BREA-CA              2:39.22    2:35.14  
       33.08  1:14.22  2:01.40  2:35.14                                    
  4 Davis, Ryder E            11 TCC-CA               2:34.39    2:35.15  
       31.35  1:10.83  1:58.29  2:35.15                                    
  5 Choi, Eugene W            12 SHRK-CA              2:35.78    2:36.53  
       33.10  1:15.11  2:03.10  2:36.53                                    
  6 Kwon, Roy J               11 SHRK-CA              2:42.32    2:36.72  
       32.80  1:12.68  2:01.49  2:36.72                                    
  7 Carlsen, Max R            12 LVSC-CA              2:40.51    2:37.61  
       33.57  1:13.27  2:04.84  2:37.61                                    
  8 Tang, Eddie               11 BREA-CA              2:40.26    2:37.74  
       33.14  1:17.13  2:02.61  2:37.74                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wang, Max                 12 BREA-CA              2:47.12    2:39.07  
       34.13  1:16.63  2:01.37  2:39.07                                    
 10 Hua, Hunter H             12 RMDA-CA              2:41.19    2:39.59  
       34.60  1:16.08  2:03.74  2:39.59                                    
 11 Anolin, Kai R             12 CHS-CA               2:39.34    2:39.78  
       33.80  1:13.97  2:02.78  2:39.78                                    
 12 Jan, Timothy T            12 BREA-CA              2:45.74    2:40.51  
       33.74  1:16.84  2:03.10  2:40.51                                    
 13 Blancaflor, Franco B      11 SHRK-CA              2:44.97    2:40.63  
       35.84  1:17.36  2:04.07  2:40.63                                    
 14 Sharma, Avi               11 SHRK-CA              2:48.81    2:46.14  
       35.57  1:18.79  2:08.51  2:46.14                                    
 15 Barnes, Julian L          12 SACA-CA              2:43.89    2:46.39  
       37.04  1:20.92  2:08.70  2:46.39                                    
 16 Guo, Andrew Y             11 CCAQ-CA              2:46.82    2:46.41  
       35.65  1:20.24  2:11.69  2:46.41                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Zimmerman, Joseph         12 LASC-CA              2:46.29    2:46.88  
       37.17  1:18.42  2:10.44  2:46.88                                    
 18 Mikulski, Leon C          12 RMDA-CA              2:44.63    2:47.35  
       36.49  1:18.63  2:10.58  2:47.35                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lin, Arthur               11 BREA-CA              2:45.10    2:47.84  
       35.66  1:21.13  2:09.94  2:47.84                                    
 20 Ramallo, AJ J             11 LASC-CA              2:50.34    2:47.89  
       37.03  1:21.38  2:11.18  2:47.89                                    
 21 Baxter, David S           12 RMDA-CA              2:43.78    2:49.95  
       38.95  1:25.92  2:13.16  2:49.95                                    
 22 Kim, Elliot Y             11 SHRK-CA              2:51.21    2:50.60  
       37.55  1:21.28  2:12.65  2:50.60                                    
 23 Vet, Andrew T             11 RMDA-CA              2:48.86    2:50.76  
       36.98  1:23.63  2:13.28  2:50.76                                    
 24 Daniels, LeAndre K        11 BCH-CA               2:49.74    2:53.37  
       36.42  1:22.89  2:14.64  2:53.37                                    
 -- Yoo, Daniel J             12 CCAQ-CA              2:34.38         DQ  
      Not on back into finish - back
       32.26  1:16.12  2:04.40       DQ                                    
 -- Burke, Quinn L            12 LASC-CA              2:51.45         DQ  
      Not on back off wall - back
       38.19  1:24.59  2:17.12       DQ                                    
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              1:59.00    1:55.98  
     1) Kwon, Roy J 11                  2) Blancaflor, Franco B 11        
     3) Presepe, Max V 12               4) Choi, Eugene W 12              
       30.19  1:00.53  1:28.53  1:55.98                                    
  2 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     2:06.47    1:58.88  
     1) Ramallo, AJ J 11                2) Zimmerman, Joseph 12           
     3) Lee, Nicholas J 12              4) Liberzon, Max J 12             
       31.32  1:01.45  1:30.46  1:58.88                                    
  3 La Mirada Armada-CA  'A'                          1:58.30    1:59.03  
     1) Garzon, Esiquiel J 12           2) Hua, Hunter H 12               
     3) Vet, Andrew T 11                4) Chiang, River R 12             
       30.20  1:00.53  1:31.69  1:59.03                                    
  4 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:00.04    1:59.25  
     1) Huang, Nikolas Z 12             2) Gilliatt, Caleb L 12           
     3) Lei, Ethan D 12                 4) Yoo, Daniel J 12               
       28.66    58.77  1:30.88  1:59.25                                    
  5 Brea Aquatics-CA  'A'                             2:02.21    1:59.80  
     1) Ramirez, Anthony 11             2) Wang, Max 12                   
     3) Hua, Sean M 12                  4) Iskandar, Jonathan N 12        
       33.60    59.81  1:31.00  1:59.80                                    
  6 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            2:12.11    2:03.51  
     1) Hernandez, Emilio H 12          2) Gusev, Fillip M 12             
     3) De Anda, Dash F 11              4) Martinez-Spencer, Eli E 11     
       30.04    58.93  1:30.25  2:03.51                                    
  7 The Claremont Club-CA  'A'                        2:06.97    2:04.36  
     1) Se, Nickolas D 12               2) Hansen, Brandon D 11           
     3) Stewart-Glavin, Callum J 12     4) Davis, Ryder E 11              
       30.17  1:02.78  1:35.42  2:04.36                                    
  8 Speed Aquatics-CA  'A'                            2:09.04    2:06.70  
     1) Xu, Leo N 12                    2) Tonkovich, Ryder D 12          
     3) Chen, Blake 11                  4) Barnes, Julian L 12            
       29.14  1:01.80  1:35.98  2:06.70                                    
  9 Brea Aquatics-CA  'B'                             2:08.52    2:06.99  
     1) Jan, Timothy T 12               2) Tang, Eddie 11                 
     3) Benson, Daniel 12               4) Lin, Arthur 11                 
       31.59  1:01.88  1:34.66  2:06.99                                    
 10 Blast Sharks-CA  'B'                              2:07.76    2:07.14  
     1) Kim, Elliot Y 11                2) Sharma, Avi 11                 
     3) Choi, Aaron P 12                4) Kim, Ryan 12                   
       31.77  1:03.35  1:35.29  2:07.14                                    
 11 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:02.43    2:10.39  
     1) Pena, Sebastian 12              2) Richmond, Kaleb 11             
     3) Chen, Ethan Y 11                4) Shoaf, Zachary T 11            
       31.57  1:03.44  1:38.27  2:10.39                                    
 12 La Mirada Armada-CA  'B'                          2:06.98    2:12.24  
     1) Mikulski, Leon C 12             2) Usita, Keeno D 11              
     3) Ramirez, Roy S 11               4) Baxter, David S 12             
       32.13  1:05.58  1:40.08  2:12.24                                    
 13 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     2:10.34    2:13.65  
     1) Saenz, Ralphie T 12             2) Burke, Quinn L 12              
     3) Garcia, Caleb D 11              4) Warren, Ryan D 12              
       33.34  1:04.64  1:39.38  2:13.65                                    
 14 Blast Sharks-CA  'C'                              2:13.11    2:22.42  
     1) Kim, Jake K 12                  2) Cui, Zhixun 12                 
     3) Lee, Jayden J 11                4) Kim, Ian 12                    
       33.52  1:08.22  1:45.63  2:22.42                                    
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              4:22.84    4:13.19  
     1) Presepe, Max V 12               2) Kim, Elliot Y 11               
     3) Blancaflor, Franco B 11         4) Choi, Eugene W 12              
       30.11  1:01.81  1:33.25  2:09.24  2:40.27  3:13.45  3:41.90  4:13.19
  2 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:16.47    4:13.51  
     1) Huang, Nikolas Z 12             2) Guo, Andrew Y 11               
     3) Gilliatt, Caleb L 12            4) Yoo, Daniel J 12               
       29.66  1:00.22  1:32.52  2:07.61  2:38.99  3:13.17  3:41.87  4:13.51
  3 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:15.52    4:19.28  
     1) Garzon, Esiquiel J 12           2) Vet, Andrew T 11               
     3) Hua, Hunter H 12                4) Chiang, River R 12             
       31.03  1:03.46  1:35.98  2:12.83  2:44.25  3:18.95  3:47.61  4:19.28
  4 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:27.32    4:22.27  
     1) Iskandar, Jonathan N 12         2) Tang, Eddie 11                 
     3) Wang, Max 12                    4) Ramirez, Anthony 11            
       30.55  1:04.33  1:36.58  2:10.90  2:42.62  3:18.53  3:48.44  4:22.27
  5 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:31.56    4:26.75  
     1) Liberzon, Max J 12              2) Ramallo, AJ J 11               
     3) Zimmerman, Joseph 12            4) Lee, Nicholas J 12             
              1:05.61  1:38.43  2:14.29  2:46.54  3:21.82  3:52.64  4:26.75
  6 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:49.71    4:33.85  
     1) Hernandez, Emilio H 12          2) Gusev, Fillip M 12             
     3) De Anda, Dash F 11              4) Martinez-Spencer, Eli E 11     
       31.18  1:04.45  1:35.61  2:09.82  2:43.21  3:22.00  3:55.97  4:33.85
  6 The Claremont Club-CA  'A'                        4:39.33    4:33.85  
     1) Se, Nickolas D 12               2) Hansen, Brandon D 11           
     3) Stewart-Glavin, Callum J 12     4) Davis, Ryder E 11              
       32.23  1:07.87  1:41.31  2:19.00  2:52.03  3:29.97  4:00.44  4:33.85
  8 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:43.82    4:37.50  
     1) Barnes, Julian L 12             2) Tonkovich, Ryder D 12          
     3) Chen, Blake 11                  4) Xu, Leo N 12                   
       32.02  1:08.15  1:40.70  2:17.02  2:52.75  3:31.55  4:01.74  4:37.50
  9 Blast Sharks-CA  'B'                              4:44.74    4:38.68  
     1) Kwon, Roy J 11                  2) Choi, Aaron P 12               
     3) Kim, Jake K 12                  4) Sharma, Avi 11                 
       31.25  1:05.86  1:38.90  2:19.50  2:52.68  3:30.64  4:03.97  4:38.68
 10 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:38.24    4:44.22  
     1) Hua, Sean M 12                  2) Lin, Arthur 11                 
     3) Jan, Timothy T 12               4) Benson, Daniel 12              
       32.96  1:09.91  1:43.88  2:21.49  2:54.84  3:32.77  4:06.31  4:44.22
 11 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:26.29    4:44.45  
     1) Pena, Sebastian 12              2) Chen, Ethan Y 11               
     3) Richmond, Kaleb 11              4) Shoaf, Zachary T 11            
       32.39  1:07.96  1:41.14  2:18.77  2:54.18  3:34.79  4:07.91  4:44.45
 12 La Mirada Armada-CA  'B'                          4:37.18    4:46.52  
     1) Usita, Keeno D 11               2) Baxter, David S 12             
     3) Mikulski, Leon C 12             4) Ramirez, Roy S 11              
       32.88  1:08.61  1:43.46  2:21.86  2:54.80  3:31.06  4:07.36  4:46.52
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              2:12.95    2:08.13  
     1) Blancaflor, Franco B 11         2) Presepe, Max V 12              
     3) Kwon, Roy J 11                  4) Choi, Eugene W 12              
       34.39  1:10.16  1:40.66  2:08.13                                    
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          2:12.47    2:12.97  
     1) Chiang, River R 12              2) Baxter, David S 12             
     3) Hua, Hunter H 12                4) Garzon, Esiquiel J 12          
       31.80  1:09.77  1:42.92  2:12.97                                    
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             2:16.90    2:17.33  
     1) Wang, Max 12                    2) Jan, Timothy T 12              
     3) Ramirez, Anthony 11             4) Iskandar, Jonathan N 12        
       35.29  1:16.02  1:48.51  2:17.33                                    
  4 Blast Sharks-CA  'B'                              2:23.09    2:20.42  
     1) Choi, Aaron P 12                2) Kim, Ryan 12                   
     3) Sharma, Avi 11                  4) Kim, Elliot Y 11               
       37.51  1:16.41  1:49.86  2:20.42                                    
  5 The Claremont Club-CA  'A'                        2:27.09    2:20.99  
     1) Se, Nickolas D 12               2) Davis, Ryder E 11              
     3) Stewart-Glavin, Callum J 12     4) Hansen, Brandon D 11           
       33.48  1:13.89  1:48.57  2:20.99                                    
  6 Circle City Aquatics-CA  'A'                      2:20.37    2:22.87  
     1) Lay, Jace D 12                  2) Gilliatt, Caleb L 12           
     3) Yoo, Daniel J 12                4) Huang, Nikolas Z 12            
       40.72  1:22.95  1:54.73  2:22.87                                    
  7 Brea Aquatics-CA  'B'                             2:21.02    2:24.91  
     1) Benson, Daniel 12               2) Hua, Sean M 12                 
     3) Tang, Eddie 11                  4) Lin, Arthur 11                 
       37.90  1:21.09  1:52.67  2:24.91                                    
  8 Speed Aquatics-CA  'A'                            2:27.47    2:26.74  
     1) Barnes, Julian L 12             2) Chen, Blake 11                 
     3) Xu, Leo N 12                    4) Tonkovich, Ryder D 12          
       38.44  1:21.31  1:54.74  2:26.74                                    
  9 Temecula Swim Club-CA  'A'                        2:16.72    2:26.87  
     1) Richmond, Kaleb 11              2) Pena, Sebastian 12             
     3) Chen, Ethan Y 11                4) Shoaf, Zachary T 11            
       38.37  1:18.29  1:52.93  2:26.87                                    
 10 La Mirada Armada-CA  'B'                          2:21.20    2:29.60  
     1) Mikulski, Leon C 12             2) Vet, Andrew T 11               
     3) Usita, Keeno D 11               4) Ramirez, Roy S 11              
       37.29  1:18.72  1:54.58  2:29.60                                    
 11 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     2:29.24    2:31.35  
     1) Garcia, Caleb D 11              2) Saenz, Ralphie T 12            
     3) Warren, Ryan D 12               4) Burke, Quinn L 12              
       39.25  1:23.78  2:00.62  2:31.35                                    
 12 Blast Sharks-CA  'C'                              2:33.20    2:32.23  
     1) Kim, Jake K 12                  2) Kim, Ian 12                    
     3) Cui, Zhixun 12                  4) Lee, Jayden J 11               
       38.34  1:21.34  1:57.10  2:32.23                                    
 13 Swim Pasadena-CA  'A'                             2:37.86    2:36.24  
     1) Llana, Nathaniel M 11           2) Thomas, William S 11           
     3) Lim, Ronald 12                  4) Martin, Finely M 12            
       42.71  1:27.74  2:02.66  2:36.24                                    
 -- Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     2:20.80         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Kick - Butterfly type kick - breast
     1) Lee, Nicholas J 12              2) Liberzon, Max J 12             
     3) Zimmerman, Joseph 12            4) Ramallo, AJ J 11               
       33.02  1:12.32  1:44.89       DQ                                    
 -- Riverside Aquatics Association-CA  'A'            2:34.31         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) De Anda, Dash F 11              2) Gusev, Fillip M 12             
     3) Hernandez, Emilio H 12          4) Martinez-Spencer, Eli E 11     
       39.28  1:17.97  1:51.15       DQ                                    
 
Boys 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              4:50.27    4:45.08  
     1) Kwon, Roy J 11                  2) Presepe, Max V 12              
     3) Sharma, Avi 11                  4) Choi, Eugene W 12              
       35.55  1:13.94  1:51.41  2:30.73  3:06.52  3:45.45  4:14.17  4:45.08
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:48.39    4:46.96  
     1) Chiang, River R 12              2) Baxter, David S 12             
     3) Hua, Hunter H 12                4) Garzon, Esiquiel J 12          
       33.63  1:09.64  1:48.47  2:31.21  3:04.50  3:43.42  4:13.96  4:46.96
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             5:03.03    4:56.29  
     1) Ramirez, Anthony 11             2) Jan, Timothy T 12              
     3) Tang, Eddie 11                  4) Iskandar, Jonathan N 12        
       36.74  1:15.72  1:56.00  2:44.07  3:15.70  3:52.49  4:22.69  4:56.29
  4 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     5:10.31    5:03.58  
     1) Lee, Nicholas J 12              2) Ramallo, AJ J 11               
     3) Zimmerman, Joseph 12            4) Liberzon, Max J 12             
       35.05  1:11.68  1:54.36  2:42.96  3:18.93  3:58.70  4:29.66  5:03.58
  5 Circle City Aquatics-CA  'A'                      5:06.89    5:07.60  
     1) Lay, Jace D 12                  2) Huang, Nikolas Z 12            
     3) Yoo, Daniel J 12                4) Gilliatt, Caleb L 12           
       41.47  1:25.21  2:05.06  2:49.02  3:22.53  4:00.04  4:33.14  5:07.60
  6 Blast Sharks-CA  'B'                              5:13.29    5:07.72  
     1) Blancaflor, Franco B 11         2) Kim, Ryan 12                   
     3) Kim, Jake K 12                  4) Kim, Elliot Y 11               
       36.34  1:14.90  1:54.16  2:41.26  3:16.74  3:59.71  4:32.12  5:07.72
  7 The Claremont Club-CA  'A'                        5:18.35    5:13.67  
     1) Se, Nickolas D 12               2) Davis, Ryder E 11              
     3) Stewart-Glavin, Callum J 12     4) Hansen, Brandon D 11           
       36.78  1:18.66  1:58.07  2:45.71  3:20.90  4:03.18  4:36.88  5:13.67
  8 Brea Aquatics-CA  'B'                             5:13.46    5:14.32  
     1) Benson, Daniel 12               2) Wang, Max 12                   
     3) Lin, Arthur 11                  4) Hua, Sean M 12                 
       39.48  1:23.10  2:04.52  2:49.60  3:24.40  4:05.24  4:39.10  5:14.32
  9 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            5:38.61    5:24.03  
     1) De Anda, Dash F 11              2) Gusev, Fillip M 12             
     3) Hernandez, Emilio H 12          4) Martinez-Spencer, Eli E 11     
       42.75  1:29.29  2:09.69  2:56.09  3:30.52  4:09.99  4:44.71  5:24.03
 10 La Mirada Armada-CA  'B'                          5:11.63    5:24.29  
     1) Mikulski, Leon C 12             2) Vet, Andrew T 11               
     3) Ramirez, Roy S 11               4) Usita, Keeno D 11              
       39.14  1:20.31  2:03.14  2:50.78  3:26.70  4:09.43  4:45.23  5:24.29
 11 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:49.66    5:27.38  
     1) Barnes, Julian L 12             2) Chen, Blake 11                 
     3) Xu, Leo N 12                    4) Tonkovich, Ryder D 12          
       39.36  1:21.23  2:05.10  2:53.98  3:30.36  4:19.08  4:51.14  5:27.38
 12 Temecula Swim Club-CA  'A'                        5:04.91    5:30.46  
     1) Richmond, Kaleb 11              2) Pena, Sebastian 12             
     3) Chen, Ethan Y 11                4) Shoaf, Zachary T 11            
       41.28  1:25.84  2:07.79  2:53.16  3:30.94  4:14.45  4:50.14  5:30.46
 13 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     5:36.58    5:38.40  
     1) Garcia, Caleb D 11              2) Saenz, Ralphie T 12            
     3) Shih, Aiden J 11                4) Burke, Quinn L 12              
       41.16  1:25.18  2:11.08  3:04.70  3:43.43  4:26.99  5:00.45  5:38.40
 14 Blast Sharks-CA  'C'                              5:36.97    5:50.88  
     1) Choi, Aaron P 12                2) Kim, Ian 12                    
     3) Cui, Zhixun 12                  4) Lee, Jayden J 11               
       38.37  1:21.45  2:05.95  2:57.50  3:36.96  4:29.20  5:08.15  5:50.88
 15 Swim Pasadena-CA  'A'                             5:41.40    5:59.23  
     1) Llana, Nathaniel M 11           2) Thomas, William S 11           
     3) Lim, Ronald 12                  4) Martin, Finely M 12            
       43.51  1:32.13  2:19.60  3:17.19  3:53.31  4:48.37  5:13.82  5:59.23
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hadji, Thomas             14 LASC-CA                25.56      25.17  
  2 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA                25.62      25.37  
  3 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA                25.31      25.51  
  4 Xie, Brady H              14 BREA-CA                26.00      25.82  
  5 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA                26.44      26.02  
  6 Wang, Ethan               14 LASC-CA                26.74      26.14  
  7 Hsu, Brian                14 BREA-CA                26.71      26.39  
  8 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA                26.51      26.43  
B - Final
  9 George, Akash S           14 BREA-CA                26.81      26.26  
 10 Sun, Justin J             14 LASC-CA                27.07      26.62  
 11 Stephens, AJ J            14 TCC-CA                 27.10      26.79  
 12 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA                26.74      26.84  
 13 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA                27.11      26.90  
 14 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA                27.06      27.08  
 15 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA                27.17      27.09  
 16 Samanta, Luca             14 RMDA-CA                27.08      27.21  
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA                25.70      25.31  
  2 Hadji, Thomas             14 LASC-CA                25.15      25.56  
  3 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA                26.26      25.62  
  4 Xie, Brady H              14 BREA-CA                26.07      26.00  
  5 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA                26.96      26.44  
  6 Ficklen, Jaden T          14 WAVE-CA                26.55      26.51  
  6 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA                26.56      26.51  
  8 Hsu, Brian                14 BREA-CA                26.92      26.71  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wang, Ethan               14 LASC-CA                26.87      26.74  
 10 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA                27.07     J26.74  
 11 George, Akash S           14 BREA-CA                26.84      26.81  
 12 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA                27.17      27.06  
 13 Sun, Justin J             14 LASC-CA                27.34      27.07  
 14 Samanta, Luca             14 RMDA-CA                27.02      27.08  
 15 Stephens, AJ J            14 TCC-CA                 26.86      27.10  
 16 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA                27.75      27.11  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA                27.56      27.17  
 18 Correa, Julian F          14 LASC-CA                27.88      27.24  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA                27.47      27.28  
 20 Saito, Taisei             13 SHRK-CA                27.05      27.40  
 21 Kramer, Grant A           14 SACA-CA                28.08      27.45  
 22 Lee, Josiah C             13 SACA-CA                27.86      27.49  
 23 Truong, Bradley L         14 RAA-CA                 27.48      27.54  
 23 Shin, Preston J           14 RMDA-CA                27.73      27.54  
 25 Lough, Max C              13 BREA-CA                27.31      27.58  
 26 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA                27.30      27.61  
 27 Samardzija, Marko K       14 RST-CA                 28.15      27.62  
 28 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA     26.62      27.72  
 29 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA                 27.62      27.80  
 30 Xu, Peter N               13 SACA-CA                27.69      27.82  
 30 Travi, Luigi G            14 BUEN-CA                28.23      27.82  
 32 Henry, Diego K            14 MESA-CA                26.71      27.95  
 33 Vargas, Dominic F         13 Polar Bears-CA         27.90      28.01  
 34 McNicholas, Max J         13 WEST-CA                28.29      28.04  
 35 Kobayashi, Calvin S       14 CROC-CA                28.60      28.05  
 36 DeAnda, Joel J            14 RMDA-CA                28.34      28.08  
 37 Fung, Terrance            14 FAC-CA                 28.53      28.12  
 38 Shindich, Nathan J        14 SHRK-CA                28.38      28.35  
 39 Bautista, Kyle E          14 MMST-CA                28.26      28.37  
 40 Arias, Emmanuel E         13 SHRK-CA                28.34      28.45  
 41 Xie, Brian                14 SACA-CA                28.56      28.48  
 41 Ausness, Nate R           14 RMDA-CA                28.58      28.48  
 43 Miller, Aiden J           14 LASC-CA                28.26      28.52  
 44 Puryshev, Yaroslav        13 RAA-CA                 28.46      28.63  
 45 Lopez, Ethan J            13 CHS-CA                 28.27      28.81  
 46 Chuang, Trevor C          14 BREA-CA                28.38      28.92  
 47 Jenkins, Joshua T         14 CHS-CA                 28.30      28.95  
 48 Shiono, Taisho C          13 SACA-CA                28.17      29.04  
 49 O'Sullivan, Connor H      14 SHRK-CA                28.51      29.91  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA                   NT    1:04.94  
       31.23  1:04.94                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ficklen, Jaden T          14 WAVE-CA                54.75      54.78  
       26.72    54.78                                                      
  2 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA                55.89      54.92  
       26.56    54.92                                                      
  3 Hadji, Thomas             14 LASC-CA                56.39      55.16  
       26.96    55.16                                                      
  4 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA                56.43      55.72  
       27.29    55.72                                                      
  5 Sun, Justin J             14 LASC-CA                57.56      56.99  
       27.75    56.99                                                      
  6 Wang, Ethan               14 LASC-CA                57.40      57.23  
       27.21    57.23                                                      
  7 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA                57.87      58.39  
       27.62    58.39                                                      
  8 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA     57.70      58.53  
       27.81    58.53                                                      
B - Final
  9 Xie, Brady H              14 BREA-CA                57.96      57.19  
       27.53    57.19                                                      
 10 Correa, Julian F          14 LASC-CA                58.34      58.09  
       28.14    58.09                                                      
 11 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA                59.08      58.72  
       28.51    58.72                                                      
 12 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA                58.39      58.73  
       28.18    58.73                                                      
 13 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA                57.90      58.78  
       27.95    58.78                                                      
 14 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA                59.08      59.04  
       27.99    59.04                                                      
 15 Saito, Taisei             13 SHRK-CA                58.24      59.09  
       28.02    59.09                                                      
 16 Hsu, Brian                14 BREA-CA                58.93      59.11  
       28.32    59.11                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ficklen, Jaden T          14 WAVE-CA                56.56      54.75  
       26.40    54.75                                                      
  2 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA                56.48      55.89  
       26.81    55.89                                                      
  3 Hadji, Thomas             14 LASC-CA                55.43      56.39  
       27.49    56.39                                                      
  4 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA                56.28      56.43  
       27.04    56.43                                                      
  5 Wang, Ethan               14 LASC-CA                58.28      57.40  
       27.17    57.40                                                      
  6 Sun, Justin J             14 LASC-CA                58.87      57.56  
       27.98    57.56                                                      
  7 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA     56.91      57.70  
       27.23    57.70                                                      
  8 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA                58.84      57.87  
       27.46    57.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA                59.21      57.90  
       27.72    57.90                                                      
 10 Xie, Brady H              14 BREA-CA                56.83      57.96  
       27.47    57.96                                                      
 11 Saito, Taisei             13 SHRK-CA                58.92      58.24  
       27.66    58.24                                                      
 12 Correa, Julian F          14 LASC-CA              1:01.31      58.34  
       27.93    58.34                                                      
 13 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA                58.76      58.39  
       28.36    58.39                                                      
 14 Hsu, Brian                14 BREA-CA                59.99      58.93  
       27.92    58.93                                                      
 15 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA                59.14      59.08  
       28.73    59.08                                                      
 15 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA                58.93      59.08  
       28.09    59.08                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fink, Ian L               14 WEST-CA              1:00.61      59.13  
       28.07    59.13                                                      
 18 Stephens, AJ J            14 TCC-CA               1:00.56      59.40  
       27.98    59.40                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              1:00.38      59.53  
       28.30    59.53                                                      
 20 Lough, Max C              13 BREA-CA              1:00.18      59.72  
       28.67    59.72                                                      
 21 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA                59.39      59.87  
       28.98    59.87                                                      
 22 Henry, Diego K            14 MESA-CA              1:00.91      59.88  
       28.92    59.88                                                      
 23 Kanemitsu, Michael S      13 RMDA-CA                59.21      59.95  
       28.91    59.95                                                      
 24 Downs, Pierce             14 LASC-CA              1:00.24      59.96  
       29.12    59.96                                                      
 25 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA                59.89    1:00.03  
       29.06  1:00.03                                                      
 26 Lee, Josiah C             13 SACA-CA                59.87    1:00.07  
       28.30  1:00.07                                                      
 27 George, Akash S           14 BREA-CA              1:00.51    1:00.11  
       28.99  1:00.11                                                      
 28 Kim, Andrew Donghoon      14 SHRK-CA              1:00.89    1:00.14  
       29.13  1:00.14                                                      
 29 Carlsen, Owen R           14 LVSC-CA              1:00.77    1:00.38  
       28.89  1:00.38                                                      
 30 Pham, Daryn T             13 BLUE-CA              1:01.42    1:00.60  
       29.56  1:00.60                                                      
 31 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA              1:01.72    1:00.67  
       29.06  1:00.67                                                      
 32 Shin, Preston J           14 RMDA-CA              1:01.93    1:00.74  
       29.32  1:00.74                                                      
 32 Arciga, Aiden             14 BREA-CA              1:02.09    1:00.74  
       29.34  1:00.74                                                      
 34 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA                 58.75    1:01.03  
       28.78  1:01.03                                                      
 35 Wang, Jayson Y            14 BREA-CA              1:02.10    1:01.09  
       29.13  1:01.09                                                      
 36 Elizondo, Eryk J          14 TMEC-CA              1:01.07    1:01.32  
       29.31  1:01.32                                                      
 37 DeAnda, Joel J            14 RMDA-CA              1:02.50    1:01.61  
       29.45  1:01.61                                                      
 38 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA              1:00.93    1:01.94  
       29.77  1:01.94                                                      
 39 Bautista, Kyle E          14 MMST-CA              1:01.22    1:02.00  
       29.42  1:02.00                                                      
 40 Fung, Terrance            14 FAC-CA               1:01.21    1:02.03  
       29.09  1:02.03                                                      
 41 Shindich, Nathan J        14 SHRK-CA              1:00.18    1:02.15  
       29.45  1:02.15                                                      
 42 Miller, Aiden J           14 LASC-CA              1:01.85    1:02.17  
       29.64  1:02.17                                                      
 43 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              1:01.60    1:02.20  
       30.28  1:02.20                                                      
 44 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              1:02.14    1:02.27  
       30.51  1:02.27                                                      
 45 Lopez, Ethan J            13 CHS-CA               1:02.04    1:02.56  
       29.61  1:02.56                                                      
 46 Jenkins, Joshua T         14 CHS-CA               1:02.46    1:03.68  
       30.74  1:03.68                                                      
 47 Puryshev, Yaroslav        13 RAA-CA               1:01.99    1:04.20  
       30.91  1:04.20                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ficklen, Jaden T          14 WAVE-CA              2:01.93    1:59.39  
       27.78    57.62  1:29.07  1:59.39                                    
  2 Hadji, Thomas             14 LASC-CA              2:04.10    2:01.29  
       28.26    58.76  1:30.18  2:01.29                                    
  3 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA              2:03.67    2:01.91  
       28.20    58.85  1:30.38  2:01.91                                    
  4 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   2:05.07    2:02.12  
       28.21    59.14  1:30.92  2:02.12                                    
  5 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              2:05.34    2:03.84  
       29.32  1:00.61  1:32.42  2:03.84                                    
  6 Wang, Ethan               14 LASC-CA              2:05.21    2:04.96  
       28.31  1:00.02  1:32.70  2:04.96                                    
  7 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA              2:05.92    2:05.72  
       28.52  1:00.83  1:33.69  2:05.72                                    
  8 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               2:06.59    2:10.31  
       29.04  1:01.32  1:35.38  2:10.31                                    
B - Final
  9 Xie, Brady H              14 BREA-CA              2:08.58    2:05.79  
       29.17  1:01.55  1:34.84  2:05.79                                    
 10 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA              2:08.15    2:05.98  
       28.75  1:00.97  1:33.59  2:05.98                                    
 11 Sun, Justin J             14 LASC-CA              2:06.74    2:06.01  
       29.22  1:01.46  1:34.31  2:06.01                                    
 12 Correa, Julian F          14 LASC-CA              2:07.78    2:06.10  
       28.82  1:01.63  1:35.24  2:06.10                                    
 13 Carlsen, Owen R           14 LVSC-CA              2:09.39    2:07.25  
       29.30  1:01.21  1:34.25  2:07.25                                    
 14 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              2:06.62    2:07.91  
       29.99  1:03.02  1:36.51  2:07.91                                    
 15 Saito, Taisei             13 SHRK-CA              2:07.14    2:08.69  
       30.96  1:03.76  1:37.02  2:08.69                                    
 16 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              2:09.18    2:11.66  
       30.25  1:03.80  1:37.88  2:11.66                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ficklen, Jaden T          14 WAVE-CA              2:03.97    2:01.93  
       28.15    58.68  1:30.39  2:01.93                                    
  2 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA              2:02.81    2:03.67  
       29.19  1:00.96  1:32.22  2:03.67                                    
  3 Hadji, Thomas             14 LASC-CA              2:01.07    2:04.10  
       28.94  1:00.17  1:32.29  2:04.10                                    
  4 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   2:03.21    2:05.07  
       28.33    59.27  1:32.02  2:05.07                                    
  5 Wang, Ethan               14 LASC-CA              2:07.83    2:05.21  
       28.93  1:00.83  1:33.19  2:05.21                                    
  6 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              2:03.86    2:05.34  
       29.83  1:01.48  1:33.71  2:05.34                                    
  7 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA              2:07.58    2:05.92  
       29.45  1:01.43  1:34.94  2:05.92                                    
  8 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               2:06.09    2:06.59  
       28.18    59.68  1:33.14  2:06.59                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              2:09.02    2:06.62  
       29.41  1:01.61  1:34.32  2:06.62                                    
 10 Sun, Justin J             14 LASC-CA              2:11.85    2:06.74  
       29.36  1:00.65  1:33.54  2:06.74                                    
 11 Saito, Taisei             13 SHRK-CA              2:07.96    2:07.14  
       29.05  1:00.99  1:34.08  2:07.14                                    
 12 Correa, Julian F          14 LASC-CA              2:07.77    2:07.78  
       29.54  1:02.06  1:35.45  2:07.78                                    
 13 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA              2:10.39    2:08.15  
       28.42    59.89  1:33.95  2:08.15                                    
 14 Xie, Brady H              14 BREA-CA              2:09.06    2:08.58  
       29.24  1:01.40  1:35.36  2:08.58                                    
 15 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              2:10.08    2:09.18  
       29.82  1:03.33  1:36.59  2:09.18                                    
 16 Carlsen, Owen R           14 LVSC-CA              2:10.90    2:09.39  
       29.57  1:01.98  1:35.70  2:09.39                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lee, Ian Y                13 SHRK-CA              2:14.55    2:09.42  
       29.51  1:02.01  1:36.23  2:09.42                                    
 18 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA              2:11.53    2:09.45  
       29.46  1:01.88  1:35.61  2:09.45                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              2:09.15    2:09.67  
       29.33  1:01.63  1:35.10  2:09.67                                    
 20 Downs, Pierce             14 LASC-CA              2:11.00    2:10.17  
       29.97  1:03.69  1:37.84  2:10.17                                    
 21 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              2:08.22    2:10.25  
       29.69  1:01.39  1:35.66  2:10.25                                    
 22 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:13.17    2:10.76  
       30.67  1:03.71  1:37.01  2:10.76                                    
 23 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA              2:15.41    2:10.79  
       30.27  1:02.93  1:37.68  2:10.79                                    
 24 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              2:13.46    2:11.12  
       30.86  1:04.06  1:38.86  2:11.12                                    
 25 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              2:09.93    2:11.18  
       31.03  1:03.67  1:37.61  2:11.18                                    
 26 Kanemitsu, Michael S      13 RMDA-CA              2:09.22    2:11.43  
       30.22  1:03.73  1:37.78  2:11.43                                    
 27 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              2:12.26    2:12.31  
       30.90  1:04.38  1:38.42  2:12.31                                    
 28 Elizondo, Eryk J          14 TMEC-CA              2:16.31    2:12.95  
       29.59  1:03.23  1:39.22  2:12.95                                    
 29 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              2:14.48    2:13.03  
       31.06  1:04.62  1:39.05  2:13.03                                    
 30 Pham, Daryn T             13 BLUE-CA              2:15.92    2:13.20  
       30.61  1:04.33  1:38.69  2:13.20                                    
 31 Novak, Ryan T             13 SWRD-CA              2:14.85    2:13.37  
       31.44  1:05.61  1:39.85  2:13.37                                    
 32 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:14.18    2:13.58  
       30.89  1:05.16  1:39.41  2:13.58                                    
 33 Fink, Ian L               14 WEST-CA              2:15.50    2:13.60  
       31.22  1:05.48  1:39.82  2:13.60                                    
 34 DeAnda, Joel J            14 RMDA-CA              2:15.09    2:13.86  
       30.96  1:05.02  1:39.81  2:13.86                                    
 35 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA              2:13.38    2:14.03  
       31.38  1:05.93  1:41.31  2:14.03                                    
 36 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              2:14.34    2:14.21  
       31.37  1:05.52  1:40.03  2:14.21                                    
 37 Hsu, Brian                14 BREA-CA              2:09.34    2:14.63  
       30.22  1:03.88  1:38.84  2:14.63                                    
 38 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA              2:12.24    2:14.85  
       30.59  1:03.98  1:39.09  2:14.85                                    
 39 Miller, Aiden J           14 LASC-CA              2:15.93    2:15.06  
       30.94  1:05.13  1:40.82  2:15.06                                    
 40 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              2:12.15    2:15.38  
       29.15  1:03.50  1:39.70  2:15.38                                    
 41 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA               2:16.71    2:15.53  
       31.08  1:05.79  1:41.45  2:15.53                                    
 42 Peace, Joshua K           14 YST-CA               2:16.60    2:15.65  
       31.31  1:05.45  1:41.39  2:15.65                                    
 43 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA              2:14.72    2:15.66  
       30.87  1:05.48  1:41.15  2:15.66                                    
 44 Shin, Preston J           14 RMDA-CA              2:15.52    2:16.31  
       31.46  1:06.70  1:41.89  2:16.31                                    
 45 Salladin, Andrew M        13 RMDA-CA              2:15.85    2:16.33  
       31.78  1:06.49  1:41.91  2:16.33                                    
 46 Frater, Liam A            14 Fusion Aquatics-CA   2:15.03    2:16.36  
       31.33  1:05.87  1:41.28  2:16.36                                    
 47 Wang, Jayson Y            14 BREA-CA              2:16.32    2:16.50  
       30.48  1:05.00  1:40.21  2:16.50                                    
 48 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:14.70    2:16.78  
       31.90  1:07.31  1:42.32  2:16.78                                    
 49 Azarian, Steven T         14 UN-05-CA             2:16.66    2:16.84  
       32.31  1:07.51  1:42.41  2:16.84                                    
 50 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA              2:17.00    2:17.55  
       31.46  1:05.72  1:40.74  2:17.55                                    
 51 Lopez, Ethan J            13 CHS-CA               2:12.98    2:19.35  
       31.80  1:06.40  1:42.75  2:19.35                                    
 52 O'Sullivan, Connor H      14 SHRK-CA              2:15.85    2:24.51  
       32.12  1:08.06  1:46.23  2:24.51                                    
 -- Savage, Roman J           14 TCC-CA               2:13.73   X2:12.27  
       30.68  1:04.54  1:39.25  2:12.27                                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ficklen, Jaden T          14 WAVE-CA              4:19.33    4:13.82  
       28.10    59.46  1:32.06  2:05.14  2:37.78  3:10.69  3:42.89  4:13.82
  2 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   4:23.10    4:18.87  
       28.88  1:01.09  1:33.90  2:06.86  2:40.12  3:13.75  3:46.76  4:18.87
  3 Hadji, Thomas             14 LASC-CA              4:27.16    4:19.27  
       28.86  1:00.54  1:33.25  2:06.99  2:40.25  3:14.11  3:47.33  4:19.27
  4 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              4:21.90    4:21.00  
       30.27  1:02.61  1:35.56  2:08.59  2:41.84  3:15.24  3:48.40  4:21.00
  5 Saito, Taisei             13 SHRK-CA              4:27.89    4:23.95  
       30.49  1:03.88  1:36.34  2:09.70  2:43.19  3:17.45  3:50.95  4:23.95
  6 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              4:25.97    4:24.88  
       29.81  1:02.62  1:36.31  2:10.19  2:44.94  3:19.13  3:52.92  4:24.88
  7 Wang, Ethan               14 LASC-CA              4:28.15    4:26.16  
       29.72  1:02.56  1:36.22  2:10.36  2:44.89  3:19.07  3:53.11  4:26.16
  8 Mendre, Cooper C          14 TRA-CA               4:26.43    4:27.80  
       30.45  1:04.05  1:37.74  2:11.99  2:46.33  3:20.90  3:54.83  4:27.80
B - Final
  9 Correa, Julian F          14 LASC-CA              4:29.12    4:27.25  
       30.25  1:03.74  1:38.20  2:12.86  2:47.56  3:22.22  3:55.99  4:27.25
 10 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             4:29.47    4:27.67  
       29.86  1:02.86  1:37.20  2:11.58  2:46.54  3:21.38  3:56.26  4:27.67
 11 Lee, Ian Y                13 SHRK-CA              4:32.40    4:27.73  
       30.27  1:03.47  1:37.58  2:11.62  2:46.09  3:20.82  3:55.49  4:27.73
 12 Carlsen, Owen R           14 LVSC-CA              4:34.06    4:28.06  
       30.09  1:03.13  1:36.82  2:11.20  2:45.34  3:19.99  3:54.71  4:28.06
 13 Lough, Max C              13 BREA-CA              4:33.64    4:31.04  
       30.28  1:04.79  1:39.39  2:14.88  2:49.26  3:24.16  3:58.37  4:31.04
 14 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              4:32.32    4:32.20  
       30.00  1:03.67  1:38.67  2:13.87  2:48.41  3:23.78  3:58.82  4:32.20
 15 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              4:30.26    4:33.43  
       29.54  1:02.35  1:36.72  2:11.70  2:46.39  3:22.23  3:58.41  4:33.43
 16 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              4:33.93    4:36.46  
       30.42  1:03.22  1:37.57  2:12.72  2:48.62  3:24.95  4:00.86  4:36.46
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ficklen, Jaden T          14 WAVE-CA              4:25.05    4:19.33  
       28.81  1:00.37  1:33.45  2:07.14  2:40.93  3:14.47  3:47.19  4:19.33
  2 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              4:19.68    4:21.90  
       30.55  1:03.50  1:36.67  2:10.16  2:43.56  3:16.77  3:49.62  4:21.90
  3 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   4:24.00    4:23.10  
       30.35  1:03.41  1:37.32  2:11.11  2:44.92  3:17.46  3:50.94  4:23.10
  4 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              4:26.64    4:25.97  
       30.16  1:03.59  1:37.67  2:11.79  2:45.57  3:19.81  3:53.30  4:25.97
  5 Mendre, Cooper C          14 TRA-CA               4:29.12    4:26.43  
       30.28  1:03.69  1:38.03  2:12.08  2:46.39  3:20.75  3:54.75  4:26.43
  6 Hadji, Thomas             14 LASC-CA              4:19.01    4:27.16  
       29.81  1:02.39  1:35.79  2:10.44  2:44.70  3:19.48  3:53.84  4:27.16
  7 Saito, Taisei             13 SHRK-CA              4:25.73    4:27.89  
       31.06  1:04.50  1:38.58  2:12.55  2:46.55  3:20.27  3:54.27  4:27.89
  8 Wang, Ethan               14 LASC-CA              4:32.93    4:28.15  
       30.53  1:04.41  1:38.42  2:12.65  2:47.13  3:21.67  3:55.69  4:28.15
-------------------------------------------------------------------------
  9 Correa, Julian F          14 LASC-CA              4:35.50    4:29.12  
       30.38  1:04.50  1:39.37  2:14.29  2:48.68  3:23.40  3:57.31  4:29.12
 10 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             4:38.14    4:29.47  
       29.88  1:03.32  1:38.36  2:13.50  2:48.39  3:22.47  3:57.26  4:29.47
 11 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              4:38.24    4:30.26  
       29.29  1:02.48  1:36.77  2:11.15  2:46.24  3:21.29  3:56.71  4:30.26
 12 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              4:33.46    4:32.32  
       30.39  1:04.19  1:39.09  2:13.84  2:48.95  3:23.77  3:58.83  4:32.32
 13 Lee, Ian Y                13 SHRK-CA              4:43.39    4:32.40  
       30.23  1:03.36  1:37.76  2:12.62  2:47.94  3:23.50  3:58.74  4:32.40
 14 Lough, Max C              13 BREA-CA              4:36.42    4:33.64  
       30.93  1:05.59  1:40.69  2:16.00  2:50.71  3:25.34  3:59.80  4:33.64
 15 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              4:37.58    4:33.93  
       30.95  1:04.45  1:38.85  2:13.82  2:49.06  3:24.13  3:59.58  4:33.93
 16 Carlsen, Owen R           14 LVSC-CA              4:36.61    4:34.06  
       30.17  1:03.86  1:38.82  2:13.94  2:49.27  3:24.52  3:59.75  4:34.06
-------------------------------------------------------------------------
 17 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              4:36.66    4:35.70  
       30.85  1:05.21  1:39.57  2:15.31  2:51.02  3:26.07  4:01.33  4:35.70
 18 Novak, Ryan T             13 SWRD-CA              4:37.63    4:37.12  
       31.83  1:06.47  1:41.80  2:17.53  2:52.41  3:27.63  4:02.55  4:37.12
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kanemitsu, Michael S      13 RMDA-CA              4:35.87    4:37.23  
       31.30  1:05.49  1:41.09  2:17.10  2:52.75  3:28.38  4:04.29  4:37.23
 20 Savage, Roman J           14 TCC-CA               4:39.46    4:38.26  
       30.83  1:05.77  1:41.42  2:17.37  2:52.85  3:28.40  4:03.57  4:38.26
 21 Goldstein, Coen A         13 UN-09-CA             4:51.17    4:39.44  
       32.95  1:07.42  1:42.73  2:17.65  2:52.86  3:28.48  4:04.15  4:39.44
 22 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA              4:47.54    4:39.86  
       31.60  1:07.10  1:42.11  2:18.17  2:53.84  3:30.22  4:05.99  4:39.86
 23 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA               4:49.38    4:40.84  
       31.39  1:06.36  1:42.22  2:18.80  2:54.89  3:31.25  4:06.64  4:40.84
 24 Salladin, Andrew M        13 RMDA-CA              4:43.40    4:41.08  
       31.70  1:05.81  1:41.33  2:17.89  2:53.89  3:30.52  4:05.91  4:41.08
 25 Mejia, Allen F            14 Storm-CA             4:49.81    4:43.03  
       32.39  1:07.32  1:43.12  2:19.10  2:55.51  3:31.78  4:07.91  4:43.03
 26 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA               4:53.08    4:44.36  
       32.03  1:07.73  1:43.98  2:20.78  2:57.11  3:34.17  4:10.53  4:44.36
 27 Arciga, Aiden             14 BREA-CA              4:40.53    4:45.72  
       30.86  1:05.76  1:41.87  2:18.97  2:56.30  3:33.60  4:10.52  4:45.72
 28 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA               4:51.72    4:45.81  
       31.74  1:07.40  1:43.74  2:20.49  2:57.33  3:34.00  4:10.48  4:45.81
 29 Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              4:49.79    4:46.03  
       31.83  1:06.36  1:41.86  2:18.42  2:55.23  3:32.14  4:09.52  4:46.03
 30 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA              4:49.42    4:46.55  
       31.06  1:05.88  1:42.18  2:18.48  2:55.49  3:32.75  4:10.17  4:46.55
 31 Zivanovic, Anton G        13 RAA-CA               4:52.87    4:46.62  
       30.58  1:04.54  1:39.65  2:16.19  2:52.98  3:30.72  4:08.68  4:46.62
 32 Delaney, Ciaran P         13 TMEC-CA              4:53.66    4:48.69  
       32.92  1:08.99  1:46.19  2:23.42  3:00.43  3:37.09  4:13.61  4:48.69
 33 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              4:44.79    4:49.45  
       31.19  1:05.72  1:42.99  2:20.53  2:58.10  3:35.81  4:12.95  4:49.45
 34 Tagle, Owen P             14 TCC-CA               4:52.73    4:54.99  
       31.76  1:07.52  1:44.03  2:21.72  2:59.55  3:37.82  4:15.33  4:54.99
 35 Paganos, Jordan V         13 BREA-CA              4:52.92    4:59.45  
       33.52  1:11.17  1:49.41  2:28.09  3:06.89  3:45.77  4:23.61  4:59.45
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              9:04.75    9:01.03  
       29.47  1:02.46  1:36.87  2:11.33  2:46.16  3:20.66  3:55.27  4:30.02
     5:04.38  5:38.99  6:13.24  6:47.47  7:21.81  7:55.54  8:29.01  9:01.03
  2 Ficklen, Jaden T          14 WAVE-CA              9:14.65    9:03.30  
       29.94  1:03.29  1:37.47  2:12.09  2:46.71  3:21.45  3:56.26  4:31.12
     5:06.32  5:41.61  6:16.06  6:50.20  7:24.43  7:57.49  8:30.69  9:03.30
  3 Mendre, Cooper C          14 TRA-CA               9:15.87    9:05.89  
       30.48  1:03.89  1:38.18  2:12.77  2:47.33  3:21.46  3:55.84  4:30.56
     5:05.49  5:39.81  6:15.02  6:49.85  7:24.56  7:58.97  8:33.55  9:05.89
  4 Wang, Ethan               14 LASC-CA              9:27.00    9:09.94  
       31.25  1:05.92  1:40.66  2:15.79  2:51.14  3:25.81  4:00.53  4:35.31
     5:10.49  5:45.56  6:20.33  6:54.39  7:28.60  8:02.74  8:36.80  9:09.94
  5 Carlsen, Owen R           14 LVSC-CA              9:28.70    9:21.39  
       31.15  1:06.02  1:41.19  2:16.79  2:52.32  3:27.93  4:03.42  4:39.08
     5:14.87  5:50.42  6:25.78  7:01.39  7:36.63  8:12.08  8:47.30  9:21.39
  6 Novak, Ryan T             13 SWRD-CA              9:40.35    9:22.80  
       31.56  1:06.52  1:42.62  2:18.21  2:53.92  3:29.76  4:05.53  4:41.29
     5:16.54  5:51.88  6:26.85  7:02.45  7:37.87  8:13.29  8:48.46  9:22.80
  7 Lee, Ian Y                13 SHRK-CA              9:23.44    9:23.21  
       30.60  1:04.34  1:39.48  2:15.07  2:49.79  3:25.96  4:01.38  4:37.53
     5:13.66  5:49.83  6:25.86  7:02.17  7:37.75  8:14.66  8:49.50  9:23.21
  8 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              9:23.24    9:23.53  
       31.13  1:05.57  1:40.71  2:16.07  2:51.80  3:27.11  4:02.70  4:38.52
     5:14.37  5:49.93  6:26.39  7:02.12  7:38.48  8:14.15  8:49.75  9:23.53
  9 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              9:38.39    9:24.96  
       31.09  1:05.61  1:42.32  2:19.47  2:56.19  3:31.54  4:07.39  4:43.08
     5:18.21  5:53.68  6:29.00  7:05.02  7:40.78  8:16.19  8:52.08  9:24.96
 10 Savage, Roman J           14 TCC-CA               9:42.08    9:25.41  
       32.22  1:07.39  1:43.40  2:18.73  2:54.65  3:30.44  4:06.47  4:42.14
     5:18.07  5:53.25  6:29.84  7:05.71  7:41.96  8:17.08  8:52.45  9:25.41
 11 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA               9:45.69    9:32.90  
       32.10  1:07.63  1:44.07  2:20.51  2:56.94  3:33.32  4:09.88  4:45.96
     5:22.42  5:58.68  6:34.81  7:10.40  7:46.45  8:22.54  8:58.38  9:32.90
 12 Mejia, Allen F            14 Storm-CA             9:54.27    9:35.21  
       33.17  1:08.63  1:44.77  2:21.31  2:57.70  3:34.17  4:10.74  4:46.99
     5:23.20  5:59.43  6:35.80  7:11.89  7:48.13  8:24.11  8:59.94  9:35.21
 13 Goldstein, Coen A         13 UN-09-CA            10:11.06    9:41.36  
       33.22  1:08.52  1:44.37  2:20.66  2:56.75  3:32.93  4:09.26  4:45.50
     5:22.33  5:59.07  6:36.29  7:13.21  7:50.39  8:27.58  9:04.70  9:41.36
 14 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA               9:58.82    9:46.03  
       32.20  1:07.64  1:44.76  2:21.37  2:58.98  3:36.52  4:14.48  4:51.67
     5:29.32  6:07.25           7:20.94  7:58.48  8:35.76  9:12.14  9:46.03
 15 Super, Adam R             14 LVSC-CA             10:10.98    9:48.20  
       32.34  1:08.16  1:44.94  2:22.19  2:59.37  3:37.21  4:14.90  4:52.64
     5:29.85  6:08.34  6:45.38  7:22.62  8:00.59  8:37.25  9:13.49  9:48.20
 16 Salladin, Andrew M        13 RMDA-CA              9:48.63    9:49.50  
       33.43  1:09.47  1:45.73  2:22.28  2:58.70  3:35.48  4:12.27  4:49.93
     5:27.86  6:05.03  6:43.43  7:20.78  7:58.40  8:35.66  9:13.77  9:49.50
 17 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA               9:57.48    9:55.95  
       33.14  1:09.94  1:47.11  2:24.16  3:00.99  3:38.60  4:15.26  4:54.18
     5:32.24  6:10.07  6:47.95  7:26.71  8:04.63  8:42.25  9:20.37  9:55.95
 18 Delaney, Ciaran P         13 TMEC-CA             10:11.22   10:00.73  
       33.52  1:10.34  1:48.33  2:25.50  3:03.61  3:41.41  4:19.38  4:57.15
     5:35.54  6:13.82  6:52.22  7:30.54  8:08.73  8:46.59  9:24.69 10:00.73
 19 Miller, Aiden J           14 LASC-CA              9:58.15   10:05.82  
       31.11  1:07.31  1:45.51  2:23.50           3:39.74  4:18.83  4:57.01
              6:14.48           7:32.39  8:11.72  8:50.40  9:26.09 10:05.82
 -- Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              9:49.59   X9:58.18  
       32.40  1:07.57  1:44.44  2:21.34  2:59.04  3:36.52  4:14.18  4:51.77
     5:30.00  6:07.89  6:46.36  7:24.63  8:03.31  8:42.37  9:21.29  9:58.18
 -- Arciga, Aiden             14 BREA-CA             10:01.34         DQ  
      False start
       31.08  1:05.92  1:41.77  2:17.97  2:54.94  3:31.29  4:08.25  4:45.44
     5:23.68  6:01.44  6:39.99  7:18.13  7:56.17  8:33.95  9:11.73         
 
Boys 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendre, Cooper C          14 TRA-CA              17:38.68   17:17.58  
       30.03  1:03.41  1:37.59  2:11.83  2:45.72  3:19.74  3:54.50  4:28.61
     5:03.12  5:37.89  6:12.85  6:47.65  7:23.08  7:57.72  8:33.13  9:07.77
     9:42.98 10:17.90 10:53.51 11:28.39 12:04.18 12:39.30 13:14.99 13:50.24
    14:25.81 15:00.84 15:36.28 16:11.16 16:46.26 17:17.58                  
  2 Carlsen, Owen R           14 LVSC-CA             19:22.58   17:45.08  
       31.07  1:05.26  1:40.05  2:14.98  2:50.07  3:25.50  4:01.31  4:36.72
     5:12.64  5:48.47  6:24.58  7:00.89  7:36.60  8:12.33  8:48.10  9:23.92
     9:59.86 10:35.88 11:12.35 11:48.25 12:24.04 12:59.88 13:36.36 14:12.51
    14:48.76 15:24.46 16:00.17 16:35.75 17:11.10 17:45.08                  
  3 Novak, Ryan T             13 SWRD-CA             18:14.16   17:48.21  
       31.82  1:06.49  1:42.68  2:18.55  2:54.18  3:29.99  4:06.73  4:43.22
     5:19.18  5:55.60  6:31.50  7:07.95  7:43.49  8:19.35  8:55.32  9:30.88
    10:06.66 10:42.10 11:17.71 11:53.27 12:28.14 13:03.41 13:38.86 14:14.57
    14:49.90 15:26.03 16:01.99 16:37.89 17:13.34 17:48.21                  
  4 Savage, Roman J           14 TCC-CA              18:12.47   17:56.58  
       31.35  1:06.78  1:42.95  2:18.81  2:55.54  3:30.88  4:06.66  4:42.84
     5:18.99  5:54.66  6:30.81  7:07.02  7:42.84  8:18.96  8:55.03  9:30.78
    10:06.95 10:42.47 11:18.90 11:55.02 12:30.70 13:07.73 13:44.12 14:20.32
    14:57.23 15:33.16 16:09.59 16:46.18 17:22.36 17:56.58                  
  5 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA             18:13.13   17:57.50  
       31.88  1:07.40  1:42.98  2:18.94  2:54.85  3:30.84  4:06.45  4:42.48
     5:18.66  5:54.76  6:30.79  7:06.84  7:42.67  8:18.71  8:54.98  9:31.02
    10:07.17 10:43.73 11:19.40 11:55.82 12:32.25 13:08.76 13:45.20 14:22.12
    14:58.68 15:35.43 16:11.52 16:47.83 17:23.72 17:57.50                  
  6 Kim, Colin H              13 RAPD-CA             18:22.23   17:58.48  
       32.68  1:07.52  1:43.38  2:19.38  2:55.17  3:31.15  4:07.27  4:43.24
     5:19.14  5:55.46  6:31.24  7:07.53  7:43.32  8:19.57  8:55.76  9:31.76
    10:08.07 10:44.23 11:20.38 11:57.04 12:33.25 13:09.87 13:46.08 14:22.70
    14:59.33 15:35.92 16:12.37 16:48.49 17:23.80 17:58.48                  
  7 Lee, Ian Y                13 SHRK-CA             19:41.18   18:25.43  
       32.34  1:07.32  1:37.38  2:17.99  2:53.43  3:29.38  4:05.71  4:41.77
     5:18.52  5:55.54  6:32.38  7:09.82  7:46.86  8:24.27  9:01.67  9:39.31
    10:17.39 10:54.73 11:32.69 12:10.19 12:48.16 13:26.04 14:03.76 14:41.59
    15:19.37 15:57.56 16:35.46 17:12.67 17:50.52 18:25.43                  
  8 Mejia, Allen F            14 Storm-CA            19:37.65   18:30.64  
       34.18  1:10.67  1:47.43  2:24.75  3:01.90  3:39.49  4:16.60  4:54.03
     5:31.18  6:08.64  6:45.89  7:23.44  8:00.37  8:37.61  9:14.64  9:52.25
    10:28.92 11:06.56 11:43.35 12:20.99 12:58.19 13:35.73 14:12.41 14:49.82
    15:26.86 16:04.15 16:41.23 17:18.60 17:55.47 18:30.64                  
  9 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA             18:39.06   18:35.55  
       34.03  1:11.49  1:49.67  2:27.13  3:04.76  3:42.26  4:20.01  4:57.34
     5:34.88  6:12.00  6:49.34  7:26.44  8:04.08  8:41.52  9:18.97  9:56.39
    10:34.09 11:11.45 11:48.71 12:26.09 13:03.38 13:40.58 14:18.01 14:55.31
    15:32.85 16:09.82 16:46.79 17:23.78 18:00.80 18:35.55                  
 10 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA              19:07.62   18:38.18  
       32.38  1:07.74  1:44.20  2:21.21  2:57.72  3:34.32  4:11.10  4:47.87
     5:24.81  6:01.90  6:38.89  7:15.81  7:53.28  8:30.54  9:07.40  9:45.13
    10:22.50 11:00.36 11:38.74 12:17.01 12:54.92 13:33.16 14:11.68 14:50.12
    15:28.51 16:07.08 16:45.40 17:23.58 18:01.17 18:38.18                  
 11 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA              19:04.40   18:45.79  
       33.77  1:10.47  1:47.87  2:25.95  3:03.82  3:41.78  4:18.66  4:57.25
     5:34.84  6:12.32  6:51.03  7:29.64  8:06.87  8:45.01  9:23.93 10:02.29
    10:40.66 11:18.78 11:55.14 12:32.24 13:10.19 13:47.14 14:24.61 15:02.83
    15:40.82 16:17.98 16:55.85 17:33.87 18:09.81 18:45.79                  
 12 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA              19:23.82   19:01.06  
       33.29  1:09.53  1:47.60  2:24.99  3:02.95  3:41.03  4:19.19  4:57.48
     5:36.08  6:14.28  6:51.81  7:30.39  8:08.78  8:46.87  9:25.72 10:03.65
    10:42.10 11:20.18 11:58.66 12:37.51 13:16.20 13:54.43 14:29.43 15:11.49
    15:50.27 16:28.72 17:03.44 17:45.56 18:24.02 19:01.06                  
 13 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA             19:27.49   19:04.96  
       33.84  1:11.39  1:50.18  2:28.27  3:06.49  3:45.02  4:23.56  5:02.24
     5:41.48  6:20.08  6:58.21  7:37.04  8:15.67  8:54.23  9:33.11 10:11.99
    10:51.38 11:30.16 12:09.40 12:47.68 13:26.31 14:05.14 14:43.48 15:21.48
    15:59.35 16:36.71 17:14.21 17:52.27 18:29.97 19:04.96                  
 14 Sun, Justin J             14 LASC-CA             18:58.07   19:14.61  
       33.51  1:10.86  1:49.01  2:27.01  3:04.95  3:43.11  4:20.82  4:59.42
     5:39.10  6:18.36  6:57.91  7:37.05  8:16.88  8:56.78  9:36.62 10:16.14
    10:55.90 11:35.22 12:14.50 12:53.63 13:32.60 14:11.49 14:50.20 15:29.63
    16:08.55 16:46.56 17:24.59 18:02.19 18:28.05 19:14.61                  
 15 Delaney, Ciaran P         13 TMEC-CA             19:25.46   19:24.21  
       34.65  1:12.35  1:51.25  2:30.22  3:08.99  3:48.07  4:27.10  5:05.56
     5:44.74  6:23.69  7:02.95  7:42.63  8:21.91  9:00.52  9:39.59 10:18.42
    10:57.37 11:36.16 12:15.40 12:54.85 13:33.92 14:13.13 14:52.27 15:31.46
    16:10.46 16:49.56 17:28.94 18:07.96 18:47.00 19:24.21                  
 16 Salladin, Andrew M        13 RMDA-CA             19:09.51   19:33.27  
       34.06  1:10.41  1:47.45  2:26.00  3:03.50  3:41.45  4:19.95  4:59.06
     5:38.57  6:17.47  6:57.40  7:36.68  8:16.50  8:56.19  9:35.23 10:15.06
    10:55.23 11:35.04 12:16.10 12:55.85 13:36.45 14:16.39 14:56.12 15:36.24
    16:15.96 16:55.45 17:35.32 18:14.98 18:54.64 19:33.27                  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hadji, Thomas             14 LASC-CA              1:02.49    1:01.50  
       30.00  1:01.50                                                      
  2 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA              1:03.37    1:02.52  
       30.15  1:02.52                                                      
  3 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             1:05.87    1:03.67  
       31.15  1:03.67                                                      
  4 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              1:05.34    1:03.70  
       30.58  1:03.70                                                      
  5 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              1:04.31    1:04.52  
       31.36  1:04.52                                                      
  6 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               1:05.49    1:04.98  
       31.44  1:04.98                                                      
  7 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               1:05.75    1:05.25  
       31.33  1:05.25                                                      
  8 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              1:05.46    1:05.52  
       31.65  1:05.52                                                      
B - Final
  9 Pham, Daryn T             13 BLUE-CA              1:06.00    1:05.85  
       31.97  1:05.85                                                      
 10 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA              1:06.76    1:06.31  
       32.76  1:06.31                                                      
 11 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              1:07.95    1:07.77  
       32.65  1:07.77                                                      
 12 Shindich, Nathan J        14 SHRK-CA              1:09.04    1:07.81  
       32.21  1:07.81                                                      
 13 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA              1:08.95    1:08.08  
       32.38  1:08.08                                                      
 14 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              1:07.85    1:08.13  
       33.01  1:08.13                                                      
 15 Samardzija, Marko K       14 RST-CA               1:08.62    1:08.39  
       32.56  1:08.39                                                      
 16 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              1:08.89    1:15.12  
       36.87  1:15.12                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hadji, Thomas             14 LASC-CA              1:01.73    1:02.49  
       30.18  1:02.49                                                      
  2 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA              1:04.83    1:03.37  
       30.21  1:03.37                                                      
  3 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              1:04.99    1:04.31  
       31.19  1:04.31                                                      
  4 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              1:05.56    1:05.34  
       31.39  1:05.34                                                      
  5 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              1:06.52    1:05.46  
       31.91  1:05.46                                                      
  6 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               1:06.74    1:05.49  
       31.92  1:05.49                                                      
  7 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               1:06.57    1:05.75  
       31.46  1:05.75                                                      
  8 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             1:04.29    1:05.87  
       32.23  1:05.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pham, Daryn T             13 BLUE-CA              1:07.52    1:06.00  
       32.30  1:06.00                                                      
 10 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA              1:06.68    1:06.76  
       31.86  1:06.76                                                      
 11 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              1:08.63    1:07.85  
       32.81  1:07.85                                                      
 12 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              1:12.22    1:07.95  
       33.19  1:07.95                                                      
 13 Samardzija, Marko K       14 RST-CA               1:12.35    1:08.62  
       32.67  1:08.62                                                      
 14 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              1:10.50    1:08.89  
       32.98  1:08.89                                                      
 15 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA              1:09.61    1:08.95  
       32.83  1:08.95                                                      
 16 Shindich, Nathan J        14 SHRK-CA              1:10.71    1:09.04  
       32.76  1:09.04                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fink, Ian L               14 WEST-CA              1:09.70    1:09.44  
       33.44  1:09.44                                                      
 18 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              1:11.91    1:10.26  
       34.47  1:10.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kim, Andrew Donghoon      14 SHRK-CA              1:10.35    1:10.32  
       34.36  1:10.32                                                      
 20 Lopez, Ethan J            13 CHS-CA               1:10.12    1:10.62  
       34.66  1:10.62                                                      
 21 Monroe, Jaiden T          13 BUEN-CA              1:12.56    1:10.71  
       33.95  1:10.71                                                      
 22 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               1:11.88    1:10.75  
       34.26  1:10.75                                                      
 23 Chung, Bradin             13 SACA-CA              1:10.93    1:10.92  
       34.21  1:10.92                                                      
 23 Lough, Max C              13 BREA-CA              1:09.67    1:10.92  
       34.40  1:10.92                                                      
 25 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              1:12.05    1:11.14  
       34.13  1:11.14                                                      
 26 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA              1:11.34    1:11.15  
       34.52  1:11.15                                                      
 27 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA              1:11.01    1:11.65  
       34.69  1:11.65                                                      
 28 Stephens, AJ J            14 TCC-CA               1:10.58    1:11.78  
       34.77  1:11.78                                                      
 29 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              1:11.66    1:11.79  
       34.84  1:11.79                                                      
 30 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              1:12.14    1:11.84  
       35.48  1:11.84                                                      
 31 George, Akash S           14 BREA-CA              1:11.16    1:11.91  
       34.67  1:11.91                                                      
 32 Kim, Andrew J             14 SHRK-CA              1:13.52    1:11.95  
       35.89  1:11.95                                                      
 33 Carlsen, Owen R           14 LVSC-CA              1:12.95    1:12.00  
       34.41  1:12.00                                                      
 34 Chang, Daniel H           14 SHRK-CA              1:11.23    1:12.20  
       34.63  1:12.20                                                      
 35 Kim, Lucas                14 AAM-CA               1:10.30    1:12.38  
       35.24  1:12.38                                                      
 36 Dockham, Roland A         14 RST-CA               1:13.17    1:12.78  
       35.51  1:12.78                                                      
 37 Ro, Ethan H               13 BREA-CA              1:13.07    1:12.88  
       34.76  1:12.88                                                      
 38 Paganos, Jordan V         13 BREA-CA              1:13.57    1:13.36  
       35.85  1:13.36                                                      
 39 Xie, Brian                14 SACA-CA              1:11.65    1:13.46  
       35.78  1:13.46                                                      
 40 Gonzales, Baron J         13 SHRK-CA              1:09.82    1:13.79  
       36.05  1:13.79                                                      
 41 Henry, Diego K            14 MESA-CA              1:08.93    1:13.95  
       35.14  1:13.95                                                      
 42 San Jose, Dylan A         14 Polar Bears-CA       1:13.25    1:14.13  
       35.27  1:14.13                                                      
 43 Fung, Terrance            14 FAC-CA               1:13.17    1:14.18  
       35.38  1:14.18                                                      
 44 Hsu, Matthew              13 BREA-CA              1:10.17    1:14.54  
       36.23  1:14.54                                                      
 45 Yang, Nathan A            13 BREA-CA              1:13.20    1:14.91  
       36.70  1:14.91                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             2:22.24    2:16.08  
       31.23  1:05.43  1:41.20  2:16.08                                    
  2 Hadji, Thomas             14 LASC-CA              2:17.69    2:16.25  
       31.20  1:05.97  1:41.79  2:16.25                                    
  3 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:20.58    2:16.88  
       32.68  1:07.11  1:41.99  2:16.88                                    
  4 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA              2:21.19    2:17.54  
       31.53  1:06.28  1:41.96  2:17.54                                    
  5 Mendre, Cooper C          14 TRA-CA               2:19.02    2:17.74  
       33.05  1:07.80  1:43.29  2:17.74                                    
  6 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              2:19.85    2:21.00  
       32.75  1:08.49  1:44.96  2:21.00                                    
  7 Pham, Daryn T             13 BLUE-CA              2:23.27    2:22.47  
       33.79  1:09.64  1:46.29  2:22.47                                    
  8 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               2:23.19    2:26.00  
       32.94  1:09.05  1:47.23  2:26.00                                    
B - Final
  9 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              2:25.57    2:20.17  
       33.02  1:08.91  1:44.84  2:20.17                                    
 10 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              2:24.74    2:21.42  
       33.64  1:09.12  1:45.52  2:21.42                                    
 11 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA              2:24.51    2:23.42  
       34.24  1:10.45  1:47.55  2:23.42                                    
 12 Monroe, Jaiden T          13 BUEN-CA              2:30.92    2:29.41  
       35.07  1:13.35  1:51.61  2:29.41                                    
 13 Shindich, Nathan J        14 SHRK-CA              2:30.12    2:29.73  
       34.36  1:12.64  1:51.73  2:29.73                                    
 14 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              2:28.21    2:29.79  
       34.64  1:13.53  1:52.59  2:29.79                                    
 15 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               2:28.98    2:30.11  
       35.19  1:13.59  1:52.77  2:30.11                                    
 16 Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              2:31.12    2:35.27  
       36.87  1:15.80  1:55.69  2:35.27                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hadji, Thomas             14 LASC-CA              2:17.72    2:17.69  
       31.87  1:06.67  1:43.10  2:17.69                                    
  2 Mendre, Cooper C          14 TRA-CA               2:19.53    2:19.02  
       33.26  1:08.07  1:43.75  2:19.02                                    
  3 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              2:21.86    2:19.85  
       32.79  1:07.81  1:43.66  2:19.85                                    
  4 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               2:20.19    2:20.58  
       33.02  1:08.53  1:44.15  2:20.58                                    
  5 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA              2:24.58    2:21.19  
       31.82  1:06.83  1:43.52  2:21.19                                    
  6 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             2:19.42    2:22.24  
       32.58  1:08.30  1:45.88  2:22.24                                    
  7 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               2:27.40    2:23.19  
       33.14  1:09.60  1:46.69  2:23.19                                    
  8 Pham, Daryn T             13 BLUE-CA              2:24.12    2:23.27  
       34.02  1:09.98  1:46.95  2:23.27                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cho, Nathan T             13 SHRK-CA              2:24.49    2:24.51  
       34.66  1:10.49  1:48.21  2:24.51                                    
 10 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              2:25.60    2:24.74  
       33.99  1:10.17  1:47.41  2:24.74                                    
 11 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              2:22.68    2:25.57  
       32.76  1:08.56  1:47.03  2:25.57                                    
 12 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              2:24.95    2:28.21  
       33.30  1:11.25  1:50.39  2:28.21                                    
 13 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               2:31.30    2:28.98  
       35.07  1:13.10  1:51.77  2:28.98                                    
 14 Shindich, Nathan J        14 SHRK-CA              2:36.02    2:30.12  
       33.59  1:10.61  1:50.48  2:30.12                                    
 15 Monroe, Jaiden T          13 BUEN-CA              2:36.78    2:30.92  
       35.25  1:12.50  1:51.60  2:30.92                                    
 16 Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              2:33.38    2:31.12  
       35.77  1:13.96  1:52.33  2:31.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA              2:40.55    2:32.39  
       36.37  1:15.42  1:54.85  2:32.39                                    
 18 Chung, Bradin             13 SACA-CA              2:31.70    2:32.65  
       35.22  1:14.11  1:53.81  2:32.65                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA              2:34.52    2:33.27  
       35.79  1:13.89  1:53.16  2:33.27                                    
 20 Lopez, Ethan J            13 CHS-CA               2:31.32    2:33.41  
       36.42  1:15.58  1:55.57  2:33.41                                    
 21 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:33.27    2:33.54  
       36.57  1:16.37  1:56.19  2:33.54                                    
 22 Kim, Andrew Donghoon      14 SHRK-CA              2:39.99    2:33.56  
       37.06  1:16.16  1:56.63  2:33.56                                    
 23 Chang, Justin J           14 RMDA-CA              2:36.30    2:33.57  
       37.23  1:17.18  1:56.15  2:33.57                                    
 24 Kim, Andrew J             14 SHRK-CA              2:36.71    2:34.23  
       36.68  1:16.60  1:56.80  2:34.23                                    
 25 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA               2:35.52    2:34.47  
       36.14  1:14.79  1:54.98  2:34.47                                    
 26 Elizondo, Eryk J          14 TMEC-CA              2:35.01    2:34.77  
       34.28  1:13.80  1:55.31  2:34.77                                    
 27 Stephens, AJ J            14 TCC-CA               2:33.89    2:35.31  
       35.85  1:15.34  1:56.06  2:35.31                                    
 28 Delaney, Ciaran P         13 TMEC-CA              2:38.57    2:35.36  
       36.96  1:16.21  1:56.53  2:35.36                                    
 29 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA              2:39.06    2:35.60  
       35.73  1:14.89  1:55.31  2:35.60                                    
 30 Tellier, Hayden R         13 LVSC-CA              2:37.73    2:35.94  
       36.55  1:16.68  1:57.18  2:35.94                                    
 31 Gloginic, Igor            14 SHRK-CA              2:37.69    2:35.99  
       36.58  1:16.30  1:56.61  2:35.99                                    
 32 Uy, Joaquin A             14 Fusion Aquatics-CA   2:38.15    2:37.27  
       38.00  1:18.52  1:58.44  2:37.27                                    
 33 Ro, Ethan H               13 BREA-CA              2:40.51    2:38.03  
       36.70  1:16.36  1:57.67  2:38.03                                    
 34 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               2:38.92    2:38.26  
       37.69  1:17.90  1:58.64  2:38.26                                    
 35 Lee, Ian Y                13 SHRK-CA              2:36.57    2:38.39  
       37.14  1:17.48  1:58.36  2:38.39                                    
 36 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA               2:40.55    2:38.73  
       37.84  1:17.68  1:58.91  2:38.73                                    
 37 Kim, Lucas                14 AAM-CA               2:34.55    2:38.85  
       35.79  1:16.50  1:57.32  2:38.85                                    
 38 Samardzija, Marko K       14 RST-CA               2:40.70    2:38.95  
       34.48  1:14.81  1:57.95  2:38.95                                    
 39 Paganos, Jordan V         13 BREA-CA              2:37.38    2:39.00  
       37.18  1:18.04  2:00.26  2:39.00                                    
 40 Hsu, Matthew              13 BREA-CA              2:38.43    2:39.25  
       37.41  1:18.54  2:00.29  2:39.25                                    
 41 Azarian, Steven T         14 UN-05-CA             2:38.41    2:39.61  
       37.84  1:19.19  2:00.68  2:39.61                                    
 42 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:31.57    2:40.18  
       38.38  1:18.49  2:00.10  2:40.18                                    
 43 Dockham, Roland A         14 RST-CA               2:37.06    2:40.30  
       36.14  1:16.14  1:58.56  2:40.30                                    
 44 Chang, Daniel H           14 SHRK-CA              2:32.27    2:40.38  
       37.83  1:17.36  1:58.96  2:40.38                                    
 45 Kobayashi, Calvin S       14 CROC-CA              2:39.16    2:41.49  
       36.32  1:16.85  1:59.38  2:41.49                                    
 46 Frater, Liam A            14 Fusion Aquatics-CA   2:39.65    2:42.56  
       37.87  1:18.60  2:01.27  2:42.56                                    
 47 Yang, Nathan A            13 BREA-CA              2:38.88    2:42.62  
       37.73  1:18.10  2:00.14  2:42.62                                    
 48 Ausness, Nate R           14 RMDA-CA              2:40.76    2:44.50  
       39.91  1:21.30  2:03.94  2:44.50                                    
 49 Velasco, Djovan D         13 Oasis-CA             2:35.98    2:46.76  
       38.45  1:20.63  2:04.09  2:46.76                                    
 -- Xie, Brian                14 SACA-CA              2:34.66         DQ  
      Turn - Non Continuous turn after pull
       36.67  1:16.89  1:57.81       DQ                                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               1:10.60    1:10.12  
       32.24  1:10.12                                                      
  2 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              1:12.64    1:11.71  
       34.08  1:11.71                                                      
  3 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              1:13.58    1:12.44  
       33.74  1:12.44                                                      
  4 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              1:13.85    1:12.52  
       34.19  1:12.52                                                      
  5 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               1:13.33    1:12.56  
       33.53  1:12.56                                                      
  6 Siriban, Evan Jase E      14 Fusion Aquatics-CA   1:13.01    1:13.25  
       33.80  1:13.25                                                      
  7 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA              1:13.97    1:13.84  
       33.95  1:13.84                                                      
  8 Ladinez, Jared V          13 RAA-CA               1:14.19    1:15.66  
       35.04  1:15.66                                                      
B - Final
  9 Correa, Julian F          14 LASC-CA              1:14.79    1:14.01  
       35.01  1:14.01                                                      
 10 Cao, Dan C                13 FAC-CA               1:14.77    1:14.04  
       34.90  1:14.04                                                      
 11 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA              1:15.47    1:14.32  
       35.39  1:14.32                                                      
 12 Lee, Josiah C             13 SACA-CA              1:15.18    1:14.73  
       36.23  1:14.73                                                      
 13 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              1:14.36    1:14.94  
       35.32  1:14.94                                                      
 14 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              1:14.82    1:15.25  
       35.74  1:15.25                                                      
 15 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              1:15.73    1:15.94  
       36.32  1:15.94                                                      
 16 Kim, Ryan J               14 SHRK-CA              1:16.14    1:17.45  
       36.30  1:17.45                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               1:11.44    1:10.60  
       33.11  1:10.60                                                      
  2 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              1:14.78    1:12.64  
       34.36  1:12.64                                                      
  3 Siriban, Evan Jase E      14 Fusion Aquatics-CA   1:13.68    1:13.01  
       34.50  1:13.01                                                      
  4 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               1:13.64    1:13.33  
       34.72  1:13.33                                                      
  5 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              1:12.79    1:13.58  
       35.24  1:13.58                                                      
  6 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              1:12.91    1:13.85  
       35.14  1:13.85                                                      
  7 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA              1:15.20    1:13.97  
       34.66  1:13.97                                                      
  8 Ladinez, Jared V          13 RAA-CA               1:20.52    1:14.19  
       34.23  1:14.19                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              1:16.46    1:14.36  
       35.51  1:14.36                                                      
 10 Cao, Dan C                13 FAC-CA               1:17.54    1:14.77  
       35.57  1:14.77                                                      
 11 Correa, Julian F          14 LASC-CA              1:16.62    1:14.79  
       35.25  1:14.79                                                      
 12 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              1:16.77    1:14.82  
       34.99  1:14.82                                                      
 13 Lee, Josiah C             13 SACA-CA              1:19.27    1:15.18  
       36.05  1:15.18                                                      
 14 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA              1:18.94    1:15.47  
       35.82  1:15.47                                                      
 15 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              1:16.82    1:15.73  
       35.61  1:15.73                                                      
 16 Kim, Ryan J               14 SHRK-CA              1:16.96    1:16.14  
       36.02  1:16.14                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shin, Preston J           14 RMDA-CA              1:16.75    1:16.77  
       36.80  1:16.77                                                      
 18 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              1:18.14    1:16.89  
       36.17  1:16.89                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Goldstein, Coen A         13 UN-09-CA             1:19.70    1:17.07  
       35.94  1:17.07                                                      
 20 Chung, Bradin             13 SACA-CA              1:21.68    1:17.19  
       36.86  1:17.19                                                      
 21 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               1:16.60    1:17.30  
       35.73  1:17.30                                                      
 22 Shiono, Taisho C          13 SACA-CA              1:18.15    1:17.51  
       36.69  1:17.51                                                      
 23 Pena, Alex                14 TMEC-CA              1:18.41    1:17.63  
       36.16  1:17.63                                                      
 24 Hitter, Bryce L           13 IEAQ-CA              1:21.53    1:17.70  
       36.77  1:17.70                                                      
 25 Hsu, Brian                14 BREA-CA              1:17.29    1:18.14  
       36.78  1:18.14                                                      
 26 Samardzija, Marko K       14 RST-CA               1:19.36    1:18.16  
       36.48  1:18.16                                                      
 27 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              1:22.42    1:18.30  
       36.70  1:18.30                                                      
 28 Truong, Bradley L         14 RAA-CA               1:20.23    1:18.72  
       37.02  1:18.72                                                      
 29 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              1:21.45    1:19.43  
       37.42  1:19.43                                                      
 30 Ybarra, Mark T            14 RIVR-CA              1:17.91    1:19.71  
       36.51  1:19.71                                                      
 31 Xie, Brady H              14 BREA-CA              1:18.87    1:19.88  
       38.49  1:19.88                                                      
 32 Fung, Terrance            14 FAC-CA               1:21.04    1:20.04  
       36.03  1:20.04                                                      
 33 Ngo, Trevor M             13 BREA-CA              1:19.19    1:20.13  
       39.09  1:20.13                                                      
 34 Chuang, Trevor C          14 BREA-CA              1:20.07    1:20.18  
       37.86  1:20.18                                                      
 35 Puryshev, Yaroslav        13 RAA-CA               1:19.83    1:20.24  
       37.65  1:20.24                                                      
 36 Hsu, Matthew              13 BREA-CA              1:16.65    1:20.61  
       37.08  1:20.61                                                      
 37 Ausness, Nate R           14 RMDA-CA              1:20.60    1:20.98  
       38.23  1:20.98                                                      
 38 Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA              1:19.85    1:21.09  
       38.50  1:21.09                                                      
 39 Kramer, Grant A           14 SACA-CA              1:20.35    1:21.10  
       37.94  1:21.10                                                      
 40 Oroszlan, Daniel          13 WAVE-CA              1:21.68    1:21.47  
       39.15  1:21.47                                                      
 41 Evalle, Evan M            13 CCAQ-CA              1:22.05    1:21.96  
       39.28  1:21.96                                                      
 42 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA              1:22.33    1:22.00  
       40.19  1:22.00                                                      
 43 Banos, Ramon M            14 BREA-CA              1:21.76    1:22.48  
       38.53  1:22.48                                                      
 44 O'Sullivan, Connor H      14 SHRK-CA              1:21.27    1:22.53  
       39.13  1:22.53                                                      
 45 Arias, Emmanuel E         13 SHRK-CA              1:22.07    1:22.76  
       38.63  1:22.76                                                      
 46 Niemann, Riley S          13 CLSS-CA              1:21.17    1:22.80  
       39.69  1:22.80                                                      
 47 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               1:22.04    1:22.84  
       38.23  1:22.84                                                      
 48 Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              1:21.11    1:24.57  
       39.62  1:24.57                                                      
 49 Lee, Justin J             13 MESA-CA              1:22.01    1:26.75  
       40.68  1:26.75                                                      
 -- Pham, Ethan M             13 Chawp-CA             1:19.90         DQ  
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
       39.48       DQ                                                      
 -- Kobayashi, Calvin S       14 CROC-CA              1:21.11         DQ  
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
       39.06       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               2:36.40    2:32.01  
       33.78  1:11.33  1:50.65  2:32.01                                    
  2 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              2:35.98    2:33.23  
       35.05  1:14.39  1:53.96  2:33.23                                    
  3 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              2:42.40    2:36.20  
       36.06  1:15.44  1:55.51  2:36.20                                    
  4 Kim, Ryan J               14 SHRK-CA              2:38.35    2:37.71  
       36.58  1:17.30  1:57.14  2:37.71                                    
  5 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              2:40.25    2:38.25  
       34.93  1:14.36  1:55.50  2:38.25                                    
  6 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               2:40.94    2:39.97  
       35.87  1:16.64  1:57.67  2:39.97                                    
  7 Siriban, Evan Jase E      14 Fusion Aquatics-CA   2:42.28    2:40.24  
       36.32  1:16.84  1:57.74  2:40.24                                    
  8 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              2:41.49    2:41.48  
       37.37  1:18.34  1:59.38  2:41.48                                    
B - Final
  9 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               2:45.71    2:40.88  
       36.58  1:18.33  2:00.54  2:40.88                                    
 10 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              2:44.65    2:41.50  
       36.57  1:17.73  1:59.60  2:41.50                                    
 11 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              2:45.16    2:42.17  
       36.39  1:19.06  2:00.72  2:42.17                                    
 12 Shiono, Taisho C          13 SACA-CA              2:45.47    2:44.34  
       36.77  1:18.41  2:01.98  2:44.34                                    
 13 Chung, Bradin             13 SACA-CA              2:48.69    2:46.14  
       38.05  1:20.13  2:03.21  2:46.14                                    
 14 Cao, Dan C                13 FAC-CA               2:47.50    2:47.32  
       37.99  1:20.54  2:03.80  2:47.32                                    
 15 Pena, Alex                14 TMEC-CA              2:46.35    2:48.02  
       38.59  1:21.33  2:04.45  2:48.02                                    
 -- Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              2:47.20         DQ  
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
       37.94  1:20.78  2:04.98       DQ                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Oroszlan, Daniel          13 WAVE-CA                   NT    2:58.14  
       41.25  1:26.99  2:13.17  2:58.14                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Super, Adam R             14 LVSC-CA              3:04.04    3:04.17  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              2:39.35    2:35.98  
       35.84  1:15.41  1:56.00  2:35.98                                    
  2 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               2:33.98    2:36.40  
       33.90  1:12.54  1:53.57  2:36.40                                    
  3 Kim, Ryan J               14 SHRK-CA              2:41.59    2:38.35  
       37.29  1:18.88  1:58.87  2:38.35                                    
  4 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              2:43.03    2:40.25  
       36.58  1:16.84  1:58.84  2:40.25                                    
  5 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               2:46.54    2:40.94  
       35.82  1:17.10  1:58.12  2:40.94                                    
  6 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              2:44.58    2:41.49  
       37.74  1:19.06  2:00.07  2:41.49                                    
  7 Siriban, Evan Jase E      14 Fusion Aquatics-CA   2:44.61    2:42.28  
       36.58  1:17.65  1:59.99  2:42.28                                    
  8 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              2:38.82    2:42.40  
       36.85  1:17.81  1:59.89  2:42.40                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              2:47.21    2:44.65  
       36.01  1:17.50  2:00.13  2:44.65                                    
 10 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              2:44.00    2:45.16  
       37.52  1:18.23  2:01.76  2:45.16                                    
 11 Shiono, Taisho C          13 SACA-CA              2:57.01    2:45.47  
       37.10  1:19.07  2:02.52  2:45.47                                    
 12 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               2:40.31    2:45.71  
       36.58  1:18.27  2:02.34  2:45.71                                    
 13 Pena, Alex                14 TMEC-CA              2:49.85    2:46.35  
       38.78  1:20.90  2:03.99  2:46.35                                    
 14 Shin, Preston J           14 RMDA-CA              2:45.63    2:47.04  
       38.75  1:21.07  2:04.76  2:47.04                                    
 15 Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              2:48.46    2:47.20  
       36.78  1:18.87  2:02.65  2:47.20                                    
 16 Cao, Dan C                13 FAC-CA               2:53.47    2:47.50  
       38.36  1:21.60  2:04.30  2:47.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chung, Bradin             13 SACA-CA              2:51.03    2:48.69  
       38.13  1:22.40  2:04.97  2:48.69                                    
 18 Goldstein, Coen A         13 UN-09-CA             2:54.68    2:49.37  
       39.81  1:23.30  2:07.27  2:49.37                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Truong, Bradley L         14 RAA-CA               2:52.33    2:49.49  
       38.97  1:24.14  2:07.37  2:49.49                                    
 20 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              2:53.71    2:51.91  
       39.03  1:23.07  2:07.94  2:51.91                                    
 21 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              2:57.14    2:52.07  
       38.74  1:23.08  2:07.94  2:52.07                                    
 22 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              2:44.74    2:52.85  
       38.30  1:22.63  2:08.12  2:52.85                                    
 23 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               2:58.97    2:52.86  
       38.49  1:21.85  2:07.85  2:52.86                                    
 24 Ladinez, Jared V          13 RAA-CA               2:57.46    2:53.04  
       39.29  1:23.89  2:08.11  2:53.04                                    
 25 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              2:56.76    2:53.14  
       38.18  1:22.57  2:07.53  2:53.14                                    
 26 Niemann, Riley S          13 CLSS-CA              2:56.72    2:53.78  
       39.77  1:24.46  2:09.21  2:53.78                                    
 27 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA              2:58.62    2:54.31  
       39.16  1:23.91  2:08.58  2:54.31                                    
 28 Hsu, Brian                14 BREA-CA              2:52.41    2:55.03  
       38.70  1:22.35  2:07.30  2:55.03                                    
 29 Kramer, Grant A           14 SACA-CA              2:59.25    2:55.83  
       39.46  1:25.60  2:13.89  2:55.83                                    
 30 Pham, Ethan M             13 Chawp-CA             2:52.95    2:55.92  
       39.66  1:25.60  2:11.24  2:55.92                                    
 31 Fung, Terrance            14 FAC-CA               2:54.29    2:56.10  
       40.13  1:25.17  2:10.23  2:56.10                                    
 32 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              2:57.83    2:56.39  
       39.20  1:24.15  2:10.27  2:56.39                                    
 33 Ngo, Trevor M             13 BREA-CA              2:58.40    2:57.19  
       41.32  1:26.82  2:11.75  2:57.19                                    
 34 Chuang, Trevor C          14 BREA-CA              2:56.74    2:58.11  
       39.93  1:25.47  2:12.02  2:58.11                                    
 35 Hsu, Matthew              13 BREA-CA              2:57.10    2:59.19  
       39.87  1:25.24  2:12.43  2:59.19                                    
 36 Tagle, Owen P             14 TCC-CA               2:59.49    3:04.86  
       40.50  1:27.07  2:15.91  3:04.86                                    
 37 Xu, Peter N               13 SACA-CA              2:57.97    3:05.79  
       41.68  1:29.42  2:17.70  3:05.79                                    
 -- Huang, Bryan T            13 CLSS-CA              2:57.05         DQ  
       40.71  1:24.47  2:11.86       DQ                                    
 -- Baxter, Matthew S         14 RMDA-CA              2:47.32         DQ  
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
       38.72  1:21.64  2:05.02       DQ                                    
 -- Guidry, Jordan D          14 CLSS-CA              2:56.29         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
       42.06  1:27.82  2:14.18       DQ                                    
 -- Lee, Josiah C             13 SACA-CA              2:54.97         DQ  
      Head Under - 2 or more strokes under water (start/turn)
       37.08  1:19.86  2:05.62       DQ                                    
 -- O'Sullivan, Connor H      14 SHRK-CA              2:58.24         DQ  
      Arms - not same horizontal plane (1st arm pull/swim)
       38.33  1:21.60  2:05.00       DQ                                    
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               1:02.45    1:00.08  
       27.67  1:00.08                                                      
  2 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   1:00.75    1:00.58  
       28.54  1:00.58                                                      
  3 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA              1:00.83    1:00.70  
       29.17  1:00.70                                                      
  4 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA              1:02.29    1:01.28  
       28.63  1:01.28                                                      
  5 Lough, Max C              13 BREA-CA              1:03.39    1:01.77  
       29.09  1:01.77                                                      
  6 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA              1:02.33    1:01.88  
       29.74  1:01.88                                                      
  7 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              1:03.83    1:03.68  
       29.61  1:03.68                                                      
  8 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              1:03.91    1:03.69  
       29.57  1:03.69                                                      
B - Final
  9 Henry, Diego K            14 MESA-CA              1:05.12    1:02.63  
       29.21  1:02.63                                                      
 10 Samardzija, Marko K       14 RST-CA               1:04.46    1:03.50  
       28.87  1:03.50                                                      
 11 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             1:04.73    1:03.52  
       30.20  1:03.52                                                      
 12 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               1:04.61    1:03.56  
       29.36  1:03.56                                                      
 13 Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              1:04.59    1:04.01  
       30.04  1:04.01                                                      
 14 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA              1:04.34    1:04.19  
       29.43  1:04.19                                                      
 15 Fink, Ian L               14 WEST-CA              1:05.11    1:05.22  
       30.53  1:05.22                                                      
 16 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              1:05.10    1:05.65  
       30.76  1:05.65                                                      
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   1:01.40    1:00.75  
       28.49  1:00.75                                                      
  2 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA              1:02.34    1:00.83  
       28.96  1:00.83                                                      
  3 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA              1:01.96    1:02.29  
       29.08  1:02.29                                                      
  4 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA              1:03.06    1:02.33  
       29.40  1:02.33                                                      
  5 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               1:02.22    1:02.45  
       28.63  1:02.45                                                      
  6 Lough, Max C              13 BREA-CA              1:03.61    1:03.39  
       29.53  1:03.39                                                      
  7 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              1:05.40    1:03.83  
       30.23  1:03.83                                                      
  8 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              1:05.04    1:03.91  
       29.30  1:03.91                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA              1:05.27    1:04.34  
       29.34  1:04.34                                                      
 10 Samardzija, Marko K       14 RST-CA               1:05.82    1:04.46  
       29.08  1:04.46                                                      
 11 Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              1:06.16    1:04.59  
       30.60  1:04.59                                                      
 12 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               1:06.75    1:04.61  
       29.88  1:04.61                                                      
 13 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             1:04.31    1:04.73  
       30.84  1:04.73                                                      
 14 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              1:05.12    1:05.10  
       30.65  1:05.10                                                      
 15 Fink, Ian L               14 WEST-CA              1:06.89    1:05.11  
       30.43  1:05.11                                                      
 16 Henry, Diego K            14 MESA-CA              1:04.32    1:05.12  
       30.29  1:05.12                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Downs, Pierce             14 LASC-CA              1:04.19    1:05.21  
       30.37  1:05.21                                                      
 18 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              1:07.11    1:05.49  
       31.04  1:05.49                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              1:06.49    1:05.59  
       30.04  1:05.59                                                      
 20 DeAnda, Joel J            14 RMDA-CA              1:05.44    1:05.95  
       30.62  1:05.95                                                      
 21 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              1:07.56    1:05.99  
       30.56  1:05.99                                                      
 22 Goldstein, Coen A         13 UN-09-CA             1:07.72    1:06.02  
       30.87  1:06.02                                                      
 23 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              1:07.98    1:06.10  
       31.25  1:06.10                                                      
 24 Tu, Nathan                14 TCC-CA               1:09.50    1:06.22  
       31.74  1:06.22                                                      
 25 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              1:06.88    1:06.29  
       30.75  1:06.29                                                      
 26 Kim, Andrew Donghoon      14 SHRK-CA              1:07.51    1:06.38  
       30.66  1:06.38                                                      
 27 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              1:07.99    1:06.40  
       31.18  1:06.40                                                      
 28 Tellier, Hayden R         13 LVSC-CA              1:08.73    1:06.58  
       31.21  1:06.58                                                      
 29 Pedroche, Luke P          13 CHS-CA               1:07.29    1:06.93  
       30.68  1:06.93                                                      
 30 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA              1:05.82    1:07.18  
       30.47  1:07.18                                                      
 31 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              1:09.83    1:07.32  
       32.24  1:07.32                                                      
 32 Wang, Ethan               14 LASC-CA              1:06.48    1:07.48  
       31.25  1:07.48                                                      
 33 Lee, Josiah C             13 SACA-CA              1:08.28    1:07.50  
       31.71  1:07.50                                                      
 34 Golbedaghians, Anthoni    14 SHRK-CA              1:09.46    1:07.83  
       32.98  1:07.83                                                      
 35 Lopez, Ethan J            13 CHS-CA               1:09.66    1:07.95  
       31.84  1:07.95                                                      
 36 Monroe, Jaiden T          13 BUEN-CA              1:09.34    1:08.15  
       31.76  1:08.15                                                      
 37 Xie, Brian                14 SACA-CA              1:10.19    1:08.81  
       31.55  1:08.81                                                      
 38 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              1:09.27    1:09.12  
       32.14  1:09.12                                                      
 39 Ausness, Nate R           14 RMDA-CA              1:09.69    1:09.35  
       31.95  1:09.35                                                      
 40 Kobayashi, Calvin S       14 CROC-CA              1:08.75    1:09.86  
       31.92  1:09.86                                                      
 41 Arteaga, Dario J          14 RAA-CA               1:10.39    1:10.10  
       33.24  1:10.10                                                      
 42 Hsu, Matthew              13 BREA-CA              1:09.05    1:10.62  
       32.79  1:10.62                                                      
 43 Azarian, Steven T         14 UN-05-CA             1:09.62    1:10.69  
       32.93  1:10.69                                                      
 44 Savage, Roman J           14 TCC-CA               1:09.28    1:11.99  
       34.05  1:11.99                                                      
 45 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               1:09.26    1:12.29  
       33.09  1:12.29                                                      
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   2:16.06    2:11.95  
       29.60  1:03.14  1:37.34  2:11.95                                    
  2 Lough, Max C              13 BREA-CA              2:16.39    2:15.94  
       29.95  1:04.72  1:39.78  2:15.94                                    
  3 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA              2:18.23    2:17.14  
       30.94  1:06.62  1:41.60  2:17.14                                    
  4 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               2:20.62    2:17.71  
       29.60  1:03.31  1:38.86  2:17.71                                    
  5 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              2:21.11    2:20.08  
       31.30  1:06.49  1:42.81  2:20.08                                    
  6 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              2:23.37    2:20.56  
       31.49  1:05.92  1:43.83  2:20.56                                    
  7 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA              2:24.68    2:22.86  
       31.62  1:08.19  1:46.16  2:22.86                                    
  8 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              2:23.66    2:30.53  
       32.20  1:09.75  1:49.57  2:30.53                                    
B - Final
  9 Downs, Pierce             14 LASC-CA              2:26.14    2:24.26  
       32.23  1:08.90  1:46.81  2:24.26                                    
 10 Kanemitsu, Michael S      13 RMDA-CA              2:27.62    2:24.30  
       32.72  1:09.56  1:47.16  2:24.30                                    
 11 Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              2:25.48    2:24.31  
       31.47  1:07.30  1:45.29  2:24.31                                    
 12 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:28.74    2:24.46  
       33.12  1:10.32  1:47.88  2:24.46                                    
 13 Tellier, Hayden R         13 LVSC-CA              2:30.90    2:28.98  
       33.30  1:11.24  1:50.06  2:28.98                                    
 14 Fink, Ian L               14 WEST-CA              2:29.31    2:31.07  
       32.39  1:09.90  1:49.99  2:31.07                                    
 15 Goldstein, Coen A         13 UN-09-CA             2:30.56    2:31.66  
       32.29  1:10.26  1:49.05  2:31.66                                    
 16 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA              2:28.52    2:31.89  
       32.26  1:10.71  1:51.43  2:31.89                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Trevino-Lozano, Izaiah D  14 Fusion Aquatics-CA   2:13.29    2:16.06  
       30.08  1:04.79  1:40.18  2:16.06                                    
  2 Lough, Max C              13 BREA-CA              2:19.40    2:16.39  
       30.01  1:04.53  1:40.51  2:16.39                                    
  3 Lee, Kevin K              14 SWRD-CA              2:18.70    2:18.23  
       29.76  1:04.04  1:39.94  2:18.23                                    
  4 Miner, Wyatt E            14 RST-CA               2:22.10    2:20.62  
       29.65  1:05.50  1:41.93  2:20.62                                    
  5 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              2:20.85    2:21.11  
       31.26  1:06.79  1:43.36  2:21.11                                    
  6 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              2:32.95    2:23.37  
       32.18  1:08.66  1:45.83  2:23.37                                    
  7 Sapozhkov, Kevin S        14 CCAQ-CA              2:23.18    2:23.66  
       30.88  1:06.53  1:44.69  2:23.66                                    
  8 Shindich, Sam A           14 SHRK-CA              2:28.27    2:24.68  
       32.27  1:08.98  1:47.69  2:24.68                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              2:31.48    2:25.48  
       31.40  1:07.33  1:45.77  2:25.48                                    
 10 Downs, Pierce             14 LASC-CA              2:27.99    2:26.14  
       32.11  1:09.26  1:47.89  2:26.14                                    
 11 Kanemitsu, Michael S      13 RMDA-CA              2:27.62    2:27.62  
       32.80  1:10.44  1:49.00  2:27.62                                    
 12 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA              2:27.60    2:28.52  
       31.82  1:08.53  1:47.17  2:28.52                                    
 13 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:27.99    2:28.74  
       34.17  1:12.69  1:51.36  2:28.74                                    
 14 Fink, Ian L               14 WEST-CA              2:33.64    2:29.31  
       32.84  1:10.30  1:49.79  2:29.31                                    
 15 Goldstein, Coen A         13 UN-09-CA             2:36.31    2:30.56  
       32.49  1:10.14  1:49.69  2:30.56                                    
 16 Tellier, Hayden R         13 LVSC-CA              2:36.01    2:30.90  
       33.71  1:12.28  1:51.36  2:30.90                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Henry, Diego K            14 MESA-CA              2:35.75    2:31.68  
       31.06  1:07.65  1:47.47  2:31.68                                    
 18 Banos, Ramon M            14 BREA-CA              2:33.91    2:31.94  
       33.09  1:09.45  1:48.56  2:31.94                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sun, Justin J             14 LASC-CA              2:31.67    2:33.08  
       33.37  1:11.84  1:52.37  2:33.08                                    
 20 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              2:38.46    2:33.39  
       33.82  1:13.09  1:52.50  2:33.39                                    
 21 Xie, Brian                14 SACA-CA              2:38.33    2:34.66  
       33.07  1:12.59  1:53.28  2:34.66                                    
 22 Hernandez, Richard        14 RAPD-CA              2:38.06    2:35.14  
       32.58  1:10.68  1:50.83  2:35.14                                    
 23 Lopez, Josh R             14 LVSC-CA              2:46.02    2:36.69  
       33.37  1:12.95  1:53.29  2:36.69                                    
 24 Ausness, Nate R           14 RMDA-CA              2:33.56    2:36.70  
       34.92  1:16.95  1:58.08  2:36.70                                    
 25 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA               2:40.86    2:37.38  
       34.24  1:14.00  1:55.96  2:37.38                                    
 26 Choi, Ian H               13 SHRK-CA              2:44.98    2:37.75  
       35.98  1:15.97  1:58.93  2:37.75                                    
 27 Tu, Nathan                14 TCC-CA               2:40.99    2:37.97  
       34.91  1:16.13  1:57.29  2:37.97                                    
 28 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              2:41.94    2:38.22  
       34.28  1:14.40  1:56.17  2:38.22                                    
 29 Tsukuda, Noah K           13 TCC-CA               2:44.07    2:38.71  
       34.82  1:16.77  1:58.67  2:38.71                                    
 30 Azarian, Steven T         14 UN-05-CA             2:33.45    2:39.32  
       34.74  1:14.12  1:56.03  2:39.32                                    
 31 Liu, Jordan B             14 BREA-CA              2:45.82    2:40.28  
       33.34  1:11.91  1:54.02  2:40.28                                    
 32 Shiono, Taisho C          13 SACA-CA              2:46.51    2:40.50  
       33.41  1:13.20  1:57.86  2:40.50                                    
 33 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              2:45.34    2:41.32  
       34.95  1:16.83  1:59.38  2:41.32                                    
 34 Puryshev, Yaroslav        13 RAA-CA               2:42.78    2:42.81  
       37.90  1:22.18  2:05.78  2:42.81                                    
 35 Vilchez-Fortunic, Angelo  14 YST-CA               2:47.66    2:43.40  
       33.98  1:14.85  1:59.09  2:43.40                                    
 36 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              2:44.51    2:43.42  
       35.91  1:17.27  2:00.13  2:43.42                                    
 37 Mejia, Allen F            14 Storm-CA             2:48.27    2:43.61  
       36.91  1:18.01  2:00.33  2:43.61                                    
 38 Ngo, Trevor M             13 BREA-CA              2:48.10    2:44.22  
       36.30  1:18.83  2:00.73  2:44.22                                    
 39 Arteaga, Dario J          14 RAA-CA               2:48.16    2:47.69  
       35.84  1:18.17  2:04.41  2:47.69                                    
 40 Frausto, Vincent E        13 CHS-CA               2:47.78    2:48.55  
       37.55  1:22.33  2:06.66  2:48.55                                    
 41 Zou, Yimo                 14 CHS-CA               2:39.74    2:50.94  
       34.66  1:16.17  2:02.87  2:50.94                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              2:22.08    2:18.96  
       30.46  1:06.69  1:47.20  2:18.96                                    
  2 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               2:21.50    2:21.10  
       30.35  1:05.86  1:47.44  2:21.10                                    
  3 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA              2:23.15    2:21.69  
       30.23  1:04.97  1:49.11  2:21.69                                    
  4 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              2:24.70    2:21.71  
       30.71  1:09.64  1:48.90  2:21.71                                    
  5 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA              2:23.40    2:22.62  
       30.34  1:09.09  1:51.77  2:22.62                                    
  6 Correa, Julian F          14 LASC-CA              2:25.03    2:23.12  
       30.56  1:09.74  1:51.28  2:23.12                                    
 -- Saito, Taisei             13 SHRK-CA              2:22.09         DQ  
      Kick - Butterfly type kick - breast
       30.01  1:05.61  1:48.53       DQ                                    
 -- Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             2:25.52         DQ  
      Not on back off wall - back
       29.81  1:06.12  1:51.40       DQ                                    
B - Final
  9 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              2:27.56    2:23.25  
       30.87  1:09.76  1:50.20  2:23.25                                    
 10 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              2:25.70    2:24.95  
       30.25  1:08.67  1:50.26  2:24.95                                    
 11 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               2:28.45    2:26.46  
       30.41  1:11.55  1:53.29  2:26.46                                    
 12 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              2:25.54    2:27.36  
       29.85  1:10.61  1:53.38  2:27.36                                    
 13 Downs, Pierce             14 LASC-CA              2:29.84    2:27.74  
       31.19  1:10.86  1:55.19  2:27.74                                    
 14 Chung, Bradin             13 SACA-CA              2:28.81    2:27.82  
       31.68  1:09.45  1:52.91  2:27.82                                    
 15 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              2:28.65    2:28.28  
       31.51  1:11.81  1:56.15  2:28.28                                    
 16 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              2:29.03    2:28.48  
       30.89  1:10.41  1:54.62  2:28.48                                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               2:25.73    2:21.50  
       29.65  1:05.92  1:48.01  2:21.50                                    
  2 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              2:22.62    2:22.08  
       30.22  1:06.97  1:48.09  2:22.08                                    
  3 Saito, Taisei             13 SHRK-CA              2:25.39    2:22.09  
       29.96  1:05.66  1:49.31  2:22.09                                    
  4 Rosen, Lucas E            14 CLSS-CA              2:33.49    2:23.15  
       30.08  1:05.59  1:49.83  2:23.15                                    
  5 Rincon, Ethan J           14 BREA-CA              2:27.05    2:23.40  
       30.12  1:09.65  1:52.04  2:23.40                                    
  6 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              2:25.41    2:24.70  
       30.29  1:09.80  1:50.55  2:24.70                                    
  7 Correa, Julian F          14 LASC-CA              2:27.79    2:25.03  
       30.42  1:10.71  1:51.93  2:25.03                                    
  8 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             2:26.43    2:25.52  
       30.62  1:07.28  1:53.04  2:25.52                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Mathias J            13 SACA-CA              2:32.50    2:25.54  
       29.67  1:11.10  1:52.57  2:25.54                                    
 10 Luengo, Nicholas S        14 RMDA-CA              2:29.90    2:25.70  
       31.03  1:09.87  1:52.91  2:25.70                                    
 11 Vet, Jonathan B           14 RMDA-CA              2:27.38    2:27.56  
       31.81  1:12.27  1:53.76  2:27.56                                    
 12 Lagbao, Sean M            14 TCC-CA               2:27.52    2:28.45  
       30.97  1:11.93  1:54.49  2:28.45                                    
 13 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              2:31.81    2:28.65  
       31.64  1:12.14  1:56.24  2:28.65                                    
 14 Chung, Bradin             13 SACA-CA              2:32.18    2:28.81  
       31.57  1:10.21  1:53.01  2:28.81                                    
 15 Punyataweekul, Patrick P  14 DALD-CA              2:32.61    2:29.03  
       30.88  1:10.78  1:56.27  2:29.03                                    
 16 Downs, Pierce             14 LASC-CA              2:30.39    2:29.84  
       31.41  1:12.68  1:57.70  2:29.84                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Pham, Daryn T             13 BLUE-CA              2:32.46    2:30.11  
       32.77  1:10.45  1:55.76  2:30.11                                    
 18 Kim, Andrew Donghoon      14 SHRK-CA              2:31.11    2:30.17  
       31.21  1:12.26  1:57.47  2:30.17                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kanemitsu, Michael S      13 RMDA-CA              2:28.96    2:30.72  
       32.51  1:14.16  1:58.07  2:30.72                                    
 20 Kim, Ryan J               14 SHRK-CA              2:33.97    2:31.66  
       32.32  1:13.81  1:56.51  2:31.66                                    
 21 Lee, Josiah C             13 SACA-CA              2:29.93    2:31.79  
       32.80  1:13.48  1:57.00  2:31.79                                    
 22 Hsu, Brian                14 BREA-CA              2:34.84    2:32.34  
       31.63  1:13.52  1:56.54  2:32.34                                    
 23 Shiono, Taisho C          13 SACA-CA              2:31.32    2:33.01  
       32.42  1:15.59  1:58.12  2:33.01                                    
 24 Shin, Preston J           14 RMDA-CA              2:33.30    2:33.27  
       32.92  1:13.11  1:58.21  2:33.27                                    
 25 Hsu, Matthew              13 BREA-CA              2:34.87    2:33.85  
       32.41  1:13.51  1:57.51  2:33.85                                    
 26 Campbell, Brett J         13 RMDA-CA              2:34.08    2:34.34  
       32.76  1:13.06  1:59.88  2:34.34                                    
 27 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              2:31.01    2:34.63  
       32.54  1:16.30  2:00.40  2:34.63                                    
 28 Xie, Brian                14 SACA-CA              2:34.79    2:35.30  
       32.19  1:14.06  2:00.82  2:35.30                                    
 29 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              2:32.56    2:35.38  
       31.51  1:16.03  2:01.15  2:35.38                                    
 30 Henry, Diego K            14 MESA-CA              2:26.76    2:36.50  
       31.30  1:12.59  1:59.02  2:36.50                                    
 31 Arciga, Aiden             14 BREA-CA              2:34.26    2:40.26  
       33.74  1:15.62  2:05.05  2:40.26                                    
 -- Miner, Wyatt E            14 RST-CA               2:22.84         DQ  
      Not on back into finish - back
       28.79  1:06.44  1:45.16       DQ                                    
 -- Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              2:22.38         DQ  
      Arms - not same horizontal plane (1st arm pull/swim) - breast
       31.23  1:07.50  1:53.09       DQ                                    
 -- Serrano, Jayson A         14 LVSC-CA              2:32.16         DQ  
      Kick - Alternating motion (feet opposing) - fly
       32.22  1:14.30  1:58.40       DQ                                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              4:59.83    4:57.33  
       31.34  1:07.45  1:45.05  2:22.28  3:07.55  3:53.57  4:26.20  4:57.33
  2 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             5:04.71    4:57.55  
       30.05  1:05.12  1:43.98  2:21.66  3:07.02  3:52.33  4:25.95  4:57.55
  3 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              5:02.12    4:58.66  
       32.74  1:10.08  1:47.52  2:25.39  3:08.34  3:52.97  4:26.35  4:58.66
  4 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              5:05.48    4:58.73  
       32.36  1:09.99  1:51.34  2:31.25  3:12.02  3:52.18  4:26.01  4:58.73
  5 Saito, Taisei             13 SHRK-CA              5:07.01    5:05.09  
       32.35  1:09.90  1:47.22  2:26.05  3:11.34  3:57.25  4:32.12  5:05.09
  6 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              5:07.45    5:05.98  
       31.33  1:08.27  1:50.46  2:31.14  3:14.98  4:00.06  4:33.81  5:05.98
  7 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              5:07.71    5:06.87  
       33.16  1:11.15  1:51.99  2:32.60  3:14.59  3:58.07  4:33.45  5:06.87
  8 Kanemitsu, Michael S      13 RMDA-CA              5:08.21    5:10.28  
       31.61  1:07.45  1:48.95  2:29.73  3:15.08  4:01.18  4:35.93  5:10.28
B - Final
  9 Mendre, Cooper C          14 TRA-CA               5:09.70    5:04.48  
       33.06  1:11.18  1:47.55  2:23.25  3:09.84  3:58.07  4:31.91  5:04.48
 10 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               5:12.54    5:06.62  
       31.86  1:09.72  1:48.46  2:26.99  3:10.07  3:54.42  4:30.49  5:06.62
 11 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              5:08.74    5:06.70  
       33.82  1:11.96  1:51.37  2:31.42  3:14.07  3:58.89  4:32.53  5:06.70
 12 Downs, Pierce             14 LASC-CA              5:12.29    5:10.13  
       32.00  1:08.44  1:49.64  2:29.09  3:15.27  4:01.63  4:36.59  5:10.13
 13 Chung, Bradin             13 SACA-CA              5:12.42    5:11.94  
       32.58  1:10.82  1:50.85  2:31.54  3:14.81  3:58.25  4:35.55  5:11.94
 14 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              5:20.16    5:14.50  
       30.41  1:07.76  1:49.90  2:31.66  3:18.88  4:06.26  4:41.44  5:14.50
 15 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              5:17.83    5:16.06  
       31.74  1:09.65  1:52.08  2:33.41  3:19.45  4:06.73  4:42.56  5:16.06
 16 Kim, Ryan J               14 SHRK-CA              5:17.22    5:17.67  
       32.92  1:12.44  1:56.09  2:38.24  3:21.90  4:06.44  4:42.73  5:17.67
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Choi, Ephraim E           14 PASA-CA              5:00.90    4:59.83  
       31.72  1:08.08  1:46.23  2:24.27  3:09.68  3:55.13  4:27.95  4:59.83
  2 Kim, Colin H              13 RAPD-CA              5:07.24    5:02.12  
       33.03  1:11.11  1:48.73  2:26.74  3:10.13  3:55.76  4:29.61  5:02.12
  3 Puchalski, Nathan A       14 UN-13-CA             5:07.75    5:04.71  
       30.46  1:05.98  1:44.67  2:23.78  3:09.21  3:56.72  4:30.80  5:04.71
  4 Binder, Alekos Y          13 SHRK-CA              5:05.45    5:05.48  
       32.69  1:10.68  1:52.12  2:32.64  3:12.84  3:55.72  4:30.80  5:05.48
  5 Saito, Taisei             13 SHRK-CA              5:10.83    5:07.01  
       31.57  1:08.67  1:46.82  2:24.54  3:11.08  3:57.66  4:32.83  5:07.01
  6 Wong, Benjamin C          14 RMDA-CA              5:00.61    5:07.45  
       31.10  1:07.68  1:49.14  2:29.34  3:13.45  3:59.19  4:34.64  5:07.45
  7 Wilson, Maximus S         14 DSRT-CA              5:09.62    5:07.71  
       33.09  1:10.81  1:52.46  2:33.38  3:15.14  3:58.34  4:33.69  5:07.71
  8 Kanemitsu, Michael S      13 RMDA-CA              5:10.01    5:08.21  
       32.24  1:07.95  1:48.99  2:29.60  3:14.15  4:00.09  4:34.49  5:08.21
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Abraham M            14 LASC-CA              5:25.83    5:08.74  
       31.25  1:07.75  1:47.28  2:27.24  3:10.70  3:56.05  4:32.75  5:08.74
 10 Mendre, Cooper C          14 TRA-CA               5:05.26    5:09.70  
       32.62  1:10.88  1:47.80  2:23.71  3:12.13  4:01.70  4:36.25  5:09.70
 11 Downs, Pierce             14 LASC-CA              5:28.38    5:12.29  
       32.70  1:09.41  1:52.19  2:33.68  3:19.64  4:05.53  4:39.88  5:12.29
 12 Chung, Bradin             13 SACA-CA              5:23.63    5:12.42  
       32.92  1:10.89  1:51.28  2:31.01  3:15.00  3:59.10  4:36.89  5:12.42
 13 DiBello, Michael D        14 CHS-CA               5:20.91    5:12.54  
       33.04  1:12.95  1:51.44  2:29.94  3:13.90  3:59.33  4:36.24  5:12.54
 14 Kim, Ryan J               14 SHRK-CA              5:27.83    5:17.22  
       32.51  1:11.77  1:54.92  2:36.96  3:20.33  4:03.84  4:40.97  5:17.22
 15 Samanta, Luca             14 RMDA-CA              5:15.10    5:17.83  
       33.12  1:11.80  1:54.17  2:35.66  3:21.58  4:08.38  4:43.88  5:17.83
 16 Phillips, Isaiah D        14 DSRT-CA              5:28.13    5:20.16  
       31.18  1:08.06  1:50.91  2:33.49  3:21.25  4:10.62  4:46.20  5:20.16
-------------------------------------------------------------------------
 17 Parrales, Austin M        14 LVSC-CA              5:30.35    5:20.39  
       31.76  1:08.39  1:51.02  2:32.32  3:19.88  4:07.41  4:44.22  5:20.39
 18 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA              5:27.11    5:21.43  
       33.81  1:12.42  1:55.49  2:37.18  3:24.35  4:10.83  4:46.43  5:21.43
-------------------------------------------------------------------------
 19 Savage, Roman J           14 TCC-CA               5:33.07    5:22.38  
       33.69  1:14.09  1:57.84  2:40.92  3:27.31  4:14.28  4:50.33  5:22.38
 20 Cooper, Andrew T          13 BCH-CA               5:33.66    5:22.65  
       35.31  1:16.04  1:59.31  2:41.40  3:27.47  4:15.03  4:49.81  5:22.65
 21 Kim, Andrew Donghoon      14 SHRK-CA              5:29.46    5:23.50  
       33.56  1:13.84  1:56.92  2:39.00  3:25.56  4:12.54  4:49.00  5:23.50
 22 Wakefield, Trent M        14 BCH-CA               5:23.93    5:23.86  
       33.80  1:15.51  1:55.90  2:36.37  3:22.76  4:10.40  4:48.03  5:23.86
 23 Isip, Joshua B            13 RMDA-CA              5:31.98    5:25.97  
       35.52  1:16.39  1:58.44  2:40.62  3:25.40  4:11.40  4:49.43  5:25.97
 24 Shiono, Taisho C          13 SACA-CA              5:30.37    5:26.06  
       33.27  1:13.73  1:57.92  2:41.18  3:25.51  4:11.62  4:49.64  5:26.06
 25 Delgado, Jorge A          14 MESA-CA              5:31.08    5:26.72  
       32.73  1:11.73  1:54.36  2:37.70  3:24.93  4:14.52  4:50.30  5:26.72
 26 Tellier, Hayden R         13 LVSC-CA              5:33.74    5:28.36  
       32.82  1:11.47  1:53.61  2:35.00  3:24.67  4:14.10  4:51.18  5:28.36
 27 Ho, RJ I                  14 SACA-CA              5:20.77    5:28.82  
       32.64  1:10.66  1:56.49  2:42.29  3:28.40  4:15.63  4:53.10  5:28.82
 28 Beckett, Austin L         13 SACA-CA              5:24.38    5:33.38  
       32.74  1:11.38  1:56.95  2:41.74  3:28.47  4:15.31  4:54.65  5:33.38
 29 Kobayashi, Calvin S       14 CROC-CA              5:29.58    5:37.19  
       34.14  1:16.72  1:59.70  2:42.76  3:32.26  4:20.97  4:58.96  5:37.19
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     1:46.20    1:42.08  
     1) Lee, Abraham M 14               2) Hadji, Thomas 14               
     3) Sun, Justin J 14                4) Wang, Ethan 14                 
       26.32    50.80  1:16.78  1:42.08                                    
  2 Brea Aquatics-CA  'A'                             1:45.53    1:42.56  
     1) Rincon, Ethan J 14              2) George, Akash S 14             
     3) Hsu, Brian 14                   4) Xie, Brady H 14                
       25.25    51.43  1:17.21  1:42.56                                    
  3 Blast Sharks-CA  'A'                              1:50.58    1:47.05  
     1) Cho, Nathan T 13                2) Saito, Taisei 13               
     3) Binder, Alekos Y 13             4) Shindich, Sam A 14             
       26.75    53.80  1:21.10  1:47.05                                    
  4 La Mirada Armada-CA  'A'                          1:49.71    1:48.85  
     1) Vet, Jonathan B 14              2) Kanemitsu, Michael S 13        
     3) Shin, Preston J 14              4) Samanta, Luca 14               
       27.58    55.45  1:22.44  1:48.85                                    
  5 Speed Aquatics-CA  'A'                            1:53.02    1:48.87  
     1) Lee, Josiah C 13                2) Xu, Peter N 13                 
     3) Beckett, Austin L 13            4) Kramer, Grant A 14             
       27.37    54.32  1:22.24  1:48.87                                    
  6 The Claremont Club-CA  'A'                        1:54.19    1:50.53  
     1) Lagbao, Sean M 14               2) Tagle, Owen P 14               
     3) Savage, Roman J 14              4) Stephens, AJ J 14              
       28.04    56.74  1:24.48  1:50.53                                    
  7 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     1:55.03    1:50.78  
     1) Downs, Pierce 14                2) Chu, Conner L 13               
     3) Miller, Aiden J 14              4) Correa, Julian F 14            
       27.14    56.23  1:24.12  1:50.78                                    
  8 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            1:59.71    1:51.03  
     1) Zivanovic, Anton G 13           2) Arteaga, Dario J 14            
     3) Puryshev, Yaroslav 13           4) Truong, Bradley L 14           
       28.27    56.36  1:24.40  1:51.03                                    
  9 Brea Aquatics-CA  'B'                             1:53.80    1:51.42  
     1) Ro, Ethan H 13                  2) Arciga, Aiden 14               
     3) Chuang, Trevor C 14             4) Lough, Max C 13                
       28.88    56.55  1:24.62  1:51.42                                    
 10 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             1:52.12    1:51.90  
     1) Pedroche, Luke P 13             2) Jenkins, Joshua T 14           
     3) Lopez, Ethan J 13               4) DiBello, Michael D 14          
       28.04    56.51  1:24.96  1:51.90                                    
 11 Speed Aquatics-CA  'B'                            1:56.77    1:52.37  
     1) Xie, Brian 14                   2) Lee, Mathias J 13              
     3) Shiono, Taisho C 13             4) Ho, RJ I 14                    
       28.11    55.57  1:24.05  1:52.37                                    
 12 La Mirada Armada-CA  'B'                          1:53.48    1:52.53  
     1) Luengo, Nicholas S 14           2) Ausness, Nate R 14             
     3) Chang, Justin J 14              4) Wong, Benjamin C 14            
       27.46    55.44  1:24.69  1:52.53                                    
 13 Circle City Aquatics-CA  'A'                      1:55.58    1:52.64  
     1) Amancio, Ryder S 14             2) Sapozhkov, Kevin S 14          
     3) Thorson, Arthur F 13            4) Evalle, Evan M 13              
       26.61    54.02  1:22.63  1:52.64                                    
 14 Blast Sharks-CA  'B'                              1:52.79    1:53.59  
     1) Kim, Andrew Donghoon 14         2) Arias, Emmanuel E 13           
     3) Shindich, Nathan J 14           4) O'Sullivan, Connor H 14        
       27.89    56.43  1:24.76  1:53.59                                    
 15 Redlands Swim Team-CA  'A'                        1:56.04    1:54.11  
     1) Samardzija, Marko K 14          2) Hassen, Kareem K 13            
     3) Dockham, Roland A 14            4) Miner, Wyatt E 14              
       27.52    57.83  1:27.38  1:54.11                                    
 16 Fusion Aquatics-CA  'A'                           1:57.19    1:54.31  
     1) Trevino-Lozano, Izaiah D 14     2) Uy, Joaquin A 14               
     3) Siriban, Evan Jase E 14         4) Frater, Liam A 14              
       26.01    55.24  1:24.99  1:54.31                                    
 17 Blast Sharks-CA  'C'                              1:55.65    1:54.73  
     1) Gonzales, Baron J 13            2) Todod, Tulga 14                
     3) Golbedaghians, Anthoni 14       4) Hahn, Justin 14                
       28.68    56.22  1:24.49  1:54.73                                    
 18 Temecula Swim Club-CA  'A'                        1:53.21    1:55.04  
     1) Schneider, Justin E 14          2) Toschak, David A 13            
     3) Pena, Alex 14                   4) Delaney, Ciaran P 13           
       24.16    56.36  1:25.69  1:55.04                                    
 19 Class Aquatics-CA  'A'                            1:58.02    1:55.45  
     1) Guidry, Jordan D 14             2) Billotte, Zachary T 13         
     3) Niemann, Riley S 13             4) Rosen, Lucas E 14              
       29.17    57.90  1:28.41  1:55.45                                    
 20 Desert Aquatics-CA  'A'                           2:01.48    2:01.68  
     1) Phillips, Isaiah D 14           2) Wilson, Maximus S 14           
     3) Coombs, Cameron P 14            4) Leach, Grady M 13              
       26.65    54.20  1:27.07  2:01.68                                    
 -- Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 1:58.04         DQ  
      Early take-off swimmer #4
     1) Vargas, Dominic F 13            2) San Jose, Dylan A 14           
     3) Piskoulian, Hovik T 13          4) Jeong, Elliot H 14             
       27.62    57.18  1:26.66                                             
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     3:51.58    3:46.70  
     1) Lee, Abraham M 14               2) Wang, Ethan 14                 
     3) Sun, Justin J 14                4) Hadji, Thomas 14               
       27.54    57.69  1:24.62  1:54.54  2:22.40  2:52.18  3:18.01  3:46.70
  2 Brea Aquatics-CA  'A'                             3:53.28    3:48.28  
     1) Xie, Brady H 14                 2) Hsu, Brian 14                  
     3) Lough, Max C 13                 4) Rincon, Ethan J 14             
       27.15    56.70  1:24.17  1:54.89  2:22.72  2:53.51  3:19.58  3:48.28
  3 Blast Sharks-CA  'A'                              3:59.17    3:56.38  
     1) Cho, Nathan T 13                2) Binder, Alekos Y 13            
     3) Shindich, Sam A 14              4) Saito, Taisei 13               
       28.67  1:00.38  1:28.60  1:59.18  2:26.74  2:56.74  3:24.86  3:56.38
  4 La Mirada Armada-CA  'A'                          3:57.47    3:58.12  
     1) Vet, Jonathan B 14              2) Kanemitsu, Michael S 13        
     3) Wong, Benjamin C 14             4) Samanta, Luca 14               
       28.53    59.97  1:28.48  1:59.45  2:28.46  2:59.96  3:27.55  3:58.12
  5 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:09.05    4:03.40  
     1) Arciga, Aiden 14                2) Banos, Ramon M 14              
     3) Wang, Jayson Y 14               4) George, Akash S 14             
       29.41  1:01.47  1:30.49  2:01.93  2:30.60  3:02.85  3:31.77  4:03.40
  6 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     4:10.36    4:03.76  
     1) Chu, Conner L 13                2) Miller, Aiden J 14             
     3) Correa, Julian F 14             4) Downs, Pierce 14               
       30.56  1:05.37  1:34.59  2:07.61  2:35.23  3:05.87  3:33.39  4:03.76
  7 La Mirada Armada-CA  'B'                          4:08.17    4:05.28  
     1) Shin, Preston J 14              2) Chang, Justin J 14             
     3) DeAnda, Joel J 14               4) Luengo, Nicholas S 14          
       29.21  1:00.95  1:30.93  2:03.05  2:32.12  3:05.14  3:34.00  4:05.28
  8 Blast Sharks-CA  'B'                              4:08.04    4:05.66  
     1) Kim, Andrew Donghoon 14         2) Golbedaghians, Anthoni 14      
     3) Shindich, Nathan J 14           4) Lee, Ian Y 13                  
       28.77    59.85  1:29.39  2:01.23  2:30.52  3:04.25  3:33.52  4:05.66
  9 Speed Aquatics-CA  'B'                            4:18.89    4:06.83  
     1) Ho, RJ I 14                     2) Xie, Brian 14                  
     3) Chung, Bradin 13                4) Kramer, Grant A 14             
       29.89  1:02.13  1:31.19  2:04.56  2:34.78  3:07.67  3:37.06  4:06.83
 10 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:21.21    4:07.33  
     1) Zivanovic, Anton G 13           2) Truong, Bradley L 14           
     3) Arteaga, Dario J 14             4) Puryshev, Yaroslav 13          
       29.33  1:01.23  1:29.43  2:01.97  2:32.33  3:05.34  3:34.92  4:07.33
 11 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:11.75    4:07.42  
     1) Lee, Josiah C 13                2) Lee, Mathias J 13              
     3) Xu, Peter N 13                  4) Beckett, Austin L 13           
       28.78  1:01.09  1:30.33  2:02.19  2:31.16  3:04.62  3:34.25  4:07.42
 12 The Claremont Club-CA  'A'                        4:11.10    4:07.68  
     1) Lagbao, Sean M 14               2) Savage, Roman J 14             
     3) Tagle, Owen P 14                4) Stephens, AJ J 14              
       30.44  1:03.24  1:33.30  2:06.16  2:35.64  3:09.41  3:36.38  4:07.68
 13 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:07.26    4:08.30  
     1) DiBello, Michael D 14           2) Jenkins, Joshua T 14           
     3) Lopez, Ethan J 13               4) Pedroche, Luke P 13            
       28.75  1:00.42  1:31.24  2:05.57  2:35.17  3:08.19  3:36.47  4:08.30
 14 Fusion Aquatics-CA  'A'                           4:13.36    4:08.35  
     1) Uy, Joaquin A 14                2) Frater, Liam A 14              
     3) Siriban, Evan Jase E 14         4) Trevino-Lozano, Izaiah D 14    
       30.47  1:03.77  1:34.31  2:07.77  2:38.28  3:13.26  3:39.29  4:08.35
 15 Blast Sharks-CA  'C'                              4:14.26    4:10.66  
     1) Chang, Daniel H 14              2) Todod, Tulga 14                
     3) O'Sullivan, Connor H 14         4) Gonzales, Baron J 13           
       29.75  1:02.99  1:32.67  2:05.31  2:34.88  3:08.83  3:37.75  4:10.66
 16 Redlands Swim Team-CA  'A'                        4:17.60    4:11.72  
     1) Samardzija, Marko K 14          2) Dockham, Roland A 14           
     3) Hassen, Kareem K 13             4) Miner, Wyatt E 14              
       27.89  1:00.78  1:31.59           2:37.74  3:13.98  3:41.41  4:11.72
 17 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:13.88    4:12.02  
     1) Amancio, Ryder S 14             2) Bierman, Kolten C 13           
     3) Thorson, Arthur F 13            4) Sapozhkov, Kevin S 14          
       27.45    58.02  1:31.54  2:09.00  2:39.10  3:11.45  3:39.92  4:12.02
 18 La Mirada Armada-CA  'C'                          4:13.80    4:13.49  
     1) Baxter, Matthew S 14            2) Ausness, Nate R 14             
     3) Salladin, Andrew M 13           4) Campbell, Brett J 13           
       29.46  1:02.81  1:33.79  2:06.07  2:36.82  3:11.26  3:41.07  4:13.49
 19 Class Aquatics-CA  'A'                            4:17.87    4:14.38  
     1) Billotte, Zachary T 13          2) Guidry, Jordan D 14            
     3) Niemann, Riley S 13             4) Rosen, Lucas E 14              
       30.11  1:02.96  1:33.32  2:06.32  2:39.11  3:14.91  3:43.36  4:14.38
 20 Brea Aquatics-CA  'C'                             4:19.42    4:16.89  
     1) Ro, Ethan H 13                  2) Chuang, Trevor C 14            
     3) Jin, Jerry 13                   4) Hsu, Matthew 13                
       29.89  1:02.68  1:33.08  2:07.73  2:38.36  3:12.93  3:43.64  4:16.89
 21 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 4:25.17    4:21.04  
     1) San Jose, Dylan A 14            2) Vargas, Dominic F 13           
     3) Piskoulian, Hovik T 13          4) Jeong, Elliot H 14             
       29.51  1:02.51  1:33.62  2:10.63  2:41.26  3:17.90  3:46.98  4:21.04
 -- Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:08.09         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Schneider, Justin E 14          2) Pena, Alex 14                  
     3) Toschak, David A 13             4) Delaney, Ciaran P 13           
       25.11    52.71  1:22.80  1:56.20  2:29.72  3:06.21  3:36.37       DQ
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     8:27.67    8:31.55  
     1) Correa, Julian F 14             2) Wang, Ethan 14                 
     3) Sun, Justin J 14                4) Hadji, Thomas 14               
       29.59  1:02.47  1:35.92  2:07.56  2:36.57  3:08.93  3:42.05  4:13.44
     4:44.04  5:17.46  5:51.15  6:23.99  6:52.22  7:24.95  7:58.65  8:31.55
  2 Brea Aquatics-CA  'A'                             8:49.18    8:38.23  
     1) Xie, Brady H 14                 2) Lough, Max C 13                
     3) Hsu, Brian 14                   4) Rincon, Ethan J 14             
       30.45  1:02.98  1:37.04  2:07.10  2:37.71  3:11.56  3:45.29  4:18.79
     4:49.20  5:22.04  5:57.02  6:31.72  6:59.91  7:31.79  8:05.77  8:38.23
  3 Blast Sharks-CA  'A'                              8:45.75    8:55.80  
     1) Binder, Alekos Y 13             2) Cho, Nathan T 13               
     3) Lee, Ian Y 13                   4) Saito, Taisei 13               
       30.19  1:02.66  1:35.90  2:09.10  2:40.00  3:15.53  3:51.70  4:25.79
     4:55.73  5:29.81  6:04.00  6:37.29  7:08.94  7:44.02  8:19.96  8:55.80
  4 The Claremont Club-CA  'A'                        9:04.86    9:05.99  
     1) Lagbao, Sean M 14               2) Savage, Roman J 14             
     3) Tagle, Owen P 14                4) Stephens, AJ J 14              
       31.35  1:05.95  1:41.21  2:14.96  2:45.33  3:20.61  3:56.33  4:31.34
     5:02.28  5:38.15  6:13.39  6:48.86  7:19.55  7:55.16  8:31.90  9:05.99
  5 Brea Aquatics-CA  'B'                             9:25.08    9:06.76  
     1) George, Akash S 14              2) Paganos, Jordan V 13           
     3) Wang, Jayson Y 14               4) Arciga, Aiden 14               
       32.09  1:08.15  1:44.23  2:17.42  2:50.03  3:27.20  4:04.77  4:39.79
     5:10.16  5:44.64  6:18.90  6:53.47  7:23.86  7:58.19  8:33.12  9:06.76
  6 Speed Aquatics-CA  'A'                            9:02.91    9:07.51  
     1) Lee, Mathias J 13               2) Ho, RJ I 14                    
     3) Xie, Brian 14                   4) Chung, Bradin 13               
       31.06  1:06.24  1:42.19  2:16.16  2:47.09  3:21.75  3:57.41  4:32.51
     5:02.92  5:38.33  6:14.74  6:49.97  7:21.75  7:57.01  8:32.91  9:07.51
  7 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     9:14.38    9:13.30  
     1) Lee, Abraham M 14               2) Chu, Conner L 13               
     3) Miller, Aiden J 14              4) Downs, Pierce 14               
       30.78  1:04.48  1:38.74  2:12.89  2:46.39  3:23.19  4:01.43  4:38.49
     5:09.60  5:46.50  6:24.16  7:00.25  7:30.76  8:04.93  8:39.68  9:13.30
  8 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            9:28.21    9:13.62  
     1) Zivanovic, Anton G 13           2) Puryshev, Yaroslav 13          
     3) Truong, Bradley L 14            4) Arteaga, Dario J 14            
       30.40  1:04.54  1:40.36  2:15.97  2:47.88  3:23.42  3:59.95  4:34.30
     5:06.32  5:41.71  6:18.34  6:53.08  7:24.60  8:00.53  8:38.01  9:13.62
  9 Blast Sharks-CA  'B'                              9:10.31    9:20.09  
     1) Shindich, Sam A 14              2) Kim, Andrew Donghoon 14        
     3) Golbedaghians, Anthoni 14       4) O'Sullivan, Connor H 14        
       32.00  1:07.38  1:43.31  2:17.93  2:48.82  3:24.09  4:00.90  4:34.09
     5:06.72  5:42.69  6:19.21  6:53.51  7:25.48  8:02.23  8:41.86  9:20.09
 10 Speed Aquatics-CA  'B'                            9:41.96    9:21.65  
     1) Kramer, Grant A 14              2) Lee, Josiah C 13               
     3) Beckett, Austin L 13            4) Xu, Peter N 13                 
       31.30  1:07.03  1:44.18  2:18.78  2:49.91  3:26.44  4:03.23  4:36.28
     5:07.94  5:44.23  6:21.39  6:57.32  7:29.11  8:06.25  8:44.31  9:21.65
 11 Circle City Aquatics-CA  'A'                      9:32.10    9:39.41  
     1) Sapozhkov, Kevin S 14           2) Amancio, Ryder S 14            
     3) Bierman, Kolten C 13            4) Evalle, Evan M 13              
       29.81  1:04.52  1:39.55  2:14.56  2:52.03  3:33.50  4:16.28  4:57.52
     5:30.69  6:06.74  6:44.83           7:51.65  8:26.22  9:02.56  9:39.41
 
Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:16.99    1:56.45  
     1) Hadji, Thomas 14                2) Lee, Abraham M 14              
     3) Downs, Pierce 14                4) Wang, Ethan 14                 
       29.31  1:01.73  1:30.67  1:56.45                                    
  2 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:26.85    2:01.25  
     1) George, Akash S 14              2) Hsu, Matthew 13                
     3) Rincon, Ethan J 14              4) Xie, Brady H 14                
       39.47  1:07.27  1:35.41  2:01.25                                    
  3 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:26.27    2:01.57  
     1) Wong, Benjamin C 14             2) Vet, Jonathan B 14             
     3) DeAnda, Joel J 14               4) Samanta, Luca 14               
       32.28  1:05.83  1:35.55  2:01.57                                    
  4 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:37.53    2:03.86  
     1) Chung, Bradin 13                2) Lee, Josiah C 13               
     3) Lee, Mathias J 13               4) Kramer, Grant A 14             
       32.75  1:07.63  1:37.02  2:03.86                                    
  5 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            5:02.21    2:03.91  
     1) Puryshev, Yaroslav 13           2) Ladinez, Jared V 13            
     3) Arteaga, Dario J 14             4) Truong, Bradley L 14           
       33.77  1:06.68  1:37.40  2:03.91                                    
  6 Fusion Aquatics-CA  'A'                           4:33.58    2:04.14  
     1) Uy, Joaquin A 14                2) Siriban, Evan Jase E 14        
     3) Trevino-Lozano, Izaiah D 14     4) Frater, Liam A 14              
       34.00  1:06.85  1:34.67  2:04.14                                    
  7 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:35.29    2:04.41  
     1) Pedroche, Luke P 13             2) DiBello, Michael D 14          
     3) Lopez, Ethan J 13               4) Jenkins, Joshua T 14           
       31.62  1:05.46  1:35.65  2:04.41                                    
  8 La Mirada Armada-CA  'B'                          4:34.98    2:04.49  
     1) Campbell, Brett J 13            2) Shin, Preston J 14             
     3) Luengo, Nicholas S 14           4) Kanemitsu, Michael S 13        
       32.74  1:07.85  1:37.15  2:04.49                                    
  9 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:44.11    2:04.53  
     1) Paganos, Jordan V 13            2) Chuang, Trevor C 14            
     3) Lough, Max C 13                 4) Hsu, Brian 14                  
       34.34  1:09.88  1:38.36  2:04.53                                    
 10 Blast Sharks-CA  'B'                              4:41.41    2:06.12  
     1) Gloginic, Igor 14               2) Kim, Ryan J 14                 
     3) Shindich, Nathan J 14           4) Kim, Andrew Donghoon 14        
       33.27  1:07.62  1:38.56  2:06.12                                    
 11 Speed Aquatics-CA  'B'                            4:51.12    2:06.39  
     1) Xie, Brian 14                   2) Shiono, Taisho C 13            
     3) Ho, RJ I 14                     4) Xu, Peter N 13                 
       33.70  1:08.86  1:39.24  2:06.39                                    
 12 Class Aquatics-CA  'A'                            4:43.89    2:06.72  
     1) Rosen, Lucas E 14               2) Huang, Bryan T 13              
     3) Niemann, Riley S 13             4) Guidry, Jordan D 14            
       30.25  1:05.85  1:38.40  2:06.72                                    
 13 Redlands Swim Team-CA  'A'                        5:02.22    2:07.37  
     1) Hassen, Kareem K 13             2) Miner, Wyatt E 14              
     3) Samardzija, Marko K 14          4) Dockham, Roland A 14           
       36.97  1:09.34  1:37.93  2:07.37                                    
 14 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:40.04    2:07.62  
     1) Sapozhkov, Kevin S 14           2) Chan, Gavin Q 13               
     3) Amancio, Ryder S 14             4) Thorson, Arthur F 13           
       31.61  1:10.58  1:39.38  2:07.62                                    
 15 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:36.75    2:07.81  
     1) Schneider, Justin E 14          2) Pena, Alex 14                  
     3) Toschak, David A 13             4) Delaney, Ciaran P 13           
       28.93  1:04.55  1:38.51  2:07.81                                    
 16 The Claremont Club-CA  'A'                        4:36.50    2:08.10  
     1) Stephens, AJ J 14               2) Lagbao, Sean M 14              
     3) Savage, Roman J 14              4) Tagle, Owen P 14               
       32.82  1:07.87  1:39.90  2:08.10                                    
 17 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     4:47.33    2:09.54  
     1) Miller, Aiden J 14              2) Nguyen, Matthew A 14           
     3) Correa, Julian F 14             4) Sun, Justin J 14               
       34.32  1:13.31  1:42.38  2:09.54                                    
 18 Blast Sharks-CA  'C'                              4:50.50    2:11.24  
     1) Gonzales, Baron J 13            2) Hahn, Justin 14                
     3) Todod, Tulga 14                 4) Golbedaghians, Anthoni 14      
       32.84  1:13.65  1:42.96  2:11.24                                    
 19 Brea Aquatics-CA  'C'                             4:51.78    2:13.17  
     1) Yang, Nathan A 13               2) Ro, Ethan H 13                 
     3) Liu, Jordan B 14                4) Arciga, Aiden 14               
       35.41  1:13.26  1:44.80  2:13.17                                    
 -- Blast Sharks-CA  'A'                              4:20.39         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Cho, Nathan T 13                2) Binder, Alekos Y 13            
     3) Shindich, Sam A 14              4) Saito, Taisei 13               
       31.16  1:04.55  1:32.45       DQ                                    
 
Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:16.99    4:19.19  
     1) Hadji, Thomas 14                2) Lee, Abraham M 14              
     3) Downs, Pierce 14                4) Wang, Ethan 14                 
       30.76  1:04.06  1:37.38  2:15.61  2:46.64  3:21.41  3:49.17  4:19.19
  2 La Mirada Armada-CA  'A'                          4:26.27    4:24.87  
     1) Wong, Benjamin C 14             2) Vet, Jonathan B 14             
     3) DeAnda, Joel J 14               4) Samanta, Luca 14               
       33.27  1:09.77  1:43.62  2:22.32  2:52.33  3:27.37  3:54.84  4:24.87
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:26.85    4:27.04  
     1) Lough, Max C 13                 2) Hsu, Brian 14                  
     3) Rincon, Ethan J 14              4) Xie, Brady H 14                
       34.06  1:10.27  1:46.74  2:27.89  2:57.07  3:30.43  3:57.83  4:27.04
  4 Blast Sharks-CA  'A'                              4:22.72    4:27.16  
     1) Cho, Nathan T 13                2) Binder, Alekos Y 13            
     3) Shindich, Sam A 14              4) Saito, Taisei 13               
       33.83  1:08.62  1:43.60  2:22.60  2:52.68  3:26.96  3:55.79  4:27.16
  5 La Mirada Armada-CA  'B'                          4:34.98    4:31.70  
     1) Campbell, Brett J 13            2) Shin, Preston J 14             
     3) Luengo, Nicholas S 14           4) Kanemitsu, Michael S 13        
       34.90  1:10.56  1:46.77  2:26.64  2:56.74  3:31.96  4:00.71  4:31.70
  6 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:37.23    4:33.85  
     1) Chung, Bradin 13                2) Lee, Josiah C 13               
     3) Lee, Mathias J 13               4) Kramer, Grant A 14             
       33.92  1:11.04  1:47.29  2:27.76  2:57.08  3:32.20  4:02.37  4:33.85
  7 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:35.29    4:34.91  
     1) Pedroche, Luke P 13             2) DiBello, Michael D 14          
     3) Lopez, Ethan J 13               4) Jenkins, Joshua T 14           
       31.94  1:07.05  1:41.63  2:21.69  2:53.78  3:31.30  4:02.02  4:34.91
  8 Speed Aquatics-CA  'B'                            4:51.12    4:38.67  
     1) Xie, Brian 14                   2) Shiono, Taisho C 13            
     3) Ho, RJ I 14                     4) Xu, Peter N 13                 
       35.37  1:11.96  1:48.28  2:28.74  3:00.46  3:35.86  4:04.90  4:38.67
  9 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:36.75    4:39.49  
     1) Schneider, Justin E 14          2) Pena, Alex 14                  
     3) Toschak, David A 13             4) Delaney, Ciaran P 13           
       31.09  1:04.22  1:40.84  2:21.28  2:56.05  3:34.94  4:05.78  4:39.49
 10 Blast Sharks-CA  'C'                              4:44.76    4:43.84  
     1) Shindich, Nathan J 14           2) O'Sullivan, Connor H 14        
     3) Golbedaghians, Anthoni 14       4) Gonzales, Baron J 13           
       32.94  1:08.96  1:47.80  2:31.98  3:04.92  3:40.60  4:10.28  4:43.84
 11 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:44.11    4:45.63  
     1) George, Akash S 14              2) Chuang, Trevor C 14            
     3) Ngo, Trevor M 13                4) Arciga, Aiden 14               
       35.61  1:12.68  1:49.83  2:32.31  3:06.83  3:44.52  4:13.81  4:45.63
 12 Los Angeles Swim Club-CA  'B'                     4:47.33    4:46.44  
     1) Miller, Aiden J 14              2) Nguyen, Matthew A 14           
     3) Correa, Julian F 14             4) Sun, Justin J 14               
       36.51  1:14.51  1:54.55  2:38.71  3:10.20  3:47.29  4:16.10  4:46.44
 13 La Mirada Armada-CA  'C'                          4:48.90    4:46.50  
     1) Chang, Justin J 14              2) Baxter, Matthew S 14           
     3) Ausness, Nate R 14              4) Salladin, Andrew M 13          
       35.32  1:12.33  1:50.50  2:32.93  3:04.08  3:41.38  4:12.09  4:46.50
 14 Brea Aquatics-CA  'C'                             4:51.78    4:46.75  
     1) Paganos, Jordan V 13            2) Hsu, Matthew 13                
     3) Liu, Jordan B 14                4) Banos, Ramon M 14              
       36.53  1:14.80  1:52.37  2:35.06  3:07.19  3:44.90  4:14.77  4:46.75
 15 Class Aquatics-CA  'A'                            4:43.39    4:48.06  
     1) Rosen, Lucas E 14               2) Huang, Bryan T 13              
     3) Niemann, Riley S 13             4) Billotte, Zachary T 13         
       31.34  1:05.12  1:43.83  2:26.61  3:01.72  3:43.19  4:13.83  4:48.06
 16 The Claremont Club-CA  'A'                        4:36.50    4:48.07  
     1) Stephens, AJ J 14               2) Lagbao, Sean M 14              
     3) Savage, Roman J 14              4) Tagle, Owen P 14               
       36.47  1:14.05  1:49.80  2:31.13  3:03.94  3:43.62  4:13.39  4:48.07
 -- Blast Sharks-CA  'B'                              4:40.01         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Kick - Alternating motion (feet opposing) - breast
     1) Kim, Andrew Donghoon 14         2) Kim, Ryan J 14                 
     3) Choi, Ian H 13                  4) Lee, Ian Y 13                  
       34.42  1:10.77  1:46.33  2:25.71  2:58.12  3:35.58  4:04.97       DQ
 -- Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:35.84         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3: Kick - Alternating motion (feet opposing) - fly
     1) Sapozhkov, Kevin S 14           2) Evalle, Evan M 13              
     3) Amancio, Ryder S 14             4) Thorson, Arthur F 13           
       31.79  1:05.90  1:44.47  2:26.80  2:56.72  3:31.97  4:02.41       DQ
 -- Riverside Aquatics Association-CA  'A'            5:02.21         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Zivanovic, Anton G 13           2) Ladinez, Jared V 13            
     3) Arteaga, Dario J 14             4) Puryshev, Yaroslav 13          
       35.07  1:13.91  1:48.59  2:29.17  3:01.93  3:38.55  4:08.43       DQ
 -- Fusion Aquatics-CA  'A'                           4:33.58         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #3: Kick - Alternating motion (feet opposing) - fly
     1) Uy, Joaquin A 14                2) Siriban, Evan Jase E 14        
     3) Trevino-Lozano, Izaiah D 14     4) Frater, Liam A 14              
       36.29  1:14.33  1:47.99  2:27.78  2:56.23  3:27.96  3:58.79       DQ
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sparks, AJ J              18 TCC-CA                 24.52      24.15  
  2 Wolf, Ben J               18 RAA-CA                 25.00      24.68  
  3 Pai, Justin               16 SACA-CA                25.02      24.91  
  3 Davidson, Liam J          16 RIVR-CA                25.25      24.91  
  5 Delizo, Josh R            16 RAA-CA                 25.18      24.99  
  6 Pon, Dylan J              18 BREA-CA                25.17      25.24  
  7 Jia, Timothy S            16 BREA-CA                25.26      25.46  
  8 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA                25.27      25.57  
B - Final
  9 Sanchez-powers, Levi      17 RAA-CA                 25.39      24.97  
 10 Howard, Matthew T         18 RAA-CA                 25.53      25.17  
 11 Lee, Austin J             16 UN-15-CA               25.35      25.31  
 12 Haygood, Beaver R         17 CHS-CA                 25.76      25.35  
 13 Campbell, Robert D        17 BREA-CA                25.31      25.54  
 14 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA                25.70      25.61  
 15 Santos, Marcos D          16 BREA-CA                25.57      25.66  
 16 Smith, Michael H          17 PASA-CA                25.65      25.90  
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Marshall, John A          18 RIVR-CA                   NT      26.76  
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Austin J             16 UN-15-CA                  NT      25.16  
 
Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sparks, AJ J              18 TCC-CA                 24.94      24.52  
  2 Wolf, Ben J               18 RAA-CA                 24.20      25.00  
  3 Pai, Justin               16 SACA-CA                24.81      25.02  
  4 Pon, Dylan J              18 BREA-CA                25.62      25.17  
  5 Delizo, Josh R            16 RAA-CA                 26.06      25.18  
  6 Davidson, Liam J          16 RIVR-CA                24.89      25.25  
  7 Jia, Timothy S            16 BREA-CA                24.98      25.26  
  8 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA                25.30      25.27  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Campbell, Robert D        17 BREA-CA                25.35      25.31  
 10 Lee, Austin J             16 UN-15-CA               25.16      25.35  
 11 Sanchez-powers, Levi      17 RAA-CA                 25.91      25.39  
 12 Howard, Matthew T         18 RAA-CA                 25.84      25.53  
 13 Santos, Marcos D          16 BREA-CA                25.60      25.57  
 14 Smith, Michael H          17 PASA-CA                25.21      25.65  
 15 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA                26.03      25.70  
 16 Haygood, Beaver R         17 CHS-CA                 25.54      25.76  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA                26.12      25.78  
 18 Yeh, Eric                 15 BREA-CA                26.13      25.82  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Griffis, Riley K          17 WEST-CA                25.45      25.84  
 20 Gu, Teddy                 16 BREA-CA                25.97      25.87  
 20 Ewins, Max D              16 CCAQ-CA                26.28      25.87  
 22 Lee, David K              16 SHRK-CA                25.44      25.92  
 22 Hong, Dylan S             17 PASA-CA                25.39      25.92  
 24 Olvera, Aymeric R         15 CCAQ-CA                26.29      25.93  
 25 Sun, James                17 BREA-CA                26.21      25.97  
 26 Christ, Joe A             15 LVSC-CA                26.02      26.01  
 27 Gray, Ethan C             17 PASA-CA                25.51      26.02  
 28 LeDet, Tyler M            16 Fusion Aquatics-CA     26.11      26.03  
 29 Dinarte, Marco A          16 TCC-CA                 26.44      26.05  
 30 Minshall, Matthew J       18 SACA-CA                26.11      26.07  
 31 Gile, Memphis B           16 IEAQ-CA                25.64      26.10  
 32 Delizo, Jacob M           18 RAA-CA                 25.97      26.14  
 33 Morales, Logan T          17 BREA-CA                26.34      26.16  
 33 Ali, Sekander N           16 WAVE-CA                25.89      26.16  
 35 McCombs, Benjamin L       18 RIVR-CA                26.15      26.20  
 36 Sales, Aidan D            15 BUEN-CA                25.72      26.23  
 37 Dykier, Garrett T         15 CHS-CA                 26.21      26.40  
 38 Lee, Stephen              16 BREA-CA                26.33      26.42  
 39 Ferris, Kierin            17 UN-08-CA               26.37      26.58  
 40 Kim, Joshua S             17 PASA-CA                26.29      26.61  
 41 Raybukh, Lenny M          15 LASC-CA                26.58      26.74  
 42 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                26.05      26.80  
 43 Rezner, Brennan M         15 CCAQ-CA                26.20      26.84  
 44 Jones, III, Michael L     17 SHRK-CA                26.15      27.05  
 45 Rojo, Carlos A            17 VKNG-CA                26.37      27.07  
 46 Wefel, Wallace E          17 MMST-CA                26.29      27.13  
 47 Katz, Michael A           17 LASC-CA                26.13      27.18  
 48 Rayburn, Alex M           17 LASC-CA                26.37      27.39  
 49 Samardzija, Luka M        16 RST-CA                 26.23      27.50  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA                   NT      58.94  
       28.51    58.94                                                      
  2 Marshall, John A          18 RIVR-CA                   NT    1:01.46  
       29.18  1:01.46                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mason, Andrew K           18 TRA-CA                    NT      57.73  
       28.12    57.73                                                      
  2 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA                   NT      58.60  
       28.63    58.60                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wolf, Ben J               18 RAA-CA                 54.73      53.70  
       26.07    53.70                                                      
  2 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA                54.66      53.99  
       26.86    53.99                                                      
  3 Wang, Nolan K             17 WEST-CA                54.64      54.10  
       26.30    54.10                                                      
  4 Griffis, Riley K          17 WEST-CA                54.57      54.51  
       26.50    54.51                                                      
  5 Pon, Dylan J              18 BREA-CA                55.01      54.76  
       26.65    54.76                                                      
  5 Sparks, AJ J              18 TCC-CA                 54.54      54.76  
       26.63    54.76                                                      
  7 Pai, Justin               16 SACA-CA                54.58      54.97  
       26.49    54.97                                                      
  8 Delizo, Josh R            16 RAA-CA                 55.26      55.18  
       26.62    55.18                                                      
B - Final
  9 Lee, Austin J             16 UN-15-CA               55.36      55.19  
       26.69    55.19                                                      
 10 Davidson, Liam J          16 RIVR-CA                55.65      55.20  
       26.76    55.20                                                      
 11 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA                55.50      55.29  
       26.86    55.29                                                      
 12 Jia, Timothy S            16 BREA-CA                55.43      55.39  
       26.72    55.39                                                      
 13 Howard, Matthew T         18 RAA-CA                 55.96      55.78  
       26.95    55.78                                                      
 14 Yeh, Eric                 15 BREA-CA                56.06      56.26  
       27.38    56.26                                                      
 15 Haygood, Beaver R         17 CHS-CA                 55.91      56.39  
       27.20    56.39                                                      
 16 Delizo, Jacob M           18 RAA-CA                 56.32      57.46  
       27.81    57.46                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Frater, Leighton J        17 Fusion Aquatics-CA   1:00.47      59.79  
       27.77    59.79                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sparks, AJ J              18 TCC-CA                 55.18      54.54  
       26.68    54.54                                                      
  2 Griffis, Riley K          17 WEST-CA                54.63      54.57  
       26.47    54.57                                                      
  3 Pai, Justin               16 SACA-CA                55.95      54.58  
       26.57    54.58                                                      
  4 Wang, Nolan K             17 WEST-CA                53.91      54.64  
       26.55    54.64                                                      
  5 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA                55.02      54.66  
       26.30    54.66                                                      
  6 Wolf, Ben J               18 RAA-CA                 52.88      54.73  
       26.37    54.73                                                      
  7 Pon, Dylan J              18 BREA-CA                54.95      55.01  
       26.78    55.01                                                      
  8 Delizo, Josh R            16 RAA-CA                 57.13      55.26  
       26.82    55.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lee, Austin J             16 UN-15-CA               55.65      55.36  
       26.72    55.36                                                      
 10 Jia, Timothy S            16 BREA-CA                55.37      55.43  
       26.49    55.43                                                      
 11 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA                57.42      55.50  
       26.77    55.50                                                      
 12 Davidson, Liam J          16 RIVR-CA                55.69      55.65  
       25.90    55.65                                                      
 13 Haygood, Beaver R         17 CHS-CA                 56.10      55.91  
       27.01    55.91                                                      
 14 Howard, Matthew T         18 RAA-CA                 56.98      55.96  
       27.26    55.96                                                      
 15 Yeh, Eric                 15 BREA-CA                57.37      56.06  
       27.34    56.06                                                      
 16 Delizo, Jacob M           18 RAA-CA                 56.51      56.32  
       26.96    56.32                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Santos, Marcos D          16 BREA-CA                57.47      56.39  
       26.93    56.39                                                      
 18 Gu, Teddy                 16 BREA-CA                57.32      56.47  
       26.60    56.47                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ali, Sekander N           16 WAVE-CA                56.35      56.48  
       27.28    56.48                                                      
 20 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA                56.62      56.50  
       27.28    56.50                                                      
 21 Minshall, Matthew J       18 SACA-CA                57.51      56.69  
       27.32    56.69                                                      
 22 Olvera, Aymeric R         15 CCAQ-CA                57.61      56.70  
       27.09    56.70                                                      
 23 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA                57.49      57.01  
       27.76    57.01                                                      
 24 Dykier, Garrett T         15 CHS-CA                 56.69      57.21  
       27.88    57.21                                                      
 25 Benson, Noah C            17 BREA-CA                57.33      57.27  
       28.03    57.27                                                      
 25 Dinarte, Marco A          16 TCC-CA                 57.27      57.27  
       27.51    57.27                                                      
 27 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA                 56.43      57.38  
       27.54    57.38                                                      
 28 Chuang, Colin P           15 BREA-CA                57.51      57.48  
       27.39    57.48                                                      
 29 Holmes, Matthew B         17 UN-13-CA               57.77      57.53  
       27.46    57.53                                                      
 30 Lee, Stephen              16 BREA-CA                57.80      57.58  
       27.19    57.58                                                      
 31 Sales, Aidan D            15 BUEN-CA                56.91      57.68  
       27.42    57.68                                                      
 32 Ren, Kevin S              15 BREA-CA                57.91      57.73  
       28.02    57.73                                                      
 32 Jeong, Joshua I           15 UN-08-CA               57.31      57.73  
       27.58    57.73                                                      
 34 Christ, Joe A             15 LVSC-CA                57.59      57.81  
       27.43    57.81                                                      
 35 LeDet, Tyler M            16 Fusion Aquatics-CA     56.25      58.98  
       27.76    58.98                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Griffis, Riley K          17 WEST-CA              1:58.14    1:56.60  
       27.53    57.44  1:27.45  1:56.60                                    
  2 Wang, Nolan K             17 WEST-CA              1:57.66    1:56.84  
       27.54    57.74  1:27.93  1:56.84                                    
  3 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA              1:58.72    1:56.99  
       27.99    57.73  1:27.94  1:56.99                                    
  4 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA              1:59.47    1:57.67  
       27.97    57.92  1:28.21  1:57.67                                    
  5 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA              1:59.14    1:58.17  
       28.36    58.29  1:28.62  1:58.17                                    
  6 Pon, Dylan J              18 BREA-CA              1:59.96    1:59.99  
       28.03    58.74  1:29.94  1:59.99                                    
  7 Pollard, Jake S           16 LASC-CA              2:01.26    2:01.65  
       28.90    59.20  1:30.68  2:01.65                                    
  8 Delizo, Josh R            16 RAA-CA               2:01.85    2:01.76  
       27.85    58.83  1:30.87  2:01.76                                    
B - Final
  9 Howard, Matthew T         18 RAA-CA               2:02.38    2:00.81  
       27.96    58.48  1:29.96  2:00.81                                    
 10 Pollard, Luke S           18 LASC-CA              2:02.27    2:01.55  
       28.12    58.99  1:30.76  2:01.55                                    
 11 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              2:03.12    2:01.94  
       28.54    59.60  1:31.09  2:01.94                                    
 11 Sparks, AJ J              18 TCC-CA               2:01.89    2:01.94  
       27.46    57.97  1:29.82  2:01.94                                    
 13 Holmes, Matthew B         17 UN-13-CA             2:02.99    2:02.01  
       28.78    59.92  1:31.29  2:02.01                                    
 14 Gu, Teddy                 16 BREA-CA              2:03.33    2:02.23  
       28.19    59.09  1:31.24  2:02.23                                    
 15 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              2:03.67    2:03.18  
       28.60    59.27  1:30.93  2:03.18                                    
 16 Yeh, Eric                 15 BREA-CA              2:03.70    2:03.85  
       29.01  1:00.25  1:32.29  2:03.85                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 McDade, Donald P          17 UN-14-CA             2:04.18    2:05.37  
       28.32  1:00.80  1:32.98  2:05.37                                    
  2 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA                   NT    2:09.73  
       29.74  1:02.98  1:36.81  2:09.73                                    
  3 Nazarian, Brannon B       16 WAVE-CA                   NT    2:10.70  
       30.15  1:03.18  1:37.12  2:10.70                                    
  4 Samardzija, Luka M        16 RST-CA                    NT    2:12.21  
       30.55  1:04.59  1:38.54  2:12.21                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Nolan K             17 WEST-CA              1:56.88    1:57.66  
       27.67    58.20  1:28.23  1:57.66                                    
  2 Griffis, Riley K          17 WEST-CA              1:57.55    1:58.14  
       27.58    57.85  1:28.05  1:58.14                                    
  3 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA              2:00.18    1:58.72  
       28.16    58.14  1:28.46  1:58.72                                    
  4 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA              2:00.82    1:59.14  
       28.27    58.52  1:28.66  1:59.14                                    
  5 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA              2:00.97    1:59.47  
       27.77    57.44  1:28.32  1:59.47                                    
  6 Pon, Dylan J              18 BREA-CA              2:02.24    1:59.96  
       27.39    58.00  1:29.67  1:59.96                                    
  7 Pollard, Jake S           16 LASC-CA              2:01.98    2:01.26  
       29.32  1:00.30  1:32.00  2:01.26                                    
  8 Delizo, Josh R            16 RAA-CA               2:04.66    2:01.85  
       27.98    59.40  1:31.66  2:01.85                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sparks, AJ J              18 TCC-CA               2:05.73    2:01.89  
       27.47    57.87  1:29.98  2:01.89                                    
 10 Pollard, Luke S           18 LASC-CA              2:02.76    2:02.27  
       28.77    58.79  1:30.03  2:02.27                                    
 11 Howard, Matthew T         18 RAA-CA               2:04.25    2:02.38  
       27.94    59.35  1:31.46  2:02.38                                    
 12 Holmes, Matthew B         17 UN-13-CA             2:06.15    2:02.99  
       28.56  1:00.18  1:31.97  2:02.99                                    
 13 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              2:01.97    2:03.12  
       28.99  1:00.34  1:31.84  2:03.12                                    
 14 Gu, Teddy                 16 BREA-CA              2:03.52    2:03.33  
       28.25    59.59  1:31.33  2:03.33                                    
 15 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              2:04.01    2:03.67  
       29.41  1:00.67  1:32.43  2:03.67                                    
 16 Yeh, Eric                 15 BREA-CA              2:07.30    2:03.70  
       28.87  1:00.00  1:31.87  2:03.70                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dykier, Garrett T         15 CHS-CA               2:00.70    2:03.88  
       28.41    59.78  1:32.03  2:03.88                                    
 18 Chuang, Colin P           15 BREA-CA              2:02.33   J2:03.88  
       29.08  1:00.06  1:31.88  2:03.88                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ho, Ethan Y               16 SACA-CA              2:04.07    2:03.97  
       28.47  1:00.06  1:31.99  2:03.97                                    
 20 Asbury, Luke J            16 Fusion Aquatics-CA   2:03.94    2:04.12  
       29.02    59.87  1:31.94  2:04.12                                    
 20 Ali, Sekander N           16 WAVE-CA              2:02.43    2:04.12  
       29.21  1:00.53  1:32.50  2:04.12                                    
 22 Benson, Noah C            17 BREA-CA              2:04.04    2:04.29  
       29.11  1:00.13  1:32.18  2:04.29                                    
 23 Jia, Timothy S            16 BREA-CA              2:04.09    2:04.44  
       28.07    58.94  1:31.64  2:04.44                                    
 24 Jordan, Max I             15 WEST-CA              2:06.49    2:04.57  
       29.50  1:00.56  1:32.72  2:04.57                                    
 25 Jeong, Joshua I           15 UN-08-CA             2:05.81    2:04.58  
       29.40  1:00.92  1:32.91  2:04.58                                    
 26 Lee, Austin J             16 UN-15-CA             2:02.95    2:04.61  
       28.72  1:00.83  1:33.03  2:04.61                                    
 27 Lamprianidis, Ody         15 LASC-CA              2:06.34    2:05.20  
       29.82  1:01.10  1:33.22  2:05.20                                    
 28 Hepfer, Jason I           16 BUEN-CA              2:06.14    2:05.51  
       28.92  1:00.94  1:33.48  2:05.51                                    
 29 Ferris, Kierin            17 UN-08-CA             2:05.26    2:05.64  
       28.48  1:00.55  1:33.61  2:05.64                                    
 30 Clark, Charlie D          15 BCH-CA               2:06.93    2:05.80  
       28.93  1:00.36  1:33.45  2:05.80                                    
 31 Joncich, Jett M           17 BCH-CA               2:05.36    2:05.86  
       28.45  1:00.55  1:33.62  2:05.86                                    
 32 Haygood, Beaver R         17 CHS-CA               2:07.05    2:05.92  
       28.62  1:01.09  1:34.46  2:05.92                                    
 33 Wood, Robert A            18 PST-CA               2:03.19    2:06.14  
       29.06  1:00.37  1:33.24  2:06.14                                    
 34 Mason, Andrew K           18 TRA-CA               2:03.64    2:06.45  
       29.14  1:00.74  1:33.08  2:06.45                                    
 35 Kim, Andrew S             15 SHRK-CA              2:05.67    2:06.66  
       29.04  1:00.65  1:33.39  2:06.66                                    
 36 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA               2:03.29    2:06.74  
       29.36  1:01.76  1:34.82  2:06.74                                    
 37 Minshall, Matthew J       18 SACA-CA              2:04.49    2:07.23  
       29.39  1:01.45  1:35.06  2:07.23                                    
 38 Ren, Kevin S              15 BREA-CA              2:04.79    2:07.60  
       29.59  1:01.53  1:34.39  2:07.60                                    
 39 Lee, Stephen              16 BREA-CA              2:04.27    2:08.32  
       28.96  1:01.36  1:34.95  2:08.32                                    
 40 Sanchez-powers, Levi      17 RAA-CA               2:06.59    2:08.47  
       29.82  1:01.66  1:35.12  2:08.47                                    
 41 Lafave, Thomas J          15 PASS-CA              2:06.03    2:08.99  
       29.16  1:01.39  1:35.10  2:08.99                                    
 42 Wolf, Ben J               18 RAA-CA               1:57.18    2:10.34  
       29.28  1:02.43  1:37.66  2:10.34                                    
 43 Henry, Connor S           15 DALD-CA              2:06.50    2:10.39  
       30.26  1:03.52  1:37.35  2:10.39                                    
 44 Gile, Memphis B           16 IEAQ-CA              2:00.35    2:10.52  
       29.55  1:02.75  1:37.88  2:10.52                                    
 -- Griffin, Gerald T         19 RST-CA               2:04.19   X2:08.47  
       29.00  1:01.36  1:34.68  2:08.47                                    
 -- McDade, Donald P          17 UN-14-CA             2:04.18         DQ  
      False start
       29.19    59.65  1:31.50       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA              4:12.72    4:08.17  
       28.82    59.76  1:31.04  2:03.03  2:35.25  3:07.05  3:38.46  4:08.17
  2 Griffis, Riley K          17 WEST-CA              4:11.01    4:09.67  
       28.90    59.51  1:30.39  2:02.19  2:34.06  3:06.34  3:38.40  4:09.67
  3 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA              4:13.13    4:10.30  
       28.84    59.90  1:31.14  2:02.86  2:35.01  3:07.07  3:39.71  4:10.30
  4 Delizo, Josh R            16 RAA-CA               4:15.68    4:13.82  
       29.20  1:00.78  1:33.11  2:05.51  2:37.81  3:10.29  3:42.97  4:13.82
  5 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA              4:14.91    4:14.16  
       29.54  1:00.34  1:32.20  2:04.45  2:37.05  3:10.10  3:43.13  4:14.16
  6 Pollard, Luke S           18 LASC-CA              4:16.11    4:16.63  
       29.30  1:00.79  1:32.69  2:05.21  2:38.00  3:12.07  3:44.86  4:16.63
  7 Pollard, Jake S           16 LASC-CA              4:19.43    4:19.43  
       29.70  1:01.90  1:34.96  2:07.92  2:40.88  3:13.82  3:47.58  4:19.43
  8 Gu, Teddy                 16 BREA-CA              4:20.74    4:22.61  
       29.23  1:01.98  1:35.15  2:09.13  2:43.10  3:17.22  3:50.11  4:22.61
B - Final
  9 Howard, Matthew T         18 RAA-CA               4:21.49    4:18.19  
       29.49  1:01.80  1:34.86  2:08.14  2:41.20  3:14.30  3:46.98  4:18.19
 10 Hong, Dylan S             17 PASA-CA              4:22.31    4:19.44  
       29.15  1:01.18  1:33.83  2:07.02  2:40.38  3:13.90  3:46.98  4:19.44
 11 Jordan, Max I             15 WEST-CA              4:22.06    4:19.54  
       29.77  1:01.80  1:34.86  2:08.25  2:41.44  3:14.63  3:47.45  4:19.54
 12 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              4:22.08    4:19.80  
       29.96  1:02.27  1:35.41  2:08.45  2:41.83  3:14.43  3:47.91  4:19.80
 13 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              4:22.97    4:20.14  
       29.32  1:01.56  1:34.60  2:07.74  2:41.38  3:14.81  3:47.97  4:20.14
 14 Ho, Ethan Y               16 SACA-CA              4:21.94    4:20.54  
       29.40  1:01.28  1:34.57  2:07.89  2:41.48  3:14.71  3:48.03  4:20.54
 15 Chuang, Colin P           15 BREA-CA              4:23.42    4:21.35  
       29.28  1:01.42  1:33.99  2:07.08  2:40.54  3:14.05  3:47.75  4:21.35
 16 Hepfer, Jason I           16 BUEN-CA              4:23.73    4:24.32  
       30.00  1:02.87  1:36.39  2:10.28  2:43.82  3:17.66  3:51.60  4:24.32
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Nazarian, Brannon B       16 WAVE-CA                   NT    4:36.56  
       31.36  1:05.24  1:40.09  2:14.92  2:50.44  3:26.10  4:01.91  4:36.56
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffis, Riley K          17 WEST-CA              4:11.88    4:11.01  
       29.66  1:01.17  1:32.86  2:05.49  2:36.41  3:08.23  3:39.39  4:11.01
  2 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA              4:14.29    4:12.72  
       28.83  1:00.17  1:32.32  2:04.67  2:36.97  3:09.24  3:41.84  4:12.72
  3 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA              4:16.18    4:13.13  
       29.29  1:00.89  1:33.03  2:05.68  2:37.40  3:09.45  3:40.78  4:13.13
  4 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA              4:17.54    4:14.91  
       29.35  1:00.67  1:33.35  2:05.81  2:38.50  3:10.93  3:43.18  4:14.91
  5 Delizo, Josh R            16 RAA-CA               4:20.13    4:15.68  
       29.54  1:02.53  1:35.19  2:08.24  2:40.64  3:13.42  3:45.33  4:15.68
  6 Pollard, Luke S           18 LASC-CA              4:17.88    4:16.11  
       30.06  1:01.60  1:33.92  2:06.41  2:39.00  3:11.53  3:44.40  4:16.11
  7 Pollard, Jake S           16 LASC-CA              4:19.19    4:19.43  
       30.41  1:02.73  1:36.33  2:09.43  2:42.21  3:15.63  3:47.65  4:19.43
  8 Gu, Teddy                 16 BREA-CA              4:23.86    4:20.74  
       29.83  1:02.88  1:35.94  2:09.38  2:42.93  3:16.48  3:48.18  4:20.74
-------------------------------------------------------------------------
  9 Howard, Matthew T         18 RAA-CA               4:27.49    4:21.49  
       29.67  1:03.51  1:37.47  2:11.66  2:44.92  3:18.07  3:50.48  4:21.49
 10 Ho, Ethan Y               16 SACA-CA              4:21.06    4:21.94  
       30.14  1:02.70  1:36.02  2:09.48  2:43.25  3:16.36  3:49.65  4:21.94
 11 Jordan, Max I             15 WEST-CA              4:30.48    4:22.06  
       29.98  1:02.50  1:35.36  2:09.05  2:42.60  3:16.18  3:49.67  4:22.06
 12 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              4:23.41    4:22.08  
       30.27  1:02.98  1:36.48  2:09.91  2:43.01  3:15.84  3:49.04  4:22.08
 13 Hong, Dylan S             17 PASA-CA              4:20.60    4:22.31  
       29.49  1:01.43  1:34.27  2:07.56  2:40.87  3:14.87  3:48.77  4:22.31
 14 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              4:18.15    4:22.97  
       29.47  1:01.68  1:34.89  2:08.28  2:42.39  3:16.34  3:50.15  4:22.97
 15 Chuang, Colin P           15 BREA-CA              4:21.11    4:23.42  
       30.47  1:03.69  1:37.18  2:10.96  2:44.40  3:18.16  3:51.62  4:23.42
 16 Hepfer, Jason I           16 BUEN-CA              4:25.99    4:23.73  
       30.18  1:02.96  1:36.69  2:10.56  2:44.02  3:17.82  3:51.44  4:23.73
-------------------------------------------------------------------------
 17 McDade, Donald P          17 UN-14-CA             4:25.63    4:23.74  
       29.42  1:02.33  1:35.18  2:08.60  2:42.32  3:16.81  3:51.05  4:23.74
 18 Joncich, Jett M           17 BCH-CA               4:25.80    4:23.78  
       29.94  1:03.30  1:37.59  2:12.00  2:46.42  3:19.92  3:53.04  4:23.78
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dementyev, Fletcher A     15 RAA-CA               4:28.46    4:24.29  
       29.98  1:02.39  1:35.84  2:09.40  2:43.19  3:17.15  3:51.20  4:24.29
 20 Clark, Charlie D          15 BCH-CA               4:31.03    4:24.81  
       30.64  1:04.26  1:37.91  2:11.56  2:45.71  3:19.45  3:52.81  4:24.81
 21 Sproul, Evan R            15 TRA-CA               4:28.64    4:26.59  
       30.56  1:03.94  1:38.02  2:12.28  2:46.65  3:20.24  3:54.44  4:26.59
 22 Asbury, Luke J            16 Fusion Aquatics-CA   4:18.22    4:26.62  
       29.66  1:01.75  1:34.95  2:09.20  2:43.60  3:18.19  3:52.45  4:26.62
 23 Griffis, Holden T         15 WEST-CA              4:26.30    4:29.27  
       30.65  1:04.30  1:38.55  2:12.95  2:47.49  3:22.27  3:55.55  4:29.27
 24 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              4:26.90    4:29.74  
       29.57  1:01.71  1:35.78  2:10.27  2:45.55  3:20.54  3:55.75  4:29.74
 25 Kim, Andrew S             15 SHRK-CA              4:29.03    4:29.85  
       31.00  1:04.35  1:38.45  2:13.56  2:48.31  3:23.07  3:57.01  4:29.85
 26 Wood, Robert A            18 PST-CA               4:24.85    4:31.15  
       29.78  1:02.61  1:37.16  2:12.37  2:47.22  3:22.72  3:57.59  4:31.15
 27 Ali, Sekander N           16 WAVE-CA              4:26.39    4:31.72  
       30.84  1:04.91  1:39.45  2:13.96  2:48.55  3:23.10  3:57.87  4:31.72
 28 Sanchez, Sebastian        16 TRA-CA               4:28.19    4:31.87  
       30.81  1:04.02  1:38.21  2:12.40  2:47.11  3:22.29  3:57.28  4:31.87
 29 Lafave, Thomas J          15 PASS-CA              4:25.51    4:32.40  
       30.28  1:03.04  1:37.35  2:11.78  2:46.64  3:21.99  3:57.54  4:32.40
 30 Saleh, Mohamed E          15 RAA-CA               4:23.56    4:33.18  
       29.64  1:02.71  1:36.94  2:12.06  2:47.29  3:22.97  3:59.21  4:33.18
 31 Martilla, Connor D        15 MESA-CA              4:29.72    4:35.75  
       29.80  1:03.16  1:37.99  2:13.76  2:49.24  3:25.00  4:00.73  4:35.75
 32 Henry, Connor S           15 DALD-CA              4:28.44    4:37.21  
       31.37  1:05.68  1:40.55  2:15.21  2:50.16  3:26.26  4:02.91  4:37.21
 33 Constantino, Cole D       15 SACA-CA              4:30.31    4:37.52  
       30.57  1:04.99  1:40.16  2:15.64  2:51.84  3:27.56  4:03.56  4:37.52
 34 Samardzija, Luka M        16 RST-CA               4:24.23    4:44.50  
       30.90  1:05.29  1:41.30  2:18.13  2:54.98  3:31.99  4:08.96  4:44.50
 35 Wingo, Cade J             16 RST-CA               4:26.42    4:52.47  
       31.82  1:07.24  1:44.50  2:21.79  2:59.89  3:37.98  4:16.39  4:52.47
 -- Griffin, Gerald T         19 RST-CA               4:30.77   X4:35.92  
       30.65  1:04.24  1:38.97  2:14.15  2:49.37  3:24.01  4:00.14  4:35.92
 
Boys 15 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollard, Luke S           18 LASC-CA              8:56.53    8:47.54  
       30.00  1:02.89  1:35.57  2:08.54  2:41.51  3:14.81  3:48.12  4:21.15
     4:54.49  5:27.75  6:01.53  6:35.08  7:08.30  7:41.97  8:15.52  8:47.54
  2 Ho, Ethan Y               16 SACA-CA              8:56.38    8:55.33  
       28.95  1:01.13  1:34.33  2:08.05  2:41.86  3:15.87  3:49.84  4:24.24
     4:58.40  5:32.46  6:06.50  6:40.97  7:14.62  7:48.58  8:22.51  8:55.33
  3 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA              9:03.67    8:56.67  
       30.53  1:03.78  1:36.76  2:10.42  2:43.93  3:17.37  3:51.33  4:24.96
     4:58.77  5:32.96  6:07.18  6:40.80  7:15.76  7:49.58  8:24.65  8:56.67
  4 Pollard, Jake S           16 LASC-CA              9:09.37    8:58.69  
       30.68  1:04.42  1:38.17  2:11.83  2:45.75  3:19.73  3:53.98  4:28.05
     5:02.21  5:35.86  6:10.81  6:45.84  7:20.06  7:54.19  8:26.70  8:58.69
  5 Holmes, Matthew B         17 UN-13-CA             9:00.72    8:58.90  
       29.87  1:03.09  1:37.28  2:11.29  2:45.39  3:19.78  3:53.94  4:28.21
     5:02.43  5:36.51  6:10.51  6:44.08  7:17.89  7:52.00  8:26.02  8:58.90
  6 Hepfer, Jason I           16 BUEN-CA              9:05.23    9:02.34  
       30.16  1:02.94  1:36.68  2:10.63  2:44.52  3:18.97  3:53.40  4:28.03
     5:02.57  5:37.26  6:11.76  6:46.27  7:20.61  7:54.69  8:29.05  9:02.34
  7 Sproul, Evan R            15 TRA-CA               9:19.57    9:02.58  
       30.82  1:03.55  1:37.41  2:11.49  2:46.09  3:20.34  3:54.84  4:29.16
     5:04.07  5:38.59  6:12.72  6:47.23  7:21.74  7:56.37  8:30.68  9:02.58
  8 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              9:19.87    9:15.13  
       30.38  1:03.22  1:37.35  2:12.13  2:47.49  3:23.01  3:58.81  4:34.58
     5:10.68  5:46.10  6:21.62  6:57.13  7:32.52  8:07.61  8:43.03  9:15.13
  9 Griley, Kai N             15 SHRK-CA              9:22.79    9:16.83  
       30.22  1:03.40  1:38.08  2:12.95  2:47.92  3:22.76  3:57.25  4:32.34
     5:07.36  5:42.66  6:18.22  6:53.84  7:29.70  8:05.77  8:41.61  9:16.83
 10 Sanchez, Sebastian        16 TRA-CA               9:13.23    9:16.85  
       31.64  1:05.92  1:40.77  2:15.33  2:50.19  3:24.93  4:00.00  4:35.02
     5:10.08  5:45.54  6:21.03  6:56.32  7:32.12  8:07.80  8:43.09  9:16.85
 11 Clark, Charlie D          15 BCH-CA               9:29.65    9:18.58  
       31.58  1:05.76  1:40.98  2:15.26  2:50.88  3:25.98  4:01.36  4:36.66
     5:12.27  5:47.23  6:22.71  6:57.29  7:33.29  8:08.68  8:44.01  9:18.58
 12 Lafave, Thomas J          15 PASS-CA              9:23.79    9:21.22  
       30.82  1:04.45  1:39.03  2:13.61  2:49.12  3:24.67  3:59.58  4:34.86
     5:10.61  5:46.51  6:22.10  6:58.01  7:33.90  8:09.96  8:45.34  9:21.22
 13 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               9:35.04    9:22.67  
       30.78  1:05.42  1:41.13  2:16.81  2:52.68  3:28.47  4:04.43  4:40.23
     5:16.13  5:51.73  6:27.24  7:03.09  7:38.22  8:13.81  8:48.66  9:22.67
 14 Joncich, Jett M           17 BCH-CA               9:37.15    9:23.24  
       30.92  1:06.05  1:41.99  2:17.66  2:53.78  3:29.94  4:05.51  4:40.96
     5:16.79  5:52.59  6:28.79  7:04.93  7:41.10  8:16.88  8:51.51  9:23.24
 15 Ali, Sekander N           16 WAVE-CA              9:26.17    9:23.31  
       32.17  1:06.83  1:42.07  2:18.38  2:53.97  3:30.22  4:06.04  4:41.53
     5:17.65  5:53.84  6:29.33  7:04.72  7:39.79  8:15.21  8:49.88  9:23.31
 16 Saleh, Mohamed E          15 RAA-CA               9:37.72    9:24.21  
       29.55  1:03.90  1:39.17  2:14.94  2:38.49  3:26.12  4:02.53  4:38.26
     5:14.47  5:49.48  6:26.13  7:02.13  7:38.54  8:14.64  8:50.44  9:24.21
 17 Dawidian, Kyle A          16 LVSC-CA              9:41.72    9:25.84  
       30.80  1:04.89  1:40.02  2:15.30  2:50.58  3:27.06  4:03.41  4:39.44
     5:16.10  5:52.80  6:28.02  7:04.75  7:41.04  8:17.93  8:52.21  9:25.84
 18 Martilla, Connor D        15 MESA-CA              9:21.51    9:25.96  
       31.63  1:05.94  1:41.34  2:16.76  2:52.53  3:28.22  4:04.04  4:39.85
     5:15.42  5:51.11  6:26.98  7:03.08  7:38.95  8:14.97  8:50.97  9:25.96
 19 Nazarian, Brannon B       16 WAVE-CA              9:30.77    9:31.39  
       31.25  1:05.70  1:40.65  2:15.99  2:51.51  3:27.13  4:02.96  4:38.85
     5:15.06  5:51.31  6:27.85  7:04.44  7:41.18  8:18.40  8:55.51  9:31.39
 20 Partida, Gerardo          15 TCC-CA               9:31.59    9:32.32  
       31.28  1:05.91  1:41.53  2:17.38  2:52.89  3:28.99  4:04.80  4:40.39
     5:16.93  5:52.87  6:29.31  7:05.72  7:43.12  8:20.56  8:57.87  9:32.32
 21 Aguilar, Francisco I      16 UN-09-CA             9:27.49   10:00.69  
       33.06  1:09.16  1:45.61  2:23.49  2:51.27  3:38.78  4:16.98  4:55.32
     5:33.06  6:11.84  6:50.79  7:29.31  8:05.61  8:45.66  9:23.96 10:00.69
 -- Cooper, Robert P          17 BCH-CA               9:33.63         DQ  
      Declared false start
 
Boys 15 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA             16:58.10   16:44.43  
       30.15  1:02.91  1:36.04  2:09.38  2:42.81  3:16.72  3:50.51  4:24.38
     4:58.14  5:32.18  6:06.01  6:39.62  7:13.32  7:47.29  8:21.18  8:54.82
     9:28.60 10:02.71 10:36.56 11:10.40 11:44.12 12:17.99 12:51.64 13:24.89
    13:58.47 14:32.38 15:06.36 15:39.90 16:13.01 16:44.43                  
  2 Ho, Ethan Y               16 SACA-CA             17:40.22   17:10.10  
       30.75  1:03.58  1:37.05  2:11.31  2:45.45  3:19.65  3:54.06  4:28.43
     4:54.64  5:37.40  6:12.04  6:46.68  7:21.32  7:56.02  8:31.02  9:05.89
     9:40.64 10:15.38 10:50.32 11:25.28 12:00.20 12:34.97 13:09.39 13:43.92
    14:18.55 14:52.93 15:27.79 16:02.54 16:36.90 17:10.10                  
  3 Hepfer, Jason I           16 BUEN-CA             18:19.12   17:20.64  
       30.33  1:03.61  1:38.17  2:12.73  2:46.92  3:21.31  3:55.88  4:30.16
     5:04.67  5:39.44  6:14.36  6:49.05  7:23.83  7:58.57  8:33.14  9:07.86
     9:42.99 10:18.24 10:53.33 11:28.50 12:04.13 12:39.32 13:14.67 13:49.84
    14:25.14 15:00.56 15:36.11 16:11.50 16:46.67 17:20.64                  
  4 Sproul, Evan R            15 TRA-CA              17:33.70   17:29.56  
       30.97  1:04.42  1:38.53  2:12.80  2:47.41  3:22.11  3:57.01  4:31.80
     5:07.27  5:42.65  6:18.21  6:53.19  7:28.49  8:03.89  8:39.09  9:14.26
     9:49.63 10:25.32 11:01.27 11:36.57 12:11.95 12:47.18 13:22.76 13:58.27
    14:33.94 15:09.50 15:40.93 16:20.42 16:55.66 17:29.56                  
  5 Saleh, Mohamed E          15 RAA-CA              18:01.40   17:39.61  
       30.03  1:03.28  1:37.55  2:12.04  2:47.61  3:22.75  3:58.98  4:34.74
     5:10.84  5:45.99  6:22.89  6:58.01  7:34.33  8:09.53  8:45.59  9:21.90
     9:57.47 10:32.42 11:07.87 11:43.61 12:19.26 12:55.42 13:31.62 14:07.81
    14:43.92 15:20.40 15:56.08 16:30.94 17:05.57 17:39.61                  
  6 Lee, Jonny                16 SHRK-CA             17:48.81   17:41.31  
       30.63  1:04.23  1:38.62  2:13.77  2:49.11  3:25.02  4:00.79  4:36.95
     5:13.09  5:49.07  6:25.19  7:01.70  7:38.12  8:14.69  8:50.67  9:27.40
    10:03.42 10:40.30 11:16.57 11:53.55 12:28.80 13:04.42 13:39.66 14:14.56
    14:49.12 15:23.39 15:58.45 16:33.53 17:08.53 17:41.31                  
  7 Griley, Kai N             15 SHRK-CA             17:54.30   17:51.44  
       29.95  1:02.69  1:36.13  2:10.13  2:44.58  3:19.65  3:54.86  4:30.53
     5:05.79  5:41.57  6:17.52  6:53.78  7:29.99  8:06.34  8:42.57  9:18.83
     9:55.60 10:32.00 11:08.35 11:44.40 12:20.62 12:57.04 13:33.87 14:10.67
    14:47.79 15:25.04 16:01.88 16:38.99 17:15.70 17:51.44                  
  8 Raybukh, Lenny M          15 LASC-CA             18:41.07   17:55.54  
       32.35  1:07.31  1:43.19  2:19.22  2:55.71  3:32.34  4:08.48  4:45.15
     5:21.02  5:57.71  6:33.90  7:10.22  7:46.60  8:23.31  8:59.50  9:36.02
    10:12.09 10:48.09 11:23.93 11:59.56 12:35.46 13:11.10 13:46.76 14:22.20
    14:58.00 15:33.86 16:09.62 16:45.35 17:21.27 17:55.54                  
  9 Cooper, Robert P          17 BCH-CA              18:28.88   18:02.24  
       31.55  1:06.63  1:42.00  2:17.46  2:52.96  3:28.77  4:04.61  4:40.68
     5:16.71  5:53.03  6:29.34  7:06.00  7:42.50  8:19.28  8:55.81  9:32.39
    10:08.94 10:45.66 11:22.38 11:59.34 12:35.74 13:12.98 13:50.34 14:26.85
    15:03.32 15:39.67 16:15.55 16:52.14 17:27.93 18:02.24                  
 10 Sanchez, Sebastian        16 TRA-CA              17:50.47   18:05.10  
       31.50  1:05.56  1:39.79  2:14.34  2:48.96  3:24.44  3:59.67  4:35.44
     5:11.57  5:47.47  6:23.79  7:00.26  7:36.93  8:13.87  8:50.55  9:27.44
    10:04.12 10:41.28 11:18.18 11:55.20 12:32.14 13:09.31 13:46.33 14:23.37
    15:00.54 15:37.60 16:14.98 16:52.19 17:29.11 18:05.10                  
 11 Joncich, Jett M           17 BCH-CA              18:31.95   18:05.83  
       32.09  1:07.60  1:43.81  2:20.07  2:56.34  3:32.12  4:08.50  4:44.79
     5:21.34  5:58.01  6:34.58  7:10.69  7:47.16  8:23.73  9:00.05  9:36.37
    10:12.76 10:49.31 11:25.72 12:02.61 12:39.31 13:15.58 13:52.21 14:28.71
    15:05.09 15:41.44 16:17.89 16:54.45 17:30.55 18:05.83                  
 12 Saraf, Ryan N             15 RAA-CA              18:48.53   18:11.00  
       31.91  1:06.61  1:42.33  2:18.24  2:54.08  3:30.34  4:06.92  4:43.21
     5:19.57  5:56.20  6:32.98  7:09.55  7:46.28  8:22.81  8:59.59  9:36.52
    10:13.62 10:50.99 11:28.11 12:04.82 12:41.53 13:16.86 13:53.72 14:31.20
    15:08.36 15:44.92 16:21.91 16:58.69 17:35.92 18:11.00                  
 13 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA              18:00.47   18:13.33  
       32.12  1:07.42  1:43.41  2:19.57  2:55.98  3:32.33  4:09.45  4:45.79
     5:22.83  5:59.57  6:36.38  7:13.11  7:49.72  8:26.12  9:02.58  9:39.43
    10:16.50 10:53.62 11:30.49 12:07.34 12:44.29 13:21.26 13:58.24 14:35.34
    15:12.13 15:48.57 16:25.58 17:02.50 17:38.59 18:13.33                  
 14 Nazarian, Brannon B       16 WAVE-CA             18:32.51   18:14.83  
       31.78  1:06.91  1:36.76  2:18.75  2:54.89  3:31.09  4:07.28  4:43.32
     5:19.54  5:55.76  6:31.95  7:08.20  7:44.30  8:20.71  8:57.00  9:33.73
    10:10.33 10:47.55 11:24.57 12:01.88 12:39.01 13:16.36 13:53.72 14:31.10
    15:08.36 15:45.95 16:23.59 17:01.23 17:38.65 18:14.83                  
 15 Martilla, Connor D        15 MESA-CA             17:59.66   18:19.72  
       30.00  1:03.06  1:37.35  2:12.30  2:47.85  3:23.72  4:00.30  4:36.64
     5:13.67  5:50.56  6:27.96  7:05.06  7:42.37  8:19.28  8:56.45  9:33.40
    10:10.79 10:48.28 11:25.85 12:03.48 12:41.11 13:18.75 13:56.53 14:34.37
    15:12.09 15:49.82 16:27.81 17:05.47 17:43.20 18:19.72                  
 16 Lamprianidis, Ody         15 LASC-CA             18:27.79   18:25.25  
       32.09  1:07.30  1:43.23  2:18.94  2:54.52  3:30.68  4:06.69  4:43.21
     5:19.46  5:56.10  6:32.13  7:08.94  7:45.53  8:22.68  8:59.48  9:36.87
    10:13.83 10:51.86 11:29.54 12:07.75 12:45.04 13:23.06 14:00.51 14:38.39
    15:16.21 15:54.58 16:32.54 17:10.60 17:48.68 18:25.25                  
 17 Escalante, Maxx A         17 BREA-CA             18:52.25   18:56.41  
       33.13  1:09.36  1:46.55  2:23.39  3:01.16  3:38.49  4:16.31  4:54.13
     5:31.99  6:09.64  6:47.88  7:25.78  8:03.98  8:41.78  9:20.22  9:58.51
    10:36.56 11:14.78 11:53.30 12:31.70 13:10.26 13:48.98 14:27.59 15:06.67
    15:45.42 16:24.35 17:03.28 17:41.59 18:19.85 18:56.41                  
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tommy               15 PASA-CA                59.63      58.98  
       28.69    58.98                                                      
  2 Blake, Harry I            15 PASA-CA              1:01.03    1:00.47  
       29.32  1:00.47                                                      
  3 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              1:02.77    1:01.45  
       30.16  1:01.45                                                      
  4 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              1:02.30    1:01.48  
       30.15  1:01.48                                                      
  5 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              1:02.55    1:01.83  
       30.08  1:01.83                                                      
  6 Ewins, Max D              16 CCAQ-CA              1:02.50    1:03.25  
       30.37  1:03.25                                                      
  7 LeDet, Tyler M            16 Fusion Aquatics-CA   1:02.69    1:03.57  
       30.86  1:03.57                                                      
  8 Sparks, AJ J              18 TCC-CA               1:03.20    1:06.51  
       32.25  1:06.51                                                      
B - Final
  9 Wilson, Aidan J           17 MESA-CA              1:03.23    1:02.71  
       30.43  1:02.71                                                      
 10 Jordan, Max I             15 WEST-CA              1:03.60    1:03.40  
       30.41  1:03.40                                                      
 11 Kim, Joshua S             17 PASA-CA              1:04.32    1:03.86  
       30.64  1:03.86                                                      
 12 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               1:03.89    1:04.14  
       31.39  1:04.14                                                      
 13 Wong, Preston J           17 PASA-CA              1:04.22    1:04.41  
       31.42  1:04.41                                                      
 14 Asbury, Luke J            16 Fusion Aquatics-CA   1:03.79    1:04.43  
       31.38  1:04.43                                                      
 15 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              1:03.68    1:04.49  
       30.97  1:04.49                                                      
 16 Frater, Leighton J        17 Fusion Aquatics-CA   1:04.26    1:04.77  
       30.36  1:04.77                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tommy               15 PASA-CA                58.27      59.63  
       29.15    59.63                                                      
  2 Blake, Harry I            15 PASA-CA              1:01.04    1:01.03  
       29.71  1:01.03                                                      
  3 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              1:02.83    1:02.30  
       29.87  1:02.30                                                      
  4 Ewins, Max D              16 CCAQ-CA              1:04.94    1:02.50  
       30.26  1:02.50                                                      
  5 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              1:03.39    1:02.55  
       30.61  1:02.55                                                      
  6 LeDet, Tyler M            16 Fusion Aquatics-CA   1:04.53    1:02.69  
       30.28  1:02.69                                                      
  7 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              1:01.93    1:02.77  
       30.74  1:02.77                                                      
  8 Sparks, AJ J              18 TCC-CA               1:03.85    1:03.20  
       30.81  1:03.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilson, Aidan J           17 MESA-CA              1:03.59    1:03.23  
       30.56  1:03.23                                                      
 10 Jordan, Max I             15 WEST-CA              1:04.70    1:03.60  
       30.72  1:03.60                                                      
 11 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              1:04.18    1:03.68  
       30.78  1:03.68                                                      
 12 Asbury, Luke J            16 Fusion Aquatics-CA   1:04.69    1:03.79  
       30.95  1:03.79                                                      
 13 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               1:00.37    1:03.89  
       30.92  1:03.89                                                      
 14 Wong, Preston J           17 PASA-CA              1:05.58    1:04.22  
       31.13  1:04.22                                                      
 15 Frater, Leighton J        17 Fusion Aquatics-CA   1:04.90    1:04.26  
       30.86  1:04.26                                                      
 16 Kim, Joshua S             17 PASA-CA              1:07.21    1:04.32  
       30.85  1:04.32                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Silva, Ryan M             15 UN-08-CA             1:07.09    1:04.34  
       31.76  1:04.34                                                      
 18 Jeong, Joshua I           15 UN-08-CA             1:05.27    1:04.51  
       31.80  1:04.51                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ng, Simon Y               15 CLSS-CA              1:05.00    1:04.69  
       30.62  1:04.69                                                      
 20 Garza, Noah D             15 Fusion Aquatics-CA   1:07.21    1:04.97  
       32.51  1:04.97                                                      
 21 Chuang, Colin P           15 BREA-CA              1:05.27    1:05.02  
       31.10  1:05.02                                                      
 22 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA             1:04.19    1:05.13  
       31.32  1:05.13                                                      
 22 Pecile, Maximillian A     16 YNEZ-CA              1:04.08    1:05.13  
       31.02  1:05.13                                                      
 24 Hong, Dylan S             17 PASA-CA              1:04.86    1:05.27  
       31.14  1:05.27                                                      
 25 Fanelli, Mark R           17 UN-08-CA             1:04.44    1:05.35  
       31.54  1:05.35                                                      
 26 Yap, Aidan H              15 LASC-CA              1:04.90    1:05.72  
       31.66  1:05.72                                                      
 27 Sproul, Evan R            15 TRA-CA               1:06.05    1:05.91  
       32.46  1:05.91                                                      
 28 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              1:07.16    1:06.33  
       32.13  1:06.33                                                      
 29 Rojo, Carlos A            17 VKNG-CA              1:06.62    1:06.81  
       31.55  1:06.81                                                      
 30 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               1:06.60    1:06.82  
       31.70  1:06.82                                                      
 31 Sanchez, Gian Carlo T     15 Fusion Aquatics-CA   1:06.36    1:06.94  
       32.22  1:06.94                                                      
 32 Dykier, Garrett T         15 CHS-CA               1:05.06    1:07.14  
       32.15  1:07.14                                                      
 33 Lewis, Dyson P            15 FAC-CA               1:07.06    1:07.20  
       32.08  1:07.20                                                      
 34 Santos, Marcos D          16 BREA-CA              1:05.50    1:07.29  
       31.97  1:07.29                                                      
 35 Chang, Ryan S             16 CLSS-CA              1:08.05    1:07.32  
       32.69  1:07.32                                                      
 36 Raybukh, Lenny M          15 LASC-CA              1:05.72    1:07.33  
       32.32  1:07.33                                                      
 37 Rezner, Brennan M         15 CCAQ-CA              1:06.49    1:07.42  
       31.43  1:07.42                                                      
 38 Lee, Stephen              16 BREA-CA              1:04.98    1:07.71  
       31.84  1:07.71                                                      
 39 Chang, Micah S            15 CLSS-CA              1:08.00    1:08.06  
       32.76  1:08.06                                                      
 40 Lee, Nathan T             15 CHS-CA               1:07.13    1:08.33  
       32.97  1:08.33                                                      
 41 Siriban, Jarred Ethen E   16 Fusion Aquatics-CA   1:05.85    1:08.42  
       32.71  1:08.42                                                      
 42 Sales, Aidan D            15 BUEN-CA              1:07.17    1:08.60  
       33.00  1:08.60                                                      
 43 Henry, Connor S           15 DALD-CA              1:08.05    1:09.10  
       32.65  1:09.10                                                      
 44 Lee, Kevin                16 BREA-CA              1:07.47    1:09.78  
       33.92  1:09.78                                                      
 45 Ng, Titus H               15 SACA-CA              1:08.07    1:09.93  
       33.29  1:09.93                                                      
 46 Rayburn, Alex M           17 LASC-CA              1:08.23    1:10.50  
       33.75  1:10.50                                                      
 47 Chen, Gabriel T           15 SACA-CA              1:06.72    1:10.62  
       33.30  1:10.62                                                      
 48 Wefel, Wallace E          17 MMST-CA              1:07.29    1:10.86  
       34.00  1:10.86                                                      
 49 Wingo, Cade J             16 RST-CA               1:07.19    1:11.12  
       33.97  1:11.12                                                      
 50 Lichtenberg, Gavin D      16 TMEC-CA              1:05.71    1:11.59  
       33.84  1:11.59                                                      
 51 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA              1:08.03    1:12.01  
       35.00  1:12.01                                                      
 -- Gile, Memphis B           16 IEAQ-CA              1:05.46         DQ  
      Completely submerged prior to finish/turn
       32.35       DQ                                                      
 -- Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA              1:03.82         DQ  
      15-meter (16.4 yard) violation (start/turn)
       30.44       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              2:13.66    2:12.52  
       31.26  1:04.63  1:38.90  2:12.52                                    
  2 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              2:14.70    2:13.42  
       32.39  1:07.13  1:40.50  2:13.42                                    
  3 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              2:15.52    2:15.73  
       32.01  1:06.37  1:41.42  2:15.73                                    
  4 Wilson, Aidan J           17 MESA-CA              2:17.53    2:15.81  
       31.25  1:05.46  1:39.90  2:15.81                                    
  5 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               2:15.42    2:16.57  
       31.42  1:05.73  1:41.57  2:16.57                                    
  6 Sparks, AJ J              18 TCC-CA               2:16.90    2:20.04  
       32.09  1:07.26  1:44.20  2:20.04                                    
  7 LeDet, Tyler M            16 Fusion Aquatics-CA   2:16.83    2:21.88  
       31.85  1:07.04  2:21.88                                             
 -- DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA              2:16.75         DQ  
      15-meter (16.4 yard) violation (start/turn)
       31.71  1:05.27  1:39.75       DQ                                    
B - Final
  9 Sproul, Evan R            15 TRA-CA               2:17.91    2:17.17  
       32.44  1:07.19  1:42.56  2:17.17                                    
 10 Asbury, Luke J            16 Fusion Aquatics-CA   2:18.74    2:17.54  
       31.75  1:06.60  1:41.99  2:17.54                                    
 11 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              2:20.56    2:18.01  
       32.25  1:06.80  1:42.67  2:18.01                                    
 12 Garza, Noah D             15 Fusion Aquatics-CA   2:21.79    2:18.68  
       33.16  1:09.12  1:44.21  2:18.68                                    
 13 Wong, Preston J           17 PASA-CA              2:21.48    2:19.30  
       32.22  1:07.06  1:42.99  2:19.30                                    
 14 Jordan, Max I             15 WEST-CA              2:18.63    2:19.68  
       31.25  1:06.30  1:42.94  2:19.68                                    
 15 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA             2:21.29    2:22.65  
       31.78  1:07.46  1:44.59  2:22.65                                    
 16 Griley, Kai N             15 SHRK-CA              2:21.37    2:23.75  
       32.80  1:08.33  1:45.69  2:23.75                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Siriban, Jarred Ethen E   16 Fusion Aquatics-CA   2:35.17    2:31.82  
       34.31  1:12.46  1:52.61  2:31.82                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              2:15.95    2:13.66  
       31.33  1:04.97  1:39.40  2:13.66                                    
  2 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              2:14.08    2:14.70  
       32.39  1:06.73  1:41.10  2:14.70                                    
  3 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               2:23.14    2:15.42  
       31.55  1:05.51  1:40.74  2:15.42                                    
  4 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              2:17.38    2:15.52  
       31.59  1:05.65  1:40.50  2:15.52                                    
  5 Griffis, Riley K          17 WEST-CA              2:17.97    2:16.00  
       31.86  1:05.86  1:40.77  2:16.00                                    
  6 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA              2:29.61    2:16.75  
       32.19  1:06.85  1:42.30  2:16.75                                    
  7 LeDet, Tyler M            16 Fusion Aquatics-CA   2:18.22    2:16.83  
       31.79  1:06.57  1:41.97  2:16.83                                    
  8 Sparks, AJ J              18 TCC-CA               2:21.97    2:16.90  
       31.73  1:05.72  1:41.89  2:16.90                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilson, Aidan J           17 MESA-CA              2:19.41    2:17.53  
       30.82  1:04.80  1:41.12  2:17.53                                    
 10 Sproul, Evan R            15 TRA-CA               2:24.49    2:17.91  
       32.20  1:06.92  1:43.02  2:17.91                                    
 11 Jordan, Max I             15 WEST-CA              2:25.03    2:18.63  
       31.48  1:06.38  1:42.71  2:18.63                                    
 12 Asbury, Luke J            16 Fusion Aquatics-CA   2:19.47    2:18.74  
       32.26  1:07.35  1:42.97  2:18.74                                    
 13 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              2:18.65    2:20.56  
       33.26  1:08.36  1:44.44  2:20.56                                    
 14 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA             2:25.83    2:21.29  
       32.50  1:07.60  1:44.68  2:21.29                                    
 15 Griley, Kai N             15 SHRK-CA              2:28.96    2:21.37  
       32.66  1:07.88  1:44.50  2:21.37                                    
 16 Wong, Preston J           17 PASA-CA              2:20.82    2:21.48  
       32.32  1:07.40  1:44.05  2:21.48                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Garza, Noah D             15 Fusion Aquatics-CA   2:24.44    2:21.79  
       33.38  1:09.37  1:46.00  2:21.79                                    
 18 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               2:24.89    2:22.30  
       32.02  1:08.22  1:45.27  2:22.30                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Chuang, Colin P           15 BREA-CA              2:20.62    2:23.27  
       32.91  1:08.70  1:45.68  2:23.27                                    
 20 Frater, Leighton J        17 Fusion Aquatics-CA   2:22.32    2:23.65  
       31.63  1:07.44  1:46.00  2:23.65                                    
 21 Lamprianidis, Ody         15 LASC-CA              2:24.61    2:23.78  
       33.74  1:09.22  1:46.85  2:23.78                                    
 22 Lewis, Dyson P            15 FAC-CA               2:26.01    2:24.49  
       32.19  1:07.85  1:46.01  2:24.49                                    
 23 Yap, Aidan H              15 LASC-CA              2:21.86    2:25.14  
       32.77  1:08.85  1:46.91  2:25.14                                    
 24 Rojo, Carlos A            17 VKNG-CA              2:25.96    2:25.56  
       34.47  1:11.52  1:48.59  2:25.56                                    
 25 Sanchez, Gian Carlo T     15 Fusion Aquatics-CA   2:29.21    2:26.49  
       33.40  1:09.14  1:47.59  2:26.49                                    
 26 Lee, Nathan T             15 CHS-CA               2:28.03    2:26.56  
       33.75  1:10.15  1:47.70  2:26.56                                    
 27 Sanchez, Sebastian        16 TRA-CA               2:28.04    2:26.65  
       34.37  1:11.79  2:26.65                                             
 28 Hyde, Brandon J           16 DALD-CA              2:28.07    2:26.80  
       34.08  1:11.36  1:50.19  2:26.80                                    
 29 Chang, Ryan S             16 CLSS-CA              2:27.61    2:27.01  
       33.77  1:11.01  1:49.76  2:27.01                                    
 30 Gooding, Noah L           15 BCH-CA               2:26.11    2:27.65  
       34.90  1:12.03  1:49.79  2:27.65                                    
 31 Raybukh, Lenny M          15 LASC-CA              2:29.09    2:27.97  
       32.83  1:09.89  1:49.16  2:27.97                                    
 32 Bertel, Eli T             16 SWRD-CA              2:30.83    2:28.48  
       34.66  1:12.28  1:50.58  2:28.48                                    
 33 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA              2:30.91    2:28.80  
       34.60  1:12.18  1:50.73  2:28.80                                    
 34 Rayburn, Alex M           17 LASC-CA              2:30.14    2:30.12  
       34.06  1:11.68  1:50.76  2:30.12                                    
 35 Minshall, Matthew J       18 SACA-CA              2:25.14    2:30.36  
       34.81  1:12.18  1:51.70  2:30.36                                    
 36 Pak, Dean S               15 CLSS-CA              2:28.24    2:30.83  
       35.25  1:13.04  1:52.46  2:30.83                                    
 37 Escalante, Maxx A         17 BREA-CA              2:31.26    2:31.31  
       34.67  1:12.73  1:52.33  2:31.31                                    
 38 Delaney, Cormac D         16 TMEC-CA              2:28.16    2:31.39  
       35.06  1:13.02  1:52.76  2:31.39                                    
 39 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA               2:24.71    2:31.70  
       36.01  1:13.58  1:53.26  2:31.70                                    
 40 Wood, Robert A            18 PST-CA               2:30.97    2:31.83  
       35.46  1:13.34  1:53.17  2:31.83                                    
 41 Chaffin, Davin T          15 BUEN-CA              2:31.91    2:32.25  
       37.61  1:16.95  1:55.51  2:32.25                                    
 42 Lee, Aaron H              16 SHRK-CA              2:31.83    2:34.68  
       36.94  1:16.22  1:55.76  2:34.68                                    
 -- Jeong, Joshua I           15 UN-08-CA             2:27.04         DQ  
      Turn - Non Continuous turn after pull
       33.39  1:10.14  1:48.68       DQ                                    
 -- Henry, Connor S           15 DALD-CA              2:28.79         DQ  
      Completely submerged prior to finish/turn
       34.92  1:13.23  1:52.02       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Frater, Leighton J        17 Fusion Aquatics-CA   1:23.05    1:19.64  
       38.11  1:19.64                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ren, Kevin S              15 BREA-CA              1:08.89    1:07.76  
       32.50  1:07.76                                                      
  2 Tse, Chalmers K           16 PASA-CA              1:08.18    1:07.90  
       31.75  1:07.90                                                      
  3 Benson, Noah C            17 BREA-CA              1:08.29    1:08.62  
       32.51  1:08.62                                                      
  4 Dinarte, Marco A          16 TCC-CA               1:09.70    1:09.55  
       32.44  1:09.55                                                      
  5 Wilson, Aidan J           17 MESA-CA              1:09.90    1:09.70  
       32.33  1:09.70                                                      
  6 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               1:09.70    1:10.41  
       32.95  1:10.41                                                      
  7 Shin, Seth H              16 SHRK-CA              1:09.71    1:10.57  
       31.98  1:10.57                                                      
  8 Pai, Justin               16 SACA-CA              1:09.07    1:11.57  
       33.38  1:11.57                                                      
B - Final
  9 Ortiz, Matt               16 BREA-CA              1:09.98    1:09.94  
       33.86  1:09.94                                                      
 10 Salas, Jacob J            15 TRA-CA               1:09.97    1:10.27  
       32.93  1:10.27                                                      
 11 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA              1:10.34    1:10.34  
       33.73  1:10.34                                                      
 12 Veron, Garrison M         16 Fusion Aquatics-CA   1:10.04    1:10.86  
       33.54  1:10.86                                                      
 13 Dementyev, Fletcher A     15 RAA-CA               1:10.95    1:10.87  
       33.21  1:10.87                                                      
 14 Yeh, Eric                 15 BREA-CA              1:11.60    1:11.38  
       33.78  1:11.38                                                      
 15 Tan, William P            16 BREA-CA              1:11.63    1:11.85  
       33.55  1:11.85                                                      
 16 Phan, Cyrus               17 BREA-CA              1:11.50    1:12.44  
       34.03  1:12.44                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tse, Chalmers K           16 PASA-CA              1:08.96    1:08.18  
       32.24  1:08.18                                                      
  2 Benson, Noah C            17 BREA-CA              1:08.58    1:08.29  
       32.36  1:08.29                                                      
  3 Ren, Kevin S              15 BREA-CA              1:08.79    1:08.89  
       32.50  1:08.89                                                      
  4 Pai, Justin               16 SACA-CA              1:08.71    1:09.07  
       32.59  1:09.07                                                      
  5 Dinarte, Marco A          16 TCC-CA               1:10.47    1:09.70  
       32.52  1:09.70                                                      
  5 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               1:09.93    1:09.70  
       32.77  1:09.70                                                      
  7 Shin, Seth H              16 SHRK-CA              1:09.84    1:09.71  
       32.28  1:09.71                                                      
  8 Wilson, Aidan J           17 MESA-CA              1:11.95    1:09.90  
       32.18  1:09.90                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Salas, Jacob J            15 TRA-CA               1:09.53    1:09.97  
       32.96  1:09.97                                                      
 10 Ortiz, Matt               16 BREA-CA              1:08.18    1:09.98  
       32.73  1:09.98                                                      
 11 Veron, Garrison M         16 Fusion Aquatics-CA   1:10.24    1:10.04  
       32.73  1:10.04                                                      
 12 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA              1:11.99    1:10.34  
       33.55  1:10.34                                                      
 13 Dementyev, Fletcher A     15 RAA-CA               1:11.45    1:10.95  
       33.51  1:10.95                                                      
 14 Phan, Cyrus               17 BREA-CA              1:11.16    1:11.50  
       33.88  1:11.50                                                      
 15 Yeh, Eric                 15 BREA-CA              1:11.93    1:11.60  
       33.99  1:11.60                                                      
 16 Tan, William P            16 BREA-CA              1:11.30    1:11.63  
       33.08  1:11.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              1:11.13   J1:11.63  
       33.71  1:11.63                                                      
 18 Kan, William              15 SHRK-CA              1:12.64    1:11.82  
       34.31  1:11.82                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 DiFulvio, Joshua N        15 LVSC-CA              1:13.75    1:12.07  
       33.82  1:12.07                                                      
 20 Stegmeier, Steven D       17 BREA-CA              1:11.99    1:12.23  
       33.50  1:12.23                                                      
 21 Lee, Aaron H              16 SHRK-CA              1:15.05    1:12.36  
       34.09  1:12.36                                                      
 22 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA               1:09.93    1:12.45  
       33.82  1:12.45                                                      
 23 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA              1:15.70    1:12.78  
       34.89  1:12.78                                                      
 24 Ng, Simon Y               15 CLSS-CA              1:13.33    1:12.98  
       34.62  1:12.98                                                      
 24 Aguilar, Francisco I      16 UN-09-CA             1:13.14    1:12.98  
       33.94  1:12.98                                                      
 26 Nguyen, Dustin D          18 SACA-CA              1:13.41    1:13.11  
       34.92  1:13.11                                                      
 27 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA             1:13.36    1:13.19  
       34.56  1:13.19                                                      
 28 Yang, Alexander K         15 TMEC-CA              1:14.68    1:13.47  
       34.12  1:13.47                                                      
 29 Galvan, Michael A         17 UN-CA                1:13.90    1:13.63  
       34.40  1:13.63                                                      
 30 Howard, Jason D           18 RAA-CA               1:15.22    1:14.03  
       34.99  1:14.03                                                      
 31 Simpkins, Sean T          17 CLSS-CA              1:13.00    1:14.12  
       34.56  1:14.12                                                      
 32 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              1:14.26    1:14.16  
       35.29  1:14.16                                                      
 33 Goyette, Cole M           15 HILL-CA              1:15.21    1:14.29  
       35.38  1:14.29                                                      
 34 Lee, Kevin                16 BREA-CA              1:13.43    1:14.51  
       35.49  1:14.51                                                      
 35 Lee, Stephen              16 BREA-CA              1:14.17    1:14.56  
       34.91  1:14.56                                                      
 36 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              1:14.80    1:14.88  
       35.27  1:14.88                                                      
 37 Raybukh, Lenny M          15 LASC-CA              1:15.43    1:15.17  
       35.95  1:15.17                                                      
 38 Wolf, Ben J               18 RAA-CA               1:10.40    1:15.22  
       35.71  1:15.22                                                      
 39 Orellano-Pajulio, Alfred  16 RST-CA               1:12.72    1:15.32  
       34.64  1:15.32                                                      
 40 Jeong, Joshua I           15 UN-08-CA             1:14.69    1:15.42  
       35.47  1:15.42                                                      
 41 Sanchez, Gian Carlo T     15 Fusion Aquatics-CA   1:14.44    1:15.57  
       34.98  1:15.57                                                      
 42 Bertel, Eli T             16 SWRD-CA              1:15.67    1:15.63  
       35.37  1:15.63                                                      
 43 Marshall, John A          18 RIVR-CA              1:12.96    1:15.65  
       34.92  1:15.65                                                      
 44 Sales, Aidan D            15 BUEN-CA              1:14.70    1:15.70  
       35.43  1:15.70                                                      
 45 Lam, Justin C             17 BREA-CA              1:15.49    1:15.88  
       35.24  1:15.88                                                      
 46 Bender, Andrew D          16 BREA-CA              1:13.37    1:15.99  
       35.30  1:15.99                                                      
 47 Griffis, Holden T         15 WEST-CA              1:15.64    1:16.17  
       35.33  1:16.17                                                      
 48 Marble, Nathaniel M       16 TMEC-CA              1:15.05    1:16.20  
       36.14  1:16.20                                                      
 49 Cooper, Robert P          17 BCH-CA               1:15.93    1:16.37  
       35.90  1:16.37                                                      
 50 Encarnacion, Jared R      17 PASA-CA              1:13.81    1:16.57  
       35.94  1:16.57                                                      
 50 Sun, James                17 BREA-CA              1:15.28    1:16.57  
       35.45  1:16.57                                                      
 52 Mason, Andrew K           18 TRA-CA               1:12.47    1:16.71  
       36.06  1:16.71                                                      
 53 Nguyen, Nolan T           16 Chawp-CA             1:12.01    1:16.84  
       35.75  1:16.84                                                      
 54 Edera, Joseph D           16 Fusion Aquatics-CA   1:14.02    1:17.13  
       35.21  1:17.13                                                      
 55 Hsieh, Daniel W           15 CHS-CA               1:15.89    1:17.62  
       36.37  1:17.62                                                      
 56 Chen, Jason               17 SACA-CA              1:15.10    1:17.95  
       37.45  1:17.95                                                      
 57 Yip, Jonathyn             17 UN-02-CA             1:13.09    1:18.34  
       36.07  1:18.34                                                      
 58 Puckett, Nicholas Y       17 SACA-CA              1:14.59    1:18.95  
       36.26  1:18.95                                                      
 59 Samardzija, Luka M        16 RST-CA               1:15.26    1:19.66  
       37.48  1:19.66                                                      
 60 Minshall, Matthew J       18 SACA-CA              1:14.02    1:20.23  
       37.06  1:20.23                                                      
 -- Griffin, Gerald T         19 RST-CA               1:13.63   X1:18.12  
       36.19  1:18.12                                                      
 -- Pon, Dylan J              18 BREA-CA              1:11.82         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
       32.81       DQ                                                      
 -- Wong, Preston J           17 PASA-CA              1:13.41         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
       35.51       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tse, Chalmers K           16 PASA-CA              2:26.87    2:24.59  
       32.81  1:09.44  1:46.60  2:24.59                                    
  2 Salas, Jacob J            15 TRA-CA               2:28.98    2:26.40  
       33.25  1:10.07  1:47.72  2:26.40                                    
  3 Ren, Kevin S              15 BREA-CA              2:27.24    2:26.67  
       33.34  1:10.95  1:48.48  2:26.67                                    
  4 Dinarte, Marco A          16 TCC-CA               2:29.44    2:27.95  
       33.64  1:11.28  1:49.15  2:27.95                                    
  5 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               2:32.29    2:29.92  
       33.69  1:12.32  1:51.23  2:29.92                                    
  6 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA              2:29.64    2:30.26  
       33.66  1:12.21  1:50.79  2:30.26                                    
  7 Smith, Michael H          17 PASA-CA              2:31.56    2:32.56  
       34.92  1:13.01  1:52.25  2:32.56                                    
 -- Benson, Noah C            17 BREA-CA              2:31.99         DQ  
      Kick - Butterfly type kick
       34.28  1:12.88  1:52.58       DQ                                    
B - Final
  9 Park, Tommy               15 PASA-CA              2:33.85    2:29.39  
       32.97  1:10.43  1:49.20  2:29.39                                    
 10 DiFulvio, Joshua N        15 LVSC-CA              2:36.10    2:33.68  
       35.16  1:13.89  1:53.95  2:33.68                                    
 11 Dementyev, Fletcher A     15 RAA-CA               2:36.89    2:34.22  
       35.82  1:15.52  1:55.07  2:34.22                                    
 12 Lee, Aaron H              16 SHRK-CA              2:38.50    2:35.60  
       35.20  1:14.34  1:55.18  2:35.60                                    
 13 Veron, Garrison M         16 Fusion Aquatics-CA   2:36.48    2:35.71  
       35.84  1:16.39  1:55.97  2:35.71                                    
 14 Wong, Preston J           17 PASA-CA              2:36.56    2:37.43  
       35.25  1:14.62  1:55.11  2:37.43                                    
 15 Kan, William              15 SHRK-CA              2:38.32    2:40.02  
       35.21  1:16.42  1:58.14  2:40.02                                    
 16 Aguilar, Francisco I      16 UN-09-CA             2:38.16    2:40.76  
       35.05  1:14.95  1:57.47  2:40.76                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lee, Nathan T             15 CHS-CA               2:50.51    2:46.27  
       37.26  1:18.82  2:02.10  2:46.27                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tse, Chalmers K           16 PASA-CA              2:24.30    2:26.87  
       33.17  1:09.94  1:47.92  2:26.87                                    
  2 Ren, Kevin S              15 BREA-CA              2:31.01    2:27.24  
       33.44  1:10.70  1:48.60  2:27.24                                    
  3 Salas, Jacob J            15 TRA-CA               2:26.81    2:28.98  
       33.52  1:11.02  1:49.06  2:28.98                                    
  4 Dinarte, Marco A          16 TCC-CA               2:33.96    2:29.44  
       33.39  1:11.00  1:49.81  2:29.44                                    
  5 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA              2:34.09    2:29.64  
       34.36  1:13.21  1:51.67  2:29.64                                    
  6 Smith, Michael H          17 PASA-CA              2:36.26    2:31.56  
       34.85  1:12.78  1:52.17  2:31.56                                    
  7 Benson, Noah C            17 BREA-CA              2:29.44    2:31.99  
       33.52  1:11.56  1:51.44  2:31.99                                    
  8 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               2:30.43    2:32.29  
       33.75  1:12.61  1:52.21  2:32.29                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Park, Tommy               15 PASA-CA              2:27.41    2:33.85  
       34.94  1:14.09  1:53.24  2:33.85                                    
 10 DiFulvio, Joshua N        15 LVSC-CA              2:38.35    2:36.10  
       35.35  1:15.00  1:55.71  2:36.10                                    
 11 Veron, Garrison M         16 Fusion Aquatics-CA   2:35.82    2:36.48  
       34.19  1:13.42  1:54.90  2:36.48                                    
 12 Wong, Preston J           17 PASA-CA              2:38.32    2:36.56  
       35.79  1:14.53  1:54.44  2:36.56                                    
 13 Dementyev, Fletcher A     15 RAA-CA               2:38.44    2:36.89  
       35.89  1:16.16  1:56.72  2:36.89                                    
 14 Aguilar, Francisco I      16 UN-09-CA             2:38.38    2:38.16  
       35.44  1:15.42  1:56.28  2:38.16                                    
 15 Kan, William              15 SHRK-CA              2:43.99    2:38.32  
       35.04  1:15.76  1:58.40  2:38.32                                    
 16 Lee, Aaron H              16 SHRK-CA              2:39.47    2:38.50  
       35.86  1:15.83  1:56.77  2:38.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Howard, Jason D           18 RAA-CA               2:47.73    2:39.12  
       35.70  1:16.71  1:58.52  2:39.12                                    
 18 Shin, Seth H              16 SHRK-CA              2:35.44    2:39.50  
       34.36  1:13.62  1:56.61  2:39.50                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Tan, William P            16 BREA-CA              2:38.50    2:40.54  
       35.97  1:15.80  1:57.22  2:40.54                                    
 20 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA               2:35.83    2:40.65  
       35.68  1:16.63  1:58.17  2:40.65                                    
 21 Lam, Justin C             17 BREA-CA              2:44.75    2:41.26  
       37.35  1:17.69  1:58.77  2:41.26                                    
 22 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              2:42.84    2:41.41  
       36.87  1:17.95  1:59.79  2:41.41                                    
 23 Lee, Kevin                16 BREA-CA              2:41.07    2:42.08  
       36.59  1:16.72  1:58.88  2:42.08                                    
 24 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA             2:36.72    2:42.39  
       35.60  1:16.22  1:59.28  2:42.39                                    
 25 Constantino, Cole D       15 SACA-CA              2:46.96    2:43.01  
       36.56  1:17.66  1:59.78  2:43.01                                    
 26 Yang, Alexander K         15 TMEC-CA              2:44.32    2:43.04  
       36.44  1:17.73  2:00.45  2:43.04                                    
 27 Martilla, Connor D        15 MESA-CA              2:44.81    2:43.66  
       37.29  1:18.79  2:01.34  2:43.66                                    
 28 Galvan, Michael A         17 UN-CA                2:46.37    2:43.76  
       36.01  1:18.39  2:00.54  2:43.76                                    
 29 Stegmeier, Steven D       17 BREA-CA              2:40.57    2:45.10  
       35.54  1:15.57  1:59.50  2:45.10                                    
 30 Sanchez, Gian Carlo T     15 Fusion Aquatics-CA   2:45.81    2:45.34  
       37.04  1:19.14  2:02.41  2:45.34                                    
 31 Marble, Nathaniel M       16 TMEC-CA              2:42.24    2:45.75  
       37.41  1:18.88  2:01.55  2:45.75                                    
 32 Encarnacion, Jared R      17 PASA-CA              2:46.37    2:46.12  
       36.56  1:18.62  2:02.14  2:46.12                                    
 33 Nguyen, Dustin D          18 SACA-CA              2:47.86    2:46.77  
       36.73  1:19.14  2:02.80  2:46.77                                    
 34 Orellano-Pajulio, Alfred  16 RST-CA               2:43.93    2:46.93  
       38.03  1:20.84  2:04.26  2:46.93                                    
 35 Sun, James                17 BREA-CA              2:46.18    2:48.02  
       37.60  1:19.84  2:03.65  2:48.02                                    
 36 Clark, Charlie D          15 BCH-CA               2:48.54    2:49.09  
       38.51  1:21.68  2:05.11  2:49.09                                    
 37 Chen, Jason               17 SACA-CA              2:45.17    2:49.28  
       37.94  1:20.05  2:04.83  2:49.28                                    
 38 Griffis, Holden T         15 WEST-CA              2:48.21    2:50.70  
       37.10  1:20.34  2:05.15  2:50.70                                    
 39 Bertel, Eli T             16 SWRD-CA              2:46.95    2:51.03  
       38.00  1:22.19  2:06.96  2:51.03                                    
 40 Bender, Andrew D          16 BREA-CA              2:47.15    2:52.23  
       37.64  1:22.12  2:08.92  2:52.23                                    
 41 Edera, Joseph D           16 Fusion Aquatics-CA   2:45.66    2:52.63  
       38.70  1:21.99  2:06.96  2:52.63                                    
 42 Yip, Jonathyn             17 UN-02-CA             2:49.22    2:55.40  
       39.24  1:22.65  2:08.61  2:55.40                                    
 43 Trinidad, Julian G        18 PST-CA               2:48.71    2:56.50  
       39.17  1:22.74  2:09.04  2:56.50                                    
 44 Puckett, Nicholas Y       17 SACA-CA              2:44.89    2:56.83  
       38.67  1:23.27  2:10.68  2:56.83                                    
 -- Griffin, Gerald T         19 RST-CA               2:46.82   X2:46.38  
       37.46  1:19.78  2:02.74  2:46.38                                    
 -- Simpkins, Sean T          17 CLSS-CA              2:42.31         DQ  
      Arms - not same horizontal plane (1st arm pull/swim)
       34.13  1:14.71  1:59.31       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tommy               15 PASA-CA                58.33      57.87  
       26.91    57.87                                                      
  2 Griffis, Riley K          17 WEST-CA                58.02      58.54  
       27.63    58.54                                                      
  3 Dillon, Max A             15 MESA-CA                58.33      58.70  
       27.73    58.70                                                      
  4 Jackson, Thomas G         18 BREA-CA                58.35      59.21  
       27.92    59.21                                                      
  5 Delizo, Josh R            16 RAA-CA                 59.46      59.56  
       27.97    59.56                                                      
  6 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA                59.90      59.90  
       28.08    59.90                                                      
  7 Pai, Justin               16 SACA-CA                59.28    1:00.11  
       28.10  1:00.11                                                      
  8 Morales, Logan T          17 BREA-CA                59.84    1:00.13  
       27.87  1:00.13                                                      
B - Final
  9 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA                59.91      58.63  
       28.00    58.63                                                      
 10 Amancio, Dylan R          15 CCAQ-CA              1:00.44      59.62  
       28.05    59.62                                                      
 11 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA               59.93      59.79  
       28.30    59.79                                                      
 12 Delizo, Jacob M           18 RAA-CA               1:00.11      59.81  
       27.78    59.81                                                      
 13 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              1:00.35      59.94  
       28.13    59.94                                                      
 14 Holmes, Matthew B         17 UN-13-CA             1:00.04    1:00.65  
       28.16  1:00.65                                                      
 15 Mason, Andrew K           18 TRA-CA               1:00.36    1:00.87  
       28.54  1:00.87                                                      
 16 Sparks, AJ J              18 TCC-CA               1:00.25    1:00.88  
       28.84  1:00.88                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Christ, Joe A             15 LVSC-CA              1:04.75    1:04.34  
       29.00  1:04.34                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Cormac D         16 TMEC-CA                   NT    1:04.89  
       30.81  1:04.89                                                      
  2 Yap, Aidan H              15 LASC-CA              1:10.84    1:07.90  
       31.56  1:07.90                                                      
 
Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffis, Riley K          17 WEST-CA                59.23      58.02  
       27.81    58.02                                                      
  2 Park, Tommy               15 PASA-CA                57.85      58.33  
       27.29    58.33                                                      
  2 Dillon, Max A             15 MESA-CA              1:01.37      58.33  
       27.23    58.33                                                      
  4 Jackson, Thomas G         18 BREA-CA                59.40      58.35  
       27.63    58.35                                                      
  5 Pai, Justin               16 SACA-CA              1:02.20      59.28  
       27.85    59.28                                                      
  6 Delizo, Josh R            16 RAA-CA                 59.80      59.46  
       27.78    59.46                                                      
  7 Morales, Logan T          17 BREA-CA              1:00.57      59.84  
       27.90    59.84                                                      
  8 DiStefano, Jude A         16 SHRK-CA              1:02.16      59.90  
       28.41    59.90                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tamusaitis, Zachary S     15 SHRK-CA              1:00.31      59.91  
       28.56    59.91                                                      
 10 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA             1:00.80      59.93  
       28.36    59.93                                                      
 11 Holmes, Matthew B         17 UN-13-CA             1:01.80    1:00.04  
       28.30  1:00.04                                                      
 12 Delizo, Jacob M           18 RAA-CA                 59.92    1:00.11  
       27.87  1:00.11                                                      
 13 Sparks, AJ J              18 TCC-CA               1:01.37    1:00.25  
       28.12  1:00.25                                                      
 14 Gray, Ethan C             17 PASA-CA                59.37    1:00.35  
       28.00  1:00.35                                                      
 15 Mason, Andrew K           18 TRA-CA               1:00.75    1:00.36  
       28.36  1:00.36                                                      
 16 Amancio, Dylan R          15 CCAQ-CA              1:00.66    1:00.44  
       28.19  1:00.44                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Ferris, Kierin            17 UN-08-CA             1:01.18    1:00.79  
       28.25  1:00.79                                                      
 18 Hong, Dylan S             17 PASA-CA              1:00.18    1:00.85  
       28.38  1:00.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wolf, Ben J               18 RAA-CA                 57.81    1:01.21  
       28.28  1:01.21                                                      
 20 Lee, Austin J             16 UN-15-CA             1:01.25    1:01.29  
       29.46  1:01.29                                                      
 21 McCombs, Benjamin L       18 RIVR-CA              1:00.05    1:01.32  
       28.80  1:01.32                                                      
 22 Howard, Jason D           18 RAA-CA               1:03.62    1:01.37  
       28.49  1:01.37                                                      
 23 LeDet, Tyler M            16 Fusion Aquatics-CA   1:03.02    1:01.44  
       28.61  1:01.44                                                      
 24 Chuang, Colin P           15 BREA-CA              1:02.71    1:01.61  
       28.55  1:01.61                                                      
 25 DiFulvio, Joshua N        15 LVSC-CA              1:03.67    1:01.89  
       28.11  1:01.89                                                      
 26 De Silva, Budvin Y        17 Fusion Aquatics-CA   1:02.19    1:02.07  
       29.46  1:02.07                                                      
 27 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              1:03.27    1:02.11  
       28.96  1:02.11                                                      
 28 Howard, Matthew T         18 RAA-CA               1:02.97    1:02.24  
       29.07  1:02.24                                                      
 29 Ali, Sekander N           16 WAVE-CA              1:02.96    1:02.38  
       28.80  1:02.38                                                      
 30 Hepfer, Jason I           16 BUEN-CA              1:01.92    1:02.51  
       29.47  1:02.51                                                      
 31 Partida, Gerardo          15 TCC-CA               1:02.71    1:02.58  
       29.87  1:02.58                                                      
 32 Dykier, Garrett T         15 CHS-CA               1:03.07    1:02.75  
       28.88  1:02.75                                                      
 33 Ren, Kevin S              15 BREA-CA              1:03.78    1:03.16  
       29.59  1:03.16                                                      
 34 Saleh, Mohamed E          15 RAA-CA               1:03.20    1:03.20  
       29.40  1:03.20                                                      
 35 Samardzija, Luka M        16 RST-CA               1:02.69    1:03.38  
       29.30  1:03.38                                                      
 36 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               1:00.63    1:03.52  
       29.47  1:03.52                                                      
 37 Haygood, Beaver R         17 CHS-CA               1:02.44    1:03.65  
       29.97  1:03.65                                                      
 38 Oh, James                 15 SHRK-CA              1:02.93    1:03.73  
       29.55  1:03.73                                                      
 39 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               1:03.49    1:03.86  
       29.76  1:03.86                                                      
 40 Nguyen, Dustin D          18 SACA-CA              1:03.24    1:03.90  
       29.91  1:03.90                                                      
 41 Rayburn, Alex M           17 LASC-CA              1:03.67    1:05.53  
       28.92  1:05.53                                                      
 42 McDade, Donald P          17 UN-14-CA             1:03.73    1:05.78  
       29.91  1:05.78                                                      
 43 Lichtenberg, Gavin D      16 TMEC-CA              1:03.52    1:06.39  
       28.95  1:06.39                                                      
 -- Ditlof, Johnny P          19 BUEN-CA              1:00.51   X1:02.62  
       28.44  1:02.62                                                      
 -- Kastor, Brooks H          16 CLSS-CA              1:02.37         DQ  
      False start
       28.91       DQ                                                      
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Kastor, Brooks H          16 CLSS-CA                   NT    2:28.63  
       33.70  1:11.18  1:49.91  2:28.63                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Meyer, Cody A             17 PST-CA               2:09.10    2:08.46  
       28.58  1:00.80  1:33.83  2:08.46                                    
  2 Delizo, Jacob M           18 RAA-CA               2:10.76    2:10.70  
       28.99  1:02.66  1:36.30  2:10.70                                    
  3 Delizo, Josh R            16 RAA-CA               2:12.54    2:11.01  
       28.80  1:02.48  1:36.48  2:11.01                                    
  4 Amancio, Dylan R          15 CCAQ-CA              2:13.89    2:11.12  
       29.38  1:02.72  1:37.00  2:11.12                                    
  5 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              2:10.94    2:11.32  
       28.83  1:02.33  1:37.03  2:11.32                                    
  6 Holmes, Matthew B         17 UN-13-CA             2:13.43    2:12.03  
       29.29  1:02.85  1:37.13  2:12.03                                    
  7 Jackson, Thomas G         18 BREA-CA              2:12.89    2:15.32  
       29.78  1:03.66  1:39.51  2:15.32                                    
  8 Morales, Logan T          17 BREA-CA              2:19.25    2:20.31  
       30.21  1:05.56  1:42.48  2:20.31                                    
B - Final
  9 Saleh, Mohamed E          15 RAA-CA               2:21.58    2:15.77  
       30.59  1:04.72  1:39.57  2:15.77                                    
 10 Kim, Andrew S             15 SHRK-CA              2:19.97    2:17.45  
       31.01  1:05.71  1:41.96  2:17.45                                    
 11 Henry, Connor S           15 DALD-CA              2:19.75    2:17.68  
       31.12  1:06.71  1:43.03  2:17.68                                    
 12 Griffis, Holden T         15 WEST-CA              2:19.44    2:17.82  
       30.01  1:04.98  1:41.14  2:17.82                                    
 13 Cooper, Robert P          17 BCH-CA               2:19.45    2:19.87  
       30.99  1:06.28  1:42.81  2:19.87                                    
 14 Partida, Gerardo          15 TCC-CA               2:21.64    2:20.18  
       30.76  1:06.55  1:43.47  2:20.18                                    
 15 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               2:20.70    2:21.62  
       30.67  1:05.50  1:43.90  2:21.62                                    
 16 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              2:20.03    2:21.84  
       31.83  1:07.99  1:45.69  2:21.84                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meyer, Cody A             17 PST-CA               2:06.69    2:09.10  
       28.87  1:01.63  1:35.51  2:09.10                                    
  2 Delizo, Jacob M           18 RAA-CA               2:12.30    2:10.76  
       28.97  1:02.54  1:36.30  2:10.76                                    
  3 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              2:11.36    2:10.94  
       28.66  1:01.34  1:35.41  2:10.94                                    
  4 Delizo, Josh R            16 RAA-CA               2:15.36    2:12.54  
       29.46  1:03.72  1:37.87  2:12.54                                    
  5 Jackson, Thomas G         18 BREA-CA              2:12.54    2:12.89  
       29.00  1:01.94  1:37.02  2:12.89                                    
  6 Holmes, Matthew B         17 UN-13-CA             2:20.84    2:13.43  
       29.18  1:02.71  1:37.51  2:13.43                                    
  7 Amancio, Dylan R          15 CCAQ-CA              2:14.93    2:13.89  
       29.30  1:03.19  1:37.75  2:13.89                                    
  8 Morales, Logan T          17 BREA-CA              2:22.73    2:19.25  
       29.90  1:05.26  1:41.90  2:19.25                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Griffis, Holden T         15 WEST-CA              2:30.05    2:19.44  
       30.64  1:05.33  1:41.86  2:19.44                                    
 10 Cooper, Robert P          17 BCH-CA               2:22.36    2:19.45  
       31.13  1:06.35  1:42.78  2:19.45                                    
 11 Henry, Connor S           15 DALD-CA              2:19.44    2:19.75  
       30.97  1:06.57  1:43.96  2:19.75                                    
 12 Kim, Andrew S             15 SHRK-CA              2:23.88    2:19.97  
       32.24  1:07.84  1:44.13  2:19.97                                    
 13 Lee, Jonny                16 SHRK-CA              2:23.94    2:20.03  
       30.97  1:06.71  1:43.81  2:20.03                                    
 14 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               2:24.58    2:20.70  
       29.90  1:05.11  1:41.60  2:20.70                                    
 15 Saleh, Mohamed E          15 RAA-CA               2:22.99    2:21.58  
       30.32  1:05.59  1:42.43  2:21.58                                    
 16 Partida, Gerardo          15 TCC-CA               2:20.38    2:21.64  
       31.99  1:06.96  1:44.06  2:21.64                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 McDade, Donald P          17 UN-14-CA             2:23.14    2:21.69  
       31.24  1:05.86  1:42.35  2:21.69                                    
 18 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA              2:22.52    2:23.21  
       31.94  1:07.97  1:44.15  2:23.21                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 DiFulvio, Joshua N        15 LVSC-CA              2:30.32    2:24.37  
       30.71  1:06.12  1:44.54  2:24.37                                    
 20 Ho, Ethan Y               16 SACA-CA              2:31.91    2:24.46  
       31.33  1:06.22  1:44.09  2:24.46                                    
 21 Veron, Garrison M         16 Fusion Aquatics-CA   2:27.56    2:24.48  
       30.43  1:05.75  1:43.95  2:24.48                                    
 22 Griley, Kai N             15 SHRK-CA              2:30.25    2:25.49  
       31.16  1:07.07  1:45.94  2:25.49                                    
 23 Constantino, Cole D       15 SACA-CA              2:28.92    2:25.94  
       31.43  1:07.79  1:45.66  2:25.94                                    
 24 Tsukuda, Tyler K          15 TCC-CA               2:28.86    2:26.06  
       32.44  1:10.30  1:48.63  2:26.06                                    
 25 Delaney, Cormac D         16 TMEC-CA              2:31.70    2:26.27  
       31.27  1:06.36  1:45.49  2:26.27                                    
 26 Gooding, Noah L           15 BCH-CA               2:29.53    2:26.35  
       32.80  1:09.56  1:47.41  2:26.35                                    
 27 Ng, Titus H               15 SACA-CA              2:31.63    2:26.57  
       30.96  1:08.19  1:48.52  2:26.57                                    
 28 Silva, Ryan M             15 UN-08-CA             2:31.47    2:27.40  
       31.04  1:07.26  1:46.65  2:27.40                                    
 29 De Silva, Budvin Y        17 Fusion Aquatics-CA   2:30.32    2:27.50  
       31.55  1:07.41  1:45.47  2:27.50                                    
 30 Campbell, Sean M          16 RMDA-CA              2:25.11    2:27.96  
       32.05  1:08.31  1:47.01  2:27.96                                    
 31 Chen, Jason               17 SACA-CA              2:28.41    2:28.73  
       31.07  1:06.98  1:45.69  2:28.73                                    
 32 Haygood, Beaver R         17 CHS-CA               2:31.85    2:29.41  
       32.68  1:12.18  1:53.53  2:29.41                                    
 33 Orellano-Pajulio, Alfred  16 RST-CA               2:27.37    2:30.38  
       33.26  1:09.39  1:48.27  2:30.38                                    
 34 Galvan, Michael A         17 UN-CA                2:30.43    2:31.29  
       31.32  1:08.21  1:49.23  2:31.29                                    
 35 Samardzija, Luka M        16 RST-CA               2:30.55    2:31.91  
       31.79  1:10.30  1:50.84  2:31.91                                    
 36 Tucci, Frankie J          16 YST-CA               2:31.31    2:32.19  
       34.86  1:13.22  1:53.71  2:32.19                                    
 37 Gile, Memphis B           16 IEAQ-CA              2:31.02    2:32.26  
       32.19  1:09.97  1:51.32  2:32.26                                    
 38 Pak, Dean S               15 CLSS-CA              2:30.07    2:33.01  
       32.08  1:09.56  1:49.81  2:33.01                                    
 39 Lichtenberg, Gavin D      16 TMEC-CA              2:28.84    2:34.22  
       30.03  1:04.33  1:42.46  2:34.22                                    
 40 Frater, Leighton J        17 Fusion Aquatics-CA   2:28.74    2:35.57  
       31.56  1:11.07  1:51.63  2:35.57                                    
 41 Wang, Howard              15 BREA-CA              2:31.54    2:35.95  
       32.65  1:10.05  1:51.81  2:35.95                                    
 42 Nguyen, Dustin D          18 SACA-CA              2:23.44    2:36.52  
       32.13  1:09.46  1:50.02  2:36.52                                    
 43 Luna, Jordan T            17 IEAQ-CA              2:30.87    2:41.55  
       32.80  1:10.58  1:54.13  2:41.55                                    
 -- Griffin, Gerald T         19 RST-CA               2:27.99   X2:24.88  
       30.66  1:05.87  1:44.93  2:24.88                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Tommy               15 PASA-CA              2:13.41    2:10.82  
       27.82  1:01.75  1:40.35  2:10.82                                    
  2 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              2:14.73    2:15.15  
       29.93  1:05.36  1:44.78  2:15.15                                    
  3 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              2:15.23    2:15.19  
       28.93  1:04.36  1:44.41  2:15.19                                    
  4 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              2:16.86    2:16.84  
       30.96  1:05.52  1:45.49  2:16.84                                    
  5 Pollard, Jake S           16 LASC-CA              2:16.76    2:17.06  
       30.20  1:06.22  1:46.70  2:17.06                                    
  6 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA              2:17.46    2:17.34  
       30.24  1:06.12  1:47.99  2:17.34                                    
  7 Pai, Justin               16 SACA-CA              2:14.86    2:18.05  
       29.11  1:04.67  1:45.66  2:18.05                                    
  8 Wilson, Aidan J           17 MESA-CA              2:16.93    2:18.99  
       29.53  1:04.42  1:45.26  2:18.99                                    
B - Final
  9 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               2:17.65    2:17.67  
       28.96  1:05.25  1:44.41  2:17.67                                    
 10 Jeong, Joshua I           15 UN-08-CA             2:17.96    2:17.70  
       29.54  1:05.23  1:46.37  2:17.70                                    
 11 Wong, Preston J           17 PASA-CA              2:19.44    2:18.01  
       29.94  1:05.37  1:45.40  2:18.01                                    
 12 Veron, Garrison M         16 Fusion Aquatics-CA   2:18.94    2:18.97  
       29.52  1:07.77  1:46.59  2:18.97                                    
 13 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              2:20.28    2:18.98  
       29.47  1:05.61  1:46.73  2:18.98                                    
 14 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA             2:17.94    2:19.41  
       28.66  1:05.96  1:46.68  2:19.41                                    
 15 Dinarte, Marco A          16 TCC-CA               2:17.53    2:19.51  
       30.02  1:07.16  1:47.23  2:19.51                                    
 16 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               2:20.02    2:19.71  
       29.16  1:04.40  1:46.33  2:19.71                                    
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Tommy               15 PASA-CA              2:09.64    2:13.41  
       27.78  1:02.41  1:41.10  2:13.41                                    
  2 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              2:16.76    2:14.73  
       29.93  1:03.84  1:43.46  2:14.73                                    
  3 Pai, Justin               16 SACA-CA              2:17.60    2:14.86  
       28.24  1:02.79  1:42.98  2:14.86                                    
  4 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              2:15.58    2:15.23  
       28.68  1:03.18  1:43.60  2:15.23                                    
  5 Pollard, Jake S           16 LASC-CA              2:22.30    2:16.76  
       29.33  1:05.50  1:45.87  2:16.76                                    
  6 Lee, Jong Seok            15 SHRK-CA              2:19.65    2:16.86  
       30.42  1:05.85  1:45.49  2:16.86                                    
  7 Wilson, Aidan J           17 MESA-CA              2:17.36    2:16.93  
       29.02  1:04.12  1:43.72  2:16.93                                    
  8 Eddow, Blake K            18 CCAQ-CA              2:19.78    2:17.46  
       29.95  1:06.46  1:47.93  2:17.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dinarte, Marco A          16 TCC-CA               2:19.64    2:17.53  
       29.80  1:06.07  1:45.27  2:17.53                                    
 10 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               2:22.04    2:17.65  
       29.32  1:05.75  1:44.29  2:17.65                                    
 11 Puttler, Karl M           16 UN-08-CA             2:18.37    2:17.94  
       28.92  1:05.10  1:45.40  2:17.94                                    
 12 Jeong, Joshua I           15 UN-08-CA             2:19.79    2:17.96  
       30.09  1:06.54  1:46.60  2:17.96                                    
 13 Veron, Garrison M         16 Fusion Aquatics-CA   2:21.29    2:18.94  
       29.20  1:06.36  1:45.60  2:18.94                                    
 14 Wong, Preston J           17 PASA-CA              2:21.18    2:19.44  
       30.42  1:05.59  1:45.72  2:19.44                                    
 15 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               2:22.42    2:20.02  
       29.22  1:05.20  1:46.75  2:20.02                                    
 16 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              2:19.48    2:20.28  
       30.11  1:06.57  1:48.10  2:20.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dementyev, Fletcher A     15 RAA-CA               2:22.40    2:20.42  
       30.81  1:07.92  1:47.68  2:20.42                                    
 18 Garza, Noah D             15 Fusion Aquatics-CA   2:23.76    2:20.54  
       31.01  1:05.39  1:48.78  2:20.54                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Billotte, Joshua C        17 CLSS-CA              2:19.53    2:21.04  
       29.91  1:05.82  1:47.86  2:21.04                                    
 20 Ren, Kevin S              15 BREA-CA              2:20.49    2:21.31  
       29.80  1:08.75  1:48.35  2:21.31                                    
 21 DiFulvio, Joshua N        15 LVSC-CA              2:25.27    2:21.52  
       29.27  1:10.39  1:49.44  2:21.52                                    
 22 Jordan, Max I             15 WEST-CA              2:24.10    2:21.55  
       30.23  1:05.64  1:49.84  2:21.55                                    
 23 LeDet, Tyler M            16 Fusion Aquatics-CA   2:24.73    2:21.74  
       29.58  1:05.88  1:50.13  2:21.74                                    
 24 Ng, Simon Y               15 CLSS-CA              2:23.62    2:21.98  
       29.52  1:03.76  1:46.52  2:21.98                                    
 25 Benson, Noah C            17 BREA-CA              2:21.26    2:22.09  
       30.31  1:08.70  1:49.39  2:22.09                                    
 26 Griffis, Holden T         15 WEST-CA              2:24.75    2:22.12  
       29.69  1:06.97  1:49.17  2:22.12                                    
 27 Howard, Jason D           18 RAA-CA               2:16.82    2:22.32  
       29.49  1:10.01  1:50.64  2:22.32                                    
 28 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               2:19.12    2:22.33  
       30.07  1:07.53  1:50.09  2:22.33                                    
 29 Griley, Kai N             15 SHRK-CA              2:25.03    2:22.49  
       29.82  1:07.96  1:50.06  2:22.49                                    
 30 Wilkinson, Spencer K      17 BCH-CA               2:18.78    2:22.54  
       31.83  1:09.61  1:50.07  2:22.54                                    
 31 Mason, Andrew K           18 TRA-CA               2:17.43    2:22.55  
       29.30  1:07.44  1:50.79  2:22.55                                    
 32 Yang, Alexander K         15 TMEC-CA              2:23.94    2:22.85  
       30.03  1:07.76  1:48.85  2:22.85                                    
 33 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA              2:21.90    2:23.07  
       31.70  1:12.83  1:50.24  2:23.07                                    
 34 Olvera, Aymeric R         15 CCAQ-CA              2:24.56    2:24.06  
       29.98  1:08.82  1:51.23  2:24.06                                    
 35 Lee, Austin J             16 UN-15-CA             2:22.97    2:24.12  
       29.97  1:07.92  1:53.64  2:24.12                                    
 36 Clark, Charlie D          15 BCH-CA               2:23.31    2:24.17  
       30.87  1:09.67  1:52.28  2:24.17                                    
 37 Bertel, Eli T             16 SWRD-CA              2:21.68    2:24.30  
       31.87  1:08.28  1:51.13  2:24.30                                    
 37 Simpkins, Sean T          17 CLSS-CA              2:21.99    2:24.30  
       30.97  1:10.06  1:50.52  2:24.30                                    
 39 Sanchez, Gian Carlo T     15 Fusion Aquatics-CA   2:24.31    2:24.36  
       30.75  1:07.11  1:49.08  2:24.36                                    
 40 Shin, Jerald T            15 RAPD-CA              2:24.60    2:24.47  
       29.88  1:08.80  1:51.54  2:24.47                                    
 41 Ortiz, Matt               16 BREA-CA              2:24.84    2:25.22  
       29.08  1:08.88  1:51.55  2:25.22                                    
 42 Tse, Chalmers K           16 PASA-CA              2:24.70    2:25.36  
       32.26  1:13.25  1:51.02  2:25.36                                    
 43 Orellano-Pajulio, Alfred  16 RST-CA               2:21.34    2:25.42  
       31.33  1:09.69  1:50.96  2:25.42                                    
 44 Martilla, Connor D        15 MESA-CA              2:23.88    2:25.75  
       31.35  1:09.20  1:50.78  2:25.75                                    
 45 Wood, Robert A            18 PST-CA               2:24.48    2:25.81  
       30.78  1:10.50  1:53.43  2:25.81                                    
 46 Kastor, Brooks H          16 CLSS-CA              2:23.25    2:26.65  
       28.97  1:08.16  1:55.15  2:26.65                                    
 47 Dykier, Garrett T         15 CHS-CA               2:21.75    2:26.70  
       31.42  1:09.50  1:54.30  2:26.70                                    
 48 Constantino, Cole D       15 SACA-CA              2:23.39    2:27.70  
       30.74  1:10.11  1:53.89  2:27.70                                    
 49 Lee, Kevin                16 BREA-CA              2:24.51    2:28.49  
       31.38  1:09.42  1:51.12  2:28.49                                    
 50 Lam, Justin C             17 BREA-CA              2:23.62    2:28.57  
       31.33  1:11.05  1:53.24  2:28.57                                    
 51 Yap, Aidan H              15 LASC-CA              2:23.62    2:29.40  
       32.20  1:09.46  1:55.81  2:29.40                                    
 -- Jackson, Thomas G         18 BREA-CA              2:24.82         DQ  
      Kick - Butterfly type kick - breast
       28.89  1:07.26  1:48.36       DQ                                    
 -- Salas, Jacob J            15 TRA-CA               2:23.97         DQ  
       31.05  1:10.05  1:48.36       DQ                                    
 -- Gourley, Isaac Limahelu   15 BREA-CA              2:24.65         DQ  
      Kick - Butterfly type kick - breast
       31.93  1:13.29  2:01.08       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              4:49.73    4:44.76  
       28.44  1:01.84  1:38.48  2:13.76  2:55.10  3:38.38  4:11.33  4:44.76
  2 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               4:52.00    4:51.69  
       29.99  1:05.22  1:44.16  2:22.28  3:01.89  3:42.98  4:17.68  4:51.69
  3 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               4:58.26    4:57.51  
       29.92  1:06.21  1:44.29  2:21.63  3:05.84  3:49.88  4:23.82  4:57.51
  4 Wong, Preston J           17 PASA-CA              5:02.31    4:59.48  
       31.27  1:06.88  1:45.14  2:23.96  3:06.42  3:50.12  4:25.01  4:59.48
  5 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              4:59.01    5:00.13  
       30.87  1:07.58  1:46.40  2:24.06  3:07.51  3:52.07  4:26.53  5:00.13
  6 Griffis, Holden T         15 WEST-CA              5:04.14    5:00.32  
       30.52  1:05.72  1:44.80  2:24.25  3:07.22  3:52.25  4:26.33  5:00.32
  7 Jordan, Max I             15 WEST-CA              5:04.09    5:01.43  
       31.37  1:07.06  1:43.75  2:20.91  3:06.17  3:52.43  4:26.99  5:01.43
  8 Cooper, Robert P          17 BCH-CA               5:03.62    5:03.40  
       31.06  1:07.13  1:48.27  2:27.71  3:10.40  3:54.57  4:29.83  5:03.40
B - Final
  9 Ho, Ethan Y               16 SACA-CA              5:04.81    4:58.83  
       31.07  1:06.33  1:46.51  2:25.89  3:09.36  3:53.63  4:26.55  4:58.83
 10 Howard, Jason D           18 RAA-CA               5:05.75    5:00.08  
       30.93  1:06.74  1:48.09  2:29.77  3:11.49  3:53.08  4:27.22  5:00.08
 11 DiFulvio, Joshua N        15 LVSC-CA              5:04.23    5:00.11  
       31.26  1:07.16  1:48.00  2:28.73  3:12.45  3:54.62  4:27.76  5:00.11
 12 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               5:05.14    5:01.31  
       30.34  1:06.65  1:45.79  2:24.43  3:08.09  3:53.13  4:27.07  5:01.31
 13 Sproul, Evan R            15 TRA-CA               5:04.66    5:05.43  
       32.45  1:09.80  1:46.56  2:21.90  3:09.86  3:57.61  4:32.18  5:05.43
 14 Wood, Robert A            18 PST-CA               5:06.89    5:05.62  
       30.93  1:07.01  1:47.07  2:26.29  3:10.36  3:56.06  4:31.64  5:05.62
 15 Martilla, Connor D        15 MESA-CA              5:08.88    5:05.73  
       31.26  1:07.51  1:47.78  2:27.44  3:11.13  3:54.99  4:30.89  5:05.73
 16 Griley, Kai N             15 SHRK-CA              5:04.57    5:09.01  
       31.10  1:07.48  1:46.97  2:26.89  3:11.38  3:56.88  4:32.52  5:09.01
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gray, Ethan C             17 PASA-CA              4:47.32    4:49.73  
       29.42  1:03.38  1:39.75  2:15.78  2:57.80  3:42.77  4:16.61  4:49.73
  2 Weis, Mercer M            16 TCC-CA               4:59.39    4:52.00  
       29.69  1:05.56  1:44.01  2:22.05  3:02.00  3:43.03  4:17.93  4:52.00
  3 Nikoloff, Daniel          15 BCH-CA               5:00.50    4:58.26  
       30.12  1:07.08  1:44.15  2:22.04  3:06.48  3:50.76  4:25.09  4:58.26
  4 Han, Joshua R             15 SHRK-CA              4:59.98    4:59.01  
       30.37  1:06.43  1:44.80  2:22.97  3:06.10  3:49.73  4:25.08  4:59.01
  5 Wong, Preston J           17 PASA-CA              4:58.96    5:02.31  
       31.47  1:07.17  1:45.71  2:24.25  3:07.81  3:52.69  4:27.33  5:02.31
  6 Cooper, Robert P          17 BCH-CA               5:09.96    5:03.62  
       31.74  1:08.73  1:49.87  2:29.84  3:12.40  3:55.50  4:30.39  5:03.62
  7 Asbury, Luke J            16 Fusion Aquatics-CA   5:00.38    5:04.00  
       31.00  1:06.66  1:44.05  2:22.15  3:06.74  3:54.06  4:29.23  5:04.00
  8 Jordan, Max I             15 WEST-CA              5:03.97    5:04.09  
       32.09  1:08.02  1:46.39  2:24.34  3:09.81  3:55.26  4:29.85  5:04.09
-------------------------------------------------------------------------
  9 Griffis, Holden T         15 WEST-CA              5:18.16    5:04.14  
       30.95  1:06.90  1:46.08  2:24.91  3:08.58  3:54.49  4:29.15  5:04.14
 10 DiFulvio, Joshua N        15 LVSC-CA              5:12.64    5:04.23  
       30.54  1:07.10  1:49.11  2:30.74  3:14.71  3:57.83  4:31.60  5:04.23
 11 Griley, Kai N             15 SHRK-CA              5:14.65    5:04.57  
       31.25  1:07.53  1:47.50  2:26.69  3:10.65  3:56.36  4:30.85  5:04.57
 12 Sproul, Evan R            15 TRA-CA               5:10.10    5:04.66  
       32.79  1:09.38  1:46.57  2:21.76  3:09.18  3:56.60  4:31.72  5:04.66
 13 Ho, Ethan Y               16 SACA-CA              5:04.85    5:04.81  
       31.44  1:07.39  1:48.53  2:28.07  3:12.91  3:58.88  4:32.60  5:04.81
 14 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA               5:05.17    5:05.14  
       30.60  1:07.15  1:48.44  2:28.07  3:12.07  3:56.19  4:30.58  5:05.14
 15 Howard, Jason D           18 RAA-CA               5:11.07    5:05.75  
       30.77  1:07.79  1:50.27  2:32.15  3:14.43  3:57.01  4:32.55  5:05.75
 16 Dementyev, Fletcher A     15 RAA-CA               5:06.52    5:06.66  
       33.66  1:10.95  1:51.53  2:31.60  3:15.16  3:58.87  4:33.73  5:06.66
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wood, Robert A            18 PST-CA               5:03.26    5:06.89  
       31.35  1:07.51  1:48.18  2:27.52  3:11.67  3:56.54  4:32.35  5:06.89
 18 Simpkins, Sean T          17 CLSS-CA              5:01.57    5:07.04  
       31.73  1:08.63  1:50.51  2:31.17  3:13.23  3:57.61  4:33.61  5:07.04
-------------------------------------------------------------------------
 19 Martilla, Connor D        15 MESA-CA              5:15.65    5:08.88  
       31.55  1:07.90  1:49.15  2:29.62  3:13.09  3:57.15  4:33.58  5:08.88
 20 Lee, Aaron H              16 SHRK-CA              5:07.38    5:09.18  
       33.09  1:11.12  1:52.22  2:33.41  3:14.16  3:56.41  4:33.04  5:09.18
 21 Gooding, Noah L           15 BCH-CA               5:17.48    5:09.19  
       32.43  1:09.41  1:49.92  2:29.46  3:13.73  3:58.77  4:34.20  5:09.19
 22 Garza, Noah D             15 Fusion Aquatics-CA   5:14.84    5:10.85  
       33.21  1:13.66  1:51.79  2:29.31  3:14.85  4:00.49  4:35.72  5:10.85
 23 Tse, Chalmers K           16 PASA-CA              5:08.64    5:11.13  
       32.66  1:12.89  1:57.22  2:40.22  3:18.80  3:58.16  4:35.51  5:11.13
 24 Rowe, Ben J               15 PASA-CA              5:16.06    5:11.40  
       32.62  1:11.80  1:51.34  2:30.30  3:15.48  4:02.46  4:37.78  5:11.40
 25 Delaney, Cormac D         16 TMEC-CA              5:12.32    5:11.43  
       31.11  1:06.72  1:47.88  2:28.13  3:11.85  3:59.72  4:37.21  5:11.43
 26 Thomsic, Ethan S          15 RMDA-CA              5:04.84    5:12.75  
       32.05  1:10.49  1:55.44  2:40.46  3:19.08  3:59.68  4:36.69  5:12.75
 27 Yang, Alexander K         15 TMEC-CA              5:11.42    5:13.11  
       31.21  1:07.59  1:49.28  2:30.28  3:13.63  3:59.59  4:36.08  5:13.11
 28 Lee, Joshua M             15 DSRT-CA              5:17.16    5:13.17  
       31.58  1:07.60  1:48.29  2:28.80  3:15.76  4:03.04  4:38.03  5:13.17
 29 Lamprianidis, Ody         15 LASC-CA              5:18.07    5:13.28  
       31.97  1:10.79  1:49.78  2:27.11  3:15.09  4:04.09  4:40.42  5:13.28
 30 Constantino, Cole D       15 SACA-CA              5:13.02    5:15.39  
       32.16  1:08.87  1:51.48  2:33.24  3:18.84  4:03.80  4:40.18  5:15.39
 31 Yap, Aidan H              15 LASC-CA              5:15.52    5:17.99  
       33.86  1:13.28  1:52.62  2:31.59  3:19.86  4:08.10  4:44.71  5:17.99
 32 Aguilar, Francisco I      16 UN-09-CA             5:11.76    5:19.22  
       32.56  1:10.01  1:52.75  2:34.83  3:16.09  4:00.72  4:40.37  5:19.22
 33 Chen, Jason               17 SACA-CA              5:14.71    5:21.41  
       31.47  1:08.11  1:51.75  2:34.68  3:19.00  4:05.22  4:44.12  5:21.41
 34 Evans, Albert V           17 CCAQ-CA              5:12.41    5:23.60  
       31.39  1:07.61  1:50.26  2:31.82  3:20.94  4:10.16  4:47.66  5:23.60
 -- Pollard, Jake S           16 LASC-CA              4:57.92         DQ  
      Not on back off wall - back
       31.05  1:07.34  1:44.81  2:22.42  3:03.59  3:46.16  4:18.82       DQ
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    1:48.99    1:39.31  
     1) Crompton-English, I'Likai M 17  2) Wilson, Aidan J 17             
     3) Dillon, Max A 15                4) Louviere, Henderson T 18       
       24.66    49.90  1:14.42  1:39.31                                    
  2 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            1:51.41    1:39.52  
     1) Sanchez-powers, Levi 17         2) Delizo, Josh R 16              
     3) Howard, Matthew T 18            4) Wolf, Ben J 18                 
       25.78    50.25  1:15.06  1:39.52                                    
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             1:42.17    1:40.16  
     1) Santos, Marcos D 16             2) Pon, Dylan J 18                
     3) Campbell, Robert D 17           4) Jia, Timothy S 16              
       25.36    50.29  1:15.33  1:40.16                                    
  4 Blast Sharks-CA  'A'                              1:44.68    1:41.42  
     1) Lee, Jong Seok 15               2) Tamusaitis, Zachary S 15       
     3) DiStefano, Jude A 16            4) Lee, David K 16                
       25.79    50.74  1:16.00  1:41.42                                    
  5 Swim Pasadena-CA  'A'                             1:40.94    1:41.79  
     1) Gray, Ethan C 17                2) Blake, Harry I 15              
     3) Hong, Dylan S 17                4) Park, Tommy 15                 
       25.81    51.02  1:16.79  1:41.79                                    
  6 Circle City Aquatics-CA  'A'                      1:44.57    1:41.99  
     1) Eddow, Blake K 18               2) Ewins, Max D 16                
     3) Olvera, Aymeric R 15            4) Rezner, Brennan M 15           
       25.45    51.13  1:16.81  1:41.99                                    
  7 Brea Aquatics-CA  'B'                             1:45.54    1:42.44  
     1) Lee, Stephen 16                 2) Morales, Logan T 17            
     3) Chuang, Colin P 15              4) Yeh, Eric 15                   
       25.97    51.72  1:17.43  1:42.44                                    
  8 Swim Pasadena-CA  'B'                             1:43.56    1:42.92  
     1) Smith, Michael H 17             2) Tsai, Kurtis Y 17              
     3) Kim, Joshua S 17                4) Giang, Calvin 20               
       25.75    51.99  1:17.20  1:42.92                                    
  9 The Claremont Club-CA  'A'                        1:47.82    1:43.19  
     1) Sparks, AJ J 18                 2) Partida, Gerardo 15            
     3) Weis, Mercer M 16               4) Dinarte, Marco A 16            
       24.35    50.92  1:17.49  1:43.19                                    
 10 Speed Aquatics-CA  'A'                            1:46.01    1:43.80  
     1) Pai, Justin 16                  2) Minshall, Matthew J 18         
     3) Ho, Ethan Y 16                  4) Puckett, Nicholas Y 17         
       25.70    51.31  1:17.57  1:43.80                                    
 11 Temecula Swim Club-CA  'A'                        1:48.08    1:44.32  
     1) Rivers, Cooper J 16             2) Yang, Alexander K 15           
     3) Luyen, T 16                     4) Swenke, Ethan T 16             
       25.51    52.12  1:18.32  1:44.32                                    
 12 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             1:47.61    1:44.53  
     1) Dykier, Garrett T 15            2) Hsieh, Daniel W 15             
     3) Lee, Nathan T 15                4) Haygood, Beaver R 17           
       25.74    51.90  1:19.56  1:44.53                                    
 13 Redlands Swim Team-CA  'A'                        1:47.02    1:44.74  
     1) Hassen, Yousef K 17             2) Samardzija, Luka M 16          
     3) Wingo, Cade J 16                4) Orellano-Pajulio, Alfred E 16  
       24.13    50.88  1:17.82  1:44.74                                    
 14 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            1:51.42    1:46.02  
     1) Delizo, Jacob M 18              2) Dementyev, Fletcher A 15       
     3) Howard, Jason D 18              4) Saleh, Mohamed E 15            
       25.90    52.59  1:19.06  1:46.02                                    
 15 Brea Aquatics-CA  'C'                             1:49.12    1:46.05  
     1) Ren, Kevin S 15                 2) Lam, Justin C 17               
     3) Benson, Noah C 17               4) Sun, James 17                  
       27.12    53.57  1:20.59  1:46.05                                    
 16 Blast Sharks-CA  'B'                              1:48.49    1:46.18  
     1) Oh, James 15                    2) Kan, William 15                
     3) Shin, Seth H 16                 4) Han, Joshua R 15               
       26.28    53.41  1:19.93  1:46.18                                    
 17 Fusion Aquatics-CA  'A'                           1:49.71    1:46.56  
     1) Veron, Garrison M 16            2) Frater, Leighton J 17          
     3) Garza, Noah D 15                4) LeDet, Tyler M 16              
       26.82    53.33  1:20.07  1:46.56                                    
 18 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     1:49.83    1:47.53  
     1) Yap, Aidan H 15                 2) Katz, Michael A 17             
     3) Raybukh, Lenny M 15             4) Rayburn, Alex M 17             
       27.30    53.90  1:20.42  1:47.53                                    
 19 Blast Sharks-CA  'C'                              1:52.55    1:48.68  
     1) Lee, Jonny 16                   2) Kim, Andrew S 15               
     3) Kim, Josh S 15                  4) Griley, Kai N 15               
       26.85    54.08  1:21.97  1:48.68                                    
 20 Porter Valley Polar Bears-CA  'A'                 1:52.81    1:48.84  
     1) Sey, Kobena A 16                2) Acosta, Raenan K 15            
     3) Hong, Moses C 15                4) Batta, Jatin 17                
       27.17    55.54  1:22.98  1:48.84                                    
 21 Fusion Aquatics-CA  'B'                           1:51.09    1:49.38  
     1) De Silva, Budvin Y 17           2) Sanchez, Gian Carlo T 15       
     3) Siriban, Jarred Ethen E 16      4) Asbury, Luke J 16              
       27.63    54.26  1:22.49  1:49.38                                    
 22 Swim Pasadena-CA  'C'                             1:46.73    1:50.52  
     1) Encarnacion, Jared R 17         2) Rowe, Ben J 15                 
     3) Tang, Quingxin 15               4) Movsesyan, Arthur 15           
       27.39    54.31  1:22.90  1:50.52                                    
 23 Speed Aquatics-CA  'B'                            1:56.94    1:50.57  
     1) Nguyen, Dustin D 18             2) Chen, Gabriel T 15             
     3) Chen, Jason 17                  4) Constantino, Cole D 15         
       27.96    55.07  1:22.71  1:50.57                                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Pasadena-CA  'A'                             3:38.39    3:41.09  
     1) Smith, Michael H 17             2) Park, Tommy 15                 
     3) Hong, Dylan S 17                4) Blake, Harry I 15              
       26.71    55.59  1:21.97  1:51.19  2:17.70  2:47.13  3:12.87  3:41.09
  2 Blast Sharks-CA  'A'                              3:50.46    3:41.37  
     1) Lee, David K 16                 2) Lee, Jong Seok 15              
     3) Tamusaitis, Zachary S 15        4) DiStefano, Jude A 16           
       27.38    56.95  1:23.41  1:52.74  2:18.78  2:47.16  3:13.22  3:41.37
  3 Brea Aquatics-CA  'A'                             3:44.97    3:41.97  
     1) Jia, Timothy S 16               2) Campbell, Robert D 17          
     3) Santos, Marcos D 16             4) Pon, Dylan J 18                
       26.22    55.03  1:21.71  1:51.78  2:18.19  2:47.37  3:12.88  3:41.97
  4 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:01.21    3:42.66  
     1) Delizo, Jacob M 18              2) Delizo, Josh R 16              
     3) Wolf, Ben J 18                  4) Howard, Matthew T 18           
       27.09    57.05  1:22.42  1:51.78  2:17.83  2:46.57  3:13.34  3:42.66
  5 Swim Pasadena-CA  'B'                             3:49.51    3:44.90  
     1) Gray, Ethan C 17                2) Giang, Calvin 20               
     3) Kim, Joshua S 17                4) Tsai, Kurtis Y 17              
       26.73    56.12  1:23.09  1:52.91  2:18.88  2:48.54  3:15.24  3:44.90
  6 Brea Aquatics-CA  'B'                             3:50.15    3:46.07  
     1) Benson, Noah C 17               2) Chuang, Colin P 15             
     3) Lee, Stephen 16                 4) Yeh, Eric 15                   
       27.42    57.24  1:23.84  1:53.80  2:20.52  2:50.79  3:17.45  3:46.07
  7 The Claremont Club-CA  'A'                        3:54.16    3:47.84  
     1) Dinarte, Marco A 16             2) Partida, Gerardo 15            
     3) Weis, Mercer M 16               4) Sparks, AJ J 18                
       27.31    57.43  1:24.70  1:54.29  2:21.91  2:53.59  3:19.33  3:47.84
  8 Speed Aquatics-CA  'A'                            3:53.28    3:49.95  
     1) Pai, Justin 16                  2) Minshall, Matthew J 18         
     3) Ho, Ethan Y 16                  4) Constantino, Cole D 15         
       26.44    56.55  1:23.17  1:52.69  2:19.93  2:49.80  3:18.69  3:49.95
  9 Fusion Aquatics-CA  'A'                           3:58.49    3:51.02  
     1) Asbury, Luke J 16               2) Veron, Garrison M 16           
     3) Garza, Noah D 15                4) LeDet, Tyler M 16              
       28.16    57.83  1:25.70  1:55.87  2:24.11  2:54.19  3:21.73  3:51.02
 10 Temecula Swim Club-CA  'A'                        3:55.57    3:51.12  
     1) Rivers, Cooper J 16             2) Luyen, T 16                    
     3) Yang, Alexander K 15            4) Spaid, Alexander L 15          
       26.38    55.19  1:22.84  1:52.84  2:20.27  2:51.26  3:19.68  3:51.12
 11 Circle City Aquatics-CA  'A'                      3:52.59    3:51.54  
     1) Eddow, Blake K 18               2) Olvera, Aymeric R 15           
     3) Amancio, Dylan R 15             4) Evans, Albert V 17             
       26.63    55.61  1:22.26  1:52.42  2:19.85  2:51.96  3:20.21  3:51.54
 12 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             3:55.08    3:53.06  
     1) Dykier, Garrett T 15            2) Hsieh, Daniel W 15             
     3) Lee, Nathan T 15                4) Haygood, Beaver R 17           
       27.11    56.44  1:24.83  1:55.61  2:23.95  2:56.00  3:22.78  3:53.06
 13 Blast Sharks-CA  'B'                              4:00.41    3:53.29  
     1) Shin, Seth H 16                 2) Oh, James 15                   
     3) Han, Joshua R 15                4) Kim, Andrew S 15               
       27.95    58.94  1:25.78  1:55.88  2:23.28  2:54.39  3:22.63  3:53.29
 14 Redlands Swim Team-CA  'A'                        3:58.35    3:54.59  
     1) Hassen, Yousef K 17             2) Orellano-Pajulio, Alfred E 16  
     3) Samardzija, Luka M 16           4) Wingo, Cade J 16               
       25.13    53.45  1:21.61  1:54.68  2:22.98  2:54.81  3:23.95  3:54.59
 15 Brea Aquatics-CA  'C'                             3:57.10    3:54.98  
     1) Morales, Logan T 17             2) Lee, Kevin 16                  
     3) Tan, William P 16               4) Ren, Kevin S 15                
       27.95    58.75  1:27.30  1:58.73  2:26.48  2:57.18  3:24.95  3:54.98
 16 Blast Sharks-CA  'C'                              4:00.21    3:55.80  
     1) Griley, Kai N 15                2) Feldman, Ryan Feldman A 16     
     3) Kan, William 15                 4) Lee, Jonny 16                  
       28.41    58.23  1:26.58  1:57.16  2:25.33  2:55.89  3:24.12  3:55.80
 17 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     3:56.04    4:00.10  
     1) Raybukh, Lenny M 15             2) Rayburn, Alex M 17             
     3) Katz, Michael A 17              4) Yap, Aidan H 15                
       27.67    58.31  1:26.23  1:58.65  2:27.77  3:00.22  3:28.91  4:00.10
 18 Fusion Aquatics-CA  'B'                           3:59.39    4:00.28  
     1) De Silva, Budvin Y 17           2) Siriban, Jarred Ethen E 16     
     3) Frater, Leighton J 17           4) Sanchez, Gian Carlo T 15       
       28.14    59.84  1:29.24  2:02.89  2:30.25  3:01.64  3:29.36  4:00.28
 19 Swim Pasadena-CA  'C'                             3:44.60    4:04.35  
     1) Tse, Chalmers K 16              2) Wong, Preston J 17             
     3) Encarnacion, Jared R 17         4) Tang, Quingxin 15              
       28.49  1:00.37  1:28.42  1:59.59  2:28.83  3:01.27  3:31.58  4:04.35
 -- Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    3:48.67         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Louviere, Henderson T 18        2) Louviere, Gabriel J 16         
     3) Dillon, Max A 15                4) Crompton-English, I'Likai M 17 
       26.04    54.82  1:23.23  1:55.87  2:21.55  2:51.06  3:16.54       DQ
 -- Riverside Aquatics Association-CA  'B'            4:01.21         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Howard, Jason D 18              2) Saleh, Mohamed E 15            
     3) Sanchez-powers, Levi 17         4) Dementyev, Fletcher A 15       
       27.39    57.06  1:24.35  1:55.46  2:21.44  2:50.25  3:18.20       DQ
 
Boys 15 & Over 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blast Sharks-CA  'A'                              8:14.78    8:04.53  
     1) Tamusaitis, Zachary S 15        2) DiStefano, Jude A 16           
     3) Lee, Jong Seok 15               4) Griley, Kai N 15               
       28.16    58.27  1:28.72  1:57.83  2:26.96  2:58.80  3:30.88  4:03.17
     4:31.88  5:03.16  5:34.93  6:06.49  6:33.81  7:03.59  7:34.74  8:04.53
  2 Swim Pasadena-CA  'A'                             7:58.98    8:06.11  
     1) Smith, Michael H 17             2) Blake, Harry I 15              
     3) Tsai, Kurtis Y 17               4) Hong, Dylan S 17               
       28.50    59.01  1:30.57  2:02.14  2:29.83  3:00.21  3:31.33  4:01.65
     4:30.16  5:01.48  5:33.09  6:04.39  6:32.46  7:03.11  7:34.96  8:06.11
  3 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            8:48.91    8:11.05  
     1) Delizo, Jacob M 18              2) Howard, Matthew T 18           
     3) Delizo, Josh R 16               4) Wolf, Ben J 18                 
       29.34  1:01.73  1:34.31  2:05.27  2:33.25  3:04.46  3:36.47  4:07.96
     4:34.40  5:05.93  5:38.88  6:10.27  6:37.13  7:07.64  7:39.29  8:11.05
  4 Brea Aquatics-CA  'A'                             8:12.13    8:12.24  
     1) Yeh, Eric 15                    2) Chuang, Colin P 15             
     3) Jackson, Thomas G 18            4) Pon, Dylan J 18                
       28.82  1:00.02  1:32.33  2:03.39  2:32.03  3:03.34  3:35.74  4:07.06
     4:35.19  5:07.45  5:40.33  6:11.00  6:38.30  7:08.44  7:40.58  8:12.24
  5 Swim Pasadena-CA  'B'                             8:17.89    8:18.57  
     1) Park, Tommy 15                  2) Giang, Calvin 20               
     3) Gray, Ethan C 17                4) Wong, Preston J 17             
       27.69    58.87  1:31.40  2:01.98  2:31.58  3:03.44  3:36.47  4:06.95
     4:35.18  5:06.39  5:38.23  6:10.18  6:39.52  7:11.61  7:45.07  8:18.57
  6 The Claremont Club-CA  'A'                        8:50.93    8:29.56  
     1) Weis, Mercer M 16               2) Partida, Gerardo 15            
     3) Dinarte, Marco A 16             4) Sparks, AJ J 18                
       29.58  1:02.25  1:35.77  2:08.67  2:38.66  3:11.14  3:44.69  4:16.73
     4:44.91  5:18.25  5:51.56  6:25.22  6:52.48  7:23.81  7:56.79  8:29.56
  7 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            8:48.91    8:32.64  
     1) Dementyev, Fletcher A 15        2) Howard, Jason D 18             
     3) Saleh, Mohamed E 15             4) Sanchez-powers, Levi 17        
       30.18  1:02.38  1:34.93  2:06.12  2:34.62  3:07.15  3:40.17  4:12.43
     4:41.89  5:15.35  5:49.14  6:21.44  6:52.03  7:25.31  8:00.18  8:32.64
  8 Circle City Aquatics-CA  'A'                      8:44.63    8:32.65  
     1) Rezner, Brennan M 15            2) Olvera, Aymeric R 15           
     3) Amancio, Dylan R 15             4) Eddow, Blake K 18              
       29.21  1:02.29  1:36.72  2:10.30  2:38.70  3:12.24  3:48.11  4:22.75
     4:50.42  5:20.93  5:52.71  6:23.43  6:52.56  7:25.00  7:59.08  8:32.65
  9 Speed Aquatics-CA  'A'                            8:52.66    8:43.69  
     1) Ho, Ethan Y 16                  2) Minshall, Matthew J 18         
     3) Pai, Justin 16                  4) Constantino, Cole D 15         
       29.56  1:02.07  1:35.42  2:07.56  2:37.34  3:09.56  3:44.37  4:16.01
     4:45.62  5:20.79  5:58.06  6:32.99  7:02.34  7:35.69  8:10.06  8:43.69
 10 Swim Pasadena-CA  'C'                             8:30.39    8:46.83  
     1) Kim, Joshua S 17                2) Tse, Chalmers K 16             
     3) Rowe, Ben J 15                  4) Tang, Quingxin 15              
       29.61  1:02.11  1:34.19  2:04.52  2:34.18  3:07.72  3:42.88  4:17.59
     4:47.44  5:20.55  5:53.64  6:26.61  6:57.97  7:33.43  8:10.89  8:46.83
 11 Blast Sharks-CA  'B'                              8:48.09    8:48.12  
     1) Kim, Andrew S 15                2) Han, Joshua R 15               
     3) Lee, Jonny 16                   4) Oh, James 15                   
       30.82  1:04.19  1:37.49  2:09.42  2:39.17  3:12.53  3:46.55  4:18.68
     4:49.31  5:23.64  6:00.23  6:36.39  7:06.43  7:39.88  8:14.78  8:48.12
 12 Temecula Swim Club-CA  'A'                        8:48.15    8:48.67  
     1) Delaney, Cormac D 16            2) Yang, Alexander K 15           
     3) Spaid, Alexander L 15           4) Rivers, Cooper J 16            
       30.14  1:03.04  1:37.12  2:09.99  2:41.40  3:16.03  3:52.10  4:28.22
     4:58.01  5:32.38  6:09.18  6:45.85  7:14.50  7:45.94  8:18.31  8:48.67
 13 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     8:30.53    9:13.91  
     1) Raybukh, Lenny M 15             2) Yap, Aidan H 15                
     3) Katz, Michael A 17              4) Rayburn, Alex M 17             
       29.43  1:02.60  1:36.88  2:10.97  2:44.81  3:22.76  4:01.32  4:38.45
     5:10.41  5:46.93  6:23.44  6:58.22  7:27.84  8:01.71  8:38.11  9:13.91
 14 Speed Aquatics-CA  'B'                            7:56.45    9:26.61  
     1) Nguyen, Dustin D 18             2) Ng, Titus H 15                 
     3) Puckett, Nicholas Y 17          4) Chen, Jason 17                 
       31.51  1:07.72  1:46.10  2:25.18  2:54.80  3:30.57  4:07.80  4:42.97
     5:13.47  5:49.77  6:29.39  7:06.55  7:38.17  8:13.88  8:51.27  9:26.61
 -- Brea Aquatics-CA  'B'                             8:28.31         DQ  
      Early take-off swimmer #3
     1) Benson, Noah C 17               2) Ren, Kevin S 15                
     3) Morales, Logan T 17             4) Jia, Timothy S 16              
       30.25  1:02.45  1:36.02  2:08.84  2:38.79  3:11.81  3:45.02  4:19.12
     4:46.98  5:20.74  5:54.39  6:27.14  6:55.59  7:28.30  8:03.42       DQ
 
Boys 15 & Over 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    4:21.74    1:50.52  
     1) Dillon, Max A 15                2) Wilson, Aidan J 17             
     3) Louviere, Henderson T 18        4) Crompton-English, I'Likai M 17 
       27.80    59.17  1:26.41  1:50.52                                    
  2 Swim Pasadena-CA  'A'                             3:57.43    1:51.56  
     1) Park, Tommy 15                  2) Tse, Chalmers K 16             
     3) Gray, Ethan C 17                4) Blake, Harry I 15              
       28.11    59.84  1:26.51  1:51.56                                    
  3 Blast Sharks-CA  'A'                              4:10.10    1:52.40  
     1) Lee, Jong Seok 15               2) Shin, Seth H 16                
     3) DiStefano, Jude A 16            4) Lee, David K 16                
       29.35  1:01.10  1:27.42  1:52.40                                    
  4 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:07.69    1:53.28  
     1) Chuang, Colin P 15              2) Ren, Kevin S 15                
     3) Jackson, Thomas G 18            4) Jia, Timothy S 16              
       30.13  1:01.40  1:28.52  1:53.28                                    
  5 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:38.51    1:54.76  
     1) Delizo, Josh R 16               2) Howard, Jason D 18             
     3) Delizo, Jacob M 18              4) Wolf, Ben J 18                 
       30.70  1:02.87  1:30.14  1:54.76                                    
  6 Swim Pasadena-CA  'B'                             4:05.73    1:55.01  
     1) Tsai, Kurtis Y 17               2) Smith, Michael H 17            
     3) Giang, Calvin 20                4) Hong, Dylan S 17               
       29.94  1:02.76  1:29.57  1:55.01                                    
  7 Brea Aquatics-CA  'C'                             4:28.79    1:55.43  
     1) Lee, Stephen 16                 2) Tan, William P 16              
     3) Pon, Dylan J 18                 4) Campbell, Robert D 17          
       30.93  1:03.32  1:30.09  1:55.43                                    
  8 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:24.48    1:55.61  
     1) Swenke, Ethan T 16              2) Yang, Alexander K 15           
     3) Luyen, T 16                     4) Rivers, Cooper J 16            
       30.93  1:03.06  1:29.48  1:55.61                                    
  9 The Claremont Club-CA  'A'                        4:14.76    1:56.11  
     1) Weis, Mercer M 16               2) Dinarte, Marco A 16            
     3) Partida, Gerardo 15             4) Sparks, AJ J 18                
       30.65  1:02.67  1:31.61  1:56.11                                    
 10 Blast Sharks-CA  'B'                              4:18.11    1:56.42  
     1) Han, Joshua R 15                2) Kan, William 15                
     3) Oh, James 15                    4) Tamusaitis, Zachary S 15       
       30.64  1:03.64  1:31.95  1:56.42                                    
 11 Fusion Aquatics-CA  'A'                           4:14.96    1:56.65  
     1) Frater, Leighton J 17           2) Veron, Garrison M 16           
     3) Asbury, Luke J 16               4) LeDet, Tyler M 16              
       29.60  1:01.55  1:30.40  1:56.65                                    
 12 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:23.19    1:58.13  
     1) Nguyen, Dustin D 18             2) Pai, Justin 16                 
     3) Ng, Titus H 15                  4) Minshall, Matthew J 18         
       32.53  1:04.02  1:32.75  1:58.13                                    
 13 Redlands Swim Team-CA  'A'                        4:25.00    1:58.58  
     1) Wingo, Cade J 16                2) Orellano-Pajulio, Alfred E 16  
     3) Samardzija, Luka M 16           4) Hassen, Yousef K 17            
       32.36  1:06.34  1:34.65  1:58.58                                    
 14 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:23.89    1:58.83  
     1) Yap, Aidan H 15                 2) Raybukh, Lenny M 15            
     3) Rayburn, Alex M 17              4) Katz, Michael A 17             
       30.48  1:04.05  1:32.03  1:58.83                                    
 15 Fusion Aquatics-CA  'B'                           4:25.98    1:59.46  
     1) Garza, Noah D 15                2) Edera, Joseph D 16             
     3) De Silva, Budvin Y 17           4) Sanchez, Gian Carlo T 15       
       31.62  1:04.69  1:32.70  1:59.46                                    
 16 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            4:38.51    1:59.47  
     1) Howard, Matthew T 18            2) Dementyev, Fletcher A 15       
     3) Saleh, Mohamed E 15             4) Sanchez-powers, Levi 17        
       32.50  1:04.98  1:34.31  1:59.47                                    
 17 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:21.37    2:00.24  
     1) Ewins, Max D 16                 2) Shim, Scott J 17               
     3) Amancio, Dylan R 15             4) Eddow, Blake K 18              
       30.09  1:08.21  1:35.76  2:00.24                                    
 18 Swim Pasadena-CA  'C'                             4:11.97    2:00.75  
     1) Wong, Preston J 17              2) Encarnacion, Jared R 17        
     3) Rowe, Ben J 15                  4) Movsesyan, Arthur 15           
       30.62  1:05.15  1:34.08  2:00.75                                    
 19 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:23.87    2:01.29  
     1) Lee, Nathan T 15                2) Hsieh, Daniel W 15             
     3) Dykier, Garrett T 15            4) Haygood, Beaver R 17           
       31.91  1:07.64  1:35.32  2:01.29                                    
 20 Speed Aquatics-CA  'B'                            4:33.70    2:02.98  
     1) Chen, Gabriel T 15              2) Constantino, Cole D 15         
     3) Chen, Jason 17                  4) Puckett, Nicholas Y 17         
       31.69  1:06.81  1:37.02  2:02.98                                    
 21 Blast Sharks-CA  'C'                              4:30.87    2:03.71  
     1) Kim, Josh S 15                  2) Lee, Aaron H 16                
     3) Feldman, Ryan Feldman A 16      4) Kim, Andrew S 15               
       33.78  1:07.55  1:37.26  2:03.71                                    
 22 Temecula Swim Club-CA  'B'                        4:37.59    2:04.13  
     1) Spaid, Alexander L 15           2) Marble, Nathaniel M 16         
     3) Delaney, Cormac D 16            4) Lichtenberg, Gavin D 16        
       33.31  1:07.59  1:36.64  2:04.13                                    
 -- Brea Aquatics-CA  'B'                             4:15.58         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: Kick - Butterfly type kick - breast
     1) Yeh, Eric 15                    2) Benson, Noah C 17              
     3) Morales, Logan T 17             4) Santos, Marcos D 16            
       29.86  1:01.80  1:28.83       DQ                                    
 
Boys 15 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mesa Aquatics Swimming-CA  'A'                    4:21.74    4:02.49  
     1) Wilson, Aidan J 17              2) Dillon, Max A 15               
     3) Louviere, Henderson T 18        4) Crompton-English, I'Likai M 17 
       30.07  1:03.01  1:33.52  2:09.05  2:35.95  3:07.75  3:33.78  4:02.49
  2 Swim Pasadena-CA  'A'                             3:57.43    4:02.82  
     1) Park, Tommy 15                  2) Tse, Chalmers K 16             
     3) Gray, Ethan C 17                4) Blake, Harry I 15              
       29.04    59.47  1:31.36  2:07.64  2:35.07  3:07.56  3:34.20  4:02.82
  3 Blast Sharks-CA  'A'                              4:09.95    4:07.53  
     1) Lee, Jong Seok 15               2) Shin, Seth H 16                
     3) Tamusaitis, Zachary S 15        4) DiStefano, Jude A 16           
       30.88  1:03.51  1:35.88  2:13.44  2:40.71  3:12.55  3:39.29  4:07.53
  4 Brea Aquatics-CA  'A'                             4:07.69    4:07.74  
     1) Yeh, Eric 15                    2) Ren, Kevin S 15                
     3) Jackson, Thomas G 18            4) Pon, Dylan J 18                
       32.00  1:04.81  1:36.70  2:12.56  2:40.73  3:13.14  3:38.98  4:07.74
  5 Swim Pasadena-CA  'B'                             4:05.73    4:10.56  
     1) Tsai, Kurtis Y 17               2) Smith, Michael H 17            
     3) Giang, Calvin 20                4) Hong, Dylan S 17               
       30.99  1:03.41  1:36.37  2:13.47  2:41.69  3:14.28  4:10.56         
  6 Riverside Aquatics Association-CA  'A'            4:38.51    4:12.56  
     1) Delizo, Josh R 16               2) Dementyev, Fletcher A 15       
     3) Delizo, Jacob M 18              4) Wolf, Ben J 18                 
       31.98  1:05.87  1:39.40  2:17.50  2:45.32  3:17.44  3:43.49  4:12.56
  7 Brea Aquatics-CA  'B'                             4:15.58    4:13.65  
     1) Chuang, Colin P 15              2) Tan, William P 16              
     3) Morales, Logan T 17             4) Jia, Timothy S 16              
       31.85  1:05.96  1:39.86  2:17.63  2:45.01  3:17.70  3:44.10  4:13.65
  8 The Claremont Club-CA  'A'                        4:14.76    4:14.76  
     1) Weis, Mercer M 16               2) Dinarte, Marco A 16            
     3) Partida, Gerardo 15             4) Sparks, AJ J 18                
       31.79  1:06.78  1:39.88  2:17.93  2:47.47  3:20.76  3:46.49  4:14.76
  9 Temecula Swim Club-CA  'A'                        4:24.48    4:16.21  
     1) Rivers, Cooper J 16             2) Wang, Runze 15                 
     3) Yang, Alexander K 15            4) Luyen, T 16                    
       31.65  1:04.42  1:37.14  2:14.20  2:42.91  3:18.61  3:46.14  4:16.21
 10 Fusion Aquatics-CA  'A'                           4:14.95    4:18.22  
     1) Frater, Leighton J 17           2) Veron, Garrison M 16           
     3) De Silva, Budvin Y 17           4) LeDet, Tyler M 16              
       31.36  1:05.95  1:39.92  2:17.94  2:47.27  3:20.35  3:48.65  4:18.22
 11 Blast Sharks-CA  'B'                              4:19.27    4:18.80  
     1) Han, Joshua R 15                2) Kan, William 15                
     3) Griley, Kai N 15                4) Lee, David K 16                
       32.01  1:05.49  1:40.63  2:18.63  2:48.12  3:20.23  3:48.20  4:18.80
 12 Brea Aquatics-CA  'C'                             4:28.79    4:19.94  
     1) Lee, Stephen 16                 2) Lee, Kevin 16                  
     3) Campbell, Robert D 17           4) Santos, Marcos D 16            
       31.85  1:07.36  1:42.23  2:21.55  2:49.74  3:24.33  3:50.48  4:19.94
 13 Circle City Aquatics-CA  'A'                      4:21.37    4:20.81  
     1) Ewins, Max D 16                 2) Shim, Scott J 17               
     3) Amancio, Dylan R 15             4) Eddow, Blake K 18              
       31.04  1:03.28  1:40.75  2:25.41  2:53.51  3:26.80  3:52.52  4:20.81
 14 Fusion Aquatics-CA  'B'                           4:25.98    4:22.84  
     1) Garza, Noah D 15                2) Edera, Joseph D 16             
     3) Asbury, Luke J 16               4) Sanchez, Gian Carlo T 15       
       32.96  1:05.47  1:39.20  2:20.50  2:49.85  3:23.78  3:52.19  4:22.84
 15 Speed Aquatics-CA  'A'                            4:23.19    4:22.99  
     1) Ng, Titus H 15                  2) Pai, Justin 16                 
     3) Nguyen, Dustin D 18             4) Minshall, Matthew J 18         
       32.40  1:09.34  1:43.72  2:23.66  2:52.79  3:26.04  3:53.23  4:22.99
 16 Swim Pasadena-CA  'C'                             4:11.97    4:25.06  
     1) Wong, Preston J 17              2) Encarnacion, Jared R 17        
     3) Rowe, Ben J 15                  4) Kim, Joshua S 17               
       31.99  1:05.92  1:41.21  2:21.84  2:52.15  3:29.04  3:55.71  4:25.06
 17 Riverside Aquatics Association-CA  'B'            4:38.51    4:27.17  
     1) Howard, Matthew T 18            2) Howard, Jason D 18             
     3) Saleh, Mohamed E 15             4) Sanchez-powers, Levi 17        
       35.34  1:12.70  1:47.25  2:26.11  2:56.20  3:29.92  3:57.22  4:27.17
 18 Blast Sharks-CA  'C'                              4:27.17    4:28.04  
     1) Feldman, Ryan Feldman A 16      2) Lee, Aaron H 16                
     3) Oh, James 15                    4) Kim, Andrew S 15               
       34.58  1:11.08  1:44.84  2:24.04  2:53.11  3:27.96  3:57.04  4:28.04
 19 Chino Hills Aquatics Chs Swim-CA  'A'             4:28.29    4:29.37  
     1) Lee, Nathan T 15                2) Hsieh, Daniel W 15             
     3) Dykier, Garrett T 15            4) Haygood, Beaver R 17           
       34.51  1:14.18  1:46.08  2:27.92  2:57.39  3:31.41  3:58.32  4:29.37
 20 Temecula Swim Club-CA  'B'                        4:37.59    4:30.65  
     1) Spaid, Alexander L 15           2) Marble, Nathaniel M 16         
     3) Delaney, Cormac D 16            4) Lichtenberg, Gavin D 16        
       35.24  1:12.48  1:47.34  2:27.06  2:56.43  3:30.51  3:59.23  4:30.65
 21 Los Angeles Swim Club-CA  'A'                     4:23.89    4:32.71  
     1) Yap, Aidan H 15                 2) Raybukh, Lenny M 15            
     3) Rayburn, Alex M 17              4) Katz, Michael A 17             
       31.60  1:06.29  1:41.90  2:23.10  2:53.00  3:31.01  4:00.21  4:32.71
 22 Speed Aquatics-CA  'B'                            4:33.70    4:34.87  
     1) Chen, Gabriel T 15              2) Puckett, Nicholas Y 17         
     3) Chen, Jason 17                  4) Ho, Ethan Y 16                 
       33.25  1:10.89  1:48.14  2:31.75  3:01.25  3:37.09  4:04.59  4:34.87
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Wang, Ethan               14 LASC-CA                26.74      26.04  
  2 Amancio, Ryder S          14 CCAQ-CA                26.74      26.30  
 
Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Pai, Justin               16 SACA-CA                   NT      24.70  
  2 Garza, Noah D             15 Fusion Aquatics-CA        NT      27.01  
  3 Beckett, Austin L         13 SACA-CA                   NT      28.46  
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oh, James                 15 SHRK-CA                   NT      58.64  
       27.97    58.64                                                      
  2 Frater, Liam A            14 Fusion Aquatics-CA   1:03.39    1:04.53  
       31.05  1:04.53                                                      
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Dykier, Garrett T         15 CHS-CA               2:03.88    2:02.69  
       29.03  1:00.47  1:32.31  2:02.69                                    
  2 Chuang, Colin P           15 BREA-CA              2:03.88    2:03.08  
       28.87    59.93  1:31.84  2:03.08                                    
 
Boys 13 & Over 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Saraf, Ryan N             15 RAA-CA                    NT    4:46.41  
       30.78  1:05.42  1:42.14  2:18.75  2:55.88  3:32.27  4:09.75  4:46.41
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Tan, William P            16 BREA-CA              1:11.63    1:09.70  
       32.14  1:09.70                                                      
  2 Tsai, Kurtis Y            17 PASA-CA              1:11.63    1:10.94  
       32.82  1:10.94                                                      
 
Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Shin, Seth H              16 SHRK-CA                   NT    1:10.07  
       32.99  1:10.07                                                      
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Andrew S             15 SHRK-CA                   NT    2:17.77  
       30.47  1:05.08  1:40.79  2:17.77                                    
 
Boys 13 & Over 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frater, Leighton J        17 Fusion Aquatics-CA   2:26.47    2:27.06  
       30.30  1:06.76  1:52.62  2:27.06                                    
 
Mixed 5 & Over 100 LC Meter Freestyle SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Justin E       14 TMEC-CA                   NT      52.71  
  2 Mejia, Allen F            14 Storm-CA                  NT    1:07.32  
  3 Borbon, Guielsie M        12 Storm-CA                  NT    1:10.68  
 
Mixed 5 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zivanovic, Anton G        13 RAA-CA                    NT    2:16.19  
  2 Goldstein, Coen A         13 UN-09-CA                  NT    2:17.65  
  3 Mejia, Allen F            14 Storm-CA                  NT    2:19.10  
  4 Gaitatjis, Angela E       17 RMDA-CA                   NT    2:23.29  
 
Mixed 5 & Over 400 LC Meter Freestyle SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrewjeski, Tucker J     16 BCH-CA                    NT    4:40.23  
  2 Saraf, Ryan N             15 RAA-CA                    NT    4:43.21  
  3 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA                   NT    4:57.34  
  4 Novak, Makayla M          14 SWRD-CA                   NT    5:09.52  
 
Mixed 5 & Over 800 LC Meter Freestyle SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novak, Ryan T             13 SWRD-CA                   NT    9:30.88  
  2 Raybukh, Lenny M          15 LASC-CA                   NT    9:36.02  
  3 Saraf, Ryan N             15 RAA-CA                    NT    9:36.52  
  4 Vass, Stella R            14 SHRK-CA                   NT    9:55.68  
  5 Garritano, Vincent J      14 BLUE-CA                   NT    9:56.39  
  6 Tran, Sarah T             15 SWRD-CA                   NT    9:57.91  
  7 Novak, Makayla M          14 SWRD-CA                   NT   10:20.96  
 
Mixed 5 & Over 50 LC Meter Backstroke SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dell, Teagan M          12 CHS-CA                    NT      30.58  
  2 Vinyard, Bouquet L        12 STAR-CA                   NT      39.05  
 
Mixed 5 & Over 50 LC Meter Breaststroke SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Asbury, Gwen A            11 Fusion Aquatics-CA        NT      45.82  
  2 Asbury, Pineapple I       10 Fusion Aquatics-CA        NT      48.71  
 
Mixed 5 & Over 100 LC Meter Breaststroke SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantino, Cole D       15 SACA-CA                   NT    1:17.66  
  2 Vazquez-Martinez, Dana    14 Fusion Aquatics-CA        NT    1:28.09  
 
Mixed 5 & Over 50 LC Meter Butterfly SPLIT
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billotte, Julia A          9 CLSS-CA                   NT      38.97  
 
Mixed 5 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martilla, Connor D        15 MESA-CA                   NT    1:07.51  
  2 Billotte, Zachary T       13 CLSS-CA                   NT    1:12.42